Új privát üzeneted érkezett!

Nem tudom fennt vagytok-e még, de mindegy is!
Megnéztem az Alkonyatot(az első résznél kezdtem, mert még nem láttam, eddig nem is nagyon érdekelt, mert olyan bugyutának tűnt, hogy vámpirok meg ilyesmi), de tökre tetszett. Úgy szeretek ilyen kellemesen csalódni :wink: Egyébként is most úgy ki vagyok éhezve a szeretetre, pedig nem panaszkodhatom, mert a párom nagyon figyelmes velem, de olyan, mintha sose lenne elég a tőrödésből.Most olyan érzelmes pillanataim vannak, annyira szeretem a párom, már ezért az érzésért is megérte megszületni, az meg hogy gyermekeink lesznek a bónusz, úgyhogy tényleg egy szavam nem lehet. Köszönöm Istenem! :wink:
Na jó, már nagyon átmentem szentimentálisba... :lol: :lol:

julcsika
Nagyon cukik a babahomik. Édik a kis farmerek is, igaz ebben egyenlőre én nem gondolkozom, majd csak ha nagyobbak lesznek, mostmég kifejezetten bébi dolgokat veszek, rugdalozót meg ilyesmit. Tegnap nagyon tetszett egy mályva szinű plüss ruhácska, ez egy rugdalozó volt meg egy kis kardigán, de a párom lebeszélt róla, azt mondta inkább vegyünk hosszú újjú rugdalozót, hogy minnél könnyebb legyen öltöztetni. Olyan jó, hogy ilyen figyelmes, tényleg hasznát veszem, hogy már felnevelt egy gyermeket, még olyanokat is észrevett a ruhákon, hogy például az egyiknek belül a cipzára sértheti a baba bőrét... tök fura volt nekem ez eszembe se jutott volna!
Megértelek a kutyák miatt, nekem is nagy kutyáim vannak és mindig figyelek, hogy nehogy rám ugorjanak, közben meg úgy sajnálom őket, hogy most nem birkozom velük... :lol:
Én éjszaka az ajtószárfának mentem neki csukott szemmel, mondanom se kell azonnal felébredtem, de nem éreztem, hogy megütöttem volna magam, mégis órákig szidtam magam, hogy lehetek ekkora hülye!
Ne izgulj a baba biztonságos helyen van a pocidban, nem érheti baj, néha nekem is vannak ilyen kitöréseim szegény párom felé, úgy látszik ez tipikus kismami tünet! :wink:


kislibus
Nem én nem ilyen bonyolultan gondoltam a fürdetést. :wink:
Én úgy gondoltam, hogy a szobába (ott lesz a rendes pelenkázó) szóval ott levetköztetetm a babát, belerakom a fincsi meleg vizbe, ott a jobb kezemnél van a törölköző tartó, onnan leveszem és bebugyolálom vele a babát fürdés után, aztán egy mozdulattal, akár könyékkel is lecsapom a tetejét a kádnak és rá tudom tenni a babát amig hintőporozunk vagy ilyesmi, utánna felöltöztetve hálózsákba berakom a kiságyba. A napközbeni pelenkázáshoz, öltöztetéshez, vennénk külön pelenkázót, ezt csak fürdésnél használnánk.

csomee
gyere csak nyugodtan amikor csak akarsz :wink:

kitty
megy a drukk holnapra :wink:

bodzika
Szép ez a pelenkázó, tudom milyen anyaga van ezt nagyon szeretem. Ezt a feltétet lehet külön kapni, nem? Úgy értem, hogy a hagyományos pelenkázó asztalra vehetsz ilyet nem?

moncsika
pisilés előtt nekem is szokott nyomni alul, de nem fáj.
Szerintem is hanyagold egy kicsit a ház projektet, én ma jöttem rá, hogy mennyire nem hiányzik az efféle stressz.
Nekem pont az a dillemám(na jó nem bugyiról beszélek), hogy anyum már vagy 3x szólt, hogy kéne vennem valami kabátot ami összeér a hasamon, na erre beindult a párom és azóta ezzel üldöz, hogy vegyünk neked kabátot, mert anyád mindig szól ... :lol: :lol:
tegnap jól fel is idegesitett ezen a rohadt kabát témán, mert nem érti meg, hogy ugyanakkorra maradtam csak a hasam nőtt meg, ő meg hozza oda a ZARA-ba az xl-es kabátokat, ami lóg rajtam, mint tehénen a gatya, az újja hosszú a hasamon viszont félig se ér össze, mindezt több tizezerért. Erre megjelent egy kismama, rövid drapp bördzsekiben, alatta hosszú garbóval, legalább tudtam érvelni, hogy más kismama is igy jár, hogy nem húzza össze elől a kabátot. Na akkor leszállt a témáról. Egyébként se megyek sehova, ha meg mégis csak kocsival járok, de mindegy, tudom,hogy jót akar... :wink:
Ti milyen kabátba jártok?

Na lassan lépek, megyek iszom egy kis tejet, mert megint ég a gyomrom, délután benyomtam pár kocka milkát, hogy jobb kedvem legyen, mostmeg iszom a levét! :lol:
chilike1
 
 


Jó reggelt!

Hú de jót aludtam :)

Chilike,
Ez a kabát téma vicces. Nekem a párom mondta egyik nap, hogy hívta a nagynénje, hogy valahonnan szerzett tök jó nagyméretű olyan otthoni melegítőnadrágot, és hogy menjünk át érte. Erre mondtam neki, hogy nekem nem kell nagyméretű nadrág, a hasam nőtt meg, nem lett L-es a méretem, nekem kismama nadrág kell :).

A kabátot én úgy oldottam meg, hogy erre a pár hónapra vettem a kínai boltban 7000 Ft-ért egy olyan pufis kabátot, ami nem túl csinos ugyan (az volt rajtam, amikor találkoztunk a kórházban szerintem), viszont olyan mintha dunyha lenne rajtam, nagyon jól fűt, én meg utálok fázni. Mondjuk én is kocsival járok csak, úgyhogy annyira nem érdekes, de én azért sokat sétálok is (tegnap is másfél órát sétáltunk Zsófival, én toltam a babakocsit, olyan büszke voltam mikor ez emberek néztek be a kocsiba hogy milyen szép baba :) Persze nem mondtam, hogy nem az enyém:)).
Szóval ezt a kabátot is azért vettem, mert nálunk is a szüleim főleg, meg a párom meg anyósom is mondogatta folyamatosan, és hiába mondtam, hogy nem akarok venni, muszáj volt a békesség miatt....
Úgyhogy nem vagyok csini (hol van már a szép szűkített fazonú szövetkabátom, már az elején nem jött rám, olyan szűk:), meg a szép magas sarkú csizma hozzá... Most ráadásul, hogy ez az izé van a lábujjammal, olyan sportos téli cipőben kell járnom, mert még a lapossarkú csizmámat sem tudom felvenni. Szóval közel nem úgy nézek ki stílusban mint előtte (kicsit tramplinak érzem magam, na, ahogy ezt láthattátok is:) ) de mindegy, kibírom. Cserébe próbálok nem sokat hízni, hogy szülés után nyáron már jól érezzem magam a bőrömben.

Na de nehogy azt higyjétek most, hogy ez akkora problémát okoz nekem! De azért jó dolog csinosnak lenni, meg 53 kilósnak :)

Hú megint szó.osásom van, abbahagyom :)
vjulcsi
 
 


Még azért azt elmesélem, hogy ugye vettem zenélős-felhúzhatós jétékot. Első este a hasamra tettem, előtte nagy buli volt benne, majd miután lejátszottam, jó éjszakát kívántam Szonjinak, ez az édes kicsi lány elcsitult, és elaludt, utána én is :) Jaj nagyon büszke voltam magamra, hogy hát lám, az én lányom egy csoda, rögtön tudja hogy mit akar tőle anyukája :)
Na erre tegnap megint nagyon nagy buli volt (nem tudom mit csinál ilyenkor, mert nem rugdos, hanem tekereg egyfolytában, meg vándorol ide-oda), gondoltam akkor most már aludjunk, lejátszottam neki a zenét. Na erre még nagyobb bulit csaptt, alig bírt magával :D
Szóval még gyakoroljuk, remélem előbb-utóbb megérti, hogy ezt este, sötétben, elalvás előtt csinálom, és ez nem véletlen :D (most már ugye érzékeli azt is, hogy sötét vagy világos van-e, szóval reménykedem).
vjulcsi
 
 

 
 

Chilike! Igen, ez csak pelenkázó"alátét" vagy mi.
A pelenkázó "asztal" nem ilyen béna, mint a képen. :lol:
Kabátot én totál véletlenül találtam a C&A-ban, amikor Babcinak vettem valamit várandósan és már a pénztárnál álltam, de egy pillanatra visszafutkostam a hálóingekhez, mert cuki h.ingek voltak, várandósan is jók (pl.Mickyegeres hihi). Na, a robogás közben megláttam egy kabit, a pénztárhoz menet felhúztam és tökéletes volt (7e ft). Most is hordom, mert csak a hasánál volt valahogy bővebb, de még most sem béna (persze, lehet, h én vagyok dagi és ezért jó még). Ott amúgy van egy csomó ilyen kismama ruha, pulcsi, kabát, gatya stb. Dunakeszin van a legtutibb választék, a többiben kisebb a kismamis választék.
Szabadidőgatyát a Decatlonban vettem akkor, szuper anyaga van és a dereka olyan, mint a kismamagatyók, ilyet a H&M-ben is vettem, más anyagút. Iszonyat kényelmesek voltak és most sem esnek le, mert az öv részen van olyan hagyományos pertli is és azt meg tudom húzni.
A Premierben van most a Nikeban vastag, meleg, pocinál kényelmes résszel, "melegítőgatya", csak az nem tetszik benne, h alul olyan régi megldású, de otthonra jó lenne nektek szerintem. 12e helyett 4e.

Julcsika! Akkor még mindig fáj a körömágy???
Szépek a kis ruhácskák és a többi szerzeményed!!!
Szonjus élvezi a zenét, mint a barátnője, Eszti. ;-) :D

Már rég akartam írni, h ne dőljetek be a folttisztítóknak babailag, mert a legtutibb a jó kis régi mosószappan, az biztosan MINDENT kivesz! ;-)

Cuppppppppppppppp

Kép
bodza2005
 
 


Az én drágaságom, aki eddig 20tol-7-8ig aludt 2 hónapos korától, szerda este ugye, a baromarcú miatt, fent volt 20tol-1ig, ezt tegnap megismételte, csak nem 1ig, hanem fél1ig... Remélem, ez csak a hidegfront és nem új alvási szokás, mert az elég húzós lenne. :lol: :lol:
DE: annyira cuki volt, hogy az elképesztő. :D :D IMÁDOM!!!!!!!!!!!!!!
Na, pussssssssssssssssssssz

Kitti! Hajrá!!!!!!!!!!!!!+++++++++

Kép
bodza2005
 
 


Chili! Igy már értem, ha két pelenkázót vetsz be úgy már nem olyan bonyi a dolog!!! :)

Julcsi! Szonja biztos megérti előbb utóbb a rituálé jelentősségét! (Úgy irigykedem, mikor ilyeneket irtok, hogy bulizik, meg ide-oda ficereg... :oops: Annyira várom már én is, csak meg ne bolonduljak addig... ) :wink:

Bodza! Csak vissza áll Esztike alvása, gondolom bekavart ez a szomszéd mizéria! Az meg külön öröm, ha ő fáradtan is aranyos. :D

Mostanában én is carul alszom. Hol csak úgy felébredek és forgolódok, hol a kutyákra kelek, hogy az összes ugat az utcában.
Ma este nagyon ki voltam, azt álmodtam, hogy reggel van, megyek ki pisilni és vérzek... Keltettem fel a páromat álmomban, hogy menni kell a kórházba.... :( Nagyon ki voltam, alig birtam vissza aludni... :(

Kabát: Hát nekem van 3 kabátom, abból az egyik nem jön rám, mert szűkitett 34-es szövetkabi, de a többi eleve 36-os volt mikor vettem, meg bővebb fazonok, azok tél végéig jók lesznek rám. Tavaszal meg van két csini blézerem, azt veszem majd vastag pulcsival. Hadd lássa mindenki a pocimat! :D

No megyek dolgomra, főzni kell, mosogatni, kimosni az új függönyöket, akasztókat felvarrni rájuk, és dálután kell vinni szurira a cicut meg a kutyut...
Holnap apácskával ablakpucc, meg portörlés, meg pakolás...

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok.

moncsiga,bodzika:állítólag a Ciris honlapján pénzt ajánlanak fel a nőknek petesejt adományozásért.Ezért vették elő Vass dokit.Nem tudtam,hogy ő lett az igazgató.És erről vitáztak Claudiával.Persze Vass doki próbálta megmagyarázni,hogy ezt nem úgy értik ahogy le van írva.Liptai is mondta ám a magáét,hogy ez nem legális.Meg elöző nap behívták dr Kaálly Gézát is.Azt sajna nem láttam.

Chilike:nagyon szupi dolgokat vettél!!! Megkérdezhetem hogy a fürdőkád mennyibe került? Nagyon tetszik,én is ilyet szeretnék.

Julcsi:nagyon édik a kisruhácskák!! Ezek a farmerszerkók!!
Ne aggódj,mindjárt te is 28 hetes leszel!!! :lol:

moncsi:hogy vagy? Jobb már?
kislibus:azért óvatosan azokkal a teendőkkel!!!

bodzi:nem semmi a szomszéd,én már másra gondoltam mikor olvastam hogy ott feküdt a szoba közepén.

Kép
Kép
melánia
 
 


Kitti:NA MIÚJSÁG???? Mik a fejlemények??? DRUKKOLOK NAGYON!!!

Kép
Kép
melánia
 
 


Helló Csajkókák!

Nem akarok nyugdíjaspókert játszani,- hogy rálicitálok a másik bajára- de nekem nem feszül a hasam ilyenkor, hanem iszonyatosan fáj, szúr. Mondom, annyira, hogy nem bírom a lábam megemelni, úgy megyek, hogy a bal lábam húzom a földön. Biztos, -remélem- hogy semmi komoly, csak nagyon-nagyon rossz és a legrosszabb, hogy kiszámíthatatlan. Egyszer úgy járok, hogy elmegyek valahová, és haza jönni már nem bírok. :shock:

Tegnap estére elmentünk még a Tescoba vásárolni. Tök jó kis cuccok vannak akciósan! Nagyon édi kis pléd (egyik oldala babysoft, a másik pamut anyagból 70X75) 1050 !!! Ft, ugyanezt a kombinációt bababoltban 2800-ért láttam és ugyanennyiért vékonyabb, egyik oldalán thermo(szerű) a másikon pamut (75X90) is volt. Vettünk is 2 takarót, 4 bodyt, 2 pulcsikát, kiskesztyűt, az öcsém lányainak is ruhákat, szilikon kiskanálka készletet és összesen nem került 10E-be. Nagyon elégedett vagyok!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Ja, én is kínai kabátban járok. Vettünk egy akkorát, hogy még februárban is beleférjek. :oops: Kissé tehénen a gatya jelenség, de nem bánom. Aki ismer, tudja, miért van rajtam akkora, aki meg nem,az találgasson. :lol: Nekem a kórházi szobatársam szólította fel a Petim, hogy vegyen nekem egy kabátot, mert meg fogok fázni. Nagyon aranyos csajszi (Julcsi ő is, ikreket vár, de egyikük sokkal kisebb a másiknál és szegény örökké kórházban kell legyen, hogy gyorsan ki tudják kapni őket, ha baj volna a picikével), mai napig tartjuk a kapcsolatot.

Chilike,én imádom a vámpíros filmeket! A kedvenc az Interjú a vámpírral. Az szerintem csodaszép film. Azért megválogatom, az ostobaságokat én sem bírom, de vannak köztük szuper filmek. Az Alkonyattól pirkadatig pl. csak addig tetszik, amíg el nem kezdenek vámpírkodni benne.

Bodzim, rólad álmodtam! Jöttél A-ddal valamilyen előadást tartani, és én nagyon meg akartam hallgatni, de utaznom is kellett volna. Húú, nagyon nagy dilemmában voltam! ... :lol: :lol: és nem működött a mikrofonod, és én adtam kölcsön az enyémet (hogy nekem miért volt, azt nem tudom). :lol: :lol: :lol:

Nimóka is hol elcsendesedik a zenélősre, hol felélénkül. Egyszer tuti megijesztettem vele, mert akkorát ugrott szegény, majd kilyukadtam, pedig csak akkor szoktuk hallgatni, mikor tudom, hogy ébren van. :lol:

Akartam szólni, hogy a Teszveszen (szerintem) nagyon jó árban találtam magyar textilpelenkát (70X70) és kifogót (140X140)! A Tescoban 1800éer láttam pl kifogót 100X100asat, itt meg kb 5-600-ra jön ki.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok!

No megvolt az ebéd (paradicsomleves, krumplis tészta), még holnapra is előkészültem (hagymás rostélyos). Mosogattam és a mosás már benn a gépben.

Meli! Ne félts, vigyázok én magunkra... :wink:
Holnap már 17 hetes leszel... aztán 18, aztán 19, aztán félidő. :D
Hányingeeid megszüntek már?

Moncsiga! Egy kis relaxációs légzés, néhány perc relaxáció nem segit ilyenkor??? Nagyon nem szeretnék a helyedben lenni!!! :(
Én is néztem tegnap Tescoban babarucikat, de bosszantott, hogy nem volt rajtuk, hogy honnan is valók. Bevarrt cimkén se, papiros vásárlói tájékoztatón se...

Kép
kislibus
 
 


Ja, és megnéztem a Cirist. Ott az van, hogy az IVF-ben amúgy is részt vevő nőknek adnak kedvezményt a kezelésből, ha nekik sok lett a petesejtjük, és a számukra nem szükséges petesejteket adományozzák oda.
Kövezzetek meg érte, de szerintem ez nem gáz, mondjuk, ha ilyen helyzetbe kerülnék, biztos kedvezmény nélkül is felajánlanám a megmaradt sejtjeimet.
(De most csendben elrebegek egy hálát a Jóistennek, hogy elég volt az ovuláció indukció és nem kellett a lombik nehézségeibe belekóstolni.)

Kép
kislibus
 
 


Édes Libuskám, most néztem meg a bevarrt címkén -mi Cherokee cuccokat vettünk- büszkén vállalják, hogy Made in China. Mi más is lenne? :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Hello csajócák!

Na mára is megvolt a kifárasztásom:) elmentem a babaerszényért átvenni, meg aztán jól be is vásároltam mert már semmi nem volt itthon. Aztán főztem, a mai menü: tárkonyos pulykaraguleves, sajtos-sonkás-gombás lepény. isteni lett mindkettő, jól bekajáltunk, aztán kifeküdtünk. :)

Moncsika,
óóó, hát az rémisztő lehet, ha ennyire fájdalmas. Nekem is fáj, de nekem inkább csak a feszítés miatt, nem ettől függetlenül. Dévainak gondolom mondtad ezt, ugye? Mit mondott rá?

Jaj egyébként emlékeztek meséltem,hogy milyen rossz lett a vizelet eredményem- ehhez képest voltam a héten védőnéninél, ott negatív lett minden, plusz a kenet is negatív lett, szóval valószínűleg bénán produkáltam a mintát :(

Én is mennék már tescoba vásárolni, csak most már megvárom a két hetet, amíg védettségem lesz... aztán hajrá! Hátha még karácsony után akciók is lesznek, olyankor szokott, nem?

Bodzika,
Dunakeszin is van H&M? Na ezt sem tudtam...
Kicsit aggódom, mert kezdenek kicsik lenni azok a kismamafarmerok, amiket még az elején vettem. Úgy számítottam, hogy nem kell már többre beruházni, de ezek szerint tévedtem :(
A lábam már majdnem egy éve fáj sajnos... hol jobb hol rosszabb, de olyan rossz, mint pár nappal ezelőtt, amikior írtam nektek, még sosem volt. De ha szoros cipőt veszek fel, akkor mindig sokkal rosszabb, így a csini cipőimet nem is tudom hordani :(
vjulcsi
 
 


Moncsikam!Sirok a vihogastol!! Ez nagggyon kesz!!!!
Julcsim! C&A van ott.
Puszik Nektek!!!
A szomszedrol meg annyi,h egy halal rendes jozaneletu srac,tok szereny,nem is ertem a dolgot. Pedig tenyleg fura az egesz. Persze most mindenki a Paromat ugratja,h betorte az ajtot,pedig tudjak, h azt hittek addigra,h valami baj van.

Kép
bodza2005
 
 


Melike! Pusssz!!!! Te is tedd fel majd a dolgokat! Imadom nezegetni a keszulodeseiteket.:D

Kép
bodza2005
 
 


bodzika:én még nem merek venni semmi.Majd jövőre.Van még időm.De felrakom majd nektek én is.

Julcsi:leírhatnád ennek a lepénynek a receptjét!!!
kislibus:azzal van itt a gond hogy a törvény nem engedi meg csak családtag petesejtjét adományozni.5perce megint benne volt a híradóba.
Hányinger huss elment messzire remélem. :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


képek:

az utolsó pocakos kép:
Kép
rencsi79
 
 


Kép

Kép
rencsi79
 
 


Kép

Kép
rencsi79
 
 


Szia Rencsike!!!! Jaj, de gyönyörűek vagytok!!!! Gratulálok!
A szája a tiéd... :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


kicsit próbálom behozni a lemaradásaim....

szüléstörténet, röviden és ligtosan:

Este kezdődtek a fájasok, éjfél körül már 10 percesek voltak, 2 körül meg már 7 percesek, de úgy döntöttem, addig maradok otthon amíg csak bírok, sokkal jobb volt a megszokott körülmények között....2 órától 7 ig nem volt változás 5-7 percenként jöttek, így bementünk, hogy megnézzék mi a helyzet. Akkor már 3 ujjnyira nyitva volt a méhszáj. Aztán telt az idő és sajnos a fájások ellneére sem tágultam, így kaptam oxitocint. Ettől hirtelen 2 perces majd nemsokára1 perces fájások lettek, amit úgy kell elképzelni, hogy 1 perc volt egy fájás magyarul nem volt szünet....ez a rész nagyon fárasztó és fájdalmas volt. Eltelt 1-2 óra már mire elértük az 5 ujjnyit, ekkor jött a kitolás.....no comment....aztán a nyisza és már kint is volt Domika. Sajnos én a vágást és a varrást i s telibe éreztem, ezt sem akarom kommentálni, mindenki el tudja képzelni.
Azt hiszem befejezem a szülést.
Tudjátok a szülés előtt is szörnyű volt a vérképem, így nem volt meglepő, hogy szülés után még szörnyűbb lett és folyamtosan romlott, így a 2. nap azt mondta a doki, hogy azonnal vért kell kapnom, mert 1 napon belül le fog állni a keringésem. 7 órán keresztül kaptam,de a következő napra már volt hatása, fel tudtam kellni és végre láthattam az én drágaságom.

Mint tudjátok a kórházban látogatási tilalmat rendeltek el és még a férjem sem engedték be, így 2 napig ott feküdtem tök egyedül és magatehetetlenül...ezt sem szeretném részletezni...


Szóval nagyon kemény volt, a szülés is olyan keményre sikerült mint maga a terhesség.

De most már itthon vagyunk és küzdünk, hogy legyen tejci, mert sajnos nagyon sokat rontott a helyzetetn, hogy az első napokban nem tudott velem lenni Domika, de lassan talán beindulnk.

Domcsika olyan tökéletes, annyira imádjuk!!! Meg kell zabálni!!!!

majd igyekszem még jönni és majd visszaolvasni.

mindenkinek puszika!!!
rencsi79
 
 


Jó estét!

Rencsi: Domi baba gyönyörűséges! Nagyon szépek vagytok a képen! Gratulálok! A szülés tényleg nem egy leányálom, de túlélhető. Sajnálom, hogy a vérképed ennyire rossz lett, de a lényeg, hogy már minden oké!

Kitti: Remélem azért nem jöttél eddig, mert ünnepeltek! :) Nagyon várjuk a híreket!

Lányok olyan sokat tudtok írni, hogy bevallom őszintén nem mindig tudom teljesen követni. Csak ilyenkor este tudok ideülni, kicsit fáradtan, (Kitti egész napos figyelmet igényel, a pocakomban lévő babácskától pedig délutánra olyan álmos vagyok, hogy alig bírok ébren maradni), de próbálom követni az eseményeket.

Minden kismaminak boldog babavárást kívánok!

Kép

Kép
csomee
Budapest X. kerület
 
 


Rencsike,

Domibaba olyan szép :) Már alig várom, hogy láthassam!
Örülök, hogy már jobban vagytok, és továbbra is kitartást kívánok nektek!

Csomee,
Semmi baj, megértjük :) Ha fáradt vagy, inkább pihenj, és majd jössz a 2. trimeszterben, amikor már több energiád lesz :D
vjulcsi
 
 


köszi csajszik! szerintem is a szája az enyém a többi Domiapué :D

Csomeekám,
hát igen, mindenki túléli (bár voltak percek amikor azt hittem, hogy én leszek a kivétel :D ), de azért ott beszélgettem sok kismamival és minden szülés más és más annyira sok mindentől függ ki mennyit szenved, pl kicsit sem mindegy, hogy 2,5-3-3,5 vagy 4 kg a babuci és még sorolhatnám, ja meg volt programozott császáros csajszi, akit akkor császároztak amikor én pont szültem és mondta, hogy neki fogalma sincs arról hogy fájás, vagy kitolás. Ja és volt egy kismami, akinek hasonló méretű volt a baája mint Kittike és még vágni sem kellett...

Jó éjt!
rencsi79
 
 


Rencsikèm! Egy hôsnô vagy!!!! Sajnàlom a sok hànyattatàst, de ez a kis èdes Dràgasàg,akinek cuki ujjacskài vannak,szèp pofija,haja,szàja!!! A cucit gyakran add ès hallgass ràm,hìvd fel Ibolyt,beszèld àt Vele a helyzetet, minden rendben lesz!!!!!!!!
Ezer puszi Nektek! Koszi a kepeket Te boldog Anyucika!

Kép
bodza2005
 
 


Jelentem, nalunk alakul az alvàs. :D 1.nap /a szomszed miatti/ 1kor alu,2.nap fel1kor, ma 23.50kor. 1het es visszaall a rend. ;-) vagy ez a hidegfront es akkor azert rendezodik. Huncutka imadni valo tovabbra is. Libus! Igazad van. :D

Jo ejt Mamikaim!

Kép
bodza2005
 
 


Rencsikém,gyönyörűek vagytok!!!!!Annyira édi,csodaszép a kisfiatok!!!!! :D :D
Azok az ujjacskák..édes istenem,de rég volt Peti ilyen"pici"...Rencsi,hidd el,rendeződni fog minden,nagyon sok erőt kívánok hozzá!Nagyon szép kis család vagytok,lesztek,majd összerázódnak a dolgok.Pláne,ha te is megerősődsz!Nagyon sokat szenvedtél a babáért,neked a terhesség sem volt egyszerű,de tényleg"elfogod felejteni"ezeket a dolgokat..
Próbálj pihenni amikor csak tudsz,igyál sokat,rendeződni fog a tejcsi is!!!
Teljesen megértelek,mert én is olyan lepukkant voltam szülés után(a lelkemről nem is beszéve) fizikailag teljesen tropára mentem,és nem hittem el,h akiket velem egyszerre császároztak simán rohangáltak,én meg mint a birodalmi lépegető vonszoltam magam.. :cry: Te meg még egyedül is voltál,h nem látogathattak..Bár hozzám hiába jöttek,ha kimentem,csak sírtam.. :cry:
Minden,túl vagy rajta,és minden rendben lesz!!!!!!Ezt megígérem neked!!!
A vérképed is rendeződik teljesen,az a lényeg.
Jól értettem,mentél varratszedésre??? :shock:
Domiapu,h viselte a dolgokat??
Bocsi lányok,majd jövök,csak Rencsinek akartam pársort írni!!!Kicsit elvagyok havazva,mert"dolgozgatok"is decemberben.
Mindenkit puszilok,vigyázzatok magatokra..
Csomme,örülök!!!!
Bodzi,boldog szülinapot utólag!!És boldog névnapot mára!!!
:D Puszi. :D

Kép
cs.andi
 
 


Sziasztok csajszikák
Éjjel még átolvastam a napi termést, de gondoltam nem irok úgyis mindenki alszik, erre tessék, nagy élet volt még a fórumon, :lol:
Képzeljétek ma tök jól aludtam(volna), igaz elég későn feküdtem és most meg már nálunk is ugattak a kutyák, úgyhogy arra már fél álomba kerültem, de nem is ez a lényeg, hanem akartam fordulni egyik oldalamról a másikra és éreztem , hogy folyik az orrom. Ááá mondom az nem lehet, egy kicsit vagyok csak náthás, meg nem is igazán nátha ez hanem azt mondta az orr-fül-gégész, hogy meg vannak duzzadva a nyálkahártyák és azért van olyan érzésem, mintha állandóan be lenne dugulva az orrom. Irt fel valami Effedrint(nem igy irják), de mondta, hogy csak ritkán és keveset használjak, mert a babáknak nem túl jó, na gondolhatjátok, nálam ezek alapból kilőve, szóval nem is használom...
Na ott tartottam, hogy fordulok az oldalamra és folyik az orrom, megtöröltem és az egész kezem csupa merő vér volt, még az új szép hálóingemre is jutott belőle bőven... :roll:
Most bedugaszoltam az orrom, el is állt a vérzés, de azért elég szar érzés, a torkomnak mindennek ilyen rossz ize maradt!
Na szóval igy ébredtem... remélem többet nem fordul elő.!
Inkább elküldöm aztán folytatom, nehogy elszálljon az egész...
chilike1
 
 


Tegnap voltunk vásárolgatni, hát elég kalandos napunk volt, még szerencse, hogy humorral tudtuk kezelni. Voltunk 3 bababoltba,(mindjárt leirom a tapasztalatainkat), aztán hazafelé még bementünk a Corába bevásárolni, aztán irány haza, mármint csak szerettünk volna hazajönni , tök fáradtan éjjel 11-kor tele a csomagtartó, a kocsi meg jelez, hogy nincs benzin és abban a pillanatban megállt! Hát elkezdtem röhögni, mondom ezt nem hiszem el. Az én telefonom teljesen lemerülve a férjemé 1
egyesen, sógorom kikapcsolva, ja és olyan helyen álltunk meg az országuton, ahol kinnt állnak a lányok, sétálgatnak, a fiúik meg ülnek a kocsiba :lol: :lol: , mi is ültünk a nagy fekete kocsinkba, ondom, hát még meg sem áll segiteni senki, mert azt hiszik mi is ide a többséghez tartozzunk és épp az egyik kuncsaftommal vagyok. :lol:
A másik sógorom be volt kapcsolva el is jött értünk, elmentünk a kútra, de a kocsi már nem indult be, mert felszivott valami szemetet, úgyhogy hivni kellett a trélerest( ezt a kocsit nem lehet vontatni, csak trélerrel szállitatni), aztán irány az autószerelő, utánna még haza, aztán az én kocsimmal vissza a szerelőhöz, mert tele volt pakolva a csomagtartó, mindent átpakoltunk és jöttünk haza.- Na szóval igy telt az esténk! :wink:
chilike1
 
 


A 3 üzlet ahol voltunk:

Elefáni
Én nagyobbnak gondoltam, elég pici zsúfolt, de van minden, és kedvesek is. Szép ágyakat láttunk, sztem ma visszamegyünk megvenni az egyiket, van az a Teddy ágy, tudjátok aminek a háttámla részén faragva van a mackó, illetve van ilyen más mintákkal dongóval, dagadt vizilóval, stb nagyon édik. 25.000 körül vannak.
Vettünk légzésfigyelőt+ bébiőrt+ pelenkatároló kuka egyben 38.000

babaholmiolcson.hu oldal az a Bippa KFt.-nekünk ez nagyon messze van a 18. ker.-ben, itt is nagyon pici az üzlet és nincs fűtés, nagyon hideg van, érdemes előtte megnézni a netten, hogy mit akarsz venni, mert az üzlet nem átlátható, minden be an csomagolva és alig lehet elférni, de nagyon segitőkészek itt is és jó áron van minden. Nagyon sok szép dolgot vettünk, például szoptatós melltartó 1900 ft(mindenhol 4-5ezerért láttam), gyönyörű hófehér pólyákat vettünk rózsaszinű szalaggal 3500-ért(teljesen ugyanezt a minimanóba 8000-ért láttam), ebben fogjuk hazahozni a csajokat meg húsvétkor is ebben leszenk amikor jönnek a vendégek. :wink: :lol: , Vettünk textil pelenkát, meg a babáknak is vettünk pelust 100 db-os, környezetbarát, és antiallergén, nincs fehéritve, igy nem is csipheti ki a babák bőrét, valami 3500 körül volt,aztán gyönyörű szép ilyen több funkciós valamit(ezeket inkább a párom tudja hogy mi micsoda :lol: ), ez egy olyan, hogy be is lehet vele bugyolálni a babát elől zipzáros, vagy a baba kocsiba is lehet használni takarónak, lábzsáknak, vagy a kiságyban plédként is funkcionálhat. Nagyon szép egyik fehér ásik rózsaszin, nagyon jó anyaga van , jó hozzáérni, vastag, és van hozzá kiscipő meg sapka, tündérien néznek ki. Meg vettünk olyan flottir kapucnis törölköző szerűséget, tudjátok amit a kifogó után kell használni, ez fehér és a kapucnián van minta, zsiráf meg bárányka, nagyon édi. Kaptunk ajándékba 2 cipőt az üzletttől, rendesek voltak. Ja meg vettem még ilyen apróságokat, mint eldobható bugyi, cumisüveg melegitő(kocsiba is lehet meg itthon is használni hálózatról), na most több dolog nem jut az eszembe, de elég sok dolgot sikerült megvenni.

Symbiozis babapalota
Na ide el ne menjetek. Én teljesen kész voltam.
Ott voltunk a 18. ker.-be ez meg a 17-ben van, mondom ez biztos egy köpésre van, mint mondjuka Nyugatitól a Deák tér, de nem kb. 8 kilómétert kellett menni, nagyon szar helyen, az országút széén valami gyártelepre kell behajtani, a GPS azt sem tudja merre jár, ami cim meg van adva ott nincs semmi csak búzamező, és a palota is némi túlzás, egy nagy szürke vaskapunk kell bemenni egy hideg betonozott raktárba. Sikerült is összekapnunk mire odaértünk. Vagyis én nem veszekedtem csak a párom mondta a magáét, még az eladó nőt is felhivta és fél órán keresztül darálta neki, hogy ez imilyen szar üzlet és hogy lehet igy elrejteni stb(ezért merült le a telefon estére amikor meg már szükség lett volna rá :lol: ), ezek után már elment a kedvem az egész bolttól, úgyhogy csak mentem 1 kört és jöttünk is el, de nekem abszolút nem tetszett, olyan, mintha a kinai piac valamelyik konténerébe néztünk volna be.

Még a Brandont meg akarnám nézni, aztán nekem elég is volt a nézelődésből, mert rájööttem, hogy nem érdemes százfelé menni, egy boltba is nagyon sok mindent meg lehet venni, a kinálat nagyjából ugyanaz.
Ami nekem eddig tetszett az a minimanó-ez nagyon jó kis üzlet, minden van, büfé, meleg, stb. :lol:
Meg az elefáni is jó, csak kicsit kicsi, igaz mondta a srác, hogy a kamaraerdőben most nyitnak új üzletet ami nagyobb lesz. Ja és mindkét helyen adtak kedvezményt!

Na megyek, mert ma elmegyünk még a kiságyakért aztán sogornőmékhez megyünk kajálni, de este még jövök.
Majd akkor irok mindenkinek, csak most igy is sok voltam...azt hiszem :lol: :lol:
chilike1
 
 


Ez igazi kalandtùra volt Chililàny. Nem semmi helyzetek. Szuper,h ennyi jo dolgot sikerult megvenni!!!!
Mi az a" kifogo",amit irtok Moncsikaval???
Amikor Julcsikatol kerte Ibus vagy Meli a lepeny-receptet,hirtelen azt hittem, mehlepeny... :lol:
Szep 7veget Csajszikaim!!!

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok Csajok,

Gyors életjel.

Jól vagyunk. Marcika 5 hetesen 5440g. Kis hörcsög. Annyira édes, sokat mosolyog és magyaráz az állatkáknak, amik a falra vannak ragasztva. Imádom.
Ami aggaszt, hogy sokat szörcsög. Éjszaka és evés közben is, hiába porszívozom az orrát.

Moncsi, szerintem is várjatok ezzel a házas dologgal, kifogtok egy hülye szomszédot és megkeseríti az életeteket. Én már csak tudom. Velünk is megtörtént ami Muciékkal. Apa is felment és úgy bekopogott talppal, hogy csináltathattuk az ajtót. :lol:
Annyi paraszt van, hogy még ő nem értettm hogy mi a probléma.

Katám, ez a gyerek nagyon szégyenlős, vagy már most szórakozik veletek. Mostmár parancsolj rá, hogy mutassa meg, milye van. :lol: :lol:

Chilike, mondta, hogy az Elefáni nagyon szűkös, de jó dolgok vannak. Hamar meg lesz minden meglátod.

Csajok nagyon telik az idő, nemsoká szültök. :D

Muci, Esztinek puszi, szomszéd kapja be. Nem kalapálta el az urad? :lol:

Puszi mindenkinek és vigyázzatok magatokra. Jövük ahogy tudok.

Kép
gmelcsi1
 
 


Rencsi! Nagyon szépek vagytok! :D Mégegyszer Gratulálok gyönyörűséges kisfiatokhoz!
Nagyon sajnálom, hogy így megkellett szenvedned a szülést!
Te nem akartad, hogy megcsászorozzanak? Vagy a doki nem akarta?
Miért hagyák a nőket ennyit szenvedni!? A barátnőm kifejezetten ragaszkodott a természetes szüléshez és az orvosa is. Újra kellett éleszteni, de nem császározunk... :evil: Nem értem miért jobb szenvedtetni az anyát mint megcsászározni? :?:

petesejt adományozással kapcsolatban, meg úgy tudom változások vannak a törvényben, legalábbis ha nem értettem félre, Dévisz azt mondta nekem ,nem kell rokon már, csak donor.
Liptay meg kapja be! Fogalma sincs arról mit érezhet egy nő, ha esetleg más lehetősége nincs, mint petesejtet örökbefogadni!
Bocsánat, hogy így kifakadtam! De olyan okosak tudnak lenni más nyomorán....
emerenc
 
 


Na mi vaaaaaaaaaaan, sehol senkiiiiiiiiii????? :roll:
Óóó én meg azt hittem mire jövök megint lesz mit olvasnom... :wink:

Ma visszamentünk az Elefániba megvettük a kiságyakat meg a pelenkázót! Már össze is raktuk! Nagyon szép!!! Majd rakok fel képet, ha meglesz a baldahin meg az ágynemű. A kókuszmatracokat is megvettük ma! Nagyon rendesek itt, kaptunk 10% kedvezményt, több, mint tizezret elengedtek :wink:
Úgyhogy már szinte az összes nagy dolog megvan, már csak az apróságokat kell majd beszerzni. Viszont most pihenek pár napot, mert kicsit kifáradtam , igaz nagyon jól birom a gyűrődést, de azért jól esik a pihenés is!
Találtunk ma egy másik nagyon jó kis boltot, véletlenül akadtunk rá, a Balzac és a Visegrádi utca sarkán. Szép, tiszta, tágas, vannak nagy bőrfotelek, ha elfáradnál, kávézó, minden, oda még visszatérek.. csak előszőr a anygobb dolgokat akartuk megvenni.

Bodzika
Az a kifogó olyan, mint a pelenka csak sokkal nagyobb, mostmár olyan is van amin az egyik sarkából ki van alakitva egy kapucni, ide szoktak cuki mintákat feltenni és amikor kiveszed a babát a kádból, tulajdonképpen ezzel törlöd meg, utánna rakod bele abba a flottir zsákba vagy mibe, hogy melegen legyen. Na ezt most jól elmondtam, de majd moncsi is elmondja és akkor tuti érthetőbb lesz. :lol: :lol:
Lehet, hogy a szobai komódra veszek olyan pelenkázót ami neked is van :wink: , ma gondolkoztam rajta, hogy bútorokból is hiába tetszik a fehér vagy a fenyő szin, de amig a babák a mi szobánkba lesznek, addig olyan stilust kell választanunk ami oda illik, 2-3 éves korukba, meg úgyis lecseréljük a szobát is, mert külön szobába mennek, meg a bútoraikat is, úgyhogy igy most sötétebb cseresznye szinű bútorokat vettünk, mivel a mi szobánk elég elegáns, ez illik hozzá. :wink:

melánia
Eze a fürdetők különböző árban vannak, veheted úgy, hogy veszel egy ilyen kádat meg hozzá állványt (kád 6990, álvány 5990) vagy van aminek van felül az eperkés pelenkázója , de 1 polcos és fix a lába az 22.900, ami 2 polcos és gurulós a lába az meg 29.900 , általában rendelni kell mindenhol a neobaby oldalon meg tudod nézegetni a szineket, árakat, stb.
Ma amit találtunk üzletet ott volt Cam márkájú, ez is nagyon szép volt 1 polcos, sárga macis pelenkázóval, csak kisebb volt a kád és nem csúszásgátlós volt ez igy 17.000 volt. :wink:
chilike1
 
 


Rencsi! Lehet, hogy megküzdöttél Domiért, de ott van, a tiéd, a kezedben!!! :D És te tudni fogod mindig is értékelni, hogy van egy csodálatos babád! Kivánom, hogy otthon is mielőbb jöjjetek rendbe, legyen sok tejcsi! Domi nagyon helyes baba, te pedig láthatóan nagyon-nagyon boldog anyka vagy!!! :D

Chili! Fú, nem semmi "kalandokban" volt részetek! (nekünk nem szokott csak úgy sitty-sutty kigyuladni az "üres a tank lámpa", ha meg kigyullad, még 50 km-re van benyó). De nagyon édi kis cuccokat vehettetek, ideképzelem magam elé őket. :D A macis ágy nagyon tetszett nekem is! De még eddig csak a macisat láttam.
A Simbiozist biztos elkerülöm messzire azok után amit irtál róla...
A minimano szerintem is jó.
Viszont hogy birtad mindezt a két babával a pocidba? Nem volt fárasztó?

Melcsi! Örülök, hogy jelentkeztetek! Marciról majd tehetnél még képet, ha van időd! Kiáncsi vagyok a "kis" hörcsögre! :wink: Szörcsögésre nem mondott valamit a doki, vagy a védőnő?

Rájöttem mit kell csinálni, ha olyan sokáig irtam az üzit, hogy közben kilép és ezért nem küldi el. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
kislibus
 
 


Chili! Tényleg sokáig elszöttyögtem! Jó hosszú levelet irtál közben! :lol:
Nem semi, hogy már össze is raktátok a kiságyakat, meg a pelenkázót! Gyorsak vagytok és hatékonyak! :lol:
A képet már alig várom! :)

Kép
kislibus
 
 


RENCSIKÉM, annyira vak vagyok, hogy nem láttam a képeket. Annyira gyönyörű Domi baba, és nagyon ügyesek vagytok. Kitartás a szopihoz beindul nemsoká meglátod. Puszi.

Libus, tennék én de nem tudom lekicsinyíteni, mert a férjem elállított valamin a fényképezőn. Egyszerűen nem jövünk rá, hogy kell, pedig nagyon sok jó képem van.

Kép
gmelcsi1
 
 


Andikám,
köszönöm szépen, annyira jól esik amiket írtál!!! Le a kalappal előtted, hogy anno természetes úton meg tudtad szülni Petikét, pedig te még kisebb is vagy nalám.....
Miért fura hogy voltam varratszedésen? Domiapu, hát én is meglepődtem milyen jól bírta, ott volt végig és rengeteg energiát adott!!!! Ő alapból nagyon jól bírja a vért, így még azt is végignézte ahogy pl kibújik a fejecske. De ami igazából egy csoda, hogy úgy viselkedik mint egy anyuka, tisztába teszi, fürdeti stb.

Melcsikém,
köszi bevállt a pelusus tipped (kuki le nagyobb pelus) :D :D :D
küldjél megint képeket!!! Mi még azért küldünk, hogy elérjük a születési súlyt, még sehol sem tartunk....na de mi is leszünk majd egyszer kishörcsögök!!!!

Chilikém,
mi is végigjártuk ezeket a boltokat, tök jó hogy már elkezdtétek a vásárlást. a kocsi leálásos sztori nálunk is meg volt kb 7-8 évvel ezelőtt, M3-son amikor mentünk a Corába a felüljárón szakadó esőben, durva volt...

Emerenc,
hát igen, fura a kórházi protokoll, nézd csak Melcsit, eljutott a tolóig amikor császározták.....

Bodzuskám,
köszi szépen, egyenlőre nagyon meg vagyunk elégedve a védőnőnkkel ő is profi szopis tanácsadó, szépen alakul a tejcsi, csak Domi nem elég erős hogy szopizzon, ezért nehezebb a dolog, annyira legeyngült, hogy az elején nem kapott tejcsit, hogy meg kell még erősödnie. ha szükség lenne rá (DE NEM LESZ :D ) akkor szólok és elkérem Iboly számát.

puszika
rencsi79
 
 


Melcsikém,
ez a bőgés dolog rajtam is kijött és nagyon durva!!!!

Libuska,
te mikor kezdesz el vásárolni?

Julcsikám,
szupi a mellszívó, csak brutál hangos :D , Domiapu azt mondta olyan mintha porszívoznánk..... :wink: milyen volt a séta a kutyukkal?
rencsi79
 
 


rencsike
Na olyan hüle vagyok, annyira el vagyok foglalva magammal/magunkkal, hogy el is felejtettem áradozni rólatok... :lol:
Nagyon szépek vagytok ám, nagyn csinike vagy háát Domikáról nem is beszélve, és milyen sok hajacskája van, tündéri :wink:
Akkor most ezekszerint fejed a tejet neki? Vagy hogy eteted? Csak tejet kap vagy kap mellé mást is? Ha fejedakkor kézid van vagy gépid?(mármint mellszivó) :lol:
Nagyon ügyi a férjecskéd!!!

melcsi
De jó, hogy már tudsz többször jönni. :wink:
Olyan jó volt dumcsizni, ahogy leraktuk hirtelen lett még 1000 dolog amit meg akartam tudni... :lol:
Mindegy majd legközelebb :wink:

kislibus
Háát ez a szerelés nálunk azért nem olyan egyszerű, mert a párocskám semmit nem tud megszerelni és utál is minden efféle munkát, folyamatosan mondja a magáét, kiesik a kezéből a csavrhúzó és hasonlók...én meg csak nevetek rajta :lol: , általában mindig mindent én rakok össze, nyáron vettünk gömb grillt, pikk-pakk összeraktam, de ő meg olyan, hogyha véletlenül valami kimarad akkor azt úgy gondolja, hogy nem is volt olyan fontos, szóval azt már nem is teszi fel... :lol: :lol: na mindegy, most nagyon ügyes volt, meg is dicsértem, a pelenkázót még nem raktuk össze, majd holnap. :wink:

Nálunk sem szokott ilyen előfordulni a kocsinál, szerintem pont ez volt a gond, hogy felakadt az a bólya a tankba ami jelzi hogy mennyi benne a benzin és igy nem jelezte időben, csak amikor már kifogyott. Egyébként a sors iróniája, hogy napközben beálltunk a kútra, de 2 kút volt csak ahol volt diesel és mindkettő foglalt volt, mi meg siettünk és nem vártuk ki a sorunkat.

Szerencsére nagyon jól viselem a terhessgem, bizom benne, hogy február végéig ki is húzom igy, persze azért néha megállj-t parancsolok magamnak, de nem mondhatnám, hogy túlzotan kimeritene a két bébikém. Estére nyilván már elfáradok, de gyorsan regenerálódom, a babák meg szuper helyen vannak odabennt. :wink: :lol:

Te hogy vagy libuska?

moncsika, jlcsika, hanyatka ti merre?
chilike1
 
 


Sziasztok lányok,

Most jöttünk haza!

Rencsike,
Örülök, hogy jó a mellszívó, mekkora szerencse, hogy én vettem meg :) Ez olyan vicces, hogy ilyen jól jött ki :)
És hogy van Domika? Náthás még? És ti? Jobban vagytok már?

A séta nagyon jó volt, másfél órát mentünk, de akármennyi réteg is volt rajtam, a pocakra még külön kell valami, mert fázik mindig :(

Chilike,
Nem semmi volt a péntek estétek! Hú én pl. ilyeneken annyira ki tudok borulni, biztos nagyon hisztiztem volna :( Egy hős vagy, hogy egy ilyen hosszú nap után ezt még normálisan bírtad:)

Az Elefániban voltunk mi is a múlt héten, nekem nagyon tetszett a bolt... kicsi, de minden van, és sokkal olcsóbb, mint máshol, és kapárból adnak 10% kedvezményt. Itt is nagyon olcsón láttam melltartót...Mi ott néztük a babakocsit is. Tényleg Chilike, az még nektek is hátravan, nem? Vagy már van konkrét elképzelésetek?

Libus,
Te kérdezted ugye a lepényt? Igazából saját kútfőből csináltam, úgyhogy nem tudok mennyiségeket írni, csak azt, hogy hogy csináltam: leveles tésztát kell venni (tudod, ami elő van készítve, sütőpapírps), azt kiteríted a sütőbe. Megkentem paradicsomos pestoval (de csak azért, mert ez maradt, és nem akartam kidobni:), erre rátettem a gombás-sonkás cuccot, amit előzőleg serpenyőben sütöttem-pároltam-fűszereztem. Majd erre az egészre öntöttem tejszínes-sajtkrémes-tojásos trutyit, a tetejére pedig reszelt sajt. Hú elég jó lett:) És nagyon nagyon egyszerű!

Melcsi,
De jó hogy ilyen jó evő Marcika! Én is nagyon várom már a képeket.

Nekünk is jó menős napunk volt: reggel ugye korán keltem (kutyák ébresztettek), megsütöttem egy mandulás almatortát, majd picit visszafeküdtem. Utána elmentünk egy jót sétálni a kutyákkal, utána megint aludtam egyet, most este meg elmentünk barátokkal a Vörösmarty térre :) Nagyon jó volt, csak olyan csülköt ettem már megint... kicsit rosszul vagyok :(

Holnap de. megyünk a genesisbe UH-ra, már nagyon izgulok! Utána meg elmegyünk a Minimanóba végre, mi még sosem voltunk.

Jó éjt!
vjulcsi
 
 


julcsika

De jóó a Vörösmarty térre mi is kiakarunk majd menni, imádom azt a hangulatot, a finom puncsot(ezévben kihagyom :wink: ) meg a kürtős kalácsot, hmmm.

Igen a babakocsi még hátravan, az a leghúzósabb egyébként.
2 fajta van amit néztünk az egyik a CAM TWIN PULSAR a másik a JANE matrixos hordozóval( a mátrix azt jelenti, hogy több funkciós, használhatod mózesnak vagy bébihordozónak is ). Mindkettő 270.000 körül van, szóval nem olcsó mulatság. Igaz az Elefániba adnak kedvezményt , most nézik tudnak-e rendelni, piros-szürke szinben(sajnos múszály kompromisszumot kötnöm, mert sehol nincs rózsaszinű) a Cam meg elvileg februárban lesz az országban... :roll:

Figyú csajok elmesélek valamit csak a tanulság kedvéért, de senki ne vegye magára(moncsika te se :lol: ), mondjuk én utálom az ilyen kismamás rémtörténeteket, de hátha igy kicsit jobban odafigyel az ember..
Na szóval van egy ismerősünk akinek terhes volt a csaja, úgy tűnt , hogy minden rendben, de a csajszi egyik pillanatról a másikra rosszul lett , fájt a feje meg a gyomra , bementek a kórházba és 160 felett volt a vérnyomása, elkapta ezt a toxikémiát, ami állitólag nagyon ritka, de már olyan szinten volt, hogy húzódott rá a májára, állitólag 2 napon belül elvihette volna mindkettőjüket!!! Azonnal megcsászározták, úgy tünik mindketten jól vannak, 30 hetes volt egyébként, a bébike még inkubátorba van, de már nem kap anibiotikumot, csak etetni kell, mert nagyon picike 1400gramm.
Szóval tényleg figyeljünk oda a kajára, Dévai biztos nem véletlenül mondja ennyit a magáét!
Persze ez egyikünkkel se fog előfordulni és ténylag ritka, hogy ez igy kialakuljon, meg állitólag elkerülhetetelen az arra hajlamosaknál, de biztos vagyok benne, hogy a sótlan egészséges étkezés, sok folyadék a napi húsevés nagyban befolyásolja, hogy minden a legnagyobb rendben legyen végig mindannyiunknál! :wink:
chilike1
 
 


Chilike,

Ezt most azért írtad, mert megint csülköt ettem? :oops:

Na jó, tudom, h nem, és igazad is van. Szerntem is oda kell figyelni, egészégesen kell élni-étkezni, és akkor néha a kihágás is megengedett (mint nekem pl. ma este:)).
Szerencse, hogy a lány meg a babája jól vannak, és hogy nem előbb lett rosszul, a baba súlya már szerencsére nem olyan kicsi!

Én is olyan kíváncsi vagyok, hogy mekkora Szonja, vajon akkora-e, ami pont a korának megfelelő?

A Cam twin pulsart pont most láttam egy újságban hirdetni, nagyon jól néz ki! Hát brutál drága, de hát ez a fajta a szimplában is 170e, ha jól emlékszem... végül is jó esetben évekig fogjátok használni!
vjulcsi
 
 


Lányok most estére nekem is elkezdett keményedni a hasam :(

Szerintem sok volt neki a séta + az esti 2,5 óra mászkálás a vörösmartyn, vagy nem tudom :(
vjulcsi
 
 


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Irtam, elszállt, és most ezzel az új felülettel vissza se tudom hozni...... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
kislibus
 
 


Rencsi! Már elkezdünk vásárolgatni. :D Van 3 db badynk, egy kis zoknink, mellszivónk, melltartóbetét, meg At gyüjtő pohár. Remélem, hogy amikor ilyen kis apróságokat nézegetünk, a babánk érzi, hogy várjuk őt nagyon!

Kép
kislibus
 
 


Chili! Emlékeztem, hogy a párod nem szeret szerelni, ezért is csodálkoztam, hogy ilyen gyorsan megvagytok, azt azért gondoltam, hogy nem te szerelgetsz most. :lol:
A kocsitok mikorra lesz kész?? Biztos kell valamit bütykölni a motoron, ha beszipuzott valami nem oda valót... Még jó, hogy két kocsitok van, mert igy van mit használni! Ha a milyenk gallyra menne, akkor nem lenne csak a lábbusz, meg a tömegközlekedés...
De azt mondják opel sosem kop el... :lol:

Köszönöm, én jól vagyok, tegnap bűnöztem, 3x ebédeltem, mert voltunk párom anyukájánál, meg az enyimnél is... 8)
De ettől függelen egyet értek azzal, amit irtál, tényleg nem szabad állandóan elszaladnia velünk a lónak...
Alig várom a 21-ei uhut, mert volt ismrősi körben akinek igy 1x hetesen halt el a babája, ettől még mindig parázok. Szeretném már érezni mozgását, az megnyugtatna nagyon.

Kép
kislibus
 
 


Julcsi! Nem én kérdeztem, de ezek után kipróbálom, bár nekem fontosak lennének a mennyiségek, mert ha valamit nem tartok be pontosan a recept szerint, akkor sose sikerül olyan finomra a kajcsi... :)
Ma szigorú phizés!!! Ne járj te is úgy, mint Rencsike, meg Moncsika!!!

Kép
kislibus
 
 


És a legfontosabb:

ERDŐKERTESEN HOLLE ANYÓ RÁZZA A PÁRNÁJÁT :!: :!: :!: :D :D :D
Gyönyörűen esik a hó! :D

Kép
kislibus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?