Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lekri!

Nem lehet,hogy jön a kis fogacskája azért nem kell a cumi csak az inni-enni való,mert én úgy tudom,hogy az nyugtatja a babákat!?

eda
eda2
 
 


szia

nem,foga még a láthatáron sincs.megnézettem dokival.sajnos a megszokás.
tegnaptól elvettem a cumit.sirva aludt el.de nem is ébredt óránként igy.azt mondják 3nap és elfelejti a cumit.hát remélem.

cumi után az innivaló elvevés jön.volt,hogy 3x ivott éjjel +1x evett.az 1x-i evést azt hagyom mert az álltalában 3után van.volt,hogy 5.30kor kért csak enni.

Erika

nagyon ügyes Ákos :lol: :lol:
szerintem Levi még 7évesen is pelusos lesz alváshoz :lol: :lol:
reggelre tele van a pelus,néha át is ázik :(
amugy nappalra már nem kell neki

Panny
hova tüntél?
Vendég
 


Sziasztok

Lekri
éjjszakai pelus: Ákosnak is mindig jóformán tele volt, de egyik este (márnem előszőr) kijött hogy ő wc-be akar pisilni, persze semmi nem jött, de nem engedte hogy vissza adjam rá a pelust, azt mondta hogy nem kell, azóta még kevesebbet alszom, mert többszőr is megkérdezem tőlle éjjel, hogy kell-e pisilni, persze általában mindig nem a válasz, de azért éjjszakánként általában 1x kimegyünk pisilni, ma pl. hajnalban voltunk
Levi amúgy is még fiatalabb 4 hónappal, amúgy mi ezt az egész szobatisztaságot már májusban elkezdtük, de még most is van sokszor hogy egy kis pisi becsurog nappal, mire a wc-re ér Ákos
de remélem, hogy hamarosan ezek a kis balesetek is elmaradnak


Panny - Kriszti - Többiek
hovatüntetek?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

 
 

Erika


Levi 20hósan kezdte.akkor csak este mindig levettem neki.aztán egyre több időre vettem le róla.bár ettől féltem a legjobban,szobatisztaság,hála nem volt vele eddig gond.
beszélni viszont csak most kezd.vagyis érthetően.de azért még messze van az igazi folyékony beszédtől
Vendég
 


Sziasztok,

Épp tegnap ünnepeltük Dávid 1 hónapos szülinapját.

Sajnos a kórházban tüdő gyulladást kapott a drágám :cry: , azután a dokim felírt egy olyan gyógyszert ami melett nem lehet szoptatni :x ezért sajna tápszeres lett.

Kérdésem, hogy valaki közületek nem tudna-e anyatejet adni nekünk?
Elmegyek érte, megfizetem, adok anyatejgyűjtő zacskókat is, mindent amivel megkönnyíthetném a segítséget, bármilyen megoldásban benne lennék.

Ha van valaki akinek tele a mélyhűtője lefagyasztott tejcsikkel az légyszi írjon nekem.

előre is nagyon köszönöm,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok

Gabek
nagyon sajnálom a tejcsit, sajna nekem sose volt sok, most meg már szerintem csak épp hogy, úgyhogy fogalmam sincs néha hogy mit szív rajta Áron,
remélem, fog tudni valaki segíteni
és Boldog 1hót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lekri
Beszéd: nálunk Ákos már elég jól beszél, vannak szavai amiket fogalmam sincs honnan vett, mert mi nem igazán szoktuk őket használni (itt nem csúnya szavakara gondolok), illetve szerintem a minimax meséiben sem használnak ilyen szavakat
viszont rajzolni nem rajzol, pedig egy másik topikon az egyik kisgyerek épphogy elmúlt 2 éves és már fejet rajzol, nekem meg Ákos csak írka firkákat, de ezt is csak néha, mert rajzolni se nagyon engedem, mert a ceruzák hegyét kitöri, a zsírkrétákat meg apró darabokra rágja :cry: hát nem lesz rajzművész, pedig lett volna kitől örökölnie.

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika

Levi is rajzol de csak firkákat.hiába mutatok neki akármit.aa mesekönyveket se tudja nyugodtan végig nézni.mesélni nem is tudok neki.se mondokák.nem kötik le egyátalán.majd csak egyszer nyugodtabb lesz.
Levi nagyon eleven.őt sehol nem lehet leültetni :) :)


éjszakáink
ugy gondoltam inkább adok neki enni akkor legalább alszik.
ő az aki nem hagy aludni éjjel :)
Kép Kép Kép
2cumis :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Lekri
Éééééééédesek a Cumisok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mese: hát nálunk is igen nehezen megy, néha megengedi már, hogy olvassak neki, de ilyenkor meg Áronka szedné szét a könyvet,
mondókák: néha próbálkozom
az énekek mostanában OK: de ezek is csak a kisszobában és alvás előtt,
de azért már 1 énekecskét tud ha akar :lol: - a ha én cica volnék-ot + többet énekel velem is ha kedve van

én is csak remélni tudom, hogy egyszer lenyugszanak!
mert Ákos ma este is mit csinált, direkt - mert neki már nem kellett, ki öntötte a konyha kövére a baracbefőtt levét :shock: :x :x :x :x :x :x

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok lányok.
Érdeklődni szereték, hogy közületek jár e vagy szült e Dr. Pajor Attilánál? Egy éve próbálkozunk a babával, de nem sikerül. Gond van a hormonjaimmal és ennek köszönhetően sikerült a baba a nyáron, de sajnos elvetéltem. Most kezdtünk ismét próbálkozni és úgy ajánlották a proft, de sajnos elég kevés információt találtam róla.
Előre is köszönöm az infókat.

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok!

Lekri:
Az én fiam jan.lesz 6 éves és még mindig nem köti le a mesekönyv,a mondókák,és az ének is csak azóta mióta ovis lett.

Erika 13:A rajzolást meg ne erőltesd,mert csak 5-6 év körül fejlődik annyira,hogy jól rajzoljon,és elég ügyes ha még csak irka firkál!Az oviban nagyon sok mindent megtanulnak,többet mint otthon,az ő agyuk még olyan mint egy szivacs,és egyik napról a másikra képesek olyan fejlődést mutatni,hogy eszméletlen,én legalább is ezt tapasztaltam!

Üdv:Eda
eda2
 
 


Sziasztok

Eda
Köszi, én is ebben reménykedem! vagyis abban hogy az oviban majd látja a többi gyereket hogy rajzolnak stb.!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok hogy idepofátlankodtam.
Még nem jártam ebben a topikban, másikban írogattam (Pannit "ismerem" is) de az most túl csendes, itt meg sok gyakorló anyuka van, a véleményeteket kérném, hátha előfordult már nálatok is hasonló.

A kicsifiam evéséről van szó:
Most 5 hónapos, és a 4. hónap környékén elkezdtem (elkezdtük volna) a hozzátáplálást. Háát, nem sok sikerrel. Semmi nem kellet. 2hét próbálkozás után úgy döntöttem, megnézzük mivel van a gond: az ízekkel vagy az eszközzel (kanál). És a kanál volt a gond, mert főzelékes cumiból elfogyott a gyümi, tejpép, főzi. Mindig úgy csinálom, hogy az evés elején kanállal kezdünk, van hogy minden rendben és Marci megeszi az adagját kanállal, de sokszor előfordul hogy ha már nagyon éhes, vagy álmos akkor néhány falatnyi kajcsi után aktív sírás kezdődik, ha éhes akkor cumisüvegből még hajlandó befejezni az evést.
Igazából nem tudom kezdjek-e aggódni, hogy a fiacskám sosem fogja kinőni a cumisüveget? Vagy (és én azért így gondolom) egy 5 hónapos babának nem kell még késsel-villával ennie?
Hogyan tovább, hogy idővel tízórainál és ebédnél eltünjön a cumisüveg? Milyen idős babánál illik ezt elérni?

Megköszönném, ha megosztanátok a tapasztalaitokat egy kezdő anyukával!
Előre is köszi:
Andi

Kép
p.andi
 
 


Andi: szerintem még kicsi a babád ahoz, hoyg kanállal egyen. Ez természetes, hoyg nem akar azzal enni. És nem lehet, hoyg a kanál nagy neki??
A lányom 6hónaposan kezdett előszőr enni almát meg barackot. Majd fokozatosan főzeléket. Szoptatsz még??

Kép
csucsu05
 
 


Nekem a védőnő úgy tanitotta, hoyg kanállal úgy etessem , hoyg a kanalat oda érintem a baba szájához. És várok egy kicsit. Majd ha ő kinyitja a száját akkor kicsit megdöntöm a kanalat. Mert különben ha ő nem akar enni abból csak kényszer lesz és nehezebben fog enni.

Kép
csucsu05
 
 


Köszi Csucsu05 a gyors reagálást.
Sajna, úgy 3 hónapos kora óta nem szoptatom. Ezért kezdtük védőnői tanácsra a hozzátáplálást 4hónapos kora körül. A kanál szerintem nem nagy (Mam-os kanál) azt írják "kimondottam kisbabák számára". Nem eröltetem és nem is akarom eröltetni, csak kiváncsi vagyok rá kinek mikor és hogyan szokott rá a babája a kanalas evésre. :)
Szerinted melyik étkezés/ek-et érdemes először szilárd táplálékra cserélni? Én most tízóraira adok gyümit (kanállal, ha sikerül) és ebédre főzit(szintén kanál) a többi cumisüveges kaja. :roll:

Kép
p.andi
 
 


Andi: Jó ez igy ahogy adod neki. Én anno a tizórait és a délutáni kaját adtam újjat . Mi is tápszeresek voltunk 3hómapos korunktól kezdve de csak 6hónaposan kezdtük a hozzá táplálást. Amúgy lehet csak lassabban megy a fiadnak a kanállal evés. Illetve lassabban szokik hozzá. A lányom is jobban szeretett cumisüvegből enni hisz az egyszerűbb nekik. Nem kell őt sürgetni majd rákap a kanálra is:) A gyerekek egy csúda okos emberkék. Tudják ők mikor mit kell megtanulniuk.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Október 29-én végre megszületett a kislányom, Alexa.
Elég nagy súllyal, 3600 g-mal született, de az etetésekkel vannak gondok. Kicsit besárgult a kórházban, nagyon aluszékony volt, és 3 napig alig evett. Most kezd el igazából szopizni (szerencsére nagyon sok a tejem), de néha még nehezen tudom felébreszteni.
Mennyire kell ragaszkodni a 4 óránkénti etetéshez? Mennyit kell naponta ennie egy ekkora babának? Az a baj, hogy néha sokat eszik, és utána visszabukik egy jó adagot, pedig többször is megbüfiztetem közben. Mit lehet tenni ilyenkor?

Nagyon várom a tapasztalatokat!

Detti
detty74
 
 


Sziasztok

Detti
bukás: ha a súlya nem csökken nem baj, akkor van gond ha nem gyarapszik, nekem mind2 fiú elég rendesen bukott, még a következő etetés előtt is
szerintem ha még most is nehezen tudod felébreszteni akkor azért ragaszkodj legalább nappal a 3-4 óránkénti etetéshez,
szoktad mérni, hogy mennyit eszik?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika:

Igen, mérem, ha épp nem ordít annyira, hogy inkább azonnal cicire teszem. Változó mennyiséget eszik: 60-100 g-ig, reggel és este többet, napközben kicsit kevesebbet. Most már általában magától ébred, és elég jól betartja a 4 órákat. Kicsit rossz, hogy akár 2 órán át is képes szopni, hatalmas megszakítással persze. Akkor nézeget össze-vissza, nyújtogatja a nyelvét, majd újra elkezd cuppogni és csuklóig nyomja a kezét a szájába. A védőnő szerint ez nem jelenti, hogy éhes, de akkor honnan tudjam, mikor kell neki a kaja? Ráadásul minden alkalommal lelkesen szopni is kezd. Félek, hogy túletetem, és ezért bukik olyan sokat.

Detti
detty74
 
 


Sziasztok!


Tudnátok segíteni SOTE II ügyben? Úgy tűnik babát várok és szeretném, ha az az orvos vezetné majd le a szülést, akihez eddig is jártam. Jövő hétre beszéltem meg vele az első uh-ot, de fogalmam sincs, hogy az anyagi része hogy működik a dolgoknak. :roll: Már a terhesgondozás során is szokás alkalmanként x Ft-ot adni (ha igen kb. mennyit?) vagy csak a szülés után egy nagyobb összeget? Segítsetek légyszi, hogy hogy megy ez, mik a szokások ezen a Klinikán! Előre is köszi!

Kép
Kép
*cini*
 
 


Sziasztok

Cini
pénz: ez attól is függ, hogy hogy mész a dokidhoz - magánba vagy a klinikára fogsz csak hozzá bejárni SZTK alapon
a pénz adás az dokifüggő és kismama függő is, ki hogy szokta
magánba van rendes tarifa - terhes gondozás, ez minden dokinál lehet más összeg
+ a szülés után varrat szedéskor szokás adni a megbeszélt összeget vagy ha nem mond összeget akkor a magán 10x-e, + ha fogadsz majd szülésznőt a szüléshez majd az is pénz (30-40.000) + szokatak adni annak a dokinak is aki az esetlegesen az altatást - EDA stb. adja ha szükség van rá

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,

Detty
Az előbb írtam neked privit is :wink:
Csak anyatejes babáknak annyit kell enniük, hogy ha pl. a gyereked már 4kg, akkor azt szorozd meg 150-nel (mindig ennyivel kell a kilóit megszorozni), ami ugyebár 600 és ezt oszt el annyival, ahányszor eszik, tehát ha pl. 6-szor eszik, akkor egy alkalommal 100 ml-t kellene ennie. Tudom többször eszik, és nem pont 4 kg, de így egyszerűbb számolni.
A mérés azért sokat segít, bár ha van sok tejed :) és sokszor eszik, akkor biztos nem lehet gond a növekedésével. Tisztán anyatejes babákat nem lehet túletetni, emiatt ne aggódj. A bukás természetes, hiszen gondolj bele, hogy számára annyi új dolog van ezen a világon, amit meg kell szoknia és ezek közül csak egy a kajálás/emésztés nem csoda ha nem megy elsőre minden tökéletesen. :oops: :wink:
Én nem vagyok egy keltegetős anyuka, én azt vallottam és vallom is, hogy ha szépen csöndben alszik a baba, akkor biztos nem éhes, ha kaja kell neki úgyis szól. Én nem keltegetem.


Cini
Úgy van, ahogy Erika írta. De ha már jársz valakihez akkor úgyis tudod mennyit kér alkalmanként, csak most majd havonta kell menned hozzá.

Andi
Szerintem is függ a kanál méretétől is, mi anno Avent kanalat használtunk, most is elővettem már... hát nagyon kicsi.
Az első etetésnél anno azt hittem, hogy ezzel a kanállal nem is lehet megetetni egy gyereket, mert soha nem fog elfogyni a 40-60 grammnyi gyümölcs sem. :roll:
Nagy-nagy türelem ez az etetés titka is, és az újdonságok bevezetésénél (akár kanálról. akár új ízről legyen szó) ne várd ki azt az időpontot, amikor már nagyon éhes lenne a gyereked, hanem egy 10-15 perccel hamarabb add neki az adagot, így nem lesz türelmetlen és könnyebben bírsz vele.
És persze az adagot is fokozatosan növeld- bár gondolom ezen már túl vagytok. Először 1-2 kanál, utána kicsit több, majd még több, utána mehet a 10 ml, aztán 20 majd ahogy a babád étvágya kívánja.
Én a nagyobb gyerekemnél 5 hónaposan kezdtem az almát, barackot kanállal adni, de cumisüvegből sohasem adtam neki se gyümölcsöt, se főzeléket, (bár bevallom őszintén ez eszembe sem jutott), pont azért hogy szokja meg az új etetést ill. hogy minél hamarabb szokjon le a cumisüvegről.

Na jó azt hiszem túl sok lesz belőlem :oops:

Jó éjt,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!


Köszi az infót, de azt nem tudom, hogy akkor mi van, ha csak a Klinikára járok és nem magán rendelőbe (az én dokimnak NINCS magánrendelése). Akkor illik adni vmit alkalmanként? Vagy ebben az esetben csak a szülés után? :roll:

Kép
Kép
*cini*
 
 


Sziasztok!

Cini
Szerintem nem kell adnod így,mert a tb fizeti, én sem adtam,a klinikára jártam be.Elég azt a pénzt szülés után is odaadni,de beszéld meg az orvosoddal,mennyit kér,mert ez így szokás.De te tudod,ha úgy álltok anyagilag,attól függetlenül adhatsz,de szerintem nem azért szülünk,mert tele vagyunk lóvéval,hanem mert babát szeretnénk,és nekik ez a dolguk,arról nem is beszélve,hogy sokan elvállalják,és pont nem nála szülsz,mert nyaralgatnak stb....Én pórul jártam az első gyermekemnél,elvállalta az akkori orvosom,pénzeltem is elég rendesen,és mikor odakerültem,hogy szülök közölte hogy ő nem vállalta,holott még a pénzben is megegyeztünk.
De nem elrettenteni akarlak,csak olvasni mástól is,hogy vannak ehhez hasonló problémák!
Boldog babavárást kívánok neked!

Eda
eda2
 
 


Sziasztok!

Gabek:
Köszi a segítséget, főleg a napi "fogyasztás" kiszámításának a módját! Hogy ezt nekem miért nem mondta senki? És jó, hogy van még, aki nem szereti ébresztgetni a babát, olyan rossz érzés, mindig összerezzent az ijedtségtől, ha egyszer sikerült felébreszteni. :(

Cini:
Nekem anno azt mondták, hogy ha a Klinikára kell bemenni valamilyen vizsgálatra, akkor nem kell fizetni hálapénzt, mert a doki rendes munkaidejében végzi, így a tb fizeti. Hálapénzt akkor szokás adni, ha a doki egyébként nem rendel, és mégis fogad valami miatt. Nekem egyszer be kellett mennem vasárnap este, mert nagyon görcsöltem, a doki is bejött miattam, és akkor adtunk neki, különben csak a magánrendelésen. Egyébként legközelebb kérdezd meg, hogy mivel tartozol, és akkor úgyis minden kiderül.

Detti
detty74
 
 


Sziasztok!

Köszi Gabek a hozzászólást :) Azt hiszem a kanálhoz (még ha nagy is volt) már hozzánőtt a kicsifiam. Úgy gondolom a probléma a kedvvel van. Tegnap pl a tízórait és az ebédet is végigkanalazta, ma a tízórai nem ment az ebéd igen :shock: Jó ötlet a hamarabb kezdése az etetésnek, majd próbálkozom vele, csak nehéz kitalálni mikor éhes annyira, h legyen kedve enni, de nem éhes annyira h üvöltsön érte :?
Na, de ki mondta hogy egyszerű feladat anyának lenni???????????? :?:
Igazából még az érdekelnie, hogy van-e valaki aki főzis cumiról szoktatta csak kanálra a babáját? És ez hogy ment?
Bár, azt hiszem jó úton járunk, fog ez menni idővel. Csak sok-sok türelem kell hozzá ahogy Gabek írta is. Eröltetni nem akarom.

Cini, érdemes rákérdezni a dokinál, az a legtisztább!!! Van köztük olyan "pofátlan" aki simán közli, hogy mi-mennyi, és akkor tudod magad ahhoz tartani.
Én személy szerint kicsit túlzásnak tarom a magánrendelés X 10e ft a szülésnél, de több helyről hallottam már ezt.
Azt hiszem, mi kismamák-anyukák is tehetünk arról, hogy a nőgyógyászok 80-100e ft-ot simán elkérnek egy szülésnél+előtte a terhesgondozás havi xezer ft :cry: ( ez csak az én véleményem, nem kell megkövezni érte :D )

Jó éjt mindenkinek!

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!
Próbáltam visszaolvasni; itt a fórum végén, és az elején is. Eddig még nem sikerült infót találnom arról a dokiról, akire váltani szeretnék. Tudnátok segíteni nekem? Ne haragudjatok, hogy így ismeretlenül belekotyogok a beszélgetésetekbe, mert olyan faramuci így ez a helyzet, hogy csak úgy idecsöppenek, de rettentően érdekel ez a doki. Ma voltam nála rendelőben, pozitívnak értékelem a "találkozást" és majd a következő gyermekemet talán nála szülném egyszer valamikor :wink: .
Dr Szentpéteri Imre lenne az orvos, akiről szeretnék többet tudni, mások véleményét is megismerni.
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!
Bea
Vendég
 


Üdv. mindenkinek a fórumon!
Csige-bigének üzenem, hogy Dr. Pajor Attila prof.-hoz járok kb. 5 éve és csak jókat tudok róla mondani. Kissé "szórakozott professzor"-nak tűnik, de nagyon jó orvos. Sajna, én két babát vesztettem már el, jelen pillanatban ott tartunk, hogy 7 hetes babásan itthon fekvésre és szigorú pihire lettem ítélve a dokibá által. 4 napot töltöttem bent a Klinikán 2 hete, mert erőteljesen elkezdtem vérezni és görcsölni, de nagyon boldog voltam, mikor az UH-ok azt mutatták, hogy a bébike-kezdemény még mindig megvan.
A prof.-ot elég nehezen lehet elérni, de az Erzsébet krt.-on van a magánrendelője, minden szerdán 13.00-tól egészen este 21.00-ig ott praktizál. Ha kell telefonos elérhetőség, vagy be szeretnél jelentkezni hozzá, dobj egy üzit és megírom a lehetőségeket.
Mindenkinek kellemes babázást, örömteli babavárást és szép napot kívánok!
hg1973
 


Sziasztok!

Ismeri valaki a Viburcol-t?Hatásos?

Eda
eda2
 
 


[quote="eda2"]S írta:eda2ziasztok!

Ismeri valaki a Viburcol-t?Hatásos?

Eda


Szia Eda!

Nekünk kisebb hőemelkedéskor és a metszőfogak kibújásakor bevált, azoban az igen fájdalmas rágófogak esetében nem tűnt hatásosnak.

Üdv: Fufek
fufek
 
 


Sziasztok!

Egy 3 hetes kisbabát inkább fel kell venni, vagy hagyni az ágyában, ha nem akar aludni és ordít, pedig látszólag nincs semmi baj (teli a pocak, üres a pelus, nincs se túl meleg, se túl hideg és a pocakja se fáj)? Ti mit csináltatok? Az a baj, hogy a védőnő, a gyerekorvos, a szüleim és a barátok mind mást mondanak. Hogy lehet egy ekkora babát "rávenni", hogy aludjon? Az elmúlt éjszaka nem hagytam sírni, eredmény: 2 óra alvás éjfél és reggel 7 között. Ezt sokáig nem fogom bírni, de azt sem, ha egész éjjel ordít.
Kérlek, írjátok meg a tapasztalataitokat!

Üdv: Detty
detty74
 
 


Sziasztok

Detty
és ha magad mellé vennéd? szerintem lehet hogy csak anyahiánya van! ha minden más OK!
ahhoz tényleg még nagyon kicsi hogy sírni hagyd!
nálunk már mindketten elmúltak 6 hósak mikor sírni hagytuk őket :cry: , de ekkor már nem volt más választás, mert jó néhány dolgot kipróbáltunk, és mikor már 13szor kelt éjjfélkor (8hós volt Áron) akkor döntöttünk úgy hogy akkor ha nincs már akkor marad a sírás. De ehhez egy 3 hetes baba szerintem még nagyon pici!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors közérdekű info-t szeretnék megosztani veletek, hátha mást is értint. Engem ma tájékoztatott az orvosom arról, hogy a SE II-n megszűnt a járóbeteg kismamák laborellátása (illetve nagyon csökkentett üzemmódba ment át). így pl a terheléses cukor vizsgálatot a háziorvosnál, illetve a körzeti rendelőintézetben kell lebonyolítani. Nem voltam túl boldog a hírtől... hát evvan.
orelle
orelle
 
 


Fufek
Köszi a választ!
eda2
 
 


detty!

Több helyről hallottam, pl gyerekorvostól is, hogy ilyenkor akkor is mellre kell tenni, vagy cumit adni neki, ezt próbáltátok? Amúgy szerintem sem szabad sírni hagyni...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Szia Detty,

Szerintem is kicsi még ahhoz, hogy sírni hagyd :oops:
Milyenek a nappalok? Akkor alszik? Nem lehet, hogy felcseréli a nappalt az éjszakával és nem tudja még, hogy mikor is kellene "rendesen" aludnia?
Nálunk az válik be ha mászkálok vele a lakásban és közben ringatom. Így a hátam leszakad :roll: , de tuti elalszik :)

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Orelle: szerintem ez azért nagyon ciki. Hallottam már én is. De miért vették el ezt a kórháztól?? Tudom nehéz helyzetben van. De közben meg a genetikai uh egy csomó kórházban inygenes lett. Nem is értem mi alapj-n tezsik ezeket a lépéseket.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!
Én is hallottam újdonságot, tegnap voltam bent a szülőszobán, és kiderült, hogy az egyik szobát szétverik, mert vajúdó kádat csinálnak :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Mágnes
Húúúúúúúúúúúúúú nemsokára Bencézhetel!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
Remélem, hogy nem baj, de megkuksiztam a pocakod és nagyon SZÉP!
és nagyon irigylem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika:
köszönjük a bókot :)
Hát igen, lassan itt az idő, de kicsit félek azért... szeretném kihúzni dec. végéig.. Nem tudom sikerül-e... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Sajnos csak most olvastam a válaszaitokat, nincs túl sok időm netezni mostanában. :)

Igaziból a délutánok a szörnyűek, mert délelőtt a reggeli szopizás után általában elalszik, 1 óra tájban megyünk sétálni, még akkor is OK, de utána 2-től este 10-ig, éjfélig semmi, csak a nyűglődés.
Nem hagyom sírni, mert nincs hozzá szívem, és ha kézben elvan, akkor nem is nagyon zavar a dolog (végülis azért vagyok itthon, hogy vele legyek), de ha kézben is sír, akkor pár óra elteltével kétségbe tudok esni. És ha este/éjjel elalszik, akkor utána megint minden rendben. Éjjel általában visszaalszik etetés után is.
Nem tudom, hogy esetleg tényleg nem a hasa fáj-e. Ti próbáltátok az Infacolt, vagy valamilyen hasonló hasfájás elleni szert?

Sziasztok

Detty
detty74
 
 


Sziasztok!
Hogy megy most a klinikan az uh? Lehet idopontot kerni, kell-e beutalo? Tobb, mint 2 eve nem voltam a klinika fele, de ugy tunik, hamarosan aktualis... :)

Detty, Infacol egy jo cucc, a fiamnak nagyon jot tett, jol hajtotta a szelet, de egy ido utan (2-3 het) mar nem a meglevo gazt hajtotta ki belole, hanem gazt kepzett a szer, akkor le is alltunk vele, es mar nem volt ra szukseg tobbet. Utana vettem eszre, hogy ra is van irva, hogy nem ajanlott huzamosan hasznalni. A kislanyomnak meg a Gripe Water valt be, delutan 4 koruli etetesnel adtam neki fecskendobol, meg az azt koveto etetesnel es elmult az esti arenazas. Ha elfelejtettem beadni, akkor nyuglodott...
Az esti sirasra azt tudnam mondani, hogy ha minden rendben van a baba korul, en nem szaladgaltam egyikkel sem a lakasban. Mert altalaban meg jobban felelenkultek es meg jobban vergodtek kezben. Altalaban agyban hagyva simogattuk oket, felhomalyban. A legrosszabb sirasoknal puha takaroval korbekotottuk oket, kezet is a takaroba, polyaszeruen. Az osszeszoritas es a jo meleg altalalaban megnyugtatta oket elobb vagy utobb...

dorye
dory
 
 


dory:
Időpontot kell kérni az ambuláns betegfelvételnél, vagy telefonon. Ennek ellenére csak akkor néznek meg uh-n, ha beutalód is van hozzá.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Detty: Infacol nekem is hatésos volt. De nekünk is az volt a baj hogy pár hét után már nem is hatott. Aztán vettem én valami supradin vagy valami hasonló a neve. De igérem ha eszembe jut akkro megirom. Bár az infacol hatásosabb.
Aztán egy hónapos kor után adható egy szirup ami üvegben van. De nem jut az eszembe. Nagyon büdős de tényleg jó. Este megirom ha a férjem megjön neki biztos beugrik a neve.
Az viszont jó volt egészen 3hónapos koráig azt adtam. De ahogy betöltötte a 3hónapot a lányom már el is múlt a hasfájás. Tiu is igy fogtok járni. Mert ezt a védőnő mondta hogy amint 3hónapos csak azt veszem észre hogy elmúlt a hasfájása. És igy is volt.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Este kipróbálom az Infacolt.
Tudnátok valamit javasolni a tejmennyiség növelésére? 2 hete még iszonyú sok tejem volt, nem győztem fejni, de 2 napja abban sem vagyok biztos, hogy elég a babámnak. Tegnap este 60g-ot evett, és utána egy cseppet sem tudtam kifejni egyik ciciből sem, a lányom meg ordított, így muszály volt neki lefagyasztott tejet adni.
Normális, hogy egyik napról a másikra így lecsökken a tej mennyisége? (hétfő-kedden még minden rendben volt, 100-130 g-okat evett a baba) Tény, hogy összeszedtem egy vírusos hasmenést és torokgyulladást, de vigyáztam, hogy eleget igyak.
Mit tegyek, hogy visszajöjjön a tejem?

Sziasztok

Detty
detty74
 
 


Szia Detty!

Nem tudom, iszol-e valamilyen tejszaporító teát, nekem az bevált és a Laktoherbet ittam, napi 6X.
Valamint én 2 óránként tettem mellre Zalánt és utána mindig fejtem, igaz csak egy-két csepp jött ki, és Zalánnak is kellett pótlást adni, de kb 2 hétig csináltam ezt és igencsak sok tejem lett. Utána beállt rendesen és volt is bőven. Zalán a 5 és fél hónapos koráig csak anyatejet kapott, se víz se tea és most is még szopik (16 hónapos). A laktoherbet kb. 10-11 hónapos koráig ittam a rengeteg víz mellett. A legfontosabb, hogy bízz magadban és meglátod megjön a tejecske is. Kitartás :D!
Üdv: Fufek
fufek
 
 


Detty,
Én is tejszaporító kúrán vagyok, sajnos. Zalánnal mindig annyi tejem volt, hogy csuda. Igaz, most sokkal idegesebb is vagyok. Én alkoholmentes sört iszok (citromlével, mert úgy jobban csúszik), és sok-sok levest kell enni (tojásleves, köménymagleves), illetve Urica Urens 5-ös higításban, napi 2-szer 5 bogyesz. Ha nem válik be, van egy More Milk nevű kapszula, amiről jókat hallottam, de még saját tapasztalatom nincs. És kötelező a sok-sok összebújás, cicizés :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Detty: Nam eszembe jutott a hasfájásra való szer. Gripwater a neve. Ez üvegben van és olyna köményes ize van. csak ezt egy honapos kora után itathatod a babával. Nekünk az Infacol után ez jött.
Probáld ki ha még aktuális lesz a hasfájás.

Kép
csucsu05
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok segítséget! Az Infacol egyelőre ok, bár Alexa ordít, annyira utálja az ízét. Figyelek, hogy sokáig ne használjuk!

Laktoherb teát iszom én is. Ugye ettől nem fájhat a baba hasa (valahol hallottam, hogy a piciknél hasfájást okoz)? Már valamivel jobb a helyzet, de az esti szopizáshoz még mindig nincs szinte semmi. Így a napközben apránként lefejt és összegyűjtött tejcsit kapja este, de nagyon nehezen fogadja el, úgy kell kicselezni (cicin kezdjük, de amikor egy pillanatra kicsúszik a szájából, már a cumisüveget kapja). Mindkettőnknek pont az esti szopizás hiányzik, így nem is alszik el azonnal, és többször ébred éjjel. :(
Ugye nem baj, hogy ilyenkor cumisüveget kap? 100 ml-t nem szívesen kanalaznék, arról nem is beszélve, hogy Alexa elég türelmetlen, nem bírná cérnával a csigatempót.

hrk: meg tudnád adni a köménymagleves receptjét? A tojáslevesnek még a gondolatától is rosszul vagyok (gyerekkoromban nagyon megutáltam), és azt hiszem, fordítva sülne el a dolog, ha azt enném. De a köménymaglevest szívesen kipróbálnám.
Szerinted a homeopátiás bogyókat lehet együtt használni a Laktoherb teával?

csucsu: a Gripwater is olyan, mint az Infacol: egy kicsit kell adni szoptatás előtt? Vagy itatni kell vele a babát, mintha tea lenne? Neked nem volt gond lenyeletni a babával?

Szép hetet mindenkinek! Sziasztok

Detty
detty74
 
 


Sziasztok,

én új vagyok itt, jelenleg a második gyerkőcöt várom. Az első lány és a sote 2-n született 2007 januárjában. Jelenlegi pocaklakó 31 hetes, és február 4-re várjuk.

Detty, nekünk a laktoherb tea nem jött be, tartalmaz édesköményt, ami egyes babáknál pocakfájást okoz, nálunk is okozott.

Lenne egy kérdésem: van valakinek infója Éberling Katalin szülésznőről?

üdv
D.

 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?