Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Katas!
Gratulálok! Szép Baba!

Vildi!
Nagyon tetszett a levél!
nekem még mindig és talán már újra, minden szülés erős élmény! Nem vagyok egy pityergős, de az ilyesmi nagyon hat! Csak tekergettem a szemem jobbra-balr! nem sírok!Kép

Jatka!
Amit írtak a lányok mind nagyon jó. Én esetleg még a neccbugyit tudnám javasolni az első napokra. Praktikus. Könnyű mosni, hamar szárad, és mégsem a rendeset teszi tönkre az ember lánya.
Esetleg még egy intim mosdókrémet vigyél. Én ott használtam ilyet életemben először, és jó volt.

Hannablanka!
Ha eddig elégedett voltál és nem utazgat folyton, tehát elérhető, akkor ne aggódj!
Ez az aggódás normális! Minél közelebb kerülsz a "nagy záróvizsgához" annál inkább elbizonytalanodhatsz, de amikor itt az idő mindent pontosan úgy fogsz csinálni, ahogyan nektek a legjobb és ahogy kell!Kép

Hétfőn voltam dokibácsinál. Egy harmadiknál, e szimpatikus volt. Csemetemagoncunk fél centi, ép szikzacsival és dobogó szivecskével! 6 hetes!Kép
Orrászatra is kell "terhesgondozásra járnom, mert mint kiderült krónikus arcüreg- és orrnyálkahártya-gyulladásom van, ami a terhesség miatt bármikor eldurvulhat.

Kismamik!
Ha valaki allergiás, mindenképpen nézesse meg az orrát egy szakemberrel, mert a krónikus gyulladáok ill. polipok nagyon szeretik ezt az állapotot a saját hasznukra fordítani! Ha nem kezelik bajt csinálhat!

Sziasztok!
Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a kedves sorokat, már nincs bennem akkora félsz. Kovács doki tényleg elég kölyökképű, először én is hallgatónak néztem. De nagyon alapos, és meghallgatja az ember összes hülyeségét. Sőt, még poénkodni is tud!
Ti hogy választottatok szülésznőt? Hol lehet megtalálni őket? Ezek pl. olyan kérdések, amikre egyetlen szakkönyv, szaklap sem ad választ. Aki meg nem "bennfentes", az csak áll tétlenül, és forgatja a szemeit!
Vildi! Gyönyörű volt a sztori, könnyes lett a szemem! És GRATULÁLOK!
Szinti! Itt az email címem: hannablanka@axelero.hu
Szia Mindenkinek!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Jatka!

Én kaptam anyósomtól eldobható bugyit az is jól jött ez első napokban. Asszem szupermarketekben lehet kapni.

Ildi

Kép
vildi
 
 

 
 

Hannablanka!
Először szerintem kérdezd meg a dokidat, hogy melyik szülésznővel szeret leginkább együtt dolgozni. Én is így tettem, és aztán élesben láttam is, hogy nagyon jól összeszokott páros a dokim és a szülésznőm, fél szavakból is megértették egymást, szóval ez is számít. Ettől persze NEM KELL pont a doki által megadottat választani, ha a találkozáskor nem szimpi neked. Másik mód, hogy pl. felmész, hogy meglátogasd a szülőszobát, és akkor körülnézel, felméred, hogy az a szülésznő, aki körülvezet, milyen benyomást tesz benned. Vagy elmész szülészfelkészítőre, ott is meg szoktak jelenni, bár úgy tudom, főleg csak Cser Kati, így aztán a legtöbben őt választják. De megsúgom: bárkit választasz a Péterfyben, jól jársz, mert szakmailag mindegyik szülésznő nagyon felkészült, csak esetleg az egyéniségük, stílusuk különbözik.
Még egy mód: kérdezel itt minket. Kép Úgyis mindenki, aki szült, a saját szülésznőjéree esküszik. Kép Én pl. ajánlom Farkas Adrienne-t. 35-40-es szülésznő, kifejezetten csinos, ápolt, ügyes, talpraesett és segítőkész, kedves de nem túlságosan bájolgó, nem "tyúkanyó" tipus. Szülésem alatt akkor segített, amikor szükségem volt rá, egyébként háttérben is tudott maradni, és így sokat voltam kettesben a férjemmel.

Vildi!
NAGYON tetszett a férjed írása, a stílusa, engem is meghatott. Valahogy így élheti meg a legtöbb apa, csak sokuknak nincsen ilyen írói vénája, hogy szavakba öltse. Ez mindenesetre nagyon szép emlék lehet nektek! Kép

Üdv.
V.
vacak
 
 


Halihó!

MINDENKINEK HATALMAS KÖSZIKE A SEGÍTSÉGÉRT!!!!! Kép Kép Kép

Vildi! Én rendesen megkönnyeztem a levélkét...

Ironram! Jobbulást!!!!!! Gratula a 6 hetes Csípotkához! Kép

Ma jártunk a kórházban. Először voltunk a szülészeten. (Túl vagyunk az első NST-n is!) Nagyon nem tudtunk szétnézni (minden szülőszoba foglalt volt), de legalább ismerkedtünk a hellyel. Igazából majdnem elbőgtem magam amikor hallottam, hogy felsírnak az újszülöttek! Akkor már 5. baba született! Kép Lehet vmi front van ma, hogy sok a bébi? Kép Eddig kicsit tartottam az egésztől, de most már sokkal könnyebb! Kép

Érdemes megvenni a mellszívót előre? Mi van, ha nem lesz tejem? (Anyucikám tette a fülembe a bogarat, mert sem Õ, sem a Nagyim nem tudott szoptatni.)
Kézit vagy elektromost érdemes? Az árban nem kis difi van köztük...

Tényleg írtatok olyantat is ami eddig eszembe sem jutott... Megyünk újabb beszerző körútra! Kép

Üdv, Jatka & Zsófi (talán)
jatka
 
 


Jatka!

Nálunk sem tudott senki szoptatni még a nővérem sem. Nekem sikerült 9 hónapig és még most is jól jön a mellszívó mert a kis lustaság már nem akar szopni de azért én lefejek és így még mindig van neki 1x tejecske.

A kórházban meg akkor jöhet jól ha beköszönt a strandlabda effektus. Én a kézit vettem anno az Avent Isist az teljesen jó bár az inhüvelygyulladás esélyes. Esetleg indulj ezzel gépit ráérsz venni ha kiderül, hogy van tejed.

Szia Ildi

Kép
vildi
 
 


Vildi!

Ez a megoldás tetszik! Igazából Párom is kinevetett, hogy elektromos akarok.... Kép Kép Kép Csak meglepte, hogy ilyentet is kitaláltak már! Kép

Toom, hogy nem lehet általánosítani, de a Ti példátok most ad nekem nem is kevés megnyugvást! Kép

Köszike!

Jutka
jatka
 
 


Jatka!
Az én anyukám (4 gyerekkel) és nővérem (2 gyerekkel) sem szoptatott csak 4-6 hétig. Én már lassan 4 hónapja rendületlenül. Lekopogom. A lényeg, hogy rögtön és sokat kell próbálkozni, és utána is cicire tenni a babát, amikor csak igényli. Na, de ezt már biztos sok helyen, sokszor olvastad, csak én is azt szeretném mondani, hogy kitartás, és csak hinni kell benne. Én elhittem, hogy velem másként lesz, és úgy is lett.
szinti
 
 


Jatka!

Az is sokat számít szerintem, hogy mennyire akarod,ÉS NE LEGYEN OTTHON ELÕRE KIVÁLTOTT TÁPSZER. Anyukám mindig mondta hogy váltsuk ki de én erősen tiltakoztam mert ha otthon van könnyebben nyúl az ember hozzá pláne amikor még nem tudja a kezdő anyuka miért sír a baba. A mérleg is jól jön ilyenkor mert meggyőződhetsz, hogy evett eleget nem azért sír mert éhes. Nálunk például elalvási gondok vannak egész kicsi korától kezdve. Ha nem zártam volna ki azt, hogy éhes azzal, hogy láttam szépen gyarapszik, akkor biztos a tápihoz fordulok és onnan kezdve a tejcsinek annyi.
Persze ez az én magánvéleményem.

Szia
Ildi

Kép
vildi
 
 


SZiasztok!
Jatka! Most csúnyát írok, de (kivételesen) ne hallgass az Anyukádra! A tejtermelés képessége nem örökletes! Ráadásul anyáink idejében még totál másképp álltak a dologhoz. Az én Anyukám is alig szoptatott engem és a tesómat, pedig szeretett volna. Most, hogy a 1,5 éves lányom még mindig rendszeresen szopizik, 6 hónapig csak és kizárólag anyatejen élt, Anyukám elámult, és azt mondta: lehet, hogy neki is ment volna jobban, ha annyit tudott volna a szoptatásról, mint én.
Azt javaslom, nézz utána, mert szükség van az "elméletre". Aztán majd "élesben" ne röstellj gyakorlati segítséget kérni.
Amit tudok javasolni: Kismama magazin, a Szoptatás c. könyv (a Kismamama adta ki, könyvesboltokban kapható, én még a kórházba is bevittem), www.lll.hu.
A Péterfy szoptatásbarát kh, ez elsősorban abban nyilvánul meg, hogy mindenre azt mondják a csecsemősök, hogy "Anyuka, tegye mellre a babát!"
Nos, igazuk van, de egy kezdő anyukának lehetséges, hogy nem ártana egy kis gyakorlati segítség. Azt pedig csak akkor adnak, ha kifejezetten kéri az újdonsült anyuka. (Nekem egy Eleonóra nevű kedves, fiatal gyermekorvosnő segített, ő szoptatási tanácsadó is, ha gond van, érdemes őt megkeresni, de a többiek is segítenek kérésre a cs.osztályon.)
Még az is jó a Péterfyben, hogy nem adnak pótlást, esetleg cukros vizet, azt is pohárból vagy kanállal, így nem okoz cumizavart.
Ha van a témában kérdésed, szívesen segítek! (Nem vagyok szoptatásitanácsadó, csak a saját tapasztalataimróltudok beszámolni.)
dadó
 
 


Jatka!
Dadó a számból vette ki a szót, vagyis minden mondatával teljes mértékben azonosulok, és ugyanezt vallom. Engem is csak 6 hónapig szoptatott anyukám, és az is nagy szám volt annak idején. Akkor még csak 1-2 nap után kapták az anyák meg a babájukat szoptatni, pedig ma már tudjuk, hogy mennyire fontos az azonnali mellretétel! Szóval nem igaz, hogy nagy része az anyáinknak, nagyanyáinknak nem tudott szoptatni, csak nem tudták, hogyan működik a dolog, mitől indul be és marad fenn a tejtermelődés. A lényeg: folyamatosan, rendszeresen szoptatni, a baba igénye szerint. Tovább azonban én sem szaporítanám a szót, és ugyanazt az oldalt ajánlom melegen állandó olvasásnak, és tanulmányozásnak, azaz La Leche Liga Magyarország honlapját (www.lll.hu), amit Dadó is. Nagyon megnyugatóan magyaráznak el mindent a szoptatásról. Velem annak idején ez az oldal értette meg, hogy annak ellenére, hogy nem vagyok és sosem voltam bögyös maca, bizony tudom, és fogom tudni szoptatni a gyerekemet. Azt hiszem, ott olvastam, hogy a nők 95%-ának minden adottsága megvan ahhoz, hogy sikeresen tudja a babáját szoptatni, amíg arra igénye van. Ezek után én az elsőszülöttemet 15 hónapos koráig szoptattam, a másodikat még most is 3x egy nap, és most 1 éves.
Neked is sok sikert és önbizalmat kívánok!

V.
vacak
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy csak úgy "beesek" ide és egyből hozzá is szólok, de megakadt a szemem Farkas Adrienne nevén. Egyértelműen csak jót tudok róla mondani. Amikor a lányaim születtek (8 és fél, 5 és fél évesek), még eszembe sem jutott választani szülésznőt, talán nem is lehetett volna. Mindkétszer pont Adrienne keze alá kerültem. Mással tehát nincs tapasztalstom, de őt mindenkinek csak ajánlani lehet. Pont, ahogy Vacak írta: nagyon ügyes, nem alkalmatlankodik szüntelenül, a szakmájáról szerintem mindent tud. Másodszorra szerencsém volt, mert csak én szültem éppen, de sokat ült az ágyamnál csak úgy, beszélgetni -kicsit elhúzódott az egész, a műszakja végét is jóval túlhaladtuk-, de esze ágában sem volt elmenni, ott volt végig, kíváncsi volt az "eredményre". Õ tett rendbe is, nem a váltótársa. Most ikreket várok (teljesen "ajándék babák"...) és ha még ott van, akkor lehet, hogy megkeresem. Annál is inkább, mert a dokim is kifejezetten szeret vele dolgozni -szerintem nem hiába...

Szilvi
szilvibank
 
 


Sziasztok!

Jatka!
Többiek minden lényegeset leírtak!
Én Anyum is csak egy hétig szopiztatott engem, aztán begyulladt a melle, és vége lett a dalnak. Én is aggódtam, még pocakosodás előtt, de elhatároztam, hogy lesz ami lesz, én szoptatni akarom a babám, leginkább mert allergiás vagyok, és ez egy hatékonysegítség ennek a betegségne a megelőzésére. SIKERRÜLT. Másnap du. már volt tejem! Meg is dícsértek, mert ez ritka, ált. két-három nap amíg beindul. nekünk olyan jól ment, hogy csak 60gr-mal volt kevesebb születési súlyánál, amikor eljöttünk!
AKARD! És akkor menni fog! Fáj-fáj, de amint babája lesz az embernek, nem az számít neked milyen, hanem a gyermekednek mekora előnnyel jár!
Te vagy a jelen Õ a jövő!

Szilvibank!
Még ott van Adrienn, nálam is ő volt első babánál! Nekem is jó élmény volt!


Lányok!
Bár tudom, hogy nem szép az ilyen kérdés, de mégis...
Dr. Angi-Kiss Balázs? Nagyon remélem, hogy jól írtam a nevét!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!!
Immár fél éve olvasgatlak Titeket és szedem össze az infokat a gyakorlott Mamáktól,azaz Tőletek.:-)
Rólam csak annyit,hogy 2 hónap múlva várjuk a babánkat és Tarnóczi doktor betege vagyok immár 7 éve.Kisebb gondom a hálapénzzel van,ugyan tudom,hogy 50.000 ft a "normális"tarifa,csakhogy mi nem nagyon tudunk ennyit adni.(Én pedagógus,férjem pedig agrármérnök,úghogy nem részletezem.:-)) Nem választunk szülésznőt sem,mert Ti és Angéla védőnéni mindegyikőjüket nagyon dicsértétek.
Van aki Tarnóczinál szült?Ciki lenne "csak"30-40-et adni?Nekünk még ezt is nehéz kipréselni.:-( Asszem jó pont,hogy régóta a betege vagyok és így nem is mondott semmit...
Ha tudtok segíteni,azt megköszönöm!!
tkatica
 
 


Sziasztok!
Tkatica!
Én is gondban voltam ezzel a hálapénz dologgal, sokat törtem az agyam, hogy, s mint legyen ez az egész. Aztán egyszerűen megkérdeztem a dokit. Te is ezt tetted, vagy csak hallomásból tudod? Azért kérdezem, mert engem is rémisztgettek mindenféle horribilis összeggel, aztán amikor megkérdeztem, elmondta, ő mennyire gondolt. Különben meg nem ciki annyit adni, ne izgulj!
Megnéztem a profilodat, én is hasonló cipőben járok. Szintén tanítok, a párom szakács, úgyhogy minket sem vet fel a pénz. (Helyesebben már táppénzen vagyok.)
Ironram!
Engem egyszer ő ultrahangozott, és katasztrofális élmény volt. Semmit nem mondott, amit kérdeztem, meg sem hallotta, és úgy viharzott ki a vizsgálóból, mintha üldözné valaki. Az ajtót nyitva felejtette, én meg ott álltam egy szál blúzban. Aztán az ottani asszisztens nyugtatgatott, hogy csak rossz napja van. Azért ne vedd alapul a véleményem, ez csak egy a sokból.
Szinti!
Köszi a levelet priviben, megkaptam. Nem rémültem meg nagyon. Nekem is volt már egy pár nőgyógyászhoz szerencsém, és eddig ő volt az, aki még egyszer sem okozott fájdalmat, és kényelmetlenséget. Maximálisan megbízom benne, de szerintem ez a normális. Azért sajnálom, hogy ez történt veled, remélem, én nem élek át hasonlókat!

Van valaki köztetek, aki decemberre várja a babáját?

Sziasztok!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Ironram!
Asszem én is egyszer találkoztam az említett dokival (mintha a papíron Dr. Anga-Kiss Balázs lenne aláírva), méghozzá a genetikai UH-n, fent a szülészeten, és nekem kb. megegyezik az élményem Hannablankáéval. Kb. 3 perc alatt dobott ki egy olyan UH-ról, ami ugye elég fontos etap a terhességben. És nem mondott semmit sem közben, valamit a bajsza alatt ugyan mormolt, de nem is nekem szánta. (Egyébként az ottani asszisztens is katasztrofális stílusú volt,mogorva, kellemetlen modorú, semmi udvariasság, vagy kedvesség, nem tudom, másnak is volt-e hasonló tapasztalata) Azalatt a 3 perc alatt mindent rendben talált, pedig az AFP-m kicsit magsabb volt a határértéknél,azt gondoltam, tüzetesebb vizsgálatnak vetnek alá; és ezek után a saját dokim el is küldött egy újabb UH-ra.
Azért azt én is hozzáteszem, hogy ez egy 5 perces találkozó volt, amiből nehéz leszűrni messzemenő következtetéseket, de azért az legalábbis figyelemfelkeltő, hogy Hannablanka is hasonló benyomásokat szerzett.
Remélem, valaki pozitív tapasztalatait is megosztja majd velünk.

V.
vacak
 
 


Tkatica!
Én mindenkinek, aki hozzám fordul hálapénz kérdésben, azt szoktam mondani, hogy igazítsa a saját pénztárcájához az összeget. A dokik is tisztában kell, hogy legyenek azzal, hogy nem mindenki tud egyformán nagyobb összegetket kicsengetni egy szülésre. pláne, hogy ez pont az az időszak, amikor amúgy is nagy beruházásokra kényszerülnek a szülők a baba miatt.
Szóval biztosan nem fog a dokid megsértődni a dolgon, ne is emészd magad ezen!
Amikor én szültem, a szobatársnőmnek Tarnóczi Dr. volt a dokija, és nagyon szimpatikusnak találtam, amikor bejött a pácienséhez és leült az ágya szélére beszélgetni vele. Nagyon közvetlen és kifejezetten kedves volt. Nem is tudom elképzelni, hogy mondjuk felháborodjon azon, hogy nem a "megszokottat" kapja. Csinálj valami esztétikus "körítést", amolyan ajándékcsomagocskát a boríték helyett, és akkor még kifejezetten mutatós is lesz! Úygsem ott fogja előtted kibontani, és megszámolni a bankókat! Kép

V.
vacak
 
 


Zsizsik!

Mi lett az eredmény, minden rendben?

Ildi

Kép
vildi
 
 


Szopi kérdés!

Ha bárkinek kételye lenne szopi ügyileg, akkor csak annyit, hogy vannak törzsek, ahol, ha az anyuka meghal szülés alatt, akkor minden szívbaj nélkül el kezdi szoptatni a nagymama a gyereket, és lesz teje. És a gyerek felnő. Na erről ennyit. Kép

Ja az én nagyim és anyukám sem szoptatott minket csak néhány hétig, én a fiamat 18 hónapig (6 hónap kizárólagos) és most a lányomat egyelőre a 2 hónapnál tartunk.


Pusz
Panni
uran
 
 


SZiasztok!
Eszter! Az én szobatársam az általad említett (hosszúnevű) dokinál szült, teljesen meg volt elégedve vele. A doki minden nap bejött hozzá, kedves és barátságos volt, érdeklődött a baba és a mama hogyléte felől, még az én babámat is megnézte. A szobatársam azt mondta, neki is több gyermeke van. Szóval, nekem kifejezetten szimpatikus volt, bár én sem ismertem meg közelebbről. Viszont rátaláltam az orvostkeresek.hu-n, ha rákeresel a nevére meg tudod találni. Ott azt olvastam, hogy bármivel forduljanak hozzá bátran, de művi terhességnegszakítást nem vállal. Úgy tűnik, tényleg szereti a gyerekeket...
De érdekes, hogy veletek ilyen "udvariatlan" (nem akartam durvábbat írni) volt. Lehet, hogy csak a saját betegeivel kedves. Vagy csak tényleg rossz napja(i) volt(ak).

Szopi téma: eleinte majdnem biztos, hogy szükség lesz mellszívóra, a gyulladást elkerülendő. Aztán idővel beáll a kereslet-kínálat egyensúly. A Péterfyben a csecsemősök azt mondják, hogy nem kell fejni, ettől az unokatesómnak be is gyulladt a melle. (Visszament a kh-ba, és lefejték neki, meg masszírozták.) Nekem a dokim (a csecsmősökkel ellentétben!) mondta, hogy fejjek, meg az uncsitesóm is, ez volt a szerencsém. Már tejbelövellés előtt érdemes mindig mellre tenni a babát, ha kéri (sokat fogja kérni!), egyrészt mert kár kihagyni a kolosztrumot, másrészt mert hamarabb lesz tejcsi és kevésbé lesz kellemetlen a tejbelövellés. Ja, és sárgaság ellen is jó.
Fejő-ügyben: az Avent Isis nekem is nagyon bejött! Vagy fél évig nem voltam hajlandó elválni tőle, mindenhova magammal vittem! (NA jó, a közértbe azért nem, de ha valahova hosszabb időre mentünk, akkor nem hagytam othon! Kép )

Eszter&Vacak! Jó, hogy így egyetértünk szopi-ügyben! Kép
Tényleg nagyon fontos,hogy az ember AKARJA, és az ÖNBIZALOM is. Csak amikor még az ember nem tapasztalt, akkor az utóbbibó esetleg egy kicsit hiányzik. Én hatalmas készletet halmoztam föl anyatejből a mélyhűtőben (nem használtuk föl), mert volt bennem egy kis bizonytalanság: ok, hogy most van tejem, de később is lesz? Volt! Aztán amikor 3 hónapos lett és még mindig CSAK anyatejen élt, elfogott a buszkeség és nagy sikerélményem volt. Nagyon jó érzés!!
Tájékozódjatok, mert sok múlik a jó kezdésen! És az akaraton.
dadó
 
 


Sziasztok!

Azért akórházban nem kell mindenkinek fejni. Nekem nem kellett. Utána sem kellett, csak fejtem, mert ajánlották, meg mindig azt képzeltem, hogy kevés a tejem. Ezért fejtem, hogy több legyen.
Tehát azért nem bizti, hogy a kórházban máris neki kell állni az önszívogatásnak. Kép

Pusz
Panni
uran
 
 


A kórházban még én sem fejtem. Sőt, ha jól emlékszem, legaláb 1-2 hét eltelt a szülés után, amikor már nagyon sok tejcsit fejtem le. De ez változó, van akinek már kh-ban is kell. Nekem akkor lett igazán fontos, amikor a babám elkezdett sokat aludni éjjel (és sokat szopizni nappal), mert az éjjeli szopiszünetben szétrobbantam volna a sok tejtől. Ekkor már csak naponta 1szer fejtem, lefekvés előtt, a baba hosszú alvása idején.
dadó
 
 


Hannablanka és Vacak!
Köszönöm a válaszaitokat!!Igazából azért nem kérdeztem meg a dokit,mert 50.000 a "tarifa"(1 darab nála szült betegtől kérdeztem)és attól félek,hogy mond egy 50.000-es összeget és akkor aztán nem lehet kevesebbet adni.Persze lehet,hogy hülyén gondolom,az őszinteség itt is jobb lenne.De mégsem mondhatja az ember a dokinak,hogy oké,hogy Ön ennyire gondolt,de Nekem nincs annyi...:-))))Mindenestre még agyalok ezen.Kösz mégegyszer a segítségeteket!!!Jó,hogy Ti is hasonlóan gondoljátok!
tkatica
 
 


Sziasztok!

Vildi!

Lehet, hogy rendesen dolgoznak a hormonjaim, de nem bírtam könnyek nélkül végigolvasni a férjed írását.

Katas!

Gyönyörű a fiacskád!

Rosee

KépKép
rosee
 
 


Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat.
Nagyon büszke is vagyok erre a levélre.

Azért is tettem fel a fórumra meg hogy papa szemmel is legyen fenn születéstörténet. Ebből igen kevés van itt. Talán sok férfi így éli meg de nem tudják így kifejezni.

Ildi

Kép
vildi
 
 


Sziasztok!

Kicsit elfáradtam a napokban, és idő sem volt még csak bekapcsolni sem a gépet.
Szegény gyomrom katasztrófális napokat él meg. Kis Hagymácskám a pockomban megdolgoztatja a tápcsatornát rendesen, bár eddig minden a hagyományos utat választota, csak az érzés van meg gyakran, hogy még egy róka is jó lenne! Azzal viszont tisztában vagyok, hogy semmi nem jönne, mert csak akkor indul a háború, ha kiürült a gyomrom.
A fülem rakoncátlankodik, de dokibácsi azt mondta nincs gond, de ha lehet ne fázzak meg, mert az baj lenne arcüreg ügyben.
Terhes még mindig nem szeretek lenni, de VÁRANDÓS igen!Kép
Olivér is produkált elfoglaltságot! Természetesen hétvégén, mikor máskor!
Hasmenése volt és tisztességesen ki is marta a sejhaját, ami még sosem fordult elő. Ügyeletre akartam menni, de itt nem volt, csak a Heim Pálban, ám Apának még volt munkája, így telefonáltam, és megkaptuk a szükéges tájékoztatást. Így csak az ügyeletes patikába kellett elfutni.
Mára már kezd szépen rendbejönni, de hihetetlen milyen pillanatok alatt eltűnt a popsi bőre!
Nem betegség, mert jó a kedve és láz vagy egyéb tünete sincs, csak a rágófognál turkálás és nyáladzás. majd elmúlik!

Dado!
Köszi az infót!
Konkrétan akkor szimpatikus volt nekem is, csak azt nem értem miért nem küldenek el legalább egy vérvételre!
Jó hogy az első 12hét rizikós, de így csak jobban stresszeli magát az ember lánya! Leginkább azért mert a két pocak között a pttanásokat leszámítva (szép bőr mi? HAHAHA másnak biztos, én lassan egy bájos varangyra emlékeztetek és a csók sem használ!Kép) semmi hasonlóság nincs! Így meg hamarabb frászt kapok, mert azt hiszem, tudom mit kéne érezni, de azt nem érzem, amit meg igen azt pedig bár ne érezném!
Tudom, tudom, mert nekem semmi se jó!
Az jó, hogy odabenn gyarapodik Hagymácska, és az első harmad is elmúlik egyszer!Kép

Nem nyavjgom tovább!
Úgyis dolgoznom kéne, nem írogatni!

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


SZiasztok!
Eszter! Nyavajogj nyugodtan, jól esik az ilyenkor! Ez egy olyan korszak, amikor semmi sem jó az embernek.

Mit ajánlottak Olivér popsijára? Nálunk is ez a probléma lépett föl tegnap. A Bepanthen tegnap segített, de mára megint tiszta piros, és egyre nagyobb felületen.
Neki is jön a rágófoga, és sok szőlőt és paradicsomot evett. Meg van veszve ezekért a kajákért. Szerintem a fogzásssal lehet összefüggésben, eddig mindig laza volt a széklete, amikor jött a foga. A "csípős" kaják csak fokozták a hatást. Nem akart beleülni a kádba, szerintem csípte a fencsijét még a víz is...
Olivér mennyi idős? Az én lányom másfél éves. Kb egykorúak lehetnek, nem?
dadó
 
 


Sziasztok!

Szorícccccsatok már nekünk lécike!!!!!
Vizsgázok forgalomból és rettentően izgulok!
Majd jövök még!

Köszi, Jatka
jatka
 
 


Sziasztok!

Jatka!
Drukk-drukk!

Dadó!
Olivér 15hónapot töltötte vasárnap!Kép Ennek örömére holnap szurit kap.Kép
Nekünk eddig nem volt lágy széklet sem amíg a metszők jöttek. A rágót is akkor vettem észre, amikor este fürdés előtt ásított, addigra kint volt a hegye. Most már figyelem, így látom hogy a másik oldalt is jön felül.
Sudocrem amit a popsira vékonyan kell kenni és Smecta, hogy egy kicsit megfogjuk a hasát. Nagyon lágy, már-már hsmenészerű sárga széklete volt. Még a szag is olyan volt, mint tejes babáké. Pardon a részletezésért, de zt hiszem az Anyukák mindig látnak csodákat, így jobb ha hall hasonlórol is az ember, akkor talán nem olyan ijesztő a helyzet.
Olivér is kipattan a kádból kétszer is. Annyira sajnáltam! A krém is kicsit iritálhatta, mert enyhén mentolos a szaga, így gondolom a bibinél nem volt olyan kellemes a "hűsítő érzés".
Szerencsére már nagyon szép ahhoz képest...

Köszi a nyavajgásra az engedélyt! Azt hiszem még fogok vel élni!Kép

Sziasztok!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Vildi és lányok,

nem olvastam vissza semmit, csak Ildi engem kereső sorait láttam meg, azért köszönök csak be, hogy ne gondoljátok azt, szó nélkül tűntem el.
Sajnos elvesztettük a kisfiúnkat. Edward szindrómát állapítottak meg nála, ez az élettel nem egyeztethető össze, nagyon súlyos fejlődési rendellenesség. Múlt héten a Schöpf-Mereiben meg kellett őt szüljem, és meg is halt. 22 hetes magzat volt. Nem részletezem, még a férjemmel szinte fel sem tudtuk fogni, mi történt velünk, borzasztóan ki vagyunk borulva, egymást támogatjuk a bajban. Egy reményünk van csak: hogy hátha lesz még egyszer kisbabánk. De pillanatnyilag gyászolunk, nem igazán tudunk még a jövöre gondolni.
Mindenkinek nagyon boldog babavárást, szuper könnyű szülést és egészséges kisbabát kívánok, remélem, hogy ha a sors megkegyelmez, és még egyszer terhes leszek, még megtalállak majd titeket valahol a neten.
zsizsik
 
 


Szia Zsizsik
Ne haragudj hogy igy ismeretlenul megszolitalak, velem is hasonlo eset tortent nem szeretnem reszletezni van egy oldal ami talan segithet www.angyalokszulei.hu .
Reka


Kép
vaktyuk
 
 


Réka,

tudnék Veled privátban levelet váltani ? Azt a honlapot már megtaláltam, de a szívem szabályosan megszakadt, amikor olvasni kezdtem.
Ha nem bánod, írd meg légyszi az elérhetőséged....
zsizsik
 
 


Jaj istenem Zsiszik........ (mit lehet ilyenkor mondani)........... annyira sajnálom............. Én is megsirattam a picidet.......... Ne haragudj nem tudom mi vigasztalót lehetne ilyenkor mondani.

Ildi

Kép
vildi
 
 


Zsizsik!

Nagyon sajnálom ami veletek történt, nem is tudom mit lehet ilyenkor mondani!Nagyon sok erőt és kitartást nektek!
Rékát a 2005/tavaszi babáknál találod, én is onnan jöttem!
Kép

delfinke
 
 


Kedves Zsizsik!

Jesszusom!!! Én ettől "rettegek" már az elejétől és erre Nálatok.... Pokoli lehet...... Istenkém! Ilyenkor gyűlölöm a Sorsot, hogy ilyen csapást mérjen....

Egész délután csak ez jár a fejemben...

GYÛLÖLÖM!!!!!!!!!!

Veletek sírunk!!!!!!! Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Jutka
jatka
 
 


Kedves Zsizsik! Én sem szaporítom a szót, mert felesleges... Csak jelzem: együttérzek veletek, amennyire lehet. Majd, ha túl lesztek a gyászon, egy új kisbaba biztosan meg fog benneteket vígasztalni!
Ismeretlenül is szeretettel: Dóri
dadó
 
 


Szia Zsizsik
reka.virag@gmail.com vasarnap elutazom 3 napra de utana allandoan nezem.elotte is persze
Reka


Kép
vaktyuk
 
 


Zsizsik!
Mielőbbi megnyugvást nektek!
Kép
Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Kedves Zsizsik!

Én és a férjem együttérzünk Veletek.

Rosee

KépKép
rosee
 
 


Zsizsik!

Nem tudom, hogy még egyáltalán ellátogatsz-e ide, ha igen, tudd, hogy bár átérezni nem tudom, min mész keresztül, de együttérzek én is veled. Sokan vagyunk most, akik mélyen megrendültünk, talán ezért is van, hogy más témájú hozzászólás nem is érkezik a fórumhoz. Csak ülünk itt döbbenten.
Remélem,lesz erőd a folytatáshoz...
V.
vacak
 
 


Lányok,

most a meghatottság könnyeit kell törölgessem...annyira köszönöm mindenkinek a szavait, tényleg borzasztó az egész, de a sok rosszban azért annyi jó is van ,hogy a rengeteg barát, ismerős szeretete körül ölel minket és megóv a teljes kiborulástól. Néha azért vissza nézek majd a fórumra, bár pillanatnyilag nagyon fáj az üresség, az, hogy én most nem tudok kiről és miről írni. Nem szaporítom a szót, még beszélni/írni is nehéz róla. Nagyon köszönöm még egyszer nektek az együttérző-bátorító sorokat, ígérem, hogy ha lesz jó hír, akkor elsőnek erre a fórumra köszönök be ismét.
Sok puszi mindenkinek és minden elképzelhető jót kívánok !
zsizsik
 
 


Sziasztok!

Ha van kedvetek ti is mondjátok el a véleményeteket a Péterfyről. Kép
Szegény nem áll túl jól.

http://www.hazipatika.com/simple/hosp2005

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Panni! Megígérem Neked, hogy véleményezek! Kép

Köszönjük a drukkot, szerintem ennek is köszönhető, hogy SIKERÁLT a vizsgám!!!! Kép Annyira nem bíztam benne, hogy az elsősegély még hátra van, de a nehezén már túl vagyunk...

Képzeljétek! Az ultrahangon még a dokim is pislogott, mert 99-es buksit mértek nekünk és 3880 g-ot becsültek...

Keményedünk, görcsölgetünk, mocorgunk, 1 ujjnyira már nyitva vagyunk.... De prímán vagyok!

Szombathoz egy hét! Jesssssszus! Minnyá szülünk!!! Kép Bocsika, de izgulunk! Bár egyre több pozitív élményem van a "kórházzal" kapcsolatban!

Puszika!

Jutka & Zsófi
jatka
 
 


Jatka!
Hajrá-hajrá!Kép
Szép méretek! Menni fog!
Remélem életed egyik legszebb emléke, mit emléke élménye lesz!Kép
Elsősegély meg sima ügy! kell még lélegeztetni mesterségesen a féltestűbabát?Kép Ne felejtsd hátrafeszíteni a fejét!Kép


Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Eszter!

Kő biony! Ki sem bírtam vihogás nélkül.... Kép

Én is 4,5 kg-val születtem, Tesóm is... A Lánykám sem maradhat el.... Kép

Jutka

U.i.: A nyakát kitörhetem????? Kép
jatka
 
 


Jatka!
Csak egész nyugodtan, de csak azután, ha már megvan a vizsga!Kép

Lányok!
Van valami ötletetek, mit tudok kezdeni a gyomorégéssel? Még soha nem volt, de lassan füstpamacsokat eregetek az ajkaim közül!Kép

Zsiszik!
A mielőbbi viszontolvasásra! Õszintén! Kép

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Ironram!

Nekem enyhe gyomorégésre bejött a tej később meg a Rennie.

Pusz
Ildi

Kép
vildi
 
 


Eszter!

A tej nekem is bejött....
Bogyót nem vettem még be.....
A Rennie-t meg nőgyogyó, védőnő és egy végig savas kollegína javasolta nekem.... Állítása szerint "zsákszámra" szedte!

Lehet én is elcsábulok, mert 3 napja én is vívok vele... Eddig: tej, alma... holnap lehet Rennie?!?!?

Jutka
jatka
 
 


Köszönöm!

A tejjel mindössze annyi a bajom, hogy mióta Hagymácska beköltözött, fél óra alatt át is ér. rettenetes, mert évek óta nem volt nap, hogy ne ittam volna, erre tessék! Most épp a laktózmentes "tejjel" próbálom vígasztalni magam, de már túl vagyok a tejfélék jó részén. Még a kecsketej sem jó. Kép
Rennie?
A reklámjai tetszenek, de ha lehet nem szedném, bár lehet, hogy nem marad más!

Olyan fura, hogy ez a pocak ennyire más! Na rendben, a száraz bőrömre a pattanások azért visszatértek! Kép

Jó éjt!

Eszter

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok Lányok!
Kérlek, küldjétek el nekem méjlben ( helenne@freemail.hu) Dr.Abkarovics és Dr.Zacher telszámát, ahol elöre be lehet náluk jelentkezni szakrendelésre, terhesgondozásra, meg a címet is, ahol rendelnek. Biztos, ami biztos "mi" is szeretnék jó kezekben lenni! :-)))
Nagyon köszike!
helenne
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?