Új privát üzeneted érkezett!

Olyan jó érzékem van a laptetőhöz... :roll: :D

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Rita: mi is a Tiszára szoktunk lemenni, de az idén nem tudom, hogy mi legyen. Te bele is mersz majd menni?

Kép
buthu
 
 


Sziasztok!


Köszönöm szépen a köszöntést! :D

Kata! Bizony, vigyázz magadra és persze a szemedre!

Tényleg olyan hideg van... Mi is a közelebbi boltba mentünk Balázzsal, pedig az Interspar -ba szerettem volna menni. Most este meg rendkívül hideg van.

Katlina! Ezzel az április 1-el engem is szívatnak egyfolytában! Hogy anyuék lefizették az orvost, hogy másodikára írják, hogy megszülettem... meg hasonlók... :roll: :lol: Rendszeresen vannak, akik következetesen elsején köszöntenek fel, direkt! :lol:

De j, de jó, holnap megyünk haza Debrecenbe! Hétfő délután jövünk csak haza. :D

Mi is itthon vagyunk Balázzsal "tavaszi szüneten", még jövőhéten is, kivéve kedden. Úgyhogy ma megvettük a DM-ben a függönymosószert. :wink:

Dorka! Szabit sajnálom, de biztos könnyebb lesz így neki, meg ugye a teljes gyógyulás folyamatához muszáj volt ezt a füllfelszúrást meglépni. Most hogy vagytok?

Hirtelen ennyi, vagyis még valami: Csőrikés meséje nincs valakinek? Dvd-n? Ha lenne egy másolás erejéig szeretném kölcsön kérni. Köszönöm!

Kellemes hétvégét és boldog, locsolókban gazdag húsvéti ünnepeket kívánok mindannyiótoknak! :mrgreen:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 

 
 

Olga!
hahahahahaa!

Jó utat nektek!

ja és nekünk van csőrikésünk, de nem dvd, hanem divX. ha kell szólj!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Olgának boldog szülinapot!

Olga, hallom te voltál a héten egyik nap Zsófiéknál délután. Akkor volt, amikor Blanka megdobálta homokkal? Boszi a köbön az a nő a tesójával együtt. Alig várom, hogy megszabaduljunk tőlük.

Nyuszmusz, előfordulhat, hogy lesznek kismamarucik is.
A Corában van kismamabandázs, törtfehér, 1000 Ft, és csak L-es méret van 3 db. Szerintem elég gyenge minőség, de ettől lehet hogy a célnak megfelel.

Ma délután voltunk a Kossuth téren, Dorkáékkal is találkoztunk. Nagyon hideg volt... Azt gondoltam, hogy több kézműves dolog lesz. A tojáspatkoláson kívül én mást nem láttam.

A Plázában a Süsü városban viszont jót játszottak, másztak a csajok.

A szemeseket írigylem a bátorságukért :)

Szami, milyen volt az Alma? Alex alakított, vagy csak szerényen elgitározgatott?

Jövőhéten pénteken és szombaton mini utazáskiállítás lesz az Aba-Novákban. Mi tavaly ott foglaltuk le a Hévízi szállásunkat.
ide: http://www.palacehotelheviz.hu/

A hippsy oldalára felkerültek a tatoo derékmelegítő modellek. Igaz csak két vari van, és a színlehetőség is korlátozott. 2.190 a rendelés ára nálam, a többi 1.990.

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok!

Olga:isten éltessen sokáig!!!Hanyadik is?????Jó utat nektek.

Kata,Szami:örülök,hogy ilyen simán túl vagytok a műtéten!

Niki:Kata hogy van???

Dorka:Szabi???

Vera:Jázmin nagyon letaknyosodott????Egyébként én is,pedig nem vetkőztem le sehol :lol: !!!

Judit:nálunk is befutó volt ez az ajtó dísz,csak mi csibét ragasztottunk rá kis tojásokkal :wink: !!!

Nem vagyok a toppon lányok,kivagyok nyúlva teljesen.Nagyon sok munkám volt a héten,még holnap is sőt hétfőn du.is bemegyek nem panaszkodáskép írom hiszen én vállaltam el őket csak úgy mondom.Ma még temetésen is voltam sajna :( gyerekkori barátnőm apukája halt meg.Mi majd vasárnap megyünk húsvétolni Kengyelre dédihez ott jön össze a család.

Katlina:szólhatsz nekem is nyugodtan ha van valami szülés féle,úgyis benne vagyok a telódban :wink: bevagyok kapcsolva éjjel-nappal!!!

Jó hétvégét mindenkinek!!!

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!

Olga: Nagyon boldog szülinapot kívánok!

Kati: Próbálj pihenni egy kicsit akkot az ünnepek alatt! Katus jobban van, köszi. Jövő héten ellenőrzik, hogy az antibogyó kiírtottae- a bacit.

Katlina: Én is féltem az április 1-től, de Katusom kihúzta 6.-áig.

Szami: Te is nagyon ügyes vagy! Kocsiban én is csak letakart fejjel tudtam utazni. Pár nap és sokkal jobb lesz.

Ma voltunk a Corában este. Nem tudom, mi volt de tele volt c.-vel, rengeteg tobzódott ott, teli kosarakkal. Remélem nem szoktak át a Tecsóból.

Hová lettek a vonalzóim?

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Olga: nagyon boldog szülinapot kívánok!!!!

Dorka: vártam, hogy hozz te is Szabiról híreket...???!!!

Kisbetegeknek jobbulást!

Nálunk is taknyos Marci, tegnap éjszaka elég nyűgi volt, most meg már tök nyugisan lélegzik... remélem 1-2 nap... Mondjuk én toltam ki vele... alul öltöztettem... Már soxor kértem tőle bocsánatot.

Napszemü: én konkrétan dokit kérdeztem, hogy kell-e állandóan hordani... és azt mondta, hogy, ha estefelé nem süt már erősen a nap vagy felhős az ég, akkor nem kell.

Szami: ???

Hát illlyen hideget?! Újra elővettem a téli ruhákat, pedig kimosva el voltak már rakva...

Akik eddig dolgoztak, pihenjenek, akik meg pihentek, most már hozzá ne fogjanak semmihez :-)

Holnapanyósék...

Kép

Kép
szolkata
 
 


Hali,

OLGA, ISTEN ÉLTESSEN!!! :) ÉS jó utat mára, pihenjetek!

Köszi az érdeklődést, Szabi már nem lázas, tegnap voltunk dokinál. Alakul, de még minidg nem tökéletes a füle, szerdán megint kontroll. Úgyhogy már a szemműtétemig nem is viszem bölcsibe, hogy teljesen helyrejöjjenek (Bálintnak is jót fog tenni, sztem...).
Így egy hónapot hagy ki Szabi a bölcsiből.

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Kép

Kellemes Húsvéti Ünnepeket

és nagyszerű tavasz iszünetet kívánunk!!!

Andi

Kép
Kép
andii
 
 


Sziasztok!

Kis és nagybetegeknek jobbulást!

Megvan a holnapi progi, Szépasszony-völgye. (lehet nem így kell írni magyartanárnénik, de meg nem keresem :lol: )

Ki merre megy?

Kati!
Aki hétfő délután megy, az hova megy? locsolóbálba?

Katlina!
Tessék sűrűn csekkolni!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


hahó,még egyben...
Most jöttem az ügyeletről begyulladt a szemem......más sem hiányzott még

Dorka!
örülök hogy Szabi jobban van már,rendesen összeszedtétek


Lányok mennyi is volt összegben ez a műtét???Sógorom kérdezte,nem mintha mostanában készülne rá,de kíváncsi a lelkem


Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk!!!!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Kellemes Húsvétolást mindenkinek! :)
Én már főzöm a sonkát, a kaszinótojás már hűl a hűtőben. :)

Kriszti! Hát nagy fürdéseket biztos nem rendezek a Tiszában, azért jobb óvatosnak lenni. Mi motorcsónokkal szoktunk menni Szajolba a vashídhoz. Azért egy kis vízbe láblógatás biztos lesz. Azt mondta Úri Szabó, hogy amíg a méhszáj teljesene zárt, addig nem lehet semmi baj. Tavaly nagyon sokszor voltunk a Tiszán és semmit nem szedtem össze. kopp-kopp-kopp

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Kép

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Olga: Nagyon boldog szülinapot neked!!
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Rita: Mi is oda szoktunk menni, bár kocsival, nagyon jó ott a part.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek! Kisfiúknak sok piros tojást, kislányoknak sok locsolást!

Kép
buthu
 
 


Locsolókban gazdag húsvétot kívánunk mi is!
Kép

Katlina :( :( Mit kaptál rá? Szemcsepp? Kenőcs?
Hétfőn B.szögön is leszünk, ti hány óra felé tudnátok jönni majd?
2 szem 258.000 Ft (ebben az előzetes vizsgálat, a műtét, meg a sok kontroll is benne van)

Rólunk: változatosság kedvéért :? :roll:
Bálint kukija az antibogyótól gombás lett, begyulladt :( Plusz berekedt, így most Fenistlit kap, meg BActrobant és gombaölőt. Ügyeleten voltunk, pont a mi dokinénink volt :) Ő képben volt, mi a pálya :)
Amúgy elvagyunk, jókedvűek a fiúk, locsolóverset tanulunk, mi csak mamákhoz-dédikhez megyünk, nem rándulunk sehová.

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk mi is!

Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Dorka!
Ma beszéltük apával hogy reggel fölhívom a dokit hogy csak délután mennénk,mert Robika addigra letudja a locsolkodást

Kép

Kép
katlina
 
 


Hola.

"Természetesen" utolsóként... Olga, Nagyon Boldog Szülinapot Néked! :D @}~~~}~~~~

Kellemes Húsvétot kívánunk Mindenkinek!

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Katlina :( Jaja, jó volt talizni (még jó, hogy rámköszöntél, mert én általában selátok, sehallok :oops: ), Robika szép szál legényke :) Neked meg helyre "kis" pocakod van :D

Dorka, jobbulást Nektek! +++

Hm, én a szolnoki teszkóban cigányt még nem nagyon láttam :roll: Bezzeg tarjánban...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Olga! Boldog szülinapot! :)

Iszonyatos fejfájásom volt most pár órán keresztül, lehet, hogy a holnapi eső miatt... :( Aludtam egy kicsit hidegvizes borogatással a fejemen, most már jobb, de még mindig nem az igazi. Remélem elmúlik.

Érezhetem már a picit, hogy mozog? Mert valamit néha érzek, ott ahol ő van, de még nem vagyok benne biztos, hogy ő az. :)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Egy kis segítséget kérek tőletek! Összeírtam, hogy első körben mi az ami kellhet a babának. Játékok és ruhák nincsnek közte, szeretném, ha megírnátok hogy mi lenne még praktikus. Köszönöm.
A listám:
mellszívó, anyatejtároló, cumisüveg, cumi, előke, kád, körömolló, hajkefe, pelenka, babamérleg, légzésfigyelő+bébiőr, orrszívó, ágy, pelenkázó, kókuszmatrac, ágyneműgarnitúra, lepedő, textilpelenka, fürdőlepedő, etetőszék, babakocsi, babahordozó (autóba), ajtórács.

Ez kb 250 e Ft, ahogy számolgattam, de lesz amit olcsóbban meg tudok venni, használtan, csak kb. számolgattam, hogy mennyi lóvé kell rá.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket !

Nyuszmusznak külön, mivel ez a két napi az övé is :) vagy ez hüle vicc?? :oops:

Bébi mocorgás? HÁÁÁÁÁTTTTT IIIIIIGGGGGGGEEEEENNNNNN! :wink:

Jajj, Nyuszmusz de izgi ez a vásárlásos dolog. Anno én is mennyit agyaltam rajta.

Kiságy pelenkázóval, és kókuszmatraccal nálunk is van ami eladósorba kerül :)
Szerintem etetőszék és ajtórács még ráér. Egyébként is jó lesz tudni, hogy milyen etetőszéket szeretnél majd (ja, abból is van nálunk eladó, fa kétrészes, dönthető háttámával) külön széket az dönthető vagy fix háttámlájú legyen, asztalhoz tolhatót, vagy legyen etetőtálcája is, na meg legyen-e alatta tálca, vagy asztalra tehetőt, na meg van a fa változat ami utána kisszék asztallá szétszedhető.
Esetleg járóka? Ha pl. napközben másik szobában fogtok tartózkodni mint ahol a kiságya van.
Kiságyhoz esetleg baldachin tartó, zenélő-forgó játék az ágy fölé, nekünk Demkos gyapjú ágyneműnk volt, én nagyon szerettem, derékalj, párna(amit nem használtunk), takaró, kocsitakaró, babakocsiba derékalj. Ágyrácsra védő, persze ez lehet, hogy a garnitúrában benne lesz. És még hálózsák. Ágyba a lepedő alá nejlon, ami a kifolyó pisitől véd (ennek sztem van spec. neve).
A pelenkához is attól függően, hogy milyen típus, kellhet pelenkázó lap, vagy szivacs.
A kádhoz attól függően hogy milyen, még lehet hogy kell kádtartó állvány is, és esetleg egy szivagy a mosdatáshoz, na meg hőmérő a víz hőmérsékletének beáálításához.
Lázmérő? Nálunk volt egy kis szemeteskuka is a szobában, persze nem a kakis pelusok tárolására.
A babamérleget, és a légzésfigyelőt én a védőnőnktől kaptam kölcsönbe, de ha időben bejelentkezel, akkor minimális összegért a Vöröskereszttől is lehetett kölcsönözni (mérleget).
Én felvenném a listára az anyatejszaporító teát, és a homeos bogyót is, esetleg bébiteát. Viszont az utolsó pillanatra hagynám a mellszívót, hacsak nem valmi nagyon akciós.
Babakocsihoz kocsitakaró, ha nem tartozéka, akkor napernyő, ha kintre is tennéd a szellőzni a gyerkőcöt pl. erkélyre, akkor szúnyoghálót a kocsira (szerintem ilyennek is lennie kellene), lábzsák, esővédő. Szerintem mindenképp figyelj a babakocsi megvásárlásánál arra, hogy könnyen forduló, könnyen tolható kocsi legyen, ha lépcsőztök vele, akkor lehetőség szerint ne legyen túl nehéz, ha kocsiba kell sokszor betenni könnyen összecsukható legyen, és nem foglaljon túl nagy helyet.
Esetleg sterilizáláshoz eszköz, ha nem akarsz főzögetni.
Babahordozót ha használtan vesztek figyelj rá, hogy legyen benne fejszűkítő, és lehetőség szerint legyen hátul tárolórekesze, ha esetleg ennek is van lábzsákja, az jó. Na erre is jól fog majd jönni 1-1 lelógó játék.
Cumisüvegből kicsi, nagy, ha nincs hozzá gyárilag, akkor fogó is, és egy műanyag fejű kanál.
Én anno 2 textilpelust beáldoztam, és 4-4 felé vágtam, beszegtem, a mindennapokban jól tudtam hasznosítani ezeket a mini pelusokat.

Nagyon jólesett ez a kis gyűjtögetés, eszmefuttatás :)
Közben még eszembe jutott jópár dolog, de hagyom a többieket is érvényesülni :roll:

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Judit!

Köszönöm a hasznos tanácsokat! Sterilizálót kapok a sógornőméktől, járóka még nem tudom hogy elfér-e, lehet utazóágy lesz belőle, ezen még gondolkodom. Az a baj, hogy egy másfél szobás lakás elég szűkös tud lenni :(. A törpének külön szobája lesz, a többit még meglátjuk! Írok mindjárt privit is!

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk Mindenkinek!

Kép

Olga! Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel kívánunk boldog születésnapot!

Kép

Csak egy mondat a szememről: távolra már elég jól látok, viszont közelre rosszabbul, mint amíg szemüvegem volt. Szerdán megyek kontrollra, remélem, addigra jobb lesz a helyzet.

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Nyuszmusz!
Privire válaszoltam.
Nyugi, a nagyobb lakás is szűküs tud lenni. Utazóágy? hmmm, nem tudom, én nem vagyok oda érte, de lehet, hogy a többiek más véleményen lesznek.
Van aki esküszik a szoptatós párnára, szerintem egy nagypárna is jó, ja meg szerintem már a kórházba vigyél be garmastan kenőcsöt cicivédőként, és a szoptatós melltartót se hagyd ki, meg a melltartó betétet tejfolyásra. Gombolós, szoptatós hálóing?
Ja, esetleg még kórházba láttam másoknál, merthogy az én három császáromhoz nem kellett, de voltak akik úszógumit használtak üléshez.
Na mostmár tényleg hagyom a többieket is szóhoz jutni pár percig.

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Nagyon sok locsolót kívánok holnapra mindenkinek!!!! :wink: :lol: Legyen mindenki kellően büdös 8) :lol: :lol:

Kép

Kép
szolkata
 
 


Nyuszmusz: igen, lehetett levegőbuborékok-szerű mozgás :-)

csak hogy a jó tanácsokat tudd gyűjteni, nekem vannak dolgok, amiket a Judithoz képest teljesen másképp gondolok és csináltam (he-he-he :wink: )

Pl: én, mint utólag kiedrült, pusztán dísznek vettem cumisüveget. Egyik gyerekem sem használta. Sterilizálóm sem volt, bele tettem amit akartam lábasba és kiforraltam. Amit ki kell sterilizálni, azt forralni is lehet. Ha 6 hónapos koráig tudsz kizárólagosan szoptatni, akkor nincs szükség semmilyen cumisüvegre, sterilizálóra. Mert biztosan olvastad, hogy ebben az esetben nincs szüksége a gyerkőcnek semmilyen egyéb folyadékra, ételre. Feltéve, hogy nem hasfájós, mert az bonyolít (nekem szerencsém volt, vagy csak szimplán úgy gondoltam, hogy velem ez sem fordulhat elő, így nem is volt egyik gyerekem sem hasfájós). Innentől csőrös itatót is használhatsz víznek vagy poharat. 6 hónapos kortól a Szentkirályi vizet nem kell forralni, ez a legolcsóbb, nem kell több száz forintos babavizeket megvenni a 2 pici korty miatt, amit gyakorlásként bele tudsz diktálni.

Nekem az első pár hétben megváltás volt a mellszívó (Aventes kézi, ez is kiforralható), amikor már végképp szét akart durranni a cickóm, gyorsan kiszívattam. Én utáltam fejni, nem kínlódtam vele. Sőt, amit kiszívattam, eltettem fagyasztóba... amit persze utána soha nem használtam fel, kiöntöttem a mosogatóba.

Az etetőszék, előke, ajtórács szerintem simán ráér.

Körömolló: én csipesszel nyírom, nekem könnyebb.

Cumi: csak, ha feltétlenül muszáj... én ellene vagyok, bár a kisebbik fiam sajnos cumis.

Hajkefe: ez is a feleslegesen megvettek közé tartozik nálunk, csak jól hangzott annó... legfeljebb a koszmót próbáltam lepiszkálgatni vele, de a köröm ott is jobban bevált :roll: :wink:

Mérleg: én nem vennék a helyedben. ... és nem is kölcsönöznék... nincs szükség rá szerintem.... aki hajlamos a para anyuka szerepre, csak erősíti a bizonytalanságot. Ha a gyerek jól szopik (eszik), amikor akar (!) jó kedvű, 5-6-7-8-szor van pelus csere 24 óra alatt, akkor jól gyarapszik. És ne hallgass a védőnőre, hogy mérd, írd, számold.... Tudd, hogy mit akarsz és csináld úgy, ahogy nektek jó! Szerintem...

Ja-ja: pelenkázó szivacs/lap, fejvédő. Hm... ez a légzésfigyelő is érdekes... Bencénél kb. fél éves koráig mindig bekapcsoltuk éjszaka, 2-3-szor riasztott tévesen, na akkor a frász ránk jött, de erős, egészséges gyerekünk volt, nem is lehetett baj: Marcinak 2-3-szor kapcsoltam be.... A légzésfigyelőt is jellemzően a koraszülött, egészségileg veszélyeztetett (pl. öröklött hajlam bármire, szociális környezet... dohányzás, narkó...) gyerkőcöknek találták ki. A tök egészséges gyerekeknek nem lehet bajuk.

Utazóágy: nekünk van, de nem szeretem, utálatos dolog, de praktikus.

Hálózsák: minél korábban szoktasd a hálózsákhoz, hogy ne kelljen később takargatnod (kényelmi szempont).

Vízhőmérő: Bencének vettünk chicco-t, de már az első vízbemerüléskor sem működött... azóta sem vettünk másikat. Én csak a kezemmel kevertem-kavartam a vizet.

Igen, fontos: szoptatós melltartó, bele betét (vannak rossz minőségűek, szöszösek), elől gombolós hálóing.

A többi, amit írtál kell. Meg amiket Judit írt.

Hűűű, engem is beindítottál nagyon. Jó neked, hogy ilyen izgi időszakot élsz :lol:

Kép

Kép
szolkata
 
 


Szami: remélem azért csak alakul most már a látásod!!! Bár tegnap előtt én is paráztam egy kicsit, mert még mindig voltak homályaim, de tegnapra kitisztult a látásom. Végül is nekem húsvétot mondták, hogy éles lesz... :lol:

Dorka: a változatosság gyönyörködtet... vagy nem?! :roll: :roll: 8) :lol: :oops: Majd csak vége lesz.

Kép

Kép
szolkata
 
 


Kellemes (locsolásmentes ;) ) húsvétot kívánok én is! :D

Köszi Kata, rendes vagy!! :lol: Neked is!!! :D
Engem Bence biztosan meglocsol holnap, de sztem ő lesz az egyetlen 8)

Nálunk ma jött a kertbe a nyuszi, hát azt a boldogságot, mikor meglátták! Mármint nem a nyulat :roll: :wink: Édesek voltak, majd teszek képeket.

Judit, ti holnap terveztek menni, vagy ma voltatok? Holnapra esőt mondanak.

Szami, biztos rendeződik még a szemed!! Majd írj a fejleményekről! ;) De amúgy milyen érzés reggelente nem a szemüveg után nyúlni vagy kontaktlencsével bíbelődni???? Kata, neked is! Erről nem is írtatok! ;)

Rita, tök jó ez a kérdés :D
Bár Judit már részletesen válaszolt, azért én is írom a sajátomat ;)

Egyrészt nagyon szép pelenkázós kiságyunk kókuszmatraccal és szupi 3funkciós babakocsink nekünk is van eladó/ ill. lesz mire Nektek kelleni fog ;) :lol: Bár a babakocsi sportrészét épp most pakoltam vissza a kocsimba, hátha használjuk még a nyáron alapon.... :roll: De amúgy eladó ;)
Szóval mellszívót én vennék, sztem első babánál hasznos lehet (másodiknál már nem volt időm rá), viszont semmi speckó anyatejtárolóra nem költenék, mert horroráron adják és tökéletesen megfelel a decis műanyag pohárka is, folpackkal a tetején ;)
A mellszívóhoz általában adnak 1 vagy 2 cumisüveget, így azt sem vennék külön, nekem egyik gyerekemnek sem kellett, azt sem tudják mi az ;) Félévesen kaptak csőröspoharat annak a két korty víznek amit akkor már iszogattak :)
Előke, etetőszék nem kell első körben, fél éves koráig ráér ;)

Babamérleget lehet kölcsönözni, sztem max. az első 3hónapban fogod méricskélni.
Körömollót én sajátot használtam :oops: mert amiket árulnak babaolló címszó alatt, az sztem használhatatlan :roll:
Cumit vennék mindenképp, jó az ha van otthon, végső esetben... :D
Számomra a legfontosabb a bébiőrös légzésfigyelő, ez nálam alap, mi sem mutatja jobban hogy Jázmin alatt még mindig ott van :roll: :oops:
De amint a kiságyból kikerül, ez is eladó lesz a kisággyal együtt :wink: Egyébként nekünk Angelcare van, és egyszer sem riasztott tévesen. A Madarász kórházé is jó, Bencével meg az volt.

Ágyneműgarnitúrának én összesen egy komplettet vennék, rácsvédővel, takaróval, baldachinnal (ha azt egyáltalán szeretnétek), és inkább több gumis lepedőt, mert azt kell sűrűbben cserélgetni.
Kb. 20textilpelussal indítottam, de a 30is kell, ne kelljen 2naponta vasalni :roll: +nagyméretű tetra fürdőlepedő, sztem ez a legjobb, nem azok a dizájnos frottírtörölközők. Bár én is vettem olyat is :roll: később meg lecseréltem tetrára :)

Na, kb. a te listád ez volt :)

Amit még Judit írt az a szoptatós melltartó, lehetőleg több is, bele eldobható melltartóbetét, én vagy egy évig ezzel éltem mindkét gyereknél, nagyon hasznos volt! A szülés utánra eldobható hálós bugyi (császárnál a legjobb, de sztem sima szülésnél is jó lehet).
És Tena betét.

Szoptatós párnám is van, első gyereknél még jó volt, Jázminnál már csak támasztéknak használtuk :)

És amit én nagyon tudok ajánlani, az a szagzáró pelusosvödör!!! Ez nem luxus, megéri! Főleg ha nem kertes házban laktok hogy minden egyes pelenkával kiszaladj a kukához. Eleinte még nem büdi a pelus tartalma, de mikor már mást is eszik... :roll: :lol:
És nagyon klasszul zár tényleg. Nálunk a szobában van, mikor megtelik csak el kell kötni a zsákot és egyben kivinni vagy 20-30pelenkát.

Meg ami még nekünk nagyon bejött, az a formatervezett kiskád amibe bele lehet úgy fektetni a babát hogy ne kelljen tartani ha egyedül fürdeted. Illetve Jázminnál már csak egy sima kádat vettünk és bele egy ilyen macis tartót amire rá kellett fektetni. Imádta :)
+vízhőmérő, lázmérő tényleg legyen, sőt én orrszívót is vennék rögötn, bár ne kelljen jóóóó sokáig!! ;)

Nagyjából ennyi jutott eszembe, de majd gondolkodom még :)
De jó lenne nekem is újra átélni ezt!! :wink:

KépKép Kép
76vera
 
 


Kata, én paraanyuka vagyok :roll: :wink: :lol: Engem totál megnyugtat a légzésfigyelő még most is. A múlt héten pl. Jázmin a délutáni alváskor kimászott a pelenkázóra és onnan szépen le is esett... És 20mp múlva meg is szólalt a csipogó, miközben a kislányom egy hang nélkül ült a sötétben a szőnyegen úgy meglepődött... Én meg arra rohantam be hogy mi van mááááár!!! A frász belém állt :roll: Én ilyen nagyobb korban már a fulladástól félek amúgy, hogy benyeli a hajgumiját pl., bár már kiveszem alvásnál mert egy időben rendszeresen ezzel szórakozott :roll:

Tudom ez már para a köbön, de nekünk inkább hasznos mint kárunkra legyen, lévén sosem riaszt tévesen. És már rendesen megszoktam hogy csak egy kattintás és nyugodtan alhatok éjjel is.

KépKép Kép
76vera
 
 


pár kép :)

Jázmin kapott gumicsizmát és kipróbálta...
Kép

ezek pedig mai képek:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép Kép
76vera
 
 


Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, tippeket! Nyilván mindenkinek más a véleménye, más vált be, gondolom sok dolog baba és szülőfüggő is. Próbálom ezekből összerakni, hogy mi az ami tényleg fontos és mi az ami felesleges. Azt már én is kinyomoztam, hogy babamérleget lehet kölcsönözni, úgyhogy azt nem veszünk. Nekünk az ajtórács a kutyus miatt kell, mert őt az elején nem akarjuk beengedni a gyerekszobába. A légzésfigyelőt mindenképp megveszem, ebből a szempontból én is parás vagyok, és a barátnőméknek is nagyon bevált.

Köszi mégegyszer mindenkinek!!!!!!

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Rita!
na tessék! ahány ház annyi szokás. én si megint mást írnék, így nem teszem, úgy vegyesen, mindenkiéből egy kicsit. Kinek hogy vált be, de sok mindent a baba születése utánra hagynék, lehet nem is kell címszó alatt... meg a rokonok is hozhatnak pl etetőszéket, kinézed, és megmondod milyet kérsz. sok dologban így kell gondolkodni, Ruhát én sosem engedtem hogy vegyenek. A csajok ismerik az ízlésemet, és tudják mennyire ragaszkodom ahhoz.

Szemes csajok!
komfortérzetről nem számolt be senki! hadd irigykedjek már egy kicsit! :lol:

Vera!
Húú de irigylem a kertet, most a mienk robbantott, de már csak két hét!!!!!!!és beindul a nagyüzem.

Na közben locsolónk jött

Nagyon édes Jázmin az új szerzeményben!

Az ötlet is jó a csoki? keresgélés. majd jövőre a szép kertünkben...régebben én is akartam, de mi mindig elmegyünk, ma ugye az idő miatt nem. Bár tegnap sem voltunk, bejött egy óriás mézrendelés pestről, és jöttek érte, szóval első az üzlet címmel, maradtunk. nem bántam, pihentem legalább, annyit takarítottam a elmúlt napokban, fáj mindenem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bbj 2010.04.05 09:38-kor.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Jelentem itthon vagyok és egyben :D

Hívtam ma a dokit hogy jó lenne-e délután erre mondta hogy akkor szerdán benn lesz és majd akkor menjek 8)


Babakelengye:
Nagyon sokmindent lehetne venni,de nagyon sok marhaságot is rádszeretnének tutmálni
Mellszívó nekem Robikával nagyon bevált mert kézzel valahogy nekem nem ment-én a tudatlanságnak tuddtam be-utána persze rájöttem hogy is kell de csuda jó szerkenytyű ez az aventes mellszívó
etetőszéket én sem vennénk elsőre mert az még annyira ráér!
A csajok amúgy szerintem mindent nagyon precizen leírtak neked
És amúgy a jó rokon megfogja kérdezni mire van szükségetek,ha nem akar baromságot hozni,de fogtok kapni azt is hidd el!
Mi a +35fokban kaptunk téli ruhát,persze hogy cinkésen raktam el 56-os méret volt,Robika júniusban született :wink:

Kép

Kép
katlina
 
 


Hali.

Én is kicsit belevauvau, ez a tervezgetősdi felcsigázott :) Nosztalgia...

De mivel már mindenki írt sokféle verziót (én is, csak mire ideértem, megírtad a konklúziót, szal nem rakom be :) ), én csak annyit, hogy érdemes prioritási sorrendet felállítani a beszerzendő dolgokról, mert sokminden nem fog azonnal kelleni. Illetve menet közben is változhat a véleményed :D Meg a költségek is eloszlanak.

Egyébként pedig Avent-es mellszívóm (kézi, amit Kata írt), és 125 ml-es cumisüvege(i)m van eladó :)

Jaigen, orrszívóból csak porszívósat érdemes. Nemrég vettem elemeset (hogy éjszaka ne zajongjunk, ha muszáj szívni), de lópikula...

Mocorgásokhoz gratulálok! Merthogy simán érezheted már :lol: És csini kismami vagy :)

Szééép, Húsvéti időnk van...

Csütörtökön voltunk Abonyban, kisoroszlánt simizni...persze fotó nincs; gép lemerült, a mobilommal meg nem bírtam elcsípni a simizős pillanatot :?
Luca meg úgy tűnik nem fél a nagytestű állatoktól... Az egyik pacit úgy simogatta meg, hogy odaugrott (éppen legelt, fejét kitéve a karámon), szinte ráfeküdt a ló orrára és megpaskolta a sörényét :D Paci koma meg se rezzent...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Vera, elsőre az fogott meg, hogy milyen szép Jázmin haja :lol: Élvezték a gyerekek a keresgélést? :) Én is szerettem volna, de Anyukámék kertje jelenleg nem alkalmas ilyesmire...

Katlina, akkor mégsem lesz szabin a héten? :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Nálunk nyugi van 10 óra óta... fiúk locsolkodni vannak a szomszédoknál... én meg pakolásztam, mosok, kitakarítottam... most ültem le egy ezred másodpercre... :roll:

Szemem: Ma egy kicsit homályosabban, mint tegnap vagy csak nem süt a nap... :roll: Kell még szokni, sokszor kell még fókuszálgatnom közelről távolra váltáskor és vissza. De élesen látok! Szokatlan,hogy oldalt fekve is tudok nézni tv-t, ha a fiúkat szeretgetem, akkor nem ütköznek bele a szemü keretbe, este alváshoz nem kell letenni az éjjeli szekrényre, reggel nem kell felvenni, ha valamelyik gyerkőchöz kelek. Szerdán megyek az Írisz Optikába ellenőrzésre, majd kivi leszek, ott mit mérnek.

Húsvét után lehet megint koplalni... már alig várom, mert az elmúlt napokban kicsit sok süteményt (is) ettem... :roll: 8) :lol:

Vera: az a gumicsizmás kép!? Nagyon állat... eszembe nem jutott volna a kádba ezért vizet engedni... :lol: :lol: :lol:

Ki mikor indul oviba/bölcsibe? Nálunk B. még itthon lesz kedden és szerdán, mert még összevont csoportok lesznek, csütörtökön indul az élet az oviban.

Kép

Kép
szolkata
 
 


Sziasztok!

Rita:hát igen nagyon nagy a kínálat és az elején szerintem nehéz eldönteni hogy mi az ami mindenképp kell és mi az ami nem.Én pl.csak azt a kis kézi mellszívót vettem 1-2ezerért és nem a Aventeset tizenezerért és milyen jól tettem mert nem is volt annyi tejem hogy tudjak még plusszba fejni sajna,mi légzésfigyelőt sem vettünk én 4hónapig együtt aludtam vele egy szobában utána külön de szerintem úgy rá áll a fülünk hogy egy pillanat alatt felébredtem ha meg nyekkent a lány ja és nekem se volt légzésfigyelőm annó és mégis itt vagyok de ez nyilván egyéni én nem paráztam. :D Orrszívónk nekünk olyan volt ami hálózatról lehetett működtettni szerintem az nagyon klassz,akárhova magaddal viheted és nem kell hozzá porszívó :lol: .

Judit:nem locsoló bálba megy a vendégem,csak most tudnak vigyázni a gyerköcre tetoválok :wink: .

Vera:cukik a képeken a gyerekek,mi még ki se tettük a lábunkat ma voltak nálunk vagy tízen én meg 5re megyek az üzletbe.

Kinek mi volt a húsvéti menü???Én stefánia szeletet készítettem majonézes krumpli salival,hideg tálat zöldséggel sonkával sajtal tojással és két féle sütit.

Nekünk még holnap nincs ovi majd szerdán kezdődik az élet!

Kati Kép
virag9
 
 


Kati!
Aha amint mondottam üzlet a üzlet, akkor kell dolgozni amikor munka van...

Nálunk kocsonyát csinált öcsém, vagy 30 tányérral, én tarját főztem, a szokásos tojat, retek, és az elmaradhatatlam zöldhagyma.

Nikék lusták voltak, és kihagyták a mai töki pomposomat, pedig fini lett... süti reszelt túrós (borzas kata, túró rudi) ki hogy ismeri, és sajtos-köményes rúd. És asszem Katához csatlakozom, ha elfogytak a kaják....

Nálunk a két nagypapán kívül nem volt locsoló, igaz nem is hiányzott

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Szió,


mi is már itthon pihizünk, nagyiknál-dédiknél voltunk.
Nálunk Bálint volt a legnagyobb sütievő, nagyon élvezte a piskótákat :) Fel is csúszott rá pár deka, 10 kiló lett :)
Szabi meg a locsolkodást élvezte, még verset is mondott, egyik mamája könnyekig meghatódott rajta :)

Rita, jöhetek én is a praktikákkal, eladó holmikkal????? :lol: :lol: :wink: Sokról már a többiek is írtak, én meg ráerősítek :)

Ahogy eszembe jut:
kókuszmatrac nagyon jó, biztonságosabb is, meg amikor már áll a kiságyban, nem süllyed el benne;
én is légzésfigyu-párti voltam/vagyok, főleg hason alvó gyerekek mellett én így voltam nyugodtabb; (eladó a miénk is :), Baby Control a neve, vidijókazival;)
gumis lepedő praktikusabb;
legalább 110*110-es fürdőlepedőket vegyél, a 70-*80-asakat gyorsan kinövitek :)
ha cumisüvegre kerül a sor, AVENT kezdőszett 5.500 FT körül van: 4 db cumisüveg, 1 cumi, 1 c.üvegmosó kefe, 2 db pót etetőcumi van benne.
Mellszívó jó ha van, nekem AVENT volt, bevált.
Drága szopis hálóig helyett az elöl gombosok is nagyon jól megteszik, sőt, a legjobban a spagettipántos, A vonalú hálóruci vált be nekem, jó volt szoptatni is benne éjjel.
Ja, babakocsink is eladó :)
Mérleg: nekem kellett, nálunk nem volt elég az anyatej a fiúknál, muszáj így néha mérnem őket, a szopit. Bérelni 1-2 bababolttól is lehet.

A babamocorgáshoz gratula!!!!

Vera, de szépek a gyerekek, mint mindig! :)
Nagy élmény nekik a tojáskeresés, nálunk is volt!

Katlina, azért várom azt az SMST-t :) Kitartást erre a pár napra :)
Most mondjam, higy irigy vagyok? :) Tényleg!!!

:wink: Kép össznépi tojáskeresés Kép örülünk Kép Bálint Kép versmondás Kép sütifaló :)

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Húh, de sokat írtatok! Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a szülinapos köszöntéseket! Mennyi az annyi? Tripla X! :mrgreen:

Mindenre nem tudok reagálni, csak kutyafuttában.

Katlina! Nagyon izgulunk már értetek!

Rita! Tudom, ilyenkor az ember gyorsan elrohanna és megvenne mindent, de néhány dolog tényleg ráér. Meg amit a többiek is írtak, kinek mi vált be, kellett/nem kellett. A drága szoptatós hálóing helyett szerintem is megteszi az elöl gombolós. Egyrészt tényleg több ezer forint egy hálóing, és kell belőle legalább 3-4 alsó hangon. Merthogy minden nap egy hálóing szennyesbe megy. Legalábbis nekem ömlött a tejem (bocsánat!) az első néhány hónapban, reggelre csurom tejcsi volt minden. Szoptatós melltartó is nagyon praktikus, bár nekem sportmelltartóim voltak abban az időszakban, tökéletesen működött. A melltartó betét viszont nagyon kell és hasznos! Meg amit már tényleg írtak, tejszaporító tea, homeos bogyó. Mellszívó jó ha van, már akár a kórházban is. Én soha nem fejtem magamnak, meg sem próbáltam, Aventes mellszívóm van nekem is, rá kell érezni, hogy hogy kell tartani, de utána gyorsan elvégezhető vele a művelet és alaposabban, mintha kézzel fejnél. Én vettem hozzá Avent Via tejtároló műanyag dobozokat. Jóknak jók, csak éppen nálam is a mosogatóban kötött ki a tartalmuk.

Nem tudom striákhoz hogy állsz hozzá, meg igazából kötőszövet kérdése, de én is és húgom is az Aventes stria elleni krémet használtuk, bevált. A szülős pakkodban MINDENFÉLEKÉPP legyen bimbóvédő krém. Sőt, én itthon már bimbóvédőt (szilikon) is alkalmaztam, híresztelésekkel ellentétben nem apadt el a tejem, 27 hónapos koráig szoptattam babót. Cumi gyerekfüggő, nálunk SAJNOS kellett. Bár fogorvos húgomat leb@szta, hogy miért nem adott a gyereknek fogszabályzós cumit, amiatt nő befelé az egyik foga. :shock: De ha kikerülhető, én nem adnék a szájába.
Sterilizáló nélkül is megvoltunk, igaz nekünk sem volt cumisüvegünk, csak a teás. Az viszont üveg cumisüveg volt, forralással el lehetett intézni. Tápszert nem kapott Balázs, így több cumisüvegünk nem is volt. Úgyhogy szerintem azt is ráérsz vásárolni. Vízhőmérőnk volt, kb. 1 hétig használtuk. Nekem túl hidegnek tűnt az a vízhőfok, ugyis egy picit melegebbet engedtem. Úgyhogy utána csak kézzel ellenőriztük mi is a vizet. Nekünk is a formatervezett kádunk volt, sokáig lehet használni, először fekszik a gyermek benne, utána a kád másik oldalában ülteted.
Textilpelenkából nekünk 10 darab van, nekem elég volt. Bár sajna Balázs nem volt a büfis fajta, inkább hasfájós. Meg mondjuk én vettem még néhány mesefigurás textilpelenkát is, tehát összesen olyan 15 pelenkánk volt.
Csecsemőmérleget mi is kölcsönöztünk, aztán 1 hónap múlva mondtam Petinek, hogy vigye vissza. Csak a para van vele. Meg egyébként is minden hónapban mentek tanácsadásra, ugyis mérik a gyerkőcöt.
Légzésfigyelőn gondolkodtunk, végül nem vettünk/béreltünk. Mi sem vagyunk benne a rizikó faktorban, és Balázs fél éves koráig velünk aludt egy szobában.
Kókuszmatracot ajánlanék én is, és gumis lepedőket hozzá. Rácsvédőnk volt, hogy kellett-e vagy sem... fene tudja. Jól mutatott. Viszont a család valamelyik tagjától zenélő körforgót kérjetek, mert jó is, és a gyerkőcök is szeretik.

Ami nekem még van és szívesen kölcsönadok valamelyikőtöknek, az a terhes övterelő kismamáknak kocsiba.

Na lépek is, mert lassan bent kell lennem, bár igaz, nem megyek messzire. :D

Sziasztok!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mégegyszer mindenkinek a tanácsokat a vásárlással kapcsolatban. Nem rohanunk még shoppingolni, csak elkezdtem összeírni, meg számolgatni, majd szépen apránként lesz meg minden.

Megint fújom az orrom, remélem csak megfázás, pedig rendesen felöltözöm, vagy le van most gyengülve az immunrendszerem. Gondolom pár nap és kimászom belőle! :)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Csaba elvitte a lányokat Szolnokra, a kocsi volt/van szervízben, most lehet elhozni, úgyhogy van egy szusszanásnyi időm, megpróbálom összehozni, milyen is volt a műtét.

Én, bevallom, szörnyen idegesen mentem a műtétre. Alapból nem vagyok egy nagyon bátor jányka, így Csabával kézenfogva (mit fogva, szegénynek annyira szorítottam a kezét, hogy megfájdult neki) besétáltunk, odamentünk a pulthoz, hogy megérkeztem, és adtak a kezembe egy beleegyező nyilatkozatot, valamint egy részletes leírást arról, hogy mi fog most a mai napon történni. Aztán leültem, olvasgattam, majd hívtak, hogy pár vizsgálatot még elvégezzenek. Computeres szemvizsgálat, és hullámfront elemzés volt.

Ezután visszaküldtek a váróba, ismét vártam (még jó, hogy vittem magammal könyvet...). Elég sokat kellett várni, de jelezte a doktornő, hogy ez azért van, mert két-két műtétenként valami nagyobb sterilizálást végeznek, s az több időt vesz igénybe. De közben a doktornő is megvizsgált a szokásos olvasótáblás módszerrel, majd még feltehettem a kérédéseimet, és aláírtam a beleegyező nyilatkozatot.

Ekkor odaadták a Xanax nevű nyugtató - feszültségoldó tablettát, amiben én jobban bíztam, mint végül ahogy hatott: egy csipettel sem izgultam kevésbé, viszont folyton nevethetnékem támadt - a semmin... Ez még jobban idegesített...

Aztán egyszer jött értem a doktornő és bevitt a műtőbe. Fölvettem a zöld műtős ruhát, sapkát, és a cipőre húzható kék nejlont.
Ekkor kaptam 2x2 szemcseppet, ami érzéstelenítésül szolgált, majd utána még 1x1-t. Körbekente a szemem valami jódmentes fertőtlenítővel (jódérzékeny vagyok, mindenhol, mindig hangsúlyoznom kell), majd bemehettem a műtőbe. Két ágy volt egymás mellett, mind a 2 fölött ott volt a gép.

Először az első ágyra kellett felfeküdnöm. Jó kényelmes, fekete bőrágy volt. A tarkómat be kellett illesztenem a végén egy kis mélyedésbe. Először a doki valamilyen kézi gyűrűt tett a szememre, amire rátapadt a gép. Ekkor eléggé nyomták a szemem, kellemetlen volt, de kibírható. (utólag ez a nyomás miatti érzékenysége az arccsontomnak volt a legnagyobb "fájdalmam" ) A másik szememet is nyitva kellett tartanom, és a plafont nézni vele. Nagyjából egy percig tartott egy szemen a lebenykészítés. Ekkor jött a másik szemem. Majd mikor az is megvolt, át kellett feküdnöm a másik ágyra. Kedvesen segítettek, mert alig láttam.

Ekkor felfeküdtem a másik ágyra. Leragasztották az arcomat egy olyan maszkfélével, aminek leukoplaszt szaga volt, s amin csak az a szemem volt kint, amivel foglalkoztak éppen. Ekkor megkaptam a szemterpeszt, de már nem volt vákuumgyűrű. A terpeszt egyáltalán nem éreztem. Ekkor felhajtották a lebenyt. Egyáltalán nem fájt, még kellemetlen sem volt. Inkább érdekes, ahogy láttam, hogy egy-egy réteget felhajtanak. Utána nagyon homályosan láttam. Mondták, hogy a piros foltra nézzek végig. Akkor állították be a dioptriát. Ez volt talán a leghosszabb része a kezelésnek. Szerintem szemenként legalább 5 percig tartott. Ezután elkezdődött a lézerezés. Kattogott, s éreztem egy furcsa, égett szagot. Ez már rövidebb volt, s mindig mondta a doktornő, hol tartunk. Talán 1,5- 2 perc lehetett egy szem. Ezután visszahajtogatták a lebenyt. Ez megint nem fájt.

És...utána kezdődött az én szenvedésem: A bal szememnél minden nehezebb volt. Végig el akart mozdulni a szemgolyóm, nem tudtam a pontra nézni. Már két kézzel kapaszkodtam (szinte görcsösen) az ágyba, hogy azt csináljam, amit kérnek, s mégis elégedetlenkedtek, hogy nem jó, nem oda nézek, ne nézzek felfelé... A doktornő mondta, hogy nyissam ki a másik szememet is, ezt meg is tettem (legalábbis én azt hittem, de mégsem), de az volt a rossz, hogy nem is éreztem, mikor a másik szemem becsuktam. Nagyon nehéz volt a pontra nézni. És folyamatosan azt hallgatni, hogy nem jól csinálod, mikor közben majd' megszakadtam, hogy úgy csináljam... Egyszer én is begerjedtem, s mondtam nekik, hogy értsék már meg, hogy a pontot nézem, s nem direkt nem csinálom azt, amit mondanak... Közben mondja a doktornő, hogy ezen a szememen sok az ér és hogy eldurrantak, véreznek, folyamatosan törölni kell (gyanítom, felmehetett a vérnyomásom is, s ez sem jó hatással volt az erekre). Úgyhogy nekem ennek a szememnek a dioptria beállítása óráknak tünt, de a valóságban is több lehetett, mint a másikon. A műtét további része ugyanúgy zajlott, mint a másik szememnél. A műtét végén mondta a doktornő, hogy nem vagyok egyedi eset (ezt ugyan nem ő tette hozzá, csak én magamban: a bénaságommal), mert ma is volt egy olyan férfi paciensük, akit hasonló okok miatt csak az egyik (első) szemére sikerült megműteni... Ez azért kicsit megnyugtatott.

A végére (gyógyszer ide, gyógyszer oda) elszédültem, először leültettek, aztán le is fektettek, kellett még pár perc, mire magamhoz tértem a majdnem ájulásomból. Annyira összpontosítottam, hogy mindent jól csináljak, hogy teljesen kész lettem. Szó szerint hulla fáradt voltam.

A hazaút borzalmas volt, a nap is sütött, szédültem, hányingerem volt, sose gondoltam volna, hogy Buda ilyen messze van Ceglédtől. Mikor hazaértünk, nem tudtam aludni, szenvedtem csak az ágyban. Aztán már abszolút semmi fájdalmat nem éreztem (és azóta se érzek). Cseppentek egy nap 5-ször, bár a műkönnyel csak azért, mert mondták, egyébként egyáltalán nem száraz a szemem. Távolra elég jól látok, egészen közelre is, nekem az a 60 cm-80 cm távolság (amennyire tőlem a monitor van) nem tiszta, kicsit szellemképes. Az biztos, hogy sokkal komfortosabb érzés, mint a szemüveg vagy a lencse, bár nekem még zavaró ez a szellemképezés. Holnap megyek egy hetes kontrollra, Budára, majd meglátom, mit mondanak.

Biztos orvosfüggő ez is, mint annyi minden más, de nekem azt mondta a doktornő, hogy mindegy, milyen idő van (ha esik, akkor is) 2 hónapig ne menjek ki napszemüveg nélkül. Fél évig semmi szolárium (na, oda eddig se jártam). Személyes tapasztalatom, hogy jó minőségű napszemüveg ide vagy oda, ha sokat vagyok kint, érezhetően hamarabb fárad a szemem. De semmi fájdalmam nincs.

Katlina, az INTRALasik módszer egy szemre 227 ezer forint volt.

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Húha Szami, de jó hogy ilyen részletesen leírtad! A szellemkép meg majdcsak javul!

bbj Judit! Csőrike jó diviX-esen, vagy hogy is. :D Legalább visszaadnám a textilszatyrodat is.

Siettem, nem írtam reggel, jók nagyon a tojáskeresős képek a gyerkőcökről!

Rita! Megfázásból mielőbbi gyógyulást!

Kata! Nekem ma be kellett mennem az oviba, így Balázs ma ment bölcsibe, de a héten mi ketten is itthon vagyunk, apa holnaptól németben. :?

Kati! Otthon voltunk Debrecenben, én így nem fözőcskéztem az ünnepek alatt, de: gulyásleves, franciasaláta, stefánia szelet (tojással), krumplipüré, fasírt, sonka, főtt kolbász, diós-meggyes kosárka, linzer, kalács, sárga túró, tejszínes-gesztenyés torta. Hirtelen ennyi jut eszembe.
Ja, a fiúk (párom nem) voltak horgászni és pörköltöt főztek bográcsban krumplival, abból is ettünk és hoztunk. :D

Szóval kit mennyien locsoltak? Én magamnak hirtelen 13-at számoltam! :mrgreen:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Többeteknél láttam, hogy eladogatjátok, amik már nem kellenek. Nagy kérés lenne, ha a babkocsi eladók raknának fel képeket, meg hogy mennyiért gondolják? Még most csak kiváncsiskodok, de soha nem lehet tudni.

Húsvét: jól eltelt, nevettem annyit, hogy biztos híztam vagy 10 kilót. Szerencsére nem sok locsoló volt, pont azok, akik számítanak.

Rita: még jó, hogy feldobtad ezt a babakelengye témát, te kérdezel én meg potyázom és jegyzetelek :)
Remélem tényleg csak egy kis náthát szedtél össze, és hamar meggyógyulsz.

Kép
buthu
 
 


Katának itt is boldog szülinapot!

Kép

Ennyi voltam, sűrű volt a napom, ide vagy oda szünet, nem voltam itthon egy percet sem...munka, aztán babazsúr Katusnak. na persze ott jól elhúztuk a dumcsit...

Majd holnap reag, meg feltétlen elolvasom Szami beszámolóját!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Katus: Boldog szülinapot kívánunk Neked!!!!

Szami: hát ez tényleg bonyolultabb volt. Én is holnap megyek itt Szolnokon ellenőrzésre, majd kivi leszek, erről a napszemü viselésről itt is kérdezek. Rajtam pl. ma nem is volt egyáltalán, pedig reggel, meg délután is jártam kint. Na nem órákat, de serdültem, perdültem kocsival gyerekekkel. Hmmm. Remélem rosszat nem teszek. Majd mindenképpen írj, mi volt!

Katlina: neked kötelező lenne legalább fél naponta bejelentkezni.... De ma voltál dokinál is?!

Kép

Kép
szolkata
 
 


Kata, boldog 3. szülinapot!!!

Kép

Niki, tegyél majd képet, annyira édes volt Kata a tortánál ahogy befogta a fülét :)

Jó volt a buli, köszönjük a meghívást. Ákos azt mondta hogy ha tudta volna hogy a fiúk söröznek-boroznak, akkor odajött volna :lol: De majd legközelebb ;)

Olga, akkor volt locsolód bőven :) Engem csak Bence, apukám, apósom és Ákos nagybátyja locsolt meg. Ja, meg egy 9éves kisfiú még amikor is én elvittem Bencét hozzájuk locsolkodni :roll: 2kislány tesója van, és az egyik Bence ovis szerelme. Az egyik :lol:

Szami, nagyon jól leírtad a műtétet, tényleg más volt mint a miénk. Azt az égett szagot én is éreztem anno, most hogy írod nagyon visszajött.
Ezt a bevérzést, az erek eldurranását nagyon ijesztő volt olvasni, még jó hogy ott tudják mi a teendő és ők nem esnek kétségbe!
Mire mentek a körútra, már semmi szellemképed nem lesz ;)
Mikor is indultok pontosan??

Rita, én terhesen minden kis betegséget összeszedtem, főleg az elején. Az orrod meg végig be lehet dugulva, ez terhességi tünet ;)

Dorka, de édesek a fiúk!! Most nézem hogy Szabi egész sötétbarna hajú lett, Bálint meg szőkés? Vagy csak a fények? :)
Bálint hogy nézi a sütis tányért :lol:

Kati, szemöldöködről még nem tettél képet!! Pedig kíváncsi vagyok ;) Virágot sokan meglocsolták?

Katlina, te hogy vagy???? Vajon holnap meglesz Vencel baba? :wink: Drukkolok nagyon!!!

KépKép Kép
76vera
 
 


Kata!
Boldog Születésnapot!!!!!!!!!!!!!!



Megvagyunk,egybe........
Ma megyek dokihoz,majd este írok 8)

Kép

Kép
katlina
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?