Új privát üzeneted érkezett!

CSAJOK HOL VAGYTOK?MINDENKI JÓL VAN?

ZSUZSI

Kép
zsutita
 
 


Szia!
Többiekkel nem tudom mi van én jól vagyok csak a juniusi kismamik topikba írogatok
De én is kiváncsi lennék a többiekre..az iwiwen szoktam néznia képeiket...utoljára Gesztit néztem...tud járni olyan édi
Vendég
 


Elnézést az OFF-ért, hátha valkit érdekel:

Sheila Kitzinger (1929), a szüléssel foglalkozó, világhírű kultúrantropológus, aki 1992-ben a magyar szülő nők, születő gyerekek és a bábák szülés körüli helyzetének humanizálására első lépésként megrendezett, Nemzetközi konferencia a születésről című konferencia egyik díszvendége volt, most ismét Magyarországra látogat.

Két előadást tart, egy könyve jelenik meg, amelynek bemutatóján részt vesz, dedikál. Az előadások szinkrontolmácsolással zajlanak. Az április 7-i konferencia akkreditálása folyamatban van szülésznők, bábák, védőnők számára. A belépőjegyek a helyszínen válthatók meg.

2008. április 5. 18 00:
Sheila Kitzinger: A szülés árnyékában. Katarzis vagy krízis? Könyvbemutató és dedikálás Libri Mammut Könyváruház, 1024 Budapest, Margit krt. 87-89.

2008. április 6. 16 30-tól 18 00:
Sheila Kitzinger: A szülés helyzete különböző kultúrákban Előadás és beszélgetés
Országos Széchényi Könyvtár, Budavári Palota „F" épület Belépődíj: 1500 Ft

2008. április 7. 9 00-tól 16 30:
A háborítatlan szülésről – kultúrák közötti megközelítés A szülés árnyékában. Katarzis vagy krízis? Konferencia
Országos Széchényi Könyvtár, Budavári Palota „F" épület Belépődíj: 2500 Ft, illetve annak, aki pontszámot gyűjt, plusz 3000 Ft
További részletek a www.szules.hu oldalon.
judittka
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Régebben jártam errefelé sokat, aztán jó ideje elmaradtam, de látom nagyon leült ez a topik! Pedig jó kis topik volt :(

Lenne pár kérdésem hozzátok, de csak ha van itt valaki, addig nem szaporítom a szót!

Remélem jelentkeztek hamar :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Én vagyok :wink:
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
már nagyon haladsz a finis felé :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
És ha szabad kérdezni fiú vagy lányka lapul odabennt??????????????

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!!
El sem hiszem :lol:
Kisfiú..Dávid!!
3 hét múlva császároznak,nagyon várom,elég rosszul viselem ...leginkább lelkileg :(
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
programozott csaszi???????? már a 37. héten ????????????????????????

miért viseled rosszul lelkileg????

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika betöltött 38. héten!!
Holnap vagyok 35...és ahoz számitott 3 hét...
Mert a két császár után állitólag már így szokás...3 után meg 37.héten

Lelkileg?:hát sok a parám főleg a mocorgással kapcsolatban... :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ilyen gyorsan jelentkeztetek :)

Nekem pont a programozott csaszival kapcsolatosan lenne kérdésem!

Most a Péterfybe fogok elvileg szülni, és a dokim programozott császárt tervez nekem, és a 37.héten! :shock: Ez engem annyira felháborít....vagy inkább csak félek...vagy nem is tudom! Mert ok a császár, én nem vagyok császár után természetes szülés párti, ez nekem így jó is, de a 37.héten? Hát az már kicsit rázós! Nem lesz alulfejlett még az a baba? Tudom én, hogy a 36.héttől életképes, de akkor is...olyan rázósnak tűnik ez nekem :roll:

Bárány, mi van a mozgásokkal? Nem mozog eleget? Vagy mi a baj? Ne aggódj, tuti minden ok lesz :) És már alig van pár hét :) 21 nap! Ez már mindjárt itt van! És kisfiú! Tök jó! Irigyellek ám nagyon :)
Hol fogsz szülni? Melyik kórházba?

Erika, neked is csaszi volt a második is? Vagy normál?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok

Bárány
nem mozog szerinted eleget?
Nekem egyik fiú sem mozgott túl sokat, másokéhoz viszonyítva mind2en kevest.
De miután kibújtak bepótolják, ne izgulj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akíra
nekem mindkettő úgy indult hogy ha kipottyan akkor rendes ha nem akkor csaszi.
Én az elsőnél féltem (egyformán) mindkét módtól, de másodjára már mondtam is a dokimnak hogy jobban szeretném ismét a csaszit (mert már tudtam hogy milyen)
nekem a nagy (ha jól emlékszem) 38+0-án, a kicsi 37+0-án született, mindketten a katasztrófális áramlás miatt (ekkor már mindkettőnél 3 hete kórház + értágító - hol infúzió hol tabletta formályában + napi 2-3 CTG + flowmetria) - és nekem Ákos a születésekor 2670g Áron pedig 2320g volt.

Sziasztok

Erika
de ha nem indokolt akkor miért akar a dokid már a 37. héten megcsaszizni

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Erika...nem is tudtam,hogy ilyen áramlás gondjaid voltak...de jó,hogy mégis kihúztad a végéig!!!!

Mocorgás:nem kevésnek mondanám inkább rabszódikusnak...van,hogy tökre lapul nem csinál semmit,néha meg mint aki megőrült..és a napjai sem egyformák...én meg csöndben megőrülök....

Akira én az I sz.Női klinikán fogok szülni.
És a két előző császár miatt fognak ismét császározni...de a 38.héten.

téged miért fognak a 37.-en.
amúgy szép is lenne ha akkor még nem lenne érett...hidd el akkor már tök érett
Vendég
 


Hát én nem akarom, hogy a 37. héten megcsászározzanak! Szóval én most dokit keresek! :roll:

Nem akarok normál úton szülni, bár tudom, most ez a trend, hogy lehet nyugodtan a csaszi után szülni, de én nem akarok! A mostani dokim nem is erőlteti, szóval ilyet kéne találnom, aki nem erőlteti! Csak ne is akarja a 37. héten kivenni belőlem! Mert azt se akarom :cry:

Bárány! Ne aggódj szerintem a mozgások miatt! Kyra irtó kevesett mozgott! Jóformán csak éjjel nyomott oldalba ha nem úgy feküdtem ahogy neki az kényelmes lett volna, meg esténként csuklott! Ebből tudtam, hogy még él :? Különben volt, hogy napokig semmi más életjelet nem adott! Hidd el nincs semmi baj! Tőlem kérdezgették, hogy minden ok, meg megvannak a mozgások, számolom....én meg, hogy persze, persze megvan! Nem akartam, hogy feleslegesen pánikoljanak emiatt! :roll: Nyugi, nemsokára megnyugodhatsz ha már a kezedben tarthatod :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akira szia!
Ma voltam dokinál,ctg-n
Megdumáltuk,hogy 3 naponta ctg és 20 nap múlva császároz!!!
Hú de izgatott vagyok..az már nagyon kevés ugye??
Vendég
 


Hol is keresel dokit??
Vendég
 


Bárány nekem mindegy, csak császár legyen és ha nincs különösebb indok akkor várjuk ki a végét, vagy legalább a 38-39. hetet :)
Pesten nekem bármi jó :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


20 nap az már tényleg nagyon gyorsan elrepül :)
Drukkolok neked!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akira akkor javaslom az I sz női klinikát és a dokimat Ádám Zsolt
Elég menő a csávó :wink:
Vendég
 


Bárány és ő nem ragaszkodik az első császár utáni normál szüléshez? Mert ugye most nekem ez a fő szempont! Ha nem ragaszkodik hozzá és lehet ez is simán csaszi akkor adnál nekem mindenféle infót róla? Szülés ára, magán rendelő ára, telefonszám, rendelési idő, meg ilyenek? :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akia ő nem ragaszkodik sőőőt....


irok privit
Vendég
 


Bárány, mikor is lesz a nagy nap? Jövő héten? Vagy még két hét? Tök izgi! Nagyon drukkolok!
Előbb be kell feküdni? Mármint előző nap? Vagy csak aznap mikor műtenek?
Tényleg és mi lesz a bébi neve? Vagy már mondtad? :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia
jun.3 lesz a nap ha minden igaz :lol: a 38-at be kel tölteni!
Ja már nagyon szebvedek,vizes a lábam fáj a derekam,nem tudom aludni stb.
Dávid lesz a neve..
Te mikor mész dokihoz?
Vendég
 


na ez egy kicsit el van írva...most keltem föl :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Júni 3 az már mindjárt itt van! Tök izgi :D

Előbb be kell feküdnöd? Mert hallottam olyat, hogy előző nap be kell feküdni és akkor reggel műtét, de olyat is hallottam, hogy 8ra bement és 10kor már kint is volt a bébi! Hogy van ez a Sotén?

Én ma megyek egy dokihoz akit ajánlottak! Ő a Kútvölgyibe van ami elég közel lenne hozzánk! Ha ez bejön, meg tudjuk beszélni a dolgokat és szimpi akkor maradok nála, ha nem akkor hívom a dokit akit te ajánlottál! Ha esetleg ő se jön be akkor még nem tudom mit kezdek, de remélem azért nem lesz ilyen bonyolult a helyzet! Hát ma este már okosabb leszek! :? Remélem holnap jó hírekkel jövök!

Meg ha ma meg tudunk egyezni a dokival és átvesz engem, akkor szerintem uh is lesz amit nagyon szeretnék! Ha nem akkor jövő héten megyek a saját dokimhoz és akkor ott AFP és kikönyörgök egy uh-ot is :) De remélem ma lesz :)

A vonalzód a normál időt mutatja igaz? Szóval a 27 nap az a normál szülés időpontig lenne nem?
Mert én is ezen gondolkozok, hogy jó lenne olyan vonalzót találni ahol be lehetne állítani, a szülés normál időpontját (mármint ugye programozott császár esetén) és a hét is az lenne ami! Szóval remélem érthető voltam :roll: :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia!
Remélem szerncséd lesza dokinál...
Nekem a vonalzó a normál menstruáció szerinti szülés időpontját mutatja ami jun 18 lenne!
Dea hegvonalam(előző 2 császár) állitólag 4mm és az nem túl jó
ezért kell 38. héten befejezni..
És a baba 40 hetes méretekkel rendelkezik állitólag már most..
Ha az ultrahang nem téved
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
Húúúúúúúúúúúú mindjárt kint lesz Pindurka!
Jó nagy, ha már most akkora !!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Nem semmi méretű baba lesz az akkor :lol: Alig várom, hogy kint legyen és hozzál róla képet nekünk :)

Én voltam tegnap a dokinál és úgy néz ki, hogy maradok nála! Nagyon jó fej, szimpatikus doki! Precíz alapos, és nem kertel megmondja amit tudni akarok, és ez nekem tetszik! :)

Sajna most nem volt uh csak szívhangot néztünk avval a ketyerével amivel a védőnő is szokta! Meg kézi vizsgálat volt! De júniusba lesz úgyis a genetikai uh ugyhogy akkor ugyis láthatom :)

Na most megyek is mert Kyra itt ólálkodik körülöttem :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok Csajok!!!!
De jó, hogy bekukkantottam! Tök véletlenül, gondoltam egyet hogy benézek, hátha van valami... és mit látok!!!

Bárány!
Nagyon-nagyon drukkolok neked, tiszta szivemből kívánok minden jót, június 3-a mindjárt itt van! Tuti ez lesz a napja? Mert akkor gondolok majd rátok! Gratulálok a szép méretű kisfickóhoz!
Ne izgulj a mozgások rapszodikussága miatt, nekem is össze-vissza mozgott Geszti, én is hülyére izgultam magam, volt olyan nap hogy egész nap meg sem mozdult, már tiszta ideg voltam, de olyan szinten hogy remegett kezem-lábam és nem mertem a páromnak se szólni, mert tuti hülyének néz, folyton "bökdöstem" a hasam hogy mi van már, aztán estefelé mozdult meg, (lehet hogy egész nap aludt???) és akkor hatalmas megkönnyebbülés volt. Szerintem ez normális, hogy egyszer így, egyszer úgy mozognak, nem várható el hogy egész nap pörögjön szegény... :wink: Ne izgulj! Minden rendben lesz!!! Alig várom már, hogy lássunk róla képeket! Ugye majd teszel fel??? Ha nem is ide, de az iwiw-re mindenképp, igaz?

Akira!
Szia neked is! Örömmel látom, hogy nálatok is érkezik a kistesó! Bocs nem emlékszem, írtad hogy kislány, vagy kisfiú lesz? Pedig átolvastam amit írtatok... :oops: Örülök, hogy találtál egy jó dokit!

Erika!
Hogy repül az idő, már Áron is fél éves!!! És hogy vagytok?? Minden oké???

Igaz, az utóbbi időben tényleg nagyon ellaposodott a topikunk, jó lenne megint kicsit életet rázni bele. Jó lenne, ha a többiek is bekukkantanának, és írnának pár sort...
mamy
 
 


Szijjjja!
De örülök neked!!!!!!
Hát persze,hogy teszek föl képet!!!
Szoktam nézni a képeiteket...sőt valamikor írtam is Gesztinek!!

Akkor te hasonló kismama voltál mint én..ne tudd meg hányszor lökdösöm bőgve a hasam :? Na jó ne is beszéljünk róla...paramami vagyok és kész...az is maradok

Majd még nézzél be mert az biztos,hogy jövő hét utáni hét,de ha esetleg változna a nap akkor tudjad ám mikor kell szorítani :lol:
pusz
Vendég
 


Sziasztok!

Már nagyon sokat olvasgattam az írásaitokat,főleg erőt meríteni belőle,mivel én is programozott császárral fogok szülni és mivel első gyerek,rendesen be voltam/vagyok tojva :oops:
Én is jún.3.án fogok szülni,mint bárány úgyh jó alaposan elolvastam a császáros tapasztalataitokat,amik azért bíztatónak tűnnek :)
berni1
 
 


szia berni akkor majd kitárgyaljuk kinek milyen volt :wink: :lol:
Vendég
 


Bárány!
Te hol fogsz szülni?És EDA-val?Gondolom rutinosan,már nem is izgulsz miatta? :D
berni1
 
 


Szia berni
Én spinálisan leszek érzéstelenítve,az ugyan olyan gerincbe szuri!
Igazad van eggyáltalán nem félek!!
Csak azért izgulok ,hogy a béby rendben legyen,de ezért a terhesség első percétől izgulok(mint mindenki)
Sote I klinika baross utca.
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Igen köszi szépen az üzit Geszti nevében is, bocsi hogy eddig nem jelentkeztem. A kisasszony mellett most már nem hogy egy, de FÉL perc szabadidőm sincs. Nem semmi a csaj. Nem is hinnétek, mekkorát nőtt és mekkorát fejlődött agyilag. Hihetetlenül okos. Már nagyon sok szót mond, és használ, van hogy 3 szót is összefűz (persze ragok nélkül) és ki tudja fejezni mit akar. Naponta legalább 4-5 új szót mond. Sajnos viszont ezzel arányosan nőtt a hisztihajlam is, akaratos és makacs, és ha felhúzza magát képes úgy üvölteni, hogy az ájulás határára kerül (sajnos komoly), többször volt már hogy rá kellett fújnom, hogy vegyen már levegőt. Ijesztő... én meg sajnos pont olyan paramama vagyok mint te, ilyenkor remeg mindenem és bőgni tudnék (miután már minden rendben) de nagyon nem bírom az ilyet, senkinél, nem hogy a saját gyerekemnél.
Átérzem az aggodalmadat, de hidd el semmi baj, most már csak pár nap és megszületik a srác, (bár a többi aggódás csak akkor kezdődik...)
Naná, hogy benézek, most már izgulok értetek!

Berni!
Neked is nagyon sok sikert kívánok! Kislányt vársz, vagy kisfiút? Mi lesz a neve?

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami az értelmes gyerekekkel mindíg is több volt a gond...az ész bajjal jár. :lol: A hiszti ismerős..nem a saját gyerekeimről hanem számtalan más gyereket láttam akik úgy sírnak,hogy nem vesznek levegőt.Többek közt a barát6nőm fia csinálta aki teljesen el is lilult ilyenkorMiatta olvastam utánna a neten és szerencsére ártalmatlan dolog...komoly baj nem lesz belőle soha.
De megértem az aggodalmad,én már csak tudom hiszen paramami vagyok...

Majd jövök a hírekkel.. :wink:
Vendég
 


Szia mamy!
Kisfiú lesz a drága és az a vicc az egészben,h 1 hét múlva ilyenkor már készülődni fogok a kórházba és csak reménykedem,h addígra kitaláljuk a nevét :D már sikerült 4 opcióra csökkenteni a lehetőségeket:Milán,Márk,Barnabás és Dorián.Az utóbbi kettő élvez előnyt,csak annyi a baj,h Barnabás névnap szintén júniusban van és azért nem szeretnénk kiszúrni a gyerkőccel :D Ezért ma épp a Dorián nevet gyakoroljuk(ez volt az első név,ami megtetszett nekünk még kb.20hetes terhesen),csak a család ellenvetésével kellene megbarátkoznunk.Mindenkinek furcsa,lányos vagy épp fél,h nem tudja megjegyezni :(
berni1
 
 


Sziasztok!

Bárány!
Hát igen, de tényleg nagyon ijesztő amikor tátott szájjal, széttárt karokkal, némán "üvölt" és tényleg már lilul szegény, múltkor már kezdett rongybabásodni, picit megráztam és erősen, többször ráfújtam az arcára, akkor megijed, és önkéntelenül is levegő után kap, na akkor vesz egy nagy levegőt, és felszakad az üvöltés. Úgy látszik, ő így fog hisztizni.... állítólag az apja is ilyen volt pici korában..... családi vonás..... nagyon nehéz, de valahogy muszály kezelni, nehogy elájuljon. Köszi a nyugtatást, hát remélem tényleg hogy nem lesz ettől baja. Végülis a páromnak se lett... :? :lol:

Berni!
Szép név a Dorián, különleges és ritka. Szerintem nem rossz választás. Persze a vezetéknévtől is sok függ. De nem hiszem, hogy lányos lenne, talán a "Dóri" névre asszociálnak sokan, de pont ettől lesz különleges. Ne is törődj senkivel, elvégre a te fiad! :wink: Nálunk is volt ám döbbenet és meghökkent arc, amikor a családban elterjedt, hogy a születendő kislányunk Gesztenye lesz. Az egyik ismerős azt mondta, miért pont Gesztenye, akkor már lehetne mogyoró vagy dió is. Na erről ennyit.... Sajnos eléggé fantáziátlanok az emberek (tisztelet a kivételnek!)
Jó készülődést!!! :wink:

Örülök, hogy lesz megint két kismama, Bárány neked különösen mert emlékszem hogy anno mennyit dilemmáztál a kistesó kérdésen, hogy mi lenne ha?... hát most itt van, mindjárt a "küszöbön". :wink:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Szilvesztert mi meg Szilvinek hívjuk :lol: :lol: :lol: :lol:
Az is lányos :lol:

Hiszti:a barinőm fia miatt tényleg utánnaolvastam,és mindenhol azt írják,hogy ártalmatlan...de ilyesztő..
Amúgy már elég rég leszokott róla..most 3 éves.
Geszti is nemsokára kinövi...
Geszenyének nem engedélyezték,hogy ez legyen az első neve??
Vagy nem is akartad?
Amiénk Dávid Sándor lesz...de a sándort sosem fogjuk neki mondani,csak az apja miatt kapja :twisted:
Vendég
 


Na sziasztok!

Visszataláltam :)

Bárány, olvastam, hogy most mégse indítják 3.án? :?

Név! Hát mikor meghallották egyesek a családba, hogy Kyra lesz....hát el voltak képedve rendesen, és kérdezték, hogy miért nem tudunk normális kislány nevet adni ennek a szerencsétlen gyereknek...miért akarunk vele élete végéig kib....ni....evvel a szóval.... :evil: Hát mi nem hagytuk magunkat! Azóta beletörődtek! :lol:

Mamy, örülök, hogy te is jelentkeztél :) Gesztiről rakhatnál fel képet! Mert régen ott volt a vonalzód elött, de most nincs, és olyan szép kislány Geszti, kár rejtegetni :lol: :wink:

Bárány te is feltehetnél képet a lurkókról! És ha van akkor Dávidról is 4d képet egyenlőre :) Aztán már nemsokára meglesz és jöhetnek a normál képek is :)

Én tegnap este kaptam a hírt, hogy a hugomnak megszületett a babája, ugyhogy tök izgi! Jövőhét végén szerintem megyünk is meglátogatni! Alig várom, hogy babázhassak :lol: Hol van még nekem a november, hogy a saját csöppségemmel babázzak :cry:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Köszönöm a segítséget a névvel kapcsolatban,felolvastam a férjemnek,kinevetgéltük magunkat és közölte,h igaza van mindenkinek,ne hagyjuk magunkat! :D
Szegénynek ma kijutott belőlem,eljött velem az utolsó előtti CTG-re,ami ugye általában kb.20 perc.Hát most a nővérkének ki kellett mennie a szomszéd rendelésre besegíteni...50percig voltam gépen,közben kifogyott a papír is :lol: eleinte hülyéskedett,táncolt a szívhangra,aztán olvasott,aztán ideges lett,végül már engem is idegesített :lol: :lol:
szóval "élménydús" volt a délelőtt,nem is értem,pénteken miért nem akar velem jönni :wink:
berni1
 
 


ma közölte az aneszteziológus a kórgázban,h spinális érzéstelenítésben csinálják a császárt,nem EDA-val,de ne aggódjak,ettől még nem biztos,h fog fájni a fejem,műtét után 6 órával,úgyis fel kell kelnem fájdalomcsillapítót meg adnak vénásan :x
kész vagyok!eddíg sem voltam bátor,de most egyenesen rettegek!!!meg nem értem,h akkor a péterfy miért hírdeti úgy magát,h 95%-ban EDA-val műtenek.Nekem magas ez a magyar EÜ.
annnnnyira szeretnék túllenni rajta :oops: tényleg nagyon gyáva vagyok!
berni1
 
 


Nekem mindkét császárom spinális volt és ez is az lesz!!
Mi a baj vele?
Tök jó...és utánna sem kell feküdni.
Vendég
 


azt olvastam,h utána szétmegy az ember feje,annyira fáj :( én meg migrénes vagyok amúgy is.
igaz ez?
bárány!bíztass! :D
már éjjel is ezen zakatolt az agyam másfél órán keresztül,h inkább altassanak,csak a fejem ne fájjon,mert olyankor még hányok is :roll:
berni1
 
 


Sziasztok

Berni
spinál = nálunk apjuknak műtötték tavaly a lábát spinállal, és neki is mondták, hogy a fejét ne emelgesse mert akkor baromi rossz lessz
szerencsére nekem mindkétszer EDA-volt!

Szia

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hááát nem tudom én műtét után (mindkétszer) 2 órával mászkáltam mint pók a falon...és ott mindenki...
De lehet,hogy egyénfüggő...
Vendég
 


Sziasztok!

Erika!
Na, jól megvigasztaltad Bernit! :? :wink:

Berni!
Ne félj! Persze én mondom, aki szintén féltem.... :oops: Nekem is végig úgy volt, hogy ha császár lesz, akkor spinális érzéstelenítés lesz. De az utolsó pillanatban amikor már a műtőasztalon feküdtem, akkor közölte a fejemnél az altatóorvos, hogy altatni fognak. Még meg is kérdeztem, hogy miért, de akkor már annyira "sodortak az események" hogy eszembe sem jutott tiltakozni, csak annyit kérdeztem hogy ez ugye nem árt a babának??? Mondta hogy olyan hamar "kiveszik" hogy semmit sem fog kapni belőle. Hálistennek így is lett. Annyiban sajnálom hogy altattak, hogy nem hallhattam meg amikor felsírt, és nem láthattam rögtön a megszületése után. De kb. fél óra múlva, amikor befejezték a műtétet és magamhoz tértem, akkor megkaptam, és akkoris ugyanúgy sírt a férjem szerint. Csak sajnos nagyon kába voltam, szinte nem is nagyon emlékszem a sok nyugtató és fájdalomcsillapító miatt, csak arra hogy bámultam Gesztit és olyan hihetetlen volt az egész.
De én azt mondom, csinálják bárhogyan is, a végeredmény a lényeg: az egészséges gyermek.

Bárány!
Dehogyisnem lehetett volna az első neve is Gesztenye, majdnem végig úgy is volt, hogy az első lesz. De aztán pár nappal szülés előtt mondta a párom, hogy inkább legyen a második, aztán valahogy belementem. De most már bánom, megmondom őszintén. Ugyanis azóta ez van bennem, hogy miért nem lett az első neve Gesztenye, a második meg Virág. Milyen szépen hangzana nem? Ráadásul a vezetéknevünk is G-vel kezdődik. De az Emese már régi "álmom" egyébként, gyerekkorom óta egyik kedvenc nevem, és érdekes módon a páromnak is! Aztán amikor terhes lettem, azonnal ez volt az első verzió, ha lány lesz akkor Emese. Csak közben jött a Gesztenye és ment a vívódás.
Szép nevet választottatok egyébként, a Dávid nagyon elegáns.
Most akkor mikor is szülsz, még mindig a 3-a van beütemezve?

Akira!
Hát ez jó, mi az hogy "normális kislány név"??? Miért a Kyra talán nem az? Miért törvényszerű hogy csak egy Anna vagy egy Katalin lehet normális név? Annyira nem értem én ezt...

Természetesen teszek fel egy képet Gesztiről. A vonalzót most csináltam (a régieket töröltem), ide még nem tudom lehet-e képet tenni, majd még próbálkozom.

Íme a kisasszony, mint komoly mindjártkétéves: :lol:

Kép

Kép
mamy
 
 


Teszek fel egy másik képet is, az előző telefonnal készült és nem annyira jó.
Ez pár napja készült, mondjuk sajnos épp becsukta a szemét, de annyira jellemző rá ez a csibész arckifejezés!!! Kicsi életem. És még mindig aranyszőke a haja, és most kezd a fülei mögött "loknisodni" hát valami tündéri, a szeme meg majdnem fekete. Nagyon érdekes kontraszt.
Kép

Kép
mamy
 
 


Ja, és persze várom ám a ti képeiteket is!!! Mindenkiét!!! :wink: :lol: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami nagyon szép és nagy lány Geszti!
Iszonyat,hogy megy az idő!
Gesztenye Virág nagyon különleges lett volna de i9gy is tökéletes!
Miénk Dávid Sándor lesz..a második az apukája miatt de azt soha nem fogjuk használni :oops: Még mondani sem :lol:
Amúgy a műtét napja már le van fixálva 9.-e!
Jó soká van...főleg hogy 2-3 naponta ctg...ma pl 2 órán át csinálták mert túl aktív volt és az első 30 percben annyit ugrált,hogy magas lett a frekvencia..én meg már a rettegés fokát éltem át :twisted:
Vendég
 


Lányok!

Nagyon köszi az infókat,ezek szerint nem úszom meg a fejfájást :D csak az a gáz,h annyira kiszolgáltatva érzem magam kórházi környezetben,h azt sem mertem megkérdezni,h miért nem EDA? :oops: pedíg amúgy elég nagyszájú vagyok :) na,majd talán hétfőn összeszedem magam annyira,h legyen bátorságom hozzá.Amúgy császár előtt is van beöntés?Visszautasíthatom?És tényleg mire kötelezhetnek?Választhatok pl.EDA,altatás és egyebek között?Annyira rossz,h ilyen tájékozatlan vagyok,de én eddíg 2x voltam kórházban,akkor is gyerekként.
berni1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: