Új privát üzeneted érkezett!

witch,szia. tényleg megijesztő amit írtál,miért sípolt a pici?a meghűléstől vagy asthmás jellegű?most jól van?remélem igen.nekünk nem volt légzésmegfigyelőnk,de nem írok véleményt,mert,hogy ne legyen vita,mindenki saját maga döntse el,hogy megvásárolja-e.én nem vettem és nem is vennék.nem azért,mert profinak érzem magam,inkább nem megyek bele. amúgy mi van veletek?kajálással ,hogy áll a kicsi? bikmakk,szia babakocsit mindenki saját ízlés és pénztárca függően vesz.az is jó ,amit witch írt.de nekem olyan volt,ami nem mózeskosara,de újszülött kortól lehetett használni,befér könnyen a kocsiba,könnyű összecsukni,én Bp-től 10km-re lakom,sokáig használtam mindegyik gyerekemnél babakocsit,mert hiába 2ésfél évesen már nem kéne itt,ha hosszabb sétára mentünk kellett,ezért jók voltak a nagy kerekek,de kb.10hónapos kórtól külön sport babakocsit is vettem,ami nem nagy összeg és jó nagyon,esernyőre csukható,könnyű és Pestre azt használtuk.remélem nem voltam unalmas.

mó73
 
 


Momó!

édes vagy, nem a gyerek sípolt, hanem a légzésfigyelő, sípolással jelez,hogy a gyerek nem vesz levegőt...
Evés rendben van, tejpépet meg főzeléket kap... :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


jaj witch,de cikin érzem magam,bocsi,félre olvastam,ne haragudj!!!

mó73
 
 

 
 

Witch
Nagyon sajnálom, amit át kellett élnetek az elején és remélem, hogy mostmár nem lesz több ilyen riasztás és hogy jól vagytok!!! Megértem, hogy még jó sokáig használni fogod a légzésfigyelőt !

Kép
Kép
rilla_
 
 


BIKMAKK
Szia! Hát hallod mikor megláttam hogy már 24 hetes vagy!
Én úgy látom hogy olyan lassan megy az idő nálam, csak az ilyenekből érzékelem, hogy mégiscsak gyorsan megy! 8)
Milyen odakint? Fiúcskátok lesz? Érdekes alig van mostanában kislány!
Gratulálok a kukacoshoz! :)

Van babakelengye listám, van olyan amit a kórházba kell vinni mamának és babának, ha adsz egy emilcímet átküldöm.

WITCH
Jajj szegény kis drágaság! Most megváltozott a véleményem, mivel sokáig egy szobában fogok aludni a picivel úgy gondoltam nem kell nekünk bébiőr, de maga a légzésfigyelő része az tényleg hasznos lehet úgyhogy azt hiszem anyósoméktól ezt fogunk kérni ajándékba. A tiéd milyen, melyik terméket ajánlod?

Ilyen eset után én is bizti használnám amig csak szükségét érzem, azzal meg soha ne foglalkozz hogy mások mit gondolnak, nyilván akikből csak úgy potyog ők találnak bennünket túl elővigyázatosnak, tisztelet a kivételnek.
Te csak tegyél mindent úgy ahogy te jónak látod!

RILLA
Nővéremnek olyan pelusozója volt amit rá lehet tenni a kiságyra! Ha nem használod csak félreteszed, sztem pratikus ha a szobában is van legalább egy ilyen gondolom nem akarsz folyton a fürdőbe rohangálni ha át kell pelusozni napi tízszer a picit! Ja és nem is drága, pár ezer forintért már meg lehet kapni.
Gondolkoztam hogy esetleg nekünk is ilyen lesz hogy ne foglaljon sok helyet a pelusozó de végülis el fog férni. A mi szobánk sem olyan hatalmas, olyan 10 m2 körül van, szemmértékre úgy látom minden be fog férni amit elterveztem!

Sajnálom hogy így jártatok az Istenhegyivel!

dita75
 
 


Sziasztok!
Witch! Mit csináltál mikor sípolt a légzésfigyelő? Párom múltkor nem értette én is miért nézem, hiszen ha gond van mit csinálunk vele? Na ez tényleg érdekel.

Tegnap voltam a genetikán, majdnem 2 órás volt, de inkább a várakozás. Nem rossz a doki, és rendes volt, mert kértem nézzük meg a hematómát is és megnézte. Azt hitte kettős terhesség, de osztott a méhem és ezt látta hasi uh-gal. Talált a baloldalon egy miómát, a baba jobb oldalon van. Nem értette a sövényt miért nem bántották még teherbeesés előtt...
Összességében negatív lett, de a kis eltérés miatt javasolták a 16. heti vérvételt is.
Hallottam a kicsi szívét verni, nem csak látni a pulzálást, élmény volt.

Bikkmakk! Tök jó, hogy kint is sikerült mindent "újrakezdeni" és minden ok. Gratula a kisfiúhoz.

Tényleg szinte azt hallani kisfiúk jönnek, én még nem tudom, vegyesek a megérzéseim, hol ilyen, hol olyan.
Eddig én egy baba CD-t vettem komolyzenével, azt hallgatjuk most naponta.

Sajnos a mi lakásunk kicsi és 10 év alatt a berendezkedés is más lett, így nagyon meg kell majd gondolnom mit veszünk, mekkorát. Sajnos a háló is pici a franciaágy éppen befért, de ajtót nem tudok miatta becsukni. Így velünk nem tud majd 1 szobában lenni a kicsi.

remény73
 
 


Dita, mesélj veled mi van? Minden ok, élvezed a terhességet?

remény73
 
 


Sziasztok!

Witch!
Légzésfigyelő nálunk is nagyon sokat sípolt annó. hazaértünk akórházból beraktuk a gyereket és máris kezdte. Gondolhatjátok milyen élmény volt :cry: ráztam mint az őrült.
Aztán jó pár hétig ez ment, mikor meguntam és felhívtam a gyártót hogy mi a fene van. Ők árulták el, hogy kell állítani az érzékenységén meg mivel rácsos volt a kiságy alja vágassunk bele v.mi lapot ami egyenes mert ez is tudja ám zavarni a figyelőt!!! Ezek után jobb lett a helyzet, de azért voltak néha riasztások, hogy téves e vagy sem........????? Mindig megráztam. Volt hogy dokihoz is elcipeltem a gyereket hogy vizsgálja meg...... Mi is 1,5 éves koráig használtuk akkor már azért vettem ki alóla mert néha úgy ugrált az ágyban, hogy féltem eltörik:))
Én tuti most is fogom használni akár mennyi bosszúsággal is jár.
Szerintem hiába alszik egy szobába a szülő a gyerekkel NEM lehet észrevenni ha nem vesz levegőt. Sokszor ott álltam felette és igen csak kellet figyelnem hogy lássam mozog a kis háta.

Remény!
Gratula a jó eredményhez!!!


Én pénteken megyek megint uh-ra, már nagyon várom, remélem minden oké, és a hematóma is odébb állt már!!!!
Aztán lassan meg kéne látogatni a védőnőt is.......

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


Remény!

Nem tudom hol fogsz szülni, de a SOTE II.esen szültem és ott volt egy gyerekdoki aki elmonda mit kell, de a legjobb, a Madarász u.-i Gyermekklinikán 2.000 Ft/Fő ért elmondják mit kell ilyenkor tenni. Ami alap, hogy rázni, és az arcába fújni. Nekünk szerencsére ez elég volt...

Áfonyácska!

Nekünk sajna jogos riasztások foltak, de már túl vagyunk rajta (kopp kopp) mióta nem tápit kap, hanem püréket nincs gond. Nem tudom mi az összefüggés, de örülök neki :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Dita
Elég lesz szerintem 1 pelenkázó is , nincs olyan messze a fürdő, hogy ne tudjak átmenni mindig, na meg egy kis sport sem árt ! :lol:

Remény
Örülök, hogy rendben volt a genetikai vizsgálat !!

Áfonyácska
Drukk a holnapi uh-ra !!

Nekem tegnap meglett a vércukor eredményem, minden rendben vele, nem kell diétáznom !! :D :lol:

Kép
Kép
rilla_
 
 


Ditta!

Nekem Angelcare AC401R van, ez bébiőr és légzés figyelő egyben. Én 40.000 Ft-ért vettem a Brendonba. Imádom, könnyen kezelhető és esztétikus is, de a Babysence is jó állítólag, bár azzal nem volt jó tapasztalatom, a kórházban az volt, és állandóan feleslegesen csipogott, de leht hogy rosszul volt beállítva... Az kb. 35.000 Ft, és a Mester u.-ban és a Madarász Gyermekklinikán lehet venni.. Én ezekről tudok...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


WITCH
Köszi az infot! Jamina már pűréket eszik? Ezt nem is tudtam! :shock:
Sajnálom szegénykét a légzés miatt, örülök, hogy már nem fordul elő, és remélem nem is fog. A ketyerét meg használjátok addig ameddig csak szükségét érzitek ha már ilyen drágán megveszi az ember legalább használja ki nem, pláne ha életet ment.

REMÉNY
Szuper hogy nega lett a genetika, a mióma miatt meg ne aggódj a baba ki fogja onnan túrni. Már elég nagy hogy ő győzzön. Kisebb babó is simán kitúrja onnan.
Osztott méh? Ilyet még nem is hallottam! :shock:

Köszi kérdésed elmúltam 9 hetes de ma először voltam reggel rosszul.
Napok óta nem jól alszom. Éjjel felkelek pisilni és utána hajnalig csak forgolódom. Ma éjjel pedig egyáltalán nem aludtam mert az egyik topictársam (aki kb annyi idős terhes volt mint én) babájának megállt a szíve. Sokként ért a hír, és baromira sajnáltam, na meg egyből Bogyóra gondoltam hogy már mióta nem láttam 6+2-n voltam utoljára dokinál, és még egy hét mire újra megyek.
NAgyon remélem hogy neki semmi baja és vígan elvan.
MA felhívtam a rendelést hogy nem lenne mégis egy kis luk hogy beférjek, de nincs sajnos. Egy hétig most rághatom a kefét. Eddig is rossz volt a várakozás és a bizonytalanság de ezzel a negatív történettel még rosszabb lesz.

ÁFONYÁCSKA
Neked mikor kell menni megint vizsgálatra?

RILLA
Ha közel van a fürdő akkor jó, nálunk a fürdő és a gyerekszoba a lakás két egymástól legtávolabbi pontján van! :roll:

Hurrá! Grat a cukkerhez! 8)

dita75
 
 


Ditta!

8 hetes kora óta eszik pürét is, mert a tápi sugárba jött ki. Ezer félét próbáltam, hippoallergén, refluxosokan való csodát is... semmi baja. Annó minket is hozzátápláltak ennyi idős korunktól ha anyának nem volt teje, és felnőttünk... :lol: Csak most divat a 4 hónapos korig semmit...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


WITCH
Mi amikor nyaraltunk jó pár éve ott is volt egy kisbaba mondjuk ő már olyan fél éves lehetett, de pont őket kaptuk meg asztaltársnak és azt ette a baba amit a szülei.
Mindenki meg volt rökönyödve körülöttünk ahogy csócsálta a pici még a rántotthúst is.
Nekünk is furi volt bár én úgy voltam vele hogy öröm volt nézni azt a kicsit ahogy eszik, nagy élvezettel tömött magába mindent, és gondoltam ha baja nincs tőle akkor miért ne? :D

Vki kérdezte a minap a babakelengyét, én ebben a boltban fogok vásárolni, és van egy tök jó listájuk is hogy miket kell beszerezni babának-mamának.

http://bebibolt.hu/bababolt/index.php?m ... e=kelengye

dita75
 
 


szia örülök,hogy ilyen ügyes vagy és tudod mi a jó Jaminának.az én gyerekeim is nagyon korán már ettek pépet,banán,stb...régen a nagyobbaknál ez még elfogadott is volt ,mert nekem egyiknél sem volt tejem,de már most 3éve mikor Alexot szültem nem is akart az orvos hallani 4hós kor előtti kajálásról,ami nem tápszer.csak,hogy mivel mi is a HA tápszerrel kezdtünk,akkor is bukott sokat ,így nagyon hamar elkezdtük a gyümivel és fokozatosan több mindennel,úgyhogy én is így láttam jónak ,pedig ezzel sokan nem értenek egyet,de azért én már csak tudom mi jó a gyerekemnek.

mó73
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk.
Most nem érek rá beszámolni, de majd megteszem.
Minden oké, a babák szépen szopiznak.
Most nagyon fáradt vagyok
Ez lesz az első esténk itthon négyesben.

Kép
vucuska
 
 


Dita!
Az osztott méh többféle lehet, nekem kétszarvú. Ez azt jelenti, hogy adott a méhem, és valahol középtájékon van egy sövényszerű, ami 2 részre osztja a méhem, de csak nagyrészben, nem teljesen. Ez fejlődési rendellenesség. Ez sokszor hozzájárul már önmagában a nehezebb terhességekhez, de nem lehetetlen a terhesség kihordása. Így ebben bízok én is...
Ne izgulj, ha gond lenne a szervezeted jelezne, hidd el. Él az a baba és hamarosan láthatod.
Nekem 4 hét múlva kell mennem vissza, addig le kell építeni az utrót, de a hematómás barnázás miatt nehezebb lesz...de megpróbálom.

Napok óta nézem a neten a babaholmikat és ma voltam az itteni bababoltban is. Olyan késztetés van bennem, hogy megvegyek ezt azt, de nem...még nem.A neten láttam keveset használt légzésfigyelőket AC300-ast fele áron, én azon gondolkozom, vagy ha bérelni olcsóbb lenne, akkor azt.

Ja akinek még nem volt cukorterhelése, de majd kell, az vigyen citrom facsart levét is kis üvegben, mert a lötyi, amit meg kell inni nagyon édes. Én nem tudtam, így ihattam a jó kis émelygős löttyöt.

remény73
 
 


Remény!

Érdekes, hogy nem nyúltak a sövényedhez, sok helyen rendbe teszik lombik előtt valószínűleg a dokimat is ez zavarta... Az AC300as is jó, de az AC401R a tuti :) Én a 18. héttől vásároltam. Még jó hogy nem vártam, mert addig feküdtem, és az utolsó időben is... december 30.án szültem, de a babakocsit pl. már augusztusban megvettem akciósan :lol:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Jó reggelt Lányok!

Már jó régen voltam, de most itt vagyok újra!

Vucuska: őszintén gratulálok a Picikékhez és örülök, hogy minden rendben van Veletek. Amint tudsz és időd engedni írj nekünk és tegyél fel róluk képet!!!! Szeretnénk irígykedni :lol: :lol:

Remény: örülök, hogy rendben volt a Baba és a genetikai vizsgálat!!! :) :)

Velünk is minden ok, ezidáig. :D Tegnap voltam UH-gon, szépen fejlődnek a Picik. :lol: :lol: Már 4,6 cm mindkettő Baba. :D :D
Jövőhét csütin genetikai UH és vérvétel lesz a Jánosban.

Mellékelek Nektek két képet a Picikről:

Kép

Kép

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Vucuska
Nagyon várunk a beszámolóval, de persze érthető, hogy kimerült vagy ! Vigyázz nagyon magatokra ! :D

Dita
Tudom mennyire át lehet érezni, ha egy ismerősnek elmegy a kisbabája, de ne gondold rögtön azt, hogy mi van ha veled is ez történik....NEM történik, gondolj pozitívan a bogyódra és bíztasd őt !!
Nagyon jó a kelengyelista, amit küldtél !!


Neked hány gyerkőcöd van ? Mind lombikos ?

Remény
Én ennyi idős terhesen egy felhúzható zenélős bohócot vettem (amit minden este felhúzok a babámnak lefekvés előtt), evvel egy időre kielégítettem a babaholmi vásárlási vágyamat ! :D
A cukroslötyit pedig én citrom nélkül ittam meg (2 húzásra), de szerintem annyira nem volt borzalmas....a napi progi szurik rosszabbak voltak ! :lol:

Trix
Nagyon édesek a bébik ! :lol:

Kép
Kép
rilla_
 
 



Egy anyánál jobban senki nem tudhatja mi kell a babájának! :wink: Ezt jól mondtad! :D

VUCUSKA
Ez szupi! Majd ha kapsz levegőt tegyél fel képet!

REMÉNY
Pont most volt szó a másik topicban hogy ráérek a vásárlással, hát én azért amikor van egy kis zsozsóm veszek néhány apróságot. Persze nem rögtön a kisággyal kezdem. Az inszemek alatt is vettem már egy - két dolgot és közvetlen a lombik előtt anyuval egy édes kis kantáros farmernacit.
Igy van már Bogyinak egy pár dolga. Legutóbb egy zenélős forgót teszveszeltem, nem lehetett kihagyni mert olcsó volt, és tudom hogy az eredeti ára 15 körül van én meg harmadáért megvettem.
A babonában nem hiszek, nem ezen fog múlni, az tuti.
Most nagyon jól érzem magam, ki tudja később nagy pocakkal mennyire fáradok majd el, ha még nem is vásárolok de már körülnézek hogy mi a választék és hol olcsóbb. A teszveszt is folyamatosan nézem, marha jó cuccok vannak sokszor nevetséges áron.
Az ilyen elektromos kütyüket én is a teszveszen, vaterán nézem, mert valóban féláron hozzájuk lehet jutni.

Remélem igazad van és tényleg teljesen jól van Bogyókám.

Biztosan ki tudod te is hordani a kicsit, nem lesz gond!

WITCH
Bogyóm egy hónappal előbb fog születni Jaminánál.
Te mikor vitted ki először a levegőre?
Nálunk pl. úgy van hogy a szülinapomon karácsonykor (25-én) az egész család összeröffen anyuéknál (kb. 150 km-re laknak) akkor lesz Bogyi kb. egy hónapos.
Lehet hogy idén ki kell hagynunk a családi összeröfit?


TRIX
Jó nagyot nőttek a bébik, nagyon cukik!

Én is jövő hét csüt megyek dokihoz a szívhang óta először már nagyon várom, ólomlábakon jár az idő! :?

dita75
 
 


szia dita,örülök,hogy végre valaki nem kritizál,más fórumon már ebből vitát rendeztek volna,de tényleg aki okosan gondolkodik,egyetért abban,hogy minden anyának tudnia kell mi a legjobb a gyerekének. rilla,szia nekem 6 gyerkőcöm van,a profilomba is beírtam.neked Kristóf lesz az első babád?

mó73
 
 


Ditta!

Két hetesen :) de már egy hetesen autókáztunk a kórházba, két hetes korától, ha jól felöltözteted, és bebugyolálod, semmi baja nem lesz...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem olyan rég, még én is e topik lakója voltam :) vissza fogok olvasni és írok majd mindenkinek, igaz már elég sok új arc van, akik biztos, hogy nem emlékeznek már rám.

ha valakinek kell segítség magas vérnyomás vagy terhességi cukor ügyben akkor szóljon, mert sajnos én mindkettőben benne voltam terhesség alatt.

illetve van egy teljes listám, hogy mit vettünk a picinek, de Witch teljesen jól leírta. Szerintem mindenképpen babás lányokkal beszélj, mert pl, én átnézettem a listám az unokatesómmal és tényleg nem vettem semmilyen felesleges dolgot.

Witch,
én is hívlak ígérem, igaz most pár napig nem leszünk itthon, de jövő héten csörgök.
Jamina már nagyon szép nagy lány, akár valamikor össze is futhatunk egy séta erejéig :)

puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Tubikriszta!

a másik fórumon is megkérdeztem hogy mi volt a gond nálatok, hogy ilyen hamar összejött??? Ez szuper!

Remélem hamarosan csatlakozom hozzátok, és követlek téged, mert májusban lesz az 1.inszemünk. Addig csak csorgatom a nyálam a fórumozók csacsogásán...Mondjuk nem szólhatok egy szót sem mert már van egy porontyom, de ugyanennyire vágyom a következőre. Az ember már csak ilyen... :roll: :roll:

DITA!

Nagyon várom majd az ulrahang beszámolódat, addig v.hogy bírd ki! :lol: minden rendben lesz a csöppséggel!
csézjang
 
 



Köszi a privit...én is írtam Neked ! :D
Igen, nekem Kristóf lesz az első gyermekem és már annyira nagyon-nagyon várjuk !!!

Szép hétvégét mindenkinek !

Kép
Kép
rilla_
 
 


szia rilla,hát kezdem a korukkal:a legnagyobb fiam 17éves,a 2.lány16éves,a 3.fiú 13é.lesz,utána ikrek egy fiú és egy lány 11évesek,és Alex a legkisebb fiam 3éves.gondolom,hogy nagyon várod a kicsi megszületését,az életben ez a legszebb dolog .te Bp-en laksz?

mó73
 
 



Ez ám a family!!!!
nem is tudtam hogy ennyi gyerkőcöd van. Mostanában szoktam nézni a dadusos műsort a viasaton, általában jó sok gyerekes szülők szoktak benne lenni, valahogy el tudom képzelni nálatok is lehetnek kalamajkák. :lol: :lol: :lol:

Már miért kritizálnálak? Nekem csak egy nevelt fiam van, neked meg 6 saját, azt hiszem jogom sem lenne de amúgy sem tenném és amit írtam úgy gondolom is. Nálad jobban nem tudhatja senki hogy mi kell a gyerekeidnek, hisz te vagy az anyjuk te tartozol értük felelősséggel nyilván nem teszel semmi olyat ami nem a javukra válna. Nem is értem mások ezt nem így látják???

WITCH
Köfi a tanácsot! :)

dita75
 
 


Sziasztok!!

Itt még nem jártam,de most akkor SZIASZTOK!!

Kép
Kép
colin
 
 


COLIN
Szia! :wink: :lol: :lol: :lol:

dita75
 
 


szia colin.gyerkőc ??van?? szia dita sajnos ezt mások nem így látják,te kedves vagy,más fórumon,ha írom,hogy milyen korán már elkezdtük a tápszeren kívül más ételek bevezetését,mert nem volt tejem,már rég leszoktak hurrogni,,de más fórumba már nem is nagyon írok.itt jó a légkör az a fontos.neked,hogy hogy nevelt fiad van,mesélsz?

mó73
 
 



Párom fia! :roll:
Miénk minden hétvégén, ünnepen, szünetben. :x
12 éves. Még 8 évesen egész normális volt, úgy fél évig aztán elszabadult a pokol.... nem tanul, neveletlen, borzasztó az egész gyerek úgy ahogy van!
Az anyjáról meg inkább ne is beszéljünk.
Már évek óta utálom a hétvégeket, ünnepeket, nyarakat, mert nincs tőle egy szabad percem, páromat non-stop lefoglalja, nem viseli el ha velem van.
Pedig nekünk is csak a hétvége van, mert hétköznap hajnaltól-késő estig dolgozik párom. Volt olyan hogy fürdőben voltunk és átölelt párom a vízben, gyerek észrevette és szinte fejest ugrott közénk a medencébe hogy szétválasszon.
Amíg haza nem jöttünk rajta csimpaszkodott én még szinte hozzá sem érhettem, mert lesöpörte a kezem. Pedig én még jobban kinyalom a valagát (már bocs) mint a saját anyja. Nagyon nehezen bírunk vele, mondjuk a szülei mindent ráhagynak, minden meg van engedve én fognám de nekem meg nem fogad szót.
Szóval meg vagyok áldva. Minden hétvégén okoz vmi meglepetést is!
Nem tudom mi lesz majd Bogyival ha rám ilyen féltékeny akkor vele mit fog csinálni? Remélem nem lesz balhé majd mert akkor tényleg nagyon kiverem a dilit. Egy 12 éves gyereknek már több eszének kéne lennie.

Bocs egy kicsit hosszú voltam, bár azt megvallom őszintén ebben a témában regényeket tudnék írni. Annyi kellemetlenség, szomorúság, bosszúság ért már, ha pár évvel fiatalabb lettem volna akkor biztos szétmegyünk a párommal a gyereke miatt, de már nem akartam újrakezdeni az egészet harmincon túl. Azzal vígasztalom magam, majd csak megnő ez a gyerek, bár a családom nem kecsegtet semmi jóval mert anyum és nővérem is ilyen cipőben jár és látom hogy nagyobb gyerek még nagyobb gond. :roll:

dita75
 
 



Le a kalappal előtted !!! Hogy lehet a mai világban ennyi gyerkőcöt felnevelni ??
Teszel fel egy nagycsaládi képet ? :D
Én már nem Bp.-n élek, 20 évesen elköltöztem Sopronba és itt is ragadtam !

Colin
Üdv. itt !! :D

Dita
Remélem megoldódik egyszer ez a helyzet, csak felnő majd a kissrác !! :roll:

Kép
Kép
rilla_
 
 


Vucuska!
Gratulálok!
Majd ha lesz egy csepp időd, gyere, mesélj!

Colin!
Üdv, szép babavárást!

Dita, Remény!
Biztos rendben lesz minden!
Dita, nem semmi más kamaszodó gyerekét nevelni! De talán kinövi ezt a korszakot...

Trix!
Szépek a babák!

Nálunk csak annyi az újság, hogy a múlt heti UH alapján elég méretes babánk lesz. Lehet, hogy tényleg császár lesz belőle. :(
De az egyik jógaoktató csajszi megnyugtatott: ismert olyan alacsony, vékony kismamit is, aki a 4 kilós babáját simán, gátvédelemmel megszülte! Na, majd meglátjuk, velünk hogy alakul.
Egyébként jól vagyok, bár a kialvatlanságra már most készülök. Ma pl. 5X ébredtem az éjjel, már sehogy se jó feküdni...

Kép
Kép
vuki124
 
 


Sziasztok!


megvolt nekünk is pénteken az uh.
minden oké, így én is búcsút intettem a bmc-nek.
szerdán megyek védőnőhöz, már előre félek meddig fogja osztani az észt, mert azt mondta először jelentkező kismamákkal külön időpontban szeret találkozni, nem tanácsadás időben........ :roll:
Sok újat nekem már szerintem nem nagyon tud mondani :lol:
jövőhét végén megyek 12 hetes uh-ra. az istenhegyen még mindig agyalok.....mi is legyen.


Vuki!

Gyors és könnyű szülést kívánok!!!


Dita!

Kitartás!!



Trix!

ismét szép a fotód!!!
jól vagy már?


későb majd én is dobok képet. mennem kell

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


rilla,hát nem mondom,hogy könnyű ennyi gyerekkel,de én ilyen nagycsaládos beállítottságú vagyok,egyszerűen imádom őket,hát anyagilag elég húzós,de azért élek . dita, nem voltál hosszú,örülök,hogy leírtad a történetedet.nem lehet könnyű a párod fiával,lehet,hogy most sokan nem értenek velem egyet,de inkább legyen 10 sajátom ,mint egy másé.tényleg én szeretem a gyerekeket,de a hétvégéid nehezek lehetnek.a picivel mikorra vagy kiírva?ő lombik ?teszek fel majd valamelyik nap a többi gyerekemről is képeket.most rohanok,mert vinnem kell a kutyát nyíratni.sziasztok

mó73
 
 


rilla,most jelenleg egy képet találtam ,amin mind a 6 gyerekem rajta van,de ez is már régebbi,mert Alex most 3éves,ezen a képen meg pár hónapos.a héten csinálok tényleg újakat,de addig is itt vannak az én gyerekeim: Kép

mó73
 
 


Sziasztok!
Köszi a biztató szavakat. Sokszor megpróbálok nem tudomást venni a barnázásról, ami inkább a drapp színre hasonlít legfőképpen, de már nagyon sok ez nekem 3 hete :) Lassan el kéne kezdenem a "gombócokról" leszoktatni magam, de a doki mondta, ha vérzés lenne álljak vissza eredeti adagra. Kicsit félek, hiszen már 3 hete betéttel élek, s jó lenne ha végre nyugodtabb kismami lehetnék. A héten nincs doki, így jövő héttől kezdem a leszoktatást, hátha addig is javul a helyzet.

Vuki, drukkolok neked, hogy olyan szülésed legyen, amilyenre vágysz. Szoptatós párnát használsz? Vagy már az sem segít?

Dita, nem irigyellek a fiú miatt, főleg babaváráskor még nehezebb elviselni, hiszen kevésbé stresszes életmód kell ilyenkor. Eleget parázol te is még mellette...

Mó, szép nagy család, és gratulálok hozzá. Én mindig is tiszteltem az olyan anyákat, akik ennyi gyereket hoznak a világra és saját maguk nevelik fel, mégha nagyon nehéz is a megélhetés. Mivel ennyi gyerek mellett már megtanulhattad mi jó neki, így szerintem is igaza van Ditának, hogy nem kell foglalkozni mások mit mondanak rád, ha ennyi gyereket felneveltél te tudod a legjobban mi jó nekik.

Hát én mostanában többször is bűnbe estem, pedig jó lenne kihúzni a 18. hétig. Annyira vágyom a babámra, hogy állandóan a szobáját tervezem, mit hova tegyünk majd, mit kell majd venni, hogy jó is legyen, minőségi is, de mégsem egekbeverő áron. Hát vettem magamnak egy szopipárnát, és egy frotír micimackós kifogó készletet a babámnak. Párom leállított, így most próbálom lefoglalni magam minden mással, nehogy kísértésbe essek. (mondjuk ő egy babakocsit vett volna amit kinéztem, de elvitték, és ezért morcos volt. De szerencsére hasonló itt is van a bababoltban használt, s talán mire nekünk kell, addigra is lesz hasonló...)

remény73
 
 


Sziasztok!
Colin, üdv itt!

Vuki, kitartás az utolsó hetekre! Már én is szenvedek, de nem panaszkodom. Most indult be nagyon. Egyszerűen pörög szinte egész nap. Éjjel is sokat fenn vagyok. Nekem a szopis párna régóta megváltás. Még holnap bemegyek fél napra dolgozni, utána meg szerdán. Aztán vége. Igazság szerint már annyira nem is dolgozom. A kollégák nagyjából már átvették a munkámat. Inkább a hangulat miatt és a búcsú zabálások miatt megyek. :D

Kaptunk sok babaruhát, azokat már kimostam, nagy részét kivasaltam. Még a kókuszmatrac, légzésfigyelő, pelusok hiányoznak.

Szóval haladunk előre, és érzem, hogy már nagyon nincs sok hátra. Iszonyú gyorsan elrepült ez a pár hónap, főleg munka mellett.

Na, pusszantás mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!

KépKép
süni76
 
 


Süni!

Kókuszmatracot itt vehetsz olcsón: www.bippa.hu ez nagyon jó, én itt vettem és csak 6.500 Ft, csak annyi,hogy nem lehet kártyával fizetni...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Vuki
Ne gondolj a császárra, sokan szűlnek nagy babákat természetes úton !!
Jujjjj már csak egy hét, nagyon szurkolok Nektek !!! :D

Áfonyácska
Gratulálok, hogy kikerültél a BMC-ből, innentől már egyenes az út a szülésig ! :lol:


Nagyon szép gyerekeid vannak !!

Remény
Szerintem jól tetted, hogy vettél pár kissebb dolgot, mert ez akkora boldogságot tud okozni és ez a babának is jó ! :D
Remélem mostmár elmúlik az a fránya barna !!

Süni
Kitartást erre az utolsó hónapra !!

Witch
Jó linket írtál be ???...mert nem lehet megnyitni ! :(

Tudtok tanácsot adni, hogy hol lehet normál áron szopipárnát venni ?...mert mindenhol olyan drága ! :?

Kép
Kép
rilla_
 
 


Bocsi, a KFT.neve ez, itt a link :)

http://www.babaholmiolcson.hu/

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Rilla!

Én az istenhegyi géndiagnosztikaiba vettem 5.700 Ft-ért és imádtuk :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 



Köszi az együttérzést! Aki nem éli át ugyanezt mint én nem tudja felfogni mit élek át, és volt hogy engem meg ezmiatt támadtak.
Mintha gonosz lennék, pedig csak én is szeretnék úgy élni mint egy normális család.
A családod gyönyörű!!!!!!! Büszke lehetsz magadra és rájuk!!!!!
Ja igen kérdésedre a válaszom: lombikos a Bogyó, és november 23. jött ki a számítások alapján! Párom fia nov.22. és ő még skorpió. Nem szeretem a skorpiókat, és ha Bogyi egy nappal előbb jön hát ő is az lesz, a sors fintora!

ÁFONYÁCSKA
Rég láttalak! Örülük, hogy minden oké veletek! Én egy hónap után végre ma megyek dokihoz, nem is tudom hogy bírtam ki ezt a hosszú időt!
Ma már 5kor kipattant a szemem annyira izgulok, hogy minden oké legyen Bogyesszal.

VUKI
Remélem meg tudod szülni a babót és nem lesz császár, de ha mégis hát a végeredmény a lényeg, méghozzá egy csodás kisbaba aki a tiétek!

REMÉNY
Kívánom, hogy nyugisabb hetek jöjjenek.
A vásárlással kapcsolatban ha babonás vagy ne tedd ha nem hiszel benne akkor vehetsz néhány dolgot. Én már elhoztam anyuéktól a kisrucikat, két adagot már ki is mostam, de persze majd még szülés előtt ki lesz mégegyszer.
Van már babahordozó, babakocsi, forgó a kiságyra, cumik, játékok, kiságy.
Ebből sokmindent kaptam. Ruhát nem is nagyon kell venni, csak néhány elmenőset.

Hétfőn találkoztam Nemone-val és Réka kislányával. Tőle is kaptam édi disney előkét 3 db-ot, két cumit és egy rágókát, melltartóbetéteket, na meg egy babás könyvet.

Itt egy kép ahol én fogom Rékust:
Kép

SÜNI
A te szopipárnád mivel van töltve?
Milyen rendesek a kollégáid! Hol lehet ilyeneket kapni?

WITCH
És a tiéd? Melyiket ajánljátok jobban a poligyöngyöset vagy a tönkönyt?

dita75
 
 


Witch
Köszi a linket !!

Dita
Mi volt a dokinál ??
Nagyon édes Réka baba ! :D

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok!
Witch, köszi az ötletet. Már ki is jegyzeteltem az oldalukról, hogy még mire van szükségünk. Hát, még min. 60e lesz a kiadás. És akkor nem mondtam sokat.

Dita, nem is tudom, mivel van töltve. Ilyen apró bogyókkal :D

3 napja nagyon rendes a fiam. Nem mocorog annyit éjszaka - vagy legalábbis én nem érzem - . Vígan tudok aludni. Persze nappal bepótolja. :D Nagyon kiváncsi vagyok, hogy helyezkedik, de csak 2 hét múlva megyek dokihoz.

Pussz mindenkinek!

KépKép
süni76
 
 


dita,jaj istenem,én imádom a skorpiókat!soha nem jött össze,hogy skorpió gyerekem legyen.az első okt 16-i,1hét hiányzott hozzá.mit nem adtam volna egyért!-A férjem is nov 21,ő egy igazi skorpió,én meg hal vagyok .ez egy tökéletes kapcsolat.

mó73
 
 


Sziasztok!


Mó!
Nagyon szép családod van, elismerésem a 6 gyerkőc neveléséhez!

Áfonyácska!
Remélem, sikerült hamar leráznod a védőnőt, Neked már tényleg nem mondhatott sok újat. Az enyém elég szimpi, és inkább azért tartottak sokáig a megbeszélések, mert én kérdeztem elsőgyerekesként...

Süni!
Nem semmi, hogy eddig dolgoztál! Én már 2 hónapja itthon vagyok, de nagyon hamar elrepült az idő! Remélem, a Te fiad is szépen fog helyezkedni! Bár a dokim szerint még a 36. hét se mérvadó, utána is foroghat bármerre. Érdekes, hogy vannak, akik mindig tudják, melyik testrésze merre van. Erre én nem nagyon tudtam rájönni, amire pl. azt hittem, hogy a feje, arról kiderült, hogy a feneke. :oops:

Dita!
Nekem az egyik nagy szerelmem Skorpió volt, és egy kedves barátom is az. :) Nem mondom, hogy nincsenek hibáik, de a bikákkal se könnyű az élet... Férjem is az, és most már biztos, hogy a babánk is bika lesz. Amúgy nem nagyon hiszek az asztrológiában, sokkal több múlik szerintem a nevelésen. Az meg főleg kettőtökön múlik! :)
Remélem, minden rendben volt a dokinál!
Réka nagyon édes, üdv Nemonénak!

Köszi mindenkinek a jókívánságokat, még változatlanul...
Tegnap voltam dokinál, azt mondta, a baba feje már helyezkedik (nem hiába a sok keményedés, terelik szépen lefelé), de még nem lehet megállapítani, hogy átfér-e majd (igazából főleg a fejméret miatt emlegette a császárt). A méhszáj még zárt, úgyhogy hacsak nem jön valami drasztikus front, a következő 2 napban nem fogok szülni. Tovább meg nem szokás jósolni. Amúgy az utolsó mensi alapján számított terminusom május 8., eszerint még mindig van egy hét. (A május 5. a beülti alapján kalkulált dátum.) A dokim pont most fog elutazni vasárnap, és csak 9-én jön haza, de már kijelölte a helyettesét, hétfőn hozzá megyek vizsgálatra. Remélem, szimpi lesz.
Szopipárnát nem vettem, eddig anélkül is kényelmes volt, csak pár napja kezdődött, hogy zsibbad a vállam, fáj a csípőm az oldalfekvéstől. Ezen szerintem a párna se segítene. Meg a leszállt baba feje is nyomja a hólyagomat, és néha lehet, hogy a keményedések miatt ébredek...

Kép
Kép
vuki124
 
 


Minden oké volt a dokkernál! Nagy kő esett le a szívemről! 8)
Annyira izgultam, szerencsére feleslegesen.
Korának megfelelő babó, szép szívhangja van, hallottam is! 8)

Két hét múlva 12. heti uhu! :D

Addig meg labor, belgyógy, stb.

VUKI
Átadom az üdvözlést! Réka tényleg csodás, teljesen beleszerettem! úgy láttam ő is kedvel mert folyamatosan csücsörített nekem mintha puszit akart volna adni. NAgyon cuki volt! :D

7évig éltem egy skorpióval, nem is tudom hogy bírtam, nagyon gáz volt, aztán jött párom fia. Tehát elkönyveltem hogy a skorpiók nem nekem valók! :lol:
Persze majd Bogyit kivéve ha idő előtt jön! :wink: :P

A napi horoszkópban nem hiszek de a jellemzők azok sokszor nagyon igazak. Pl amit rólam írnak az legalább 80 %-ban igaz!

De izgi nemsokára kezedben tarthatok a kisbabádat!
Tök jól átvészelted kényelmetlenség nélkül, én már hetek óta felébredek éjszakánként, hogy sehogy sem jó feküdni. Igaz a matracunk sem vmi kényelmes. Szeretnék beújítani egy dormeo fedőmatracot, remélem van olyan jó amennyire reklámozzák, mert új ágyat nem veszek, ez sem régi, tán egy éves.

SÜNI
Buksisimi babókádnak, hogy ilyen ügyes és hagy téged pihenni! :)

Csajok!
Elfelejtettem megkérdezni hogy lehet-e már nyugodt szívvel házaséletet élni!
A Szűcs április elsején azt mondta hogy 3-4 hétig még ne, hát az letelt, gondoltam még megvárom ezt a vizsgálatot. Végülis minden oké, akkor ártani nem ártok vele, nem? Milyen rendszerességgel lehet? Azért gondolom nem mindennap, vagy ez már lényegtelen? Február már marha régen volt! :wink: :lol: :oops:

dita75
 
 


dita,a házaséletről én annyit írnék,hogy mi mindegyik terhességemnél az utolsó pillanatig éltünk házaséletet,a végén még utolsó nap is,de nekem nem indult be tőle a szülés,mert állítólag van akinél úgy van.

mó73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?