Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megvettük a lakást!KépA részlet fizetés téma nekünk is aktuális, mert nagyon sok az illeték. Kép
Tigris, nekem a szerda sosem jó, ha lehet, akkor inkább hétfőn legyen a tali. A jövő hét nem annyira jó, de szerintem utána már igen, és addigra már lesz olyan meleg (remélem), hogy a kölkök a kertben is csúszhatnak-mászhatnak. Kép
Milyen volt a pályázatíró tanf.? Hasznos?
Sus
sus
 
 


Sziasztok!

Tkrisz:
Semmi betegség,hízott is a kicsi 60 dekát egy hónap alatt és nőtt 1cm-t.Így most 8300 gramm és 74 cm.

Kép

Kép
anita23
 
 


Sus: Hű, de jó, és akkor a J.A. lakótelepit vettétek meg? Mekkora lakás és mennyiért sikerült (ha nem vagyok indiszkrét)? Gázfűtéses v. táv?

Anita: Akkor jó, gondolom, elég is volt egy időre a betegségből! Kép Nem tudom, mi mikor jutunk el a 8 kg-ig, úgy tűnik, ugyanolyan nehezen megy, mint a 7 kg! Kép

Tigris-Dóri Kép : Nekünk sajnos nincs autónk, így nem tudom, hogy jutunk el Csömörre! A HÉV megálló messzire van tőletek? Nekünk a szerdák jobbak, de végülis mindegy. Viszont lehet, hogy a Sus által említett időben mi nem tudunk menni, a változatosság kedvéért időpontom van a dokinál... Kép De ahogy a többségnek jobb!

Kép

Kép
tkrisz
 
 

 
 

Sziasztok!

Dóri:köszi Kép

Lányok,szerintem egy olyan időpontot nézzünk ki,ami inkább később van,de legyen sok mindenkinek jó.Olyan jó lenne már végre sokan lenni.Én ha minden igaz fogok tudni kocsival menni,tehát valakit biztos el tudok vinni.Bár Launak annyi előnye van,hogy ő is innen jön.
Viszont Lau:ha te is kocsival jössz,akkor majd írd meg,mert akkor én bárki mást szívesen elviszek.
Persze ki tudja mikor sikerül összehozni,de én eléggé mobilis vagyok és nem sok kötelező programom van.tehát tőlem nem kell függővé tenni.

Gabi: nagyon eltűntél,remélem nincs semmi gond anyukáddal!Írj majd hogy mi újság veletek!
Csirkesz: hát neked is jó kis programjaid vannak.Nem lehet könnyű így egyedül neked a nagyvilágban.Még jó,hogy lett neted,így legalább mi itt vagyunk.
Krisz: vannak már eredmények,vagy még mindig nem tudni mitől voltak a csomók?!
Sus: gratula nektek,irigyellek a lakás miatt.

Na azt hittem gyors leszek,erre megint regényt írtam.

Annamari

jaj,mégvalami:képzeljétek ma egy darab pelenkát használtunk el napközben,mert Márk egy csomószor bilibe pisilt.Tök jó.Remélem 2 éves korára tuti szobatiszta lesz.
kismuki
 
 


Sziasztok Lányok!

Mióta nem dolgozom nem tudok, csak ritkán feljutni ide. Rengeteg új levelet kell így elolvasnom, de nem bánom, főleg, ha ilyen jó híreket írtok!

Kismuki: Nagy gratula! Vigyázz magatokra!

Bedi: Tényleg eltüntem, a fenti ok miatt, de hál’Istennek minden rendben. Egyre nagyobb a pocakom, de nagyon jó itthon. Minden napra beosztok egy kis házimunkát, egy kis sétát és persze sok pihizést. Most szerdán voltál az együttszülésen? Ha igen sajnos megint nem találkoztunk. Jövő héten vagy a gyógytornász jön vagy a szülésznő, Mariann nem tudta pontosan. Megigérem, hogy ott leszek, bordó együttesben, hátha most más nem lesz ilyenben és akkor meg fogsz ismerni. Azért írom ezt most meg, mert lehet, hogy addig már nem tudok ide feljelentkezni.
Remélem Ti is jól vagytok és végre megismerkedünk.

Bannamari: Nem voltál szerdán a felkészítőn. Ugye nincs semmi baj?

Csirkesz: Hát tényleg rég hallottunk felőled, már éppen akartam kérdezni, hogy tud-e valaki valamit Rólad. De ezek szerint megvagy. Hát az utazási élményetek nem semmi, de végül is minden jó, ha jó a vége, nemigaz? Azt kivánom, hogy kellemesen teljenek a npjaitok a messzi távolban és néha azért nézz be hozzánk!

Üdv minden új Babanetesnek és gratula az új babákhoz!

Puszi: Sweetlady
sweetlady
 
 


Sziasztok,

Én is az Uzsokiban szültem, ezért néha benézek ide.
Látom, hogy hiányoltátok Bannamarit, akiről ezt találtam az ikres topikban (remélem, nem bánja, hogy bemásolom ide):
MAGZATVÍZ ELFOLYT 5.45kor, és 5.55KOR MEGSZÜLETETT LAHUCSKY GERGELY ÉS ÁDÁM. MINDKETTEN 1570 GRAMMOSAK ÉS 44 CM HOSSZÚAK.!!!!!!!!!!!!!!!!
maternity
 
 


Sziasztok!

Gratula Bannamarinak!!Jó gyorsan kibújtak a manókKép Mostanra volt kiírva? Már nem nagyon emlékszem.
Csirkesz!
A hordozóval az a baj,hogy Nimród nem szeret feküdni és így nagyon utálja a hordozót,de apa köti az ebet a karóhoz,hogy majdcsak 1 éves kora után kap másik ülést.Hiába magyarázom neki,hogy azt az ülést is be lehet háttal kötni.De mind1,ezt a 3 hónaot már kibírja a hordozóba is.Így legalább kényelmes az usziban,ott bele tudom tenni még én öltözöm.

Nem akarom elkiabálni,de tegnap végig aludta a manó az éjszakát,ma éjjel meg csak egyszer kelt felKép Remélem így marad.

Szép napot mindenkinek!

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Maternity!
Köszönjük a tájékoztatást, Bannamari gratuálok és jó egészséget kívánok mindhármatoknak Kép

A talival kapcsolatban egyetértek Kismukival, sztem is legyen inkább ápr. végén, de minél többmindenkinek jó legyen Kép Sztem én is kocsival leszek, így szívesen elviszlek Krisz, vagy bárki mást Kép

Krisz!
Köszi, de inkább kifizetjük egyben, ha már muszáj Kép Bár most megtámadtam egy-két ügyvédet, hogy nézzenek utána, mert eléggé kétséges nekem...

Nálunk minden rendben, Máté jól van, csak én lettem este náthás, folyik az orrom és fáj a torkom, pedig ma és holnap sulim van, mindjárt indulnom is kell Kép
De a jó hír, hogy jövő héten meglesz az autónk Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Bannamari nagyon gratulálunk és várjuk a beszámolót!!!!! Nagyon szép neve van a babáknak!

Lányok a találkozó legyen április 18-án vagy 22-én. Szavazzunk! Krisz, Hév megállóhoz el tudok ugrani érted, ha nem sikerül senkihez betársulnod.
Az azt követő időszak nekem nem jó, mert 23-máj5 között két vizsga, utána pedig lemegyek kiszámíthatatlan időre anyukámékhoz Balatonra kicsit lazítani.
Sus! Megírod az emilcímed nekem privátban a sd@vnet.hu címemre? Akkor tudok infót küldeni a pályázatíró tréningről, jó? Ingyenes, és nagyon színvonalas. Addig is a www.reginanet.hu oldalon találsz infókat a képzésekről. AJánlom a többieknek is, ez egy alapítvány, amit nők, anyukák hoztak létre, hogy egymást segítsék, bárki lehet tag, nagyon jó családi programok is vannak.
Sus, még az illetékről akartam írni, hogy Viktorral veszélyeztetett terhes voltam, amikor nekünk megjött az illetékről a csekk, és írtam egy szívhez szóló levelet, hogy nemsokára szülök, gyeden leszek stb, és lehetett így méltányossági alapon részletekben fizetni, kamat nélkül. Hol vettetek lakást?
tigris
 
 


Sziasztok!

Hát a Bannamarin jól meglepődtem,főleg ,hogy nekem mondta,hogy júniusra van kiírva.Akkor elég korán jöttek a babák.De nagyon gratulálok én is neki persze és remélem minden rendben.Reméljük,ahogy hazért majd ír nekünk pár sort.

Dóri:én ahogy gondoltam tökre ráérek,kocsim is lesz mindkét nap,tehát vihetek is valakit.
Tehát akkor tuti fiús anyuka leszel.Egyelőre. Kép

Most megyek is,jó éjt nektek!
kismuki
 
 


Még gyorsan beleolvastam én is az ikres topikba,hogy mi van Annamarival és láttam,hogy a 30.hétre születtek a fiúk és a Soten vannak.valószínűleg 1 hónapot bent kell maradniuk. Remélem szuper erős lesz,mert nem könnyű feladat,bár ahogy olvasgattam a többi ikresenk is hasonló volt.
Hajrá!
kismuki
 
 


Nekünk a 18. hétfő, és a 22. péntek is úgy tűnik, hogy jó. Én is kocsival megyek, úgyhogy tudok vinni valakit, ha megbeszéljük.
Dóri, köszi! Én is megpróbálok majd kisírni egy részlet fiztést, hátha sikerül.

Remélem Bannamariék jól vannak, én azon csodálkoztam, hogy a fiúk egyforma súlyúak és hosszúak. Ez elég ritka az ikreknél. Egy hónap, az elég sok, Bannamarinak kitartást, és persze sok boldogságot!!! Kép
sus
 
 


Bocs Krisz! Igen, a J. A.-s lakást vettük meg. 51 négyzetméter plusz erkély. (két szoba, és nagyon jó elrendezésű lakás)Ha mondasz egy mail címet, az árat is szívesen megírom.
sus
 
 


Sziasztok!

Akkor hát nem véletlenül aggódtam a csajsziért, annyit gondoltam rá. Amikor legutóbb találkoztunk olyan kivirult volt, épp a dokitól jött, már nem igzult annyira a korai befekvés gondolatától erre nem is volt szükség rá, mert már jöttek is a lurkók.
Azt hallottam, hogy az ikrek általában előbb születnek, de nem gondoltam, hogy ennyivel...olyan picikék lehetnek! Nekem még a barátnőm kislánya aki 3150-el született és 56 cmvel is olyan picinek tűnik Kép
Bannamari: Nagyon gratulálok és sok erőt, kitartást kívánok a picúrkákhoz! 1 hónap bent, gondolom kell a kicsiknek, hogy megerősödjenek! Akkor több, mint valószinű, hogy most jó ideig nem fogunk hallani felőled, de amint tudsz tájékoztass minket nagyon várjuk az infókat!És fotót is szeretnénk Rólatok! Kép

Sweetlady: ezek szerint már Te is a kényelmes kismama életet éledKép Szerintem is olyan jó!
Bár még rengeteg mindent el kell intéznem a szülésig, de így már remélem lesz rá idő.
Mostanában sajnos a bokám, lábam elkezdett bedagadni Kép A doki jól le is szúrt csütörtökön, hogy Ő mondta a sószegény diétát, így ne csodálkozzak Kép
De a vizsgálat után azt mondta, hogy minden ok a picúrral és túlképpen a lábam se olyan vészes, viszont tényleg vigyázzak! Szóval ez van.
Tehát ott voltál szerdán és megint nem ismerkedtünk meg, hol ültél? Én amellett a lány mellett akinek már csak 4 napja volt a szülésig!Kép Sajnálom, hogy nem taliztunk pedig még be is mutatkoztunk, nem mintha a "Sweetlady"-ből sejteném, hogy hogy hívnak KépSzerdán nagyon figyelek a bordó együttesre! Képzeld voltam azon a hipnózisos előkészítőn. Tök jó volt, annyira kikapcsolt és felfrissített! Ott ismét találkoztam azzal a lánnyal akiről azt hittem Te vagy Kép Ő máj.4-re van kiírva, Te máj.3, én pedig máj.6. Szóval akár még együtt is szülhetünk Kép
Érdekes, hogy mindenki akivel ott beszélgettem azt érzi, hogy előbb fog szülni!

Lányok Ti hogy voltatok ezzel?
Tudtok vmi jót a láb dagadás ellen?

Puszi Nektek.
Bedi

Edina

Kép
Kép
bedi
 
 


Hahó!

Dóri: nekünk is jó a 18 vagy 22, aztán mi is elutazunk pár napra. Köszi, aranyos vagy, hogy kijönnél elénk, ha úgy alakul, de remélem, valaki el tud vinni minket Kép, az azért kényelmesebb lenne.
Jó, hogy írtad a reginás címet, jól jöhet még, én is nemrég olvastam róluk valahol.

Csaju: ha ti kocsival mentek, szívesen csatlakozunk, úgyis itt lakunk egymás mellett, köszi neked is! Kép

Bannamari: Nagy gratula a fiúcskákhoz, sok egészséget és mielőbbi gyarapodást kívánok! Kép

Kismuki-Annamari: már írtam ám a fórumon, hogy mi van velem, de neked, mint újdonsült kismamának megbocsájtom, hogy nem emlékszel Kép Kép. A tüdőm nyirokcsomói vannak megduzzadva, elvileg ápr. végétől gyógyszert kell szednem, ezért is volt pl. a tápszeres kérdés, meg a tejapasztás, mert abba kell hagyni a szoptatást. Most még van egy kis reménysugár, bár nem tudom, valóban az lesz -e, 11-én megyek homeopatához az összes leletemmel, hátha megúszom alternatív gyógymóddal, majd meglátjuk, mit mondanak. Van valakinek tapasztalata homeopátiával kapcsolatban?

Sus: christoth@chello.hu az email címem, de csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy mennyik most arrafelé a lakások, amikor mi kerestünk 3 éve, elég drágák voltak, pedig mi is szívesen maradtunk volna azon a környéken. És kell felújítanotok vagy beköltözhető?
Mikor költöztök?
Bedi: lábdagadás ellen csak annyit tehetsz, hogy sószegényen eszel és sokat pihenteted a lábad...
Nekem mindenki azt jósolta, hogy később fogok szülni, mint a kiírt idő, hát ez jócskán így is lett, Máté 12 napot váratott még magára, kín volt kivárni! Kép Jobb az, ha pár nappal előbb jön, nem idegeskedsz annyira és nagy a meglepetés Kép!

Maternity: akkor nem csatlakozol te is hozzánk? Mesélj, mikor, kinél szültél, mekkora most a csemete? Kép

Jó hétvégét, ebben a szép időben mi is megyünk ebéd után kirándulni kicsit!
Puszi, Krisz

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Krisz: bocsi-bocsi-bocsi!!! A gyógyszer-szedésre meg mindenre emlékszem egyedül ez a tüdő-nyirokcsomó valahogy kimaradt.Pedig mindig nagyon figyelek.
Bedi,Sweetlady: tök jó nektek,nemsokára ott lesz a pici babátok.Én most így belegondolok,hogy milyen hosszú volt az a 9 hónap.Bár gondolom hogy Márk már itt van,így sokkal gyorsabban fog telni.
Mi is ma az egész délutánt anyumék játszóterén töltöttük.Zongorázni sem lehet a különbséget a zuglói és az újpalotai játszóterek között. Ezért remélem,hogy egyszer még oda költözhetünk!

Puszi mindenkinek!
Nézi valaki a Megasztárt?
kismuki
 
 


Sziasztok!!

Először is, bocsi, hogy régen jártam erre, de nemigen volt most erre időm mostanában.

BannamariKépKép nagyon nagyon gratulálok a fiúkhoz, remélem, teljesen rendben lesz minden velük!!Kép

AnnamariKép ha lesz tali, valószínű, hogy kocsival megyek, de ez attól függ, mikor. Nekem a 18-a jobb lenne, de ahogy a többség döntKép

Bocs, most rohanok tovább, ill. megyek aludniKép

Majd még írok, puszi mindenkinek
Lau
lau
 
 


Sziasztok!!!

Bannamari: GRATULA!!! Remélem, jól vagytok! Kitartás!!!Sok türelmet, jó egészséget, és nyugis lelkiállapotot kívánok! Legyetek túl ügyesen az első heteken.

Bedi: amikor én szültem, akkor is mindenki úgy érezte, hogy előbb fog szülni. Ez inkább olyan kívánság féle, meg a vége felé már mindenki szeretne túllenni rajta. :-) Én 10-re voltam kiírva, és a Törp 6-án érkezett, de ez teljesen normális. Percre pontosan sose lövik be, nálam nem is ment volna. :-) A lábdagadás sajnos valószinű vizesedéstől van. A dokim csak annyit mondott, egyek sómentesen, de attól se fog lemenni, esetleg lassabban dagad tovább. Majd szülés után pár nappal megy le teljesen. Én nem mondtam le a sóról, hiszen úgyse oldotta volna meg a dolgot. De utána tényleg lement.

Puszika nektek,

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Lányok, akkor legyen 18-án a találkozó.
Majd készítek pontos útvonalleírást, egyébként elég könnyű idetalálni.
Kismuki, a második baba várása szerintem gyorsabban telik, én is már elkezdtem a 26. hetet, hihetetlen. Sajnos a "nagy" mellett nincs annyi idő pihenni, menni kell egész délelőtt a kertbe, játszótérre, focizni és hasonló energiaigényes elfoglaltságok :-)
Eddig találkozóra felírtam Laut, Kismukit, Csajut, Kriszt, bocs ha valakit kifelejtettem :-)
Szívesen sütök szedres pitét, abban legalább gyümölcs van :-)
tigris
 
 


Ok, ha 18.-a akkor ránk is számíthattok! Kép
Remélem szép idő lesz!!! Kép

Én is sütök majd valamit, ugye nem fogyózik senki? Kép
Annyira irigyellek titeket pocakosok! Kép
sus
 
 


Nekünk is jó a 18! Dóri, mit vigyünk? Én a sütést nem ígérem, nem nagyon szoktam, a főzést jobban kedvelem Kép!

Sus: én diétázom, de egyszer egy kis süti nem árthat olyan sokat! Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 


sziasztok Lányok!

Először is,akkor a 18. nekünk is jó.Kocsival megyek,tehát bárkit elviszek.Ha mindenki süt,akkor én viszek valami rostos innivalót.

De a lényeg: ma voltam dokinál,tök rendes volt megint.Igaz közbejött neki egy műtét,így másfél órát várnom kellett,de mindegy.Örülök,hogy megint nála fogok szülni.Mondta,hogy a számítások szerint 6 hetes terhes vagyok.De már látja a szívcsövet dobogni,tehát tuti életképes a pici.November 27.-e a kiírt időpont,ami még jóval arébb van.Szerencsére a műtét így megint felejtő...röhögött is rendesen a doki,hogy megint ugyanaz lesz a forgatókönyv mint Márknál volt.
Na egyelőre ennyi,a lényeg,hogy tényleg minden oké,úgy tűnik.
Puszi mindenkinek
Annamari
kismuki
 
 


Annamari: hát akkor még egyszer nagy gratula! Meglátod, hamar eltelik az idő, és itt a november vége!

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Annamari!
Ez igazán jó hír Kép

Tigris!
Már a 26. hét??? Húúúúú hogy megy az idő!!!! Nem válaszoltál a múltkor, hogy amit ajánlották üdülést, ti voltatok-e ott és érdemes-e hármasban elindulni vagy csak sokan együtt??? Köszi Kép

Én is szívesen sütök vmit, pld. muffint, hm?

Kép

Kép
csaju
 
 


Aki nem süt, főz, az hozzon valami innit, szerintem ez jó megosztás!
Krisz, akkor valami "kímélő" sütit sütök! Kép

Kismuki, ez nagyon jó, van már név elképzelésetek? (bár tudom, hogy még kicsit korai Kép )
sus
 
 


SziasztokKép

Mi is megyünk mindenképpen, még nem tudom, hogy mit fogunk vinni, ha nem lesz időm, vagy energiám sütni, akkor biztos veszek valamit.Kép

AnnamariKép Gratulálok, nagyon vigyázz magatokra!!Kép nem is gondoltad volna most karácsonykor, hogy már 4-esben fogtok ünnepelni idénKép

Itt egy kép a kisharamiáimról:

Kép

Lau
lau
 
 


Sziasztok!

Lau: tökre hasonlítanak egymásra a fiúk,nagyon helyesek.
Hát tényleg nem tudok még belegondolni,hogy milyen lesz ,hogy karácsonykor már négyen leszünk. Kép

Sus:hát már régen beszélgettünk nevekről,elvileg úgy gondoltuk,hogy Márk mellé Máté nagyon illene.De tényleg annyi Mátét hallok mostanában,hogy valami mást fogunk kitalálni.
Ha lány lesz akkor elvileg Viktóriát szerettünk volna,de mivel kari előtt van a névnapja,nem cseszhetünk így ki vele,hogy minden ünnep egy hónapon belül legyen.Úgyhogy valószínüleg Zsófi lenne.De persze ez még 8 hónap alatt változhat.Majd leírom,ha már konkrét név van,Márkkal nem volt nehéz,mert mind a kettőnknek ez tetszett a legjobban,tehát nem is gondolkoztunk egy percet sem.Most nehezebb lesz.
Kép
Itt van Márkról is egy új kép,már szívószállal iszik.Olyan nagy fiú lett...

Jó éjt
kismuki
 
 


Csajok!
Nagyon aranyosak a fiúk, teszek fel én is egy babakocsi-tológatós képet Kép

Kismuki!
Nekünk a Máté már akkor megvolt, amikor még nem is terveztünk babát Kép Azt szeretném, ha a kistesónak is ilyen "eltalált" nevet adhatnánk. Pont két hete mondtam a férjemnek, hogy ha kislányunk lesz, akkor azt szeretném, ha Gréta lenne, erre tegnap megszült az unokanővére és Gréta lett a lánya... így most kicsit el vagyok keseredve, de hát nem is biztos, hogy lesz lányom Kép

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Csaju és Te ülsz a babakocsiban?
Csaju, terhességi feledékenység, bocsánat!
A gárdonyi hely, amit ajánlottam, azért nem éri meg háromfős kis családnak, mert függetlenül attól, hogy hányan mentek, 15.000 forint egy napra. Ha így jó Nektek, akkor lehet csak hárman is menni.
A nevekkel én is ugyanígy vagyok, mi Mártont szerettünk volna az öcsikének, de jó barátaink kisbabája mindjárt megszületik, és Márton lesz.
De mivel Viknek is azt mondogatjuk, hogy Marci van a pocakban, ezért Marcell lesz, mert hogy magyarázzuk meg neki, hogy a pocakban még Marci volt, és ha megszületik akkor már pl Karcsi vagy Gézu. Én nem szeretem, ha mások lenyúlják a jól eltalált nevet, és én tiszteletből nem adnám a jó barátaink, vagy családtagok által a gyerekeiknek választott nevet a kisfiamnak.
Biztos írtam Nektek, hogy a sógornőmmel egyszerre szülünk. Ők az általam imádott nevet adják teljesen véletlenül a kisfiuknak. Ábel lesz, amit mi nem választhatunk, mert a férjem neve K betűre végződik, és mindenki Kábelnek csúfolná.

Kismuki, szuper, hogy minden ok, a novemberi szülés nagyon jó, mire kimozdultok, addigra már gyönyörű idő lesz.

Leírom, hogy kell hozzánk jönni:
Fogarasi úton végig, át a felüljárón, innentől Csömöri útnak hívják. Legvégéig eljönni, az OMV kútnál jobbra kanyarodni a Szlovák útra. Itt addig jönni (kb 1 km), amíg balra nem mutat egy CSÖMÖR irányt jelző tábla. Itt balra kanyarodni a Timur utcára, amelyről nem kell letérni, végig jönni, elhagyni a Bp táblát, túljönni a Csömör táblán, végig egyenesen. Jobb oldalon lesz egy Extreme Pub, bal oldalon egy Szöszi presszó, itt balra kell kanyarodni a SZéchenyi útra. Út legvégén (sárga színú Pub, söröző, Grill étterem található itt) jobbra kanyarodni a Laki utcára. Itt a második utca jobbra a Könyves Kálmán. 8-as szám, az utca bal oldalán négylakásos fekete hagymatetejű sorház, legutolsó lakás.
A telefonszámom privátban megírom, aki kéri, hogy ha elakadtok, fel tudjatok hívni.
tigris
 
 


Sziasztok!

Csak ámulok ezen a sok helyes fiúcskán Kép!
Lau: mennyit változott Bazsi! Múltkor panaszkodtál, hogy milyen vékonyka, most meg olyan jó húsban lévőnek néz ki! Kép
Annamari: nagyon édes Márk, tényleg milyen nagy fiú már! Tudja már, hogy lesz tesója? A Máté tényleg jó név Kép, de lehet, hogy kicsit túl egybehangzó a Márkkal, nem?
Csaju: nagyon édes Máté, de ezt már tegnap is mondtam Kép, látszik, hogy jobban élvezi kocsin kívül, mint belül! Kép
Dóri: Nagyon szép név a Marcell!

Holnap állítólag jön a rossz idő Kép, pedig olyan jó volt ez a meleg!
Puszi, Krisz.

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Én is kedvet kaptam tőletek egy képhez Kép :Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Na gyűlnek a képek....Máték is szépek.
Csaju:látom pont anyum ovijánál fotóztatok.Lehet az összes gyerek oda fog menni majd oviba hozzá.Majd jó előre felkészítem.

Dóri:remélem odatalálunk,bár elég egyértelműen leírtad az utat.Csak ne legyen aznapra rossz idő!!!

Krisz:már tudja Márk,hogy lesz tesója,de még nem fogja fel igazán,mert mutatja a pocim,mondja,hogy tesó,aztán délután már a saját pocijára mutogatva is ezt mondja.Édes... Kép

Tényleg ez olyan nehéz a névválasztásnál,hogy ha végre találsz egy szuper nevet...aztán hirtelen egy csomóan azt választják.Persze amikor még én jártam suliba,akkor minden 3.fiú Attila meg Krisztián volt.
Most valahogy a Péter név is eszembe jutott és a Tamás?! Van még időm gondolkodni.

Na megyek,lelassítom a gyerekem valahogy mert végre itt van nálam a Ray Charles-os film és este meg akarom nézni mindenképpen!!!
A Tv-ben úgysincs semmi a változatosság kedvéért.
Sziasztok

Annamari
kismuki
 
 


Tigris!
Köszi a választ Kép Sajnos nekem a feledékenység szülés után is megmaradt...

Kismuki!
És melyik oviban van Anyukád, mert úgy tudom kettő is van egymás mellett??? Sztem Máté tutira oda fog járni Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Csajok megvolt az első nagy balesetünk,persze az én hibamból.
Tegnap hajnalban arra ébredtünk,hogy hányt a gyerek,na gyors ágycsere meg minden.Megbeszéltük,hogy délig várunk és ha rosszul lesz elviszem a manót dokihoz.Reggelre már semmi baja nem volt.Délelőtt szokás szerint kimentünk az udvarra.Betettem manót a babakocsiba,még felállítom a járókát.Közben eszembe jutott hogy elsöprök előtte.Persze a gyereket nem kötöttem bele,így mire visszafordultam a gyerek kiesett a kocsiból.Mondanom se kell,az ütő megállt bennem,odarohanok felvettem,hát majdnem elájultam.A fél homlokán a beton szemcséinek a mintája meg ilyenek.Gyorsan hívtam a szomszédasszonyomat,megnyugtattuka a gyereket.Utánna megetettem,erre megint hányt.Na irány a doki.Persze nem olyan rossza a helyzet mint akkor látszott.Tényleg csak karcolás lett rajta.Meg most tiszta piros a feje a fertőtlenítőtőtl.egy darabig tuti nem megyünk utcára.Szóval nem unatkoztam tegnap.Senkinek nem kívánom.

Képzeljétek,nem jött meg ebben a hónapban,lehet útban van a tesóKép Bár remélem,hogy nem,de ha jön akkor ám legyenKép
Na egész regényt írtam.
Szép napot nektek.
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Képzeljétek, újra kellett regisztrálnom, mert kidobott a rendszer! Kép

Megint megpróbálok egy Misi képet föltenni (negyedszer).Kép

Olyan, mintha az egyik szeme kisebb lenne, mint a másik, de az csak a kicsinytés miatt van!! Kép
sus
 
 


Sziasztok!
Nekem is újra kellett regisztrálnom!!!

Anita!
Hát nem irigyellek, de a lényeg, hogy nem történt komolyabb baj! Én nem merem sehol ott hagyni Mátét, csak úgy ha oda van kötve, vagy láncolva vagy ragasztva Kép

Sus!
Nagyon édes Misi Kép

Teszek fel én is egy közelebbi képet, mert a tegnapin csak a kabát és a sapka látszik Kép

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Ja és Anita!
Ha jön a kistesó, akkor nagy-nagy gratula Kép Kép Kép
Még a végén én is kedvet kapok Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Bocs az eltűnésért, de sajnos anyukám már nagyon-nagyon beteg, így amikor csak tehetem megyek le hozzájuk vidékre, hogy minél több időt tölthessen az unokájával.

Ehhez még jön az, hogy a számítógépünk is elromlott, így nem tudok internetezni sem. (Most a férjem fiáéktól írok.)

Visszaolvasni sajna nem volt időm, csak azért jelentkezem, mert ma felhívtak a TV2-esek, hogy holnap forgatnának a Babaház c. műsorba. Szóval a lényeg: az Újvidék téri játszótérre várnak babákat, mert játszóteres felvételeket szeretnének készíteni, sok kisgyerekkel, akik édesen játszanak :-))
Holnap (szombat) lenne a felvétel 12 és 14 óra között. (Reméljük nem fog zuhogni az eső...) Na, tehát, ha kedvetek van gyertek! Én ott leszek (kivéve ha irtó rossz idő lesz), jó lenne ha közületek is tudna jönni valaki, legalább találkoznánk végre.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Volt még egy kis időm így visszaolvastam ezt az oldalt.
Szóval mi is szívesen mennénk a talira, elvileg nekünk is jó a 18-a, legalább eltereli egy kicsit a figyelmemet, a Manó meg jót játszana a többiekkel. Én szívesen sütök valamit - ha mindenki sütit készít, akkor én ne süssek inkább pizzát? Persze csak ha szeretitek...

Azt hiszem, hogy nagyon lemaradtam, 3-hétre eltűnök, erre mindenkinél jön a 2. baba??? Én még nem is menstruálok (nem mintha hiányozna, épp a múltkor gondolkodtam rajta, hogy szeptemberbe lesz 2 éve, hogy utoljára megjött).
Már mi is nagyon szeretnénk tesót, csak szeretném, ha Bencus egy kicsit nagyobb lenne, kb. 2 éves.
Még Bencéről pár mondat:
Múlt héten minden nap tanult valamit, tapsol, puszit dob, rázza a fejét, hogy nem-nem, az anyósoméknál lévő sok-sok falitányérre mutogat és mondja, hogy tá-tá. Ja és a lényeg lépeget már pár lépést egyedül, meg egyre hosszabb ideig megáll kapaszkodás nélkül.
Tegnap virágföldet uzsonnázott... mire odaértem az egész szája tele volt virágfölddel és édesen mosolygott rám.

Mostmár rohanok, mindenkinek sok-sok puszi, és próbálok többször idenézni.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Almadi, jó, hogy fölbukkantál, Bence nagyon ügyes! Ne aggódj, még én sem menstruálok Kép
Szerintem talira jó ötlet a pizza, legalábbis én szeretem. Kép
Anyukádnak jobbulást!!!

Csaju, milyen kék szeme van a pasinak! Néhány év, és vakarni kell róla a csajokat Kép (Misinek is kék, de ez a kép nagyon rossz, mert feketének látszik.)
Egyébként Misit én is csak akkor merem otthagyni, ha oda van kötve, bár a múltkor kimászott a becsatoló övből a babakocsiban. Kép
sus
 
 


Almadi!
Sok erőt neked és jobbulást Anyukádnak!!!!!

Amiket leírtál Bencéről egy az egyben ráillik Mátéra Kép Csak ő nem mondja a tányérra, hogy tá-tá, de helyette megmutatja hogy csinál az idián, a süni és a kutyus Kép

Mi is úgy tervezzük a kistesót, hogy Máté két éves legyen mikor már terhes leszek!

Sus!
Na majd élőben megnézem azokat a szemeket Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Először is Gabi:nagyon örülök,hogy végre írtál,már nagyon hiányoltalak.Anyukádnak nagyon-nagyon sok kitartárt kívánok és tényleg az a legjobb ilyenkor hogy minél több időt vele töltsetek!
Csaju: hát tényleg fenomális szemei vannak a fiadnak! Az Ikeához közelebb eső épület a suli,a másik az ovi.Márk már jövőre oda fog menni.Van mini csoport is,ahol olyan picik vannak akik évvesztesek.Tehát Márk jövő novemberben lesz 3 éves,és akkor el is kezdheti majd az ovit.
Jó,hogy mindenki ilyen kis korkülönbséget tervez.
Anita!
ha terhes vagy akkor én is gratulálok nagyon...: mehetünk majd együtt szülni. Kép
Ilyen balesetek pedig még százával lesznek.Amióta Márk egyedül megy és főleg amióta felmászik mindenhová ne tudd meg mennyit esik:napi 4-5 esés az tuti,szóval tele van foltokkal.Ezért ne aggódj,mert már csak egy darabig tudod bekötni a babakocsiba,aztán jön a mindent egyedül akar korszak és akkor úgysem tudod elkerülni a kisebb baleseteket.
Sus:mikor költöztök?

Annamari
kismuki
 
 


SziasztoKKép

AnitaKép Csak nem??? Ha Ti is szeretnétek, akkor én is szurkolok, hogy összejöjjönKép Mi már nem tervezünk még egy babát, azt hiszem, elég kettőt felnevelniKép
Az esést sajnos tényleg nem mindig lehet kivédeni, főleg az ilyen örökmozgóknál, mint egy kisbaba, örülök, hogy nem történt nagyobb baj!!Kép

Csodaszépek a srácokKép úgylátszik, fiútöbbség van a topikbanKép

Vettem ma új babakocsit Balázsnak, a régi már nagyon nehéz volt, ennek nagyon örülök, két irányból is tolható, szóval tutiKép

A talit már nagyon várom, Dóri készülj fel, megyünk!!Kép

Lau
lau
 
 


Sziasztok!
Kismuki!
Én azt hittem két ovi van, egy waldorfos és egy "sima"???

Pont azon gondolkodtam, hogy Máté majdnem 3 és fél éves lesz, amikor oviba kerül, mivel ő ápr-i születésű, így akkor már sehova nem fogják felvenni, csak szept-től! Kép

Lau!
Mi is babakocsivásárlást tervezünk, szeretnénk egy esernyőkocsit is Anyuékhoz és a nyaraláshoz! Igaz, hogy most nagyobb autónk van, de a mostani babakocsi abban is nagy helyet foglal!

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyok, bemásolom most Nektek amit az ikres topikba írtam.

----------------------------

Visszaolvastam, amiről úgy gondoltam, hogy rám vonatkozik. nagyon köszönöm a sok drukkot, gratulációt. Nagyon jólesik, hogy aggódtatok értünk és együtt drukkoltatok.

Most elmesélem röviden, hogyan is zajlott az egész, ha nem unjátok. Bár a lényegről néha tudósítottam.

Szóval március 29.-én felhívott a dokim, hogy kitenyészett egy Streptococcus Agalactiae a kenetemből, amit kezelni kell. Elmentünk a receptért, és el is keztdtem azonnal a Semicilint szedni.
Este összeháborúzott a család, hogy miért nincs összepakolva a kórházi csomagom, hiszen bármelyik pillanatban szükség lehet rá. Ezen felbuzdulva este 8-kor nekifgtunk nagy lendülettel hálóingeket, köpenyt, gyerekruhákat mosni.
Szerdán reggel beraktam az anyum által kimostott cuccokat a centrifugába (mert anyum úgy gondolta, hogy jobban és gyorsabban mos, mint az automata), aztán visszafeküdtem.
11,45-kor arra ébredtem, hogy ömlik belőlem a magzatvíz (más nem is lehetett volna, olyan mennyiségű víz távozott).
Nagy pánik, felhívtam a dokimat, ő felhívta a SOTE-t, és mondta, hogy egyenesen oda menjünk. Megvizsgáltak, méhszáj egy ujjnyira nyitva volt, és megállapították, amit már tudtam, elfolyt az A magzatnál a magzatvíz.
1 óra után kaptam meg a tüdőérlelőt, és közölték, hogy minimum 12 órát hatnia kell, ezért nem is segítenek rá a szülésre, akár másnap estig is eltarthat.
Fájásaim még nem voltak, csak borzalmasan éhes meg szomjas voltam, mert kedden délután ettem utoljára. Enni otthon már nem mertem, minthogy ha császárra kerülne sor, akkor nem lehet. Így fájások nélkül már nagyon ettem volna.
Délután 5 után jött a szülésznő, tálcán két nagy szelet kenyérrel és teával meg valami kenyérre valóval, de én csak a két nagy kenyeret láttam, olyan éhes voltam már. A szülésznő fel akart segíteni, hogy ülve ehessek, a hasamra tette a kezét és közölte, hogy ha kontrakciók vannak, kaja nincs. Azzal, ahogy hozta, el is vitte a vacsorámat. Cserébe kaptam finom vacsit infúzión.
Akkor még csak menstruációs görcs-szerű fájásaim voltak.
Fél hattól elkezdtem mérni, akkor már erősebb, 4-5 perces fájásaim voltak.
Pétert hamarabb hazaküldtem, hogy pihenjen. Nem lehetett tudni, mikor lesz nagy szükségem, hogy ott legyen. Megegyeztünk, hogy majd szólok, hogy induljon, ha beindulnak az események.
Éjjel 2-re már 2-3 perces fájásaim lettek, a méhszáj még mindig csak 1,5 ujjnyira nyitva, én szenvedtem, mint a kutya, amelyik kilencet kölykedzett. Aztán 3 órakor megint megnéztek, méhszáj 3 ujjnyira nyitva. Telefonáltam, Péter pillanatok alatt bejött a kórházba.
A következő 3 órára már alig emlékszem. Mintha nem is lett volna szünet a fájások között.
Közben a szülésznő kb. éjféltől ott volt mellettem. Kivéve amikor másik szülés volt, mert született vagy 5 baba azon az éjszakán.
Aztán mondták a dokik, hogy ha nagyon székelési ingerem lenne, szóljak, mert akkor szülünk. Nekem meg majd leszekadt a derekam, annyira készültek kifelé a gyerekek. Közben meg dícsértek, hogy milyen ügyesen veszem a levegőt.
A gyerekek nagyon jól tűrték a szülést, végig rendben volt a szívhangjuk.
Antibiotikumot végig kaptam infúzión, no meg némi folyadékpótlást, hogy ki ne száradjak.
Aztán március 31.-én 5 óra 45 perckor megszületett Gergő 8/9-es apgarral, 5 óra 55 perckor pedig Ádám is meglátta a napvilágot 7/9-es apgarral. Mindketten 1570 grammosak és 44 centisek voltak születéskor. A szülés rendben zajlott, de nem gondoltam, hogy két ilyen kis babót így meg lehet szenvedni.
Amikor Gergő megszületett, azonnal felsírt. Én meg elbőgtem magam. Ádámnál burkot kellett repeszteni, de vele is minden rendben zajlott.

Kezd hosszúra nyúlni a történet, így a végét igyekszem rövidre fogni.

A szülés utáni első napok borzalmasan kellemetlenek voltak. Majd lekapartam a vakolatot, úgy fájt a gátam és (főleg) az aranyerem. No, de most már ülni is tudok, bár így is kimerít, ha többet kell egy helyben ülnöm.

A gyerekek most jobban vannak, az elején mindkettejüknek légzéstámogatásra volt szükségük, majd Gergőt lélegeztetőre kellett egy napra kapcsolni.
Aztán mindketten besárgultak, persze nem egyszerre. Ádám került hamarabb a második szobába, ahol a jobb állapotú koraszülöttek vannak. Rengeteget aggódtam értük és aggódom ma is, de most már sokkal jobb.

Ma a gyerekek átkerültek a Péterffy Sándor utcai kórházba, mert az állapotuk már megengedi. Infúziót még mindig kapnak mindketten, de most már esznek is. Ádám 10-12, Gergő pedig 5 grammokat kap szondán.
De: ma előszö megengedték, hogy hozzájuk érjek. Sőt, a nővér mindkettejüket kivette nekem az inkubátorból, így ölbe vehettem őket. Igaz, 10-20 perc után visszaadtam, mert tartottam tőle, hogy jobb lenne nekik az inkubátorban.
Ma már sokkal nyugodtabb vagyok, mert látom, hogy itt is el tudják őket látni. Igaz, a SOTE-n bármikor rá mertem volna bízni a gyerekeim Hajdú doktornőre.

A tejem a 3. napon kezdett el termelődni. Én semmi belövellés-félét nem éreztem. Egyszerűen csak kipróbáltam, hogy lám, van-e, aztán volt vagy 20 mililiter. Azóta naponta 4-szer fejek, ma 90 grammokat sikerül kipréselni. Remélem, lesz több is, mert majd ennyi nem lesz elég a babáknak, ha elkezdenek rendesen enni.

Azt mondták, ha elérik az 1600-1700 grammot a babák, befekhetek melléjük és megpróbálhatjuk, hátha szopnak. Ott egy kicsit összeszokhatunk, és összerázódhatunk, hogy itthon majd egy kicsit gördülékenyebben menjen.

No, magunkról most ennyit, megpróbállak minden nap elolvasni benneteket, bár erre nem nagyon van időm meg energiám, mert állandóan úton vagyunk. Fejek, viszem, fejek, viszem, no meg próbálok itthon is egy kicsit helyt állni, mert semmi segítségem nincs és nem is lesz. No a férjemet leszámítva, aki most is alszik, mert szülés óta meg sem állt, most meg teljesen ki van merülve.

-----------------
Puszi Nektek is, igyekszem majd olvasgatni amit írtok, de nem ígérem, hogy válaszolni is lesz időm meg energiám.

Annamari és két 10 napos legény

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Azt elfelejtettem írni, hogy ez tegnapelőtti szerzemény, de azóta semmi lényegi dolog nem történt, mindannyian jól (amennyire ezt jónak lehet nevezni) vagyunk.

Puszi

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Annamari!
De jó volt olvasni a szüléstörténeted és azt hogy mindhárman jól vagytok Kép
Te vagy az élő bizonyíték, hogy egy 1570 gr-os babát is nehéz megszülni és van olyan is persze, aki egy 4 kg-os babát is simán megszül!

Még egyszer gratulálok, jó egészséget és sikeres szoptatást kívánok Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Bannamari: én is még egyszer gratulálok a fiúcskákhoz, neked jobbulást és nekik mielőbbi gyarapodást kívánok! Nem volt nagyon rossz, hogy olyan sokáig hozzájuk sem szabadott érni? Remélem, hogy hamar összeszedik a hiányzó súlyt és könnyebben mennek majd a dolgok!

Anita: akkor lehet neked is gratulálni? Kép Remélem, Nimród jól van a baleset óta. Biztos, hogy sok apróbb-nagyobb baleset történik minden gyerekkel, amíg felnő, lehetetlen mindent kivédeni, csak hát a szülőnek ez borzalmas érzés.

Lau, Csaju: mi már beszereztünk Máténak kisebb, esernyőre csukható babakocsit, de elsősorban azért, hogy tudjak vele buszozni, ha megyek tesómékat meglátogatni, a naggyal horror közlekedni. Ég és föld a különbség, tök jó a kicsi, és ugyanolyan jól ül benne, mint a nagyban.

Annamari: én is úgy tudtam, hogy két ovi van ott, gondolom, a Waldorf külön van, nem?

Sus: mennyit nőtt Misi is! És hogy hasonlít rád Kép!

Gabi: csatlakozom, jó, hogy előkerültél. Anyukádnak én is minden jót, jobbulást, kitartást kívánok. Nagyon édes lehet Bence, mennyi mindent csinál már! Várom már én is, hogy Máté hasonlókra legyen képes, de ezt sem sieti el, mint a mozgást sem Kép. Ma kilenc hónapos és tegnap este állt el először magától. Azóta ezt gyakorolja. Érdekes, hogy mennyi különbség van nagyjából egyidős gyerekek között is!

Jó hétvégét mindenkinek! Krisz

Ui: na úgy látom, nekem is csak az újra bejelentkezéssel fog ez elmenni! Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Bannamari: kitartást nektek és sok-sok gratuláció a két legénykéhez!!

Köszönöm a jókívánságokat anyukámmal kapcsolatban.

Tudtok valamit, hogy ha a második baba jön, akkor megint TGYÁS-t kapunk, vagy továbbra is a Gyed-et? Illetve, ha akkor már GYES-en vagyok akkor mi a helyzet? Nekem ez egy kicsit zavaros...

Köszi, Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Lányok: az ovi témához:anyum ovija adja bérbe az egyik hátsó csoportot a Waldorfnak,tehát az csak egy csopi ott.Annak néz előre az a kis kertje aminél Csaju fényképezett.

Annamari: mégegyszer gratulálok én is neked,szuper nagy kitartást kívánok Neked és a fiúknak is!!!! És fejjél rendületlenül és pihenj éjszakánként amíg egyedül vagy. Kép

Gabi: fogalmam sincs erről a témáról,pedig engem is érdekelne,főleg,hogy nálunk ugye pont 2 év és pár nap lesz a gyerekek között,így nem tudom,hogy egyáltalán kell e még valami mást igénylenem,vagy hogy van ez?! Mindegy,lesz ami lesz.Miért ....csak nem nálatok is jön a tesó?!

Csaju: azt hiszem így csak szeptembertől mehet oviba majd Máté,csak nem minin csopiba,hanem rendesen a kiscsoportot kezdi majd,de ha van valami kérdésetek majd ovival kapcsolatban,szívesen megkérdezem anyumtól.
Tök érdekes,hogy akik velem jártak oda oviba már egy csomóan oda vitték a gyereküket.Anyunak is tök furi hogy az ő óvodása már a gyerekét hozta oda hozzájuk. Kép Hát igen,rohan az élet...meg az évek.

Dóri:te biztos jobban tudod ezt a gyes-Gyed témát mint mi...írsz róla valamit?!

Holnap délelőtt mehetek a kiskönyvemért a "szimpatikus" védőnönkhöz...nem is bánom,hogy nem járt hozzánk.

Puszi nektek
kismuki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?