Új privát üzeneted érkezett!

Timi! Lehet, hogy már nem csak alvásból-evésből áll, amikor nem sír lehet, hozzá beszélgetni nézelődik. Ezzel nem is lenne baj, csak éjjel nem tudok vele mit kezdeni, amikor nem akar visszaaludni.

Látod, milyen figyelmetlen vagyok! Pedig a héten még néztem is, hogy mindjárt 10 hónapos lesz a drága.
Hát, sok boldogságot Zsoltikának a 10. hónapjához.

Nagyon jó ez a kép, ügyi a barátotok! Hát, igen, ez lesz a jövőtök! :-)
Kíváncsi leszek, milyen anyatigris leszel, amikor majd viszi fel a csajokat :D

Nálunk is csak porosodik a szobabicikli, akkor lehet, hogy a későbbiekben én is ilyenre fogom használni? :-)
Gondolom most már egész nap mászik.
A főzést, takarítást, olyankor tudod csinálni amikor Zsolti alszik?

Kép
judit70
 
 


A takarítás a hétvégi program általában. Szerencsére a férjem vállalja a porszívózást, amíg én sétálok Zsoltival. Főzni pedig csupa egyszerű ételt főzök mióta itthon vagyok...sok fix-et elfogyasztottunk már.
Meg nagyon szeretem a nosalty.hu oldalt...ott rengeteg gyorsan elkészíthető egyszerű ételt találtam már.
Én is félek, hogy hogyan fogadom majd a nőket...de remélem pár év még van odáig :D
Zsolti most már max kétszer fél órát vagy egyszer 1,5 órát alszik...így olyankor főzök, ha ő ébren van. Szerencsére nőként tudok többfelé figyelni...szerencsére Zsolti már ül és így leültetem látótávolságra, adok neki pár bulátát vagy egy fél kiflit és így elvan egy ideig :)

Sajnálom, hogy Lillácska éjjel ébren van...ezzel vigyázni kell ám, mert nehogy azt higgye, hogy éjjel is játszi van. Ismertem babát, aki felcserélte a nappalt az éjszakával. Majdnem délig aludt, de éjjel kettő előtt nem aludt el sosem. A szülei szenvedtek egy pár hónapot, mire átállították. Mindig kicsivel hamarabb tették le és kicsit hamarabb ébresztették is :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Szecsékkel mi lehet? NEm jött egész héten.

Nálunk apja épp altatás közepén jött haza, így persze volt ébredés, nagy örömködés. Visszaalvás meg 2 óra múlva...de remélem jó éjszaka lesz :)

Timi
Kép
vt72
 
 

 
 

Timi! Én állítólag féléves koromig felcseréltem az éjszakákat a nappalokkal. Remélem nála nem így lesz.
Most pár napja éjjel is és nappal is fent van hosszú-hosszú ideig.
Ma reggel 8 óra óta most tudtam betenni a csirkecombokat sülni, folyamatosan fent van, hol sír, hol éhes. Reggel 1/2 6 óta nem aludt, csak 1 órát. Kaki is volt már 2x, hallom, hogy pukik is vannak. Fogalmam sincs mi a baja szegénykének. Most apája kivitte a friss levegőre egy picit babakocsiban hátha elalszik.
Ha nem javul a helyzet felhívom az ügyeletet.

Szecs kitartóan Vili babázik biztos. Jövőhéten talán jelentkezik itt is.

És nálatok a nagy örömködés után, volt rendesen alvás éjszaka?

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Judit, remélem nincs semmi baj Lillánál. Kipróbáltál mindent? Fázik, melege van, ringatni, énekelni neki, stb. Biztos megteszed a tőled telhetőt, nem is azért írtam, csak hátha épp csak fázik pl.
De ha mégis hívod az ügyeletet, akkor ne hagyd magad lerázni!!! Engem leráztak, majdnem nagy baj lett belőle! Hallgass a szívedre, az sosem hazudik!
Csirkecombokat sütsz? Küldesz Kispestre párat?? :lol:

Timi, milyen volt az éjszaka?

Vivi egyfolytában meztelenül akar szaladgálni itthon...

KépKép
b_judyt
 
 


Egész tűrhető éjszakánk volt...kétszer ébredt Zsolti csak. Igaz, reggelre kicsit benáthásodtam én is...a férjem hozta magával Balatonról a takonykórt. Remélem Zsolti kimarad belőle :)

Ma vendégségben voltunk, rengeteg finom kaja volt. Még szerencse, hogy délelőtt nem volt időm enni, így volt hova tennem a sok finomságot :)

Judit...mit mondtak az ügyeleten?

Judyt...Vivi nem fázik? Nálunk már megy a fűtés. Igaz, kint is hideg van :(

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Judy, en a szoptatassal voltam ugy mint te a nasival :) Anna szuletesekor meglatogatott egy baratnom a ket eves kisfiaval, aki meg mindig szopott. Volt hogy az utcan vetkoztette anyut.... hat en akkor mondtam, hogy nem varom meg amig Anna kezd vetkoztetni :)
A hisztizesnel azt a tanacsot kaptam, hogy legyek a tukorkepe. Ha visit, visitsak en is. Ezzel nem kigunyolom hanem jelzem, hogy megertem ot. Anna sem hisztizos es kovetelozos gyerkoc, de mindig hatarozott voltam vele es kovetkezetes. Ha egyszer azt mondtam nem, akkor az "nem" is maradt.

Judit, remelem minden rendben van a babussal.

Megerzeseim vannak a babaval kapcsolatban. Szerintem kislany. Majd meg valami lanyos nevet is kell talalnunk. Tippeket szivesen fogadok :)
sunflow
 
 


Itt vagyok! Nem hívtam az ügyeletet, remélem megoldódott a helyzet.
Apája kivitte egy picit babakocsiban a levegőre, igaz elég nehezen (ott sírt folyamatosan), de elaludt, behoztuk és itt aludt a lakásban tovább a babakocsiban (nem mertem kivenni, nehogy felébredjen), utána 4-kor kelt, hamizott (már a cicin visszaaludt), elég szépen evett, betettem a kiságyba 1/2 5-kor és azóta alszik. Lehet, hogy ennyire fájt a hasa, bár eddig úgy gondoltam, hogy az Infacol elég jól hat, de ma úgy látszik más is volt. Majd este kiderül, hogy milyen lesz szegényke.
Már nagyon el voltam keseredve, egyfolytában sírt megállás nélkül, csak az vigasztalt, hogy amikor egy kicsit abbahagyta, kb. 5 percre elbóbiskolt és kaját is kért időben.
Remélem az este/éjszaka jó lesz és nem kell az ügyeleten gondolkodnom.

Gondolom azt gondoljátok, hogy agyon aggódom magam. Lehet, de nagyon ijesztő volt, ahogy reggel 1/2 6-tól sem alvás, sem pihenés szegénykének, csak a sírás, bóbiskolás, evés, sírás. Szegénykém már nem is sírt, nem tudom, hogy hogy írjam le.

Aranyosak vagytok, hogy aggódtok! Holnap beszámolok a nap hátralevő részéről.

Kép
judit70
 
 


Judit...nem gondolom, hogy agyon aggódod magad. Én is nagyon sokáig (néha még most se) nem tudtam megkülönböztetni Zsolti sírásait.
Pl. ma 3kor eljöttünk a vendégségből...5perc múlva aludt az autóban. Majd itthon is aludt még 5-ig. Fél 6-ig tiszta nyűgi volt, sehol se volt jó...mire rájöttem, hogy az uzsonna kimaradt és valószínűleg éhes. Persze már főtt a vacsorára a répa...de fél6-kor bevágott egy üveges gyümölcsöt. És azóta semmi gond. Max a vacsora 6 helyett fél7kor lesz.

Sunflow...szerintem meg lehet a gyerekkel beszélni, hogy utcán nem szopizunk. Én legalábbis mindenképpen szeretném, ha Zsolti minél tovább szopizna, de azért persze bárhol nem szoptatnám meg én sem :)
Mikor csinálsz vonalzót? Akkor látnánk, hogy Anna mennyi idős és Te mint pocakos, hol vagy a sorban :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Judyt, elkészült a csirkecomb, megsült. Küldtem! Küldtem még hozzá sült krumplit és párolt rizst is. Megérkezett? :-)

Timi, de jó dolgotok volt, vendégségben kajcsizni! :-)
Mit ettél? Adhatnál tippet főzéshez. Egyébként én is sokszor nézegetem a nosalty.hu-t,jó receptek vannak és tényleg gyorsan elkészíthetőek.

Nálunk is megy a fűtés Lillácska miatt, de én is élvezem.
Jó hideg lenne, ha nem fűtenénk.

Férjem nálunk is taknyos péntek este óta, már fájt a torka, tegnap óta tiszta takony. Remélem, hogy Lillus nem kapta el, de még ilyen jelét nem láttam, de a sírásnál erre is gondoltam.

Sunflow, én is lánykát éreztem, a névben elég sokára egyeztünk meg a férjemmel.
A család nagy része már a pocakomban Annának hívta Lillácskát. Én nem akartam, mert már több Anna is van a családban.
Az egyik rokon Bodzának hívta.
Nekem nagyon tetszett a Lili is, de több ismerősünknél is van Lili leányzó.
Ráadásul a vezetéknevünkhöz rövid keresztnév illik, így azt is nézni kellett.
Nekem a Bianka is nagyon tetszik.
Dorka? Zita? Kinga?

Kép
judit70
 
 


Judit...volt husileves, csigatésztával és zöldségekkel. Utána volt tojással töltött egybefasírt, sajtos-sonkatekercs és husitorta. Na ez az utóbbi nagyon finom volt és egyszerű is.
Bacont kell az edény (jénai) aljába tenni, úgy hogy kilógjon belőle. Utána pulykahusi (vagy csirke), kétféle lapka sajt és kétféle színű sonka. Ezeket rétegezzük, amíg el nem fogynak. Kb. kétszer mindegyikből. Utána a kilógó baconnal betakarjuk. 40 percig sütjük és kész. Tortaként lehet szeletelni. Nagyon finom és jól is néz ki :)

Nálunk Zsolti, ha lány lett volna, Adrienn lenne :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Judit, megkaptam a combokat, nagyon finom lett! :lol:

Pénteken annyira nem volt ötletem, mit főzzek Vivinek, hogy csináltam répafőzeléket :D Sűrűn eszünk főzeléket, de azért ennyire pépeket már nem. De Vivinek ízlett :D

Nálunk nincs fűtés, de nem is kell, mert távfűtésünk van, elég lesz télen fizetni. Felöltözünk, és nem fázunk.
DE akkora marha vagyok, hagytam Vivit meztelenkedni, és most kissé folyik az orra. Vagy éjjel kitakarózik, és éjjel elég hideg van. Úgyhogy most nyomom c-vitaminnal.

Én is lánynak éreztem Vivit, és nagyon reménykedtem benne, hogy az is lesz. És az lett :lol:
Csináltam tegnap almás pitét, hát valami nagyon finom lett, ma pedig tejberizst, apa és Vivi úgy tömte magába, hogy öröm volt nézni :)

KépKép
b_judyt
 
 


Babaimi mellgyuszija nem javul:(. El is megyek ma a háziorvoshoz!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Pénteken lejárt a dupla-babás műszak, de rajtam kívül már csak a lakás volt leharcoltabb, úgyhogy hétvégén sem tudtam benézni :lol:
Kicsit kezdjük összekapni magunkat, de nekem senki ne mondja többet, hogy két gyerekkel is ugyanolyan könnyű, mert nem hiszem el :lol: :lol: És én aaannyira szerettem volna ikreket (több is van a családban) és most szégyenemre örülök, hogy Blanka egyedül érkezett... De lehet, hogy következőre már bevállalnám, de ilyen friss anyukaként ez még nehéz. Nővéremnek sajnos eléggé fáj még a sebe, így én rohangáltam többet, de persze megérte, mert nagyon aranyosak a babák és szerencsére egészségesek, ez a lényeg!!! Majd rakok fel képeket, csak a nővérem gépén vannak, de remélem holnap elküldi. Aranyosak vagytok, hogy szorítottatok!
Velünk minden ok, estére mindig igyekeztünk úgy hazaérni, hogy időben legyen a fürdetés és ne boruljon a napirend. Sajnos 3-4 napig szenvedtünk hasfájástól is, de lekopogom (kopp-kopp), a gripe water segített! Csak este adok Blankának egy kanállal és minden rendben. Szerencsére eddig a többi étkezésnél nem jelentkezett, ahogy Judyt is írta, valószínűleg a tej zsírosságától is függ. Szombaton a Városligetben sétáltunk másfél órát hármasban, fantasztikus volt!!! Csak ámulok, hogy miket főztök, régen én is imádtam sütni-főzni, de ha jobban belegondolok, július óta csak teát készíteni, vagy melegíteni mentem a konyhába :oops: Még szerencse, hogy Apa is remekül főz és szereti is.
A legfontosabbal kezdem:
Zsoltit, Fannit és Bálintot Isten éltesse a hó- és évforduló alkalmából! Zalánnak pedig hatalmas gratula az elinduláshoz!
Timi, hogy vagy azóta? Ügyes voltál a fürdetéssel :) Nagyon aranyos ez a kép, de a dicséret nem csak Apát illeti ahogy írtad, hanem a kicsi fiadat is :D Nagyon huncut, biztosan minden balhéban benne lesz már a bölcsiben is! Nálunk is be kellett kapcsolni a fűtést, nem szeretnénk megkockáztatni egy megfázást. Nem lesz egy olcsó szezon, ha ilyen marad az idő
:( , de ez nem számít ilyenkor!
Sunflow, akkor nálad is beindult a fészekrakó ösztön :D Annak idején én is sokat tervezgettem és alakítgattam a lakáson. Kíváncsi vagyok a baba nemére nagyon! Csütörtökön megyek a dokihoz, majd beszámolok, hogy mit mondott fogamzásgátlás ügyben.
Ildi, nekünk van pihenőszékünk. Nem tudom, ki találta ki, de áldassék a neve!!! Fantasztikus, szívesen alszik is benne a pici lány, de ébren is elvan amíg én elszaladok mosdóba, megmelegítem az ebédet stb. Fisher Price szék, ha érdekel a típusát is elküldöm, hogy kb. milyen szerkezet (nem olyan magát hintáztatós, akkor mozog, ha a baba is megmozdul benne és van hozzá játékhíd ami zenél). A hinta is szuper, bár mostanában a szék a sztár, biztosan az újdonság varázsa :D Írtad, hogy Bálint megnyugszik a babakocsiban. Ezzel kapcsolatban akartam kérdezni, hogy akkor teszed bele amikor alszik, vagy ott is szívesen elszundít? Sajnos Blanka csak akkor nyugodt, ha elalvás után rakom bele, de akkor ő is elvan benne 1-2 órát. Az Elevitet én is naponta szedem, szerintem a téli hónapok után fogom majd csak ritkítani.
Babaimado, rendbe jött a mellgyulladás? Remélem már jobban vagy! Hogy sikerült a füllyukasztás (én is tervezgetem)?
Judyt, fura lenne ha én adnék tanácsot nasi ügyben, de mivel én is állandó súlyproblémákkal küzdöttem kamaszként, megerősítést nyújthatok: jól csinálod amit csinálsz! Én is kemény leszek ebben a kérdésben, mert az egészségéről van szó. Kitartás, meg lesz az eredménye és később hálás lesz neked. Én is örültem volna, ha ilyen következetesek anno a szüleim...
Judit, remélem minden rendben van Lillácskával! Ami a csípőszűrést illeti, ha nem vagy nyugodt, tudok ajánlani egy magán gyermekortopédiával foglalkozó orvost. Mi nem kaptunk volna időben időpontot a MÁV-ba, így hozzá mentünk és abszolút nem bántam meg!!!
Kriszta, várjuk a híreket az uh-ról! Igazad van, hogy előre vásárolgatsz karácsonyra, most olcsóbb is időben is jobb neked! Mikorra vagy pontosan kiírva? Drukkolok, hogy a lepény körül minden rendben legyen! Cukor kérdésben én is tudok segíteni, bár nekem is Babaimado segített rengeteget abban az időben.

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Az éjszakánk jó volt, nem volt semmi probléma. Lehet, hogy tegnap volt pocifájás + lehet, hogy az időjárást is megérezte. Most a babakocsiban szundizik a friss levegőn. :-)
Az szerintetek normális, hogy reggel fél 6-tól délig nem alszik el? Jajj, de 9-10-ig aludt egy picit. Nincs vele gond, csak egy idő után már látszik, hogy attól nyűgös, hogy álmos, de mégsem alszik el. Úgy látom, hogy a babakocsi fog bejönni nekünk. Betettem először sírt nagyon, utána hirtelen beájult.

Szecs köszi, először megpróbálok uh-ra a Bethesdába időpontot kérni, ami nem egyszerű ma nem sikerült. 9-11 között lehet telefonálni (mint kiderült), de nekem most délben aludt el Lilla, így addig nem nagyon ment.
Amennyiben elbizonytalanodok kérem a doki telcsiszámát.

Babaim jobbulást!

Kriszta, mi volt G.I.-nél?
Remélem minden rendben.

Sunflow holnap ha megjöttél írj!

Timi, sétáltok ebben a jó időben?

Kép
judit70
 
 


Szecs...örülök, hogy jól telt a múlt hét! Én sem biztos, hogy tudnék egyszerre két babával foglalkozni...még ez az egy is nagy feladat néha :D
A Gripe Water nekünk is bevált, Lilla is kaphatja hamarosan. 1 hónapos kor után lehet adni. Az íze is jó és felbontás után 2 hónapig használható. Így tovább elég :) Nekünk legalábbis így volt. Infacol-t dobtam ki az elején egy fél üveggel, mert lejárt a 28 nap felhasználási ideje és féltem, hogy már nem hat :(
A képeket várjuk!
Örülök, hogy élveztétek a sétát! Akkor tervezhetünk a hétre már egy hármasat is a pasikkal? :D

Köszi, már jobban vagyok. Igaz, sok más választásom nincsen...a fiúknak enni kell, tiszta ruha se árt...és rajtam kívül nem nagyon csinálja meg más. Apája ő jobban kidőlt...remélem csak holnap marad itthon :)

Babaim...jobbulást! Remélem hamar rendbe jössz!

Judit...örülök, hogy jó éjszakátok volt!
Minden baba másként alszik...lehet, hogy Lillácskának már kevesebb kell. Zsolti sokáig csak a babakocsiban aludt...ezért sétáltam vele az elején 2-2,5 órákat délelőtt és délután is :)
Most már nem hajlandó aludni a kocsiban...így a séta se lehet 1-1,5 óránál hosszabb, mert annál többet nem hajlandó a kocsiban ülni. Később ez még rövidebb lesz szerintem :)

Sétáltunk ma egy nagyot már...voltunk Rossmann-ba és a SPÁR-ba is.

Be kell szereznem ajtózárakat. Zsolti ma megtanulta kinyitni a konyhaszekrényt :(

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi, te minden etetés előtt adtad a gripe watert? Én eddig csak az esti etetés előtt adtam automatikusan, egyébként csak ha tekergőzés van evés közben (délután, szerencsére ritkán).
A héten sajnos nem fog menni a séta, mert megindult a rokonlátogatás. Tudom, hogy nem bujkálhatunk amíg 18 nem lesz, de megmondom őszintén, nem igazán van hozzá kedvem... Külön örülök a csütörtöki dokis napnak, így aznap nem is fogadunk senkit. :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs...sajnálom :( De legalább túl lesztek ezen is :)
Nem adtam minden evés előtt...inkább csak ahogy eszembe jutott. Két-három alkalommal volt kb. naponta.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Koszonom a drukkokat. Remelem mindenki jol van. Sajnos ma nagyon sok volt a tennivalo igy csak most jarok erre.

Timi, van vonalzom csak mindig elfelejtem betenni :)

Judit, ejjel eszembe jutott, hogy a homeopatias doktornenink annak idejen az ilyen siros idoszakokra ajanlotta a Viburcol kupot, ami nyugtat es babaknak is adhato. Valamint a Chamomilla 9ch-s surusegben 5 bogyot feoldani anyatejben es azt adni. Kamilla kivonat szinten homeopatias cucc. Kerdezz ra doktorneni/bacsinal. Nalunk a Viburcol mukodott egyedul is, sot ha nem volt kaki 2-3 napig akkor azon is segitett :) Az Infacol Annanal csak nagyon rovid ideig mukodott. A kamillateat meg kerek perec elutasitotta :)

Holnap jelentkezem. Lanyt erzek en is es Annanal is azt ereztem annak idejen.

Szecs, nagyjabol mikor jarsz dokibacsinal? Vicces lenne ott talalkozni es nem is tudnank ki-kicsoda. Nekem is el kellene mennem hozza, mert reg jartam nala es gondolom illik beszamolnom az UH eredmenyrol.

Mindenkinek nyugodt ejszakat!

KépKép
sunflow
 
 


Nincs időm csak 1 sorra, majd ha tudok, jövök.
Voltam dokinál az este. Azt mondta, ilyen csúnya mellgyulladást még nem látott ő. Kaptam antibiotikumot.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Zsolti is elkapta a náthát vagy mit :( Alig aludtunk az éjjel. Szörcsög szegénykém, de az orrából még alig jön valami :(
Viszem reggel dokinénihez, hátha kapunk valami csodaszert, amitől hamar rendbe jön.
Apája is itthon van, neki is valami vírusos fertőzése van, úgyhogy hip-hip hurrá, két gyerekem van :)

Babaim...gyógyulj meg hamar!
Tudsz mellette szoptatni?

Nekem azt mondta a háziorvos, hogy ilyen idős gyereknél már ihatom a NeoCitránt megfázásra és ha a tejből valamennyi átmegy a paracetamolból, az csak jó, mert gyógyítja őt is :)

Timi
Kép
vt72
 
 


úgy tudom, lehet mellette

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok Lányok!

túl vagyok a tegnapi GI látogatáson. Doki szerint bár tényleg meszes picit a lepény, nincs nagy gond, akár végig is kihúzhatom. Petrus ügyes kislány, legnagyobb meglepetésemre befordult :-)
most kb. 1 kg, de azt mondta GI, hogy a 32. héten pontosítunk, lehet,hogy picit nagyobb lesz....a fiúk után ez nem lenne meglepő. A méhszáj 3100 (ez nem tudom mit jelent)...azt viszont tudom,hogy a külső méhszáj nyitva van, úgyhogy pihi, és semmi emelgetés

szecs: a bűvös dátum dec. 10 Judit nap!!!!!!

Csajszik és babák: mindenkinek aki bacival küzd: jobbulást!!! Sajnos elég sokan betegek most, nem is nagyon merek közösségbe menni, elég volt a múltkori!!

Puszi
Kriszta

Kép
Kép
Kép
mkriszta75
 
 


Babaim...örülök, hogy tudsz szoptatni. Hallottam már olyanról, akinek nem sikerült, mert annyira fájt :(

Kriszta...örülök, hogy oké a lepénnyel minden. Gratula Petra befordulásához :)
Igazad van, hogy nem mész nagyon sehová.

Mi voltunk doktor néninél délelőtt, vírusos a torka és náthás Zsolti. 10 Cebion cseppet kell adjak neki naponta és ha kell szívnom az orrát :(
És remélem hogy nem fog belázasodni, de a doktor néni szerint az sem baj. 38 fok felett csillapítsam csak.

Úgyhogy a héten mi se nagyon ajánlkozunk társas sétára...megtartjuk a vírusainkat magunknak. Ha nincs láza a fiatalúrnak, azért délután kiviszem kicsit, legalább a nagyobbik gyerekem addig pihen, mert ő is itthon breteg szegény :)

Igaz, hogy én is még halódom kicsit...de az a legkevesebb :) A szoptatás miatt max panadolt szedhetek, remélem az is elég lesz. Sok citromos tea és szuggeráció...attól hamar rendbe jövök :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Esetleg nincs valakinek eladó hordozókendője?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Timi jobbulást az egész családnak! :-) Férjednek láza is van/volt?

Nálunk a párom beteg csütörtök óta, láza nincs szerencsére, így dolgozik, mert hajtják, torokfájással kezdődött, és tiszta takony. Már teljesen maga alatt van, hogy nem mehet Lillus közelébe és puszit sem adhat.
Amióta együtt vagyunk nem is emlékszem, hogy beteg lett volna.

Aki hív telefonon, mindenki beteg :-(

Babaim, neked is mielőbbi gyógyulást!

Kriszta, örülök, hogy minden rendben van. Nagyon ügyes kislány Petrácska.
Minden rendben lesz, és tényleg pihenj, ne emelgess!!!!!!!

Most volt itt a védőnő, mondtam, hogy a legjobbkor jött, annyira sírt szegényke megint.
Én mint kezdő anyuka rájöttem, hogy az az adag amit mondtak, hogy adjam, kevés, sőt még azt mondták a múlt héten, hogy ne adjak 60-nál többet, mert túletetem. Na, én ezt már magamtól emeltem, mert csak tömködte a kezecskéjét a szájába és sírt.
Most a védőnő is azt mondta, hogy nyugodtan emelhetem még, mert most is nagyon éhes, akkor már 80-at evett. Jó, ugyan utána jött a pocifájás is, de legalább nem volt éhes és alszik.
Tehát, a sok sírásunk oka, nem csak a pocifájás volt és valószínű, hogy azért is aludt olyan nehezen el állandóan.


Sunflow köszi az ötletet a hasfájásra (Viburcol kup), megyünk csütörtökön a dokibácsihoz a 4 hetes vizsgálatra és megkérdezem.
Te éjjel miért nem aludtál?
Mi volt uh-n? Nagyon kiváncsi vagyok :-)

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

Judit, hány kg Lillus? Vivi ebben a korban egy szopi alkalmával a 130-at, 150gr-ot is megette. És 2 óránként szopott. Igaz hízott is, mint az atom :lol:

Timi, jobbulást a fiúknak, Vivi is náthás, és én is cebion cseppeket adok neki, és cebion multivitamint, bár azt csak 1 éves kortól lehet. És javul a Lelkem. Éjjel sírdogált sokat, félálomban félrebeszélt, de nem volt lázas. Remélem ma már jobbat alszik, én is keveset alszom emiatt.

Babaim. nem rég adtam el Vivi kendőjét :cry: Mi imádtuk.
Hogy néz ki az a mellgyulladás? Nekem szerencsére sosem volt. Jobbulást, állítólag nagyon tud fájni.

Kriszta, nagy-nagy öröm lenne, ha Judit névnapkor születne a kicsilány. :D

Sunflow, te hogy állsz a hízással? Mennyit szedtél föl eddig?

KépKép
b_judyt
 
 


Judit...én sose mértem, hogy Zsolti mennyit eszik. Azt mondták, hogy amennyit szeretne, annyit szopik. Ő is volt, hogy gyakran akart cicizni... nálunk az igény szerinti szopizás van még most is :)

Láza szerencsére még egyik pasinak sincs, remélem ezt megússzuk láz nélkül.

Kicsit el is viszem Zsoltit sétálni, amíg ilyen szépen süt a nap, hogy a másik beteg addig ki tudjon porszívózni :)

Babaim...nekünk kengurunk van, de azt is nagyon ritkán használjuk. Még egyelőre a tankunkkal járunk mindenhová. Igaz, ez nem túl sok helyet jelent, csak ami lapos busszal megközelíthető, mert kocsival együtt már 20 kg-t nem emelek fel :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Judyt, Lillát 2350 grammal hoztuk ki, most pénteken mértük (meztelenül) 2990, szerintem azóta van már 3 kg. Pont ma 4 hetes.
Én is úgy gondoltam, hogy ez kevés amit eddig kapott, de a múlt héten hétfőn késő este, amikor felhívtam az ügyeletet, mert tiszta görcs volt a sírástól, azt mondták, hogy 60-nál többet ne adjak, mert túl etetem, attól fáj a hasa (akkor 70-et adtam). A védőnő másnap jött és szintén a 60-ra esküdött, hogy bőven elég.
Én meg nem értettem, hogy miért sír szegényke még mindig és nem úgy mint amikor a pocija fáj. Most már értem.
Szerinted ebben a korban, ehhez a súlyhoz mi a normális?
Ma amikor itt volt a védőnő és még mindig sírt, Ő is azt mondta, hogy éhes még, na akkor a vége 100 lett. Így nyugodott meg, igaz ezután jött a pocifájás, meg már fáradt is volt.
Vivinek jó étvágya volt már akkor is :-)
Jobbulást a kicsi lánynak is!

Timi mérni azért mérem, mert nem elég a tejcsi még mindig, és ha nem mérem meg szopi után, akkor nem tudom, hogy mennyi tápszerrel egészítsem ki kb.
Egyébként attól függetlenül, hogy mennyit evett, a tanácsotokra én is cicire rakom utána még mindig, ha másért nem legalább megnyugtatja :-)

Sikerült időpontot kérnem a Bethesdába csípő uh-ra. Okt. 1-én 12 órára kaptunk.
Lehet, hogy ebédet is kapunk?
:D

Kép
judit70
 
 


Sziasztok!

A beteg kis es nagyobb nepeknek jobbulast kivanok.

Megvolt a genetikai UH es kislanyt latott a dokineni. Viszont bar az UH-n nem latott semmi rendelleneset es az APF is jo lett nem tetszett neki a kombinalt teszt eredmenye, igy csutortokon megyek megcsinaltatom az integralt is. Ha az sem lesz neki eleg jo akkor kell menjek amniocentezisre, amit mindenkeppen ki szerettem volna hagyni. Kicsit megijesztett, meg akkor is ha az UH-n nem latott elvaltozast. Csutortokon delutan elmegyek GI-hez es az o velemenyet is kikerem. Nem szeretnek feleslegesen parazni.

Judit, nem tudom miert nem aludtam, de mindig ejjel jutnak eszembe a bolcs gondolatok :) Ebedet nem fogtok kapni a Bethesdaban viszont kozel az allatkert, lohetsz magadnak egy bivalyt. :)

Judy, eddig nem nagyon meregettem magam. Annaval 13kg-t hiztam es 3 evig egy grammot nem adtam el belole. Meg a szulesnel "leadott" kilok is visszajottek mire hazamentunk (4 nap alatt). Ugyhogy en nem vesztettem hanem nyertem a "szulesi" sulyomhoz. Most kb 5 kilo jott fel. Szerintem ezt a terhesseget is nagyjabol 10-13 kg-val fogom zarni.

Mindenkinek szep napos idot kivanok!

KépKép
sunflow
 
 


Sunflow!
Gratulálok a kislányodhoz! Jó volt a megérzésed :-)

A kombinált tesztem nekem sem lett jó (AFP és genetikai uh igen), így amniot kellett nekem is csinálni. /kor miatt is/
Inkább megcsináltattam, a Hajdu dr.-nő csinálta, nagyon ügyi volt.

Akkor okt.01.-én megyek bivalyt lőni az állatkertbe :-)

Kép
judit70
 
 


Sunflow...gratulálok én is a kislánykához!

Amnio-m nekem is volt a korom miatt, de nem bántam meg. Nekem is a Hajdú dr-nő csinálta és nem maradt rossz emlék utána.

Judit...vigyél valamit azért köretnek, a bivaly elég rágós Lillácskának :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Koszonom a biztatast.

Hajdu doktorno aki a genetikai UH-t is csinalta? Bele kell huzni mert jovo heten lesz kesz az integral es egybol utana kellene megcsinaltatni az amniot ha az nem jo. Nekem is a korom miatt kell. Bar a koromhoz kepest jol nezek ki :)

KépKép
sunflow
 
 


Én az ÁEK-ban voltam és ő csinálta a genetikai uh-t is..és már ott megbeszéltük az időpontot az amniora. Emlékszem, hogy pünkösd utáni kedden mentünk és még a városligetben is sétáltunk, mert volt egy hosszabb "szabadidő" :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Judit, ha mész, hozzál már nekünk egy vízilovat, jó? :lol:

Sunflow, gratula a kislányhoz!

KépKép
b_judyt
 
 


[quote="b_judyt"]J írta:b_judytudit, ha mész, hozzál már nekünk egy vízilovat, jó? :lol:


Le is fagyasztod télire tartaléknak a husit? :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sunflow, én idén húsvét utáni kedden (vasárnap töltöttem a 40.-et), voltam az amnion. Jó, kis szülinap, nem? Délre kellett mennem, előtte még egy genetikai uh, utána egy kis szünet (szabadidő, ahogy Timi írta) és kezdte a doktornő az amniokat.

Timi neked miért kellett amniot csinálni, te még nem vagy ilyen koros mint én :-)
Bár, én is jól nézek ki, csak egy kicsit karikásak a szemeim :-) :-)

Judyt, miért pont vízilovat hozzak? Annyi más helyes állat is van és kisebb helyen elfér! :-)
Egyébként ma a párom az állatkertbe ment dolgozni, valamit javítani kell, ha előbb olvasom, szóltam volna, hogy intézkedjen és már ma vízilovatok lett volna :-)

Egész péntekig ilyen szép időt hallottam, így legalább a gyerkőcök is kijutnak a szabadba! Én is megyek ma is Lillácskával egy kicsit levegőzni, majd délután.

Tegnap óta én is tüsszögök és fújom az orrom (apát leütöm, ha elkaptuk, a bacijait osztogassa a majomházba :-)), olyan mintha Lilla is szörcsögne.

Kép
judit70
 
 


Judit...remélem nem kapjátok el a bacikat. Lillácska olyan kicsi még.
Zsolti 4 hónaposan volt először beteg, na az engem is nagyon megviselt. Akkor is elkaptam tőle és akkor sokkal jobban levert a lábamról. A szoptatás miatt meg nem nagyon szedhet az ember szinte semmit. Én Algopyrint és Panadolt ettem/eszek a mai napig, ha úgy érzem, hogy lappang bennem valami.

Mi is délután megyünk sétálni most már, akkor van a legmelegebb.
Az ebédünk sül közben és Zsolti is aludt egy órácskát délelőtt.
És ma még nem hallottam, hogy szörcsögne...lehet, hogy egy nap alatt meggyógyult volna? De jóóóóó lenne :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

En decemberben leszek 40. De ezzel nincsen semmi bajom :) Friss, ude es fiatalos vagyok.... kulonosen ma. Nagyon rosszul aludtam megint es ugy latszik az oszi faradtsag is elkezdodott. :) Nem beszelve arrol, hogy tisztara olyan mintha terhes lennek :)

Penteken logni keszulok Annaval, gyorsan kihasznaljuk a napsutest amennyiben meg kitart addig.

Judit, Timi, az amnional nem is kellett bent maradni a korhazban. Meg aznap haza lehetett menni?

Koszi az infokat es a tamogatast mindenkitol.

KépKép
sunflow
 
 


Sziasztok!

Gyorsan benézek, mert hamarosan ébredezik a kislányom :D
Kriszta, gratulálok a jó lepényeredményhez és Petra befordulásához!
Timi, drukkolok, hogy ma már tényleg tünetmentes legyen az a drága fiatalúr és neked is jobbulást!
Sunflow, én is holnap megyek a dokihoz, három körül. Jó lenne összefutni! Remélem minden rendben lesz a következő teszten és megúszod az újabb vizsgálatot. Gratulálok a kislányhoz! Juditnak már anno ajánlgattam a név ügyében: http://baba.rufftech.hu/calc/calculator_06_query.php
Judit, látod az anyai ösztöneid jól működnek. Mindig megsúgják, hogy hogyan tudunk segíteni, én is mindig arra hagyatkozom. Ügyes vagy!
Babaimado, kitartás! Remélem hamarosan rendbe jössz. Szegénykém :( Hordozó kendőnk nincs, de szuper dolgokat hallottam róla. Én azt sem tudom, hogy hogyan kell megkötni :oops:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Kép Unokatesók

KépKép
Kép
szecs
 
 


Judit...lemaradt a korkérdés :)
72-es vagyok és 35 év felett ajánlják az amniot. És mivel első babám, így fokozottabban.

Szecs...tündéri a két pici :)

Sunflow...mi 11 körül odamentünk, volt egy uh...aztán 13 óra körülre mentünk vissza, akkor volt a szuri. Utána fél órát ültünk a folyosón. Ez volt a "biztonsági megfigyelés". Utána haza és én azon a héten nem is mentem dolgozni és két hétig még nem emeltem utána.
Merre lógtok majd?

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi, koszi. Azert az megnyugtato, hogy nem kellett bentmaradni. Sajnos en nem tudok utana otthon maradni, mert eleg sok a tennivalo idebent es otthonrol nem tudom megoldani. Arrol nem is beszelve, hogy Annaval egyedul vagyok es valakinek ot is el kellene latni. De majd megoldom valahogy, mint eddig is. :)
Nem tudom merre megyunk. Majd o eldonti. Jo lenne valami jatszoteres dolgot beiktatni.

Szecs, nagyon edes ez a kep :) Blanka nagyon csinos ebben a ruhacskaban. Koszi a nevoldalt, tanulmanyozni fogom. Meg nem tudom mikorra tudok GI-hez menni, de majd igyekszem. Bonyolitja a dolgot, hogy Annat valakinek el kell hoznia az ovibol ami a munkahelyem kozeleben van igy mindenkeppen vissza kell jonnom. De hatha nem huzodik el addig.

KépKép
sunflow
 
 


Szecs, ez nagyon jo. Kiprobaltam az oldalt azota itt rohogunk a kollegaimmal, hogy milyen nevek vannak :)
sunflow
 
 


[quote="sunflow"]S írta:sunflowzecs, ez nagyon jo. Kiprobaltam az oldalt azota itt rohogunk a kollegaimmal, hogy milyen nevek vannak :)


:lol: :lol: :lol:

KépKép
Kép
szecs
 
 


Timi, milyen kis fiatal vagy :-)
Tudom, hogy a kor miatt kellett az amnio, biztos ami biztos.
Ma is szép idő van ma is mehettek sétálni, délután mi is kimegyünk a levegőre.
Délután megyünk a gyerekorvoshoz az 1 hónapos vizsgálatra. Holnap lesz Lillus 1 hónapos. Timi 1 hónapja lesz, hogy küldtem az sms-t és beszéltünk! :-)

Sajnos én már elkaptam, tüsszögök, fáj a torkom, folyik az orrom. Lázam nincs szerencsére. Remélem Lillus megússza, tényleg nagyon picike még, nem lenne jó, ha így kezdené a kis életkéjét.
Tegnap az unokanővérem hívott és mondta, hogy az egyik vendége ápolónő egy kórházba és tegnap hirdették ki náluk, hogy vírus van.
Tünetek amik a mienk + van akinek végtagfájdalom is.

Szecs, fantasztikus ez a kép. Nagyon édik az uncsitesók és milyen szépek. :-) Fanni, hogy csodálja Vilikét.

Sunflow, az amnio úgy volt nálunk is ahogy Timi írta, csak mi délre mentünk, utána 1-re kellett visszamenni. Megcsinálta a doktornéni és nekem 10 percet mondott, hogy pihenjek kint. Nekem kedden volt és azon a héten én is itthon maradtam, bár nem akartam, mert sok munka volt a melóhelyemen, de megijesztettek akiknek már volt, hogy tényleg utána pihenni kell, mert veszélyes lehet. Egyébként 1 napig fájdogált a pocim, így nem esett nehezemre a pihenés.
Szerintem maradj otthon.
Szecs nekem is elküldte a névoldalt és sokat böngésztük a férjemmel, nagyon jó!!!!!!!!

Szecs+Sunflow G.I.-nél tett látogatásotokról infókat kérünk!!!

Kép
judit70
 
 


Judit...mindenki annyi éves, amennyinek érzi magát :)
Ma nagyon öregnek érzem magam, mert nem tudom, hogy aludtunk-e egyáltalán az éjjel :) Csak arra emlékszem, hogy nagyon sokat sírdogált Zsolti...de egyre jobban gyanakszom arra, hogy fogbántalom állhat a háttérben :)

GYógyulj meg hamar, igyál sok citromos teát. Sok más egyebet nem nagyon tehetsz, mert a tejbe minden átmegy és Lillácskának még nem kell semmi adalékanyag a tejbe :) Panadolt és Algopyrint is vehetsz be.

Nagyon gyorsan eltelt az egy hónap és még gyorsabban el fog telni a következő pár. Észre sem veszitek, és nemsokára Ti is az egy éves szülinapra készítendő torta után nyomoztok a neten :)

Ma már sétáltunk egy nagyot. 1,5 óra után elaludt hazafelé és még mindig alszik a babakocsiban. Már 1,5 órája...úgyhogy ő legalább már pótol valamit az éjszakából :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

De rég voltam...

Jobbulást minden betegnek!
(hasfájás, mellgyuszi :( , ...)

Sunflow
Szia és Gratulálok!

Kriszta
Neked is gratula!
Szép UH kép!

Zsolti nagyon vagány kisfiú! :wink:

Judyt
Vivi és a nyalóka?
Levinek is ez az egyik kedvenc édessége :?

Levi és a szobatisztasághoz vezető út...
Ébredés után minden reggel a bilibe pisil és a bölcsiben is délben a wc-be :roll:

Eladtuk a lakást pár napja....
30-án megyünk fel Bp-re...
és gőzerővel keresgéljük a számunkra ideális házat :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fné kia 2010.09.23 12:25-kor.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia...gratula az eladáshoz!!!!
Pestre valami konkrét programra jöttök?

Levi nagyon ügyes már! Elindult egy hosszú úton a szobatisztaság felé :)

Te hogy vagy?

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Kia, de jó, hogy jöttél, Levi Manó nagyon ügyes :lol: Vivi erős túlzással szobatisztának mondható, már a közértbe sem adok rá pelust. DE van, hogy azért becsorog. Most tart még csak ott, hogy végre mondatokat alkot. Apa gyeje ide. Ennyi, de majd csak megered a nyelve :lol:
Gratula a lakáseladáshoz, merre szeretnétek költözni Bp-en? Gyertek Kispestre!
Levi kap is nyalókát az anyukájától? Vivinél most a nagy szám a rágó, és jóízűen csámcsogja. Inkább, mint a tik-tak, hátha elfelejti.

Timi, én még igen 20 évesnek érzem magam :lol: Csak kicsit zavaró, amikor a tinik magáznak :? Vagyis abba a korba léptem, hogy a fiatalok nem tudják eldönteni, hogyan is köszönjenek nekem. Se öreg, se fiatal nem vagyok már, és általában csak dünnyögnek az orruk alatt. Anno én is ezt csináltam :lol:

Én nem tudtam szedni semmi fájdalomcsillapítót, mert Vivinek egyből piros lett tőle a vizelete.

Nekem van itthon asztali naptáram, és abban benne vannak ezek az új nevek. Olyan nevek is vannak, amik a mexikói szappanoperában szerepelnek. Szomorú, a jó magyar nevek mennek ki a divatból.

Judit, azért kellene víziló az állatkertből, mert az jó játszópajtása lehetne Vivinek. És akkor nem rajtam lovagolna állandóan. Ahogy az ember kissé lejjebb hajol, ő már ugrik is a hátára :lol:

Szecs, szépek az uncsitesók! Vivinek még sajnos nincs, de lehet előbb lesz kistestvére, mint unokatesója... :roll:

KépKép
b_judyt
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?