Új privát üzeneted érkezett!

Edit,
tedd fel ide: http://groups.yahoo.com/group/budapest-mindeningyen/
Hm, a fotelről nem tudnál egy képet küldeni vagy feltenni? Keresek őszre egy szoptatós fotelt, (elég konkrét elképzeléseim vannak, mert VOLT egy jóm, de szétment, meg nem fért el a régi lakásban, stb.) Szóval képről meg tudnám ítélni, hoyg kellene-e az egyik nekem.

Évuska,
elszámolás: :-)
Mi ennél a babánál még csak a menstruációt sem tudjuk alapul venni, úgyhogy csak az uh ad egyáltalán infót, hehe. De én már kinéztem, hogy szept. 13.-tól születhet (hogy Abigél első iskolai hetében még jelen lehessek, ez mindnyájunknak nagyon fontos.) Aztán én jól elképzelem, ő pedig... :P

"Kitartóan sétáltat, délszaki gyümölcsöket hoz, moziba megyünk, főzünk jókat. Lemondta munkáit, és sosem ideges... én nem tudtam, hogy ennyire lehet majd benne bízni." :D :D :D De szép ez!

Amúgy a megsértődés: az van. Nem csak a szülést illetően, de ez van szopi kérdésében, iskolaválasztást illetően, és ezer más témában. Ha visszaolvasol, itt is találsz. Tudom, nem kéne vele törődni, de engem azért megvisel. Ha én nem mondom, nem gondolom, hogy xy miatt ő rosszabb, vagy kevesebb nálam, csak ő ezt mintegy a számba adja, az nem kéne, hogy az én problémám legyen. Majd dolgozom ezen.

Arizona,
huhú, neked is a legjobbakat. hihihi, de jó. hiszen mindjárt... :D
h_szilvi
 
 


Na, halleluja, átszámoltuk a doktornővel is, és így április 7-ig fel sem merül az indítás. A terminus a legkorábbi uh-k szerint március 28. és április 3. között van, 22. helyett. Jó az ilyen orvos, aki elhiszi, komolyan veszi, amit felvetek, de nem csak a leleteket, hanem hogy elég pontosan tudjuk, mikor mi történt nyáron.

A szülésznő is tök jó fej volt, ctg után végig velem maradt az áramlásvizsgálaton, minden oké.

Úgyhogy elmentünk kacsasültet enni örömünkben, hogy mégse marslakó a bébi, csak mi ragaszkodtunk csökönyösen az utolsó menstruációból számított időponthoz.

Aztán meg olyan érzékenyen nyilallt a méhszájam, hogy vagy fél órán át nem tudtam járni, kétméterenként álltunk meg. Pedig rögtön tervbe vettünk egy nagy természetjárást így a hétvégére.

Arizona, gratula!!!

Szilvi, mit csináltok a Waldorf első hetében? Abigél elsős lesz? És kijön ez a szeptemberi időpont amúgy?

Igen, az asszertivitás néha önvédelem, és nem érdekel, mit gondol a másik. De nem is csak, hogy nem tűröm, hogy dohányozzon a buszsofőr meg fellökjön a boltajtóban a suhanc és zebrán üssön el a taxis, hanem kifejezetten RÁKAPTAM, hogy kéjesen, intellektuális fölénnyel szóljak be, aztán szégyellem magam, mert szeretetlenség van a reakciómban.

(Most éppen egy nagyon szép dán filmet néztünk moziban, és a mögöttem ülő középkorú úr meglátta a főszereplő kezét, azt mondja igen hangosan: A KEZE KILÓG. Meglát egy telefont, hümmög, mondja: MOBIL. Stb., sokáig, zavar. És kétszer nyomatékosan hátranézek, nem hiszem, hogy ne értené, majd azt mondom: Legyen szíves, ez nem bábszínház. Most ezzel biztos megaláztam szegényt... mindig beszólok, és utána mindig bűntudatom van.)

é (nem tudja, hány hetes)
évuska
 
 


Szilvi, köszi, felteszem oda is, persze előbb még lefotózom a fotelt, otthonszülők előnyben :D
(csak találjam meg a fényképezőgépet :oops: )

Évuska, dehát ez olyan egyszerű 8)
megvan a dátumod, hogy mikor fogant a picur (az a második, amit az uh is igazolt). vonj ki onnan két hetet, adj hozzá 1 évet, vonj ki 3 hónapot, és adj hozzá egy hetet.
és meglesz az igazi terminusod :D

Kép
Kép
mamacsibe
 
 

 
 

Edit, én a vonj ki két hetet-nél elvesztettem a fonalat. Én keresek egy terminus-számlálóta neten. :oops:

Évuska,
igen, ABigél elsős lesz, és az valami nagyon szép dolog. Itt kicsit magyon OFF, de leírom. Szóval elkezdődik a suli elsején, de az elsősök még nem kezdenek. Egy hétig csak a "nagyok" járnak, és készülnek az új elsősök fogadására, lelkileg, majd fizikailag is. A másodikosok meghajtogatják a dobozkákat, amiben első/második nap (nem emlékszem) az elsősök az első három viaszkrétát kapják. (Olyankor a másodikosok átjönnek az elsősökhöz, és mindenki tudja, hogy kinek fogja adni a dobozkát...) Aztán hétfő reggelre minden "nagynak" kell vinnie egy zöld ágat, és amikor az ebédlőben összegyűlt és a tanítójuk által köszöntött elsősök és szüleik, kistesóik elindulnak az iskolán át, bejárni az egészet, akkor az összes gyerek, minden osztály, a másodiktól a tizenkettedikig ott állnak a folyosókon, lépcsőkön és kaput tartanak az ágakból az érkezőknek, miközben egy hihetetlen dalt énekelnek. (Az első gyerekemnél még vissza tudtam a könyneimet tartani, a másodiknál vizes volt a szemem (de a páromnak is!), most bőgni fogok, előre érzem. Már most, ahoyg ezt írom, szorongat valami.) Szóval ez valami bámulatosan bensőséges élmény, és a legjobb az egészben, hoyg a nagyok ugyanúgy várják a kis elsősöket, ahogy maguk az elsősök az iskolát. Akik első héten szinte csak kirándulnak, ismerkednek egymással. Abigél leendő osztálytanítója mondta, mert valaki rákérdezett, hogy különleges-e az első nap, hogy ez a világ legkülönlegesebb napja. Volt kuncogás, erre ő felnézett, hogy "komolyan mondtam". :)
Szóval ebből nem maradhatok ki, Abigélnek is fontos, hogy ott legyünk mind, hisz a fiúknál is ott voltunk mindnyájan.
Egyébként ebben a suliban sok az ilyen picike beavatás. "Esemény", hogy megkapják az első rajzeszközöket, az első füzetet, adventre a furulyát... (Nem a szülőktől kapják ezeket.) Nagyon klassz volt gyerekként, emlékszem, augusztban megvenni a füzetcsomagot, a sok színes cuccot, pálcikát, pöttyöt, akármit, és várni, hoyg mi lesz ezekbők Az Iskolában, de itt az ilyen kis, de fontos események olyan szeretettel (és áhítattal) töltik el a gyerekeket, ami biztos hozzájárul ahhoz, hogy így szeretik az iskolát.
ON.
h_szilvi
 
 


Évuska? Volt hatása a frontnak? Hogy vagy?

Képzeljétek a dokim felhívott, hogy holnaptól az Istvánban van. Jól be is paráztam, mert már elkönyveltem magamban, hogy orvost csak a végén látok. Most azt sem tudom mi legyen, szóljak neki is, ha bementem? tiszta stesszes lesz az utolsó pár nap.

Zsu,
Jól hangzik ez a Waldorf suli, hiába off. Bár az én összes hozzászólásom is annak számít.

Kellemes napot, ebben a szép időben mindenkinek :lol: !

arizona
 
 


Évuska, én is akrtam írni Neked, hogy írjál ám, hogy vagy, nem baj, ha még nem szültél :)
Bár Arizona, Te is itten kiemelt érdeklődésre tarthatsz számot :)
Szerintem szólj a dokidnak, ha olyan viszonyban vagy vele - vagy kérdezd meg a szülésznénit, hogy mit tegyél. Kifoghatsz valami süket ügyeletest is, aki bele akar esetleg szólni a dolgaidba a kelleténél jobban, ekkor jobb, ha a dokid "kéznél van".

Tipikus, hogy minden normálisabb doki az Istvánban köt ki végül. Szomorú, hogy máshol nem nagyon maradnak meg a nyitottabb emberek. (vagy Ti tudtok ellenpéldát?)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Nem merek bejelentkezni, félek, hogy kinevettek, és kiderül, hogy nem is vagyok terhes. :lol: No, de április 7. előtt nem nyúlnak hozzánk.

Arizona, merre jársz?

A Waldorfról Szilvi írt, számomra szívmelengetőt, zsu viszont nagyon eltűnt.

Én nem vagyok Horváth Ágnes-fan, hogy úgy mondjam, de jön megint egy férfi, és nem lesz sem jó, sem semmilyen osz-törvény... vagy?

Most olvastam a pelenkátlanságról, láttam, hogy Szilvi is járt arra (www.szirkababa.blogspot.com). Nagyon megragadott Andrea szemlélete.

Szeretettel gondolok rátok,

Évuska
évuska
 
 


Mamacsibe-számítás szerint egyébként március 30. a terminus. Szorgalmasan kivontam és hozzáadtam, de ha a szökőév is benne van, akkor 29. Na, hagyjuk ezt, ideges leszek.
Szerintem a hüvelyi szülés kamu, amivel egy nagy globális lobbi a hiszékenyeket áltatja. Igazából a gólya hozza.
évuska
 
 


SZiasztok!

Én is megvagyok, csak nem túl jól. 2 hete takony gyötör, most épp a dugulási fázis van, semmi sem segít (ami eddig legalábbis). Kisebbem köhög, elég csúnyán, mindig van valami, úgy érzem, hogy most még nem kéne szülni. Ráhangolódva meg abszolút nem vagyok-sajnos... :cry: (Néha úgy érzem, ha most megindul, háááááát... Lakás úszik, és még sorolhatnám. )

Arizona, Évuska! Vigyázzatok magatokra és szóljatok, ha bármi van... :) Jó lenne most szép szülésekről olvasni...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Szilvi, nagyon szep, amit irtal en is tuti bognek!

Ilkamama, bocs, h ilyen csunyakat irtam (es gondoltam) Vilaghy-rol. tipikus esete, h hogyan terjednek tevhitek valakirol. irul-pirul!!! :oops:
nagyon jo hir viszont, h van es lehet vele szulni. anno ezen is agyaltam, beszeltem is vele telefonon, de nagyon bonyolult lett volna megszervezni (es kifizetni), h szules elott kb 2 hettel az Orsegben legyunk... (pont 2 hettel "elobb" jott a baba egyebkent:))

Jad, en az egyik Szt Imres Balintnal szultem vegul, egesz nyitott es normalis, keni-vagja az Ina May-s statisztikakat :lol: .

Evuska, Arizona, gondolok ratok, olyan szepek az utolso napok!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Orsi, jobbulast!!!!
tejtermekeket, savanyu eteleket jobb kerulni ilyenkor...
puszi!
saara
 
 


Sara!

OFF
Tudom, de már annyira elegem van... MInden nátha lehúzódik neki és ijesztő. És nem tudom, hogy hányadik héten vigyem a dokihoz, aki ugye nincs annyira közel, vagy egyáltalán mennyire vegyem ezt a köhögést-dolgot komolyan. Biztos túlaggódom a dolgot... Vannak, akik azt mondják, hogy télen, tavasszal végig beteg a ygerekük. Hát, lehet, hogy ez a normális????

Szilvi! Szőkét szerinted érdemes meglátogatni? Még abban bízom, hogy talán ő tud valami ÚJAT mondani...

ON

BOcsi lányok

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi, bocsi, nem engem kerdeztel, de en azert megmutatnam neki, ha nem tul megterhelo neked most megszervezni egy ilyen turat :?: .
(amugy vicces a valaszod, mert a te bajodra irtam inkabb - igaz, Zsombira is vonatkozhat. nem hiaba vagy anya, azt hiszem :wink:)
saara
 
 


Saara,
semmi gond, ilyen az élet. Csak azért szóltam, hogy ne tévinformációk terjengjenek róla. Az otthonszülős konferencián biztos nagyon kirohanós volt, mert utálja a hazai szülészek nagy részét. Az a véleménye, hogy nem értenek a szakmájukhoz és ezt igyekszik minden fórumon elmondani. A szakmai kamarába ezért nem volt ahjlandó belépni és szért cak most kezdte hivatalosan a rendelését Magyarországon. Egyébként valamelyi szentes kórházba jár okítani is. Többek között fogós szülést. Immár többedszer. Ha jól tudom Ágiékat is tanította.
No de mindegy, majd az idő megmutautja a világnak Világhyt.
Ildikó
ilkamama
 
 


Orsi,
H-et mindig érdemes kipróbálni. Lehet, hogy nem ad olyan szert, amitől másfél nap alatt elmúlik a nyavalya, de nekünk alapvetően az a jó tapasztalatunk vele, hogy egy-két év után alig kell már járnunk... Idén csak Timó oltásai és Abigél fejfájásai (meg majd O. szénanáthája) miatt kellett felkeresni. A többi betegség a "még elviselhető" kategória volt.


Én láttam Évuskát, igenis valós hasa van, és gyönyörű kismama! Olyan még nem volt, szokta Ági mondani, hogy egy gyerek bent maradt, úgyhogy te is fogsz szülni, ha itt lesz az ideje, fel a fejjel!


Arizona, neked is továbbra is.
h_szilvi
 
 


sziasztok!

Orsi, jobbulást!!! nekem az összes tippem kimerül a hársfa- és kamillateában, velem azt itatta a háziorvosom, mikor taknyos voltam és a fejem fájt pocakosan.

Évuska, aztán szólj hogy ismerjük meg azt a gólyát, ami gyereket is hoz :D
7-e jó dátum. én márc 24-re voltam kiírva, de rettegtem hogy ápr 1-i lesz a lányom :D

Szilvi! itt az ígért kép! a referenciaszemély kb 9,5 kg és 74 cm :)
(izgett-mozgott, bocs az életlen kép miatt).

Saara! írok privit! Kép fotel

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok!

Én is beugrottam, hátha van valami hír Orsiról és van! :D Jobbulást nektek! És kitartás, tényleg egy hős vagy! Drukkolok, persze, mindenkinek!
Puszi

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Én is csak be-benézek, hogy mi a helyzet.
Orsi ez nagyon nem jó, hát jobbuljatok gyorsan.
Évuska - :)
Jad, van ellenpélda, és én azt látom, hogy bár van néhány nagyon jó hírű kórház, azért azokban is igen eltérő a szemlélet és a gyakorlat az egyes orvosok között.
Szilvi, én egyáltalán nem bánom, az off beírásokat, ezek is hozzátartoznak az életünkhöz és mért ne, pláne, ha ilyen szép.

Drukkolok lányok, ideje van a születésnek..., mindennek. Tudjátok.
M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok,

Még mindig kitartok, de holnap jön a front, hátha :D Sikerült ma legalább egy keményedést produkálni a ctg-n. Hát itt tartok. Köszi a drukkokat.

Mostmár egyébként kételkedem abban, hogy gyerek nem maradt bent. Láttam egy műsort, hogy kb 40-50 évvel ezelőtt egy nőnek nem vették észre a méhenkívüli terhességét és ő 9 hónapig ki is horda a babát, de nem szülte meg, hanem mumifikálódott benne és csak egy pár éve vették neki észre, amikor megint elkezdett fájni a hasa.... Csak érdekességként jutott eszembe. Ilyen velünk nem történhet.

Orsi,
Jobbulást! Fokhagymás mézes tea? Én nem próbáltam soha, csak ajánlgatták. Vagy boros tea :lol: ?

Évuska,
Majd küldd a gólyádat, de azt sem bánom, ha a káposztában találom meg a gyereket :lol:

Anyukám ma felhívott, hogy még mindig teljesen egyben vagyok-e. Mondtam is neki, hogy nem, már félig kint a gyerek...

Szép napot!

arizona
 
 


Sziasztok,

köszi a válaszokat, jólesnek most nagyon.

Sara!
Valszeg én is Zs-tól kaptam el, vagy B-tól... De hát, igen, ilyenkor a gyerek az első...

Szilvi!
OK, írok mailt.

Livi!
Köszi! :)

Most sokasodnak az ijesztések a dokilátogatások során. Vérnyomásom enyhén magas, ellenőrizni kell (eddig soha semmi gond nem volt). CTG-n (pecsét miatt voltam) kicsit magas a szívhang 170-180 körüli értékek is voltak. Holnap be kéne megint mennem. Doki szerint lehet, hogy csak aktív volt a baba. De akkor meg minek??? Tényleg mozgolódott akkor, de hát ezt (is ) vizsgálják, vagy nem??? Legalább a védőnő dícsért, hogy nagyon szép a vérképem annak ellenére, hogy nem szedtem semmit...

Köszönöm a tippeket, be fogom vetni, hátha.

Arizona! Durva ez a történet :shock:
Azt nézem, Neked is elég pirinkó a gyerkőcöd még. Nekem a középső most állandóan szopni akar, de non-stop. Biztos a betegség is, lehet, hogy érez valamit? :roll:

Továbbra is várom a híreket lányok, néha azt gondolom, hogy terminus után nagyon nem szeretnék szülni...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


De jól előkerültetek!
Memme, pontosan mi az ideje a születésnek?! :lol:

Orsi, jobbulást! Napfény, napfény: fertőtlenít, immunerősít! Tegnap tiszta hawaii volt itt a teraszon.

Nem az a durva, amikor még nem raktál rendet, hanem amikor már harmadszor is, úgy, hogy most utoljára a szülés előtt... mert újra kosz, káosz lett... meg kifogynak a kaják...

Arizona, ez valami járvány, mondta a szülésznőm is, hogy kollégája szerint nem szülnek a márciusra kiírt mamák.

Régen a terminus napján befektették a népet, csókolom. Jó ez a szabadság, és hiszünk a beavatkozásmentes szülésben, de hogy a kis racionális életünk, időbeosztásunk után ehhez ennyi alázat, türelem kell, azt nem gondoltuk volna. Kínzó kételyek:

vegyek-e áprilisi BKV-bérletet,
érdemes-e újabb szett jó drága méhszájpuhító homeobogyó-készletet venni,
a vasárnapi Békejel több ezres tömegéből ki tudnánk-e jutni, ha megindul a bébi (de rég volt vasárnap),
májusban eljutok-e újra egyetemi óráimra (esetleg nagy hassal?),
lecsapjunk-e csütörtöki premierjegyre, hogy a színház előcsarnokában folyjon el a magzatvíz
stb.

Jól szórakoztam a múmiatörténeten, már ami a velünk való asszociációt illeti.

Most már úgy érzem, ha még egyszer végig kell kúsznom az István kórház parkján ctg-re menet, megbolondulok. Mint a váci fegyházban egy életfogytiglan. Nem a park, hanem az érzés. De tényleg, ember nem járt ennyit ctg-re, mint én.

Amikor még azt hittük, hogy egy hős vagyok, hogy 21-én elkúszom Szilvihez meg este jógára... ó.

Hogy vagy, Szilvi? 15. hét?
Felbuzdultunk az emberrel, hogy összespóroljuk a Waldorfra valót.

És a babások? Írjatok sok-sok offot.

Közben kis fejét forgatja, csillagokat látok, úgy nyilall a méhszájam, nem bírok járni, mindez szinte mindig a zebrán, amikor már piros a lámpa.

Lehet, hogy belevágunk a pelenkanélküli módszerbe. Merthogy nem a szobatisztaság a cél, hanem a kommunikáció, az igény szerintiség.

És nagyon elolvasnám az Ina May-könyvet. Ráérek. Mindenki beszél róla, de még nem láttam. Nincs valakinek? Jól tartom, etetem, visszaadom.

é
évuska
 
 


Évuska, nekem van de nincs nálam. ha írsz priviben egy címet, postán elküldetem a barátosnémmal. hátha még megkapod szülés előtt :)

ez a múmia-sztori hihetetlen. hogy nem lehet észrevenni egy 9 hós magzatot??? nekem minden ilyen, meg 4-5. hónapban kiderülő várandósság olyan furcsa...

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Orsi! 170-180 még pont jó. 140-160 nyugalmi állapotban, a 170-180 meg mikor mozog a baba. erre jól emlékszem (főleg mivel ctg miatt császároztak :? )

Arizona, mennek a drukkok neked is!(meg Évuskának is!!)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Azért ez vagy 40 éve volt Indiában, gondolom nem járt sokat orvoshoz sem. De azért durva.

Orsi,
Panni nálunk pár hete let extrém módon anyás. Nem is értem, mert eddig én csak életben tartottam és apa körül forgott a világ. Lehet, hogy érzi, hogy már nem lesz sokáig egyke. Nálatok meg még kisebb korkülönbség :shock: Attól én is tartok, hogy majd szopizni akar, meg reménykedem, hogy 1 éves kora óta elfelejtette :) Jól kifogod ezeket a dokikat...

Évuska,
Mi lehetett a levegőben, amikor ez a sok "márciusi" baba fogant? :lol: Csütörtökön újabb ctg nekem, átérzem...

Mcsibe,
Köszi a drukkot! Talán áprilisban már kibújik :lol:

Szép estét mindenkinek!

arizona
 
 


ez a mumifikalodott sztori nagyon durva
jol ertem, h evtizedek mulva vettek csak eszre?

Biobaba
biobaba
 
 


Évuska,
nekem megvan az Ina May könyv, és nálam is van. Beküldöm holnap a férjemmel a munkahelyére (a Nyugatinál dolgozik), hátha a párod fel tudja ott venni valamelyik nap, ha nem, akkor majd visszahozza a férjem. Így jó hamar hozzájuthatsz. Mit gondolsz? Vagy postázza inkább Edit, az jobb lenne neked? Mindenesetre berakom a férjem táskájába. :)

Drukkok mennek mindenkinek, akinek kell! :wink:

F.
fringilla
 
 


Drukkolás Évinek, Ariozonának, gólyának, akinek csak kell...
Orsi jobbulást... nekünk most ment át egy heves takonykór, szerencsére kicsit kevesebb mint két nap alatt, csak a pici szotyorog még.
Saara, Memme, köszi hogy megcáfoltatok alternatív-szülész ügyben - azért még van remény :)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Orsi,
miért jársz ctg-re? (Nemkekeckedés, őszinte kérdés.)
Grat a vérképhez, amúgy. Énszedhetek akármit, nem dícsérnének meg. :oops:

Évuska,
egy anyuka írta egy kommentbe a blogomon, hogy ő jó korán elkzdte járni az iskolákat, az alternatív iskolákat, a gyerekének a megfelelő helyet keresve. Úgy a gyerekhat hónapos korától. :lol: Szóval csak hajrá, nem korai ismerkedni, komolyan utánanézni, hogy mélységben is tetszik-e majd, és akkor biztosan nem ér majd csalódás titeket! :D

Most mást ne mis üzenet sem neked, sem Arizonának, nehogy már emiatt ne szüljetek....
h_szilvi
 
 


Biobaba,
Igen, jól értetted

Szilvi,
Neeem, sztem csak nem kíváncsi a világra a gyermek. Legalábbis egyelőre :wink:

Doki azt mondta, hogy 10 napot várnak, de mivel 10-én újabb vizsga, annál előbb nem indít semmit, majd jól összezárom a lábam :D

Évuska?

arizona
 
 


Szilvi!

Hát mi miatt, a nyüves pecsét miatt, de többet nem megyek. :?
Nem lesz meg a 4 , de a védőnő adott igazolást, hátha elfogadja a melóhely. Ha nem, futunk pár kört a normális dokinál, max. nem lesz mégsem, én mindenáron nem akarom ezt... Most sokkolnak a leginkább, doki is jól belenyúlkált a hasamba, mert nem mozgolódott a baba, nem szeretem az ilyesmit... :(

Most már csak várakozni és bizakodni szeretnék, hogy minden rendben lesz. (Hogy nem lesz szívbajos, rövid lábú gyermekem... :( Na ilyet rossz még csak végiggondolni is :( )

Te hogy vagy? Fizikailag? Lelkileg?
Többiek?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi,
teljesen megértelek.
Bennem akkor dőlt el véglegesen, hogy otthon szeretnék szülni, amikor az utolsó hetekben CTGre jártam a kórházba. Pedig direktben rossz élmények nem is értek, csak aminek szemlélő tanúja voltam.
Aztán a terminus után már szerencsére tudtam Ágihoz járni kétnaponta CTGre.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Sziasztok, hírt hozok, az ovinál kaptam az sms-t, úgyhogy sajnos nem tudtam azonnal írni:

19 óra vajúdás után, éjfél előtt, mamája tilalmas decibelei között, szülősámlin, félhomályban, gátmetszés nélkül az István kórházban azért csak kibújt Júlia.
Évuska



Isten éltesse Júliát és egész családját nagyon sokáig!
h_szilvi
 
 


Hurra! :D :D

Isten eltessen kicsi Julia, szep, hosszu, boldog eletet kivanunk!
Evuska, gratula nektek, varunk majd a reszletekkel.
Sok boldogsagot!
saara
 
 


Jaj, Orsi. :-(
Oké, ezt így értem.


OTTHONSZÜLŐK, UGYE JÖTTÖK VASÁRNAP?!?!?!?!?!?!


Ez volt az iwiw-en, ha valaki nem látta:
Sziasztok,
jópár emberrel beszélgetve azt látom, kevesen érzik, mennyire fontos, hogy sokan legyünk vasárnap az otthonszületett gyerekek találkozóján. Saját szavaim helyett inkább anyukámat idézném, aki a tavalyi után ezt mondta:
"Annyira jó, hogy ilyen sokan eljöttek, ilyenkor igazán érzem, érdemes..."

Évente csak egy ilyen alkalom van. Szerintem a tömeg látványa, hangulata egy olyan pluszt nyújt, amit nem helyettesíthet az, ha külön-külön érkezik egy-egy email vagy sms: "lélekben ott voltunk".
Ősz óta elmondhatatlanul küzdelmes a bábák élete. Kell, hogy érezzék, van miért. Kell, hogy töltekezzenek, hogy adni tudjanak.
Rengetegen kérdeztétek szeptemberben tőlem is, hogy tudnátok segíteni. Hát most mondom: gyertek el.
hernerdorka
/a gerébági lánya/

Bocsánat, ha bárkit zavartam ezzel a levéllel.
h_szilvi
 
 


Bocsánat, nem akart az előző kirekesztő lenni, Ágiék szokták írni, hogy természetesen jöhet az is, aki végül nem otthon szült, akinek a nagyobb ygerekei nem otthon születtek, stb. Ahogy a honlapjukon/körlevelükben lenni szokott.


Szerintem (is) tényleg fontos, hogy sokan legyünk! Ezzel egy kicsit talán "vissza tudjuk fizetni" Áginak, amit kaptunk tőle.
h_szilvi
 
 


Áginak, és a többi bábának is.
Bocsánat, kicsit szétszórt vagyok...
h_szilvi
 
 


Isten hozta a kis Júliát!!! sok boldogságot, jó egészséget nekik!! :) :)

Szilvi, a fotel jó v nem? kép lásd feljebb.

otthonszülős talira mi megyünk, bár még off vagyok. remélem nem maradok az :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Tegnap délelőtt a szomszéd udvarban leszállt egy gólya!
Még sose láttam itt ilyet. Gondoltam, hogy jelent valamit, csak nem mertem leírni :)
Istan hozta Júliát idekinn! Gratulálunk Évuskának.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Isten éltesse a kis Júliát! Olyan szép, amikor jönnek ezek a jó hírek. A többi pocakosnak is hasonlókat!

CTG: A második CTG alkalmával sikerült kifognom egy borzalmas szülésznőt, kb 19 fokos szülőszobát. Mondtam is Júliának, na úgy intézzük, hogy ide ne kelljen jönni. (Közben sajnáltam a vajúdóban lévő kismamát, és babáját, hogy ebben a jégveremben kell majd lenniük. )Mondtam is az orvosomnak, hogy ez mégiscsak túlzás, mire azt válaszolta, hát, kint már több fok van mint 15, így nem fűtenek... :roll: Aztán mi sem mentünk oda többet CTG-re
Ildikó
ilkamama
 
 


Edit,
bocsánat,egyszerűen azt a hsz-t, meg Liv-ét utána valahogy kihagytam. Valszeg oda ugrott a kereső, és nem mentem feljebb.
Este megmutatom a páromnak (bár ált. idegenkedik az erős pirostól, de hátnem ő szoptat benne.)



Meg tudjátok mi jutott eszembe, mit szeretnék? (Kár, hogy most volta szülinapom, és anyukám ismét 20 éves és 40 kilós kislányoknak való ruhákat vett nekem, pedig évek óta kérem, hogy ne vegyen ruhát.)
Szóval olyan vászon függőszék. Mepróbálok linket keresni.
Pl. ilyen (nem a hálós): http://fuggoagy.hu/fuggoszekek.php
Nekünk lenne is hely, mert a lépcső olyan, hogy arról pont klasszul le tud lógni a nappaliban.
h_szilvi
 
 


Szilvi, nekunk van 1 ilyen szekunk, szoptatni nem tul kenyelmes sztem, ha ez vigasztal :)
ha gondolod kiprobalhatod nalunk, ha egyszer vegre elkoltozunk!
nekem hanyingerem lesz egy ido utan, ha beleulok :shock:
vajudas kozben is kiprobaltam, olyan iszapba beragadt vizilo feeling volt...
ferjem, fiam viszont imadjak!


ruhak: sajnalom, de azert :lol:
saara
 
 


Sára,
nem szopihoz gondoltam a széket, hanem csak úgy, meg babanyugtatásra. :P Szopihoz tényleg nem lehet túl kényelmes, hogy a karod, a baba feje nem tud nyugodtan terjeszkedni.
Mondjuk létezik olyan, amiben alul is van merevítés, és az olyanabb, mint egy fotel. Nem ültem még benne, csak láttam.
h_szilvi
 
 


Éljen Júlia, sok örömet és boldogságot neki ebben a világban! :)

Szilvi,
mi megyünk vasárnap, már megfűztem a húgomat, hogy jöjjön segíteni (remélem, nem esik majd az eső, vonatozom és tömegközlekedem a hárommal...). Majd megkereslek, adok neked pénzt a babákra. A függőfotel engem is vonz egy ideje, de mi nem tudnánk hová tenni sajnos (meg hát az ára is szép...).
fringilla
 
 


Fringilla, OFF: nem szoktam előleget kérni. ELég akkor. amikor átveszed őket. ON
h_szilvi
 
 


OFF
Szilvi, az hó végén lesz... Mindenképpen odaadom most, nincs apelláta. :wink: Nekem jobb így.
ON
fringilla
 
 


F,
ja ééééértem! :) Oké.
h_szilvi
 
 


Itt is van függőágy, a babzsákfotel meg nagyon jó szopizni is.
http://www.blup.hu/hu/fuggoagy.php
Ildikó
ilkamama
 
 


Itthon! Kösz a sok drukkot!!!
Mindjárt írok!
Azért elolvasnám a könyvet majd...
é
évuska
 
 


Évuska! Gratulálok nektek!
(És tudod, hogy épp szemezgetek a Júlia névvel arra az esetre ha a harmadik kicsink kislány lesz?)
Végül vettél BKV-bérletet? :D
A könyv szülés után is nagyon jó olvasmány. Nekem legalábbis az is segített elrendezni magamban a dolgokat.
De most úgyse olvasol, hanem babázol! Sok tejcit!
M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Szilvi! nem pirosnak mondanám, hanem inkább bordónak. nyugodtan gondoljátok meg/át :))

Évuska várjuk a beszámolót :))

Kép
Kép
mamacsibe
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: