Új privát üzeneted érkezett!

Gabuska,
Azt én is próbáltam elképzelni, hogy hogy kakiltattam volna Ákost az első két hónapban, mikor mindig szopi közben kakilt.Kép

Azt hogy érted, hogy járókára cserélni a kiságyat? Nekünk van kiságy is, járóka is. Járókát 5,5 hónapos korában kaptuk kölcsön, azóta használjuk, de nem sokat van benne, összesen napi 2-2,5 órát, de több részletben. Főleg, mikor nem tudok rá figyelni, mert főzök, mosogatok.
Kiságyban csak éjszaka van - már lassan akkor sem, mióta megint ébred éjszaka, szopi után már nem szoktam visszatenni, mert én is elalszom, mire végez.Kép

Bubek,
Igaza van Gabuskának, vannak kevésbé fájdalmas módszerek is a szülés megindítására, mint a kézzel való tágítás.Kép De attól még lehet jó a dokid, hogy egy-két ilyen régi módszert alkalmaz.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie,
azt hittem, hogy a járóka nam a kiságy mellett van, hanem helyette. Mosmáértem!!!
A járóka csak játékra van? A kiságy nem ugyanaz, ha a matracos része a legalacsonyabbra van állítva? Bocs, hogy értetlenkedek, tudom, hogy ált. mindenki vesz vagy szerez be járókát előbb-utóbb, de nem tudom a különbséget. Bár az igaz, hogy a sok játék között nemigen lenne hely aludni a járókában, lehet, hogy ez a rejtély kulcsa?Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


A járóka négyzetesebb, mint a kiságy, ezért kényelmesebb. Ákos a kiságyban nem fér el keresztben pl., nme tud forogni, ha elesik, jól beveri a fejét a rácsba, a járókában nincs ilyen gond. Másrészt sztem nem jó a játszó és alvóhelyet összekeverni. Persze ez attól is függ, mekkora lakásotok van, nálunk úgy van, hogy a járóka a nappaliban van, a kiságy a hálóban és a hálóba csak aludni megyünk. De pl. egy egyszobás lakásban ennek nem lenne sok értelme.Kép A mi járókánk kerekes, és ki szoktam tolni az étkezőbe, ha a konyhában vagyok. Alapterületre sztem nem sokkal nagyobb mint a kiságy,az 60x120-as, a járóka meg 80x110-es. Meg ilyenkor, mikor már mászkálnak, nem annyira tiszta a ruhájuk se, hogy a kiságyba betegyem vele.

KépKép
connie
 
 

 
 

Köszi! Nincs több kérdésem.Kép
(Legalábbis járóka ügyben.)

A lakásunk 2 szoba + étkezős, de a konyha messze van a szobáktól, ha főzők, most a babakocsit vagy a gyerekülést használom, később nem tudom, mi lesz. Hogy fog bent randalírozni, ha nekem kint kell lennem. Járóka már nem férne be a konyhába, nagyon közel lenne a tűzhelyhez. Na mindegy, majd úgyis adja magát a megoldás.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi,
hát én már hallottam erről, állítólag Amerikában így is csinálják. Hát nincsen amúgy sem jó véleményem róluk ...
Nekem is szopi alatt kakil általában Beni, hogyan is kéne akkor ezt kivitelezni??? Baromság!!!

Bubek,
a lányok már leírták, ugyanazt tudom mondani én is. Most vagy nincsen minden rendben és indítsa meg a szülést, vagy Marci baba jól van Kép és akkor hagyják békén, jön majd, ha jönni akar.
Az én fiam is nagyon vártam már, állandóan tornán voltam, lépcsőztem, sőt még busz után is futottam, de mégiscsak 2 nappal jött korábban.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Annyira nem "szignifikáns" a jelzés a szívhangban, hogy egyértelműen azt mondja a doki, hogy indítsuk meg. Meg más nem is utal rá, hogy valami baj lenne. Mert az ultrahang hízást mutat, és az áramlás is jó, a méhlepény is jó állapotban van, és ezért nem nagyon akarja a doki indítani még. Még a Siklós fődokihoz is elvitte az utóbbi 5 nap CTG-it, és konzultáltak, és ő is egyetértett abban, hoigy várni kell, de ellenőrizni kell folyamatosan a CTG-t. Hát ellenőrizzük. Nekem nyolc, én bejárok, amíg csak kell, legalább egyre ismerősebbek lesznek a falak, meg a nővérek is. Kép /Most nem is tudja elrontani a kdvem semmi, mert én érzem, hogy Marci jól van, csak ezt a dokik nem tudják! Kép Mert ugye ha nem lenne jól, akkor nem hízott volna 4 nap alatt 10 dkg-t/

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Sziasztok!
Connie, Ákos ennivaló amikor morcos:o)
Gabuska, nagyon tetszett a 4 generációs kép. Utánozni foglak, remélem sikerül majd megszerveznem a fotózást.
Bubek, a dokidat nem akarom kritizálni, de tényleg van más megoldás is. Lehet csak azért vagyok ennyire érzékeny a témára, mert az én dokim pl amióta terhes vagyok nem is vizsgál manuálisan. Én akkor is a szexet javaslom. Ráadásul ha a mellbimbód izgatják az még oxítocin felszabadulást is okoz.

Nekem sikerült takonykóros lennem, de már kifele jövök szerencsére. Közben megint ugrott egyet a hasméretemKép
N

Kép Kép
natasa1975
 
 


Elolvastam a pelenkamentes nevelést. Azt hiszem maradok a maradi, de nekem szimpibb megoldásnál meg a pelenkáknál.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
jobbulást! Nem láthatnánk azt a pocit?Kép

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jaj, Gabi, olyan aranyos képeitek vannak!!!
Sugárzik róluk a szeretet és a harmónia Kép Kép Kép
És a 4 generációs is tök jó, nekünk is van még egy dédi papánk, még nem látta sajnos Benit, pedig nem hiszed, gyalog 2 percre lakik tőlünk. Pont ma mentünk volna hozzá, de megfázott sajnos, így csúszik megint a látogatás. Õ nem nagyon tud jönni, már 95 éves. Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
a nagymamám 81 éves, alig van ránc az arcán. És úgy szalad az utcán, alig bírom tartani vele a lépést. A másik mamám sajnos tavaly meghalt, ő 85 éves volt. Nagyon sajnálom, hogy már nem láthatta Líviát, a 10. dédunokája.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Igen, a képen is nagyon fiatalos az Anyukád is és Nagymamád is Kép

Nekünk is volt még egy dédimamánk is, de évek óta beteg volt, megvárta, míg első dédunokája 10-én megszületik és 11-én meghalt. Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


És látta még a Dédi Benit?



Ezt 10 perce csináltuk, duplán bebiztosította magát a gyermek.

Kép

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nagyon édi! KépÕ is alszik kaja közben, haláli aranyosak a gyerekek! Kép A szempilláján meg teljesen kivagyok, nagyon írigykedünk ám egyenlőre (merthogy a nagy udvarlónak még nem nagyon van Kép)

Sajna nem látta, kórházban volt, csak megértette, hogy megszületett, de a képet már nem tudta megnézni. Kép

Megyek aludni, mindenkinek jó éjszakát!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Gabi,
még azt akartam írni, hogy nekünk is ugyan ilyen virágálványunk van! Kép

A Beni képét hogyan varázsoltad a tiétekre?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Aha, édi... Úgy rámmordult, mikor ki akartam venni a cumiját a kezéből!Kép

A paintbrush-sal megrajzoltam a buborékot, utána az InfranView-val csináltam a bemásolást.

Kérdezd meg léccccccci Benit, nem maradt-e fölös álompora, egy részét visszavásárolnánk, jól jönne.Kép

Ezt csinálja Livibaba, amikor azt játszom, hogy tüsszentek:
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok,

Hát nem tudok már én se új jelzőket ezekre a képekre. Remélem, Karácsonyra majd már megklephetlek én is benneteket valami hasonlóval, mint ezek. Egyszerűen tüneményesek!KépKépKép

Már haza is jöttünk a kórházból, és Marci baba még mindig tök jó CTG-t csinált. És most nem is nagyon kellett felébresztgetni (mindig aludni szokott), mert most tök jól mocorgott. /Most meg épp csuklik!Kép/

Olyan kíváncsi vagyok már rá. Lesz-e haja? Biztos olyan kis kerekfejű lesz mint a férjem is, meg én is. Kép

Kérdés: Gátmasszást csinált valamelyikőtök szülés előtt? Ha igen, akkor mennyire lehet kitágítani magunkat? Lehet annyira hogy ne kelljen metszeni? Azért kérdezem, mert Marci feje amúgy is egy kicsit kissebb, és jó lenne, ha metszés nélkül ki tudna bújni...

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Bubek,
Képzeld, én úgy tudtam meg, hogy hajasbabám lesz, hogy vizsgált a Doktornő, egyszer csak közölte, hogy hajasbaba. Hirtelen nem is tudtam szóhoz jutni, nem értettem, honnan tudja, érezné a kezével a haját? Meg annyira fura volt ilyen konkrét infót hallani a még sosem látott babámról. Azt hittem, elrepülök örömömben. Nem mintha egy kopasz babónak nem örültem volna ugyanannyira!Kép
Aztán, amikor a férjem már látta a feje búbját (mondta, hogy jé, ott a feje!), kérdeztem, hogy tényleg van-e haja, de a választ már nem hallottam, mert jött a kövekező nyomás.

Remélem, nem kínozlak ezzel, viszont hátha Marci manót inspirálja Kép
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jaj Istenem! Még hogy nem kínzol....Most már tényleg szülni szeretnék. Kép

De tényleg, honnan tudta a dokinénid?

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Fogalmam sincs. Kesztyű volt rajta, látni akkor még nem lehetett, mert még fent volt a fejecskéje.
Ez ugyanolyan rejtély marad számomra, mint a magánrendelőjében az, hogy a vécén ott kell hagyni a vizeletet egy kis pohárkában. Kérdeztem az asszisztensét, honnan tudják, melyik kié? Csintalanul mosolygott egyet és azt mondta: Nem mondom meg! Kérdeztem, netán kamera van a klotyiban? Persze erre is nem volt a válasz.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Voltunk sétálni. Bentről úgy tűnt szebb idő van, de úgy fújt a szél, nem mertem messze menni. Persze úgy bebugyoláltam, hogy nem fázhat meg Beni, de azért mégiscsak pici még.

Gabi,
Álomport most küldjük, Beni most nem alszik. Ahogy berakom a kocsiba alszik, ahogy kiveszem kipattannak a szemei. Kép Ez a babakocsi tud valamit ... Kép
Jujj, ilyen képem nekem is van, csak picit véresebb. Kíváncsi rá valaki?

Bubek,
az én fiam is kerekfejű Kép, mindig mondta a doktornő az UH-oknál, hogy még mindig de szép kerek feje van ennek a fiúnak! Én meg egyből azt hittem, hogy nagy is lesz neki, de szerencsére csak kerek lett. Kép
Gátmasszást nekem szülés alatt csináltak, vittem hozzá olajat, de sajna azért vágni kellett. De ettől se félj, nem olyan szörnyű, mint hittem, délután szültem és este ültem az ágyon. Most meg már azt sem tudom, hol voltak a varratok. Kép Gabi, Neked vágtak?

Vizelet a magánrendelőben: Kép ezen én is agyaltam a férjemmel, de mi sem jöttünk rá! Kép Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Vizeletes téma. Ezt már én is kérdeztem ám a rendelőben, és én sem értem. Úgy látszik ez mindenütt titkos dolog.Kép

Ilba, én is lementem sétálni, de 5 perc után visszajöttem, mert úgy elkezdtem fázni a szélben, hogy csak na. Meg egyedül nem is olyan jó...Bárcsak már Marci is sétálhatna velem.Kép Már biztos únjátok a bárcsakozásaimat. Ne haragudjatok meg érte, csak már tök jó lenne, ha én is babázhatnék, mint ti is....Kép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Bubek,
Dehogy unjuk! Te csak bárcsakozzál, mi meg szurkolunk. Hajrá Marcibaba!

Jól elijesztettetek, mi most akarunk lemenni. Mondjuk itt nem fúj a szél.

Nekem is vágtak, meg repedtem is, de meg sem éreztem. A varrást is csak egyszer-kétszer, a gyerkőccel voltam elfoglalva, ahogy Apukája ölében nézelődött nagy szemekkel.Kép Én is rögtön tudam ülni, de azért fájt egy kicsit.

Ilba, jöhet a vérfürdő!Kép

A babakocsival mi is hasonlóan vagyunk, tök nyugis benne Lívia, egy idő után elalszik, de ahogy bekanyarodunk a kapu elé, már mocorog, a lakásban meg nyügizik rögtön.

Most azt mondta, hogy eeeeeegübü, ami annyit jelent babanyelven, anya, lejárt a mosógép, mehetünk teregetni.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Képzeljétek, itt volt közben a védőnéni, elkezdhetjük a gyümiket, tök izgi!!! Remélem, fogja szeretni Lívia a fincsi almát, barackot meg a társait. Kép

Megpróbálunk mi is lemenni, legfeljebb a sarokról visszafordulunk.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


SziasztokKép

Mi is voltunk sétálni végreKép

Ilba tedd fel a képet!!!!!Kép
Gabuska: Livi nagyon édiKép
Zsófi is mikor nevet, olvadozunk állandóan.

Bubek: Te is nemsokára babázol meglátodKép

Most küldök egy képet a dédivel.
Szegény már nagyon öreg 86 éves.
A mozgás nagyon nehezére esik, de szellemileg teljesen ép és ez a lényegKép
Olyan boldog , hogy van ZsófinkKépKép
Kép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Bubek,
türelem rózsát terem

Kép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Köszi Edina, nagyon szépek ezek a rózsák. Amúgy is szeretem őket. Kép
De azért azt megkérdezem: Te tudnál türelmes lenni? Főleg ha látod ezeket a képeket, és olvasod a lányokat, meg magadat? Az a baj, hogy már tényleg nincs ami igazán lekössön. Már minden ki van mosva, meg fel meg le van takarítva, és az a baj, hogy egy kicsit unatkozom. És így unatkozás közben Marcival beszélgetek, neg nézem a kézilabdás lányokat a TV-ben, de ezen kívül csak rátok figyelek. Kép És ettől nem türelmesebb, hanem türelmetlenebb leszek. De azt meg nem bírom ki, hogy ne olvassalak benneteket, mert annyira jó. De mellette meg már annyira szeretném én is - én is....De köszi mindenkinek a bíztatást. Előbb-utóbb úgyis megtapasztalom. KépKép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szorsi 2012.08.14 13:07-kor.

Kép

Kép
szorsi
 
 


Bubek,
A metszéstől sztem ne félj, nekem érzéstelenítették a környéket, nem éreztem sem a vágást, sem a varrást, és biztos tudtam volna ülni másnap, ha nem szerzek kitoláskor aranyeret.Kép Nekem az fájt, de nagyon, amiatt nem tudtam egy hétig ülni, de a metszés hamar rendbejött. Bár az első akciókkor kellett kicsit trükköznie páromnak, mert még érzékeny volt.

KépKép
connie
 
 


Köszi Orsi a tanácsot. Én most csinálom kb 3 hete mandulaolajjal, és tágultam is, de nem tudom, hogy mennyire elég. Meg hogy megéri-e. De majd remélem emlékezni fogok erre a gátizomtornás tanácsra akkor is, amikor majd szükség lenne rá, de lehet hogy másra kell majd nagyon figyelnem...Kép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Tényleg, mennyi idő múlva lehet "akciózni"? Már az is kéne, de nem ilyen bazi pocakkal...féltem én is, de a párom még jobban Marcit. Így meg nem az igazi. Meg elég nehéz a mozgás is. Kép
Valami olyasmit hallottam, hogy 6-8 hét. Ez veletek is így volt? Egyáltalán, nem nagyon indiszkrét ez a kérdés? Bár biztos érdekel másokat is (remélem)... Ha meg nem, vagy ha nagyon indiszkrét vagyok,akkor szóljatok, mert nem akarok én senkit sem zavarba hozni...

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Sziasztok!

Délben írtam egy litániát, de elveszett. Nagyon elszomorodtam, mert ráment a napi szabadidőm, így most már a holnapit töltöm. Kép
Annyira jó titeket olvasni, a képek is tüneményesek, de sokszor írni már nincs időm.

Tegnap voltunk csípőszűrésen, jól meghajlítgatták babót, oda is rakott nekik egy jó nagy tócsát. Az oltást majd a jövő héten kapja, emiatt lett elhalasztva.

Sajtine,
Ti is az új oltást választottátok? Mik a tapasztalatok, hogy viselte Zsófi?
A címem (ami a páromé, de majd csinálok egy sajátot is) tyime kukac axelero.hu

Gabi,
Az a cikk szerintem egy orbitális hülyeség. Hátborzongató, hogy vannak emberek, akik kitalálnak ilyesmit, de még szörnyűbb, hogy lelkes követőkre is akadnak.
Még nem sikerült rájönnöm, miért kell a gélből pont 60ml kutyulni, én egy ideje felezek, 30 ml-be teszek 2 mérőkanállal, így tovább kitart. Két kávéskanállal adok be neki, ez a max. adag, de sokszor olyan, mintha be sem vette volna. Õ nem öklendezik, csak nyűglődik, meg tekereg, néha meg kirakja fű alatt, hogy észre sem vesszük. Kép
Ma reggel is szopi közben nekilátott kakkantani és még a cicivel a szájában megindult a szökőár orrán-száján. Eláztunk mind a ketten + az ágynemű.
Pont akartam kérdezni, hogy mikor ehettek már pépeket. Én is alig várom, hátha attól javul a helyzet.
Az autósülést nem nagyon használjuk itthon, inkább a pihenőszéket, de igazán nyugton csak akkor van, ha nyakig beöltöztetjük és visszük.

Bubek,
Ez a méhszájtágítás olyan fából vaskarika, nem? Beavatkozunk nem kicsit durván, hátha "magától" beindul a szülés. És ha még nem is közli előre, vagy nem kéri a beleegyezésed, akkor még felháborítóbb. Nekem is csinálták, nem a doki, hanem a szülésznő, de már megindult szülésnél és nagyon rosszallottam is, mert szerintem még ok sem volt rá, csak rutinból alkalmazták.

Na, úgy látszik én ritkán írok, de akkor nem keveset. Remélem senkinek sem mentem az agyára. Kép

Nyugalmas estét mindenkinek!

Jucus

Jucus
jucus73
 
 


szia Jucus,

hát igen. ezzel a fából vaskarika kifejezéssel tökéletesen egyet tudok érteni. Nem mondta a doki, hogy ezt fogja csinálni, de a legközelebbi vizsgálat előtt biztos megkérdezem majd tőle, hogy most akkor megint számíthatok-e "ilyen jellegű megoldásra" tőle. a CTG-k miatt igazából már látom rajta, hogy nagyon szeretné, ha megindulna a szülés, mert akkor nem kellene aggódni Marci miatt. Bár én nem aggódom. Meg a doki is szerintem csak egy kicsit. Nem is értem, hogy ez hogy lehet. Valahogy érzem, hogy minden rendben van vele, csak egy kicsit másképp akar viselkedni, mint a többiek. Ki akar lógni a sorból. KépKép De tényleg egyetértek. Ezért is győzködöm Marcit minden nap, hogy inkább jöjjön ki, mert jó lesz neki itt kint is, és anyukájának sem lenne már ellenére a dolog. De még makacskodik. Kép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Sziasztok!

Jujjjjjjjjj, de jót sétáltunk!!!Kép

Jucus!
A refluxos babáknál már négy hónaposan lehet adni pépeket, legalábbis a mi dokink szerint. El is kezdem mostanában. Én is alig vártam már, hogy elkezdjük, biztosan jobb lesz a Törpinek.
Mostanában javult egyébként a helyzet. Kopp-kopp.

Sajtine,
nagyon szép a dédis kép! Közel lakik hozzátok?

Bubek,
igen 6 hét a "tilalom", de a kontrollon úgyis megmondja a doki, hogy rendbe jött-e már az alsó fertálya az ember lányának. Szóval, majd ha ő azt mondja, hogy mehet, akkor mehet.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Még egy eszembe jutott Gabi hozzászólásáról. A 6 hetes kontrollra az ember elmegy, és otthon hagyja a babót? Vagy vihetem magammal? De hát akkor még olyan pici, és még javában tél lesz! Itthon hagyni meg egyszerűen nem tudnám. Hogy a túróba oldottátok ti ezt meg? Miken gondolkodom???!!! Hol van az még?

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Bubek,
De az sajnos nem biztos, hogy hat hét múlva már neked is lesz kedved hozzá.Kép
Ha nem akarod, hogy a dokid méhszájtágítással próbálkozzon, akkor nyugodtan mondd meg neki, bármilyen beavatkozást visszautasíthatsz, törvénybe van foglalva.Kép

KépKép
connie
 
 


Bubek,
sokan elviszik a csemetét a dokihoz, én is szívesen vittem volna, csak egyrészt nincs autónk, másrészt ez a hülye hányósdi. Akkor még sokkal rosszabb volt a helyzet mint most.
A dokik nagyon szoktak örülni, ha megmutatják a babát az anyukák.Kép

Ha a párod tud kivenni szabit aznapra, akkor vigyáz rá ő (vagy mentek mind a 3an), ha nem, akkor nagyik vagy akit Te gondolsz.

Levették a sapimat:
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Bubek,
Mi vittük, sztem illik is megmutatni a dokibácsinak. Bár Ákos az egészet végigaludta, csak két lehunyt szemet látott a doki meg a szülésznő a sapi alatt. Tudtommal téli babákat is lehet már hat hetes kor előtt kivinni levegőztetni, de gondolom, ha viszitek, nem bkv-val mentek majd, mert az még húzós lenne neki.

KépKép
connie
 
 


Ja igen, szóval nyugodtan otthon hagyhatod, apjával vagy nagyikkal, hagyhatsz neki lefejt tejet, és akkor meg is tudják etetni.

Kicsit zavaros vagyok ma, mert közben ugrálok itt elkapni Kocsis Koppanós Ákost.Kép

KépKép
connie
 
 


Na végre, itt vagyok, de sokat írtatok! Kép
Itt voltak a Nagyszülők, babáztak és hoztak Mikulás ajcsit Ausztriából. Fel is teszem a képet, olyan ari ez a kutya!

Gabi,
de jó Livinek, biztos szeretni fogja a gyümiket! Én imádom legalábbis ezeket a gyerekeknek való kajákat, van amikor én is összetrutymákolom magamnak a banánt valamivel, vagy mindegy mit és az üveges kajákat is bírom nagyon! Kép (Vigyáztam még régebben egy babára, alig vártam, hogy maradjon valami neki kaja, rögtön befaltam! Kép)
Lenne egy privi kérdésem, írok mélt, ok?

Sajtine,
Dédi nagyon aranyos, Zsófi milyen jól alszik az ölében. Kép

Bubek,
kézilabdát nézel? Kép Kép Kép Én 16 évig kéziztem, sok ismerős van köztük, én is drukkolok nekik. Benivel mindig megdumálom, hogy ebben a másfél órában aludni kell, vagy szurkolni! Kép
Mi úgy tervezzük, hogy elvisszük a babót a kontrollra, már úgyis járunk sétálni.

Jucus,
Ti hol voltatok csípőszűrésen? Nekünk jövő héten kell menni a Karolina útra. Mennyi időt vesz igénybe? Csak a szopi miatt kérdem, mert hozzánk a Karolina út ilyen forgalommal számolva, mint mostanság van, jó messze van és Beni még 3 óránként követeli a cicit. Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
ez a kép beszarás!!!!

Ennyire "ízlett" Líviának az alma:
Kép
Kép

A kézilabdát én is imádom, tegnap megijedtem Angola ellen. Remélem, csak az első meccs eredménye (57-9) altatta el a csajokat és magukhoz térnek időben! HAJRÁ MAGYAROK!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Livi reakciója: Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
Nekünk is kell egy ilyen nagyfülű dadus!KépKépKép

Mi is a Karolina útra mentünk, direkt megkérdeztem a védőnőt, mire számítsunk, mennyit kell várni, mert még bankba mentünk volna utána időre. Azt mondta, semennyit, 3/4 2 és 2 között összeszedik a lapokat, aztán már vizsgálnak.
Meg is lepődtünk, amikor fél kettő után pár perccel már kb. ezren voltak, de hamarabb megkezdték a vizsgálatokat és igazán gyorsan, mondhatni "futószalagon" ment az egész. Fél háromra már kész is voltunk. Mondjuk majdnem mindenkit ultrahangra küldtek, ott is nagy volt a sor és az biztos lassabban megy, de arra máskor is vissza lehet menni. Én megpróbálom a feji-hasi UH-n megkérni, csinálják meg a csípőt is.

Jucus
jucus73
 
 


Jucus,
köszi, nekünk tuti kell majd UH-ra is menni, mert laza a csípője a fiúnak.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Köszi Gabi, csak én mindenen agyalok már jó előre Kép
A kontroll is ám csak a Karácsony utáni héten lesz.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Ma reggelre mind a két lányom megbetegedett! A pici miatt hajnali fél 2 óta nemigen aludtam, szinte óránként fent volt.Délelőtt kint volt a dokinéni,garatgyulladása van mind a kettőnek,sok folyadék,lázcsillapitás és egy pár álmatlan éjszaka vár!
Na kipanaszkodtam magam! Bocsi,csak hulla vagyok!

Bubek:
a 6 hetes kontrolla mi bevittük a párommal a babát,de akkor még nyár volt.A doki nagyon örült neki!

A képek nagyon szupik, kár,hogy én nemigen tudok feltenni!

Lányok!
Orrszivó-porszivót agyógyszertárba lehet kapni?
SOS SEGITSÉG!!!

Most ennyi! Jó éjszakát!
Timi

Kép

Kép
novum
 
 


Novum,
ez nem hangzik jól, jobbulást nektek!!!!!
Orrszívót mi baba boltban vettünk, de szerintem van gyógyszertárban is.

Jányok,
tudtok ajánlani valami nagy babaápolási, gondozási könyvet? Olyan nagyon vastagra gondolok, amiben minden le van írva, amit egy babáról, a betegségekről stb. tudni kell.
Nincsen ilyenem és gondoltam ez egy jó kari ajándék lenne. A mi időnkben volt a Spock(?), de azóta tuti van egy csomó jobb is.
Valamelyik babaújságban hírdettek egyet a Kossuth Kiadótól, (címét elfelejtettem), de az jelenleg nem rendelhető, legalábbis ezt írják a honlapon.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,

Az a Kossuth könyv jó. Én olvastam a terhesség alatt. Könyvtári volt.
O

Kép

Kép
szorsi
 
 


sziasztok Kép

A Dédi közel lakik hozzánk.
Illetve a kórházhoz még közelebb. Úgyhogy mikor mentünk haza a kórházból először Hozzá vittük megmutatni, mert tudtam, hogy egy pár hétig nem fogunk kimozdulni. Oda volt meg vissza mondanom se kell.

Bubek,
mi is vittük a 6 hetes kontrollra. Nagyon örült a doki bácsink.
De szerintem BKV-val semmi képpen ne vidd el.
Inkább vigyél majd fényképet.
Nekem volt gátmetszés, de nem olyan durva.
Első nap csak félig ülős póz, de utána már egyre jobb.
Első héten én sem tudtam tartani a vizeletem, de 1 hét múlva nyoma se volt semmilyen gondnakKép

Lányok, a csípő szűrés kötelező mindenkinek?
Minket nem utaltak be sehova.
Csak itthon nézte meg a doki néni.

Jucus,
most még a régi szurit kapta a Zsófi meg a harmadik hónapos korában is a régit kapja és a 4. 5. hónapban kapja az újat.
Megveszem Neki mindenképp, mert kevesebb szurival jár. És azt is hallottam, hogy kíméletesebb, mármint a reakció utána.

Mit szoltok a bébi kötvényhez??
Tiszta röhely( hogy mi nem kapunkKép

Gabuska,
számomra a pelenka hozzá tartozik a bébihez mint
bablevesbe a bab.
Nevetséges az a cikk.
Vannak emberek akik ennyire unatkoznak, hogy ilyeneket kitalálnak.

Ilba, Beni nagyon jól mutat a kutyus ölébenKép

jó éjt

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sajtine,
szerintem kötelező a csípőszűrés, kérdezz rá a dokidnál, hogy mikor akar elküldeni.

A bébi kötvény biztos annyira "komoly", mint az ingyen tankönyv, diákbérlet és társaik. Először majd kitalálják, hogy csak a rászorultak, aztán, hogy csak a sokgyerekesek, végül bejelentik, hogy mégse. Nincs rá keret. De áprilisig még biztosan fenntartják a látszatot...

Képzeljétek, a férjem munkahelyén minden gyerekes dolgozó kapott Mikulás csomagot, egy vagon édességgel és egy játékkal. A miénk egy zenélő-beszélő telefon (bár külsőre semmilyen telefonra nem hasonlítKép). Sajnos nem tud még vele játszani Lívia, van benne tükör is, félek, nehogy kiessen belőle. Nézegetni jó lenne, mert világít meg minden, de persze meg akarja fogni meg rágcsálgatni.

Hát igen, jól fogalmaztál, biztosan unatkozik, aki ilyen baromságokon agyal, mint ez a pelenkesztori. Te elhiszed, hogy az a nőci tényleg így csinálja? Szerintem kivitelezhetetlen.

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?