Új privát üzeneted érkezett!

Végre sikerült feltenni a képet! Hogy mi se maradjunk le!Kép
Aranyosak a picik,

Bea

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Mellszivo: hat nekem bent nem ajanlottak fel, hogy lenne. En vittem, Dori sms-ben iranyitott. Igazan nem tudtam hasznalni, mert Atti teljesen kiuritette a melleimet.
Popsitorlot nem kaptam egyaltalan, csak a Felicitasos csomagban. 14pelust vittem, meg 5hozott be apa, mert hiany volt a korhazban. Sot en textilt is vittem, mert 2kaptam ket napra, es Atti az elso oraban osszekoszolta
Wc papir uloke gyogyszertarban kaphato, kb 200ft 10db. En csak beontesnel hasznaltam, mert a szules utan ugy fajt a gatsebem, hogy csak fole gugolni tudtam, ulni nem, mert ugy ereztem szetrepedek.

Remelem tudtam segiteni.

En 1agyasban voltam, es mi 5eft adtunk, hozzajarulaskent a korhaznak. A szomszed csaj is adott. Szerintem ez korrekt volt igy. Nekem minden penzt megert a nyugalom, mert szules utani este katasztrofalis volt 3csajnak koszonhetoen.

Kajat nekem minden nap hozott a ferjem.

En is a lila szuloszobaban vajudtam. Nagyon jo volt a labda. Vegig azon ultem.

Megint faj a pocakunk. Hivtam a vedonot, de azt mondta semmifele gorcsoldot nem javasol. Iszonyat, hogy szenved szegeny. Tuti nem a kaja miatt van, mert csak huslevest ettem tegnap.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Dori, Bea!
Gyonyoruek a babak, es milyen nagyok mar!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 

 
 

Dóri,Vantal,Ezvicc köszi az infót,akor viszem a mellszívót és időben beszerzem a wc-ülőkét.KépÉn is egyágyasba szeretnék kerülni,nekem is megérné a nyugit.
Bea nagyon szép a pici!Kép
liu
 
 


sziasztok

nagyon szépek ezek a nagy babócák, el sem tudom képzelni az én kis manóm milyen lesz már pár hónapos korában.
Egy kissé nagyon el vagyok fáradva, a manóm viszont ma egész nap alszik, remélem éjszaka is ezt fogja tenni.

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Eper!
De irigyellek! Nalunk egyre kevesebbet alszik. Mondjuk ma elmentem vele setalni egy kicsit, es utana kint hagytam a babakocsiban a kertben, es nagyon jol elaludt. Furdes utan viszont megint csak a mellkasomon volt hajlando aludni. Most rendesen alszik, csak a mi agyunkban Kép Egyszer majd csak helyre all.
Tegyel meg fel kepeket legyszi!

Jo ejt!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


elkiabaltam, megyek be, es torpe az apja mellkasan sir. Megint kezdodik a pocakfajas Kép Megint nem tudunk majd aludni Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!
A legtöbb babánál a 2. és 6. hét közti időszak nyűgösködős, sírós. Van, akinél este, van akinél éjjel, ez változó. Az a ritkább, aki megússza. És nem feltétlenül hasfájás, bár erre egyszerűbb ráfogni. Hanem az egész "kinti világ"-hoz való akklimatizálódás. Sok babának segít, ha kézben van és ringatják. Miért ne alhatna el a mama karjában amikor csak lehet? Bármilyen hihetetlen, de ez az idő azután úgyis elnúlik. Kitartás!
nyeste
 
 


Sziasztok!
Ha valakit megnyugtat:csak most az első időkben érzitek fárasztónak időnként a Babusokat, később könnyebb lesz.De minden gyermek más és más. Nálunk mindkét gyerek az ágyunkban aludt, a lányom egy jó ideig csak rajtam fekve tudott nyugodtan aludni, majd szopizás után mellettem feküdt az ágyban és békésen aludt reggelig.3 hónaposan már külön ágyba, szobába tudtam tenni, átaludta az éjszakákat, 8-9 körül ébredt fel.
A kisfiam szintén velünk aludt, utálta a kiságyat, nem is igen volt benne (tologathatós baldachinos mózest is szereztünk neki, az sem kellett), most 3,5 éves kb. 2,5 éves koráig úgy aludtunk, hogy a mi ágyunk mellett volt az övé. Ha éjszaka nagyon rám mászott csak átguritottam az ő ágyára.Mostmár a tesójával alszik egy szobában, de este lefekszem mellé míg el nem alszik. Volt egy idő mikor elég nehéz volt elviselni, de már megszoktam. Most megbeszéltük, ha megszületik a pici, már nem tudok vele lefeküdni. Megértette, remélem ha eljön az idő, akkor is jól fog hozzáállni.
Egyébként szerintem egy ici-pici baba sokkal biztonságosabban érzi magát melletted, rajtad, a kezedben mint az ágyában. És nem hiszem hogy nem lehet "kiszoktatni" a szülői ágyból - egyszer. Ez gyermekfüggő ,mint az én példámon is látszik.
Bocs hogy ennyit írtam, de kb. 4 óra óta nem tudok aludni, így legalább múlik az idő. Csak mi lesz reggel, ha a gyerkőcök ébrednek?! Kép
Szép napot mindenkinek, szebbet mint amilyen most! Kép
judy68
 
 


Sziasztok Lányok!
Gyönyörűek a babucik!!
Remélem már tudtatok kicsit pihizni, és Judynak igaza van, ez az igazán sírós időszak télleg elmúlik nagyon hamar.
Eper: milyen hamar akkora lesz Maja, mint Erik! Majd meglátod. Én most néztem a kis rucikat (szelektálok), hogy ezek vmikor jók voltak Bencére Kép
Vmiért nem tudok képet csatolni, remélem sikerül majd később Kép

Kép Kép
fricky
 
 


Most sem sikerült képet felraknom, de ha vkit érdekel az én kis manócskám, akkor látogasson el a: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=5890 linkre és ott megláthat minket Kép

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky: nagyon ari Kép A szülős képek a legjobbak szerintem! Kép

Nyeste: teljesen egyetértek. Minden bizonnyal ki fogják nőni ezt az anyán elalvást, mert hát valljuk be, elég furcsa lenne, ha kamaszkorában is az anya kezébe kívánkozna Kép Szerintem butaság attól tartni, hogy mi lesz, ha megszokja. Még nagyon picik.
Erik nálunk is úgy alszik, hogy szinte közvetlenül mellettünk van a kiságya. És ezt így is tervezzük még egy jó ideig. Bennünk fel sem merült, hogy külön szobába rakjuk, amíg kicsi, hiszen szegény babák eddig megszokták az anyjukhoz való közelséget. Kijönnek egy idegen, hideg, zajos, vakítóan fényes, ijesztő világba, erre nem hogy az anyjuk mellett nem lehetnek, de még vele egy szobában sem. Én nem is csodálom, hogy egy ilyen külön-szobás baba rosszul alszik, folyton felébred, meg fél Kép Maximálisan érthető is Kép A kis állatkölykök is akkor alszanak nyugodtan, ha érzik a mamájuk közelségét.

Ezvicc: tényleg hamar elmúlik ez az időszak, bár amikor benne vagy, valóban elég kilátástalannak tűnik. Mondtam még terhes kordban is, hogy majd meglátod, hogy akkor milyen jól és sokat aludtál ehhez képest, és még visszasírod a legnagyobb pocakos éjszakákat is! Kép
vantal
 
 


Sziasztok csajok!
Ezt belinkelem,hátha érdekel még valakit rajtam kívül.
http://www.babaszoba.hu/forums/messages?tid=976992
Egy lányzó most nagyker áron adja az Aloe termékeket,én egyből rendeltem 1 First-t(kb. 4.350Ft így).
Kellemes hétvégét mindenkinek,és kitartást a babákhoz!Kép
liu
 
 


Szia Ezvicc

kitartásKép))

Majd csinálok egy fotos honlapot, de egyelőre nincs rá időmKépKép

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Judy!

Én császárral szültem. Egy éjszakát kell a császáros szobában tölteni. Másnap reggel ott vették ki a katétert, még ott kellett zuhanyozni, utána költözni a másik szobába. Azt nem tudom, hogy a babát mikor adják oda, mert Danca fent pihent a koraszülött osztályon a dobozában. Úgy emlékszem, hogy a császáros szobában töltött nap folyamán is behozták a többi lánynak néha szopiznia törpéket.

Én is teszek fel egy képet, nehogy lemaradjak:-)

JuditKép

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Szia Judit!
Köszi az infot. Remélem ha császáros leszek nekem is kihozzák a Babucit, nem csak másnap reggel. Kép
Aranyos a picikéd.
És a többi most felrakott babuci is édi!!! Kép Kép Kép
Üdv:Judit
judy68
 
 


Sziasztok Csajok!

Nagyon jó volt visszaolvasni, és látni ezt a sok képet a babákról. Ezt gyakrabban megtehetnénk. Jó látni ahogy fejlődnek a picurkák, és jó látni a legifjabbakat!! Gyönyörű szép mindenki babája. Íme a mi kis Fruzsikánk. További jó hétvégét Mindenkinek!Kép
picipocak19
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek annyira gyönyörű babája van!!!Kép

Én most értem haza a dokitól. Minden rendben a babóval. Még mindig fejfekvésű. Azt mondta a doki, hogy olyan 3500 gramm körüli lesz. Legközelebb 3 hét múlva kell mennem. Akkor kezdem majd a 38. hetet. Azt nem értem, hogy CTG-re mért nem küldött. Vagy azt csak a 38 hét táján kell?

Jucus
35+0

jucus1
 
 


Ja, és holnap megyünk anyuval a kórházba szülőszoba látogatásra. Ez lesz az utosó ilyen a nyári szünet előtt. Biztos jó lesz. Legalább látom én is előre, hogy hol is fogok szülni.

jucus1
 
 


Jucus!

Az, hogy a doki mikor küld ctg-re az sok mindentől függ.
ált. a 36.-38. héten szokták elkezdeni

üdv. dóri
Vendég
 


Jucus!
Engem Jávorka a 38. héten küldött ctg-re. Dec.20-án, akkor azt mondták, hogy van vmi, de semmi komolyabb. Erre 21-én megszültem Kép Szóval erről ennyit.
Hár már neked sincs sok hátra!! Kitartás Kép

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a reflux tanácsokat. Most már nem aggódok, mert Marci szépen gyarapodik mióta a spéci tápszert kapja.
Tud valaki segíteni, hogyan kell a képeket kicsinyíteni, hogy fel tudjam tenni?
A gyerekágy kérdéshez nem tudok hozzászólni, mert a kisfiam koraszülött volt, így nekünk ebben van tapasztalatunk. Ne kerüljön ide senki (koraszülött osztály), de ha így alakul, tudok néhány jó tanácsot adni, mire kell felkészülni! Főleg lelkileg.
Adrienn
vadri
 
 


Vadri: képszerkesztő programmal Kép
Pl. Adobe Photoshop. Vagy egyszerűbb progik, pl. Photo Resizer, VicMan's Photo Editor
vantal
 
 


Vadri!

Hány hétre született Marci?
Mi is majdnem ott kötöttünk ki, nekem 36 hetes és 4 napos volt, amikor úgy döntött, nem marad bent tovább Ági!
Szülés után légzési nehézségei adódtak, a gyermekorvos még fél órát adott, neki, hogy összekapja magát, de hál istennek sikerült. rendeződött a légzése. Délután született és másnap reggel hozták ki, de nem bántam, csak ne kelljen inkubátorba mennie.
Veletek mi volt?

Üdv: Dóri
Vendég
 


Jucus!

Mi is a 38. hét elején voltunk elősör ctg-n, és én is másnap szültem:-)
Dani is a koraszülött osztályra került, neki is a légzésével volt némi probléma az elején. 37 hétre és 3 napra született. 3,5 napig volt inkubátorban. Miután kijöhetett a dobozból, akkor is a koraszülött osztályon maradt. Engem előbb engedtek haza, így én költöztem fel hozzá.

Judit

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Helló!

Akkor nem hívom fel a dokit CTG miatt. Épp most értem haza a kórházlátogatásból, és ott is azt mondták, hogy a 36. héttől kell CTG-re járni. Úgy látszik Jávorkai csak a 38. tól küld.
Egyépként érdekes volt látni a szülőszobákat, bár nem ilyennek képzeltem. A csecsemőosztályon egy kis babót láttunk. Nagyon édes volt.
A lila szoba tényleg szuper, de nekem a középső jobban tetszett, az volt a legnagyobb.
Remélem azért én nem szülök meg rögtön az első CTG után.Kép

jucus1
 
 


Jucus: melyik középső? A négyesben valamelyik? Én a négyesnél a másodikban szültem. Teljesen "kénylemes" volt, már amennyire ugyebár lehet egy ilyen szituban... Kép
vantal
 
 


Igen, a négyesből a 2. azt hiszem. Nekem is az tünt a legjobbnak, de végülis tényleg teljesen mindegy lesz majd ha ott leszek.

jucus1
 
 


Dóri79!

Marci 36+5 napra született (52 cm, 3150 gr), de már 2 héttel korábban is megpróbált a világra jönni, bár ekkor még le lehetett beszélni róla. Légzési nehézségei voltak, összeomlott a keringése, ödémás volt, úgyhogy mihelyt megszületett láttam kb. 20 másodpercig, rögtön elvitték a koraszülött osztályra. Ez volt de. 10,30-kor és én este 7-kor láttam először. Csütörtökön a Ctg. még nem mutatott semmit, de másnapra nagyon bevizesedtem és egész nap rosszul voltam. Szombat délután elkezdett folyni a magzatvíz és másnap 10,30-ra meglett a fiam. Mindez anyáknapján (05.01.)! Az inkubátorban 4 napig volt. Szerencsére hamar stabilizálódott az állapota, de pechünkre annyira besárgult, hogy úgy nézett ki mint egy kis kínai. Ezzel is nagyon sokat kínlódtunk.

Karpijudit!
Te mikor szültél? Voltak jó tapasztalataid a koraszülött osztályon? Én első este nagyon csúnyán összevesztem a csecsemőssel és sajnos nem ő volt az egyetlen. Szerencsére dolgoznak ott lelkiismeretes nővérek is. Ilyen volt az a csecsemős is, aki akkor volt ott, amikor először szoptathattam. Mindent megmutatott, türelmes volt, segítőkész.
Én azt nem értem, hogy mindenhol azt szajkózzák, hogy a koraszülött gyereknek ha lehet, még több törődésre van szüksége, mint az időre jött babáknak. Õket rögtön elválasztják az anyjuktól, nincs meg a lehetőség, hogy kialakuljon a kötődés, ezért minnél több időt kellene a szülőknek a babával eltölteni.(Értem ez alatt a testi érintkezést is pl. simogatás) Ezzel szemben itt napjában 2-szer lehet felmenni a babákhoz amíg inkubátorban vannak 10 percre. És a legtöbb csecsemős ezt szigorúan be is tartja, úgyhogy ha letelt az idő, egyszerűen kiterelnek, mert zavarjuk őket a munkájukban. Próbáljon az ember lánya így nyugodt maradni, hogy beinduljon a teje is, meg lelkileg se boruljon ki. Nem egyszerű.
Én elhiszem, hogy ezek az emberek rutinszerűen végzik munkájukat, hogy nekik ez nem jelent érzelmileg semmit, de a szülőknek annál inkább. És ebben semmilyen támogatást nem kaptunk!

Bocs a hosszú írásért, de egyszereűen ki kellett írnom magamból.

Üdv
Adrienn
vadri
 
 


Lányok!

Tegnap a kórházlátogatáson mondták, hogy 300 napnál nem régebbi házassági kell. Vagyis a másolat is jó. A kérdésem az, hogy csak simán lefénymásolom azt csókolom, vagy pedig a polgármesteri hivatalba kell menni és onnan kérni vmi pecséttel ellátottat. Tegnap elfelejtettem +kérdezni!

Köszönöm
Jucus

jucus1
 
 


Jucus1!

Csak a Polgármesteri Hivatal által kiadott másolat a jó. Ott kell kérned, ahol az esküvőtök volt.

Adrienn
vadri
 
 


Szia Vadri!

Nagyon rossz lehetett, hogy nem lehettél a kisfiaddal. Szerintem ebben a szakmában csak annak szabad maradni, aki nem rutinszerűen, gépiesen csinálja egymás után a műszakokat. És szerintem neki sem lehet abból baja, ha tiz perc után nem kitessékel, csak annyit mond, hogy letelt sajnos az idő lassan köszönj el a babádtól, és rádhagyja, hogy mikor indulsz el. Biztosan nem fog senki órákig maradni, hiszen minden kismama tudja, hogy a babájának fontos, hogy megerősödjön, de ahogy írtad az is fontos, hogy érezze a mamája közelségét és a mama is a babáét...
Várom a képet Marciról! Úgy is le tudod kicsinyíteni, hogy jobb egérgombbal kattintasz a képre-Szerkesztés-Paintba Kép menüből nyújtás/döntésre lépve átállítod a 100%-ot pl. 10-re, (de mindkét értéket egyformán!) elmented másként és azt csatolod.
Mi egyébként április 30-án jöttünk haza, pont váltottuk egymást Kép

Pocak
picipocak19
 
 


Vadri!
Én du 13:45-kor szültem és másnap reggel 7-kor hozták ki a kicsit, habár nem került fel a koraszülött részlegre. Este 10-kor bementem a főorvosnőhöz megkérdezni, hogy van, nagyon készségesen elmondott mindent. Én akkor úgy voltam vele, hogy a pici az első, és mivel megfigyelték a légzését örültem, hogy még szakemberek vigyáznak rá és nem nekem kell aggódnom. (meg annak örültem, hogy jól van)Igaz én reggeltől már korlátlanul vele lehettem.
Biztos szörnyű lehet, ha csak napi 2x láthatod és nem tudsz neki igazán segíteniKép
Anno egy kismama írt a doktor úrnak, hogy szerinte nem megfelelően bántak vele, neki is a koraszülöttrészlegre került a babája. Ha van kedved olvass vissza az archívumba, érdekes mindkét fél verziója (mennyire eltérően látják a dolgokat).
Ági is besárgult nagyon hamar a 2. napon, de megkapta a Billibed-et és 2 nap alatt olyan szintre lecsökkent a sárgasága, hogy egy vérvételt követően az eredmények tükrében hazajöhettünk. Ez egy szuper ágy, mivel betolták a szobába és így nem kellett az újszülöttosztályon maradnia. Az a kár, hogy nagyon drága, így csak 1 van belőle, de szerencsére azt mi kaptukKép
itthon az orvosi utasítást követve, nem kis küzdelem árán folyton itattuk min. 4,5 decit, és így 1 hét alatt teljesen meggyógyult.
Vendég
 


Dóri79!
Nekem is az volt a legfontosabb, hogy a kisfiam minnél hamarabb rendbe jöjjön. Tudtam, hogy az állapota miatt a lehető legjobb helyen van, a doktornőnk is nagyon kedves volt, mindenről érthetően tájékoztatott. Nekem a csecsemősökkel volt problémám. Az ő hozzáálláásukkal, stílusukkal, az együttérzés hiányával. Tudom, hogy nekik ez mindennapos, de nem lenne szabad ezt éreztetni is!
Az ágyat mi is megkaptuk 2 napra, sokat segített. Itthon mi is megharcoltunk az előírt napi folyadék bevitelével.
Tudom, hogy mindenhol mindenféle ember dolgozik. Ma már úgy vagyok vele, hogy ami elmúlt, azt ne bolygassuk, de akkor nagyon rossz volt.

Kép opjpeg{239255,Így alszik}
Így alszik a kiságyban
Köszönöm a kicsinyítési ötleteket.

Adrienn
vadri
 
 


Kép

Bocsi, a másik kép lemaradt. Szóval így alszik a kiságyában
vadri
 
 


Vadri!

Nagyon édes a kisfiad!
Én még októberben szültem. Mivel én császáros voltam, csak másnap délelőtt tudtam felbotorkálnia 9. emeletre. Az tényleg rossz volt, hgoy csak napi 2x mehettünk fel viszonylag rövid időre. Ezt említettem is a doktornőnek. Azt mondta, hgoy tiszteletben kell tartanunk, hogy a koraszülött osztályon lévő manók nem teljesen egészségesek, így nem lehet állandó jövés menés. Danca nem volt igazán rosszul, de nekem is az votl a legfontosabb, hogy neki jó legyen. A csecsemős nővérek közül egy volt, aki finoman szólva sem volt szimpatikus.A többiekkel viszont maximálisan meg voltam elégedve. Sokkan úgy bántak a kicsikkel, mintha a sajátjaik lettek volna. A szoptatással volt némi probléma. Mivel 3,5 fél napig inkubátorban volt, addig nem tudtunk szopizni. Utána elég nehezen ment a betanulás. Mindketten elég bénák voltunk. És őszintén szólva, egy műanyag kerti széken egyensúlyozva elég nehéz megtalálni a megfelelő pozíciót:-) Ráadásul csak három óránként lehetett próbálkozni. Abból a szempontból viszont jó volt, hogy mire hazajöttünk, már volt némi kerete a napnak, nem folyt össze minden.

Judit

Kép

Kép
url=https://lilypie.com]
karpijudit
 
 


vadri!

Nagyon édes a pici fiad és mostmár csak ez számít!Kép
Vendég
 


Vadri!

Gyönyörő Marci! Nagyon helyes kisfiú, és micsoda szép hajacskája van...
Hány kiló most? Hányszor eszik naponta, éjjel felkel? Bocs, ha sokat kérdezek, de közel egyidős Fruzsival, és hát "kiváncsifáncsi" is vagyok Kép
Pocak
picipocak19
 
 


Sziasztok!
Gyuriról tudtok valamit? Régen nem láttam már...
apaKép
apa
 
 


Szia Apa!
Volt itt nemrég. Talán a múlt héten. Lehet, hogy szabin van...

Vadri!
Nagyon szép a kicsi fiad. Neked is Kép
És télleg milyen sok haja van!

Kép Kép
fricky
 
 


Picipocak19!

Amikor Marci született, sokkal több haja volt. Emiatt voltam rosszul (szerintem) végig szülésig. Már nagyon közeli kapcsolatot alakítottam ki a WC csészével.
Manó naponta legalább 5-ször eszik. Most kezd átállni a 4 óránkénti evésre és még nem igazán sikerült neki belőni azt az adagot, ami pont elég. Most 5,5 kg és 61 cm (születéskor: 52 cm, 3150 gr). Kb. 1 hete elalszik este 10-11 körül és reggel 4-5 között ébred. Így én is tudok már egy keveset aludni.
Fruzsi mikor született? Mekkora, hogyan eszik?
Nektek is nyűgösebbek a babák a frontokra? Ha már nagyon nem bírtok vele, mit csináltok? Adjatok tippeket, mert mi tegnap éjjel egyáltalán nem aludtunk. Illetve a kisfiam aludt, de csak úgy hogy ott ültem a kiságya mellett és simogattam.
Adrienn
vadri
 
 


Picipocak!
Gyonyoru Fruzsi! Olyan jol all neki ez a kendo!

Jucus!
Az en dokim is kesobb kuldott CTG-re, pedig tudta, hogy korabban lesz meg a baba.

Vadri!
Velem is eleg bunkok voltak elso nap a csecsemosok. En este 22.35 szultem, es ugy volt, hogy reggel kihozzak szopizni. Mar majdnem 8volt talan es meg mindig nem hoztak. Mar a legrosszabbra gondoltam. A friss gatsebbel a patologiarol nekivagtam, hogy megnezzem a fiam. Mar a pontos szavakra nem emlekszem, de valami ilyennel fogadtak, hogy mit keresek itt? Mire mondtam, hogy latni akarom a fiamat. Kozoltek, hogy megsem adjak ki, majd ha lement a vizit megkapom, majd tiz utan.
Dori elmondhatja mennyire ketsegbe voltam esve, mert nem volt segitseg a melllefejesnel Kép
Nagyon helyes a gyerkoc! Jo, hogy az agyban alszik mar! IRIGYELLEK! Na meg az alvas miatt is!

Mi altalaban 2,4,6 o-kor eszunk. Sot most mar odaig jutottunk, hogy egybefolyik az egesz. A kis szaroska, ha kiveszem a cicit ordit. Csak cuminak hasznalja. Na tegnap este besokaltam, kb 2.30 reggelig jarkaltunk, cumival probalkoztunk. A kisagyat mar nem is hasznaljuk Kép
Persze mindenki osztja az eszt, hogy mit csinalunk rosszul, dehat en szeretem, es nem fogom hagyni, hogy orditson. Ezt az orditast ugy kepzeljetek, mintha a torkat vagnank. Nagyon nehez! A szules ehhez kepest smafu.
Bocs, hogy ilyen hosszu voltam.

Eperke!
Veletek mi ujsag? Hogy birjatok?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Lányok!
Nem értem ezt a koraszülött osztályos szigort, és azt sem, hogy pl.Ezvicc miért nem kapta meg a babáját rögtön. Hát nem az volna a természetes, hogy azonnal megkapjuk, és el sem viszik, ha meg gond van, mert koraszülött, akkor ott ülünk mellettük, hogy jobban fejlődjenek? Kilenc hónapon át bennünk voltak, most hirtelen elszakadtak, de ezután is érzik a közelségünket, és szükségük van rá. Emlékszem a gyerekorvosokra, szimpatikusak, rendesek, a doktornő levelét is olvastam, és értem a szempontjaikat, biztos szakmailag kiváló ellátást nyújtanak, a legjobbat akarják, stb. De mintha arról a tényről elfelejtkeznének a csecsemőosztályokon, hogy mi vagyunk az anyjuk ezeknek a babáknak. És bizonygatják, hogy ők tudják, jól bánnak velük, stb. Holott törvény szerint nincs joguk elválasztani tőlünk a babákat. Az én kis babám velem volt a megfigyelés két órájában. Szopott, jól volt, nyugodt volt. Aztán elvitték, és az osztályon nem hozták ki rögtön, csak a vizit utáni szoptatáskor. Majd közölték, hogy a légzés ritmusával gondok voltak, azért nem hozták. Azt is mondták, hogy lehet, hogy csak melege volt, mert amikor kibontották, jobban lett!!! Figyeljem, hogy nem tapasztalok-e valamit. Hát nem tapasztaltam. Sőt. Hajlamos vagyok azt hinni, az egész azért volt, mert a születés utáni órákban elválasztották tőlem. De minek??? Azóta is utálja ha melege van és kiscsecsemőként mindig a kezemben akart lenni. A koraszülötteknél pláne nem értem: miért nem veszik igénybe az anyák folyamatos segítségét, jelenlétét? Ez valami régi rendszerbeli maradvány: ők tudják, hogy a babánknak mi a jó, mi csak púp vagyunk a hátukra. Mi pedig elhisszük, pedig az ösztöneink mást súgnak. Azután pedig nem tudjuk túltenni magunkat ezeken az első kórházi napokon. Persze próbáljuk elfelejteni, de mégiscsak a soha vissza nem térő első perceket, órákat veszítjük el! És nem lehet elfelejteni a szülés után átaggódott első éjszakát. Pedig lehetne másként. Szerintem ezen a téren ebben a kórházban nem túl korszerű a hozzáállás.
Bocs, egy kisebbfajta litánia sikeredett...
nyeste
 
 


Vadri!
Fruzsi április 25-én 18.35-kor született, 3,4kg és 50cm-rel. Most 5,8kg és 60cm. Õ még napi 6-szor szopizik, nem akar a 4 óránkénti evésre átállni, viszont általában este 8-tól hajnali 5-ig alszik (ma fél 6-ig), szóval nem panaszkodhatok angyali kiscsaj, ráadásul nem reagál a frontokra sem. Kb 6-7 hetes koráig viszont délután 5-6 óra felé elkezdett nyüglődni egészen a fürdésig, azt imádja, de ahogy befejeztük megint sírt, aztán etetés után elaludt. Ez így ment minden áldott este. Aztán mintha elvágták volna, azóta alig alig sír, de akkor is inkább csak, ha túlalussza magát és már annyira éhes, hogy nem bírja kivárni a tisztába tevést. Ritka jó kislány, óriási szerencsénk van vele. Egyébként amikor korábban nyügi volt kivettem a kiságyból, soha nem hagytam sírni, énekeltem neki meg beszéltem folyamatosan, az mindig megnyugtatta, de ő első perctől kezdve aludt éjszaka, 1x-2x felkelt eleinte enni utána már csak 1x, de azonnal vissza is aludt etetés után, sőt már büfiztetés alatt Kép

Ezvicc!
Ne aggódj, az észosztás könnyű tudod...
Nem hinném, hogy Ti csináltok bármit is rosszul, a kisbabád szokja az életetKép
Nem tudhatjuk, hogy amikor sírnak-ordítanak mit éreznek, nem hiszem, hogy szórakozásból teszik, biztosan megvan az okuk rá, főleg ilyen kicsi korban. A mi dolgunk pont az amit te is teszel, vígasztalni, dajkálni, szeretni Kép

Pocak
picipocak19
 
 


Ezvicc
Az első hat hétben szerintem a legtöbb baba ilyen: szinte állandóan ölben lennének, ha leteszed, ordít, meg ordít máskor is, és fogalmad sincs, mi baja lehet. Ez tök normális, még nem tudnak rendesen büfizni, a belek most ismerkednek az emésztéssel, sokuknak még éretlen a központi idegrendszere, ráadásul nekik még minden egyes hang, forma, arc, mozdulat, illat stb. új infó, tehát állandóan rengeteg új inger éri őket, amit fel kell dolgoznia az agynak (mint amikor Te reggeltől estig számos új élményben részesülsz, és este már hulla fáradt vagy, de a sok benyomástól nem tudsz aludni) Ahogy telnek a hetek, egyre jobb és jobb lesz olyan szempontból, hogy majd elcsodálkozol, hogy jé, már csak este sír, vagy már akkor se, meg majd észreveszed, hogy sokszor már nem akar az öledben lenni, mert ott nem lehet olyan jól rugdalózni, meg hogy alkalmasint érdekesebb lesz számára a saját ökle, mint Te. És ez nincsen annyira messze. Luca három hónapos, és kb egy hónapja érezhetően könnyebb lett az életünk: sokkal kiszámíthatóbb az evése alvása még az is, hogy mikor van széklete, már van olyan is, hogy két napot is kibír sírás nélkül. Ja, és már egy jó ideje ha sír, tudom, mi az oka. Pedig nálunk is voltak nagyon húzós napok...Szóval kitartás, még néhány hét, és minden nyugisabb lesz!!!Kép
Marq

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Ezvicc
És mégegy: én sajnos nem szoptatok, de van egy barátnőm négy gyerekkel, minegyiket nagyon hosszú ideig szoptatta, múltkor kiszámolta, több mint 8 éve szoptat, ő adott még anno szülés előtt tanácsot nekem ezzel kapcsolatban, ezt továbbítom most neked: szóval ő azt mondta, hogy jó dolog az igény szerinti szoptatás, csak az a nagy baj vele, hogy a kezdő anyukák ha sír a baba, szinte mindig azt hiszik, azért sír mert éhes. Rögtön előkapják a cict, a baba legerősebb reflexe pedig a szopó, tehát evidens, hogy rögtön szopni kezd. Pedig ezzel közel sem biztos, hogy elhárítod a sírás okát, mivel ezer más oka lehet az éhségen kívül. Viszont tévhit, hogy a babák nem tudják magukat túlenni, tehát ilyenkor még szív egy kis tejet, ami nem is kellett volna neki, a már esetleg bennrekedt büfire, pukira ez még rátesz egy lapáttal, még jobban fog ordítani. Õ mindegyik gyereknek adott cumit, ez kielégíti a szopóreflexet, egyiknek se lett lófóga, nem lógott a szájukba hároméves korukig stb. amiktől az anyák félnek. Tehát az igény szerinti szoptatást a baba érdekében nem kell szóról-szóra érteni, valahol meg kell találni az arany középutat a napirend és e között. Na. hát még ennyi. Egyébként van egy másik barátnőm, májusban szült, neki is elmondtam ezt, náluk beálltak a dolgok, kb. háromóránlént etet (persze azért nem lesi az órát)Kép Bocsi, kicsit hoszú volt, de nem lehetett rövidebben.
Marq

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


sziasztok

Ezvicc

Hát mi is ismerkedünk az élettel, bár úgy hiszem Maja nagyon jó baba, nagyokat alszik és jól eszik már 4!kg 2 és fél hetes. Néha nehezen megy nekünk is az elalvás ilyenkor nem tudom mit csináljak vele, nem lehet leteni, ez általában az esti fürcsitől tart éjfélig, na de utána reggel 7-ig alszik mostmár második éjszaka ami elég jó lenne ha maradna. Ez az etetési reflex nálunk is van ilyenkor állandóan szopizna, majd utána fáj a hasa. ördögi kör.Kép

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Ezvicc!

Leírom nálunk mi volt a baj, nem biztos, hogy nálatok is ez, de hátha ad néhány ötletet:

Szóval Ági egy időben nagyon nehezen aludt el, nappal volt, hogy 16 órából 14-et fent volt és igényelte a foglalkozást. Teltek a napok és én kezdetem besokallni, mivel du és este felé már nagyon nyügi volt, az sem volt mindegy neki, hogyan tartom az ölembenKép
Ekkor úgy döntöttem, elég az igény alapú evésből, mivel volt, hogy 2 és fél órára evett és ettől fájt a hasa, nem tudott aludni stb... ráevett sokat bukott és ez így ment estig, amíg én ki nem purcantam. Szó szerint belebetegedtemKép
A gyermekorvos tanácsára 4 óránként napi 5* adtam neki enni, mivel Ági éjjel alszik( jó gyerekKép ) és evés után mindig leraktam a kiságyba, adtam neki cumit és vártam, hogy elaludjon. Kezdetben nehéz volt, sokat sírt, de mindig mentem visszarakni a cumit (megnyugtattam, simogattam...)és amint lehetett, gyorsan eljöttem az ágya mellől, mivel ha ott álltam nem akart elaludni. Szépen lassan megszokta, hogy evés után alvás, így most eszik alszik 2-3 órát és utána kell, először játszunk, ha pedig evési idő előtt 1-1,5 órával kel akkor bevetem a játszószőnyeget, vagy a pihenőszéket, és most már nagyon jól elvan egyedül isKép Igen élvezi a dolgot én a távolból szemlélem este szoktam vele 1 órát intenzíven foglalkozni, énekelünk, játszunk, mesélek neki ...
Szóval nem hagyom túlpörögni, mivel ha túl sok inger éri, nem tud bealudni, még az ölemben sem.
Amúgy ezt még nekem Marqueza javasoltaKép
ha nagyon nem szerete aludni, akkor leviszem sétálni, akkor mindig alszik, a lényeg, hogy evés között pihenjen egy kicsit. Ha pedig nem tudom levinni, akkor kiveszem, rárakom a játszószőnyegre vagy a pihenőszékre és fél-egy óra utánmegint megpróbálom lerakni.

Ami a lényeg, most mindig mosolyogva kel és napközben is sokat mosolyog, gügyög, régebben rengeteget sírt, szóval kitartás, jobb lesz, és ne hallgass a "jóakarókra"! Kép

Nemrég beszéltem az unokabátyámmal, nekik van egy 2 éves fiúk, nagyon elkényeztették, úgy voltak vele egyke lesz, kibírják. Most született még 2 testvére (ikrekKép) én nem bírnak a 3 gyerekkel. Szóval ő azt tanácsolta, hogy csak óvatosan...
Vendég
 


Lányok!

Miért nem sikerül a levelemet feltenni? Elsőre sikerült, azóta semmi. Valaki leírja pontosan hogy mit is kell tennem, hogy végre ne szerencsétlenkedjek?
Köszi

KépKép
tibicsoki75
 
 


Szisztok!
Koszi a tanacsokat, elkondolkodtato!
Most javult egy picit a helyzet. Tegnap elott ejszaka, amikor mar nagyon kivoltam, beraktam polyaba, es ugy a mozesba, hat lam csodat tok sokaig aludt, sot szopi nelkul kibirt tobb, mint 5orat. Ugy orultunk. Most a cumival egesz jol elvan, csak kezdetben mindig sir, utana elfogadja. A kisagyat tovabbra sem szivleli, a mozes a nyero most. Ma egesz nap aludt Kép Gondolom, majd furdes utan randalirozik. Szopizni meg most a 3-4ora a nyero.

Eperke!
Nagyon irigyellek, hogy ilyen sokat tudtok aludni! Gyonyoru Maja! Teszek majd fel en is ujabb kepeket. Orulok, hogy ilyen jol gyarapszik! Milyen jo ugye, hogy megvannak a torpek.

A ferjem mar a kovetkezo babot tervezgeti. Annyira imadja a kis Attit, hogy mondta minel hamarabb kell meg sok ilyen aranyos picurka Kép Na, en meg azert varnek vele Kép

Volna egy kerdesem, szeretnek tejet lefagyasztani. Van Aventes tejtarolo zacsim, meg minden hozza. Viszont nincs egyszerre 100ml (kivetel tegnap elott, amikor picur 5oraig nem szopizott, utana 120ml lett, ja meg ma annyi volt, hogy atazott a melltartobetet, a paplan, lepedo Kép ) A vedono azt mondta, hogy ha lefejem, rogton fagyasszak, nem gyujtogethetem, csak akkor, ha azt fel is hasznalom. Hutoben elall 24orat, de azt mar nem lehet fagyasztani. Ez igaz? Nem akarok 50ml fagyasztgatni. Egyszerubb lenne ket szopizast varni, es 100ml fagyasztani. Ti, hogy csinaljatok?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?