Új privát üzeneted érkezett!

Hahó, tegnap lázas volt a Balu, olyan szar volt, nyomtam fel neki egy kúpot.
Most egy kicsit jobban van, tegnap kihányta az ételt is.
Szerintem a pancsitól van, vagy nem tudom, de folyik a jobb szeméből a könny, az orra, és tüsszög, még az allergiára is gondoltam, de attól nem lesz lázas valaki...

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Hány fokos volt a láz? Egyébként az allergiások zöme igenis szokott az allergia kezdetén hőemelkedést vagy enyhe lázat produkálni.

De sztem Balupasi megfázott. Én mindenképp elvinném dokihoz.
Vagy ma már esetleg nincs láza?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


fridus jobbulást Balunak. Miért kúpozod még szegényt? Már nemcsak szopizik,nem bántja a pociját a szirup,sztem adj neki inkább azt. Én nurofent használok,Elizának a fogzásra is szoktam adni néha,ha nagyon szenved.
A kisasszony is taknyi,féltem,hogy Kristóftól kapott el valamit,mert ő beteg volt,torokgyulladás,jó 38-39 körüli lázzal 2 napig :cry:
De a doktornéni szerint Eliza csak taknyi a fogától-szerintem is-de azért pénteken még megnézi.
Nekem még anno a Kristófnál mondták,hogy ha már nem szopizik,akkor adjak inkább szirupot,ne kúpot,ne erőszakoljam már meg azegény gyereket. Mondjuk nekem szerencsém van,mindkettő nagyon szépen beveszi a gyógyszert. Kristóf a lázra algopirint kapott,felet,azt is ügyesen lenyelte :shock:
Vendég
 

 
 

ja,tényleg,én is szoktam lázas lenni,mikor rendesen elkap az allergia,de szerintem se félj ettől,inkább. Igaza van Krisztának.
Vendég
 


Csajok!

Áttért már valamelyikőtök a cumisüvegről a pohárra?
Mit vegyek? Sima füles bögrét vagy csőrös poharat? Vagy csak az ivás legyen pohárből, a tej (tápszer) evése maradjon még cumisüvegből?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta Elizám nem is fogadta el a cumisüveget,neki rögtön csőröspohárral kezdtem,vettem hozzá puha fejet. De tök ügyesen iszik kulacsból is,meg pohárból is. Én egyébként nem vagyok pohár-párti,nem hiszek abban,hogy a cumisüveg.miegymás leszoktat a szopiról,vagy árt a fogaknak.
Nemrég el kellett kezdeni a tápit,azt viszont szerettem volna cumisüvegből. 2 nap alatt megtanult belőle inni. Igaz,Eliza a cumit sem fogadja el.
Úgyhogy nálunk tápihoz cumisüveg,innihez csőröspohár vagy pohár,vagy olyan kulacs,aminek ilyen szilikon szívókája van...nem tudom elmagyarázni,lefényképezem majd neked,oks? :wink:
Vendég
 


Okay köszönöm!

Gondoltam olyan aventes varázsitatót vennék.
Domi szörnyen iszik pohárból, valami katasztrófa, hogy mennyire nem érzi! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz, most nekem is itatós problémáim vannak. Hiába teszem kétóránként mellre Samut, hogy igyon (sűrűbben nem fogadja el), így is egyre kevesebbet pisil, mert izzad mint a ló szegénykém (éjjel pedig kétszer is inputolt, mégis csak annyi output volt, mint egyébként nappal mondjuk két óra alatt!) Szóval nagyon itt az ideje egy kis víznek. Próbáltam az Aventes csőröset, de azt inkább ínymasszírozásra használja :D anyu szerint olyan szépen iszik pohárból itassam abból, de szerintem meg legalább a 3/4ét melléfolyatja, mert csak játszik vele, és így meg fogalmam sincs, mennyit iszik valójában. Szóval maradt a cumisüveg, ma azt fogom kipróbálni. Eddig kb 3szor járt ilyesmi a szájában, még az első hónapban, nem tudom, beválik-e. Szerintem ekkora culánál már tényleg nem okoz cumizavart vagy ilyesmit, legfeljebb néha azért poharazom is, hogy szokja.

Fridus, jobbulást a Kapitánynak! Baromi pocsék lehet ilyen melegben még lázasnak is lenni, szegény! :( Én azt hittem, hogy igazi allergia nem alakul ki, amíg ilyen pici a baba és szopik :?
danann
 
 


Azt is rágja :-(
danann
 
 


nyugi Lívi,próbálkozz csak,rákap majd az ízére. Eleinte Eliza is csak rágcsálta.
Vendég
 


Lívi!

Ha Domi nem éhes és nem szomjas, akkor ő is rágja. Azt viszont én sem engedem.
Még kell egy kis idő Samucsávónak, míg ahogy Cseriani mondta, rákap az ízére.
Esetleg sör intravénásan????
Vagy egy laza hosszúlépés??? :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hát ez biztos jobban tetszene neki, de a szemét anyja ilyeneket nem ad neki :lol: Csak a vacak vizet erőlteti :-) Na jó, próbáltuk az almalét is, hátha, de igazából az sem kellett neki. Na persze ha az is a ciciből jönne, mindjárt más lenne a helyzet...
danann
 
 


Ez van.
Cicifüggő, mint minden hapsi! :D
Majd megkérdezem, hogy Nadimo hogy áll a lecsatolható cici feltalálásával?

Keresem a többieket!
Nadimo, Timesz, Gabcsa (tudom felújítasz), Mesi (még mindig nyaral?) Hablaty, Nuncili????!!!!!
Hát hun vagytok????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nuncili! Láttalak a Kismamában, ma hozta a postás, egyből kiszúrtalak!!!

Kép
timesz
 
 


Én a múlthaviba kerestem vadul!!!! :lol:

Timesz hogy vagy?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na hát újra itt a reggel.
Képzeljétek, még tegnap szürcsögött az orrunk, de már jobban volt. Este 8-tól reggel 2.30-ig aludt egyszer, akkor csak a cumit kérte, majd fél 4-kor cicizett, 5-től fél 7-ig meg ismét aludt.
Ja, 4-5 között aludt tovább.
Sokat aludt, én már kevésbbé, melegem volt.
Egyébként még cicizik...

Kép
fridus
 
 


Kriszta, én is már a múlthaviban kerestem őket, de a júliusiban vannak benne, azt hiszem a 46.-ik o.-on. Köszi, megvagyok, sikeresen túléltem az első kemót, nem hánytam, csak hányingerem volt, kicsit gyenge vagyok és fáj a lábam ahol nyomják a vénákat a nyirokcsomók! Sokat kell pihenjek, nem tudok egész nap talpon lenni. Sajnos.

Kép
timesz
 
 


Timesz!

Remélem van fizikai segítséged is!!!
Ajánlanék neked valamit: DR STEINBERGER termékek.
Semmi fixnifaxni, bogyó, meg marhaság.

Csak tökéletesen tiszta BIO levek.
A hugom kisfia ezeket issza, a céklaleve nagyon szép vérképet produkált neki. Ugye a kemo tönkretette a vérét.
BIO boltokban lehet kapni, ha gondolod, nézz utána a neten.
Szívesen viszek-veszek Neked, ha akarod !!!
Nem olcsó, nálunk 1300 Ft egy üveg, de hasznos.
A búzafű löttye (borzalmas) kiváló immunerősítő.

Csodát nem tesz, de adalék és tartósítószer mentes, bátran ihatod. Nem gyógyszer, tehát a kemot sem befolyásolja.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta! Köszi, utánanézek neki, biztos jó termék!!!! Igen, van segítségem szerencsére, mert anyósomék a szomszédban laknak és bármikor átvihetem Olit (ha már nem bírom) és anyu is sokat jön és a 75 éves nagymamám is! Jó, hogy ilyen összetartó családom van és nem lakunk messze egymástól, hanem mind egy városban!

Kép
timesz
 
 


Timesz ez tényleg jó!
Ha megengedheted magadnak, a Culevitet tudom még ajánlani.
Anyunál is bevált.
De a legfontosabb a pozitív hozzáállás és minnél kevesebb méreganyagot juttatni a szervezetbe a műkajákkal.
És hány kemóra lesz szükséged? Sugárkezelés nem lesz?


Képzeljétek csajok!
Domi 67 cm és 7410 dkg
ÉS KIBÚJT AZ ELSŐ FOGUNK!!!!!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Gratulálok az első foghoz, nekünk még mindig 5 van, de felül akar kijönni a 6.
Egyébként aludt megint Balu, csak 2-szer kelt fel éjjel, én nem tudok aludni már 2 napja, mire aludna a gyerek, addigra nekem van bajom.
Mindjárt teszek fel fotókat a kiscsávóról.
Én is megvettem a Kismama magazint, majd csak legyen időm elolvasni.

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Sztem az a baj, hogy a szervezeted megszokta az állandó kelést, és mikor Balu végre alszik, a te biológiai órád jelez... :D
Én ma veszem majd meg a kismama magazint.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta, a Culevitet már 2 hónapja szedem óránként 2 db-ot (napi 30 szem) nagy reményeket fűzök én is hozzá!!!! Sugarat egyenlőre nem kapok, mert tavaly megkaptam az adható dózist, kemót 6 db-ot négyhetente. Ma megyek vérvételre, megnézik mennyire rontotta le az első kemo a vérképemet.

Kép
timesz
 
 


Huhhh Timesz ezerrel megy a drukk!!!!

Vérkép "javítására" Dr. Steinberger féle céklalé!!!!
A hugom kisfia is most issza, szebb lett neki a vérképe tőle.

Culevit: Anyucimmal szedettem, de mivel neki nyelvgyök rákja volt, így egy idő után nem tudta lenyelni azokat a bazi nagy szemeket.
Sőt, egyáltalán nem bírt darabosakat nyelni szegénykém.
Mikor felhagyott a szedésével, akkor azt láttuk, hogy jobb állapotban volt, amikor szedte.
Szedd csak tovább, ha az orvos meg ellenzi, akkor is!

A céklalé meg színtiszta cékla, azt az orvos vélemyéne nélkül is nyugodtan.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Timesz, drukkolunk! Hittel párosítva ezek a természetes kiegészítők tényleg nagyon jók, szerintem is próbáld ki őket!

Fridus, nekem egyre gyanúsabb vagy! Szerintem eddig is te keltegetted Balut, mert unatkoztál éjszaka ébren, nem? :lol:

Krisz, gratula Dominak a fogacskához! Mostmár nagyon vigyázzatok az ujjaitokra! :-) Talán lesz egy kis nyugi, mielőtt nekiindulnak a következők...

Tényleg, mi is voltunk mázsáláson, Samu 7720 g. Centit most nem mértek, de szerintem nyúlt is valamennyit.
danann
 
 


Mi is gyarapodtunk ismét egy foggal :D
Lívi hogyhogy centit nem mértek? Mi havonta járunk,súly,centi,fej-mellkaskörfogat,fogvizit...
Vendég
 


Úgy, hogy nálunk nem foglalkoznak vele és kész. Egyszer én kértem, hogy mérjük már meg a hosszát, akkor megmérték a fejét is, egyszer meg magától megmérte a dokinéni, de egyébként csak mérlegelés van. Megnézik, látszik hogy gyarapszik, vigyorog rájuk, meghallgatja, tapogatja a doki, ilyenek, de nem méricskélnek. Mondjuk nekem annyira nem is hiányzik, én ezért nem vettem mérleget sem, mert minek stresszeljem magam, hogy a szomszéd Pistike 10 grammal többet eszik vagy két centivel nagyobb vagy ilyenek. Kinövögeti a ruháit, teper a lakásban ezerrel, alapvetően vidám (hiszti meg mindenkinél előfordul :-) ), ez látszik, így nem idegeskedem. Van, aki naponta méregeti, én pont a másik véglet vagyok. :D
danann
 
 


Ja, van egy csomó-csomó rubrika a kiskönyvében, de soha semmit nem írnak bele. biztos érdekes lenne pedig 18 éves korában visszanézni, de egészséges gyereknél tényleg csak ennyi haszna van, szerintem.
danann
 
 


Sziasztok!!!

Hazajöttünk :lol:

Krisz!
látom,hiányoltál... cuki vagy :lol:
Dominak gratula a fogacskához!

Minden hófordulós,névnapos, szülinapos Babának Gratulálok!

igyekszem visszaolvasni... kiesett 3 hét :?

ja ... én is a múlt havi kismamában kerestem,de akkor megveszem a mostanit is :wink:


Timesz!
Drukkolok!!

üdv Mindenkinek!

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok csajok, üdvözöllek titeket a kialvottak klubjában. :-)
Ma már jobban aludtam, mint tgnap, Balu is csak fél 1-kor kelt fel és cicizett, és most 6 előtt kelt fel megint.
Lehet, kezd hatni a kúp...
Csak meleg ne lenne, elviselhetetlen a szobában.
Én 2 havonta viszem a Balut mérlegelni, akkor mindig megnéznek mindent, fogat, fejtérfogatot, hogy a feje kezd-e összeforradni, mellkas, cm...Stb..
Valamelyik nap pont itt járt a dokink a környéken, férjem sétáltatta a Balut, erre mondja neki, hogy de jó egy egészséges babát látni. :-)
Erre másnap lázasodott be, de már túlvagyunk rajta.

Kép
fridus
 
 


Na és most az ígért képek.. Kép

Kép

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép
fridus
 
 


Sziasztok !

Itt vagyok és most zenei aláfestéssel irok. Ahogy beléptem az oldalra rémes zene megy folyamatosan Nem tudjátok hogyan lehet kikapcsolni ?? :oops:

Én / mi jól vagyunk. Dolgozom mostanában , csinálgatom a dolgaimat aztán csak úgy telnek a napok.
Képzeljétek tegnap elött megjött az értesités hogy megvan minden vizsgám. !!! Hurrááááá ! Most már megnyugodtam, és végre eltehetem egy rövid időre a tankönyveimet. Eddig babonából nem mertem , azóta is az asztalon vannak szanaszét. :?

Tegnap a nagylánykám fellépésén voltunk. A tánctábornak most lett vége és előadták a tanult táncokat.
8 táncot adtak elő ( keringő- bécsi és angol , rumba, szamba, táncoltak a vuk zenéjére meg a New York c. számra egy olyan revü félét..... szóval szuper volt. Meghivtuk az egész családot kibéreltünk egy egész sort :? :wink:

Teljesen fehérbe voltak öltözve, a háttér pedig fekete volt. Olyan szépek voltak és természetesen az enyém táncolt a legszebben és volt a legügyesebb ... :oops: :oops:

Krisz : gratulálok a fogacskához :P és köszi hogy mindig hiányolsz. A lekapcsolható cici ügyben nem jutottam még előrébb... :cry: :cry:

Timesz : neked sok kitartást ! Pihenj sokat amennyit csak tudsz.

Mesi : remélem jó volt a nyaralás, kipihentétek magatokat

Fridus : a melegben tényleg nehéz az alvás , de azért próbálkozz!
A képek szupik, a napszemcsis édes !!

Nuncili : ma akkor én is megyek az újságoshoz.....
:P :P


cseriani : gratulálok az újabb fogacskához :lol:

danann : nálunk is volt hogy csak kérésre mértek , de azért legtöbbször maguktól is megtették. Igaz a kiskönyvbe szinte mindig én irtam be utólag...... de azért jó volt tudni mikor mennyi az annyi. Egyébként én is hasonlóan gondolkodom mint te , nem méregetem / méregettem állandóan csak az első hetekben figyeltem jobban , aztán maradtak a eg.tanácsadások és a benyomás a gyerekröl.

Mindenkinek szép napot. nadimo
nadimo
 
 


Lívi én sem méricskélem itthon,és nem paráztat be a védőnő,ha esetleg nem annyit hízott egy hónap alatt,mint kellett volna,hisz látom,hogy jól van,fejlődik,egészséges.
Viszont errefelé még elég jól működik a védőnői hálózat,így ez nálunk kötelező. Havonta kell menni,és a védőnő is jön havonta. Mondjuk hozzánk nem,mert elég jóban vagyunk,szinte napi szinten beszélünk-nem csak gyerekekről...
Kristófot már az oviban mérik,de ha esetleg ott van velünk,mikor Elizát mérik,megméretem őt is.
Nadimo de jó,hogy újra jöttél :D
Vendég
 


cseriani : köszi :P :P :P :P
nadimo
 
 


Gyerekek, a melegtől jöttek ki szerintetek pöttyök a Balura? A pelus összecsatolásánál és a nyakincáján vannak.
Egyébként ma óta feltérdel.
Ma már párszor megcsinálta, de nem sokáig. Muszáj lesz lejjebb tenni az ágyikót.
Megyek, mert sír a babám.

Kép
fridus
 
 


Jó reggelt.
Ma fél 6-kor keltünk. Este 8 felé aludt csak el.
2-kor felébredt, virgonckodott egy órát, majd elaludt az ágyunkban, úgy kellett átpakolni.
Nem kellett neki a cicim... Csak a tea. Lehet, hogy már nem fog többé cicizni?

Kép
fridus
 
 


sziasztok!

Nadimo végreeee!!!!
Gratula lányodnak ahhoz a sok tánchoz! És természetes, hogy a Te kislányod a legszebb. :wink:

A vizsgához meg pláne gratu, látod nemhiába drukkoltunk Neked! :D

Mesi!!!

Végreeeee!!! Jól nyaraltatok? Képek vannak?

Védőnő: Domi 6 hónapos, kéthetente mérjük. Hosszat csak akkor mér a védőnő, ha olyanja van.
Fejkörfogatot a fél év alatt 1x mért.
Látogatóba sose jön.
:D Ha kérdésem van, nem ér rá.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!
köszi hogy megnéztetek minket,elég kicsi a kép ünk,de még mindig a miénk a legszebb :lol: pénteken voltunk vérvételen,ez a legfontosabb,mert 2 hete cicizünk,azaz nem volt diéta 2 hétig,tehát ha ez jo akkor ugy néz ki hogy sehogy ugyanis most is megmondta a forvnő hogy ez örökitett tehát nem veleszületett tehát ne reménykedjek hogy elmulik...hát én reménykedem...
MINDENKINEK BOLDOG HOFORDULOT!
TIMESZNEK JOBBULÁST A KEMO UTÁNRA!
GRATULA A FOGADHOZ DOMIKA!
FRIDUS!NE ADD FEL ha megnyugtat most mi is kelünk egy éjjel 4×5ször,ma reggel tök elszédültem már sztem a fáradságtol.
Megyek én is immunvizsgálatra mert valami lehet....
Sok puszi mindenkinek!

Kép
Kép
nuncili
 
 


Sziasztok, ma sem cicizett a Balu hajnalban.
Már fáj a mellem, tegnap is fejnem kellett picit, azt megitta pohárból, de ma többet fejek, mert úgy látszik, nem kell már neki.
Nem akar küszködni vele.
Majd szét csattan a mellem. Olyan göcsörtök, csomók vannak benne.
Leszokóban lesz a fiam a ciciről ezek szerint?
Viszont elfogyott a kúpunk. És ma egész éjszakát végig aludta.
Egyszer kelt fel a cumiért, de utána aludt is. Az ágya lekerült a legalsó szintre, mert már térdepel a drágám. Húzza fel magát.

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Ettől a melegtől a babák is szenvednek és az étvágyuk is csökken. Bár lehet, hogy Balu csökkenteni akarja a szopizást. Nem tudom.
Sztem csak a meleg miatt átmenetileg.

Nuncili!

Huhhh de várom a jó híreket!!!
Neked is be kell magad vizsgáltatnod?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Ezt nézzétek, csajok, tudok ülni! :-)
Kép

Fridus, szerintem a pöttyök tuti a melegtől vannak, egy pár darab van Samun is olyan helyen, ahol különösen jól tud befülledni. Bár még korainak tűnik, de lehet, hogy Balu tényleg kezd ráunni a cicire. :( Reméljük, inkább csak a meleg. Szerintem kínálgasd sokat, és ha pohárból megissza, akkor legfeljebb fejhetsz egy darabig, mert még szerintem kell neki az anyatej, még ha rántott húst eszik is :-)

Nadimo, hatalmas gratula a vizsgákhoz! Ügyi vagy! 8) A zene szerintem abból a babazenés hirdetésből jön, ami egy kis képecske a képernyő tetején, nálunk szerencsére rá tudtam állítani egy szűrőprogit, na meg a hang sincs bekapcsolva :-)

Nuncili, biztos jók lesznek az eredmények, és akkor végre megnyugodhattok!
danann
 
 


Waow!!!

Fel is ül vagy "csak" megül Samu?
Domi 2-3 héttel később kezdi el az olyan mozgásokat, ami a korosztályának kijár.
Viszont! Balesetekben sztem vezetjük a statisztikákat. :oops:

Nem tud kúszni, de valahogy eljutott a komódig és kihúzta a fiókot. Persze a feje útban volt.....

Aztán folyamatosan fejbenyomja magát a csőröspohárral

Tegnap az egyik cicafejes műanyag EU szabványos, bevizsgált rágójátékával kipeckelte a száját :? (gonosz anya majd bepisilt a röhögéstől...)
Nemtom hogy hozzta össze, neki erre érzéke van

A rácsvédő ellenére folyamatosan kidugja a kezét-lábát a rácsokon.

A takarót mindig magára húzza, aztán nem tud alóla kijönni. Lazán fuldoklik alatta...
Már pelenkával takarom be, hátha azzal nem sikerül öngyilkosnak lenni

Azután a szobaajtót folyamatosan becsukja....elképesztő mit művel pár másodperc alatt

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Ó, hát én is tudnék mesélni. Kijön már a mosdóba,kikúszik és kukucskál, a seprűt előveszi, simogatja.
Aztán a vasaló deszkát be kellett tenni az ágy mögé, mert félő volt, hogy magára rántja, most meg felfedezte, hogy ott van, és azzal zörög.
Megint porszívó csövezik, igazi gengszter gyerek. :-)
Mi már fekvésből felülünk. Tök okos, ügyes.
Csak kajálni nem szeret.
Ja, és még valami, kijött a konyhába, ahol zacsiban álltak a kajás dobozkái, a tejpépek, hát kiráncigálta őket a szatyorból :-)
Kezdődik a szellemekkel suttogó, megyek is

Kép
fridus
 
 


Fú, Krisz, Domi tényleg önveszélyesnek hangzik! A kipeckelt szájon szerintem én is fetrengtem volna, aztán egyszer csak megmentem :lol:
Az az ülés úgy volt, hogy először megpróbált belemászni a hordozóba (a csücske látszik ott előtte), aztán belekapaszkodva kinyújtotta a lábát (ha nem térdmagasságba kapaszkodott volna, azt mondanám, állt, de így...), aztán letette a fenekét és ült mint a cövek, aztán el is engedte az ülést és tovább ült büszkén :-) Kapaszkodás nélkül eddig nem ment, illetve az eddigi technika a 4kézkábból oldalra billentett popó, egyik kézen támaszkodva.
Ezt a lábnyújtogatást csinálja egy ideje, néha úgy néz ki, mintha bukfencezni akarna :lol: (majd keresek képet, de most lóg rajtam és így nem megy) és kétszer felhúzta magát állásba, na hol: a nagykádban fürdéskor, persze hogy a legcsúszósabb helyen a lakásban :-)
danann
 
 


Elfogyott a kúpunk. Igaz nem használt semmit, de ma 3-szor felkeltem, hogy a cumit a szájába tegyem, egyébként nem kelt fel, cicikém nem kell neki.
Hát fejek.. Bár nem sok van...
Persze negyed 5-től fent vagyunk, apja ment dolgozni, és ő azóta kukorékol énekel a csibének...
Rugdos a lábával...
Most büntiből visszament a kiságyába. :-)
Ha később fürdetem, akkor is felkel 5 felé, nem lehetne egy kicsit tovább felhúzni a gyereket, hogy legalább 7-ig aludjon ?:-)

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Ez mostmár nálunk is gond. Ma is 3/4 5 kor kelt. Kivételesen visszaaludt utána, keményen 6:30-ig bírta.
:lol: :lol: :lol: :lol:
De sokszor visítozik, csapkod, rámol, kiabál, beszélget.
Ha csendben van, akkor életveszélyeset játszik.

Asszem jobb lesz, ha beadom bölcsibe és elhúzok dolgozni. A bölcsisnénik meg bátran fonják be őkelmétől az összes hajszálukat! :lol:
Bár lehet, hogy ennek következtében mindenki elvonul nyugállományba??!!

Lívi!

Ha lepattintottad Samut, dobhatod a képet! :lol:
Egyébként gratula, hogy ilyen erős és ügyes! Én úgy veszem észre, hogy az azonos korú gyerekek mozgásához hozzáadok 2-3 hetet és akkor számítok Domi ugyanolyan mozgására. :lol:
Tehát még van kb 2 hetünk, hogy felüljön.....bár próbálkozik.
Legújabb húzása, hogy úszás közben is próbál felülni a vízbe. :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszi a gratulációt a csajszival kapcsolatban. Tényleg büszke voltam rá, Valahogy visszahozza a fiatalságom.. :oops: - nem mintha olyan öreg lennék, de kiskoromban én is mindig felléptem, táncoltam , tornáztam stb. , és most ő ugyan ilyen. Jó látni.

fridus : a pöttyök a melegtől simán lehetnek, ha a nyakon , pelenkaterületen, testhajlatokban vannak és pici prosak , akkor az
általában melegkiütés. Szellős ruha, hintőpor , gyakori lemosás stb segithet rajta.
A cicizéssel kapcsolatban: elképzelhető hogy kezdi magát egy kicsit elválasztani.
Ez nem baj, lehet hogy csak egy -egy szopit hagy ki amit más étellel-itallal fog helyettesiteni , a többit pedig megtartja. Ő már nagy baba. Gyönyörű hogy eddig végig szopiztattad. Ne keseredj el, próbálgasd adni neki.
Ha a cicid teli van akkor picit fejd le, a tejcsit pedig add pohárból , vagy a főzikhez hozzáteheted , igy tovább kapja majd a tejet ha nem is a ciciből.
Fontos hogy minél tovább kapja az anyatejet és ha van , akkor 1 éves korig ajánlott is.

Ez az elválasztódás , ciciről leszokás természetes folyamat , de mi anyák elég nehezen éljük meg. És ezen az "élményen " mindenki átesik egyszer. Ne aggódj, kináld meg őt többször.
Végül is ez a folyamat már akkor elkezdődik amikor más táplálékot is elkezdünk adni a babának, csak most a baba dönt úgy hogy nem igényli. Ha azt veszed igy sokkal jobb mintha ő akarna enni és nem tudsz neki adni.

Nekem a nagy egyszerre hagyta abba a reggeli és az estit is, egyik napról a másikra.
Akkor volt nekem is mellgyulladásom , és pár napig fejegetni kellett, de aztán újra beállt .
A napközbeniket tartotta meg a gyerek.

A kicsi pedig pont forditva, ő pedig csak a reggeli és az estit tartotta meg 2 éves korig.

Minden baba más. De arra emlékszem hogy mindkét alkalommal megsirattam a dolgot de szerintem ez természetes.
Remélem hamarosan rendeződtök.


danann : tényleg az a kis hirdetéses kép a bünös... mindjárt likvidálom is.

Puszi
nadimo
 
 


sziasztok!

Nemhiszitek el mert én is nehezen,de tegnap 2en nekem estek hogy értsem meg kevés már a lányomnak az anyatej meg a napi 1-2 tápszer,adjak már neki valami mást is,erre 12kor megevett 100ml barack-krumplit,meg 5 kor is és este kapott tápit meg cicit és láss csodát este 8tol aludt 1ig,akkor cici,aztán tovább nyomta 6.30ig.
Hát totál mosolygosan ébredt,én sajna nem mert szinte egész éjjel lestem hogy mivan,tényleg hozzászokik az ember és én hüje alvás helyett vártam a kelést.... :?
Ma is ettünk már barack-banánt,abbol picit,hát meglátjuk a ma éjszakát.Szerencsére bőven van tej,cicizünk,2 napig valami piros pötty volt a bimbomon,nagyon fájt,abbol nem is engedtem szopizni,elmult.

Kép
Kép
nuncili
 
 


Elég ciki a kérdés de hátha valaki segit...Szoval szülés ota nehezen megy a nagywc,azota sem mult el hogy FÁJ,nagyon de az aranyér már nincs kint,de akkor is fáj,olyan mintha szét akarna szakadni egy seb,nem tud begyogyulni,mert hát ugye 2 naponta müködik :lol: ÉRTITEK?JAJ de ciki,de ha valakinek van ötlete,a férjem már orvost mond,szerinte már sok hogy 6 honapja lassan és még kinlodok,de sirni tudnék olyankor,ha bekenem akkor jobb pár napig.... :oops:

Kép
Kép
nuncili
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?