Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Mamik,

Ironram írt az imént a 2006-os topikba, hogy ide is írjak. Örülök a hívásnak, mert itt remélem majd hasznos infókat kapok a kórházról stb.
Én ma vagyok 20+6 és február 10-re vagyok kiírva. Abkarovics dokinál fogok szülni.
És Ti?
Igyekszem visszaolvasni.
angi79
 
 


Szia Angi!

Tényleg nagyon sokat írtok 2006 tavaszba, számomra sajnos követhetetlen mennyiséget. No azért néha itt is beindul az élet!

Abkarovics doktorról mik a benyomásaid? Magánra jársz? Nekünk rendel itt a kerületben, és nagyon sok jót hallottam róla. Most épp magam is orvost keresek, mert bár szerettem volna az előző dokibácsimmal szülni, nagyon sokat utazik, így terhesgondozásra nem lenne ideális, leginkább mert kicsit nyafkább vagyok mint az első babámmal.
Abkarovics doktorral egyszer azt hiszem találkoztam uh-n még a Péterfyben, de akkor rámhozta a frászt, így van egy icipici ellenérzésem. Két héttel visszaminősítette a babám és kiakadt, hogy mit akarok én repkedni várandósan!
természetesen nem volt semmi gond az úttal, de mivel idén is tervezünk egy repülést, lehet, hogy egy utazásbarátabb dokit kellene kifogni és akkor nem megyünk egymás agyára.Kép
Jaj és a legfontosabb!

ÜDV ITT!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Rennie:

Még ajánlják is terheseknek, nincs semmi káros hatása a leírás szerint a szenvedés helyett inkább ez szeritnem.

Ami még bejöhet. Egy egész citrom, úgy mindenestül be a pocakba. ha bírja valaki a savanyúúúúút. Kép

panni
uran
 
 

 
 

Ironram,

nekem és férjemnek is nagyon szimpatikus a doki. Bár én tartom az állításom, hogy a dokik a magánrendelésen sokkal jobb fejek, mint egy sima rendelőben. De nem érdekel, inkább fizetek neki, csak elégedett legyek vele és a munkájával. Ott a Horvát utcában van uh is, ez így elég jó és fel is tudja venni videóra.
Remélem tudtam segíteni.
Te hánydik hétben vagy? Eddig ki volt a dokid?
A kórházi uh-ról nekem is van negatív tapasztalatom, sajnos. Kép

Még egy kérdés. A rendelőben milyen cukorvizsgálatot csinálnak? Cukor vagy zsemle+tej?
Angi 21+0
angi79
 
 


Sziasztok lányok!

Én Abkarovics dokival szülés közben találkoztam, ő csinálta az érzéstelenítést a császárhoz. Nagyon rendes volt, pedig életében akkor látott először és eddig utoljára. A férjemnek is szimpi volt, sokkal szimpibb a rendes dokimnál Kép.

Legyen szép napotok!
Nyuszi

Legyen szép napotok!
Nyuszi és Csenge
newsee
 
 


Angi,

Zsemle+tej.

Legyen szép napotok!
Nyuszi és Csenge
newsee
 
 


Sziasztok!

Látom, nem csak én vagyok a dokim elkötelezett híve, és nagy "reklámozója"! Kép
Abkarovics dokinál mindenki tuti jó kezekben van. Én pont 1 éve szültem nála a kislányomat.
Emberséges, kedves, udvarias, jó szakember, és ami nekem mindig is fontos volt, van humorérzéke.
Ironramnak annyiban igaza van, hogy a doki egy kicsit túl elővigyázatos, de lehet éppenséggel alaposnak is mondnai. Engem is eltanácsolt egy utazástól a terhességem közepe táján, a megrövidült méhnyak miatt. Én hallgattam rá, bár nagyon rossz volt lemondnai az útról. Szóval ha az ember lányára rájön a mondjuk a koraszülés repülőn, vagy külföldön, az elég vacak helyzet, és aztán ha a doki nem figyelmeztette előre, akkor akár rá is lehetne fogni. Szóval a dokik is levédik magukat azzal, hogy előre figyelmeztetnek a veszélyekre.
Sógornőm mindhárom gyermekét Abkarovics dokinál szülte, úgyhogy a nálunk a családban aztán van elég tapasztalat a dokiról. Állok szívesen mindeki rendelkezésére infoval.

Bár most éppen kissé zabos vagyok a dokira, mert most lett volna szeptemberben esedékes a lányomnak a dokinál állítólag már bevett szokás, az 1 éves babák és mamáik találkozója, de valszeg elmaradt, mert nem kaptunk meghívót. ha csak nem felejtettek el meghívni.Bár ezt nem hiszem. Mindenesetre kár, mert úgy hírlik, ezek nagyon kellemes, vidám találkozók, még torta is szokott lenni...

Na üdv.
V.
vacak
 
 


De jó Vacak, hogy Te is ilyen jókat írtál róla.
Az biztos, hogy alapos. Engem is rendesen kivizsgált a baba előtt.

Tényleg van ilyen babatalálkozó? Biztos nem akarattal maradtatok ki. Lehet, hogy most nem volt.
angi79
 
 


Sziasztok!

Vacak!
Valószínűleg, ha a saját dokim nem adta volna áldását az utazásra, nem is vitatkozom, hiszen ha nem lehet nem lehet, de mivel mi rendben voltunk és alaposan egyben, ezért engedtek el minket jó sok tanáccsal ellátva. Természetesen amennyiben valami picike dolog is hibádzana, nem mennénk sehova, de bízom benne nem lesz semmi gond ugyanúgy mint Olivérrel.

Angi!
Mi épp 8+5-nél tartunk, tehát elég fiatalk még Hagymácska. Kép Ám annál tevékenyebb mellékhatásokat tekintve! Eddig Dr. Bokornál voltam, és maradnék is, ha nem kellene olyan sokat utaznia konferenciákra. Nagyon szerettem volna vele mégegyszer, de nagyon nagyon valószínű, hogy nem így lesz. De hátha!

Köszi mindenkinek a gyomorégés tippeket!
Ma volt az első napom, hogy csend honolt odabenn!Kép Nem tudom minek köszönhető, de nagyon jó volt! Ráadásul a laktózmentes tejből készült kakaó és dőzsölésként egy Activia joghurt is simán benn maradt! Igaz nem ettem cserébe semi húst két szelet felvágotton kívül, de bánnya kánya, inkább mint a tejtermékek!Kép

Sziasztok!

Eszter, aki reméli nem kiabált el semmit!Kép

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Találtam egy kis érdekességet, ha valakit érdekel!Kép
www.halapenz.cjb.net/korhazak_budapest_korhaz_id-9.htm

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Igen ezt anno én is megtaláltam.
De vigyázat időnként pop-up tengert zúdít az ember nyakába.

Sziasztok

Ildi

Kép
vildi
 
 


Ja és isten hozott Angi!

Mindig nagyon örülünk az új kismamiknak.

Ildi

Kép
vildi
 
 


Cejbusztok!

Üdv Angi! Kép Nekem mindkettőt csináltak... Én az éhgyomrosról maradtam le... Kép

Hűha milyen tapló vagyok! A szopis válaszokat meg sem köszöntem még Nektek!!!!! Fúj!!! Kép
De annyira megnyugtattatok!!! Akkor ki is találtam, hogyha valaki bevállalja, hogy eljön velem szülni, elviszem, mert felértek nekem egy extra dózisú nyugtatóval! Kép

MINDENKINEK KÖSZÖNÖM!!!!!!

Hétfőtől be kell mennünk a kórházba. Állítólag a biztonság kedvéért, mert az ucccsó 2 uh-on kevés volt a magzatvíz és a lepény is már G-III érett...
Először nagyon kiakadtam, de most már jobban vagyok... Nem így terveztem.... Kép

Már nem ígérem, hogy tudok írni, mert sok-sok dolgom van még itthon és vásárolni is kellene a kórház előtt...
De holnap este olvasni még jövök! Utána már remélhetőleg egy szüléstörténettel jelentkezek... Vmi nagyon széppel!!!! Kép

Gondoljatok Ránk!

Puszika, Jutka
jatka
 
 


Sziasztok!

Még egy kérdés....

Ti hétfőtől mennétek a helyemben alapítványiba? Vagy csak várjam meg a bébit és utána? Mi van ha 2 hétig is bent leszünk? Vagy pont akkor nem lesz hely alapítványiban, ha mi mennénk a Picivel....

Mit csináljak???????

Jutka
jatka
 
 


Jatka!

Hát ezt te tudod, hogy az anyagi lehetőségeid mit engednek meg. Igen fennáll a veszélye, hogy amikor jön a pici éppen nincs szabad szoba. Viszont ha a lepény miatt programozott lesz a szülésed akkor le lehet beszélni a nővérekkel, hogy fenn tartanak neked egy ágyat arra az időpontra. Egyébként az is számít mennyire vagy társasági ember de lehet, hogy pihenni nem nagyon fogsz tudni a többágyasban mert valaki picije mindig sír. 2 hétig az alapítványiban viszon jó húzós. Szóval ez nem sok segítség inkább csak a pro és kontrák összegzése. Bocsi de többet nem tudok segíteni. Kép

Ja, és nagyon gondolunk rátok. Várjuk a beszámolót. De ugye nem egyedül szülsz?

Többieknek:
Ha már ajánlásoknál tartunk én ezt az oldalt ajánlom:
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2601&e=gamesByAge&mcat=game_infant&site=u s Az én manóm nagyon szereti ezeket a játékokat. Igaz, hogy még ki kell szerelni a control meg az alt billentyűket mert Õ nagy élvezettel nyomkodja a gombokat (egyenlőre az összeset).Kép Vannak játékok nagyobbacskáknak is.

Pusz
Ildi

Kép
vildi
 
 


Sziasztok! Üdv régieknek és újaknak!
Eszter! Én kalcium pezsgőtablettát ittam az égő gyomorra, általában segített, és talán még jót is tesz.
Jatka! Gondolok rád/rátok én is, remélem nem kell túl sokáig bent laknod! És izgatottan várom a GYÖNYÖRÛ szülés/születéstörténetet!!!
dadó
 
 


Jatka!

Először is nagy drukk a maradék 2 hétre! Kép meg arra, ami akkor és utána jön! Kívánok neked komplikációmentes, szép szülést, olyat, ami gyönyörű emlékként marad meg!
Mi utána is itt leszünk, úgyhogy ha időd engedi és energiád is lesz, valamint szükséged van még bíztatásra, akkor tudod... Kép Kép

Én is azt mondanám, amit Vildi az alapítványi szoba ügyben. Ha csak a kényelmet, a "jó érzés" szempontját veszem figyelembe, akkor mindenképpen alapítványi rögtön, de persze az nem 2 fillér olyan hosszú időre. Azt azért érdemes tudni, és bocs, most egy kissé előítéletes leszek, hogy a Péterfyben elég nagy a ... hogy is mondjam... etnikai kisebbségi szülő nők aránya, és ők főleg a sima kórtermekben vannak elhelyezve. Hozzájuk aztán állandóan jön a pereputty, a klán, sok-sok ember folyamatosan. Szóval nincs nagy nyugi. ha alapítványiba mész, az "szűrő" ebből a szempontból. Bár nekem annak idején a nővér így is a lelkemre kötötte, hogy állandóan zárjam kulcsra az éjjeli szekrényemet, és a szobát is, ha nincs benn a szobatársnőm. Mire én nagy szemeket meresztettem kérdőn, amire a válasz ez volt: " Igen, igen, lopnak, és sokszor előfordul, hogy maguk a bent fekvők, akik azt lesik, ki mikor hagyja el a szobát". Hüledeztem egyet, aztán megfogadtam a tanácsot.
Na jó, nem ijesztgetni akarlak, csak ezt is érdemes szem előtt tartani adott esetben.
Attól nagyon nem kell félni, hogy szülés után nem lesz hely alapítványiban,igaz, ez néha előfordul, de az állandó forgás miatt max. 1 nap lehet az átmenet, és amint szabadul fel ágy alapítványi szobában, már mehetsz is. Sógornőm is így járt a 3. gyereknél.

Még egyszer: szorítok érted és a pocaklakóért! Kép

V.
vacak
 
 


Sziasztok,

köszönöm az üdvözlést és a cukorvizsgálatos infókat!
Jatka,
én is szorítok Nektek, hogy minden rendben legyen!!! Mennyibe kerül most az alapítványi szoba?
Eszter,
akkor megy a drukk az utazásra! Hogy vagy most?
Nekem el kezdett nőni a bölcsességfogam, ez nem túl kellemes érzés. Kép
Ildi,
köszi a játékos linket!

Mindenkinek kellemes vasárnapot!
A.

Ui. Jön valaki holnap előadásra a Péterfybe? (17:30)
angi79
 
 


Sziasztok!
Én is ezt szerettem volna kérdezni, hogy mennyibe kerül az alapítványi szoba? És hogy kell ide bejelentkezni? Hát igen, én nem vagyok "etnikum-ellenes",(tanító vagyok, s az osztályom 30%-a roma származású,) de azt hiszem, anyukám tapasztalata azt mutatja, hogy jobb külön szobában lenni.

Jatka!
Így ismeretlenül is nagyon szurkolok Neked, Nektek, hogy minden rendben legyen. Azért egy kicsit irigykedek is, neked már "csak" 2 heted van, nekem meg 10, és láthatod a picurkát! Kép

Angi!
Nem tudom, de nekem kapásból cukoroldatot kellett innom, amitől viszont rosszul lettem, úgyhogy jobb, ha van melletted valaki. Ekkor Babuci 8 hetes volt!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Lányok!
Én terhességi cukorbeteg voltam, sajnos nekem is kellett többször is kellemetlen cukros löttyöt innom mindkét terhesség alatt, így aztán egy tippet tudok adni: sok-sok citrom a cukoroldatba! Lehet, engedik, és legalább limonádé feelingje lesz a dolognak.

Hannablanka!
Alapítványi árak tavalyról: 2 ágyasban 4000/éj, egyágyasban asszem 6000/éj. ezek lehet, hogy emelkedtek már idén. Minden esetben a végén kapsz egy csekket, és azt kell utólag befizetni. Bejelentkezni előre, azaz ágyat lefoglalni nincs mód, ha csak nem programozott a szülésed.

V.
vacak
 
 


Vacak!
Én is terhességi cukorbeteg vagyok, de hála istennek nagyon a határon mozgok. A babával 10 kg-t adtam le az elején, most még mindig 3-mal kevesebb vagyok a versenysúlyomnál. Én is citrommal ittam a cukorlöttyöt, de nem segített rajta!
Köszi az alapítványi árakat. Nem lesz programozott a szülés, mármint remélem, nem így tervezzük. A normál kórtermek tényleg annyira rosszak, hogy érdemesebb az alapítványi?

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Angi!
Köszi jól, mert vannak egész kellemes pillanatok gyomor ügyben, és az nagyon jó érzés. Hát még az, hogy ehetek joghurtot!Kép
Cukor ügyben nem tudok segíteni, bár alapjáraton én hiperglikémiás vagyok, így nálam is kéne mindig cukornak lennie, de nem vagyok egy édességes fajta. Igaz mostanság néha...Kép
Sajnos nekem dolgoznom kell, de azért majd mesélj milyen volt az előadás!Kép

Jatka!
Drukk!
Szoba ügyben csakúgy mint a többiek. Neked kell dönteni. A lényeg, hogy minden simán menjen körülöttetek és veletek! Írj majd!Kép

Hannablanka!
Nem arról van szó, hogy rosszk lennének azok a szobák, de komfortosabbak és nyugisabbak (talán, bár szobatársat itt sem választhatsz!). 5 napot ott is ki lehet bírni, hiszen szerencsére nem kell odaköltözni!Kép
Súlyod! Az hogy kevesebb vagy az jó vagy rossz?

Sziasztok!
Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Dadó!
Tudsz olyan kalciumot ami nem citromos?

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Köszike!

Apás lesz, elméletileg... Kép

Legyetek jók!

Köszönök mindent! Érkezek majd! Kép

Puszika, Jutka
jatka
 
 


Helló!
Eszter! Én Calcium Sandozt ittam, patikában kapható, sajna nam túl olcsó, de azért nem vészes. Rá van írva, hogy terhesség és szoptatás alatt ajánlott, a megnövekedett kalciumigény pótlására. (A magzat elég sok kalciumot "elszív" a mama elől, egy egész testecske csontozatát építi föl!) Az csak hab a tortán, hogy megköti a gyomorsavat a kalcium. Nem is tudom ilyen azíze, nem savanyú/ciromos, olyan semleges.

Szoba-ügyben: én 2 ágyas normál szobában voltam, egy teljesen normális szobatárssal (ezt most abszolút nem etnikai alapon írom!), teljesen jól elvoltunk, nem barátkoztunk nagyon össze, mert egy napon szültünk, és nem volt rá időnk a nagy babázásban. De amennyire tudtunk, amennyire kellett, segítettünk 1másnak. Ha valami gáz lett volna a szobatárssal, bizonyára átkérem magam egy alapítványiba. De így tök jó volt, bár a szoba nem valami szép, hideg volt a fal, aminek néha nekidőltem (volna) szoptatás közben.
Erről jut eszemba: kértem is otthonról kispárnát, mert nem volt valami kényelmes a "kincstári". Legközelebb szopis párnát is viszek (csak akkor még nem próbáltam, nem tudtam milyen kényelmes).
Háát, igen, a wc elég messze van, és nem valami szép, ráadásul egyes anyukák (!!) oda járnak cigizni... De a zuhanyzó egész jó. (Persze, alig vártam, hogy hazamenjünk és akkor és annyiszor zuhanyozhassak a saját fürdőszobámban, amikor és ahányszor akarok!)
Drukk-drukk Jatkáéknak!!!!
dadó
 
 


Sziasztok!
Eszter,
én is a Bokort szeretném választani. Most egy kicsit megleptél ezzel a konferenciára járással. Keveset vann bent? Amúgy mit tudsz róla? Nekem nagyon megbízhatónak tűnik, csak tartok tőle, hogy túl fiatal.
Sári 6+3
sárika
 
 


Eszter!
A súlyom az jó, hogy lement. Félidőig folyamatosan fogytam, mert tartottam a diétát, aztán ahogy a pici nőni kezdett, én is híztam. Tehát jó!
Ma voltam mindenféle vizsgálaton, a cukrom 4,6, viszont a vizeletemben gennyet, és fehérjét találtak. Na jó, nem sokat, de akkor is. Azt mondta a doki, hogy nem kell aggódnom, vagy hüvelyváladék került a vizeletbe, vagy felfáztam, és valami fertőzésem van. De azért izgulok, mert ha a por utáni vizsgálat is pozitív lesz, (1 hét múlva), akkor fel kell hogy hívjam. Volt már valakinek ilyen problémája?

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok!

Sárika!
Fiatal, de szerintem fiatalbbnak tűnik a koránál. Nagyon jó volt vele szülni, egyébként a terhesgondozás idején egy rugalmas, korrekt dokinak ismertem meg. Én kifejezetten fiatal orvost is kerestem, mert úgymond egy életre szeretem volna választani, és h netán lányka Hagymácskám, akkor ő is nyúzhatja egy jó darabig, ha akarja.
Nekm azért szempont, mert női vonalon szinte mindenkinek nőgyógyászati rágbetegsége volt, így nem árt, ha ismeri a családi történetet. Persze ez nem azt jelenti, hogy szeretném tovább vinni ezt a "hagyományt", sőt eltökéltem, hogy én fogok szakítani vele először, de nyugodtabb a lelkem, ha nem kellen orvost válétogatni.

Hannablanka!
Milyen diéta ez? Már azt gondolom, hogy kifejezetten szénhidrát diéta, de mesélnél róla? Én is nagyon szeretném hozni a formám, azaz mértékkel hízni.
Biztosan rendben lesznek az eredmények! Drukk!Kép

Dadó!
lehet hogy kipróbálom, bár életemben eddig kétszer vettem, de mindkétszer emberem itta meg, mert elképzelésem sincs miért, de nekem iszonyúan elkezd fájni tőle fejem. Mindezt alapjáraton, tehát nem a tehesség miatt.
de hátha akkor most pont ezért nem fog!Kép

Sziasztok!

Eszter
9+1

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Eszter!
Ez egy 170 g szénhidrátos diéta, napi kalóriabevitel 1700 kcal lehet. De csak szigorú orvosi felügyelet mellett! Amit nagyon lehet enni: zöldségek, gyümölcsök (kivéve:banán, és aszalt gyümik), legjobb az alma, húsfélék, mert abban kevés a cukor, és max. 4 zsömle naponta.
Ha gondolod, szívesen elküldöm neked, hogy milyen étrendeket állítottak össze, + a kalóriatáblázatot is.
Pl: jobb a sültkrumpli, mint a krumpli bármely más formája, mert abból nehezebben szívódik fel a cukor.
Mindenhez savanyúságot érdemes enni!
Tésztát is lehet enni, de csak 10dkg-ot (szárazon mérve).
Almát, és minden gyümölcsöt harapva enni, nem pürésítve!
És mindenben nézni kell a kcalt. Röviden ez a lényege. Ha gondolod, szívesen írok még, és küldöm a cuccokat. De ha nincs rá szükséged, ne csináld, mert többet ártasz vele, mint használsz! Vagy majd a baba után!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok Kismamik,

voltam tegnap az előadáson. Hasznos volt, az EDA-ról szólt. Legközelebb 2 hét múlva, hétfőn a szülésznőkről lesz. Azt majd Cser Kati fogja tartani.
Hannablanka,
drukkolok, hogy tényleg alaptalan legyen a félelmed.
Dadó,
köszi az infókat a szobákkal kapcsolatban.

Mindenkinek jó pocakosodást!
Angi
21+4
angi79
 
 


Hannablanka!

Igen légyszi küld el nekem!
Érdekel, de nem állítom, hogy feltétlenül be is akarom tartani. Irányadónak viszont hasznosnak találom!
Egyenlőre jók vagyunk, mert tartom a súlyom, bár nem is az első harmad a macerás!Kép

Szisztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Ironram!

Nem akarok belekoytogni nagyon ebbe a diéta témába, csak talán azért, mert magam is érintett voltam. Terhességeim alatt egyszer össz. 5kg-t, másodszor 8 kg-t szedtem fel a cukorbeteg kismamáknak előírt diétával. Hannablanka hasznos infókkal látott el, de amit szerintem elsősorban érdemes betartani olyannak is, aki nem cukorbeteg, de nem szeretne túl sokat felszedni, az a 3 óránkénti evés. Cukorbetegeknek kötelező 3 óránként enni, és a megfelelő szénhidrátot bevinni a szervezetbe, de ezt neked is tanácsolom, mert ezáltal nem terheled egyszerre túl a szervezetedet, de nem is koplalsz túl hosszú ideig. Ugyanis mindkettő káros. HA nem akarod pontosan betartani a diétát grammra, mert hát minek is, akkor reggelizz, tízóraizz, ebédelj, uzsonnázz, és vacsorázz a kb. 3 órás időszakokat betartva, és az ebéded legyen a legbőségesebb, aztán a vacsorád, a reggelid, az uzsonnád, és a tízóraid.
Én a második terhességem alatt, amikor is nem volt annyira szigorú a diétám, nem annyira néztem már a grammokat, viszont a 3 órás étkezési intervallumokat mindig betartottam, és sikerült egyenletesen keveset hízni, valamint megőrizni a többé-kevésbé normális vércukor értékeket. A 3 óra egyébként azért van, mert evés után kb. másfél órával tetőzik a vércukor, és aztán még kb. ugyanennyi, amíg a szervezet felbontja, feldolgozza a szénhidrátot, tehát ekkorra esik vissza az alapértékre. Mindegy, nem megyek bele részletekbe, szerencsére neked nem kell ezt tudni. Sokan még mindig abban a tévhitben élnek, hogy terhesség alatt kétszer annyit kell enni, mert a babának kell. A baba ezzel szemben akkor is "elveszi", ami neki kell, ha te nem eszel sokat, viszont tőled értékes dolgokat "szív el". Ezért kell megfelelően kiegyensúlyozottan táplálkozni.
Én annak idején még a saját családomban is harcoltam az állandó etetésmánia ellen, állandóan tömtek volna. A 2 kislányomat pedig a kevés súlygyarapodás ellenére is egészségesen és normális súllyal hoztam világra (3350gr és 3560gr).
na jó, bedugulok, bocs.

V.
vacak
 
 


Vacak,

szerintem hasznos tippeket írtál. Köszi. Kép
A védőnőm is ezt ajánlotta és nekem az émelygős időszakban is ez jött be.
A babáid tényleg teljesen átlagos súllyal születtek. Én már előre félek a nagy baba dologtól.
angi79
 
 


Angi!

Nem kell előre félni semmitől. Semmi sem törvényszerű sem a szoptatni tudás sem a nagy baba. Anyáink még az előbb leírt 2 helyett kell enni elvet követték lehet, hogy attól lett óriásbébijük. De a lényeg az hogy nem kell parázni mi már sokkal tudatosabban élünk mint nagyanyáink. És az sem törvényszerű hogy a nagy babát nehezebb megszülni. Nekem volt ismerősöm pici filigrán nőci volt és a 4 kg körüli babát szinte kipottyantotta. Ennek az ellenkezője is megtörtént a pereputtyomban.
Ugyhogy csak semmi para.

Pusz
Ildi

Kép
vildi
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak így becsöppenek erre a fórumra, de olyan jó olvasni a hozzászólásaitokat és a tanácsaitokat a kórházról, az orvosról, meg erről az egészről. Bár én még csak tervezem a babát. Nemrégen találtam rá Abkarovics dokira, s mindenképpen szeretném őt megtartani majd arra az esetre is.

Angi!

Kérdezem tőled, hogy mit értettél azalatt, hogy már a terhesség előtt is kivizsgált? Konkrétan mit vizsgált babavárás előtt? Bár az alaposságát már én is megismertem.

Előre is köszönöm a választ, és mindenkinek boldog babavárást kívánok!

Sziasztok, Vera
Vendég
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak így becsöppenek erre a fórumra, de olyan jó olvasni a hozzászólásaitokat és a tanácsaitokat a kórházról, az orvosról, meg erről az egészről. Bár én még csak tervezem a babát. Nemrégen találtam rá Abkarovics dokira, s mindenképpen szeretném őt megtartani majd arra az esetre is.

Angi!

Kérdezem tőled, hogy mit értettél azalatt, hogy már a terhesség előtt is kivizsgált? Konkrétan mit vizsgált babavárás előtt? Bár az alaposságát már én is megismertem.

Előre is köszönöm a választ, és mindenkinek boldog babavárást kívánok!

Sziasztok, Vera
Vendég
 


Sziasztok!

Vacak!
Köszönöm a jó tanácsot!
Szerencsére annyira azért nem kell vigyáznom, mint akinek cukra lett, nekem az ellenkezőjére kell figyelnem. Túl gyorsan égetem el a cukrot, ami siheder koromban vicces volt, mert egy tábla csoki, minusz egy kiló, de még a testhőm is megugrott. Most is és Olivér alatt is az a jellemző maradt meg, hogy ha valamiért nem jutok időben kajához, sity-sutty beeshetek az asztal alá. Szerencsére annyira van rendes a testem, hogy figyelmeztet, ám pocak idején kb 10 percem van tenni az ügy érdekében. Rögtön megérzem a fejemben a hangyákat, ha baj van. Ilyenkor még azt az aranyszabályt is áthágom, hogy fizetés után fogyassz, így volt már, hogy félig üres üdítőt fizettünk, pedig kifejezetten haragszom azokra akik ebből rendszert csinálnak.

Vera!
Szia itt! Abkarovics dokit csak látásból ismerem, de sok jót hallottam róla, és ha visszaolvasol sokmindent találsz róla!
Jó böngészést, és gyere máskor is!Kép

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Voltam Abkarovicsnál és baba rendben van. Nagyon édes volt. Fel is vettük videóra és úgy néz ki, hogy kislány. Kép
Vera,
szerintem érdemes elmenni a baba előtt kivizsgálásra. És nekem a peteérést is nézte.
Sikeres babásodást!
Angi
angi79
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat és a biztatást. Minden jót nektek!
Vera
Vendég
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni, ugyanis lukas az agyam és elfelejtettem.Kép
22 és 24 hét környékén van valami halaszthatalan vizsgálat?
Ugye csak az AFP ami szigorúan időhöz kötött vizsgálat? No meg a 12heti uh, de az lassan megejtjük!Kép

Köszi!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Eszter!

Elővettem a papírom amit nekem akkor a dokinál adtak.
Első vizsgálatok:
-LaborI: (T.vizelet, menotest, T. vérkép, Wassermann, St.vércukor-étk után 1 órával, Vércsoport)
12.hét: Uh
16. hét AFP+HbsAg
~18.hét genetikai Uh
24. hét Labor II. (T. vizelet, T. vérkép, St.vércukor, Rh negatív vércsoportnál ellenanyag)
32. hét Uh
36. hét labor III. (T. vizelet, T. vérkép, St.vércukor, Rh negatív vércsoportnál ellenanyag, BSH)
38.hét Uh

Közben minden megjelenéskor: T. vizelet, vérnyomás mérés, testsúly mérés, szívhanghallgatás

37. héttől hetente NST vizsgálat (az első NST alkalmával BSH)
Ezek vannak nekem itten felírva.

Pusz
Ildi

Kép
vildi
 
 


Eszter,

nekem most lesz a 22. héten vér és vizeletvizsgálat, mert már régen volt. (júliusban) De ezt most csak a doki mondta, hogy nézzük meg a vitaminok miatt.
Aztán csak a 28. héten lesz a cukorvizsgálat.
Terhesgondozásra 4-5 hetente érdemes járni, az asszisztensnő szerint. Ezen kívűl a védőnő is berendel 4 hetente a védőbe.
Ennyi.
Pussz.
Angi 22+0
angi79
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen!
Hogy én milyen hülye vgyok! Hiszen el van rakva nekem is Olivérrel készült kiskönyvem!
Na majd jól előszedem!Kép

Mégegyszer köszi!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!
Titeket berendel ilyen rendszeresen a védőnő??? Nálunk akkor valami nagyon link a védőnő! A terhességem alatt összesen ha 3x láttam, a gyerekemhez is csak 3x jött ki az elején, és 4 hónapos kora óta (most 1 éves múlt)felszívódott teljesen. 1 éves korban kellene lenni valami státuszvizsgálatnak is, az se volt. Senkit se érdekel. Amúgy nem bánom, biztos csak hüledezne mindenki, hogy milyen pici, és vékony.

Istenem, de jó nektek, pocakosodóknak! Már megint rám tört a nosztalgia...

Jó hír (mármint az Abkarovics-pácienseknek, akit érdekel), hogy mégsem marad el az 1 éves babák találkozója a dokinál, csak csúszik egy hónapot. Mégis megyünk bababuliba! Kép Kép
V.
vacak
 
 


Vacak!

Akkor tényleg nem semmi lehet a védőnőd. Hozzánk még mindig kijár havonta 1x. Marci most 10 és fél hónapos. Az első hetekben hetente jött meg a doki néni is. Igaz, hogy nálunk nincs a kerületben sok kicsi baba. Belváros nem igazán babás környék.

Ildi

Kép
vildi
 
 


Vacak, Vildi!

nekünk egy tündéri védőnénink van, de ő sem járt nálunk túl gyakran. Látta, szerintem, hogy normális család, nagyszülők segítenek, a gyerek jól fejlődik, szopik, aztán így volt nályunk talán 3x az első gyerek esetében, meg amikro a kicsi megszületett. Igaz az utcán rendszeresen összefutunk, és olyakor mindig váltunk néhány szót. Ja és itt elég sok gyerek van és sok a zűrös család, akik pl. boltitejjel etetik a kisbabát, ültetik órákat a még ülni nem tudó gyereket a holdkompbban, ... Tehát elég sok badarségot művelnek. Ott nagyobb szükség van a védőnőre mint nálunk.

Panni
uran
 
 


A védőnőnek elvileg rendszeresen kell látnia a kismamit, majd a babát. Nálunk sincs probléma, mégis menni kell. De én ráérek. Ami rosszabb az a körzetváltás. A 20. hétig volt egy fiatal csaj, most pedig más lett, de még csak telefonon beszéltünk. Eddig szimpi így.
Vacak,
ez jó hír! Akkor mehettek bababuliba!!! Kép
angi79
 
 


Ironram!
Nem felejtettem el az ígéretemet, de éppen leomlott a konyhában a fal, és "építnkezni" kezdtünk azon a 4 nm-en! Új vakolat, csempe, víz, stb... Kép Ez nem várt kiadás volt, pedig elkezdtünk volna bevásárolni a Kicsinek. De azért a babaágyat megvettük!!! Kép

Védőnéni: nálunk is aranyos, 1 hónapban egyszer kell menni hozzá, de már volt 3-szor látogatóban.

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Helló mindenkinek!
Valahol olvastam, hogy meg van szabva, hogy hányszor kell jönnie a védőnéninek. (nem emlékszem a pontos számra.) Nálunk nagyon kedves, de ő sem jön annyiszor. Igazából nem hiányzik, ha valamiért szükségem lenne rá, föl lehet hívni, vagy el lehet menni az egészséges tanácsadásra.
Eleinte kicsit csalódottnak tűnt, amikor nem tudott semmi újat mondani, annyira felkészült voltam baba-témában. Kép Gondolom én is, hogy ahol van családi segítő-háló, normális a család és a körülmények, azokat nem nagyon látogatja. A múltkor nekem még mentegetőzött is, hogy milyen régen járt nálunk. (Errefelé elég sok kisgyerek van.)
Viszont nemrégiben rendeztek a kerületi védőnők egy anyatejes-napot, ahol kismamák, várandósok és babák voltak a meghívottak. Volt kaja, üdcsi, ajándék, ismerkedés, babázás, ez mind nagyon kedves volt tőlük. És temérdek termékbeutató...nagy biznisz! De ezek árán tudták megrendezni az egészet, keretük nem lett volna rá másképp. Egyébként tök jó volt.

Húú, Hannablanka! Még jó, hogy nem akkor történt, amikor már ott a babuci is!!

Mindenkinek jó 7végét! Állítólag ez az utolsó, amikor még szép az idő!
dadó
 
 


Még valami: vajon mi lehet Jatkával????
dadó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?