Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A fürdést nálunk én csinálom, mert attól a gyógyizétől, amit a vízbe kell öntenünk, nem kap levegőt a férjem. Annyi mindenre allergiás szegény. Pedig mi is úgy kezdtük, a fürdetés az övé, dehát ez van. Kárpótlásként utána ő etet, büfiztet, altat. Aztán nem látjuk másnap este 6-7-ig.Kép
Csak dicsekvés képpen: ma már 5-8 kg-os pelust kellett vennem!

Na pá mindenkinek, a Mamáknak jó pihenést, a babáknak szép, hosszú álmot!

G.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bubek, Ilba, köszi a véleményt.
Connie kérdezted, mire gondolok: Nem tudom, 3 vagy 4d-s de a 12. és 18. heti genetikai szűrővizsgálatra gondoltam, amit a kórházban is megcsinálnak kötelező jelleggel.
Én a 12. héten voltam az Istenhegyi úti klinikán is, ahol volt egy Down-kór szűrés is anyai vérből, úgyhogy ezt nem sajnálom és persze van egy dvd felvételünk is. Ott felajánlották a 18. heti vizsgálatot is, de a kérdésemre, hogy ezt milyen többletet jelent a kórházihoz képest, a legerősebb érv az volt, hogy több szem többet lát, ami persze nem elhanyagolható. A párom szerint felesleges megint elmenni. Ezért voltam kíváncsi arra, hogy vannak-e olyan tapasztalatok, hogy érdemes rászánni az időt. Köszi mindenkinek!
füge
 
 


Sziasztok,

még itt vagyunk, csak közben megint volt egy kis dolgom is. Próbálok nem unatkozni.Kép

Ilba, nem taxizom, ezen a héten minden nap apu vitt, meg még holnap is meg holnap után is. (Férjemnek nincs sajna jogsija - de januárban kezdi tanulni - hurrá Kép)

Jövő héten meg majd apósom. Apósomnak könnyebb, mert ők is itt laknak a kerületben, de apu Budaörsről jön értem minden reggel ide a XV. ker-be, el a kórházba, vissza ide, és azután haza. Szóval elég sok, és hálás is vagyok érte neki.

Ezért is kérem Marcit, hogy most már jöjjön ki, mert már kezd egy kicsit nyűgös lenni ez a minden nap megyünk a kórházba című fejezet. Nem szívesen várok el ilyen sokat a szülőktől. Vagy lehet, hogy inkább az zavar, hogy rájuk vagyunk utalva egy kicsit. Mindig is szerettem önállóan megoldani a dolgaimat, és ezzel a férjem is így van, de most ez nem igazán mérvadó. Most minden Marci körül forog. Kép Meghát tudom, hogy szívesen segítenek, de akkor is...

Bent a kórházban meg már tényleg szinte előre köszönnek. Már tudják miért jövök, tudják, hogy mit csinálunk, és már szinte szavak nélkül beköltözöm valamelyik CTG gépre, és megy minden mint a karikacsapás. Bár holnap felmegyek a szülőszobára, ott meg lehet, hogy nem is fognak majd emlékezni rám, mert ott csak a múlt hétvégén voltam. Kép

Na jó, akkor most én is elköszönök, holnap majd ebéd után jövök. (ha nem szülünk...Kép) Mindenkinek szép álmokat! (magunknak is, hi-hi Kép)

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 

 
 

Füge,
Értem. Én is csak azt tudom mondani, amit a többiek, teljesen meg voltunk elégedve a kórházi uh-val, sztem jó orvosok vannak ott, meg a dokink a magánrendelésen is csinált uh-t. Több uh volt így is, mint amennyi feltétlenül kellett,és Ákos nagyon nem szerette, főleg a végefelé.Kép)

KépKép
connie
 
 


Jóóóóóó reggelt!

Visszaaludt Lívia, ideuzsgyiztam gyorsan, mielőtt a férjem ideköltözik.
Hát, lányok, a fürdés téma egyre gázabb nálunk.Kép A vízben még elvan a gyerkőc, bár látszik rajta a pánik, de utána a törölközés, öltözés! Szabályosan verekedünk. Azt megszoktam, hogy visít szegénykém, de úgy dobálja magát meg kúszik el, csoda, hogy nincs tele kék-zöld foltokkal a keze meg a lába, annyira erősen kell beletuszkolnom a ruhába. Nincs valami ötletetek, mitől félhet ennyire? Az biztos, hogy nem pusztán utálja az öltözést, hanem azt látom rajta, hogy fél. De mitől? Azt hittem, ahogy nő, úgy elmúlik, de csak jobban elfajult és már nehéz az én 40 kilómnak, hogy az 5 kilós gyerekkel viaskodjak. Közben meg persze finoman is kell, nehogy tényleg erősen fogjam meg. Sajnálom ezt a kis lükemakit, hogy minden este átmegy ezen a "szörnyűségen".

Megyek hagymát pucerolni, kihasználom, hogy nem kell magammal vinni a konyhába a csibét.
(Meg már a férjem is ráncolja a szemöldökét, ugyanis versenyt futottunk a géphez, én értem ide előbb!Kép)

Sziasztok!!!

Bubek,
eredményes hétvégét!!!KépKép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Benedek Barátom! Kép
Boldog 2 hónapos szülinapot kívánok!!!
Az 1 hónapos Benedek
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Kedves Benedek!
Én is boldog szülinapot kívánok! Csak most olvastam leveled, mert anyáékkal egész nap vásárolni voltunk. Én végig aludtam, úgyhogy most szórakoztatom anyáékat. Ezt a kisautót, a labdát és a tortát küldöm neked ajándékba:
KépKépKép

Sok szeretettel, barátod Benedek: Kép

Kép

Kép
szorsi
 
 


Úgy látszik ma csak én vagyok gép közelben ...

Connie,
köszi a cetlis tanácsot. Ezek a gyerkőcök olyan viccesek, barátnőm másfél éves kislánya volt itt múltkor, kihordtuk neki a fél gyerekszobát, semmi nem kötötte le, aztán egy üres üveget talált és másfél órán át feltekerte rá a kupakot és le.
Lehet, hogy Benedek Karácsonyra kap egy fél literes ásványvizet? Kép Kép Kép

Livi,
bocsi, csak most néztük a tegnap esti randit, sajna nem jött össze, majd legközelebb! Kép Kép Kép
Jó a telcsid!!!

Bubek,
naaaaaa???? Marci babázol már? 10-e van, ilyenkor szoktak babák születni, ugye Szorsi? Kép

Csajok! Mit szólnátok egy táblázathoz?
név, kor, lakhely, baba, születése, orvos
Vagy hülyeség? Vagy valami más ötlet? Ha Beni engedi én össze is dobnám. Csak hogy minden babát tudjunk köszönteni a hónapos szülinapján. Kép

Itten vannak az 1 hónapos képek!
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Benedek!
Köszönöm a küldött ajcsikat! Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szia Mindenki!

Olyan jókat kacagok rajtatok. Vagy a gyerekeken? Vagy ki tudja. De nagyon jó egyfolytában mosolyogni, amikor Benneteket olvaslak, és a képeket nézem. KépKép

Itt vagyunk, egyben vagyunk, még mindig nem szülünk. Ha 10-e ha nem, akkor sem ma van a napja. Esetleg holnap? De szerintem ebből tényleg 19-e lesz...Ez az anyai ösztön. Ha ez is úgy jön be, ahogy tudtam, hogy Marci fiú...Kép
De a mai ctg-nk is tökéletes lett. Képzeljétek - ugye a ctg-n nézik a méhösszehúzódásokat is - ma olyan elég erős összehúzódásokat (50% felettieket!!!) jelölt a gép, amiket én nem is érzetem. És marhára nem értettem, hogy hogy lehetséges ez. Lehet, hogy már túlságosan megszoktam őket? Bárcsak (és íme a legújabb bárcsakozásom) ilyenek lennének szüléskor is!KépKép

Nekem tetszik a táblázat ötlete, Ilba. De gondolom azért ezt e-mailben, nem itt fent a fórumon. Azért ide nem kéne kitennünk az adatokat. Csak úgy magunk közt. És ha valaki csatlakozik még, akkor bővül a kör. Nekem ez bejön. Így is nagyon örülök, hogy ismerlek Benneteket, és a babákat is. KépKép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Bubek,

Nekem is volt 70%-os értékem is a szülés előtti napkban, de a szülést megéreztem rendesen. Kép De nem elijeszteni akarlak. Azt én is megéreztem, hogy kisfiú, de nekem október 8-ra súgta az anyai ösztönöm. Az szombatra esett és ezzel tudtam meggyőzni a dokim, hogy ne pénteken indítss a szülést, hanem hétfőn. Szerencsére vaárnap éjjel beindult magától. Szóval ha pontosan nem is súgta meg az ösztönöm a dátumot, abban segített, hogy ne kelljen indítani.
Szoktál álmodni Marcival?

Gabuska,
A hajszárítózást nem próbáltátok ki? Mert nekünk is úgy sírt addig, mintha nyúznám. Szerintem azt hitték a szomszédok, hogy kínozzuk. Azóta csönd van. Ha elmarad a szárítózás most is sír (igaz, nem annyira, mint eleinte).
Kép

OrsiKép

Kép

Kép
szorsi
 
 


Na, Bubek pedig én már tényleg azt hittem ... Kép
Nem baj, a 19-e is tök jó és a Karácsonyt akkor már hármasban otthon tölthetitek! Kép

Persze mehet privát is, de amiket fent írtam, abban nincsen semmi titkos, nem? Csak össze kellene szedni a korábban leírtakból.
Gondoltam így:
Ilba-29-Bp.III.-Benedek-2005.11.10.-Gajdos Edit
Ha mást is beleírunk, akkor persze priviben.

Ja! Mikor szültem és bementünk a szülőszobára, akkor nekem 1db 50%-os fájásom volt, a többi 30% körüli. Már majdnem hazaküldtek, mikor megvizsgáltak és már 4cm! volt! Kép

És ma elkezdtünk erősíteni is! Kép Fej jobbra-balra, amíg nem idegesedik be Beni.
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!!!

Megjöttem én is.

Ilba,
Benike irtó édi, főleg a Beni babával!!!
Mehet a táblázat, jó ötlet! Fél literes ásványvíz Karira? Azért ne essél túlzásokba! (Mondjuk én befoghatom a számat, mert Mikire semmit nem vettünk a csemetének.)

Bubek, szerintem lakhely alatt csak a várost/kerületet érti Ilba, nem a teljes címet. Legalábbis amiket eddig láttam a babaneten táblákat, azok olyanok.
Figyi, amikor nekem először mutatott erős összehúzódásokat a ctg, én sem éreztem, viszont 6 nap múlva szültem. Úgyhogy nem 19-e lesz ebből, hanem 16-a. KépKépKép Zárójelben még, hogy Lívia is 16-i.Kép

Megyek kézimeccset nézni, hajrá Magyarok!!!!!

Ja, a táblázatba:
Huszár Gabriella
29
Bp., Kispest
Lívia, 2005. 08. 16., 2510 g, 52, cm
Dr Gajdos Edit

Pá!!!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm irni,igy is jól levagyok maradva annyit irtatok!

Mi szerencsére már sokkal jobban vagyunk,Fanni már hétfőn mehet suliba,Szilvinek sajnos az orrát még mindig kell szivogatni.

Ilba:
Köszi asegitséget! Végül a gyógyszertárban sikerült kapni orrszivót,Szilvi nem annyira értékeli,annyira sir,hogy a szivem szakad meg ,de tudom,hogy csak igy gyógyul meg.
A táblázat ötlete szerintem is jó, az adatokat én is megadom:

Timi

36
Kispest
Szilvia,2005.07.17.,3540 g,55cm
Dr. Koiss Róbert

A képek továbbra is nagyon édik!!Liviának irigylem a haját!

Bubek kitartás!!Ezek a méh összehúzodások már tágitjál a méhszájat, vagyis valami már készülődik!!Próbálj sokat pihenni és vigyázz magadra!!!

Gabi:
Nem lehet,hogy Livi fázik és azért sir?

Most mennem kell,mert szilvi felébredt és sir.
Sziasztok!
Timi

Kép

Kép
novum
 
 


Sziasztok!

Már egyszer írtam nektek, mint Istvános anyuka, vagyis Ilbának, nyelvlenövés ügyben.

Azóta olvaslak benneteket és nagyon szimpatikusak vagytok, ha nem baj, szívesen csatlakoznék.
Ráadásul Jucussal és Bubekkel egy az orvosunk is.

És egy kis plusz: mi is Benedekek vagyunk, csak a vezetéknevünk: Benedek András Márton, aki november 18-án született és csütörtökön már 4 kiló volt. Kép
És én is 29 éves vagyok. Ennyi egyezés... KépKépKép
Berakok egy képet Andrisról, ami 9 naposan készült...
Kép
Üdv.

Wolga

Kép Kép
Kép
vvolga
 
 


Már megint elveszett a hozzászólásom!!!! Kép

Gabi,
megérte nézni, ugye? Kép Kép Kép

Elkezdem a táblázatot. Várom a többiektől is az adatokat, hadd ne kelljen visszaolvasnom. Kép

Novum,
és Fanni? Õt is beraknám!

Wolga,
mi lett Andris nyelvével?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Köszi mindenkinek a bíztatást! És így már tényleg úgy megyek majd szülni, hogy végigröhögöm az egészet. Ha-ha. (Bárcsak így lenne...Kép)

A táblázathoz: akkor én ezt elértettem, így szívesen megadom én is az adataimat.
Kocsisné Orbán Hajnalka
32
Bp. Rákospalota
Marci - még nem tudom Kép
Dr. Ruttner Zoltán

Gabus, ha 16-án születik Marci, akkor teljesen időben lesz, amiről azt hallottam, hogy a babák 5%-a születik azon a napon, amikorra ki van írva a mama. Akkor mi ilyen ritka madarak leszünk. Dehát, jósolunk itt, aztán ki tudja mi lesz belőle. Az is lehet, hogy holnap már megyünk is. El sem tudjátok képzelni, mennyire szeretném már látni az én kis Marcimat! Kép

Wolga, Andris is igazi Istvános baba! Nagyon édi! Kép

Ja, és tök jó, hogy nyertek a kézis lányok! Marci is úgy szurkolt, majd kiugrott a hasamból. Hárman együtt idegeskedtük végig az egészet. Hajrá magyarok!!! Kép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Helllllló!

Egy újabb gyönyörű Istvános baba! Üdv Andrisnak és a mamájának!

Ilba,
be voltam kicsit tojva a norvégoktól, de hiába! Nagyon jók a lányok! Kiket ismersz személyesen? Kulcsár Anitát ismerted? Kép

Timi,
valószínűleg nem az a baj, hogy fázik. Régen fordítva volt, a vízben bömbizett, kint már nem. Akkor is ugyanilyenek voltak a viszonyok (hősugizunk 26 fokra). Kiveszem a vízből, belecsomizom a fürdőlepedőbe vagy a hálózsákba (inkább a zsákba, mert a fürdőlepedőből kirúgja magát a kis butus) és azonnal rákezd a menekülésre. Felöltöztetni pedig kész borzalom. Mintha nem is ruhát adnék rá, hanem szögesdrótot. Azért nem értem, mert tényleg mindent úgy csinálok, mint régen, akkor nem volt baj.

Szorsi,
kipróbáltuk, sajna nem segített.Kép De köszönöm szépen a tippet.

Viszont az almát már így faljuk:
Kép
Kép
(A kezét azért fogom, mert olyan vehemenciával /férjem szavajárása szerint vehemóciávalKép/ tolja be a kanalat, hogy az már veszélyes.)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nagyon ügyi Livi!!!! Kép
E-mailt küldtem!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,

semmi, dokinéni azt mondta, ráér később felvágatni, mert nem akadályozza a szopásban, s ilyen kicsin inkább ne vigyük kórházba. S ezt bizonyítja az is, hogy 3280 g-mal jöttünk haza és két hét alatt 4 kilósra szopizta magát. Kép Úgyhogy valószínűleg majd januárban csináltatjuk meg.

Andris köszöni a dícséreteket. Most kellett énekelnem neki, hogy elaludjon. Ma különösen éhes, 2 óránként kér enni. Lehet, hogy a 6 hetes ugrás a szopizásban 3 hetesen jelentkezik, mert nagyon megnőtt az igénye.Kép

A táblázathoz:
Wolga
29
Budapest - Józsefváros
András, 2005. 11. 18., 3460 g, 56 cm
Dr. Ruttner Zoltán

Bubek,
drukkolok neked. Én nov. 15-re voltam kiírva, 17-én csütörtökön vizsgált a kórházban a doki, akkor már ki voltam nyílva ujjnyira, és mondta, ha én is úgy akarom, kedden megindítja, mert már minden készen áll a szüléshez. De hangsúlyozta, hogy ha csak beleegyezem, mert András minden alkalommal tökéletes CTG-ket produkált és semmi fájásom nem volt. Másnap de. elment a magzatvíz, késődu.-ra meglett András. Kép Õ döntötte el, hogy jönni akar. A doki meg majdnem végig ott volt. Igaz fájásaim sem voltak, így nem voltam egyszerű eset.

Nyugis estét mindenkinek!

Wolga

Kép Kép
Kép
vvolga
 
 


Sziasztok!

Táblázathoz én is csatlakozom:
Kocsisné Péterfy Hajnal (BubekKépKép)
31
Bp.X.
Ákos, április 22., 3750 g, 56 cm
Dr. Siklós Pál

Volga,
3 hetesen is van egy növekedési ugrás, meg 6 hetesen, 3 hónaposan és 6 hónaposan.

Gabuska,
Livi nagyon ügyes már. A babák általában nem szeretnek öltözködniKép Én énekelni szoktam Ákosnak, meg adok neki a kezébe valamit, pelust, testápolós flakont stb., van néhány ilyen darab direkt neki odakészítve. De az is lehet, hogy már fáradt Livi, és a fürdetés leguncsibb része kétségkívül az öltöztetés.Kép

Benedekeknek boldog szülinapot!
Kép

Volga,
Andris nagyon aranyos.

Mi vacsizni voltunk ma este, gyerekem nem hajlandó aludni, teljesen fölpörgött, annyit nyúzták. Kínunkban már letettük az ágyába, most épp a sötétben káromkodik babanyelven, ebből se lesz alvás.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok Kép

Benedek boldog szüli napotKép

a táblázat jó öti
Kép

Sallai Edina
XV. Rákospalota Bp.
Zsófi 2005 10. 05. 3570gr 56cm
Dr Hetényi Gábor
Írjuk be a szülésznőt is és a névnapot is ha szabad javasolni:
Böszörményi Bea
Zsófi nnap máj. 15.

KépVolga

Mi is néztük a kézit KépKép

Jó éjtKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


ja és 30 vagyok
lemaradt, bocsi

Kép

Kép
sajtine
 
 


Helló!!!

Sajtine, jó ötlet a kiegészítés!
Névnap: febr. 12.
Szülésznő:Schlenker Éva (?)lehet, hogy rosszul írtam

Connie,
köszi! Jövő héten banánozunk.
Mi is mórikáljuk magunkat öltözés közben (a nappali átöltözésekkel nincs gond, csak a fürdés után), játékot is adunk neki, játszom neki a kedvenc hapcis játékot, fel sem veszi.
Én a fázást és a fáradságot kizárom, attól nem lenne az a veszélyben az életem kifejezés az arcán. Na meg fáradtan nem nagyon tudná azt a bírkózást levágni. (Vagy csak én becsülöm alá a gyerekek képességeit?)Ne hagudjatok, lehet, hogy hülyén jön ki, hogy minden tippre azt mondom, hogy nem, de ha látnátok, Ti is azt mondanátok, hogy ez valami más. Na, mindegy, majdcsak elmúlik ez is.

Ilba,
megkaptam a mailt, köszi!

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


PUNKS NOT DEAD!!!

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jó reggelt Mindenki!

Gabi, és mi van, ha van valami olyan illat, vagy valami más berögzött emlékkép, amitől Livi ezt csinálja. Nem vagyok még gyakorló anyuka Kép, de az jutott eszembe, hogy próbáld meg máshol öltöztetni, ne ugyanott ahol eddig. (Pl. másik szobában) Hátha van ott valami rossz emléke, amit nem tud elfelejteni szegény. Kép

Jó ez a Punk frizura! KépKép

Ilba, a másik két adat:
szülésznő Böszörményi Bea
névnap: nov 11.

Ja és a megszokott hír: még nem szülünk, és a mai ctg is tökéletes. már kezdem megszokni...KépKép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Bubek,
teszünk egy próbát, a nappaliban fürdetünk ma este, megírom mi volt.

Én már azon lepődnék meg, ha szülnél. Lehet, hogy örökre kismama leszel? Na jó, tudom, hogy rossz vicc volt.
Nagyon várom már Marci úr születését, a sajátom előtt nem izgultam így!Kép Ez a fiúcska élvezi szerintem, hogy egy egész internetes társadalom őt várja!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ma reggel úgy fogadott az egyik szülésznő, (akinél kb. másfél hete voltam utoljára ugyanígy ctg-n), hogy "Hát maga még nem szült meg?!". Erre én is mondtam neki, hogy "Hát, még nem. Pedig jó lenne már..." Erre csak annyit mondott, hogy mivel ilyen kis turpisságokon töri Marci a fejét, hogy nem jön ki, pedig már kéne, számítsak rá, hogy úgyis a legrosszabbkor akar majd kijönni. Aki ilyen kis ellenkező az ember hasában, biztos majd a születésénél is komiszkodik majd... Erre csak annyit mondtam neki, hogy azért hátha nem. De már igazából azt sem bánnám, csak jönne már!!! Majd kiderül. Kép De igazad lehet, tényleg biztos kiélvezi a helyzetet. Lassan már én is csak Uraságnak hívom.Kép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Szép napot mindenkinek!

Hát eddig így áll a táblázat.
Mindenkinek stimmel?

Gabi,
Te 28 vagy nem? Mert ha 29, akkor én már 30! Kép
Livi frizkója marha jó, melyik koncertre készültök? Kép
Válaszoltam.

Bubek,
kitartás! Marci baba akarata ide, vagy oda, már tuti nincsen sok hátra!!! Kép Kép Kép

Segítség!!!
Hogy is kell az Excel táblázatot idevarázsolni???

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Már ezer éve mondani akartam, a decemberi Kismamában van egy képriport egy Istvános szülésről.
Bubek! Szülés előtt én ilyeneket nem bírtam nézni, olvasni, még a könyveket is csak a szülés fejezetig olvastam. Te hogy vagy vele?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Szia Volga!Nagyon szép a kisfiad!

Ilba:
Akkor Fanni adatait is küldöm(nagyon örült neki mikor megtudta):
1992.11.22.
névnapok: Fanni:márc.9.
Szilvi:nov.13.

szülésznő:Diószegi Éva

Gabi:
Livi nagyon ügyesen eszeget!
Még valami eszembe jutott az esti öltözési problémával.Nem lehet,hogy Livi éhes és azért ilyen türelmetlen?Csak azért kérdezem,mert nálunk is volt ilyen probléma.

Kép

Kép
novum
 
 


Sziasztok!!!

Mindenkinek irány lefelé sétálni!!!Kép

Timi,
eddig mindig evés előtt fürdettük Líviát. A reflux miatt muszály, kijönne az összes kaja belőle fürdés közben (volt rá példa sajnos). Éhségtől, fázástól "csak" üvöltene, nem menekülne pánik szerűen. Vagyis nemtom. Én már nem tudok semmit. Húú, remélem, nem unjátok még a témát! Nem csodálkoznék rajta.Kép

Ilba,
írhatsz 28-at is, de akkor javíthatod át áprilisban.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Végre sikerült az összes babés képet megnéznem!

Sajtine:
Az előkéjében Zsófi már most nagyon komolyan tud nézni a nagy szemeivel!

Szorsi:
Benedek a manósapkájában nagyon aranyos!

Connie:
Kedvenc képem a virgácsos!Ákos tényleg sértődötten néz,hiszen tudja,hogy nem is volt rossz.

Ilba:

Benedek és az óriási kutya szenzációs!
Azt hiszem Te kértél babaápolási könyv cimet!Én ezt használom:Penelope Learch:Picik és kicsik

Jucus:
Bogi fekszik a pihenőszékével az ágyában?Nagyon aranyos kislány!

Pihenőszék:

Nagyon hasznos dolog ha van a háznál!Mi sajnos nem vettünk,de nagyon bánom!Igy babakocsiba hurcolom Szilvit mindenhova a lakásba!

Most megyek mert főznöm kell!
Timi

Kép

Kép
novum
 
 


Timi,
a babakocsis hurcolásban megegyezünk. Mi is most készülünk pihenőt venni.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi,
láttam a képen,hogy abban is eteted!Ez nálunk is igy van!

Kép

Kép
novum
 
 


Hát, igen. Az autós hordozót rakom a kocsiba, mert az ülő fokozathoz még kicsi, és abban jövünk-megyünk itthon.
Hétfőn akarom felhívni a Megatoys-t, hogy mennyiért van náluk a pihenő, meg hogy össze lehet-e csukni, mert akkor nem kéne Apósomat ugrasztani az autóval, hanem elhozná a férjem busszal. Ez lesz a Karácsonyi ajándék.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ilba,

Hát, már nem nagyon olvasok. Már azt is megúntam, Kép annyi ilyen könyvet, újságot olvastam már el, amióta itthon vagyok (nyár vége). Azt hiszem, már teljesen felkészültem, amennyire lehet, a többi meg úgyis jön majd magától. Úgyis minden szülés más. Folyamatosan azt várom, hogy felismerjem a szülési fájásokat, és akkor már kezdhetek izgulni! Kép De igazából azt gondolom, hogy amit lehetett azt megtettem, és nagyon "túlspirázni" sem akarom a szerepemet (hogy éljek egy kis Gyalog Galopp-os idézettel Kép), szóval amennyire lehet, nem izgulok, inkább már túl lennék rajta. Már nem esik jól az ülés, nem esik jól a fekvés, csak a séta. Meg ha csinálok valamit. (A változatosság kedvéért ma is takarítottunk a férjem legnagyobb öröméreKép) De izgulni nem izgulok. Valahogy érzem én hogy fájni fog, nagyon fog fájni, de mégsem félek a fájdalomtól. Nem tudom megmagyarázni. Biztos a hormonok teszik. A boldogsághormonok. KépKép

Az Excelben meg jelöld ki azt a részt, amit ide akarsz tenni, és azt a részt képként (*.bmp, jpg, vagy valami) mentsd el. Utána ugyanúhgy be tudod ide tenni mint a képeket. Szerintem ez a legegyszerűbb. Vagy küldd el nekem emailben, felrakom. orbanh kukac iqjb pont hu Kép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Love Story
Főszereplő: Livibaba
Közreműködik: Apa, Anya
Gyártásvezető: Dudás Ica

Kép

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi!
Nagyon aranyoa képek!Látszik,hogy apukája elolvad a lányától!
Livi igy aludt el?Irtó édes!!!Ezeket a pillanatokért érdemes élni!!!!

Kép

Kép
novum
 
 


Timi!
Köszi szépen! Általában így alszik el, hogy valamelyikünk ujja(i)t fognia kell. Ha nem a hasamon fekszem, hanem az oldalamon, akkor befészkeli magát a mellkasomhoz ebben a pózban, ami a képen is van. És göi-göizik nyekergő hangon közben. Meg hozzá az a manó ábrázat!

Jól emlékszem, hogy Szilvike 4 hónapos? Miket eszik már?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi!
Hát nagyon aranyos lehet!Ezek szerint az ágyában ő se alszik el?Mert Szilvi még mindig velünk alszik.Tudom,hogy ez egyáltalán nem jó,de mivel még nagyon sokszor felébred nekem igy kényelmes visszaaltatni.
Igen, Szilvi már 4 hóhapos,17.-én lesz 5.Még mindig szopik,de ez már nem elég neki úgyhogy kap tápszert is/HUmana1/.
A védönő szerint lassan élkezdhetjük a gyümit is.

Nektek ki a védőnőtök?

Kép

Kép
novum
 
 


Timi!
Elalszik az ágyában is. Ha látom, hogy álmos, befektetem, de akkor ott állok 1-2 percig, benyújtom neki a kezem és megvárom, hogy elaludjon. Amikor mocorogni kezd, visszamegyek és ugyanaz lezajlik. 2, max. 3 próbálkozásra elalszik rendesen. Éjjel viszont ő is velem alszik.
Mi is a Humana HA 1-et esszük. A védőnő Csoma Beatrix, ő SZTK-s.

Apa gyönyörködik:
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Na itten vagyok!

Voltunk családi ebéden Benedekkel, egész jól bírta, én meg egy jót ettem. Kép

Novum,
köszi a könyv címét, szerintem ha eljutok Karácsony előtt könyvesboltba, akkor veszek valamit és majd valakinek odaadom, hogy hozza nekem ezt Jézuska. Kép

Gabi,
a fél literes ásványvíz mellé Kép mi is pihenőszéket veszünk Karira. Holnap el is megyünk a Brendonba körülnézni, van egy sapi, ami nagy lett, vissza kell úgyis vinni, meg van kupon, amit be akarok váltani, meg a pihenőszéket megnézzük. Kíváncsi leszek, hogy bírja majd Beni, meg mi mennyit bénázunk a gyerekkel.
Menyem még mindig ari!!! Kép

Bubek,
köszi, azt hiszem sikerült.
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Na végre nekünk is van többgenerációs képünk, csak a férjem hiányzik róla.
Beni, Nagymama és a 94 éves Dédipapa KépKép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Gabi:
Jó neked,hogy napközben is ilyen könnyen elalszik Livi!
Szilvi akkor is csak az ölemben hajlandó elaludni, ha megpróbálom becsempészni az ágyába rögtön kipattan a szeme. Jól el van kényeztetve a lány!!
Készülődsz már karácsonyra?

Ilba:

Tök jó lett a táblázat!
A képen aranyos Beni,milyen jó,hogy a dédipapa is gyönyörködhet benne!
Úgy látom az ebéd finom lehetett!
Timi

Kép

Kép
novum
 
 


Timi!
Végülis tényleg nem panaszkodhatok, délelőtt is, délután is kb. 2 órát alszik minimum, jobb napokon ezek mellett több fél órás szundit is beiktat. Ma kábé 5 órát volt eddig ébren összesen. Amikor még nagyon kicsiri volt, ő is csak ölben aludt el és az ágyban csak visított.

Nem különösebben készülünk, a héten bevásárolunk az Europarkban, veszünk egy pici fát és kész. De már várom, mit szól majd a fához és a csillogáshoz.Kép

Ilba,
ügyi vagy, jó lett a táblázat!
Ha jól látom, Beni azt mutatja, hogy 5 darab koviubit kér. Úgy szeretném már meggyömöszölni a kis drágát, a többi imádnivaló Istvános babával egyetemben! Remélem lesz rá alkalom valamikor.Kép

Ma adtam Líviának banánt, összekutyultam egy kis anyatejjel, amit még októberben tettem el, direkt erre a célra. Hát sajnos nem csináltunk fényképet, csak mozgóképet, ezért nem tudom illusztrálni, de majd kiugrott a bőréből! Egy bibi van csak, hogy a kis mancsával ő is fogja a kanalat, és nagyon brutál módon tolja a szájába, úgyhogy résen kell lenni. De azt hittem megzabálom banánostól, annyira aranyos volt! Nagyon nagy élmény, hogy már majdnem úgy eszik, "mint a nagyok". Pedig még csak most született! Hihetetlen, hogy milyen tempóban fejlődnek.

Hogy panaszkodjak is: csomókban hullik a hajam. Azt tudom, hogy terhesség, szoptatás alatt előferdül, de sajna már egyik sem aktuális, úgyhogy meglep. Nem baj, egész jó parókák vannak manapság.Kép vagyis Kép

Megyünk fürdeni, sziasztok!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok Kép

Csak egy rövid bekukkKép

Ilba: szupi a táblázatKép
nagyon klassz a generációs kép
ilyet nekünk is kell csinálniKép
Szerintem Beni azt mondja:
Apa hozod már a sörömet a jobb kezembe? Kép

Livi még mindig egy kis tündérkeKép

Mondtam a férjemnek: figyuuuzzzzzzzzz
Férjem: mennyibe kerül?

Kép
Szóval megvettük a pihenő széket.
Jucus köszi az ötletetKép
Nagyon szupi. A Brendonban vettük.
Végül is busszal is el lehet hozni Gabuska, össze lehet csukni és nem olyan nehéz.
Tényleg olyan jól el van benne a zsófiKép
Mi is voltunk ma vendégségben (ebédre) és vittük a pihenőszéket is. Csak dícsérni tudomKép

jó éjszakát gyerekek, bucsúzik a füles mááááára
bujjatok Ti is be a jó puha ágybaKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Beni, nézz csak a kijelzőre!!!
Kép

Bubek,
kipróbáltuk a másik szobát, semmi változás, viszont a férjem elkezdett közben fényképezni és a kis maszatka egyből nem az öltözésre figyelt. A fürcsit az eredeti helyen csináltuk, a gyerekszobában, de öltözködni átmentünk a nappaliba, ott már a férjem sem fuldoklik a fürdőolajtól, ott tudott lenni ő is. Lehet, hogy minden este fényképezni kell, hogy elvonjuk a figyelmét.Kép Vagy legalábbis úgy kell tenni, mintha.

Sajtine,
mi is minél előbb megvesszük a pihenőt. Köszi az infót a cipelésről!
Én ismerek még egy tündérkét, csak az anyukája kevés képet tesz fel róla... Kép

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Gabuska,
Nagyon ügyes Lívia!KépAranyosak az alvós képek is.
Banánra figyeljetek, mert fog, én egyáltalán nem adok már Ákosnak, de azért nem minden babára van ilyen nagy hatással.Kép Sajnos nálunk kakigondok vannak, mióta kap szilárdat is, így a répát és a banánt messziről elkerüljük, pedig szereti.Kép
Hajhullás kb. szülés után 3 hónappal tetőzik, aztán majd megáll. Azért van, mert a terhesség alatt általában nem hullik a haj, majd szülés után elhal egy csomó, és az alatta növekvő hajszálak kb. 3 hónap alatt tolják ki, hogy ki tudjon hullani. Hogy egész precíz legyek.Kép Ezeket a fodrászomtól tudom.Kép

Novum,
Ákos kétlaki, napközben a nagyágyban alszik, általában szopival alszik el, és én kiosonok mellőle, éjjel a kiságyban kezd, de ha felébred, magam mellé veszem, és ott alszik tovább szopi után. Képtelen vagyok ébren megvárni a szopi végét, meg amíg jó alaposan bealszik, hogy vissza tudjam tenni. Állítólag kell nekik 20 perc, mire jó mélyen bealszanak, Ákosnél ez tényleg így van.

Ilba,
Jó ez a többgenerációs kép.Kép
Hiányzó adatok: Csűros Erzsike volt a szülésznőm, és Ákos névnapja febr. 27.

KépKép
connie
 
 


Gabi!
Olvastam más topikban,hogy a hajhullásra Bánfi hajszeszt vagy sampont használnak.Volt aki nagyon dicsérte,de egy pár hónapig rendszeresen kell használni!Próbáld ki,ha nagyon zavar a hajhullás.

Connie:
Szilvinél is ugyanez a helyzet.Napközben a nagyágyban tudom elaltatni szopival,de mivel már forgolódik nem nagyon merem egyedül hagyni ott,mert egyszer már leesett és nagyon megijedtem.
Igy küzdünk a saját ágyában való elalvással,ami elég nehezen megy.Egyszerűen nem tudom,hogyan tudnám úgy betenni az ágyába,hogy ne ébredjen fel!Volt amikor elhatároztam,hogy most berakom az ágyába és megvárom amig elalszik,de nem birtam sokáig hallgatni a sirását,igy maradt minden a régiben.Ezt a problémát még nem tudom,hogy fogjuk megoldani,lehet,hogy még 18 évesen is velünk alszik!Hi-HI.

Kép

Kép
novum
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?