Új privát üzeneted érkezett!

Basszus ilyen nincs,hogy megint én vagyok a laptetőn :shock:

macarella
 
 


Sziasztok!

:oops: :oops: :oops:
Bajban vagyok...
Nem is tudom, hogy jöjjek e még...
Annyira kiestem, hisz követni a topikot sajna sehogy nem tudom. Legalább is jelenleg. Még csak olvasgatni sem, pedig annyira jó lenne. :(
Hiányoztok... :cry:
gértem szüléstörit, meg képeket is... :oops: :oops: :oops:

A szüléstörit megírtam, de igen csak regény lett, s nem tudom, hogy így feltegyem e ide. Vagy a szüléses topikba, de oda meg még annyit sem írtam, mint ide, s nem is ismerek így senkit onnan...

Szóval ez a dilemmám.

Képeket teszek fel nektek septiben, a szüléstörit meg akkor, ha megszavazzátok, mert tényleg hosszú lett...

Szóval képek rólunk...
Első napos Danink:)
Kép

Apa! Induljunk már haza! Kép

Apa lement bevásárolni, s vett egy Danit :), azaz "Indulás haza!"
Kép

Tesók :) Kép

Kis béka:
Kép

Anya és fiai:
Kép

Már most együtt huncutkodnak :)
Kép

:))
Kép


És a végére két kép: 2005.Bala-2008.Dani
Kép Kép

Puszi nektek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Ahogy vége az „igazi” nyárnak, jól „felpörgött” a topik! (bár erre a hétre még nagyon meleg időt jósolnak, de azért ez már akkor is ŐSZ)

Kriszti!
…sem én sem pedig Balázs nem vagyunk még felkészülve…

Szerintem ez teljesen normális, ne aggódj, hogy „elrontod” a dolgot. A babák nem működnek egyformán. Meg a mamák sem. Ha mindkettőtöknek az eddig megszokott rendszer a megfelelő, akkor nektek az a „jó”. Észre fogod venni, ha valóban váltanotok „kell”. (és hidd el, Balázs ezzel nem fogja kivárni az iskoláskort! )
A feltett képeket nézve pont az jutott eszembe nekem is, hogy Balázs majd „számolgathatja a báránykákat”.

Viki! Hogy megy nektek a regenerálódás a betegség után? Beni elkezdett már újra enni?

Marcsi! Laura dalos ön-altatásához betettetek már magnót a szobájába? Később szép emlék lehet neki is, ha majd nagyobb lesz.

Klári! „Irigylem” a falusi nyugalmat, meg a jó levegőt. És valóban, ha az ember belül „pörög” (a körülmények folytán olykor túl is pörög), akkor nagyon jól esik, ha legalább kívül egy kicsit „unalmas”, ha nyugalom van. Ha jól láttam, egy korábbi hsz-ben, Alcsútra költöztetek:
Visszaolvasgattam pár héttel, Julidnak nagyon jó szövegei vannak!

Niki! Óh, ezek a képek! Emma egy kis tündér! És rajtad is nagyon látszik, hogy élvezted a nyaralást! Haláli jó felvétel, ahogy apja és leánykája egyszerre lépnek!
Most olvasom, szegény babád megütötte magát. Remélhetőleg holnapra elfelejti.

Fatima! Hát igazad van. Ha valami „magasabb cél” lebegett volna a szemem előtt, akkor biztosan máshogyan alakul a tűrőképességem a léböjtöt illetően. Akkor máshogyan viszonyul bármi „lemondáshoz” az ember.

Napi ötszöri ima: ez szerintem nem „nehézség”, ellenkezőleg, ez remek dolog! Hogy naponta ötször, a rohanás közepette egy pici megállást jelent, a mókuskerékből való kiszállást, befelé, „felfelé” figyelést. Szerintem az egészség megőrzésének jó módja, akár kapcsolódik bármilyen vallásos rituáléhoz, akár nem. És maga az IMA (a „jó” vágyása, a jóra való törekvés) is „épít”, harmonizál.

Zsófi! Te abban a szerencsés helyzetben vagy (már), hogy egyszerre két „korszakot” élvezhetsz.
Jónás, ahogy az újszülött korból átgyalogolt a csecsemőkorba, s ahogy testileg/értelmileg nap mint nap új lépcsőfokot tesz meg. És Samu, aki a „férfias” szöszke bájával, a sok új dolog szinte észrevétlen megtanulásával és a beszéde hirtelen elindulásával hoz napjaitokba sok vidám percet.
Magán/alapítványi suli ahol tanítasz, vagy az állami általános iskolák között is akad „piszokjó”? Mindenesetre szerencsés vagy, hogy megtaláltad a helyet, ahol jól érzed magad.
Timi
Látom, te is éjszakázol! Gondolom Danitok foglalkoztat! Gyönyörűségesek a babáid.
Jó éjszakát, én mostmár kidőlök.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 15:13-kor.

nannó
nannó
 
 

 
 

Szia Topiknagyi!

Üdvözöllek, s majd visszaolvasgatok (ha lesz időm), hogy megismerjelek! :)
Nagyi? Ezek szerint rangidős topik-gyerkőcöd van?

Köszönöm a fiúk dícséretét! Jól esik a friss, hormonoktól feldúlt anyai léleknek :)

Éjszakázok ugyan, de nem Dani miatt :D Ő miatta bőven aludhatnék :D Hihetetlen mázlinkat másodszor is megismételtük, s egy nagyon jó alvó, nyugodt, nem hasfájós Mackót "raktunk össze" 10 hónappal ezelőtt :) 20:30-kor pancsi és evés, utána 2:00 körül kel, eszik, s két böff után alszik tovább reggel hétig.
Az éjszaka az elmaradt házimunkáé, illetve most leültem a géphez, mert már hetek óta nem szántam rá időt. Így tudtam most ide is életjeleket leadni magunkról.

Puszi még1x mindenkinek így az éjszakából: Timi

Ui.: Mostmár kivárom Dani ébredését, megyek, addig elmosogatok :? és letusolok

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Timi, de jóó, de jóó, végre hoztál Danis képeket!
Iszonyat formás kisrác! És ahogy elnézem, tisztára hasonlít a kiskori Balára. Egyébként kire hasonlít, vagy még nem nagyon látni?
Vicces a fotó a bevásárló apáról :) hihi :)
Áruld már el, hol lehet ilyen szépséges kisfiút vásárolni? :)

A szüléstörténetedet természetesen kérjük szépen, akármilyen hosszú is. Főleg ha már meg is írtad. Nehogy már dilemmázz itt ezen! Különben is Neked jogos a távolléted!

Még jövök, csak reggeliztetnem kell....

Kép
niki30
 
 


Timi!
Na szal, h. nehogy félreértsd. A kérdés, h. szerintetek kire hasonlít, apára, anyára, nagyira...?
A kiskori Bala és a kiskori Dani tök egyformák.

Hát igen, jó h. van egy ilyen topicnagyink! És milyen aktív :)

Kriszti, nem gondoltál már rá, h. foglalkozhatnál valami kreatív, gyerakszobadekorálással is?
Szerintem lenne rá igény. Néhány referenciamunka aztán mehet! Hm?

Kép
niki30
 
 


TIMI DANI GYÖNYÖRŰ!!!!!!!!!!!!!!! és naná, h kérjük a szüléstörit!!!!
én már meglestem a fotókat az iwiwen, ott jól össze is jevertem a babókat. nagyon hasnlítanak!!!! gyere osszuk meg 2 gyerekes tapikat!
mivel nyuszi nem nagyon jön, mi vagyunk az egyetlen 2 gyerekesek....

(ugye :shock: :oops: )

nanno: hát igen nagyon jó ez nekem! szeretek is most fenékig elmerülni a 2 gyerek nevelésében :) magán suliban tanítok- vagyis alapítványi. ha kész lesz az új honlapjuk, felteszem.
kerekpocak
 
 


Timi! Az éjjel, félálomban nem is igen néztem a képfeliratokat, csak a gyerekecskékben gyönyörködtem, és eggggyáltalán nem tűnt fel, hogy az utolsó két képen nem ugyanaz a babó van! (még a ruha is stimmel!) Nagyon hasonlítanak egymásra!
Egy "szavazat" természetesen tőlem is jön - szüléstöri ügyben.
Igazán nagy szerencséd van Dani időbeosztását illetően. Gratulálok a fiatalembernek az első hónapfordulója alkalmából!:D

Zsófi! Kíváncsian várom, hogy melyik az a "piszokjó suli".

Szép napot mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 15:21-kor.

nannó
nannó
 
 


Timi-gyönyörű a kis Dani,annyira kis formás baba.Mint két tojás annyira hasonlítanak Balával a képeken.Én szerintem nem tudnám kiválasztani,hogy melyiken ki van.
De jó,hogy ilyen jó nyugis,alvós babát "fogtatok ki"ismét :D Én is szeretném tudni,hogy hol lehet ilyen szép gyereket kapni?
Én is szeretném,ha megosztanád velünk a szüléstörténetet.azok mindig olyan meghatóak.

Niki-aranyos vagy,de azért nem annyira az én világom a festegetés.Ezt csak Balázsnak készítettem hosszú heteken keresztül,nem hinném,hogy lenne még egyszer türelmem hozzá :D Így is még be kellene ezt is fejezzem,nem lenne sok hátra,csak egy pár ecsetvonás,pl a hódnak nincs keze, a nádnak nincs szára,de még erre sem vagyok képes. :oops: De örülök,hogy ennyire tetszik nektek,jó érzés ám.

Nannó-remélem igazad van,és tényleg jó úton haladok gyereknevelés terén,majd ha az én Balázsom is akkora lesz mint a Tied kiderül :D :D

macarella
 
 


Boldog első fordulót Daninak!!!!!

macarella
 
 


Sziasztok!

Nem jövök mostanában túl sűrűn, de elég zűrös napjaink voltak. Pénteken kerti partiztunk 8) , közben eladtuk a régi lakásunkat (egy csomót voltunk ügyvédnél héten emiatt).
Tegnap itt volt egy barátnőm a hasonkorú kisfiával meg egy másik barátnőm a kutyájával...... Kicsit elfáradtunk, de nem unatkozunk!

Tegnap voltunk Emmával ortopédián (elvileg csak rutin járáskori kontroll), a doktornő szerint a jobb talpélre dől a lába, ezért spec. kiscipőt kell csináltatnunk és a lakásban is hordani. Nem vagyok megjiedve, nem nagy dolog, majd elmúlik. Egyedül az zavar, h cipőt kell rá adnom a lakásban is, ami sztem nem kényelmes.
Ti voltatok ilyen korban ortopédián? Volt valakinek hasonló "problémája"?

Emma, Balázs és a Timi- fiúk nagyon szépek!

Kriszti: Balázs szoba szuperjó, nem semmi csaj vagy! Állandó pürgés, saját faldísz, állandó jókedv!!! Komolyan irigylem a párodat, meg Balázst is a szupermamiért!!!! :oops: :D

Fatima: csak szólj, ha csináljak valami kaját! :lol: :wink: De szenya vagyok! :oops:
Tényleg, hogy bírod? Tareknak majd mikortól kell tartania, 18 éves korától?

Ja, és úgy néz ki, h áttértünk az egyszeri alvásra. Viszont reggel fél 6-ig sem bírja ki egyhuzamban az éjszakát Emma, fél5 körül ébred, tejciizik, aztán köztünk alszik tovább! :oops: TAlán egyszer azért majd megtanul tovább aludni! :?

Zsu
svs
 
 


BOLDOG FORDULÓT DANINAK!!!!!!!!!!!
timi gyere gyakrabban!!!

zsu örülök, h jöttél! a nagy pörgésben ránk is szakíts egy kis időt :)
sajnos ortopédiailag nekem nincs tapasztalatom :? nem nézeted meg még vkivel? mert pl nekem volt olyan szemorvos aki a -0.5ös szememre szemüeget írt fel és volt aki azt tanácsolta h rá se hederítsek, ha a szemem kicsit erőlködik az jobb neki, mintha ellustul. an szóval azt akarom ezzel mondnai, h nincs e túldimenzionálva? mi pl nem is voltunk 1 évesen ortopédiai kontrollon.
kerekpocak
 
 


Kép Kép
kerekpocak
 
 


és samu ennyi idősen:
Kép
kerekpocak
 
 


Zsu-nálatok is pörög az élet rendesen :D :D Na de akkor jó az élet,ha zajlik nem :D :D Én is kikérném más szakember tanácsát is a helyedben,tényleg mindenki mást mondhat.Lehet,ha magától is helyreáll a kicsi lába Emmának,akkor meg minek kínozni cipőkkel.Amugy te hogy látod,furcsán jár Emma?
Én alapjáraton ilyen vídám természet vagyok,nehéz nálam kihúzni a gyufát.Valahogy így lettem kódolva szerencsére.Mindig megpróbálom a pozitív oldalát nézni a dolgoknak,és amióta megszületett Balázs ez még csak fokozódott.Annyi mindenen lehetne keseregni,de minek,mikor annyi minden van aminek örülni is lehet.

Zsófi-jajj anyira drága Jónás.milyen ügyesen tartja a kis fejecskéjét.Olyan kis zabálnivaló pofija van,úgy megszeretgetném egy kicsit :D :D Most már annyira látszik,hogy rád hasonlít,és nézve Samu akkori képét szerintem totál külömböznek.Samu kis szöszke,és szerintem Jónás barna lesz nem?

macarella
 
 


Na húzok,jön az esti szertartás,annyira imádom :D :D Olyan édes Balázs ahogyan alszik el.Gügyög magának,meg vigyorog nagyokat.Olyankor megtudnám enni a kis pofiját.

macarella
 
 


Üdv Zsu, tényleg jöhetnél gyakrabban! Meg mutii Emmusról képet, de tényleg! Nagyon kiváncsi vagyok rá!

Zsófi, hát ez a fiú tünemény, nagyon aranyos! Mekkorát nőtt! Szépen tartja magát látom :)
Samut is tök fel lehet ismerni, hihi :)

Én ma melóztam meg bevásároltam, úgyhogy kemény 5 órát apázott Emma.
Jövök még...

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Fatima! Én megemelem a kalapomat előttetek! Ezt így kibírni...

Efis! Csúcs ez a pokrócos kép Lucáról!!!

Kriszti! Én a fele kézügyességedet átvenném! Balázs annyira cuki! Kész "felnőtt" pasi.

Niki! Nagyon édes Emma! Milyen komoly képpel nézi a vizet. Mit figyelt ennyire?

Timi! Boldog 1. hófordulót Daninak! Nagyon szép kisfiú!!! A szüléstörténetet én is megszavazom!

Zsófi! Jónás nagyon ügyes, szép kisfiú!!!

Rólunk: bírom még amit megfogadtam, bár nagyon nehéz. Csütörtökön műtötték anyóst, bementünk hozzá, megkérdeztem h hogy van, erre nézett rám nagy bociszemekkel. Csak annyit tudtam mondani: jó-jó, tudom h hülye kérdés, hogy lenne az ember műtét után... Közölte, h hát igen. Na onnantól meg se szólaltam. És nem húzom fel magam ilyneken...
Petrán kiütések vannak, kaptunk beutalót bőrgyógyászhoz, reggel kell menni. Emellet tuti be fog lázasodni, (mondta a doki).

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Edis! Bocsi a neved rosszul írásáért!!!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


hihi majd teszek fel jobban sikerült képet is jónásról :) ezen drága nagyfejű :)
kerekpocak
 
 


Jó estét

:lol:

Nyaralós képeket holnap feldobom.

Timi nagyon helyesek a fiúk!! Szüléstörit várjuk!!!

Zsu én az ortopéd orvosokról nem vagyok valami nagy véleménnyel, tapasztalat sajnos. Mindenképpen kérd ki több ovos véleményét mert ha esetleg mégsincs gond egy cipő sokat ronthat!!!

Fatima kitartást a ramadanhoz!! Tareknak mikortól kell ebben résztvennie? Nyilván nem mostanában, de ez csak felnőttekre vonatkozik? Még vizet se lehet inni? Ha meleg van sem? Tényleg érdekel, nem kötekedni akarok....

Kriszti jöhetnél hozzánk is festeni :lol:
Ma végre kaptam autót!!!! Annyira örülök, így már nem kell a férjemre hagyatkozni ha el akarunk menni valahová Julival. :wink:

És dolgozni is fogok, itthonról de ezt majd holnap kifejtem, mert kicsit bonyolult.


Jónás tiszta anyukája :wink: Na de majd élőben is megvizsgálom :wink:

Puszi mindenkinek, igyekszem gyakrabban jönni!!!!!

Klári
Kép
ganti
 
 


Sziasztok, én is bejelentkezem.

DANINAK BOLDOG 1. HÓFORDULÓT!
Timi, örülök hogy jöttél, nagon szépek a fiaid! Én azt szeretném megkérdezni, hogy hol lehet ilyen jó alvó gyerekeket "venni"? :D
A szüléstörit kötelező feltenni nekünk, főleg ha már kész is van.

Niki, nagyon aranyos Emma Apával a parton! Szép család vagytok!

Zsófi, milyen stramm kisfiú Jónás, nagyon szépen tartja magát! Samu milyen kis vigyori volt már akkor is. :wink:

Kriszti, nagyon ügyes vagy! Én ha szeretnék sem tudnék ilyet festeni. Sajnos a pálcikaember a maximum. :?

Rólunk, sokat jövünk megyünk a szeptember nálunk a szülinapok hónapja. Ezért hol itt-hol ott ünnepelünk.
Szonja egyre több szót mond már, és iszonyatosan akaratos. Egész nap fel akar jönni a kezembe, és mutogat, mondja "az" én meg találjam ki mi az az az. Persze mindig olyan dolog kell neki, amivel nem lehet játszani.
Voltunk szemészeten, tőlem örökölhetett rejtett kancsalságot, de sajnos rossz helyre küldtek minket, és nem tudták megvizsgálni a szemét, mert még túl kicsi azokhoz a gépekhez. Voltunk bőrgyógyászaton is az ekcémája miatt. Elmentünk egy magánklinikára, ahol jó pénzért nem mondtak semmi újat, viszont ajánlottak egy fürdetőt, és egy testápolót, amit nem lehet kapni. Tök jó. Utólag fölöslegesnek érzem, de mot már mindegy. Tudom mitől jött ki, szóval szépen kordában tudjuk tartani.

Na elküldöm

Nelly

Kép
breeki
 
 


mitől? jónás is ekcémás..
kerekpocak
 
 


a fürdetőtől. ha visszagondolok, akkor 5 hónapos kora körül amikor elősör kijött, akkor kezdtünk volna babafürdetőt használni a gyógyszertári helyett. Szegénykém, és viszket neki? Hol jött ki?

Nelly

Kép
breeki
 
 


nyak-kar-láb de nagyon pici, nem vészes. samunak is volt. nem viszket neki sztem.
de neki nem a fürdetőtől van. hmm.
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Annyira jó visszatérni ide! Köszönöm a fogadtatást, nagyon jól esik!
Köszönjük az első hónapos gratukat!

Niki!
Hogy kire hasonlít Dani? Érdekes dolog ez...
Amikor Annamari odatartotta az arcomhoz még a műtőben, már akkor láttam, hogy más mint Balázs.
Annak ellenére, hogy vannak képek, amiket ha együtt nézünk,akkor le sem tagadhatják egymást, hogy tesók.
De alapvetően Bala mininek tiszta öcsém illetve én volt egy-két Apa vonással.
Dani fordítva. Tiszta gyerekkori Apa egy-két anyai vonással.
Aztán persze ez majd változik, mert Bala mostanra lett tiszta Apja. :D Mind kinézetre, mind jellemére.
Meg kellett hogy állapítsam mostanra, hogy az apai gének igen csak taroltak a fiúknál.

Kriszti!
Én alapjáraton ilyen vídám természet vagyok,nehéz nálam kihúzni a gyufát.Valahogy így lettem kódolva szerencsére.Mindig megpróbálom a pozitív oldalát nézni a dolgoknak,és amióta megszületett Balázs ez még csak fokozódott.Annyi mindenen lehetne keseregni,de minek,mikor annyi minden van aminek örülni is lehet.

mintha csak én írtam volna (még a név is stimmel, csak nálunk egy Danival is bővíthatő):D én is ilyen jellem vagyok :D irigyelnek is miatta sokan. Talán annyi, hogy most a hormonok miatt néha depisebbnek éreztem magam, de azt hiszem ez még elmegy.

Visszanéztem képileg. Hihetetlenül jó lett Balázs szobája. Nagyon ügyi vagy! Én is ilyen "merényletre" készülök a fiúknál, csak idő kéne. No meg nekem az első alapötletem az volt, hogy nem a falra festem őket, hanem valamire, amit a falra tudunk úgy rögzíteni, hogy utána el lehessen távolítani nyomtalanul, hogy folyamatosan frissíthessük a látványt a fiúk igényeinek megfelelően. Csak még nem találtam meg az erre megfelelő megoldást.
Egy kérdés: Milyen festékkel fesstetted a képeket?

Zsófi!
mi vagyunk az egyetlen 2 gyerekesek....

Ez nagyon jó :) Ha már ketten vagyunk, akkor nem vagyunk egyetlenek :)
A kétgyerekes tapikban meg benne vagyok :), csak gyanítom, hogy egyenlőre én fogok kérdezni, s Te javasolni. :)
Nagyon jók a képek!
És nálatok is elmondható: le sem tagadhatják a gyerkőcök, hogy tesók, de mégis teljesen mások. :D Jónás tényleg tisztára anyja fia :)

Nannó!
Hopi :) Azt hiszem nehéz lesz lekörözni rangidőben a fiadat a babáinkkal :) No de majd az uncsi beállhat a gyerkőink közé, márha aktuális lesz (tényleg van rá esély mostanában?)
Annyira jó, hogy lett egy Nagyink :D

Zsu!
Emma tapiját azt hiszem én is megnézetném még min. még egy dokival. Annyira mást tudnak mondani.
Pl.: Bala régi házidokija (most váltottunk a költözés miatt (szerencsére)) pl. közölte a hároméves kontrollon, hogy : "Kedves Anyuka! Mindig lábujjhegyen jár ez a gyerek? Mert azt tudja hogy nem jó ugye?" Mondom erre én (sajna csak magamban): "Ha jéghideg kövön járatják pucéran, akkor igen!" S beutalt minket ortopédiára. Nem ezen felbuzdulva, hisz Bala járásával láthatólag semmi gond, de most megyünk majd velük jövőhéten ortopédushoz (Dani: csípőszűrés, Bala: gerinc- és járásvizsgálat).

Nelly!
Ez a szemész dolog is hasonló, mint az ortopédia...
Nekem pl. a 4-es szememre a múltkor közölte az "üzemi-VIP" szemész hosszas vizsgálódás után, hogy "én magának csak egy 1,5-es szemüveget írnék fel" "Nézzük lát azzal is?" A legnagyobb számot sem láttam vele Aztán amikor pakolgatta a lencséket és elérkeztünk a 4D-hoz, megjegyezte suttogva, hogy tényleg kell. Aranyos nem? :shock: :roll:


Ekcéma: anno nekünk is attól lett, hogy elkezdtük a kereskedelemben kapható ilyen-olyan habfürdőket használni. Le is állított minket a doki, hogy mivel érzékeny Bala bőre, így felnőtt korában is használhatja majd a fürdetőkrémet, az nem fogja kikezdeni a bőrét. Mondjuk azóta megtaláltuk azt a habfürdőt, amit most nyugodtan használunk. Mondjuk fürdés után nem vesszük ki habosan, hanem letusolunk róla minden habfürdőmaradványt.


Elküldöm, aztán felteszem nektek a kisregényünk... :) Ha furcsa lesz, ahogy kezdtem, s ahogy befejeztem a történetet, az azért van, mert akkor kezdtem, amikor hazajöttünk, s bejelentkeztem nektek, s tegnap fejeztem be. Így az eleje és a vége között van egy hónapnyi időutazás. :wink:

Puszi mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm Zsófinak, hogy megírta nektek Danink érkeztét és Boldog Szülinapot Samunak így utólag!

Köszönjük szépen a gratulációkat!

Jelentem, ezennel itthon vagyunk. :lol:
Igaz, hogy csak hármacskán, mert Bala benyalt valami vírust, míg mi szültünk. :evil: Pedig olyan jól ki volt minden találva.
Balázs hihetetlenül tündérien viszonyult egész terhességem alatt "TESÓ"-hoz. Imádta és várta. Mindig mondtuk neki, hogy lassan már nem fér el Anya pocakjában, s kibújik, s majd bejöttök Apával minden nap Anyához és Danihoz a kórházba, s megszeretgetheted, s megsimogathatod ... S látszott Balázsunkon, hogy már nagyon várja ezt az időszakot.
Erre persze, hogy ...
Balázsom az eddigi három éve alatt, ha lázas is volt, max. két napig, s simán legyűrt minden vírust pikk-pakk. De most...

***

Kezdem ott, hogy ugye vasárnap szültünk, s az előtte való csütörtökön jó kora reggelre hivatalosak voltunk az aktuális ctg-nkre, így Balát már előző nap átvittük Pötimamához, hogy ne kelljen legalább neki korán kelnie. Ám reggel, amikor fel kellett kelnünk, hogy induljunk, húzogatott a hasam rendesen. Mondtam Apának, hogy azt hiszem jobb lesz, ha betesszük a kocsiba a csomagokat is, abból baj nem lehet. Nos a ctg-masina is szép kis dombocskákat rajzolt, először 10, majd 5, majd két percenként, s egyre jobban éreztem a húzásokat a hasamban. Dombocskáinkat elnézve Annamari is és a dokik is azt mondták, hogy jobban járunk, ha felvesznek minket az osztályra, s vissza-vissza járok ctg-re. Vagy ha a fájások tekintetében erősödés van, vagy elfolyik a magzatvíz, akkor nyomás fel a szülőszobára. Úgyhogy Anya bent maradt a kórházban. Igen ám, de ahogy megkaptam "kényelmes" kis ágyikómat, a fájásokat elfújta a forró augusztusi szellő. Nyomtalanul. Csütörtök este semmi, pénteken semmi. Egy darab dombocska nem rajzolódott ki egyik ctg-nken sem. Már kész voltam, hogy akkor minek is fekszek én bent? Ráadásul szombaton volt az ötödik házassági évfordulónk. :) Így egy kis kimenőt kértem a kórházból, amit szerencsére megkaptam, saját felelősségre hazajöhettem, azzal a feltétellel, hogy vasárnap kora reggel ctg-re jelentkezek. Apával elmentünk egy romantikus vacsira az esküvőnk helyszínéül szolgáló étterembe :), majd hazajöttünk, s orvosi tanácsra :), no meg amúgy is :) összebújtunk. No ez megtette hatását :). Hajnal 3:15-kor elkezdett ismét húzogatni a hasam, de egy ideig csak figyelgettem magam, s nem ébresztettem fel Apát, hisz az motoszkált bennem, hogy lehet, hogy ismét csak múló jóslófájásokról van szó. Aztán pisilni kellett, csakhogy az előtér közepén zutty, elment a magzatvíz. Nos ekkor már ébresztettem Apát, hogy Indulás! Az adrenalin felpörgetett minket rendesen :) A ház riasztóját simán nem oldottam le, így hajnalok hajnalán az egész környéket felébresztettük egy pillanatra, jelezve, hogy Zsebi elindult. Majd a kórházig vezető út is érdekesen zajlott. Úgy éreztük, hogy mindenki elénk hajt ki és direkt totyog, hogy minden közlekedési lámpa csak nekünk vált pirosra, s órákig piroslik, hogy minden kátyu elénk ugrik. Pedig alapvetően (így utólag visszagondolva) sehol senki nem volt az utakon, s simán beértünk (kb. 20 perc alatt). Volt még egy pánikunk a kórházba menet: Apának eszébe jutott, hogy éjszaka nincs ám nyitva a szülészetnél lévő kórházi bejárat, csak a felső kapu. Onnan pedig igen csak kacifántosan lehet lejutni a szülészethez. Egy mázlink volt: Apának hihetetlen memóriája van (mert persze a térkép mért is lett volna nálunk), s egyből lenavigálta a dolgokat a hároméves emlékeire hagyatkozva :) (még Bala idejéről). Anya kocsiból ki, Apa leparkol. Addig Anya hihetetlen gyorsan (hogy hova rohantam ennyire, passz :)) felrombolt a szülőszobához, hogy: "Itt vagyunk, szülni akarunk!"
Annamarit még itthonról felhívtuk, hogy indulunk, mert elfolyt a magzatvíz. Viszont a dokimat már előre sajnáltam, mert amikor elköszöntünk egymástól szombaton reggel, akkor óvatosan figyelmeztetett minket (az "összebújós jó hétvégét" javaslatának ellenére), hogy ha lehet, ne ma szüljünk, mert esküvőre hivatalos. No de szerencsére mire mi beértünk, már egy másik kismamija behívta, s már javában szültek. Így megnyugodtam, hogy nem mi "rontottuk el" a lagzis szabad estéjét.
Dokim megvizsgált, s egyből láttam rajta, hogy a hőn áhított természetes szülésünknek valszeg lőttek. Ugyanis külső-, belső méhszáj teljesen zárva leledzett, s a vizsgálat közben távozott magzatvíz már mekónius volt, azaz Zsebi/Dani nem érzi jól magát odabent (oxigén hiány), s minél előbb jó lenne kint tudni. Ám ez a zártságomnak köszönhetően természetes úton nem ment volna. Megvizsgált az ügyeletes doki is, a dokim referált neki az előzményeinkről (korábbi császár + nagy baba), s eldöntötték sorsunkat, azaz mehetünk valamelyik szülőszobára, de nem szülni, hanem a császár előkészítése végett. Innentől kezdve nem rajtunk múltak a dolgok. Annamari előkészített a műtétre, majd áttoltak a műtőbe. Ott megkaptam a gerincérzéstelenítőt, "felpakoltak" a műtőasztalra, felszereltek mindenféle kütyükkel, elbarikádozták a látóterem, hogy ne lássak a "szülésemből&" semmit. Az érzéstelenítő hihetetlenül gyorsan hatott, s hirtelen meg is ijedtem, hogy meddig kúszik fel a hatása, mert kezdtem nehezen venni a levegőt, de megnyugtattak, hogy mindjárt jobb lesz. S tényleg, igazuk volt. Ismét rácsodálkoztam, hogy hányan vonulnak fel egy császárhoz (3 doki, 2 anesztes, 1 műtős asszisztens, 1 beteghordó, 1 szülésznő, 1 gyermekorvos). Lefertőtlenítettek (mondjuk ezt már érezni nem éreztem), s elkezdődhetett a "szülés". Odáig viszonylag gyorsan eljutottunk, hogy "Akkor most kedves Tímea egy nagy nyomást fog érezni, s kiemelik a babát." Nos igen, ez rémlett Bala születéséből, de akkor tényleg csak egy nyomás volt és kint volt a kis Prüntyő. De most vagy tíz percen keresztül (néztem az órát) próbálták kiszedni belőlem Danit. Nem láttam ugyan a dokikat az elém tett lepeltől, de hallani hallottam, hogy igen csak leizzadtak és elfáradtak ezen tíz perc alatt. Én csak azt éreztem az egészből, hogy a toszigálások, húzások, nyomások hatására majdnem leestem a műtőasztalról. És kezdtem pánikba esni, hogy "Most meg mi van? Még a végén valamijét eltörik Daninak, mire kiveszik a pocakomból." Aztán mire ez pont átfutott az agyamon, felsírt DanóManónk 2008.08.03-án 5:35- kor :). Elrongyoltak vele, s "rendbe tették" pillanatok alatt, s Annamari már jött is vele vissza, hogy odatartsa a fejemhez egy anyai puszira, s szemlélődésre. Ami hihetetlen meglepő volt számomra, hogy milyen kis meleg volt a Lelkem, s hogy ahogy megkapta a puszimat, elhallgatott :). Annamari megnyugtatott, hogy minden rendben van vele, s viszi is tovább Apához.
Innentől kezdve engem fél óra alatt "összestoppoltak", ami azt hittem sose ér véget. Ráadásul kialakult egy "idegrángás" a jobb kezemben, ami szörnyű érzés volt, s csak nyugtatni tudtak, hogy majd idővel elmúlik. No de addig akaratlanul rángatódzott a kezem :(
Mikor készen lettek velem, összenyaláboltak a műtőasztalról, s már vittek is le a kórterembe. Szobatársaim meglepetten néztek, hogy úgy volt, hogy csak ctg-re jövünk vissza reggel, arról nem volt szó, hogy műtőskocsin, s pocak nélkül látnak viszont.
Nos ezután jött egy igen hosszúnak tűnő, nehéz, s fájdalmas nap, aminek a végén már sétálgatnom kellett pár lépést Apa oldalán. Szerencsére Danit korán kiadták, így velünk lehetett, bár nekem jó ideig csak a plafont szabadott néznem. Aztán ahogy eljött az idő, hogy az oldalamra fordulhattam, Apa mellém tette az ágyra, s jobban szemügyre vehettem Daninkat.

***

Reggel telefonált Anyósom, hogy Bala még mindig lázas, s fájlalja a gyomrát, így nem jönnek megnézni a Tesót. Én már ekkor sírógörcsöt kaptam, hogy szegény Balám, pedig hogy várta ezt a pillanatot, hogy bejöhet majd Danihoz. Aztán Bala csak nem javult, sőt :( kiderült, hogy vírusos torokgyuszija van, így a legjobb, ha messzire elkerüli a legifjabb családtagot, míg teljesen rendbe nem jön. Ő is és én is teljesen padlón voltunk lelkileg. Apa átjárt hozzá ugyan, de Ő sem merte nagyon megszeretgetni, nehogy áthozza nekünk a vírust. Mi már itthon voltunk öt napja, amikor a doki engedélyezte Bala hazajövetelét. Addig nem is mertük neki elmondani, hogy mi már régebben itthon vagyunk Danival. Úgy tudta, hogy még mindig a kórházban vagyunk, s hogy mi is csak aznap jöttünk haza, amikor Anyósomék Őt hazahozták. Hát nem volt egyszerű.
De szerencsére mára minden rendben, azaz pontosítok, már más gondokkal küzdünk...
Ugyanis hétfőn elkezdődött az ovi.

Ám visszatérve: Bala imádja Danit, s segétkezik mindenben. Gondot jelentő féltékenység szerencsére eddig nem ütötte fel a fejét. Kisebb visszaesések voltak (pl.: pár éjszaka bepisilt; elkezdett oázni, ha Dani sírt; cumisüvegből akarta inni a teát, de csak ennyi).

Az ovi már más téma, de azt hiszem azt majd két hét elteltével összefoglalom nektek egyben, hogy hogyan éltük meg a beszoktatást. Egyenlőre elöljáróban csak annyit, hogy az én nagy fiam tegnap, az első nap simán megpattant az oviból, s az amúgy gyerekbiztos kapubejárón kívül tudta magát, s elindult haza... :shock: :roll: :wink: :evil: :oops: 8)

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Most nem leszek nagyon, mert lelkileg nem vagyok túl jól (ne aggódjatok, nem komoly).

Timinek jöttem írni, hogy nagyon szép a szüléstörténete, ilyenkor mindig végigpörgetem az enyémet is.
Természetesen gratulálni is szeretnék Dani babához, kis tündér. :)

Az ovis sztori meg nagyon durva. :shock: Hogy lehetséges az, hogy egy kisgyerek kiszökhet az oviból?? Kíváncsian várom a történet folytatását.

Olvaslak titeket csak valahogy most kedvem nincsen írni. Bocs csajok :(

Edis

Kép
ediske
 
 


Timi, nagyon jó volt olvasni a szüléstörténetet, meg is könnyeztem.
Az emberben óhatatlanul előjön a saját szülése és mivel én is császárral szültem, tök előjöttek az emlékek.
Hallottam már mástól is ilyet, h. sokáig húzták-vonták, mire kiszedték a babát. :roll: Nem is tudom, h. ez miért van.
Még aznap felkelhettél? Nem volt migrénes fejfájásod?

Szegény Bala, h. pont akkor kapta be ezt a vírust :x De most már akkor jól van és együtt a család!

Elindult haza az oviból? Micsodaaa?
:shock: Jézusom! Ennyire nem figyeltek oda, basszus?
Amint tudod, fejezd be a sztorit, mert megöl a kiváncsiság! Jól itthagytál minket befejezetlenül...

Kép
niki30
 
 


Edis, bármi is zajlik ott belül, küzdj meg vele és győzd le! Remélem hamarosan jössz!

Kép
niki30
 
 


Timi, nagyon megható a szüléstörid! Annyira jó olvasni másnak a szülését, szinte újra átélem a miénket.
Nagyon durva, hogy meglógott az oviból! ennyire nem figyelnek, egy 1. napos gyerekre? Hogy lehet ez? Hol tallták meg? Mesélj tovább, megesz a kíváncsiság!

Edis, sajnálom a rossz hangulatot, remélem hamar elmlik, és jössz újra!

Zsófi, voltatok dokinál Jónással? Kapott rá valamilyen krémet? Az ekcémás bőrnél alapvetően a megfelelő "testápolót" kell megtalálni. Azért alakul ki, mert a szervezetükben kevés az az anyag, ami a bőr zsírzásáért felelős, ezért berepedezik, kipirosodik, kisebesedik a bőrük. Ha megvan a megfelelő ápolókrém, akkor nagyon ritkán jön elő.

Timi, melyik fürdető jött be nektek?

Nelly

Kép
breeki
 
 


Mindenkinek: talán tegnap hallottam a rádióban, hogy bevezették a „kismama” BKV bérletet!!! :) (azt hiszem 3250 Ft, de részleteket nem tudok róla)

Edis! Ne szomorkodj! Kép Kép Kép

Timi! Én is hol mosolyogtam, hol könnyeztem a szüléstöriden. :D
Nagyon elgondolkodtató ez az oviból való meglógás történet! Az óvónők hogy reagáltak? Mit mondtak saját mentségükre? Hogy figyelnek oda a gyerekekre, ha ez megtörténhet?!!! Engem kiráz a hideg. :shock:

Zsófi! Jónás nagyon édes! Már egész nagyfiú, azon a könyökölős képen. Én még nem régen „ismerlek” titeket, de már azóta is óriási a fejlődés, amit produkált.

Zsu! Orthopédia: én is Zsófi, Kriszti, Klári és Timi fenti véleményéhez csatlakozom.
A természetes működések fejlesztik a legjobban és a leghelyesebb irányba az ember bármiféle szerveit. (Tényleg, ahogy Zsófi is írja, a szemnél is így van: HA NEM OKOZ HIBÁS, CSÖKKENT MŰKÖDÉST, és nem romolhat tőle a helyzet, akkor lehet egy kicsit hagyni „dolgozni”, hogy önmaga javítsa ki magát. Nyilván egy öt dioptriát igénylő szemet nem lehet segédeszköz nélkül hagyni, meg egy törött lábat sem…) Talán beszélj még egy-két dokival és azután józan anyai ésszel „átlagolj”.

Teri! Beteg ember nyűgösebb – most végképp ne vedd fel az anyós-megjegyzést.
Mit mondott a gyerek-doki a kiütésekre?

Fatima! Ez a nagy meleg (az evésről való lemondást illetően legalábbis) talán „segít”, de az innivalóról való lemondás akár veszélyes is lehet – nem?!
De a babanet remélhetőleg nem tilos most! (De jöhetsz napnyugta után is. Rég láttuk Tareket!)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 15:33-kor.

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Én még jobban eltűntem, mint Timi, és nem is várható, hogy vissza tudok csatlakozni, amit én iszonyúan bánok, mert nagyon jól érzem itt magam mindig, de ez van. Néha-néha olvasgatok, de már egyáltalán nem tudom követni az eseményeket.

Most is csak azért ugrottam be, hogy gratuláljak Timinek és nagyon jó egészséget kívánjak!!!! :) Wiwen is csekkoltam, hogy milyen édi a pici.

A képeket azért mindig végigpörgetem, valamint a talikra most is ígéretet teszek! Úgyhogy légyszi, ha megint felmerül valami, akkor keressetek. Illetve a blogból néha azt is meg lehet tudni, hogy mi van most éppen a tündérkisfiúval :) Aki is egyébként ovis nagyfiú már, a munkahelyemhez közeli oviban :wink:

Szóval nemtom mikor jövök, de tudnotok kell, hogy nagyon hiányzik ám az itteni élet :)

Pusz.A.
tündérkisfiú
 
 


Timi nagyon jó a szüléstörid!! Furi lehet a császár :roll: Már ahogy rángatnak hogy kijöjjön a bébi. Ez az ovis dolog elég gázul hangzik. Akartam is kérdezni, milyen Balának az ovi. Nálunk is hamarosan aktuális 8)

Tényleg Niki mikor kezditek a bölcsit??

Nelly kitartást Szonja akaratosságához!!

Edis bármi gond is van, remélem hamar túlleszel rajta!!!

Rólunk:

Juli is igazi hisztikirálynő tud lenni, mostanra eszközök egész tárházát beveti hogy megpuhítson. Pl.

Érzelmi zsarolás:ha valamit nem szabad neki, közli hogy : Akkor sírok.

Csapkodás: Tegnap úgy bevágta fél kézzel az ajtót hogy csak lestem :shock:

Nyafogás, az üveghangú legidegesítőbb fajtából

Kb ilyen párbeszédek vannak mostanában:

Mami vígasztalj meg!!

Én: Miért?

J: Mert hisztis vagyok.


:twisted:

És sajnos/szerencsére nagyon maximalista. Ha valami nem tökéletesen sikerül neki (még ha már a kicsi is eredmény lenne az ő korában), akkor ideges lesz, eldob mindent, és még a tetejébe, ha megdícsérem hogy azért milyen ügyes volt, meg ő még pici, stb. akkor meg is sértődik.

Szóval elég küzdelmesek a napok néha, de azért igyekszem kezelni. Mostanában sokat hagyom emiatt egyedül játszani, mert ha én javaslok neki valamit, az úgyse jó. De úgy látom, ezt igényli is, mert ha maga talál ki dolgokat úgy jobban ki tud bontakozni.

Munka: Apukám egyik külföldi ismerősének fogok dolgozni, itthonról, viszonylag keveset, nagyon jó pénzért. Adminisztratív munka, de elég érdekes, és tényleg keveset kell vele foglalkozni (heti pár órát), de mivel az illető külföldi, fogalma sincs arról, hogy Mo-n milyen keveset kéne ezért fizetni, ezért aztán sokat fizet. :lol:

Na megyek, Juli alszik, kihasználom az időt!

Anita azért néha nézz be :wink:

Klári
Kép
ganti
 
 


timi nagyon jó volt a születéstörténeted. ugye eléggé hajaz az enyémre :) nekem is magzatvíz el, kórházba be, zárt minden így csaszi.

nagyon jó, h egyelőre nincs féltékenység, reméljük nem is lesz. nálunk csak biz. regresszió volt tapasztalható: samu nem hajlandó nagyon azóta A-ból B-be sétálni, csak babakocsival (milyen jó, h van a tesókocsi), ill, ha a babát felvisszük a 2. ra akkor őt miért nem?

mostanában (ez független jónástól) 2 napja megint virrasztunk éjjel. lehet h jön a hátsó rágó, vagy vmi rosszat evett, v para van, mindenesetre a 3 részletben össz 5 óra kicsit kiborít. és jónás ma nem alszik du, úgy döntött. :)

egyébként lelkileg én sem vagyok a toppon, de ezt itt nem részletezem, sok mindenki olvassa a topikot. nálam sem komoly. én csináltam vmiből nagy ügyet (magamban) amiről rögtön látszott, majd 1000%ig kiderült, h semmi sincs benne, mögötte. mégis kiborított. hülyén működünk mi nők (vagy csak én). magamban felturbózok vmit, jól belelovallom magamat, majd amikor kiderül, h hülyesélg volt, akkor sem tudok le-megnyugodni.


:? :? :? :? :?
kerekpocak
 
 


anita: gyere máskor is!!! én olvasom a blogot és mindig várlak is!
klári: meló jól hangzik! de édes drága tudatos nagylány juli!!!!!!!! nagyon fifikás! sztem neki nagyon szép lelke van!!!!

timi:ovi :shock: :shock: :shock: :shock: nagggyon brutál!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Ma 3 gyerekes pesztrát vállaltam. Sógornőmék két gyerekére vigyáztam (Máté 3 éves, Fanni 1 éves) és a sajátomra.
Velük nem is volt semmi gáz, de az enyém iszonyú féltékeny volt és csapkodta a kis Fannit, ilyenkor rászoltam erélyesen, majd ez nem használt, megmutattam, mit csinált Fannival és hogy ez neki hogy esik és felemeltem a hangom, erre ő is elkezdett sírni, úgyhogy két síró gyermek....Zsófi! Én ehhez nem vagyok hozzászokva. (lehet h. most mosolyogsz, hiszen ez két gyerekeseknél akár mindennapos is lehet).

Na de egyébként tök jó volt.

Anita, tényleg ritkán jössz, de hát a dolgozó nő sorsa ilyen... :)
Írj azért az oviról.

Klári, mi 15.én kezdünk :)
Julinak van dumája. Ezeket feljegyzed, ugye? Annyira bírom, mikor ilyen jó dumájuk van.
(ma Máté is kérdezi, hod vad, mondom jól, köszönöm, és Te, erre; én is jól köszönöm)
Nagyon jól hangzik a meló/pénz, nincs még egy szabad hely?
:lol: :lol:

Zsófi, én is ilyen vagyok ám, minden hülyeségbe bele tudom magam lovalni, még ha a valóságban nem is úgy van.
Ha már itt tartunk, én sem vagyok a helyzet magaslatán, de ez egy elég mély dolog, mondhatni gyerekkori sérelem....
próbálom kezelni és próbálok segítséget kérni.... :?

Kép
niki30
 
 


Nem is meséltem;
hogy Emma ennyit iszik/pisil, fel kell ébresztenem éjszaka, h. kicseréljem a pelusát, mert már nem egyszer úgy átázott neki mindene, h. kompletten húzhattam ágyat az éjszaka közepén.
Szóval ha nem kelek fel és nem keltem fel, akkor így járunk, ezért megelőzöm most már (ha el nem alszom).
Csak az motoszkál bennem, h. lehet, végig is aludná az éjszakát? :roll:

Meg mostanában iszonyú bújós, nem tudom mire vélni. Eddig nem volt ennyire. Ha leszidom pl. akkor elkezd pityeregni és jön utánam, míg fel nem veszem.

Kép
niki30
 
 


jaj niki, durva ez. mondjuk én a mai dologgal kapcs. voltam kiakadva. te ha jól sejtem vmi családi cucc? testvér dolog?

sztem vigyázni 2 gyerekre sokkal nehezebb min a saját 2 gyerekeddel, szal sztem le a kalappal niki!
én gondolni se akarok most ilyesmire. h még plussz 1-2 haver :)
kerekpocak
 
 


Aranyosak vagytok, h ennyit foglalkoztatok az ortopédiai kérdéssel. Bevallom, nekünk eszünkbe sem jutott megkérdőjelezni a doki diagnózisát :oops: , de bogarat ültettetek a fülembe, lehet, h mégis megmutatjuk másik dokinak is!
Nannó: uilyen cipőt kapunk mi is, h ferde a talpa.

Jónás már kész kisember! Azok a hatalmas szemei!

Nelly: neked is most lesz a szülinapod?
A rajzversenybe én is benevezek: nekem az „elefánt hátulról, ülve” a specialitásom! 8)

Timi: ez az ovi sztori tényleg nagyon durva! :shock: :shock: :shock:
Én arra lennék kíváncsi, h az óvónők ezt hogyan magyarázták?

Klári, Juli mikortól megy oviba? Megvan már a kiszemelt intézmény? Gratula a munkához, jól hangzik!

Na és akkor jöjjön néhány nyári kép Emmusról!


Kép Kép Kép

Zsu
svs
 
 


Niki, ez durva! Mi enne ha nem adnál már annyit inni neki, du.-án?
Lehet hogy tényleg átaludná az éjszakát, és annál jobb nem is kell!

Zsu, igen nekem most lesz a szülinapom.

Nagyon jók a képek Emmusról! Végre láthajuk Apával is!!!
az adidas reklámos képen, meg olyan nagy nő már... Nagyon szép kis pofija van!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Lányok, ilyet még nem láttam: a gyerekem az ebéd felénél gyakorlatilag elaludt az etetőszékben! :shock: :shock: :shock:
Máskor is ilyenkor eszik, most ásítozott már, de gondoltam még kibírja ezt a 10 percet, de nem!
Azért sikerült betennem az ágyába, mielőtt horkolni kezdett volna! :lol:


Ja igen, Niki: milyen pelust használtok? Velünk is volt hasonló pár hónapja, akkor hetekig próbálkoztam midnenféle pelussal, végül az egyel nagyobb Libero jött be!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára svs 2008.09.05 11:21-kor.

Zsu
svs
 
 


Emma de tünemény! Jajj Zsu, nagyon szép kislány!
Miket csinál mostanában? Mesélj róla!

Kép
niki30
 
 


Zsu :lol: :lol: ez jó!
Egyébként lehet, h. van valami, mert ma Emma is már szinte csukott szemmel evett, nagyokat pislogott.
Utoljára kicsinek csinált ilyeneket.

Kép
niki30
 
 


Zsu, Nelly, hát igen, ez így gáz hosszú távon, de képzeljétek tegnap vettem Liberót, egy számmal nagyobbat és az mintha jobban szívná.
Egyrészt nem ázott át, másrészt csak egyszer kellett éjjel cserélni, harmadrészt nem is volt annyira pisis a pelus. Mondjuk tegnap este talán már nem adtunk neki annyit inni.
Zsu, nálatok is volt akkor ilyen, jééé?! :shock:
A gagyi pelusoknak ezek szerinte a nedvszívó képességével van baj.

Nelly, tudod én is gondoltam arra, h. nem adok neki annyi vizet, de olyan gáz azt megtiltani, h. nah lányom nem ihatsz többet. Más anyuka örülne, ha csak a felét meginná a gyerek...
Szóval ez nem olyan könnyű, mint pl. megtiltani neki, h. nem ehetsz édességet.

Kép
niki30
 
 


nekem a fürdőzős-mosolygós kép a kedvencem! ISZONYÚ ÉDES RAJTA!!!!!!!!!!!!milyen szép a kendője!!!
az első képen meg csodaszép a ruhában!!
kerekpocak
 
 


Ma egyébként összefutottam a doktornővel és mondja; anyuka nézzen rá erre a gyerekre, majd kicsattan az egészségtől. méghogy cukros. különben is a cukorbetegség máshogy kezdődik és más tünetei is vannak.

(bocs, h. így több részletben írok) :oops:

Kép
niki30
 
 


Hihi, itt van Zsófi. Minden gyermek alszik úgy látszik :lol:

Kép
niki30
 
 


Köszi az Emma dícséreteket, aranyosak vagytok! :D

Jah, alvásidő van, nekünk is mennünk kéne!

Niki, hányas Liberot adsz akkor most éjjelre? Mi akkor 4-es helyett 5-ösre váltottunk, most is az van még.

Zsu
svs
 
 


Én is 5-öset vettem. Viszont Dm-esből 4-eset, az elég nagy méret. :)

Kép
niki30
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: