Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma csak egy pillanatra ugrottam be,mert jönnek a rokonyok névnapozni meg szülinapozni.
Csak el akartam mondani, hogy tegnap végre kikötött nálunk a kiságy és a pelenkázó.Szegény apa, a végére elzavart, hogy ne nézzem, ahogy szenved.De azért csináltam róla egy képet sunyiba.Majd felteszem a profilombaKépKép

Mindenkinek jó vasárnapot, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Amikor bent feküdtem én is találkoztam a dr. Fodor Mónikával, és én is csak meerősíthetem:nagyon kedves,rendes. Engem a műtét utáni görcsök miatt vittek le szülőszobára, és éppen ő volt az ügyeletes.Babám megmaradt szerencsére, és tényleg megnyugtató jelenség.
Ám én úgy udom, ő csak ügyelni jár be a Schöpfbe, szerdán ügyel és csütörtökön délelőtt is bent van.De biztos,hogy máshol is rendel.

Barbiről tudtok valamit?

Hajni
phajni
 
 


Sziasztok

Léna itt vagy még? Nagyon drukkolok:-)))!

Anna
annag
 
 

 
 

Sziasztok!

Léna jól értetted, ezért is vagyok kiváncsi majd a te benyomásaidra. Második kérdésedre is igen a válaszom.

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!
De rég' írtam ide utoljára! Bocsánat, hogy így elmaradtam, de vadul szoptattam, fejtem, birsalmáztam, hogy visszajöjjön a tejcsi. Egyelőre úgy tűnik, van elég.
Azért persze olvastalak benneteket, úgyhogy képben vagyok.

Tünde!
Nagyon gratulálok a babádhoz! Nagyon édes. És nagyon hasonlít rád. Olyan furcsa, mert az Ági babája is úgy hasonlít az Ágira, viszont a mi Borink - legalábbis nekem úgy tűnik - nem hasonlít egyikünkre sem, inkább olyan keverék.
Nekem is azt mondta a gyerekorvos, hogy 4 óránál többet ne hagyjam aludni Borit nap közben, pedig Bori már 5 hónapos lesz a héten. De ez az éjszakára nem vonatkozik, már az elején azt mondta, hogy próbáljam úgy szoktatni, hogy az éjszaka az alvásra való, próbáljak neki vizet adni, ha felébred és akkor rájön, hogy azért nem érdemes felkelni. Persze nem volt szívem ilyet tenni Borival. Úgy voltam, hogy ha felébred éjjel, akkor biztosan éhes, és biztosan szüksége van a tejecskére. Úgyhogy megszoptattam, ahányszor felébredt. Aztán 6 hetes kora után már nem ébredt fel, és végigalussza az éjszakát. Szóval szerintem nem szabad erőszakosan leszoktatni a felkeléstől, előbb-utóbb magától is átáll.

Réka!
Megkérdezhetem, hogy dr. Fokor Mónika mit javasolt a löttyedt has rendbehozására? Ez nagyon felkeltette az érdeklődésemet. Igaz, az enyém már nem löttyedt, a legnagyobb bűne jelenleg az, hogy VAN. SZóval nem ártana valahogy le(jjebb)dolgozni.

Egyébként hogy néz ki ez a doktornő? Fiatal, szőkés hajú, hosszúkás arcú? Mindig ő jött hozzám vizitelni. Lehetséges ez?

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Anna, itt vagyok még, azt hiszem egy darabig még leszek isKépDe azt hiszem most már én vagyok a következő.

Amcsi, eddig egész jók a tapasztalataim az Ilivel kapcsolatban, bár eddig még csak a CTG-ken találkoztunk.Majd kiderül, mi lesz.


Vajon mi lehet Barbiékkal, úgy emlékszem mára volt kiirva.Lehet, hogy már babázik?

Hát lányok, ez a hó nem tud róla, hogy már tavasznak kéne lennieKép

Vigyázzatok magatokra(bár nálunk egyből olvad is), puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Léna, úgy látom, nem sikerült feltenni a képet. Pedig kiváncsi vagyok rá. Kép

Mackoo, köszi szépen neked is! Nálunk is úgy van, hogy mindenki azt mondja, hogy rám hasonlít, de igazából én nem vettem észre, hogy "tiszta anyja". Igaz, hogy vannak vonásai, ami az enyémek, de ilyen kicsin még olyan nehéz megállapítani szerintem, hogy kire is hasonlít. Egyébként olyan hosszú szempillái vannak, az biztos, hogy az apjáé. Kép

Kitti azóta is 5 órát alszik egyben éjjel. Remélem ez most már így marad. Kép

Ma volt itt a gyerekorvos. Múlt héten szabadságon volt, így még nem látta. Szerencsére minden rendben van.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

R. Tünde, most nézd meg, már fent van.Kép

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Mackoo,
Nekem úgy tűnik nem korszerű elveket valló gyermekorvosotok van. Én ugyan ilyesmiről nem beszélgettem el az enyémmel, de a védőnőm mikor még a baba kicsi volt és cumit akartam neki adni, hogy jól aludjon, mondta hogy 6 hetes koráig semmit ilyesmit, mert bezavarhat a tejtermelésbe. A teáztatás a mi csecsemőkorunkban volt divat, de ma már a legtöbben nem javasolják.

A kire hasonlít nálunk úgy van, hogy az én szüleim szerint majdnem mindenben rám, a férjem családja szerint mindenben rájuk.

Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

Tünde, amilyen dilis vagyok, most jöttem rá, hogy eddig a profilomban nem is volt fenn az albumunk elérhetősége!Szóval mostantól fenn van.
Tettem még fel képet (apa szenvedésén kívül)a félig kész "baba vacokról".KépKép

Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok


Hajni
22?:-))))Jól vagytok?

Léna
Gratula az apukának a szereléshez, az anyukának a dekorációhoz, nagyon szép lett!

Amcsi

Kire hasonlít--ez jó:-))

Még egyszer az alváshoz
amit írtam, az kb. 11 hónapos korában volt, addig igény szerinti szoptatás ment éjjel-nappal, csak eljutottunk oda, hogy óránként felkelt bulizni egy kicsit, jókat vigyorgott, dumálgatott, és mindehhez természetesen közönségre is igényt tartott, különben ordított. Nem akarom tovább ragozni, csak nem szeretném, ha valami kegyetlen nőszemélynek gondolnátok:-))))

Anna
annag
 
 


Hóvirág!

dr. Fodor Mónika elérhetősége: 06-20-366-4692.
Élőben egy szőke, magas vékony mosolygós nő.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Mackoo!
Igazából nem is javasolt, csak nem ámított és mondta, hogy hasizmozni kell ezerrel, mert nem jön helyre magától.
Én szeretem, ha őszinték az emberek, mégha nem is jó azt hallani.
Meg vele beszéltem meg azt is, hogy mikor lehet újra házas életet élni és valahogy könnyebben ment, mintha egy férfi lett volna.

És ahogy Zita is írta mosolygós és végtelenül kedves nő! És lehet, hogy Ő volt bent nálad, mert mikor én bent voltam nálam is mindig bent volt és gondolom a kórházba nem miattam jött be.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Réka,
Köszönöm a részletes beszámolót.

Zita,
köszönöm az elérhetőségét a doktornőnek. Azt nem tudod véletlenül, hogy hol rendel, mert ha a világ végén, oda nem biztos, hogy el tudok menni.
Egyébként fiatal???

Köszi
Hóvirág
hovirág
 


Hja, hasizmozni...Tudom én, csak időről-időre előfordul, hogy este arra jövök rá, ma is kimaradt...

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Ma voltam kontrollon a Schöpfben. Szerencsére jól tart a varrat, a méhszáj-státuszom sem romlott (gondolom sokat számít, hogy tényleg fekszem) És azt mondta a doki már "csak" 14 hetet kell ágyban kibírni, tisztára úgy,. hogy az már semmi...

Voltunk 4D-s UH-n is. Az én pici fiam, aki néha úgy bugizik bent, mint egy parkett táncos, háttal nekünk aludt.Az arcocskáját nem akarta mutatni. A doki megpróbálta felkelteni, de egy kis mocorgás után egyszerűen befúrta a fejét a méhlepény mögé. További macerálásra pedig a férjem azt mondta, hagyják a fiát, ha aludni akar, hát csak hadd aludjon.Kép
Pedig annyira vártam, hogy megcsodálhassam a kis pofiját.De nem akart bemutatkozni.

Hajni
22
phajni
 
 


Hóvirág Kép

Fiatal. 30-35 körüli, annál biztosan nem több.
Hajni
phajni
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés. Itt alszik rajtam ez a pöttömke, de már egész jól működöm fél kézzel. Kép

Amcsi ez a hasonlóság tényleg jó! Kép

Léna, megnéztem a képeket! Gyönyörű a babavacok. Kép

Ma vagyunk két hetesek! Kép Olyan gyorsan megy az idő.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Hóvirág!

Sajnos nem tudom, hogy hol rendel, de ha gondolod, akkor utánakérdezek. Egyébként fiatal. Én 33 vagyok, és szerintem nálam fiatalabb.

Mackoo!

Hasizom. Nekem is sokszor este jutott eszembe, hogy kimaradt. Ilyenkor a szennyesláda tetején kétszer 50 lebegőüléssel le lett rendezve a lelkiismeretem. Az első gyerek után csak hasizom volt, a második után négy hónapos korától eljártam edzőterembe. Mindkétszer egy évvel a szülés után voltam az eredeti versenysúlyomnál. Kíváncsi vagyok, hogy most a harmadikkal mi lesz.

Hajni!

A 14 hét fekvés vége már a 40. hetet fogja jelenteni? Mert ha igen, akkor igencsak egyidőben járunk.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Szia Zita!
A súlyommal nekem sincs gondom. Már akkor az eredeti súlyomnál voltam, amikor kiengedtek a kórházból. Nekem az a problémám, hogy teljesen megrepedezett a bőr a hasamon és eléggé lötyögős lett. Lehet persze kenegetni, hogy halványuljon, de a szakadások már nem fognak eltűnni.
És nem lapos a hasam. Mondjuk sose volt, talán csak gyerekkoromban.
És valahogy a fenekem is lötyögős lett. Vajon mitől? Mi köze a fenekemnek a terhességhez???

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Ha már ennyire a súlyokról volt szó, ráálltam itthon a mérlegre. És én lepődtem meg a legjobban, hogy pont annyi vagyok, mint a terhesség elején. Kép
Bár az is igaz, hogy eleve egy kis felesleggel indultam, majd azért rám is rám fog férni egy kis torna, de egyenlőre nem foglalkozom vele.

Elővettem a hordozókendőt, pár napja már nézegettem, de mire megkötöttem volna, mindig éppen etetni kellett. Most végre sikerült, nem is olyan bonyolult. Kép Így legalább magamra kötöm és tudok két kézzel írni.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Zita,
Megköszönném, ha utánakérdeznél. Te is nála szültél?

Köszi
Hóvirág
hovirág
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok. Kép Sajnos csak néha.
Dani náthás, így nem kapta meg az esedékes - utolsó - szurit. Pedig jó lett volna túl lenni rajta.
Utólag is köszi a fogakhoz való segítséget, azóta nem bújt ki több. Vettünk Dentinoxot, csak azt nem tudom, hogy kell vele bekenni az ínyét, hogy ne nyalja le rögtön az ujjamról. Kép Mert azt csinálja.
Kezdek aggódni, kicsi fiam lassan öt hónapos, és nam hajlandó hason lenni (így az alkaron való támaszkodás is alig megy), és forogni sem akar. Kép Kép Kép Legfeljebb hasról hátra, hiszen annyira utálja a hason fekvést. Az oldalára sem akar fordulni. Kép
Sőt, egyre inkább ülni szeretne, csak hát nem tud. Úgyhogy legtöbbet az ülésében van ,így viszont hogy fog fejlődni a mozgása?!
Nem is látom, hogy akarna forgolódni.
Na jól kipanaszkodtam magam, bocs! Kép

Léna, Te vagy a következő? Kép

Barbiról nem tudtok valamit?

Tünde, örülök, hogy jól megy a szopi, és az éjszakáitok is ilyen nyugodtak! Kép

Íme egy kép a nyálban úszó, fogacskát növesztő Daniról:

Kép

Pindur
pindur
 
 


Sziaszok Lányok!

Köszönöm, hogy gondoltatok ránk, 2003. 03. 05.-én, 10 óra 42.-kor megszületett Bencém, 57 cm-en, 3550g-mal.Tegnap jöttünk haza a kórházból, el sem tudom mondani mennyire boldog vagyok.
A szüléstörténetem:Csütörtökön mentünk be és másfél órás ambulancia után felvételt is nyertünk. Egész nap keményedett a pocim, de addig is ezt csinálta éjjel 1-re gondoltam csináljunk 1 ctg-t, de mondták, hogy nyugodtan feküdjek vissza.Egész éjjel fájt a derekam reggel hasmenés,Úgyhogy gondoltam , hogy lesz vmi, de olyan unszimpi volt a szülésznő és az ügyeletes, hogy gondoltam megvárom a 7 órás műszak váltást és akkor megyek vissza. Alig vártam a 7 órát, meg a férjem, hogy beérjem. Végre megérkezett és együtt 7-kor bementünk és már 3 perces fájásaim voltak.Kifogtuk Jolikát, aki mondta, hogy délre baba lesz, ha azt csinálom mindig amit mond. 9- ig nem volt olyan rossz, a férjem masszírozott, bíztatott még nevetgéltünk is.Akkor folyt el a magzatvíz. Azután rámjött a fájások között nyomásinger, patakokban folyt a víz rólam, a dokim vhol a hóeséses dugóban. Innentől végtelennek tűnt az idő, tágulni nemtágultam csak 4 ujjnyira, de jöttek a nyomásingerek. Lehetetlennek éreztem, hogy kijön azon a szűk helyen a gyerek. Végre beesett szegény dokim és nemsokkal rá hoztak pólyát, gumiköpenyt és mondták, hogy nyomnom kell. Nem mertem előszőr tiszta erővel azt hittem szétszakadok, de végül rájöttem, hogy másként ki nem jön. Soha nem felejtem el amikor kicsúszott és rögtön felsírt.
A kórházról jó a véleményem a csecsemősök és mindenki nagyon rendes volt. A szoptatással kicsit bajban vagyok. Bence 10 percet eszik beájul aztán 1óra múlva megébred 3 perc megnyugtató szopi után alszik 2-3 órát mint a bunda, legfeljebb 3 perc szopi van. Éjjel nem alszunk.
Visszaolvasok remélem mindenki jól van, látom Pindur Danid gyönyörű.
Puszi Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi Kép

gratulálok,és örülök,hogy ilyen jól ment a szülés.

Zita Kép

A 14 hét, az a 36.hetet fogja jelenteni, amikor kivehetik a varratokat és elvileg már jöhet a baba. Én 22 hetes vagyok most, te akkor 26.Ki az orvosod?
Hajni
phajni
 
 


Sziasztok!

Barbiiiii, nagy nagy gratula nektek.Örülök, hogy jól vagytok, és már otthon is vagytok.
Talán előbb-utóbb aludni is hagy benneteket.Kép

Pindur, én is úgy tudom, hogy már rajtam van a sor.tegnap voltam CTG-n, minden rendben volt, bár a szülésznővel már úgy váltunk el, hogy legközelebbi randi, hétfőn, ha addig nem lesz semmi.Szerintem nem leszKép
Nagyon édes DaniKép

Sziasztok, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!
Barbi!
Gratulálok! Majd tegyél föl fényképet, ha van időd, jó? Bár tudom, ilyenkor nagyon elfoglalt az ember.

Pindur!
Nálunk hajszálra ugyanez a helyzet! Bori nem szeret hason feküdni, csak rövid ideig bírja, akkor is csak a pelenkázón, mert ott láthatja a bordűrön lévő birkákat. Olyan kis hülye, nem tudja letenni a fejét, ha elfárad. Szegény, reszketeg fejjel, kétségbeesetten sír, ha elfárad, ahelyett, hogy letenné a fejét. Ő sem forog még. A szüleim folyton azt kérdezgetik, hogy megfordult-e már, én pedig mindig mondom, hogy nem. Erre ők kifejtik, hogy most már azért talán kéne neki és hogy meg kéne nézzem valami könyvben, hogy egy 5 hónapos babának mit kell tudnia. Ja, és Bori is ülni akar. Persze még nem tud, de érzem rajta, amikor az ölemben ül, megfeszíti a kis testét és megpróbálja felhúzni magát függőleges helyzetbe (nem tudom, érthető-e).

Egyelőre nem izgatom magam rajta. Úgy tűnik, szépen fejlődik, kiegyensúlyozott, mosolygós baba (újabban már hangosan kacag). MInek idegesítsem magam azzal, hogy az x-nek vagy az y-nak a gyereke már megfordul vagy fölül, az enyém még nem. Ő ilyen, úgy látszik, ez a tempója. Bár azt mondják, hogy azoknak a gyerekeknek, akik később tudják megcsinálni a "kötelezőt" (forgás, felülés, stb.), az iskolában is lesznek gondjai az olvasással, írással. Lehet, hogy így van, de attól szerintem nem lesz jobb a helyzet, ha erőltetem. Vagy szerintetek kéne?
Anya szerint tegyem a franciaágyra, mert ott sok hely van, hátha ott meg tudja csinálni. Vagy próbáljam pokróccal forgatni.

(Teljesen berágok, amikor a nagymamák, ahogy megérkeznek, elkezdik tréningezni a gyerekemet: fogd meg az ujjamat, úúúgy, ügyes vagy, na, jössz föl, föl tudsz ülni, stb. Hagyják békén, mert harapok!!!)

Mackoo
medvike
 
 


Mackoo!

Rosszul fogalmaztam. Az egy év nem a versenysúlyom visszanyerését jelentette, hanem a "versenyállagomét". A súlyom nekem is viszonylag hamar rendben volt. Nekem főleg a hasam állaga nem tetszett, és leginkább a második után, ahol a torna az elején akadályokba ütközött, lévén hogy második csemetém nem óhajtott a természetes úton világra jönni, hiába szerette volna rajta kívül mindenki ezt. Röviden, tökéletesen értem a hassal és fenékkel kapcsolatos problémádat.

Hóvirág!

Természetesen utánakérdezek. Ha megtudok valamit, akkor rögtön megírom. Egyébként nem nála szültem, csak a szülés után és ha a kórházban találkozunk a terhesgondozás kapcsán, akkor mindig beszélünk pár szót.

Hajni!

Én tényleg a 26. hét környékén járok. Az orvosom Nyéky Boldizsár. Mindkét csemetém világrajövetelében ő segített. Te kihez jársz? Lehet hogy írtad régebben, de valószínű elsiklottam felette.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Ja, még azt imádom, amikor elmondják, hogy "te ebben a korban már megfordultál/fölültél/másztál/stb.". Jó vicc! Versenyeztessem a gyerekemet az egykori önmagammal???Kép

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Zita, rád vártam egész eddigKépKép
Nekem is ő az orvosom, de eddig sajna nem találtam senkit, akinek szintén ő lenne.Ha nem túl nagy kérés mesélnél kicsit arról, hogy milyen szülés közben?Mert így rendelésekkor, meg uhkor mindig kedves meg minden, szóval én elégedett vagyok vele.Csak most, hogy már szorít az idő( 2 hetem van hátra)kezdek izgulni.

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Barbi,
Elősszőr is gratulálok ehhez a szép nagy sráchoz!
Remélem menni fog a szopi! Hányszor szopizik egy nap?

Mackoo, Pindur
Lányom 6 és fél hónapos lehetett mikor megfordult. Már én is aggódtam. Mondta a dokinéni: nincsen szellemileg motiválva, akkor én is gondoltam valamit, de igaza volt. Szabad térre kell tenni, ahol nagy helye van, nincsennek a kezeügyében a játékai, hogy nyújtozkodnia, oldalra fordulnia kelljen. Nekem végül azt mondták ha 7-8 hónapos kora körül fordul meg az sem gond, csak nem ez a jellemző. A viselkedészavarról én az olvastam, hogy inkább ott az a gond ha kihagy a baba egy mozgásformát (pl. mászás).
Ne aggódjatok, hamar behozzák ám a lemaradást! Nem érdemes erőltetni, mert a mozgások nem gyakorlás, hanem az agy érésével jelennek meg, inkább motiválni kell őket!

Léna,
Ne izgulj! :-) Élvezdi ki az utolsó perceket amikor még magad döntheted el mit csinálsz.

Amcsi
amcsi
 
 


Mackoo Kép

Mi a férjemmel már most azon gondolkodunk, hogy hogyan fogjuk tudni a nagyi-offenzívát elhárítani,ha megjön a baba, mert már most tele vagyunk mindenféle jó tanáccsal.Plusz állandó harc, hogy visszaverjük a túlzott belefolyást az életünkbe.

Léna Kép

A mellettem fekvőnek a Nyéki volt az orvosa. 1 gyereket szült nála, szupelatívuszokban beszélt róla utána.

ZitaKép

Nekem az Arnold doktor az orvosom, de nincskizárva, hogy egyidőben szülünk, ha nekem előbb jön egy kicsit.
phajni
 
 


Szia Hajni!
Hát a belefolyásról én is tudnék mesélni! Mi több: köteteket tudnék vele megtölteni.
Főleg anyósomra jellemző a dolog.
Eddig elég jól sikerült távoltartanom az életünktől, csak az a gáz, hogy szeretnék tanulni, míg gyesen vagyok (még a ktg.térítéses képzések is ingyenesek, úgy tudom), akkor pedig őt jobban bele kell vonnom az életünkbe, pedig nem nagyon akarom.
Ugyanis ő nem elégszik meg a nagymama szereppel: ő az anya-apa szerepet próbálja átvenni egyből, ahogy a szülő kihúzza a lábát (sógornőméknél látom): nevelni akarja a kölköket, lehetőleg olyanra, amit a szülők nem tartanak fontosnak, így nem is erőltetnek rá a gyerekre, sőt! Hát, nem tudom, ér-e annyit a tanulás, hogy ezt tolerálnom kelljen cserébe...

Okos légy, ha megvan a bébi, mert rögtön az elején kell körbepisilni a határokat. Én is azt csináltam.

Mackoo
medvike
 
 


Kislányok, ez a mozgásfejlődés dolog nekem kicsit magas, mint disznónak a farzseb.
Az első lányom csípőficamos volt, 9 hónapos korában került le róla a Pavlik kenygel, mindazidáig csakis a hátán tudott feküdni. Tudom, vannak olyan babák, akik ebben a kengyelben még fel is állnak, nos ő nem ilyen volt. 9 hónapos korában felültettem úgy, hogy nekitámasztottam a hátát egy párnának, másnap már önállóan ült. Egy hónap múlva felállt, 14 hónapos korában megindult. Se nem mászott, se nem forgott.
A második lányom hét és fél hónaposan - anélkül, hogy előtte forgott vagy felült volna - felállt, ő 15 hónapos korában indult el egyedül. Soha nem forgott, azután sem mászott. Bár szó ami szó, neki voltak bizonyos mozgáskoordinációs zavarai, amire olyan 6 éves korában jöttek rá, de azt mondták, nemigen van mit tenni, sportoljon azt amit szeret, és az a lényeg, hogy mozogjon sokat, majd 18 éves korára kinövi. Ki is nőtte hálistennek. (Tán ha akkor már létezik a Dévény torna, akkor elvittem volna kiskorában...) Mindenesetre nagyon sok olyan babát ismerek, akiknél kimarad ez az.
alice_cs
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is élek még, igaz kissé viharvert vagyokKépKépKép

Pindur,olvastam, hogy Titeket sem került el ez a fránya megfázásKép Kitartás! Dani nagyon édes a hordozóban, a nyáltenger pedig nem is látszikKép
Lujzika még mindig szörcsög, úgy idegesít, de azon kívül, hogy óránként szívom, nem tudok mit tenni. Mi március 30-dikán fogjuk megkapni a 4 hónapos szurit, igaz akkor már 5 hónapos lesz. Bízom benne, hogy a hétvégére már jobb lesz a helyzet, mivel hazamegyünk két hétre a szüleimhez vidékre. Marcika ismét beteg lett, most antibiotikumot kap. Nehéz két beteg gyerekkel. Ő nagyon hisztis tud lenni, ha beteg.KépKépKép
No, jól kipanaszkodtam magam!

Ne csinálj problémt, mindem baba tudja, hogy mikor szertne megfordulni, ülni és állni. Ahogy mások is írták, a motiváció nagyon fontos. Próbáld ki te is letenni a földre, vagy az ágyra, hogy ne zavarja semmi. Lujzi sokat fekszik a franciaágyon és kb 1 hete előszeretettel fordul hasra. Nála az a baj, hogy nem tud visszafordulni, ilyenkor pedig iszonyatosan sír. Marcihoz képest ő korábban kezdett el forgolódni, a fiúk egy kicsit lustábbak mindenbenKépKépKép
Sokkal nehezebb hasról hátra fordulni, hamarosan rá fog érezni a másikra is Dani. Tedd sokat hasra, és pelenkázás közben maszírozd a gerincét, húzd lefelé a kezed a fejétől a popsijáig erőteljesen. Nekünk ezt javasolta a doki néni, ezt csináljuk pár hetes kora óta, és ez bevált. Ügyesen támaszkodik, tartja a budsiját, és hosszú percekig eljátszik így. Jobban élvezi így a dolgokat, mint hátonKépKépKép

Mackoo,
én úgy húztam le 2 évet az ELTE-n, hogy az anyósom vigyázott az akkor még pár hetes Marcira. Rá is az volt a jellemző, hogy éppen csak szopiztatni nem akarta a babát. De úgy voltam vele, hogy áldozatok nélkül nincs győzelem. Fontold meg a tanulás kérdését, csak nyerhetsz veleKépKépKép Majd rájössz, hogy néha kell egy kis kikapcsolódás, és az annak jó lesz, mert legalább emberekkel találkozol!

Barbi,
hatalmas gratulaKépKépKépKépKép;);) Szupi, hogy már otthon vagytok. A szopiba majd belejön a baba, szerintem, ne hagyd, hogy belealudjon a cicizésbe, szopizás közben simogasd, vagy pisztkáld a kis tarkóját.Kép Máskülönbem egyik szopi beleér a másikba, és hulla fáradt leszel a nap végéreKép
KITARTÁS!

Léna,
drukkolunk! Ez a két hét pillanatok alatt elröpülKép

Legyetek jók, mindenkinek puszi

Tutus
tutus
 
 


Sziasztok!

Pindur, nagyon édes Dani! KépRemélem sikerül hamar túlesni ezen a náthán.

Barbi, óriási gratula nektek! Minden jót kívánok! Kép Örülök, hogy ilyen szépen sikerült a szülés, és a kórházzal is elégedett voltál.
A szopizásba pedig bele fogtok jönni, ne aggódj. Bence nagyon beájul? Próbáld egy kicsit csikizni, vagy a lábát piszkálni. Kittinél legalábbis ez bejött.

Mackoo, ez ismerős helyzet. Bár nálunk a nagymamák szerencsére nagyon normálisak, sőt az én anyukám nagyon sokat segített. De vannak egyéb ismerősök, akik mindenáron segíteni akarnak, de olyan tanácsokkal, hogy rosszul vagyok tőle.
És ha suliba mész, a párodra nem tudod rábízni a babát? Csak az anyós marad?

Zita, Léna, nekem is az egyik szobatársamnak Nyéki volt az orvosa. Többször is bent volt nála, és nekem is nagyon szimpinek tünt.

Léna, mennek a drukkok! Kép

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok Tünde, Tutus és Aliz!
Sajnos elsősorban az anyósom jön szóba. A szüleim még dolgoznak (bár talán apa idén már nyugdíjba megy, de ezt nála soha nem lehet tudniKép), a férjem dolgozik, mert én sajnos nappalira mennék. Nem megy máshogy.
Vannak tantárgyak, amiket a külkeren már tanultunk, azt elvileg elfogadják, aztán megpróbálom kizsarolni valahogy, hogy legalább 1-2 tantárgyat hadd hallgassak a levelezősökkel, hétvégente (akkor a párom tud vigyázni Borira).
Úgy vagyok vele, hogy legalább megpróbálom. Aztán lehet, hogy kiderül, nem megy ez így. Ha azt látom, hogy Bori nagyon megsínyli a dolgot, vagy anyósom "túlburjánzik", akkor abbahagyom.

Bár már azon is eltűnődtem, hogy Borinak az sem jó, ha én itthon vagyok ugyan állandóan, de a bezártság miatt síkideg vagyok. Nagyon megérzi a feszültséget, és hát melyik babának kell olyan anya, aki mindennek csak a sötét oldalát látja a depitől. Szóval néha a kevesebb is több (kevesebbet lennénk együtt, de azt tartalmasabban és jobb kedvűen töltenénk.
Gondolom én.

Persze, előbb fel kéne vegyenek (ha-ha!).

Mackoo
medvike
 
 


Léna!

A tapasztalataim alapján a szülés után is elégedett leszel vele. Nekem mindkét szülés kellemes emlékként maradt meg, pedig egyik sem a gyors, problémamentes kategóriába tartozott. Határozott, de nem utasítgat. Ha vevő vagy rá (és a párod is), akkor valószínűleg a humor sem fog elmaradni. Fölöslegesen nem bolygat. Aminek én nagyon örülök, tényleg csak akkor császároz, ha annak igazán nyomós oka van. Utólag tudom, hogy a fiam születésénél is lebegett ama bizonyos kard a fejem felett, de végül simán megszültünk. A varrásban profi (persze ha kell egyáltalán mit varrni), valószínűleg a sebész múltjának köszönhetően. A gátsebem gyorsan gyógyult, és minden gátkezelésnél megdícsérte az éppen soron következő nővér, hogy milyen szép. A császármetszés hege szintén nagyon szép (ezt már én is fel tudom mérni, mert látom). Csak az ismerőseim között hatan vannak, akik nála szültek, és eddig mindenki pozitív tapasztalatokról számolt be.

A szülés után is foglalkozik veled. Biztosan kapsz majd jó tanácsot tőle a szoptatással kapcsolatban is.

Tovább nem szaporítom a szót, mert már himnusznak is elmenne. De nem tehetek róla, és maximálisan elégedett vagyok vele. Ha még valamire kíváncsi vagy, akkor kérdezz nyugodtan!

Remélem, még 'egyben' ér a válaszom.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!Most jöttem rá, hogy rosszul írtam 2004.-ben született.:-)

Léna, nagyon szorítok, ne aggódj jó kezekben leszel a kórházban!

Tutus, mielőbbi jobbulást Nektek!!! Most látom, hogy, ha nincs baj is milyen egész napos törődést igényel.

Hajni, remélem minden ok!

Bencét a kórházban a csecsemősök sem tudták felkelteni, ha elaludt.Napi 8-9szor eszünk + megnyugtató 3 percesek. 7 kakis pelus volt ma.Az első fürdésnél ma sikerült a fürdőben meztelenül is kakilni:-)A jó ciciból 15 perc alatt teleeszi magát és elalszik, a másikon 1 órát rágódik és a másikra is át kellett tenni még. Szerintetek nem éhezik van elég tejem? A kórházban azt mondták, hogy szopi után folyadékpótlásnak kell cukros tea, ti adtok? Azért aggódom, mert az első 3 és fél nap nem jöttünk rá a szopi technikára és 400g-ot fogyott, ezért maradtunk + 1 napot a kh-ban.
Amcsi, Mackoo, Tünde mit szóltok ehhez? Bocsi, hogy hosszú voltam.

Puszi
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Szia Barbi!
Szerintem fölöslegesen ne adj neki cukros teát. Én soha nem adtam Borinak.
Egyrészt nem jó, ha megszokja a cumisüveget, nehogy emiatt aztán ne akarjon szopni.
Másrészt nem egészséges a cukor, amit a teába teszel, akármilyen keveset is teszel bele.
Harmadrészt egyáltalán nem is biztos, hogy szükség van rá.
Méred, hogy mennyit eszik? Esetleg próbáld meg. A gyerekorvos nekünk valami olyasmit mondott, hogy testsúly kilónként 150 grammot kell megennie egy nap (ebben nem vagyok biztos, már nem emlékszem, esetleg hívd fel a védőnőt, valóban így van-e). Ha kiderül, hogy megeszik annyit, akkor nincs gond.
De persze ez sem szentírás, inkább a gyarapodását kell figyelni.
Ha a "rendes" evésen kívül is mellreteszed ("megnyugtató 3 percesek", ahogy írod), akkor szerintem kap elég folyadékot. Nyilván akkor is szopik, az első, hígabb részhez jut hozzá, ami a szomját oltja. De figyeld a pisis pelusok számát, az is elárulja, jut-e elég folyadékhoz.
És ha már a pisis pelusokról van szó: ha naponta 7 kakik pelust produkál, akkor szerintem elég tejecskéhez jut.

Szerintem. Ha valami hülyeséget írtam, javítsatok ki, jó?

Mindenesetre én Borit nem teáztattam és eddig egész jól megvan nélküle. Viszont mindig mellreteszem, ha úgy érzem, szüksége van rá, vagy egyszerűen csak itt az ideje az evésnek.

Mackoo
medvike
 
 


kakik=kakis
bocsKép
medvike
 
 


De ha mindenképpen akarsz adni neki valamit folyadékpótlás gyanánt, akkor inkább a forralt vizet javaslom. Azt is inkább kiskanálból. Bár lehet, hogy ahhoz is ugyanúgy hozzá tud szokni, mint a cumisüveghez.

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Barbi, én is gratulálok. Nem tudsz képet felrakni a piciről? A mi gyerekorvosunk is ajánlott az elején folyadékpótlást, mert Lili eléggé besárgult. Azt mondta, így hamarabb ürül ki, ami a sárgaságot okozza. Csak szopi után kellett adnom forralt vizet. Általában csak egy kortyot ivott. Ennyitől biztos nem szokik hozzá a cumisüveghez. A te babád nem sárgult be? Akkor szoktak nagyon aluszékonyak lenni. Lilit is állandóan ébresztgetni kellett. Nálunk nagyon sokáig tartott az elején egy szopi. Néha 1 órát v. többet. De ez hamar megváltozott. Mostmár ált. negyed óra alatt elintézi. Szerintem is próbáld macerálni, hogy ne aludjon el közben. Egyébként Lili is kb. ennyit fogyott. Ha ennyiszer kakil, akkor tuti, hogy kap elég tejet. Én vettem mérleget és nagyon megnyugtatott, hogy tudom mindig mennyit eszik. Még most is sokszor megmérem. Ja, és a dokink szerint az első otthontöltött héten nem baj ha nem hízik. Úgyhogy ne aggódj. Van fejőd? A 'rosszabbik' melledet szopi után próbáld fejni. Hátha segít.

Üdv, Ági
kovagi
 
 


Barbi

Kicsit lemaradtam, bocsi, de gratulálok a babához, és nagyon sok örömet kívánok hozzá.

Mackoo, Barbi
Szerintem amit írtál az teljesn OK, én egyet tennék hozzá, hogy a méréssel óvatosan, mert könnyen lehet belőle egy jó kis agyrém. Ha viszont méritek a babát, akkor (biztos tudjátok, de azért elmondom:-), nem szabad a két mérés közben tisztába tenni, vagy átöltöztetni. Egyébként a napi 4-6 nedves pelenka azt jelenti, hogy elég tejet kap a pici. Sokan még nyáron sem adnak semmi plusz folyadékot a gyereknek. A cumisüveg viszont tényleg összezavarhatja a babát, és pár nap alatt tönkreteheti az egész szoptatást, legalábbis eleinte.
Az aluszékonyságot okozhatja az is, hogy a legtöbb baba egy picit besárgul, de ez két hét alatt elmúlik.
Beírom a La Leche Liga telefonszámait, nekem elég régi papírom van, lehet hogy nem minden telefonszám él.
La Leche Liga 2143309

Ágoston Anikó 204-64-38
Balogh Anna 390 21-28
Csapó Beatrix Sólymár 06-26-362-185
Juhász Edit Érd 06-23-346-399

Ha mégis kiegészítést kell adni,akkor a legjobb a pohár, vagy a kiskanál. Persze ilyenkor a baba által ténylegesen elfogyasztott menniység csak a töredéke annak, mint ami a ruhájára, a te ruhádra, vagy az egyéb helyekre kerülKép

Még egy. Mackoo, kitartást az anyósékhoz. Még nem találkoztam olyan nagymamával, aki le tudott volna szokni a beledumálásról de hát csodák ugye vannak. Mindenesetre egy kis vigasz hosszú távra, az én gyerekeim nemrég elmagyarázták az apósomnak, hogy nem illik büfögni az asztalnál, és hát nem baj ha mégis, de akkor bocsánatot kell kérni. Nem mondom hgy nem tett jót a májamnak a szitu:-)))) Ha a beleszólás öröklődik, akkor előbb utóbb visszakapják:-)

Sziasztok
Anna
annag
 
 


Anna!
Ez nagggyon jóóó!
Nekem még kicsit várnom kell arra, hogy Bori kioktassa a nagymamát, hogy nem illik a másik tányérjából a maradékot elkuncsorogni és fölfalni.
De ezek szerint ami késik, nem múlik.Kép

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Mackoo, Ági, Anna köszi megnyugtattatok! Elküldöm apucit mérlegért a pótlást elfelejtem!Bence 6 perc szopi után 2 órája alszik. Lehet, hogy gyorsan jön a tej, mert kifejtem utána 8 perc alatt még 50 g-t. 150ml-s az anyatejgyűjtő, szerintetek ma még utána lehet tölteni, ha hűtőbe tettem?

Ági, a másik cicin mi is rágódunk. Lili is pihizett közben? Bencét simizzük, csípkedték :-(, de akkor se kell fel.
6 napos Bence:
Kép
Így alszunk szopi közben:
Kép

Bocsi nem tudom, hogy kell kicsinyíteni
puszi Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Hehehe! Nagyon édesen alszik! Szép kisbaba.
A Szoptatás topicban azt olvastam, hogy az újonnan lefejt tejet hozzáöntheted a már hűtőben tárolt tejhez, de előbb várd meg, míg az újonnan lefejt is kihűl. (Esetleg tedd be külön a hűtőbe, aztán, ha már hideg, hozzáöntheted a régebbihez.)
Pár óra alatt olyan furcsán kiválik belőle a zsír, olyan lesz, mintha az alján víz lenne és annak a tetején úszkálna valami fehér. Állítólag ez normális, ettől még nem romlott a tej.

Mackoo
medvike
 
 


Barbi!

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, ne a cukros vízzel vagy a teával próbálkozz, hanem minél gyorsabban keress meg egy szoptatási tanácsadót, és derítsétek ki, hogy mi az oka, hogy a két melledből nem egyformán szopizik a babád. Ha jól tudom, akkor a szoptatás topic-ban is szokott Rózsa Ibolya válaszolni, de gondolom a kicsi mellett nem sok az időd, így egyszerűbb, ha küldesz neki egy e-mail-t. E-mail címe: segits@iboly.hu.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Barbi Kép

Nagyon édi a babód.Hányas méretű ruhácskát vettél neki így először?

Hajni
phajni
 
 


Sziasztok!

Mackoo, és mit szeretnél tanulni? Minden elismerésem, ha nekivágsz egy nappalinak. Én már biztos nem bírnék mindennap suliba járni. Egyébként egyetértek veled, szerintem igenis neked is kell egy kis kikapcsolódás. Tényleg megérzik a babák a feszültséget.

Barbi, nagyon édes Bence! Bár a többiek már megnyugtattak, de azért leírom, hogy szerintem sem éhezik Bencéd.
Én teát adtam Kittinek, de csak üresen, cukor nélkül. Azért, mert néha kicsit hasfájós, és gondoltam, hogy ez jobban meghajtja. Szombaton jöttünk haza a kórházból, és csak szerdán sikerült először kakilnia. De azóta szerencsére mindennap sikerül. Néha azért még iszik pár korty teát, amikor látom, hogy nagyon tekergőzik.

Anna, méréssel kapcsolatban egyetértek veled. Nekem tényleg az agyamra ment az állandó méricskélés az elején. Miért csak ennyit szopik, jól mértem-e egyáltalán stb. Aztán abbahagytam, azóta sokkal nyugodtabb vagyok. Csak heti kétszer mérem fürdés előtt, és így látom, hogy gyarapszik. Ez az apósnak beszólás tényleg jó lehetett. Kép

Olyan jó idő volt ma. Eddig csak az erkélyen levegőztünk, de ma úgy döntöttem kimerészkedünk az udvarra. Jól bebugyoláltam, magamra kötöttem és vagy 20 percet sétáltunk az udvaron. Annyira jó volt. És utána milyen jót aludt. Kép


Pusza,
Tünde
rtünde
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?