Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Névtelen!

Először is mi az az nl? (bár lehet ezt itt mindenki tudja)
Most pánikot akartál kelteni? mert az biztos sikerült. Az írásodban semmi tényszerű nincs, lehet hibázott valaki, de ahhoz jóval több konkrét ismeret kell, hogy kicsit is reális képet lehessen alkotni és nem pletykák!!!

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok!

én is olvastam ezt a beírást (NL=Nők Lapja Cafe internetes oldala), de nem hiszem hogy az igazsághoz sok köze lenne az ott leírtaknak!
Ha pedig igen és a dokit felfüggesztették, akkor az úgyis kiderül előbb-utóbb.

Soraya
soraya
 
 


off
Sziszus hogy vagy?
on
soraya
 
 

 
 

Sziasztok,
igen az nl- az a Nők lapja Café, ott is csak annyi van, mint itt, megnéztem.
H = az ott H.Sz. ... feltételezem Hercegh Szabolcs... nem ismerem.

Csajszik, ez tényleg pánikkeltés... Azt sem lehet tudni, hogy volt-e ilyen, vagy nem volt, vagy hogy hogy volt, ha egyáltalán volt valami...
Kockázat mindenben van, abban is, ha kimész az utcára, a szülésben persze mégtöbb. Én speciel azért választottam ezt a kórházat és azt a doktornőt, hogy kevesebb legyen! Én maximálisan bízom benne és magabiztosan megyek szülni!
Persze mélyen együttérzek azokkal, akik vmi sérülést szenvednek a szülés/születés során - vagy nem élik túl Kép Kép Kép De nekünk most ebbe nem szabad belegondolnunk!!!

Pusssz
Ann
annann
 
 


Nem, nem, rosszul írtam:
ott is szó szerint ugyanezt írta be az az ott is névtelen.... csak később beszélnek H.Sz-ről, úgyhogy bocseeee...
annann
 
 


Sziasztok!

Majd megmondom nektek, hogy felfüggesztették-e, mert október 18-án megyek vizsgálatra.
De én ezt ebben a formában nem hiszem el. Azt nem mondom, hogy nem tévedhet, mert mindenki követhet el hibákat, de azt azért nem hiszem, hogy olyan hülye lenne, hogy hagy valakit meghalni és egyszerre több embernek is szülést indít. Na mindegy, én biztos nem váltok orvost.
johitimi
 
 


Sziasztok!

Ann, csak most tudtam jönni, de megkaptam az smsed. Épp szopizott BencikeKép Ja, és raktam fel két új képet az albumunkbaKép ha esetleg érdekelKépKép


Na szóval, le vagyok döbbenve, ha ez a hír tényleg igaz, de én nem tudok róla, pedig akkor még én is a kórházban voltam... Még jó hogy nem hallottam ilyen rémtörténetet a szülésem előtt, mert akkor biztos paráztam volna előtte, mivel én mint tudjuk tényleg nagyon véreztem. De kicsit hihetetlennek tartom mindenesetre... Persze bármi előfordulhat, kíváncsi vagyok a fejleményekre. Timi, ha megtudsz valamit, írd le nekünk légyszi!
Azt már csak zárójelben tenném hozzá, hogy az hogy ha egy baba 0-ás Apgarral születik, tényleg elképzelhető (remélem nem mondok nagy hülyeséget!), mert lehet annyira elhúzódik a szülés, hogy nagyon megviseli a babát, bár én úgy gondolom hogy ez azért szülés közben időben kiderül a ctgből, és akkor hipp-hopp megcsászározzák az anyukát. Mellesleg én is szemtanúja voltam egy baba újraélesztésénekKép az intenzív osztályon. De ma már annyi eszköz áll rendelkezésre, hogy a legtöbb esetben BIZTOSAN tudnak segíteni. Az újraélesztett babánál pl. rögtön hívták a Cserny alapítványt és amint szállítható volt a bébi, el is vitték (gondolom a gyermekklinikára...)Kép Szóval mindent megtesznek az orvosok, ezért is tartom hihetetlennek. Ha a hír mégis igaz, akkor rettenetesen sajnálom az anyukát, és természetesen a családját ill. a kisbabájátKépKépKép DE NEM AKAROM ELHINNI!!! Ilyen nem történhet meg Kép vagy mégis...?

De lányok, aki még a szülés előtt áll, most nehogy el kezdjetek izgulni!!! Veletek minden rendben leszKép Gyönyörű szép kisbabátok lesz nektek is (csak úgy mint a mi BencénkKép), már alig váromKép Ann, Te vagy itt a következő, ugye? Egyébként mikor láttam hogy Te írtál, már azt hittem...Kép Ugye küldesz majd Te is nekem egy üzenetet?Kép

Láttam a friss kismamis topicban hogy holnap találkozó lesz. Úúúgy irigykedem, mikor még én is pocis voltam, el kezdtünk szervezni egyet, de sajna nem lett belőle semmiKép
Na de majd ha itt is több baba lesz, remélem csinálunk babás találkozókat is!Kép

Üdv mindenkinek és ne pánikoljatokKép
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

A saját kisfiammal együtt 9 babát számoltam össze, akik Dr. Herczeghnél születtek és ismerem az anyukákat. Soha senkinek nem volt problémája az orvos tudásával és hozzáállásával.
Azt érdekesnek tartom, hogy ketten (Vera és Gabi) is a kórházban voltak abban az időben, mégsem hallottak ezekről. Azért ha ilyesmi történik egy szülészeten, szerintem a hír terjed mint a futótűz a gyerekágyon, nem?

Kedves névtelen!
Elárulnád nekünk, hogy honnan származik az infó? Te magad voltál akkor bent a kórházban vagy közvetlen ismerősödtől származik a hír?

Fiona!
Örülök, hogy nyugodtabb vagy, próbálj meg így is maradni Kép. Fontos az optimista hozzáállás! Szorítok Nektek és informálj a fejleményekről Kép!

Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Egy orvost megrágalmazni ráadásul névtelenül a legkönnyebb. Ez igy ilyen formában pánikkeltés. Mert ha van pontos infó (ki, mikor, hol), akkor azt miért kell ilyen virágnyelven elmondani?
Elolvastam azt nlc-t is, de ott sem volt semmi konkrétum, és ugy szidták csak, hogy szintén nem irtak le semmit, hogy miért teszik.
Akik dr. H-nál (az egyiknélKép) szeretnének szülni: ilyenek a tapasztalaitok?? És kinek hisztek? Saját magatoknak, vagy egy névtelennek? Ha igy lenne a dolog, ahogyan állitja, akkor bizonyára ti is megtudnátok (ez olyan komoly dolog, ami mellett azért biztosan nem menne el a kórház vezetése se szó nélkül), vagy nem?
Egyébként én nem nála szültem, hanem a másik dr. H-nál (Harsányi).

Fiona!

Azt hiszem, te jársz hozzá, ugye?
Ne tessék nyuszinak lenni, ha valamit meg akarsz tudni, akkor kérdezz, arra biztosan fog válaszolni. Ha még nem tetted, akkor az elkövetkezendö vizsgálatokra menjél olyan papirral a kezedben, amire felirod a kérdéseidet. És ha valami ennyire fontos, és nem tudod, hogy is van ez, akkor szerintem nyugodtan hivd fel. Ezért fizetsz, nem? Ha nem tudja épp elmondani telefonban, akkor kérj töle külön idöpontot, hogy beszélhess vele.
Nagyon sok minden azon múlik, hogy te milyen vagy, és szerintem ez nem feltétlenül minösiti az orvost. Elmondhat egy orvost mindent, gyönyörü, megnyugtató szavakkal, ha aztán, amikor tényleg gond van, nem tud mit kezdeni. Nem szeretnék nagy szavakat használni, és egyébként is ez csak az én tapasztalatom: szerintem jó kezekben vagy. Nem tudom, az én kisebb fiammal mi lett volna nélküle (aki végül altatásos császárban született (kétszer a nyakán és egyszer a vállán volt a köldökzsinór)), de az biztos, hogy most teljesen egészséges, eleven 15 hónapos kisfiú. (A nagyobbat csak azért nem emlegetem, mert ugyan ö is nála született, de az sima ügy voltKép.)
Ezek után nem is kell mondanom ugye, hogy a következö(ke)t is nála fogom szülni...
Persze, ha tényleg ugy érzed, hogy neked más tipusu orvos kell, akkor az orvosváltáson is érdemes elgondolkozni, mert ez életed egy nagyon fontos eseménye.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Bocsee, Vera, hogy riasztottalak, de ez a pánikkeltés nemcsak hogy kellemetlen, de nagy embertelenség is a kismamákkal szemben. Hogy ez a félinfo mire jó???? Nekem ilyenkor verekedhetnékem támad :oPPPP
Szóval Vera, köszi, hogy jöttél, tudtam, hogy akkor még bent voltál és ha történt volna valami, terjedt volna az info - ahogy Virág is mondta.
Részemről a téma információ hiányában és rosszindulatot feltételezve lezárva!

Vera, egyébként hogy vagytok? Gondolom Bencike szopizik és gyarapszik rendesen Kép Szeretnénk már bővebb beszámolót! Kép
Majd ha lesz valami, megy az sms, de még 4 hét 6 nap Kép Megy a visszaszámlálás Kép

Szerintem is kéne egy babás talit, tavasszal vagy nyáron, hogy jó idő legyen, nem?

És most egy jó hír!!!!
Képzeljétek, itthon van a pelenkázó-fürdető szekréééééény!!!! Még a fiókon szárad a lakk, de én már nem bírtam ki. Gyorsan lefényképeztem és beteszem mindjárt az albumba: Kisbocink születése előtt... Nézzétek meg, annyira széééép! És mivel a pici cuccai épp száradnak, holnap majd belepakolok. Vagy szombaton.
Holnap lehet, h nem érek rá, mert unokatesómat elviszem vérvételre délelőtt (szegényke Kép ), utána meg 1kor indulunk a talira - előtte még vmit vásárolni.

Pusszancs nektek,
Jójéjt Kép
Ann
annann
 
 


http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=916
az albumom.... jajjj, úgy örvendezek!!! Kép Kép Kép
annann
 
 


Sziasztok!

Ann!
Megnéztem az albumod, nagyon szép dolgai lesznek 'Kisbocitoknak' Kép!

Most megyek aludni, de remélem kedves névtelen holnapra több információt is elárulsz a szeptember 10-i esetekkel kapcsolatban Kép. Ne hagyj minket kétségek között!

Jó éjt mindenkinek! Virág
virga
 
 


Rémhíreket többek közt Hicudzsi terjeszt dr Herczegről az Nlc-n, itt a babaneten a frissben leledzik. Talán meg lehetne kérdezni, honnan szedi az információit...
Eszter
 


Szia Ann!

Annyira gyönyörű a bútorotok!!! Nagyon tetszikKép Igazán ügyes apósod van. Sokkal szebb mint bármi amit az üzletekben lehet kapni. De ténylegKép
Nagyon jó dolga lesz a babátoknak, már látom ő is el lesz kényeztetveKép

Köszi az érdeklődésed, velünk minden a leges legnagyobb rendben.Kép Bence már 2590 gramm!!! Gyarapszik... De hát ez a cél, tömjük is rendesenKép de tényleg, rengeteget eszik, tegnap éjjel az ő kis max. 70es adagját jóval túlszárnyalva 110et evett, nem is volt elég neki egy ciciKép Féltünk is hogy mi lesz, mert eddig egyszer evett 90 grammot, amiből 20 a peluson landolt... de most mind benne maradt. Gondoltuk ezzel most bírja reggelig (ez éjjel 1kor történt), de nem, 4kor ugyanúgy követelte az újabb adagot, mintha legalábbis nem ennyit evett volna. El nem tudom képzelni hogy hova fér el benne ennyi tejcsiKép

Na most gyorsan megyek mielőtt nagyon belelendülnék a mesélésbe, mert lefejelem az asztalt, most vagyok túl egy maratoni szopi-sorozatonKép és nemsokára következik az újabb evésidő, addig pedig még aludnom is kéne egy kicsit...

Jó éjt: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


SorayaKép
Megvagyok, várunk ... várjuk a csodát.

És még valami, kedves névtelen, tragédiák vannak és nem csak emberi mulasztások miatt, sajnos én már tudom ...

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok!

Ann!
Megnéztem a képeket, nagyon szép a szekrényetek, nagyon irigykedem Kép. Nem adnád kölcsön egy kicsit az apósodat Kép.

Vera!
Dícsérd meg a kisfiadat, mert a leírásaid alapján nagyon rendes baba!

Egyébként ma megbeszéltük a férjemmel, hogy nagyon egyszerűen lezárjuk ezt a dolgot az orvosommal kapcsolatban. Fel fogjuk hívni az aszisztensnőjét és meg fogjuk kérdezni, hogy igaz-e ebből bármi vagy csak valaki rosszindulatú pletykát terjeszt róla. Egyébként ezt nem szerete az internetben,hogy bárki, bárkiről írogathat névtelenül olyan dolgokat, aminek a fele sem igaz.
És nekem is pont az jutott eszembe, amit Beszti írt, hogy én a hat év alatt nem ilyennek ismertem meg, nem feltételezem róla, hogy ilyen felelőtlen ember lenne. Na erről ennyit.

Egyébként tegnap akadtam még ki, mert a 3D-s ultrahangos topicban is írogattak dolgokat, amiket én saját tapasztalatból tudnék megcáfolni (de nem teszem,mert nem megyek bele értelmetlen vitákba) . Szerintem a konkurens rendelők úgy szivatják egymást, hogy rossz hírét keltik a másiknak.

És képzeljétek, nem is kell ilyen híreket olvasnom, hogy felhúzzam magamat, mert a pajzsmirigyes gyógyszerem mellékhatása a fokozott idegesség. Már tegnap is komplett idegbeteg voltam. Azt írták, hogy a szervezet néhány nap alatt hozzászokik, úgyhogy van reményem arra, hogy normális leszek.

Na legyetek jók, vigyázzatok magatokra!
Sziasztok
johitimi
 
 


Helloka!

Én is teljesen kiakadtam Névtelen "mószerolásán", föleg, hogy az én is az egyik dr. H (Harsányi) -hoz járok.
HSZ-ről én eddig csak nagyon jókat hallottam. egyszer voltam nála nőgyógyászati problémával, amikor ügyeletes orvos volt és rendkivül kedvesen viselkedett velem pénz nélkül is.

H. Lehelnél én is szültem már egyszer és akkor meg voltam vele elégedve. Ezért mentem most is hozzá, csak az AFP-vel kapcsolatban zaklattam fel magam miatta. Rájöttem ha rámenősebben kérdezgetek, akkor több info-t ki tudok szedni belőle.Kép

Nem a MÁV korházos dokikat akarom védeni, de konkrét adatok nélkül elég nehéz egy hirt beazonositani.

fiona 20+5
fiona
 
 


Beszti!

Ha te is Harsániyhoz jársz, akkor had kérdezzek valamit a piszkor anyagiakról.
Én kb. nyolc évvel ezelőtt szültem nála és akkor még nem volt fix tarifája sem a vizsgálatkor sem a szüléskor. Annyit adtam amennyit gondoltam, ami szerintem arányban volt a többi doki "jutalmazásával".

Most már a vizsgálatoknak fix ára van, de nem tudom, hogy a szülésnek is előre rögzitett az "értéke".
Kérdezzek rá előre, hogy mennyibe fog kerülni? Vagy csak utána kérdezzem meg, hogy "Mennyivel tartozunk?"

Sajnos egyszer jártam ugy nála, hogy vetélés miatt sürgős abortuszt végzett nekem. Előtte két nap is berendelt UH-ra, hogy ellenőrizzen. Másodszor azért hivott vissza, mert egy nagyobb felbontásu UH-n is meg akarta vizsgálni. Midkétszer elkért 5 e FT-t. Harmadnap volt az abortuszom és akkor még az altatás utáni komában voltam, amikor közölte, hogy 15 e Ft lesz.
Kicsit drága "vetélés" volt ez nekem. De hát ha másik szemszögből nézem, akkor megmentette az életemet.

Szóval nem tudod véletlenül, hogy a szülésért mennyi jár/avagy mennyit kér?
fiona
 
 


Annann!
Gyönyörű lett a gyerekbutor! Nem akartok soroazatgyártásba kezdeni? Ha igen, akkor befizetnék egy kiságyra. Kép
fiona
 
 


Fiona!

Én ugy vagyok vele, hogy tisztázzuk elöre, hogy mennyit kér. Szóval én elöre rákérdeztem nála: nem hálapénznek kezeltem, hanem mint egy szolgáltatás árát. Nálam tennie is kellett érteKép, mert nem éppen ügyeleti idöben szültem végül (ahogy minden orvosnak kellemes lenne), hanem szombat éjszaka a pihenöidején vidékröl riasztottam ugy, hogy még nem is lehetett biztos benne, hogy nem vaklárma, ráadásul még csaszi is volt (nem amiatt, mert esetleg nem birta volna kivárni a tágulást (mit sajnos sokszor az orvosok), hanem egyértelmü magzati okai voltak (ijesztöen romló szivhangok)).
Ez még tavaly volt, de nem hiszem, hogy azóta jelentösen nöttek volna az árai. Akkor 50 e Ft volt a szülés, + ha van anesztes dolog, mint nálam az altatás, de ilyen lehet az epidurál is, akkor az azt végzö(k)nek 5 e Ft.
Kérdezz rá elöre. Még jó is, ha elöre tudod, mert akkor készülhetsz rá (nem kis összeg igy a többedik gyereknél).

Mondjuk a vetélés miatt abortuszra kicsit sok enyni pénz. Nem tudom, de ha én orvos lennék, ezért biztosan nem kérnék pénzt (épp elég az illetöen a megrázkódtatás). Persze ez én vagyok...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Ugye mondtam, hogy szép lesz a bababútor! Köszi a bókokat, átadom az iletékeseknek! Büszke is vagyok a kispapimra + az apósomra! Kép Pedig ha tudnátok, hogy ugyebár nem asztalos, így speckó szerszámai, állványai, gyalugépei stbstb nincsenek apósomnak, de annyi mindent meg tud oldani... Okos-ügyes ember! Kispapim meg ügyesen tervez... meg segít Kép
És most az következik, hogy belepakolok Kép

Vera, hogy mennyit eszik Bencike és hogy gyarapszik, csak lesek! Csak így tovább! Kép

Timi, te meg ne idegeskedj - tessék legyőzni a gyógyszer hatását!!! Neked béke és nyugalom kell!

Képzeljétek, lehet, hogy megfáztam Kép furán érzem magam Kép Még pihizek egy kicsit, de utána ebéd és indulunk: 1. párásítót veszünk, meg 2. a friss kismamis talira. Kár, hogy nem lesztek ott, de mi majd megoldjuk külön Kép
Ja és reggel elvitem az unokatesómat vérvételre, de a városban duatlon van, meg ma tartják az autómentes napot és nem lehet eljutni kocsival a kórházba. Pár útlezáró rendőr bácsinál kiszálltam az autóból, kidugtam a pici pocim és kedvesen megkérdeztem, hogy most hogy fogok eljutni a kórházba????? Bevált! Kép

Pussszancs
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

AnnKép
Hogy Te milyen leleményes és furfangos vagyKépKép nagyon helyes! Remélem nem fáztál meg, vigyázz magadra és a babácskára! A délutáni kismamis találkozóról meg remélem tesztek fel képeket, olyan kíváncsi vagyokKép

Timi!
Ne legyél ideges! Az árt a babának és Neked sem tesz jót, és van ugye még két másik tündéri gyermeked, akiknek szintén nem jó ha az anyukájuk ideges, úgyhogy nyugiKép Tessék jókedvűnek lenniKépKép Gondolj valami szépre, a dokidról terjesztett rémhírekkel pedig ne foglalkozz! Ha ideges vagy miatta, tényleg az a legjobb ha felhívjátok az asszisztensnőt.

Megjött a férjem, úgyhogy most megyek. Szegény tök ideg.Kép Most intézte az anyasági támogatást, az előtte várakozók száma 106 volt... két és fél órát várt mire sorrakerült, és még akkor is szórakoztak veleKép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera
Csak nem a Löportár utcában volt? .. elképesztö, mi van ott KépKépKépKépKépKép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Rebi!
De igen. Ő is azt mondta hogy szörnyűKép Nem sok kellett hozzá hogy ki ne szedje az ügyintézőt az ablak mögül... A nyomtatvány hátulján rajta van hogy mindössze a baba szül. anyakönyvi kivonata és az én orvosi igazolásom kellett, hogy legalább 4szer megjelentem a terhesgondozáson. Ehhez képest kérték még a személyimet a lakcímkártyával, a TAJ kártyám, a Bence TAJkártyáját (ezeket elvitte biztos ami biztos alapon) + szerették volna az adókártyám is. Na ez nem volt ott kispapimnál, de közölte hogy ha most emiatt elküldik, feljelenti az egész kócerájt. Állítólag volt olyan akit elküldtekKép Szerintetek normálisak? Miért nem tüntetik akkor fel világosan hogy milyen papírok kellenek? Ja, és megvárják amíg az ember kivárja a sorát, ami ezek szerint nem kevés, és csak utána küldik haza... SzomorúKép

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Szia Vera!

Igyekszem rendesen viselkedni Kép.
Tényleg őrület, ami ott lehet, nem irigylem a férjedet és azért tart itt ez az ország, mert egy csomó ember így végzi a munkáját.

Ann!
Neked meg jó mulatást a találkozóra, biztos jól fogod érezni magad Kép.
johitimi
 
 


Sziasztok!
Bocs,nem akartam névtelen lenni tegnap, de valamiért nem veszi be a regemet. Most is kb 4xre írom.
Most olvastam a ncl-t. És a hír igaz---na nem onnan tudom, de a doktor úrhoz jártam...eddig.
Felhítam a korházat,a Doktor úr nem dolgozhat.
Más korházban érdeklődve, mikor halloták hogy a Mávból mennék, rákérdeztek, Hercegh betege?
Végül is maradtama Mávban, de egy hét van a kiírásig már csak...nem kellemes:-/
sziasztok

Még egyszer bocsi,nem pánikoltatni akartam, de elszállt mindenem tegnap, azóta pedig most jutottam géphez.

nane
nane
 


most?
nane
 
 


Sziasztok!

Akkor itt vagyok én a másik oldallal. 5 perccel ezelőtt beszélt a férjem a dokival telefonon és kerek perec rákérdezett a dologra. Azt mondta, hogy köszöni, hogy hívtuk és az egész dolog nem igaz. Nem folyik ellene semmilyen vizsgálat és ha meg akarunk győződni róla, nyugodtan menjünk be hozzá a kórházba.
Én úgy döntöttem, hogy a szemünkbe biztos nem hazudik, úgyhogy inkább hiszek neki, mint olyan embereknek, akikről azt sem tudom, kik is valójában. Én legalább a teljes nevemmel vállalom a hozzászólásaimat.

Azt tanácsolom azoknak, akik hozzá járnak, hogy hívják fel őt a mobilján (mi is azon hívtuk) és kérdezzenek rá nála a dologra vagy menjenek be hozzá a kórházba.
Részemről az ügy le van zárva.
Annyit azért hozzáteszek, hogy ha valaki csak szórakozik itt a kismamákkal, annak azt kívánom, hogy soha nagyobb öröme ne legyen az életében, mint az, hogy pánikot kelt. Tudnék még csúnyábbakat is kívánni neki(k), de visszafogom magam.
johitimi
 
 


Sziasztok!

Hát ez azért elképesztő!Kép
Most akkor mi van?! Én is úgy gondolom hogy az orvos csak nem hazudik a betegének, de akkor nem értem a "Nane" hozzászólását... jó lenne végre tisztán látni. Nem mintha engem érintene a dolog, de most már nagyon érdekel hogy mi igaz ebből a hírből.

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Timi!
Ez így teljesen korrekt volt Kép!

Azért kíváncsian várom a fejleményeket ezután.

Üdv, Virág
virga
 
 


Szia Virág!

Október 18-án megyek hozzá, ha szeretnéd, nagyon szívesen beszámolok neked mindenről!

Szia
johitimi
 
 


Hát kiváncsi leszek okt 18ra..én papír szerint jövőhéten szülök. De Nála már nem tudok, mert nincs, nem szüleszt.

nane
nane
 
 


Húúú csajszik, hogy mik vannak??? Csak elképedek kerek szemekkel.... Ez sztem egyértelműen ki fog derülni, mert vki vagy VAN, vagy NINCS, köztes állapot nincs!
De hajlok arra, hogy ha Timinek azt mondja, hogy dolgozik és vizsgálat sem folyik ellene, akkor hajlamos vagyok elhinni, hogy ez igaz. Lehet, hogy épp naiv vagyok - ritkán még rámtör ez is, bár általában ez nem mondható el rólam!
Timi, sztem is nagyon korrekt volt, ha véletlenül mégis van mögötte vmi, az még időben ki fog derülni! Remélem, nem így lesz!

Vera, a munkahelyen nem lehet intézni az anyaságit? Asszem nekem azt mondták, hogy lehet... de lehet, h a mh-től is függ. Szegény kispapid, részvétem Kép

Egyébként most jöttem meg a taliról, nagyon jó hangulatú volt, kár, hogy nem voltatok ott - bár Rebi igen!!! Kép Képek vannak, nálam is, meg még 2 gép üzemelt, úgyhogy majd megleshetitek Kép Én holnap felteszem őket, majd megírom, hová, ok?

És még gyorsan elmondom, hogy megvettük a párásítót és nagyon örülök ennek is! Kép
És lábtörlőt is vettünk KépJó ez nagyon vicces, ez már nem az első, de eddig mindig elfújta a szél (függőfolyosós ház), ami bénább volt, az meglett, ami meg jobb, az "eltűnt"... Most le fogjuk ragasztani!!!!!! Kép Kép Kép

Na, eldugulok, mert nagyon fáradt vagyok!
Jójéjt
Pussssz
Ann
annann
 
 


Sziasztok Lányok!

Én az nlc-n szoktam "beszélgetni", a hozzászólásaimat meg is találhatjátok a kirobbant ügy kapcsán.
Egy kicsit sajnálom, hogy belefolytam a beszélgetésbe, már csak azért is, mert kellemtlen perceket szerezhettem ezzel másoknak. Az én nagybátyám az, aki az osztályon dolgozik. De a rossz hírt nem tőle hallottam, hanem az érintett anyuka rokonától. És most kissé össze vagyok zavarodva, mert hiába kérdeztem a nagybátyámat, ő nem mond semmit (azt hiszem ez korrekt dolog tőle). De egy ismerős is Herczeg doktornál fog szülni a közeljövőben, és ő az ügy hallatán ma felhívta a kórházat. Neki is azt válaszolták, mint Nane-nak. Ti meg itt azt mondjátok, hogy személyesen ő mondta, hogy nem igaz semmi. Akkor most hogy lehet itt tisztán látni? Én ugyan nem vagyok érintett, de nagyon-nagyon kíváncsi vagyok, hogy végre vége legyen a rémhíreknek. És ezt most az nlc-n is leírom...
mercedes30
 
 


Sziasztok!

Én Muskovits Mónika vagyok, és szintén Herczhegh dr-nálszültem ez év márciusában.
Én teljesen ledöbbentem hogy itt milyen rossz híre kezd lenni! Velem maximálisan segítőkész volt, csak jo dolgokat tudok rola mondani!!!
Nekem is volt komplokáciom a szülésnél, ami nem az ő hibájábol fakadt, sőt, neki köszönhetem, hogy a kisifam is és én is életben maradtunk!!!
Nagyon jó orvosnak tartom, és szerintem ez egy nagyon rosszindulatu pletyka. Ha valamit elkövetett volna, annak sokkal nagyobb visszhangja lenne, s valószínűlge már nem lenne megtalálható a kórházban.
A most szülni készülö kismamáknak pedig csak azt tudom mondani, hogy ilyen butaságokra ne hallgassanak, csak feleslegesen idegesítik magukat!
Mindenkinek sok egészséget kívánok:
musi
musi
 


Sziasztok, én egyébként oktober 11-én megyek hozzá 6 honapos controllra, ha akrjátok beszámolokKép)
Sziasztok, Muskovits Mónika
musi
 


Sziasztok!

A férjem már írt a nlcafe-ba, de kitartok amellett, hogy úgy tisztességes, ha tájékoztatlak benneteket is arról, amit megtudtunk.
Idegesített a dolog az orvossal kapcsolatban, mert annyi ellentmondásos hír keringet, ezért úgy döntöttünk a férjemmel, hogy felhívjuk a kórházat is, mert nem szeretjük sem a pletykát, sem a nem egyenes dolgokat.
A kórházban nagyon szűkszavúak voltak (miután össze-vissza kapcsolgattak bennünket) és annyit közöltek, hogy az üggyel kapcsolatban nem adhatnak felvilágosítást, de a doktor úr nem dolgozik az osztályukon.
Nem fogom meghazuttolni magamat és továbbra is azt mondom, hogy a fiam születésénél maximálisan rendes és megbízható volt, és miután a konkrét ügyről sem tudok az ég világon semmit, nem ítélkezem felette. Ami nem tetszik, az a velünk szembeni eljárásmód, mert szerintem tisztességesebb lett volna, ha azt mondja a telefonba, hogy szabadságoltatta magát addig, amíg tisztára mossa a nevét.
Én részemről ezt az ügyet mostmár tényleg lezártam, úgy látszik, az én sorsom úgy van megírva, hogy minden terhességemnél elfogyasszak legalább két orvost Kép Kép. Úgyhogy jövő héten megyünk a barátnőmmel és megkezdjük az orvosvadászatot Kép.

Mindenkinek kívánok további jó és békés pocakoskodást és természetesen egészséges kisbabát.
Sziasztok
johitimi
 
 


Timi: Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép olyan rossz, hogy elmész innen, máshol muszáj dumcsiznunk!!!
Remélem hamar találsz megbízható orvost!

Én már szeretnék megint úgy beszélgetni mint régen: pocakosodás, szülés, szopi, és egyéb dolgok! Nekem ezek az egyebek nem hiányoznak!!! (tudom, hogy az élet része, de most nem vagyok hajlandó ezzel foglalkozni!)
Lehetséges, hogy sikerül ez még??

Pusssz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Ann!
Hidd el sikerülni fog Kép. Nyugodtan kérdezz bármit, amire kíváncsi vagy, pocak, szülés és szoptatás témakörben, hidd el foglalkozunk ezzel is.
Megnéztem a taliképeket, nagyon aranyosak vagytok Kép!

Timi!
Jaj, úgy sajnálom ezt az egészet Kép. Egyetértek Veled, nem tisztünk ítélkezni, hiszen nem tudunk semmit, hogy mi is történt. Megértem, hogy úgy gondoljátok, jobb lett volna tiszta lappal 'játszani' és megértem,hogy orvost keresel. De azért majd jelentkezz be néha, jó Kép?

Üdv, Virág
virga
 
 


Szia Virág!

Rendezem magam körül a dolgokat és jelentkezem.
Szia: Timi
johitimi
 
 


Sziasztok,

egy anyuka vagyok,aki idén szülte a babáját Dr. Herczeghnél.Nosztalgiából szoktam ide bekukkantani hozzátok......és nyomon követni az eseményeket.Megdöbbenve olvasom a most kialakult helyzetet a doktorúr körül.Annak idején,mikor én szülten maximálisan meg voltam elégedve a doktorúr emberségével,szakmai hozzáértésével,stb....szóva nálam mindneből 5 -re vizsgázott.Gyönyörűszép emlék maradt a szülés,gyönyörűszép babát kaptam az élettől és az egész 9 hónap,amit végigpocakoskodtam feledhetetlen élmény számomra. És most itt állok értetlenül a dolgok előtt..és várom a fejleményeket.Férjemmel már megbeszéltük,hogy utánajárunk mi is az igazságnak,mert tervetünk még babá(ka)t,de most totálisan padlón vagyok,mert fogalmam sincs mit gondoljak.Tudom,hogy ti nehezebb helyzetben vagytok,mint én, hiszen még közvetlenül a szülés előtt álltok,és tudom,hogy legkevésbbé az én aggódásomra vagytok kíváncsiak,de sajnos a pakliban mindig minden benne van és jobb előbb felkészüni mindenre,mint a végén csalódni.
A dolgok mellett nem lehet,csak azért elmenni,mert én most vidám szeretnék lenni(hiszen babát várok,ami az élet legcsodálatosabb dolga) és nem érdekelnek a rossz dolgok,mikor pont azon kéne lennünk,hogy amennyire tőlünk telik kivédjük a rosszat.Higgyétek el nem megoldás nem foglalkozni a dologgal.Ilyenkor a legfontosabb tisztán látni és nem csak gondolni,hogy tisztán látok.Nem akarok senkinek sem tanácsokat osztogatni,legkevésbbé ijesztegetni...csak egy dologra tudok gondolni és egy dologra szeretnék mindenkit figyelmeztetni:A legfontosabb ilyenkor a baba és a mama egészsége.
Mindenkinek nagyon boldog pocakoskodást és feledhetetlenül jó szülést kívánok és ami a legfontosabb...egészséget!!!

egy gyönyörűszép kislány nagyon boldog anyukája Kép
anyuka
 


Éjjel eszembe jutott valami:

Én szept 16-n voltam a MÁV korházban és saját szememmel láttam Herczeg dokit dolgozni. Kedvesen mosolygosan ment a folyosón.

Kb. szept. 24-e körül kezdtek el szállingozni a rossz hirek.
Szerintetek, ha szept 10-n tényleg elrontott volna valamit, akkor még egy hétig hagyják dolgozni?

Ezért elkezdtem kombinálni.
Mi van, ha már tényleg nem dolgozik ott, de mondjuk semmi köze a szept 10-n történtekhez, hanem csak egy egyszerü hatalmi harc eredményeként?


Timi!
Mi lenne, ha egy másik MÁV-os dokit keresnél?
A fiatal orvosok is nagyon-nagyon kedvesek és segitőkészek.
Pl. Kisfalvi vagy Szabó doktor. Róluk csak jót olvastam itt is és a nők lapja caféban is.

fiona
ui: 3 nap mulva megyek magzatvizvételre, majd összecsinálom magam, ha eszembe jut.
fiona
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy beleszólok, olvasgattam itt eddig is csendben. Én két gyermekemet szültem a MÁV-ban (nem a Herczegnél), és most várom a harmadikat, bár szerintem mire én szülök -tavasszal - elcsitulnak majd a kedélyek...

Fiona,

"Mi van, ha már tényleg nem dolgozik ott, de mondjuk semmi köze a szept 10-n történtekhez, hanem csak egy egyszerü hatalmi harc eredményeként?"

És akkor miért nem említette a telefonban Tímea férjének, hogy ugyan semmi nem igaz semmiből, de már nem dolgozik a kórházban, ott ne keressék? Mert ez az apró információ elmaradt...

De azt sem értem, hogy most épp ki akarja "átvenni tőle a hatalmat" hirtelen???

Sok ponton sántít ez a történet, de nagyon nagyon jó lenne tisztán látni.

Én csak csendben mondom, hogy azért én megdöbbentem.

Bucó
bucó
 
 


Sziasztok!

Olvasgatom én is, hogy mi történt a Mávba. Igaz nem ismerem a doktor urat, viszont van egy ismerősöm, aki hétfőre van kiírva, és Ő a doktornál szült ......volna.

Szegény teljesen bepánikolt, ami érthető. Ajánlottam Neki az én dokimat, azt mondja nagyon kedvesen fogadta Őt.

Ezt most csak azért írom le, mert Timinek szeretném írni, hogy Szabó doktor szerintem jó választás lenne. Tavaly januárban Nála szültem a kislányomat, és most okt 11re várjuk a picit, szintén Nála szülünk.

Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy így aggódtok értem, ez tényleg jól esik. Mi is sokat gondolkodtunk a férjemmel, hogy mi legyen, keressünk-e a MÁV-ban valaki mást, aztán beszéltünk egy csomó ismerőssel, és az egyik ajánlotta az orvosát a Szent Imre Kórházban. Ma elmentünk, megnéztük a kórházat és így ránézésre nagyon kultúrált, nekünk nagyon megtetszett. Most már csak az a kérdés, hogy az orvos átvesz-e, illetve szimpatikusnak találjuk-e mi az orvost (vagy egymást?). Ez jövő héten ki fog derülni.

Egyébként az egész történetben az a legrosszabb, hogy senki nem mond semmit. A kórházban sem adtak normális felvilágosítást, pedig mi nem a történetre voltunk kíváncsiak, hanem arra, hogy mikortól lehet az orvosra számítani. Ha meg az orvos magától ment el dolgozni egy másik kórházba, akkor miért mondja azt a telefonba, hogy nyugodtan menjünk be a MÁV-ba és nézzük meg, hogy dolgozik. Szerintem ez mindkét részről (orvos is és kórház is) nagyon gusztustalan húzás, mert ez nem a kórbonctan, ahol az odakerültek már ráérnek (már bocs a morbid példáért), hanem terhes nőkről van szó, akik nem tudják visszatartani a gyereket még néhány hétig, amíg végre valaki nyilatkozik valamit.

És tudjátok, azokat nagyon sajnálom, akik nem olvasgatják a netet és nem tudnak semmit. Azokkal majd eljátszák, hogy eljárnak a doki magánrendelőjébe, ott nem tudnak meg semmit, aztán amikor bemennek szülni a kórházba akkor az ügyeletes doki közli velük, hogy: Ja, azt az orvost nem hívjuk be?
Szerintem ez nagy szemétség, mert nekünk legalább megvan az esélyünk arra, hogy keressünk egy másik orvost.
Úgyhogy, őszintén megmondom, én nem csak az orvosomban csalódtam (akit nem ilyennek ismertem), hanem a kórházban is.

És egyébként is arra jutottam, hogy elindítom az "ismerd meg Budapest szülészeteit" mozgalmat Kép (vigyorgok, de egyébként tök ideges vagyok).
Az első terhességemnél az orvosom májrákos lett, átvett egy másik, aztán visszajött az eredeti. A második terhességnél kezdtem az elsővel, aztán olyan lett a stílus, hogy 4 héttel szülés előtt átjöttem a MÁV-ba. Most a harmadiknál kezdtem a MÁV-ban és isten tudja, hol fogom befejezni. De legalább szereztem egy csomó tapasztalatot Kép.

Na jó, nem fárasztok senkit tovább!
Legyetek jók!
Sziasztok
johitimi
 
 


Sziasztok!

Csak mostanában olvasgatok errefele, meglepett a sztori, megnéztem, miről is volt szó pontosan az nlcafén. Aki bedobta a témát, furcsának találja, hogy 10-én több szülés is megindult, a doktor úrnak 3 kismamája volt bent (legalább). A naptár szerint 10-én telihold volt, ilyenkor több szülés indul meg, ugyanúgy, mint újholdkor. (Nekem is újholdkor indult meg a szülésem december 4-én, és óránként jöttek a kismamák a szülőszobára. Mindenkit végignéztem, mert 21 órát vajúdtam.) Szóval én nem csodálom, hogy egyszer csak gond lesz egy ilyen napon, mert ott van ugye a két szülésznő, az ügyeletes orvosnak jó esetben nincs bent kismamája, kevesen vannak, egyszerre többfelé szakadni nem lehet. Aztán meg melyik anyukához menjen oda a doki, hogy asszonyom, most magára nem érek rá, majd jön az X doktor és levezeti a szülését? Nekem mondta volna az orvosom, legalábbis elképedtem volna.
Nem védeni akarom a doktor urat, nem is ismerem, csak nem feltétlenül az ő hibája, ha egyáltalán történt valami és úgy történt, ahogy az nlcafén irták.

Bocsi, hogy belekotyogtam, de napok óta nem tudom a dolgot kiverni a fejemből.
Sziasztok

Mmandula
Mmandula
 


Sziasztok!

Nem voltunk itthon túl sokat a hétvégén, ezért nem jelentkeztem.

Érdekes az, amit Fiona írt szeptember 16-ával kapcsolatban. Tehát akkor egy hétig nem történt semmi, aztán 2 hét múlva elkezdenek szállingózni a hírek? Ezt én furcsának találom. De a hatalmi harc (?)elmélettel nem értek egyet. Szerintem másról van szó, amit viszont nem fogunk megtudni soha.

Anyuka!
Bevallom én is padlón vagyok most, összezavarodtam. Jövőre terveztük a következő babát, úgy gondoltam decemberben elmegyek dr. H-hez, megnézetni, hogy minden rendben van-e, kezdhetjük-e a 'projektet', de most nem tudom, mit gondoljak, mit tegyek majd?

Timi!
Remélem, sikerül jó orvost és jó kórházat találnod minél előbb Kép!
Teljesen megértem, hogy csalódott vagy, hiszen Ti tényleg megpróbáltatok tiszta vizet önteni a pohárba és mégis csak jobban összekuszálódott minden Kép.
Újabb dolgot veszek fel a 'drukklistámra': már szorítok Neked azért, hogy minden rendben legyen majd a pajzsmirigydologgal (Veled és a babával is) és most már a szerencsés orvosválasztás miatt is szorítok Nektek.

Megyek átnézek a többi topikba is, mert le vagyok maradva az olvasással Kép.

Jó éjt! Virág
virga
 
 


Köszi Virág, olyan ari vagyKép
Pajzsmirigy gyógyszert egyébként kezdem megszokni, már kevésbé vagyok idegbeteg Kép!

Szia
johitimi
 
 


Szept. 10-én az egyik saját betege Dr H-nak a nővérem volt és őt tuti nem indította meg, mert utoljára 4 héttel korábban vizsgálta meg. Az utolsó vizsgálatnál a nővérem kérte, hogy már ne legyen hüvelyi vizsgálat. Szóval ő tuti, hogy a természet rendje szerint szült és nem a doki bevatkozásának hatására.
Ez az egy legalább holtbiztos! Kép
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Hát... teljesen meg vagyok döbbenve! Most nem tudom már, hogy mit higyjek és főleg, hogy mit tegyek!
Nekem jövő hétfőre van időpontom Herczegh doktorhoz, szerdán leszek 19 hetes a második babámmal. Az elsőt is nála szültem és nagyon elégedett voltam vele is és a kórházzal is.
Most akkor elmenjek hétfőn hozzá, vagy kérdezzek rá én is és esetleg azt kapom, mint Timi, vagy inkább keressek másik dokit???

Zafi
zafi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?