Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tünde, a keresztelő egész jó volt, majd teszek fel képeket.
De milyen lehet egy vacsora, egy olyan családban, ahol a tagok gyűlölik egymást....

Ed, biztos előbb-utóbb Kincső is tekintettel lesz rádKép

Sára egyebként ma már nem volt olyan "jó fej" ma 4 kor ébredtünk, de azért ez sem olyan rossz.

Nya, a még jövök.

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok
Már jó régen olvasgatlak Titeket, de sajnos még nem tudok hozzászólni mint anyukaKép
Bízom benne hogy hamarosan nekünk is szerencsénk lesz...
Két kérdesem is lenne, van valakinek infója Schlaffer doktor úrról, mert ahogy látom itt 3-4 névvel (szülész) lehet találkozni. Most hozzájárok és meg vagyok elégedve vele,de egyszer egy lány írt mailt nekem és lesújtó véleménnyel volt róla, de azt nem árulta el hogy miért.

A másik kérdésem az lenne, hogy a párom unokatesója most adott életet egy gyönyörű kislánynak, meghívott hétvégére minket és vinnék neki vmi szép ajándékot, persze sajna anyagi korlátok is vannak.
Aki édesanya, minek örűlne nagyon, mert nem akarom megvenni neki az 500. kis bodytKép) Kolléganőm pelenkának örűlne, de az annyira gáz lenne, megjelenni két csomag pelenkávalKép Köszi a válaszokat.
Madrin
madrin
 
 


Ha eleged van abból, hogy babakocsival nem jutsz át az aluljárókon, fel a villamosokra, gyere a babakocsis tüntetésre!

Blaha Lujza tér, szept.20. 15.30.

Nehogy valaki elfelejtseKép

hicudzsi
 
 

 
 

Hicudzsi!
lattam egy riportot a TVben ezzel kapcsolatban, es 2007re tervezik a lifteknek a megepiteset az aluljarokhoz.
de tenyleg Nemetorszagban mindenhol lift van a metrokhoz, es mozgolepcso az elso szakaszon is

Kép
babarozsa
 
 


Madrin, én 100%os gyümölcslének örültem a legjobban. Abból tuti kap a baba is. Kaptunk pelust is, az elfogyott. Ha ruhát vinnél, akkor szerintem nagyobb méretűt, mondjuk 68ast, mert az később fog kelleni. Én is kaptam nagyobb rucikat és most örömmel szedem elő őket. Vagy valami játék a bébinek, annak meg ő fog örülni később. Csörgöket már lehet kapni néhány 100 ftért, és Kincső imádja őket. Nem kell 1000ket költeni. Nálunk kedvenc játék a műanyag pohár és tányér.
Sok sikert a vásárláshoz!
A dokit nem ismerem. Drukkolunk nektek!
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Babarózsa!
Igen én is ezt láttam külföldönKép
Pl. az is elkeserítő, hogy itthon a régi buszok hátsórészében tudsz csak babakocsival utazni, ott meg szerencsétlen gyerek úgy rázkódik, hogy csak na!KépKép

Ed!Kép
Akkor tali a tüntetés előtt?Kép

Madrin! Én az anyukának vennék valamitKép Róluk mindenki akkor megfeledkezikKép Vagy megkérdezném mire van szükségükKép

hicudzsi
 
 


Lányok köszi a sok-sok infot! Mindent kijegyzeteltem, most már így indulunk vásárolgatni!Kép
Ugye a Blahán nemcsak babakocsis, hanem nagypocakos anyukák is demonstrálhatnak?

ildi
matt07
 
 


IGEN!!
Nagypocisok is jöhetnekKép Nekem van babakocsim is, meg nagypocim isKép
GYERTEKKép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat,én is olvastam egy csomót arról hogy szegény mamák ilyenkor (ajándékilag )el vannak hanyagolva... Sajna annyira nincs közeli viszony, hogy mamának kitaláljak vmi jótKép Szerintem csörgő, meg téli ruci lesz belőleKép
Ed köszi a bíztatástKép még azért nem vagyok annyira letörve..

Jó tüntetést, de aztán össze ne csapjatok a rend őreivelKép))
madrin
 
 


igen, ah nincs tomve a busz, es fel tudsz szallni ra, most figyelgetem, hogy hogy is lehet a csucsidoben babakocsival felszallni...hat sehogy, meg en sem tudok felszallni
amugy orulhettek, hogy nem Isztambulban vagytok, mi ugyanis ott fogunk elni, ott meg rosszabb a helyzet, bar a gyerekeket szeretik, de a varos nem bababarat egyaltalanKép

Kép
babarozsa
 
 


Hello Madrin, nekem pl. cseh tetrapelusból meg fürdölepedöből nem elég soha. Nekem mondjuk min. 2 max. 4 háztartást kell ellássak vele...úgyhogy Sturovoból hozzuk direktbe 10esével...

Lányok, én is jó hasznát veszem a téli öltözködési tanácsoknak, köszönöm.
timili
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 


Szia Madrin!

Nekem az első szülésemnél nem ért be a dokim és Schleffer műtött. Nekem is szimpi volt, utána is bejött hozzám, a varratot is ő szedte ki. Én meg voltam vele elégedve.
Polka
polka3
 
 


Sziasztok!

Polka , köszi a választ, érdekes, hogy itt a társalgóban alig ismeri vki ezt a dokit.
madrin
 
 


Sziasztok,

olvasgatlak benneteket, de nagyon nem tudok a témákhoz szólni, azért nem írok. Egyébként mi jól vagyunk, pénteken leszünk 1 hónaposak.
Vannak új képeink, majd ha lesz időtök nézzétek meg.

Pusza

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Szisztok!

Hát, erről a 20-áról is lemaradtam. Ed, Rtünde, Hicu!


Nem bánnám, ha mail-ezhetnénk, mert bár én javasoltam az új topic nyitását, nem nagyon vagyok képben. Bár azt tudom, hogy Hicunak rég gratulálnom kellett volna. Annyira irigyellek!!!!!
jarenata
 
 


Hali kismamák,
látom jól leült ez a topic... mindegy.

Iván unokámnak ma volt a házi "keresztelője" vagy hogyan is nevezzem, szóval mi nem kereszteltetttük meg mert nem vagyunk vallásosak, ettől függetlenül megünnepeltük ezt az eseményt.
Szegny kicsinek fárasztó volt, mert itt volt mintegy tucatnyi gyerektelen barát, no meg a másik nagymama aki csak hetente egyszer láthatja szegény és egy hét minden összegyüjtött szeretetét most akarja kiélvezni... Ivánkának borral kentük be a homlokát és a nagyobbik lányom mondta az "Iván most tégen elnevezlek..." stb szöveget..

Ivánka már több mint 10 hetes, olyan 5 kiló 60 és 70 között van a súlya, sokat mosolyog, gőgicsél (hööö... heee... heü.... hüe... giii... ) egyebek... édes kis üveghangokat ad ki magából, ti biztosan tudjátok miről is beszélek... sokat mosolyog, lehet vele bizonyos mértékig kommunikálni... engem megismer a szemüvegem miatt és vigyorog mint a vadalma... szereti magát a tükörben nézni, ha nagyon nyűgös odcipeljük "babát nézni", meg akarja fgni a tükörbéli baba kezét stb...

... még mindig szopik, de a pótlásra még mindig szükség van. A lányom abbahagyta a gyümölcsadást, csak a D vitamint adja be almapürével vagy barckpürével... nem allerhiás, nem ekcémás... a ruháit a mieinkkel együtt mossuk, már régóta, a szokásos mosóporral és öblitővel.
A 2 hónapos oltást meg se érezte, bár állitólag a 3 hónapos majd megviseli... itt tartunk most.
Imádom. (Kis káposztafejre kezd hasonlítani ahogyan hízik, ebből kifolyólag kezd olyan egyencsecsemő kinézete lenni...Kép )
alice_cs
 
 


HEllo ALice, hozzászólnék hogy nöjjön a topic:

Jó hallani Ivánkáról.
Helyes lehetett ez a házi Ivánka-avató...
Hasonlót csinálnék én is.

Mi már kijöttünk régi-új otthonunkba. Kicsitmegint nosztalgiázom az elsö hétre emlékezvén mikor nem volt úgy bejáratva a gyerek "mint most"...
Itt újra meg kell szoknia az otthon illatát, egy másik kiságyat, szobát stb...valszeg ezért megy minden kicsit lassabban.
Bár egyre többet nevet és beszél ("agööö" a kedvenc- remélem ez anyát jelent márkul)de a kezecskéiben még mindig nyálas szöszmöszöket gyüjtöget egész nap alig lehet kinyitni az ujjait...Délelött sokat nevetgélünk, föleg ha csiklandozáshoz hasonlóan simizem...Elalvás napközben sajnos még majdnem minden esetben gépkocsihoz kötött...Üveghang nálunk is játszik, csak mi akkor "kislánynak" hivjuk. Ùgy kurjongat mint én ,megboldogult népitáncos koromban a toppon...
No azért nem csak a hangja erös mert igyekezetében már többször is hasról hátra "dölt" a kanapén, ahol jó kemény és meg tudja tolni magát. Majdnem nyújtott könyökkel tartja magát hason..(Remélem jövöre oviba megy:-)))
Itt sajna (vagy hál´isten) nincs mérleg igy most a méricskét csütörtökig mellözük. Akkor ugyanis repülünk haza, nekünk is jár oltás.

SZerintem még mindig épp csak elegendö a tejem, ha volna több, behúzná azt is...de még mindig csak este adunk pótlást. Ami a mosást illeti, én külön mosom a cuccait, ami ugyan elég nagy baromság meg pazarlás is, ha azt nézem h 62-es holmikból sem vettem sokat, mert hamar nö...

Másoknál mi ujs? Friss lányos anyukák? Pl.Ytong?
timili
 
 


Sziasztok!

Na, akkor mi se maradjunk le a beszámolóval, íme: Kép

Szerdán voltunk tanácsadáson, Kitti 7450 gr és 68 cm. Pénteken betöltötte a 7 hónapot.
Még szopizik, 4 vagy 5x egy nap. Emellett délben egy kis főzelék, délután pedig egy kis gyümit eszik.
Ha letesszük hátra, pillanatokon belül hasra fordul, visszafelé már ritkábban. Viszont sokat hintáztatja magát előre-hátra, és olyan négykézlábszerűséget is produkál, már nem sok kéne, hogy rendesen másszon.
Az alvással nincs gond, napközben alszik kb 2x 1-1 órát, este meg fél 9-től reggel 8-ig, akkor szopi és utána még visszaalszik kb 9-10-ig.
A keresztelő most vasárnap lesz.
Szóval nálunk szerencsére minden okés! Kép

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok,

nálunk is minden rendben, holnap leszünk 1 hó és 1 hetesek. Már 58 cm-et ütjük és 4,5 kg-ok vagyunk, azaz 1 kg-ot híztunk 1 hó alatt. Sokat mosolyog az ismerős arcokra és elég hosszú ideig figyel, ha beszélnek hozzá. Ma amikor énekeltem neki Cserhátit, annyira tetszett neki, hogy visszaénekelt. Valamint ha meglátja a cicit, akkor is felderül az arca és mosolyog. Ettől függetlenül mi még mindíg nagyon sokat alszunk.

A mosás nálunk is külön megy most már, mert így talán higiénikusabb? De az öblítő és a mosópor simán használat alatt van.

Pusza

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit, jesszesz egy hónap alatt egy kiló??? Ez nagyon szép... épp ma néztem meg Ivánkát szopás közben... akkorát nevettem rajta: előtte méltatlankodva sír, mikor meglátja az anyja mellét nekiáll morogni, aztán mint egy vérfarkas ráveti magát a csecsre..Kép

Az igazság az, hogy nálunk kipurcanna a mosógép, ha minden nap mindent külön mosnánk, mert azért nekünk is van szennyesünk... mindenesetre az a ruha nem tudja, hogy őt most külön mossák vagy együtt a felnőttekével, az anyagaok ugyanazok, a mieink se koszosabbak mert eddig is gyakran mostam. Ráadásul minden hiedelemmel szemben nem kell a gyereket annyira sterilizálni és félteni, erős az akár hiszitek akár nem.
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Hát, legyen tőlem is egy kis beszámoló. Áron 11 hetes és elérte a 6 kg-t. Csak szopik, napközben még mindig sokszor 2 óránként, éjjel 2-szer. Tündérien mosolyog, már kommunikál, fürdés közben ficánkol és végig vigyorogja. Éjjel szépen alszik, napközben már egyre többet van ébren. Anina nagy lány, 22 hónapos, csacsog és rámol egyfolytában, jókat tud hisztizni. Ebéd után csak a hintában tudom elaltatni, de az sem mindig sikerül. Fárasztó a két gyermek.
Mosás: én is kezdetektől együtt mostam minden gyerek és felnőtt cuccot.
Üdv.:
Polka
polka3
 
 


sziasztok!

Mi is vagyunk ám.
Vasárnap volt Kincső 7 hónapos, 8350g, és 2 kis foga is van ám.
Mosás: én valami miért külön mosom a cuccait. Talán azért, mert Apa néha elég piszkosan, olajosan jön haza. Néha egész nap gép előtt ücsörög, néha galambsz...os tetőkön rohangál. Bár hétvégén már vegyes mosás is volt már.

Most végre egy kiadós hiszti után alszik.
Megyek, készítek neki bébipapit (alma+banán+sütőtök) Talán megeszi.

Judit, holnap reggel megyek jogsit csináltatni, utána 2ig bármi lehet. Te hogy gondolod?

Renáta, hát te is előkerültél? Mizujs veletek?

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!
En nem abban a korhazban szultem, ahol ti, csak azert kukkantottam be, mert meg akartam keresni Ed-t, es mondta hogy ebben a topic-ban talalom meg. Mindenkit udvozlok.
Szia Ed!
En vagyok, akivel 2-szer is veletlenul osszefutottal, egyszer a 26-os buszon, aztan a 72-es trolin. Emlekszel?
Sajnos ritkan jutok nethez (otthon nincs még), ezért csak most tudtalak megkeresni.
Hogy sikerult a 20-i tüntetés?
Sajnos nem tudtunk rá menni, mert nem Pesten lakunk, és hétvégén amúgy is programunk volt. Viszont maximálisan támpgatom az ötletet. Főlag azok utaán, ami a multkor történt. Pont aznap, amikor talalkoztunk. A Hosok Tererol a Keletibe akartunk menni a piros 20as busszal. Egy srác leszállás előtt felsegítette a babakocsit -pedig direkt mondtam neki, hogy hagyja, inkabb szalljon le, ne hogy fennragadjon- és utána nem tudott már leszállni, mert nagyon hamar becsukták az ajtót. Szegény nagyon duhos volt, mert már amúgy is késésben volt. Megkérte a sofőrt, hogy álljon meg még a Keleti előtt valahol. Az nagynehezen, de meg is igerte neki. Erre aztán nem állt meg sehol. Amikor a srac megkerdezte, miert vagta at, akkor meg bunkozott vele. Vegul szegeny mehetett vissza a Keletitol. En meg leszallaskor jol elkuldtem a sofort az anyjaba. Valahol nem volt kotelessege megallni, de tudom, hogy megtehette volna, mert nekem regen többször is sikerult ravenni erre egy sofort azon a buszon, amikor veletlenul a 30-as elyett a 20-asra szalltam.
sue77
 
 


Ed,

bocsi, de stornó a holnap, bejelentkezett a védőnő de. 9 és 12 között jön valamikor, úgyhogy inkább halasszuk, mert nem tudjam mikor jön pontosan én meg nem tudom, hogy tudnánk elindulni.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Judit, OK. Talán nekem is jobb így, mert a férjemnek fekete inget + nyakkendőt kell vennem péntekig.
A jövő hét kilőve, mert pénteken zh-t írok. Utána lesz jó nekem és talán a többiek is jönnének.

Sue!
De jó, hogy megtaláltál. Most írtam Juditnak, hogy 2 hét múlva jó lenne egy találka valahol. Remélem addig elolvasod a választ és ti is tudtok jönni. Most látom, van emiled, írok inkább arra + elküldöm a telszámomat. A tüntetés jól sikerült, bár kétlem, hogy lesz valami hatása. Néhány évig még tuti nem fog történni semmi.

Tünde, milyen főzelékeket adsz Kittinek?

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Jaj, de jó, lassan csak mindenkiről hallunk legalább egy keveset! Kép

Mosás: én is külön mosom a gyerek cuccait. Én jobban szeretem így. Meg amúgy is, összegyűlik annyi, nem üresen megy a mosógép, nem is mosok mindennap.

Ed, főzelékeket én üvegeset szoktam adni. Amit eddig ettünk: sütőtök, sárgarépa, sárgarépás sütötök, zöldborsó, paradicsompüré, csirkehusis sütötök. Általában magában eszi, vagy néha főzök bele egy kis krumplit vagy rizst. Kivéve a sárgarépát, azt legtöbbször banánnal eszi.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Tünde, én ma sütőtökbe tettem almát + banánt, mert natur nem ette. A répát viszont szereti. Én nem teszek bele krumplit, mert akkor még kevesebb zöldséget enne. Múltkor főztem neki krumpli+alma főzit. Egyszer anyatejjel, egyszer vízzel higítottam. Egyik sem kellett neki. Bezzeg a cici! A mélyhűtő tele anyatejjel (felengedve fura szagu), nem fogy, viszont már nem akarom átcipelni a másik lakásba. Azt hittem, a főzibe jó lesz, de Kincső kiköpte.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Ed, úgy látszik akkor Kincső pont Kitti ellentéte. Nálunk a sütötök jön be nagyon, azt imádja.
Az anyatej viszont nálunk sem nyerő főzelékbe. Egyszer tettem a krumpliba, de Kitti rögtön kiköpte. Igaz megkóstoltam én is, nem volt valami jó íze. Így inkább a főzővízzel hígitom.
Pedig régen, amíg suliban voltam, simán megitta a fagyasztott tejet. Mondjuk ebből a szempontból jó, hogy nekünk nem maradt sok a fagyasztóban.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Tünde, képzeld el, ma megint ua volt a menü, mint tegnap. Napközben 3* is próbáltuk neki adni, néhány kanálnál többet nem evett. Este 7re hazaértünk, hintáztunk, vásároltunk. Apa beültette az etetőszékbe és odaadta neki a fél üveg maradékot. Olyan sebességgel ette a főzit, hogy Apa alig bírta adni neki. Utána még tejcit is evett. Azt hiszem, mégis szereti.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk Bence hamarosan 7 hónapos lesz. Jó nagy baba 9 kiló és 72 cm. Énekel, gagyog, mindenkire mosolyog, nagyon barátságos. Egészen addig míg valaki fel nem akarja venni. Azt nem értékeli. Most már sebesen forog hasról-hátra és vissza, próbál mászni, de inkább csak rúgózik. 1 foga van csak kinn, amivel jól megharap, ha megvizsgálom. Sajnos aktív éjszakai életet él,tegnap is 2-4-ig játszott, de megbocsátok neki.Kép
Tünde, Ed, nálunk a sütőtök-burgonya az abszolút kedvenc. Egyedül az alma nem jön be neki.A főzeléket általában 1 üveggel megeszik.

Puszi
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Barbiiiiiiiiii, de jó, hogy itt vagy.Épp tegnap gondoltam rád, hogy mi lehet veled, olyan régen olvastalak.Kép
Bence tényleg jó nagy.Pont olyan az ízlése, mint Sárának.Ő is imádja a sütőtököt, de az almát nem eszi meg.Csak akkor, ha a barack
hoz csempészemKépJól értem?Tegnap 2-ig nem is aludt?Háááát, nem irigyellekKép

Lányok, végre tettem fel képeket a keresztelőről , itt találja, akit érdekel:
http://babanet.hu/album/main.php?album=3523

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Én is Söfis vagyok, de általában csak olvaslak benneteket.
Most viszont kérdésem lenne. Hétfőn szült a kisunokatesóm a Budai Honvédban és nála merült fel ez a probléma és gondoltam megtudom mi van nálunk. Szóval volt neki kókusza. tudjáto, valami sztrepto, de ugysem tudom rendesen leírni. Az a lényeg, hogy ha van ilyen baja azember lányának, akkor szülés közben anntibiotikumot kap, hoy ne fertőződkön fel a baba. Na, ez így rendben is van. De nekem azt mondták, jhoghy a Söfibe nem szokták ezt a vizsgálatot elvégezni. Én meg nagyon szertném, ha megcsinálnák mertz én aztán minden nyavaját elkapok.
Nektek van valmi tapasztalatotok? Amúgy Arnoldhoz járok és maximálisan meg vagyok vele elégedve, de valahogy ki akrom csikarni ezt a vizygálatot. Majd. Mert amúgy még nem aktuális mert most 27 hetes vagyok. vagyis vagyunk.

Előre is köszi
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szia Léna!Kép

Már nagyon szerettem volna jönni, csak mostanában Bencének kitolódott a lefekvés 10körülre, ráadásul éjjel is felkel, szóval egyfolytában aludnék. Tegnapelőtt 2-től 4-ig volt fenn, úgy ,hogy 10kor aludt el Kép bár tegnap "csak" kétszer kelt fel, és hamar visszaaludt(én nem).

Visszaolvastam (nem volt nehéz) és látom Sára milyen jó kislány! Vmi titok az éjszakai alvásra?
A sütőtök nekem is ízlik, finom édes, sajnálom hogy nem hagy többet.Kép

Sára is jó nagy már, és nagyon szép!KépSokan
voltatok a keresztelőn?

Puszi
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Szia Barbi!

Köszi szépen, Sára nevébenKép

Sajnos mostanában Q is elromlott, éjszaka 2 óránként kel, reggel 5-tQl ébren van, persze vele én is, ma, pl úgy nézett ki a napunk, hogy hajnalban 3 órakor keltünk, reggel 8tól aludt 20 percet, aztán délben 1 óra elQtt aludt el egy picivel és negyed 2kor már ébren volt.Most megette a vacsiját és alszik.Szóval egy kicsit kivan Q is és én is.De majd csak megjavul megintKép

Ja, és persze az álmosságtól enni se tud.Sztem a foga lehet.Ma megevett a reggeli tápijóból 60 ml, meg délbe sikerült beleimádkozni 200 sütQtököt és nem is fogadott el egész nap semmit.Most este végre 120 tápit.Hát így vagyunk ma.Csak sajnálom szegényt, mert látszik, hogy kimerült.
A keresztelQn 35-en voltunk.Nagy a családKép

Most azt hiszem abba is hagyom a kisregényt, lezuhanyzok és belevetem magam az ágyba.
Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Nálatok is érdeklődnék ,hátha a kismamik között van valaki, aki tudna segíteni.

31 hetes ikerterhes vagyok, és a Schöpf-ben fogok szülni novemberben Dr. Dulka Tibornál.

Ismeri valamelyikőtök esetleg?
Tudni valamit a "tarifájáról"? Eddig még nem nevezte meg az összeget, de azért én nem bánnám, ha kiderülne, nagyjából mire számítsak.

Előre is köszi az infókat!
vénkert
 
 


Vénkert, ez a tarifa dolog eléggé különböző. A mi dokink azt mondta, hogy amennyit gndolunk pl. Máshol meg ki van függesztve a magánrendelő falán a tarifa.
Ha valaki gavallér akar lenni, akor általában a szülés díja a magánrendelési díj tízszerese, ahogy hallottam több helyről is.
Nálad bonyolítja a dolgot, hogy ikerterhes vagy, és könnyen megelehet, hogy császár lesz a vége.
Szóval semi jóra ne számíts, de legegyszerűbb, ha megkérdezed kerep perec a dokidat "doktor úr és mennyiért vállalja a készenlétiséget?"

Más: tegyél egy kis sétáta kórházban, ha legközelebb ott lesz dolgod, menj be a szülészetre és kérd meg a szülésznőket, hogy mutassák meg a szülőszobát... ha éppen nem szülnek túl sokan esetleg éppen senki, akkor biztosan megteszik, és közben őket kérdezd ki az orvosodról - ők többet tudnak mesélni - hacsaknem jelentkezik addig valaki, aki nála szült.

Mindenesetre nyugodj meg, akik ott dolgoznak, mind értik a dolgukat.
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Hát itt mindenki alszik.
Kincső is.Kép

Akit érdekel, itt van néhány fotó a leányzóról:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=6646
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=6774

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Vénkert én Dulka dr-nál szültem idén februárban, és ha minden jól alakul majd jövő májusban is. Nekem egy orvos házaspár ajánlotta, nála született a kisfiuk.
Nekem nagyon tetszik a stílusa, és biztos neked is mindíg elmondja hogy bármikor hívd fel ha valami van. Ez nálunk azt jelentette hogy vasárnap hajnal 5-kor hívtam és felvette a telefont, nagyon kedves volt és megértő, mindenre válaszolt.
Én megkérdeztem tőle hogy mennyi az az összeg amiért bármikor riaszthatom. Nem volt zavarban, ezért nekem sem volt zavaró, ez a legtisztább szerintem. A rendelési díj tízszeresét mondta.
Mi fogadtunk szülésznőt is, ha van rá módod nagyon ajánlom, főleg ikreknél jöhet jól. Mi inkább máshol spóroltunk.
Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, csak sajnos ritkán tudok gépezni, ezért nem is írtam ide eddig.

Sok sikert és ügyes szülést kívánok!
Alexa
walexa
 
 


Sziasztok,

voltunk csípőszűrésen, és terpeszpelenkát kell hordanunk, de szerencsére nincs semmi baj, csak a biztonság kedvéért, mert a doki néni az egyik oldalt egy kicsit fejletlenebbnek találta, decemberben kell visszamennünk. A másik, hogy Dorkától nem vettek vért a kórházban amikor hazajöttünk és fel is hívtam a szülésznőt, hogy ez lehetséges-e és ő azt mondta, hogy nem, biztos az ultrahangos vizsgálatnál vették le, de én akkor sem láttam rajta szúrásnyomot, mert a szobatársunktól tényleg akkor vették le, ezért én is megnéztem a gyereket és nem láttam semmit. Na most kiderült, hogy nem vették le és a háziorvos most küldött el minket a Madarászba, mert mondtuk neki, hogy sárgának látjuk a gyerek szeme fehérjét, ő meg kérte, hogy mutassuk meg neki a zárót, hogy mennyi volt az értéke, hát így derült ki. Szóval nálunk ez a helyzet, egyébként szépen növögetünk, gyarapodunk.

Veletek mi van? Nem nagyon jelentkeztek.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Judit, remélem nincs baja Dorkának, de ez azért elég furi, hogy nem vették le a vért.
És mikor lesznek meg az eredmények?

Puszka, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Walexa!

Köszönöm az infót.
Egy kérdésem azért volna. Én az említett doktort "sima" kerületi nőgyógyászként ismertem meg, nem magánrendelésen. Nem is voltam még nála magánrendelésén, úgyhogy gőzöm sincs, mennyi annak a tarifája.
Megírnád?

Köszi előre is,
üdv,
vénkert
vénkert
 
 


Vénkert!

Erről inkább privát írnék. Kérlek küld el az e-mail címed nekem. Az enyém látható a profilomban.

Üdv,
Walexa
walexa
 
 


Walexa,
küldtem emailt.

Vénkert
vénkert
 
 


Szia Judit!

Velünk minden ok, Kincső végre alszik, ebéd kész, nekem van időm netezni.

A mai ebéd - rizs+alma+picirépa+anyatej - ennyire kellett neki:
Kép

Végül kapott egy kis kenyeret:
Kép

Mostanában elég sokat játszik egyedül a földön. Mászik a szobában, játszik a játékaival, gagyog egyfolytában. Kedven játékai: műanyag pohár + tányér. Ha így halad, nem kell sokat költenünk játékra.
Az éjszakáink még mindig ébredősek. Sírás, szopi, alvás. De már kezdem megszokni, nincs mit tenni.

Röviden ennyi.

Többiek?

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Léna, remélem Sára visszatért a rendes kerékvágásba. Nekem bejött a panaszkodás!Kép Aznap aludt rendesen, tegnap meg egész nap mikor elaludt volna történt vmi. Így nem aludt napközben és estére iszonyú fáradt volt. Így ma 8.30kor kelt(este 9-től) és 1 óra játék után még visszaaludt délig.Kép
A keresztelőn jó sokan voltatok!Kép

Ed, írtam múltkor privátban nem kaptad meg?
Mászik már Kincső? Most egy picit irigykedek úgy várom én is.
A Nők Lapjában van vmi cikk az alvásról, de még nem olvastam. Vki igen?

Judit, a barátnőmékkel ugyanez volt és a kontrollon már rendben voltak! Biztos Veletek is minden rendben lesz!
Nekünk sem vettek vért a kórházben.

Betelt az albumunkKép
http://babanet.hu/album/main.php?album=2626&page=1
Puszi
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok

Az eredmények: a vizelet pozitív lett, ezért ma újat kellett leadnunk, annak keddre lesz meg az eredménye. A vérvételnél a bilirubin szint nagyon magas, ez egy 6 hetes gyereknél állítólag nem lehetne, valamint több érték nem esik bele a normálba, de ez mind a sárgasággal függ össze, úgyhogy most várjuk, hogy a doktornő telefonáljon, hogy mi legyen (lehetőségek: új vérvétel; ultrahangos vizsgálat; kékfény terápia; valami gyógyszer, ami segít lebontani a ..testeket). Ráadásul én még beteg is vagyok (megfáztam) és így még esélyem sincs kifeküdni, de azért remélem a Dorka nem fogja elkapni.
Ha majd tudok valamit, akkor jelentkezem.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok kedves Söfiben szült anyukák! Az lenne a kérdésem,hogy van-e a kórházban sétáló EDA-ra lehetőség? Ilona.
Vendég
 


Szasztok!

Ed, családilag kialakultak lassan az új hétköznapok?

Judit, hogy vesztek pipit a vizelet vizsgálathoz a picitöl? Jobbulást mindkettötöknek.

Ilonana, ha u.n. luxus-EDAról van szó, tehát nem császár, "csak" a normál szülési fájdalmak enyhitésére kapod, akkor CSAK sétálót kötnek már be...

Mi, köszi jól vagyunk. Hála Rózsa Ibolynak újult erövel szoptatok, mint gép. Új infomációk birtokában megszilárdult az önbizalmam.Tápszert 2 napja nem láttuk.A mérleget sem...Kiskirályfi 22.00kor elalszik és 3 kor kel...majd 8 körül megint.
Röfög, szörcsög meg még mindenféle ilyesmi hangokat hallat néha ezért ma kiporszívóztam az orrát. Vagy túl rövid ideig, vagy gyendén csináltam, de nem jött 2 csöpp átlátszón kívül semmi. Harmadik lehetöség: nem is volt semmi az orrában. Gyerekorvos szerint kicsit nagyobb az orrmandulája, amivel nem lehet semmi csinálni.
Volt valakinek Picije 2 hónaposan malackás-röfögős?

Tanulós anyukák? Mackoo? Mik a hirek alma-mater-körül? Hogy birjátok ill. hogy oldjátok meg???

Alice, Ivánka merre hódít?
timili
 
 


Sziasztok,

na szóval, a csecsemősök szerint nincs ok az aggodalomra, mert előfordul, hogy ilyen sokáig elhúzódik a sárgaság. Azért a dokinéni jövőhéten megnéz minket és elküld egy uh-ra.

Timili,

van egy ilyen zacsek kifejezetten csecsemőknek, amit rá lehet ragasztani a manóra és belefolyik a pisi, nálunk így került bele a kaka, mert rápelusoztunk. Másodszor már rutinos voltam, etetés után kibontottam a gyereket, ráragasztottam és felemeltem, persze rögtön pisilt, de ehhez ismerni kell a gyerkőc ebbéli szokásait.

Pusza
Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: