Új privát üzeneted érkezett!

erika13!
nem sok esélyem lesz nem mozgatni a fejem,mivel közölte az aneszt.orvos,h 6 óra múlva mindenképpen fel kell kelni :( már nem tartják a 24 órás "mozdulatlanságot"

bárány!
Neked hogyhogy arébb tették?úgy volt,h te is jún.3 vagy.
berni1
 
 


Bárány!
Köszi :wink:
Hogyhogy később lesz a műtét, miért tolták el? Egyébként a 9-e jó nap, én is akkor születtem. :wink: De nem júniusban.

Berni!
Nekem volt beöntésem, de akkor még úgy volt, hogy sima úton szülök. De azt hiszem, mindenképpen adnak. Bár lehet, hogy kórháza válogatja. Engem meg sem kérdeztek. De túl lehet élni, nem olyan vészes, mint ahogy hangzik. Azt nem tudom sajnos, hogy lehet-e az érzéstelenítési módok közül választani. Szerintem ne legyél bátortalan, igenis kérdezz meg mindent, elvégre a te testedről és gyerekedről van szó! Nem fogják leharapni a fejed. :wink:

Na akkor tesztek fel képeket???

Kép
mamy
 
 


Mamy a harmadikát nem én írtam.
Nekem még nem volt pontos dátumom csak azt mondta a doki,hogy a jövő héten...de valóban valamennyire el van tolva mert ez jövő hét utáni hétfő.

Beöntésem nekem nem volt én hashajtót kaptam de az sem kellemes :?
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

2008. Február 15-én az ÁEK- ban én is császárral szültem a kisfiamat. Ha nem bánjátok szeretnék csatlakozni hozzátok.
Szép, kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Üvd Susi :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Susy!
Üdv itt! Gratulálok a kisfiadhoz.
Mi is az az ÁEK?... A régi Honvéd kh új épülete?... És milyen a tapasztalatod? Írsz egy kicsit bővebben? Miért kellett császározni?

Bárány!
Hát én pedig tisztára úgy emlékeztem, hogy jún.3-át írtál... :roll:
Na mindegy, ha 9-e és hétfő, az csak jó lehet! :wink: (szintén "zenész")

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Elköszönök egy rövid időre:-)Szorítsatok,ti már tudjátok,mi következik.Ha megérkeztünk ismét zaklatnálak majd titeket,annyira jó érzés így is,h tartjátok az emberben a lelket :D
berni1
 
 


Mami igazán lehetne 3 mert már elegem van nagyon...a lábam mint egy hordó,a derekam leszakad a nyákdugó egyfolytában jön...
Sehogy sem jó!
Tegnap a ctg túl aktív volt akkor csináltak egy másfél órásat,én persze remegtem a félelemtől a vérnyomim az egekbe szállt...na jó nem is panaszkodom tovább
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok én is.
Már van 2 császáros kisfiam Dani 4 és fél ,Barni 2 és fél.
Most várom a harmadik fiunkat,34 hetes kismama
vagyok,programozott császár lesz valószínű júli elején.

Bárány!
Érdekelne neked előtte mindkét szülésed császár volt??
Bocsi,ha már leírtad,de nem tudtam sokat visszaolvasni!
Vagy van valaki köztetek,aki már a harmadikon van túl???

Nekem mindkét szülés simán indult,de nagyon lement a fiúk szívhangja-köldök zsinór a nyakukon volt-így császár lett belőle!

Várom a tapasztalataitokat,és én is szívesen megosztom másokkal!

Szép estét!

Betti

bernus
 
 


Sziasztok!

Mamy
Az ÁEK az Állami Egészségügyi Központ, a volt MÁV kórház. Összevonták a Honvéd, a Szabolcs utcai és a MÁV kórházat és ÁEK lett belőle. Mivel nagyon szedett vetett lett a társaság a bababarát szemlélet megváltozott. A régi Mávosok még ilyenek, de a többiek hozzálállása hagy némi kivánnivalót maga után. Nekem szerencsém volt mind szülésznőben, mind csecsemősben.

Nekem azért kellett császár, mert bár fájások voltak abszolút semmit nem tágultam egy egész éjszaka alatt sem. Másnap a fájáserősítő sem hozott eredményt, ezért mondta a dokim, hogy császár lesz, de mivel egy jó kis front volt 14 gyerek született aznap ebből 8 császár, így várni kellett a műtőre. Aztán a műtét után kiderült, hogy rövid volt a köldökzsinór és rá is volt tekeredve a nyakára, ezért nem ékelődött be a feje, hanem visszafelé húzódott. Sokáig bántott, hogy nem tudtam rendesen megszülni, de mostmár csak az számít, hogy egészségesek vagyunk.

Az én tapasztalataim nagyon pozitívak. Amit nagyon nehezményezek, hogy császár után ( este 18óra 13 perckor született meg Kristóf) nem kaptam meg a kisfiamat. Csak odatartották, hogy megpuszilgathassam, aztán csak másnap reggel hozták, pedig többször is kértem. Nem tudom, hogy ez máshol is így van e. Acsecsemősök, akik akkor voltak, amíg mi a kórházban voltunk, nagyon segítőkészek voltak, mindent megmutattak. Az ottani gyerekorvos is mindenféle tanáccsal ellátott minket. Mi 3 nap után már haza is jöttünk, mert sem Kristóffal nem volt semmi gond,sem velem. Az összevonás miatt pedig nagyon sok baba születik ott, és van, hogy a nőgyógyászaton, vagy a terhespatológiára kerül a frissen szült anyuka. A dokim is és a szülésznő is nagyon rendesek voltak, legközelebb is itt szeretnék szülni, ugyanazzal az orvossal és szülésznővel.
Van esély a második babánál sima szülésre? Nektek mik a tapasztalataitok?

Bárány
Drukkolok neked, bár csak egy terhességem volt még, de a vége nekem is nagyon kimerítő volt.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Húh lányok, itt jól beindultak a dolgok! :)

Előszőris Mamy, hát Geszti még mindíg gyönyörű kislány! Imádom! :lol:

Berni
, megy a drukk neked, és nyugi, sokan túléltük már, nem olyan rossz mint amilyennek beállítják :)

Bárány
, kitartás! Nagyon drukkolok, hogy a manócska megkíméljen és elinduljon kifelé, hogy ne kelljen tovább szenvedned! Akkor már a doki se mondhatja, hogy nem császároz, várjatok még :lol:

Bernus, üdv köztünk! Kitartás neked is ebbe az utolsó hónapba! :) Hanyadik héten indítják?

Susytunder, hidd el sokan így vagyunk evvel, hogy nehezen dolgozzuk fel, hogy császár, de a lényeg, hogy egészséges! És hidd el, hogy a 9 hónap amíg bent volt volt a döntő és nem az a "rövid idő" amíg megszületik! Szóval te már bizonyítottál a 9 hónap alatt, nem lényeg, hogy végül hogy végződött :) Nálam ugyan ez volt, Kyra este 21:11-kor született és utána csak reggel 6kor kaptam meg! Szerintem nálam is és nálad is úgy voltak vele, hogy te még nem tudod ellátni befájdalomcsillapítózva, katéterrel, és minden más egyéb finomsággal! Én hogy őszinte legyek, örültem, hogy első éjjel nem hozták, mert bár nagyon akartam látni és ölelni, de a fejemet se emelhettem 6 órán át, szóval jobb volt ez így! Ja, és én is egész nap oxitocinnal feküdtem fájás nélkül és végül Kyrának is köldökzsinór volt a nyakán, szóval ugyanaz volt! És így egész nap nem ettem, nem ittam, fáradt voltam, szóval jól esett egy kis pihenés az első nap elött :)
Második baba születése normál módon! Van esély! Doki függő és egyén függő a dolog! Az én dokim simán bevállalná azt is, hogy ez a babó simán szülessen (feltéve ha ezt majd a hegvastagság és minden más is lehetővé teszi) de én nem akarom! Szóval kismama és doki függő! Van itt egy olyan topik is, hogy császár után természetes szülés! Ott érdemes körülnézned :)

Teszek fel én is Kyráról egy képet! És ezt mindenkitől várom ám! :)


Kép Kép Kép

Kicsit sok lett :oops: :oops: :oops: Bocsi, ezek a legújabb favoritok, nem tudtam választani! :oops: :oops: :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Bernus
Bár én is új vagyok itt, de azért én is üdvözöllek.

Akira
Nagyon édes Kyra, látom ő is mindent megeszik. :)
Az én Kristófom már most mindent megkóstol, legyen az szőrös, vagy nem szőrös, mindegy neki. :)

Én is teszek fel képet az én kis Manócikámról.
Kép

Kép

Kép

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Hát nagyon édes a kis Kristóf! Ilyenkor a szájukat imádom a legjobban! Annyira édes, kis csücsöri, kis kuglóf szájuk van :lol: Mndíg készen állva egy kis szopizásra! Hát meg kell őket zabálni :P

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Én is örülök, hogy kezd beindulni az élet itt! És annak is, hogy vannak új kismamáink!

Susy!
Tényleg tündéri Kristóf, köszi a képeket! Akirának igaza van, tényleg a szájuk a legédesebb ilyenkor. És nem is sokat változik szerintem, mert Gesztinek most is olyan kis "csókos" szájacskája van, amikor alaphelyzetben van (pl. elgondolkodva néz) tehát nem vág éppen semmilyen fintort, pont olyan a kis szája mint újszülött korában.
Köszi a beszámolót. Azért kérdeztem az ÁEK-t mert most már nem nagyon vagyok képben, hogy melyik kórház melyikkel egyesült, mi lett a neve stb. Na mindegy. A lényeg, hogy neked is pozitívak az élményeid. Hozzád és Akirához hasonlóan zajlott nálam is a szülés, este 21:36-kor volt a műtét, délutántól vártuk hogy jöjjenek a fájások, de nem jöttek, viszont elkezdtem tágulni amit kicsit éreztem is, de nem fájt, inkább kellemetlennek mondanám, viszont egyre jobban folyt a magzatvíz, mert reggel megrepedt a burok. A dokim azt mondta, bár tágulok, de Geszti feje nincs beékelődve, ezért nem érzek igazi fájást. Mint utóbb kiderült, neki is 2-szer a nyakán volt a köldökzsinór és visszahúzta... Engem sajnos altattak (amint már írtam) amit bánok ugyan, de most már megbékéltem, mert a lényeg az, hogy Geszti egészségesen jött a világra.
Nálunk is úgy volt, hogy mikor magamhoz tértem, olyan 1/4 11 körül, akkor megkaptam Gesztit, a párom is ott volt a szobában (egy megfigyelő helyiségben) és majdnem egy órán át velünk volt. Úgy látszik, ez kórházfüggő. Én nagyon örültem neki, hogy nem vitték el! Sőt mikor megszületett, és lemosdatták, azonnal a párom kezébe adták, azóta is emlegeti, hogy soha nem fogja elfelejteni azt az "üvöltő vörös kis csomagot" aki Geszti volt. :lol:

Akira!
Köszi a bókot! :wink: De azért Kyra sem panaszkodhat, gyönyörű csajszi ő is. Az utolsó képen nagyon okosan néz!
Látom, hogy hajjal ti is hasonlóan álltok mint mi, bár Kyra még csak 14 hónapos, de Gesztinek is ilyen kevéske haja volt, most vettem észre kb. 1 hónapja, hogy kezd dúsabb lenni és erősödni. Érdekes, másoknak meg már pár hónaposan vállig érő hajuk van. Persze ez teljesen egyéni. Én nem bánom, hogy Gesztinek ilyen a haja, még mindig szőke, és most kezd neki göndörödni a füle mögött, hát valami tündéri. :lol:

Bernus!
Neked is üdvözlet itt közöttünk, örülök hogy egyre többen vagyunk.

Kép
mamy
 
 


Köszönöm a dicséretet Kristóf nevében is.

Mamy
Mikor Kristóf megszületett apa megkapta. Meg is lepődött, mert nem számított rá, hogy benyit egy ajtón és a kezébe adnak egy csomagot azzal, hogy tessék itt a fia :)

Lehet, hogy mi azért kaptuk csak később meg a babát, mert mi spinálist kaptunk, téged pedig altattak.
Nem tudom neked milyen volt altatással, de nekem a spinális nagyon rossz volt. Többször szúrtak a gerincembe, mert az anesztes nem találta azt a helyet :roll: vagy mi, és én akkor azt mondtam, hogy felállok és haza megyek. :oops:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Mamy, hát igen, Kyra kis kopi :lol: Most kezdett el nőni és erősödni neki a haja, meg neki is kunkorodik hátul a tarkójánál! Remélem olyan göndör lesz neki mint az apjának! Imádnám a kis bongyori fejét :lol:
Én mondjuk örülök neki, hogy ilyen, és nem hajas baba! :oops: Imádom a hajas babákat is, de én mindíg ilyen kis kopi babát akartam! És szerencsére ilyen is lett! :lol:

Nálunk párom meg se kapta Kyrát :cry: Csak másnap délután meló után tudott jönni, és akkor foghatta meg előszőr a lányát...de azóta is pótolja! Iszonyatosan nagy apa lánya szerelem van :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akira
Azt mondják, hogy a lányok nagyon apásak, a kisfiúk meg anyásak. Hát majd meglátjuk kristófnál hogy lesz. :wink:
Az elég durva, ha se te, se a párod nem kapta meg a babát.

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok!!!!!!!

Én is új vagyok még itt.

Nekem is császárom volt,tehességi toxámám lett 36 hét 5 napra doki ugy döntöttt kórház.
Én Győrben szültem.
Déltől próbáltak az orvosok,hogy táguljak,de nem lett eredménye,este 9-kor döntöttek ugy,hogy császár,nem kaptam beöntést(én is izgultam miatta),gerinérzéstelenités volt,nekem elsőre sikerült,utánam két mütét volt még de őket altatták,mert nem sikerült eltalálni,a kislányomat megmutatták,utána vitték ki tisztittani a férjem addig ott volt a kicsivel,egy pár percre nekem is visszahozták amikor már kinn voltam a mütét után,megfoghattam és mellre is tehettem,szopni sajna nem szopott akkor,másnap reggel hozták újból.


Nekünk nagyon hirtelen jött,mert mi még nem számiottunk,hogy jön a baba,volt még egy kis időm hátra,de ez igy volt jó.

Szép napot
mia2007
 
 


Sziasztok!

Mia!
Neked is üdv! De jó, hogy egyre többen vagyunk megint.
Hát elég érdekes ami veled történt, de az se semmi, hogy a többieknek nem találták el a gerincét?... :roll: és ezért lett császár? :roll:
És nem volt semmi zűr abból, hogy 4 héttel korábban jött a kislányod? Fejlett volt? Ja és teszel fel képet? :wink:

Akira!
Én is így imádom Gesztit ezzel a kis szösszenet hajacskájával. :lol: Annyira édes ahogy kezd göndörödni. :lol:
Nálunk is apa-lánya szerelem dúl, tényleg lehet ebben valami, hogy a lányok apásak, a fiúk anyásak. Érdekes.

Susy!
Amennyi rosszat én már olvastam és hallottam a spinálisról, megmondom őszintén most már valahol örülök is (meg nem is) annak, hogy altattak. Egyedül azt bánom, amit már írtam, hogy nem hallhattam-láthattam amikor világra jött. De végülis utána fél órával megkaptam, amikor ugyanúgy üvöltött. Most már nem lehet mit tenni, az a lényeg, hogy biztonságosan és egészségesen született meg.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!!!!!!

Mamy
Semmi gond nem volt vele.48cm és 2850g volt,és időbe haza is jöhettünk nálunk 5 nap a császár a kórházban.Nagyon álomszuszék volt,etetésre mindig fel kellett kelteni,mert nem ébredt fel.Amugy anyatejes baba,még most is szopik.
Képet amint tudom,hogy kell teszek fel.


Emmának is most kezdett el göndördni a haja hátul nagyon édes vele.
Nálunk amint meglátja apát már jár keze lába,annyira örül neki,hogy apás vagy anyás,azt még nem tudom.
mia2007
 
 


Sziasztok!

Mia
Úgy tűnik Győrben más a szemlélet, ha te még cicre is tehetted függetlenül attól, hogy szopizott, vagy sem. Legalább megkaptad.
Nagyon szép neve van a kislányodnak. :wink:

Mamy
Volt egy szobatársam, akit szintén altattak, mert érzékeny volt, azt hiszem a lidokainra, és ő azt mondta nagyon kómás volt utána, de ő is megkapta a babát. Nálam az lehetett a gond, hogy este volt, és estére mindíg össze szedték a babákat. Na mindegy ez is olyan dolog, amin már nem tudok változtatni.
Majd legközelebb. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Mia!
Akkor jó, ha minden rendben volt a babával. Az a lényeg. Csak azért kérdeztem, mert ez elég kritikus időszak a 8. hónap. Gratulálok, hogy még mindig szopizik a kislányod. Nekem Geszti 8 hónaposan egyik napról a másikra elutasította a cicit. De amúgy sem volt sajnos sok tejem, kiegészítést kellett adni. Elég sokat küzdöttem a szopival, az elején is kellett pótlás, aztán addig erőltettem, amíg egy jópár hónapig csak szopizott, de aztán ahogy nőtt az étvágya, megint nem volt elég, hiába fejtem stb. Azóta tápszert kap, még most is adok neki de csak reggel ébredés után, és este lefekvés előtt. Ettől függetlenül reggelizik és vacsorázik rendesen, "felnőtt" kaját. De örülök hogy még megissza a tápszert, mert az csak hasznos. Addig adom, amíg elfogadja. Most ahogy észrevettem már egyre kevesebbet igényel belőle, bár lehet hogy most a meleg miatt is van ez, télen volt hogy 180-200 ml-t megivott egyhuzamban, most meg alig 120-150 ml-t.

Susy!
Hát én is elég kómás voltam, sajnos. Olyan homályosan emlékszem a dolgokra. De ettől függetlenül én is megkaptam Gesztit, ahogy írtam, mikor felébredtem. Pedig már késő este volt. Úgyhogy ez tényleg kórházfüggő lehet.

Ma van Berni nagy napja, szorítsunk neki!!!

Kép
mamy
 
 


Szia

Mamy

Az Emma reggel,délbe,este és éjjel ,mert éjszaka sokszor fenn van,tanácstalan vagyok a déli szoptatás miatt,hogy meddig,ebéd után cicire teszem,és kell még neki,nem utasitja el,azt a tanácsot kaptam addig szoptasam amig igényli,lehet hogy ő már nagy ahhoz,de neki kell még,délben.
Az eleje nekünk se volt zökkenőmentes,de belejött.


Kép még nem sikerült,de próbálkozom.

Szép napot.
mia2007
 
 


A szopizással nekünk is volt gond, engem, ami rossz volt minden utólért. Eleinte minden ment szépen, csak nem akart tejcsi lenni, azt mondják a császárosoknak később lövell be. A kórházból már tápszerrel jöttünk haza, de nem adtam neki, hanem rendületlenül szoptattam. Annyi tejcsi lett, hogy a fagyasztóba nem győztem rakni. Mikor már azt hittem, hogy minden szép és jó, akkorra begyulladt a mellem. Nagyon rossz volt, és nagyon megcsappant a tejcsim. Ekkor már közel 100 grammokat szopott, de mivel kevés volt a tejcsi, csak 40 grammokat tudott, így előkerült a lefagyasztott tejcsi. Mire helyre jött a mellem, akkorára cumisüveg problémánk lett, mivel abból kapta a tejcsit. Akkor kb. 1 hétig azzal küzdöttem, hogy újra elfogadja a cicit. Senkinek nem kívánom! Azóta nagyjából rendben van minden, bár időnként rájön, hogy nem akar szopni, akkor előkerül a cumisüveg és rendületlenül fejek, de már nem harcolok ez ellen, ez van.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

A kórházba nekem az volt a god,elindult a tejem,volt hogy nem akart szopzni,melbimbóvédővel tudtam szoptatni,azt bevette,kapot nálunk is pótlást,meg fejtem,mire hazajöttünk megtanult szopizni,minden oké volt elég volt a tej egy darabig,akkor kevés lett ,egy hónapig kellett neki pótlás,ez kb 2 hónapos korban volt,azóta van elég tejem.
mia2007
 
 


Sziasztok!

Tök izgi, Berni már túl van a műtéten és már foghatja a kicsijét! Tök jó neki! Várom, hogy jöjjön és hírt adjon magáról :)

Bárány, te is jelentkezz néha! Nagyon drukkolok, hogy minnél hamarabb kijöjjön a drága :) A doki mit mond? Mikor akarja akkor végül megindítani? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ne harizzatok de olyan türelmetlen vagyok írni olvasni!
De természetesen a fontos dolgokról hírt fogok adni.
Sőt anyunak majd megtanítom,hogy kell itt üzenni és akkor a koriból is tudok hírt adni magamrol :lol:
Vendég
 


Bárány, tökre megértelek! Nekem Kyránál ugyan ez volt! A végén már csak ingerült voltam és semmihez nem volt kedvem csak kórházba vonulni végre! Főleg, hogy mindenki február végére jósolta Kyrát, mert akkora volt, és minden (4d meg a doki meg mindenki) és erre 12.éhez képest 8 napot ráhúzott, ugyhogy február vége helyett március 20.....képzelheted milyen hangulatba voltam! Már csak sírni volt kedvem :evil:
Várjuk nagyon a híreket!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok

Ő Emma


Kép
mia2007
 
 


Mia
Nem csak a neve szép a kislányodnak, hanem ő maga is. :)
Nagyon édes!
Ahogy nézem nemsokára szülinapoztok.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szia

Igen nemsokára,nagyon telik az idő,most született.
mia2007
 
 


Mikor még Kristóf a pocakomban volt azt vártam, hogy végre megszülessen, most pedig azt várom, hogy picit nagyobb legyen, remélem én is ezt fogom majd mondani, hogy gyorsan telik az idő. Bár, ha az elmúlt 1 évre vissza gondolok akkor az is nagyon hamar eltelt. :)

Akira
Berniről tudsz valamit?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Na sziasztok! Nem, sajna nem tudok semmit Berniről, de szerintem ma már otthon van! Vagyis én kedden szültem és szombaton már otthon is voltam, ezért gondolom, hogy talán ő is hazaért már :) De szerintem amint tud be fog jelentkezni! Nagyon várom már! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!
Én a Péterfyben szültem 2007 októberében,császárral.Nem progizott volt,spinált kaptam.A migrénen kívül semmi bajom nem volt,6 órával műtét után úgy mentem-jöttem,mint akinek fel sem vágták a hasát.De,másnap jött a kínzó,nyaki merevséggel járó migrén,4 napig.A műtősfiú nem vette ki a párnát a fejem alól,így nem feküdtem laposan,ez volt a baj.Egyébként meg nem bántam meg a csaszit,Dani nyakán volt a zsinór,mint utóbb kiderült,és miután 6 órát vajúdtam,és nem állt be a feje,ezért döntöttek így.Valószínü rövid volt a köldökzsinór,viszont így megmentették az életét!én csak hálával tartozom nekik!Puszi,mushuka

Kép
mushuka
 
 


Sziasztok!
Hihetetlen jól esett visszaolvasni a soraitokat.Köszönöm,h szorítottatok,rendben is ment minden.Kedden megszületett Dorián 3450gr-mal és 53 cm-rel.A műtét és az utána jövő dolgok sokkal lazábbak voltak,mint amitől féltem. Viszont segítsetek!:-)
1 problémánk van,belövellt a cicim,van is benne tej,csak nem akar kijönni.Masszírozzuk,fejem,de alkalmanként max.20ml.jön le mellenként.Még nem tisztultak ki az utak,a baj,csak az,h a kisfiam nem tudja bekapni a bimbót,mert elég kicsi cicim van és most,h kemény még laposabb a bimbóm,nem tudom beerőszakolni a szájába.Etetés előtt mindíg kicsit megmasszírozom meg a mellszívóval előfejem,de még csak max.1 csatornán spriccel a tej,a többin csöpög:-(Sajnos nekünk tápszerezni kell,mert sokat vesztett a súlyából,besárgult,így nagyon aluszékony és nagyon gyorsan elfárad.Ha sikerül neki bekapni a bimbóm,beleszív 1-2t és mivel nem jön annyi,amennyit szeretne,feladja:-(
Iszonyatosan félek,görcsös vagyok,h leállaí tejem,hiába fejegetem.Iszom teát,homeopátiás bogyót,de folyton ver a víz :(
Kérlek írjatok ötleteket,vagy ez "természetes"?ma vagyunk 6 naposak,ugye van még esély?A bimbókiemelővel is próbálkoztunk,de mivel még csak csepeg a tej,elveszti az érdeklődését.Sajnos mi nem koplaltathatjuk,mert így is iszonyatos tortúra,h megegyen 50-60ml-t a fáradékonysága miatt:-(
Előre is köszi,ha jönnek az ötletek!Részletesen is írok majd a születésről,de most már lassan ébresztgetnem kell(sajnos még felébredni sem hajlandó magától)
Berni
berni1
 
 


Megszületett Dávid 2008.június 9-én.
3750gr. és 55 cm.
Bari- Nagyi
Vendég
 


Sziasztok!

Gratulálok a babákhoz, kérünk majd képet, ha az időtök engedi! :)

Berni
Nem tudom, hogy tudod e, hogy a császárosoknak később lövell be a tej, szóval még van esély és ne parázz, mert azzal is csak ártasz!!!
Kitartás és optimizmus! Viszont vigyázz, mert gondolom a tápszert cumisüvegből kapja, és ilyenkor nagyon hamar kialakul a cumizavar, vagyis megszokja, hogy jól jön az üvegből, még a végén is ugyanúgy és a cici is csak addig kellesz neki, amíg jól jön belőle. Én ezt végig csináltam, bár nem tápszerrel, hanem anyatejjel, egy mellgyulladás után. iszonyatos volt, senkinek nem kívánom. Van egy kapszula More Milk a neve, nagyon húzós az ára, mert 6500 ft, viszont amilyen drága olyan jó. Nekem annyi tejcsim volt tőle, hogy nem győztem fejni, mostmár beállt.
Én azt tudom mondani neked, hogy semmiképp ne add fel és olyan sűrűn fejd a ciciket, amilyen sűrűn csak tudod.

Mushuka
Nekem is ez volt. Rövid köldökzsinór és a nyakán volt, de eddig nem is gondoltam arra, hogy a császárral megmentették az életet. :shock:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok

Nagy nagy gratula minden Babához!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Berni
lehet kapni bimbó kiemelőt!!!!!!!!!!!! próbáld ki!

Susytunder
More Milk = hát nálam sajna nem jött be :cry:

Bárány
nektek is nagy nagy gratula!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Mindenekelőtt szívből gratulálok és erőt-egészséget-kitartást kívánok minden újdonsült anyukának, és persze a babáknak is!

Berni!
Ahogy Susy is írta, kitartás!!! Tényleg kicsit később kezd a tej belölvellni a császár után, de aztán ha megindul, rendesen jön majd, ne aggódj! Nálam is ez volt, első két napban szinte semmi nem jött, szegény Geszti üvöltött minden alkalommal és a csecsemős nővér rendkívül kedvesen közölte velem, hogy ő is üvöltene ha nem kapna enni... ha-ha.... a kórházban ezáltal sajnos tápszerezték és cukros vízzel is itatták. Nekem lapos (volt) a mellbimbóm, ezért én is kiemelőt használtam, és nekem bevált, bár sokat gyakoroltam és próbálkoztam, nagyon elkeserítő volt, és elég rossz érzés hogy egy szilikon izét tuszkolok a gyermekem szájába a mellem helyett, de bíztam benne, hogy segít! És tényleg segített. Nagyon szépen elkezdett folyni a tejem kb. 3 nap után. Később a kiemelőt is el tudtam hagyni, addig próbálkoztam míg végül sikerült a laposabb bimbót is Geszti szájába adni (még mielőtt megszokta volna a kiemelőt) és ő is hozzászokott, szépen be tudta kapni, és végül úgy "kiszívta" hogy már nem lapos. :lol: A More Milk Plus kapszulát én is szedtem, valóban nagyon drága de nekem is bevált, bár ez valószínűleg egyéni, mert látod Erikának nem jött be. De a nagy többségnek használ, ezért azt javaslom próbáld ki, veszíteni semmit nem veszíthetsz, csak nyerhetsz ha segít. Még ittam a Laktoherb-et és a Herbalaktot (teakeverékek) naponta kb. 2-3 literrel, natúran. Az is sokat segített. Víz helyett is azt ittam. Szóval ne add fel és ne aggódj, ne csüggedj, tuti hogy sikerülni fog!!!!!
Ja és nagyon szép neve van a kisfiadnak! :wink:

Bárány!
Neked is szívből gratulálok, látod elérkezett ez a nap is, túl vagy rajta, már nem kell izgulnod (most jön a neheze....) :? nagyon szép súllyal született Dávid! Remélem jól vagytok, és amint tudsz, jelentkezel, és teszel fel képeket, nagyon várom (várjuk)!!!!
Bari-Nagyinak köszönjük a hírt!

Kép
mamy
 
 


Bocs, nem Herbalakt, hanem Fitolac, amit ittam, már régen volt..... nem jól emlékeztem a nevére.... :shock: :?

Kép
mamy
 
 


Köszi a jótanácsokat!
Herbalak teát iszom én is és homeopátiás bogyót szedek.Úgy néz ki,h az a baj,h nem tudja bekapni a bimbót,mivel még pici hozzá a szája.Próbáltam egy bimbókiemelővel,de úgy néz ki,h sikerült vmi gagyit beszereznem,mivel az is iszonyatosan nagy és nem tapad a mellemre,így folyton bénázni kell vele nekem is.A férjem épp beszerző körútra indult a gyógyszertárba,remélem sikerül vmi használhatót beszerezni.
még egy kérdés:Az természetes,h 1 hét után van,h éjjel arra ébredek,h folyik rajtam a tej,de ha lefejem,30 ml-nél nem jön le több?Érzem,h belül a mellemben még lenne tejcsi,csak még mindíg csak 1,max 2 helyről spriccel.Ez természetes?Idővel kitisztulnak a járatok? :oops:Van olyan,akinél ez hasonlóan lassan ment? :?
Igyexem képekkel illusztrálni Őfelségét,csak még az idővel állunk hadilábon :D
berni1
 
 


Sziasztok

Berni
igen normális, állítólag a baba többet kitud szívni mint amennyit az anyuka!
nekem is csak pár járatból folyik-folyt tej! ez van ezt kell szeretni
nekem a homeos bogyik nem igazán segítettek, én most DM-es Baby Love tejszaporítót iszok, ill. volt hogy itthon gyártott valamit szedtem, de beszedtem egy doboz (nem olcsó) More Milket.

Szia

Erika

várjuk a képeket
vonalzó???????????

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Berni
A homeos bogyókkal is vigyázni kell, mert csak kúraszerűen szabad szedni, az sem jó, ha egyfolytában szeded, ezt én is nemrég tudtam meg.
Tejcsivel kapcsolatban, valóban jobban ki tudja szpopizni a baba, mint amellszívó, nekem kb. 10 nap volt az mikor már többet tudtam fejni 30 ml- nél. Próbáltad a hónalj tartásos pózt? Az nagyon jó akkor is, ha pici a baba szája.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok

homeos bogyók: nekem azt mondták hogy nyugodtan szedhetem tartósan, mivel hogy ezek gyógynövényekből vannak, az egyik ricinus-ból, a másik csalánból.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Nelli és Dávid jól vannak,egy kép a pici unokámról Bari-Nagyi Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Előszöris Bárány, had gratuláljak ehhez a gyönyörű fiúcskához :) Annyira látszik a császáros babákon, hogy császárosak! Mármint, hogy nem kellett végig préselniük magukat a szülőcsatornán! Annyira szépek :) Nagyon sok boldogságot nektek! :)

Homeós bogyó, szerintem lehet szedni mindenféle baj nélkül! De szerintem szedjél mindent amit csak lehet, hogy legyen tejed! Homeós bogyót, laktoherb teát, és mindent amit csak ajánlanak! Valamelyik csak meghozza normálisan! És igen, nem feltétlenül törvényszerű, hogy minden járatból jöjjön! És azt is hallottam már, hogy későn jön meg a császárosok teje! Hát mondjuk szerencsére nekem a 2.napon belövelt és onnantól kezdve rendületlenül jött! A kórházba még osztogattam is! :lol: És szerencsére nekem minden csatornámból ömlött! Én a laktoherb teát ittam! Nekem bevállt! :)

És használj melltartó betétet szerintem, akkor nem folyik rád éjjel se a tej :lol: De én eleinte éjjel is keltem, hogy fejjek, még ha Kyra nem is kelt szopizni! Az is serkenti a tejet! És el lehet tenni a mélyhűtőbe! Ugyhogy minél több fejés és szopiztatás :) Remélem össze fog jönni még ha nehéz is, és előbb vagy utóbb a picuri is rájön, hogy hogy kell szopizni! Drukkolok :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék mindenekelőtt gratulálni ehhez a gyönyörű kisfiúhoz Bárány, igaza van Akirának, a császáros babák tényleg olyan szépek, nyugodtak, szinte "kipihentek".

Berni!
Csatlakozom az előttem szólókhoz, próbálj ki mindent amiről csak azt gondolod hogy segíthet, és pozitívan állj a dologhoz, tuti hogy menni fog, és ne csüggedj el mert szerintem kezdetben mindenkinek nehézkes, főleg az első babásoknak. Akár császárral szült, akár nem. Nekem pl. a bal mellem adta a tej 80 %-át, a jobból alig jött valami, hiába fejtem és tettem mindkét mellre Gesztit, a balt szerette jobban. Aztán persze a jobból is szopott, és abból is spriccelt a tej, de kevésbé mint a balból. Az hogy hány csatornából jön, szerintem nem túl fontos, bár persze nem mellékes, de idővel rendesen fog jönni sok sugárban.
Éjszakára én is javaslom a melltartóbetétet, igaz nem túl kényelmes sajnos melltartóban aludni, de ki lehet bírni... bár néha nekem amellett is átázott az ágyam.
Szóval a lényeg az, hogy ne izgulj, menni fog minden, idővel te is és a baba is belejöttök.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Ma megvolt az első sikerélmény!!Dorián hajlandó volt szopizni a jobb ciciből 30-30ml.-t :lol: ugyan hosszú sírás és erőszakoskodás előzte meg.Ketten kűzdöttünka férjemmel.A balt még nem fogadja el,persze az a keményebb,így a bimbi is laposabb.Van szilikonom rá,volt is,csak az sem kellett neki.Mindenesetre nem adjuk fel,tuszkoljuk oda is :)
Bárány!
Milyen édes,csókos szája van a picurnak :D :D Gratulálok!
Ti már tudjátok,de én még csak most szembesülök vele,h mennyire édesek is ezek az apróságok :)
berni1
 
 


Míg alszik a minimanó,gondoltam leírom,h mi is történt velünk a nagy napon és utána :)
Szóval aznap az altatás mellett döntöttem,amit így utólag,mélységesen megbántam,mert már a műtőben felébresztettek és iszonyatosan fájt a hasam.Üvöltöttem is rendesen,volt is nagy rohangálás,nem győzték belémnyomni a fájdalomcsillapítókat :oops: de ezzel nem is büszkélkednék:-)
A férjemnek vitték ki a babát,aki végig ott várt ránk az előtérben,így ő azonnal megfoghatta,megszeretgethette a picurt.Engem 6 óra múlva ugyanúgy lábra állítottak,mint bárki mást,ami nem mondanám,h kellemes volt,de így utólag azt mondom,csak azt a napot kellett kibírni,áldom a dokim kezét,nekem utána szinte semmi nem fájt,mostanában ég éjjelente a sebem,de ennyi:-)
Dórián 3450gr-mal,53 cm-rel született és a következő napokban csak az tűnt fel,h folyton alszik.A kórteremben 40 fok volt,szóvá is tettem,h ez nem gáz-e,h a gyerkőc egész nap alszik s semmit nem eszik.Nyugtatgattak,h az első 2 napban élik fel a tartalékukat,majd utána szopizi,addíg adjak neki cukros vizet.Én próbálkoztam szoptatással is,csak sosem tudtam felébreszteni,állandóan aludt,még cicin is.Ismét segítséget kértem,mire közölték,h ne aggódjak,majd ha éhes,sír.Hát én egész éjjel ébren vártam,h sírjon,de csak aludt...nem is folytatom a torturám,h a mellem utolsó napon iszonyatosan bedurrant,ebben sem kaptam ott senkitől segítséget.
Első utunk a gyerekorvoshoz vezetett,aki közölte,h be van sárgulva a gyerek,ezért alszik folyton,viszont ezt csak úgy lehet megúszni kórház nélkül,ha eszik,iszik.+több,mint 400gr-ot veszített a súlyából(a zárón ezt is megszépítették),úgyh szóba sem jöhet,h éheztessük,sőt min 2 óránként keltsük és tömjük,amíg ébren van.+2 napja van,h székletet produkáljon,különben gáz van.Nem is folytatom...Megkezdődött a kialvatlanság ideje :) Én szinte egyfolytában masszíroztam,fejtem mindenki segítségével(kínomban röhögtem is rajta,h ennyien rég fogdosták,gyötörték a melleim)A férjem átvette a gondoskodást a gyerek felett.
Ma ott tartunk,h kezdi megközelíteni a születési súlyát,már 3x szopizott és néha látjuk ébren is :D kezd visszatérni a színe is.
Hát ezért drukkolok nagyon,h minél előbb minél több tejem legyen,imádnám szoptatni :lol: most megtudtam,mennyire jó érzés.
Bocsi a hosszú beszámolóért,csak jól esett kiönteni a mérgem,remélem ha szülök,az már nem ebben a kórházban fog megtörténni :(
berni1
 
 


Berni

Nagyon jó volt olvasnia történeted, esetleg megkérdezhetem, hogy melyik kórházban szültél? Jöhet priviben is, ha nem akarod itt kiírni. Örülök a sikerélményednek, én annyira át tudom érezni, amit te érzel, hiszen én is ebben a cipőben jártam, és Kristóf a bal cicit mai napig sem fogadja el csak ritkán. Azt mondják, az egyik mindíg mostoha, de hogy kinek melyik az változó.
Homeos bogyóval kapcsolatban, utánajártam, és jól írtam, csak kúraszerűen van igazán hatása. Később azt is leírom, hogy miért.

Bárány
Annyira tüneményes a babád, majd el olvadtam tőle, főleg az első képen. Gratulálok, és jó egészséget, sok tejcsit kívánok!

Kép
Kép
susytunder
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: