Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Timili, még mindig az albiban lakunk, ha minden jól megy, 2 hét múlva költözünk. Apa most is ott van, tapétáznak.
Zh-t halasztottam, mert nem tudtam megoldani egy feladatot sem. Szóval ennyit a suliról. Kép

Judit, remélem minden ok lesz Dorkával. A talit nem felejtettem el, de most valahogy minden összejött.

Válasszatok Ti is cumit! Ha tudnám, hol lehet kapni, tuti vennék Kincsőnek.
Kép

Amúgy nálunk semmi sincs rendben. Kincsővel betegek vagyunk, suli halasztva, autó nem indul, monitorom bedöglött, bicajok használhatatlanok, ráadásul Kincső az úttesten dobta ki a sapiját a babakocsiból és mire megtaláltuk, már átgázolt rajta néhány autó. Ja, és apa számítógépével is van valami.

No azért nem ugrok ki az ablakon, kitartok.
Csak Apa lenne már itthon!

Legyetek jók!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Jujj Ed, ezek a cumik RÉMESEK...Kép én biztosan nem vennék ilyet, olyan szörnyűek ezek a képek, először azt hittem, valami fejlődési rendellenességről van szó...Kép

Hát nem mondom humorból... már akinek ez tetszik...

De én nem vagyok mérvadó, mert én még azt sem szeretem, ha a 3 hónapos unokámat bézbóljátékosnak vagy kisegérnek vagy akárminek öltöztetik... énnekem akkor szép egy ilyen ygerek, ha olyan öltözékben van ami egy kisbabának dukál... abban a farmernadrágba úgy néz ki mint egy törpe...Kép
alice_cs
 
 


Ed, és mindazok akik anno részvettetek a babakocsis tüntetésn:
OLvassátok át ezt a cikket és a hozzászólásokat itt:
http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=87714

Tanulságos...Kép
alice_cs
 
 

 
 

Alice sajnos ma már egy modern anyukának követnie kell a bébijével is a divatot...mert ha nem, megszólják a barátnök...:-))az a tapasztalatom hogy a "hagyományos" ruházatot inkább az ötvenen felüliek kedvelik...nálunk ugyanis anyukám kivételével - aki ugyan már tul van a korhatáron- az ilyesmi rokonok vesznek elöszeretettel " hagyományos" bébirucit.
A közelebbi ismeröseinknek nagyon tetszik a 62-es minifarmergatyó és társai...nem tudom, nálunk ez igy van. Van vilikék bébikezeslábas-rugi is meg "cool outfit" is. Megpróbálunk mindig az alkalomhoz és a társasághoz öltözni...mint mindenki más...

Ed, hol találtad ezeket a vadállat cumikat? Esetleg nyomoznék itt idegenben is utánuk...

Más: lehet az hogy a bébik komolyan megérzik az idöváltozást? Vasárnap óta volt két elég gázos napunk, no nappali alvás...only sirás meg stb...
Aztán mintha tegnapra bedöglött volna a sirás-gomb, normalizálódott minden. Az viszont biztos, szegény Mukinal nem lehet könnyü követni, mikor melyik országban hajtja álomra a fejét, és vajon hol fog felébredni...én is 2 évig szenvedtem...lehet hogy neki is beletelik egy pár évbe...föleg igy hogy most szinte 10 naponként utazunk.Pl: hétfön jöttünk ki, de pénteken megint utazunk vissza szerdáig...hurrá...nem baj, talán Pesten barátságosabb az idö, itt elég mogorva lesz az ember töle...

Fix pontként most vezetem be neki a masszirozást...hááááát...még szokja ezt is a drága...

ALice, Ivánka hogy fejlödik,mesélj...nagyon érdekel mik a következö hetek kilátásai...

Ytong, fejlemény?

Ed, Kincsö egyre jobban hasonlít apukájára...vagy rosszul látom? Jó lesz már ha költöztök vagy tartasz kicsit töle? Biztos azért jobb helyetek lesz, vagy nem?
timili
 
 


SziasztokKép

Timili!
Én is jobban szeretem a kis szabadidőrucit, meg a farmergatyót a gyereken, mint a rugdalózót.. sőt attól kifejezetten írtózomKép
Az a kép él bennem, ha meglátok egy nagyobb gyereket rugiban, mintha beteg lenne...Kép
Lehet, hogy azért mert egy időben sok ilyen sérült gyereket láttam egy-két éveseket rugiban feküdni a rácsoságybanKép
Na meg a pólya, én rögtön kicsomagoltam a gyönyörűségemet a kórházban belőle ahogy kihoztákKép

Én úgy öltöztetem a lányom ahogy én öltözöm, sportosanKép
mondjuk nálunk anyukám (ő is ötvenes) is jobban szereti a mai cuccokat a gyereken, inkább a dédi ragaszkodna a pólyához, rugdalózóhozKép

Az időváltozás nagyon rossz hatásal van a babákra!Kép Dudu is nyűgös nagyonKép

Puszi!!

hicudzsi
 
 


Hát Timili, Iván most 3 hónapos, feszítőpadon 62 centi, de ez nem mérvadó, mert ugye a Schöfliben születéskor 58 centire mérték nem tudom mivel, de az itteni rendelésen két hét mulva ez 52 centire módsult...Kép Mindensetre a 62-es rugik már nem jók rá, nem tudja kinyujtani bennük a lábát... de akárhogyan is számoljuk, 3 hónap alatt 9 centit nótt, 6kiló 10 deka volt tegnap, és a védőnő minden asszisztenst meg személyzetet behívott, hogy nézzék milyen szép hosszú baba! És nagyon megdicsérte a gyereket a doktornő (az itteni), azt mondta, hogy fantasztikusan élénk az arcjátéka és nagyon figyel mindenre és hogy nagyon szép rendezett a mozgása, sőt amiatt is megdicsérte a lányomat, hogy nem túl kövér a baba, azt mondta ilyen az igazi gustusos csecsemő, szóval a májunk hízott - az övé ott az enyém meg itthon mikor elmesélteKép.

Kezdi 2 kézzel megfogni az őt ért játékokat, nagyon szeri ha valaki beszél hozzá, mindig visszareagál: ha mosolyognak rá, akkor visszamosolyog, ha elkomorulnak, ő is elkomorul. Nagyon anyás... legjobban ölben szeret lenni függőleges helyzetben, de nagyon kis simulós baba, odahajtja a fejét a válladra és átöleli a nyakadat... lehet az iyennek ellenállni, ha jellegzetes kéz és lábmozgással jelzi, hogy "vegyél ki, vegyél fel?" Ugye hogy nem - meghülyatett már midnenkit, de főleg a hülye nagyszüleit, akiknek anno elveik voltak...

Sajnos még mindig sokat sír (legalábbis ahhoz képest amennyit a lányaim sírtak - de ők nem mérvadók, mert ritka nyugodt babák voltak...) sír ha unatkzik, ha böfizni kell, ha szorítja a zokni (ilyen is volt már, és jogos volt a sírás), sír ha nem lát ki a kocsiból, ha sapkát adnak rá... még midig 7szer szopik/eszik naponta (uyge ő pótlást kap minden szopásután..)

Lehet vele "beszélgetni"... mondasz neki valamit, válaszol. Szereti ha énekelünk neki, nálam a nyerő aZ "Anya végy egy hegyet nékem..." még mindig. Szerti, ha a tükör előtt tartjuk, állandóan meg akarja fogni a másik babát ott a tüörben...

Összességében: imádnivaló kisfiú és szerintem nagyon szép formás (nopersze én egy elfogult nagyanya vagyok...) de bizony nem tudom hogy fog bírni vele a lányom, ha visszaköltöznek a lakásukba Kőbányára, mert egész napos szolgálatot igényel.
Sajnos éjszaka sem hagyja még midig aludni a lányomat, megmondom úgy ahogy van: tegnap egyszer majdnem elájult a fáradtságtól, még szerence, hogy nem volt a kezében a gyerek. (Lehet Iván is megérezhetett valamit, mert ma éjszaka megkönyörült rajta: ma csak kicsit piszkálta éjszaka...)

Öltöztetés, pólya:
Én elhiszem, hogy nagyon arik a kis farmerek meg egybek, de azért ugye egy 3 hónapost még lehet kisbabának öltöztetni ugye??? Ugye megengeditek??? Kép
Pólya: a pólya nem egy elavult régi csökevény, a legelső hetekben megvan a maga nagyon is fontos szerepe! Egyrészt állandó melegben tartja a babát, másrész az ujszülöttek egy részét nagyon nagyon idegesíti, mikor a kezük-lábuk akaratlanul ide-oda mozog, no erre is jó a pólya, kicsit "lefogja" őket. Nekem mindkét lányom plussz Iván is az első héten de még a másodikon is csakis pólyában tudott elaludni.

És hát mint tudjuk: ízlések és pofonok...Kép
Igen, én is 50-en felüli vagyok, és én már TUDOM, hogy lesz még arra éppen elég idő, hogy a kisfiúnkat/kislányunkat vagányosan öltöztethessük, én szeretem, ha a csecsemő csecsemőnek is néz ki.
De ezen igazán nem evszünk össze...
alice_cs
 
 


Kis magyarázat: elromlott a klaviatúrám, most egy másik van itt, és annyira nehezen lehet leütni a billentyűit, hogy állandóan elveszik néhány betü a beírásaimból... aki ezeket megtalálja és a helyére rakja, ezáltal értelmessé téve a mondandómat, jutalomban részesül! Kép
alice_cs
 
 


Alice,

Mintha anyukámat hallanám... Pont így áradozik az unokájáról, hozzátéve, hogy végre egy pasi. (2 lánya van)
Öltözék: Marci is nagyon designosan van öltöztetve ez részben a húgomnak köszönhető aki Németországban él és hatalmas bőröndökkel érkezett 4 hónappal ezelőtt. Így leginkább Ő alakította ki Marcell gardróbját. Kinnt viszont a rugikat szinte kizárólag hálóruhának árulják. A vásárolt "pizsiket" én alváshoz és itthonra használom, a többi a fellépőruhája. Jobban tetszik nekem is a csinos ruha, viszont Neki tuti kényelmesebb a rugi.
Pólya: mivel én Marci születése előtt soha nem fogtam újszülöttet nagyon sokat segített a kezdeti bénázás idején. Mire a kórházból hazavittem már pólya nélkül is biztosan fogtam, etettem stb.
Timili,
szerintem érzik a babák az időváltozást (Marci legalábbis tuti), állítólag a fiúk érzékenyebbek rá, mint a lányok.
Judit,
Mi a helyzet Dorkával?

Üdv,
k.

cuiccolo
 
 


Sziasztok!!!

Sok idő elteltével ismét itt vagyok - és tanácsot kérek.
A párom - tudjátok - 51 éves, 2 babónk van: 5 és 1 évesek. A férjem mindig elzárkózott a 3. gyerektől ( neki már a 4. lenne, de arról inkább ne beszéljünk). Tegnap este megkérdeztem, hogy mi lenne, ha terhes lennék megint. ( spirálom van, amellett ez 3%). A legnagyobb megdöbbenésemre azt válaszolta, hogy látván, mennyi öröme van a kicsiben, nem bánná.
Megfordult a fejemben, hogy le kéne vetetnem a spirált - ami egyébként is sok gondot okoz, de a tudta nélkül. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, és adok is rá.

Hicu, Pindur, R. Tünde!


Én részemről nagyon büszke vagyok, hogyx ezt a topicot ennyire sikerült felhoznunk! Már 2 van belőle...


Mindent hsz-t köszönök!
jarenata
 
 


Szia Renáta!

Én csak annyit tudok hozzászólni, ha én ezt megtenném a férjemmel, akkor tuti válás lenne belőle. Az ő véleménye az, hogy a bébinek közös megegyezéssel kell megfogannia.
Szóval én nem tenném, vagy ha igen, rögtön szólnék neki. Nálunk ez a helyzet, de a tapasztalat (baráti kör) azt mutatja, hogy ritka az ilyen. Végülis bejöhet a 3%.
Már 1 éves a pici? Hú, hogy rohan az idő!

Ruházat: én pl itthon szeretek rugit adni a gyerekre, mert abból nem lóg ki a dereka játék közben. A bébisebb rugikat pizsamának hordjuk, viszont vannak jópofi rugik is.Pl:

Kép
és
Kép

Bocsi lányok, de kezdődik a Forró rágógumi és az érdekel.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


2* ment az üzenet, töröltem a tartalmát.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Vége a filmnek, Kincső visszaaludt.

Timili, szerintem is egyre inkább hasonlít az apjára. Már többen is mondták. Főleg a szeme és az elálló füle.Kép
A költözés jövő hétvégén lesz, én már rutinos vagyok, mert ez lesz a 17.. Bár asszem mi Kincsővel elhúzunk valahova, mert csak útban lennénk.
Egy előnye van a költözésnek: saját lakás, nem kell albérletet fizetni.
hátrány: messze van (Nagytétény).
Szegény Após nagyon kivan, neki is jobb, hogy ott leszünk. Majd meg kell szoknom, hogy ő is jön-megy a lakásban (néhány évet már laktam ott, tehát ismerem az öreget)
Cumik: sajna csak fotó van róla, úgy küldte valaki. Ha találsz élőben szólj.
Egyébként ti hova ide-oda utazgatás?

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ez a kis rózsaszin Kincsö baba nagyon aranyos!

Mi most éppen Bp.-en. Egyébként nagyrészt Münchenben. A kettö között két-három hetente babakocsival, böröndökkel, kabátokkal kicsit komplikált...
Nagy kár, h a cumikról csak fotó van, mert nagyon amerikásan néznek ki, és kevés sanszot látok h megtalálom öket a germán piacot tekintve...

Jó költözködést, és gyors össze-vissza szokást!
timili
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors bejelentkezés, mert időm nincs, de Renáta hsz.-át nem tudom szó nélkül hagyni.

Renáta!
Teljesen egyetértek Eddel.
Szerintem minden kapcsolat alapja a bizalom, egy jó kapcsolat nem tűr meg sunyiskodást, sompolygást. A férfiak különösen érzékenyek erre, ha megfigyeled a társalgási szokásaikat, abból is ez derül ki. Azt gondolják, amit mondanak, nem kell mögöttes tartalmat keresni.

Miért nem kérdezed meg a férjedet, hogy mit szólna egy gyerekhez?
Lehet, hogy azért, mert attól félsz a lelked mélyén, hogy nyílt kérdésre neked nem tetsző választ adna?
Hiszen az evidens, hogyha bejönne az a 3%, akkor nem küldene abortuszra. De ez korántsem azt jelenti, hogy tudatosan vállalna egy újabb gyerekprojektet.
És szerintem ezt a lelked mélyén te is tudod.

De gondolod, sok örömed lelnéd a terhességedben, ha azt éreznéd, hogy a férjed viszont a háta közepére nem kívánná? Sőt, a helyzetet még súlyosbítaná a neheztelése, hogy az ő bele nem egyezése dacára, lopva "csikartad ki" a babát?

Huhh, most így visszaolvasva egy kicsit keménynek tűnik, de asszem, most már elküldöm így. Hátha így többet nyom a latba Kép, és nem követsz el valami - szerintem - szamárságot Kép

A férjem irtózatosan berágna egy ilyentől. De méltatlannak is érezném magunkhoz.

El valszeg nem válna, ha már van gyerekünk, de pokol lenne az életünk egy darabig. Egy idő után nyilván belefásul az ember, de a sérült bizalmat szerintem nem lehet helyreállítani.

Majd még jövök és leírom, mi van velünk, de nagyon el vagyok havazva.

Mackooo
mackooo
 
 


Ivánkáról 4 tegnapi kép itt:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=3196
alice_cs
 
 


Hello Alice, totál helyes Ivánka. A 3. képen nem hasonlít nagyon a lányodra? Hogy húztok cipöt a lábára? Könnyedén? Mert Márk-O.nak már 3 párat is vettem,(köztük egy 18-asat is) de mindig ökölbe szorítja a lábacskáját mikor feladni próbálkozom öket...Pedig félek, lassan hideg van a zokniban járkáláshoz.

Renáta, bár én ugyan nem szivesen szólok hozzá, mert szerintem semmi közöm, de én sem tartom túl jó ötletnek, és csatlakozom Ed/Mackoooo véleményéhez. Szerintem egy (vagy több) gyerekhez 2 kell...

U.I.: Muki mai mérés szerint 7,8 kg és 67 cm. (Ez utóbbi nem hivatalos)...ja, és hétfön volt 11 hetes. Szerintetek: HOVA NÖ EZ A GYEREK??? A fejemre?? Mit csináljak? Fogyóztassam:-)))))) és csak az elsö 5 percben hagyjam cicin h csak igyon????
timili
 
 


Timili!


Van közöd, miután itt kértem a véleményeket...
.. és többiek!


A probléma egy időre megoldódott, ugyanis le fogom vetetni a spirált, miután 7 napig megvolt, 7 nap szünet, és most megint megjött. eddig is sok gond volt vele, gyógyszereket szedtem hátha elmúlik a nyálkahártya gyulladás, de ez már sok. Általában havi 30 napból 17-et menstruálok. Úgyhogy marad a számolás meg az óvszer - és lesz ami lesz.

Mindenesetre egy jó tanács: Ha a spirál mellett 3 hónapon belül nem rendszereződik a mens., minden további felesleges, én 8 hónapig tűrtem, de ez már a párom szerint sem éri meg.

Pusz mindenkinek:


Renáta
jarenata
 
 


Sziasztok!

Részemről is csak egy gyors bekukk.

Ed, nagyon helyes a rózsaszínben Kincső!Kép

Timili, nekem is Bence szörcsögős volt úgy 3-4 hónaposan, kiporszívoztuk, nem jött semmi, de azóta fél a porszívótól. Az orvos szerint élettani, kinövi és így is lett.
Szerintem ne fogyóztasd!Kép

Renáta, a fentiekkel én is egyetértek. Mellesleg én nem is tudnék örülni egy olyan helyzetben.

Nem lesz tali? Végre ráérnénkKép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Két gyermekem mellett olyan elfoglalt vagyok, hogy olvasni is alig van időm benneteket, főleg amióta a 2 éves lányom nem hajlandó délután aludni. Pici fiam 3 hónapos múlt, szépen gyarapodik, 6,35 kg volt 3 hónaposan. Még mindig 2-szer szopik éjjel is, nappal pedig még mindig néha 2 óránként.
Már nem emlékszem ki, említette a spirállal a problémáit. Az én dokim elég idős, talán maradi is, de nem akar méhbe ültethető hormonálisat, pedig amit én eddig a kettőről hallottam, az alapján az utóbbi jobb. Ti mit tudtok róla? Saját tapasztalat?
Üdv: Polka
polka3
 
 


Timili, Ivánnak nem olyan igazi cipője van, hanem olyan mint egy zokni, csak a lábrésze műszőrméből van, ebből kövtkezik, hogy úgy kell rá felhúzni mint egy zoknit. Nézzél szét a bababoltokban, lehet kapni egészen puha könnyen felhúzható meleg kocsicipőket olcsón (egy hasonlót mi az Auchanben vettünk 500 forintért.)

Lakáson belül fölösleges a cipő, ha úgy gondolod, hogy fázik a lába, húzzál rá két zoknit.
alice_cs
 
 


sziasztok!

Barbi, részemről kihagynám a talit, mert szombaton költözünk. A jövő héten még pakolászunk, rendezkedünk. Talán az utána köv hét már jó lesz. Van ott is net, azzal nem lesz gond.

üdv mindenkinek

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok,

már jó régen nem jelentkeztem, úg néz ki, hogy meggyógyultunk, bár még nem az igazi, de még egy-két nap és vége. Dorka is jóbban van, már kez múni a sárgság, a doktornő szerint a sok teától. Novemberben kell mennünk uh-ra.
Viszont ami most aggaszt, hogy szombat óta nincs széklete (tudom, hogy anyaejes babáknál előfordul, hogy nem minden nap van) puki viszont annál több, ami megnyugtató lenne, de ez már túl van az 5 napon. Hiába próbálom tornáztatni, én is eszem a sok rostos kaját, ami hajt, de semmi, még csak egy kis trottyi se. Van valami ötletetek (hőmérő sem segített)?
Ezen felül az utóbbi egy hét fárasztó volt, mert szegénykém nem tudott aludni a nátha miatt, még éjjel is folyamatosan szívtuk az orrát, ha éppen sikerült elaludni, akkor is csak ölben volt hajlandó, ahogy letettul felébredt, úgyhogy alvásból nem sok jutott, még nappal sem. Az utolsó két éjszaka sikerült úgy ahogy kialudni magam.Egyébként már 5,3 kg-osak és 61 cm-esek vagyunk, és vasárnap leszunk 2 hónaposak.

Legyetek jók, ha tudok még jelentkezem

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit, ha csak anyatejes a baba, akkor nyugi. Felesleges hőmérőzni, állítólag nem is szabad. Ne aggódj, majd kakil, akkor viszont annyit, hogy kifolyik a pelusból. Kincsővel is hasonló gondok voltak, hetente 1* kakilt. Most, hogy már eszik zöldségeket, most már megoldódott.

Üdv
Ed

Kincső a Vámpiroska:
Kép

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed,

igen ez renden is van de mi a határ? Két hétig mégse várhatok. Szombaton azért már ideges leszek, mert az már túl lesz a 7 napon.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit,
az én gyerekdokinőm szerint 10 nap még normális, meg aztán, ha nem okoz gondot a babádnak (nem fáj a hasa, vagy nem erőlködik nagyon, és mégse jön), akkor minden rendben vele. Egyébként a glicerines kúpot szokták javasolni. A barátnőm fia többször is 9 napot várt a következő kakival, az én lányom 4-7 napot, egészen a hozzátáplálásig. Szerintem, ha a hétvégén sincsen széklete, ne lázmérőzz, hanem inkább menj el a dokitokhoz, és kérdezd meg, hogy mit javasol.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Judit!

Nálunk is ez volt,Vencel 10 naponta is alig kakilt. Ha nem zavarja Őt /márminta pociját/,akkor tényleg ne aggódj,simán belefér, ha látszik,hogy nyügi, feszíti a pocakját,esetleg kicsit kemény,puffadt a pocija a sok kakitól,akkor a kórház orvosai a szélcsövezést javasolják, illetve ezt csinálják a kis újszülöttekkel is. Ez a gyógyszertárban kapható nagyon vékony kis gumicső,kíméletes,és eredményes Kép Mi néha 3-4 naponta használtuk,ha nagy volt a nyügi,de persze nem kell rászokni.A záróizmok és a biztonság szempontjából is jobb,mint a lázmérő,elvégre erre találták ki.

Buksi
kisbuksi
 
 


Judit,

Nálunk is volt székletprobléma. Amíg nem okozott gondot nem foglalkoztunk vele, viszont amikor görcsölt, sírt, látszott, hogy nagyon nem megy a kakilás jött a Buksi által említett szélcső. Az segített......

Kriszti

cuiccolo
 
 


Szia Kriszti!Neharagudj hogy ide csöppentem hozzátok...talán már "beszélgettünk" a János kórházas topicban ...azért irok mert volna nekem 230 nestlé pontom .
A multkor olvastam hogy neked kéne.
Nos eddig vártam hogy elvigyék de senki nem jelentkezett ...igy megkérdezlek hogy kellene-e ...
az emilem a profilomban van .Köszi és minden jót neked is és a babádnak is.Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok,

köszönöm a tanácsokat, de tegnap estig bírtuk és akkor a nagymama javaslatára csináltunk mézkúpot, ez segített, úgyhogy mindannyian megnyugodtunk.

Pusza
Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Mi az a mézkúp?
Még soha nem hallottam róla.
alice_cs
 
 


helló anyukák!
régen nem jelentkeztem, most van egy szuszanásnyi időm.
Kezdem azzal hogy mér nem írnak akikkel eddig leveleztem?HE?Kép
Folytatásként pedig leírom, hogy Máté jól van egyre többet beszélgetünk "höhöhöhö-hejhöhö" és mióta észrevettük, hogy a tejes cumit összekevertük a teással, már enni is hajlandó rendesebben. Ahhoz képest hogy 2 és 1/2 hónapos az esti etetés után (21-22h) reggel 7-kor kelt minket, néha mosolyal, néha ordítvaKép
Ahogy így elnézegetem legalább olyan jó fej lesz mint az apja.Kép
1 biztos már többen +nézik mint a papáját...de ez egy külön történet.
na jó legközlelebb jövőre...előre lányok, előreKép
én_aki_vagyok
 
 


Szia Vera,

Mail ment....

K.

cuiccolo
 
 


Alice,

mézkúp: egy kis mézet karamellizálsz (aranybarnának kell lennie), utána rögtön hideg vízbe öntöd, majd elkezdesz belőle kúpot formálni, ha túlságosan megkeményedne, akkor folyó meleg víz alatt újra lehet formálni.
Ez azért jó, mert természetes anyagból van és gyorsabban olvad, mint a glicerinkúp. Ja és nem ragad össze tőle a gyerek segge, ha valakinek ez lenne az első gondolata.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Te aki vagy,

ne haragudj, én azért nem írtam neked, mert sok volt az aggódnivalónk mostanában (bár közel sem annyi mint nektek az elején) de ha visszaolvasol, vagy eddig is olvastál minket, akkor tudhatsz róla, ha mégse, akkor email-ben leírom, csak akkor jelezz vissza.

Örülök neki, hogy jól vagytok, azért a fényképeket még mindíg hiányolom.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Teakivagy,
hát nem semmi, hogy a kölök ennyit hagy titeket éjjel aludni!
Jó ujra hallani rólatok, minden rendben van már a kicsivel? Túl vagytok a megrázkódtatáson?
Hány kiló a gyerök, hány centi, hogy néz ki???Kép
Mennyit eszik, szopik e avagy táposcsibe?Kép

Judit,
kösz a mézkúpos választ, ha tényleg használt, majd mi is alkalmazzuk adott esetben - anyukád honnan ismer ilyen praktikákat?
alice_cs
 
 


Hallo, hallo!

Sziasztok, elég szépen alakul a topic...sok okosságot lehet begyüjteni töletek.
MEg jókat nevetni legutóbb pl. Vámpiroskincsön... Nekem egyenlöre a mézkúp még nem szükséges, naponta többször túrok a kakiban...Komoly esemény mint pl. fordulás, fog, ilyesmi, nem történt...
Még mindig küzdök a kenguru ellen, (az a fixaideálom h azok nyakban lógó gyerekeket nem lehet késöbb sem levakarni az anyukáról) bár a bébin egyértelmüen érezni h függölegesen kell mozgásban tartani, másképp " halálra unja magát".
Nekem jobban tetszene a -szerintem-lassú önállósodáshoz vezetö járóka...de 20-30 ezerért nem engedhetek meg 3 darabot...itthonra nem jutott. Ìgy most a kiságyban van, de azt nem szeretném csak az esti alváshoz kötni...na, ennyi.

Mennyire folyik a picik nyála fogzás elött, alatt? Lehetöleg evökanál mértékegységgel adjatok támpontot...Egy jó 2 hete jóval több jön, mint elötte...
Oltásnál mi számit; hogy hány hetes vagy hány hónapos? Mi ma vagyunk 12 hetesek, de csak a jövöhéten lesz 3 hónapos...az utsó fotó a
http://babanet.hu/album/main.php?album=3283&page=2 szinte meleg olyan friss.

Te-a! Hogy irigyellek az alvás miatt...a mi gyerekünk sleep-timer-ja nem kompatibilis a bajor idövel...éjszaka 2X keltem fel hozzá, pedig eddig csak egyszer kellett, a második már reggel 8 volt...most megint hajnalban eszünk.

Lehet h kisebb ágy kell neki? FOlyton keresztbe fekve találok rá. Igy nem csoda hogy a sok fogolódástól egyszer csak idöelött jól felébred...majd kigondolok valami jó kis barrikádot...
Most fél 1 óta alszik, úgyhogy én is leheverednék, hátha nyerek még egy félórát pihenésre.

Bye
timili
 
 


Timili, azt hiszem nem kell attól félned, hogy ha túl sokat van kézben a kölök akkor később sem lehet levakarni rólad... egyre több egymástól teljesen független helyről hallom azt, hogy a gyereket fél éves koráig gyakorlatiag képtelenség elkényezteteni. Mikor a lányaim voltak kicsik, mikor sírtak én is azonnal kikaptam ket a kiságyból akármiből, és nem lógnak a nyakamon azóta sem. Iván meg küönösen ilyen gyerek, az nem bír megmaradni egyedül sokáig sajnos... de ha ilyen, hát ilyen, majd csak önállósodik magától, hiszen még csak 3 hónapos! És igen, Iván is kizárólag függőlegsen élvezi az életet!Kép

Igen az oltást a etöltött hónapok után lehet kapni. A 2 hónapos nem egy vaszizdasz, bár ritkán az oltás után pár órval előfordulhat hosszas sikítós sírás. De sem a láz sem a lábfájás nem jellemző.

Mi a 3 hóst is megkaptuk már, mit ne mondjak, Iván még csak be se lázasodott, és a lábát is csak éjszaka fájlalta kicsit. Igaz, azonnal kapott kúpot meg borogatást. Javaslom, hogy mielőtt beoltatod, masszírozd át jól a lábait, és utána is - ha már nem sír - mozgasd jól át, hogy az oltóanyag azonnal szétterjedjen.

A fogzás előtt iszonyúan nyálzanak a gyerekek, (mondjuk óránként két deciKép)de nem hinném, hogy a tiéd fogzik, ez azért túl korai... de a fogai már megmozdulhatak, az is idézhet elő több nyálzást.

Járóka: itt a neten párezer forintért szupi alig használt járókákat vágnak hozzád, én is innen vettem. Ha hármat is veszel belőlük akkor se kerül többe 15-18 ezer forintnál...Kép

Kersztbe fekvés: akármekkora ágyba fekteted, ezt fogja csinálni, és ez természetes. Kezd háton csúszni.
alice_cs
 
 


Ja még magunkról annyit: Iván tegnap volt neurológiai vizsgálaton - tényleg csak amiatt kérte a lányom ezt a vizsgálatot, mert ő rettentően ügyetlen volt gyerekkorban, és élt a gynúperrel (én is), hogy neki is valami hipotónia vagy feszesség lehetett a háttérben ami megkeserítette a gyerekkorát...
nos megállapították, hogy Ivánka mindkét karja feszes, és kezelésre szorul. Modjuk mi ebből csak annyit vettünk észre, hogy nehéz volt rá feladni a kiskabátot, mert állandóan derékszogben tartotta a két kis karját... most naponta 4szer 5 percig kell gyógytornáztatni a neurológus doktornő előírása alapján és november végén megyünk vissza kontrollra. (Ha nem javul, megyünk a Dévény tornára...)

Állitólag a feszesség eklőadódhat a lepény hibás működése miatt, vagy amiatt is, hogy a szülésnél átmeneti oxigénhiny lépett fel, vagy (ami nálunk biztosÍ) a köldökzsinór miatt (Ivánnak kétszeresen a nyakára volt tekeredve.)
A feszességet állitólag nem növik ki, az csak rosszabbodik.

Figyeljétek a gyerekeiteket, és inkább fölöslegesen csináltassatok vele egy vizsgálatot. Ilyenkor még minden korrigálható, és a későbbiekre nézve ez sokkal fontosabb mint az, hogy mennyi ideig is szopik.
alice_cs
 
 


sziasztok!

Timili, az oltást az előző oltás után min 4 héttel (1 hónap) adják be. A 2hós oltás dátumához adj 30 napot és kb akkor kell megkapnia, persze, ha nem beteg. Nekünk betegség miatt csúszott 1 hetet az oltás.
Nyálzás: Kincsőnek mostanában folyik nagyon a nyála, jön a 4. fogacska.
Önállósodás: ne aggódj, ha már tud játszani a játékokkal, akkor egyre önállóbb lesz. Kincső picinek elég sokat volt kézben, nem volt hajlandó egyedül lenni. Most pedig igényli, hogy játszon. Aztán eszébe jutok, picit játszunk együtt, utána megint elvan egy darabig egyedül. Furcsa nekem is, hogy így megváltozott.

Judit merész vállalkozás, én nem mertem volna. Nálunk most is volt probléma, rengeteg gyümit adtam neki, tegnap estére meg is lett az eredmény a kádban. Apja örömére.

Mi átköltöztünk téténycitybe, rend még nincs, de azért jól megvagyunk. Kincső elég jól viselte a költözést és a változást, le a kalappal előtte. Sajna összeszedtünk egy kis szájpenészt, de már múlóban. kopp-kopp

Jó éjt

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Alice, mi ez a neurológiai vizsgálat, hogy zajlik és hol van a XI-ben ilyen? Én most is masszirozom minden nap a Picit és a bal karját nehezebben lazitja mint a többi végtagját. Lehet h megnézetném...

Szerintetek akkor nyugodtan vehetek hurcibálót? Mert már karban sokáig nem nagyon birom. Már 8 kg-s...a baby-björn-be csak 10 kg-ig férnek bele, az sokáig már nem lenne jó, vagy?

Végülis mostmár kb, napi 1 1/2, 2 órát elvan magában is...az akkor nem olyan rossz?
timili
 
 


Timili, nyugodtan vegyél hurcibálót.Ha a hordozókendő kötéseit valaki bemutatja neked az a legjobb.

Neurológiai vizsgálathoz kell egy beutaló a háziorvosodtól, akkor felhívod azt a kórházat amit ő ajánl (nálunk a Tűzoltó utcai kórházba utaltak be),kapsz egy időpontot és akkor megnézik. Ha valami feszességet találnak, akkor ott rögtön megmutatják, milyen gyakorlatokat kell vele csinálnod. Nem egy vasziszdasz, de tény, hogy ezek magadtól eszedbe sem jutnának. Az, hogy te átmasszírozod a karját nemigen ér semmit. Judit a lányom, kb. 3 napja csinéálja vele ezeket,és már érezhető némi javulás. Ivánka meg imádja a tornáztatást..

Ed,
tényleg nem viselte meg Kincsőt a költözködés? A lányom hamarosan visszaköltözik a lakásukba, már nagyjából minden javítás megvolt, és ő is azon parázik, hogy meg fogja-e viselni Ivánt a lakásváltoztatás?
(Engem mondjuk igen, mert elviszik tőlem az édes pici unkámat...Kép ) Brühühü...Kép Hüpp-hüpp.(
alice_cs
 
 


A neurológia vizsgálat egyébként úgy zajlik, hogy a doktor/nő kezébe veszi a pucér kölköt és mindenféle pózba rakja, közben vizsgálja, meg kérdezget téged. Semmi fájdalom.
alice_cs
 
 


Alice, szerintem a gyerekeket ebben az időszakban csak az érdekli, hogy mellette legyenek a szülei. A sáját cuccai (kiságy, takaró, játékok) megvannak, a bútorok majdnem ugyanazok. Ugyhogy nyugodjon meg a lányod, Ivánka meg sem fogja érezni a költözést. De: neki az első mindig a gyerek legyen, ne a pakolás, rendrakás!

Timili, a kendő nagyon jó, szerintem jobb, mint a kenguru. Nekünk eleinte kenguru volt, de lecseréltük kendőre. Megérte.
www.nandu.hu Itt olvashatsz a kendőről.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


http://www.kantoliinakanava.fi/sidontaohjeet?currDir=.

ez itt egy szuper oldal ahol mindenféle megkötési módot megtalálsz! Igaz finnül van, de nagyon jól érthető, mert fényképekkel illusztráltákKép

A kendő meg még 4 éves koráig is jóKép

PUSZI! Mindenkinek!!!Kép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!
Timili!
A XI. ker.-ben a Petzvál u. 3-ban van a Budapest Főváros XI. ker. Önkormányzat Egészségügyi Szolgálatának Idegszakrendelése. Ez a Fehérvári úttal párhuzamos, a Művelődési Ház háta mögött van.
Mi oda járunk, dr. Szabó Tünde doktornőhöz.
Kezelésre pedig a Dévény Alapítványhoz.
Egyébként tényleg beutaló kell a gyerekorvostól.

Timili, Ed!
Ezek szerint közel laktok hozzánk! Mi a XXII. ker.ben lakunk.

Mackooo
mackooo
 
 


Kösz az infot, Mindenki!
Nem tudom, mi lesz a neurologiával, de inkább elviszem megnézetni, bár a védönö aki megtanított a babamasszázsra csak annyit mondott h látom -e h hogy védi a bal karját amikor azt akartuk gyömöszkélni, de majd kilazul ahogy rendszeres lesz a massz. és ezt majd ö is vágja...A gyerekorvos nem mondott semmit, bármilyen kis hülyeséggel megyek hozzá mindig azt mondja, hagyjam a gyereket békén ez egy normális csecsemö. SZerintem ö biztos elhajt ha beutalóért megyek hozzá, de azért a jövö héten megpróbálom, úgyis jön oltani.
Talán egy kicsit tényleg nehezebben nyujtja ki (már ha ilyen egyáltalán elöfordul már a végtagokkal) a bal karját,föleg ha én akarom és nem ö...

Ezzel a kendövel csak az a bajom h egy kicsit tarisznyás-egyetemista image-e van nálam, én meg ugye, (lehet hogy eddig nem derült ki számotokra) de nem vagyok igazán olyan. Bár van néhány military zsebes gatyám, de azon kivül elég hülyén érezném magam benne...kövezzetek meg, de nekem most hogy még mindig látszik a hasam IGENIS számit a külsö, söt most szinte duplán is...szóval ha csak nem valami szuper design-os kendö van raktáron...valahol....akkor....szóval más 5letetek nincs? De kenguruban tényleg csak 10 kilósig horható? Ès kb. mikor lesz a most 8 kilós gyerekem annyi? Ha igy megy minden akkor karácsonyra már nemfog beleférni?

Kendö ide vagy oda, 4 éves koráig tuti nem fogom hordani abban...addigra már csak megtanul a saját lábán közlekedni...akkor meg addig megyünk amig ö birja...nem lesz babakocsiban tologatás...elvégre fitnesstréner volnék vagy mi....

Ma megint óránként sir...
timili
 
 


Na figyelj Timili. A lányom is elajándékoztaa kendőt, mert neki nemigen vált be, túl bonyolultnak találta a kendő megkötést. Viszont vett turkálóban egy szupi kis kengururt, ami nagyon jól bevállt nála. AZ A LÉNYEG benne, hogy oylan kengurut válassz, ami a hátadon X alakban van rögzítve (gyerek a hasadon), mert ezt bírja ki a hátad legjobban. Lehet benne a gyerkőcöt magadhoz fordítva vagy kifelé fordítva is hordani, hogy mindent lásson (lányom ez utóbbit kultiválja.)

Babamasszázs. a lányom is jár, Ivánka IMÁDJA. De nem sok köze van azokhoz az egyszerű gyakorlatokhoz, amiket a neurológusnő mutatott. És nálunk is mind a két doktornő azt mondta, hogy "ugyan tök felesleges, de hogy megnyugodjon anyuka...". És valahol biztosan igazuk is volt, mert azért míg nem volt ez a szűrés, addig is nagyon szépen felnőttek a gyerekek, csak éppen a lányomnak pl. iskoláskorában állandóan "írásgörcse" volt, és ez is lehetett a csecsemőkori feszességből pl. Én azt mondom, hogy inkább egy fölösleges vizsgálat - ahonnan megdicsőülve jössz el, mert a te gyerekedet amiatt röhögikki, hogy lám milyen egészséges - mintsem később valahol amiatt röhögjék ki, hogy jaj de ügyetlen vagy...
Dokinéninek azt kell mondani,hogy a férjednek gyerekkorában bajok voltak a mozgéskoordinációjával, és emiatt akarod megnézetni a gyereket. Néha érdemes hazudni hidd el.
alice_cs
 
 


Köszi, ALice!

Megnézetem akár beutalóval akár anélkül.

Most épp a plafonon vagyok mert vagy most van a 3 hónapos fejlödési ugrás vagy nem tudom mi a baja (biztos jön a foga;-)))))))mert ma egy óra alvás után felébredt (máskor ha végre elalszik 2-3 óra a normál) és óránként eszünk....már a z idegbaj kerülget...most a barátnöm foglalkozik vele, hogy ne örüljek teljesen meg, csak epphogy...
A babamasszázzsal még csak a lábnál tartunk, meg a poponál, mert a felsötestét még nagyon nem engedi...húzza el magát nagyon nagyon, de szoktatom tovább...a karjait meg egyáltalán nem tudom...majd talán szép lassan...
timili
 
 


Timili,

A kendő magamon nekem sem tetszik -szintén stílusütközés- így mi végszükség esetére kengurut vettünk. Brevi márkájú és viszonylag jól tart. A jobbakat valóban 10kg.ig lehet használni, de láttam olyat is ami csak 8 kilóig jó. 6 hónapos korig magad felé fordítva után kifelé ajánlják. A Baby Björn a legjobb szerintem de én Mo-on még nem láttam. A baráti kör csemetéinek még Stockholmból hoztam anno.

Kriszti

cuiccolo
 
 


Timili,
beutaló nélkülnemigen tudod megnézetni, de a baeutaló sem egy vasziszdasz, a legközelebbi mázsálásnál (gondolom te is elviszed kéthetenként ellenőrzésre avagy kijön hozzátok valaki nem?) kérsz egy ilyen beutalót és kész... aztán mikor kaptál időpontot elviszed.

Ami meg a nyűgösséget illeti ne is beszéljünk róla... ha azt hiszed, hogy ezt kinövi, tévedsz..Kép Most pl Iván is elviselhetetlen két napja és senki nem tudja mi a baja.

Babamasszázs. úgy látszik nálatok fordítva kezdik, mert a lányom csak a jövő héten fogja a hátat meg a posit masszírozni, eddig az alsó lábszár, mellkas-has, karok-arc masszázs volt, jövő héten lesz a hátmasszázs.. (MOm műv ház illetve Gesztenyés ház mostanság vagy mi...)

Kenguru vásárláshoz vidd el a gyerkőcöt és próbáld bele, amelyik a legkényelmesebb azt válaszd. (A háti X rögzítést azért e feledd...)
alice_cs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: