Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Itt vagyok nem tűntem el. Jó idő is volt, meg főztem is délelőtt utána meg apa csinált tarkedlit (nálunk Én főzök, ő meg szeret sütni) Aztán meg a volt szomszédaink jöttek át hozzánk. Este meg már megkezdődik a nagyüzem, fürdés, hajmosás, fektetés. Most már mindenki ágyban van, csend van.

endben ha tudok hozzá szólok ahhoz amit beszélgettek.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kép

Így most sikerült, de még valahogy be kellene raknom a profilom aláírás részébe.
Tud valaki segíteni.
Nem szoktam ilyen bénus lenni:)
boris13
 
 


Sziasztok asszonykák!

kedves Boris
elkezdtem neked írni emailt de Hanna baba elvonta figyelmemet, így még nem fejeztem be de igyekszem. Utána meg a férjem jött meg a munkából és hát ő a gépen dolgozott tovább mert másoknak csinálja a szgépét meg (ehhez nem értek).

Képeket ígérem teszek fel de sajnos az a fényképezőben van és éppen most mondtam az uramnak hogy segítsen feltenni a gépre és lekicsinyíteni hogy el is férjen. Én csak felhasználója vagyok a gépnek így ezekhez a dolgokhoz végképpen nem értek.

Gabi
Mi az a tarkedli?
Egyébként nem semmi meló lehet három gyerkőcöt rendbe tenni.

Én néha Hannával sem birkózóm meg mert tényleg hasfájós, látom a kicsin hogy szenved egy egy szellem kipréselésén. Tegnap óta adom neki a homeopátiás bogyókat vízben feloldva (egy kanálkában), de érdekes hogy csak a pohárból fogadja el (!) pedig két hetes múlt csak. A kanálról mindig kiköpi. Ezért nehéz a D vitamint is beadni neki anyatejjel.. de küzdünk... :lol:

Egyébként Hanna nagyon szuper kiscsaj mert csütörtökön képzeljétek hasára fektettem (tettem le) és átfordult a hátára!!! Vagy ez ebben a korban normális???? Bár a kórházban is azt mondták hogy a fejét és az egész gerincét nagyon szépen tartja ki néha! Hát nem hiába született szinte az oviba bele 4060gr-al. Amúgy pont amikor a kórházban voltam még (utolsó nap) született egy 5 kg baba(!!!!), mondtam is a dokinak reggel a vizsgálatkor hogy nem semmi, erre ő , hogy a hírek milyen gyorsan terjednek, hát igen kisvárosi hangulat van a Bajcsyban. Közvetlenek a kismamik és az ott dolgozók is (persze adatvédelem meg minden kutyafülét azért betartva). Na és erre a babár a mondta a doki hogy már mehet is az oviba szinte. :lol:


Szép estét mindenkinek. Megyek etetni mert éhes a kiscsaj
viccvucc
 
 

 
 

viccvucc csehfánk a másik neve. Nagyon finom.
Hát apa szokott segíteni. NA meg a nagy lányomat már nem ell fürdetni, és a fiamat sem. Csak Rékát. A hajmosásnál kell ott lennem, de ma pl annyira ügyesek voltak, hogy mind a 3-an egyedül mosták meg a hajukat. Egyedül Rékának kellett segíteni. Utána hajszárítás, de ez apa reszortja szokott lenni.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


boris13
A profilod aláírásrészébe másold be és akkor mindig megjelenik a hsz-od után! :)

Jó éjszakát mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Legenyb!

Köszi a segítséget:D
Szerintem mind a két kódot megpróbáltam, de lehet, hogy már belekeveredtem.

Azért vagyok bánatos, mert pocsék szülésem volt, és hát az ember nem vállal kisbabát minden héten. Szóval próbálom feldolgozni.
Azonban, szeretném, ha tudnád, hogy nem a közös dokink miatt volt rossz a dolog, és a régi kórházzal volt(van) komoly bajom. Szóval téged már az a veszély nem fenyeget, mint ami engem ért.

És azzal, hogy itt fórumozok veletek, már sokkal jobb is kedvem!:D
boris13
 
 


Marcsi!

Küzdök! Ez számomra is így volt logikus, mégis, csak szövegben jelenik meg a vonalzó. Ilyen volt pl. az első próbálkozásom!
De tulajdonképpen jól el szórakozom vele, addig sem depizek:)

Viccvucc!

Én is írok párhuzamosan neked, és én is folyton félbe kell, hogy hagyjam! Ez az anyák sorsa:)
boris13
 
 


Sziasztok

Teszem a friss képeket. Az egyiken ahol be van nagyon öltözve ott éppen az ablakban levegőztünk, mert a védőnő azt mondta hogy egyenlőre csak így lehet...
...Éva majd ír, csak most Hanna lóg a cicijén.(A férje voltam))
Kép Hanna baba alszik Kép Hanna levegőzik Kép Hannával Kép A kis család
viccvucc
 
 


kedves viccvucc család!
annyira édesek vagytok igy együtt!

boris!
gondoltam,hogy nem a doki miatt volt,de remélem azért a babáddal minden oké?!örülök,ha már egy kis beszélgetés is segit,akkor jó úton vagy! :lol:

marcsi!
mi az a hsz? :?
mindjárt meglesem a szüléselők.-t,és ha olyan időpontban van,akkor lehet elmegyek.bár még nagyon ráérek.

jó éjt

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok!

Viccvucc! Nagyon édesek vagytok, már annyira várom, hogy mi is így legyünk.
Remélem már nincs sok hátra, bár Bab még mindig nem úgy tűnik, hogy meg szeretne születni.
kicsit lelkiismeretfurdalásom van, hogy arra vágyom hogy már kint legyen, holott lehet ő olyan jól érzi bennt magát.

Holnap igyekszünk odaérni az előadásra, de kitudja milyenek lesznek az utak, mert ugye mi vidékről járunk fel a kórházba.
Igaz még nem tudom hol van az étterem, de majd tájékozódok.

Próbáltam vonalzót rakni én is, na majd meglátjuk sikerült e.
Jó éjt mindenkinek!

anikusz
 
 


na látom nekem sem jött össze, mondjuk csodálkoztam is volna :oops:

anikusz
 
 


vonalzómentes csajok!
lehet,hogy vmi nem jó a nagyonbabán,és azért nem sikerül.én a noivonal.hu-ról szedtem,próbáljátok ott.
üdv :D

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok csajok!

viccvuc!
Köszönjük a képeket! Hanna baba nagyon szép kishölgy! A családi fotó is csoda szép! :)
anikusz
a főbejárat-tól (az új kapu amit nem rég építettek) egyenesen kell menni majdnem végig, aztán balra! Az étterem is egy új épületben van!
legenyb
A hsz. a hozzászólás rövidítése. (én is egy másik fórumon láttam)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


"vonalzómentes" csajok!
Megnéztem a profilom beállításait, lehet, hogy ez kell a vonalzó megjelenítéséhez!?!
BBCode bekapcsolva
Beállítások:
Mindíg csatolja az aláírásomat!
Mindíg engedélyezze a BBCode-ot!
Mindíg engedélyezze a HTML-t!
Nekem ezek vannak bejelölve!
Fontos! Nem mindegy melyik kódot másoljátok be!! Az egyik nekem sem működött! (most meg nem mondom melyik!)
Nekem is 3.-4. nekifutásra sikerült!
Hajrá! :)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Millió puszi Marcsinak!!!
Sikerült, az volt a megoldás, amit írtál!

Már csak a fényképek kicsinyítésén kell dolgoznom!

Viccvucc!

Gyönyörűek vagytok! :D

Kép
boris13
 
 


Sziasztok vonalzósok és vonalzómentesek!

:lol:
Ez aranyos! tegnap én is mondtam a férjemnek hogy csinálni kéne újat amin már az látszik hogy mennyi idős és mikor lesz a szülinapja (? nap múlva). Majd talán holnap el is jutunk odáig.

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat melyekkel a képeket illettétek. És mindenkinek ilyen szép és édes kis családot kívánok.

Anikusz

Ne izgul, olyan még ne volt hogy egy baba bent maradt volna, ha eljött az ideje akkor elindul és akkor már nem tudod majd megállítani, csak tör majd előre mint egy, jó esetben mint egy sprinter, rosszabb esetben meg mint egy maratoni futó. Na az lesz maga a nirvána....
:D Nem tudsz aludni egyébként? Csak mert látom még késői fent voltál

Körkérdésem lenne.
Tényleg mérni kell a babát minden nap evés után hogy mennyit gyarapodott? Csakmert én mióta haza jöttünk egyszersem mértem meg, bár nem is tudnám mivel. Azt gondoltam ha én látom rajta hogy nem veszít a súlyából és jól eszik akkor a pontos mérlegelés nem fontos. De a hétvégi babalátogatáskor egyik rokon azt mondta hogy kell mérni... most mi a valóság?

Mindenkinek szintén!

Ha kellenek gyerekek után járó ellátást igénylő lapok, nyomtatványok (tgyás, anyasági, családi, gyed, gyes) akkor szívesen átküldöm őket emailen. Nekünk nagyon gyorsan ment minden mert időben ki lett töltve minden és a férjemnek csak leadnia kellett, még hiánypótlást sem kértek. Már csak várunk. Na mindegy majd szóltok.

Boris

Elküldtem az emailt.
Hogy vagy ma?

Egyébként tényleg MINDENKI! Hogy vagytok?

Naq majd jövök csak itt a védőnéni
viccvucc
 
 


szia viccvucc!
Kérlek nekem küld át az igénylőlapokat, nyomtatványokat! Köszönöm!
tamas@adriakontakt.hu
Én az első gyereknél (23 évvel ezelőtt :) )állandóan méricskéltem.( persze akkor más/szigorúbb elvek szerint nevelték a piciket) Be is stresszeltem rendesen! Most úgy döntöttem, hogy hetente 1x fogom mérni! A védőnőm is támogatja az ötletemet! Szerinte, ha a picin látszik, hogy jól van és fejlődik, felesleges minden etetés után mérni!
Más fórumokat is szoktam olvasgatni (babás)ott is csak az méri minden etetés után akinek vmiért muszály! De ez csak az én véleményem én pedig már rég babáztam!
Köszönöm kérdésed, mi jól vagyunk! Ma megyünk a Bajcsyba szüléselőkészítőre, mind a hárman! :) Szülés, együtt szülés a téma, ezért visszük a páromat is!
További szép napot!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Szia Marcsi

Akkor átküldöm az anyagot!!!

Egyébként a a védőnő most ment el de nem mondta most sem hogy mérnem kellene, amúgy is azt mondta hogy nagyon szépen fejlődött Hanna.

Jó szórakozást kívánok a szülés előkészítőhöz, biztos nagyon sok hasznos dolgot fogtok ott hallani. Sajnos mi nem jártunk, nagyon nem is tudtuk volna összeegyeztetni a férjemmel mert pont úgy dolgozott hogy nem tudott volna eljönni. A téma egyébként nagyon érdekesnek hangzik. Majd ha már végeztetek akkor írhatnál arról mi volt.

Üdv
viccvucc
 
 


Sziasztok
Megpróbálok én is vonalzót feltenni, remélem sikerrel. Na akkor lássuk a medvét!
Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok

Viccvucc csoda szépek vagytok. Szerintem nem kell méricskélni őket, felesleges. nekem egyáltalán nem volt itthon mérlegem, csak akkor voltak megmérve amikor jött a védőnő és hozta a mérleget, vagy ha bevittem a rendelésre. Nem idegesítettem magam rajta hogy mikor mennyit eszik. Az a lényeg hogy kiegyensúlyozott, mosolygós,van pisis kakis pelenka elegendő akkor nincsen semmi gond.

Nálunk minden ok. Jól vagyunk. Már alig várom hogy menjek a dokimhoz, de még odébb van, majd csak március 16.-ai héten kell mennem.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


viccvucc én most voltam bent az államkincstárban, mert amúgy is mennem kellett a tankönyvkedvezményhez kérni igazolást, így elhoztam a papírokat. Mi is mindig úgy csináltuk hogy jó előre kitöltöttem, apa elment az anyakönyviért, meg a lakcímkártyáért is, és a tb kártyáért is, nem vártuk meg hogy kipostázzák mert az sok idő, és utána bevittük a papírokat az államkincstárba. Elég hamar megvolt minden.
Te már kaptál is pénzt?

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia GAbi

Pénzt még nem kaptam de az anyasági ugye 15 napon belül érkezik a családi pótlék eljárási rend szerint 30 nap, a tgyást pedig nekem háta a munkahely intézi csak a kitöltött papírokat kellett bevinnem és Hanna papírjait (illetve a férjem intézte). A babó papírjait az édesanyám sec perc alatt beszerezte és mindenhol (10 kerületi anyakönyvi hivatalban ahol a születési és a lakcímkártyát kapja meg) nagyon kedvesek és gyorsak voltak, illetve az oepnél is amikor a taj kártyáért ment. Csak ugye az a fontos hogy azt a idősebb nénit kell a kórházba megvárni aki előkészíti a hivatalnak a nyomtatványokat és eljuttatja oda. Nálunk ez úgy volt hogy hétfőn jött a néni be a kórterembe és kitöltöttük a papírokat (már kellett a házassági és az én szemigazolványom) szerdán meg az édesanyám már menti is a papírokért. Tehát igen gyorsan ment. ez csak egy kis érdekességként hogy a frissen szülő kismamijaink itt a fórumon mire számítsanak!

Neked is jó szórakozást amúgy a szüléselőkészítőhöz!!!


Eszembe jutott annak a szuper szülésznőnek a neve tegnap mint valami fény az éjszakában úgy villant be!!!! Nem semmi volt! Tehát csak ajánlani tudom Fülöp Ilona szülésznőt aki még nem választott és szeretne. A beszámolóban már korábban olvashattátok hogy nagyon ott volt a szülés alatt és támogatott mindenben!!!

Legyetek jók és vigyázzatok magatokra!


Boris
Merre vagy? Remélem nincs baj!
viccvucc
 
 


Viccvucc igen az az idős néni van már nagyon régóta. Nekem is úgy volt ahogy leírtad. Csak nekem most annyi különbség lesz hogy mivel nincs már munkahelyem én az államkincstártól kapok mindent, így a kitöltött papírokat nekem vagy a férjemnek kell bevinni az államkincstárba. A tb kártya mennyi idő múlva lett meg? Azt tudom hogy a lakcímkártya meg az anyakönyvi az meg volt két napra rá. A tb kártyára nem emlékszem, csak arra hogy nagyon hamar bementünk érte az OEP-ba.
Még amit kérdezni akartam, hogy neked elfogadták az eredeti anyakönyvi kivonatot? Mert annó nekem elfogadták.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


sziasztok!

viccvucc,és gabi!
nagyon bonyolultnak tünnek ezek a papirdolgok,nem is nagyon tudom megjegyezni.igaz,hogy még nagyon ráérek gondolom,de mivel kell kezdeni,és mikor hogy időben minden kijáró dolgot megkapjon az ember lánya?vagy ezekről azért majd vki felvilágosit,esetleg a védőnő?köszke

gabi!
látom téged is elkapott a vonalzó"őrület",ari lett!

viccvucc!
annyira eltaláltad a vonalzót,pont rád illik a szöveg,már a pocakgyászra gondolok.de remélem már sokkal jobban vagy?legalábbis az üzeneteid számából ez derül ki!
egyébként irtad még pár oldallal elébb,hogy a bőrödnek annyi,hát velem is vmi történik.tiszta ragya a hátam,mellkasom,az arcom meg tele van ilyen kis "nemtudommikkel",és ki van száradva.most akkor a patikat száritsam,vagy a száraz bőrt zsirozzam???szerinted?
:D :D

marcsi!
köszi a hsz megfejtést,soha nem jöttem volna rá,de tök jó.
mi volt az előkészitőn?érdekes volt?(én lusta voltam,mint mindig mostanság. :oops: )

sziótok:B.B.

B.B.
legenyb
 
 


legenyb a másik vonalzó ami volt a nagyonbaba alatt megállt, és utána nem is jött be az oldal, ezért csináltam másikat helyette.

Amikor megszületik a pici akkor majd a kórházban fog menni egy néni aki az adatokat felvesz, fog kelleni a házassági vagy apaági nyilatkozat ha nem vagytok házasok. Személyi kell, meg a párodnak az adatai. és ez a néni elindítja az anyakönyvezést. Az anyakönyvi kivonat általában mikor mész a kórházból haza már készen van, oda kell menni érte az önkormányzathoz. és a lakcímkártyát is ott adják. Az apa is mehet érte.
A többi papírt érdemes előre kitölteni ami a szülésihez, anyaságihoz és a családihoz kell. Van olyan munkahely ahol ezt intézik, van ahol magadnak kell intézni.
Ha megvan az anyakönyvi akkor kell menni az OEP-hez ahol a tb kártyát adják. Ezek nélkül nem tudod intézni az anyaságit és a szülésit családit. Persze a tb kártyát lakcímkártyát kiküldik postán is csak az sokkal hosszadalmasabb.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Gabi
a tb kártyát ugyan azon a napon vettük át mint az anyakönyvit úgyhogy az is rögtön megvolt.
Milyen volt a tanfolyam?

Legenyb
Nem kell izgulni mert bár hosszadalmasnak tűnhet mégsem az ha van segítséged az intézésében és a papírok mind megvannak! Mint korábban írtam ha kell emailen átküldöm a nyomtatványokat és azokat kinyomtatva kitöltve el is fogadja a hivatal, vagy mint a Gabi is tette be lehet menni a mák-hoz vagy az OEP-hez nyomtatványért vagy a neten is le lehet tölteni őket (én ezt tettem, mert a fenének volt kedve utánacammogni, főleg Veresegyházról).
Köszönöm a vonalzót ért telitalálatos dicséretedet. Amikor megláttam tudtam hogy ez most nagyon passzol! Az tényleg nagyon jó hogy itt tudok Veletek beszélgetni, nekem ez a külvilág most. Itt ahol lakom nem ismerek senkit, a kollégáim (egyben barátaim is) vhogy nem jelentkeznek, vagyis egyik pont tegnap ment ki Lengyelországba 6 hétre tanulmáyni útra. A legjobb barátnőm meg szintén nem hív, amit igen neheztelek mert a szülés óta nem teszi! Pedig a férjével ők lennének majd a keresztszülők. Bár lehet hogy azt hiszi hogy nem jókor hívna fel, ami sokszor előfordulhat mert éppen Hannával csinálok vmit és akkor nem veszem fel de hát van újrahívás is. Na mindegy! Nem érdekes! A lényeg hogy miután sehova nem mehetünk Hannával az első időben ide be vagyok zárva és hogy ne őrüljek meg veletek vagyok és beszélgetek. Szerintem jó a társaság és ez gyógyítóan hat a léleknek. Leköt. Bár sokszor elég ramatyul vagyok.

Tegnap este is a férjem jön be a szobába és látom rajta hogy valami fúrja az oldalát. Kérdezem mi van? Hát hogy az anyja most sírta el a bánatát hogy én hogy "bánok" vele, és nem tudja mivel bántott meg. Hát igen nehéz ahhoz alkalmazkodni hogy nem hármasban éljük a saját életünket hanem el kell viselni őket is. Montam a férjemnek hogy nem tudok még az anyósom lelki nyogalmára is odafigyelni, meg amúgy is nem normális hogy minden nap látnom kell őket. Én ezt nem tudom elviselni úgyhogy inkább nem megyek ki a szobából ha itthon vannak és nem szeretem annyira ha ők bejönnek MINDEN NAP!!!!! Remélem érthető amit leírtam és nem tűnök rossz menynek, de én a kis családomra akarok összpontosítani nem az anyósomra és apósomra! Számomra ők a legkevésbé fontosak amit a férjem nem ért meg.

Marcsi
Ha kérdés van az átküldöttekkel akkor szólj, egyébként tényleg szívesen. Megjött a visszajelző email!


Anikusz
Hogy vagytok?


Boris
Merre vagy?

Remélem minden rendben mindenkinél! Hanna egyébként édesdeden alszik bár annyi tejcitől nem is csodálom hogy kiütötte magát. Olyan kis hurkás kezd lenni. Megzabálom annyira édes baba!

Kép
viccvucc
 
 


Viccvucc az OEP-hez is kell kitölteni papírt? Mert olyanom viszont nekem nincsen. Neked az meg van a gépen? Ha igen akkor nekem is átküldenéd? liegl@citromail.hu
Én nem voltam a szülésfelkészítőn, nem járok.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék hozzátok, mert ma döntöttem el, hogy a Bajcsyban szeretnék szülni, de ehhez még az utat ki kell járnom.
Pár napig blicceltem, mert csak olvasgattalak titeket, de még akkor nem voltam biztos, hogy itt szeretnék szülni… de nagyon jó infókat kaptam tőletek, amiket köszönök is!
Egyébként 11 hetes első babkás vok nagy parával, és sok kérdéssel ...

Ma voltunk bent a párommal „látogatóként” a szülészeten. Azért nem egy álomhely, főleg a folyóson végigmenni.. asszem kardiológia volt. Öregbácsis elfekvőnek láttam...

Az a kérdésem, hogy mivel nem kerületi lakos vagyok, akkor is fogadnak a szakrendelésen, ha bejelentkezem, vagy csak akkor szülhetek a Bajcsyban, ha vmelyik doki magánrendelésére járnék?

Niki
nikilány
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, megvagyok, csak ma egyrészt elvesztem a "millió dolgomban", másrészt itthon van a hites uram, és Ő travian függő:-)
Lefoglalja a gépet.

Viccvucc!

Megkaptam az e-mail-t, holnap igyekszem én is befejezni az enyémet.
Egyébként nekem is az a vonalzó tetszett a legjobban, amelyiket Te választottál, de úgy éreztem, tekintve a történteket, nem vagyok rá méltó.
Az én anyósom is megér egy misét, csak mi legalább nem lakunk vele együtt.

Ha minden igaz, sikerül feltennem képeket.

Kép :-))))))) Kép Zsombi Kép Kép Kép

Kép
boris13
 
 


sziótok csajszik!

gabi,viccvucc!
köszi az infókat,elmentettem.de mikor kell elkezdenem majd ezeket intézni?még ráérek nem??
addig nézegettem én is a vonalzókat,hogy kitöröltem a sajátomat.jó vagyok,nem?na,majd holnap kreálok egyet!
viccvucc ti együtt laktok anyósékkal?jól értem?ha igen,"részvétem".

boris!
nagyon szép a kisfiatok,és persze igy együtt nagyon arik vagytok!gratulálok!
én szerintem küldtem neked 1 privi üzit,nem tudom megkaptad?

nikilány!
üdv nálunk!
szerintem bármelyik kerületbe mehetsz,ha van érvényes taj számod,tehát a x.kerbe is az sztk-ba,és akkor a bajcsyban szülhetsz.
egyébként egyidősek vagyunk,én is a 11 hétben vagyok,sok parával,és kérdéssel szintén.

:lol: jó éjt

B.B.
legenyb
 
 


Jó reggelt!
Boris13 tényleg szép a kislegény! az első kép tetszett a legjobban :lol:

Legenyb! Köszi, megnyugtattál. Azt tudom, hogy szabad orvosválasztás van, de nem tudtam ez hogy néz ki a gyakorlatban.
Te is a Toldi dokihoz jársz, aki nemrég került a bajcsyba?
Sokan dicsértétek őt, és tetszik, hogy fiatal, mert akkor még nem lehet tele beidegződésekkel...

Adódott még egy kérdésem, ha ennyire szépek a szülőszobák, akkor ezekért kell fizetni? Gondolok arra, hogy a Flórba, ha külön szobát akar a szűlő nő, akkor a kórház alapítványának kell fizetnie.

Niki
nikilány
 
 


próba
nikilány
 
 


próba
nikilány
 
 


próba

Kép
Kép
nikilány
 
 


próba

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok

Nikilány üdv közöttünk. A szülőszobákért nem kell fizetni. Abban szülsz amelyikben neked jól esik ha van hely, ha nincs akkor abban amelyik üres.

Nyugodtan mehetsz az sztk-ba nem fognak elküldeni.

Boris nagyon szépek vagytok.

legenyb előre nagyon nem tudsz intézkedni semmit, max csak annyit hogy a szükséges papírokat megszerzed még a szülés előtt, hogy utána már csak be kelljen adni. Meg a házasságid legyen meg, vagy az apasági nyilatkozat

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Alszik a hercegem, van egy kis időm:-)

Köszönöm a sok dicséretet a képekre, jól esett. Végül is az a fontos, hogy egészséges a babóka, és megpróbálok előre nézni, nem hátra.

Viccvucc!

Annyira gyönyörű a kislányotok, mint az álom. Mi is szerettünk volna még egy babát, egy kiscsajt, de tekintve a történteket, nem biztos, hogy bele merek vágni. Ha igen, akkor arra az esetre megjegyzem a szülésznő nevét, akit mondtál. Bár nekem, sajnos a hegszétválás miatt, legalább 2 évet várnom kell, különben nem engedik, hogy természetes úton szüljek, és hát ugye most vagyok 36 éves.

Nálunk a védőnő, minden alkalommal ellenőrzi, hogy mennyi a súlya a gyereknek. Mindent jegyzetelnem kell, mert megnézi!!!
Rosszabb, mint anno a suliban. Még az is írnom kell, mikor, mennyit, és milyen színűt kakilt. Gondolom védőnője válogatja.
Bár nekünk Ő a 3. védőnőnk és még csak 4 hónapos a gyerek!
Az első védőnővel egyidős terhes voltam. :-) Ha terhesgondozásra mentem, nézegettük egymás UH képeit. Jó fej volt!


Anikusz!

Látom pont szülés előtt állsz! Kívánom, hogy pont olyan legyen, mint amilyennek megálmodtad. Én már csak tudom, hogy ez milyen fontos!

Gabi!

Én is megnéztem ám a blogodat, bár olvasgatni még nem nagyon volt időm, de a gyerkőcök nagyon szépek! Tesómnak 3 gyereke van és én kb. 3 évvel ezelőttig együtt is laktam velük. Az biztos az ember nem unatkozik ennyi gyerek között, viszont arra sincs idő, hogy depi legyen az ember. Lehet, hogy mégiscsak vállalunk még gyereket:-)


Marcsi!

Csodállak! Ennyi idő után babát vállalni, nem lehet könnyű. Nagyon jó érzés lehet! Bár szerintem a gyerek fiatalít, de lehet, hogy csak én érzem így.

Folyt. köv....

Kép
boris13
 
 


Folyt...

Egyébként egyedül vagyok én is itt Kistarcsán, mert én "pesti lány" vagyok, csak a párom idevalósi. De 2-en, illetve most már 3-an lakunk itt egy családi házba, úgy hogy nagyon jó itt. Nem lakok együtt az anyósommal, de sajnos sűrűn jön az uncsi miatt.
Szóval nekem is Ti vagytok most a nagyvilág. Nincs itt egy ismerősöm se! Talán, ha majd kicsit nagyobb lesz a Zsombi, a játszótéren ismerkedem én is.

Legenyb!

Sajnos nem kaptam levelet, próbáld meg még egyszer. Kíváncsian várom!

Nikilány!

Üdvözletem, bár én is vadiúj vagyok itt!
Ha a szabad orvosválasztás jogát gyakorolni is szeretnéd, akkor ne menj máshova szülni!
Toldi Doki a legjobb, ne is keresgélj tovább. Tudod a számát? Ha nem, írj, és priviben átküldöm.

Egyébként a Flórban sem a szülőszobákért kell fizetni, hanem a gyerekágyas osztályon levő 2 ágyas, külön fürdőszobás szobákért.

Mennem kell, mert a Kölök hallatja a hangját, de még majd később jövök!

Szép napot Mindenkinek!

Kép
boris13
 
 


Sziasztok

Hol is kezdjem?
Tegnap volt több év alatt anyósommal a mélypont. Sikeresen "hajba kaptunk". Vágtunk mindent egymás fejéhez, ő többek között azt hogy nem muszáj itt lakni, erre én, hogy azon vagyok hogy minél hamarabb elmenjünk innen, és közöltem vele hogy a Hannát nem nekik szültem és nem fogok csak azért mert neki nem tetszik hogy most éppen nem a bazsajgós kedvembe vagyok, vele kivételt tenni és megjátszani hogy minden rendben ahogy ő teszi ezt. Ja meg a múltkori telefonálásomat mondta szó szerint vissza amit ésdesanyámmal beszéltem, miszerint miért pont aznap kellett 3 hónap után kivenni egy szabadnapot neki mikor mi az első napunkat töltöttük otthon a Hannával és a férjemmel! Nagy kérés és elvárás lett volna szerintetek hogy az első napunkat (férjem nem is tudott több hetet kivenni a mhelyén) nélküle tölthessük el itthon. Szerintem nem, de ő csak mondta hogy joga van kivenni szabadnapot! Mondom én hogy persze csak szar az amikor pont ilyen kényes napokba teszi azt! Az már nem is érdekelt hogy honnan hallotta, és adta vissza szó szerint a szavaimat! A férjem meg csak állt némán és egy árva kukkot sem szólt. Én egész éjjel azon gondolkodtam hova mehetnék a gyerekkel, mert a pénzünket nem fogjuk megkapni amivel tartoznak nekünk és amiből befejezhetjük a lakásunkat. Ezért érdekelt múltkor a hitel nélküli szoc pol. De persze majd erre is megoldást találok, egyenlőre annyi hogy ki sem mozdulok a szobából egyenlőre de ebbe csak beleőrülni lehet. Na mindegy mindenkinek megvan a maga keresztje!

Boris

Zsombi tényleg egy gyönyörűség és büszke lehetsz a családodra mert így hárman EGYÜTT vagytok tökéletesek! Azt meg szerintem még kár elvetni hogy még egy babátok legyen. Nők szülnek még 40 felett is és te még csak 38 leszel 2 év múlva!!!

Legenyb

A korábbi kérdésedre adható válasz (bőrprobléma), hát igen elkeserítő, mert nekem még most szülés után is elképesztően csúnya a bőröm (nekem aki mindig büszke voltam rá:-) ). Annó és még most sem, nem mertem kenni semmilyen krémmel mert itt száraz ott zsíros és térképet kellett volna rajzolni hogy hol lehet krémezni és hol nem...NA én inkább szárítottam kamillával (friss főzettel), vagyis vattával áttörölgettem naponta 2szer (reggel és este), de sajnos elég macerás mikor az ember fáradt és inkább feküdne le, vagy menne a dolgára, így maradtak ki napok és a kórházban meg hát természetesen abszolút elmaradt. A kezelés kiesése meg a javulást megállította és újrazsírosodott a bőröm. Most hogy a rengeteg víz kiment a szervezetemből kezd múladozni de még korántsem az igazi. Kenni még most sem merem pedig az arcomon itt ott olyan száraz a bőr hogy gánya, de mellette meg ott a pati meg minden. Amúgy a területeket tekintve nekem is ott jelentek meg! Egy újságba olvastam hogy ősi módszer az almaboresetes kezelés rá (vagy persze egy jó kozmetikus heti 2szer több ezerért!).


A papírokat tényleg ráér az ember intézni, mert hogy csak a kicsi születése után tudod majd.
Csak néhány kis szösszenet az intézéshet.

Menete:
1. gyerek s[b]zületési anyakönyvijét [/b]beszerezni
2. gyerek lakcímkártyáját beszerezni
ezeket egy helyen a 10kerületi anyakönyvi hivatalba kell majd
3. gyerek taj kártyáját beszerezni OEP-nél a teve utcába
ezt már azon a napon is meg tudod kapni mikor a másik két igazolványt
Mindháromhoz a kórházban kezdik intézni az öreg néni által apapírokat, amihez majd kelleni fog már a házassági, vagy apasági nyilatkozat (én vittem 300 napnál nem régebbit, mert nem akartam az eredetivel lebőgni, a te személyigazolványod és apa adatai)
4. utána tudod intézni a tgyást (ehhez kell Kell:
 Orvosi igazolás (kórházban adják ki szülés után!!!)
 Szülést igazoló kórházi igazolás
 Taj kártya (szülők és a babáé!!!)
 Baba születési anyakönyvi kivonata
 Adókártya (anyáé)
 Személyigazolvány és lakcímkártya (anyáé)
• Benyújtani:
 Fővárosi és Pest Megyei Egészségbiztosítási Pénztár
Budapest, XIII. Teve utca 1/B telefonszám: 288-51-00
Félfogadás: H, K, Cs: 800-1430
Sz: 800-1730
P: 800-1200

5. Családi pótlékhoz (12. 200.-) (egy gyerek után két szülővel)
• Kell:
 Baba születési anyakönyvi kivonata
 Személyigazolvány és lakcímkártya (szülők és a babáé!!!)
 Taj kártya (szülők és a babáé!!!)
 Orvosi igazolás (kórházban adják ki szülés után!!!)
• Benyújtani:
Magyar Állam Kincstár

6. Anyasági Támogatás (64. 035.-)
• Kell:
 Baba születési anyakönyvi kivonata
 Személyigazolvány és lakcímkártya (szülők és a babáé!!!)
 Taj kártya (szülők és a babáé!!!)
 Orvosi igazolás (kórházban adják ki szülés után!!!)
• Benyújtani:
Magyar Állam Kincstár

Nikilány

Üdvözöllek nálunk. Örülünk ha csatlakozol és csak bátran kérdezz.
A kórházhoz annyit hogy bár nem egy mai csirke (kinézetre) de azt tudni kell hogy nagyon sok pénzt invesztáltak bele és még most is hogy minél korszerűbb és komfortosabb legyen. Szerintem kényelmes és nagyon jó személyzet teszi még komfortosabbá. Az ott dolgozók verik a plafont (persze vannak kivételek de hol nincsen). flór (a kórházra teszik itt gondolni?) :) is csak azért volt egy kicsit konszolidáltabb mer maga a kórház is egy szocreál épület, hol volt az a bajcsy megépülésekor?! Meg ugye shrek-et is szeretjük mégsem egy világszépe!
:lol:

Toldi doki nagyon szuper, elhivatott orvos, a szüléskor nagyon oda teszi magát , tehát ha őt választod, csak jól jársz vele! Bár ő a kerületi sztk-ban nem rendel, csak a kórházban lehet őt felkeresni.

Gabi
átküldöm majd a nyomtatványt csak azt a munkahelyi cuccaimba meg kell keresnem. Amint megvan küldöm.

Akkor most amúgy ki volt tanfolyamon???? Ha vki volt írjon már róla! Légyszi!
viccvucc
 
 


Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok

Az hiszem az alkonyzónába léptem mert mindenki eltűnt!
De tényleg egy másik fórumra mentetek és engem árván itt hagytatok????
:roll:

Most akkor hol is vagyunk?

Persze tudom én hogy dolgotok van!

Anikusz
Szüléssel hogy állsz?

Na akkor majd jöttök, de én most akkor megyek mert Hannát cicire kell akasztanom :lol:
viccvucc
 
 


Sziasztok!
Na, megjöttem! Próbálok sorban válaszolni!
Boris
Örülök, hogy sikerült a vonalzód! :)
Zsombi nagyon helyes kisfiú! 3 együtt is aranyosak vagytok! Jó, hogy te is tettél fel képeket!
Szerintem egy gyerek valóban fiatalít! Jó példa erre anyukám aki 40 évesen szülte az öcsémet! (nálunk ez már csak így megy! :) ) Most 67 éves, dolgozik, a szomszéd idős bácsit gondozza és még társasági élete is él! És általában 10 évvel fiatalabbnak nézik a koránál! Szerencsére eddig engem is fiatalabbnak néztek mint amennyi vagyok! Bár volt egy kissé kínos "élményem" a napokban! Bementem egy bababolta ahol az eladó nagyon kedvesen megkérdezte, hogy mikor szül a lányom, vagy a menyem?? :oops: Na az durva volt! (persze biztos a nagy télikabát miatt nem látta a pocakomat) Ki is jöttem gyorsan és nem vettem semmit!
Én is egyedül vagyok itt Csabán! (jól egymásra találtunk!) 1éve és néhány hónapja költöztem ide és még nagyon kevés embert ismerek! Úgyhogy nagyon örülök, hogy rátok találtam! :)
Nem sokára folytatom!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!
bocs a fenntebbért, csak én is próbáltam a vonalzót, de nem akar összejönni... ráadásul nem is azt választottam, ami a link alapján van...
majd még próbálkozok, csak várok egy oldallal, mert nem akarom, hogy az én felesleges beírásaim akasszák a beszélgetéseket.

Nagyon köszönöm a válaszokat! Azért vok ennyire tudatlan, mert eddig beértem az sztk-s dokikkal, de most a babómról van szó, és hogy kivel hozom világra, ezért akarok jobb helyet és jobb orvost találni.
Viccvucc a sherk-es hasonlat nagyon tetszik!!! :)
Aki a Toldihoz jár: hogy jelentkeztek be hozzá, ha nincs rendelése? A kórház recijén lehet, vagy mindig felhívjátok, amikor mennétek hozzá? gondolom ezért honorárium is jár neki, vagy tévedek?... :oops:

boris13, igen én is a külön szobákra gondoltam!

legenyb! tök jó, hogy "egyidősek" vagyunk, legalább össze tudjuk hasonlítani a "tüneteinket" :) nekem most a medencém fáj pár napja egészen lent.. ilyen korán elkezd tágulni a medence? én azt hittem hogy csak a baba jelentősebb növekedésekor tágul, nem akkor, amikor még csak 48mm :roll:

Jó éjt, ha már mindenki nyugovóra tért!
nikilány
 
 


Viccvucc!
Még egyszer köszönöm az anyagot! Majd átnézem és előfordulhat, hogy kérdezgetni foglak! :)
A szüléselőkészítőn rengetegen voltunk! Az előadás tetszett, bár az együttszülésről nem sok szó esett, ezt hiányoltuk többen is! Mindenki a párjával jött, teljesen megtöltöttük az ebédlőt! Sajnos a szülőszobákat most nem lehetett megnézni. Ott is sokan voltak! :)
Együtt lakás/élés. Hááát tudom miről beszélsz! Mi apóssal és férjem kamasz fiával lakunk együtt. .................. :evil: ......Szóval nem olyan mintha ketten, illetve most már hárman lennénk! (az én nagyfiamnak már saját élete van)
Anyós. Amikor a fiam született(első férjemtől) anyósomékkal laktunk együtt! Na az maga volt a borzalom! Gyomorfekélyem is lett! :(
Én akkor még nagyon fiatal voltam, anyósom pedig egy igazi uralkodó típus! Mindenbe beleszólt, állandóan kivette a gyereket a kezemből, stb. A férjem pedig nem igazán állt ki mellettem!
Csak azt tudom neked mondani, hogy tarts ki!! Én is csak azért nem bolondultam meg, mert a csodálatos kisfiam tartotta bennem a lelket! Itt a fórumon legalább ki tudod panaszkodni magad! Sokszor az is segít, ha az ember kibeszéli magából! Majd mi vigasztalgatunk! Vagy megpróbáljuk!
nikilány
Üdvözöllek körünkben! Jó, hogy egyre többen vagyunk!
Bocs, ha valakit kihagytam!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Jó éjszakát mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


sziasztok mamikák!
hát annyi minden történt nélkülem itt :? ,hogy csak...
de nem baj dumcsizzatok csak én majd esténként "szaladok" utánatok!nnnaa!

gabi!
köszi az infót!

nikilány!
igen a toldihoz járok,és nem tudom,hogy hogy smint az anyagiak,még nem beszéltünk róla.igen,telcsin esténként lehet hivni,és akkor meg lehet vele beszélni időpontot,kb.
nekem eddig feszült nagyon a hasam(nyúlnak a méhszalagok,ezt már tudom,PIHIZZ!!!!),most szuperül vagyok 2-3napja.ja,hogy neked a csontod fáj?hát nem hiszem,hogy az már tágulna,de hát nemtom... :?

boris!
ma már nem próbálom meg a privit,mert kinyúvadtam,de holnap reggel az lesz az első!

viccvucc!
TE EGY ISTENNŐ VAGY!képes voltál leirni ezt a sok mindent?köszönöm,és a kamillát is megpróbálom,bár ha száraz lesz,akkor nem tudok sminkelni,pedig mostanában úgy nézek ki,mint egy 5 napos vizihulla.

hát az anyósodról pedig annyit,hogy nem vmi tapintatos tényleg,viszont ezek szerint ti laktok náluk,ergo sajna nektek kell alkalmazkodni.basszus!!! :cry:
az viszont jó,hogy kiadtátok a dühöt,csak akkor most ez igy nem jó senkinek sem,és ha nem békülsz,akkor nagyon el tud harapódzni,és az nagyon gáz a házasságotoknak is.szóval szerintem próbáld megbeszélni anyóssal,hogy jó igaza volt neki is,DE neked is,most akkor lépjünk túl rajta.(vagy nem birsz?)a férjed meg szegény persze hogy megbénult!a fiúk nem szeretnek konfrontálódni,plánesőt a saját idesanyuval.
lehet anyós csak jót akart,hogy első napotokra kivett szabit,hogy segit,nem?mondjuk ezeket meg kellett volna beszélnie veletek,igaz.
a szobafogságtól meg tényleg bedilizel,szóval inkább próbálj békülni,max. megint összevesztekde az is lehet,hogy higgadt fejjel már mindketten meg tudjátok vitatni úgy,hogy legyen is megoldás.
hát nem irigyellek,pedig nekem is vannak anyósgondjaim!bár most olyan boldog,hogy baba lesz,hogy olyan mint egy kisangyal.kitarás,Hannusnak pedig cupp-cupp!

jó éjt

B.B.
legenyb
 
 


Sziasztok lányok (régiek/újak)!

Bocs, hogy nem jelentkeztem, de elég húzos volt a napom.
Még mindig egyben vagyunk, de a doki szerint nem sokáig, így holnap már felhelyezzük székhelyünket Pestre, péntektől pedig én bevonulok a kórházba a bizti kedvéért.
Amúgy minden rendben van, csak elég erősen jóslózom, de amúgy minden rendben tényleg.
Valószínű most egy darabig nem jelentkezem, nem hiszem hogy van net a kórházban, sajnos.....
Valahogy azért csak elleszek.
Nektek addig jó babázást és babavárást!
Szurkoljatok nekünk!
Már úgy izgulok, napok óta nem alszok, nem is az hogy félek, hanem úgy megijeszt az ismeretlen, meg hogy mindent jól fogok e csinálni, meg az, hogy most megváltozik az életünk.
Gondolom ezzel mások is így voltak.
Na most már tényleg megyek, pihenek egy kicsit.
Jó éjt nektek!
anikusz
 
 


kedves anikusz!

remélem azért tudtál vmit aludni az éjeel,mert látom jó későn irtál.de jó hogy megint lesz egy friss anyuka!szoritunk nektek,biztos ügyi leszel,és monden ok lesz!üdv! :lol:
B.B.

B.B.
legenyb
 
 


Kedves Anikusz!

Én is így éreztem szülés előtt, de természetesen minden rendben lesz!
Nagyon szorítok!

Kép
boris13
 
 


megint én!
csak én is megkivántam,hogy új vonalzóm legyen,de most is ez tettszett,uhogy csak egy picit választottam másikat.
most ezt minek irtam ide?ja,csak örülök itt magamban,hogy sikerült.hi-hi :lol:

B.B.
legenyb
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: