Új privát üzeneted érkezett!

Gabuska, olyat, hogy aláírás a profilomban nincs...
Akkor hogyan tovább? :-)
fridus
 
 


Fridus
A segédletekben van a profil, ott görgess lefelé, a második "tömb" végén van az aláírás...

szilvás76
 
 


Fridus,
a lap tetején a segédletek alatt keresd ki a Profilt. :wink:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 

 
 

Ildikó egy tündér :) , amikor bent voltam, sajnos csak egy napot "találkoztunk", mert éppen szabadságra ment. De nagyon segítőkész volt, mindent megmutatott, még a kézzel fejést is, ha kell, tudjam, hogy kell... Bár volt mellszívóm, de jobb ezt tudni.... Csak sajnos sosem kellett kipróbálnom, mert nem igazán volt mit kifejjek...

Szóval egyetértek!!! :) Türelmes volt, többször megmutatta a "trükköket"...

Persze vannak kevésbé elhivatott emberek is, de én nem tapasztaltam ilyet.
Nem tudjátok a feljebb emlegetett szőke csecsemősnővér nevét???

szilvás76
 
 


sziasztok!

Néha szoktam írni nektek, mert én is az Istvánbna szültem, igaz már fél éve.

Becka!
Én is 100%-osan megértelek, mert ugyanígy jártam, mint Te. Mármint a gyerekágyra gondolva. A szülésem nekem nagyon szép volt, ugyancsak Böszörményi Beával! :wink: :lol: Nekem, ha lehet ilyet mondani egy szülésre, élmény volt, sok segítséget kaptam. A szülőszobával is elégedett voltam. (Ha tényleg olvasnak, akkor: Köszi Bea mindent mégegyszer, én szültem a lányod szülinapi bulija előtt "rohamtempóban", április elsején! :wink: )

Na, szóval CSAK a dokim és a szülésznőm miatt mennék vissza az Istvánba a második babánál. Mert a szülés utáni idő elég necces volt a kórházban. Nekem sem indult be a tejem, ennek ellenére nem akartak pótlást adni, kivétel egy csecsemőst, aki nagyon aranyos volt. (Szőke hajú, minid azt mondta, ha meg akart nevezni, hogy "anya" :) , de a nevét nem tudom). Az utolsó este, amikor mentünk fürdetni mondtam, hogy én addig nem jövök innen el, amíg nem adnak enni a gyereknek, ha már én nem tudok, és én is végig zokogtam. Mondtam a csecsemősöknek, hogy egész nap tiszta száraz pelusokat vettem le a gyerekről, annyira nem volt mit ennie. Na aztán végre megkönyörültek rajtunk. Mondták, h maradjak ott, szoptassak, majd lemérik. Term. mérhetetlen mennyiséget szopott a gyerek, majd mondták, h fejjek, és majd azt odaadják neki, hát mondanom sem kell, hogy 1-2ml-t sikerült a két mellből, na ennek hatására adtak enni Laurának. Mindezek előtt, mikor mentem próbálkozni, csak annyit mondtak, h nem kell fejni, a legjobb fejő a gyerek. DE ha nincs mit, kérdem én??? Na mindegy, végül nem is nagyon indult be a tej, mindig is tápisok maradtunk. :cry: Gondolom a sok idegeskedéstől sem indult be. Én úgy jöttem ki a kórházból, mint egy zombi, az idegi kimerültség és fáradtságtól, szóval már hallomásaim is voltak, h sír a gyerekem meg ilyesmi, hiába mondták, h nem sír, alszik...
Ami biztos, ha mégegyszer itt szülök, az első pillanattól kezdve ott ülök a csecsemősöknél, és követelem, hogy fejhessek stbstb...

De a lényeg, hogy azóta minden rendben van, még akkor is, ha tápisok lettünk és egy boldog, kiegyensúlyozott kiscsaj mégboldogabb anyukája vagyok!

Ja, és abban is teljesen egyetértek, hogy a legjobban az jár az Istvánban a gyerekágyon, aki nem az első babáját szüli és dől a tej.

Nagy grtaula a pici csöppségekhez és hajrá a mindját babázóknak! :)

dinyuska
KépKép
dinyuska
Vác
 
 


Szisztok lányok!
Lehet röhejes lessz amit kérdezek tőletek (főleg hogy a 3. babámat várom),de most voltam dokinál bő 1 újnyira nyitva vagyok. Azt szeretném kérdezni tőletek akikben frissebb az élmény mint bennem hogy szerintetek mennyi időm van még a szülésig? Én 11 éve szültem és minden annyira másnak tűnik!
aA segítségeteket előre is köszönöm!
Andi :oops: :oops: :oops:

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


[quote="dinyuska"] írta:dinyuskaNekem sem indult be a tejem, ennek ellenére nem akartak pótlást adni, kivétel egy csecsemőst, aki nagyon aranyos volt. (Szőke hajú, minid azt mondta, ha meg akart nevezni, hogy "anya" :) , de a nevét nem tudom).

De a lényeg, hogy azóta minden rendben van, még akkor is, ha tápisok lettünk és egy boldog, kiegyensúlyozott kiscsaj mégboldogabb anyukája vagyok!


Szia
..ezeket mintha én írtam volna!!! :)
én is ezt a szőke hajú nővért emlegetem... :)
PLS ha olvassák a szülészeten, írja már meg valaki a nevét!!! ;) 8)

jah... és mi is tápos csirkék lettünk, de ma már elfogadom, hogy így alakult. T. főorvos (S) asszony és az ajánlott szakirodalom sikeresen meggyötört, hogy csak az a jó és előrelátó gondos anya, aki szoptat... Megjegyzem, ha van miből... Én akartam, a depi határáig küzdöttem (20-20 perc cici, fejés... mindezek ellenére max 20-30ml tej összesen az eredmény- véresre sebesedett cicikkel), de valószínűleg ez a túl nagy akarás és a folyamatos kudarc volt az oka, hogy nem sikerült. Túlstresszeltem a dolgot, köszönet érte az Illetékes(ek)nek...
Amúgy Bende gyönyörű, semmi baja (kopkopkop), okos... :)

szilvás76
 
 


[quote="töki"]S írta:tökizisztok lányok!
bő 1 újnyira nyitva vagyok. Azt szeretném kérdezni tőletek akikben frissebb az élmény mint bennem hogy szerintetek mennyi időm van még a szülésig?


lehet pár óra, de akár 1 hét is... A barátnőm az uccsó 1,5 hónapban 1 ujjnyira "nyitva" volt, és így is túlhordta pár napot a gyerkőcöt. Bár az az első babája volt...
A magam részéről a 42. hétig totál "zárva " voltam, úgy ballonoztak, hogy valami végre beinduljon. Szóval saját receptem nincs...
:lol:

Izgi! :)

szilvás76
 
 


Szilvi!

Hát tényleg egy cipőben járunk. Ugyan ezt éltem át én is szoptatás ügyben. :( És én is a stresszre gyanakszom....majd a másodiknál máshogy lesz és hátha. Csak remélek.
Én is fejtem, homeo bogyó, Moremilk, tea, meg minden amit el tudsz képzelni, napi összesen 50-60ml-ért, mindez 2hónapig, aztán ciki, nem ciki feladtam. Mikor már 600akat evett egy nap, úgy gondoltam, nem érdemes szenvedni továb. Minden egyes szoptatás csak pityergésbe torkollot, hogy nem megy. És nagyon idegesítette sok-sok okoska, "szakember", h minden csepp számít, meg ilyesmi. Igen. Egy bizonyos határig. A másik idegesítő pedig az volt, hogy bárhol voltam az első kérdés, még tök idegentől is a játszótéren pl, h szopik-e. Ha azt mondtam, nem. Jött a kérdés: Mert? :X És nagyon irígykedem ám azokra akiknek van tejcsi! :) De félreértés ne essék, csakis jószándékú irigykedés!!! :wink:
((((De azért jó hallani, h nem az én gyerekem az egyetlen, aki minimális anyatejjel fog felnőni. :oops: Ugyanis még a mai napig sokszor azon tűnődöm, mit csináltam volna máshogy, pedig valljuk be, fél éves elmúltával egyre kevesebb jelentősége van az anyatejnek...))))

Na egy kicsit off voltam, szóval hagyjuk, ha valakinek lelki problémája van, priviben dumcsizhatunk, de ez a topik nem erről szól, hanem arról, hogy HURRÁ Babázunk, Istvánosok! :oops:

dinyuska
KépKép
dinyuska
Vác
 
 


Dinyuska, Szilvás, becsatlakozom harmadiknak! :lol: :lol: :lol:
Nekem is olyan szívet melengető volt, mikor ama bizonyos nővérke azt mondta, hogy "Anya". És ahogy mondta! Olyan kedvesen, hogy csak tátottam a számat. És mikor először vittem fürdetni a lányomat, ő volt pont, és azt mondta neki, hogy jaj de aranyos picike babuka vagy. (Tényleg pici volt, 2 és fél kiló.) Nem az tetszett, hogy csöpögősen beszél a gyerekhez, hanem hogy érződött, hogy nem megjátsza magát, hanem ő eleve ilyen. Hónapokig mondogattam én is itthon Livinek, hogy picike babuka. :)
És becsatlakozom a tápisok táborába is mellétek, mert 6 hetes korától felesben anyatej-tápiztunk, 4 hónapos korától meg már csak tápiztunk. És a 2 év alatt összesen 3× volt beteg, ebből egyszer a foga miatt volt napokig 39 fokos láza, egyszer a 3 napos lázat kapta el, és csak egyszer volt beteg megfázás miatt. Szóval ennyit arról, hogy csak az anyatejes babák immunrendszere erős...
De a második babát én is szeretném szoptatni természetesen, amíg lehet, de már nem fog annyir fájni, ha nem sikerül, mint Livinél. Mert tudom, hogy semmi kára nem származott belőle. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Dinyuska, kötekszem kicsit. :wink:
A topik címe István kórházi élmények, de ebbe beletartoznak a hazamenetel utáni élmények is. Szerintem. Hö. 8)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Persze, én is úgy gondolom, hogy a topik az élményekről szól, ezért írtam, hogy "HURRÁ Babázunk, Istvánosok". Csak úgy éreztem, hogy a ma már felesleges siránkozás(om), és újabb kiakadás(om) a "miért nincs tejcsim" témában, talán nem ide tartozik. :)

Amúgy az őszintét megvallva, elárulom Neked, hogy akkor kezdtük elméletben tervezgetni a babát, amikor Te szültél, ezért már akkor beleolvastam a topikba, hogy mit is kell tudni erről a kórházról. Szóval drukkoltam neked. :D Aztán amikor aktuális lett a dolog, megint feljöttem a babanetre, de abban az időben sajnos nem voltak friss mamik ebben a topikban. De most örülök, mert a kórház mizéria miatt ismét beindult az élet. :lol: :lol:

Na, jó éjszakát mindenkinek! :wink:

dinyuska
KépKép
dinyuska
Vác
 
 


Néhány hsz-szel följebb már megírtam a véleményem a nagytiszteletű főttorvosasszonyról. Én már a harmadik gyerekemet szültem (az első kettőt máshol), mégis egy helyzetben úgy tudott ledorongolni, mint egy taknyos megesett tinilányt, el is bőgtem magam. És még ő volt szemrehányó, hogy most mit bömbölök. Akkor nagyon el voltam kenődve, visszagondolva már inkább csak a tehetetlen düh fog el. Baksay drnő viszont tüneményes.(Ő a szőkés, vékony, fiatalabb gyerekorvos, kedves magas hangja van és nagyon jó humora.)
Hál'Istennek én azon szerencsés irigyeltek közé tartozom, akiből már másnap dől a tej a császár ellenére - nyilván a genetikának köszönhetem: mindkét tesómnak és nekem is volt tejtestvérünk, Anyámnak annyi teje volt.
Viszont a negyedikem születésénél tilosban jártunk... A szobatársam a második gyerekét szülte, úgyhogy már számított rá, hogy csak a negyedik nap fog elindulni a teje. Viszont a fiacskája meg ordított, pótlás persze smafu, úgyhogy barátságosan megkért, ugyan etetném már meg az övét is. Hát én megetettem. A harmadik szobatárs addig meg az ajtóban hesszelt, mert ez nagyon tilos. Érthető is: mit lehessen tudni, nincs-e hepatitiszem, nem vagyok-e HIV pozitív vagy csak simán narkós (egyik sem). Így viszont lett egy nyugodt kis időnk, amíg a kisfiú aludt egy órát egyhuzamban, a három bent töltött napjuk alatt egyszer. És persze ott is ment a "Fejjen csak, anyuka, majd lesz tej" duma ezerrel. Mintha szegény csaj nem cupfolta volna magát napi tíz órában folyamatosan.
hasami
 
 


Sziasztok

En is irogattam ide regebben 8)
Most az aktualis tema miatt jovok.
Amiket Becka irt azt mar en is ateltem csak nem itt hanem a SOTE-n,na akkor eldontottem ,hogy megegyszer olyan helyet keresek ahol segitenek a szopiban.
Elso fiam nekem is tapis lett,bar en 6 hoig kuzdottem,azert a par cseppert is.Utolag nem tudom megerte -e,de elso babanal meg raertem ilyenre :wink:
En a masodik babam szultem itt G.E-nel.Csaszar volt de Barbit azert megkertuk, hogy legyen bent velem,ugyanis itt nem lehet bent apuka a mutoben :cry:
Szules elott tudatos keszultem a szopira,de arra is ha nem sikerul,nem leszek tole depis.Annyi mindent elolvastam, hogy szopis tanacsado sem tudott ujat mondani...
Alapitvanyiba kertem magam,de utolag is latom hogy ez volt a legjobb dontes.Ide bejottek a csecsemosok naponta tobbszor is megkerdezni hogy kell-e segitseg ,es ha kellett akkor ott voltak akar 15 percet is.Ha kertem jottek minden szopi idoben es segitettek a helyes poziciokban,
A szules utan mar 2 oraval ott volt a baba es szopizott .
S drno engem is porbalt kostolgatni a stilusaval de nem sikerul neki,annal elszantabb voltam :wink:
Volt egy kezdodo mellgyuszim a meg a korhazba,amit az egyik nover kimasziorozott,kifejt egyik ejjel (nem csecsemos)aki kint ul a pultnal es irto segitokesz volt mindenben.Alacsony molett rovid szoke haju.O volt aki eloszor segiett zuhanyozni is es az a szivbol jovo kedvesseg akkor nagyon jol jott.
Szoval nehezen jott a tej,de magamhoz kepest az estenkenti 40 ml is jonak szamitott.Leon kicsi volt 2.5 kg de amit vesztett a sulyabol azt meg a korhazban visszahizta igy hazaengedtek a 4.napon.
Itthon a masodik het vegere lett egy durva mellgyuszim,cicisebemen felkuszo bakterium es napokig 40 fokos laz.A doktornom azonnal fogadott es felirt gyogyszert majd az egyik csecsemos segitett fejni.S drno csak nezett, hogy mas mar feladta volna.De nem en,szoval par zuros het utan lett vegre annyi tejem ami eleg a babanak es 6 hoig csak osszesen 2 doboz tapi kellett ,az is ritkan estenkent.
Mai napig szopik meg :D
Nekem nem volt negativ elmenyem egyik csecsmossel sem, mind kedves volt.
Ugyhogy megerte a sok szenvedes,meg Moremilk,homeobogyo,masszazsolaj,sor....:lol: :lol:
Ugyhogy en most nagyon orulok ,hogy egy olyan korhazi elmenyem lett ami mindenkinek jar,igaz nekem is csak masodjara ,de megerte.Abban biztos vagyok hogy ha nem itt szulok akkor megint taposak lettunk volna,mert az elso napokban nagyon kellett a biztatas ,szakszeru segitseg.
Szoval mindenki akinek elsore nem sikerult,ne keserdjen el,mert legkozelebb mar nem akkora a nyomas es a stressz,ez is a lenyeg, mert ugye fejben dol el a szopi is :P
UGyhogy ha olvassak akkor utolag is koszonet erte :wink:

Ja ami meg poen volt ,hogy egyik nap a vizitnel mondtam a fiatalka orvosnak hogy irtora faj a sebem (elsonel nem volt ilyen igy tudtam ez nem szokvanyos).
Erre a megnyugtato valasz:-Ja az azert van ,mert eles kessel hasba doftek 8) :lol: 8) :lol:
Na meg a rohogestol is fajt utana :lol:

Kép
Kép
kataa
 
 


Ja es en azert akartam szoptatni a masodikat kizarolagosan , vagyis azert akartam hogy sikeruljon,mert a tapi rito macera.Ejjel is felkelni melegiteni,mosgatni,ferotleniteni...brrr.szoval ez annyival konnyebb hogy csak na 8)
Ugyhogyaz aki azt mondja a tapival konnyebb az hazudik....

Kép
Kép
kataa
 
 


Üdv. mindenkinek!
épp csak be kukk!

A fiamat vidéken szültem, egy igenkonzervatív kórházban, de akinek nem indult be a tejcsije 3-4 napra kapott v.mi bogyót és ha attól sem akkor azt mondták, hogy most tényleg jöhet a pótlás, utána is próbálkozzott egy csajszi, de tényleg nem volt soha teje.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok gyakrabban jönni, de még nem megy. Köszönöm mindenkinek a drukkot és a gratulációkat! Végigolvastam az utolsó bejelentkezésem óta a hozzászólásokat és látom, hogy nem egyedi az én esetem, de eddig másoktól még nem hallottam a csecsemősök hozzáállásáról.

Mamac: igazad van, nem kell egyből tápszert nyomni, ha nem indul a tejcsi, de 2-3 napig bökdösték a kisfiam sarkát azért, mert alacsonynak találták a cukrát. Ezután kiderült, hogy a nemevés az oka, semmi más. Mire ez kiderült, már kékre-zöldre böködték, nagyon sajnáltam. Ahogy kapott pótlást, rendben volt a cukor.

Nem attól indul-vagy nem indul a tejcsi, hogy ennyire szigorúak ott bennt és nem segítenek, magadra hagynak és old meg. Szerintem.

Gabus: Engem 3 ágyasba raktak (gondolom a császár miatt) a szobatársak mindketten segítettek, akik később jöttek szintén. Az 5 nap benntlétem alatt mellettem mind a két ágyon csere volt, közben az egyiken még egy. (Egy csajszi kedden reggel szült és lesétált a szobánkba :shock: , semmi gondja nem volt, csütörtökön reggel hazament) Nekem az 5 nap 1 évnek tűnt! :roll:

Születési paramétereink: 3180 gramm, 56 cm, 34 fej, apgar 9/10. A sebem gyógyul, már kivették a "madzagot", még kontrollra kell menni 1 hónap múlva. A spinális olyan volt, mintha semmit nem adtak volna (ez biztosan túlzás), még a szikét éreztem, de úgy voltam vele 10 perces műtét kibírom, de az utána meggondoltam magam, durva volt! (Ábrán Attila pedig nekem az általános iskolás osztálytársam volt :) )

Szilvás: Igen, a csecsemős nővéreknél egy idősebb 40-50-es szőke hajú, szimpatikus volt, én mindig copfban, fonottan láttam. Őt lehet egyedül dícsérni, talán..

Kutyfül: köszi, itthon jobban boldogulok. Bár a tejcsi beindulása nem az igazi, már 30-40 milinek örülök, szóval minden evés előtt és után mérlegelünk és tápszerezünk. Egyelőre ez van. Szedek homeos bogyeszt, ittam a laktoherb teát egész nap, de attól görcsölt a hasam.

Csilla77: rendben, az ELVEK egyeznek a Sarla(tán) doktornővel én is legszívesebben szoptatnék, szoptatnék, szoptatnék. Mást nem mond, de ha nem elég a gyereknek??!

Csillaz: nekem speciel 9 hónapig Ruttner volt az orvosom, de a szülésről lekésett, nem volt jelen. Úgyhogy nem nyilatkozom. Egyébként eddig jókat hallottam róla.

Fridus: pénteken, mikor elengedett Baksay (tündéri) doktornő délelőtt nekünk sem adtak pótlást, csak forralt vizet..

KépKép
becka
 
 


próba

Kép
fridus
 
 


sikerült, köszi a segítséget Nektek:-)
Amúgy nem meséltem, de hétfőn, mikor mi hazajöttünk, 13 gyerkőc jött haza.
Tiszta fejetlenség volt, és a Balu záró jelentésére azt írták, hogy neme: lány.
Kérdem én, ha Balázs a gyerek neve, és még látható jelei is vannak, hogy alul dudorodik a gyerek, miért lány ?
Szóval Nekem elment a kedvem attól, hogy legközelebb is ott szüljek....

Kép
fridus
 
 


Fridus,
Livi is fiú a zárójelentés szerint! :lol:

Becka,
akkor Kispesti vagy Te is? :D

Írok még mást is, csak elrendezem a csajszit, hogy le tudjon feküdni.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok csajok!
Így is bevoltam tojva de most hogy bármej pillanatban én is mehetek rendesen végem van!
A párom bejöhet a szülőszobára vagy már azt sem engedik csak ha jártunk tanfolyamra? Nagynehezen megfűztem hogy velem legyen!!! Jó lenne ha bejöhetne. Ja és még valami . varrat szedést elintézika második napon vagy arra még vissza kell menni? Mert régebb nem csinálták meg csak az ötödik napon! De annyi minden váltopzott hogy megsem lepődnék már ezen sem! Válaszaitokat előre is köszi!


Andi :oops: :lol: :oops: :lol:

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Töki,
férjed bent lehet, sőt, akárki, akit Te szeretnél, csak egy ember legyen, ne több. Mikor már megvolt a baba, anyukámat is beengedték a férjemen kívül. Az nagyon jó volt, örültem, hogy ott lehetett. :)
Varratszedés nekem nem volt, mert felszívódó varratot használ az orvosom, de sztem a hazamenetel előtt szedik ki, merthát a 2. napon még korai lenne. De ezt csak gondolom, nem értek hozzá.

Kataa,
akkor én most hazudok :wink: :lol: , nekem könnyebb volt a tápival, de csakis lelkileg. Mert végre megnyugodtam. Lezárult egy nagyon rossz másfél hónap, amíg minden szoptatás "botrányba" fulladt. Éhes gyerek, idegbeteg anyuka, nem részletezném tovább. De még így is, amíg ki tudtam sajtolni magamból valamennyi anyatejet, addig fejtem (mert a babám nem törte össze magát a szopizáskor) és azt üvegből megkapta. 4 hónapig fele-fele arányban tudtam neki anyatejet és tápszert adni. Mindig tudtam, hogy mennyi anyatej áll rendelkezésre, így tudtam, hogy mennyi van a pocakban, a fennmaradó részt meg kipótoltam. 6 hetes koráig csak találgattam, hogy most evett-e eleget vagy sem stb.
És volt olyan mákom, hogy a csajszim csak az első hetekben ébredt éjszaka enni, így az éjjeli tápszerkotyvasztást nagyjából megúsztam. Két bajom volt csak, hogy sokat kellett mosogatni, és hogy elég drága. Hát így. Remélem a 2. babánál lesz elég tejem, és ő is hajlandó lesz rendesen szopizni, merthát ez is kell hozzá...

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Visszaolvasva az irasombol talan az jon le, hogy nem ertek veletek egyet.Pedig pont ezert irtam hogy igen :!: az egyetlen szerencsem az volt, hogy a fizetos szobaba kerultem :roll: ,es masodik gyerekkel mar voltam olyan elszant (nem mindenen siro )anya hogy addig szoltam amig nem jottek,szoval nem lehetett lerazni csak ugy :lol: Ja es G.E is szolt a csecsemosoknek hogy a szopi a vesszoparipam, figyljenek ram oda :wink:
Meg nem voltam babas amikor elso vizsgalatra hozza mentem (meg a Korutra) ,es mar akkor is elmeseltem neki hogy jartam az elso szulesnel.Mar akkor tok szimpi volt hogy azt mondta,- majd megoldjuk :D
Szoval egyertelmuen ennek tauljdonitom hogy nekem jol sult el,mert mar akkoriban sem mentek ki csak ugy egyik tobb agyasba sem :roll: Persze a korhazbezarasok ota ,tenyelg tobb ott a baba es el tudom kepzelni, hogy nincs idejuk,csak ugye akkor jobb lenne tobb nover,de arra meg bizti penze nincs a korhaznak...

Becka
Orulok hogy jobb a helyzet,Hidd el van olyan hogy hetek kellenek ahhoz hogy beinduljon rendesen a tej. En sem vagyok egy terjcsarda tipus,ugyhogy tudom...Ezert kell sokat pihenni az elso 6 hetben.En csak ettem/ittam,fekudtem.Szoval ha ezeket megteszed akkor megtettel mindent,ha kell a tapi akkor kell,de a lenyeg hogy szopi utan add neki,mert igy ehesen uresre szivja es termeli a tejet :D
Lakotherb nekem sem jott ,be szerintem eleg a sima viz vagy ha unos akkor kis gyumile bele :wink:

Fridus
Leonnak meg teljesne mas szuletesi parameterek voltak a zarojan ja es hogy sima szules...

Toki
Varratszedes hazamenetel napjan van.Csaszarnal vissza kell jonni,na en nem birtam ugyhogy hamarabb kiszedettem azt is :oops:

Gabuska
Persze teljesen megertelek tapival kapcsolatban.En is idegbeteg anyuka voltam,de ehezo/alvo gyerekkel :lol: :lol: Az sem jobb :wink: Pont ezen mentem keresztul,le is van irva a SOTEs topicban. :wink: Azota is utalom hogy igy elrontottam az elso par hetet,a sok sirassal.Amikor mar megbekeltem a helyzettel,jobb volt, de utaltam a sok keretlen kerdezosokodot, hogy szoptatok-e?? :x
Persze most korantsem kerdeztek annyian :?
En amilyen steril fuggo voltam,kepes voltam minden uveget sterilizalni minden etetes utan,meg a fejot is minden fejes utan...Meg frissen forralni a vizet,huteni,stb....
Ejjel enyem is csak egyszer kelt ,de 3 hosan mar ataludta az ejjelt.
Ja es ez sem tapi fuggo,mert ez a babocam is ataludta pont 3 hosan pedig csak szopott...
Ja es O mar ketszer volt nathas,mig Alex 14 hoig egyszer sem.Szoval ez az immunrendszer dolog is nagy felrevezetes....
Szoval Gabuska hajra teso es minden menni fog :wink:

Kép
Kép
kataa
 
 


Köszi lányok a segítséget!
A kis tökim már nagyon készülődik a világra jönni!
Ma ért egy kis baleset de az őrangyalom és persze a kislányom velem volt! A lélekjelenlétemnek is hála hogy nem lett komolyabb baj! Ugyanis elestem mint a liszteszsák olyat! PIllanatok műve volt az egész már csak a bokorba tértem észhez. Védtem a hasam rendesen! Ennek következménye bedagadt a térdem de szépen!!! :oops: :oops: A töki annyira megijed a pocimban hogy elkezdett csuklani!
Persze azért megijedtem ,de eszembe jutott amit a dokim mondott 13 éve a lánnyommal mikor terhes voltam A BABA BIZTONSÁGBA VAN!!!! (ROSSZABB ESETBEN BEINDULA SZÜLÉS !)
Remélem most sem lessz gond !
Andi

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Kataa,
köszi a bíztatást, igyekezni fogok! :wink:

Töki,
ahogy nézem a vonalzódat, én 2 nap múlvánál szültem. Magyarul mondván. :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Lányok !
Bár én szerencsés esetben voltam mert a nagy lányomat 2 évig a kicsit 6 hónapig (azt is csak azért mert beteg lett a drágám és nem evett- ivott 2 napig)szoptattam!És elsőre beindult minden! Nekem az a véleményem hogy minden anyuka megtesz mindent hogy a gyermekének jó legyen és ebben nincs megbotránkoztató!
Amugy meg olyat is hallottam hogy van baba amelyik inkább a tápit részesíti előnyben mert ahoz könnyebb hozzájutnia kényelmesebb neki! Sőt ismerősöm is van aki így járt ő bármennyire szerettte volna a bébínek nem kellett egyszerübb volt a cumisüveg(könyebb szívni). Kicsit lusti volt a gyerek !:oops:

Gabuska!
A második lányomm én is 2 nap múlván szültem!
:lol: :lol: :lol: :lol:

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Becka
Szerintem a kórháznak nagy szerepe van abban, hogy sok mama sikerrel jár szoptatás terén... (érdekes lenne egy statisztika, hogy miként alakul adott kórházból hazakerült mamik szoptatása) én ezért is választottam ezt a kórházat, mert tudtam itt komolyan veszik és számíthatok a segítségükre. Tudom, hogy a buzgalom gyakran hátrány is lehet, de mégis úgy gondolom, hogy fontos az a harc amit a kórház végez a szoptatásért.
...de mindegy nem akarok jobban belemenni mert tudom ez most téged érzékenyen érint...

Töki
Ez így igaz ahogy írod és épp ezért fontos, hogy ne ismertessük meg velük az elején ezt a fajta kényelmet... ezért nem szabad cumisüvegből etetni ha csak egy mód van rá!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Masikáról tudtok valamit ? Már egy hete kb: hogy nem írt! Nemtudni mi van vele és a babával.Már kiváncsi vagyok
:P :P :P :P

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Mamac,
Livi még hírből sem ismerte a cumisüveget, mégis elég nehezen cuppant rá a cicire. :roll: :(
A kórházban amúgy nekem is nagy könnyebbség volt, hogy a csecsemősökhöz bármikor be lehetett menni kérdezni, vagy hogy mutassanak meg ezt-azt. Persze volt, hogy megkértek, hogy kicsit később jöjjek vissza mert épp azt sem tudják mi a nevük, de sokszor még az is nagy segítség volt, hogy leülhettem ott a karosszékbe a szopis párnával és próbáltam szoptatni a babámat, és nem a kórteremben szerencsétlenkedtem mindenki szeme láttára.
Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy tized annyi infóval sem láttak el, mint amennyit én igényeltem volna (és ez nem csak az ő hibájuk, és persze ezt én is csak így utólag érzékelem), így én nem javítom a kórház statisztikáját a sikeresen szoptató anyukák terén. :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok lányok,

A szoptatás témához fűznék még hozzá pár szót.
Mivel ugye nem volt eleinte tejem, a tápot először pohárból próbáltuk adni, mint ahogy azt a kórházban mondták, és láttuk.
Viszont amikor a legnagyobb mozgásban van a gyerek, nem feltétlen a szájában köt ki a kaja, volt már a ruhájától kezdve mindenhol:-)
Aztán csak előkerült a cumisüveg...
Most már 6. napja nem eszünk tápot, úgy érzem , ígyis elég szépen fejlődünk.
Fejni nem tudok, de már annak is örülök, hogy egy nap a picit meg tudom 2-3 óránként etetni.
Viszont itt egy problémám van, nem kell neki a cumi, kiköpi, így vagy olyan helyre megyek, ahol 2 óra alatt otthon vagyok, vagy bömböl, hogy igenis kell neki a tejcsike, és kénytelen vagyok elővenni a mellemet.
Szerencsére eddig mindig hazaértünk, vagy gyorsan letudtam a ház előtt a parkban, ahol senki sem jár :-)
Szóval ha tudtok, ebben is adhatnátok tanácsot..

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk 2 hetesek. :D Nagyon nagy étvágyú a fiatalember, egyáltalán nem zavarja meg a cumisüveg, sőt ciciből is egyre többet tudunk enni. Szerencsére! (Tudom, hogy van olyan gyerek, akit megzavar.) Ha ez így marad, akkor végre a mama újra mosolyogni tud. :)

Gabus, igen kispesti voltam, mint közös ismerősünk is, mostmár a férjem "hatására" újpesti vagyok. Te is kispesti?

Mamac, tényleg ne menjünk bele, mert nem mindenben értünk egyet. Értem a kórház filozófiáját és "erőlködését" és mindent megtenni akarását, DE én nem ugyanezt akarom (mármint szoptatni)? Dehogynem! A legjobbat a bébimnek, ez a lényeg. Viszont az én picim a kórházi hét alatt éhezett, ez tuti. Na ez az, amit nem tudok elnézni senkinek. Ennyit erről, valóban érzékenyen érint még mindig ez a téma. Még mindig úgy eszik, mint aki elől valaki el akarná venni a kortyokat, olyan mohón. Majdcsak beáll ez is idővel..

KépKép
becka
 
 


Becka,
10 éves koromig újpesti-újpalotai voltam, azóta viszont Kispesten lakom. A volt sulidtól a negyedik 10 emeletesben, P.Lőrinc irányába nézve.

Fridus,
ha láttad volna, hogy mi mit szerencsétlenkedtünk a cumival. :oops: :lol: Nem cici helyett akartuk adni neki, ez egy hosszabb történet, a lényeg, hogy nem jártunk sikerrel egészen 3-4 hónapos koráig. Valószínűleg az volt a baj, hogy nagy volt neki a cumi. Én ugye laikusként nem tettem különbséget a cumik között, aztán mikor rázizzentem, hogy létezik kimondottan újszülötteknek való, ami egész picike, akkor vettem neki, és csodák csodájára elfogadta. És nagyon nagy mákunk volt/van, mert nem lett olyan mértékben cumi függő, hogy állandóan a szájában legyen, csak alváshoz kell neki már, de arról is szépen leszoktatjuk lassacskán. De picinek is úgy volt, hogy ha nem látta, eszébe sem jutott, hogy ő szokott cumizni is. Nappal. Este azért kellett és kell is még az elalváshoz.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Én sem rászoktatni akarom a cumira, nekünk 3 is van, mindegyik kicsiknek, és a végét tekintve más...
Én is kispesti vagyok, illetve most Erzsébeten lakunk, de 2 laki életet élünk. :-)

Kép
fridus
 
 


No, a végén még átnevezhetjük a topikot Kispesti anyukák-nak. :lol:

Az, hogy nem szokott rá nagyon, az nem a mi érdemünk ám, hanem hatalmas mázli. Csak rajta múlott. :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok leendő és már meglett anyucik!

Én is az istvánban fogok szülni. Ma megyek szülésfelkészítőre. Akkor jó is, hogy elindulok egy órával előbb, hogy legyen helyem. A Sote II-re is járok ilyenre, de ott egy nagy előadóteremben vagyunk és nagyon érdekes előadások vannak. Mindenkinek van helye. Sőt vagyunk vagy 30-an. És minden alkalom előtt van egy 40 perces torna a könyvtárban. Nagyon szupi, de ugye megszeretném ismerni az István kórházi szemléletet is. Bár titeket olvasva úgy látom kap az ember ott hideget meleget.

Ja és február 4-re vagyok kiírva. A lázár dokinál fogok szülni. Van valaki aki nála szült esetleg. Majd megpróbálok visszaolvasni is.

Sziasztok!

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Sziasztok!

Jó pár oldalt visszaolvatam, de nem találtam semmit egy bizonyos Radnai Katalinról. Nem tudtok róla vmit?
Januárban szülök az Istvánban és még mindig nincs dokim:(


AMúgy én is kispesti vagyok:D:D:D

bingii
 
 


Bingii,
ismerős is vagy a fotód alapján. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok,

Tudna valaki segíteni nekem? Kois doktorról szeretnék véleményeket kapni, jót-rosszat (ha van) egyaránt, meg ha lehet elérhetőséget is. Őt ajánlották, de olyan nehéz ezt pár szóból eldönteni. Ha nem szeretnétek itt lehet e-mailben is. m_boka@freemail.hu

Előre is nagyon ksözönöm,
Mariann

Mariann
url=https://babafalva.hu]Kép[/url
hemike
 
 


Gabuska,

végülis nem olyan nagy ez a Kispest:) Táncsics M. utca??:)

bingii
 
 


Bingii,
Deák! A családsegítő mögötti ház. :wink:
A friuzád most is ilyen, mint a fotón? Konkrét esetre nem emlészem, de tutkó, hogy láttalak már többször is, pláne így, hogy a szemben lévő házban laksz.

Hemike,
másik topikban van Koiss dokis anyuka, majd szólok neki, hogy nézzen be ide. Ha láttad a Fókuszban pár napja a méhnyakrákkal kapcsolatos részt, abban a főorvos mellett ő volt a másik nyilatkozó. 40-es, szemüveges férfi. És én láttam a Hírtv-n is pár hónapja, azzal kapcsolatban hívták meg, hogy köze van valami szuperhiper rákszűrési módszer kidolgozásához. Az alapján a műsor alapján nekem bejött.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Halihó,

Én is csak jót hallottam a Koiss dokiról.
A kolléganőmnek nem volt fogadott orvosa, amikor bement,ő volt ügyeletben, mégsem nézte le a kismamát.
Sőt, többször benézett hozzá a szülés alatt is.
Én csak jót hallottam róla:-)

Ui: nem olyan rossz kerület kispest:-)
Főleg a piac környéke... :-)

Kép
fridus
 
 


Gabuska,

Most egy színű szőke a fejem és hosszabb is már a hajam:)

bingii
 
 


Bingii,
ha elsétálsz a Szigligeti utcai játszó felé, és látsz egy piros sport babakocsit, a környékén meg egy sötétrózsaszín kabátos, ugyanilyen színű sapis kislányt a 150 centi "magas" anyukájával, akkor sikíts oda. Ha van kedved. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,

ha arra járok és észreveszlek mindenképpen sikítok:)) Milyen gyakran vagytok arra?
Te kinél szültél amúgy anno?

bingii
 
 


Nagyon gyakran, minden délelőtt és délután. Néha elmegyünk másik játszótérre is, de ez a kedvenc.

Dr Gajdos Edit.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nemá velem kezdődjön minden oldal! :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok lányok!
Képzeljétek hogy jártam ma!
Az ultrahangon közölték velem hogy nemjó a szülés várható időpontja ami nem okt23 hanem okt 30. Ezt 9 hónapig nemtudták leellenőrizni? Teljesen kibuktam mert én már annyira várom hogy eljöjjön az idő és erre ez van! Végül is attól még megszülhetek hamarabb,de annyira rosszul esett.
Masikáról még mindig nincs semmi hír? Már biztosan babázik ő is csak nemér rá !
:? :? :?

PHPBB kód:
Kép
töki
 
 


Töki,

gondolom a baba fejlettségéből jósolták most ezt az új dátumot. Én még tapasztalatlan vagyok, de úgy hallottam, hogy így a vége felé gyakran módosul az időpont. De igazából ha a baba majd jönni akar akkor úgyis jönni fog:) Türelem:)))

Gabuska,

azért kédeztem,mert nincs még szülészdokim és akiket javasoltak azoknál a magánrendelés 10e/alkalom amit sokallok egy kicsit.

bingii
 
 


Sziasztok Anyukák (és leendők)!
Ez most így annnnnyira kiábrándító! :(
Szóval január 1-én fogok szülni az Istvánban (illetve egyelőre így néz ki)és most kezdtem el szüléselőkészítőre járni. Elég cinikus és szkeptikus alkat vagyok, de ebben az istvános előadásokban annyira szerettem volna hinni...gyengéd születés, meg figyelünk a mamára-babára, kávéházi hangulat a szülészeten stb. És olvasva a szoptatási élményeiteket, hát, csak ámulok és bámulok.Persze, tudom én , hogy nem fenékig tejfel az élet, a kórházak pedig most ritka rossz helyzetben vannak (és ezt az István sem úszhatja meg), de azért mégis nagyon nagy a különbség :shock:
Azt hiszem, visszatérek a "minimál elvárásos"szemléletemhez, amit akkor találtam ki magamnak, amikor a nőgyógyász és a védőnő egymástól függetlenül a január 1-ét számolta ki a várható születés napjára.Ünnepek, szilveszter után -most őszintén-mire számítson az ember. :P

Terhestorna:Egy-két hónapja valaki itt a topikban (bocsánat, elfelejtettem ki) szintén várt az István kórházas terhestornára.Tegnap kihirdették: újra elindult!!!

ui.:Bocsi, nem szoktam ilyen pesszimista lenni... :P

Kép

Kép
linus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?