Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Berni
te hol szültél??? nagyon kiváncsi lennék rá!
bocs ha már írtad, és én vagyok ennyire figyelmetlen!
elég gázos akkor ott az újszülött osztály!!!!!!!!!!!!!!

Én mind2x a Sote II-őn szültem, de ott nagyon nézték a gyerekeket, a nagyobbikat 1x el is vitték hogy sárga, berakták a lámpa alá és közölték hogy mégsem - szerencsére, pedig nem volt aluszékony, most nemrég meg a kicsire mondta a védőnő hogy szerinte sárga, hát én meg mondta neki hogy valszeg a sütőtöktől

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Nem gondolom,h lenne titok a kórházban:a Péterfyben szültem.
a barátnőm is ott szült fél éve természetes úton,hasonlóan negatív tapasztalatok miatt hazament saját felelősségre 2 nap után.Lehet,h én is jobban tettem volna :?
Amúgy biztosan ott is dolgoznak megbízható,jó ápolónők,csecsemősök,csak az volt furcsa nekünk,h még a gyerekorvos is hárított,amikor érdeklődtem.Amikor szóltam az egyik csecsemősnek,h nem eszik a gyerek és folyton alszik,közölte,h "ne aggódjon anyuka,nálunk még nem halt éhen gyerek,majd sír,ha éhes"Még jó,h nem,hisz 3 nap után 2 lábbal rugnak ki,mert a folyosón már várnak az ágyra :(
A műtős személyzetről és az orvosomról csak jókat mondhatok,bár ő csak bejárós orvos,de a körülmények és az eszközök balkániak.Nem akarok rémmeséket zengeni,biztos sokan vannak,akiknek meg pont ez a kórház volt a jó.Én szó szerint azt tapasztaltam,h örülnek,ha bevágják a gyereket anyukához és utána legközelebb az esti fürdetésre viszik el,de rögtön utána vissza is dobják.Az utolsó 2 napon rá sem nézett a gyerekorvos.Erre is csak azt mondták,addíg örüljek,addíg jól van a gyerek.DE HONNAN TUDJA???????????
Na jó,nem mérgelődök,a fő,h a baba és én is jól vagyunk,most épp kűzdünk a szopizással.Ma már egész nap elfogadta,csak az a baj,h 1 órán keresztül 20ml-t szív le,még marad benne tej és elalszik :( persze ez sok minden miatt lehet,csak a súlya meglenne,nem is bánnám,éhezne,jobban enne :) most épp ezt teszteljük,remélem nem esik vissza a súlya,hazaérkezés óta kb 300gr-ot felszedett. :P
berni1
 
 


Berni
Mi haza érkezés után az első hetekben 10-12 dekát híztunk csak. Nagyon féltem, hogy baj lesz belőle, kevés volt a tejcsi. Nekünk majdnem egy hónap kellett mire normalizálódtak a dolgok. Igaz, csak 30 dekát vesztett a súlyából, de ezt is keserves 3 hét alatt szedtük vissza. Aztán jöttek a 25-30 dekák, most viszont megint kevesebbet gyarapszik.
Az ÁEK- ban a gyerekorvos is és a csecsemősök is nagyon rendesek, kedvesek voltak. Nem bántam meg, hogy ott szültem. A Péterfyről már mástól hallottam rosszat.
A szopi változni fog, meglátod jövőhéten már már sokkal jobb, és könnyebb lesz. Kitartás!!!

Kép
Kép
susytunder
 
 

 
 

Susy!

Most már rendesen szopizik a drágám,csak az a baj,h még picit sárga,ezért lassú(meg lehet,h az is belejátszik,h két héttel előbb jött).Ma avval próbálkoztam,h nem kap mást csak cicit.8kor kezdtem az etetést,fél óra múlva elaludt cicin,letettem,sírt,másik cicim adtam neki,10perc múlva elaludt,letettem,sírt...és ez így ment 2 órán keresztül. :(
kínomban felhívtam a védőnőt,aki azt mondta ez így nem jó,még nem elég erős,gyors,pótoljuk addíg,mert így egymásba fognak érni az etetések,hisz éhes marad,és a mellem sem fogja bírni.Mondta fejjem addíg,ami benne marad.Csak az az érdekes,h ha fejem a végén,10ml-nél már nem jön le több,bezzeg ha Ő beleszív,még mindíg tud belőle tejet varázsolni :) azt is mondta,h meg fog erősödni és napról-napra jobb lesz.Én cs :) ak abban reménykedem,h addíg nem csappan meg a tejem és,h nem fog rászokni a cumira :? ti nem is pótoltatok?nem üvöltött,h még éhes?
berni1
 
 


Berni
Nekem, ha bealudt a cicin akkor általában nagyokat aludt, nem ébredt fel rögtön. Mi nem sárgultunk be egyáltalán, ezért más volt, mint nálatok. Azzal egyet értek, hogy napról, napra erősebb lesz. Nem fog megcsappanni a tejed, ha fejed, még ha nem is jön csak 10 ml, az inger megvan. Én minden szopizás után fejtem, szinte óránként. Igyál sok folyadékot és a leves nagyon fontos. Mi nem pótoltunk csak a mellgyulladás után, mert nekem akkor csappant meg a tejcsi, akkor vettem elő a fagyasztott tejet és azt kapta cumisüvegből, rá is szokott frankón, aztán több napig bőgtünk mindketten, mire leszoktattam róla. A cici csak addig kellett neki, ímíg jól jött a tejcsi. Egyébként én is úgy voltam vele, hogyha már nem jött semmi fejéskor, érdekes módon ha ő szívta akkor mégis volt benne. Ezen én is csodálkoztam. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok

mivel fejtek? nekem Ákosnál elektromos volt, most Áronnál vettem kézit, de végül egyik sem volt igazán jó és maradt a 2 kezem, ezzel a megoldással több jött ki mint a gépekkel, igaz elég fárszató volt a kezeimnek is és a melleimnek is.
próbáljátok ki, hátha így több jön ki nektek is.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
már otthon is vagytok a gyönyörűségesen szép Dávidkával?

Sziasztok

Erika

Ui: sok sok tejcsit kivánunk nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
+ álmokkal teli éjjszakákat (nálunk sajna ilyen még nincs :cry: )

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Berni Hogy vagytok? Milyen volt a hétvégétek? Szopi, tejcsi alakul?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Berni!
Remélem, már javul a helyzet szopi-téren. Ne aggódj, ahogy erősödik, egyre ügyesebb lesz. Mi nem sárgultunk be, ezért ezt az oldalát nem tudom, Geszti nem is volt aluszékony, de kezdetben nálunk is nehézkes volt a szopi (ahogy korábban írtam), végül nagyon szépen belejöttünk. Az első napok-hetek mindenképpen nehezek, kitartás...
A szülési élményed tényleg nem a legjobb, csodálkozva olvastam, hogy ébredés után fájt a hasad. Engem is altattak, és engem is már ott a műtőasztalon felébresztettek, de én nem emlékszem semmi fájdalomra. Tele voltam már akkor a fájdalomcsillapítóval, azért is voltam kába. És amit utána tapasztaltál, az se semmi, hát a helyedben én sem mennék többet abba a kórházba. Főleg a gyerekorvos hozzáállása döbbentett meg. Nálunk minden reggel jött a gyerekorvos és körbejárt, és mindenkinek személy szerinte elmondta, hogy mit tapasztalt. Ez a legfontosabb szerintem, a nővérek másodlagosak.

Bárány!
Ha már otthon vagytok, ÍRJ légyszíves, (persze ha időd engedi), mi van veletek??? Dávid gyönyörű!!! Remélem, most már megnyugodtál valamelyest!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék a beszélgetésekhez, ha szabad, bár már csak kevés időm van a 2. császárig (ami ezúttal programozott lesz jún. 24-én, kedden).
Berni: szintén a Péterfyben fogok szülni, és előre félek a beszámolóid alapján... Eddig sem hallottam túl rózsásakat róla, de ez tényleg gáz...
A dokim miatt mentem oda, mert az előzőnél még a Schöpf-Mereiben volt, ami azóta bezárt, és ő a Péterfybe ment át.
Az első csaszi azért volt, mert Boldi faros volt. Az is programozott lett volna, de szerencsére 1 nappal a kiírás előtt beindult magától. Annyira örültem neki, hogy egy kicsit részem lehet a természetes fájdalmakban. Most el sem tudom képzelni, milyen lesz: semmi előzmény, csak belém vágnak, aztán ott a gyerek. Elég rosszul hangzik. :roll:
Ráadásul a 38.héten, nehogy hegszétválás legyen a dologból...

Nagyon szép babáitok vannak, mindenkinek gratulálok és nagyon drukkolok a sok tejecskéért és az első nehéz hetekben az összeszokásért!

Dóri

Kép

Kép
odod01
 
 


Üdv Odod!
Kicsit megrémültem a soraidat olvasva, hegszétválás... :roll: Vajon mennyi esélyem lesz második babánál megúszni a császárt? :roll:
Bár ki tudja melyik jobb.
Igen, fura lehet, hogy csak kiveszik belőled a babát és már ott is van, remélem majd elmeséled, és nem lesznek rossz élményeid.
Fel a fejjel a kórház miatt, hamar elszalad az a kis idő, és neked már második baba, tapasztaltabb vagy, nem ell mindenben a csecsemősökre hagyatkoznod. :wink:

Berni Ha tudsz írj, mi van veletek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok

Dóri
üdv itt!
nekem mindkét fickó császáros (nem programozott), "csak" annyira rossz volt mindkétszer az áramlás - infúzió vagy gyógyszer ellenére is hogy pár órán belül mindkettőjüket kikapták, így nekem fogalmam sincs milyen lehet az amikor beindul a szülés, illetve így arról sem, hogy milyenek a szüléshez tartozó fájdalmak.
De végülis mindig úgy álltam hozzá, hogy van 2 egészséges fiam, annak ellenére hogy a sors nem így akarta, mert ha mi a sorsra hagyatkoztunk volna akkor nekük soha nem született volna 1 babánk sem :cry:

heggszétválás: nekem szerencsére Áronkánál nem volt semmi ilyesmim, még fájni sem fájt soha amikor nőtt a hasam, vagy feszült volna

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Hát, ez a hegszétválás igazából csak a dokim parája, bárki más orvost kérdeztem erről, azt mondta, hogy ez nagyon ritka, és nem kell ettől tartani, de az én dokim ilyen... Mire az orvosváltás szóba került, már a 30. héten jártam, és nem volt hozzá idegem-kedvem-időm, hogy egy teljesen új embert megismerjek, kialakuljon a bizalom, stb.
Szóval susytündér, ne aggódj, még természetes úton is szülhetsz, csak a megfelelő dokit kell megtalálni hozzá (+a megfelelő kórházat!!!!).
Ezen kívül a dokim nagyon normális, érti is a dolgát, úgyhogy, Erika, igazad van, én is annak örülök, hogy van egy egészséges pici fiam, és remélem, lesz egy egészséges pici lányom is. Biztosan nem véletlenül alakult így nálunk sem...

Nektek spinális után nem fájt a fejetek? Több verziót hallottam ugyanis: 1) még a párnát is ki kell venni a fej alól, hogy nehogy megemelkedjen
2)az ágy támláját felemelik egyes kórházakban, hogy mielőbb mellre lehessen tenni a babát, és az erőlködésen kívül lehet mozgatni a fejet is.
Ez a két véglet, amit hallottam. Mit tudtok erről???

üdv mindenkinek: Dóri

Kép

Kép
odod01
 
 


szisztok!

susy,mamy!
sajnos a tejmennyiségem nem akar nőni,pedíg iszom teát,sok folyadékot és ez a 3. nap,h úgy szopizunk,ahogy dorián igényli,azaz másfél-két óránként kb.40 perceket.megbeszéltük a férjemmel,h ezt a hetet még rászánjuk az ilyenfajta etetésre,aztán ő visszamegy dolgozni és valószínűleg pótolni kell majd tápszerrel.most csak estére és hajnalban adunk pótlást,napközben bírja,hisz,ha sír,kapja a cicit,így napi átlagban jól állunk(400ml.körül eszik),de hízni nem hízik.az első heti tápszeres etetésnek köszönhetően 3400gr-ot elérte,majdnem a születési súlyát :D
alkalmanként 30-40ml-ket szopizik,mert az már megy neki:)csak vagy nem szív elég erősen vagy nem tudom,mi lehet a gond :shock: hosszú távon meg nem akarom éheztetni.
vélemények?:)

odod!
nem akartam elvenni a kedved,azért is írtam,h mindenkinek lehet más-más tapasztalata.az én dokim is a schöpfi-ből jött át,vele 100%osan meg is voltam elégedve,neked meg sokkal könnyebb lesz a helyzeted,mert nem az első lesz.mivel te már hozzáértőként fogod szemlélni,így könnyebb a helyzeted,a 2.kal én sem aggódnék:)ha tudsz,menj alapítványi szobába,én is ott voltam,ott így is kicsit jobb a helyzet,mint a sima szobákban.és azért én is találtam olyan nővéreket,akik legalább megpróbáltak segíteni,csak ritka és ők is azt szajkózzák,ami kötelező.pl.a csecsemős főnővér mindíg segítőkész volt.úgyh kitartás a 4.napon úgyis otthon alszol már te is :D
berni1
 
 


Sziasztok!

Mostanában kicsit lemaradtam :? De igyekszem visszaolvasni és jönni most már sűrűbben!

Dóri, szia itt is :)

Berni, hát nem irigyellek! Én azt mondom, hogy ez így ahogy elgondoltátok jó! Igenis kell "erőltetni" a szopizást, hisz akár még be is indulhat nagyon jól! Meg fejni kell sokat, az is stimulálja! De ha kell pótolni hát kell pótolni! Attól még nem leszel rossz anya! Szóval drukkolok, hogy minden ok legyen! :) Képek? Nem teszel fel párat? :)

Bárány mi újság? Gyere amint időd engedi, és hozzál képet meg mesélj :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok

Dóri
én sajna a spinálba nem tudok segíteni, nekem mind2x EDA-volt!
Habár apjuknak 1 éve a lábműtétjénél spinál volt, neki azt mondták, hogy ne emelgesse a fejét és akkor nem fog fájni, neki nem fájt szerencsére!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Berni
Lehet, hogy beállt a tejleadásod annyira amennyit a baba most igényel, vagy amennyit fejsz. Ahogy Akira írta, ha pótolni kell akkor pótolni kell, attól ugyanolyan anya leszel. De azért még próbálkozz.

Dóri
Nekem a spinálissal nem volt bajom utólag, semmilyen fejfájásom nem volt, pedig még párna is volt a fejem alatt. Igaz nem emeltem, csak oldalra forgattam a fejem. Állítólag sok vizet kell inni, hozzám jött is a nővér sűrűn és itatott. Nekem a beszúrás volt nagyon sz@r, mert többször szúrtak és már a végén azt hittem felállok és otthagyok mindent. :oops:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
nagyon édes Dávid!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Tényleg csodás kisfiú Dávid!!! Olyan komoly kis pofija van! Nagyon édes!

Kép

Kép
odod01
 
 


Köszönjük szépen a dicséreteket nagyon olvadok :lol:

Kép
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
kis csókos szájúúúúúúúú
Imádni való!!!!!!!!!!!!!!
és gyógyulást a nagy fiadnak
lánykád hogy van?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Bárány

Tündérszép a kisfiad :)
Biztos, hogy szerelem gyerek. :wink:

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok!
sikerült végre lekicsinyíteni a képeket.Íme Dorián Kép dorian Kép dorian2 Kép dorian3 Kép dorian4
berni1
 
 


Nagyon nagyon szép!!!
Vendég
 


én is dunakeszin lakok
Vendég
 


Berni

Csodaszép a kisfiad, micsoda hajasbaba! :D
Mi újság a szopival? Hozzápótoltok? Olyan kis elégedetten csucsukál a fotókon.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Bárány!
kicsi a világ :D akkor talán majd játszhatnak egymással a fiaink :) hogy vagy?sebed?hogy tudtok aludni?etetés?mi ma éjjel 2kor és fé5kor is felébredtünk a szokásos fél8 előtt :? hulla vagyok.tegnap óta fáj a hasa,keveset alszik,pukizgat,de csak hosszas erőlködés után és folyton cicin lenne :) én meg imádom! :D

Susy!
képzeld már pár napja nem pótlunk,csak szopizik.én megvoltam győződve,h ez biztos nem elég neki,de gyarapodik átlag 30gr-okat.nagyon boldog vagyok! :D ugyan iszonyatosan elkényeztetjük:velünk alszik éjjel(egyszerűen nem marad meg a bölcsőben,folyton sír és nekem is kényelmesebb éjjel így szoptatni :oops: ),akkor kap cicit,amikor akar és szinte addíg,amíg akar(bár én előbb megunom,de így is kb.fél órát csak lóg rajta),csak még mindíg az a baj,h 5-10 percig szopizik,nyel,utána csak szopogatja,ha meg leveszem,sír,visszakéredzkedik 5-10 perc múlva.ezért hagyom inkább elaludni rajta :lol: meg olyan jó érzés :oops: majd később vmi rendszert is viszünk bele,ha már erősebben,gyorsabban tud enni.szóval,rendeződünk.
kristófról nem raksz fel képet?bocsi,ha már volt :oops:
berni1
 
 


mekkora neveletlen vagyok :oops:
nagyon köszönjük a dícséreteket,sütkérezünk benne :D
berni1
 
 


Berni
Örülök az örömödnek!
Tettem már fel kristófról képet, de teszek még. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek ezek a srácok! Gratulálok hozzájuk :)
Ez most tiszta édes kisfiúk oldala lett :lol:

Nálunk kiderült, hogy Kyrának hugija lesz! Hát az egyik szemem sír a másik nevet! De egészséges és ez a lényeg :) És már olyan élénk! Esténként főleg a nagy meleg után :)

Dórinak ma lesz a császár! Drukkolok nagyon! Aztán remélem hozza ide is a képeket a kiscsajról :)

És én maradok a topik egyetlen kismamija :shock: Azért remélem jön még kismami közénk, hogy ne legyek egyedül :)

Berni, örülök, hogy megjött teljesen a tejci! Látod, megérte :) Az elkényeztetés meg... én azt mondom, hogy tudd időben abbahagyni! Én 3 hónapos koráig cipeltem, ringattam Kyrát, úgy altattuk el, stb. utána besokaltunk, mert már akkor is jó húsba volt! :lol: Aztán jött egy kemény hét amikor folyton sírt, mert nem vettük fel, nem ringattuk, nem kényeztettük! De nem bántuk meg, mert azóta áldott jó kislány!....na jó ez így nem igaz, de azóta nincs problémánk a lefektetéssel az elalvással! :wink: Szóval lehet kényeztetni csak még idejébe kell abbahagyni...már ha abba akarod :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Susy!
nem egyszerű kiskrapek Kristóf sem:)Látszik,h a "szeme sem áll jól"biztos,sokat huncutkodik.
Azt hiszem,szerencsések vagyunk,annyira szépek a fiúk!Majd győzzük leszoktatni őket a csajozásról:)

Akyra!
Gondolom,h nálunk is ez lesz a menete a visszaszoktatásnak,de ha őszinte lehetek,még nagyon élvezem,h csűng rajtam:)néha így is leteszem és hallgatom,ahogy sír,csak mindíg megsajnálom :oops: meg igazából,ha már gyorsabban és hatékonyabban enne,akkor nem lenne aj,ha elaludna cicin,mert akkor jóllakottan tudnám letenni,így meg 5 perc után rájön,h ő még éhes :shock: majdcsak alakulunk.

Bárány!
Akkor te már tapasztaltként adhatsz tanácsot dunakeszis kérdéseimre,mert mi még csak nov.-ben költöztünk,gyerekkel főleg el vagyunk veszve:)
berni1
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék gratulálni a tündéri édes kisfiúkhoz, örülök hogy már Doriánról is láthatunk képeket. Nagyon édes ő is!!!

Akira!
Az "elkényeztetésről" annyit, hogy én a mai napig úgy altatom Gesztit, hogy ringatom és dúdolok, mesélek neki. Most már persze nem fekszik a kezemben, hanem a fejét a vállamra hajtja és átöleli a nyakam, én meg cipelem, ami egyáltalán nem teher számomra, csak most ahogy bejött a hőség, sajnos összeizzadunk és érzem hogy őt is zavarja, olyankor rövidebb ideig tart a ringatás. De nem alszik el soha a vállamon, csak elbágyad, ahogy hallgatja a mesét és kommentálja, aztán jön a jóéjtpuszi, és szépen leteszem, és kijövök. Mindig elalszik magától szépen.

Berni!
Nem akarok belekotyogni, csak egy jó tanács: ne nagyon szoktassátok az ágyatokba a babát, hosszú távon nem jó. Most még pici, de időben meg kell húzni a határvonalat. Ha hozzászokik, akkor nem lesz az az Isten, aki beteszi majd az ágyába később.

Bár én kevesebbet tudok irogatni, mivel Geszti minden időmet lefoglalja, azért szivesen olvasgatlak benneteket, és ha tudok akkor írok pár sort.

Mindenkinek minden jót kívánok, vigyázzatok magatokra ebben a szörnyű hőségben.
Egy tegnapi kép a kis Kiránylányomról:


Kép

Kép
mamy
 
 


Mami így elment az idő???
Milyen nagy lett Geszti baba!!Nagyon szép kislány!
A régi idők emlékére a többiek is dobhatnának egy pár képet :lol:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Csak benéztem ide hozzátok. Tulajdonképpen csak azért böngészgetek, mert én is császárral szültem, és megfogalmazódott bennem, hogy a következőt szeretném normál úton, ha nem adódnak olyan komplikációk, mint most.

Odod és Berni miatt írok.
Berni, nagyon csodálkoztam a Péterfy kórházas tapasztalatodon. Én is ott szültem, de jó tapasztalatopkkal. Nekem nagyon sokat segítettek a csecsemősök a szoptatásban. Volt, aki magától, volt, akitől kérni kellett. Mire hazajöttünk, a baba már hízásnak indult, be sem sárgult, pedig koraszülött volt. El sem tudom képzelni, hogy te milyen gárdát fogtál ki. Nem az altatás miatt aludt a babád? Nekem is altatásban volt, de a csecsemősök segítettek ébrezstgetni a babámat, hogy egyen. Szóval nagyon sajnálom a rossz élményeidet.
Vendég
 


Berni jó hely dunakeszi mi 15 éve itt vagyunk(újpestről jöttünk)
mindenre válaszolok szivesen :lol:
Vendég
 


virág!
nem az altatás,hanem a sárgaság miatt.mint írtam ez az én tapasztalatom,amit átéltem,nem vádaskodni akarok.A zárójelentésen,a mai napig hiányoznak adatok és milyen érdekes,pont a sárgasági érték(hogy más kamut ne is említsek)

Mamy!
Tudom,h igazad van,de annnnnnnnnnnyira jóóóóóóóó!:)amúgy mi is le akarjuk szoktatni,csak 2 napja iszonyatosan fáj a hasa,görcsöl neki,meg még az etetésen is dolgozunk,h ne 1-1,5órán keresztül tartson.Addíg nem is bírnám másképp,meg egyikünk sem aludna.
De azért van benne tényleg önzőség,hisz kevés jobb dolog van,mint mikor a kismeleg testével bebújik a hónom vagy a mellem alá :D első gyerek,még nem tudok vele betelni :oops: ha hallottál volna a terhességem alatt,csak mosolygnál,h mennyire megváltoztatott a gyerek.

Susy!
ti jártatok babaúszásra?mik a tapasztalataid?hova jártatok? Kép dorkó
berni1
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a kisbabák! Olyan kis drágák. Nekem a sógornőm mondta, hogy olyan hamar elmegy az az időszak, amikor ilyen picik, és igaza van, mert Kristóf már olyan nagy lókötő :)
Elkényeztetéssel kapcsolatban, én is ölben altatom dúdolva Kristófot. Nekem a védőnő mondta, hogy soha többé nem leszünk ennyire közel egymáshoz, mint ez alatt az 1 év alatt, és a babák nagyon igénylik a testi kontaktust. Szóval én ringatom, ahogyan ő szeretné.

Berni
A babaúszást nemrég kezdtük, betöltött 3 hónapos kor után lehet. 5 alkalommal voltunk eddig. Nekem jók a tapasztalataim, hihetetlenül erősödik Kristóf, szinte minden alkalommal észrevehetően. Szereti is, nagyon jó hatással van a babákra, mind testileg, mind szellemileg.
Monorra járunk, nekünk az van közel. Tiszta, kultúrált és új uszoda.
Ha szeretnél valami konkrétumot kérdezni, szivesen válaszolok.

Kép
Kép
susytunder
 
 


köszi,Susy!
nekünk az sajna messze van.de erre felénk is hallotam 1-2 helyet,majd,ha aktuális, konkrétan utánanézek.még nincs kérdésem,mert majd meglátjuk,milyen lesz az időjárás,mikor Dorián 3 hónapos lesz.én is szeretném vinni,mert mi is imádjuk a vizet,reméljük,ő is így lesz vele :)

ma mondta a dokinéni,h nem igazi hasfájása van Dodónak,csak fejlődik,alakul a bélrendszere,ezért szenved ennyire és ezért van hasmenése :( úgy sajnálom,annyira nyűgös 2 napja és folyton görcsöl a pocija :( kaptunk aloe veras cuccot,remélem majd segít rajta.

amúgy szerintem is hihetetlen gyorsan meg fognak nőni és annyira imádnivalóak ilyen esetlenként.Az a kis puha,selymes bababőrük...ááá,én nem is gondoltam volna,h ennyire jó dolog a gyerek,fáradtság ide vagy oda :oops:
bocsi a lelkiáradatért,csak számomra ez tényleg annyira új és hihetetlen jó érzés :)
ja.ma volt itt a védőnőnk(1általán nem vagyok megelégedve vele),aki folyton olyan,mintha könyvből olvasná az aktuális,kornak megfelelő részt.igaz,még fiatal,tapasztalatlan,de azért képezhetné magát...na,mindegy.szóval kiakadt,h milyen sokszor és sokáig van a gyerkőc cicin.mondtam,h a hosszúságban igaza van és vajon hogy vehetném rá,h hatékonyabban egyen alakalmanként.erre közölte,h szoptassak 20 percig és utána,ha sír pótoljam a lefejt tejjel vagy tápszerrel.hát NORMÁLIS?miután tanuja volt a szenvedésünknek?most meg van tejem annyi,h Dorián bőven ehetne,ha nem lassulna be?hú,nagyon kiakadtam. :x de ő is,amikor közöltem,h azért szültem a gyerkőcöt,h az összes szeretetem megkaphassa és különben sincs semmi baja a mellemnek,miért ne csócsikálhatná kedvére,ha ez nyugtatja meg? :wink: persze én is tudom,h rá kell vennem a gyorsabb szopizásra,na de azért mégis:)
és kibújt belőlem az anyatigris,mikor elmeséltem,h éjjel velünk alszik,mert...és itt közbevágott,h:"na azt már nem!"majdnem rávágtam,h semmi közöd hozzá :) pedíg én nem szoktam ilyen lenni :oops: meg azt is tudom,h ez hosszú távon tarthatatlan,csak azt akartam hozzáfűzni,h amíg fáj a hasa,merthogy van,amikor óránként felsír és olyan jó,h adhatok neki egy nyugtató cicit.ha ehhez még fel is kéne kelnem,hát napközben menet közben aludnék el :) meg még tényleg nem tudok betelni vele :D de ti ezeket már biztos rudjátok :) úgyh bocsi a hosszú írásért,csak kijött :)
berni1
 
 


Sziasztok!

Sziasztok!

Már régóta olvasgatom ezt a topikot. Nagyon jó, hogy van lehetőség arra, hogy anyukák és kismamák véleményt cseréljenek. Az első gyereket én is császárral szültem, a másodikat szeretném terészetes uton de majd kiderül mit hoz a sors.

Berni1.

Szerintem igazad van, hogy nem hagyod magad befolyásolni az ilyen védőnők által. Nekem is elég rettenetes védőnőm van, szerinte sem lehetett volna a gyerek 10 percnél tovább cicin és már 3 hónapos korában kellett volna hagyjam, hogy átüvöltse az éjszakát, de én sem hallgattam rá és nem is bántam meg. Egyébként nem tudom ezek hol tanulnakés miért nem olvassák a szakirodalmat, hogy mi jó a gyerekeknek? Na mindegy.
Azt mondják az anyai ösztön mindennél erősebb és mindenki tudja, hogy mi a legjobb neki és a gyerekének. Tehát meg lehet hallgatni bárkit, nem baj ha az ember több véleményt is hall, de végül mindig azt tegye, amit a szive diktál.
Egyébként az én gyerekem volt, hogy több mint egy órát cicizett mégsem lett semi baja a mellemnek. Hisz erre lett kitalálva. :)

Bocs, ha hosszú lettem.
Mindenkinek kívánok problémamentes babavárást, könnyű szülést és jó babázást!

Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Berni
Tökéletesen igazat adok neked, nekem is elég cifra gondolkodású védőnőm van, általában nem hallgatok rá, ritkán tud olyat mondani nekem ,amin elgondolkodok, vagy netán úgy csinálom, ahogy mondja. Még szülés előtt mikor jött látogatóba akkor volt pár jó ötlete, amiket meg is fogadtam. Szinte semmit nem csinálok úgy, ahogy ő mondja, ezt el is mondom neki, de különösebb megjegyzés nélkül el is viseli, szóval nem szól bele úgy, mint azt a tiéd teszi. Én nem tudom mi lett manapság a védőnőkkel. Régen annyira mások voltak, anya szinte mindennek a szöges ellentétét meséli. Az a védőnő aki mellett én nőttem fel, még normális dogokat mondott, nem rázta ki az embert a hideg tőle. Régen szomszédok voltunk, de sajna ő is és én is elköltöztem, így már nem tartjuk a kapcsolatot, de néha ha összefutunk ad egy- két jó tippet, és olyankor elgondolkodok, vajon miért változott meg ennyire a szemlélet. Szerencsére a gyerek orvosunk nagyon jó eddig (lekopogom) vele mindent meg lehet beszélni, általában ezer kérdéssel bombázom, de türelmesen, lelkesen válaszol, magyaráz. Ilyenből kellene sok. De menet közben arra is rájöttem, mialatt terhesgondozásra jártam, ill. most tanácsadásra, hogy még mindíg az én védőnőm a legnormálisabb az összes közül, akikkel együtt dologzik. Nem akarok senkit megbántani, de néha furán viselkednek, és teljesen ellenkezősen beszélnek.

Én is nagyon szeretek babázni, igyekszem türelmes lenni, mert néha azért ki tud hozni a sodromból. :) Olyan édesek, szinte minden nap más szokás alakul ki náluk, épp ma gondolkodtam rajta, hogy még csak 4 hónapos, de már annyi szokásán túl vagyunk, és mindíg egy újabb jön elő. Eddig nagyon szeretett babakocsiban aludni, most viszont csak az ölemben hajlandó elaludni. Esténként mikor már békésen alszik a kiságyában, sokszor mosolygok rajta, vagy ha épp előtte felbosszantott, tuti nem vagyok tovább mérges, mert ha az ember meglátja azt az ennivaló kis pofijukat, minden haragja elszáll. :)

Üdv Enikő!
Gyere gyakrabban. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Visszaolvasni most nem igen van időm, csak beugrottam elújságolni nektek a jó hírt, hogy tegnap 11:40-kor megszületett Dóri lánya, Borostyán 3200grammal és 46cm-el!

:)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Gratula az újabb babához!:)

szőrnyű éjszakánk volt :( 11-től 2ig bírta a kisfiam.hasfájás,cicikérés...aztán fél 4kor és fél 6kor.áááááááá,kész voltam.aztán 7től fél 10ig tudtunk még szundizni.még szerencse,mert különben tuti,az egész napot ágyban tölteném.
kezdi lassan megérteni,h a cicin való 30-40perc mire való,bár még üvölt utána 10 perccel,h leteszem,de egyre kevesebbet és utána alszik 1-1 órákat.jó lenne végre 4-5órát aludni egyben éjszaka.mikortól van erre esély? :D
amúgy ha nagyon el van keseredve a hasa miatt,akkor még mindíg adom neki a cicit,amin általában olyankor el is alszik:)egyszerűen nem akarom,h elmúljon ez az időszak :D a terhességem alatt végig azt mondtam,nem kell több gyerek!hát most majd szülhetek még egyet,h újra babázhassak? :D na,ezért használom ki ezt az időszakát.minden korban megvan,h miért imádjuk őket,de mi még most csak ezt látjuk.
berni1
 
 


Gratula Dórinak Borostyánhoz! Milyen szép neve van.

Kép

Berni
Most nézem csak, hogy nincs vonalzód, azt sem tudom mennyi idősek vagytok. :) Nem akarsz csinálni egyet? Nálunk kristóf feltűnően hamar átaludta az éjszakát 2,5 hónapos volt. Ez minden babánál más, nálunk eleinte 3 óránként kelt éjjel.
Nem irigyellek a pocakfájás miatt, nekünk ebben szerencsénk volt,kimaradt, de csöppet sem bánom. Adsz neki valamit?

Elhiszem, hogy nem akarod, hogy elteljen ez az időszak, én is annyira szerettem mikor olyan pici volt, rohan az idő!!!
Élvezz ki vele minden egyes pillanatot. :wink:

Kép
Kép
susytunder
 
 


nem tudom,h kell csinálni vonalzót :oops: hol találom?
amúgy tegnap volt 3 hetes Dorián :)
hasfájásra kap aloe veras cseppeket.meglátjuk,h beválik-e.
berni1
 
 


Berni
Több helyen tudsz vonalzót csinálni, pl.
www.noivonal.hu ott kapsz majd egy kódot azt kell beilleszteni, ha nem megy akkor szólj és apától kérünk srgítséget. :wink:
Nem ismerem az aloes cseppeket, nem is hallottam még róla :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Dóri!
Én is szívből gratulálok a pici lányodhoz, tényleg gyönyörű, egyéni neve van. Nagyon édes lehet a baba, a súlya nagyon szép, de mivel picit "alacsonyabb" az átlagnál, milyen édes husikás lehet! Remélem hamar teszel majd fel képeket.
Az én Gesztenyém 52 cm-el és hozzá 2750 gr-al született, tehát ő inkább nyurga volt, most is az, de nem sovány, inkább vékony testalkatú.

Berni!
Nagyon örülök, hogy rendeződött a szopi dolog, látod mondtam, hogy 2-3 hét és belejöttök. Szerintem nincs olyan anya, aki ne tudna szoptatni, persze kivéve ha valami szervi probléma van, de aki egészséges, annak tuti hogy megy előbb-utóbb.
Hogy mikor fogjátok átaludni az éjszakát, egyelőre nem tudlak sok jóval bíztatni, ha már így indult a dolog, hogy ilyen nehézkes. Dorián ezek szerint a tipikus hasfájós-éjszakasírós baba, mint Geszti is volt szegénykém... Sajnos ő 5 hónapos koráig küszködött a hasfájással (és vele együtt mi is...) pedig állítólag 2 hónapos korukra (általában) ezt kinövik a gyerekek, hát ő nem nőtte ki. Nagyon hasfájós volt. De majd ez az időszak is elmúlik, csak valahogy ki kell bírni. Neki a legnehezebb szerintem...

Kép
mamy
 
 


még a terhesség alatt megvettem a suttogó c.könyvet,hát ma újból elővettem,hátha találok benne jó ötletet az éjszakánkra.azt írta azoknál a gyerekeknél tipikus,h éjjel sűrűn felkelnek,5 percig szopiznak,aztán csak rágcsálják a cicit,akik a szülő mellett alszanak a nagy ágyban :D lehet,h előbb kellett volna elolvasnom :D bár akkor is ott kötött volna ki,annyira imádom!megnéztem azt is hogyan kell leszoktatni róla(azon túl,h saját ágyban aludjon)és úgy látszik ráéreztem,mert 6.30-kor másfél órával az előző felkeléshez képest,szájába nyomtam a cumiját,mivel nem hittem el,h éhes.és láss csodát,lassan visszaludt ő is,én is.legközelebb fél 9kor keltünk:) így már elviselhető lenne.
és azt is megnéztem,h kell letenni aludni etetés után és az is bevált.tiszta könyvmoly leszek :) így ma eddíg Dorián mintagyerek volt.szörnyűűűűű,h lesz belőle így rosszcsont,eleven kisfiú :D
bár mondjuk,mindíg a délutánok a brutálisak :( állok elébe.

Susy!
megnézem majd a vonalzót,már én is hiányoltam

Bárány!
hogy vagytok?mi van veletek?hogy telnek a napok?sebed?
berni1
 
 


Sziasztok!
Köszönöm jól vagyunk!!
Kcsit nyűgösködik a Dávid és sokat kell ringatnom,kézben és babakocsiban is...éjszaka meg velünk alszik...

Sebem tökéletesen összeforrt,már 6. napon a nagyobb fiammal bicajozni is voltunk!!

Egyenlőre ha anyukám nem intézné a háztartást Dávidtól nem jutnék eggyről kettőre
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: