Új privát üzeneted érkezett!

Móni!

gratula Neked is a kis Kamilla babához! Nem lehetett egyszerű az első időszak, de az a lényeg, már túl vagytok rajta, és minden rendben van! Örüljetek egymásnak, csodáljátok a kis lényt, mi is ezt tesszük.:)
Nem lehet betelni velük!

Pihenj sokat, ha tudsz, és próbálj meg a rossz dolgokra nem emlékezni!

vigyázzatok egymásra!

Zs
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


rozianyu írta:Sziasztok!

Zsu, ha erre jársz-a B-ben vagyok :)
Nagyon szorítok Nektek-hogy ma még meglegyen a szimatolnivaló szuszogó csomag :)

Csak gyorsan.

Pénteken (11-én), reggel 9.18-kor megszületett kisfiúnk Deák Mike Robin, 3550 g-mal és 55 cm-el :)

4-re értünk a kórházba rendszertelen, sőt szinte semmi fájással (víz folyással-de olyan sok volt, hogy vízzel szültem Mikrobit). Fél 7 körül bekötötték az oxy-t--hiába emelték, ez sem igazán rendszerezte a dolgot.
Nem is fájásaim voltak csak keményedések-egész jól bírhatóak...
8 után kaptam edát-inkább fél 9-kor :) (kértem, mert nem tudtam meddig fog tartani--a doki mondta, hogy szte. nem kell...igaza lett :P ) De 9.10-kor már éreztem, hogy ennek hamar vége lesz. Az edának ideje nem volt hatni :)
Nem vágtak, és csak 2 öltésem lett belül.

Tudjátok az volt a legjobb, hogy minden keményedéssel jött egy kis víz-így nagyon hamar lejjebb jött a babus.

Szóval, azt mondhatom-könnyű volt és gyors. 4. nyomásra jött ki--mondjuk a nyomás volt a legrosszabb az egészben.

Majd jövök, reagálok, most megyek :)

Puszi

GRATULÁLOK!
Én is ilyen szülést szeretnék!
Csajok egy bajom lenne hogy senki nem írja ki a dokija és a szülésznője vagy nekem maradt ez csak ki?
Milyen a korházi tapasztalatod?
Én aug 3-ra várom az 1.babót most vagyunk 21.hetesek és V.Horgosi Ágnesnél fogok szülni ha minden jól megy:).
Ma megyek fogdokihoz és védőnöhöz és a dokinőhöz az Sztk ba.
Üdv
Titta34 /Kriszta/

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


csomix írta:Sziasztok Lányok!
Itthon vagyunk. Megszületett Kamilla lányunk március 17.-én 02:40-kor 3570 gr-al és 53 cm-el. Maga a szülés nagyon gyorsan zajlott igazi fájásaim az oxi után jöttek 11-kor, és 2:40-re már ki is bújt a kisasszony. Még aznap 16.-án este elkezdtem érzni valamit, ami 5 percenként jött, de egyáltalán nem fájt annyira, minden esetre visszahítam a dokit, hogy lehet, hogy igaza van és még aznap éjszaka szülünk. De azt is mondtam neki, hogy bocsi ha vaklárma:-)) Bementünk, NST, enyhe fájások, doki 10 perc múlva ott volt, megvizsgált, bő 2 újjnyira voltam, burkot repesztett. Utána séta, séta és semmi.....se fájás, se nem jött lejjebb a baba. 11-kor megkaptam az oxit, hogy jöjjön lejjebb a feje, na arra aztán beindultak a fájások tisztességesen, nem gondoltam volna, hogy ennyire tud fájni, sugárzott a derekamba. Szépen lassan lejjebb jött és 2 körül elkezdtük kitolni. Viszonylag hamar meg is érkezett:-) Napra pontosan 40. hétre jött, de furcsa volt hogy nagyon magzatmázas a gyerek, így mondták, hogy kb. 2-3 héttel korábban jött, de mivel a szülei is elég magasak így valószínűleg már a legelső UH-nál elszámolták a korát. (mensiből nem tudták megállapítani, mert kimaradt egy ciklusom). Olyan gyorsan született meg, hogy rengeteg magzatvizet meg vért nyelt a kitolás közben, aminek a hatására elég ramatyul volt és a köldökzsinór is 2-szer a nyaka körül volt. Elvitték inkkubátorba....senkinek nem kívánom azokat a hosszú órákat, amíg a főorvosnő 9-kor megvizsgálta, hogy mi baja van, mert az ügyeletes gyerekorvos el akarta szállítatni, mert fogalma sem volt mi baja a gyereknek. Hosszú várakozás, inkubátor mellett sírás után végre megjött a gyerekorvos. megvizsgálta. Addigra már többször hányt véres trutyit így kiderült legalább mi baja. Nehezen aklimatizálódott a csöppség, így 24 órás monitorozás, inkubátor, oxigén, félelem.... Aztán másnap reggel (pénteken) vizit után megkaptam a kislányomat. Utána már vissza sem adtam, csak amikor vérvételre vitték el, meg megvizsgálták.
Most már jól vagyunk, sokat alszik még mindig, úgy kell felkeltenem, hogy szopizzon, viszont utána meg nem akar visszaaludni. Az első éjszakánt nem is volt olyan rossz itthon, éjfélig sírt, majd 4-kor felkeltettem, hogy egyen, 5-kor elaludt és fél 9-ig aludtunk apával.
A férjem is borzasztó boldog, nem gondoltam volna róla, hogy ilyen érzéseket vált ki belőle az apaság.:-)

Gyönyörűek a fiúk, sok örömöt és boldogságot kívánok hozzájuk!!
Nyuszi, remélem már meggyógyultál teljesen.

Képet teszek fel, csak a laptopomon nincs kép csak az asztali gépen, de töltök fel hamarosan a hercegnőről. :-)

Móni



GRATULÁLOK!
Au nem semmi a te babád története kicsit megrémisztett de az a lényeg hogy mostmár minden szép és jó!
Csajok egy bajom lenne hogy senki nem írja ki a dokija és a szülésznője vagy nekem maradt ez csak ki?
Milyen a korházi tapasztalatod?
Üdv
Titta34 /Kriszta/

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 

 
 

hemzsu írta:Sziaaaaasssszzzztooook!

huhh, most egy kis levegőhöz jutottam:)

Március 13án 7:45 kor megszületett édesbogár Marcell kisfiúnk.
3260 g, 54 centis kispasi :) gyönyörű, imádnivaló szuszogó kis csomag.

A mi sikersztorink kicsit hosszabb volt, mint Krisztié, de legalább kipróbáltam mindent: labda, kád, séta, apamasszír, később burokrepesztés, oxitocin, epidurál, gátmetszés...13 óra volt, és jópár fájás...nem számoltam :wink:
első baba, megküzdött, mire kiért, de a lényeg, hogy kint van.

Sajna nincs nagyon időm írni, mert szopi-fejés-alvás a napirendem, de megpróbálok egyszer-egyszer benézni.
Még gyakorlatlanul elég nehéz, de majd belejövünk, és remélem a tejcimet is hamarosan kondenzcsíkként húzhatom magam után!!!

végezetül jöjjön egy kép: itt két órás a gyermek, a doki azt mondta filozófus:))

Kriszti!GYÖNYÖRŰ a kis Mikrobi! A többieknek kitartást, nemsoká! tényleg!
Móni! Mindent bele :)

Kép



GRATULÁLOK! Gyönyörű kis nyugodt manócska:)!
Csajok egy bajom lenne hogy senki nem írja ki a dokija és a szülésznője vagy nekem maradt ez csak ki?
Milyen a korházi tapasztalatod?
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Móni, SZÍVBŐL gratulálunk Kamillához!!!!! Valóban nem túl szívderítő az első jó pár óra, de az a lényeg, hogy minden rendben van a kislányotokkal, így tessék lapozni és élvezni a csodát :) Túl nagy volt a csend, gondoltam, hogy itt újabb baba készülődik :)

Szami, mi most csütörtökön megyünk 4D-re :) Már várom. Nagyjából meggyógyultam, még néha nyomi a fejem, mert nem kaptam erőre teljesen.

Ééééés, tegnap kész lett a festő, szóval a friss babaszoba várja a bútorokat :)

Titta, a lányok azt írták, hogy a kórházzal alapvetően baj nincsen, max. a szokásos probléma áll fenn: kaja..... Ha tejecskét szeretnél, akkor ne a kórházi ételtől várd a csodát..... :?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Köszönjük szépen a gratulációkat!!
Titta, nekem Szécsényi doktor volt a választott orvosom, aki az elejétől kezdve velünk volt. A szülésznőnk Babika volt, aki szintén egy tündérke. Ő volt az ügyeletes, nem választottunk.
2 zuhanyzó van az összes szobára, kivéve az alapítványi szobák. Sorbanállás nem volt, pedig elég sokan voltunk.
Kaja borzalom, szánalom, ha nincs aki behozzon, éhen lehet halni.
Csecsemősök csak akkor segítenek, ha kéred, egyébként nem foglalkoznak veled. Tápszert, vizet lehet kérni bármikor. Fürdetni este 7 körül viszik el a piciket. Én 2 ágyasban voltam, a szobatársam úgy horkolt mint egy medve, nem sokat aludtam:-) Ha nagyon fáradt vagy akkor meg zenghet az ég is, akkor is elalszol. Egyébként az ágyak nagyon kényelmesek.
Mi a barack színű, bordásfalas szülőszobában voltunk, állítható az ágy támlája, magassága minden, az is kényelmes. Nagyon jó kis csapat voltunk így, örökké hálás leszek az orvosomnak!!!
Holnap megyek varratszedésre végre:-)))))
Móni
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Csomix, gratulálok a pici lányhoz, alaposan rátok ijesztett, de lényeg, hogy minden rendben van. Most már lehet babázni ezerrel. :-) Lehet, hogy még benn akart volna maradni pár napot, de sebaj.
Szia Titta, azt hiszem, az itteniek közül én leszek a soron következő, nekem még 4-5 hetem van hátra. Aztán jönnek nyuszika, szami, ha jól emlékszem szinte napra egyszerre. Szóval mindig jönnek újabb kismamák, akikkel lehet eszmét cserélni.
Én nem ismerem ezt a kórházat, azért is jöttem fel a fórumra, infókat szerezni. Nekem még most kezdődik majd a kórházba járogatós utolsó hónap, igyekszem minden hasznos infót megosztani veletek.
Csomix, Hemzsu, Rozianyu lehet tudni, hogy milyen tápszert adnak a babának ha kérsz, persze ha szükség van rá? Milyenek az újszülöttes dokik?
Adnak még ilyen Felicitas csomagot hazamenéskor?
Na, megyek teregetni, szép idő van. :-)
csigard
 
 


sziasztok!

Titta! Nekem a dokim Dr Kardos Gábor, sznő Bányai Nóri. mindketten professzionálisak, kedvesek, emberiek, szóval nagyon meg voltam velük elégedve.

A kórházi kaja tényleg szörnyű, egyik nap répafőzelék, másik nap répa leves, harmadnap répatorta ;-)

A csecsmősök között van, aki kedves, van aki meg elvárja, hogy az ember profi legyen az egy napos babájával...ha kérdezel segítenek, de arra fel kell készülni, hogy nincs egy egységes álláspont, és mindenki mást mond. Aztán találd ki szted melyik jó...nekem ez volt a legnehezebb a bent tartózkodásom idején...lévén első babónk.
Csiga!
nem tudom milyen tápszert adnak, csak azt tudom, hogy, ha letelt a 24 óra, akkor már nem adhatod be anélkül,a bébit éjszakára, hogy nem írnál alá egy ívet, hogy adhatnak neki tápszert. Én megmondom őszintén még azt sem néztem meg, hogy mit váltattak ki velünk. Jó mélyre elrejtettem a szekrénybe...:-)
Újszülöttes dokik nem nagyon zaklattak, mondjuk a hosszú hétvégén voltam bent, így nem nagyon tolongtak a dokik. Aki hazaengedett minket, elég normálisnak tűnt, tanácsokkal látott el...ez ritkaság számba ment:)...
Csomagot kaptunk tele mindenféle földi jóval...:)

ja és a közös mosdó sem olyan vészes, mint hittem. Bár én vittem wc ülőke védőt, fertőtlenítő kendőt, meg szkafandert(na jó, azt nem:), de várakozáson felüli volt. Ami kiakasztott, hogy volt, hogy olyan cigiszag volt bent, hogy majdnem megfulladtam. Hát ez van, no comment.

Nem tudjátok mi van Krisztivel?

Szami, Nyuszi. Izgi lehet a várakozás olvasgatva a kommentjeinket.

Csiga! hajrá az utsó időhöz!

Üdv
Zsuzsi
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocsi az eltűnésért, de itt az utódom, és lelkesen tanítom be, szóval sok a meló :( Jó lesz, ha már nem kell jönni!
Gratulta a babókhoz, és igen Zsuzsi, izgalmas olvasni benneteket. :)
Az megnyugtató, hogy azt írod, hogy ösztönösen jönnek a dolgok.
Titta: Csiga által említett sorrend jó, és valóban, lehet Nyuszival együtt szülünk :-) Bár én próbálom megbeszélni Babóval, hogy a 38. héten szülessen meg magától. Sajnos a cukros balhém miatt a 40. héten mindenképp meg kell szülnöm, és akkor jobb lenne, ha a kisasszony dönten úgy, hogy jönni akar. Szóval emiatt lehet mégsem egyszerre szülönk Nyuszival. :)
De jó neked Nyuszi, hogy a héten mentek....mi pénteken megyünk dokibácsihoz, ott is kukkolunk, de csak 2D-ben, aztán egy héttel később lesz a 4D-s. Nagyon-nagyon várom már :)
Remélem mindenki jól van. Igyekszem a továbbiakban gyakrabban jönni, de mostanában nagyon elfáradok estére....

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok :)
Kicsit dögrovás van nálunk :S
Rozimat félrekezelte a háziorvos-azt mondta arcüreggyulladás, de nem javult, mikor már harmad napja 40-41 fokos láza volt elvittük egy fül-orr-gégészhez. Kiderült tüszős mandulagyulladása van és fülgyulladása. Előbbi fertőz ugye-sikerült is elkapnom, minek után nem tudtam, hogy ez van.... puszilkodtunk stb, stb.

Robi is beteg lett :( Nagyon csúnyán köhög és csúnya zöld trutyit (bocsi) szívok az orrából :( Orrcseppet kap, mert egyelőre nem adtak antibiotikumot és szívom az orrát (meg adok cebiont és homeopátiás köhögéslöttyöt).

Szóval ezért a nagy eltűnés, de remélem mostmár vége lesz ennek a beteges időszaknak.




Móni, szerintem én még nem gratuláltam Nektek.
Szóval, nagyon nagy gratula :) Nagyon ügyesek voltatok, a nehézségek ellenére is. Szépen helyt álltál!!!!
Kamillátok majdnem akkora mint Robi :) +/- 20 deka és 2 cm
:P

Titta, Nekem Mosonyi volt/van az orvosom és Magdika volt a szülésznőm-immár második alkalommal.
Mondtam is nekik, mi már nem kooperálunk együtt ilyen téren. Kicsit sajnálom is--véget ért egy szakasza az életemnek :) De kezdődik egy új.
Bár még egy műtétem lesz, ha minden igaz azt is Ők csinálják :)
De az még kb. 1 év.

Külön szobában voltam, apa 2 éjjel ott is aludt. Egyik doki meg is jegyezte--"jé az első apuka aki itt alszik". De leszerelte a nővér, felvilágosította, hogy szoktak apuk ott aludni és ha már lehetőség van rá igenis élni kell vele.
Bevallom, örültem, hogy ott alszik-mert iszonyat anyátlannak éreztem magam a kórházban, annyira hiányzott a lányom, hogy azt leírni nem tudom. Úgy volt, hogy azért megyek külön szobába, hogy Ő ott aludhasson-ha nem bírja nélkülem, de valahogy mindig hazajött :S

Zsuzsi, a répás dolgon jót nevettem. De tökéletes leírása a kórházi kosztnak. Hozzátenném még, a répatorta a répalevesből maradt répából készült-ha már újrahasznosítás és spórolás.
Siralmas v. nem is tudom :( Elhiszem, hogy nincs pénz, de nem értem akkor sem.
Mondjuk én nem ettem sokat, sőt, szinte semmit-Gábor nem is igen hozott enni. Csokit, leginkább. Azt kívántam, meg sütit.
Mai napig-tiszta édesszájú lettem. Pedig terhesség alatt leszoktam róla, nem kívántam-most meg mégis :P
Na, nem fogok kardba dőlni emiatt :D

Holnap megyek vissza a kórházba--vérvételre. Határeset volt a vérképem.. kontroll. Hurrá.
De Magdi veszi le-elvileg.

Na, megyek-mert rajtam alszik a bébi és már emelgeti a fejét.
Alig aludtunk éjjel, 2 óra óta fent vagyunk :S-annyira fulladt :(

Legyetek jók, jövök még :)
Kriszti

Kriszti
rozianyu
 
 


Köszönöm Kriszta:-) Jobbulást kívánunk Nektek, remélem hamar rendbejöttök.
Ma kipróbáltam, hogy egész nap 3 óránként van szopi, akkor is, ha ha 1 órát sír etetés után , a szopi elejétől számított 3 óra múlva etetés. Nem kel fel magától, keltem én:-) Muszáj kis rendszert vinni bele, mert az esti 4-5 órás folyamatos sírást nehéz elviselni, nem azért mert zavar, hanem azért, mert dajkálom, énekelek, ringatom és semmi nem használ és idegesít a tehetetlenségem. Nagyon sajnálom szegényt, hogy nem tudok rajta segíteni:-(
Van valami ötletetek, hogy mit lehetne csinálni?
Móni
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Rozianyu, kitartás, nem semmi, ennyi beteggel, pici babával. Én már ledumáltam az ovival, hogy a baba érkezése után nem jövünk egy jó darabig. Már csak addig kell kihúzni betegségek nélkül.
Szerencsétlenségemre megfázítottam a torkom, kicsit fáj, meg kezdek köhögni, de nem vészes, jó sok mézes hársfatea majd helyretesz.
Csomix, tényleg nehéz a tehetetlenség, de rá fogsz jönni, hogy mi a legjobb megoldás nektek. Én nem vagyok ellene a cuminak se, nem is volt nálunk gond, mindkét gyerkőc magától lerakta másfél éves korában.
Ha kapadozik a kis keze után, és elkezdi szopizni, akkor bizony éhes. De az is lehet, hogy csak a cickó meg az anyaszag kell neki, nyugtatólagosan, nem is enni akar. De van olyan baba, aki gyakran eszik keveset, így meg lehet ajánlani egy kis kaját neki. Szóval próbálkozz, majd rájössz, hogy mi a hézag. Inkább nem adok egyértelmű tanácsot, mert mindenkinek más jön be. Nálunk az is bevált sokszor, hogy csak odafeküdtem mellé, és felvettem a légzési ritmusát, és aztán lassan hangosan vele együtt vettem a levegőt, egyre nyugodtabban, ezt ő is átvette, aztán lett belőle egy nagy szunya. :-) Van, hogy már a ringatás is zavarja őket, és csak mozdulatlanságot akarnak. Szóval kitartás, kísérletezés. Ezen mindenki átesik.
Rozianyu, én is az édességet kívántam a szülések után. Naná, hogy abban semmi hasznos tápanyag nincs, de olyan jólesik. Szerintem ez a hormonok miatt van. Én főleg kekszes vagyok, nem is annyira csokis. Hm...
Na, megyek, inkább lehúzok egy nagy teát.
csigard
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy az újdonsült Anyukák is itt vannak és mesélnek. Néha rémisztő belegondolni, mi lesz, ha Dóri baba megszületik.... Most jó, bent van, bunyózik, veszi fel szépen a tápanyagot, de utána, hogy majd én jöjjek rá mi a baja............ De juhéjj, itt lesz majd Mama (leendő nagymama leendő neve :) ), aki segít. Meg majd egymásra hangolódunk Dórival idekint is, és megy minden mint a karikacsapás :)

Szami, ne izgulj, együtt szülünk :) És az elejétől fogva két dolgot mondok: 1. Kislányunk lesz, 2. korábban fog érkezni, úgy a 38 . héten :) Mese nincs, nem tudsz lerázni :)

Voltunk tegnap 4D-n, Dórinak nem volt kedve fotózkodni, befúrta magát a lepénybe, de egy két tornagyakorlat és piszkálás kintről, meghozta a sikert. Édesem, még mosolygott is, láttuk, ahogy nyitogatja a szemét (mint egy kis Ufó :lol: ), egész végig grimaszolt a szájával. És újfent bebizonyította, hogy Ő tényleg Dóri baba!!! Határozottan nunusa van még mindig :) Nagyon jó volt az este, mert tényleg nagy türelemmel volt felénk a szonográfus hölgy, egy órát szórakoztunk, de megérte!!!! :) Legközelebb már a szülést követően látom a kis pufóka arcát. Persze lesz UH, de 4D-re már nem megyünk, nem zaklatjuk tovább. Jaaaaaaa, és 1227 gramm :) Mindig elképedek, amikor visszaemlékszünk a 12. heti UH-ra, és 89 grammnak becsülte a gép. Férjem egy kupac párizsihoz hasonlította :) Egy csoda, ami odabent zajlik.

Szóval ma nagyon lelkes vagyok és persze álmos, mint mindig... Anyukák, tessék szépen ismerkedni, hangolódni, ezen kívül a nagyobbaknak pedig jobbulást.... :( 40-41 fokos láz..........Jesszus..............

Szép napot Nektek :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


A francba...mégsem sikerül lerázni Nyuszit :D Persze nem is akarnám. Valamiért én a kezdettől fogva úgy voltam vele, hogy a 38. héten kell jönnie. Majd meglátjuk. Bár nem vagyok benne biztos, hogy pocak nélkül megismernélek. :wink:
Ugyanakkor irigykedem...a 4D miatt, de nem baj, már csak egy hét, és én is láthatom a kis Lucát. Illetve ma is, de az azért másabb lesz 2D-ben. De már az is megnyugvás, ha a dokibácsi azt mondja, hogy ok minden. Mert persze innen kívülről én úgy érzem, hogy ott benn minden a legnagyobb rendben. És minden tiszteletem az ikres anyukáké, mert ő egyedül akkora bulit tart, mindta ketten lennének :) rendszerint este :lol:

És mindenki vigyázzon a hétvégén, mert megint trutyás időt jósolnak..nehogy megfázás legyen a vége!

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Hová lett mindenki?
Engem ez a nyűves megfázás teljesen kikészít, szerencsére csak magamat intéztem el, senki sem kapta el tőlem, szóval tényleg csak megfázás. De már vége lehetne. Nem fér belém több tea, méz, negro, stb.
Holnap megyek dokimhoz, már jó lesz látni picurit. Aztán gondolom, majd megkezdődik a szívhangozgatás a koriban. Szerintetek be lehet menni csak úgy megnézni az éppen szabad szülőszobákat? Meg a szobák is érdekelnének, dehát hogy néz már az ki, hogy bemegyek valahova?
Na, lányok, gyertek, írjatok, mi van veletek?
Ez a hétfői hidegfront nagyon durva volt. Biztos sok szülést megindított.
csigard
 
 


Sziasztok!

Már én is akartam kérdezni mizu Veletek, csak nem volt erőm írni:)
remélem hamar kigyógyultok a betegségekből!
Mi jól vagyunk, szerencsére, kicsit fáradtan ugyan, de nem vészes. Marcibaba tündér, jól eszik, hízik, alszik. Nem sokat zaklat minket, csak az éjszakai kelés fáraszt eléggé, de lassan majd azon is túl leszünk.A hülye köldökcsonk még nem távozott, nagyon nem viseli jól, amikor tisztogatom, picit be is gyulladt alatta, pedig nem kímélem. A védőnéni mondta, hogy nem vészes, de kezeljük betadinnal.
Tejecske van bőven, tele a mélyhűtő, a poharak is fogynak...:)sárgságunk múlt.

Csig! Van szülésznőd választott? Őt biztos meg tudod kérni, hogy nézzetek be a szülőszobára. Vagy ha mész nstre, aki felrakja kérdezd meg!tudtommal meg lehet nézni!
Mikorra vagy kiírva?

Kriszti! meggyógyultatok?

Móni! hogy van a kis Kamilla baba?és Ti? hogy megy a belerázódás?

Nyuszi, Szami! Ti tényleg teljesen egy időben fogtok szülni?
Nyuszi!Meggyógyultál?
Szami! Milyen volt a 4D?

Hűűű, mennyi kérdés
:lol:
Na éledjetek lányok! :P

küldök egy ma reggeli levegőzős képet Marcinkról.
Üdv Zsuzsi Kép
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Olvadok...Marci baba tünemény :)

Köszönöm a kérdést, meggyógyultam, igazából a héten kaptam újra erőre is, így tegnap szobabicajoztam, ma elmentem az első terhestornámra (.... izomláz garantált...). Ésssss, vasárnap megrendeltük a babaszoba bútorokat. 4 hét kb. míg legyártják (vaciláltunk, végül fenyő bútor mellett döntöttünk), utána lehet szerelni, feltölteni mindennel és akkor már úgy 33 hetesek leszünk. És nagyban készülünk a nagy eseményre :)

Tényleg, Anyukák, nem tudom foglalkoztatok-e a kérdéssel, de mit mutatott a mérleg a szülést követően?!

Szami, hamarosan 4D :)

Én jövő héten tervezem felvenni a kapcsolatot a szülésznőkkel. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Köszi Nyuszi!

Hát megmondom őszintén mi is olvadunk sokszor, amikor ránézünk erre a Picire:)

És a kilók? Döbbenten tapasztaltam, hogy pocak lement, minusz 9 kg. Én a babavárás alatt tizet szedtem fel:)úgyhogy Apu meg van elégedve...hehe
Szoptassatok, már csak ezért is megéri:)

na megyek is, mert itt az idő egy kis kalóriaátadásra a babának! :lol:

zs
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Amikor ilyen gyönyörű babákat látok, különösen azt értem, hogy ez a kb 10 hét milyen hosszú ;)
Hemzsu, 4D-re csak most pénteken megyek. A múlt héten a saját dokimnál voltam, és minden rendben van. Annak ellenére, hogy a babó szépen gyarapszik, és fogytam egy kilót. azt mondta, hogy ne aggódjak, amíg a baba fejlődik, addig nincs gond. :)
Nagyon úgy néz ki, hogy Nyuszival együtt sírunk-nevetünk, nyögünk stb :) Aztán majd a csajok eldöntik ;)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok csajok:-)

Hoztam képet a kisasszonyról:-)
Kilóg kapcsán annyi, hogy 13-at híztam és 13-at le is adtam. Az első 10 kg már a kórházban lement:-)
Mi jól vagyunk, rendszer még mindig nincs az éltünkben és sajnos etetés után nem alszik el egyből, hanem van, hogy órákat fent van és nyekereg. Infacolt szed a hasfájás miatt, úgy tűnik működik, de örülnék ha szopi után elaludna éjszaka és nem szórakoztatna még 1-1,5 órát. Ja és egy szopizás 1 óra hossza...ezért éjszaka cumisüvegből kapja a lefejt anyatejet. Hál'Istennek tejci van bőven. Este még éjfél előtt tele eszi magát és van, hogy 5-ig alszik. Tegnap voltunk kint a napon, elringattam a hordozóban és napoztunk picit. Szépen gyarapszik:-)
Kép
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Csomix, tündéri a kislányotok :) Nagyon kis fotogén :)

A hízások-fogyások kapcsán gratulálok Mindenkinek, szépen leadtátok. Na ná, hogy foglalkoztat a kérdés. :) Tudjátok, jelenleg nekem semmi extra problémám nincs, szép, jó, élvezhető terhességem van, maximum a hátfájás éjjel, valamint, hogy minden egyes fordulásra fent vagyok és nyögve teszem meg azt a 180 fokos utat.... az a "problémám". Ennél nagyobb ne is legyen, így "rágódhatok a súlykérdésen" :)

Szami, mi volt 4D-n??????

Csomix, azt olvastam, hogy javasolt a babákat, főleg, ha van tejci, csak bimbóról szoptatni és nem vegyesen (bimbó+cumisüveg), mert szopási zavart okozhat.... Vélemény?

Szép napot, olyan jóóóó idő van, végre végre :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Köszönöm nyuszi:-)
Éjszaka adom neki cumisüvegből, mert van, hogy 1 órát szopizik és éjszaka nincs lelkierőm végigcsinálni. Mondjuk így is 1 óra a ceremónia: etetés, tisztába rakás, fejés... és nem alszik el utána egyből, hanem van, hogy 1 órát ringatom, énekelek neki. Szóval nehéz....
Én nem vettem észre, hogy zavart okozna, nagyon szépen szopizik, úgy szív mint a gép. Én is hallottam, hogy ellutustulhat a cumisüvegtől, de nem tapasztalok ilyesmit.
Arra adjatok tippet miért nem alszik el etetés után és hogyan tudnám erre rávenni? :-)
Móni
csomix
Budapest XVII. kerület
 
 


Hát igazi kislányunk van :-) Teljesen eltakarta az arcát a kezével, majd belefúrta magát a méhlepényembe (ami a hátsó falon van ). Szóval nem sokat mutatott magából. De legalább jól van, mocorog, növöget. Már 1357 gramm, és azt mondta a szonográfus csaj, hogy ő most a születési súlyát 3300 grammra saccolja az adatai alapján. Hát majd meglátjuk, de nekem tetszik ez az előrejelzés :) Szép hosszú combú lányka :)
Nyuszi, délután jössz szülésfelkészítőre?

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Szia Szami, néztem a szülésfelkészítő programokat, de bevallom, egyik sem dobogtatta meg a szívemet.. Persze, érdekel minden a szüléssel kapcsolatban, de már annyira kiképeztem magam, hogy nem hiszem, sok újdonságot mondanának.... :oops:
Te mindegyikre elmész?
Az viszont jó hír, hogy minden ok a babával. Dóri is belefúrta magát a lepénybe (nekem is hátsó fali), de addig küzdöttünk, míg megmutatta a pofiját :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Én is elég sokat olvastam a szülésről. :) Azért mindegyikre nem fogok szerintem menni, de azért van egy-kettő, amit meg fogok hallgatni. No meg az sem utolsó, hogy legalább az ember egy kicsit jobban megismeri a szülésznőket. Mert még mindig nem sikerült döntenünk :)
Hogy ezek a csajok milyen kis szégyenlősek?

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Szami, ez igaz, itt mg lehet ismerni a szülésznőket legalább arcra. Mindig ugyanaz tartja az előadást, aki a program szerint fel van tüntetve? Vagy mások is benéznek ilyenkor?
Milyen volt a tegnapi nap?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Nyuszi, Szami!
Én jártam szülésfelkészítőre, sztem hasznos volt. Voltak szülésznők, dokik, lehetett kérdezni. Volt 2 előadás a relaxációs technikákról, egy pszichonéni tartotta, az is érdekes volt, bár nem nagyon tudtam alkalmazni szülés alatt...:)
úgyhogy, ha van affinitásotok a dologhoz, sztem érdemes eljárni!

Móni!nagyon helyes a kis Kamilla baba! Nem tudom mivel lehet megnyugtatni egy 1 órán keresztül nyűgiző babát, de megértem, hogy nehéz. Én magamra szoktam fektetni Marcibabát, ha nagyon nyugtalan, és a szívverésem hangjától(sztem) elalszik, vagy elalszunk mindketten, és arra ébredek, hogy rajtam pihen a gyerek...:)akkor lerakom, és alszunk tovább.
az éjszakai fejés, na az tényleg szörnyű...:(
Múlt héten nem fejtem annyit, és be is durrant a mellem: fájdalom, hőemelkedés... úgyhogy most újra minden szopi után...hát, nem tudom, nem egy nagy élmény!nálunk emiatt kb. egy órás szeánsz egy szopi, de ebből háromnegyed óra a fejés...
Nekünk a védőnéni az elején azt mondta, ne cumiból, hanem kis kvs pohárból adjuk Marcinak a lefejt tejet, ha pótolok, mert más a technika szopinál, meg más a cumisüvegből. Úgyhogy én el is raktam a cumit, de már a kis pohár sem kell szerencsére, kiszívja, amennyi kell neki!

Csiga, Kriszti jelezzetek, jól vagytok?

Üdv mindenkinek: Zsuzsi
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Nyuszi!

általában a kiírt emberkék tartják az előadásokat, de lehet szabi miatt, vagy szülés miatt helyettesítés!
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Hemzsu, köszi a választ.

Bár Nektek már kisebb gondotok is nagyobb ennél, de szerintetek normális, hogy éjjel arra ébredek, hogy a hátamon fekszek (nem direkt, alvás közben fordulok át akaratlanul) és hangos nyögések közepette fordulok az oldalamra, akkor az egész alhasi fájdalmam egy perc alatt megszűnik (Olyan mintha a nagy hordó kijönne a hasfalamból és a "teher" új pozíciót venne fel, ezzel a testem megnyugszik )? Ez az amit mondanak, hogy egy idő után eleve nem jó háton aludni? Mostanában elég sokat feszít bent az berendezésem (ha ülök, ha fekszek, ha nyugiban vagyok semmi bajom, ha felállok, mozgok, akkor háááát, nem érzem toppon magam). A szalagok húzódnak a petefészkeim körül, vagy mi.... :roll: Gondolom, csak növünk még, de hogy a 30. hetet lassan betöltve is ilyen fájdalmai tudnak lenni az embernek..... Ti éreztetek hasonlót? Mi vár még Ránk Szamival? Csak, hogy készüljünk lelkileg.... :lol: Pl. Ti éreztétek, ha a gyerek befordult a szülőcsatornába? Vagy nyiladoztatok lent?

Szami, Te már nem jársz a 2011 júniusi fórumra?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Jaaaaa, és ha van időtök (hahahahaha :lol: ), akkor jöhetnek a baby fotók, örömmel veszem, tündériek a kisemberek :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszi, nekem is vannak hasonló fájdalom érteteim. Sőt...mivel én még dolgozom, néha ülés után alig bírok elindulni :( Nem beszélve arról, hogy estére sokszor úgy érzem a derekam le akar szakadni. És még azt sem mondhatom, hogy óriás bébim lenne, vagy sokat szertem magamra....a baba 1400 gr körüli, én meg össze-vissza 4 kilót híztam eddig (ne bántsatok :) ).
A 2011 júniusi fórumot olvasgatom csak, nagy ritkán. Öszinte leszek, nem mindenki szimpi ott nekem, és inkább nem erőltetem.
Fotót én is szívesen nézegetek. Nagyon aranyosak a babók...:)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Szami, mondom én, hogy nagyon egy húron pendülünk. :lol:
- fájdalom azonos, ugyanígy van, ha fel kell állnom, háááát... De szerintem ez nem baba függő, mármint nem baba súly függő, hanem a testünk dolgozik. Készül. De "megnyugtató", hogy egyidős terhesként azonos gondjaink vannak :)
- a fórum teljesen hasonló érzéseket hozott ki belőlem is..... :oops:

A súlyban persze nem egyezünk, nem semmi, hogy 4 kg-nál tartasz!!! És miért bántanánk? Amíg minden ok Veletek (baba súlya rendben, Nálad sem jelentkeznek gondok), addig örülj, hogy itt tartasz. :wink:

Meddig dolgozol még?!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Még a végén tényleg paralel szülünk :)
A bántást azért írtam, mert a minap beleolvastam abba a bizonyos fórumba, és mindenki már 10 fele jár. Én meg itt a magam 4 kilójával...mondjuk van miből táplálkozni a picikének :) Meg ugye nekem a cukrom miatt egyébként is vigyázni kell.
A fájdalmaimra azt mondta a dokim, hogy JÓÓÓÓ :) Mondtam annyira nem, de megnyugtatott, hogy már ebben a terhességi korban elkezdődik a tágulási folyamat, mert idő mire a csontos részek "kinyílnak". Szóval attól tartok lesz ez még rosszabb...:(
Dolgozni már csak ebben a hónapban dolgozom...én voltam a béna, mert elsőre rávágtam hogy húsvétig....akkor még nem tudtam, hogy mikor van pontosan húsvét. Aztán meg úgy voltam vele azon a négy napon már semmi nem múlik. De néha jobb lenne már otthon lenni :)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Szami, húsvét az mindjárt itt van, szóval hamarosan Te is lazulhatsz!! :)
Jól hangzik ez a csontosodás, de én sem izgulok emiatt, biztos voltam benne, hogy normális, mert nem haldoklok, de nem is kellemes. Na meg teljesen igaza van leendő (Nagy)Maminak, hogyha gáz lenne, akkor azt tudná az ember. Nem tudnék ténferegni ide-oda, ha valami nem stimmelne odabent. És mire jó a "sorstárs", ha nem arra, hogy tisztázzuk, vannak-e hasonló problémái a másiknak :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Csajok!
Nekem is voltak fájásaim. Konkrétan sokszor alig bírtam emelni az egyik lábam, a lépcsőzésről ne is beszéljünk...egyik nap jobb volt, másik nap rosszabb, de a végére elmúlt. :)
Az éjszakai forgolódás meg kész kihívás volt...:)háton nem tudtam, meg nem is akartam már aludni, oldalt fekve meg futóverseny volt odabent. A vége felé már alig aludtam...most az alvás felüdülés, minden szempontból...persze, ha hozzájutok :) és végre lehet háton aludni, nekem ez valahogy nagyon hiányzott.

Szami, ne szégyelld a 4 kgt, sőt! ügyes vagy! teljesen átérzem a helyzeted a munkával kapcsolatban! A végén nekem minden nap kínszenvedés volt, alig vártam, hogy január legyen. De eljött, és a Húsvét is hipp-hopp itt lesz!

Úgy látom Krisztiék teljesen eltűntek, pedig érdekelne, hogy mi van a kis RobotRobiRobinnal:)
És nem tudjátok Csigárd mikorra van kiírva?

Nah lányok, tartsuk a frontot:)
üdv
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok még, csak elég depisen. Lehet, hogy a végén ez természetes dolog is, csak rengeteg negatív dolog ér minket mostanában, így elég nehéz heppinek lenni.
Szami, Nyuszika, kitartás. Bár nálam most nem jellemző, a második terhességemet végig szenvedtem a hátfájásommal, nem is tudom, miért volt, sokat is híztam, nagy volt a hasam is. Szinte félidőtől semmit se aludtam, csak szenvedtem éjjel. Nagyon kimerítő volt.
Szerintem terhessége válogatja, mert most semmi de semmi terhességi bajom nincsen, teljesen meg vagyok döbbenve, vártam, hogy majd a végén csak húzom a belem, de semmi. Se derékfájás, se nehéz mozgás, még a hasam se zavar, pedig azt mondják, elég nagy. Én nem érzem nagynak. Még a lábam se görcsöl. Mondjuk az igaz, hogy nem híztam annyit, kb 14-nél tarthatok, már nem merek ráállni a mérlegre.
Az viszont igaz, hogy tágulni kell a berendezésnek, és azt idejében elkezdi a szervezet. Hát ez van. Még mindig jobb, mintha a szülésnél lenne gond. Valahogy mindenki kibírja.
Szami, örülj neki, hogy csak négy kilót híztál. Van ilyen. Bezzeg én, mindkét terhességemnél 23-at, pedig nem zabáltam, most, hogy nagyon odafigyelek, most 14. Nem könnyű.
Hemzsu. Ügyesek vagytok, az éjszakai nem alvást majd megszokjátok, jobbat nem tudok javasolni, nálunk a nagyfiam hatéves koráig ébredezett éjjel, igaz, nem kellett altatgatni, de csak felébresztette az embert. De persze vannak jól alvó gyerekek. A második fiam pl jól alszik, ő nem volt éjjeli ébredős, csak addig, amíg szopizott.
Április 25-re vagyok kiírva. A pici fiam jól érzi magát, három kilós, voltunk már NST-n, most már kezdődik a bejárogatás. Egy hete még fenn volt a buksija, azóta szugerálom, hogy húzzon lefele. Talán lent van már, mintha lentről érezném a csuklását, de nem nagyon tudok eligazodni rajta, az egész teste beleremeg a csuklásába. A fene se tudja. Hát csak megtalálja a helyét, drukkoljatok nagyon, hogy így legyen.
Amíg ott csücsültem az NST-n, megszületett egy kisbaba, hú de furi volt, most esett le, hogy nekem két hét múlva szülnöm kéne. Durva, de így harmadjára, nincs annyi agyam ezen filózni. Egyszer csak rámjön majd a szülés.... :-)
Ja, és a megfázásom még mindig kitart, rekedt vagyok, nem sokat beszélek itthon. Lehet, hogy ennek mondjuk örülnek is az itthoniak. :-)
De mintha ma már jobb lenne. Illő volna már elmúlnia.
Na, mindenki vigyázzon a porontyára, kint is, bent is. Megyek, olvasgatok kicsit.
csigard
 
 


Csigard, április 25, hát akkor bármikor beindulhat a szülés! Nagyon izgalmas!!! A súlyod pedig szerintem teljesen rendben van, sőt, ha a korábbi terhességeidhez viszonyítunk, akkor meg egyenesen gyönyörű, hiszen ezek szerint hajlamos vagy arra, hogy sokat hízz egy várandósság alatt. És megértem, hogy otthon nem sokat beszélsz, de íráshoz nem is kell hang :lol: Gyere, amíg tudsz !!!

Hemzsu, én is nagy háton alvó vagyok, éppen ezért szenvedek. De koppkoppkopp, a mostani éjszakám jó volt, mert rájöttem, hogyan helyezzem a hátam mögé a szopipárnát, hogy támasszon, elől a hasam alá a paplant gyűröm, így a hasam sem húz lefelé ! :lol: A Zuram sokszor meg sem talál az ágyban, úgy el vagyok bástyázva :lol:

A fájások kapcsán biztosan a test készül az eseményre, nem is aggódtam, de nem kellemes. Viszont újabb koppkoppkopp, mert ma reggel ébredtem úgy másfél hét fájdalom után, hogy sokkal, de sokkal jobb a helyzet odalent! Így a kedvem is jobb! Na meg ma töltöttük be a 30. hetet, hihetetlen!!! A súlyom nem vészes szerintem, az előző héthez képest kevesebb lett megint, ha így tudok maradni nagyjából, azaz kicsit odafigyelve nem száguldoznak fel a kilók, a végén nem is kell miattam falat bontani, hogy beférjek a szülőszobába :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el ám :) - csak sok rossz történt mostanában.
Többet között majd egy hetet voltam Robival kórházban :(:( Kétoldali tüdőgyulladása volt, amit a háziorvos nem vett észre... majd mikor felhívtuk nyugodtan konstatálta, hogy Ő gondolta :(
Múlthét vasárnap jöttünk haza. Szerintem szülés közben szedhetett össze valamit Robi, v. a kórházba még akkor.... Mert akkor is már zöld váladékot bukott vissza :(
Nagyon rossz volt, nagyon megkínozták, azt hittem valakit megölök.
Azóta hol nyugisabb hol nyűgösebb-ma nagyon nyűgös volt..
Az éjszakáink általában elég rázósak...

Na, de nem panaszkodok-gyorsan olvasok egy kicsit, holnap reagálok :)
Puszi mindenkinek, minnyá kiderül miről maradtam le :)

Kriszti
rozianyu
 
 


Sziasztok!
Én voltam az Ápr. 4. szülésfelkészítőn megosztom az ott megismert dolgozkat és tapasztalatot azokkal akik nem voltak:). Igaz mindenki tudja ezeket a dolgokat már biztosan.:).
Felkészítő elött megnéztem milyen a terhestorna nem láttam semmi extrát benne amiért érdemes lenne menni és nagyon korán van /15-16/. Inkább majd nézek egy szülésfelkészítőt ahova apa is jöhet.

Szülésfelkészítőn a Terhesgondozásról volt szó ahol elmondták, hogy milyen vizsgálatok vannak és, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy Mo-n szülünk mert USA-ba csak 1 Uh a kötelező itt meg 4.
Fábián István doki volt aki egy fiatal szimpi doki 3-4hónapja van itt a Bajcsyba elötte az Uzsokiba volt. Mondta, hogy célszerű azért a 24. hét elött csinálni egy nagyon átfogó Uh-ot, ami mindent meg néz a szív,gyomor,tüdő..

Étkezésről sok új infoval nem lettem gazdagabb e téren, mert már ezeknek utána néztem a neten is. Pl nem lehet enni tengeri herkentyűket na ez engem nem is érdekel, mert nem szeretem. Nem lehet enni pl: camenbert meg ilyen nagyon lágy sajtokat, nyerhust /tatárbiszteket/. Inkább sokszor és keveset együnk és legyen benne tejtermék és hús. Szénhidrát 50% legyen a napi bevitelnek a fehérje meg legalább 35%. Elkezdtem vizesedni kérdeztem, hogy már ez ennyi idős terhesen normális azt mondták, hogy valaki már az elejétől kezdve vizesedik. Lábat pócolni fehérjét enni, ezt az infot kaptam.

Volt ott egy Szülésznő fiatal Rostás Zsófia hm nem hiszem, hogy ő akit választok ő megmutatta a szülőszobát na megmondom őszintén én a kádas szobát szeretném, de ezt már a képek alapján is így gondoltam. Kérdeztem a vajúdásról hogy mi a normális mondták, hogy a max 16óra az első szülésnél. Epidurálist meg kell beszélni a dokival, mert ott kell lennie amikor beadják. Oxitocint, meg csak akkor adnak ha nincsenek fájások. A vajúdóba meg bejöhet 1-2 ember ahol van tv, kád, franciaágy, fotelek, bordásfal,kötél, labda, klima. Konkrétan nem tudom, hogy a szülés hol zajlik, mert ezen kívül a két szobában éppen vajúdtak az előtérben van a baba mosdató és vizsgálót és van a műtő ahova császározásra és ha baj van akkor visznek be. Megtudtam azt is, hogy az osztályon a babásrészleg az 2-3ágyas és 1fürdőre jut kb 11ember + van alapítványi szoba a 2ágyas 7500ft/nap az 1ágyas ahol bent aludhat családtag az meg 15000ft ha jól emlékszem ezeknek a szobáknak van saját fürdője. A baba roomaning rendszerben van az azt jelenti, hogy velünk van, de be lehet adni, ha pihenni akarunk. Állítólag nem adnak a picinek cukros vízet hanem esetleg tápot és vizet, de erről valami beleegyező papírt majd alá kell írni. Vinni kell textil és rendes pelust, cumisüvege, kesztyűt, sapit, és rucit. Magunknak meg tenna betétet és eldobos bugyit hálóingeket és törölközöt és papucsot.

Nekem ez maradt meg.
Remélem valakinek tudtam azért ujjat mondani:).
Üdv
Titta34

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Rozianyu, hát nem irigyellek. Elhiszem, hogy borzalmas lehetett, egy olyan pici babát szenvedni látni. De már a nehezén akkor túl vagytok.
Szopizik azért rendesen? Végülis ez a max, amit tudsz neki adni. :-) Meg talán a napfény is segíthet, bár ez a hülye szeles idő nem a legjobb.
Gyógyuljatok! Nemsoká itt a nyár!
Titta, köszi a tapasztalatokat, nekem mondtál hasznosat, hogy mit kell vinni a babának, mert azt nem tudtam, hogy mi az "ellátás", mindenhol más a szokás, és ezt a kórházat nem ismerem ebből a szempontból.
Megemelték a szobaárakat? Hát még ez hiányzott tényleg. Eddig 14 volt az egyágyas, most meg már 15? Szuper. Én szeretnék alapítványiba menni, mert van egészségpénztáram, és az visszafizetné, így "ingyen" igénybe tudnám venni. Csak meg kell előlegeznem.
Holnap megyek Nst-re, megpróbálok én is szétnézni, bár déltájban nem sok mozgás volt a múltkor sem.
Titta, a vizesedésre esetleg jó lehet, ha sok almát eszel, az vízhajtó, meg a banán is. Kevés sós dolgot, mert az köti a vizet.
Ha jól értem, van négy szülőszoba, oda dobnak be, ha bemész, és ott is vajúdasz, és ott is szülsz, ugye? Rozianyu? Vagy van külön vajúdó? Lehet hogy hülye kérdés, de a szülőszobákban van vécé?
Én megkezdtem a 39-ik hetemet, a környezetemben mindenki folyton azzal zaklat, hogy mikor szülök, férjemet mindenki megállítja, hogy megvan-e már a baba, komolyan mondom, fárasztó. Eddig nem is idegesített a dolog. Amúgy tökjól vagyok, semmi bajom, tényleg, ha ébren van, akkor viszont jobb itthon lenni, mert szétboxolja a belső szerveimet. Nem baj, legalább erősít odabent.
Többiek, merre vagytok?
Ja, használta valaki az eldobhatós bugyit? Meg a Tenát? Mik a tapasztalatok? Ja, és mennyibe kerülnek ezek a cuccok?
Na, megyek, összerakom a táskámat, azt hiszem, ideje végiggondolni, hogy mit kell még beszerezni.
csigard
 
 


Sziasztok!

Csiga, én 14 e ft/éj fizettem.
Apátok ott alhat veletek ám--használjátok ki ha tudjátok, nálunk úgy volt Rozi alszik ott--de a saját ágyában akart, viszont utánam meg sír :(

A bébinek ruhát is lehet sőt ajánlatos is vinni, mert kevés van nekik-főleg ha sok a gyerek. És mosnak ahogy bírják, de nem mindig jut tiszta.
Cumisüveget is vigyél-biztos ami biztos alapon (v. kanalat, poharat... ) ha esetleg nem indul be a tej....

Ja, én vittem saját plédet is.

Én dm-s vastag betétet vettem, nagyon jó volt-de nagyon sok kell belőle. Nekem legalábbis nagyon sok kellett és nagyon sok ruha :S
Ja, és igaz, hogy 3. gyerek után jobban fáj a méh összehúzódás-én azt hittem meghalok a szülés utáni napokon. Bogyót is ettem rá. Rosszabb volt mint a szülés!!!
Bugyit olcsót vettem/vittem. Nem eldobhatósat. Az kimaradt valahogy.

Na, most ennyi voltam.
Majd még jövök.

Kriszti
rozianyu
 
 


Sziasztok!

Kriszti, már azon agyaltam nincs e valami baj Veletek. Szomorúan olvasom, hogy volt:(!sajnálom, és mihamarabbi gyógyulást Nektek! És örülök, hogy itt vagy újra!Majd írj, hogy mi a helyzet!

Csig! Nekem úgy volt, hogy megkaptam a sárga szülőszobát, oda hozta be a Nóri a labdát, amikor kértem. kértem a kádat, mondta, hogy semmi akadálya, így egy idő múlva átsétáltunk a párommal a kádas szülőszobába, és ott voltam jó 3-4 órát. Közben megtelt a másik két szülőszoba is, de gondolom, mivel én voltam ott először azért használhattam én a kádat sokáig...lehet, hogy ez máshogy van, nem tudom. Lehet a többiek nem is kérték...szóval igazából egy szülőszoba a Tied, de ha van rá lehetőség akkor lehet kádazni is.Ott vajúdsz, ott szülsz, ahova beköltöztetnek az elején.
Mosdó, Wc a vizsgáló részen van, ahol nekem a beöntést adták, és ahol a tágulást nézték párszor.amúgy nincs olyan messze a szülőszobától.
Bugyi tekintetében nekem volt ilyen is olyan is. Sztem a TENA jobb, mert a másiknál lifegett a lábam között a betét. :) De lehet azért mert Les méretet vettem...nem mertem kisebbet:)amúgy nem túl drágák, úgy emlékszem, bár pontos árat nem tudok most mondani.

Nekem azt mondták, hogy ha nem akarom, hogy elkeveredjen a ruhácska, akkor ne adjak be, csak hazamenős legyen. De ezek szerint ebben is megoszlanak a vélemények. Mondjuk,amikor szülés után lányruhában adták a kezembe a kicsi fiamat, elég furán néztem...:)
Én kispokrócot, cumisüveget, pelenkát, popsitörlőt, és textilpelust vittem, adtam be. Nem kértek mást. De megmondom öszintén én még a mellszívómat is bevittem, mert fogalmam sem volt, hogy mit kell és mit nem:)
Titta!
Nekem a védőnő azt ajánlotta, hogy ha vizesedek egyek sok petrezselymet!én tettem vajas kenyérre, krumpliba, rizsbe...bár én nem vizesedtem, csak ízlett, és gondoltam elé megyek a dolgoknak!:)

Ja és Csig! Emlékszem engem is halálra idegesített, hogy úton útfélen szólongattak, hogy mikor szülök, mennyi van még stb. De hamar elmúlik ám!és aztán meg majd azt fogják kérdezgetni, hogy mennyi időős?kisfiú, vagy kisláááány? :)de gondolom ezt Neked már két kisporonty után nem kell elmesélni:)
Tarts ki, már igazán nincs sok hátra!:)hű de izgi visszagondolni erre az időszakra!:)
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


uhh, kicsit kusza lett a szülőszobás monológom... :shock: remélem azért érthető valamennyire...

Amúgy nem tudom mi van ma velünk:(. Hajnalban, amikor etettem, össze vissza szédelegtem,alig álltam a lábamon. Reggel 7órakor etetés, akkor is olyan voltam, mint akit husánggal vertek egész éjszaka. Marcikám nyűgizik, nem bír elaludni :( odaveszem magam mellé, és bekómázom totál. 11kor alig lehelek magamba életet. Persze a kisfiam már "böködi az oldalamat", hogy etessem ár meg, mert éhen hal.és akkor kezdődik a kanosszajárás. Csak sír, nyüglődik. 2 órára rá megetetem, azt hiszem éhes...Nyűg tovább...nekem a fejem meg annyira elkezd lüktetni, fájni, hogy mozogni alig bírok. Bekapok homeos bogyót, semmi...Kisfiú elalszik végre. Én is, aztán húsz perc múlva ébredek, hogy szétesik a fejem. Muszáj vagyok egy fél panadolt bevenni...így a következő etetésnél mélyhűtött tejci elő, kispohárból gyerekbe küzd. A fele mellé megy persze, így a 140ból 70megy a pocakba...és Marcikának leesik a feje, durmolni kezd.Oké akkor nem kap többet, biztos jól lakott a zsíros tejciből, de egy óra múlva keserves sírás- jelentése: Anyaaaa, éhen halok. Megjegyzem nem is csodálom, mert már volt, hogy 160at zabbantott a ciciből a gyermek...:)
nah, akkor elő a hőn utált cumisüveg, bele 150gramm tejci a hűtőből, gyerek és a cumisüveg apa kezébe nyom, és hajrá, evés:)
nah, azóta alszika gyerek:)lassan 4 órája...
Így borul fel egy lassan, de biztosan kialakított napirend. Csak tudnám mitől... :cry:
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Hemzsu, jajj, nem tudom mitől lehetsz ennyire gyenge. Gondolom Marcival kissé fel is borult az életed, meg ez a fránya idő, de ki tudja, lehet, bújkál Benned valami.... Reméljük nem....

A szülőszobás tapasztalatok mindig jól jönnek, köszönöm én is, egyre inkább izgat a dolog. Amúgy van az a szoba (színét nem tudom), ahol a kád, bordásfal.... is van. Az csaj vajúdó, nem?! Fura lenne a fenyő francia ágyon szülni :lol:

Nálunk nagyjából minden rendben, de a héten sok dolog eldől. Holnap megyek a 30. heti UH-ra, péntek doki. A szeméremdomb alatti csontszakasz még mindig fájdogál, hétvégén sokat nyüzsögtem, így tegnap majdnem egész nap feküdtem, pihentem. Közben szaladt a lakás, de tény, a tegnapi nap nagyon jót tett, megpihent a derekam, alhasam. Most megint jobban érzem magam. De nagyon kíváncsi vagyok mi van odabent, rég volt, hogy ennyire vártam, hogy a nőgyógyászom turkáljon bennem :) Remélem ez a fájdalom csak a "felkészülés", és a méhnyakam nem rövidült meg....
Most éppen takarítás közben vagyok, még porszívózni kell, de sűrűn pihenek közben, hogy ne készüljön ki a hátam. Ezt teszem most is Veletek.
Dóri baba jókat bugizik. Mikortól jön el az az idő, hogy lelassul a mozgása? Mert tudom, ahogy nőnek, egyre kevesebb hely miatt már nem lesz ekkora torna, de egyenlőre ha megmozdul, masszívan préseli egyszerre három pontomat is odabent......... Ami persze nagyon jó, nem baj, csak érdekel. Eddig végig koponyafekvésben voltunk, így még az sem lehet, hogy átfordul.

Huhhh, sok marhaságot írtam, de sebaj, éltetjük a topikot. Ahhoz képest, hogy mennyire elhalt topik volt, szépen felpörögtek az események :lol:

Szép napot Anyukák, Kismamik :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


kedves kismamák,ismeri valaki dr.Tóth Ágnest és dr.Varga-Horgosi Ágnest a Bajcsyból?Nem tudjátok rendelnek az Egészségházba?Ti fogadtatok szülésnőt?Kit ajánlotok?Szeretnénk a harmadik babát,már próbálkozunk és doktornőt keresek a Bajcsyba,légyszíves ha ismeritek őket írjátok le a véleményeteket,előre is köszönöm és szép napos és vidám napot kívánok mindenkinek:-)
krisy
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

most már elkezdődik a bejárkálás a kórházba NST-re.
az lenne a kérdésem,hogy be kell jelentkezni a beteg felvételnél vagy csak menjek oda a vérvételhez szólni,hogy miért jöttem?

köszönöm a válaszokat!


Kép
sziszi24
 
 


Sziasztok!

Sziszi, mindig be kell jelentkezni.

Zsuzsi, lehet lemerített a szülés és most az "éjszakázás". Egyél sok vitamint, pihenj amennyit tudsz :) - sztem. mondjuk ezeket magadtól is csinálod :)

Én is iszonyat fáradt vagyok :S Általában 2-2.30 körül kelünk és már nem is alszunk :( Iszonyat mit képes művelni Robi.

Ma nagyon "dilis" volt.. Már azt hittem agyvérzést kapok.
És ugye nekem itt van még Rozi is, Ő is figyelmet igényel-még szép.

Márkom már nagy, Ő nappal suliban, este lenne szüksége figyelemre--de rá most nagyon nem jut :(:(:( (nem vagyok rá büszke).

Van, hogy már sírni hagyom Robit (erre sem), hogy legalább le tudjak fürdeni v. be tudjam fejezni az ebédet-merthát Rozi is enni vágyik, nem csak Robi. Ott meg már nem csaphatom cicire :P v. a cumisüveg végére.


Én nem tudok szoptatni mindig, tápszerezek is. Muszáj. Sajnos a sok ideg megtette hatását :(
Annyira az ellenkezőjére törekedtem, lehet ez volt a baj--ember tervez... :(

A csontfájás attól van biza, hogy a baba "készülődik", csinálja magának a helyet :)
Unokahúgom is 36 hetes, már Ő is mondja, hogy alig tud járni... meg keményedik sokat. 2 hetet adott neki a doki.
Én nem emlékszem Robival csontfájdalomra, keményedésre annál inkább.
Mondjuk lehet azért mert nekem már a 3. gyerek-nem nagyon kellett "tágulnom" (csont ügyben).

Na, megyek-mert én is írom itt a sok "hülyeséget" :) Igazából nem nagyon olvastam most vissza-holnap remélem több időm lesz.

Jó éjt!

Kriszti
rozianyu
 
 


Kriszti!
Sajnálom, hogy ennyi minden rossz történik Veletek mostanában, és biztos a sok stressz, kialvatlanság miatt nincs elég tejci. Próbáltad már a Laktoherb teát?-mondjuk tudom, hogy irtózol a teáktól :(...meg van homeos bogyó is, ami segít, persze nem mindneki híve ennek...
nincs senki, aki tudna egy picit segíteni Neked, legalább főzni?
iszonyú nehéz lehet három gyerekkel, de ne őröld magad! inkább menj fürdeni gyors, meg ilyenek, biztos megbocsájt Robika, hogy 5 percre magára hagyod, neked viszont kellenek ezek a dolgok, hogy ne ess szét teljesen. (nem akarok okoskodni!!!)
TARTS KI!

Nekünk nagy szerencsénk van Marcibabával, nagyon ritkán nyűgös. Úgyhogy minden panaszfoszlányt visszaszívok.:) A szédelgés valószínű frontjelzés volt, pedig eddig nem voltam frontérzékeny...másnap ugyanolyan hasító fejfájás gyötört, de megerőszakoltam magam, és sétáltunk, olyan voltam mint egy robot, egy tömbben mozogtam:), meg nem vettem be semmit, estére elmúlt, azóta semmi bajom...de meg is jött a hideg.
Soha nem voltam éjszakázós, most sem vagyok képes felkelni. Eltettem a telefonom a szoba végébe, hogy kikeljek amikor ébreszt, és ne feküdjek vissza, kb. 2 napig működött, azóta félálomban fogom a telefont, és visszafekszem:)aztán riadok egy fél óra múlva, hogy jajjaj mennyi az idő?
Múltkor Marci megviccelt: kimentem a szobából, és amikor visszamentem üres volt a kiságy :shock: :shock: :shock:
rohanok, hogy hova lett a gyerek. Eltolta magát álmában az ágy végébe, és elfordult keresztbe. Emiatt nem látszott, én meg a szoba ajtajából csak annyit láttam, hogy pokróc levetve, üres az ágy. Gondolhatjátok mit éreztem...Majd küldök fényképet hol alulkált a lelkem:)
Ja és ma voltunk csípőszűrésen. Ez egy röhej...sákajárás volt a Heim Pál kórházban, gyerekek szülők egymás hegyén hátán. Vártunk fél órát, közben mindenki legalább egyszer ránk köhögött...bementünk, és a vetköztetéssel együtt töltöttünk bent kb 5 percet, amikoris adoki mondta, hogy nyitogassam-csukogassam Marci lábát, mint egy könyvet...amúgy minden ok...
nah ennyit rólunk:)

Csigával mizujs lehet? lehet, hogy már szül???

szami, Nyuszi!hogy vagytok?

sziszi!Be kell jelentkezni lent a betegfelvételen terhesgondozásra, ha mész nstre!

nah legyetek jók, megyek etetni!
Zsuzsi
hemzsu
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Dehhhhhogy szülök, nem adják olyan olcsón! :-)

Krisy nem ismerem az említett dokinéniket, nem tudok segíteni sajnos.
Sziszi, úgy látom, te jössz utánam a sorban. :-) Jönnek sorban a babák.
Nyuszika, biztosan tágulsz, azért a sok fájdalom. Mondjuk, nekem, hogy harmadik, néha én is olyan nyomást érzek, hogy ha nem tudnám, milyen a szülés, tényleg azt hinném, hogy ez a gyerek ki akarja nyomni a fejét. :-)
A mozgásuk szerintem csak a szülés előtti napokban lanyhul, bár én erre inkább nem is mondok semmit, az én kisfiam, most él igazán. Hjajj.
Két hete fent volt a buksija, szugeráltam, egy hét alatt lement, megnyugodtam. Most hétfőn éjjel szétrúgta a ház oldalát (a ház én volnék), csillagokat láttam éjjel, hát reggelre megint fent volt a feje. Délben mentem UH-ra, addigra lent volt megint a feje. Hát, erről ennyit, hogy idejében beilleszkedik. Mégis mikor? Na mindegy, most már nem merek oldalt aludni, úgy látszik, nagy helye van, és nagyon szeret bukfencezni, de ezt inkább majd kint mutassa meg, hogy milyen erős. Leginkább ülve alszom, vagy valami olyasmi. Mindegy, valahogy már kihúzom ezt a pár napot, nem sokat alszom, de amúgy most sem fáj semmim, ami tök jó.
Viszont a cickóim önálló életre keltek, napjában többször is belenyilall a mellbimbómba, megkeményedik, remélem, ez annak a jele, hogy lesz sok tejcim. Harmadjára jó lenne ezt is megtapasztalni. Sok tejcisek tapasztalat?
Rozianyu, én előre félek, hogy hány nap után fognak elhajtani a picúrral a nagyfiaim, hogy most már nekik elég volt a kistesóból, vigyem valahova ezt a bőgőgépet. :-))) Nincs semmi stratégiám, majd lesz valahogy. Kitartás nemsoká nyári szünet, akkor nyugisabbak lesznek a napok, nagyfiadnak legalább. A kislányod meg majd belerázódik a szituba. Picurinak meg semmi baja nem lesz attól ha öt percet sírogat. "Erősödik a tüdeje!" (Jó hülyeség... :-)))
Hemzsu, nem csodálom, hogy megviselnek ezek a durva frontok. Én úgy vettem észre, front előtt a pocak-bérlőm rengeteget mozog, de amikor itt a front, lapít egy fél napot. Lehet, hogy így lesz, ha kint lesz is. Front előtt nyügi, aztán beájulás fél napra. Marcikád jól megviccelt! A kis édes.

Na, jók legyetek.
Holnap megint szívhang, meg egy utsó vérvétel.
Jók legyetek!
csigard
 
 


krisy írta:kedves kismamák,ismeri valaki dr.Tóth Ágnest és dr.Varga-Horgosi Ágnest a Bajcsyból?Nem tudjátok rendelnek az Egészségházba?Ti fogadtatok szülésnőt?Kit ajánlotok?Szeretnénk a harmadik babát,már próbálkozunk és doktornőt keresek a Bajcsyba,légyszíves ha ismeritek őket írjátok le a véleményeteket,előre is köszönöm és szép napos és vidám napot kívánok mindenkinek:-)


Szia!
Én és ha minden igaz Bibi is a V. Horgosi Ágnesnél fogok szülni és ha vissza lapozol akkor van még 2-3 kismama aki már nála is szült.
Igen rendel az egészségházban, de nagy a dömping nála, mert fiatal és nincs még magánpraxisa és 2.diplomázik.
Amúgy itt megtalálod mikor és ki rendel és hol:
http://www.bajcsyszul.hu/osztorv.htm
NŐGYÓGYÁSZATI SZAKRENDELÉS

X. KERÜLET 2011.
április 16. – május 15.

DÉLELŐTT 11H-14H DÉLUTÁN
CTG
18. H. VARGA-H BOKOR

02. H. VARGA-H FÁBIÁN
09. H. VARGA-H BOKOR

NŐGYÓGYÁSZATI SZAKRENDELÉS
XVII. KERÜLET 2011.

DÉLELŐTT 11H-14H DÉLUTÁN
CTG
19. K. RÁKOSI ** VARGA-H

26. K. FÁBIÁN ** VARGA-H

10. K. DÁN ** VARGA-H

Kép

Kép

Kép

titta34
Budapest XVII. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: