Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szirom,
Jobbulást!!

Sajnos ez az ősz mindig ilyen, egyből jön a takony és társai, akármit csinál az ember, nálunk mind a négyen "büszkélkedünk" ezzel Kép Pedig azt hittem, már jobb lesz...De Máténak most indult meg igazán az orra, mi is porszizunk, na meg köhög is. Láza eddig nem volt szerencsére, de ha nem javul, jövő héten doki.
Nálunk se tudom, mitől lehet, megfázás, vagy apuci vírusa...

Hanzi,
Merre voltatok vásárolni? Mi pénteken a Tescoban "szerencsésen" elhagytuk MÁté új kocsicipőjének (osztráknak) az egyik felét Kép Pedig naggggyon sirály volt Kép

Ma tartottuk Regi meg Máté névnapját, meg a házasságinkat, no meg apum szülinapját. Itt voltak anyumék, volt nagy főzés, meg takarítás egész hétvégén, azért is nem jöttem.
Kaptak rengeteg mindent, este teszek fel pár képet Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Nem jók a hírek. Előszöris mindenkinek jobbulást!

Szirom:
Remélem Miksa már jobban van. Vikó se bírja a sapit, ezért ált. nincs is rajta. Ha jéghideg a füle akkor teszem csak rá, de akkor el is viseli. A kő nálunk is hideg és természetesen ott vannak a legjobb helyek játszani, legalábbis Vikó szerint. Nálunk nincs padlófűtés, de a fűtéscsövek a padló alatt mennek és ezért télen langyos a kő. Most éjszaka fűtöttünk be először, de még Zoli is fázott, pedig az nagy szó. Azért is fűtöttünk be, mert Vikót nem lehet betakarni, mert állandóan leveszi és ráfekszik a takaróra.

Krisztocs:
Boldog névnapokat, házzassági évfordulót, és apukádnak is sok boldogságot, így utólag is. Remélem Ti is jobban vagytok már.
Gondolom nem örültél különösebben a cipő elvesztésének. Nem találta meg valaki és adta le esetleg a vevőszolgálaton? Fél párral nem lehet mit kezdeni, azt azért csak leadják, vagy esetleg takarításnál is megtalálhatták.

Én egyébként azért javasoltam még talira az augusztus végét, mert akkor még nem volt ovi, bölcsi, ja és ősz, amikor jön a sok megfázás. Hát azért remélem egyszer már csak összejön a dolog. Csak azt gondolom, ahogy megyünk a tél felé annál kevésbé érzem, hogy összejön ez a központi tali.
Kop-kop-kop nálunk még semmi különös nincs.

Tegnap vásároltunk az Auchan-ban és Vikót a bevásárló kocsiba ültettük megint. Hát akármerre mentünk mindenki megcsodálta, de még a férfiaknak is megakadt rajta a szeme, meg gratuláltak nekünk hozzá. Valaki azt mondta, látszik rajta, hogy szerelemből született. Hát mit mondjak... hízott a májunk. Mondjuk tényleg nagyon aranyos volt, ahogy ott ült és csodálkozva nézelődött.
Képzeljétek van egy baby gym-je és azon egy bekapcsolható zenélő, forgó labda és megtanulta bekapcsolni. Tegnap kapcsolta be először, aztán büszkén ránk nézett, azt hittük véletlen, de ma egyfolytában azt játsza, hogy mi kikapcsoljuk, ő meg ha arra jár bekapcsolja, úgyhogy ez tudatos.
Ma délután elmentünk a Római-part-ra sétálni. Kapott kagylóhéjat, teljesen odáig volt érte, semmiért nem cserélte el. Kacagott, mikor apukája dobálta a kavicsot a Dunába. Hintáztunk is. Itt a játszótéren már többször hintáztattuk. Iszonyúan tetszik neki, mindig kacag. Ma nem akart kiszállni belőle, ha kivettük olyan lármát csapott, hogy csak, na. Visszatettük, vigyorgás. Azt hiszem gyökeret fogok ereszteni a játszótéren... Kapaszkodik egyedül a hintán, úgyhogy egész jól lehet őt hintáztatni.
Na, ennyit Vikó fényezésből.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Marycus, köszönjük a kívánságokat! Kép

Nagyon büszkék lehettek akkor a kiscsajra, bár én még csak képen láttam, de tényleg egy tündér! Kép
Ez a ki-be kapcsolgatás nálunk is megy, csak egy játék autószimulátorral, meg nyomja rajta ezerrel a dudát Kép

A cipő-ügynél apa leadta a vevőszolginál a névjegykártyáját, hátha odaviszi vki, sőt amerre jártunk a polcok alatt is megnézte (elég hamar eltűnt, tehát kevés helyen jártunk), de sehol nem volt Kép

Na és akkor pár kép máról Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A papa bajuszát nagyon csípjük Kép
Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is, betegeknek jobbulást! Van valami fránya vírus, a bölcsiben állítólag 2 hét alatt végigsöpört mindenkin.

Szirom,
Vszleg Miksa is ezt "nyalhatta" be valahol, mert általában a vírusos fertőzések járnak magas lázzal (kivéve a tüdőnyuszi és a toroknyuszi, ja és a középfülgyulladás, ami általában bakteriális). Jobbulást neki, kúráljátok ám! Egyébként a sapka nálunk is hamar lekerül, bármilyen sapkáról is legyen szó!

Krisz,
Sok boldogságot így előleg-utólag is Kép Reginek, Máténak, Apudnak Kép És persze Nektek is Kép Erről eszembe jut, hogy mi nem sokkal a ti esküvőtök előtt ismerkedttünk meg Kép
A Cora-ban voltunk, jól be is vásároltunk Kép Én jobban szeretem, mint bármelyik más üzletet, de ezt már beszélgettük Kép Vettünk Marcusnak egy Szaffi DVD-t, le volt árazva. Én is nagyon szeretem azt a mesét. Meg persze body-t és pólót is. De a többség az volt, amit itthon összeírtam.
Szerintem is visszamehetétek a cipőért, biztos, hogy leadta valaki. Mit kezd fél párral??? Én is mostanság lesem Marci cipőjét, mert állandóan levadássza. Pénteken pl. fél láb mezitláb utazott Kép Az istenért nem akarta a jobb lábára se a cipőt, se a zoknit visszavenni.

Marycus,
Biztos, nagyon aranyos lehetett Vikó a bevásárlókocsiban. Én még nem próbáltam, mert Marcus mindenhonnan ki akar mászni. De majd előbb-utóbb úgyis kipróbáljuk.
Hinta nálunk is bejön, Marcus is nagyon szereti és szépen kapaszkodik ő is. Próbáltam már csúzdáztatni, de az annyira nem kötötte le. Még tetszett neki a rugós hinta is.
Ja, és nálunk a csengő és a lámpakapcsolgatás nagy favorit még. Mindig meg kell nyomni, vagy kapcsolni.
Illetve amire még apja és nagyapja szoktatja a fiunkat, az a vonatozás. Ma is kint voltak nagypapával délelőtt, apjával délután vonatot nézni és nagyon tetszik neki Kép

Tegnap is tündér volt. Először bátyámék új hintaágyába ültettük bele, nagyon tetszett neki, aztán megtaláltam a fiúk dömperét, kicsit lepucoltuk és beleültettem. Ha láttátok volna azt a boldog arcot! Nagyon élvezte, csak nekem szakadt be a hátam, mert fogni is kellett Marcit és tolni is Kép Anya elvitte rendbetenni, aztán holnap hozzák haza Kép A másik, ami tetszett neki, az a távirányítós autó. Ádám játszani kezdett vele, ő meg követte az autót és el akarta kapni. Írtó muris volt Kép

Szirom,
Köszi a felajánlást a lámpára, lehet, hogy élek vele, ha nem lesz jobb a csontozatom.

Végül egy-két kép tegnapról:
Dömperezek
Kép
Távirányítós autózás Tomival
Kép
Télapó itt van...
Kép

És a végére:
Kép

Jó éjt!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Köszi az együttérzést mindenkinek! Ma reggelre kicsit jobb a helyzet, bár a tegnapi nap elég horror volt. Szegény kölyök eléggé vacakul volt. Meg egyedül ugye nem könnyű se lázat mérni, se orrot szívni, se orrba spriccelni, Miksa legalábbis nagyon ügyesen kitér az ember elől. De azért valahogy megoldottam, csak az alvásban nem tudtam segíteni. Szegénykém annyira nem kapott levegőt, hogy tegnap össz-vissz háromszor negyedórát aludt. Este még autózni is elvittem, de ott sem tudott többet aludni. Éjjel fejeztem be a melót, aztán hajnalban megtámadott egy gyomorrontás, hát ne tudjátok meg. Miksa viszont csak kétszer ébredt, és végül 10-ig húzta a lóbőrt. Szóval most már megmaradunkKép

Képek nagyon jók, gyönyörűek a srácok! nem is megyek bele külön-külön, mert hát mindenkinek van szemeKép

Hanzika! Lámpát megdumáljuk, vagy ti jártok erre vagy mi járunk arra, szerintem megoldjuk. Bevásárlókocsi: nyugodtan tedd bele Marcust (ne az ülőkébe), mert olyan mély a kocsi, mint ha járókában lenne a srác. Miksa is simánfelállt benne és nem volt veszély, hogy kiesik. Jó, tudom, Marci magasabbKép

Sapi: jó rendben, vigasztalhatna, hogy a többi csemete is leszedi a fejéről, de mégis mit csinálunk velük, ha tényleg hideg lesz?

Marycus! És nem vette a szájába Vikó a kagylót? Miksa tutira benyalta volnaKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szerintem is nagyon jók a feltett képek minden gyerkőcről, de egy dolog nagyon megfogott. Marcusnak így kép alapján nagyon szép már a fogsora. Nálunk még mindig csak a két alsó árválkodik. Hogy jön-e már még fogica nem tudom, mert a szájába benézni nem tudunk, és nem jelzi, ha jön a foga.

Szirom:
Jobbulást Miksának! Meg neked is...
Cumi van Vikó szájában mindig, ha olyan dologgal játszik, amit nem lenne célszerű megkóstolni. Eddig nagyon bevált, de mostanában már kezd rájönni, hogy ha valamit mégis megkóstolna, akkor csak ki kell köpni a cumit... Kagyló ügyileg megállapodtunk, hogy nem veszi a szájába. Mikor bevette a szájába kétszer rászóltunk, harmadszorra, mivel a megállapodást felrúgta, elvettük tőle. Hiszti volt, de megállapodás az megállapodás. Remélem, ha következetesek leszünk azért lesz később ennek a dolognak foganatja. Amúgy annyi mindent a szájába vett már, hogy lassan kezdek nem aggódni. Szerintem a kagyló nem rosszabb, mint a cipők talpa, babakocsi kereke stb...

Hanzika, Krisztocs:
Cipő, zokni nálunk is hamar leugrik Vikó lábáról. Már szinte bánom, hogy akár 900 Ft-ot is kiadtunk a kocsicipőre, mert sosincs a lábán.

Krisztocs:
Milyen játék, ami előtt Regi ül? Nem tudtam igazán kitalálni, bár több tippem is van.

Hanzika:
El tudom képzelni a dömperezés kínjait, de azért jó, hogy már lehet velük ilyeneket játszani, nem?
A bevásárló kocsiba csak azért mertük beleültetni, mert olyan sűrűn nem ült még benne, így a meglepi miatt nem izgett-mozgott annyit. Mikor meg mozogni kezdett kapott valamit, amivel jól elvolt. Meg vettünk Vörinek télre egy nagypárnát a házikójába, és aztán abba beleültettük. Rágicsálthatott, meg ült a kényelmes párnán, a kocsiban, így tök jól elvolt. Az üres kocsiban ő is álldogál, de ő alacsonyabb, így tutira nem tud kimászni. Egy gond, hogy rágja a bevásárló kocsit. Ez az a dolog, amitől falra mászok, mármint, hogy fémes dolgokat a vadi új fogaival rág...

Ha mentek esetleg sétálni Ildivel, Krisztával, szóljatok mi is mennénk. Már ha nem zavarunk.

Amúgy nem tudom mi van Vikóval. Egyre kevésbé érdeklik a játékok. Inkább a berendezési tárgyakkal játszik, rámol, lépcsőzik. Már minden este egyedül megy fürdeni az emeletre. Kapott építőkockát, de leginkább a doboza érdekelte. Az építőkockák különösebben nem kötötték le. De ugyanez igaz minden játékára, talán kivéve a könyveket. Már délelőtt mondtam neki, hogy kidobom az összes játékát, hogy legyen oka minden mással játszani. Nagyon felhúzott. Egész délelőtt a virágok, a babakocsi, a riasztó vezetéke, táviránítók, telefonok és természetesen a lépcső volt a favorit. Azzal végleg felhúzott, hogy az ibolyát kiborította a drapp szőnyegre, és a cseréppel meg a alátéttel kezdett játszani. Mindezt annyi idő alatt, míg kimentem a konyhába inni.

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Sziasztok!

Először is a 26.-i talira Tomival megyünk, párom még nem tudja mit akar.

Netezés, munka stb.: Nekem az a bajom, hogy bár Tomi a nyugis gyerekek közé tartozik, ennek ellenére én már estére fáradt vagyok. Utóbbi időben többször is elaludtam szopi után, ezért nem szabad a házimunkákat estére hagynom.
Lehet hogy már a korral jár hogy kifáradok???
Bár az is igaz, hogy a terhesség óta alacsony a vérnyomásom.

Tomiról. Sokat gagyog, próbálgatja a szótagokat, dew szerintem még semmi tudatos. Vagy legalábbis nem értjük. S mindez, persze zömében itthon. Bár Hanzi már hallotta egyszer, amikor beindult és mondta a magáét séta közben, azért nem ez a jellemző. Kommandósan mászik, s most már nemcsak a járókában, hanem járókán kívül is négykézláb áll. Intellektuális egy fiú lesz, mert egyik kedvenc könyve, amit tutira leszed a polcról, az egy József Attila kötet. Nekem az a bajom az elpakolással, hogy Hová tegyem???
Bár az elburjánzott Yuccámat már visszavágtam, s egy részét kitettem a folyosóra. De egyszerűen nem tudom hová tenni pl. a nagyméretű virágokat. Most inkább próbálunk elbarikádozni dolgokat, ha kell úgy, hogy mi ülünk oda.
Járókában jól el van Tomi. Reggel abszolút élvezi. Van amikor nem tetszik neki, hogy betesszük, de aztán megbékél. S persze olyan is van, hogy nem nyugszik, s csak sír-sír. Ilyenkor persze kiveszem, s keresünk valami mindkettőnk számára jó megoldást.
Ő is szeret hintázni. Játszótéren is volt már, s van egy szobahintánk is. Hétvégén pl. kicsit felborult a napirendje, s este elaludt a hintában ülve.
Szeret turkálni a virágföldben, s a papucsainkért teljesen odavan. Persze a talpát rágcsálná. Nagy hiszti van, ha elmerjük venni tőle. S kaján vigyorral nyugtázza, ha tudja, hogy ő most egy tiltott dolgot csinál.
Foga még mindig nincs. Bár most is gyanús, hogy talán most jön, de hiszem ha látom!!
kb. 8 kg és 75cm. Már készülünk a télre, s vettünk neki overállt (Hanzival az újpesti börzén),s tündéri sapikat a C&A-ban.

Na ennyi, most megyek főzni.

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Jelentem, Miksa folyamatosan javul, mi viszont az emberrel dögrováson vagyunk, minket is megtámadott a kór. Nekem éktelenül fáj a torkom, ő már taknyos is, a közérzetem penetráns, mindezek mellett elment szegény éjszakára dolgozni. Remélem, hétvégére megjavulunk, szerintem van rá esély.
Ja, és Miksa ennek örömére megtanult fölmászni a kanapéra egyedül. Már tegnap is csinálta, csak akkor még azt hittem, hogy fellépett valamire és úgy, de mára kiderült, hogy nem. Csak hát lemászni még nem tud, mert hiába mutatom neki, hogy tolatni kell, ő annyira siet, hogy arra nincs ideje, és nem is érti, mit akarok.

Marycus! Azt akartam még kérdezni, hogy megnéztétek az Auchanban a játszóházat? Drága, drága, de amíg a kölykök nem lesznek egyévesek, addig meg ingyen van, és úgy má nem olyan drága, nem?Kép

Ildikó! Én magasabbra rakom a cuccokat, lassan derékmagasságig semmi sincs a polcokon. Jó, fölötte meg halomba állnak a cuccok, de még mindig jobb, mint ha valamit magára ránt, vagy megeszik valami olyat, amitől baja lehet.

Csajok, szopi mellett a C-vitaminon kívül, meg egy szopogatós homeobogyón kívül mit ehetnék, hogy javuljak? Ötlet?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Hát kivagyok... Vikó ma megdöntötte a nyűgösségi rekordját. Még séta közben is folyamatosan nyekergett, pedig ilyet már nagyon régen csinált. Megetettem, mielőtt elindultunk sétálni, evett is, de úgy mondta, hogy inkább vettem neki egy zsömlét. A negyedét bevágta, de miközben evett is folyamatosan mondta. Csak míg hintázott addig vigyorgott, aztán folytatta ahol abbahagyta. Az ég világon semmi nem jó neki.

Végre Zoli itthon van és vigyáz rá. Muszáj volt kineteznem magamból a gőzt...

Szirom:
Megnéztük a játszóházat természetesen, bár be nem mentünk. Szerintem is elég jó az ára 1 éves korig. Ha már mindenki kigyógyult ki is próbálhatnánk.

Sajna szopi mellett nem tudok semmit a forró citromos teán kívül. De vírus ellen nem hat. Algopirint lehet szedni az tuti, de lázon és fájdalomcsillapításon kívül bizti nem használ.

Miksa már nagyon belendült. Most akkor már a szoba se biztonságos...

Nildi:
Akkor Tomit se kell félteni. Nálunk is az működik, hogy költözünk egyre feljebb, már az utolsó helyeket is kihasználva. Amíg nem értenek a szép szóból csak ez a megoldás marad. A virágok nálunk az emeletre költöztek, amitől alig tudunk elmenni a folyosón.

Várunk titeket a babatalin. Remélem a többiek is meggyógyulnak addig.

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert fáradt vagyok.

Szirom,
Jobbulást! Glycosept-et és Phlogosol-t korlátan mennyiségben használhatsz a torkodra, ha köhögsz, van egy Grippostadt nevű köptető, azt lehet használni szoptatáskor is. Fájdalom esetén Algophyrin-t is. Hasmenésre cukros-sós fekete tea (só-cukor arányban legyen, se íze, se bűze, de használ). Orrcsepp vagy Sterimar (ha bakteriális vagy vírusos fertőzés, akkor szart sem ér). Ha lázas is vagy, inkább menj dokihoz, nehogy szövődménye legyen!

Marycus,
Vikó is ugyanúgy működik, mint Marci. Kocsikerék, amit a szájába akar venni, azt oda is veszi Kép Még cumi ellenére is és ő is mindent rágicsál. Most a Neugranormonos tubus a favorit, mert megint beindult a rágófoga és tök piros a popsija Kép
Ja és persze, hogy jöhetsz sétálni velünk! Inkább te szólj nekem pl., hogy mikor jönnél szívesen és megbeszéljük, mint múltkor. Krisztivel is ez működik.

Krisz,
Nagyon jók a képek Kép Mondom én, hogy Máté tiszta Regi és vica verza Kép Az a bohóc nagyon jó, azt is a barátnőd által vetted? Lehet, hogy beneveznék egyre....
Ti már javultok egyébként?
És még egy kérdés: Ausztriában szoktatok olyan boltba járni, ahol babakocsi is van? Ugyanis a sógorom anyukája Németo-ban él, de közölte, hogy ő nem tudja, hogy hol tudná megvenni azt a kocsit, amit kinéztem és ugyebár itthon már állítólag nem lehetne kapni. Viszont van ismerősöm, akit megkérhetnék, hogy Bécsből hozzon, ha ott van. Kösz előre is a segítséget!
Cipő meglett?

Marycus,
Még egy dolog: hogy tevezitek akkor a talit? Mikortól?

Jó éjt!

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hááát, mi megint sz.rabbul vagyunk Kép Ugyanis anyumék ugye tegnap itt voltak, és anyum elég vírusgazda volt, na, Robi meg én szépen mára visszaestünk Kép De már meg se lepődöm...az lenne a fura, ha az őszt meg a telet takony nélkül megúsznánk.

Hanzi,
Cipő sajna nem lett meg, legalábbis nem hívták Robit Kép
Igen, már tényleg egyre inkább hasonlítanak egymásra!! Kép
A bohócot is babaszobás ismerőstől vettem, sztem én mindent onnan szerválok Kép Jó kis hely! Az ára asszem 7700 ft volt, a boltban 2 ezerrel drágább. Ha kell, szólj, egyébként mindent tud szerezni ebből a márkából olcsóbban. Keresek honlap címet, ha érdekel!
Mi eddig Parndorfban meg az SCS-ben jártunk, ha kimentünk, előbbiben nem igazán van kocsi, az SCS-ben tuti, mert az olyan, mint nálunk pl a Westend.
De a legjobb, ha a Toys'r'Us-ban is megnézitek, bár játékbolt elvileg, de kocsik is jó áron vannak. (ez is az SCS területén van, csak kívűl) És a honlapon is meg tudod nézni: www.toysrus.at de az indexen van egy bécsi topik (a szülői munkaközösségen belül), ott aztán dömping, hogy hol, mi, merre, mennyiért Kép

Szirom,
Jobbulást még inkább, újra és újra nektek is! Kép Más nekem se jut eszembe a fent említetteken kívűl Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, Dr. HanziKép A torkomra az említett homeobogyót szopogatom, de köhögni még nem köhögök, csak fáj. Cetebe nagydózisú C-vitamint eszem, az nekem mindig segíteni szokott. Taknyos nem vagyok, az csak az emberen tört kiKépKép Gyomrom már rendbejött, csak az összközérzetem az szar. Lázas meg nagyon ritkán szoktam lenni. De lehet, hogy javultam egy kicsit, vagy csak képzelem? Elképzelhető, hogy ilyen rövid idő alatt megúszom? Jó lenneKép

Miksa különben már egyáltalán nem volt lázas este, "csak" orrot kellett spricnizni meg szívni. Muszáj rátelepednem szegényre, hogy meg tudjam csinálni. DöganyaKép

Marycus! NyugiKép Lehet, hogy jön a front vagy/és a fogacskája, vagy valami más. Vagy ilyen kedve volt Vikócának, mi sem vagyunk mindig bűbájosak. Még jó, hogy ilyenkor a párod tud segíteni, ez nagy mázli.
Amint meggyógyultunk, irány a játszó, oksi? Tényleg benne vagyok a csütörtök délutánt kivéve, mert akkor fogdokihoz kell mennemKép

Kriszta! Nektek is jobbulást. És ahogyan mi is rendbejövünk a hétvégi talira, úgy ti is meggyógyultokKép Egy halom idő van még addig. Még nem is találkoztunk egyáltalán!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Helyesbítek, mégsem vagyok jobbanKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


És Máténak boldog névnapot kívánunk!Kép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
Köszi szépen! Kép
Megjegyzem, én is döganya vagyok, mert Máténál se megy másképp, csak ha rátelepszem Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek! Mindenkinek jobbulást!

Annyit beszéltek itt a betegségekről, hogy már beképzeltem Vikónak is, hogy azért ilyen nyügi. Meg is mértem a lázát este. Picit magasabb volt a hője, de nem volt még hőemelkedése se. Reggel is megmértem, ki fog hűlni. Este én is sz-ul voltam, bár inkább fáradtságnak nevezném. De azért ittam C vitamint a biztonság kedvéért.
Mondtam is Zolinak, hogy miattunk már csak nem halaszthatunk babatalit...

Babatali előre láthatólag vasárnap délután (26-a) 1-től, ha jó nektek. De jöhettek előbb is. Kajcsi lesz, üdítőt meg rágcsát hozzatok Ti amit szerettek. Babavíz, ásványvíz, némi gyümölcslé van.
Hanzika értesíted megint Mesééket sms-ben? Hátha...

Szirom:
Ha meggyógyultok akkor mehetünk játszóba. Már sietni is kell, mert hamar 1 évesek lesznek a manók...

Hanzika:
Múlt héten voltunk bababoltba és nézegettük a babakocsikat. Gondoltam ám rád. Hát amit láttál nálam Graco-t, annál jobbat nem találtunk. Komolyan. Könnyebb volt bármelyik esernyőre csukhatónál. Próbáltuk összecsukogatni is őket, de volt olyan amit még Zoli se tudott egyedül összecsukni. Tulképpen egy jobb esernyőre csukhatót vettünk volna, mert a Graconak is az összecsukott mérete az egyetlen hátránya. De rájöttünk, hogy az esernyősök se foglalnak kisebb helyet, csak máskép, a súlyuk meg még több is.
Aztán azért újítottunk egy babakocsit, ami kínai másolata a Graco-nak, csak kisebb. Árában nem volt túl jó, de megtetszett. Úgy vagyunk vele, ha már nem kellenek, akkor vidéken tutira el tudjuk adni, mert mikor Sarudon voltunk a piacon majdnem babástul megvették a nagy Bergont. Zoli ott álldogált, nem látták Vikót és azt hitték, hogy árulja a kocsit.

Séta ügyben akkor jelkezem majd. Köszi.

Krisztocs:
Jobbulást! Azért nem próbáltátok személyesen megérdeklődni a cipőt? Mert nem bíznék abban feltétlenül, ha megtalálják telcsiznek is.

Szerintem mindenki döganya. Minden csúfságot el tudunk követni és ők nem tudják, hogy az érdekükben történik. Szerencse, hogy nem veszik különösebben zokon a nyúzásokat. Vikó is üvölt mint a sakál, azt 1 perc múlva vigyorog rám.

Mindenki kúrálja magát ezerrel!!! Rendicsek?

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Nagyon le vagyok lombozva.... rákerestem az ABC Design oldalára és írtam nekik egy emilt, hátha tudnak segíteni kocsi ügyben. Vissza is írt a lány, nagyon gyors volt, hogy megszűntették annak a kocsinak a gyártását, amit kinéztem! Pedig a legkönnyebb kocsi volt, amit valaha láttam és nagy bevásárlóháló van az alján, az a nagy előnye még! Most nagyon le vagyok sújtva, mert azért nem éri meg kimenni Ausztriába és körbeutazgatni, hogy van-e még valahol ilyen kocsi Kép Ilyenkor sajnálom, hogy nincsenek rokonaim külföldön, akik segítőkészebbek, mint a sógorom anyukája....

Betegeknek jobbulást! És Krisz, köszi a segítséget, de most tényleg nem tudom, hogy mit csináljak. Pedig lehet, hogy Ausztriában még lehet kapni valahol...

No, most megyek, Marcus anyuéknál, én is megyek vissza.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Hogy vagytok? És Marycus, ugye nem betegedtetek le?

Máté sajnos nincs jobban, igaz rosszabbul se szerencsére. Köhög, és folyik ezerrel az orra. És ma reggel, ahogy visított az orrszívástól, vettem észre, hogy kijött a jobb oldali felső szemfoga is....a balt is meg akartam nézni, de azt már nem hagyta...de valszeg ott is készül, mert tisztára vörös meg duzzadt az egész ínye. Úgyhogy ami tuti, hogy van 5 db fogunk Kép

Fiús lányok, ti is észrevettétek, hogy ha a fütyijét törlitek, vagy hozzáértek, bármi, akkor röhög a gyerek? Kép Máté hangosan kacag ilyenkor Kép

Hanzi,
Sajnálom a kocsit Kép Szívesen néztem volna nektek, ha előbb szólsz, nem tudom, mikor megyünk legközelebb Kép Elvileg még ünnepek előtt menni fogunk, de lehet, hogy csak Parndorfba Kép Azért szóljak előtte?
Apropó, ti miért nem ugrotok ki? Tudom, hogy üzemanyag stb., de programnak is szupi! És hát mást is lehet bőven venni, ami megéri kint!


Marycus,
Nem mentünk be, úgyis csak Robi tudna, de tegnap is későn jött, örült, hogy itthon van, én már úgyis letettem róla Kép

Adjatok ötleteket ajira, anyumnak lesz az 50. novemberben! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Ja, képzeljétek, tegnap találkozott Robi doki bácsival a postán, oszt jól eldumáltak Kép És mondta neki, hogy csütin megyek hozzá, úgyhogy nincs visszaút Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Csak nyavalyogni jövök, mert még szarabbul vagyok, mint tegnap. Mondjuk ha én is ihatnék Neocitrant vagy valami hasonló lötyit, akkor talán gyorsabban lábalnék kifelé belőle, csakúgy, mint az ember. Mondjuk most elkezdtem lámpázni a fejem. Miksabuckó már kifejezetten jól van, csak hát az orrát szívjuk még, de már nem is kell olyan sűrűn. Én reménykedem abban, hogy hétvégére megjavulunk. Tényleg, szerintetek mehetek fogorvoshoz betegen?

Kriszta, én az ember szülinapjára kinéztem valamit, bár az ára elég húzós. Remélem, nem kukucskál ide mostanábanKép www.csillagom.hu Tavaly nem kapott tőlem semmit - Miksán kívülKép - merthogy október 18-án szültem délután, neki pedig 20-án volt a szülinapja. S bármilyen ciki, annyira el voltam keveredve Buckoviccsal, meg még elég szarul is voltam, meg azt se tudtam, milyen nap van, hogy délben jutott eszembe a szülinapja, addigra meg már meg volt bántódva szegény. Szóval most valami nagyon aranyosat szeretnék neki.

Kriszta! Miksa nem vigyorog, ha a kukacát törlömKép Viszont már felfedezte, és időnként húzigálja, és egy darabig nem tudtam, ilyenkor mi van, de azt olvastam, hogy semmiképpen nem szabad neki olyat mondani, hogy nem szabad meg hasonlók. Végülis az ő saját kukacaKép

Hanzika! Sajnálom a kocsit, de nem lehet, hogy Mo.-on is van valahol még raktáron? Vagy esetleg feldobhatnál hirdetést, hogy ilyen kocsit keresel. Esetleg a babaszobán feldobni egy kérést, amolyan megrendelésként, hogy valaki hozzon neked külföldről? Biztosan sokan járnak ki.

Marycus! Ha meggyógyulunk, tutira megyünk, de 1-re majdnem biztosan nem, mert Miksa nagyjából akkor szokott ébredni. Aztán még kaja, kihajózunk, ecetera...

El akartam már mesélni, hogy Miksa mostanában mindent vauvaunak nézKép Még a Béla cicának is mondja, hogy vauvau, meg a tévében bárminek, ami egy kicsit is állatnak látszik. Tegnap például elefántokat látunk, és rögtön rákezdte, hogy vauvauKép És nekem annyira kell röhögnöm ilyenkor, persze elmagyarázom neki, hogy az nem vauvau, de nem nagyon értiKép

Lányok, ti mostanában mennyi ruhát adtok a gyerkőcökre? Vettetek már dzsekit vagy kabátot? Milyen vastagot?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Nagy hírek vannak nálunk. Vikó gyakorolja az önálló tipegést. Tegnap a rekordja 8 lépés volt, ma pedig 1 m-t sikerült neki lépegetni. Míg usziban voltam apu vigyázott rá és neki is lépett kétszer 2 lépést. A rövid távokat rendesen előre teszi meg és nem esik el a végén, hanem szépen a kezére támaszkodik. A hosszabb távokat meg oldalra lépkedve teszi meg, úgy ahogyan, mikor valamibe kapaszkodik.

Amúgy úgy néz ki mi végleg áttértünk a napi 1 alvásra, és kb dél körül. Na, azért ma kitett magáért, mert aludt vagy 15 percet... Tegnap se volt máskép, de fél 7-kor már el kellett vinnünk fürdizni és egy óra múlva már szundizott is. Mondjuk nem is csodálom. Eddig legalább jobb napokon szundizott kétszer 15-30 percet, azért az mégis jobb volt neki.

Krisztocs:
Jobbulást nektek!
Egyenlőre megvagyunk, de ilyen időben fenntartom a tali utolsó pillantban való lemondását, persze csak végső esetben.
Hát akkor jó szórakozást csütörtökre...

Szirom:
Jobbulást az egész Szirom családnak!
Hát nem tudom mennyire örülnek a fogorvosok egy beteg páciensnek, mégiscsak az ember szájában motoszkálnak... Szerintem inkább kérdezd meg telcsin, hogy mit szól hozzá. A másik, hogyha náthás is vagy, akkor nagyon macera levegőt venni, miközben fúrják az ember fogát, nem?

Nem gond, ha később jöttök, az 1 óra csak irányidő. Akár előbb is jöhettek, ahogy kényelmesebb. Mert remélem meggyógyultok és jönni tudtok! Vikó is lehet, hogy pont akkor akar majd szunyálni egyet, de biztos vagyok benne, hogy a többi gyerkőc is igényel egy kis sziesztát.

Gondolkodtam is, hogy oldjuk meg. De végülis van babakocsi, hintaszék, ketrec, kiságy. Majd megoldódik a dolog. Meg hát kézben is elvannak egy kicsit. Ha semmi nem jönne be. Mondjuk órákig az nagyon macerás, de idegen helyen biztos a jó alvók se viszik túlzásba.
Kajcsi is megoldható, etetőszék van. Szopit is meg tudjuk biztosan oldani. Szoptatós fotel nincs, mert én soha nem szoptattam ölben, Vikónak nem jött be.

Hanzika:
Én is sajnálom, hogy eddig nem sikerült a kinézett babakocsit megszerezni. Sziromnak igaza van, próbálkozz hírdetéssel. Ahová írtál és megírták, hogy már nem gyártják, onnan nem tudod megkérdezni, hol vannak viszonteladók az országban? Hátha nemcsak a Brendon van. Net-en is rákereshetnél a kocsi pontos nevével, hátha kidob valamit. Azért ne búsulj, ha ezt megszűntették csak hoznak ki helyette valamit, hátha még jobb is lesz, mint amit kinéztél, bár árilag lehet, hogy több lesz.

Mindenkit kérek, hogy kb. olyan péntekig jelezzétek, hogy jöttök-e és hányan vasárnap.
Ha megint nem jönne össze tolhatunk még egy hetet rajta.

Manó merre vagy? Csak nem most van már a beszoktatás?

Mindenkinek jó babázást!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Hát most már azért jó lenne, ha jobban lennél, nem rosszabbul! Kép
Köszi a csillagos oldalt, nagyon jó ötlet, csak nem anyumnak Kép Mert biztos bazira meghatná, csak ő minden olyanra pénzkidobást mond, ami vagy nem kézzel fogható, vagy múlandó, pl szálas virág....nagyon örül annak is, csak hát mégse az igazi. Gondoltam már hosszú hétvégére, mármint, hogy befizetni őket vhova az országba, de az is olyan kis túlzással, mint egy virág, elmúlik...de még talán ezt tartom a legjobb ötletnek, legalább feltöltődne. Csak kérdés, hogy állunk majd éppen akkor anyagilag...
No meg ezt apummal is egyeztetni kéne ugye, mert ő meg folyton melózik. Kép

Máté is rángatja szó szerint a kukacát, néha már rosszul leszek, olyan hévvel Kép Ja, és ma megtanultuk a tapsi-tapsit, marhára tetszik neki, egész nap tapsikoltunk Kép És most már az állás is nagyon megy, ahogy kikerül a járókából, egyből kotor felfelé, ha meg az ujjunkat fogja, néha lépeget egyet-kettőt. De ez még szerintem nem a tudatos.

Marycus,
Ez igen, milyen ütemben fejlődik Vikó! Kép Ő pontosan mikor is született? Ne hari, de mindig keverednek a dátumok Kép Ebben asszem Hanzi a "tudós" Kép

Szirom,
Annyira jót nevettem ezen a vau-s dolgon Kép Elképzelem, mint egy vígjátékban, ahogy állatot lát, vauzik Kép Vicces lehet Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Ma kissé kiakadtam a fiamon. Most, hogy megint beindult a rágófoga, képes hajnalban is felkelni. Tegnap negyed 2-kor, ma 2-kor kelt és fent volt 4-ig... aztán 7-kor már megint fent kukorékolt. Reggel is előadott egy megahisztit, viszont a délutáni alvásnál ezt gigára növelte. Annyira felhúzott, de annyira! Aztán persze a babakocsiban tologatva elaludt 3-kor és aludt 6-ig.

Ma nálunk is beindult a tapsizás, már nem a mi tenyerünkben, hanem a saját tenyereivel csinálja Kép De a legnagyobb siker számomra az, hogy ha megkérdezzük, hogy "Hogy alszik Marcus?" akkor lefekszik a párnára és úgy csinál, mintha horkolna Kép

Krisz,
Marcus is nevet, ha a kukacához érek, akkor meg hangosan röhög, ha felette puszilom meg Kép A játék vele már nálunk is beindult, előszeretettel nyúl oda, ha éppen rendbe teszem a popsiját.
Én is gondoltam arra, hogy menjünk ki Ausztriába, de aztán lebeszéltem magam. Először is, mennyibe kerül, aztán meg nem nagyon szeretnék most költeni jobban, mint szükséges. És ismerem magam, rögtön bevásárolnék Marcusnak olyat is, amit aztán nem is használna Kép
Ajándék: Még egy tippem lenne. Ha hord anyud láncot, akkor pl egy medál, amiben a ti családi képetek van. Vagy esetleg egy jobb minőségű képkeret ugyanígy. De a hétvége sem rossz ötlet Kép

Szirom,
Jobbulást! A Grippostadt olyan, mint a Neocitran, de csak paracetamol van benne. Szerintem azt lehetne. D emiért nem kérdezitek meg a gyógyitárban?
Kocsi: A Brendon az egyedüli beszállító, forgalmazó, nálunk meg az összes üzletet felhívtam már, tehát nincs. Egyelőre megpróbálok barátok útján beszerezni egyet, de ha nem sikerül, lehet, hogy hirdetés lesz belőle.
Én ma pl. adtam Marcusra egy vékony kabátot, alatta kötött pulcsi, egy rövid újjú poló és body volt. Vagy egy termoegyüttes és alatta vékony hosszú újjú poló.
Ja és fogorvoshoz egyáltalán nem lehet betegen menni. Vagyis nem ajánlott!

Marycus,
3 fő jelentkezik Hanzika családnál Kép
Gratula a lépegetéshez! Nálunk is van néha-néha egy, egy, de én nem szoktam kézenfogva vezetni egyelőre.
NÁlunk általában 2-3 között van elalvás és ma is aludt 3 órát. Tehát lehet, hogy Marcus csukott szemű szemlélője lesz az eseményeknek Kép
Egyébként a neten próbálkoztam, magyar oldalon csak keresnek, külföldin meg többségében német online-os rendelési oldalakat dob ki.
Szülinap: november 27?

Manó? Mese? Mici? MIldi?

Puszi

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Kriszta, ha a javulás csak úgy rendelésre menne, már tök jól lennék!Kép Azér így elég szar, hogy tényleg nem nagyon tudok tenni ellene. De nem akarok férfiak módjára nyekeregni, csak rohadtul sajnálom magamKép Meg az is baj, hogy napok óta nem tudok aludni. Dög fáradt vagyok, és hajnali 1-2-ig csak forgolódom. Miksa mostanában 1 körül ébred egyszer, na én akkor általában még nem alszom.

Marycus! Gratula Vikócához, tényleg nagyon fürge-ürge a kiscsaj. Ő se az a "tedd ki, hadd hűljön"-típusKép

Hanzika! A Bébikernek a másik üzlete is megszűnt? Az valahol mintha az Üllői úton lett volna. Ők szerintem tutira forgalmaznak AB Design-t.

Az öltöztetésre senki nem írt semmitKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Tök egyszerre írtunkKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Az összeset felhívtam, ami a prospektusukban van. Sőt, először az online-os oldalukat próbáltam, már ott sem volt... így jártam itthon.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

megvagyunk, csak mosatnában nem jutok el idáig, csak olvasás erejéig, elnézéstKép

Sőt, bavallom azt sem tudm hogy mikor és mit írtam utoljára, szégyenKép

Szóval szept 6-ai héten lekzdtünk bölcsibe járni, szerda, csütörtök, péntek voltunk, utána 1 hét nátha, d etalán ezt írtam. Az is rémlik hogy írtam hogy nov 1-től dolgozom. Szóval 1 hét alatt kimásztunk a náthából, most hétfőn még nem vittem csak játzsóba, aztán tegnap voltunk megint 1 órát bölcsiben. Talán most gyorsabban feloldódott és csúszdázotzt m,eg motorozott is gyerekekkel , de azért még nem igazán van elemében. bár már lökdösődött isKép

Aztán hagytam kicsit egyedül bóklászni, én leültem,a gondozónő tanácsára, el is volt, nézte a gyerekeket amíg az egyik gondozónő hirtelen oda nem hajolt hozzá hogy szia Emma, na erre elkezdett ordítani, hoyg anya, nay, jól megijedt. haz is jöttünk utána, persze integtni már volt kdve. Ma nem voltunk mert egy kisfiú volt nálunk délelőtt az enyukájával, vele játzsott.

Holnap újre megyünk, muszáj szokni, már csak 1,5 hetünk vana z "élesig".

A férjem mégse utazik ele hétvégén, viszont parkettázni akar. Úgyhogy hamegyünk is talizni akkor is csak én+Emma. Szombaton vagy vasárnap lesz?

És hánytól? Sajnos mi 4-1/2 5-nél előbb semmiképp nem tudunk odaérni, mert ő kb 1/2 2-től alszik minimum 1 maximum 3 órát. És kb 1,5 óra az út szerintem. Azért majd igyekzsünk. lezs ott egyáltalán még akkor valaki?Kép Igazá
ból mi délelötre szoktunk programot szervezni vagy 4 utánra, de hát tudom hoyg amíg kétszer aludt egy nap addig nekem is épp a déltől 4-ig lévő időpont volt jó.

Betegeknek jobbulást, ez valami nagyon frány avírus,annyian benne vannak.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Jajm nég ahgy dicsekedjek, Emma egyre jobban dumál, már csomó szót mond, sé néha már röhögni is lehet rajta.

Pl ma kapott egy sapkát, aminek a tetején két olyan szarv szerű az anyag, tudjátok, olyna csomós, na szóval próbálom rá, hogy jó lezs e a mérte, erre fogdossa a sapkát, tapogatja majd megszólal: Ez mi? Nyúúúl?

Ezt meg a szomszéd néni mesélte: Vasal a szobájában, Emmma megjelenik: Emma itt, kutya hol?
(A kutyánkat kereste, aki szintén nagy szomszédolóKép)

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Ha minden igaz, javulokKép Ez azt jelenti, hogy a torkom már nem olyan élesen fáj. A fogdoki meg azt mondta, menjek nyugodtan, mindenki taknyos. Az ember szerint úgyis mindenkit fertőtlenítenek, meg különben is maszkban dolgozik a csaj. Jajj, csak a múltkor is olyan sokára állt ki az érzéstelenítő, már azt hittem úgy maradok zsibbadtan...

Manó! Jó dumái vannak EmmánakKép Talira nem tud valaki elhozni benneteket? Mondjuk megkérem az embertKép
A beszoktatás azért szerintem nektek talán nem fog rosszul menni, hiszen Emma ismeri azt a bölcsit, nem? Mégsem olyan új az egész. Mondjuk olvasom máshol is, hogy annyian viszik most bölcsibe a gyerkőcöt, borzasztó lehet. Gondolom a szíved szakad meg. Én nem is tudom, mit csinálnék, ha nekünk kellene. És Miksa-korúak is mennek már.

Hanzika! Én csak próbáltam okoskodni babakocsi-ügybenKép
Marcus alvása és horkolása nagyon aranyos lehet, próbáltam elképzelniKép A tapsizás az nálunk nem nagyon menő. Ha én tapsizok, azon tök jót vigyorog, de ő nem nagyon akar, pedig már annyit próbáltam vele. Mondjuk integetni se akart egy darabig, most meg fűnek-fának integet, meg a képnek a falon, meg néha szopi közben is eszébe jut, és akkor integet.

Kriszta, ti hogy vagytok? A hosszú hétvége szerintem is jó, én is már ezer éve tervezem, hogy befizetem anyukámat valahová. Csak hát ő egyedül van, úgy nem akarom, az ikertestvérével mehetne (aki szintén egyedül van), de szétszekálják egymástKép Anyukám a legutóbbi szülinapjára - ami most volt, csak nem még találkoztunk - takarókat kap, mert amikor otthon voltunk láttam, hogy a régiek nagyon régiek, és baromira nincs pénze ilyesmire. Dehát ez nem különleges ajándék, csak olyan klassz ajándék. Jó este beleburkolózni a tévé előttKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!
Voltam ma doki bácsinál, mindenfélével megvizsgált, még hüvelyi uh-t is csinált, minden okés, tuti a bogyótól véreztem. Rákszűrést is megcsinálta, most már csak megmaradok Kép
Olyan szép uh gépe van, meg új ágy, kezembe adta a távkütyüjét, azzal szórakozhattam, amíg vizsgált. Még a petéimet is megnézhettem uh-n Kép A méhem is jó üres volt, nem lakik ott senki Kép Rosszul is lettem volna, ha igen Kép Bár mikor bementem, pont kimerevítve egy babóca volt a képen, hát kicsit nosztalgia volt, de asszem nem kérek többet Kép
Mátéról végre vittem képet, már vett új táblát, mert az előző betelt Kép

Szirom,
Miksát ismét jól megnéztem, olyan furi volt Kép

Marycus,
Te vittél azért képet doki bácsinak Vikóról? Függetlenül attól, hogy nem nála született...Kép

Csajok,
Nekem ma megint bazira fáj a torkom Kép Máté ezerrel köhög, taknya lóg folyton, úgyhogy nagy valószínűséggel mi megint kihagyjuk a banzájt Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Ma kicsit sűrű volt a nap, úgyhogy kivételesen ilyen későn.

Krisztocs:
Vikó 2003. november 26-án született, úgyhogy a tali napján lesz kereken 10 hónapos.

Doki bácsi nagyon büszke az új szerzeményeire, szerintem ha kell, ha se mindenkit megvizsgál minden eszközzel. Persze ezt nem negatívumként
mondom.

Természetesen, mikor a 6 hetes kontrollon voltunk, akkor azonnal kért fényképeket és "véletlenül" egy egész album volt nálunk. Aztán mikor 6 hónap elteltével újra voltam nála, akkor is kérdezte hogy van Vikó és van-e nálam kép róla. Persze azért vittem magammal egy képet. Mire mondta, hogy minden rendes anyánál van legalább egy kép. Megkérdezte, hogy ami a képen van az mind a haja, vagy le van vágva... Hát mondtam, hogy ebben és fog ügyileg nem jeleskedik.
De kitéve nincs nála Vikó. Ő nem kért képet, én meg igazán nem tudtam, hogy legyen és így elmaradt a dolog.

Egyébként én is mindig keresgélem az emlékeim szerint ismerős babócákat.

Sajnálom, ha megint nem jöttök.

Hanzika:
Majdnem talált a dátum. Gratula!

Aranyos lehet Marcus az alvással.

Babakocsi ügyben ne bánkódj, majdcsak sikerül valahogy szerezni.

3 főt jegyeztem.

Szirom:
Igyekezni azzal a gyógyulással!!!

Nem is írtam, de a vau-vau nekem is nagyon tetszett.
Ruha ügyileg meg azért nem írtam semmit, mert eddig nem volt olyan ordítóan rossz idő, így Vikót különösebben nem öltöztettem fel.
Ma volt az első nap, amikor jobban felöltöztettem. Most ép kezes-lábas volt itthon rajta, arra húztam egy gatyót, meg egy pulcsit kapott, mikor a kocsiból kiszáltunk, és sapi.
A kezes-lábast személy szerint én nagyon szeretem, bár nem néz ki benne már nagy babának, de nem húzza le a lábáról, mint a zoknit és nem lóg ki a dereka sem, szóval technikai okokból nekem megnyugtatóbb. Az sem gátolja különösebben, hogy ez jobban csúszik, mint a zokni, megszokta és ehhez mérten közlekedik.

Ma vettem neki harisnyát (de utálom), de muszáj, mert a nadrág felhúzódik és nem ér semmit. Meg ezt se fogja tudni lehúzni, legalábbis remélem. Persze itthon nyista harisnya...

Remélem tudtok jönni a talira.

Manó:
Nagyon jókat tud mondani Emma. Remélem, ha jöttök itt is mondja majd. Nem tudom Emma mivel szeret játszani, nálunk csak ilyen magunkfajta kis manóhoz jó játékok vannak. Ha Emma ezekkel már nem játszik szívesen, akkor egy-két kisebb játékot hozzatok magatokkal, nehogy uncsi legyen neki. Még nincs tapasztalatom ezen a téren ezért szólok. Te biztosan el tudod dönteni.

Tali vasárnap lesz és az 1 órát csak irányadónak javasoltam. Ha valaki előbb vagy később jönne, akkor tegye nyugodtan. Esetleg szóljatok telcsin, hogy jöttök.

Még egy kérdés, kajcsi ügyben Emmának csináljunk valamit külön? A piciknek nem nagyon csinálunk semmit, mert biztosan mindenki inkább a jól beváltakat adja a kicsiknek. Gyümölcs az lesz.

Ja, hol is laktok Ti, hogy másfél órát számolsz? Hátha van rövidebb út, de Szirom ötlete se rossz, ha nehezen tudtok kijutni, szerintem Zoli is szívesen elmegy értetek.

Akkor talira eddig biztos: Hanzika család, Nildi és Tomi, Manó és Emma.
Hanzika Meséékről neincs semmi híred?
Tényleg, mindenki tudja pontosan hová kell jönni, ugye?
Szirom család meggyógyulni és jönni!!!
Krisztocs, azért, ha meggyógyulnátok, akkor szeretettel várunk titeket is!

És végezetül:
Sikerült lencsevégre kapni a kis Birodalmi lépegetőt:

Kép

Kép

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Marycus! Fantasztikus Vikóca, igazán nagyon korán kezdi!Kép Miksára is ezt mondják, de Vikó jócskán lekörözte őt, bár az is igaz, hogy a lányok állítólag jobbak ezen a téren.
Tali: egészen jól vagyunk már, úgyhogy ha nem következik be visszaesés, illetve senkinek nincs ellenvetése, hogy egy épphogycsak frissen gyógyult család is megjelenik, akkor szerintem megyünk szívesen. Természetesen hárman.
Öltöztetés: az az igazság, hogy én a kinti ruhákra voltam kíváncsi. Most voltunk boltban, Miksán volt egy kertészgatyó, egy hosszú ujjú body, egy vékony hosszú ujú pulcsi, és egy vastag pulcsi. A lábára ráterítettem egy plédet, és így asszem nem fázott egyáltalán. Mondjuk itt azért sokkal zordabb tud lenni az idő, mint a városban.

Kriszta! Engem is megnézett doki bácsi az új gépévelKép Szerintem nagyon örül neki, és én is nagyon örülök neki, mert így szinte mindent meg tud nézni vizsgálni a magánrendelőben. A méhemet én már a kórházban láttam, amikor belázasodtam, és nézték, hogy nem maradt-e benn valami. Akkor egészen döbbenetes volt, hogy üres, mert előtte mindig ott mocorgott a mi Vízipókunk.
Különben miért volt fura Miksa képe? Pöttöm?Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szirom:
Tök jó, remélem tudtok jönni. Amúgy nagyon szomorú lennék, mert pont Ti tudtatok volna jönni a multkori alkalommal, aztán most meg Ti maradnátok ki. Ez nagyon rossz lenne.
Kúrálódni ezerrel!!!

Na, hát ezért nem írtam először ruha ügyileg. Vikót ennyire nem kell felöltöztetni, mert nagyon melege tud lenni, aztán akkor vége a világnak. Főleg, hogy nem tudok róla levenni semmit, mert akkor tuti megfázik.
A legnehezebb, ha autóval megyünk valahová. A kocsiban melege van, nem lehet rajta nagykabát, sapi, miegymás. A kocsiban öltöztetni az kész horror. Olyan nyügi, hogy húzom-nyúzom, dehát nem tudok mást csinálni. Most kb. negyed óra, mire kicuccolom a kocsiból őkelmét, meg vissza is ennyi. És még nem overált kell ráadnom, hanem csak dzsekit, meg sapit...

Na, ma tök reménytelen a környék, mert fekvőrendőröket telepítenek és fúrnak, meg vágják az utat ezerrel. Remélem hétvégén nem dolgoznak majd. Haladni lehet, csak zaj van.

Na, akkor várunk Titeket is vasárnap!

Végülis ki, mikor jönne? (Az eredeti az ugye 1 óra lett volna, de többen jeleztétek, hogy pont alvásidő.) Ez mindenkinek szóló kérdés... Jöhettek már délelőtt is, ha kényelmesebb, mint a délután, csak írjátok meg. Ja, csengetni nem tudtok, mert leszereltük belül a csengőt, nehogy pont akkor csengessen valaki, mikor Vikó ép elaludt. Persze cselből a nyomógombot kívül meghagytuk. Szóval kopogjatok, de ha tudjuk kb. mikor jöttök, akkor jobban figyelünk.

Még egy ismertető, a mi házunknál van egyedül nád ültetve, elég magas, ezt bizti észreveszitek.

Más: Így visszanézve a képeket, Vikó olyan, mintha táncolna, nem?!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Hát nekünk vagy vasárnap kb 10-től, vagy csak délután olyna 4-1/2 5-től jó. Akkor döntsük el hogy délelőtt vagy délután legyne és mi is catlakozunka mikro tudunk.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Nekünk a délután tökéletes, a délelőtt pedig mások okból egyáltalán nem jó. Szerintem mi olyan 2 és 3 között tudunk érkezni, de végülis mehetünk később is. Én úgy vettem a dolgot, hogy az már eldőlt, hogy délután legyen.

Manó! Mi azért mondtuk Marycussal, hogy valaki elmegy értetek, hogy ha Emma felébredt, akkor rövidesen indulhassatok, és kocsival sokkal gyorsabban odaértek. Egy telefon, és megoldható szerintem. Jól gondolom, Marycus?

Marycus! Nekem nem olyan, mint ha táncolna Vikó, hanem olyan, mint ha járnaKép
Ruha: Miksának még nem vettünk dzsekit, tényleg abból akkora kell, mint a többi ruhája, vagy nagyobb, hogy aláférjen a többi ruhája?Kép Miksabuckónak még sosem volt dzsekijeKép Most vastag pulival operálok.
A kocsis öltözést mi úgy oldottuk meg tavaly, hogy nem öltöztettük halálra, hanem a lakásban bebugyoláltuk jó vastag plédbe, úgy vittük ki a bemelegített kocsiba. Kiszállásnál hasonló. Sokszor megyünk parkolóházas helyekre, ott nem vészes.

És végezetül nektek egy kép, nem bírtam ki, mert annyira aranyos rajtaKép

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Ok,a kkor délután!Kép

De Újpest autóval is minimum fél óra, ha nincs forgalom. Tehát mire ideértek+odaérünk, az épp 1 óra, annyi idő alatt ott vagyunk netróval is. Viszont azt megköszönnén ha valaki értünk jönne Újpesti metróvégállomáshoz, az tényleg gyorsítanaKép

Meg hátha még rá tudom venni a férjem hogy elvigyen, majd attól függ hogy halad a perkettázás.

Azért egy telcsiszámot küldjetek már, nem tudom fel van e írva.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Egyébként ki jön?

Krisztocs? Többiek?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Akkor marad a délután. 1-től várunk mindenkit és érkeztek, amikor tudtok. Ok?

Manó:
A mail-ben a cím mellett a telcsiszámot is megírtam, de küldök most is mailt telefonszámmal.

Tudtommal jönnek Hanzikáék, Nildiék, Sziromék, és Ti. Krisztocs utolsó jelentkezésekor még sajna betegek voltak, pedig Emma meg Regi bizti nagyon jól ellennének együtt.

Szirom:
Tényleg nagyon aranyos Miksa a képen. Olyan szerényke, de bizti csak megleptétek az építménnyel.

Krisztocs:
Ha meggyógyultatok, akkor azért gyertek ám!

Akkor a holnapi viszontlátásra!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Marycus,
Tényleg olyan, mintha táncolna Vikó! Nekem is az volt az első gondolatom, irtó édi Kép

Szirom,
Miksa meg úgy áll ott, mintha karácsony lenne Kép Mármint olyan megilletődött Kép És tök nem hasonlít magára, olyan, mintha legalább másfél éves lenne a képen!!! Kép

Most már mi is eljutottunk odáig, hogy Máté csak állva v. mászva érzi jól magát, úgyhogy a járóka ideig-óráig jó Kép Egész nap megyek utána én is már...

Manó,
Mi sajna nem megyünk Kép Pont határeset még Máté...mi már jól vagyunk, de ő még köhög. Az orra is picit folyik, de talán ma már nem kell leszívni. De akkor se merem megkockáztatni ennyi baba mellett. Múltkor is kb ennyire volt Regi takony, és hát akkor is arról volt szó, hogy akkor inkább ne...Megítélésem szerint kb olyan tényleg most Máté Kép

Ja, megjegyzem...Szirom! Ilyet meg ne írj, hogy nem bírod ki, hogy fel ne tedd, uccu neki, és képáradatot kérünk!!!! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Sajnálom Kriszta, hogy nem jöttök, de ha már nem is kell szívni Máté orrát, akkor szerintem nyugodtan jöhetnétek. Bevallom, mi ma még azért kiporszívóztuk egyszer Miksát, mondjuk köhögni már egyáltalán nem köhög. Ha úgy áll a dolog, hogy ez az állapot visszatartó tényező nálatok, akkor lehet, hogy nekünk sem kellene mennünk? Én úgy gondoltam, hogy már szalonképes a srác, de talán nincs igazam. Mit szóltok?

Csajok, én az előbb megint úgy felidegesítettem magam, a kispasit egyszerűen képtelenség újabban megetetni. Eddig is kiütötte időnként a kezünkből a kaját, de most már olyan tökélyre fejlesztette a dolgot, hogy egyszerűen mindig ő nyer. Tiszta kaja lesz minden, az egész konyha, az én ruhám, az ő ruhája. Ja, a partedlit letépi magáról. És még azt sem lehet mondani, hogy nem ízlik neki a kaja, merthogy már az első kanalat is levadássza. van, hogy a negyedik kanállal tudom a szájába tenni. Akkor végre megkóstolja, és talán úgy dönt, hogy eszik. Amíg nem kér inni, addig általában eszik, de ha már ivott, utána szinte minden kanál előtt inni akar. Ha nem kap inni, akkor kibrugykálja a kaját. Ha már üres a szája, akkor is brugykál, és nem kér másik falatot, csak ha ivott. A sírba kerülök úgyis eccer...Kép Mi a fenét csináljak vele? Kevesebbet is eszik néhány napja, de jóval kevesebbet, mint eddig. Különben vagy vizet iszik vagy instant teát, vagy gyümilét higítva. Nem hiszem, hogy a gyümilével jóllakna, mert a varázsitatója aljára szokott kapni olyan 2 cm baracklét. Azért adom neki, mert úgy figyeltem meg, hogy jobb a kaksinak, ha ilyet iszik. Szóval ti mit csinálnátok? Az is eszembe juott, hogy egyedül akar enni, de ha a kezébe kap valamit, akkor kiszorítja belőle a szuszt, úgy, hogy az ujjai között folyik ki a kaja. Van olyan ferde tanulókanala, de azt csak kaja végén adom neki oda gyakorolni, mert nem tud még vele enni. kaja közben hiába adok valami mást a kezébe, az nem használ, attól még üt. Most ennyi jutott az eszembe, Miksa közben megkaparintotta a tányért és kinyalta, most hangosan kacag rajta. Kis lükémKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
Az etetés pár napja nálunk is detto így zajlik! Állandóan nyúlkál a kanál felé, kiüti a kezemből, ha kaja kerül a szájába, berreg, tiszta retek minden stb. Na és a mennyiség is irtó kevés lett szintúgy Kép Már van, hogy kb egy fél üveg bébiétel adagot eszik. Egyedül a gyümiből eszik "normális" mértékkel.
Inni ő is sokat iszik egyébként, főleg instant teát, de a napi két gyümilé is lemegy...De ez azelőtt is így volt, és mégis zabált. Hát nem tudom...igazából én úgy vagyok vele, ha nagyon kapálózik meg berreg, akkor így járt, befejeztem az etetést. Ha annyira éhes lesz, úgyis eszik!

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Én is épp ezt akartam írni, hoyg ha már nem kell szívni az orrát vagy csak reggel pl,a kkro szerintem nyugodtan jöhettek, én pl játzsóba is e szerint vittem,a mikro már nem kellett szívni neki akkro mentünk. Olyankor már nem fertőz, inkább amiatt nem szokták olynakor közösségbe engedni, mert még az ő szervezete van legyengülve kicsit, tehát rá vezsélyes hogy újra összeszed valamit, ezért szoktak 1-2 napot ráhagyatni.

Úgyhoyg hátha.

Lányok, hami csak 5 körül esünk be lesz még ott avlaki???? Mert ma is 1/2 3-kor sikerültEmmát letenni és 1/2 5-kor ébredt. holnap próbálom picit korábban, de egyre nehezebben alszik el délután. viszont 1/ 2 3-kor meg hirtelen totálkáros lett, szóvala lvás nélkül nem bírja. Mondjuka z is belejátszott hogy parkettáztuk ma a szobáját és tök rumli volt ezért mi sem eröltettük az alvást, de cska abab kellett hagynia munkát és lefektetni. holnap anyukám szobáját csináljuk.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, sütöttem meggyes pitét, na nem nagy szám, de ezt az egyet tudok, erre felette a család. két pici csík maradt, ebbőle gy a széle. pedig holnapra sütöttem elvilegKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! Úgyis fogyózokKép Szerintem 5-kor még simán leszünk, ha Marycusék ki nem dobnak bennünketKép Valószínűleg mi sem érünk oda 3-nál előbb. Ugyan 2-3 órát írtam, de az ember reggel a melóhelyről egyenesen horgászni megy, és mire hazavergődik, szerintem lesz 1 óra. Meg Miksát sem lehet azért pontosan belőni. Tök jó, hogy ti is jöttökKép

Kriszta, lécci, lécci gyertek már! Necsináljad, hogy itt könyörögtetsz magatoknak!Kép
Kaja: ok, hogy egy idő után én sem szenvedek vele, de este azért gáz, mert ha nem eszik eleget, akkor éjszaka kel a drágám kajálni. Az éjszakai szopi pedig nálunk mint olyan nincs, nem is volt, csak elvétve, ha kifejezetten bánatos valamiért Buckovics.

Csajok, Miksa újat talált ki a kádban: előrehajol, és beledugja az arcát, pontosabban az orrát és a száját a vízbe. Aztán felemeli és baromira elégedetten kacagKép És nem akarja abbahagyni... Addig csinálta végül, míg nyelt egyet, aztán volt kuckucKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy így hívtok, de mivel még azért mindig köhögés van ugye, abszolút így is terveztük a hétvégét. Tehát, ha már semmi baja nem lenne Máténak, akkor is már maradnánk, mert tegnap apuci ebből kifolyólag, hogy maradunk, csinált magának progit. (pontosabban egy kollegája jön majd monitorért) Ja, mert nem is mondtam, hogy pénteken hozott meglepibe egy LCD-s monitort Kép Olyan szééép! Szóval a régit meg eladta egy kollegájának, aki vmikor délután érkezik...Amit mondjuk simán le lehetne még mondani -gondolom-, de már tényleg így álltunk be, hogy maradunk.
Hozzáteszem, tényleg köhög még Máté...Kép Na meg hallani, hogy belül még van hörgés, takony Kép

Szóval, ne harizzatok csajok, ez megint így jött ki Kép

Szirom,
Édi lehet Miksa! Kép Gondolom azért meglepődött, hogy nyelt egyet Kép Máté azt szokta csinálni újabban a kádban, hogy rávetődik a vízre, mintha lenne vmi a víz alján, és utána teper egyik végéből a másikba, mint egy gyík Kép
Ja, meg ha engedünk még vizet, akkor odateszi a kezét, és marhára meg akarja fogni a vízsugarat Kép

Nálunk szerencsére akkor sincs ébredés, ha így eszik, szerintem ösztönösen tudja, hogy mennyi kell neki...vagy nemtom, de tényleg össze-vissza zabbant. (már ami a mennyiséget illeti) De este a max tápiját mindig totál benyomja.

Kriszta

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Kép

Hú, akkro Emma kicsiket fogja nyúzniKép

Szirom!

Fogyó? Ez atán kitartás. Én egyszerűen nem tudom csinálniKép
Remélem Emma nem lesz extra nyűgös kedvében és a jobbik formáját hozza. Bár bevallom 1-2 óránál többet nem hsizem hogy tudunk maardni, bár aki 5-re megy az ne is akarjon többet maradniKép

MAnó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Marycus! Köszönjük szépen a vendéglátást, nagyon jó éreztük magunkat!Kép

Minden kölyök nagyon aranyos volt, eszméletlen, hogy mennyire ügyesek már. És az is nagyon érdekes, hogy mennyire nagyon különbözőek. De tündériekKép

Tegyen már fel valaki képet lécci, lécci!Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Marycus,
Mi is köszönjük a vendéglátást és a türelmet még egyszer Kép Nagyon jó volt a gyerkőcöket megint így együtt látni Kép Vikó meddig bírta este fent? Nagyon tündér, ahogy lépeget, úgy bírtam Kép
Képzeljétek, Marcus, mihelyt elindultunk, elaludt (már a sarkon aludt) és itthon ébredt fel. Gyalog jöttük, kb. 25 perc alatt letudtuk az utat Kép Aztán fürcsi és most evés után macskázik Kép

Manó,
Mikorra értetek haza? Emma nagyon aranyos és olyan szépen eljátszott Marcussal, amíg ti kint voltatok a konyhában Kép Úgy bírtam Kép

Szirom,
Miksabuc nagyon érdeklődő tud lenni Kép Ahogy jól megfigyelte a játékokat Kép És most már nagyon kezd kisgyerekes és nem csecsemős lenni Kép Hisz lassan egy éves Kép
Embernek köszi a felajánlást, ha minden kötél szakad, lehet, hogy élünk vele kocsiügyben.

Ildi,
Hogy értetek haza? Tomi bealudt? A végére Marci is nagyon nyűgi volt ám!

Ja és persze, ki hagyott ott dolgokat, ha nem én Kép Volt egy üveg bébiétel és a gyerkőc kanala, amit otthagytam. Alkalmasint lehet, hogy ha előbb nem, egy séta gyanánt elmegyünk érte.

Jó éjt!

H.

Kép
hanzika
 
 


halihó!

Mi 1/4 9-kor értünk haza, köszönjük marycus férjének a fuvart a metróig, sokat gyorsított a hazaérésen.

Emma várakozásomon felül jól érezte magát, azt hittem unatkozni fog, d enem, hiába nagyok már a "kicsik" is.

Jó volt végre megismerkedni.

majd bővebben később, még nincs kész a parkettázás, illetve a pakolás ami maradt belőle, lépni alig lehet. Emma persze jól bírja, hiszen 1/2 5-ig aludt. Én hülye nem volt itthon semmi kaja neki és a bébiétel is elfogyottí, yg ma szalámis szendvicset vacsizott+kakót, de nem panszkodottKép

Marycuséknál semmit sem evtt, mert túl izgalmas volt a sok játékKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?