Új privát üzeneted érkezett!

Detty: a gripwater s olyan mint az infacol csak sokkal nagyobb üvegben van. Nem olyan kicsiben. És nem csepegtetni kell hanem kanállal kell beadni a Szájába. De azt akkor ad neki ha az Infacolt már megszokja. Mert sajna egy idő után megszokják azt is.
És azt csak 4hetes kortól lehet adni.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

A 4 héttel nincs gond, már az ötödiket tapossuk. :) Úgy megy az idő!
Mennyi ideig lehet adni az Infacolt? Honnan fogom tudni, hogy megszokta? Egyébként nem adjuk neki minden etetésnél, mert leginkább a délutáni/esti etetésekkel van gond.

Az édeskömény pocakfájást okoz? De a babateákban nem az van?

Dé: Gratulálok a pocaklakóhoz!

Sziasztok: Detty
detty74
 
 


Köszönöm a gratulációt!

Valóban édeskömény van a babateákban, és elvileg nem okoz gondot.
Én is alig hittem el, de amint abbahagytam a teát elmúlt. a védőnőnk mondta, hogy már másnál is előfordult, hogy az édeskömény ellenkező hatást váltott ki. De ahogy telik az idő ez elmúlik.


Üdv
D.

 
 

 
 

Sziasztok,


Én ismerem Éberling Katalint, csupa jót mondhatok róla, az első gyerekemet vele szültem. Nagyon rendes, mindent elmond, segít, odafigyel, vigyáz rád...ha bármi egyebet szeretnél róla, írj nekem mailt.

Detty
Én is GripeWater hívő vagyok, főként azért mert az nem gyógyszer, hanem csak gyógyvíz. Egy kiskanállal kell neki beadni, azt simán lenyeli, csak a te kezed ne remegjen :wink:

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Bocsi, ha zavarok. A tejszaporításhoz szeretnék hozzászólni.
Nekem most 7 hónapos a kisfiam, és 3 hetes volt, mikor eltűnt a tejem. Borzasztó sokmindent kipőróbáltam.
A tojásleves, és köményes leves nem jött be. Egyszer arra gondoltam, egyszerű és gyors ugyan elkészíteni, baba mellett igen célszerű, de kalóriaszegény. Ezen kívül az Urtica sem működött, de sokakanak igen.

Nálam az őszibaracklé, és a tejszaporító tea vált be. De a legfontopsabb, hogy nyugodjunk meg.
Plusz, Barnabás egy hétig szinte reggeltől estig szopott, és még mindig.
Mellékhatás: csak velem együtt hajlandó aludnio, éjjel nappal. :roll: :oops: :lol:

üdv: Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok!

Ágic: kellett tápszerrel pótolnod, amíg nem jött vissza a tejed? Nem tudom, hogy bírtad reggeltől estig a szoptatást! Le a kalappal! Alexa sajnos nagyon rossz néven veszi, ha már nem jön "rendesen" a tej, és elkezdi rángatni a mellbimbómat, ami a sok szoptatástól és fejéstől már nagyon fáj. A tejszaporító tea azt hiszem, nekem is beválik (mintha napról napra egy kicsivel több lenne). De miért pont őszibaracklé? Vagy bármilyen gyümölcslé jó? Higítottad vízzel?
Mennyi idő alatt jött vissza a tejed?

Gabek: tök jó, hogy megírtad, hogy a Gripewater csak gyógyvíz. Kicsit tartok a gyógyszerektől (az Infacoltól is). Így szívesebben kipróbálom. Köszi.

Azt lehet tudni, hogy ilyenkor mi okozza, hogy elmegy a tej? Csak hogy a jövőben ne történjen meg...

Sziasztok

Detty
detty74
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a zavarásért, én a Kistarcsa – Flór Ferenc Kórház topikba írogatok, van egy 20 hónapos kisfiam, Márk, és szeretném a segítségeteket kérni!
A szakdolgozatomat egyedülálló anyák nevelési stílusának vizsgálatából írom, és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. 3 kérdőív kitöltéséről lenne szó, ami tudom, nem kevés, de nagyon hálás lennék érte. Aki kitölti a kérdőívet, és érdekli a téma, szívesen elküldöm a kutatásom eredményeit, amint elkészülök a szakdolgozattal.

A kérdéscsomag innen letölthető:
http://www.sendspace.com/file/cejrie

A válaszokat a szantre@index.hu email címre várom.


Segítségeteket hálásan köszönöm!
Üdv: Szántai Réka

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Bocs, az kimaradt, hogy a kontrollcsoporthoz házasságban ill. párkapcsolatban élő anyukák válaszait is szeretettel várom.

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Detty!

Bocs, h ilyen későn írok, de nem jutottam ide. :oops:

Szóval a kemény időszak 3 hét volt. Utána még azt kellett megoldani, hogy én megnyugodjak, és elhigyjem a gyerekem nem hal éhen. :D

Az első héten rendesen ette a tápszert, éhes volt szegénykém, aztán a második -harmadik héten egyre kevesebbet. Végülis én még sokáig idegeskedtem, ami nem tett jót, magamat ,arcangoltam, és így utána is kellett pótolni kicsit, de ez reggel este 20-20 ml tápit jelentett, ami szinte elenyésző ahhoz képest, hogy az elsőhéten szinte csak tápin élt.

Nekem szerencsém volt Barnussal, mert nagyon ügyesen szopott/szopik. De azért nekem is fájt. Még a kórházban vettem eg krémet: PureLan, ami nagyon jót tett. Minden szopi után kentem vele.
Az őszibaracklé, és a sárgabaracklé jó tejszaporít, de hogy mi z oka, azt nem tudom. Nem kell hígítani, csak magában inni. Apa kényeztetet kicsit. :lol: :wink:

Ja!
És nálam nagyon bejött a fejés. Azt kb három hós koráig csináltam rendszeresen, és még egy hónapig alkalomadtán. Szpi után, felváltva, 7-7, 5-5, 3-3 percig a két cicit. Ez nagyon jó. Akkor a legeredményesebb, ha mindennap ugyanaban az időpontbn fejsz, és míg szaporítasz, annyi ideig fejjél, míg legalább egy kicsivel nem lesz több a tej, mint előtte nap ugynabban az időben. Remélem érthető voltam.

A legeslegfontosbb: :lol:
A nyuglom. Nem akard megváltani a világot, és ne aggódj, ha esetleg mésem lenne annyia tej újra, hogy "fürödjetek is benne"
Ha már javul a helyzet, az jó, és a tápszer sem olyan rossz. Sokan zon nőnek föl, sé láss csodát, élnek. :lol:
Szóval a saját idegi álpotomból kiindulva arra szeretnélek bíztatni, hogy ne aggodalmaskodj, hanem minden csepp többletnek örülj, és meglásd, dzaporodni fog a tejecske.

remélem nem vagyok túl hosszú, és fárasztó.

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok!

Szeretném ha megosztanátok a tapasztalataitokat a Klinikával kapcsolatban. Jövő tavasszal fogok ott szülni - minden bizonnyal császárral mert az előző kettő is az volt - de nem jártam még a szülészeten és a gyermekágyas részen sem. Olyan dolgokról szeretnék infot, mint pl.:
- mit kell mindenképpen bevinni/mit ajánlott (főleg ha az ember lánya császáros)
- éjjel-nappali rooming-in van vagy csak nappali?
- kórtermek milyenek ? (hány ágyas, van-e fizetős szoba, ha igen mennyi)
- ha beviszek mellszívót akkor beadhatom lefertőtelníteni?
stb, stb....

Előre is nagyon köszi!

Gabi
gabba
 
 


SZiasztok

Gabba: én most két hete szültem a klinikán bár én simán szültem azért 1-2 infom azért talán van.

A baba éjjel-nappal veled van , csak szülés után van a baba a csecsemősőknél hogy te tudjál pihenni, én éjjel 1-kor kerültem az osztályra , reggel mentem a gyereket megnézni és akkor már elis lehetet hozni a szobába , és csak az esti fürdetéshez vitték el őket.

A szobák 5 ágyasak , zuhanyzóval, wc-vel, és pelenkázó résszel.
A kicsinek pelenkát , krémet, popsitörlőt vigyél magaddal az mindenképpen kell mert azt nem adnak.
Bár a mi szobánkban akkor volt popsitörlő meg krém de jobb ha viszel magaddal a biztonság kedvéért.
Van fizetős szoba is én azt hiszem 10000/nap de az fent van a másodikon és ha valami van mindig lekell szaladgálni az elsőre az osztályra.

Mellszívót vihetsz mert ott nem nagyon adnak , sterilizáló van az ebédlő részben , neked kell csinálnod a sterilizálást.

Ja a kajáról inkább nem is beszélnék egyenlő a nullával , ugyhogy azt jobb ha viszel magaddal , vagy vitetetsz magadnak ebédet .
De a büfé az alaksorban az jó. Az pozotív, nem olcsó de van minden. :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Gabba
csaszi után örzőbe kerülsz, majd másnap délelőtt ha minden OK mehetsz gyerekágyra (5 ágyas, bent van egyben a fürdő+wc - sajna ablaka nincs)
ha már lekerültél az osztályra mehetsz is a csecsemősőkhöz a babádért, csak este kb. fél8-8 körül viszik őket fürcsizni, és utána többnyire a mamák mennek értük, de van olyan is hogy szólnak előre hogy visszahozzák őket.
Magadnak vigyél mindent, de tényleg mindent, a Tenna betéttől kezdve mindent
a Babának is jobb ha viszel mindent, mert a fürdetéshez neked kell adnod pelenkát (2006-ban még adtak napi 5db-ot, de pl. 1 éve már a mamák adták), vagyis a köldök ápoláson kívűl + a bent lét alatti ruházaton kívűl mindent vigyél a babának is
kórtermek: a pathológia: ha minden igaz akkor már tavaly óta megcsinálták a villanyvezetékeket, de tavaly Áron születésekor még - 5 ágyasak voltak, illetve van pár darab 3 ágyas is, a wc-zuhanyzó a folyosón,
a gyerekágyon csak 5 ágyasak vannak, és mint írtam a szobában bent van a wc+zuhanyzó - ezek a szobák jobban néznek ki mint a patológián lévők ja + itt bent a szobában vannak kis hütők
szülőszoba + vajúdó + őrző = úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúújjak, de az őrző a legújjabb,

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Részemről köszönöm a friss jelentéseket a klinikáról.
Jelenleg nálunk még minden előfordulhat, normál vagy császár, mert a fiatalember még farfekvéses.

Gabek, köszönöm, hogy írtál Éberling Katáról.

Szép napot
D.

 
 


Erika, Szaszi!

Nagyon szépen köszönöm hogy leírtátok a tapasztalataitokat! Már van valami elképzelésem a dolgokról.... :)
Gabi
gabba
 
 


Sziasztok!

Én is ma tudtam meg ,hogy a klinikán fogok szülni. A dokim eddig a Flórba tartozott, de már ide a Klinikára.
A kérdéseim nekem is azok lettek volna mint Gabba-nak, és sokat segítettek a válaszok! :)

A látogatók tényleg csak üvegen keresztül nézhetik meg a babát?
Az apuka is?

És az alapítványi szobát programozott császárnál előre le lehet foglalni?(Az Istvánban szültem a kisebbik fiam, akkor és ott volt erre lehetőség)
Most 5 hét múlva műtenek, de tanácstalan vagyok az alapítványi szobával kapcsolatban!

köszi!

Sziasztok!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Ágic

Köszönöm a bíztatást, rámfért! Néha nagyon el tudok keseredni, és már már feladnám a küzdelmet a mellszívóval és a tejjel.
Ráadásul a babám nem jól viseli a helyzetet, és iszonyú harcot vívtunk minden szoptatásnál (rángatta, tépte a mellemet, rugdalózott, közben úgy markolászta a mellemet, hogy véraláfutások lettek az ujjai helyén), így a védőnő leállította a szoptatást. :( Azt mondta, hogy túl türelmetlen a baba, hogy kivárja, míg lassan csordogál a tej. Így most fejek, minden szoptatás előtt, vagy után, és üvegből etetek. Szerencsére 120-140 ml körül le tudok fejni, csak ez kb 3/4 órát vesz igénybe, és elég fájdalmas. Tápszert is kell adnom alkalmanként, mert időnként semmi nem jön, és ilyenkor a legrosszabb. Ráadásul most kezdtük a 6 hetes fejlődési ugrást, így a 140 ml sem mindig elég neki. Remélem, hamarosan rendeződik a helyzet, mert nem szeretném hónapokig így folytatni! :(

Igyekszem nem aggódni (végülis, az sem segít), és köszi a segítséget!


Asiye

Igen, csak üveg mögül nézhetik meg a látogatók (az apa is!!!) a babát. Ugyan van egy ajtó, de látogatónak nem ajánlott bemenni, mert az ajtóval szemben ülő nővér azonnal kiparancsolja, nem túl kedves modorban. Te kimehetsz a látogatókhoz, de a babát nem tolhatod ki.
Erről jó, ha szólsz a rokonoknak, mert az anyósom azóta is neheztel rám (már 6 hete), nem hiszi el, hogy ezt nem én találtam ki, pedig ki van írva az üvegajtóra.

Sok boldogságot a babához!


Sziasztok

Detty
detty74
 
 


Asiye

Sajnos az egyágyas szobákat lefoglalni előre nem lehet, de szólni kell az orvosodnak, a szülésznőknek mikor bemész szülni. Ők tudják pontosan, hogy "sorállás" van-e, vagy rögtön elfoglalhatod az egyiket. Persze csak az őrző utáni napon.

Ki az orvosod?

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni,a lányom most lesz dec.25.-én 8 hós,és nem akarja még a reszeltalmát sem megrágni,már alul kijött a fogunk.A fiamnál 9 hósan jött a foga,még is már evett darabosat,igaz elég fulladós is volt,de sikerült átvészelnünk,a lányomnál is ettől félek ugyan,de nem turmixolhatok állandóan,most már legalább a banánt,krumplit villával összetörve megkellene ennie szerintem,ti hogyan vezettétek rá a gyerkőcöt,hogy rágjon?Aki tud válaszoljon,köszi előre is a tanácsokat!

Eda
eda2
 
 


Sziasztok

Eda
van olyan gyerek aki csak később fogadja el a darabosat, ez van ezt kell szeretni, kicsi ő még ehhez, szerintem ne erőltesd.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Újra elkezdtem szoptatni (eddig csak fejtem a tejet, és üvegből adtam a lányomnak, mert nagyon fájt a szoptatás, de egy új pozíció sokat segített), viszont így nem tudom, eleget eszik-e a babám. Jó lenne, ha a cicin is lenne egy olyan mérő, mint a benzinkutaknál. :) Honnan lehet tudni, hogy jóllakott-e? Ma délután egy órán át szopott, de nem fordult le a ciciről, inkább sűrűn elaludt. Viszont, mivel még nem állt vissza a megfelelő tejmennyiség, nem tudom, mennyi tejet tudott szopni, és hogy jóllakott-e.
Evés után vidám, mosolygós volt, de nagyon hamar nyűgös lett. Nem tudom, hogy éhes lett-e, mert sajnos elég rossz a hallásom, és gondot okoz a különböző sírások felismerése.
Ha van valami tippetek, hogy hogy tudom megállapítani, eleget eszik-e, illetve, hogy hogy lehet a különböző sírásokat megkülönböztetni (7 hetes a lányom), kérlek segítsetek!

Köszönöm

D.
detty74
 
 


Sziasztok

Detty
mérleged nincs?
mert akkor megtudnád mérni cici előtt és után is! És akkor tudnád, hogy mennyit evett!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,

Detty
Béreljetek mérleget (venni elég drága) mivel úgyis csak néhány hónapig kell használni. Mindig mérd meg kajálás előtt és után és látni fogod mennyit evett (de persze legelőször cseréld ki a pelenkáját, hogy annak a súlya ne változzon a két mérés között).

Eda
Nézd meg, hogy mi az ami legjobban ízlik neki alma, vagy banán, vagy krumpli, vagy sütőtök vagy bármi és először abból adjál csak levet, utána pedig levet amiben van egy kevéske kisdarabos kaja, ezután kezd el növelni a nem pépesre zúzott darabokat, utána pedig azok nagyságát. Szépen lassan, de menni fog :-)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek
Köszi a tippet,de akkor is tartok meg ne fulladjon,te is így csináltad?Mi volt rá a reakció?


Eda
eda2
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Van egy kölcsön mérlegünk, de csak az elején tudtam használni, mert újabban Alexa annyit mocorog, főleg evés előtt, hogy lehetetlen pontosan megmérni. A digitális mérlegen össze-vissza változnak a számok, míg pár másodperc után valahol megáll, de egyáltalán nem biztos, hogy az a jó súly. Már volt olyan, hogy 3 hetesen a mérleg szerint Alexa 200 g-ot hízott egy etetés alatt. :) Egyszerűen nem bír mozdulatlan maradni pár mp-ig. :(

D.
detty74
 
 


Sziasztok!

Ma sikerült reszelt almát ennünk,meg egy karika párizsit,úgy néz ki lassan tényleg menni fog a rágás!

Eda
eda2
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Boldog Karácsonyt,és Boldog új Évet Kívánok!

Eda
eda2
 
 


Sziasztok!

En egy regi vagyok...

Detty
Ha nehezkes az allando meres meg lehet probalni hetente merni mindig ugyan akkor. Mondjuk esti furdetesnel puceron.
Tapasztalatbol mondom, h a minden etetsnel valo meres is oruletbe tudja kergetni a mamat... Bar egyet ertek az elottem szolokkal, h az elejen megnyugtathat.

Es gratulalok a kitartasodhoz! Szuper h ujra megy a szopi. Ugyes vagy, menni fog!!! Meglatod, ha beindul a dolog, nagyon fogsz orulni, h nem adtad fel :wink:

Ja, es ha mar nem tepi a babad a cicid, az mar jo jel :) A belealvasrol meg annyit, h a cicbol nehezebben jon a tejcsi mint az uvegbol, ezert jobban elfarad a baba.

Tovabbi sok sikert es hajra!

Eda
Nem akarok beleszolni, de vannak babak, akik kesobb fogadjak csak el a darabosat. Elobb utobb ugyis eljut oda magatol is.

Kép
boga
 
 


Sziasztok!

Boga
Köszi a bíztatást, de mostanra sajna feladtam a reményt, h valaha "rendesen" fogok szoptatni. :( Alexa újra kiborul, ha cicire kerül, nagyon szenved, sír, rángatja a bimbót és rúgkapál. A férjemmel közös egyetértésben úgy döntöttünk, hogy bár nagyon macerás, de lefejem a tejet és üvegből kapja meg. Így egyrészt a mennyiséget is látjuk, másrészt nem szenved sem a baba, sem én. És nem elhanyagolható, h a férjem is tud etetni, ha pl. el kell mennem valahova, vagy csak túl fáradt vagyok éjjel. Azt hiszem, Alexa sem bánja, 350-400 grammot hízik hetente.
Azért remélem, a második babával nem lesz ilyen rossz élmény!!!

Boldog új évet mindenkinek!

Detty
detty74
 
 


Sziasztok!
BUÉK!

Én egy jó gyermek háziorvost keresnék Bp-en a XII. ker-ben vagy környékén születendő gyermekünknek.
Van valakinek jó ötlete?

ill kérdezném, hogy újszülött baba ápolásához mit érdemes beszerezni?

Kép

Kép
nuszo
 
 


Szia! Nuszo
Azt hiszem nem nagyon kell semmit beszerezned,mert recepten fogják felírni az ápolási szereket,fognak felírni fürdetőt,popsikenőcsöt,testápolót,alkoholt,hintőport a köldök ápolásához,mi nekünk így volt.Amúgy is nem tanácsolják,hogy mást használj az elején,csak a gyógyszertáriakat,mert mikor pici a baba,könnyebben lehet allergiás!Remélem valamit tudtam segíteni!

Eda
eda2
 
 


Sziasztok,

valaki tudna nekem segíteni?

Gidai János doktor telefonszámára lenne szükségem.
Aki tudja, kérem írjon privit!

Köszönöm

Lilla

lilló
 
 


Lilló küldtem privit!

Egyébként van külön topik Róla, ott találsz infókat!
bumbika
 
 


Kedves Eda!

Köszönöm a segítséged!

Kép

Kép
nuszo
 
 


Sziasztok

Első babámat várom, II. SOTE.-n fogok szülni.
Segítséget kérek tőletek, hogy mit vigyek a babának be,mire lesz szükségünk, mit nem adnak. Illetve,h ogy egész nap velem lesz és tényleg csak fürdetésre viszik el, vagy estére is elviszik?!

Epidurállal szeretnék szülni, mennyire fáj az injekció?

Vajudó szobában mi történik, és mikor kerülk a szülőszobába,
Érdemes video kamerát vinn?
Köszi
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Én is szeretném a véleményeteket kérni a kórházzal kapcsolatban.
A nőgyógyászom nyugdíj miatt már csak magánúton parktizál és nem szívesen mennék abba a kórházba, ahol a szüléseket vezeti ( anno ott dolgozott), viszont azt hallottam, hogy szerződéses dokik akár másik kórházban is levezethetik a szülést. ( persze biz. díjért )
Többen ajánlották ezt a klinikát!
1. Azt hallottam, hogy absz. felújították és az egyik legjobb felszereltségű klinika ma Bp-en. Tényleg érezhető a különbség? Minden szobának van külön mosdója? Mennyire tiszta /modern?

2. Olvastam, hogy a látogatók csak üvegen keresztül láthatják a babókat. Még az apa is???? És az alapítványi szobába sem jöhetnek be látogatók?
Btw, minden privát alapítványi szobához van külön fürdőszoba?

Nagyon érdekelne a véleményetek, kissé tanácstalan vagyok és lassacskán jó lenne eldöntenem hol is szeretnék majd szülni. :)
Szóval akár priviben, akár itt nagyon várom a válaszokat. :)

Kép
mozza
 
 


lili ana küldtem privit

epidurálhoz nem tudok hozzászólni

nekem a vajúdószobában max 3/4 órám volt, ott ctgn voltam, és ott folyt el a magzatvizem és kiderült hogy hipphopp 2 újjnyit tágultam ez idő alatt ( előtte vizsgált dottore, és akkor még zárt volt a méhszáj..ott történt a leborotválás is (illetve az se volt nagy meló, mert előtte nap csináltam) amint feltakarította szülésznőm a vizet, egyből átsétáltunk a szülőszobára ..

érdemes vinni kamerát

mi is vittünk, meg fényképezőt de sajnos valamiért egyik sem működött pedig előtt nap lett feltöltve.. de a végén sikerült pár képet készíteni
:lol:

mozza

hááát a szülőszoba valóban nagyon szép olvastam hogy elkészülta vajúdókád is! a 3.szobában asszem

de a csecsemőosztály az hagy kivetnivalót maga után abban a szobában ahol én voltam a wc el volt dugulva, a zuhanyzó is gázos volt így én átjártam a terhespatológiára ( ott jobbak a körülmények bizonyos időszakokban) de mások mondták, hogy az ő szobájuk rendben volt..

babát valóban csak üvegen keresztül láthatja apuka is, de persze azt megteheted, hogy szobáktól éppen akkor tolod át a csecsemőosztályra és apa pont ott lesz és megnézheti

:wink:

én azt nagyon úútáltam, hogy amikor át kellett tolni valamiért ZSigit a csecsemőosztályra ismeretlen emberek rohantak le minket és tolongtak körülöttünk..szóval ez elég car megoldásnak tartom, hogy a kicsiket a látogatókon keresztül kell áttolni... :twisted: :roll:
Vendég
 


Sziasztok

Lili ana
EDA - nekem mind2x elsőre sikerült a szúrás - mind2x Dr. Fontányi csinálta
de ez ha jól tudom, függ attól is hogy milyen a gerinced, van-e benne ferdülés stb. - rendes szülésnél nem tudom a folytatást, mert nekem mind2x csaszi volt

II-es klinikás körülmények
nekem nincs összehasonlítási alapom a többi Bp-i kórházzal, de szerintem máshol sem jobb a kórház, kivéve a fizetőseket.
az alapítványi szobába ami 1 emelettel feljebb van oda bemehetnek a családtagok
a gyerekágyon minden szoba 5 ágyas és bent van egyben a fürdő+wc + a szobában kishűtő
mikor nekem Áronkám született akkor még a pathológia jobban le volt pukkanva jóval mint a gyerekágy, + a pathológián a folyosón van kint a fürdő+wc

Mozza
a klinika mellett szól (nálam-nálunk legalábbis) a dokim + a csecsemő ellátás, ha véletlenül gond adódna akkor itt már ott rögtön várják a bébit és nem szállítgatják még jobbra balra

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,

Köszönö szépen válaszotokat.
Ma voltam a szülészete megnézni, az tényleg rendben van. Kérdeztem a szülésznőt a szobákról, igazából azt mondta, hogy a baba egésznap lehet veled, ha fáradt vagy beviheted a csecsemösökhőz, persze huzzák a szájukat, de ez a dolguk.
Találkoztam egy nővérrel aki fent van a anőgyogyászati részen, ismertem, mivel már voltam egy hétig bent. Tőle megkérdeztem az előnyt ha esetleg a fizetős szobába bennék - azt mondta, hogy a baba akkor is a csecsmösökhőz tartozik, csak, ha bármi gond stb van akkor le kell mennem. Fent a fizetős szobáknál bárki bejöhet hozzád és egésznap veled lehet, tud segíteni stb, este pedig leviszed és beadod fürdetni. És magadnak kell felvinned magadhoz etetni. Ha pihenni akarsz este akkor is vissza viheted a babát éjszakára.
Ugyhogy elgondolkodtató, mert végülis ha lent vagy a nem fizetős részen, akkor is veled kell lennie a babának mivel huzzák a szájukat, csak fürdetéshez viszik el.
Természetesen a higénia teljsen más fent mint lent.

Segítsetek nekem abban olyan valakitől kérek választ, aki fizetős szobában volt . hogy milyen volt ténylaeg megéri.Mondjukmár mondtam anyunak hogy legyen velem egésznap, HA LESZ SZABAD FIZETŐS SZOBA.

Az eDA-ra azt mondta a szülésznő, hogy ő ellene van, a tesom azt mondta kérjem. Van aki kapott és normál szülése volt?!
Köszi
lili&ana
 
 


Sziasztok

Lili&ana
szerintem mindegy hogy milyen szobában vagy, a baba jobb ha veled van éjjel is, hamarabb szokja meg hogy éjjszaka van, mert ha beviszed őt a csecsemősökhöz, ott nem sötétítenek be, vagyis ég a lámpa (onnan tudom, hogy Ákosnál volt hogy éjjfélkörül vittem be hozzájuk), ja és ha sír nagyon akkor cukros vizet kap tutira, igaz énnálam is mindig ott volt a fiúknak, de amennyit tőllem kaptak az jóformán semmi volt, inkább semmi.

nekem volt olyan szobatársam aki 1 nap után amint tehette átment fizetősbe, neki megérte, hogy a családja vele lehet,
a fizetős ellen csak annyi szól, hogy neked kell a babádat szállítgatnod, van hogy naponta többszőr is, mert ügye míg bent vagytok, van több vizsgálat is, + ha véletlenül gyógyszert is kell neki adni (nálunk Áronkámnak adtak délután 13-kor és éjjel is) akkor ügye éjjel is le kell vidd, így nálunk viszon jöttek éjjel is nem kellett bevigyem a gyógyszer adag miatt, ja és még azért jobb az osztályon lenni mert ott van segítség szoptatás terén is, vagyis minden szobához (2szobához 1 nővér) szoptatós nővér délelőtt aki segít a szoptatásban ha neked vagy a babának nem úgy megy ahogy kell, illetve rengeteg mindent meglehet ezekkel a nővérekkel beszélni.

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia Erika
Köszi gyors válaszodat.

Igazat adok neked, végülis mindegy milyen szobában vagyunk. Igazából azt mondta ma a nővére hogy ha sok az újszülött, akkor nem nagyon jut idő a kismamák "problémájára".
Végülis úgy gondolom, hogy ha letudom vinni a babát ha bármi baj van, akkor már csak ugy mond a "kényelem" miatt megéri, ha van egésznapos segítségem - ebben az esetben anyukám - igazából az estétől félek, de ha nem merek egyedül vele maradni bármi miatt, akkor még mindig ott a lehetőség levinnem.
Én egy társasági lény vagyok nem szeretek egyedül lenni, csak ez az egy amiért gondolokozok hogy m legyen - fent vagy lent - . De ha magunkra leszünk utalva, akkor nagyon nehéz. + a tisztaság!

Az eda-val kapcsolatban abban is igazat adok, hogy "bénának" lenni biztos nem jó, gondolom ha látják, hogy végkimerülés van, akkor vlamit úgy is csinálnak, csillapítják valamivel a fájdalamt.
Köszönöm ismét
Liliána
lili&ana
 
 


Szia

tisztaság: hát a fizetős tuti tisztább mint az osztályon lévő, mert itt ügye kitudja, hogy kikkel kerül az ember 1 szobába, nekem mind2x szerencsém volt, de amúgy pedig mikor (mind2x 3-4 hét patológia szülés előtt) a patológián voltam ott is volt mind2x mikor igencsak csalódtam jó irányban emberben, pedig mikor előszőr megláttam nagyon megrémültem, de az is bizti, hogy láttam 1-2 érdekes figurát is, és 1-2 érdekes dolgot is láttam - hallottam.
illetve ügye ha osztályra mész és jó a társaság akkor az esték is jók, legalábbis jókat lehet beszélgetni, és általában mindig van olyan a szobában akinek nem első baba, aki tud neked segíteni bármiben, pl. mikor Ákos született, a szobában rajtam kívűl mindenkinek lánya volt, a csecsemős mikor megmutatta, hogy hogy kell tisztába tenni egy babát = OK, de az lány volt, és nekem ügye fiam lett, és már majdnem kiment a szobából mikor utána szóltam, és a fiúkkal van valami amit máshogy kell? de szerencsém volt, mivel a fiúkknál egyszerűbb :lol: a dolog

fájdalomcsillapítás: tudtommal, ha eljutsz a szülés egy bizonyos szakaszába akkor bármi van már nem tudnak adni fájdalomcsillapítást, úgyhogy ezt meg kell beszélned előre a dokiddal és a szülésznődel ha van fogadott.
ja és ha EDA-t akarsz akkor tudtommal azt nem minden doki tudja beadni, és van olyan nap hogy nincs ilyen doki bent :cry: , úgyhogy már csak ezért is jobb ha ezt a részt megbeszéled a dokiddal
EDA beadás: tudom teljes szívből ajánlani Dr. Fontányit, nekem mind2x ő volt, és nekem legalábbis mind2x elsőre sikerült
EDA: nem tudom, hogy sima szülésnél hogy van, de csaszinál azért is jó volt nekem, mert a kanült bent hagyják és még 3 napig (mikor is a végén kiveszik) minden nap 1x adott a doki rajta keresztül fájdalomcsillapítót :lol:

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Lili&ana
Én tavaly októberben szültem és a nem fizetős részben voltam csupa első babás anyukával. Szerintem nekünk nagyon jó volt, hogy egymást segítettük, figyeltük, és jókat röhögtünk a saját bénázásunkon. Esténként meg, amikor a gyerkőcöket elvitték fürdetni, nagyokat beszélgettünk. Igaz, hogy az én kapcsolatom anyukámmal nem felhőtlen, de szerintem nekem jobb volt, hogy kb. velem egykorú, hasonló "problémákkal" küzdő anyukákkal lehettem. Arról nem is beszélve, hogy az egyikükkel a kapcsolat azóta is megvan, ami szerintem nagyon jó.
Igaz, hogy a higiénia itt hagyott kívánni valót maga után, de azért te is tehetsz, hogy nagy baj ne legyen (külön papucs a fürdéshez, kézmosás, mielőtt a babához nyúlsz, stb.).
Ha minden jól megy, jövőre jön a második baba, és biztos vagyok, hogy akkor is a nem fizetős részben fogom tölteni azt a pár napot. Nekem nagy segítség volt.

Sziasztok

Detty
detty74
 
 


Sziasztok

Köszi válaszotokat.
Nehéz dönteni az biztos. De már nagyon várom hogy karjaimban tartsam, most ez lebeg előttem, lesz ahogy lez,mindegy csak minden rendben legyen. Ez a legfontosabb most nekem. Ha már ennyit küzdöttem érte.

Liliána
lili&ana
 
 


Sziasztok! :)
Én ha minden igaz, akkor áprilisra várom a babámat.
II. számú nőin, Dr. Béres Lászlónál.
Azt szeretném megtudni, hogy van e a klinikán szülésfelkészítő
tanfolyam, torna.
Tud valaki erről valamit?

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Sziasztok !

Nekem is mondták, hogy keddenként van ilyen szülésfelkészítő tanfolyam, és meg is mutatják a kórtermeket is meg a csecsemőosztályt, tudtok erről pontosabbat?! Engem is érdekelne!

Köszi: Liliána
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Ha elmentek a kórházba, az alagsorban, ahol be kell jelentkezni, az üvegfalra fel van a ragasztva a szülésfelkészítő előadások, szülőszobalátogatás, stb. programja, időpontokkal. Állítólag a Klinika honlapján is fenn van, de én nem néztem meg. Hogy a kórtermeket, és a csecsemőosztályt megmutatnák, azt nem hiszem, mert a gyerekágyra tilos bemenni az épp nem frissen szült nőkön kívül bárkinek, és a csecsemő osztályra is csak papucsban lehet bemenni. De a vajúdót és a szülőszobát megmutatják (ha épp nem szülnek mindegyikben). Nekem a választott szülésznő mutatta meg, amikor megismerkedtünk, és nem kellett külön előadásra vagy tanfolyamra menni hozzá.

Detti
detty74
 
 


Szia Detti!

Nagyon szépen köszönöm az infókat! :)

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Sziasztok!

A SOTE II-n a tornáról tudtok valamit?

Üdv: Dóra :)

Kép
mddora
 
 


Köszi detty74. A szülőszobát azt én is láttam, csak a kortermeket nem, amire azt mondták, hogy kibirható de nem a legjobbak.
a csecsemőosztályon a nővérek nem nagyon örülnek ha le adod a babádat, szoval nem tudok még mindig mit csináljak, de mikor eljön az idő és világra hoztam a babát akkor eldöntöm hogy a fizetős szobába megyek, ahol legalább anyám ad segítséget.
Köszi azért
Liliána
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Lili
Én is itt szültem a kislányomat,és az én véleményem az.hogy nyugodtan tedd be a babádat,ha megszültél,mert nem tudhatod milyen lesz az én pici lányom 8 hónapos és még mindig nem alussza át az éjszakát,én is leadtam,mert úgy gondoltam,hogy kínlódom majd otthon eleget,meg különben is a csecsemősöknek ez a munkájuk!
Remélem ezzel a véleménnyel nem bántottam meg senkit!

Eda
eda2
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?