Új privát üzeneted érkezett!

Iza,

Sarahék külföldön, jövő héten küldöm az ovi címet.
Figyu a fizetésnélküli szabadság nem hangzik túl jól, ott a járulékfizetés + a "szolgálati idő" is máshogy alakul nem?
A köztisztviselői szférát nem ismerem de a versenyszférában nem túl jó buli.

K.

cuiccolo
 
 


Jajajaj a lényeget nem is írtam:
Kollektív bátorítás kéne Anikó Natijának.
A Heim Pál vendégszeretetét élvezik asztmás hörgővmi.vel. Oxigént és infúziót kap Nati Kép

DRUKK, DRUKK NEKI!!!

cuiccolo
 
 


Jaj, szegény kis druszánk!Kép
Gyors gyógyulást kívánunk neki!
Andi&Nati

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 

 
 

<font color="0000ff">Anikó!

Szegény Nati! Megy a drukk!

Kriszti!

Az Indexen feltettem a fizetés nélküli szabadságos kérdést Szakbarbárnak. Majd ide másolom, ha válaszol. Annyi biztos, mert megnéztem a fizetési papírjaimat, hogy a GYED-ből vonnak adóelőleget (mondjuk azt eddig is tudtam), illetve nyugdíjjárulékot. Így a szolgálati idő kérdés számomra megoldottnak látszik. De mint mondtam, majd idemásolom a szakértő véleményt.

Szép estét mindenkinek!

Zita</font>
pzita
 
 


Nati, gyógyulj meg gyorsan!

Kriszti, Zita, köszi szépen!!
masodik
 
 


Anikó, Nati, sok drukk megy felétek!

Timi,
köszönjük az ülést, és a rugalmas lebonyolítást, már használatba is vettük Kép Kicsi Luci peckesen ült, és szemmel láthatóan jobban érezte magát benne, mint a régiben Kép

L
lirian
 
 


Anikó, Nati
Gyógyító-gyógyító álmok jöjjetek:
Nati leányka asztmája illanjon,
hörgője egészséges legyen
és a gyermek miharabb otthon legyen!
Gyógyító-gyógyító álmok jöjjetek!

Ed, Barango
Gratulálunk! Jó egészséget kívánunk!

Andi+Dani:o)
kisbora
 
 


Anikó, Nati!
Drukkdrukkdrukk, gyógyuljon meg gyorsan a kis beteg!

TimiKép
Csokis bepanthen volt, nem is olyan rossz ötlet, ilyen még úgy sincs a piaconKép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Natinak drukkolunk!

Timi,

ct 0.1-es babakocsi hordozójához és mózeséhez keresek huzatot. Köszi

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Zita légyszi segíts!!

Mostanában (tegnap és ma) este nincs elég tejem. Jack mind a kettőt kiüríti, nagyon gyorsan és nyugtalanul (nem tetszik neki, hogy alig jön), és utána ordít. Én is érzem,hogy kevesebb mint eddig volt. Kb. 3.5-4 óránként eszik, ő állt be erre, nem én erőltettem. Rengeteget iszom, a Fitolactól és lactoherbtől fáj a hasa a gyerkőcnek, úgyhogy csak vizet.
Szted mit csináljak?

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka

nem akarom Zita "kenyerét" elvenni... engem is Õ serkentettKépa4.hónapban nomegKép anno a szülésznőm (Tünde),aki ajánlott egy tejelválasztást serkentő teareceptet, ami megkapható előzetes telefonos rendelés után a:
KELETI IZEK BOLTJA, Bp,XIII.ker Pozsonyi út 16.
ára: 100 gr cc 800 Ft.
(helyben keverik, van benne édeskömény,majoránna,izlandi zúzmó...nem emlékszem a többire...)

Nekem/Nekünk bevált Dani 9,5 hónapos és még mindig csak szopik (apró kostólgatásokkal)... pedig mondják, hogy kb csak addig tud szoptatni a mama, amíg a nagymama szoptatott...

Üdv:
Andi
kisbora
 
 


<font color="0000ff">Manka!

Először is nyugi!!!! Eddig volt elég, akkor eztán is lesz. Este mikor kevésnek tűnik a tej két mellből, akkor nyugodtan lehet 3-4-5-6 mellből is szoptatni. Mindezek mellett érdemes végiggondolni, hogy az utóbbi időben volt-e bármilyen olyan momentum, ami oka lehet a csökkenésnek. (Kicsit jobban túlhajtottad magad, valami streszforrás, betegség, menstruáció érkezőben, (esetleg várandósság)) Illetve, hogy Jack részéről is minden rendben? Ugyanúgy szopik a nap többi részében, mint eddig? Volt-e mostanában oltás, vagy betegség? Ahhoz, hogy sűrűbben szopizzon esetleg a több tej érdekében, jól bevált módszerek, ha pár napig nagyon sokat bújtok össze, hogy több lehetősége legyen, hogy eszébe jusson a szopizás. És persze pihenj!!! Ja és egy nagyon fontos dolog. Van cumitok? Mert ha igen, akkor az is közrejátszhat a dologban, mert annak az időnek egy részét, amit cumi nélkül esetleg mellen töltene, és ezzel stimulálná a mellett, azt a cumin tölti. Ráadásul ez a probléma nem mindig jelentkezik a cumi adásának a kezdetén, hanem csak később, akár két-három hónapos korban. Szóval, ha van cumitok, akkor egy jó megoldás lehet, hogy minden alkalommal, mikor cumi kerülne Jack szájába, akkor mellre kerül.

Ez volt a jól informált laikus, és akkor most következik a szakemberek véleménye: Ha nem elég az anyatej

Ha nem sikerülne egyedül a problémát megoldani, akkor itt kérhetsz segítséget: Hová forduljunk? vagy Schneiderné Diószegi Eszter (IBCLC) online tanácsadó oldala

Szurkolok, hogy helyreálljon a rend.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Sziasztok.

Manka!Nekem is ez a gondom tegnap óta.Nincs elég tejcsiKépHétfőre voltunk visszarendelve a kórházba,koponya uh kontrollra.Mivel a Vivi fejecskéjében van 2 vérömleny,Képés ezt nézik,hogy milyen állapotban van.Hál'istennek,a vizsgálatok azt mutatják,hogy felszívódóban vanKépÚgy hogy megnyugodtam 1 picitKépDe a hétfői napom tiszta stressz volt.És kedden,(tegnap)már alig volt tejem.Most azon izgulok,álljon vissza az a mennyiség,ami volt.Remélem,még lesz tejem,és ez nem azt jelenti,hogy el fog apadniKépIgaz??
Sok tejcsit kívánok neked!!Na és magamnakKép

Sziasztok

Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Sziasztok!

Zita, olvastam a szakbarbar velemenyet, meg en is feltettem egy kerdest. Azt hiszem, ok-s a dolog. Én amiatt aggódtam, hogy ilyen konstrukcióban vissza tudok-e menni dolgozni a masfel ev lejarta előtt, ha esetleg úgy gondolom. Szerint vissza.
Köszi!
Iza
masodik
 
 


Andi,

hát nem tudom hol hallottad, hogy a mama addig tud szoptatni... című dolgot, de szerintem ez egy akkora nagy baromság, hogy ritkán hallani ilyet. Engem nem tudot anyu szoptatni, mégis 1 évig szoptattam a lányomat, bőven volt tejem, minden szopás után le tudtam fejni 1-1,5 dl-t. És még sok más példát fel tudnék sorolni.

Bocs csak nagyon felhúztam magam.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit,

népi "bölcsesség";)... lehet hogy én sem voltam teljesen egyértelmű...szóval anyukám 6 hónapig tudott csak szoptatni és lsd mi már a 10. hónapot szopizzukKép és még folytatjuk tovább...Kép

Andi
kisbora
 
 


Sziasztok,

múltkori véres verejtékkel megírt üzim elszállt az éterbe:
1. annyira vihogtam Timi autós story-ján...mai napig nem tudom elképzelni, hogy sikerült befurnia magát a kocsi belsejébe...
2. Dani szétszedte a klaviatúrát - no space, no comaKép-ígymindentegybenírtam1darabigKép most is nagyon kell igyekeznem....Kép

Szóval 1-2 mozzanat kis életünkből a lelkes és támogató csapatnakKép
Dani vérképe jó (01/23) Febr.1-én CT kontroll a HeimPálban, remélem az alapján lezárhatjuk ezt a fejezetet. Sajnos az UH kontrollok nem tudták igazán lokalizálni a dolgot és így muszáj a CT.

Mondtam már?! két ünnep között kicsúsztatta magából a centrál kanült, így az altatást megúszva már csak finoman kihúzták belőle a seb.ambulancián. Így most már vidámabb...minden este hatalmas pancsi van.

Múlt héten persze megfáztunk vagy influenza ragadta meg a szülőket, nemtom...most már csak orrot fújunk... Danit hál'Isten csak kicsit kapta el...

Egyébként pedig hatalmas munkában van, be kell kúsznia a lakás minden zegét-zúgátKép
Jön a fogacskája, berreg, indiános csatakiáltással szórakoztat és kivágja a magas "C"-t, a mi fülünk bánatára, amikor a virágos függönnyel gerjesztemKép)

Cuicculo-nak üzenemKép
félre a misztifikálással: nincs örökké pozitív Andi, időnként fellép a töltéshiány, és akkor aztán,hjaj....

No, végre tudtam rendesen jelentkezni...Kép
Üdv Mindenkinek!
Andi
kisbora
 
 


Judit,

...2. no meg nem is tudom hogy mit akartam ezzel...bátorítani?! szóval hüleség volt...

A.
kisbora
 
 


Szia ANDIIIi,

jó hírek, örülök Kép
CT ismét Heim Pál? Viszel nővért a Betbesdából? Kép)))
Júúúj erre Marci 5-öt(!) tüsszentett....
Én is hallottam ezt az anya-lánya összefüggést, attól mert nem igaz még mondják.....
Pl: anyu engem másfél évig szoptatott én + csak 6 hónapig Marcit DE MAJD A MÁSODIKAT Kép

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Amúgy pont a Zitával beszélgettünk az allergia, betegség, anyatej vs. tápszer kérdésről.
Az én gyerekem tápszert is kap ugye 1 hós korától életében most kapott először antibiotikumot még allergia nem jelentkezett nála és igazán beteg (hatalmas láz stb.) sem volt soha. Itt a sok sokáig szopizó baba ekcémás, allergiás, antibiotikum már 5 hósan stb. Szóval én már ebben sem hiszek Kép
Itt sem látok sok összefüggést. Kövezzetek meg!

cuiccolo
 
 


Sziasztok

KrisztiKépszerintem igazad vanKépÉn osztom a véleményedet.A fiam anyatejjel kezdte,3 hónapos korában kórházba került(náthásan kapta meg az oltást,és hurutos lett mindene)A sok idegeskedéstől elapadt a tejemKépjött a tápszer.Nekem semmi kifogásom a tápszer ellen,csak a neve nemtetszikKép"TÁP-SZER"
Szóval azon nőtt fel a Patrikom,most 5 éves,és a 2 kezemen megtudom számolni,hányszor volt beteg.Kép
Egyébként a tápszerben meg van minden olyan anyag,vitamin,ami a babának kell.Benne van minden!!Az anyatejben viszont,...Most is szoptatok,de minden nap figyelni kell,hogy megfelelő vitamin,és ásványianyag jusson a szervezetbe.Igyak eleget,egyek Mindenfélét,5*egyek ...stb.
Soha nemcsináltam a kajából nagy ügyet.Volt úgy,hogy nemettem egész nap.De most?......Figyelnem kell.
Szóval:csak azt akartam mondani,hogy jó:Ez is,Az is.Tápszer vagy anyatej,mindegy!!
Egészség legyen,és boldogságKépMás nem számítKép

Bocsi,az irományommal nemakartam senkit megbántani!!Ez csak egy véleményKép

Pusz.
Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Kriszti,

nővérkét? Kép meglássukKép)) branülért kezdünk reggel 8kor az 1sz.GYK-Heamatológián, remélem sikerül, mert nem kívánom hogy maszkkal 20 percig sz....kodjanak a heimpálban, mármint h azzal bódítság Danit...majd tudósítok...

Marci szemével mi újság?

Melinda
egyetértek, nekem isnagyon kell figyelnem hogy egyek rendesen és ne csak csipegessek ahogy előtte tettem + vitaminok...

MELLeslegKép a homeopátiás doktorbácsink mondta még anno, hogy az amerikai mogyoró serkenti a tejcsit.
No most ne kérdezd meg h melyik az amerikai...Kép

Andi
kisbora
 
 


Sziasztok!
Röviden magamról,36 éves vagyok és két kisleányom van. Mind a kettőt a Schöfiben szültem a DR. Ferenczi MIklósnál. Az első a Laura Aki most 10. én volt 5 éves. A kicsi most febr. 13.-án lesz kettő.Szerencsés vagyok mert aránylag könnyen szültem az elsőt 4 és fél óra alatt, a másodikat össz vissz 2 óra alatt.Ebben benn van az hogy átléptem a Schöfi ajtaját 7.25 kor és a kezembe volt a Réka 9.37 kor.
Ezt most azért irtam le mert a Rékánál fogadtunk szülésznőt-Fülöp Ilona- és Õ borzasztó sokat segitett. Ugyanis 3- man szültünk egyszerre a Ferenczi doktor úrnál.Nagyszerüen végezték a munkájukat mind a ketten.De miután engem varrni kellett, mert nagy volt a baba feje és már a LULUnál is vágtak igy nem tudtuk elkerülni a vágást, egy másik doktor varrt össze.Azt hiszem a Deák dr. úr , de ebben nem vagyok már biztos. Mindenesetre nagyon jó fej volt, mire Õ végzett, a Ferenczi doktor úr is végzett a másik szobában egy császáros anyukánál, és már újból ott volt velem.Szóval élmény volt a szülés ebből a szempontból is.
De igazából nem is ezt akartam Nektek elmondani.
A szoptatásról:
Teljesen egyetértek a Melindával.Amikor a Lulut szültem kezdő anyukaként, azt hittem hogy megszületik lesz tejci és minden rendben van.Hát nem igy volt, először is az 5. napon indult be a tejem igy haza engedtek nyugodtan.Otthon minden jól ment - én hittem- mert evett és aludt.Nem volt egy sirós baba soha és mindig rendesen aludt 3 órát.Aztán egyik éjjel elkezdett keservesen sirni, és akármit csináltam csak sirt.Erre a párom szólt a barátnőmnek, aki itt lakik a házban hogy jöjjön fel, mert nemtudunk mit csinálni. Hát Õ jött és rögtön mondta, hogy ez a gyerek ÉHES. Na kész voltam, mert én etettem rendesen és nem volt vele gond, tejem is volt. Hát az szóltunk a sogornőmnek aki szintén itt lakott a házban-neki 4 hónapos volt a kisfia akkor-hogy jöjjön etetni. Feljött cicire tette a gyerekemet, aki szegény úgy cuppant rá mint aki életében nem evett. Utána minden rendben volt. Másnap a doktor néni, majd elájult, hogy mi itt mit csináltunk, de hát a gyerek a fontos!!!
Csináltunk próba szopást és kiderült hogy van tejem de kevés.Mert a Lulu még a születési súlyát sem érte el,ekkor úgy két hetes lehetett.Mert persze a kórházban vesztett a súlyából.folyt. köv.
lilla_anyu
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat, de sajnos nem jó hírekkel jövök.
Barangó viselkedése indulás előtt 1 órával gyanus lett a csecsemősöknek (ezúton is nagyon köszönöm nekik), majd 2 óra múlva az intenzíven kötött ki. Belázasodott. Elindultak a kivizsgálások, most várjuk az eredményt. Napi 4* mehetek be hozzá szoptatni, több kevesebb sikerrel. Ma jól teljesített, 80grammot vacsizott.

A szülés amúgy könnyű volt, 6 óra alatt meglett a bébi. Részletesebben most nem írok, mert le kell fejnem a fiúcska holnap esti vacsoráját.

Legyetek jók, vigyázzatok magatokra és a csemetékre!
Edina

ui: valaki felgyorsíthatná az időt.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Szia Edina!

Hát döbbentem olvastam amit irtál, és nagyon szurkolok Nektek. Borzasztó lehet ezt átélni, hiszen még olyan védtelen és kiszolgáltatottak nekünk.De remélem, hogy megtalálják mitől lett lázas és semmi komoly és hamarosan haza mehet Veled.
Nagyon szoritok és kitartás Neked!
Sok sok sok erőt kivánok addig is!
Szia Lilla
lilla_anyu
 
 


Az előző Üzenetem akartam befejezni, de most nagyon elszomorodtam a Melinda üzenetén.
Igy röviden akkor felirta Nekem a dr néni az Apthamil Ha -t, aztán 6 hónapos korától pedig a
NAN 2 bifidusszal, és persze mellette 5 hónapos koráig szopott amig volt tejem, aztán csak tápszer kapott.
Nagyon rossz érzés volt mindent megtettem ettem ittam eleget, ittam a Laktoherb teát literszám, de sajnos nem lett több a tejem.
Nagyon sokáig majdnem depressziós lettem, mert rossz Anyának tartottam magam amiért képtelen vagyok megfelelően táplálni a gyermekem.
Utólag már tudom hogy semmi értelme, teljesen egészséges kisleányom van, aki csak amióta ovis lett azóta betegeskedik.
A kicsinél ugyanigy jártam, csak ott már nem estem pánikba, tudtam mit kell tennem, bár Nála több tejem volt.Õ két hónapos koráig csak cicit kapott utána kellett neki pótlás. De 6 hónapos kora után Õ is társzeres lett.
Egészséges aranyos kisleány lett.
A sogórnőm aki 22 hónapos koráig szoptatta a gyereket, folyamatosan kinlódik , mert asztmás
füles, allergiás mindenféle baja van a kicsi fiúnak.
Egy valami fontos szerintem, hogy az Anyuka nyugalomban békében élje meg a gyerekágyi időszakot, és ne azzal foglalkozzon idegeskedjen, hogy mi lesz ha nem lesz tej,hanem azzal ami van.
Persze ezt én már könnyen mondom, mert én már túl vagyok rajta,és tudom könnyü mondani.
De sajnálom hogy akkoriban nem volt internetünk és én nem tudtam segitséget kérni, tanácsokat kérni Tőletek. Ez nagyon jó dolog.
Én szurkolok minden kismamának, hogy probléma mentes legyen az első pár hónap.
Elnézést hogy ennyit irtam, de jól esett megosztani Veletek.

Sziasztok! LIlla
lilla_anyu
 
 


Anikónak és Natinak, szeretném üzenni, hogy gyors és tartós gyógyulást kivánok. Mihamarabb jöjjön kis abból a csúnya kórházból.Kép)

Lilla
lilla_anyu
 
 


Lilla,

Üdv köztünk!

Ed,

Szuper terhesség, szuper szülés, szuper anyuka... MINDEN RENDBEN LESZ A KICSI BARANGÓVAL! Lehet, hogy bekapott vmi. csúnyább bacit a kórházban. Konkrétumot nem tudnak az orvosok?

Sokat gondolunk Rátok!
puszi,
Kriszti

cuiccolo
 
 


Ed!

Innen is mennek a drukkok, nem lesz semmi baj!

L
lirian
 
 


Sziasztok,

Edina,
Nagyon szorítok nektek!

Zita,
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, tegnap reggel óta minden 2órában mellre tettem Jacket (amikor ébren volt) és estére már éreztem, hogy több tejem van. Továbbra is nagyon nyugtalanul eszik, 2 korty után elfordítja a fejét és a szájába tömi az öklét rág rajta kettőt-hármat, aztán visszafordul, és újra cici, majd újra ököl. Este is nagyon sokat sírt, mindent húzott a szájába (takarót, pelust a feje alól), 4szer, 5ször adtam neki cicit, de az sem segített, csak egy ideig. Ez már a fogzás? Még csak most volt 4 hónapos. Olyan fájdalmasam sír, úgy sajnálom. Az ínyén nem igazán látok semmi fogra utalót.
Különben már nem cumizik, kb. 3hós kora óta, egyszerűen nem kellett neki többé az elalváshoz.

Andi,
Köszi szépen a tea tippet, a barátnőm már rajta van. Nagyon örülök a Dani jó vérképének, reméljük végre tényleg elfeljthetitek ezt a kórházas hercehurcát.

Melinda,
Most már te is megnyugodhatsz, hoszen felszívódóban vannak a vérömlenyek, koncentrálj a tejcsire. Amit Zita írt az nekem segített.

Lillaanyu,
Én is a Ferenczinél szültemKép

Puszi:

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem tudtam mindent visszaolvasni, majd pótolom.Kép
Sajnos Bence is beteg. Vasárnap óta nagyon erős hasmenése van, minden kijön belőle, többszöri ruhacserével zajlanak napjaink.Kép Kép Kép
Nem látom, hogy múlna és már nagyon aggódom miatta.

ED, itt is nagyon szorítok értetek!!!!!!!!!!!!

Melinda, drukk nektek is, hogy a vérömleny minnél előbb felszívódjon!

Olvastam még tápszer -anyatej hsz-at.Bence 15 hónapos koráig szopizott amikor külső körülmény miatt le kellet állítanom. Egészem addig elborzasztott a gondolat, hogy tápszerezzem. DE most, hogy elmúlt a szoptatós időszak már nem tartom olyan idegennek a tápszert, sőt örülök, hogy van. Ha lesz 2. gyerekünk azt is szeretném majd szoptatni, de nem fogok drámát csinálni abból ha valamiért nem sikerülne.
Teljesen egyetértek Krisztivel ebben!Kép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Edina, nagyon drukkolok!! Kiderült, hogy mitől lett lázas kicsi Barangó?
Andi, Dani, Rátok is gondolok, biztos minden rendben lesz!
Melinda! örülök, hogy Vivi jól van, és a vérömlenyek felszívódóban vannak. Ne idegeskedj! Próbálj meg szoptatni, az összebújás is segít, engem legalábbis, ha kell, a babám is meg tud nyugtatniKép)
Én azzal, hogy tej vagy tápszer, egyre egy, nagyon nem értek egyet. Azzal igen, hogy ha tápszer kell, akkor sem kell parázni, innen viszont nem kellene, hogy az következzen, hogy egyre megy.
A kettőt nem hasonlítanm össze, hogy abban megvan minden, ami kell, a tejben meg...hát abban pláne. Ellenkezőjét csak a tápszergyártók állítanak. Igaz, hogy oda kell figyelni, mit eszel, de a gyeekedért, meg mgadért teszed, meg azt a szopi nélkül is megtennéd. Másik pedig, hogy a babának a szopi nemcsak evés, de erről is már olyan sokat írtak. Nem akarom túlragozni.
Meg én pl szeretek is szoptatni.
Üdv Mindenkinek!
masodik
 
 


Bence,
Te is gyógyulj meg gyorsanKép!
masodik
 
 


Szisztok!

Edina,mielőbbi gyógyulást nektek!

MásodikKépÉn is imádok szoptatni.Nagyon jó érzés,és mindent el is követek,hogy legyen újból tejcsim.Kép
Azért írtam amit írtam mert sokan idegenkednek a tápszertől,sokan elítélik.A "tápszeres baba beteges,duci,a tápszer nemjó...stb"Pedig nemkellene idegenkedni tőle.
Egyébként a tejcsim nemigazán akar újból visszajönni.Kép90-100 ml 2cicibőlKép3 napja szedem a homeós bogyót.De nemadjuk föl!!Kép

Szisztok

Melinda

Kép
kmelinda
 
 


ED BARANGÓ
Nagyon szorítunk!!!

Gyógyítő gyógyító álmok jöjjetek....
Mindenki gyógyuljon, egészséges legyen!


Melinda
Halásztelek ide v. odaKép hívd fel őket, hátha postáznak teát, utánvét... Tel:06/1-339-0209
(ha igen, kérj 200 gr, az úgy 2 hóra elég, mert 1nap=1L=1EK)

Szopi
Egyébként nálunk is volt egy idő (kórház), mikor úgy nézett ki, nem elég vagy nem lesz több. Meg is ijedtem aztán ahogy lerendeztem magamban hogy ettől nem leszek kevesebb és ha kell hát kell Daninak tápszer, hogy hogy nem beindult a tejcsi...

üdv, Andi
kisbora
 
 


Sziaztok!

Csak gyors helyzetjelentés:
Barangó ma kikerült az inkubátorból, hamarosan elviszik az intenzívről is, megvan a baktérium, ami a bajt okozta. Ma elkezdték az antibiokúrát, 10 napig kell kapnia, így gondolom még 2 hét kórház. A szopival jól állunk, mai teljesítményünk 80/40/50/70. Ezeket a mennyiségeket pillanatok alatt benyeli, jó a szívókája. A kedvem is egyre jobb, most azt próbálom kitotózni, hogy mikor ki vigyázzon Kincsőre, hogy Apa tudjon dolgozni és Kincsinek és nekem is jó legyen.

Jó éjt!
Edina
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=15580

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Edina!Kép

Örülök, hogy nincs nagyobb baj.JÓ helyen van jó kezekben, minden rendben lesz!
Szoritok nektekKép!!
Lilla
lilla_anyu
 
 


http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=15649
Itt van a Réka babáról kép.Kép
Megpróbálok ide tenni még képeket mind a kettőről.
Lilla
lilla_anyu
 
 


Edina!
Nagyon szépek vagytok!!!! A képeket nézve nekem is eszembe minden arról, amikor a kicsi született és bent voltunk.Kép

Lilla, Réka is igazán aranyos baba, vissza kellett, hogy olvasak, mekkora is, a kép alapjan valahogy 1-1,5 évvel idősebbnek gondoltamKép

Az én kicsi alig 6 hónapos fiam 70-72 cm, és kb 7 kg, nagyon hosszú, és vékony baba!

Két (vagy több)gyerekes mamik, adjatok tanácsot legyetek szívesek! A nagylányomon itthon már csak el-elvétve látom, hogy féltékeny (kb kethetente, sőt ritkábban, előfordul pl egy kisebb ujjharapas stb), egyébként azt látom, hogy szereti, meg ragaszkodik a kicsihez. Mellébújik, ha a nagyágyon van, és átöleli (akkor is, ha én nem vagyok bent, szoval nemcsak ezért, hgy mutassa, azt csinálja, amit elvárok(...vagy ennyire nem bonyolultak?) Viszont, amikor másnál van vendégségben, akkor kapok olyan visszajelzéseket, hogy a mintha féltékenyen viselkedne másokkal szemben--nem nagyon tudják pontosan megmagyarázni, de pl meghúzza vki haját, ha bevadul a játék, akkor kicsit agresszivabb is lesz, ami viszont más jo két éve nem volt rá jellemző. Ti tudtok rá magyarázatot? Lehet, hogy el kellene mennem pszichológushoz, mert szorong? Tény, hogy nagyon sok időt töltök a kicsivel, ő meg ugye nem ovis, olyankor csak asszisztál, meg sokszor rá is szólok, hogy amig elalszik, maradj csendben (tudja, h utána rögtön megyek,és vele játszom, ilyenkor nem téma a konyha...vagy lehet, hogy ez is baj, és hozzá van szokva a figyelemhez??...most nagyon tanácstalan vagyok...
Üdv,
Iza

Üdv!
masodik
 
 


Sziasztok!

Iza!
Tej vs tápszerügyben teljesen egyetértek veled...
Sajnos nekem is a 3.hónap közepéig adatott meg hogy csak szoptassam Bencét...kezdett neki kevés lenni az adag,már már ott tartottunk hogy szopi után amikor már egy csepp sem hagyta el a cicimet,sírt,és könyörgő szemekkel nézett rám.
Pedig becsülettel ettem,fejtem,a mai napig vedelem a Lactoherbet.Tápszer kellett,mivel nem volt elég tejcsim.Ma ott tartunk 13.hetesen,hogy 3szor kap tápszert,és kétszer tejcsit...átlag 170 gr-ot eszik,éjszaka már nem kel fel enni.Kűzdök hogy több tejem legyen,ezért kipróbálom a Keleti Izek teáját is,amit Andi ajánlott!!Hátha..

Edina!
Szorítok nektek!Minden rendben lesz!
Barangó hamar meggyógyul,jó kezekben van!
/mi 3 napot töltöttünk a koraszülöttön/

Kisbora!Remélem veletek is minden rendben lesz,drukkolok nektek!

Felébredt a kicsifiam,éhes lesz...
Mennem kell,szép napot mindenkinek!
Üdv: Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Köszi a drukkokat Natinak! Úgy néz ki, hogy ma hazajöhetnek. Természetesen a baj okát nem találták meg Kép

Tápsz. vs. szopi,
Szerintem mindannyian ugyanarról beszélünk. Legjobb az anyatej de ha tápszer van akkor sem kell az embernek a kardjába dőlni.
Én csak azt írtam az elején, hogy sztem. az extra védelem nem igaz, a körülöttem levő példákon legalábbis tuti nem Kép


Ed,
Jó hírek!!!! További jobbulást a picinek. Milyen virust kapott? Ugye nem koli?

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Szia Ed, szépek vagytok!!!

Nati, Üdv otthon!!!

AKép
kisbora
 
 


Sziasztok

Lilla_anyu,nagyon aranyos a kis Réka!Kép

Képzeljétek(nem akarom elkiabálni),de úgy néz ki,kezd újra tejcsim lenniKépMa még nemkellett kiegészítést adnom a bébinek.Olyan aranyos,és kitartóKépMintha tudná,hogy anya azt szeretné,hogy újból legyen tejcsi.Csak szívja-szívja,és remélem meg lesz az eredménye a sok munkánknakKép

IzaKépÉn nemtudok tanácsot adni neked ebben a dologban,de nemlehet,hogy ez egy "ilyen korszak",vagyis "időszak"?
A pszichológussal szerintem várj még.Beszélj a gyerekorvossal,hátha ő tud tanácsot adni.

Sziasztok

Melinda+Vivien(29 napos)Kép

Kép
kmelinda
 
 


Sziasztok,

Ed nagyon szorítunk értetek, teljen gyorsan az idő!!!

Minden beteg babaának gyors felépülést kívánunk, jó lenne, ha már mindenki rendben lenne.

Akkor a sok rossz hír között, hogy valami jó is legyen, nálunk is jön a kistestvér szeptemberben.

Pusz
J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Edina!
Csak most olvastam, mi történt a kicsiddel! Örülök, hogy jobban van és remélem hamarosan otthon lehet veletek!Kép
Nagyon helyesek vagytok a képeken!

Minden beteg aprónépnek gyors gyógyulást kívánok!Kép

Andi

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok!

Megint csak magunkról, mert egyenlőre ennyi fér bele.
Ha minden jól megy, akkor hétfőn lekerülünk a koraszülött baba-mama kórterembe kopp-kopp-kopp. Persze ehhez az kell, hogy valaki hazamenjen a hétvégén, de ha jól tudom, akkor ketten is elmennek. Csütörtökön jár le a 10 napos antibiokúra és csütörtökön lesz eredménye a baktériumtenyészetnek. Eddig minden ok, lekopogom, kopp-kopp-kopp.
És ha minden ok, a jövő hétvégén már együtt lehet a család!
Ma az egyik nővérkével is meg kellett küzdenem. Reggel szopizott a srác 120t, majd 0-t. A következő szopinál sem volt éhes, ébreszgettem, de semmi. Jött a csaj, hogy akkor szonda. No anyai ösztönök elő, gyereket nem adtam és beleerőszakoltam 40gt. Én győztem!
Megyek, ha tudok, még benézek.
Edina

Judit, most olvasom! Gratulálok!
Kinél jön még tesó??? Lemaradtam valamiről, tuti.

Andi, a dokink megint szuperul végezte a dolgát!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Judit, Gratulálok!!! Hogy érzed Magad?Kép
Ed, Barango, drukkolok, hogy a jövő hét végén hazamehessetek! Nagyon ügyes vagy az ösztöneiddelKép!
Üdv,
Iza
masodik
 
 


<font color="0000ff">Ed!

Nagyon örülök a jó hírnek, hogy befekhetsz Barangóhoz! Szurkolok, hogy a csütörtökön remek eredmények legyenek, és a jövő hét végét már négyesben töltsétek.

(Jud)Ytong!

Gratulálok!

Iza!

Szerintem azért nem kell rögtön a pszichológushoz rohanni. Egyrészt, ha ez a testvérféltékenységből adódik, akkor teljesen normális, ha nem azonnal a kicsi születése után van, hanem hónapokkal később jön elő. Másrészt a gyerekekben alapvetően van egy kicsi agresszió, és nem biztos, hogy összefüggésben van a tesóval, lehet, hogy tényleg csak egy ilyen korszakban van.

De ha mégis akarsz beszélni egy szakemberrel, akkor tedd meg! Mert az sem jó, ha Te rágod magad a dolgon.

Szép hétvégét mindenkinek!

Zita</font>
pzita
 
 


Sziasztok!

Ed, Barangó! kitartás! csak így tovább!

judit! grat!Kép


most csak ennyi!

i
matt07
 
 


Nagzon off, de hajnal 4-kor itt ülök a gep előtt, es hangosan röhgök ezen (nem tudok aludni, és ezt pont most kaptam)

http://www.youtube.com/w/Jay-Leno-Phony-Photo-Booth?v=vEWLwz6JRNE&feature=Views& page=1&t=a&f=b
masodik
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?