Új privát üzeneted érkezett!

Hííbasszus, émmég adós vagyok :oops: :oops: :oops:

Szami, Annának Nagyon Boldog Születésnapot kívánunk!!!

Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Köszi :)

Juditoknak Boldog Névnapot!



Olga, na milyen? Kolléganőnek tetszik?

Tessék írigykedni, mert mi meg Almázunk holnap :lol:
Aztán megynk szülinapi buliba a Pelinkán ugrálóba, meg szombaton is oda megyünk szülinapi buliba, és a múlthéten is voltunk....

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Köszönöm szépen a köszöntéseket én is!

Judit!
oksa, irigykedek, bár én most oylan hulla vagyok, hoyg nem hiányzik semmi.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 

 
 

Jaóreggelt.

Én is köszönöm szépen a köszöntéseket :)

Jövőhéten jelentkezek, menünk mamázni.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Holnap nem leszek, úgyhogy:

PopiRékának Nagyon Boldog Második Szülinapot kívánunk! :D

Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Anikó, Isten éltessen sokáig, füled érjen bokáig! :D

Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Anikó!
Isten éltessen! rakjál fotót a fürdőről!!!!

Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


JUDITOK: BOLDOG NÉVNAPOT!

ANIKÓ: BOLDOG SZÜLINAPOT!

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Sziasztok!

Juditok! Nagyon boldog névnapot kívánok nektek!



Anikó! Nagyon boldog születésnapot kívánok!


bbj Judit! Szami! Niki! És többiek! Na, akkor valamikor valami valahol? :lol:

bbj Judit! Ha lenne egy tali majd méz ügyben zargatnálak... Vagy ha legközelebb angolra jöttök... Bocsi olvastam, hogy most csütörtökön volt terjesztés, bocsi, hogy most kapcsolok.
Vízkeresztet néztük, nagyon szuper volt. Nekem egyformán tetszett ez is és a Liliomfi is, Petinek ez a Vízkereszt tetszett jobban.

levay Judit! Még nem próbáltam fel az új Hipssyket, mert bent felejtettem, ma hoztam haza. De Kriszta egyből felrántotta. :D Ma nem is figyeltem, hogy rajta van-e... :oops:
Köszi szépen mégegyszer!
Holnapra jó Almázást, illetve hétvégére jó szülinapozásokat!

Katlina! Nem tudom dícsértem-e... De nagyon szép a pocakod! Szépen növöget Vencel baba!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kati! Megcsináltad a mákmuffint?

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!Isten éltesse a most ünneplőket!!!! Olga:igen megcsináltam,naoooooooooooooon fini lett pedig a mascarpone hiányzott róla de így is jó ugy meg szerintem isteni lehet!!! Nem tudom hogy álltok karácsonyi menü ügyben de van egy jó recim ami nálunk nagyon bejön:egy jénai tálba rétegezzük,alulra krumplipüré rajta csont nélküli tarja vékonyra szeletelve sózva lisztezve kisütve rá hagymás gomba bacon lepirítva erre felezett őszibarack lefedve szeletelt sajtal.Ha van kedvetek probáljátok ki,nagyon fincsi még újra melegítve is! Nálunk még mindíg névnapozás volt du.,maradt is egy vendég kislány nálunk most kiprobálhatom a kétgyerekes anyuka szerepét! :D :D :D

Kati Kép
virag9
 
 


Lányok miért nem megy hogy hagyok szóközt az irományomban és mégis egybe mutatja mindíg???????????

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!

Anikónak Boldog Szülinapot!

Irigykedőknek, tuti jók voltak Almáék :)

Virág, Kipróbálnám holnap, de, nameg, és amikor mindezeket egymás tetejére halmozod mit teszel még vele? Sütőbe be? Menyi időre? Lefedve? És milyen sajt legyen?

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Na ja a vége majdnem lemaradt igazad van Judit,igen sütőbe be hogy a sajt ráolvadjon lefedni nem kell hiszen csak összesütöd mivel minden megvan már benne sütve-főzve.Én trapistát szeleteltetek fel és azt rakom rá,de igazán amit szerettek nálunk rajtam kívül a füstölt pl.nem jön be.Kicsit irígy vagyok az Almára,biztos jó lehetett!!! :) Jó éjt mindenkinek!!!

Kati Kép
virag9
 
 


Juditok boldog névnapot kívánok Nektek!!!

Anikó: Nagyon boldog szülinapot kívánok Neked!!!

Bbj: f.o.g. orvos mindent rendben talált Bencénél, de társaságba nem ajánlott vinni továbbra sem (pláne mostanság..) és a rosszalkodást is csak fokozatosan engedhetjük neki.

...No én meg így napközben sem tudok itthonról elmenni, de még ki az utcára sem, mert esik..., jól be is fordultam... Este meg már hová menjek... mindenki a családjával van... Holnap meg még anyósék is jönnek... Este meg évzáró parti a Zuraméknak, persze ma sütit kellett sütnöm ezért...

Niki: hogy van a füled?

Kép

Kép
szolkata
 
 


Jó reggelt!

Rékának nagyon sok boldog második szülinapot kívánunk!
Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Kedves Juditok!

Nagyon boldog névnapot kívánunk!


Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Anikó!

Isten éltessen sokáig születésnapod alkalmából!


Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Kedves Erika!

Réka 2. születésnapja alkalmából sok szeretettel gratulálunk, további vidám gyermekéveket kívánunk szeretettel!


Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Rékának nagyon boldog 2. születésnapot kívánunk!

Kép

Anikó, neked is boldog születésnapot!

Kép

KépKép Kép
76vera
 
 


Anikó!
Réka!

Isten éltessen születésnapotok alkalmából mind a kettőtöket!

Kívánok nagyon sok boldog évet még

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!

Rékának Boldog Szülinapot!


Mi ez az új forma? Kapásból a rendelőbe léptem be, és hiába az automatikus bejelentkezés, mégsem hozta fel az új válasz lehetőségét...

Virág kajcsi elkészült, fini lett, habár a csajok a gomba miatt inkább kihagyták. Az őszibarackot felezve teszed a tetejére, vagy szeletelve?

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok!

PopiRékának nagyon boldog születésnapot kívánok!



Ja, ez az új babanet még nekem sem jött be... majd megszokjuk.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Mielőtt elfelejtem... (vad)nyúlrecept és fácánrecepteket várok! Köszi! Ja, ha lehet kipróbáltakat. :)

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Olga!
sajnos nem tudok segíteni ez ügyben a nyulat nem szeressem, nem szoktam csinálni, anya tejbe áztatta sütés előtt egy napig. a fácánból meg levest csináltam anno, mint a húslevest, úgy készítettem fel.

Hát nekem is furcsa az új babanet.

Készül a mézeskalács-házikóm. hát volt vele gondom, de jövőre már ügyesebb leszek! majd lefotózom, ha kész lesz.

Ja Annalucusnak boldog Lucanapot!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Anikó!

Isten éltessen születésnapod alkalmából!!!

Kép

Lucusnak boldog névnapot!!!
jaimee1
 
 


Ollllyan fura ez a 3-as szám a vonalzó végén.... :shock: :shock: node hoooool vagyunk még a harmadiktól....

Teszek néhány képek, ha nem bánjátok. A két hetes, az 1 éves és a 2 éves Popim....

Kép Kép Kép Kép
jaimee1
 
 


Sziasztok!Milyen klassz így látni hogy két év alatt mennyit változik egy gyerkőc,de szép kislány Popi!!!Judit én egy konzerv barackot teszek a tetejére a nagyobbakat ketté vágom max.Olga hát hogy is kezdjem,megpróbáltuk a mézeskalácsházat,a sütésig tök jó ment minden de a "ragasztás"az egy rémálom minden ragadt csak a ház falai nem FELADTAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!Majd jövőre újra próba addig pihire veszem!!!!Pedig már olyan kemény volt a cukros hab hogy csak na de mégse tartotta meg a házat,utána márt tört is az ajtó ablak nem vagyok valami jó kőműves!!!Aztán ma du. készítettünk az oviba egy karácsonyfát kartonból klasszul feldíszítettük majd holnap bevisszük az oviba a faliújságra ez legalább szép lett!Virág Karácsonyi ajándéka is kipipálva,az urammal tegnap nyakunkba vettük a várost és az aqua beads-et választottuk a lánynak,egyedül a Corában kapni a neten szétnéztem és találtam egy klassz játékboltot onnan rendeltem meg a studio csomagját ez a legnagyobb nagyon jó áraik vannak.Megyek szedem ki a lányt a kádból,jó éjt!!!

Kati Kép
virag9
 
 


Rékának és Anikónak nagyon boldog szülinapot!!!

Andi

Kép
Kép
andii
 
 


Olga: egy vadásztól jöhetnek a receptek/ötletek?! :)
tamcsy
 
 


Jaimee, nagyon szépsésges lányka Réka, irtó édes ezen a 2éves kori képén :) És nagyon csini is! Ajándék mi volt? Vagy most kapta a konyhát?
És a múltkor nem írtad, de voltál M-nál??

Virág, az Aquabeads-ről majd számolj be légyszi karácsony után hogy milyen, mennyire jött be Virágnak, és van-e türelme hozzá sokáig! Mert Bence is szeretne valami ilyen komolyabb alkotós-gyöngyöset, de egyelőre a vasalóshoz nincs türelme, én csinálom helyette :roll:
Ja, és nem tudom csak félreírtad-e, de nem szóközt kell hagyni az egyes személyeknek írt hozzászólások közt, hanem nyomj 1-2-3 Entert :wink: :lol: Úgy biztos jobban elkülönül majd ;)

Olga, mi szoktunk nyulat sütni, jó sok szalonnával és fokhagymával megtűzdelve, előtte tejbe áztatva. Receptet nem tudok viszont, Á. szokta készíteni :wink:

Tamcsy, ki a vadász nálatok? És hogy vagytok? Te mikorra is vagy kiírva? Már nem sok van hátra ha jól emlékszem, igaz? ;)

Kata
, nehogy depizz! ;) mindjárt itt a hóóóóó! :D
Hát mostanában mi sem vagyunk túl sokat kint, bár nálunk elhatározás kérdése, olyan nehezen szedelőzködünk össze, de ha már kimentünk, akkor már klassz, élvezik és kint vannak vagy 1,5-2órát is anélkül hogy nyafognának a hideg miatt. Bár még csak most jön az igazi zima, azt nem várom mondjuk :? De a havat igen :D

Judit
, ma nem jöttök 5körül véletlenül Szolnokra? Tudom hogy már nem hétfőn jártok angolra, de hátha ;) Vagy szerdán is megyünk, de akkor napközben 10-1ig kb.
Vagy ha erre jársz akkor szólj! ;)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Kicsit megkésve, de annál nagyobb SZERETETTEL KÍVÁNOK SOK BOLDOG SZÜLINAPOT A 2 ÉVES POPINAK ÉS BOLDOG NÉVNAPOT ANNALUCUSNAK!

Kata: Még cseng egy kicsit a fülem, meg néha fáj is. Szerintem hurutos vagyok egy picit.

Kata beteg, ügyeleten voltunk Vele szombat este. Megint a mandulája, antibogyót kapott. Most 4 hónapig bírta mandulagyuszi nélkül. A fül-orr-gégész azt mondta, hogy az orrmanduláját látja a száján keresztül.
Dorkának a füle nem jó, mindkettő csaj itthon van, már nem is mennek oviba, bölcsibe az idén.

Frei szombat este? Kinek lenne kedve?

Én egy szánkózáson is gondolkodom a hétvégén a Mátrában. Talán már lesz hó.

Bocs, hogy nem reagálok most másra. Holnap majd jövök.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Sziasztok!


BBJ: Utólag is nagy gratula az ötösödhöz és még sok szépen sikerült vizsgát kívánok! POnt annyit, amennyi ebben a félévben van még hátra. Atópiás dermatitisz ügyben téves volt a diagnózis. :twisted: :twisted: Na ehhez a dokihoz se' megyünk többet. Egyelőre a vándorpöttyök múlóban, megint babafürdetővel pancsizunk.

Kata: Szupi, hogy Bencével minden oké!
Hm...Megihletett a szárítógéped nagyon, de jó is volna, ha nekem is lenne.....

Vera: M. dokinál minden oké volt (bár Rékát többet nem visszük, mert zokon vette, hogy az ő pocakját senki nem uh-zta meg, úgyhogy üvöltött. Kivitte apa a váróba, akkor meg azért üvöltött, mert én még maradtam. :lol: ) De minden okés egyébként.

Ajándékok: Mágnestábla betűkkel, számokkal (kréta eldugva), párosító (anyaállat és babaállat), plüssmacska, Lola-mesék, Boribon és a 7 lufi, Micimackós játszósátor, egy pár téli cipi, egy baba...őőő...gyúrótábla tartozékokkal, gyurma....asszem ennyi.

Virág: a mézeskalács házat nem karamellel kell ragasztani?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2009.12.14 17:00-kor.
jaimee1
 
 


Kata: Igen, bilizünk rendületlenül. Hát úgy gondoltam, hogy tavasszal kezdeni sem lesz könnyebb, nagy pocakkal....nyárra meg jön a kistesó , biztos minden vágya egy bili lesz Rkának... úgyhogy megint eljön majd az ősz, a tél....akkor meg egyszerűbb most. Hát így. Egyébként álmomban nem gondoltam volna, hogy télviz idején fogok bele. shock:
Sokat nem mosok, mert harisnyában és szoknyában nyomja itthon Popi, ezt könnyű mosni, egyszerű és nagyszerű.... :
Zöld Seat odavan, megsirattam, mint egy gyerek, pedig fiatalabbra, nagyobbra, szebbre, jobbra cseréltük le....így van ez...meg a hormonok....
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Jaimee! nagyon jók a képek Rékuciról, mint mindig! Szülinapos-tortás képek vannak-e? És mire cseréltétek le a seatot?

Tamcsy! Igen, igen jöhetnek köszönöm szépen! :) És hogy is van ez a vadász dolog? Tényleg, vonalzót csinálhatnál ám te lány! Meg néhány képet is dobhatnál a pocakról! Iwiw-en változatlanul nem talállak meg, mint szolnokit... :oops:

Niki! Basszuskulcs, hogy a lányok betegek! De megszenveditek mindig a telet! Mielőbbi jobbulást nektek! Tényleg kiderült végül, hogy az allergiád mitől volt? Tudom, öblítőre, kozmetikaira szerekre tippeltél.
Szombat... Hááát... Belefér éppen... vasárnap disznóvágás! :D
Szánkózás nálunk is terítéken van. Én szombaton már nem dolgozok, Peti pedig már csütörtöktől. Remélem lesz a Mátrában annyi hó a két ünnep körül, hogy megérje felmenni.

Kati! De sajnálom a mézesházikódat! Na ja, a ragacsra nagyon rá kell érezni... Én most egy új írókát csináltam: fel kellett géppel verni a tojásfehérjét habbá, bele a porcukrot, majd egy kis ecetet. Az első nekem is nehezen állt össze (hármat csináltam a hétvégén), a másik kettővel már semmi gond sem volt. Na igen, türelemjáték. Meg persze vannak fortélyok? fogpiszkálóval belülről megerősítheted a falakat száradásig (mármint a tojáshab száradásáig). És csakis teljesen kihűlt, inkább másnapos mézeskalácsot lehet a legjobban ragasztani. A karamelles ragasztásról én is hallottam és láttam, de nekem látványra sem jött be, kezdőknél (vagy ügyetleneknél) elég csúnya látvány tud lenni. Ez a tojásfehérje meg könnyen eltávolítható, letörölhető, ha valami mégsem sikerül elsőre.

Judit! Ja, a fácánból én is levest gondoltam. Csak nem tudom azt kell-e pácolni (áztatni) valamit felhasználás előtt? Persze néztem itt a neten recepteket, de mindegyik mást ír... :roll:
Mézeskalácsházikód? Kép? Maaaajd én is teszek... egyszer...

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

A jóelőbb értem haza, Grétiéknek Luca napi vigadalom volt, aztán meg még kimentünk dolgozni egy kicsit...

Jaimee!
A nagy kétévesed csodaszép! az a szoknya nagyon mesés!

Köszi! :lol:

Na akkor legalább nem az! nem egy öröm az sem!

Miylen autót vettetek?Balesetmentes furikázást kívánunk!

Én cukormázzal ragasztottam, úgy is szuper, meg szép színes lett, viszont nagyon csálé. én hülye, még melegen tányérba raktam amitől szép homorúak lettek, kellett is farigcsálni, mire összepasszoltak! még a tető nincs rajta, nincs lelkierőm. Bár Misi szerint jó az így is! :?

Na mentem tanulni, van még egy jó pár száz oldal péntekig...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hali!

A nagyobbik gyerekem csalódottan ébredt... nincs hó... a szomszéd tegnap este mondta neki, hogy reggelre 5 cm hó lesz... Én 20 centit akarok!!!!!!!!!!!!!!! (de mínusz 10 fokot nem)

BalwinJudit: AnnaLucusnak nagyon boldog névnapot kívánok!!!!

Olga: Én nem főzök/sütök vadat, de tudom hogy kell csinálni. A fácánt ugyanúgy, mint ha tyúkból főznél levest. A nyulat meg legalább egy éjszaka és ha lehet, akkor 2 lében... hideg vízben kiáztatni, az kiszívja a vadíz nagyját. Anyámék 2féleképpen szokták. Vagy vadasnak vagy tejfölösen. A vadas egyértelmű, a másik szerint hosszú füstölt szalonna csíkokkal megtűzdelik, vöröshagyma karikákkal, sóval borssal sütőben alufólia alatt párolják, amikor leveszik a fóliát, akkor nagyon sok tejöllel leöntik és pirosra sütik. Isteni finom mind a kettő. Tamcsyt csak azért nem találod az iwiw-en, mert a beceneve nem így van írva ott..., nekem is kellett súgás...

Niki: gyógyuljatok!!!! A hétvégi szánkózáshoz a Mártában nem lesz túl hideg?! :roll: Abból a -10 fok körüli nappali hőm.-ből fél óra is elég... vagy nem?! Pont szombat csak azért nem jó, mert Csillagszületik lesz ... nagyon szeretem....(ez ciki? :oops: )

A kész mk házikókról majd tegyetek már képet!!! Én még nem is sütöttem semmit! :oops: De ha egyszer belendülök....

Jaimee: milen autó? A Lolaságok az jó? Mondjuk engem ezzel kapcsolatban az írója taszít... nem szeretem D.T.K.-t. Szárítógép... naggyon jó... és még fűt is :-) Nincs is most vasalatlan ruha... csak 5-6 ing. Na nem szárít mindent vasaltra, csak melegen kisimogatom, összehajtom és így talán elfogadható.

Vera: nálunk is csak addig nehéz, amíg kijutunk... felöltöztetni őket (főleg Marcit)...

no majd még...

Kép

Kép
szolkata
 
 


Niki, hogy vannak a lányok???? Hívtalak reggel... És Katának nem javasolta az orrmandula kivételét? Tudom hogy nem szeretnéd (egyelőre), csak kíváncsi vagyok mit mondott! ;)

A mátrai szánkózás engem is vonz, de inkább csak elméletben :lol: Tényleg nagyon hidegek jönnek, én félóra után lefagyok :? Mi tavaly is terveztük, Jázmin nélkül, nem tudom idén sor kerül-e rá.
Jó lenne csak Bencével vmi programot csinálni hármasban, de közben mindig arra gondolok hogy ezt Jázmin is úgy élvezné. De ha pelust kell cserélni?! :roll:

Frei: sajna a szombat nekem sem jó :( Máskor talán. Esetleg a péntek késő este?
Mi szombat este kettesben leszünk Apával, a gyerekek anyukámnál alszanak. Vasárnap meg korán reggel Pestre megyünk ;)

Jaimee, akkor jó lehetett M-nál :lol: Szegény Réka, kis drága :)
Nagyon jó ajándékokat kapott, a krétán nagyon röhögtem hogy eldugtad :lol: De igazad van, mi is száműztük a rajzolós táblát a teraszra, állandóan szállt a krétapor :? Tavaly meg még Jázmin meg is nyalogatta őket néha :roll:
A Lola mesék engem is érdekelne, jó az? Bennem is van egy pici ellenérzés, de lehet az ellenrekláma miatt csak :oops: De a múlt héten a kezemben volt a könyvesboltban az a rész amelyikben a karácsonyról, télapóról ír, de nem volt időm végigolvasni hogy milyen.
Nálunk Anna és Peti a sláger és a Boribon összes :D

Judit
, mézeskalács ház tető nélkül :lol: Bocsi, de el tudom képzelni a szitut ahogy Misi mondta ;)
Mit dolgoztatok ti este kint? :shock:

Kata
, és kinek drukkolsz a Csillag születikben? ;)
És a szárítógépen mennyi ideig tart egy program? Az is olyan mint egy mosógép, többféle programos vagy hogy működik? És tökszárazon veszed ki a ruhát? És nem kell vasalni?? Mit jelent az hogy kisimogatva talán elfogadható???
Engem is lázba hozott ;) Rengeteget vasalok, gyakorlatilag majdnem mindent :roll:

KépKép Kép
76vera
 
 


Kata,pont úgy ébredtem, mint a nagyobbik gyermeked.... :lol: :lol: :lol: Tegnap már eljátszottam Tibinek a sárkányt, hogy most és azonnal szerezzen be egy szánkót, mert szánkózni akarok Rékával, erre (még) semmi....

Anyám, most még jobban lázban vagyok szárítógépileg!!!!!!!!!!

Csillagok: Ha mondjuk Tabánira gondolok, nem ciki. :D Nem úúúgy gondolok rá persze....

Olga, Kata, Judit: Avensis. De nem raboltunk bankot, használt.

Olga: Nem lógatni kell a fácánt? Tollastul. De nem akarok hülyeséget mondani. :oops: :oops: :oops: :oops: Isteni levese van, én nagyon szeretem.

Nem nagyon vannak tortás képek, sk torta volt, ami nálam azt jelenti, hogy randa külsőleg. Bár finom volt....
Kép
Vera, Kata: Lola ügyében Réka döntött, a Paracsidom kertészet szerelem volt első hallásra (mesetv-n van belőle részlet). Írójával kapcsolatban nincs ellenérzésem. :shock: Bár volt, amikor faképnél hagyta a Hess Mátét, de az már régen volt.

AnnaPetiGergő karácsonyi ajándék lesz. 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2009.12.15 10:41-kor.
jaimee1
 
 


Vera: vadászik nálunk anya is, apa is, én is, meg Gábornak is megvan a vadászvizsgája, meg lőtt már nyulat meg fácánt, és ha otthon vagyunk Földváron, akkor megyünk együtt vadászni, bár én mostanában csak sofőr vagyok... :?
Egyébként megvagyunk, jól vagyunk, bár az éjszakák kezdenek egyre hosszabbak lenni (vagy rövidebbek???)...
A pocak nő, Gábor egyre jobban élvezi a helyzetet, én már kevésbé (nem tudok úgy bújni... :( ).
És aranyos a kis drága, mert amikor tanulás van (jogon vizsgaidőszak van), akkor nyugi van. :)
Február közepére várjuk, de én megéreztem hogy fiú lesz, és az az érzésem hogy már január végén meg fog születni... (csak hogy ne törje meg a sort a Csontosoknál, mivel minden Csontos Gábor januárban született). Aztán majd holnap megmondja Mosonyi bácsi, hogy mi újság. :)

Olga: ahogy Kata is írta, a nyulat lehet vadasnak is, vagy zöldségágyon megsütve a vastagát, az apró részekből pedig paprikást.
A zöldségágyas történet az úgy zajlik, hogy fokhagymával meg szalonnával megtűzdelni olyan sűrűn ahogy csak tudod. A fűszer csak egyszerű só meg bors, semmi több. A zöldségágyhoz kell hagyma, sárgarépa, fehér répa (minden fölkarikázva).
Ezeket bele a sütőedény (apa nagy kacsasütő edényben szokta sütni) aljába a zöldségek jól összekeverve, rá a husi, és tehetsz még bele külön szalonna csíkokat, meg fokhagymát is.
Általában krumplipürével meg áfonyalekvárral szoktuk tálalni. :)

A fácánt lehet levesnek, vagy sütni is, ha gondolod.
A főzés, mint a "normális" húsleves, semmi ördöngős.
Sütni általában a combokat szoktuk só, bors, majoranna. Szintén krumplipüre, meg áfonyalekvár.
Vagy a mellét esetleg kiránthatod, mondjuk orly módra, isteni finom.
Vagy reggelire időnként úgy szoktuk csinálni, hogy a mellét felkockázzuk, vagy felcsíkozzuk, és lisztbe beleforgatva hirtelen kisütjük. Őszintén megmondom, én így imádom a legjobban, főleg jó forró teával... :)

Ezek a legáltalánosabb és legegyszerűbbek szerintem.
Ha bármi kérdés van, tudod hol találsz... :D

Az iwiw-es dolgot pedig nem értem, pedig Szolnok van megjelölve...

És a vadász dolog még úgy van, hogy ezt tanultam Gödöllőn, és ebből államvizsgáztam nov. 30-án (egyetemi szakomon), meg fogok mégegyszer júniusban (főiskolai szakomon).
tamcsy
 
 


Sziasztok!

Vera!
a cégnél kint!

hova mentek Pestre? vásárolni?

Jaimee!
Irígy vagyok! nekem a toyota a kedvencem(na meg persze a lexus), használtam már corollát (kombit) az egyik ismerősöm mindig azt mondta, mire beérek Szolnokra, a vége még akkor kanyarodik rá a négyesre, carinát. de a családban van még hiace is, meg volt már yaris, meg avensis is. szóval mi nagy toyota funok vagyunk!

színe?

Nem is volt randa az a torta, és helyes kismami vagy!

Tamcsy!
miért, máshol nem ekkor van vizsgaidőszak?

Kata!
én si nézem a csillag születiket, engem a szegedi kislányok fertőztek meg, és nem szurkolok senkinek, de alig vártam, hogy ez a nyálas BB kiessen!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Voltunk dokinál délelőtt, jól vannak a lányok. Kata náthás még egy kicsit, de a torka teljesen jó. Dorkának is teljesen rendben van a füle.

Vera: Nem aludtunk itthon, mert Zoli nincs itthon, aztán meg mentünk dokihoz. Én meg most hívtalak volna, de folyamatosan foglalt vagy.
Mandula: Előbb-utóbb az lesz a vége, hogy kiveszik mindkettőt valószínű. Szerintem a f-o-g doki (Kata után szabadon) készpénznek veszi, hogy ahogy betülti a 3-at kiveszi Neki.

Jaimee: Nagyon jó ajándékokat találtatok ki Rékának. És múltkor lemaradt, hogy Popi nagyon édes, és szerintem tiszta anyja.

Olga: Én is csak a fácánlevest tudtam volna mondani sima húslevesnek.

Tamcsí: Vadász vagy? Nem semmi. Nem teszel fel képet Magatokról?

Frei: Akkor péntek? Juditnak lett volna jobb a szombat, mert pénteken angol van, de majd visszajön. Nekem jó a péntek este is.

Csillag: Én nem nézem. RTL-t nem nézek, a Stohl-Ördög N. párost pedig egyenesen utálom.

Lola-mesék: Én sem bírom az D.T.K.-t, így meg sem fordult a fejemben, hogy megvegyem. Nálunk is Bartos Erika a sláger. Én a Bogyó és Babócán gondolkodom diafilben. Nem akar valaki diafilmet rendelni? Ha 20-at veszünk, olcsóbb és azt hiszem min. annyit rendelni is kell.

Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Jaimee, jó választás volt, nekünk is az van. Fekete ;) Apa hajtja rendesen, most 3 és fél éves az övé, és már vagy 150-200e km van benne :oops: de még soha semmi baja nem volt ;)
De jó ez a tortás képetek! :) Réka ahogy nézi a tűzijátékot! Nagyon jól néz ki az a torta, semmi baj nincs vele ;)

Tamcsy, ez igen, akkor az egész család vadász :) Gábort már te fertőzted meg? ;)
Holnap mész dokihoz? Hát kár hogy nem tegnap, akkor lehet találkoztunk volna ;) Bár mi csak beszaladtunk az elejére, az ottfelejtett kártyámért. És 5órakor csak ketten voltak! :shock:

Jók a receptek :) De ez a reggelire fácán forró teával nekem egy kicsit meredek :roll: :lol:

Judit
, jaaa, a cégnél dolgoztatok, így már értem! Azt hittem a ház körül valamit.
Nekem tetszett a BB :oops: :lol:
Pestre... hát izé. Kutyát vásárolni megyünk... :D

Niki, én rendelnék diafilmet, honnan, mikor? Kapnak diavetítőt is ;)
Van Bogyó és Babóca is??

KépKép Kép
76vera
 
 



Niki

Kép
Kép
csni
 
 


Judit: általában december végétől/januártól van vizsgaidőszak, bár iskola válogatja.

Niki: jól látod a helyzetet, vadász vagyok... :D

Vera: nem én fertőztem meg, még egyetemen csinálta meg, csak vadászni nem nagyon tudott menni.
Pedig az a fácán reggelire nagyon tuti... :)

Kép És ezek vagyunk mi, meg egy drága orvos ismerősünk
tamcsy
 
 


Most csak gyorsan annyi hogy rám ne építsetek Csajok! Sajnos nem jó a péntek sem, így nem tudok Veletek menni a Freibe :(
Ákos pénteken még 5re megy egy karácsonyi ünnepségre Budán, kb. 7-8ig + még mire onnan hazaér... Sajnálom :(

KépKép Kép
76vera
 
 


Jó estét!

Gondoltam, ideülök, írok egy kicsit, aztán van pár képem is, erre Anna most nyögi ki, hogy nem csütörtökön, hanem holnap lesz a karácsonyi ünnepség, úgyhogy jó lenne, ha most (!!!!) sütnék valamit holnapra... :roll:

Úgyhogy valami gyors muffint összecsapok... van még felaprózni való Mikulás :roll:

Úgyhogy nagyon rövid leszek, Jaimee, Réka is és a te pocakod is gyönyörűséges! Akkor nem volt Marcis torta? AnnaPetiGergő ronggyá olvasva, de lassan a Zsákbamacska és a Százlábú is... :lol: Nekünk is volt züld Seatunk, imádtuk, de most már lassan csak egy kamionban férünk el... :roll:

Kata, írjál már részleteket a szárítóról, szerintem, ha Vera kérdéseire válaszolsz, nagyjából mindent elmondasz, nem?!
Hogy van a kis műtött?

Niki, lányoknak jobbulást!

Tamcsy, szép nagy pocakod van! Én imádom a januárt, nekem is akkor van a szülinapom (tudom, kis önző vagyok...) :oops: :lol:

Olga, nálunk szombaton még suli van Máténak... Képet hozhatnátok a házikókról! Olyan kiváncsi vagyok!

Vera, én annyira fázok már a gondolatától is , hogy ilyen hidegben kidugjam az orrom... Azt mondja a tesóm is, mi lenne, ha -20 fok lenne. Hááát, mondtam neki, hogy bent ülnék a kandallóban...

Dorkáéknak a gépük (vagy a netük) rossz, azért nem jön mostanában.

Na, most már húúúzok, mert sosem lesz muffinunk. :roll:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Niki: Köszi, szerintem is....

Szami: Én csapnivaló anya vagyok/leszek, arra gondoltam, hogy ha majd enyém gyerek este 8 után kéri, hogy süssek valamit, sztem én nem leszek rá képes... :oops: :oops: Van még egy kis időm fejlődni, na, hátha.... :roll: :roll:

De volt torta, egy kisebb csokoládé, rajta egy miammal. A képen látszik is egy pici belőle.

Tamcsy: Szééép pocak! Majd figyellek M. dokinál, hátha összefutunk.
:)

Vera: AKkor tesók az ótók! :D

Judit: ezüstszürke. Hja, szíp vagyok, bár hol van már a menyasszonyi fényem. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kata: Fotót is dobhatnál az új családtagról (szárító)

Dorka: Netnek, gépnek jobbulást! Azt hittem, a gyerkőcök betegek azért nem írsz...de jobb így.

Kérdeztem egykor, tudjátok e, hétfőn ki van uhun a kórházba. Judit nyert, mert DInya. Hm, izé....És szerdán????
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Olga mézeskalács házikóját ma reggel megkukkoltam Mártikával :)
Mondjuk azt nem tudom, hogy sorszámilag hanyas volt, de szupi kis lak lett. Még kerítése is volt, kis hómaradék a tetőn, és rózsaszín pöttyök az oldalán, fehér díszítések itt-ott, szóval nagyon klassz kis darabka sikeredett :lol:

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Most mondjátok meg: ki ült a mentőben? Brat vagy Sam?

Szárítógép? (Szami: neked még nincs meg?) Majd lefényképezem. Hát úgy működik, mint egy mosógép. Előltöltős. Óriási dob van benne, ami forog, úgy szárít. Amikor kiveszem a mosógépből a ruhákat, ugyan úgy össze-vissza, gyűrötten lehet átrakni. Bár bevallom, én csak kirázogatom egy kicsit. Szóval berakom és egy közepesnek számító programmal megszárítom, ez 2 óra 2 perces. Van egy barátnőm, ő mondta (meg olvastam is róla), hogy a nagyon száraz fokozatokat ne használjam, mert az már összegyűri a ruhákat. És még fűt is a gép, ahogy szárít. Egy tartályba gyűjti a vizet, amit minden program után ki kell önteni, meg van egy boholy gyűjtő, ezt is ki kell söpörni. Na amikor a programnak vége van, akkor gyorsan egyenként szedem ki a ruhákat, kisimogatom és összehajtom, így hűl ki. De olyan finom puhák és nagyon illatosak a ruhák így, még soha nem voltak ilyenek.

Különböző idők vannak beállítva a különböző ruhaféléknek, de én annyira nem mélyedtem még bele, nadrágot szárítottam eddig külön programmal, én állítottam be... 1 órára, de tök jó lett, a zsebeinél maradt egy picit vizes, de kiterítettem és még vasalni sem kellett. A farmer nadrág nem olyan kemény ám ha megszárad, mint eddig, olyan, mint a selyem.... puha. Amúgy szinte mindent vasaltam én is, most csak amit tényleg muszáj. Például ing. De a törölközők is nagyon puhák... mint a szállodákban.

Jaimee: a lógatott fácán az milyen? :oops:

szólít a Zuram, menünk aludni... majd holnap...

Kép

Kép
szolkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?