Új privát üzeneted érkezett!

Örülök, hogy velem nevettetek :) Szerintem is zseniális a film, különben is az élet humorérzék nélkül mit sem ér :)
indianyo
 
 


Qwer !

Gratulálok Én is, mint váratlanul otthon szült anyuka.
Remélem te is beszámolsz róla milyen volt, hogyan élted/éltétek meg a babátok születését.

Nagyon jó egészséget és sok-sok örömmel teli napokat kívánok nektek.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Nohát!

qwer,
ez a lehető legjobb ami történhetett. :)

Szeretem ezt a jó hangulatot, amit itt találtam most. :)

Nem baj, ha elmondom? Az esetleg az István kórházzal szemezgetőknek szól, hogy Rákóczi Ági mostantól ott kísér szüléseket. Bennünket ő kísért és segített és segít a mai napig, életünk egyik legjobb választása volt.

üdvözlet M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 

 
 

qwer,
ez fantasztikus! A gyerkőc tudta a dolgát!!
Minden elismerésem! :D :D
I.
ilkamama
 
 


Előzetesen elárulom, hogy én a boldog apuka vagyok!
A jól ismert körülmények miatt, mi is a kórházba kényszerülő otthonszülők táborát készültünk gyarapítani. Volt kórházi csomag, babahordozó, szülési terv becs'szóra! Hétfő du. még el akartunk menni papucsot venni, hiszen ember lánya nem vonul kórházba régi, lestrapált papucsba :wink: De a magzatvíz elfolyására gyors visszavonulást fújtunk. Éjfélkor még fél ujjnyi tágulás után mindenki aludni tért. 3 körül fél órás forró fürdő után riasztottuk a bábát, aki 21 perc alatt ért oda. 1 percet késett. Életem leghosszabb perce volt. Teljesen sokkolt, mikor megláttam kibújni a baba fejét! Én még ott voltam leragadva, hogy öltözünk és megyünk a kórházba. Pánik, lábon kihordott infarktus néhány másodpercig. De utána minden flottul ment, úgy ahogy a tanfolyamon tanultuk. Hírtelen előkerült a hősugárzó, becsomagoltuk a kicsi Emese lányunkat és megérkezett a bába is. 15 perc múlva cicire mászott "kitaposta" a méhlepényt. Csodálatos csapatmunka volt és nemsokára a felkelő napsugarakban fürdette arcát. A legszebb kislány, akit valaha is láthattatok!
Csodálatos ajándék volt ez a sorstól, de hiszem, hogy mi megérdemeltük.
Köszönöm minden szurkolónknak a biztatást, Ti is részesei voltatok![/img]
qwer
 
 


Qwer apuka, nem is tudom mit irhatnek...
Szep kerek tortenet a tietek, (meg) sok boldogsagot kivanok es eljen a kicsi Emese! :D
Koszonom, h megosztottad velunk, nagyon jo erzes volt olvasni, a szep almok azt hiszem most meglesznek :)
saara
 
 


Qwer-papa! :wink:
Nagyon nagy gratula :) :)
Annyira örülök, kívánok nektek sok áldást!
márti_23
 
 


ez a születéstörténet olyan gyönyörű, pontos, tiszta, olyan meggyőző, bele kéne foglalni minden otthonszülésről szóló támogató anyagba. hú, remélem, ez óriási lökést ad mindenkinek! Emese, csodálatos vagy :)
indianyo
 
 


Qwer,
ez gyönyörű volt, nagyon jólesett olvasni! :) Sok boldogságot a családnak! :)
F.
fringilla
 
 


Qwer!
Felemelő a történet! Egészséget és sok örömöt kívánok nektek. :D [/img]
Vendég
 


Teljesen meghatódtam :) Köszönjük, hogy megosztottad velünk és nagyon sok boldogságot Nektek!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Qwer,
nagyon megható!Gratulálok,hogy ilyen flottul ment minden!Jó egészséget az égész családnak!

Üdv.
Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Qwer! Most olvasom :lol:. Hihetetlen!!!
Nagyon ügyesek vagytok, nagyon jó volt olvasni a történetet!!!

Titkon, én is valami hasonlóban reménykedem jövőre...

Sok boldogságot a gyönyörű lánykának és a boldog családnak!!!
Orsi
osoa75
 
 


Indi!

Ez zseniális volt!!!! Mármint a videó!!! :lol:
osoa75
 
 


QWER!

Én is nagyon meghatódtam.... ez csodálatos! Az apukának is gratulálok a lélekjelenlétért!
Minden jót az egész családnak!

Zsuzsi

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

Qwer,
Még1x gratulálok, nagyon megható volt!

Lányok,

Tudja vki, hogy honnan lehet beszerezni a Gyöngéd születés c. könyvet? Nem kapható sehol, sem könyvesboltban, sem antikváriumban. Még csak részleteket olvastam belőle a neten és nagyon meg szeretném venni..

Köszi!

arizona
 
 


Arizona!

a kiadó honlapján a könyvből nincsen:

http://www.cartaphilus.hu/index.php?op=konyvek&szid=31

ha sehol sem találod, akkor kölcsönadom, nekem megvan :D
írj privit!


Az eü.minisztérium honlapján fenn van a törvényjavaslat, de nem tudtam letölteni. Tud már vki, valamit?

http://www.fn.hu/belfold/0711/fiatal_ve ... 176357.php

Már látom a szalagcímeket: "A manökenek tömegével fognak otthon szülni!!!!!" :wink: :P

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: Én letöltöttem, bemásoljam?

Qwer: nagy gratula!!!

Indi: végre sikerült megnéznem, gáááz volt (szó szerint :? :lol: )

Pussz: Pocak
pocakpacni
 
 


De azért bemásolom a linket is :D

ÍME

Pussz: Pocak
pocakpacni
 
 


Pocak :) de jó, hogy iylen lelkes vagy :)

Hát én végigolvastam :( De legalább már orvos VAGY szülésznő - igaz, a képzettség és gyakorlat ilyen formájú szabályozása továbbra is akadály, de legalább kimondatott, hogy HA LENNE ILYEN szülésznő, akkor akár őt is választhatná az anya... No de nincs még itt a vége, hajrá és ne feledjétek, reggel és este 9-kor továbbra is együttgondolunk/meditálunk a pozitiv jövöért :)
indianyo
 
 


Arizona, en csak konyvtarban talaltam meg a gyenged szuletest magayrul..
saara
 
 


de nagyon jo konyv, szoval hajra :)
saara
 
 


Sziasztok, A gyöngéd születés c könyvet már a Katalizátor Kiadó adja ki ( www.katalizatorkiado.hu) de valószínű Áginál is be lehet szerezni, mert a család 4 gyermekéből 3 otthon született és az anyukájuk dúla.

Minden jót nektek, örülök, hogy "visszakaptátok" a topikotokat :lol:
jumam
 
 


Zsu,

Köszi, úgy néz ki, hogy talán sikerült megrendelnem a Móró Könyvbolt honlapján, hátha mást is érdekel még. Majd beszámolok a fejleményekről. Kezdtem azt hinni, hogy már tiltólistára került, azért nem kapni :P

A tervezet olvastam és elég normálisnak tűnik, így elsőre! 2008-ban, ha jól értelmeztem még kell szülészorvos + bába is. Mivel a dokim otthonszülés párti, vagy legalábbis nem ellenzi, meg is beszélem vele legközelebb, hogy vállal-e.

Csak azt nem tudom, hogy akkor most a tanfolyammal mi lesz? Kötelező lesz vagy sem, vagy a TB fizeti?

Jó hétvégét mindenkinek!!!

arizona
 
 


biobaba
 
 


Arizona,

a tanfolyamot szívből merem ajánlani, akár kötelező, akár nem. Olyan infokat tudsz meg a szülésről, baba-mama kapcsolatról, az újszülött babáról, és magadról, ami könyvben nincs benne. NAgyon hasznos lesz majd, hidd el, sokszorosan megéri. Más: ismered A bába válaszol c. könyvet? Ez is alapos mű a témában.
márti_23
 
 


Totalisan el vagyok keseredve :(

Az uj torvenytervezetben ez all:
"III. Kizáró feltételek

II/A: Szülészeti és általános kórelőzmény
a. Olyan anyai betegségek, melyek veszélyeztetik az anya vagy a magzat életét, egészségét (pl. magas vérnyomás betegség minden formája, cukorbetegség minden formája, véralvadási zavarok minden formája, autoimmun betegségek, szívbetegség, epilepszia, asthma bronchiale, pajzsmirigy betegségei, stb)"

Nekem pajzsmirigy betegsegem van :(, de egyszeruen nem ertem, h mi a baj ezzel. A pm doki, akihez jarok szules utan 1 honappal rendelt vissza, tehat semmilyen beavatkozas nem szukseges szules utan. A PKU-nal meg megnezik, h a baba "megorokolte-e" ezt a betegseget, es ezt altalaban szules utan 3-4 nappal veszik le. Nem biznak az otthonszulokben es azt hiszik, h nem csinaltatjak meg ezta vizsgalatot??! :x

Beszeltem errol a nodokimmal is, haziorvossal is es ok sem ertik, h ez miert kizaro ok.
_kishangya
 
 


Kishangya!

Ezt én sem értem, ez olyan mint az rh-negativitás. Ezt is simán lehet kezelni.

És mi van, ha mondjuk erről nem tudsz? 8)

Orsi
osoa75
 
 


Orsi :)
Szerintem ez sajnos nem ilyen egyszeru :( Nem tudni meg hogy fog alakulni, de valoszinuleg valami kozponti szerv feladata lesz megallapitani, h ki szulhet otthon es ki nem es akkor tuti jol utananeznek a klinikai, orvosi multadnak... Engem pl. 4-5 eve kezelnek ezzel, evente tobbszor jarok emiatt dokihoz, tehat van nyoma.
_kishangya
 
 


Hát, biztos :cry: .
Az idő előtti burokrepedés is szerepel, pedig ugye ezzel is simán együtt lehet élni, ha odafigyel a kismama...
osoa75
 
 


Kishangya, nahát, pont ezt tárgyaltam meg ma én is a dokimmal. Nem volt túl meggyőző a válasz nálam sem. Csodálkozott, hümmögött aztán említett súlyos eseteket, amikor sürgős beavatkozás lehet szükséges (ő még nem találkozott ilyennel). Nekem ilyen eset eleve kizártnak tűnik, mert akinek súlyos pm problémaja van eleve nem tud teherbe esni... :roll:

Napsi
_napsi-
 
 


Szerintem túl sok a kizáró ok. Jó részét egyedi elbírálásként kéne megadni. Sőt olyan feltételeket is megadtak, amiket elég nagy hibaszázalékokkal tudnak mérni az orvosok. Egy kis "rosszindulat" és nem szülhetsz otthon. :cry:
milédi
Szombathely
 
 


Qwer papa,
köszönjük, hogy elmesélted, jólesett.

Rólad és a Kepes-interjúról jut eszembe, hogy pl. ilyen - apukákkal készült - beszélgetéseket kellene lehozni a sokak által olvasott pl női lapokban. Hogy ez mennyire a férfiak ügye is. Hogy - bocsánat, most nagyon sarkos leszek -, az a férfi, aki ilyen helyzetben helytáll, és tud segíteni a párjának, az a "férfi a talpán".
Én pl. - nem tudom másként megfogalmazni - jobban bízom a férjemben, amióta együtt szültünk. Pedig neki "technikai" értelemben - eltekintve a masszírozástól és attól, hogy kitalálja a gondolataimat - nem volt dolga, mert ott volt a szülésznő.

A könyvből minap láttam egy példányt az antikváriumban. Visszamenjek megnézni holnap? Szólok, ha megvan, eltetetem.

Lesznek otthonszülős szülésznők és orvosok is, ebben biztos vagyok. És néhány születésház is - ha nem is ezen a néven. Kíváncsi leszek, hogy azokra milyen rendelkezések vonatkoznak majd.
A nálam tíz évvel fiatalabb unokahúgaim már nem úgy gondolkodnak a szülésről, mint én, amikor annyi idős voltam, mint ők. :)

További szép napot mindenkinek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Hanem hogyan, Memme, Erre nagyon kiváncsi lennék!!!

Zsu
tothzsu
 
 


Zsu,

Például nem úgy gondolnak a szülésre, mint valami rettenetes, de elkerülhetetlen eseményre, amin túl kell lenniük. Én a huszonéves éveim elején sajnos így voltam ezzel, sőt hát igen, mielőtt el nem kezdtem olvasgatni a témában és meg nem ismertem a szülésznőt és az orvost akik kísérték a szülésünket és terhesgondoztak minket, addig szorongás volt bennem. Ezek a lányok sokat kérdeznek, szívesen hallgatják a történetünket és másokét akiket idézek nekik. A pocakomat nem idegenkedve szemlélik. Az otthonszülés gondolata nem idegen számukra. Persze jónéhány dolgon elcsodálkoztak, amiket meséltem, hiszen az anyukájuktól mást hallottak, de az egész hozzáállásuk felszabadult. Eszük ágában sem lesz alávetni magukat olyasminek, amiről érzik, hogy nekik nem jó. Már most informáltabbak, mint én akár öt évvel ezelőtt, és úgy érzem képesek lesznek a "belülről háborítatlanságra". És ez nagyon tetszik.
Alig várom, hogy szüljenek.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Jó ezt olvasni, Memme!

Nálunk, a környéken még nagyon kevés otthonszülésről hallottam. Nagyrészt még a hagyományos szemlélet dívik a kismamik körében. Az orvos feltétlen tekintély, még a saját test felett is. Emlékszem, mikor az elsőt szültem, én is így voltam ezzel. Aztán persze zokon vettem, hogy teljes rendelkezési jogot formálnak a testem tekintetében. Biztosan szólhattam volna némely dologra, hogy ez nekem nem jó, nem akarom, de teljesen tájékozatlan voltam, így aztán nem reklamáltam, csak hagytam, hogy tegye a "dolgát" a doki.

És ami még nagyon megmaradt, az az, amikora az anyukám korosztálya, asszonyrokonok, úgymond befogadtak a szülés után, mint asszonytárs, és ebben a legfőbb motívum valami sajnálattal egybekötött - mostmárteistudodmiaszenvedés - alapú rokonszenvezés volt... hát........ talán akkor éreztem először, hogy ez így nem normális, ez nem lehet, nem szabad, hogy ilyen legyen.

És lőn :wink: Petike csodálatos születése.

Most pedig újra egy különös helyzet lesz. Mindenesetre elhatároztam, hogy akárhol is, de tartom magam az optimumhoz (lehető legnagyobb háborítatlanság).

Tudom, hogy karácsony utántól mindenki inkább a családra koncentrál, de azért gondoljatok majd rám és drukkoljatok. Majd írok, ha kezdődik!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


szuper

eladó egy otthonszülés

érdeklődni a várandós családnál, címek priviben
márti_23
 
 


Köszi a könyv tippeket, kicsit besűrűsödtek a dolgok, megvárom a vizsgaidőszak végét az olvasással és a tanfolyammal is.

Mi ez az eladó otthonszülés? Lemaradtam vmiről?

arizona
 
 


Arizona :) Szeritnem Márti csak kiakadt a hosszú fényképes hirdetés láttán - mondjuk jogosan...
indianyo
 
 


Jaj - bocsánat - könnyelműség volt megígérnem, hogy elmegyek az antikváriumba. Mert csak ma lesz a napja, ha tudok pihenni egy kicsit.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Qwer!
Ez valami hehetetlenül csodaszép történet!!!!! :)

Nagyon boldog vagyok, hogy olvashattam!
Vendég
 


Szedtetek vmilyen homeos bogyot szules elott (alatt?)? Most kicsit zavarban vagyok... 3 kulonbozo forras 3 kulonbozo dolgot ir. A szerek nagyabol stimmelnek csak a higitas nem es az, h melyiket mikor erdemes elkezdeni.

Koszi a valaszokat elore is! :)
_kishangya
 
 


Kishangya,

Én a 36-től csak málnalevél teát ittam, napi 1 bögrét. Nem tudom, hogy emiatt vagy sem, de 2,5 óra alatt megszületett Panci.

arizona
 
 


Arizona, koszi!
Azt en is ittam, nalunk is bevallt, ugy erzem :)

Voltatok most tanfolyamon? Mik a hirek Agieknal?
_kishangya
 
 


Kishangya,
Pulsatilla C30-at 1x5(egy héten egyszer), Arnica-t, max. C12 ig 1x5(három hét plusz egy hét szünet), meg Vadgesztenyét (Aesculus) (C5) (max. napi 3-4x5 vénák erősítésére meg keresztcsont-fájás miatt.

Szilvi, illletve bárki, aki tud segíteni:

Tudnátok nekem priviben egy gyerekorvos-telefonszámot küldeni? Olyanét, aki kimegy, ha otthon jön világra a baba, illetve pár napos csecsemőhöz kimegy. Nem tervezünk otthonszülést és közel lesz a kórház, viszont sosem lehet tudni, másrészt előfordulhat, hogy ünnepekkor történődik velünk és a kislányom miatt ezúttal nem szeretnénk sokáig bennt maradni.
Megköszönném.

A könyv sajnos már nincs ott. Akkor kellett volna elhoznom.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Kishangya :D,

Nem voltam tanfolyamon, a december-január nem jó, vizsgaidőszak van :evil: Februárra van betervezve, addig talán a helyzet is rendeződik

Memme :D,
köszi, hogy megnézted, végül a vaterán meg tudtam venni :D

arizona
 
 


Kishangya,

a vadgesztenyét is 3 hétig kell szedni, aztán egy hét szünet. És még kötőszövetek vénák erősítésére én szedek most napi 3x Calcium fluoricum Schüssler-t (sós formában), ez is 3 hétig, egy hét szünet. Kötőszövetek vénák erősítésére. Szülésznő ajánlotta nekem.

üdv M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Memme, és Kishangya,

ne haragudjatok, nekem nincs jó érzésem azzal, hogy csak úgy elkezdjünk szedni homeosakat. Mert ugyan ártatlan szerekről van szó, de mégse. Mert ha vmire, amiről magad nem tudsz esetleg, megvan a hajlamod, akkor a szer elő hozhatja, és elindíthat olyasmit, ami nem visze előre, hanem bajt okozhat.

Tehát: féltelek benneteket, hogy ne történjen semmi váratlan és nemjó veletek.
Én szakemberhez jártam végig, és ő pontosan elmondta, hogy mikor éppen mit szedjek. MERT NEM JÓ MINDEKINEK BÁRMIKOR BÁRMILYEN SZER!
Ugyanakkor, ha van vmi tünet, akkor igenis nagyon jó. Én a szülés előtt kaptam a keményedésekre, és a szülés alatt is egy másikat. MAjd a szoptatáskor a túl sok tej miatt, mert mellgyulladásom lett.

Szóval tudok szakembert ajánlani. Tehát ha vki szedni akar szert, vagy úgy érzi, szüksége van rá, akkor tegye profi módon, konzultációval egybe kötve, mert nemcsak a szerek, a hígítások is változhatnak személyenként!
márti_23
 
 


Köszi Márti,
persze, ez így van, hozzá kellett volna tennem, csak nem akartam ismételni, amit úgyis el kell olvasunk és meg kell hallgatnunk mindannyiunknak, aki homeobgyók szedésére adja a fejét, nem csak úgy vaktában. Én konkrét dolgokra kaptam, konkrét potenciákban, ezt írtam le. De ezt tényleg mindenkinek magának kell kijárnia.

üdv M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: