Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A kórházba jutással flreértés van, nem a szüléskor gondoltam megállókban dekkolni!! :lol: Hanem, ha nem apánkhoz járnék, hanem ide Kistarcsára terhesgondozásra. Akkor se járnék jobban a közlekedés miatt, hiába van Kistarcsa közelebb kilóméterben, mint Gazdagrét, meg a János (CTG)... Bár szerintem azt ki fogom bulizni Dévainál, hogy CTG-re ide járhassak a Misszióba, mert itt is van, orvos is ellenőrzi...

Chili! De jó, hogy bemegy veled a párod! Biztos mindkettőtöknek jó élmény lesz!
Nevekkel mi fel vagyunk készülve fiúval is, lánnyal is. Biztos tőletek is kérnek majd fiú nevet is.
Angollal úgy vagyok, hogy oviban már nem gond, nekem inkább az nem tetszik, mikor az anyanyelv kialakulása előtt kezdik el tanitani még csecsemőkorban. Annak nem tudom, hogy feltétlen jó hatása van-e. Dehát ez csak az én véleményem, maradi vagyok no! Mondjuk biztos, hogy nem ettől fog maradandó károsodásokat szenvedni egy gyerek...
Kzs. vért úgy néz ki nem vetejük le, párom nem akarja. Kérdeztem tőle, hogy ha egyszer gond lesz, akkor nem fogja-e bánni. erre mondt, hogy mindjárt fagyasztassuk le magunkat az a tuti... Ezt sajnos ilyen feketén-fehéren látja... :?

Bodza! Remélem jól fog sikerülni a szülinapi parti! Természetesen képeket kérünk! :)

Julcsi! A Jánosba mentek erre a foglalkozásra??
Lassan el kéne kezdeni járni szülésfelkészitőre is. 6 alkalom ugye azt mondták a csajok?

Kép
kislibus
 
 


Libus,

igen, 6 alkalom, bármikor be lehet kapcsolódni. Keddenként 5 órakor van a Jánosban. Mi már oda nem járunk, tavaly Rencsiékkel 'lezavartuk' :) Férjem olyan jót aludt a szoptatásos előadáson :)

Chilike,
köldökvér: igen, mi levetetjük, még decemberben el is intéztük, már nálunk van a csomag amit szülésre vinni kell. A Sejtbanknál kötöttünk végül szerződést.

Vicces, hogy az angol most került szóba, épp most hallottam hogy a Helen Doronban már 3 hónapos kortól vannak mondókás foglalkozások, mi szeretnénk majd járni, ha Szonjusnak is tetszeni fog. Amúgy is akarok vele sokat mondókázni, csoportban is, nem csak itthon (úgy tervezem sokat fogunk közösségbe mászkálni), és szerintem csak javára válik, ha ezt már angolul is hallja már ilyen korán. persze mindent csak akkor, ha azt látom, hogy kedve van hozzá és élvezi.
vjulcsi
 
 


újra itt :)
ami drága kislányunk ma is nagyon jól elvolt,rúgdosta a ctg tappancsokat,doki szerint várjunk türelemmel,ne sürgessük :)
A mai porszívózás után nagyon megfájdult a derekam,pont a dokihoz kellett készülődni,én meg lépni alíg bírtam.Még akkor is elég rendesen éreztem a fájásokat mikor oda értünk,aztán amire ctg-re kerültem szinte semmi nem volt :( nem értem én ezt.
Kaptunk igazolást,holnap hívja a férjem a korházat és szerdán már oda megyünk ctg-re és csüt.ön a dokihoz magzatvíz vizsg.ra,persze ha addig semmi.
Bár az előbb könnyesre nevettem magam a férjemen,mondtam is a lányunknak,hogy ezt nem hagyhatja ki,jó lenne,ha kibújna ;-)

Julcsika,akkor ma mégis elvitted a majmokat sétálni?ma is jó a derekad?dejó lenne,ha már nem fájnál.

Chilike,voltatok sétizni?
Ez a magzatmozgás számolás nem lehet egyszerű két babánál,próbáltam elképzelni,hogy hogy csinálnám,de nem sokra jutottam :)
Ilyen korán elöregedhet a lepény?én azt hittem,hogy az csak a végén lehet :roll:

Hasleszorítóról én azt gondolom,hogy császárosoknál még hasznos is lehet,hisz régen "homokzsákot" raktak császár után az anyucik hasára,nem?sőt most is ráraknak valami nehezéket.
Bodzi neked is raktak?mert a barátnőm,akivel egy napon szültetek tuudod,úgy rémlik,hogy neki raktak.

Ja Julcsika,sztem nem kéne aggódnod,nálatok tuti nem lehet gond még a lepény elöregedéssel.

Andi,mindenképp jelentkezem ha beindultunk :)vagyis dobok egy üzit két fájás között,hogy drukkoljatok ;-) :)

Kép
hanyatka
 
 

 
 

Ja a Helen Doron sztem tök jó.
Én is úgy gondolom,hogy kis korban sokkal fogékonyabbak a gyerekek és egyáltalán nem zavarja őket össze az,ha két nyelven beszélnek.
Azt itteni magyar anyuciktól is azt hallottam,hogy a gyerekeik nagyon ügyesen veszik a kétnyelvűséget,már az oviban nagyon feltalálják magukat és kommunikálnak.

Lehet viccesen hangzik,de mi már ilyenekről is beszéltünk a férjemmel,hogy milyen külön órákra szeretnék beiratni Patrikát.Férjem pl. nagyon szeretné,ha teniszezni tanulna,én meg a táncot is preferálnám,aztán Ő majd eldönti idővel,hogy melyikben érzi jobban magát,melyik áll közelebb hozzá.

Libuska,értettem én,hogy egyenlőre a terhesgondozásra való bejárásról van szó.Azért írtam,hogy akkor a Kistarcsai renedelő sem sokkal egyszerűbb.Na meg már a sztrájknak is vége.

Kép
hanyatka
 
 


Julcsika,akkor otthon is egy lezárt csomagot küldenek a sejtbanktól,amit vinni kell magatokkal a szülésre?
Sztem.akkor nagyjából hasonlóan müködik,itt is egy jó nagy dobozt kaptunk,rá van írva,hogy csak az orvos nyíthatja ki.
Dec.ben gondolom ti is kaptatok kedvezményt,igaz?
Mi nov. utolsó napjaiban kötöttük,mert akkor hívtak fel,hogy aznap újabb kedvezményt kapunk.És olyan kicsi a világ,hogy egy magyar nőci is dolgozik ennél a cégnél és mikor látta a nevünket a szerződésen,ő hívta fel a férjemet és mondta ezt az újabb kedvezményt :)

Kép
hanyatka
 
 


Hanyattka,

Azért az jó, hogy ilyen jól érzi magát Patrika, és sokat nő még most is, szóval neki mindenképpen hasznára válik a bent töltött idő! :) Azért szerintem már pár napon belül jönni fog! :)

Nem is a lepény öregedéstől félek... hanem nekem nem olyan mocorgós a babám, mint sok másik kismamának. Illetve mocorgós (pl. minden UH-n iszonyat pörög), csak én érzem kevésbé (valszeg az elől fekvő lepény miatt). Most viszont rájöttem, hogy nagyon sokszor mozog ám a baba, csak nem érzem, viszont látni lehet. Ha pl. fekvésben sokáig nézem a hasam, akkor látom, ahogy összevissza mocorog, és mégsem érzek belőle semmit, ha éppen nem nézném, nem is tudnék róla. Ez fura, nem? :)
ma este megettem két nagy bonbon csokit, meg egy csomó tökmagot, hogy felketsem a picilányt. Meg is lett a hatása, viszont asszem borzasztó gyomorégéses éjszakám lesz :(

Hanyattka mi is beszéltünk már a különöórákról, szerintem ez normális :) És nálunk én a táncot mondtam (elsősorban balett, párom inkább valami modernebbet szeretne) :) párom egyelőre nem mondott semmit, de ő is teniszőrült, szóval nem csodálkoznék, ha Szonja előbb-utóbb megtanulna teniszezni :D
vjulcsi
 
 


Igen, szerintem ugyanolyan dobozt kaptunk mi is!

Igen, két ünnep között még gyorsan kértünk időpontot, és megkötöttük kedvezményesen a szerződést, úgy örülök neki :)
Nagyon szimpatikus nekem a Sejtbank amúgy.

Milyen fura, hogy egy magyar nőci dolgozik ott! :) És milyen mázli nektek :)
Én azon félek nehogy itthonhagyjuk majd a cuccost, neked nincsenek ilyen lüke gondolataid? Vagy ti már a becsoagolt cuccok között tartjátok?
vjulcsi
 
 


ú,én is csokit zabáltam meg mogyorót.Na akkor együtt fogunk savasodni :)

ÉN a nagy dobozt nem tudom becsomagolni,viszont ott van a bőröndkém mellett,így remélem nem hagyjuk itthon.
Igazából a férjem tuti 6x mindent meg fog nézni,hogy nehogy valami itthon maradjon és még 5 perc alatt engem is betuszkoljon a kocsiba.
Úh,kár,hogy nem lesz aki videóra vegye majd az indulásunkat,mert irtó vicces lenne visszanézni :)

Akkor sztem. az elől fekvő lepény miatt érzed kevésbé.Akkor lécci tessék megynugodni és nem stresszelni fölöslegesen.Mocorog az a kislány,csak olyan szép nőiesen,nem ám kirógja a ház oldalát ;-)
Patrika is ilyen.Kivéve a szombat éjszakát,amikor én behisztiztem,sírtam egy kört,majd kb. egy óra múlva ő indult be olyan szinten,hogy Apát hívtam segítségül,mert nem bírtam elaludni,olyan bulit csapott :) Aztán Apa simizgetésére szépen megnyugodott.

Kép
hanyatka
 
 


julcsika
Ne aggódj a mozgás miatt, már én is megnyugodtam. Ezt amúgy se lehet igy csinálni szerintem, igy egész nap azon remegsz, hogy mozduljon már meg a gyerek. Nekem úgy látszik a két baba különböző időpontokban mocorog igy van "hasonlitási" alapom, hogy az egyik már mennyit mozgott a másik meg még kevesebbet stb. Ma én is mindent bevetettem még nutellás kalácsot is ettem :lol: , úgyanúgy csak a bal oldali baba ficánkolt a jobb oldali "csak" kitolta magát a hasamon, aztán este felébredt ő is és kb 5 perc alatt többet ütütt-rúgott, mit 20.(20 felett nem kell irni). Szóval én innentől kezdve, csak a napi átlagot fogom nézni, nem igy egyik kajától a másikig. :lol:

Én most a krióval beszéltem, miért jobb a sejtbank? Egyébként még decemberi árakon kinálják.Megkérdezhetem ti melyik konstrukciót választottátok? (ha akarod ird meg privibe, köszi)

Ja akkor félreértettem amit a párodról irtál!
Igen nagyon oda kell figyelni, hogyha meglesznek a babáink akkor se hanyagoljuk el őket, de én tudatosan fogok figyelni erre. :wink:
Pont felajánlotta anyukám egyik nap, hogy ő majd el lesz a két babával mi meg menjünk el moziba ide-oda, tudod amit te is irtál nemrég. :wink: Hát nem tudom, lehet változik még a vélemény ezügyben :lol: majd meglátjuk.

hát nekem először nem akart bejönni a párom, tudod ő olyan "macho "tipus inkább várna a folyosón a családdal meg a hverokkal, szerinte ez nem férfinek való. Én ráhagytam, nem erőltettem, de anyumat megkértem, hogy jöjjön be, mert nam akarnék egyedül lenni. (gondolom a Dévai csak az "akcióra" jön, amikor már élesben megy minden, de azért jó lenne, ha az előskészületeknél is lenne velem valaki), erre mondta az anyu nevetve, hogy azért bejöhetne a férjem is, mert ő is fél kicsit, hogy ne legyen egyedül! :lol: :lol: Na mondom, szépek vagyunk! Mindenki be van tojva! :lol: Erre mondta a párom, hogy oké akkor bejön. Olyan aranyos, imádom! :wink:

Nekem is savam van a nutellától, megyek iszom egy kis hideg tejet az jó szokott lenni. :wink:
chilike1
 
 


Ja amúgy nem is hinné az ember,hogy mennyi magyar van itt is.
Ma pl. a dokinál is egyik páciens a kamasz lányával,magyarok voltak.
Múltkor a H&M-ben próbálgattam egy kapucnis felsőt ,beszélgettünk a párommal, mikor az egyik eladó csajszi szólt,hogy ő is magyar,majd elkezdett érdeklődni :)
Meg a magyar anyucik meséltek 1-2 olyan vicces sztorit,hogy tényleg rácsodálkoztam mennyire kicsi a világ.
Nagyon szét vagyunk szóródva ám.

Kép
hanyatka
 
 


kislibus
Ja akkor én is félreértettem,az utazást!

Nekem sok ismerősőm él külföldön, ők otthon nem tanitják a gyerekeket idegen nyelvre, mert a gyerek akárhova megy, úgyis az angolt hallja(játszótér, óvoda, utca, közért, stb), ezért otthon kizárólag magyarul beszélnek, ettől függetlenül sok gyerek keveri és milk-et kér tej helyett. De ez állitólag rendeződik magától egy idő után.

Hát ez az őssejt nehéz kérdés. Marha drága! A sok más kiadás mellett meg főleg nehéz kiadni rá a pénzt, és mi is több millióan enélkül is felnőttünk, viszont én nem lennék nyugodt, hogy van egy ilyen lehetőség és nem élünk vele. Persze az ember bizik benne, hogy kidobott pénz lesz és soha nem lesz rá szükség.

hanyatka
Ez a lepény elöregedés nem azon múllik, hogy egy babát hord az ember vagy többet. Nekem mindkét babának külön lepénye van, szóval ők ugyanúgy elvannak, mintha egyedül lennének. Nem tudom ez mitől függ egyébként, én csak abból indulok ki, hogy amióta terhes vagyok azóta hallottam csak erről a toxikémiáról is és már 2 ismerősöm szült idő előtt emiatt, szóval már hegyezem a fülem akármit hallok a terheséggel kapcsolatban. :lol:

Igen én is úgy tudom, hogy még most is raknak nehezéket a hasra. Úgy tűnik megoldodott a hasleszoritó téma, mert a tesóm vesz nekem egyet, olyat, mint amilyet ő használt. :wink:

Igen voltunk sétálni, tök jó volt!Hihetetlen, hogyha igy napokig nem mész ki a lakásból, hogy fel tudsz töltődni egy kis sétával.
Jól is érzem magam. :wink:
chilike1
 
 


nálunk a helyzet változatlan sajnos..... :cry: tejci alig van, Domi nem fogad el semmit még a lefejt tejcit sem, se itatópohár se cumisüves se i.fecskendő......mindegy már több mamitól hallottam hasonlókat, a megoldás állítólag óránkánt cicizés....

nem tudok rendesen visszaolvasni, csak átfutottam sajna, két dolgot akarok írni, megkérdeztem még a szülésnőt a császárhoz nem engednek be senkit a Jánosban :cry: :cry: és rám is raktak homokzsákot a rendes szülés után is...

puszi

Kép
rencsi79
 
 


Julcsikam! De kis edesseg vagy!!!!:-) koszonjuk szepen!
Nem semmi Feleseg vagy,h minden nap fozol. En ennyire nem vagyok rendes...
Libus! En a terhesgondozasra ertettem, mert azt hittem, megis ide figsz jonni,mert annyira rossz Tarcsara a zotykolodes.
Hanyim! Nekem nem tettek, de ez technikatol is fugg, nekem nem vagtak, hanem az a szethuzos volt,tudod.
A videon persze csak a szepseges jelenetek vannak, nem a "horror" resz. :D Annyira szuper, h ujra atelhetjuk a pillanatokat, kesobb mar 3asban is, amikor megnezzuk.
Moncsim! Irtam en is! :D
Chilike! Lehet,h a Janosban nem engedik be az Apukat,kerdezz ra,nehogy csalodjatok!

Kép
bodza2005
 
 


Latom,irtal Rencsikem! Tedd meg,h felhivod Ibolyt,hivatkozz ram! Hidd el,megeri!!!! A baratnom anyukaja es huga is orvos, megis tudott Neki ujat es hasznosat mondani!!! Kerlek szepen! Egy telefont meger es O iszonyu tapasztalt, kedves, segitokesz, meglatod!!!! Pliiiiiz!!!

Kép
bodza2005
 
 


Chilike! A toxemiara gondolsz?

Kép
bodza2005
 
 


Julcsika! Mi is a Sejtbankkal kotottuk! :D

A tobb nyelv egyszerre pl. akkor okozhat gondot, ha valami reszkepesseg problema van, ez viszont kesobb derul csak ki, ovodas korban, ha jok az ovonok, a logopedus, fejlesztoped. Nekem tobb ketnyelvu paciensem volt, akik beszedeszleles, beszedertes, szovegertes stb. problemakkal kuzdottek. Ha diszes valaki, akkor is bezavar.
Na, de a Ti gyermekeiteknek ilyesmi nehezsege nem lesz!!!;-)

Kép
bodza2005
 
 


Jó reggelt!
Megint szuperül aludtam, ezek szerint az elmúlt két éjszaka rossz alvása csak azért volt, mert nem volt mellettem a párom (éjjel volt amerikai foci bajnokság, azt nézte a nappaliban, fúúúj).

Úgyhogy ma megint séta lesz, meg átnézem a kelengye listát, kell-e még valami, mert érzem ez most jó aktív hét, kihasználom és mindent elintézek amit lehet.

Chilke,
Tényleg drága az őssejt. De tudod engem az olyan érvek, mint 'mi is felnőttünk nélküle' sosem győznek meg, ilyen alapon évszázadokon keresztül semminek sem kéne változnia... meg tudod lombikprogram sem lenne pl.
Rencsikéék a Krionál csináltatták, és nem midnen volt szimpi, a Sejtbankról meg csak jót hallottam, így mi oda mentünk. Van egy kis árkülönbség a kettő közt, de nekünk még így is szimpibb volt.

Én is úgy tudom, hogy a császárhoz senki nem mehet be :(
Egyébként én meg pont úgy voltam vele, hogy bármennyire is szerettem volna ha bejön a férjem, nem mondogattam neki, nem akartam hogy kényszernek érezze. Ismerősi körben sajnos volt olyan eset, hogy a férj 'jó férj' akart lenni, és annak ellenére bement a szülésre, hogy igazából szíve szerint nem akart volna... és elég nagy baj lett belőle (szakember tudta csak helyrehozni a házasságukat). Szóval abszolút a páromra bíztam, de ő ragaszkodik hozzá, szerencsére. Persze mondtam neki, akármikor kimehet, ha úgy érzi, hogy ez sok(k) neki.
Jövő pénteken megyünk a vajúdásos foglalkozásra, már úgy várom :)

Bodzuskám,
Ó, ez most egy ilyen kivételezett időszak, amíg dolgoztam nem főztem minden nap, meg az első babás időnkben sem fogok, de most hogy megtehetem, úgy élvezem :) állandóan kisérletezgetek, mindenféle új kajákat találok fel :)
Tetszett a répatorta recept???
Melyiket sütöd meg végül?
Hogy ünneplitek a szülinapot? Nagy család, barátok, vagy több buli is lesz?
Ez olyan izgalmas lehet! Mesélj róla légyszi!

Hanyika,
Milyen éjszakád volt? Gyomorégés? Fájások?
Hogy érzed, nem ma van A NAP?
vjulcsi
 
 


Jó reggelt!
Szt Imrében nincs homokzsák(már)..Tesómnál még volt mind2x.
Apás szülés?Érdekes kérdés..és nagyon nehéz kérdés.Én sem erőltettem a férjemre,ő döntött magától úgy h bejön.(most,h miattunk,vagy csak mert ez az"elvárás"nem tudom..bár gyanítom miattunk.. :lol: ) Sokat segített,h ott volt,de én csak a tekintetére emlékszem a végén,h megijedt,amikor nem jött ki a baba,lett hirtelen 100 ember körülöttünk.Aztén szorította a kezemet,összebújtunk,és sikerült..Aztán még a lámpát is tartotta amikor varrtak,meg büszkén tologatta a fiát ki a rokonokhoz..De..az volt az első mondata a nővéremhez,h "legközelebb te mész"..Sokat beszélgettünk erről,és aztmondja nem bánta meg,de őt ez kikésztette(2 napig aludni sem tudott),bár borzasztóan örül,h ott volt,és azóta mégjobban tiszteli az anyukákat..
Szóval nálunk ez érdekesen sült el.
Patrika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Puszi

Kép
cs.andi
 
 


rencsikém
Óó úgy sajnállak, szoktam ajtatok gondolkozni, hogy nem elég, hogy terhesen mennyit nyűglődtél még most is jönnek a nehézségek.
A cumisüveget már én is akartam ajánlani, vannak ezek a tomee t-is és a dr. brown is, mindkettő kifejezetten hasfájós babáknak készült. A dr. brown-t még most vezetik be itthon, amerikába már régebb óta van, a minimanóba és az elefániba is lehet kapni 1790.-ért, akciós. Gondolom nem láttad , de vasárnap volt a két testőrbe, hogyha sokat bukik a baba, vagy hasfájós, azt okozhatja az is, hogy pl. nem fért el rendesen a pociban és kicsit el van csúszva itt, ott a tartása. Kriopatikus(nem biztos, hogy igy hivják, de valami ilyesmi) foglalkozik vele, kifejezetten csecsemőknek kitalált mozdulatokkal csinálják és gyorsan helyrejönnek a babák. Nem tudom mi az igazság, de lehet rá lehetne kérdezni a dokinőtől. Meg szerintem is hivd fel azt a nőcit akit Bodzi ajánlott, ilyenkor minden infó nagy segitség. :wink:

bodzika
mesélj mire készülsz :wink:
Ja lehet arra gondolok :lol: , tudod az a terhességi mérgezés(magas vérnyomi, vizesedés, fehérje a vizeleben). Az ismerősömnek kellett szedni vérnyomi csökkentőt és igy ment fel 240-re. Nem is tudom elképzelni ezt hogy nem érzik, nekem alapból alacsony a vérnyomim , most is 106 volt apánknál, de ha felmegy 120-re én már azt is megérzem magamon.Persze biztos nem mindenki ilyen érzékeny. :wink:

cs.andi
Én a tesómnál voltam bennt a Margitba, császározták.
Nem engedtek közel, csak egy üvegfal mögül lehetett nézni, de jó érzés volt, hogy ott vagyunk egymásnak, nem tudom mit adtak a nővéremnek, de végig mosolygott, mint a vad alma :lol:
És szuper volt , hogy előszőr én láthattam a kisfiát, nagyon cukika volt, mentem vele oda ahol lemérik, bebugyolálják, stb.
Igaz a vajúdásnál anyum volt vele, tehát az a "rosszabbik" rész nálam kimaradt. :wink:
chilike1
 
 


Rencsi,lehet,h tényleg jó lenne ha felhívnád a Bodzi ismerősét..hátha tud vmi okosat mondani.
Annyirasajnálom,h ennyit küszködtök..

Kép
cs.andi
 
 


julcsika
Mostanában én is mélyebben alszom, és csak 1x kelek fel pisilni.Ma is 9-kor keltem, ez már nálam egész jó a fél7-hez képest. :lol:

Én is ma irtam össze, hogy mit szeretnék még megvenni, kértem hétfőre időpontot CTG-re, megbeszéltem a párommal, hogy utánna beszaladunk még valahova(minimanó, elefáni, stb) és megvesszük amire még szükség van. Nem sok dolog kell, viszont pont nem az apróságok hiányoznak, hanem a drágább , dolgok.(Pl. járóka, 2 bébihordozó, 1 légzésfigyelő, stb), de mindegy, igy is úgy is meg kell venni.

Igen az őssejttel kapcsolatban én is igy vagyok, hogy nem lenne szükségszeű, bizunk benne, hogy soha nem is fog kelleni, de mégis rosszul érezném magam, ha nem vetetnénk le.

Nem számoltam össze, meg nem is fogom, mert nem érdekel, de irtó sok pénzbe van, ha az ember gyermeket vállal, és sokszor azt tapasztalom, hogy ezzel a cégek vissza is élnek, mert tudják, hogy úgyis megveszik a szülők, a gyerekeiknek a legjobb dolgokat.
Én pont ilyenkor látom, hogy jó biznisz ez a babaholmi, mert tényleg úgy gondolom, hogy régen nem volt se légzésfigyelő, se hiper-szuper babakocsi, és még sorolhatnám mi minden, ugynakkor a mi generációnk, sőt előttünk is nagyon sokan elvoltak nélküle(és most nem kifejezetten az indiánokra meg az ősemberre gondolok). Nekem nem használt anyukám nyakmerevitő párnát mégis jó formájú a fejem, nem használt mellszivót mégis szoptatott évekig, stb, stb.
A lombikkal kapcs-ban igazad van, de én ezt is úgy látom, hogy a világ romlik el és azért tartunk itt ahol tartunk. Az esetek nem tudom hány %-ba, már a férfiak spermája nem olyan erős, ez is annak köszönhető, hogy amit megeszünk, megiszunk már nem ugyanaz, mint amin esetleg a szüleink felnőttek, sőt mesélték a nővérek, hogy manapság enyhe túlzással már nem is kell a nőknek fogamzás gátlót szedniük, mert amit megiszunk vizet vagy amivel főzünk, az nincs megtisztitva rendesen és benne maradnak azok a hormonok amit a nők milliói belepisilnek.
Nálunk mondjuk más volt a helyzet, mert egyikünknek sincs szervi baja, sőt voltam is már spontán terhes a férjemtől, meg ugye neki is van gyereke, de még igy is a fejlett orvostudománynak köszönhetjük(meg ugye drága apánknak), hogy gyermekeink születhetnek. :wink: :wink:
Persze nyilván vannak nőgyógyászati és egyéb dolgok, ami meg szintén azt igazolja, hogy ki kell használni a modern orvosi meg egyén dolgokat.
Szóval mi is levetetjük, az a lényeg! :lol:

Na akkor megkérdezem majd hétfőn, hogy egyáltalán be lehet -e jönni a császárnál?

Ááá, az én férjemre nem lehet semmit ráerőltetni amit nem akar.
Ő magától biztos nem akarna bejönni csak miattam, hogy mellettem legyen, de ezekszerint lehet, hogy be se engedik. :lol:
chilike1
 
 


Sziasztok!

Hú, nem tudom mire reagáljak. Vagyis tudom, semmire, mert minden kiesett az agyamból....

Rencsi! Hivd fel Ibolyt, ez igy tényleg nem állapot, már kezdtetek beállni!

Megvan a vérvételes papirom, thrombocita már 129, de a többi érték sem lett jobb...

Chili! No remélem össze tudjátok még szedni ami kell! Babakocsi mikorra érkezik? Melyik lesz végül???

Őssejtel úgy vagyok, hogy én szivesen levetetném (meg le is tudnánk vetetni), de a párom meg hallani sem akar róla és azért úgy vagyok vele, hogy ezt mégse dönthetem el én egyedül. Dehát még a fele hátra van, addig még puhitom.
A másik gondom ezzel a levétellel van. Ha épp az ügyeletesnél szülök, mert apánk nincs ott, ki tudja, hogy le tudja-e rendesen venni egy olyan doki, aki még nem csinált ilyet? Merthogy elvileg ezt is be kellene gyakorolni. És ha nincs használható mennyiségű kzs. vér? Vagy azt ellenőrzik??

Bocsi, most csak ennyi futja, megyek a dolgomra, mert el vayok havazva.

Kép
kislibus
 
 


Igen,Chilike,marha nagy bolt a babaholmi..Tudják,h az ember úgyis megveszi..Párom aztszokta erre mondani,h olyan"pénzlehúzás",mint az esküvő meg a temetés..
Régen,tényleg nem volt ennyi minden,mégis felnőttek emberek..Ma meg már hülyén néznek rád,ha nem méred a gyereket minden szoptatás után,meg nincs pl légzésfigyelőd(ami egyébként valóban megnyugtató dolog).
Kicsit elcsúszott a világ ezzel kapcsolatban,sztem sokmindent túlkombinálnak,teljesen másképp foglalkoznak ma egy gyerekkel mint régen(aminek van előnye is persze).
Nem tudom,de az tutti,h nagyon nem egyszerű feladat ebben a világban egészséges lelkű gyerekeket nevelni.

Kép
cs.andi
 
 


Igen,Chilike,marha nagy bolt a babaholmi..Tudják,h az ember úgyis megveszi..Párom aztszokta erre mondani,h olyan"pénzlehúzás",mint az esküvő meg a temetés..
Régen,tényleg nem volt ennyi minden,mégis felnőttek emberek..Ma meg már hülyén néznek rád,ha nem méred a gyereket minden szoptatás után,meg nincs pl légzésfigyelőd(ami egyébként valóban megnyugtató dolog).
Kicsit elcsúszott a világ ezzel kapcsolatban,sztem sokmindent túlkombinálnak,teljesen másképp foglalkoznak ma egy gyerekkel mint régen(aminek van előnye is persze).
Nem tudom,de az tutti,h nagyon nem egyszerű feladat ebben a világban egészséges lelkű gyerekeket nevelni.

Kép
cs.andi
 
 


Sziasztok!

chilike:
A Jánosban nem engednek be senkit a császárhoz, a férjedet sem.
A szülőszobán fognak téged előkészíteni, akkor még ott lehet veled. Utána téged áttolnak a műtőbe, addig a férjed a szülőszobán vár téged.
Amikor megvan a baba, elviszi a szülésznő, letörölgeti, utána visszaviszi neked a műtőbe egy puszira.
Innen viszi fürdetni, mérni, öltöztetni a babát a szülőszobára. A férjed akkor már ott lehet, nézheti a baba öltöztetését. Utána a kezébe fogják adni.

Fannival pontosan ez volt a menet, ezt is ígérték előre.
Márta volt a szülésznőnk.[/b]

Kép
s.mónika
 
 


sziasztok,

még itthon,sajna semmit nem érzek,ami arra utalna,hogy ma lesz a nagy nap.
Bár amilyen szürke,borús idő van,nem is csodálkozom,hogy pociban virgonckodik Csipike :)

Rencsike,szomorúan olvasom,hogy a helyzet változatlan :( talán az Iboly tényleg tudna adni 1-2 okos tanácsot,bár lehet,hogy eddig is kaptál már bőven.De tudod,ahány ház annyi szokás,hátha ő mondja meg a tutit.
Bízom benne,hogy már nem tart sokáig ez az időszak.

Julcsika,amúgy én is olyan vagyok,hogy ha nem fáj sehol és jól érzem magam,akkor szeretem kényeztetni a páromat,főzök-sütök neki,szeretem meglepni finomságokkal.
Viszont másrészről nem követeli meg,hogy minden nap főtt kaja legyen,ha éppen nem volt kedvem a konyhában sürögni.Imádom.

Chilike,akkor hasleszorító megoldva:) nem tudod esetleg,hogy neki melyik ítpus volt,a bugyis vagy a sima?
Én is gondolkodtam a dolgon,még nem tudom,hogy mi legyen,de lehet már nem jutok el olyan boltba,ahol venni tudnék.

Sztem. is jobb,ha minnél előbb megkérdezed a Jánosban,hogy ott mi a trend császárnál,mert sok helyen nem engedik be a kispapát.
Azt tudom,hogy a lepény elöregedés,nem a 2 babán múlik,nekem csak az a fura,hogy már ilyen korán,3x. hétben el tud öregedni,hisz azt gondoltam,hogy ilyen csak az utolsó 1-2 hétben történhet.

Moncsika,mizújs veletek???Nimóci virgonckodik?Hasad?

Bodzi,majd küldj fotókat a szülinapról is.Tyűűű még 3 nap,el sem hiszem,hogy eltelt egy év.
Pénteken ti ünnepeltek 3asban és szombaton a család,barátok?

Kép
hanyatka
 
 


Most olvasgattam a lepényről a neten ,mert eddig ezzel tényleg nem foglalkoztam,nem tájékozódtam és valóban elég korán elkezd öregedni,változó ez is.
Van akinél már a 28.hétben,de van olyan is akinél csak a 36. hét körül .

Azt is olvastam,hogy a magas vérnyomi nagyon öregíti :(

Kép
hanyatka
 
 


Kislibus,ezek valóban fontos kérdések.
Sztem. az a legegyszerűbb,ha felhívod valamelyik céget és alaposan kikérdezed őket,hogy ezek a dolgok pontosan hogy is müködnek,mert mi van,ha valamiért tényéleg nem sikerül rendesen,eleget levenni...akkor is ki kell fizetni a levételi díjat?
Itt pl. ez úgy müködik,hogy szülés után jön a cég futára,elviszi a dobozunkat,a sejtbankban megvizsgálják,kiellemzik majd értesítenek,de csak akkor kell fizetni,ha minden rendben van.

Nem ti lennétek az egyedüliek,akik nem vetetík le,mert azt gondolják,hogy nem lesz rá szükség vagy esetleg éppen arra használható lesz-e,amire történetesen kelleni fog.Ezt senki sem tudhatja,de én hiszem,hogy 10-20 év múlva nagyon előrehaladott lesz az orvostudomány ezen a téren és simán előállítanak akár egy szervet.
Minden esetre hozd fel többször otthon a témát,talán ahogy közeledtek a szüléshez, a férjed is másképp látja.

Kép
hanyatka
 
 


Bodzi,milyen az a"széthúzásos"módszer?

Kép
cs.andi
 
 


Sziasztok Csacsogok!:D
Olyan kis aranyosak vagytok!!!
Nekem nem bugyis volt es baromira zavart, ezert 1nap utan nem hordtam. Andika! Nem vagnak at mindent, az izmokat csak szettoljak, megirom majd a modszer nevet, most ezt tartjak a legjobbnak!
Monika! Pont tegnap jartatok az eszemben, erre irsz. :D
Hogy vagytok???? Nektek hogy volt a szulinap???
Mi most csaladi korben unneplunk, mi3an, nagyszulok, keresztszulok+keresztfiunk, aki 2,5eves, mert Babcinak ez igy pont eleg ember szerintem. Ugy tervezzuk, h 3eves koratol mar gyerekekkel party is lesz /zsur/, akkor mar elvezni fogjak egyutt. Most a Baratokkal kulon unneplunk+gyerekeik, Eszti kis Baratai. :D A 4legjobb Baratnoim kozul 3nak picik a gyerekei vagy pici is van, igy szuper lesz. A torta vagy az en turotortam, rajta almabol kivagott viragok, szivek es figura+gyertya vagy Julcsi repaja vagy Hanyi meggytortaja. Meg mindig nem dontottem. Az en turom ellen zzol a tojas, de szerintem egy harapast eszik ilyenkor max.1 pici Baba, nem? Eszti szerencsere eddig semmire nem allergias, szerintem ettol sem lesz gond. A tobbi hozzavalo ok. Nagyon szuper fa jatekokat kap, szeleteloset is, mert szuperugyes keze van :D , egy ujabb babat, azokkal kel/fekszik es jo kis ugyesito jatekokat+babakocsi a karacsonyi babanak. :D

Kép
bodza2005
 
 


Monika meselhetne,h Iboly milyen helyzeret oldott meg Naluk,nekun is bevalt minden egyes tanacsa es a mellgyuszibol is siman kihozott, antibio nelkul, pedig durva par nap volt. Szoval,hallgass rank Rencsike!!!

Kép
bodza2005
 
 


Erdekes, h Apanknal mindig felment, az amugy mindig tokely vernyomim, a szules elott kozvetlenul pedig szinten szuper volt. Nekem mindenhol jo volt mindig, Apanknal soha. :lol:
A stressz nagyon rossz. En pl.hetente mertem Esztit, nem naponta, par honap utan pedig havonta mertem/merem.
Van, aki minden etetesnel. Minek??? Ha szep a bore, sepen gyarapszik, van kaki, pisi, jokedelyu egy baba, akkor tuti rendben van a taplalkozasa is. A magzatmozgas is csak a biztonsag kedveert figyelendo, ha extrem elteres lenne, menni kell, de front es egyeb miatt nem kell megijedni, mert az artalmasabb szerintem.

Kép
bodza2005
 
 


cs.andi
Jaja, teljesen igazad van. :wink:
Nekem ami főleg nem tetszik, az ami itthon van.
Igaz itt kapunk gyedet meg gyest , stb, külföldön szinte semmit nem kapnak az anyukák, vagy csak nagyon rövid ideig 1-2 hónapig, viszont én azt látom, hogy mindenhol máshol sokkal olcsóbb minden , mint itthon.
Arról nem is beszélve, hogy igy pólyásként szinte hétről-hétre változnak a babák igényei, mindig kell nekik valamit venni. Persze nekem most ez a legkedvesebb elfoglaltságom, engem néha a férjem húz vissza a földre, hogy mostmár elég lesz... :lol:
A későbbiekről nem is beszélve. Nálunk a családba van több gyerek, különböző korúak és mindegyiknél látom, hogy abban az életszakaszban mi folyik.
Pont egyik nap anyummal beszélgettünk, hogy nemsokára farsang lesz az isibe, mindenki ugyanannak akar öltözni, csak az egyik gyereknek az anyukája varrja a ruhát a másiknak kölcsönzik. Gondolhatod a különbséget.Persze az összes ünnepkor az épp aktuális hőst kell venni a gyereknek, mert más ajándék nem jó.
A párom lánya már gimis 2.-os, hát arról meg jobb nem beszélni, hogy a középiskolákba mi folyik. Lehet , hogy csak mi fogjuk ki, de körülöttünk mindenki milliomos!-mármint az oszt-társak, szülők, stb. :lol: Persze én azért jobban átlátom a helyzetet, mint a gyerek, őt még lehet hűyliteni, de tényleg van olyan oszt.-társnője akinek a szülei elváltak és az anyuka úgy akarja kompenzálni a nem törödömségét, hogy heti 50ezer költőpénzt ad a kislánynak....
Na mindegy, tényleg nehéz JÓL nevelni a gyerekeket!

libus
Hát képet még nem rakok fel a kocsiról majd csak, ha megérkezett. Habár ezzel úgy vagyok, hogy tökre ráér, mert gondolom 6-8 hétig amúgy se lehet kivinni a babákat. Gyönyörű rózsaszinűt találtunk, itthon nincs ez a márka, és a hipper-szuper babakocsit(majd meglátod, hogy tényleg az :wink: ), kb 80ezerbe veszem, ha átszámolom. Persze új , garanciális. :wink:
Na még ennyit az itthoni árakról... :lol:
chilike1
 
 


s. mónika
Köszi a felvilágositást! :wink:
Igy már mindent értek, legalább tudja az ember előre, hogy mire számitson.
A császárosok is szoktak fogadni szülésznőt??? Miben tud segiteni császárnál? És mi van, ha nem programozva indul mégse a császár, hanem mondjuk "idő előtt" jön a baba/babák, akkor is hivni kell a szülésznőt és ő bejön, vagy hogy?
Mondjuk én örülnék is neki, ha befektetne apánk a 36.hét után, legalább megismernék mindenkit addig mire eljön a nagy nap. :wink:

bodzika
Ezt a "széthúzásos" módszert lehet kérni? Vagy mi alapján döntik el? Gondolom ez sokkal kevésbé megterhelő a szervezetnek, gyorsabban regenerálódik. Azt nem értem, hogy igy is úgy is két réteget kell vágni császárnál, nem? Egyszer a bőrt, egyszer meg a méh falat? A beleket, szerveket meg igy is úgy is arrébb tologatják, nem?

hanyatka
Ezt az elöregedést én sem tudtam(sőt gyakorlatilag semmit nem tudtam a terhességről, csak most vagyok már ilyen tájékozott :lol: ), csak apánk mondta nekem is. Mondjuk én mondtam neki, hogy én még nagyon iatal vagyok, ne aggódjon. :lol:

A hasleszoritóból én a hagyományosat kértem, hogy vegyék meg, testszinűbe(az ekrű meg a fehér is szép, de az kényesebb szerintem).A bugyi nekem azért nem tetszik, mert azt vagy mosod nap, mint nap, ami ugye nem valószinű, vagy többet veszel. Mondjuk itthon annyira nemolcsó 8000 körül van/db. Annyit lehet esetleg, hogy aláveszel pamut bugyit és azt cseréled minden nap, de nekem az kicsit macerásnak tűnik. Tesómé elég széles volt, igy nem tudott felgöngyölödni vagy ilyesmi, szépen simult a ruhája alatt. Igaz ő vékonyabb alkat , mint én, most is kb 54 kló, én meg örülök, ha 64-re visszafogyok :lol: , habár 60.-nál már nagyon örülnék 58-nál meg egyenesen kibújnék a bőrömből. :lol: Na mindegy, neki használt szép lapos lett a hasa és tényleg visszarendezi a beleket a helyére. :wink:

Húú el is hiszem, hogy be vagy zsongva, habár ha egyéb tüneted nincs akkor végülis mindegy mikor jön Patrika, csak győzzük kivárni! :lol:

Én amióta itthon vagyok, egyre lustább lettem, minnél többet fekszem, annál fáradtabb vagyok,és már napközben is bealszom, ami abszolút nem jellemző rám. :lol:
chilike1
 
 


Hát ez az,a bugyi nekem is ezért tünt macerásabbnak,de a simáról meg azt hallottam,hogy felgöngyölödik,de ezek szerint abból is van több fajta,ami nem annyira göngyölödik.
Még otthon mikor az Anitában kerestem a kismama melltartót,akkor nézegette egy lány a hasleszorítós bugyit,ő is éppen minden órás volt,de neki olyant mutogatott az eladó,aminek a lába között voltak a kapcsok,na az végképp unszimpi volt.És akkor magyarázta,hogy a sima nem túl kényelmes stb.

Felhívta a férjem a korházat és holnap du.án már oda megyünk ctg-re:)naon izgi.
Tegnap mondtam a dokinak,hogy a héten már inkább a korházba mennék,hogy ismerjünk meg 1-2 szülésznőt stb és szó nélkül adta az igazolást,amivel majd jelentkeznünk kell.
Persze csüt.ön még megyünk hozzá is magzatvízvizsgra.
De azért jó lenne,ha már nem várná meg a csütit a kismanó.

Az egésznapos fekvéssel,lustizással én is így vagyok Chilike,hogy nap végére kész vagyok,minden bajom van,annyira eltunyulok :)

Most egy ideje a pocakosnaplómat írogatom,elfáradt a hátam,megyek is lazítok egy kis vasalással :)maradt még 2-3 kissapi meg 3 kisnaci amiket még nem vasaltam ki és eszembe jutott,hogy abból a sapiból 1-et be akarok rakni a korházi csomagomba.

jó pihit nektek,szép délutánt!

Kép
hanyatka
 
 


Chilike,ezeket találtam és eszembe jutott,hogy császárosoknál valóban ajánlott-e a használata ?!Tesód is császáros volt és használta?

Hasleszorító bugyi, pánt: Az első héten használható, hogy hamarabb lelapuljon a hasad. Csak 1 hetet érdemes viselni, különben a hasad ugyan lapos lesz, de a hasizmaid meg nem erősödnek meg.

Hasleszorító: Ez egy rugalmas gumírozott anyagból készült nagyon széles "öv", ami egyrészt melegen tartja az ember hasát és derekát az első időkben, másrészt megtámasztja a löttyedtté vált hasfalat, és nem utolsósorban napok alatt visszavarázsolja az eredeti pocakméretet - amennyiben nem keletkeztek rajta előtte tetemes zsírkészletek, amik a szoptatás ideje alatt azonban nyomtalanul eltűnnek. (Császármetszés esetén, nem tudom, hogy javallt-e a használata.) Kismamaboltokban beszerezhető.

Kép
hanyatka
 
 


Sziasztok,
bocs, ismét kérdésem lenne Hozzátok. Tényleg annyira irigyellek benneteket, hogy Ti már itt tartotok, pl. Chilika, Hanyatka már hamarosan megszületik a babócátok.
Én azt érzem, megbolondulok az egészségügytől. Fölösleges, buta körök.
Ma a kerületi rendelő laborjából hajtottak el, mondva, hogy ott nem csinálják meg a Toxoplazma, Hepatitisz, Rubeola, és még két vizsgálatot. Odamentem fél hétre, hogy még beérjek dolgozni. A körzeti orvos beutalója mit sem számított, és a hol kérdésre csak a vállukat vonogatták. De már a H1N1 oltással is köröket futottam.
Ti ezt hol csináltattátok meg? Nekem mindegy, ha fizetős is.
Apánk megint lekiabálja a fejemet, ha nem lesz meg két hét múlva.... Bocs a kétségbe esett kérdésért, biztos én vagyok béna, de sem a körzeti orvosok egyike sem tudta, akkor most hova, sem a III.kerületi labor...Ez normális dolog....? Előre is kösz a segítséget....
rozsafa
 
 


Sziasztok!

Hát olvasok erről a haslesoritótól, meg zsákról. Megmondom őszintén, nekem nem tetszik az ötlet, hogy bármit is a hasamra tegyenek nehezéknek. Ebben biztos csak én vagyok ilyen, de nem szeretnék semmit a hasamon szülés után, majd visszamegy magától.
Mondjuk császárnál lehet, hogy hasznos, hogy ne húzódjon annyira a poci, meg a heg.

Megcsináltam ma életem első gombás rostélyosát és nagyon fini lett. Úgy bekajáltam belőle! :lol:

Ami a lehúzást illeti, van bőven belőle, de mit tudunk csinálni? A babáinkért mindent. Mindig arra gondolok, hogy ha nem sikerült volna a baba, ülhenék vaskos pénzkötegeken-biztos marha boldog lennék tőle.... Szóval addig örülök, amig van kire költeni és van mit. És a felesleges dolgokat meg nem veszzük meg, nem esünk túlzásokba.

Hanyatka! Lehet, hogy az lesz, hogy felhivom őket és ilyesmiket megkérdezek majd. Puhitás meg folyik.
Patrika is megvárat minket, mint Marci??? :D

Ercsikatiról nem tud valaki, olyan ritkán jön.

Meg Melcsiről, meg Marciról???

Kép
kislibus
 
 


Rozsafa! A laborba le kellene vegyék a Hepatitist! Nem értem miért nem vették le. Ha minden kötél szakad, kersd meg a helyi terhesgondozást! Olyan már volt, hogy háziorvosi beutalóval nem vették le valakinek, csak a terhesgondozásossal. Meg a terhesgondozáson biztos tudják hol veszik le, meg elvileg a védőnőnek is tudnia kell .
Nekem időpontot is kellett kérjen a háziorvos a hepához, nem volt elég csak a beutaló.

Kép
kislibus
 
 


rózsafa
Ááá, ne "irigykedj", te is pillanatok alatt itt tartasz majd meglátod, marha gyorsan megy az idő. :wink:
Nekem a körzeti megirta a beutalót és gond nélkül levették, úgy emlékszem kicsit később lett kséz, mint a sima vérvétel, talán 1 hét volt, mire megjött az eredmény.
Sztem is a védőnőnek tudnia kell hol veszik le, de arról a körzeti dokinak is tudnia kellett volna, hogy nem csinálják meg a laborba. Őt is megkérdezheted még 1x, nem-e csak valami félreértés van a dologba. :wink:
III.ker-ben a Margit kórházban tuti le tudják venni, de azért hivd fel őket előtte.

kislibus
Figyú, azokból a pénzkötegekből dobhatnál nekem is, na jó nem kell annyi amennyi neked van, hogy azon tudsz ülni, nekem elég lenne egy kis sámlira való méret is! :lol: :lol:

Ááá, ettől a homokzsáktól meg hasleszoritótól nem kell félni, ez olyan, mintha valaki a trombozis megelőzésére kompressziós harisnyát viselne, szóval teljesen hétköznapi dolog. Egyébként én úgy tudtam, hogy ezt igy is-úgy is alkalmazzák a szülés után, szóval nem lehet kérni vagy nem kérni. valószinűleg ez az anyukák érdekeit szolgálja. :wink:
chilike1
 
 


Kislibus, Chilike, köszi...
Én is a Margitot terveztem felhívni. Hidd el, nem félreértés, utána visszahívtam a körzeti orvosomat, sem ő, sem a kollégája nem tudta, hogy ahová beutalt, már ezek nagy részét nem csinálják meg, illetve amit igen, az egyenként 6000 ft. De inkább egy vérvétellel csinálják meg és kifizetem Z 5x6000-T, de ne háromszor vegyenek vért három helyen.
Egyébként olvaslak ám benneteket, csak dolgozom, és :( feleslegesen vérvételre járok szabadidőmben - ez a poén helye.
És köszi mindenkinek az infokat.
rozsafa
 
 



rózsafa
Nehogy fizess érte!!!!
Ezek kötelező vizsgálatok a kismamáknak, nemkérnek érte pénzt!
Ez tuti! Én soha semmiért nem fizettem, igy vérvételkor(mármint amióta terhes vagyok), kivéve, ha az Istenhegyire mész genetikára meg afp-re meg ilyesmire. Én mondjuk az afp-t is itt csináltattam meg a laborba, csak kellett hozzá egy nőgyógyászati beutaló, bementem az itteni terhes rendelésre és felirta a doki, azt is.
:wink:

moncsika merre vagy?

hanyatka
Voltak megnézni anyumék a haskötöt, de ráérünk megvenni szülés után, mert meg kell mérni a haskörfogatot szülés után és úgy kell méretet választani, úgyhogy még ráérünk! :wink:

bodzi
Köszi a linket, mindjárt elolvasom. puszka :lol:
chilike1
 
 


bodzi
Szerinted apánk igy csinálja a császár metszést? Te nála szültél, ugye? Vagy mondjam neki én, hogy igy szeretném?
Ez elég nehéz, mert igy ahogy leirják teljesen logikus, hogy ez egy sokkal jobb módszer, érthetetlen is, hogy akkor miért nem alapból ezt használják mindenhol. Csak tudo ez orvosi kérdés és most apánknak okoskodni, hogy mi a jó...hát nem tudom. Lehet legközelebb megkérdezem a véleményét erről.
Neked hogyhogy ezt csinálták?
chilike1
 
 


Szép estét!

Bodza: Bocsi, hogy csak most válaszolok, de napokig nem ültem a gép elé. Mi Kittinek egy hagyományos csokitortát csináltattunk (legkisebbet) egy kutyussal a tetején. Csak nézegette, aztán könyékig bele a közepébe. Úgyhogy a tortának annyi volt, meg a ruhájának, hajának, etetőszéknek és mindennek ami körülötte volt. De így is szerettük volna, hogy hagy túrja szét! Iszonyatosan élvezte, hogy tiszta maszt. Gondolhatod, hogy ruhástúl vittem a kádba zuhanyozni!
Esztinek pedig nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Hanyatka: Drukkolok, hogy mostmár Patrika elinduljon kifelé!

Chilike: Emlékszem, mikor együtt ültünk a váróban, és mutattad a csíkos tesztet. És tessék, mindjárt megszületnek a lányok! Nagyon sok boldogságot és örömet kívánok nektek!

Természetesen olvasó üzemmódban próbálok mindenkit követni, de elég nehéz, főleg, ha pár napot kihagyok! Ezért mindenkinek nagyon drukkolok!

Mi jól vagyunk. 25-én megyünk genetikára, és febr.3-án apánkhoz. Olyan jól viselem a terhességet, hogy szinte észre sem veszem. Apától karácsonyra kaptam egy magzati szívhanghallgatót. Ma hallottam babuci szívhangját először. Csoda volt!!!
Kitti jól van. Sokat bohóckodik, rosszalkodik, babázik éli a 1,5 évesek játékos életét!

Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
csomee
Budapest X. kerület
 
 


Chilikem! En rakerdeztem es azt mondta, h helyzettol stb. fugg. Fogalmam nincs, mire gondolt. Kerdezd meg es vilagosits fel engem is. ;-)
Szivesen odaadom a hasszoritot. Tepozaras es tudod allitani a meretet. Ha gondolod. Ezert a par napert ne vegyel.
Csomeekam! Koszonom szepen!!! Kitticicu hogy van??? Miket muvel? Karacsony? Szuper, h ilyen szep varandossagot kaptal.:D
Milyen tipus a szivhanghallgatod?
Tenyleg, Julcsika! Neked meg azt adom kolcson, hogy ne aggodj a mozgasok miatt, ha szeretned!
Melcsimuciek jol vannak, Marcus gyonyoruszep!!! Kaptam fotokat. :D
Rencsikem! Minden szepen rendezodni fog, ugyesen tartsatok ki Draga!
Moncsikam???

Kép
bodza2005
 
 


Puszikák mindenkinek!

Csak villámolvasok. Fekszem ezerrel, hímezgetek. Amíg Apánk nem látott nem nagyon merek virgonckodni.
Holnap megyek laborba csapoltatni.

Tényleg ne haragudjatok, de nagyon be vagyok rezelve, csak annyit merek a gép előtt üldögélni, ameddig visszaolvasok, és leírom ezt a pár rövid mondatot. A látszatnál sokkal jobban hiányoztok, és sokkal több mondanivalóm is lenne.

Nagyon puszilok, ölelek mindenkit! Remélem, pénteken Apánk kicsit megnyugtat és akkor újra bátrabb leszek kicsit.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Chilike, a Margitban hol csinálják meg ezt a vérvizsgálatot, mert a Margit rendelőintézetének laborjában is nemleges választ kaptam...
Előre is köszi...
rozsafa
 
 


Ezt nem értem Rózsafa,nekem simán elfogadták az itthoni,battai sztk-ban a nőgyogyim beutalóját(amit egyébként a védőnőtől kaptam meg ezekre,csak a doki pecsétje,aláírása,naplószám stbkellett rá),pedig a dokim a XI ker-ben rendel,meg a szt imréhez tartozik.
Nem volt semmi gond.
És nehogy fizess érte,ezek a terhesgondozás részét képező vizsgálatok!!!!!!!
Majd írok még.
Mindenkinek puszi.
Ui:Csomee,örülök nektek.

Kép
cs.andi
 
 


Ja,iaz igaz,h várni kellett az eredményre,mert továbbküldik,de a vért levették itt hozzá.

Kép
cs.andi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?