Új privát üzeneted érkezett!

Valami más: kedves anyukák, nálunk megmaradt jó pár csomag pampers pelus, 3-6 kilós súlyú, és 18 darab van egy csomagban, ha szeretne valaki venni, 25 ft/db-ért eladóak...

Kép
fridus
 
 


Én is ajánlok szülésznőt, nagyon jó volt hozzánk: Böszörményi Bea!!! Van nálam mobilszáma, de nem tudom, hogy kiadható-e. Viszont telefonon, hogyha a kórházat felhívod, kéred a szülészetet és ott megmondják, hogy mikor ügyel (bármelyiket is választod). Én is így nyomoztam ki, és akkor bementünk személyesen hozzá, amikor éppen nem volt diliház, akkor mindent megbeszéltünk.

KépKép
becka
 
 


Sziasztok!
Tudtok nekem orvost ajánlani az Istvánban? Az első babámat a Schöpf-Mereiben szültem, ott lassan már nem lehet majd, meg nem is szívesen tenném. Körzetileg az Istvánhoz tartozom és sok jót hallottam a kórházról, csak hát nem ismerek ott egy orvost sem.
Ami nekem fontos:
- ne legyen a legnépszerűbb, el lehessen érni telefonon is, ha kell
- a magánrendelője a belvárosban legyen, tömegközlekedéssel is jól megközelíthetően
- figyeljen oda a kismamáira, ne kezelje őket "futószalagon"
- "természetes" szülés híve, nem szeretném még egyszer végigélni a két héttel a szülés előtt megkezdett méhszájtágítást, aztán oxitocin + EDA + gyerek kipréselése hasra fekvéssel + gátmetszés élményét.

Nagyon köszönöm
Macus
macus
 
 

 
 

Senkinek sem kell pelus ?:-)

Kép
fridus
 
 


Fridus! bocsi, de nekünk csak és kizárólag a Huggies vált be...

Macus! én szívemből ajánlanám Petik Dóra doktornőmet, de úgy tudom áprilistól már nem fog vállalni szülést. :-(

Ez most a kedvenc képem a kisfiamról:

Kép A kis Bruce Willis :-)

Kép

Kép
linus
 
 


Becka, köszi a nevet, és a tippet, fel fogom hívni a szülésznőt a vezetékesen, valóban ez tűnik a legjobb megoldásnak, a mobilját majd úgyis megadja nekem is, ha már ott tartunk.)
Macus,
én is szívből ajánlom Neked az én doktornőmet, dr. Lengyel Máriának hívják.Mióta őt ismerem, nem mennék máshoz.Mindazt az elvárást teljesíti, amiket Te is leírtál:mindig elérhető telefonon (volt olyan is, mikor tudta, hogy fontos ügyben hívom, és épp nem tudta fölvenni, hogy visszahívott!!!!), mindig tudja, ki vagyok, segítőkész, közvetlen, egyáltalán nem ciki tőle bármit megkérdezni, a futószalag effektust hírből sem ismeri.A magánrendelője a Margit híd budai hídfőjénél van, és nagyon nagyon korrekt áron!Amíg a kórházban fogadott, többször előfordult, hogy nem fogadott el pénzt!Nem dícsérem tovább, ha szimpatikus, megadom a számát.)

üdv,
Timi

KépKépKépKép
moti
 
 


Csak most találtam rátok, bár már sokat olvasgattam itt a topikokat, több évre visszamenőleg. Csatlakozom, jó?

Én is az Istvánban fogok szülni, március végén. Még akkor is fűtenek? Mi itt 18 fokon élünk, és félek, hogy nagyon fogok szenvedni a dögmelegtől.

A hasi és koponyaUHról (Linus): van egy nagyfiam (most hatéves), és amikor született, a gyerekorvos anyámat hetekig nyúztam, hogy adjon beutalót hasi és koponyaUH-ra. Nem akart, mondta, klinikán szültem, biztos megnézték mindenhol. Aztán mégis beutalt, és nekünk nem enyhe, hanem súlyos vesetágulatot, kanyargós uretert stb. talált a doki, tehát olyan állapotot, ami ismétlődő, heves vesemedencegyulladáshoz vezetett volna. Anyám nagyon megdicsért, mert nem hitt nekem, de lám, az anyai megérzés.

A fiam majdnem másfél évig kapott antbiotikumot, rendszeres kontrollok, aztán kinőtte a dolgot. Nem ijesztgetés, de sok minden nem látszik. Én nem vagyok aggódós, orvoshoz szaladgálós, de akkor biztos voltam benne, hogy meg kell nézetni, és az UH-s doktornő is nagyon megdicsért, hogy elhoztam a gyereket, mert baj lehetett volna.
A kezelés egyébként az I. Gyerekklinikán zajlott, a Bókay János utcában, ahol mindenki iszonyatosan profi, kedves, hozzáértő és emberi volt.
évuska
 
 


Lányok, akik mostanában szültetek, írjatok nekem, sok kérdésem van.

Mennyire van mostanában zsúfoltság a szülőszobán? Jó lenne az alternatívba kerülni. És a gyerekágyon?

Becka, leírnád, mitől volt jó a szülésznő?

Olyat keresek, aki
- tényleg védi a gátat;
- kivárja mindennek az idejét, nem fontoskodik, nem utasítgat, figyel;
- nem rangján aluli, hogy az én nem okvetlen fekvő testhelyzetemhez alkalmazkodjon.

Amúgy meg jó lenne, ha nyugi lenne, minél kevesebb zaj, járkálás stb., mert a fiam születésénél ez nagyon zavart, kizökkentett.

Nektek volt-e oxitocin, infúzió, burokrepesztés, gátmetszés, fájdalomcsillapítás? Milyen indokkal?

Köszönöm, ha válaszoltok. Már a második bébi lesz, de nem tudom valahogy elképzelni. Vagy talán azért van több kérdésem, mert már tudom, mi minden van egy szülésnél, és hogy bizony fontosak a részletek.

évuska
évuska
 
 


vicky??mi a helyzet?minden oké??mesélj.........
sokat olvastalak..

Kép
winona
 
 


[quote="évuska"]V írta:évuskaagy talán azért van több kérdésem, mert már tudom, mi minden van egy szülésnél, és hogy bizony fontosak a részletek.

évuska


Ezzel én pont így vagyok. Sokkal jobban készülök rá, utánajárok dolgoknak, míg az elsőnél csak bementem szülni és kész.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Évuska!
Köszönöm a tanácsod!Mi is végül ezért döntöttünk így. De hálistennek ma voltunk UH-n és minden tökéletes :D !!!

Kép

Kép
linus
 
 


Évuska, én most hetente járok be és már harmadik alkalommal nem tudta a párom megnézni a szülőszobát, mert mindig teltház volt. Nem túl bíztató, habár hátha most a melegfront és a telihold tolta meg a létszámot :)
ukkacs
 
 


Ukkacs, mikorra vagy kiírva?

Mi 2-án, szombaton tudtunk végre hosszan beszélgetni a szülésről Boros doktornővel, az éjszakai ügyelete után, akkor bevitt, és csak az egyik, nem alternatív szobában vajúdott valaki.

Nem tudom, itt is van-e olyan tendencia, hogy hétközben és nappal sokan, éjszaka, hétvégén meg ünnepen kevesen szülnek. Nagyszombatra vagyok kiírva, de akkortájt is lesz telihold. Jó lenne, ha nem kéne a doktornőnek egyszerre két helyen lennie, meg ha nyugalom lenne ott fönn.
Most holdfogyatkozás is volt, emberem felkeltett hajnalban, szép volt!

Holnap megyek az első NST-re. Mikor érdemes? Csak odamegyek, jó napot, vagy kell telefonálni?
évuska
 
 


Linus, örülök, hogy mindent rendben találtak! A kutacs záródása után megszűnik a fejbe betekintés lehetősége.
Nagyon kis megnyerő fotód van ám, majd én is rajzolok magamnak ilyet!!!
évuska
 
 


Évuska, márc. 5-re vagyok kiírva, de a CTG már nagy méhaktivitást mutatott tegnap is (amiből én semmit nem éreztem). Holdfogyit láttam én is :) engem nem kellett kelteni :(

Linusom, örülök, hogy jók az eredmények. Még szerencse :))) Látod most már ezt is tudom, hogy oda kell figyelni erre is. Jó dolgom van, hogy taposod előttem az utat és tapasztalsz ;)
ukkacs
 
 


Évuska, odamész a kiskönyvvel és sorba ülsz. Minden nap 8-13.30 közt van, az én tapasztalatom szerint 11 után érdemes. Arra is vigyázz, hogy 3/4 12 körül mennek ebédelni a nővérek, akkor lelassul kicsit...Egyszer voltam eddig reggel, na, az aztán pokoli volt, senkinek nem javaslom. Akkor 3 órát ültem ott :twisted:

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Ukkacs, mit jelent a nagy méhtevékenység? És az jó, vagy utal arra, hogy mindjárt? Nekem 40 körüli a legmagasabb pont, kivéve azt a 95-öst, amikor hapciztam, az vicces a grafikonon.

Viszont a vérvételt elfelejtettem. Azt reggel kellett volna, éhgyomorra. Na, majd hétfőn.
De pont 11-kor kerültem sorra, ahogy javasoltad, Eszter!

Odafele, a parkolóban láttam egy nagyonrózsaszín takarócsomagot, amit épp behelyeztek egy autóba, és összemosolyogtunk az anyatárssal, aztán meg elbőgrtem magam. Majd délután kitört rajtam a (méregdrága) babaruhavásárlási láz.
évuska
 
 


Évus: sajna nem tudom mire utal a nagy méhtev., de a 100-at többször is elértük a 20 perc alatt. Én nem éreztem semmit, de a szülésznő aszonta, hogy van aki ezzel már bemegy, hogy szülne. furcsa, de ha őket nem izgatja a dolog, akkor én sem problémázok rajta
ukkacs
 
 


SZIA MACUS ÉN IS A FIAMAT A SCHÖFI-BEN SZÜLTEM.
A MÁSODIK BABÁMAT NYÁRON ÚGY NÉZ KI,HOGY ÉN IS AZ ISTVÁNBAN SZÜLÖM MEG.A BARÁTNŐM JAVASOLT OTT EGY DOKIT DR. FENYŐHÁZI JENŐT AKIHEZ Ő IS JÁR.ÉN 3 HÉT MÚLVA MEGYEK HOZZÁ.AZT MONDJÁK JÓ DOKI.

ISMERI EGYÉPKÉNT Ő VALAKI?SZÜLT NÁLA VALAKI?

SZIASZTOK

Kép

Kép
boszyka
 
 
 
 


Boszyka szia. Én csak érintőlegesen ismerem Fenyőházit, de ha tehettem hozzá kértem magam UH-ra, mert mindig nagyon türelmes és szépen elmagyarázta a dolgokat. Sajnos bővebbet én nem tudok mondani :)
ukkacs
 
 


Ukkacs, ez a százas ijesztően hangzik, érzed is, vagy csak a gép? Mert van olyan, hogy kiakad a gép, az anya meg nem érez semmit, és a méhszáj is éretlen.

Engem Fenyőházi doktor egyszer ultrahangozott, akkor sietett, nem derült ki róla semmi. Egyébként a fiam egyik óvodástársának az apja.

Feloldották a látogatási tilalmat, de azt mondják, nagy a zsúfoltság, pótágyak vannak az ötágyas szobákban. Fontolgatom, hogy ambulánsan szülök, mert nyugalmat szeretnék, és zavarna a látogatóözön.

Kinyomtattam ezt a listát a régi hozzászólások közül, hogy mit kell bevinni. Jól értem, a bébi csak saját ruhát hord bent, tehát mindent vinnem kell neki is? A klinikán kaptunk pólyát és réklit. Tapasztalt mamák, Gabuska, írjatok.
évuska
 
 


Kedves évuska, igen, én szeptemberben szültem az Istvánban, mindent vinned kell a babucidnak is!!
Szóval ha kapsz mondjuk ott egy takarót a kicsire, vagy kérsz egy pólyát, azt vissza kell adnod...
Mindent vigyél...
Pár pelust kaptok, de az nem biztos, hogy elég lesz...
Sőt, szerintem jobban teszed, ha fájdalom csillapítót is viszel...
Olyan flegmán bántak néha az emberrel...
Én szülés utáni nap is alig bírtam lábra állni, kértem, egy kis segítséget az első pelusozásnál, hát majd letépték a hajam...

Kép
fridus
 
 


Évuska!
Jól értetted mindent vinni kell a babának mert ahogy megszületik már a saját ruhájába öltöztetik fel!Popsi krémet alcoholt gézt adnak? de popsitöolőt már nem sőt plussz pelust vihetsz mert én pl 1 szer kaptam 5 db ot és kész.
A méh tevékenységnél a 100 as csak a szülésnélvan jelentősége.Ezt a szülésznő mondta a kóriba a ctg n.
A szülőszobán teljesen egyedül vagy apuicival vagy amig elnem jön az idő !
A szülést nekem is indították mert nagy volt a baba és a 3 dik. nehogy valami kompliláció legyen. Ja és mert 41. héten jártam.

Vicki szurkolok ám én is.
Kiváncsi vagyok a részletekre.

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Évuska!

A szülésfelkészitőn is ezt mondták, sőt, ott azt is, hogy takarót is feltétlen vinni kell neki, mert az sincs. És ha azt szeretnéd, hogy a gyógyszertári fürdetőkrémmel fürdessék, akkor előre szerezd be és vidd be, mert ők ugyan nagyon ellene vannak az illatos szereknek, de a Johnson támogatja őket, igy mivel ingyen kapják, ezzel fürdetik a gyerekeket.

Nem tudom, hányadik héten vagy, de minden szerdán van szülésfelkészitő a nőgyógyászat mellett étkezőben 3 órától kb 4-fél ötig, szerintem érdemes oda elmenni, sok újat mondanak. Mész a szülészet felé és még az épület előtt lesz egy sarkon egy lépcső, na, ott megy fel minden kismami, annak a második emeletén van, nem lehet eltéveszteni. 3/4 3 után már csak kövesd a kismamákat :lol:

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Szia Macus! Én Dr Koiss Róbertnél szültem a szülésznő Böröndi Zsuzsa volt. Első babám gátmetszés, érzéstelenítés és főleg beöntés nélkül. A magánrendelője a Délinél van. Ha felhívom bármikor névről azonnal megismer. Nagyon kedves , nyugtató hangja van. Tökéletesen megbízom benne és a szülést is nagyon profin vezette le, végig mellettem volt még a vajúdásnál is.
judit28
 
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2008. május 5. Millenáris Park

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató… sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.
nováky_rita
 
 


Kedves Anyukák!
Megint a tapasztalataitokra lenne szükségem.Kristóf mostanában folyton fulladozik.Egyszer bukott és félrenyelt közben.Akkor annyira megijedt ő is és sírt, hogy aztán egész nap levert volt.És azóta néha "megakad" a lélegzete.Úgy vettem észre, hogy olyankor van, ha pl.több dolgot akar egyszerre csinálni:nyújtózkodás, vagy kakinyomás közben akar levegőt venni.Igazából nem tudom pontosan, mi történik, mert mindig hirtelen jön, és rögtön felkapom.De nagyon félelmetes az egész :( Elég szeleburdi, meg izgága a manó, lehet,hogy attól van?Valamelyikőtöknek volt esetleg ilyen tapasztalata?Mit lehet ilyenkor tenni?Vagy hogyan lehet megelőzni?Lehet, hogy butaságot kérdezek? :?

Kép

Kép
linus
 
 


Linus, menj arra a topikra, hogy segítségnyújtás az újszülött ellátásban. nadimo szülésznő, segít neked!!

Kép
fridus
 
 


Eszter, kösz a tippet! Eddig egyszer tudtam eljutni a tanfolyamra, de szerencsére folyamatosan van. Fürdetőkrémet viszünk.

A ma megjelent Kismamában szép fényképes összeállítás Boros doktornő egy napjáról. Jó hosszú nap. Nagyon remélem, nem lesz rettenetesen fáradt, amikor mi indulunk. Élőben szegény nem mosolyog ennyit, de nagyon-nagyon szeretem őt és bízom benne.

Egyébként kacsingatok az ambuláns szülésre. Ha nem lesz semmi gond, egy éjszakát sem szeretnék ott tölteni, a (velünk lakó)anyukám gyerekorvos, második gyerek, nem vagyok tanácstalan, és főleg nem hiányzik a fasírtszag és a zsúfoltság. Egyszerűen nem lehet olyan jó egy bármilyen profin, korszerűen, emberien megszervezett gyerekágyas rész, mint itthon lenni, apa, védőnő, orvos segítségével persze. De ez is újabb macera, sok papír kell a kórháztól, anyakönyvezés, oltás, PKU. Nem lehet ezeket később?! Sajnálom az újszülötteket, elég dolguk van itt az első napokban, és akkor még a vizsgálatok meg a tűk.

Mi a tapasztalatotok? Tudom, hogy milkyway pont azzal bukott le, hogy még aznap hazament, és akkor épp Boros doktornő tett közzé egy nyilatkozatot, hogy ezt nem javasolja senkinek, de amúgy sem ő dönt róla.

A kórházi tartózkodás az intézménynek bevétel is. Én nem szeretném őket kritizálni, de minden rendben lesz-e, ha szólok, hogy hazajönnénk? Nem lesz hirtelen sárga stb. a babám? Nem akarok vitát, diszharmóniát, de egyszerűen nem érzem, hogy nekem át kellene megint esnem ezen a kötelező rítuson, a többnapos vizites-koránébresztős-másokrokonaitelviselős-zuhanyozónálsorbaállós macerán, ha tudok jobbat.

Na, holnap beszélek a doktornővel.

Szabad szemmel alig látható babaruhákat teregetek a napfényben, tulipán, jácint, nárcisz nyílik mellettem, hangicsálnak az énekesmadarak, és persze egy hete hazánkba érkezett az első gólya is, szép az élet.
évuska
 
 


Fridus! Azt hallottam, valami negyvenhat ágyra van két csecsemős nővér. De a flegmaság így is megbocsáthatatlan.

Eszter, én szombaton töltöm be a 37. hetet, március 22. a terminus. Neked? Kinél szülsz/-tél?

Linus, ez rém ijesztő lehet, biztos folyton figyeled Kristófot. Főleg ha sír és pánikol közben. Valami (még természetes) idegrendszeri éretlenség talán. Mindenesetre ha fullad, azonnal függőleges helyzetben nyitott ablakhoz vinni, ezt többektől hallottam.
évuska
 
 


Sziasztok!

Elnézést a betolakodásért, csak egy információt szeretnék kérni tőletek!
Úgy tudom Dr. Surtya Zsuzsanna a kórházba dologzik, vagyis bejövő orvos (így találtam meg a neten evvel a kifejezéssel :oops: ) és róla szeretnék infót ha tud valaki!
Véleményt, árat, elérhetőséget, mindent szeretnék ha tud valaki valami infót azt nagyon megköszönném!

És mégegyszer bocsi a zavarásért :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!
Néha bekukkantok ide, tavaly nyáron szültem az Istvánban.

Évuska, a fiam Boros Juditnál született.
Rettenetes szülés volt, ő volt az egyetlen, akivel ennek ellenére elégedett voltam. Nagyon emberséges volt, nem úgy mint a szülésznők. (főleg a nappalos)...Aki teheti fogadjon szülésznőt (én nem tettem, mert a dokim azt mondta, nem szükséges, mindegyik jó). Nagyon megbántam. :?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


mér? micsinált?
évuska
 
 


Uxi, engem is érdekelne, hogy mi volt a szülésznővel!!!

Nekem is Boros doktornő az orvosom, nekem is ugyanezt mndta a szülésznőkről... amúgy lehet, hogy szakmailag mindegyik jó, csak az emberi hozzáállásban nem mindegy, hogy van-e biztos pénz vagy sem...

Én úgy gondolom, ha normális velem a szülés alatt, akkor adok, ha nem, akkor viszont egy fillért sem...

Évuska, én hétfő-keddre vagyok kiirva, most megyek a kórházba, kiváncsi vagyok, mit mondanak. Már 8 hónapja rimánkodok, hogy 29-én szeretnék megszülni, de semmi jele. Az utolsó egy hónpaban pedig csak az volt a vágyam, hogy azonnal, mert ebből elegem van...

Drukkoljatok, hátha, bár az égadta világon semmi előjele nincs :cry:

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Sziasztok!

Az volt a baj a szülésznőkkel, hogy a kutya sem törődtt velünk.
Először akkor tapasztaltam, mikor túlhordás miatt kétnaponta jártam ctg-re, s a vasárnapi ctg-re fel kellett menni a szülőszobára. Ott tébláboltam csomót, hiába szóltam, ácsorognom kellett, aztán meg nem jött senki a géphez, rajta voltam csomó ideig. (akikenk volt szülésznőjük, azokkal foglalkoztak)

A szüléskor ugyanez, elfolyt a magzatvizem, bementünk, felvettek szülőszobára, utána fél órát álltunk a férjemmel a folyosón, senki nem szólt hozzánk.


Végül bekerültünk egy szülőszobára, úgy alakult, hogy oxitocint kellett bekötni, innentől feküdnöm kellett végig ctg-vel a hasamon. Nem volt semmi probléma, szívhang rendben volt, mégis hiába könyörögtem, nem engedte a szülésznő még azt sem, hogy felüljek, nagyon rossz volt óriási hassal hanyatt feküdni, fulladtam..
Wc-re sem engedett ki, azt monda, nem hiszi, hogy pisilnem kell, biztos a baba feje nyomja a hólyagomat. (na ja, előtt ittam fél liter kakaót...).
Végül 1 óra múlva hozott egy ágytálat, először azt mondta hanyatt fekve pisiljek bele, mondtam az nem fog menni, végül felülhettem, persze tele lett... S csak utána kezdtem tágulni, az addigi 1 óra oxitocin hiába volt.
Közben töübbször elég durván megvizsgált, csillagokat láttam.

Utána váltás, éjszakás szülésznő szimpatikusabb volt , a végén már csak mi voltunk ott, mindenki más megszült. De sokat ő sem foglalkozott velünk, elmászkált, egyszer elkezdett sípolni a ctg, eltűnt a szívhang, 3 percbe telt, mire előkerült. A férjem rohangált utána,kereste, én meg üvöltöttem kifelé a szülőszobáról, hogy jöjjön, nehogy baj legyen.

Még jó, hogy a durva vajúdás (az oxitocin bekötéstől kezdve) csak 4 órát tartott.

Dokinő normális volt, a kitolásra jött (mint minden doki) nem értette, miért nem engedték, hogy felüljek, ő már megengedett mindent, négykézlább szültem, a végén fordultam csak hanyatt, mert úgy esett jól (és nem azért, mert úgy kell, kiszíjazva, mint a lányomnál). Ez a része kb olyan volt, mint amit vártam, volt gátvédelem, szülés közben mondta hogy simizzem meg a fejét, rámtették mikor még összekötött a zsinór, a doki megmutatta a mellre helyezést, szülés közben fogta a kezem stb. Utána feljött meglátogatni a babát is.
Apróságok, de végig azt éreztem, hogy más , mint egy férfi orvos, tudja milyen hisz ő is átélte már. :oops: (Emi másutt egy ffi dokinál született-ott sem volt fogadott szülésznőnk, viszont az nagyon kellemes tapasztalat volt).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Húúúúú, Uxi, ez nagyon durva!!!!!! Én is ettől félek, na meg az 5-6 ágyas kórteremtől... mindegy már, én már maradok szülésznő nélkül, de ezek szerint a párom nélkül aztán pláne sehova tapodtat sem!!!!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Jaj, nehéz lehet ezen túllenni, uxi. Tényleg mindenki pénzt akar? És megy az otthonszülés ellen a szöveg, hogy csak a kórház a biztonságos, hát, ezek felől a szülésznők felől ott is maradhattál volna, és még csak biztonságban sem érezted magad.

Jó, hogy egy orvosunk van!

Látom, eszter, nem szültél már 29-én. Mi rossz, elfáradtál, túl nagy a pocak? Fizikailag vagy lelkileg? Engedd, hogy ő jelezze, jönni akar. Jókor fog. Ideje van mindennek.

Én még szakdolgozatot írok, a határidő március 28., a terminus 22. Szóval az enyém érzi, hogy még maradjon bent, míg testvére, Szakdolgozat a világra jön.

Tegnap mondta a doktornő (UH), hogy a bébi kb. 3-4 nappal kisebb, a feje helyes, megszülhető (92 mm BPD), 2500 gramm körüli, teljesen beilleszkedett, de zárt vagyok, a méhnyak még hosszú. Minden oké, nincs a nyaka körül köldökzsinór. Este erős jóslófájásaim voltak, három nagy hullám, furcsa volt.

Megkérdeztem a doktornőt az ambuláns szülésről. Azt mondta, hogy ha szülés után nem tölt az ember 24 órát a kórházban, akkor 150 ezer forintot kell fizetni az OEPnek. ??? Mi ez, büntetés? Mondta, majd elmondja részletesen, épp rohant föl a szülőszobára.
évuska
 
 


sziasztok!

9 hetes kismama vagyok, az istvánba tartozunk és orvost keresek. Tudnátok javasolni valakit? Dr. Mészáros Lászlóról vagy Dr. Koiss Róbertről mit tudtok (megbízhatóság, elérhetőség, árak stb.)? Nagyon nehéz a választás, sajnos a barátnőim mind más kórházakba szültek, amik elég messze vannak tőlünk...

Köszönöm!

Tündi
borkaby
 
 


Sziasztok!

Mi nem adtunk pénzt a szülésznőknek. Nem is mutatkoztak be, azt, aki felvett a zárójeletésről tudtam meg, hogy hogy hívják, azt, akinél végül ténylegesen szültem,a mai napig sem tudom.


A csecsemősöknek, védőnőnek sem adtunk semmit, fel sem merült, nem is nagyon találkoztunk :wink: . Csak fürdetéskor.

Amúgy volt egy szoptatós nővér (vagy tanácsadó?) ő járkált, meg a védőnő és segítettek a szoptatásban.
5 személyes szobában voltam, mindenki tudta szoptatni a babáját. (nem úgy mint Eminél a Nyírőben, ott tápozták őket ha kellett, ha nem, szintén 5 fős szobában voltunk, de 4-en nem tudtunk szoptatni, csak kínlódtunk, s utána is keserves hónapok jöttek szopi terén.)
Beni meg már 7 hós és még kizáróülag szopik. (kóstoltatnám már egy hónapja, de nem kéri :oops: ).



Ne aggódjatok, minket is kidobtak 2 naposan, Beni szerda este 9 körül született, szombat reggel húzhattunk haza, de akkor már mehettek a csütörtök reggel születettek is.
A baba születése után meg simán ki lehet bírni 24 órát, nem nagyn van még akkor senkinek kedve sokat mozogni...:oops:
Nekem jó volt, hogy végig ott volt a baba.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jaj, de én nem kibírni akarom! Ez a gyerekem születése, első napjai, nem túlélőtúra! Másik kórházból való élményeim: sorban állás zuhanyozáskor, ajtócsapkodás, vizit, amikor végre aludnék, az ember nem finghat egy jóízűt, bocsánat, idegen látogatók és tíztrillió kórokozó, huszonhat fokos kórterem... miért kötelező ez? Ha gond van, vagy ha tök jó ott lenni, ígérem, maradok. De ne legyen már kötelező. És itthon vár az óvodás fiam, a gyerekorvos anyám, a csend, a nyugalom.
évuska
 
 


Évuska!

TÜrelmetlen vagyok, a gyerek kedden már túlszárnyalt minden méretet, 4.5 kilo körül járt (de már csak tippelni lehetett, mérni nem), nyomja mindenemet, rettenetesen vizesedem, mindent előkészitettem már, nincs mit tennem...

Félek, hogy ha csak 2 hét múlva inditják meg, akkor vajon mekkora lesz, ki fog-e férni, de leginkább a kórházi körülményektől tartok...

Nem igazán szeretnék 5-6 ágyas kórteremben, mindenféle vadidegen látogatók előtt szoptatni. Annál szégyenlősebb is vagyok, intimebb dolognak is gondolom... szóval, nem tudom... szeretnék már túl lenni rajta, itthon lenni a gyerekkel, sétálni menni, ha újra tavasz lesz, újra nőnek érezni magam, legalább egy kicsit...

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Hát igen, ez nehéz lehet, és akkor a rokoni telefonok, hogy "egyben vagy-e még"... biztos én is elveszítem majd a türelmemet. Mid vizesedik? Mit szoktak mondndani... nagy séta, lépcsőzés, akció apával... ricinusolaj...? Remélhetőleg nem kell majd indítani.

Az jutott eszembe, hogy ha a doktornő tényleg csak a kitolásra jön be, vagy hét centinél, akkor ismeretlenek, a szülésznő vagy az ügyeletvezető fog döntéseket hozni a vajúdás alatt... és én nem akarok ott hadakozni, hogy se infúziót, se injekciót, se burokrepesztést nem szeretnék... csak nyugalmat, meg hogy mindenki adja meg a tiszteletet annak, hogy új élet születik, ne kelljen folyosón várakozni, három embernek elmondani ugyanazokat az adatokat... Addig szívesen várok fél napokat a ctg-re, de akkor ne kelljen alkalmazkodnom... Hülyeség? Te mit beszéltél meg Boros doktornővel, mit vársz tőle?
évuska
 
 


Napi 1.5-2 órát sétálgatok, nem használ... lépcsőzés is volt már, csak a térdem ment szét tőle, egyéb hatása nem volt.... Amúgy a kezem meg a lábam vizesedik nagyon, szerintem már kezd az arcom is, de azt még mások nem erősitették meg.

Őszintén szólva tőlem sosem kérdezte a doktornő, hogy én mit is szeretnék...egyetértek veled, hogy a szüléskor hozzánk alkalmazkodjanak, de ahogy eddig látom a dolgokat, nem biztos, hogy ez igy is lesz.

Most pénteken is annyi kiborult anyukát láttam pl. a ctg-n, akik már túlhordták a gyereket és könyörögtek, hogy nem kellene-e megvizsgálni őket, de heti egynél többször állitólag nem. Szóval, nem teljesen az van, hogy te mit tartasz jónak, hanem az, hogy ők. Pedig egy vizsgálat szerintem sokszor nagyon sokat jelent, hogy az ember megnyugodjon.

Nem tudom, lehet, hogy csak én vagyok most pesszimista, meg nyűgös, meg türelmetlen...

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Eszter!

Én is ott voltam pénteken.

Azért a terminustúllépés, még ha pontosan számoltak is, nem túlhordás. Túlhordásnál öregszik a lepény, károsodhat a baba, akkor tényleg baj van, ezért kell a CTG.

Nekem egyébként 2 CTG-t mondott a doktornő a 39. és 3-at a 40. hétre.

Valószínűleg azt a beszélgetést, hogy mi hogy legyen a szülésnél, nem a doktornő fogja kezdeményezni. Én több szüléstörténetet olvastam vele, egyet meg is néztem a Szülőszoba c. sorozatban, nagyjából (a kismamás cikkeiből) ismerem a szemléletét, ezért választottam őt, mégis volt egy csomó kérdésem, és hosszú várakozás után, de tudtam vele beszélni. Ha választott orvos, akkor kérdezz!

Én még egy ilyen humánus, bababarát kórházban sem szeretném, hogy bedaráljon a rendszer. Próbálom tisztázni magamban, mi az, ami fontos, hogy ne csak elszenvedjem a kórházi napokat, és tájékozódni, kérdezni...

Amikor a beavatkozásokról kérdeztem, elmondta pl. az indítást, az egy rémálom. Nem az, hogy fáj, hanem mert olyan természetellenesnek tűnik. Jó lenne, ha minden magától zajlana...

Szelíd indítás A bába válaszol című könyvből: ha itt az idő, mégsem indul meg a szülés, 20-30 ml ricinusolaj, egy pohár sárgabaracklé és egy korty szesz (pálinka, whisky) keverékét kell meginni.
Hashajtó is, de ezek a mozgások összefüggenek.

Sok erőt! Leht, hogy ma, lehet, hogy holnap...

É
évuska
 
 


Sziasztok!

Én most épp kórházat keresek, várandós vagyok, és megdöbbenve tapasztalom, hogy nem mindegyik kórház bababarát. Az István viszont az, így jutottam el ide Hozzátok.

Ambuláns szülés engem is érdekel elméletben, igyekeztem utánaolvasni, íme pár cikk:
http://www.kismama.hu/babavaras/ambulans_szules/1738/
http://velvet.hu/poronty/2007/11/23/ambulans_szules
http://www.korhazszovetseg.hu/write/doc ... 13e37d38c9

Szeretném megkérdezni, hogy ha valakinek nem az István a lakóhelye szerinti kórháza, akkor vajon hogy néz ki a terhesgondozás. Hol végzik a vérvételt, ultrahangot, ctg-t? Ha van választott orvosod, akkor annak csak a magánrendelésén fizeted a fix tarifát, vagy a kórházi vizsgálatoknál is kell fizetni?

Ha vki ráér válaszolni, megköszönöm!
S.
sarkantyúka
 
 


Sziasztok!

Eszterxx, terminustúllépés után már 2 naponta van ctg (júliusban még úgy volt). De remélem ezt már nem olvasod, ha igen, akkor meg nem lesz benne részed.:wink:

Beni 41 hétre született, egy héttel kiírás után, pont ezt a bábakoktélt szerettem volna elkészíteni, elmentem a boltba hogy megvegyem az alapanyagot, erre a boltban elfolyt a magzatvizem :oops: .
De állítólag tényleg hatásos.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


NEKEM IS BÖSZÖRMÉNYI BEÁT JAVASOLTÁK A MÁSODIK BABÁMHOZ.
DE SZERETNÉMMEGTUDNI,HOGY Ő MENNYIÉRT VÁLALJA A SZÜLÉST?
VAGY HOGY MENNEK NÁLA A DOLGOK.
VALAKI MEGTUDNÁ EZT NEKEMMONDANI?
MERT FENYŐHÁZI JENŐNÉL FOGOK SZÜLNI.JÚLIUSBAN LESZ A NAGY NAP:)

ELŐRE IS KÖSZI A KI SEGÍT.

Kép

Kép
boszyka
 
 
 
 


Sarkantyúka!

Én XI. kerületi vagyok, mentem Boros Judithoz a terhességem elején, mint a nyíl, vagyis felhívtam mobilon. Minden vizsgálat az Istvánban volt, nem kellett fizetni semmiért, illetve egyszer mentünk a drnő magánrendelésére, de az egy cikis helyzet volt, muszáj volt beszélnünk.
Szóval fel sem merült, hogy hol lakom, hova tartozom. Anyám figyelmeztetett, hogy a mentő csak a legközelebbi kórházba visz be, de ennyi. Volt ilyen hír, hogy megszűnik a szabad kórházválasztás, de nem lett belőle semmi. (Asszem, a Kismamában olvastam erről, hogy mégse.)
De ismerek olyat, aki a legközelebbi SZTK-ba jár terhesgondozásra, mert egyszerűbb.
Majd megírom, milyen volt az István.

Köszi a linkeket, nagyon tanulságos volt. A Kismamában 48 óra kötelező bentlétet mond a gyerekgyógyász, nekem az orvosom 24-et. ???

A PKU a neuralgikus pont. Nincs értelme levenni egy nap után, mégis leveszik, miért? Anyám (gyerekorvos) mondta, hogy iszonyú nehéz azt a négy csepp vért kinyerni, sarokból, ujjból, feji érből szokták, de ő rájött, hogy a kéz hátán szép nagy erek vannak, onnan szokta. Én benne bízom, mert rutinos, és az unokát szúrja. Ha kötelező, vegyék le azt a vért, de talán ne egynaposan, amikor még azt se érti szegény bébi, mi ez a sok fény, tágasság, emészteni kell, lélegezni, hőszabályozni... Ráadásul fölöslegesen, mert úgyis értékelhetetlen a minta...

Uxi, ez vicces, gyönyörű sztori.

Eszter, reméljük, jól vagy!

É
évuska
 
 


Évuska, ha anyukád gyerekdoki, tuti hazamehettek saját felelősségre, nem? Hisz jó kezekben lesz a baba.
Vagy nem ilyen egyszerű? :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Boszika, úgy hallottam, 20 körül szoktak kapni. De konkrétat nem tudok, nekem nem volt fogadott szülésznőm. Ha most szülnék, fogadnék.(mondjuk őt pont nem, kifogtam ügyeletben... de amúgy szokták dícsérni).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?