Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szirom,
Az éjjel nálunk is érdekesen alakult, 8-kor elaludt, aztán már fél 10-től nyöszörgött és fél 1-kor felsírt. Lázasnak tűnt, az is volt. Kúp, itatás, aztán etetés, mert kérte és persze köztünk aludt reggelig. Viszont ma egész nap nem volt gond, bár nyűgösebbnek tűnt, meg a séta alatt is feltűnően csöndes volt és bágyadt. Viszont nálunk a fogacska tör előre ezerrel, más a 2. felső látszik elég intenzíven.

Kenyérhéjtól nem volt semmi gond, nagoyn tetszett neki, alig lehetett az elázott héjat elvenni tőle. Szóval, szerintem próbáld ki Kép

H.

Kép
hanzika
 
 


Szirom!

Ez méga régi pontgyűjtő, most júnisu 30-ig még ez van érvényben. Hát remélem hogy akkor concordot is küldenek, ezt a trio-t nem ismerem.
Sok kicsir enem akarom, nekünk vonat van, igaz lego , de utánaérdeklődtem és ugynaazt tudja pontosan, olyna óriási macit megh nem szeretnék, vane egy óriási kutyánk,a szekréyn tetején, az épp elégKép Szóval vagy ülés vagy tricikli. De kezdek hajlani az ülésre, legfeljebb eladom a brevinket vagy az újat, és inkább vezsek belőle egy rendes 12-es kisbicajt, mert Emma úgyis arra vágyikKép A játszón mindkitől elkéri. Magasabb motort meg már 3000-ért kapok neki. Triciklink meg van, de sokkal nehezebb hajtani mint a lánchajtásút.
Köszi az együtt gondolkodást, azt hiszem marad az ülésKépKépKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Manó:
Tisza-tó: Sarudon van telkük szüleimnek, ez Poroszlótól nem messze van. A világ vége, innen már nem vezet út sehová, úgymond egy zsákfalu.
Emma már nagy, úgyhogy ő biztosan mindenhol fürdethető a Balcsiban is és a Tisza-tóban is. Vikót még egyikben sem merném megfürdetni, főleg főszezonban nem és a strandon. Abban igazad van, hogy a Tisza-tó minden évben le van engedve és tavasszal újra töltik és folyamatosan cserélődik a víz is, de fő szezonban a strandon legalábbis Sarudon nem tűnik túl tisztának, bár lehet, hogy csak fel van keveredve. Ha csónakkal bemegyünk a nádas mögé, ott tényleg van olyan rész, ahol kristálytiszta. De ott meg veszélyes.
A Balcsit évek óta nem láttam közelről, mármint a vizet. De ahogy Sziromék mennek - külön stég - úgy lehet, hogy meg lehet fürdetni benne Miksát.
Mikor mentek Abádszalókra?

Szirom:
Nagyon ügyes Miksa. Az esti nyűgösködés nálunk is megy. Vikó ugyan általában 1/2 10 felé elálmosodik és el is lehet altatni, de mostanában előfordul, hogy 6 után elalszik és nincs szívem felkelteni, olyankor persze nem tudjuk letenni 1/2 10-kor, de ez logikus is. Meg kell várni, amíg már semmi se jó neki, akkor le lehet tenni. Vikó is ébred mostanában éjszaka, bár fogról még mindig szó sincs. Nem sieti el a dolgot.

Képzeljétek tegnap voltunk doki néninél a nátha miatt. Nem lett náthásabb, de úgy tűnt, hogy kezdi zavarni a dolog, lehet, hogy ezért is ébred. Nincs semmi baja, kaptunk orrcseppet. Hát iszonyú kűzdés becseppenteni...
Különben nem is ezt akartam írni, hanem, hogy a doki nénit szokás szerint komoly tekintettel méregette és adott neki valami műanyag játékot. Nem fogadta el tőle, csak nézett ránk. Aztán mikor vége volt a vizsgálatnak, akkor neki adta a kis játékot. Amikor mi nyújtottuk felé, azonnak elvette és már a szájában is volt. Ha mi nyújtunk neki valami, azonnal elfogadja, ha idegen, akkor nem. Érdekes.

Kajcsi: Tegnap próbáltunk valami sonkás tésztás őrületet, hát szinte biztosak voltunk benne, hogy nem fog neki tetszeni. Zoli ezért hozott neki sütőtököt. Kóstolgatás, meg fenntartások nélkül azonnal behamizta az első kanállal, a másikat bezzeg óvatosan kóstolta meg. Csak azt tudnánk, hogy honnan tudja, hogy tuti olyat hoztunk, amit szeret.

Ildi:
Ha láttok valami elfogadható hátihordozót, akkor szólj nekem. Köszönöm.

Hanzika:
Remélem Marcusnak hamar kijön az újabb fogica, és akkor már nem lesz semmi gond.

Miciékkel vajon mi lehet? Jó babázást!
Marycus
marycus
 
 

 
 

Lányok!

Pont most láttam a másik topikban, hogy valaki a Tatonka hátihordozóra esküszik, amit hegymászóboltokban lehet kapni. No, megkerestem nektekKép

http://www.mountex.hu/index.php?ac=prodsofcat&value=13

Hanzika! Hajrá fogacska, jobbulást Marcusnak!Kép Én még mindig nem tudom Miksáét megnézni, egyszerűen nem hagyja. Ráfeszíti az ínyére a felső ajkát, az orrát felhúzza kicsi ráncosra, szuszog is hozzá, meg kell zabálni, de a fogát nem látomKép

Marycus! Hát akkor az a telek jó közel van az ember családjának a falujához. Poroszlótól már egy köpés, egyébként ott szoktunk halat venni időnkéntKép

Manó! Akkor én is a Concordra szavazok, végülis tényleg az a legértékesebb darab. Ha megtartod, akkor Emmának lesz egy igazán jó ülése, ha meg eladod, akkor is jó vásárt csinálhatsz!

Kriszta, Ildi, merre vagytok? És Mese? És tényleg Miciékkel mi lehet?

Még azt akartam mesélni, hogy most már el sem merem hagyni a járóka környékét, mert Miksa állandóan álldogál, és esik és kel. Vagy együtt mászunk, mert önveszélyes a kiskrapek. Tegnap este az arcát verte be a kiságy rácsába annyi idő alatt, amíg a törülközőjét kiakasztottam. Az egyik rács az egyik pofacsontot találta el, a másik a másikat... Még a homloka is piros lett. Ma reggel együtt másztunk, aztán mégis orra bukott, illetve a homlokát verte oda, lett is egy puklija. Azonkívül még számtalan szúnyogcsípés tarkítja a kölyköt, pedig már bevetettünk mindent, a rovarégető lámpától a konnektorba dugható párologtatóig. Csajok, én annyira féltem, hogy egyszer baromira odaveri magát... Tudom, hogy meg kell tanulnia, hogy nem szabad elesni, mert megüti magát, meg előbb-utóbb tudni fogja, hogy mire kell figyelni, de én most tényleg parázok egy kicsit. Pedig olyan ügyes, de mégis becsúsznak ilyenek.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, csak hát Máté is ezerrel fogzik, még mindig háromnál tartunk, de se éjjelünk, se nappalunk Kép Na, jó ennyire nem tragikus a helyzet, de kissé nyügi...hiába, férfi Kép

Vmelyik nap kapott halacskás bébiételt is, úgy látom, az is favorit lesz Kép

Szirom,
Nagyon ügyi Miksa, innentől már nincs megállás, hajrá! Kép
Az ilyen potyogások miatt szavaztam anno a hálós járókára, abban nem történt szerencsére semmi baja egyiknek se. (bár még Máté nem áll, csak ha fogjuk)

Viszont ülni már nagyon szépen ül a babakocsiban, szabadon még csak úgy, ha tartjuk.

Marycus,
Tényleg érdekes, amit írtál, mármint, hogy mástól nem fogad el játékot, meg a kaja is. Nagyon okos kiscsaj! Kép

Hanzi,
Szavadon foglak, úgyhogy akkor valamikor gyere el velem léccccci a Brendonba Kép
Fogakkal mi újsi?

Tényleg, hol van Mese, Mildi? Mici gondolom erősen babázik, de lassan jöhetne élménybeszámolni Kép Jaj, és mi újság Judittal? Kép

Csajok, holnap vége az ovinak Kép Jövő héttől rendeltem már kaját a FoodExpresstől, nem fogok én két gyerek mellett főzőcskézni, meg hát akkor menni nem is tudnánk sehova. Jaj, és úgy fest, hogy végre veszünk légkondit! Kép

Manó,
Én vevő vagyok a Concordra, ha eladod! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Marycus!

Így nem rémlik hogy hol van, én csak Abádszalókot meg Tiszafürdet ismerem, d emajd megnézem. Még nem tudom mikor megyünk hosszabb időre. De pl most hétvégén ismegyünk. már ha a malacom engedi, mert nem fogjátok elhinni d emég mindíg betegKép nem akar múlni eza hasmenés, semmilyen kezeléstől. Pedig azt monták ha van étvágy anem lehet nagy a baj, de mégse múlik. Nekem vane gy olyna érzésen hogy ilyn rágcsálóknál úgy van ez , ha egyszer beteg lesz az el is visziKép

Szóval visszatérve, azért Emma sem olyn nagy lány még hogy mindnehol fürödhessn, de a legveszélyesebb a strand. Főleg ha meleg vizű. Így tehát pl a strandok gyermek medencéi is! Olynaba soha nem szabd beengedni az ilyne picit. De pla a baltonba tavaly is több baba fürdötta topikból, ismerősöknél is, és tavaly nyáron ők olyan 10-12 hónaposak voltak és semmi bajuk nem lett. Egy kislány lett beteg Ausztriában!!!, egy szupi tiszta strandon, csak sajnos bement a melegvizes medencébe. Állítólag 29-30 foknál melegebb vízbe nem szabad vinni.

Képzeljétek Emma tegnap kimászotta kiságyábóla pelenkázóraKép Úgy látzsik kéne vennünk valami nagylányos ágyta neki, pedig csak őszre terveztem ezta beruházástKép

Kriszta!

nem ígérek semmit, mert lehet hogy beleszertünka concorba ha meglátjuk hogy zat tartjuk megKép De ha mégsem akkor szólok. majd a férjem is meg akarja vizsgálni, hogy milyne is az az ülés. Egyébként zat sem tudom még mindíg hogy mennyibe kerül, enm volt időm elmenni megnézni, illetve tegnap a Minim manóban voltam d eott nem láttam ilyet. na meg Emma úgy rohangált, hogy nem is nagyon keresgéltem.
Ha sikerül ma feladom a levelet a nestlének.
Remélem concordot küldenek, mert ha azt a triót,amit szirom írt akkor végképp nem tudom hogy az mennyit ér ne meg hogy egyáltalán hol nézzek utána, még sosem hallottam róla.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Képzeljétek, most írtama nestléneke gy érdeklődő levelet, mert közbe kiderítettem hoyga concor fixmaxa berndonBAN 32 e körül van, míg ez az új trio guard 15 vagy 16e Ft csak ugyanott. Azért ekég szemétség ez a nestlétől, a mi pontgyűjtönkön az volt hogy 2004 júnisu 30-ig concord fixmax, hát remélem tényleg azt adnak. Most vároma válszuk, ha nem írnak akkor felhívom őket mert nem mindegy. Akkor lehet inkábba tricikli, ha nem a concord van már.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Csak egy kép erejéig, Máté ma benyomott két piskótát Kép
Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Válaszoltak. Jún 30-ig concord, úgyhogy holnap gyorsan beküldöm. Kiváncsi vagyok nagyon erre az ülésre, hogy milyen, sokan dícsérték.

Kriszta!

emma is szerette a piskótát, sokat nyamoggott. Bár ő bulátával kezdeett azt hiszem.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Marycus,
voltunk a Brendonban Hanzival hátihordozókat nézni. Ami a hátnak kényelmes és állítható volt, az 30 felett volt. Attól is függ, szerintem hogy mennyit és hol akarjátok Vikót cipelni. A legolcsóbb 17 ezer valamennyi volt. (különben a Brendonban vagy 3 féle volt, MegaToysban egy Brevi 34 e. körül, s nem öt pontos volt a biztonsági öve csak 4!!). Mi ezek után eldöntöttük, hogy a Tatonka Kidet vesszük. A Mountexben azt mondták, hogy nincs és nincs az egész hálózatukban, és nem is fognak rendelni. Csak a drágább van. Nagy dilemmázások után végülis megvettük a Tatonka Babyt. Remélem nem vertek át bennünket a nagyobb üzlet reményében!!!

Sarudot én is ismerem. Hát ott én akárhányszor voltam napközben, az bébinek szerintem alkalmatlan fürdésre. Egy világos fürdőrucim estére tiszta sötét lett az iszapos víztől. Viszont egyszer reggel kimentünk, amikor még nem voltak csak páran, és gyönyörű tiszta volt a víz!!!

Már mindenkinek van foga?? Máténak 3 ??? Tominak még a foga csücskét sem látom.

s Kriszta,
halas bébiétel Máténak??

Nekünk úgy néz ki vigyázni kell minden allergizáló étel bevezetésével, a családi örökségek miatt. S az ekcémája sem akar elmúlni.
Most vettem újabb szereket a dokinéni tanácsára, már több gyerkőcnél bevált.

Okulásul, nevek említése nélkül viszont leírom hogy jártam. A dokinő leírta a két szert egy papírra, hogy mit kell venni. (nem vényköteles, csak hogy én tudjam, mit kérjek).
A gyógyszertárban egyik sem volt, rendelni kellett. Viszont a krémet nem tudták egyértelműen beazonosítani. Én mondtam hogy ekcémára kell, s hogy ez egy testápoló krém. Hosszas töprengés után valamit kiválasztott, megrendelte. Másnap 4 után mehettem érte. A bizonytalanságot még mindig éreztem a krémet illetően a részükről. Azt mondták biztos, hogy jól választott a kolléganő. Fizetek, számlát kérek, s közben biztos ami biztos elkezdem olvasni a leírását. Első mondata: szoborreás bőrre, túlzott faggyútermelés stb. Hát ez biztos, hogy nem az én ekcémás, száraz bőrű fiamra való!!!
Mondtam, hogy én ezt nem viszem el. OK. Akkor kérdezzem már meg a dokinőt pontosan mi is az a krém??? Felhívom, persze már ő sem dolgozik, így extrán zavarom, nincs is nála prospektus a pontos nevekkel. De nem lepődik meg miután megtudja, melyik gyógyszertárban jártam. Másnap pontosítunk.
Megtudom, igenis az a neve a krémnek amit felírt nekem. Különbenis vayg három féle krém van a termékcsaládhoz, s egyértelmű a nevük. Újra a gyógyszertárban. Közben előkerül még egy krém valahonnan (lehet hogy megrendelték???), de persze ez sem az ami nekem kell.
De már nem is érdekel. További rendelés elfelejtve, átmegyek egy másik gyógyszertárba. Mondom mit kérek. S csodák csodája, kapásból tudják miről beszélek. S nem akarnak rámsózni szteroidos kenőcsöt sem. Hát nem érdekes??
Tanulság: Nem mindegy hol váltod ki a spéci gyógyszeredet, s főleg érdemes elovasni a leírást, hogy tényleg azt kaptad-e amit akartál!!!
De mi van azzal, aki nem olvassa el, s megbízik a szakértő gyógyszerészben?!

Bocs, hogy hosszú voltam de kicsit kiakasztottak!!

Hanzi,
bocsi de betelt a telefonom az sms-ekkel, s nem vettem észre. Már etettem, mikor vettem az üzidet. Tortellini levest megcsináltam, tényleg fini!!!

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Manó,
Igen, már én is néztem, a Concord tényleg 30 körül van, úgyhogy nem tudom, hogy jött a Trio!!! És ugyanannyi pontért adják? Most a Trio 440 pontért van.

Nildi,
Igen, már 3 foga van, vagyis a harmadiknak még csak a csücske van kint, az első kettő már szinte teljesen Kép
Halas kajája a Kecskemétinek van, talán krumplival volt....??

Nem semmi, amit a gyógyiról írtál, ezek után, ha olyat váltok ki, amit nem ismerek, tuti elolvasom mi van ráírva! Azért tényleg felháborító, főleg, hogy a gyerekének veszi az ember Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Hát zombisodom rendesen...Kép Képzeljétek, Miksa este sem hajlandó mást csinálni, csak állni és kész. Ha aludni kéne, ő akkor is állni akar. Tegnap este már dőlt-borult mindenfelé, de hiába fektettem le, szinte azonnal föltornázta magát, és úgy visított. Aztán beverte a fejét, akkor azért meg azért sírt, na ez ment 3/4 1-ig. Kézben sem lehetett elaltatni, pedig már bizisten azt is megpróbáltam. Nem olyan kicsi baba ő már, tulajdonképpen lehetne kicsit sírni hagyni, de hát nem mertem otthagyni, mert önveszélyes volt, amit csinált. Aztán végül sétálgatva szopiztattam (már vagy hatodszor), abba aludt bele. De ezzel még nem volt vége a megpróbáltatásoknak. Az ember reggel ment horgászni, 5.20-kor ébresztő, halkan kioson a ruhájával, cuccocskáival, a fürdőben leteszi, ami a kezében van, és hát nem megszólal a telefon?KépKép A szomszéd bácsi nem győzte várni a páromat, aki egyébként még sose aludta el a horgászatot (megjegyzem most is időben voltak), aztán fölcsörgött, tuti ami sicher. Láttátok, milyen közel van a fürdő a kölyökhöz, na persze, hogy fölébredt. És úgy látta a fényekből, hogy reggel van, úgyhogy szopi után ott folytattuk, ahol abbahagytuk. Fölhúzza magát, ordít stb... Aztán fél 7 után nem bírta tovább és egy órát még hajlandó volt aludni. Azóta is dörzsöli a szemét, és most talán bealszik a járókában, most eléggé fekvő helyzetben matatja a játékait. Hát elég gáz a helyzet. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy napok óta nem aludt rendesen nappal sem, így tegnap délután beájult, és 3 és fél órát lehúzott, este 7-kor ébredt. Valami tanácsot kérek, lécci, lécci! Most végleg elromlott az én jól alvó kisfiam?

Ildi! Hát tényleg borzasztó, amit írsz. Mondjuk én mindig elolvasom, amit ráírnak, de ez nem menti fel sem a gyógyitárat, sem a doktort, hogy pontosan azt adja, ami kell. Mondjuk én azon lepődtem meg anno, amikor a doktor felírta az Elocomot Miksa pöttyeire, és mondta, hogy ne foglalkozzunk azzal, hogy az van ráírva, hogy 6 hónapos kortól. Nagyon óvatosan használtam csak.
Ezt a Tatonkát sajnálom, de legalább jó a drágább? Pedig már én is épp kezdtem volna rábeszélni az embert. Dehát azér mi nem túrázunk annyit, a fene tudja...

Kriszta! Most hogy Ildi is kérdi, a halon én is csodálkoztam kicsit, mert a Kismamás táblázat 12 hós kortól írja. De az a lényeg, hogy Máténak jól esett és semmi baja a tőle.

Manó! Hát azért baromira nem mindegy, hogy Concord vagy egy no name. Különben hogy jött nektek össze ilyen baromira sok pont? Én csak a fürdőköpenykét mertem előirányozni, mondjuk mi csak az üveges kaját vesszük, meg most gondoltam, hogy megnézem a 7 gabonás pelyhet. Tegnap kapott Miksa Hipp almás-banános cuccot teljes kiőrlésű gabonával. Először nem kellett a darabkák miatt, de aztán Sinlaccal keverve szépen elnyammogtuk, és nincs baja tőle.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kriszta! Kihagytam nyammogó Mátét, aki csuda nagy srác már! ÉdesKép És nagyon komolyan veszi, amit csinálKép
A sapkával elégedett vagy, jó ez a típus? Miksának ma megyünk venni néhány nyári cuccot, neki is kéne valami még.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
A Kecskemétinek ez 5 hós kajája, de megmondom őszintén, hogy nem is nagyon tudom, mi van abban a táblicskuban, annyit tudok, hogy apró magvas, és tej nuku még Kép Más meg hadd szóljon Kép Végülis Regi is egész jól van, talán Máté is megmarad Kép
Amúgy ez a piskóta vmi új (vagy én vettem régen), mert teljes kiörlésű búzalisztből van, azért is ilyen sötét, nem áztattam kávéban Kép

Máténak 3 ilyen kendője van, én nagyon szeretem, és ő se tépi le szerencsére. Kép Amúgy a babaszobán vettem, egy lány csinálja őket, sok színben van, és kemény 500 pénz Kép

Hát az ácsingózáshoz nem nagyon tudok hozzászólni, Regiről nincs ilyen emlékem, de tény, hogy minél több mindent tud, annál inkább szeretné azt gyakorolni éjjel-nappal Kép Reméljük, hogy minden csoda 3 napig tart, és talán egy-két héten belül már úgyse lesz újdonság neki...Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Manó,
Nem tudod véletlenül, hogy mennyi a Concordnak a Lift Pro C-Line ülése?
Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Ildi!

Hát ez nem semmiKép Én is el szokatm olvasni, d ecsak itthon, mielőtt beadom vagy bekenem.

Szirom!

Úgy hogy Emma tápszres, és ő reggel beba2 bifiduszt vagy nana2-t, este beba2+iszik még mindíg. És e mellé még imádja a nestlé babi ételt. Amíg nem jártunk bölcsibe csak azt ette. Így lett bébiételes 210 pont körül+ a tápszerek 8 és 10 pont x kb20 db, szóval így.Kép ja, és 4 hónapos kora óta gyűjtöm.

kriszta!

nem 470 pont. De akkro is! Az a 30 pon egy partedlit ér náluk.

Sajna nem tudomKép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! Így már értem a dolgot. Hát nekünk ugye csak az üveges kaják vannak. Figyusz, már annyit akartam kérdezni, te hol tartasz a diétáddal? Én éppen most keseredtem el, mert -13-nál tartok, ebből a 90 napossal -5-öt értem el, és már épp kezdtem megelégedni magammal. Nahát ehhez csak annyi kellett, hogy ma elmentünk az Árkádba, megláttam magam egy-két nagy tükörben, kész is voltam...még mindig tiszta gáz. Aztán még kaptam egy digimérleget, amit már régóta szerettem volna. Na az igaz, hogy nem reggel álltam rá, de 2,5-lel többet mutat, mint a régi mérleg. El vagyok keseredve.

Kriszta! Ha Reginek lett volna ilyen álldogálós időszaka, arra emlékeznél, az tutiKép Különben javult a helyzet, mert Miksabuckó egyre stabilabban áll, és kicsit kevésbé kell aggódni. Viszont még mindig fent volt a baldachinja, azt most állványostól lerántotta, úgyhogy elbúcsúztunk tőle. Még jó, hogy nem lett semmi baj.

Képzeljétek, néztünk autósüléseket is, mi a véleményetek a Bebe Comfort Iseosról? Kicsit olcsóbb, mint a Römer, és elég praktikusnak látszik. De még eszelünk rajta egy kicsit.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Nagy nagy újság van: Marcus MÁSZIK!!! Egyedül voltam vele, anyája odaát volt anyukájáéknál, egyszer csak megjelent az ajtóban, a computerasztal mellett, ez a habtapijától (ahol eredetileg tartózkodott) kb. másfél méteres távolság :D .D :D

Hférj.nagyonbüszke.marcusra.hu Kép

Kép
hanzika
 
 


Hanzicsalád!

Nagy-nagy gratula Marcus tudományához! Gatyát lehet fölkötniKépKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

DiétaKép ne is kérdezd! Én nem nagyon tudom tartani, bevallo, mármint olyna értelemben nem hogy általában többzsör eszeme gy nap, nem csak ebéd plusz vacsi, igaz általában csak olyat ami megengedett, abból ami nem legfeljebb pár falatotKép, és inni leginkább light colát iszom, szóval ilyne csalásokkal tartok eddig -5 kg-nál, kb 1,5 hónap alatt, úgyhoyg te nagyon jó vagy. Sajnos én nem vagyok képes ennél jobban betartani.
A digitális mérleggel én is épp így jártam, nekem igaz csak 1 kg-ot csalt a régi, tehát nem 69-ről indultam hanem 70-ről. De a fogyás attól még ugyanannyi, tehát nelád szerintem szuper ez az eredmény.

BB confortról mintha valahol azt olvastam volna hogy elég rövid a biztonsági öve, d enem tudomm hogy melyik fajtának. csak beugrott. Úgyhogy vizsgáljátok meg, vigyétek babócát is, üljön bele, próbálja ki.

Hanziférj!

Nagy gratula, szupi hogy neked mutatat meg először! Jó hamar elkezdte ami azt illeti. vagy csak az én lányom volt lustaKépKépKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! Lehet, hogy arányaiban nem haladok rosszul, csak mégis irigy dög vagyok, mert már baromira szeretnék én is 69 meg 70 lenniKép Úgyhogy mégiscsak te állsz sokkal jobbanKép
BBComfortba beraktuk a kissrácot, egy kicsit ráért a fülére az öv szélesítője, de gondoltam, hogy ezt úgyis lehet állítgatni. Ebben meg a Römerben ült nyugisan, a Breviben pl. nemKép Még megnézzük a Concordokat is, mert nekem nagyon tetszenek, meg azt mondják, jók is. Bár mondjuk úgyis az dönt, hogy a papa megtapogatja, hogy kényelmes-e, nem túl kemény-e, az ülés ezzel tud egyáltalán olyan helyzetbe kerülni, hogy belepróbáljuk a gyereketKép

Lányok, a múltkori nyavalygásomra szinte senki nem írt semmit, pedig a probléma valós sajnos még mindig, gáz lett az esti szopival, altatással. Eddig este és reggel fekve szopiztunk, Miksa a végére vagy bealudt, vagy elbágyadt, bele lehetett tenni a kiságyba, ha nem aludt, akkor kapott valami gyűrögetni való játékot, és szépen egyedül elszunyált. Namost már a szopi is csak pár perc, mert után jön a nyűglődés, felállás, átmászás rajtam, fejenállás, stb. Szerintem jól még ilyenkor nem lakott, mer ha újra kínálom, akkor pár korty erejéig kajál, és folytatja a nyűglődést. Ha így viszem az ágyba, az végülis fölösleges is, mert azonnal felül, feláll, és a fáradtságtól esik össze-vissza. Nem merem egyedül otthagyni a felállások miatt, de ha maradok, akkor meg nem alszik. Ha visszafektetem, akkor úgy ordít, mint a fába szorult... tegnap vagy húszszor visszafektettem, végigordította. Akkor már szopi se kellett, sétálva se. Aztán jött az apja, ő kivette, majd kapott a varázsitatóból baracklevet, abból lelökött vagy egy decit, és olyan húsz perc múlva sikerült kézben elaltani. Dehát akkor már szerintem majdnem éjfél volt. Kettőkor ébredt, de simán visszatettem. Mi az úristen ez? Arra gondoltunk, hogy annyira föl van pörögve attól, hogy állni tud (sőt, oldalra lépeget is), hogy nem tud vele betelni. Dehát a szopi sem okés. Eddig úgy volt a kaja, hogy reggel 7-9 között ébredés, akkor szopi, délelőtt is szopi, ebédre főzi (teljes üveg bébikaja), délután 2-3 szopi, este 7 körül nagyon kevés Sinlac nagyon sok gyümivel, és az esti szopi fél 10 körül, majd alvás egész éjszaka. Szerintetek nem kéne még egy kaját beiktatni? Végülis maholnap 8 hós Miksabuckó. Meg épp az előbb evett meg szopi után egy 1/3 banánt úgy kézből adogatva. A tej mondjuk szerintem elég, nem fogy el a mellemből, tehát nem azért kevés, ha kevés. Valamit okosságot írjatok már lécci, lécciKép

Végül 2 fotó:
Kép

Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Szerintem te nagyon jól haladsz, egyszer már megbeszéltük hogy így nem lehet a kilókat össezhasonlítgatni, én sokkal alacsonyabb vagyok, a testömegindex szerint én max 57 kg lehetnék, akkor nem lennék elhízott kategóriában. Aza legfelső, de még lehetnék annál is kevesbb. na most vagyok 64 kg. Úgyhogy én még alig haladtam valamit, még többet kell fogynom minr eddig összesen. szerintem neked meg már nem kell mégyegyszer 12 kg-ot fogyni.

Szopiról sajna nem tudok érdemben nyilatkozni, nálunk tápszer volt, ennyi idősen ha jól emlékszem akkor reggel tápi, utána bébiétel, utána hú, lehet hogy tápi aztán pép és megint táp, és közben még valamikor csak úgy gyümölcsöt is evett. de ő gyümölccsel sosm lakott jól, szóvalazt nem kapott fő étkezésnek. De nem esküszöm meg hogy nem kapott ennyi idősen már 2x főzeléket. Szerintem próbáld ki, ha úgy éruzed ez a gond. 8 hónaposan véleméynem szerint már az is szép dolog hogy szopizik, de nem biztso hogy napi 1 kajával ás 1 péppel jól lakik. Merta pép sem sokkal táplálóbb minta szopi, főle nem gyümölccsel, Emma legalábbis attól csak éhesebb lettKép) Ő vaniliás tejbedarapépet evett, és nem keveset. Úgyhogy próbáljátok meg, ha nem jelent megoldást még mindíg visszatérhetsz.

emma szereti a brevit, érdekes. Főleg hogy sokkal hosszabb pl az ülés része, és jobban tartja a lábát még most is, a römer az rövideb. lehet hogy 8 hónaposan kényelmesbb, épp mert szűkebb, de 2 éves kor körül szerintem már nem kénylemesebb. De nem tudom, Emma 1x ült römerben egy rövis úton, mondjuk nem panaszkodottKép

Elolvastam újra amire emlékeztem, a BB comfortból a hordozóra írták hogy nem elég hosszú az öve, a nagyobb ülésről nem írtak semmit.

A nestléről azt írják hogy majd csak kb 1-2 hónap mire küldik az üléstKép A concordról akkor tudok véleményt mondani. Így elvileg jónak tűnik, és itt aneten van akinek az van és nagyon bevált. És ha azt vesszük hogy 32-e ért már végig jó, nem kell új ülés, megéri. Nem si tudom én anank idején miért nem néztem, valahogy nekem el sem jutotta tudatomig hogyvan 0-18 és van 9-36 kg -os ülés. Én cak azt néztem hogy abrevi mega cam van 20 e körül, éshogy max annyit szánunk rá. De ez után még venni kell olyna 20 körül a 15-36 kg-ig való ülést. és a römer után is. Nekem egyébként semmi bajom a römerrel, de szerintem ki van csukva hogy 50 e Ft-ot érjen, nem hiszem hogy annyival jobb, kénylemesebb stb amennyivel drágább. De hát vágta már nekem a fejemhez kisbabás ismerős hogyha van pénze 50 e-re miért vagyen 20e-estKépKépKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kriszta!

www.babashop.hu oldalon vannak concord ülésesk. lift set c line van, az 25 e kb.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert sikerült nekem és Marcusnak egy jó kis megfázást összeszedni a hétvégén Horányban (cicatopikos találkozó volt, gyerkőc is jól viselte).

Krisz,
Akkor Brendon rendben, majd hívj, hogy mikor. Jövő héten Horányban leszünk egy hétig. Szirom, tali ott,pl. együttes séták????

Szirom,
Nyüglődés. Szopihoz én sem tudok szólni, bár szerintem ez megint szopisztrájk lehet. Próbáltad üvegből, úgy, hogy lefejed? A lány , akitől hoztuk a tejcsit, úgy csinálta egy pár hétig, mert hasonlóan viselkedett a kiscsaj. Most megint elfogadja az esti szopit.
Nálunk a kajarend a következő: 5-6 körül tápi, 9- között gyümi vagy lustaság esetén egész tejpép gyümölccsel vagy nélkül, körül főzelék, 5-6 között gyümi vagy tápi és végül 8-9 között megint tápi. Véleményem szerint nincs szükség még egy étkezés bevezetésére, hiszen megvan a reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora rendszer. De volt, hogy gyerkőc éjjel ébredt és tápit igényelt, bár ritkán (kop-kop).

Ülésügyben nem tudok hozzászólni, nálunk most Cam Trio Plus van.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Most jó mérges vagyok, mert az előző hozzászólásom jó alaposan nincs meg... Na, mindegy...

Szirom:
Nálunk mindig nyüglődős volt a szopi, de nálunk inkább a mennyiséggel és a gyorsasággal volt a baj. Mindenesetre, amióta Vikó szinte egész nap rendes kajcsit eszik, azóta egész rendesen szopizik este, ha nem elég neki, akkor kap még tápit, de nincs hiszti.
Szóval Vikó reggel 1/2 6-kor szopizik, 1/2 8 körül szopizik, ha kell akkor még egy kis tápit kap. Aztán 12-1,2 körül, ahogy jól esik neki kap husis kaját + tejpépet mindkettő fél adag. Attól függően, hogy mennyit evett 4-5-6 körül kap gyümölcsöt, amitől, mint Emma természetesen nem lakik jól, úgyhogy általában, 1-2 óra múlva jöhet még egy kajcsi, ami általában tápi. És este szopi + tápi, ha kell. Mondjuk Vikó olyan renitens evés ügyben, hogy ez csak egy pl., mert van, hogy csak 3-szor hajlandó enni, és van, hogy 6-szor (ha többször eszik, akkor biztos, hogy már rendes kajcsit kap, nem tápizunk, ha lehet). De nem próbálkozom, döntse ő el, hogy éhes-e vagy, nem, mert ha nem éhes, akkor mindenhol van kajcsi, csak a szájában nem, és csak dobhatom ki. Szóval csak ha már jelzi, hogy éhes akkor adunk neki. Egyébként nagyon ügyi, mert kitalálta, hogy tátog (nyitogatja a száját és pa-pa hangszerűség van), ha éhes és ez még mindig bevált.
Szerintem Miksa esetében, már nyugodtan adhatsz neki több rendes kajcsit, ha kéri. Szerintem a délutáni szopikból nyugodtan lecserélhető egy kajcsira, de ez az én véleményem. Lehet, ha lenne több tejem, akkor én is inkább szopiztatnék. A védőnőnek mondtam, hogy Vikó egyre kevésbé igényli a szopit, hisztizik, ha szopiztatni akarom. Persze a tejem is csökkenni kezdett. Azt mondta, hogy a gyerkőc érzi, hogy mit akar és vannak olyan gyerekek is, akik maguktól elválasztják magukat, úgy hogy elutasítják a szopit. Vikó valószínűleg ilyen, úgyhogy én már csak akkor kűzdök, ha látom, hogy jól esik neki a szopi, ha nem kell, akkor nem kűzdök vele. Én már 4 hónapja nem fejek, elvből. Én cumisüvegből anyatejet nem adok, ha kell neki, szopizzon! Ez gonoszság?

Ja, megkóstoltuk a rizses sertéshusit, amit ajánlottál, nagyon bejött, viszont a brokkolis pulyka az nem ment le.

Na, ezt kiveséztem, viszont ülés ügyben egyenlőre nem tudok hozzászólni, mert nálunk egyáltalán nem aktuális a dolog, még jó sokáig. A múltkor megkérdeztük, hogy mikortól lehet ilyen ülést használni, mire közölték, hogy 9 kg alatt nemigen. Hát, ahogy Vikó növöget, fél kg/hónap, akkor kb még fél év mire eléri ezt a súlyt, szóval nálunk nincs itt az ideje. Egyébként nálunk ez mindenben gond lesz, mert fejlődésileg valószínűleg előbb igényelné a váltást, de a súlya nem lesz meg hozzá, akkor meg nem biztonságos. A 0-tól jelzésűeket nem értem, mert a legtöbb esetben az ülésre meg az van írva, hogy 9-től.

Hanzika:
Gratula Marcushoz. Remélem már jobban vagytok!

Na, most ennyi. Remélem ez a hozzászólásom nem veszik el, mint a múltkori.
Jó babázást!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Kicsit átalakítottuk Mukinyúl napját, és tegnap mintaszerűen működött a dolog. ezt most le is kopogtam. Szóval délelőtt kézből banánnyammogás, majd szopi, utána alvás délig. Akkor benyomott egy üveg brokkolis pulykát, 3-ig játszottunk, akkor bevágott a kissrác egy üveg őszibarackos almát, majd szopi és szundi. 6 körül újra szopiztunk, 7 körül krumpli sütőtökkel, 9 fürcsi, majd nem fekve, hanem ülve, fotelban szopiztunk, és működött is a dolog. Szépen elbágyadt, és ügyesen el is aludt. Fél 2-kor ébredt ugyan, de kaja nélkül visszaaludt. Jó lenne, ha menne így. Kicsit azért szkpetikus vagyok, mert épp nemrég ébredt föl a délelőtti szopi és 5 perc alvás után.Kép És most álldogál a járókában.

Hanzika! Hoppá, szóval jöttök HoránybaKép Ez nagyon jó hír, akkor mehetünk persze együtt sétizni, én nem is tudom, milyen az, amikor az ember találkozik egy másik anyukával és babával és együtt tologatnakKép
Kaja: bevallom, hogy nem jutott eszembe üvegből adni tejcsit. Tudod, hogy Miksa nem nagyon fogadta el cumiból a kaját. De remélem, jó lesz így, ahogy tegnap működött. Nappal meg a szopival nincs gond.
Igazad van, hogy nálatok nincs szükség újabb kajára, de ti eddig eggyel többet ettetek! Mármint szilárdat.

Manó! Akkor is rohadtul unom a diétát... De abban nincs igazad, hogy nem kell újabb 12 kilót fogynomKép Sajnos kell, és akkor már elégedett is lennék. De hát van még majdnem 2 hónapom a 90 naposból. Mondtam, hogy bálna vagyok.
Concord: de a 9-36-oshoz meg később kell venni asszem másik háttámlát. Úgyhogy még számolunkKép

Többiek, merre vagytok? Nekem hiányoztok ám!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Közben írt Marycus!Kép

Én szerintem nem ajánlottam rizses sertéshusit, hanem hippes rizses csirkeshusist, mert mi csak baromfit ettünk eddig, de ha Vikócának jól esett, akkor egészségéreKép Asszem a Hippnek ez az egy baromfis kajája van, a többi marha vagy sertés. Azt én még nem mertem adni. Viszont a brokkolis pulyka még mindig nagyon nyami, úgy eszi meg Miksa, hogy sehol egy pötty, se az arcán, se a partedlijénKép
Ülés: a Bebe Comfort pl. 0-18-as, és olyan jól lehet fektetni, meg szűkíteni, hogy el is hiszem, hogy jó kicsiknek is. Meg aszonta a csajszi, hogy háttal is bel lehet kötni. Én még azért szeretném Miksát legalább 1 éves koráig háttal bekötni, mert fékezésnél sokkal biztonságosabb a kis nyakának.

Hanzika! A nagy örvendezésben meg elfelejtettem jobbulást kívánni nektek! Lázatok is van? Pihizzetek, gyógyuljatok!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Hát elhiszem, én is nagyon inoma diétátKép De tagnap egy olyan csajszi mondat hogy fogytam aki nem si tudta hogy foghyózomKép Na meg ma húsnapom van, ilynekro nem unom annyiraKép
nekem összesne kell még 7 kg-ot fogynom, de lehetne 10 is, d enekem szinte lehetetlennek tűnik. nekem alig több mint 1 hónapom van, de szerintem tovább kéne folytatnom hogy ennyi lemenjen.

Ülés: Mindne 0-18-as ülést be lehet kötni háttal is. A berevit és a römert is. Még a no neme üléseket is, ezért 0-18-asa kategóriájuk. Az más kérdés hogy szerintem olyna 10 hónapos koriga legtöbb nem kénylemes.
A concordhoz szerintem nem kell másik háttámla, csak lehet hozzá venni, mert kompatibilis a lift pro-val. Mi még mindíg ott tartunk,hoyg ha megérkezi akkor átviszgáljuk és aztán döntünk. emma most épp a noname ülésünkbe van belezúgva, azt akarj avinni ha megyünk és fent ababn üldögélve nézi a videót. Ki érti ezt, eddig szerette a brevit.

Én sertéshúst adtam Emmának már ennyi idősen, a vérképzéshez jó a vörös hús. persze nem minen nap de hetenete 1x miért ne? Semmi különbség nem volt ha csirkét vagy ha sertést evett. Mi is eszünks ertést, így ő is. Ismerek olyat akik ők sem esznek sertést, persze náluk a gyerek sme eszik.

Marycus!

Már ne haragudj de szerinteme z hülyeség hogy 9 kg-tól biztonságos csak a 0-18-as ülséKépKépKép De komolyan. Akkortól jó, amikortól már nem igényli hogy totál hanyatt dőlve utazzon, tehát kb 9-10 hónapos kortól. Ekkor már szeret nézelődni, már magától is tud ülni, tehát nem is megterhelő neki. Háttal bekötve pedig ugynaolyan biztosnságosmint a hordozó, épp ezért 0-18 a kategória neve. A 9-36-os ülsé az ami csak 9 kg-tól jó, ez nem köthető be háttal és általában nem is dönthető, vagy nem olyna mértékben.
De majd ha Viki nyűglődik már a hordozóban mert nem akar annyira fekvő helyzetben lenni akkor úgyis meglátjátok hogy muszáj cserélniKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hát engem ritkábban fogtok "látni" a nyáron, mert ugye tegnap óta Regi is itthon van. A tegnapi nap katasztrófa volt, kb 1 óra alatt kiborított, a sírás kerülgetett Kép Ma már jobb a helyzet, remélem, épelmével kihúzzuk a nyarat együtt Kép

Ma voltunk védőnéninél fél éves mázsáláson, 8,5 kg Máté, viszont cm-re nem nőtt, még mindig 69 cm, buksi továbbra is 46-os. Máté fütyijét is megnézettem, mert van rajta egy piros csík, de kiderült, hogy az normális, és a mellettem lévő anyuka mondta, hogy az ő fiának is van Kép Hiába, lányom volt eddig csak Kép Jut eszembe, ti húzogatjátok a bőrt a kukin? (jó téma...) Mert össze-vissza olvastam már erről is mindent, bár a mi dokink, védőnénink csak 1 éves kor után javasolja, illetve annyit mondott most, hogy nyáron, ha sokat pancsizik majd, akkor egy-egy ilyen fürcsi után lehet már, de csak ha nem kell erőltetni.

Szirom,
Mentségemre szóljon, hogy én detto azt írtam, amit Te is gondolsz, hogy minden csoda 3 napig tart, és előbb-utóbb megunja azt az újdonságot, hogy állni tud Kép
Egyébként szerintem is lehet már két fő kajcsi, Regi asszem 8 hónaposan már kétszer kajolt szilárdat.

Ma ettünk sertésmájas sütőtököt, ez valami új cucca a Kecskemétinek, be is nyomott Máté egy üveggel. Most már én is fogom venni a 8 hónapos kajákat is, mert kell darabosat is nyammognia, mivel van két foga. (ezt is védőnéni mondta..) Lehet már tököt is adni neki állítólag, úgyhogy asszem nemsokára már nem kell ez a bébikajcsis megoldás, eszi azt, amit mi. Asszem Regi is már kb 9-10 hónaposan azt ette.

Marycus,
Tényleg igaza van Manónak, ez nem feltétlenül súlytól függ, hanem a gyerek méretétől, meg képességeitől. Ha ő már tudja tartani a fejét rendesen, és tutira ül, akkor már nyugodtan lehet a nagyot!

Hanzi,
Jobbulást Marcusnak, porszízzátok a nózit? Vagy annyira nem taknyos? Puszi Neki! Kép
Ami Brendont illeti, hát nemtom hogy menni fog-e, mert ugye itt van Regi, aki nem fog tudni azért még annyit gyalogolni Kép Úgyhogy lehet, hogy majd apát fűzöm be, úgyis tervez pénteki szabikat, mert annyi van neki Kép
De, ha újra lesz ovi, akkor szavadon foglak! Kép

Manó,
Köszi a linket, megnéztem az üléseket, annnnnyira tetszenek!!!! Kép Szerintem tuti Concord lesz, de abban azért nem vagyok biztos, hogy az X-Line kategória Kép
Viszont lehet, hogy megnézzük kint mennyiért vannak (tuti olcsóbban), és mivel úgyis megyünk Alsópáhokra, onnan meg ki ruhákért, akkor lehet, hogy azt is megvesszük...Persze ez anyagi állapot függő Kép

Jajajaj, Szirom! Hát nagyon vagány csákó Miksa, ahogy frankón áll az ágyában! Kép A másik képen azok bibik a homlokán? Azért nem szép dolog verni a gyereket! Kép Kép Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


KrisztaKép Szúnyogcsípések, teKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


SziasztokKép

Mese ismét előbukkanKép Ajjjaj, de szégyelli magát. Szimpla lustaság, aztán két hét lemaradás után már olvasni is alig győztem. De gyönyörűek a skacok, és nagy gratula Marcushoz.

Manó,
Annácskának nagyon érzékeny bőre van, minden kiütötte és a doki nénink írt fel valami bőrzsírzót. Komoly 100Ft egy óriási tégely és semmilyen illatanyag nincsen benne. Ennél olcsóbb megoldást biztos nem találni zserintemKép Én azóta is azt használom, bár szerintem már kinőtte az allergiát, már minden krém jó neki.
Egyébként most hány órát jár bölcsibe Emma? Vagy jár egyáltalán? Én ezt soha nem értemKép
Ha el akarnátok adni a Concordot én is ringbe szállokKép

Szirom
Nagy gratula a fogyáshoz. Nekem 6-7kg-t kellene fogynom de nem tudokKép Én szopi óta híztam, bár minden barátnőm ez alatt fogyKép És nem is tudok fogyni, mert nagyon éhes vagyok. Mondjuk nem eszek szerintem sokat, csak mint eddig és evvel több kiló vagyok, mint voltam.Kép
Egyébként kitartás, már hallottam ilyet, de elmúlik egy idő után az újdonság varázsa és akkor minden a régi lesz. Még egyetlen 20 évest sem hallottam, aki így viselkedne.Kép
Szerencsére Annácskának elmúlt az altatós korszaka. Este ha álmos ( ez látszik rajta, dörzsöli a szemét ) csak szopi beteszem az ágyba és alszik. De csak akkor, ha sötét van. De ettől én most el vagyok ájulva, ez még újdonság.
Viszont hozzátápi ide-oda, este kétszer kel, és sokszor már hat előtt felkel reggelKép És napközben még mindig két óránként szopizik.

Krisz,
Nem tudsz valami oldalt, ahol meg lehetne nézni, hogy Au-ban mennyibe kerülnek a digitális fényképezők? Kivi vagyok, ott mennyivel olcsóbbak.
A gyerkőcök amúgy tündérek, főleg a kalapos kép RegirőlKép Majd számolj be, milyen a nyári szünet.Kép Elég húzósnak hangzik. Mióta irtad, hogy Máté hogy járt, Annácskát én is bekötöm mindig.

Nildi,
Mennyibe került? Ne bánd az olcsóbbat, azt hallottam, hogy ez jó három éves korig, utána meg már minek. És állítólag ez kényelmesebb, biztonságosabb. Amúgy én lehet, hogy tudtam volna szerezni a másikat. Mi is akarunk venni, mi is valószínűleg ezt. Benne van az árban az esővédő és a napvédő? Mert ha nem , talán jobban megéri a Brevi. Az is nagyon szupi és ott benne van mindkettő az árban ( 34 ezer)

Marcycus, Nildi és mindenki
Szervezhetnénk valami közös babás túrát, akár több naposat is! Mit szólnátok hozzá?

Jaj, de most fáradt, bocs, hogy csak ennyi. De most majd igyekszem kicsit szorgosabb lenni, meg teszek fel képet isKép Jaj, de lusta vagyok, pedig annyira dicsekednék a lánnyal, hárompercenként állítanak meg, hogy milyen gyönyörű.Kép Meg most van egy oltást népszerűsítő helyi kis ötperces, ma vették fel, ott is a lányom tündököl, aki a védőnő és a dokinéni kedvence isKép Na ennyi az önfényezésből, de hát gondolom, mindenki szeret dicsekedni a saját gyerkőcével.

Sziasztok
Mese
mese29
 
 


Sziasztok!

Ha már a kilóknál tartunk. Most hogy már semmi gyengeség, mellgyulladás stb. sincs, s már csak négyszer szopizik Tomi, az étvágyam meg a régi, föl is szedtem 2-3 kg-ot. Pedig nagyon fogyózni meg nem lehet, ha egy túra, vagy fallabda parti után meg nincs elég tejem. Szóval nem könnyű!!

Szirom,
nálunk így megy a kajcsi:
kb 6-7 szopi,
9-10 gyümi (kb egy hónapja eszi, s elég szokott neki lenni)
12-13 kb. egy hete kezdtük el a főzelékeket, utána még szopizik
16-17 szopi
20-21 szopi
Úgy látszik elég neki, mert ha éhes nagyon tud sírni, s akkor is türelmetlen, ha látja hogy evéshez készülődünk.
Hízni viszont nem hízik. Múlt hónapi méréskor is 6,95 volt, s kb. 70 centi. Az apjára ütött!!
Ja, és nem felejtettem el a látogatást Horányba!!

Mese,
29900+kb.3400 az eső és napvédő
A babás túra jó ötlet, de még nem biztos, hogy aktuális. Tomi legalábbis még nem tud bizosan ülni a hordozóban. Kipróbáltuk itthon.
Igaz, a hétvégén egy kis kirándulást tettünk, csak kenguruval. Tomi persze bealudt.

Mi különben augusztusban a családdal pár napra a Tátrába szeretnénk menni. Akkor már biztosan vihetjük a hátihordozóban.

Az ülésekről!
Mi úgy néztük anno a hordozókat, hogy az ADAC tesztjét figyeltük. S elsősorban a biztonság számított. Azt hiszem a következőnél is figyelni fogjuk. A mostani Autóséletben is vannak újabb tesztek, ha valakit érdekel.
Nem nagyon akaródzik nekünk sem feltétlenül 50ezret kiadni egy ülésért. De ha veszünk, akkor olyat sem akarunk, ami megbukott a teszteken, de nagyon olcsó.
Még valami az ülésekről. Próbáljátok ki a saját autótokban is!!!Sose lehet tudni!!

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Szirom:
Biztosan én emlékeztem rosszul, ha Ti még nem esztek sertéshusit. Én különösebben nem problémázok rajta, hogy milyen husi, már csak azért sem, mert a százalékokat figyelve, nincs túladagolva a husi a konzervekben.
Egyébként én evés szempontjából a fokozatosságot se igen tartom, ha izlik neki eszi, ha nem nem. Eddig semmi gond nincs, lekopogom egyetlen pötty se lett, semmitől. A husis kajcsik bevezetése óta hasmenés sincs.
Vikó kóstolta már a nekünk főzött husilevest, sültkrumplit (észre se vette, hogy utálja a krumplit), barnakenyeret is. Ja, és kicsit elrontom, mert a csokipudingot és a Kinder tojást egyszerűen kinézte a számból, úgyhogy azt is kapott, persze csak nyalásnyit, de határozottan ízlett neki. Ugyanígy jártam az ananászkonzervvel is. Azóta is az ananász a kedvence, csak nem konzervben kapja, hanem élőben. Apukája csinált a múltkor neki ananászos csirkét wokban, hát nagyon ízlett neki.

Manó, Krisztocs, Szirom:
Az üléssel kapcsolatosan én is furcsáltam a 9 kg-ot, de hát ebben a kérdésben, még naivak vagyunk. Vikó a földön teljesen biztonságosan ül egyedül. Képes az egész játsziideje alatt üldögéve tenni venni, ha megbillen már korrigálja is és ülve marad. Gond csak akkor van, ha meglát valamit és megindul, akkor van orraesés. A kocsiban már kandikál ki a hordozóból, állandóan emelgeti a fejét. Nem tudom meddig elég neki, hogy csak az emeletes házak tetejét látja, meg a nagyobb fákat. Szerencsére, ha hosszabb útra megyünk, akkor a monoton zúgás és hogy a kocsi rázza a popsiját, így általában elalszik. Nem tudom meddig húzhatjuk az autósülés a dolgot.

Krisztocs:
Sütőtökös sertésmájat mi is kipróbáltuk, mert Vikó imádja a sütőtököt, de nagyon fintorogva ette. Jó lehet, hogy Máté nem olyan finnyás, mint Vikó.

Mese:
Túra jó ötlet, de szerintem csak ősszel érünk olyan fázisba, hogy biztosan el lehessen menni a picúrokkal. Azért ha elalszanak, akkor biztosan nem túl kényelmes nekik ezekben a hordozókban. Állítólag a kenguruban való alvás se tesz jót nekik. Mondjuk én úgy gondolom, ha egy gyerek nem érzi kényelmesnek a helyzetét, akkor biztosan nem tud jól elaludni, a kenguruban Viki mindig el tudott szundizni, bár, ha elaludt, már tettem is át a babakocsiba.

Hízás: Én is a szopi elején szedtem fel a kilókat. A terhesség alatt még a doki is megdícsért, hogy csak az ideális súlytöbbletet szedtem fel, a 9. hónapot meg ugye mi nem vártuk ki. A szopi alatt viszont elindult a súlyom rendesen, de ha nem ettem jóval többet a szokásosnál, akkor azonnal nem volt tejem. A ledása viszont írtó lassan megy, mondjuk nem fogyózom, csak kezdem visszaállítani a korábbi kajamennyiséget és sokat sétálunk Vikóval. Soha nem voltam nádszál, úgyhogy most sem törekszem erre, ha beleférek a korábbi ruháimba az nekem már elég volna.

Jó babázást mindenkinek!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Jelentem, Miksabuckó 8040 gramm, és megkapta a második agyhártyagyuszi szurit is, úgyhogy 15 hónapos koráig nem bántják, éljenKép Muszáj elmesélnem, hogy akkorát pisilt ma a rendelőben, hogy a doktor csúcstartónak nyilvánítottaKép Éppen a karomon tartottam, akkor jöttünk a mérlegtől, amikor éreztem, hogy valami történik a blúzomon, nohát megmozdítottam a gyereket, ettől kiszabadult a kukija, és óriási ívben, át a doktor íróasztala felett pisiltKép A dokinak föl kellett ugrania a helyéről, így is kapott valamennyit. Mondjuk én is elég sokat, a fél pólóm pisis voltKépKép Elégedett volt Miksával a doki, bár mondta, hogy kicsit korai az álldogálás meg a lépegetés, de ha magától csinálja, akkor ez van, örüljünk, hogy ilyet is tudKép Kajáról annyi, hogy egyelőre a fehér húsokat propagálja, főziből aszonta, hogy szinte minden mehet. Adhatunk kenyeret is, de ő azon a véleményen van, hogy még ha nem is vagyunk különösebben veszélyeztetettek, a tejtermékeket és a tejet hagyjuk 1 éves kor utánra. Szerinte annyi allergiás felnőtt és gyerek van, hogy kíméljük meg Miksabuckót. Nohát ennyi.
És ültettem ma virágokat isKép

Manó! Én igyekszem tartani magam a kismamás táblázathoz kajaügyben, meg végülis ma a doki is a fehér húsokat mondta. Így még egy kicsit csirkét és pulykát kap Buckovics, nagyon szereti őket.

Marycus! Én nem akarom osztani itten az észt, de én egy kicsit óvatosabban bánok a kajákkal. Az allergia állítólag nem biztos, hogy azonnal jön ki, lehet, hogy csak évek múltán.

Hanzika! Jobban vagytok? És mikor is jöttök pontosan Horányba?

Kriszta! Nem baj, ha ritkábban jössz (illetve egy fenét nemKép), de azért időnként kukkants be, nem ám eltűnni! Sejtem, hogy kemény lehet a két kiskrampusszal. Erőpirulák mennekKép Nyugtató is kő?

Nildikó, Mese, Marycus, Hanzi! Nohát, én láttalak benneteket, vita nélkül én voltam a legbálnább. Elhiszem, hogy mindenkinek a maga kilója a nehéz, de szerintem nekem a legnehezebb...khm..Kép

Mese! Én is imádom dicsérni Miksát, úgyhogy nem csodálom, hogy te is odavagy AnnácskáértKép Dehát oda is lehetsz, klassz kis csaj. Fotó?

Ildikó! Köszi, a teszteket asszem akkor mi is megnézzük! Tényleg a biztonság a legfontosabb, meg az, hogy a kölyöknek kényelmes legyen (meg hogy menjen a színe a kocsimhozKép).
Kaja: szerintem Miksa súlyát egy kicsit elindította a Sinlac, és nagyon szereti is. Mellesleg ő is az apjára ütött, ugyanolyan nyurga, és egyben sajtkukac.

Hoppá, azt meg nem is írtam, hogy most délelőtt Miksa kap kézből kis falatkákra aprított gyümit (má hogy szokja a darabosat), és simán lecsúszik. Délután 3 körül meg kap uzsira gyümit, ennyi a plusz. Simán lenyomja. Mondjuk így most délben husis főzit kap, este meg sima főzit. Így kicsit leredukálódott a szopik száma, de azért igyekszem időnként napközben is mellre tenni. És ma van a 3. nap, hogy nem fekve szopiztunk este, és viszonylag simán le tudtam tenni. Szóval javul a kölyökKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szirom:

Előszöris ismét gratula Miksához. Nagyon ügyes. Ja, nem pisilésből adnék neki ötöst... Nálunk a dokinál csak a mérlegen kerül le Vikóról a pelus, csak amíg megnézik a súlyát és kerül is azonnal vissza, talán így megelőzhetőek a hasonló helyzetek. Bár Vikó előszeretettel dolgozik mindenféle terméken amint lekerül róla a pelus, de szerencsére inkább csak itthon.
Most mennyit nő egy hónapban kb. Miksa?

Kajcsi: Nem gondolom, hogy "osztod az észt"! Szerintem jó, hogy mindenki elmondja őszintén a véleményét. Sokat segítenek ezek a vélemények. Ötleteket kap az ember. Egyébként én is félek az allergiától, de annyiféle hivatalos álláspont van, hogy az ember nem tud kiigazodni, attól is függ, hogy milyen az orvos beállítottsága, kora. Sajnos azt gondolom, hogy az allergia ha akar úgy is kijön. Rám rámfogták, hogy allergiás lehetek, azért köhögtem majd 6 hónapot egyfolytában, de volt, hogy majd meghalltam úgy fájt már minden izmom. Aztán végigcsinálták az összes allergiavizsgálatot és semmit nem sikerült találniuk. Aztán fogta magát és magától elmúlt a köhögés. Soha semmire nem voltam allergiás, 31 éves vagyok. Ha kijön, akkor ráfoghatom arra, hogy én már 2 hónaposan ettem főzeléket, gluténmentes ételek, meg hol voltak akkor még... Sajnos, ismerek két olyan gyerkőcöt, most mentek oviba, pontosabban csak járnának oviba, mert állandóan betegek. Állítólag allergia, meg asztma, meg ki tudja még mit mondanak az orvosok, pedig mind a kettő előírásszerűen lett kímélve.
Talán pont Te írtál a gluténes témáról, hogy ahány helyen utánna néztél annyi helyen más a vélemény. Most kaptam egy kiadványt a Nestlétől és a 6 hónapos kortól adható ételeik döntő többsége gluténes, még a csirkés zöldséges örület is, amiről álmomban nem gondoltam volna. Olvastam, hogy van olyan vélemény, hogy 9 hónapos kortól adható csak gluténes cucc. Lehet, hogy meg se nézem, mert inkább azt szoktam nézni, hogy mikortól adható, meg a címét, hogy szimpi-e. Akkor most mi a jó? Tej ugyanez a kategória. Már van olyan is, hogy sütőtök tejjel, meg tejszínes pulyka, meg túrós dolgok. Akkor ezek miért adhatóak? Szóval nem értem és minél többet olvasok annál jobban elbizonytalanodok. Így aztán vigyázunk, de nem visszük túlzásba. Amennyit egy-egy kóstolásnál lenyel annyitól meg tuti nem lesz allergiás, ha meg igen, akkor amúgy is az lett volna.

Husi: Mi amúgy fehérhús pártiak vagyunk, már ami minket illet, mert marha és sertéshús kb 1 hónapban 1-szer fordul elő nálunk, az is inkább marha, hogy biztos kergemarhakórt kapjunk... Vikó is csak azt kap, ha főzünk, már ha megeszi, akkor csak csirkét adunk, de konzervekből már kapott sertéshusist. Először amikor kapott, akkor kicsit féltem, hogy korán kap husit (ép, hogy 6 hónapos volt), de elolvastam mennyi van belőle a konzervben, és egyből elmúlt a félelmem. A husilevest se úgy képzeld nálunk, hogy lángol a torkunk a fűszerektől. Még ha rántjuk a csirkét akkor is le van húzva a bőre, leves meg nálunk a melléből készül, bőrt meg egyáltalán nem lát a leves, sem semmilyen E formulás ízesítőt. Csak só, meg esetleg bors és pirospaprika van benne, de mikor Vikó barát levest főztünk akkor ezek se kerültek bele. Viszont annál több zöldség, friss petrezselyem. Ez a leves szerintem jobb, mint a konzerves kaják, márha nem volt vegyszeres a zöldség...

De, megint túlzásba vittem a mondókát... Bocs'.

Krisztocs:
Sok erőt a két gyerkőchöz. Bár azt mondta itt a lassan 4 gyerkőcös szomszéd anyuka, hogy nem nehezebb velük, mint egy gyerekkel. Én azért ebben nem hiszek, de lehet, hogy igaza van. Kitartás!!! Azért szerintem sok-sok öröm is jut kárpótlásként, nemigaz?

Hanzika:
Remélem jól vagytok már!

Miciékkel mi lehet? Bár az első 6 hét nem könnyű, és biztos inkább babázol, mint netezel, de azért jó lenne tudni mi van veletek, jelentkezz, ha tudsz, Mici!

Jó babázást mindenkinek!
Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Hát... Marcus jobban van, de anyum is dögrováson és Ádám is kezd náthás lenni. Marcusnak még mindig folyik az orra, de most már jobban le tudjuk szívni, hogy ültetve csináljuk mindezt. Nem sír annyira Kép

Allergia: Tejjel én alapból vigyázok ugye, mert nálunk volt ilyen, meg a tartósítószerek (benzoát). De a glutén (azaz búza- és más gabonaliszt) most már megy. Ma pl. cukkinis-paradicsomos tésztát kapott, nagyon tetszett neki. Meg aztán a lisztérzékenység olyan, hogy akármikor adod a lisztes dolgot, ha a gyerkőc lisztérzékeny lesz, akkor előbb-utóbb kijön. Pl. a barátnőm az, a kislánya most 3 éves, fél és 1 évesen semmi nem volt, most meg kiderült, hogy ő is örökölte. Az igaz, hogy az ananász elég allergén, de a banánra ugyanezt mondják és mégis első gyümölcsként ajánlják. Egyébként én is adtam már Marcusnak ananászos kaját (Hipp Gyümölcskoktél vagy mi a szösz) és az egyik kedvence. A másik meg az áfonyás alma Kép

Szirom,
Jövő hét hétfőtől már ott vagyunk, majd hííílak Kép

Most megyek, nyügi van.

H.

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Akkor ismét csak jobbulást a Hanzicsaládnak! És hát most hogy mondod, nem tudom, mostanában hogyan szívnám le az orrát Miksának, hiszen még tisztába tenni is baromi nehéz. Kb. 3-4-szer mászik el tőlem méterekre (már csak a szőnyegen merem), mire rávarázsolom a pelust.
Kaja: teljes kiőrlésű izével dúsított Hipp akármit már Miksa is kapott, kenyeret még nem, de csak azért, mert nem nagyon van itthon. Én ugye nem eszem, az ember meg csak ritkán hoz magának, inkább húst hússal meg sült krumplival... Viszont: tegnapelőtt ismét gyöngyszemre akadtam, amikor majdnem adtam Buckovicsnak paradicsomos rizst a Nestlétől, aztán még jó, hogy elolvastam a címkét, mert tej van benne. Nem is tudom, hogy vehettem meg, dehát biztos úgy, hogy nem feltételeztem ilyesmit. Az ember azt gondolná, hogy mi a fenét tehetnének még bele a paradicsomon és a rizsen, meg mondjuk vízen kívül, nem?
Hanzi! És az áfonyás alma kijön valamilyen mosóporral? Miksa egyszer kóstolta, de nem jött be neki, viszont én infartust kaptam a színe láttán. Mondjuk ő vadászik a kanálra, és olyan sebességgel üti ki játékból a kezemből, mint egy pingpongosKép Közben meg tátja a száját, és ha nem tudok átjutni a csapkodó kezeken, akkor ordítKép De ezt nem mindig játsszaKép

Marycus! KöszikeKép De azért ha láttad volna a pisit, akkor abból is ötöst adnál a kiscsákónakKép

Tényleg Mici! Most már tutira otthon vagytok, jelentkezz kérlek és mesélj!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Fütyitémában nem írt nekem senki Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok azért! Kép

Marycus,
Hát pedig tényleg valahogy így van, az első gyerek a "nagy vállalkozás", onnantól kezdve kis túlzással mindegy mennyi van Kép Csak szerintem az nem mindegy, hogy mikor jönnek egymás után. Szerencsére egész jól megvannak kettecskén a manók itthon, jövő héten úgyis megyünk nyaralni már, úgyhogy gyorsan repül az idő Kép

Ma végre felszerelték a légkondinkat, úgyhogy jöhet a dögmeleg Kép Persze, azt se bánom, ha nem lesz, csak olyan lightos nyár Kép

Kajatéma,én inkább hozzá se szólok Kép Lekapom a polcról ami van, aztán tömöm a Gömbőcbe Kép Én is úgy vagyok vele, ha vmire allergiás lesz, úgyis kijön rajta, ha akarom, ha nem, egész életében nem válogathatom ki a kajcsiját. Persze, ha vmilyen kaja miatt "veszélyben" lennénk, nyilván óvatoskodnék, de így nincs erőm hozzá Kép

MICI,MICI,MICI!! Kép

Hanzi,
Jobbulást kívánok itt is nektek!! Kép

Mese,
Nem igazán tudok olyan oldalt, de a www.ebay.at oldalon lehet licitálgatni, és olcsóbbak sokkal! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta! El is felejtettem a kukiügyet, mert nálunk nem téma. A doktor nem hozta szóba, így én sem. Gondolom később foglalkozik vele, és én nem is bánom.
Légkondi: gratula hozzá, de tavaly kellett volna inkább, nem?Kép Nálunk az éccaka elindult a fűtés. Nem is nyár ezKép
Mese! Ugyan nem tőlem kérdezted a digigépet, de pont most jegyezte meg az ember, hogy a Canon Ixus 400-at, ami tavaly 170 volt, és egy elég profi gép, most 100 ezereért látta az Auchan katalógusában. Abban, ami az Eb kapcsán tele van tévékkel.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Kriszta!

kuki ügyben én nem tudok nyilatkozniKép

Viszont kérdeznék: nálatok Reginek Máté típusú ágy van, jól emlékszem? ha igen hoyg vált be? Mert lassan aktuális nálunk az ágy ügy.

kaja: hát én is a kismamás táblázatot betartottam a fő dolgokban, tehát glutén, tej és tojás csak kkor ment amikro írták hoyg lehet. nálunk nincs allergiás. na ehhez képest most ekcémás az Emam bőre, ki tudja miért. Aztán lehet hogy nem kajától.
A gyömölcsöket viszont csak kb tartottam be, tehát pl ő is evett már korábban ananászt, meg neki bejött a hippe sáfony almával is.

Szirom!

A bébiételekben lévő tej az nem olyna tej, hanem olyna mint ami a tápszerekben van. tehát lehet adni neki. Mondjuk megértem ha egy nayatjes babának még olyat sem akarsz adni, d ezért vannak engedélyezve. Én mondjuk nem törödtem ilyesmivel mert Emma úgyis tápis volt. De azért vannak tényleg furcsaságok, pl mildi bébi deszszret ami 4 hónapos kortól van és joghurtos meg túrós, na azt én is csak később adtam. A tejpor az OKKép Egyébként a a nestlér emég a tejpor sem jellemző, biztos az volt? nem is melékszem ilyne ételükre. Akkor ze valami új lehet. pedig mi mindíg nestlét ettünk.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szirom,
Tavaly nem volt még rá lóvé, de lesz még azért nyár, no meg fűteni is jó Kép

Manó,
Igen, Mátés van Kép Mi más? Kép Nagyon szupi, mi imádjuk, bár már két anyukától hallottam, hogy a gyereke beledugta a mintákba (lukakba) a kezét, és beragadt, de az én gyerekem biztos deviáns, mert meg se próbálta Kép

Ekcéma...Máténak már anyatejcsi alatt olyan volt a bőre, szerintem ez inkább bőrtípus kérdése Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Kriszta,
kuki ügyben nekem is azt mondta a dokinő, hogy 1 éves koráig békén kell hagyni.

Kaja:
én is óvatos vagyok, mert az ekcémája akár étel allergia is lehet. Csak az a roszz, hogy így, hogy szoptatok, nehéz eldönteni, hogy ő evett valamit, vagy én. Vagy most hétfőn délután pl., miért volt már megint olyan csúnya a bőre, mikor előtte már olyan szép volt???? Én például ilyen okok miatt, bár kapott és nagyon ízlett is neki, kiiktattam a banánt.

Manó,
azt honnan lehet tudni, hogy a bébietelekben lévő tej nem olyan??? S biztos???

Ildikó
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Manó! Nestlé, most megnéztem neked. Nem olyan sárga üveges, mint a gyümik, hanem zöldes címkéjű, 4 hónapos kortól adható, és sovány tej van benne. És hát igen, én még ilyen átalakított tejet sem adnék anyatejes babának, amikor annyi minden mást adhatok, így sem egyoldalú a táplálkozása a kissrácnak. De ha a tejes kaját adná az ember, akkor végülis a joghurtos is mehetne, nem? Áá, mi inkább kihagyjuk ezeket, nekem úgyis lételemem az aggódásKép

Ildikó! Nekem amíg Miksa kicsiKép volt, vigyázni kellett a kajákkal, mert könnyen megfájdult a pocija. De úgy veszem észre, hogy most már bármit ehetek, nála nincs következménye. Pl. doboz borsókonzerv keményítőnaponKép Mondjuk már ő is evett borsót, igaz, hogy héj nélkül.

Képzeljétek, Miksabuci időnként megállás nélkül dumál, heböbö meg ilyeneket, meg kell zabálni. Tisztára föl van pörögve a kissrácKép

Akartam már kérdezni, hogy milyen naptejet vettetek a csemetéknek? A doktor egy Deyland nevűt javasolt (neki is két törpéje van), amit gyogyitárban lehet kapni, de amikor kerestem, épp nem volt, azóta meg nap nem nagyon volt, és nem hajtottam annyira. Meg valahogy itt mindig hűvösebb van, mint máshol. Mondjuk az valami 60-as, de szerinte vízpartra olyat vegyünk. Ajánlották helyette a Vichy-t, de még nem vettem. És mondjuk nyaralásnál egész nap legyen bekenve a kölyök? Vagy csak ha a vízre visszük, illetve nem árnyékban van? Bár olyan nemigen fordul elő, hogy tűző napra viszem, itthon is sokat vagyunk a teraszon vagy a fák alatt. És van teteje ugye a babakocsinak is, meg sapi is mindig van a kölykön.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
Nekünk "sima" Avonos van, vagyis hát a gyerkőcös, azzal kenem Mátét, ha megyünk vmerre. És árnyékban is elvileg be kell kenni, de én Regit soha nem kentem ott...
Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Hanzi, és akit érdekel Graco Citisport:
http://www.babaszoba.hu/forums/messages?tid=132469

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv. mindenkinek!

Szirom:
Naptej: nekünk Bübchen-es van. Már korábban kenni kellett, mert csak annyit volt napon, hogy a babakocsival át kellett menni az úton és várni kellett, estére pörkölt mogyoró lett Vikóból. Azóta kenegetem. A múlt héten voltunk Sarudon és végig árnyékban volt, mégis pár nap múlva hámlani kezdett a bőr az orrráról és a pofijáról, ja és piros nem is volt. De azért itthon, ha kimegyünk a kertbe, akkor nem kentem még be. Nálunk még kicsik a fák így csak a napernyő marad, de egész nap, mint a rabszolga forgattam a napernyőt, nehogy Vikót nap érje...

Evés: Nálunk is megy a csapkodás, a kanalat rendszeresen meg akarja szerezni, és még a lábával is dolgozik. Egyszer kicsit közelebb tartottam a tányért és úgy kirúgta a kezemből, hogycsak na. A ruháiról már nem is beszélek. Akármit vetek be a banán, répa, sütőtök, paradicsom, nem is sorolom tovább nem jön ki, tisztelet a kivételnek. Ha sikerül megúsznunk a kézből kiverést, a kanál megfogását és utánna kéztörlést mindenbe, akkor tuti játszás közben jön ki belőle, mert persze evés után nem alszik, meg pihen, hanem játszani akar... Ja, és még játszik a kajcsis szájjal való lábevés is, a legjobb, ha ruha vagy zokni van a lábán...

Tényleg, azt olvastam, hogy hagyni kell őket, ha érdeklődnek a kanál iránt, hogy meg tudjanak tanulni egyedül enni. Mi még azért megpróbáljuk lehűteni Vikót, mert már próbálkoztunk, de lenyomta a torkán, amitől természetesen öklendezni kezdett, és teli pocakkal, az nem olyan szívderítő, vagy a szemét nyomta majdnem ki. Tapasztaltabbak, Krisztocs, Manó, mikortól érdemes a gyerkőcnek már engedni az önállósulási vágyát. Szerintetek nem ártok, neki, ha most még inkább nem engedjük próbálkozni? Már azt is kitaláltam, hogy levetkőztetem pelusra, kitolom az etetőszékben a teraszra, azt csinál amit akar, aztán leslagozzuk teraszostúl... De apuék azt mondták nem szabad hagyni, hogy azt csináljon amit akar, különben sokáig maszatosan fog enni. Nem tudom mi a jó. Hagyni kibontakozni, vagy korlátozni. Nem akarom letörni a lelkesedését, de megőrülni se szeretnénk.

Tej: Vikó anyatejes és tápis is. Nekem eszembe se jutott, hogy gondja lehet a tápis tejjel, mikor először kapott. Annyit evet amennyit akart semmi szoktatás. Mondjuk az se lett volna jó, hogy napokig éheztetem, mire eléri a szükséges mennyiséget. A túrós, joghurtos, tejes sütőtökös 4 hóstól adható konzerveken én is csodálkozom, nem is kapott belőle Vikó, pedig tejpépet és tápit is eszik rendesen.
A teljes kiőrlésű hipp izét, ahogy azt hiszem írtad, Vikó még nem kapott, van egy honlap, ahol le van írva miben van glutén, árpa, rozs, búza, korpa nem is tudom még mi, és ezek örleményei is. Na, most vettünk egy doboz gyerek kekszet, 6 hósat, abba szinte csak ezek vannak, és rá van írva, hogy a gyerekek életkori igényeinek megfelelő összeállítású... Nem mertem még adni neki, majd megkérdezzük a dokit. Kíváncsi leszek, de ezzel júliusig kell várni, addig elteszem, legalább már idősebb lesz Vikó.

Szirom, azt akartam még kérdezni, hogy Miksa hogy viselte az agyhértyagyuszis oltásokat, júliusban Vikó is kapja már az első szurit. Kicsit jobban tartok tőle, mint a többitől, talán, mert ezt mi vállaltuk és nem kötelező.

Patika téma: nekünk is megingott a bizalmunk. A dokinő felirta a popsikrémet, amiből először olyan keményet írt, hogy nem lehetett felkenni a manó popsijára, aztán a dokinéni megtalálta megoldást és tök jó állagú lett és mindenre jó, még a pofiját is kenegetjük vele, ha kiszárad, a melegpöttyöket is eltűnteti. Szóval nálunk jól bevált. Most kiváltottuk a receptet és már az feltűnt, hogy nem tölti ki teljesen a dobozt, hát olyan kemény volt, hogy csak na. Felhívtam a doktornőt, hogy nem volt jó a recept, a rosszat írta fel. Kiderült, hogy ő jót írt fel a patikában szúrták el. Na, akkor mit kapunk a patikában, ha valami kevercet rendel a doki??? Ezt észre lehetett venni, de mi van, ha valami új és gyanútlanul felkenem valamire...

Hogy Vikó is legyen fényezve kicsit: Tegnap jártunk a Mammutban és nagy ügyesen itthon felejtettük a babakocsit, így Zoli kézben hurcolászta, és mikor a parkolóházból bementünk az áruházba és vonultunk felöltöztettet kislányunkkal, kiszaldtak az üzletekből és kiabálva mondták egymásnak, hogy milyen aranyos baba... Hízott a májunk rendesen... Mondjuk a piros kendőben tényleg tündéri kislány. Amúgy hajmennyisége miatt mindig fiúnak nézik, főleg, hogy általában kisgatyóban van. De sehová nem lehet vele elmenni, mert egy percre nem figyelek, már biztos valaki piszkálja minimum a lábát. Az az igazság, hogy bár nem beszélget és tartózkodó, de iszonyúan figyel, még a homlokát is ráncolja és ez persze mindenkinek nagyon tetszik.

Na, most már Vikó is fényes...Mindenkinek jó babázást!

Marycus
marycus
 
 


Kriszta!

Beleragad a keze? na kkor majd jól megviszgáljuk. Mg nem tudom mikor vezsünk, egyenlőre szertia rácsost, jól is alszik benne, csak valameliyk délután bemutatta hogy lazán kimászik róla a pelenkázóra,a mi nemt úl megnyugtatóKép

Szirom!

megértem, hogy nem adod neki. Ebben olyna tej van mint a 2-es tápszerekben pl. Tehát nem olyna mint a HA tápszerekben, úgyhogy tény és való hoyg tényleg tej. DE akkro még tuti nem volt ilyen a nstlének. Bár Emma 6 hónapso korától a 8 hónaposoknak valót ette, bolognai spagetti, sonkás tészta, szertéshús burgonyával és pulykahús zöldségekkel. Ezekben nem volt tej! Csak daraboska picit.

naptej: nekem tavaly nyárom és idén is sima Dm-es sun dance naptej gyeremekeknek 30-as van (van nem gyerekeknek is ugyanilyen márkanévvle). Ez 1500 Ft, és nekünk tavaly nyáron nagyon bevált, eddig idén is, d eidén még nem volt olyna nagyon meleg. Igaz, mi nem voltunk tavaly vízparton, így ott nem tezsteltem. csak strandon voltunk vele meg simán itt hazsnáltam pesten a mindnenapi sétáknál. Tűző napon délben sem égett le tőle.
Vízparton csak idén fogom tesztelni. A tenger amis zerintem még húósabb esetleg, mert ott más a napsugarak beesési szöge is, ott jobban éget, oda lehet vennék erősebbet. A vichy 60-ast nagyon ajánlják, és sokan tesztelték már tengernél is,s zuper, napstoppoló, viszont vízmellett is fakó fehér a gyerkőcKép Szerintem mindennapos hazsnálatra nem ér 5-6 ezer Ft-ot, legalábbis úgy hallottam annyi.
Én itthon úgyszoktam hogy délelőtt mikro indulunka játszóra bekenem Emmát , aztán délutánra már nem szoktam mert akkor 4 előtt ritkán jutunk le. Azért ha bejön a 40 fok akkor biztso többször is kenni fogom. Úgy úgysem lehet sétálni hoyg csak árnyékban.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, és 1 flakon nekünk tavyl bőven elég vot egész nyárra.
Még annyit hogy a májusi pár hétvégéna mikor nagyon jó idpő volt én nem kentem be Emmát, mert még nem vettem meg és nagyinál egyszer 10-1-iga tűző napon játzsott a gyerekekkel , aggódtam is, és nem égett le. Úgyhogy ez azért mindneképpen fontos hogy ő nem annyira érzékeny típus. Bár fehér a bőre. De van egy extar érzékeny bőrű kislány a bölcsiben, nekik tavaly nem volt elég a 30-as faktor. De az átlagnak elég.
Úgyhogy mint mindennél, sajnos ennél is kísérletezni kellKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem térek ki mindenre, de bolondokháza van nálunk. MOsok, már teregetni kéne, Marcust rendezni stb. Szóval, nincs megállás....

Fütyi:
Én finoman húzogatom kiskora óta, a védőnő mondta. Persze nem teljesen csak éppen egy picit fürdésnél. De nálunk már a dokinő ellenőrizte is ám, minden rendben. Anyósom viszont, amikor ő fürdette, felhúzta neki teljesen, be is repedt picit, vörös volt Kép De már begyógyult, úgy láttam. De 1 éves korig nem kell teljesen húzni, én is úgy tudom.

Naptej: Nekünk Nivea és Ambre Solaire van - ált a Niveát használom.

Szirom: kijön az áfonyás alma, bár én a fehéreket hipózom (Clorox, mert van a mit a sima hipó sem visz ki). Egyébként a sárgarépa és az őszi, alma problémás.

Ma megint Marcus gluténest kapott. 7-gabonás pelyhet kevertem őszi-alma vegyítékbe, nagyon tetszett neki, mint tegnap a tészta Kép Egyébként 6 hós kortól már a Kismama is írja ezeket. Amit én ismerek, hogy pl. tészta, kenyér készül belőle, egyedül a kukorica nem gluténes, a többi az. A Hippes körte gabonával nálunk is nagy favorit. És már alig várom a jövő hetet, mert nyolc hós kortól mehet a görögdinnye, sárgadinnye és sárgabarack Kép Meg a cserkó, aminek ugyebár épp szezonja van Kép

Tej: a 2-es tápszerben már rendes tejpor van, amit a tejből csinálnak, nincs lebontva a fehérje, tehát ugyanúgy allergizálhat, mintha tejet itatnék a gyerekkel. A teljes tej, a sovány tejpor annyiban különbözik, hogy az egyikben a zsírtartalom csökkentett. A HA annyit jelent, hogy a fehérjéket szétbontják, így nem ugyanaz a molekula, tehát kevésbé valószínű, hogy allergizálhat.

H.

Kép
hanzika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?