Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hálapénz ügyben szeretnélek megnyugtatni Márti! Az összesen 110-120 úgy jön ki, hogy a doki rendelése 7 ezer, és összesen van 10 rendelés, az 70 + még néhány ctg... A hálapénz ennek megfelelően 30-60 között mozog. És ennek a fele a szülésznőé, ami ugye 15-30, ahogyan Tücsi is írta.

Rózsaág, Szfgabi, olyan izgis! Drukkolok nektek, pihenjetek még, amíg lehet, és nagyon sok türelmet is kívánok!

Iroko
, de jó, hogy minden rendben. Ikrek? Hogy tervezitek?

Császár: Benével kb 1 óra volt cakk-um-pakk, akkor kicsit hosszabb ideig tartott elrendezni bennem a dolgokat, mert a méhlepényemet óvatosan lehetett csak kivenni,mivel teljesen a méhszájon feküdt. Most kb 30 perc volt összesen. A baba mindkét esetben 4-7 perccel a kezdés után került elő :) Olyan nincs, hogy nem hat az érzéstelenítés, alaposan leellenőrzik. Ez olyan, hogy vagy hat, vagy nem.

mtunde
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a gratulációt!
Segítenétek, hogy hogyan tudok képet felrakni?

Rozsaág, Gabi
Nekem hétfőn ment el a nyákdugó és szerda reggel mentünk szülni! Innen már csak napok lehetnek maximum!
Nagyon szorítok!

bedike
 
 


Bedike! jpg formátumú kell, és max 600*600 pixeles. Vagyis a normál képeket kicsinyíteni kell. Én Picasat használok, és ott exportálásnak hívják. (a picasa amúgy ingyenes készerkesztő), de bármely képszerkesztővel leeht kicsinyíteni. Aztán a mellékletek feltöltése gomb, és ott tallózással be tudod illeszteni.
Remélem segített!

Szfgabi, Rózsaág, jelentkezzetek, ha még nem szültök! :)

mtunde
 
 

 
 

Ahhoz képest, hogy ma éjjel azt álmodtam, hogy otthon megszültem a babát pillanatok alatt (és meg is ijedtem ettől, álmomban nem találtam a doki telefonszámát :) ) - szóval ehhez képest semmi jele a közelgő szülésnek. :(
És a meteorológia sem jósol semmi frontot. Maradok a teázásnál, bár eddig semmi hatását nem érzem. Viszont mostanában csak úgy csúsznak fel a dekák - vajon ez a vízvisszatartás, vagy még a babó hízik???

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Hálapénz,
Háát, Lányok már nekem is kezd háborogni a lelkem... Tünde, inkább a Kriszta kalkulációja az igaz!
Én nem régen voltam hathetes kontrolon és mi akkor hálálkodtunk. Namost, miután mosolygósan, egy szép csokor virággal(persze ezt nem a dokinak szántuk ;) ), egy finom borral és nem kevés pénzzel érkeztünk, (ez is fontos:nagyon kedves volt a Csilla, mert nem kaptunk időpontot, csak egy tól-ig időhatárt, hogy a kicsivel és a picivel, ne kelljen rohannunk, idegeskednünk). Szóval, miután a doktornak egész családostól megköszöntük a "gondoskodását" (én így fogalmaztam) azután megvizsgált, én pedig szépen leültem az aszisztenshez a szokásos módon és kifizettem az immár 8.000 Ft-os vizitdíjat... persze én tudom, hogy ha nem akkor fizetjük a hálapénzt, akkor kicsit másképp érzem, de most így furcsán, talán kicsit csalódottnak éreztem magam.
A nyolcezer egyébként nálam már egy lélektani határ... ugyebár számlát azt sosem kapunk róla... nem vagyok túl anyagias típus, de azért elgondolkodtam azon, hogy az a havi milliós nagyságrendű összeg (nettó), az nem elég?! és itt meg a sok kismama oszt-szoroz, hogy hogyan nyögje ki azt a (szumma) 200.000 Ft amibe a gyermeke születése kerül majd... nyugodtan mondjátok, ha másképp látjátok! érdekel, h. mi a véleményetek...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Gabi,
Ilyenkor is híznak még a babák. Dóri sokat felszedett a végén, napról napra nagyobb hasam lett :D
Vendég
 


Lányok

Tudna valaki mesélni a szülésindításról, volt már nektek ilyen? Úgy vettem le az orvos szavaiból, hogy ha nem szülünk jövő hét közepéig, akkor még szó lehet erről is. :cry: Akinek van ilyen tapasztalata, kérem ossza meg velem. Köszi.

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Sziasztok!
Még én is itt vagyok! Elvégre holnap van anyák napja! :) Semmi jele nálam sem a közelgő szülésnek, jóslófájásaim sincsenek. Ma azonban nagyon fáradt és befelé forduló vagyok, ami jelenthet valamit. Jó lenne jövőhét kedd délelőttig nem megszülni, mert a lányomnak akkor van anyáknapi ünnepsége az oviban.
Délután 13h-ra dokihoz megyünk, szerintem utána megszületik a baba.

Gabi!
A vízvisszatartás és a baba is oka a + dekáknak. Ilyenkor a baba 25 dkg-ot hízik hetente. (csak a fenti várandós naptárból vagyok ilyen okos :oops: ). Mekkorára saccolta az uh a babádat?

Szentpyr!
Maximálisan egyetértek veled! Tényleg egyre jobban elszaladnak a tarifák. A régi orvosmnál a 6 hetes kontroll ingyenes volt és én ezt éreztem korrektnek.

Ja, és akkor még nem is háborogtam a EDA miatt ami 24h-ban elérhető mégis fizetős...

Kép Kép
rozsaag
 
 


Gabi!
Vénásan kapod az oxitocint, először kicsi adagokban, majd attól függően hogyan reagál rá a méhed növelhetik az adagot. Szentpyrnek indították és részletesen be is számolt a menetéről itt a topicban. Számold vissza Ábel korából mikor született és akkor könnyen megtalálod a beszámolóját.

Nyugi, vizsgálat után biztosan találkozunk bent a kórházban! :)

Kép Kép
rozsaag
 
 


Bedike!
Köszönöm szépen! Most nézem Bianka is korábban jött egy kicsit, nem várta ki a 40 hetet. :)

Kép Kép
rozsaag
 
 


Szfgabi - nagyon foglalkoztat már a szülés gondolata engem is és az, hogy ti ennyire közel vagytok, nálam is egészen furcsa álmokat idézett elő. De a legérdekesebb, hogy én is azt álmodtam szülök és gyorsan, fájdalommentesen, még a doki és a szülésznő sem ért be a kórházba mire kibújt a bébi. Érdekes! :wink:

Én egyszerűen sehol nem tudom beszerezni a málnalevél teát, ahol eddig jártam, nem lehetett kapni sajnos. Tényleg sokat segít?

Ma kihasználtuk a jó időt, kirándultunk kicsit (kiautóztunk, többre már nem vagyok képes), szalonnát és húst sütöttünk a jó levegőn. Olyan jól esett, aztán jött a délutáni alvás, nem is sejtettem, hogy az élmények ennyire elfárasztottak. Szép nap volt, remélem nektek is jól telt! :lol:

Az elmúlt két éjjel volt egy-egy furcsa fájdalmam, nem igazán tudom körülírni, azt sem tudom jósló volt-e? Azok hány hetes korban jelentkeznek először? Lehet észre sem veszem és már van ilyenkor jóslófájás, csak nem tudom beazonosítani? :oops:

Szfgabi, Rózsaág - minden nap eszemben vagytok és szorítok nektek! Mindig úgy nézek be ide, talán szült/szül ma valaki?

Manka :lol:

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Kedves anyukák és leendő anyukák. Szeretnék anyáknapja alkalmából egy verset megosztani veletek, amit még a nagymamám tanított velem 6 éves koromban. Szerencsére még mindíg köztünk van, és boldogan öleli a kis dédunkáját.
Isten éltessen minden anyukát, nagymamát, dédimamát, és leendő anyukát.

Az éjjel álmomban jaj, de szépet láttam
Zöldbe borult erdõben, virágok közt jártam
Sok tarka virágból csokrot kötögettem
Annak közepébe gyöngyvirágot szedtem
Gyöngyös gyöngyvirággal hazáig szaladtam
Drága jó anyámnak mind ölébe raktam
Mind ölébe raktam, hisz mind neki szedtem
Õ megcsókolt érte, erre felébredtem.


Manka,
Én gyógyszertárban kaptam a málnalevél teát itt Maglódon. Te merre laksz, hogy ninxs? Be sem tudják szerezni? :roll:

További szép hétvégét mindenkinek, lányok remélem hamarosan halljuk a szülésbeszámolót. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok! Susy, köszi a verset! Nagyon szép!

Szentpyr, ez tényleg kicsit furi volt nekem is a 6 hetes kontrollon, de én azt éreztem a dokinál, hogy ő is zavarban van, hogy borítékot adok neki, stb. Már 8ezer??? ez tényleg sok, máris több mint 80 csak a terhesgondozás. Mindegy, én így utólag sem érzem kevésnek azt a hálapénzt, amit adtam, pontosan azért, mert addig is fizettem. Én viszont számlát kértem, és kaptam is! (mi el tudjuk számolni egészségpénztárban, és ezért fontos volt)
Egyébként nekem több ismerősöm szült választott orvos és szülésznő nélkül, vagy csak választott szülésznővel. Egyik sem bánta meg, nem panaszkodott, sőt, volt, aki végül mégis hálálkodott. Én azért kerestem dokit, és vállaltam, hogy fizetek, mert az első szülésemnél a dokimmal nagyon rossz élményeim voltak, és most tutira akartam menni.

Manka, elvileg lehet jósló, nekem is volt ilyenkor, de ez még semmit nem jelent a szülés várható idejére vonatkozólag. Az én drága Villőm 40+3 napnál sem volt hajlandó beilleszkedni sem. :)

mtunde
 
 


Susytunder - szép vers! :lol: A XIII. kerületben lakom és mikor a környékünkön lévő patikában érdeklődtem róla, azt mondták nem hallottak róla és nem is tudják mire való. :cry:

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Manka,
Én is ott laktam egészen tavaly Juniusig a Vígszimház mellett, azóta lakom Maglódon.
Fura, hogy egy kisebb városban ismerik és tartanak is a fővárosban meg nem. :roll:
Gyógynővényboltban is megpróbálhatod, nem tudom ismered e a herbaházat.
www.herbahaz.hu
Itt megtalálod az árlistára kattintva, majd a keresőbe beírva, hogy málnalevél. Én rákerestem és van nekik. A VIII. kerülteben vannak.

Lányok hálapénzzel kapcsolatban.
Én is minden rendelésen 7 000- ret fizettem, és én megkérdeztem a dokit, hogy mennyibe kerül vele egy szülés, azt mondta, ha azt akarom, hogy ott legyen akkor 70 000 ft. Lehet félre értelek titeket, mert írtátok, hogy nagyjából 10x kell menni a dokihoz az 70 000 ft, de ha össze adjuk nekem már 140 000. Valamit félre értek, vagy nektek nem volt meghatározva az összeg, hanem csak amennyit adtok? :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy - köszi a tippet, megnézem! Nekem mondta a doki, hogy 70-80 ezer körül, de fixre nem mondta, azt mondta döntsem el mennyire vagyok elégedett.

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


[quote] írta:70-80 ezer körül, de fixre nem mondta, azt mondta döntsem el mennyire vagyok elégedett.


Mármint ennyit szoktak adni, nem ennyit kér, így akartam írni. :oops:

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Susy, úgy tűnik, a legtöbben olyan dokinál szültünk, aki 'szemérmesebb', vagy nem tudom, mert nem mond konkrét összeget, meg semmit, csak hogy amit gondolunk. Az, hogy a terhesgondozásért adott összeg 10szerese a tarifa, szerintem az is egy-két doki elvárása, aztán csak az terjed, mivel a többi nem mond semmit. Én végül nem kérdeztem rá a dokimnál, olvasgattam róla fórumot, és ott azt mondták, hogy nincs tarifája, szóval gondoltam egy összegre.
Én is elvárhatónak tartanám, hogy a 6hetes kontroll benne legyen abba a sok pénzbe, amit otthagyunk, de ha magánrendelésre megy valaki, akkor szerintem ott normális dolog, hogy ára van, hiszen nem csak a dokit fizeted vele, hanem a rendelő bérleti díját, rezsijét, az asszisztensnőt, az eszközök amortizációját, a kesztyűt, franckarikát, stb., és ha rendesen folyik a nyilvántartás, akkor adót, járulékokat (bár erre nem mernék mérget venni minden esetben :-)) Azért szimpatikus lenne, ha kevesebbet kérnének el érte, de nem látok bele, hogy ezen ténylegesen mennyi a bevétel. Azért nem sajnálom őket, biztos megéri.
danann
 
 


Sziasztok!

Samunak foga van már, nem semmi, gratulálok hozzá :)

szfgabi: nekem indított szülésem volt (két héttel a nyákdugó távozása után kb), nem kell tőle félni, korábban írtam róls részletesen.
Vendég
 


Sziasztok!

Lányok nagy esemény történt!
Kristóf 2 és fél hónap után először átaludta az éjszakát. :)
Este fél 9-től, reggel negyed 6-ig aludt. Mikor ránéztem az órára nem akartam elhinni, szóltam apának nézze már meg ő is. Úgyhogy most szétaludtam magam. :P

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy, Kristóf nagyon ügyes :)

Zsófi most éjjel kétszer ébredt, mindkétszer mászni próbált, és útban volt a rács :lol: Háton szoktam letenni, nappal sosem fordul hasra, most éjjel kétszer is sikerült :shock: Nappal nagyon aktív, mindenhol feláll, kapaszkodva megy, mászik, eddig éjjel nem mozgott, úgy látom, ennek is vége :?
Vendég
 


manka

Én bioboltban vettem a málnalevél teát (a dunakeszis auchanban), csak 155 Ft volt (nem filteres, de nekem van itthon dm-ből teafilter, abba rakosgatok kis adagokat és úgy forrázom le). Én most napi 2 bögrével iszom, mert állítólag már így is le vagyok maradva vele. Úgy tudom, a 36. héttől ajánlják inni, eleinte naponta egy csészével. Korábban ne igyad, mert ugye azt se akarja az ember, hogy túl hamar jöjjön a bébi. Nem tudom van-e bármilyen hatása, elvileg felpuhítja a méhszájat, de ugye azt én nem tudom magamnak lecsekkolni... :) Mindenesetre nem biztos, hogy mindenkinek beválik, a doki is azt mondta, hogy ihatom, ha akarom, de nem ezen múlik. Hát, én meg iszom, nem olyan vészes az íze.

Minden anyukának nagyon boldog anyák napját kívánok!!! Az ideit mi még a pocaklakóval ünnepeljük. :( :D

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Sziasztok!

Málnalevél teával kapcsolatban, én is rendszeresen ittam napi két csészével és majdnem a kocsiban szültem meg :lol:
úgyhogy én legközelebb nem iszom, vagy csak ritkábban, de nem biztos, hogy a teától tágultam ennyire gyorsan, szerintem mindenkinél másképp hat.
Igaz reggeltől vajúdtam este fél 10-ig, de a magzatvízelfolyás és babó megszületése között összesen 4 és fél óra telt el.

szép napot!!

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Ellenpélda - málnalevélteára:
Nekem bő 2 óra volt a szenvedés, a fájások..
A magzatvíz úgy 20 perccel a megszületése előtt folyt el.
Amikor beértünk a kórházba, már teljesen nyitva voltam :lol:

Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Látom, Gabi és én is "kettő az egyben" formációt alakítjuk még ma is!

Gabi!
F. Zsuzsi nekem azt mondta, hogy 2-3 csésze teát igyak naponta. Úgy értelmeztem, hogy amikor beindul a szülés akkor könnyebben fogok tágulni, neki is egyszerűbb dolga lesz. Végül én még sem iszom, mert második babánál nem merem megkockáztatni, hogy az autóba szüljek. 1h-ra lakunk a kórháztól.

Manka!
Szerintem is lehetnek már ilyenkor jóslófájásaid. Köszi, hogy szorítasz nekünk.

Susy!
Használd ki az éjszakákat alvásra, mert ha elindult a fogzás ismét kezdődhetnek az ébrenlétek.

Kép Kép
rozsaag
 
 


Biankahoz nagyon gratulalok, sok boldogsagot kivanok!!

Ki volt az, aki velem egyutt varta az orgonak viragzasat?

En az elso babam. Benedek elott ittam nagy lelkesen malnalevelteat, sikertelenul, mert iszonyu hosszu vajudas volt,
Eszter elott semmi praktikat nem vetettem be, az egy gyors szules volt,
majd most Abel elott a homeopatias bogyokat eszegettem, es ugyszinten lassu tagulas vart volna ram, sztem ha nem kerem az EDAt.

Boldog anyak napjat nektek! :)

Kép
Kép
Kép
bonca
 
 


Danann, Tünde,
Igen, ez tiszta sor...a választott doki nem kötelező, mindenki saját elhatározásból döntött így, vagyis, hogy fizet. én is így gondolom. sőt, azt például nagyon értékeltem, hogy rendkívül kultúrált és igényes a doktor "új" rendelője, tehát erre is áldoz. bár azt gondolom ez is így van jól! oda-vissza! egyszerűen a Kriszta által leírtak és a múltkori látogatás vegyes érzelmei miatt kívánkozott ki belőlem, amit írtam. az "ingyenes" hathetes kontroll, pedig szerintem nyugodtan lehetne egy gesztus a részéről..hiszen ez nem kenyér kérdés a számára és persze-persze mi is ki tudjuk fizetni, nem ügy, de de de...

Helló anyucik a célegyenesből :D !

Susy, kedves a versikéd és hozzá a nagymamis történeted! Kristóf, pedig egy szuperTörpe :D !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Bonca!
Én voltam. NÁlunk még mindig nem nyíltak ki rendesen a virágok, ezért még időben vagyok. Szerintem a jövőhét keddi vizsgálat meghozza a "gyümölcsét".

Szentpyr!
Én még vagyok... :(

Kép Kép
rozsaag
 
 


Bonca!
Mennyire nem viselte meg Ábelt a szülés! Hihetetlen! Nagyon szép a "pofija".
A közeli fürdőkádas képen pedig nagyon drága arcot vág!!! :)

Kép Kép
rozsaag
 
 


rozsaag:
itt meg mar el is viragzott nagyjabol az orgona, alig van mar nehany :)

Remelem nem viselte meg nagyon a szules, aggodtam erte a zold magzatviz miatt, de tenyleg nem volt osszenyomodva a fejecskeje, a szemenel volt egy apro beverzes

melyik furdos kepen? nem a morcosra gondolsz? :)

en meg most ocsudok, olvasom itt-ott az EDA utan nem szabad felkelni, hol 6 hol 12 orat irnak, ez igaz? nekem nem is mondta senki, mondjuk nem ugraltam nagyon, de miert nem szabad?

Kép
Kép
Kép
bonca
 
 


Rózsaág,
tudom-tudom, hogy itt vagy csak küldtem egy mosolyt, hogy gondolok rád, rátok :) !
R

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem. Elmentünk apával egy kicsit romantikázni, amíg még lehet. :) Nagyon kellemes 3 napot töltöttönk Parádon. Sokat kirándultunk, apa áztatta magát én meg lógattam a lábam. :D Nem akarlak fárasztani benneteket az élményeinkkel, de egyet muszáj elmesélnem. Vacsizni mentünk a hotel éttermébe a többi vendéggel együtt. A szomszád aztalnál egy 6-7 év körül kislány ült a szüleivel és amikor leültünkezt kéredzte az anyukájától: "Anya, néni terhes?" :lol: Lehet, hgoy hülyeség, de ez az első ilyen élményem és tök jól esett.

Közben próbálok visszaolvasgatni.

Ági - NAgyonörülök, hogy végre kiderült, minden rendbe veled. Azért, hogy ez 2 hónapig tartott, az durva. :?

Rózsaág, Gabi - Nagyon szorítok nektek!!!

Szentpyr - Köszi! :D Már én is élvezem a helyzetet! Néhány héttel ezelőtt még erősen kételkedtem ebben. Emlékszel?

Dóri - A vajkeramellára is működik. :D Tutira csak egyszeri kilengés volt a cukor probléma! Ne aggódj!

Susy - NAgyon szép a vers, egészen meghatódtam tőle! GRatul az alváshoz!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bonca!

Nem látom a linkeket, ezért nem tudom már melyik kép volt. Azt hiszem, hogy az Ábeles képeken a második oldalon találtam meg. Volt két fürdőkádas és abból a közeli. Nem láttam morcosnak, nagyon aranyos grimasznak inkább...
EDA: Lehet, hogy gátvédelemmel szültél azért. Nekem a szülésznő azt mondta, hogy ha valakinek gátat metszenek akkor az összevarrásnál kap egy nagyobb adag EDA-t. Azért nem lehet 6h-n keresztül felkelni, mert ilyenkor előfordulhat, hogy a "lábmozgató idegek?" megmerevednek anélkül, hogy a kismama érezné és eleshet ha felkel. Ennyi és nem több. Nyilván ha nem volt gátvarrásod (3. gyereknél gondolom nem kellett :) ) akkor nem kaptál nagyobb dózist ami ezt okozhatta volna és ezért nem mondták.
A 12h spinális érzéstelenítésnél van császár esetén.

Miért döntöttél az EDA mellett? Mennyire voltál kitágulva amikor megkaptad? Emlékszem, hogy az előző kettő gyerkőcnél nem volt. Nagyon hajlok rá, hogy én is kérjek.

Szentpyr!
Aranyos vagy! Tudom, hogy tudod, csak jeleztem, hogy azóta sem változott semmi. :D (és még most sem...)

Betty!
16 hetes vagy már!!! De jó! Repül az idő!
Én az első ilyen élménynél amikor átadták a villamoson a helyet nagyon zavarba jöttem. :oops:
Köszönöm a drukkot!

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Szentpyr, nagyon is egyet értettem ám veled. Mert igenis lehetnek ilyen gesztusok, stb. Nekem is mindig szólnom kellett a számla miatt, és ez azért kellemetlen. Ami nála a szüléshez hozzátartozik, az a varratszedés. Nekem ugye császár után 6 nappal kellett kiszedni, de 3 nappal utána már hazamentünk. Mondta, hogy menjek be a rendelésére, hoyg ne kelljen a kórházban várnom rá, hátha éppen szül, stb. A rendelésen soron kívül bemehettem, és nem is kértek akkor tőlem pénzt. A 6 hetes kontroll sajnos már nem ez a kategória, pedig a kontroll szó, ugye... (megmondom őszíntén, hogy amikor pakoltam a pénzt a borítékba végül kevesebbet tettem bele, hogy még a rendelési díjat is ki kell fizetni jelszóval :oops: )

Susy
, igen, a mi dokink pl elég szemérmes, nem mond árat, semmit, és még egyszer mondta is, hogy ugye tudom, hogy nem fog azon sem megsértődni, hogy ha az ügyeletesnél szülök, hiszen jár az nekem ingyen is. Én akkor körbekérdeztem többeket, asszisztenst is, és senki nem mondott rendelési díj 10x-ét, annál csak kevesebbet.
Kristóf pedig már nagyfiú!

Betty, tök jó, megértem, hogy ez nagy élmény! Nekem is az volt.
(most már kevésbé, amikor rámnézve megkérdezik, hogy máris jön a harmadik???)

mtunde
 
 


rozsaag: gatvedelem lett volna...helyette repedes, majd vagas, es varras ugyhogy volt, megsem mondtak, de magamtol is inkabb fekudtem utana, pl. nem rohantam el zuhanyozni, pl. azert sem mert a szobatarsamnak EDA utani kemeny fejfajasa volt, szerinte azert mert tul hamar felkelt, azota mar tudom, hogy nem ezert de akkor inkabb ovatos voltam en is

EDA- 2 vagy 3 ujjnyira voltam akkor kitagulva, korabban rossz velemennyel voltam rola, ellene voltam nagyon SOHA nem akartam kerni, mert ugy gondoltam a gyermekem eletet egeszseget veszelyeztetnem azzal ha kernek (ha pl. koldokzsinorral a nyakan a kitolasnal nem tudnek nyomni, o meg be lenne szorulva..) es nem tudnek ezzel az erzessel elni
viszont az elso szulesem nagyon elhuzodo volt, mindketto nagyon fajdalmas,
A mostaninal, amikor reggel a vizsgalatnal megrepedt a burok, es beindultak a kemeny, eros fajasok, addigra mar vajudtam orak ota, nagyon nagyon faradt voltam, es tudtam, hogy mi van meg hatra, ritkak voltak a fajasok, de nagyon fajtak, ugy ereztem nem birom tovabb
nehez elfogadnom magamtol hogy kertem, hogy ugyanolyan szules volt mint az elso ketto, mert alig szenvedtem, szinte semmit, csak az elejen es a kitolasnal, vigasztalom magam azzal, hogy Abelnek biztos jobb volt, hogy nem kellett a mekoniumos magzatvizben tobb idot eltoltenie, mert az EDAtol nagyon begyorsult a szules, illetve, a 3 gyerekem most egy friss, nem szenvedos anyukat kapott, mig az elozo ket gyermekagy az nekem maga volt a pokol, faradt voltam, es fajt egy smas nagyon.

Elet a harom gyerkoccel, itthon, Abel szuletesetol:

http://www.babanet.hu/album/index.php?album=15255

Korabbi, a skociai evunkrol:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=12499

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=12778

Kép
Kép
Kép
bonca
 
 


Sziasztok!

Hát ma már hajnal 4-kor felébredt Kristóf, de azért mégsem 1 órakor. Nem tudom, hogy csak ízelítőt kaptunk e, vagy már így marad. :)

Bettyna,
Nagyon irigyellek a kiruccanás miatt. :oops:
Használjatok ki minden pillanatot, amit együtt tölthettek, mi is ezt tettük, jó volt elmenni erre-arra. Bár én azt mondtam, hogy nem tudom elképzelni, hogy Kristóf túlságosan felborítsa az életünket, mégis ez történt. :)
Jövő hétvége megint hosszú, lehet felkerekedünk és elmegyünk hármasban. Haza szerettem volna utazni, de a keresztlányom sulijában bárányhimlő járvány van, és inkább nem megyünk.

Lányok! Szoptatás után úgy hallottam olyan a cici mint két üres tejes zacskó. Feltétlenül el kell "romlania" a cicknek? :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


A hálapénz, 6 hetes kontroll kategória témákhoz. Szentpyrhez hasonlóan már belőlem is kikívánkozik. :D

A hathetes kontrollon mi is fizettünk - én azt gondolom, mivel a magánrendelést választottam ez természetes.

Szentpyr, a doki védelmében - én kértem és mindig kaptunk számlát, sőt a kedvünkért egy újabb egészségpénztárral kötött szerződést. Ez nekem nagyon szimpi volt. Ugyanarról a dokiról beszélünk...

de úgy általánosságban... én nagyon ki tudok akadni a szülésekért kért összegekért és nagyon meg tudok érteni mindenkit, aki ezt teszi... Nekünk a doki nem mondott összeget és nem adtuk a 10x-ét... pedig tényleg hálásak voltunk. :oops: ... szerintem nagyon ráférne az egészségügyre egy olyan szabályozás, hogy a doki hivatalosan ennyiért megy be, ezt kirakja a rendelőjébe, legyen annyi amennyit gondol, de Te már az elejétől tudhatnád "veszed vagy nem" ezt a szolgáltatást... így tiszta korrekt ügy lenne, számla stb. róla, de végül is a doki is annyit kapna, amennyit akarna... szerintem ez hosszútávon szinten tartaná az árakat, mert már az elején meggondolnád kihez mész. Na jó lehet naív vagyok... :oops: inkább be is fejezem...

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Jaj és azt elfelejtettem, minden szülés előtt állónak drukkolunk...

Bettyna! Az tényleg olyan jó, amikor észre veszik, hogy kisbabát vársz. :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Beneildi!
Köszi a drukkot!
Nem vagy negatív, teljesen jogos amit írsz! Szerdán éppen erről beszéltünk a dokival (ugyan arról a dokiról beszélünk) és ő mondta, hogy az lenne a legkorrektebb, ha lehetővé tennék nekik és a szülésznőknek is, hogy hivatalossá tegyék ezt az egész hálapénz dolgot. Sokkal tisztább lenne mindenki számára az adandó összeg, ill. az állam is profitálhatna belőle.

Susy!
Nekem semmit nem változott a mellem, pedig 13 hónapig fejtem, ami semmivel sem kíméletesebb mint a szoptatás. Szerintem ez is alkatfüggő. Én kismellű vagyok. Azonban az már látszik, hogy a mostani szülésem után nem fogja visszanyerni a régi formáját. :( :( :(

Bonca!
Két kérdés:
1. Amiket írsz annak alapján egyre jobban azt érzem,h ogy biztosan kérni fogok EDA-t. Azonban nem értem ezt a köldökzsinór rátekeredést. Ha nyomsz akkor nem érzed, hogy elakad a baba szerintem. Úgy gondolom azt a doki látja a szívhangokból, hogy valami baj van. Vagy rosszul gondolom???
2. Úgy adagolták az EDA-t, hogy kitolásra már érezzél mindent?

Most ismét látom a képeket Ábelről: 2. oldal, 3. sor, 2. kép ami nagyon tetszik!!!

Mtunde!
Elég nagy tapintatlanság ilyen megjegyzést tenni a baba születése után 3 hónappal... :(

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Bonca
Gyönyörű a családod!
Nagyon szépek a gyerekek!!! DE tényleg! :lol:
Ábel a "tökéletes baba".Formás kissrác!

A kérésem mégegyszer!!!
Aki Sz. Györgynél szült, kérem írjon nekem konkrét összeget a hálálkodásra! :oops:
Köszönöm!
Vendég
 


Sziasztok!

Igen, már betöltöttem a 16. hetet!!!Volt amikor azt hittem, sose jön el ez az idő. Lassan elhiszem, amit néhány hete írtatok, hogy milyen gyorsan repül az idő. :D
Ma voltam vérvételen. AFP. Képzeljétek megint meglepően rendesek votlak a laborosok. Egy héttel ezelőtt kértem időpontot, de már csak 8.25-re tudtak adni. Én meg 7-re mentem a kórházba a dokihoz a beutalóért, így egy örökkévalóságnak tűnt az a másfél óra. Odamentem az ablakohoz, hogy én időpontra jöttem ugyan, de nincs-e egy csöppnyi esélye annak, hogy valamivel hamarabb túl lehessek rajta. A hölgy gondolkodott egy percet, majd elkérte a papírjaimat és 10 perc múlva kész voltam. :D

A hálapénzről inkább nem fejteném ki a véleményem, emrt ha jól emlékszem egyszer már beszéltünk erről. Nem húznám fel magam megint, de egyetérek Ildivel.

Susy - Mi családozunk a köv. hétvégén. Megint lesz nagy banzáj. Anyukám 50 éves lesz, apu szülinapja is mostanában van, így együtt szokták tartani + a tesóm is itthon lesz egy hétig végre (Szarajevóban van már december óta)!
Szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Igen, már betöltöttem a 16. hetet!!!Volt amikor azt hittem, sose jön el ez az idő. Lassan elhiszem, amit néhány hete írtatok, hogy milyen gyorsan repül az idő. :D
Ma voltam vérvételen. AFP. Képzeljétek megint meglepően rendesek votlak a laborosok. Egy héttel ezelőtt kértem időpontot, de már csak 8.25-re tudtak adni. Én meg 7-re mentem a kórházba a dokihoz a beutalóért, így egy örökkévalóságnak tűnt az a másfél óra. Odamentem az ablakohoz, hogy én időpontra jöttem ugyan, de nincs-e egy csöppnyi esélye annak, hogy valamivel hamarabb túl lehessek rajta. A hölgy gondolkodott egy percet, majd elkérte a papírjaimat és 10 perc múlva kész voltam. :D

A hálapénzről inkább nem fejteném ki a véleményem, emrt ha jól emlékszem egyszer már beszéltünk erről. Nem húznám fel magam megint, de egyetérek Ildivel.

Susy - Mi családozunk a köv. hétvégén. Megint lesz nagy banzáj. Anyukám 50 éves lesz, apu szülinapja is mostanában van, így együtt szokták tartani + a tesóm is itthon lesz egy hétig végre (Szarajevóban van már december óta)!
Szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Rozsaag épp érdeklődni akartam, hogy még mindig 2 in 1?? De úgy látom itt vagy még. Most már azért drukkolok,hogy a 6.-át még várjátok ki! Egy anyák napi ünnepség nem csekély dolog :D

Gabi- Te hogy/hol vagy?? Az álmaid szerintem sokat jelenthetnek! Tuti hogy lassan itt az idő,nem lesz itt szülésindítás,ne aggódj! :D Drukkolok!

Szentpyr- Durva a hálapénzes dolog. Elkérte,de amúgy rendes doki nem? Az az 1 kis fekete pont a sok piros között?? :D

Manka- Lehetnek jóslófájások szerintem is, bár még nincs itt az ideje, most folynak az edzések! :D A málanlevél nálam sem jött be, szinte ugyanaz a történetem amit Bonca írt, csak én a középső szülést kihagytam. :) Jut eszembe Bonca- Fantasztikus hogy a 3 gyerkőc egyszerre alszik, álmomban sem gondoltam volna hogy létezik ilyen! Nagyon nagyon szerencsés vagy! Ahogy Susy is-Sok sikert Kristóf további éjszakáihoz, a hajnali 4 már reggel, úgyhogy akkor már 2 óriás alvás!!! :D Még mindig tart a széria??
Betty, Tünde- Kicsit libikóka érzésem van- Nem kell aggódnotok a pocakotok miatt, ahogy az egyik kerekedik, úgy fog a másik laposodni! :D :D És mindkettő szuper érzés lesz az érintettnél!!

Nagyon köszönöm nektek, hogy örültök az én örömömnek! A vizsgálatok azt mutatták, hogy egyes eltéréseimet a szülés okozta és már helyreálltak maguktól, a többit pedig a szüléses eltérésekre kapott gyógyszerek okozták, úgyhogy szinte 22 -es csapdája volt. :roll:
A lényeg, hogy minden oké, szeptemberben szeretnénk belevágni az iker-projectbe. Addig munkát kell keresnem, mert ugye sajnos még nem vártak vissza a helyemre és pont létszám leépítés van.
:( Csütörtökön kapok biztos híreket. Most már csak nem jön több csapás! :roll:

Ági


[/b]

Kép
iroko
 
 


Jut eszembe, ha már hálapénz: mondjuk sajnos én nem próbáltam a sima szülést, de ugye normális esetben főleg a szülésznő foglalkozik veled, dokinak kevesebb a meló, ezért én igazságtalannak tartom azt is, hogy a doki kapja a sokkal több pénzt, főleg, ha mondjuk a szülésznő is válaszotott, ergó nem azért van ott, mert úgyis munkaideje van, hanem miattad jön be. Ha minden szerencsésen alakul, akkor a doki csak készenlétben van szinte. Mégsem adhatsz a dokinak kevesebbet, mert arra is kell gondolni, hogy legközelebb is mennél hozzá terhesgondozásra, és 2*50-60 ezret meg elég kevesen engedhetnek meg maguknak...
danann
 
 


Beneildi, Rózsaág - nekem is ezt mondta ugyanaz a doki, amit írtatok, hogy mindenkinek jobb lenne, ha le lennének szabályozva a dolgok! Ez így lenne korrekt, számlával és kiszámíthatósággal, így tényleg te döntesz meg tudod-e fizetni ezt a szolgáltatást vagy mész máshoz.

Iroko - Ilyet megtehet egy cég, hogy nem fogad vissza????

Rózsaág - engem is meggyőztek, úgy döntöttem lesz EDA, legalább talán élmény lesz a szülés. Csak a tűtől félek a gerincemben.

Az normális dolog, hogy mostanában mindig nagyon fáj és elzsibbad alváskor az oldalam, derekam, csípőm..., így muszály vagyok kikelni az ágyból, mert sajnos a bal oldalamon kívül máshogyan nem tudok aludni?

Susytunder - remélem nem csak ízelítőt kaptatok, nagyon ügyes Kristóf, van olyan ismerősünk, akinek már majdnem 1 éves a gyereke és még nem alussza végig az éjszakát.

Ti hol altattátok vagy tervezitek altatni a babát, amikor hazahoztátok/hozzátok? Külön szoba, közös szoba, esetleg közös ágy?

Manka

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Sziasztok!

Iroko,
Nagyon drukkolok neked munka ügyben! Én nagyon optimistán szoktam a dolgokhoz állni, és azt szoktam mondani, ha valami rossz történik, hogy a kocka nem kerek, hanem fordul, és a rossz után csak jó jöhet. :wink:

Manka,
Mi első perctől, ahogy haza hoztuk Kristófot kiságyban alszik éjjel, de a mi hálónkban. Viszont nappal az ő szobájában alszik, ágyon, járókában, játszószőnyegen, és sokszor babakocsiban, mert közel van a konyhához.
Azt mondják, ha együtt alszunk egy ágyban akkor később nagyon nehéz leszoktatni róla, de ez is biztos mindenkinél másképp van.
Jajj ez az oldal zsibbadás mosolygásra késztetett. :)
Félre ne érts Manka nem téged nevetlek, hanem én ugyanígy voltam. Sokszor nekem is fel kellett kelnem, mert elzsibbadt az oldalam, és fájt. Viszont a szülés után elmúlt.

Bettyna,
Isten éltessen mindenkit a családodban!!!

Bonca,
Már én is akartam írni neked, hogy nagyon aranyosak a gyerekeid, szép kerek a család!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Danann!
Maximálisan egyetértek! Korábban egyszer írtam is, hogy miután megszültem Laurát úgy éreztem, hogy borítékot kellett volna cserélni a dokinőm és a szülésznőm között. Végül úgy oldottuk meg, hogy a szülésznő többet kapott. (más kórház, más orvos és szülésznő) A szülésznő végig ott volt velem, a dokinőm csak a kitoláskor és a gátvarráskor segédkezett. :(

Manka!
Ha még lesz idő beadni az EDA-t akkor beszolok milyen volt a tűszúrás. A többiek elmondása szerint nem érezni, mert előtte érzéstelenítik a területet.
A másik: hidd el a szülési fájásokhoz képest a tűszúrást simogatásnak fogod érezni. :)

Zsibbadás teljesen normális. Egyre intenzívebb lesz ahogy a baba nő. Mostanában arra ébredek éjszaka, hogy óránként görcsöl be a csípőm és ilyenkor fordulok a másik oldalamra.

Altatás: mi közös szobában, de külön ágyban aludtunk. Légzésfigyelőt használtunk 1 éves koráig. (alig vagyok paramami) Emiatt soha nem altattam közöttünk. 1,5 éves korában úgy kellett beszoktatni a nagyágyba pl. délutáni alváskor. Legszívesebben a kezemben aludt. :) Sajnos nagyon nehéz volt, hogy állandóan altatni kellett, de most sem fogok másként tenni ha azt érzem hogy Míra igényli.

Kép Kép
rozsaag
 
 


Lányok!
Gabi ma még nem volt! Lehet, hogy baba lett az anyáknapi ajándéka???

Kép Kép
rozsaag
 
 


A zsibbadás tényleg szörnyű és az a gond vele hogy 2 óránál nem bírok többet és mivel csak ez az egy pozíció a jó, így ki kell kelnem az ágyikóból sajnos. :cry:

Mi panelban lakunk, úgy terveztük, hogy külön szobában alszik Picur, ami a mi szobánk mellett van közvetlenül, az ajtó mindig nyitva és az ágyunktól 2 lépés az ő ágya, remélem nem lesz gond, csak az bizonytalanított el, hogy sok helyen olvastam, a közös hálószobát vagy a közös ágyat ajánlják az elején. Légzésfigyelő lesz, ezért mi sem rakjuk magunk mellé, egyébként attól is félnék, hogy valamelyikőnk összenyomja szegényt.

Eda - hát igen, biztos nem ez lesz a legnagyobb gondom. Olyan furcsa ez a szülés, abszolút nem tudom, mire számítsak, mindenki csak azt mondja mennyire szörnyűek a fájások, hogy majd szét szakadsz, ez így első szülés előtt elég ijesztőnek hangzik, valljuk be.

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


Az altatást nem tudom ki kérdezte:
Nálunk Lillu külön szobában alszik a kezdetektől, légzésfigyelő/bébiőr kombinációval. Ő cicin alszik el, ringatni csak az első pár hétben kellett. (cici nélküli altatás még a jövő zenéje :shock: ) Ha gond van, vagy éjszaka kel, én megyek át hozzá. Van egy játszótérnek kialakított kétszemélyes matrac, néha azon alszunk Vele. Hála Istennek az éjszakák 90% kezdetektől végig alussza, szóval könnyen osztom itt a tanácsot a külön szobás létről. :oops:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?