Új privát üzeneted érkezett!

Elfelejtettem írni, hogy nálunk /zamárdiba/ rendezik most az EFOTT-ot. http://www.efott.hu/index.php?p=terkep /a zöldfa utca a miénk/ éjjel, nappal zene, őrület, több ezer emberke+ egyéb nyalánkságok: cry: A házunktól 20 méterre lesz a bejárata. :cry: Végig a szabad strandon. Mi lesz ott??? Lehet, hogy nem lehet semmit sem pihenni.....szép kis hét lesz!!! :wink: Ha nagyon megörülök haza pattanok…..

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok lanyok,

ma megorult a gepem, es nem hajlando ekezeteket irni, elnezest, ha valakinek rossz igy olvasni (este majd "megjavittatom" a ferjemmel... :P)

Tundi, lehet, hogy ez egy jel, hogy szemelyesen mondhatjatok le az eskuvot. Szerintem meg gondoljatok meg ujra!!! 8)

Kati, bar en RH+ vagyok, megis van ellenanyag a veremben, es az szerepel a papiromon, hogy csak valasztott vert kaphatok. Ket doki is megnezte, es szerintuk nem kell aggodni, csak ha veletlenul vert kellene kapnom szules utan, akkor csak szurt vert kaphatok, ezert az utolso honapban hetente-harom naponta kell majd mennem, hogy ellenorizzek ezt az ellenanyag-jelenletet. En is akarom majd kerdezni a doktornomet, hogy sajat vert lehet-e elore levenni, mert nyilvan az valna be adott esetben a leginkabb. Frusi, a mamanak akkor adnak szurit, ha RH- a vertipusa es raadasul ellenanyag is van a vereben, ugyhogy jot mondasz, bar en nem ez a kategoria vagyok. No, de nem untatok senkit ezzel a temaval, mert en mar annyi "okossagot" kiolvastam a temaval kapcsolatosan, hogy mar tulparazom szerintem a dolgot. MInden esetre remelem, hogy a babanak sem okoz gondot majd ez az ellenanyag, es semmi sulyos kovetkezmenye nem lesz.

Elkoszonok most egy hetre, mivel a szuleimnel nincs net. Ugy beszeltuk meg a ferjemmel, hogy hazamegyek egyedul a kutymorgoval, meg amikor a ferjem itthon lesz, es ha barmi gaz van ut kozben, akkor utanunk tud rohanni. Vegul is a baba nagyon okosan sose mozog ugy, hogy fajna, vagy kellemetlen lenne, szoval zavarna a vezetes kozben, hiszen itt Pesten is vezetek meg mindig, de hat most mar jobb mindenre felkeszulni. Az ut meg csak 50-60 perc, de azert izgulok am... :?

Szoval addig is vigyazzatok magatokra es a finiseloknek nagyon drukkolok!!! Holnaptol kellemes ido lesz, mindenkinek jo pihenest, kiranduljatok sokat!

Szilvi es
Kép
szilvij
 
 


Sziasztok !

szilvij ! Nekem is 0 RH pozitív a vércsoportom.

Jó utat és vigyázz magatokra , nem lesz semmi baj , csak nyugodtan !

Tündi , most gondolkodom vissza !A fogorvost nem írtam, a körzeti sztk-ban ahova tartoztok , helyileg (utcailag) Anyuék pont a Herminába tartoznak , ott a másodikon van a fogászat , szóval ingyenes , szinte minden, a gyökérkezelés a tömés és miután megszületett a baba még 3 hónapig.

frusi ! Köszi mindent , ismét ! Nekem még nem említették az inekciót, de remélem nem is fogják.

Tündi , még valami ! Tök jó lehet ez a rendezvény , még nem néztem teljesen meg amit küldtél , de a zöldfa u. -t igen, a térképen , tényleg jó közel van !! Legalább történik valami , nem sokszor van ilyen program , nem ?? Jaj , de kár ,hogy nem tudok mozogni azt hiszem még nem mondtam nektek , sajna már másfél éve itthon vagyok a Nagymamámmal , mert lebénult a jobb oldala és én ápolom itthon . Sajnos Anyuék sem annyira lelkesek 1-2 hét a max . amit kibírnak a Dédikével.
Na de se baj ! majd legközelebb !! :lol:

Méri, puszi nektek is erre az ijedelemre , de hál isten, naná, hogy nincs semmi baj !! :lol:

Kátya! Köszi a táblit !

Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 

 
 

Sziasztok!

Az Uzsokiban szültem idén, és az ellenanyagos témához szólnék hozzá.

Előre szeretném leszögezni, hogy az alábbiakra így emlékszem, azóta szakemberrel nem beszéltem, remélem mindent jól írok le, de sajnos a történtek miatt elég zaklatott voltam.
Nálam a laborvizsgálatok nem mutatták ki, hogy termelne a szerbezetem ellenanyagot, de mésig megtette. A vércsoportom 0 Rh+. Szülés után pár órával nagyon besárgult a babám. Azt mondták, hogy vércsoport-összeférhetetlenség van, mivel a férjem AB-s. Őszintén szólva, ilyenről nem hallottam, pedig bújtam a netet rendesen a terhesség alatt. Ez állítólag elég ritkán fordul elő. Nem kaptam semmi szurit arra, hogy ellenanyagot termelt a szervezetem. A lányom vércsoportja A-s, állítólag, ha B-s, akkor nincs semmi gond.

Inkubátorba került a lányom, kék fényyt kapott, folyadékkal itatták, és várták, hogy a bilirubin szint lentebb menjen. Sajnos nem reagált jól a kezelére, másnap még magasabb lett az érték, ezért átvitték a Péterfybe. Azon a szinten volt, amikor már vérátömlesztést kell adni neki, de megpróbálták előtte infúzióval és kék fénnyel rendbe hozni. Az infúzió hatására javult az állapota, de a normál értéket csak akkor érte el, amikor széklete lett. Szerencsére az átömlesztésrte nem volt szükség.

Ezt azért írtam le, hogy tudjátok, mire lehet számítani, ha az ellenanyag mizéria esetleg a besárguláshoz vezethet. A gyerekorvossal beszélnék, hogy mi várható, és ha hasonló, mint nálunk, akkor fel tudnátok készülni lelkileg.

A helyzet nem volt súlyos, az ötödik napon haza is engedtek volna minket, csak a kezelő dokim azt mondta, ha nem gond, akkor maradjunk, mert még nagyon aluszékony a babám, és nehogy gond legyen belőle otthon, mert ha kevés folyadékhoz jut, akkor kiszáradhat. A vérátömlesztést is nagyon profin, a köldökénél meg tudták volna megoldani, nem szenvedett volna tőle.
Nagyon rossz volt infúzióval a karjával, vagy a fejében látni a lányom, az, hogy nem lehettünk együtt, és csak az ötödik napon ölelhettem meg.

Az orvosok ezt lazán kezelik, mert jól gyógyítható, mellékhatás nincs..., csak éppen arra nem gondolnak, hogy egy olyan embernek, aki ehhez nincs szokva, illetve a gyermekéről van szó, az sokkat riasztóbbnak látja a helyzetet.


Remélem, Ti nem jártok így, és biztos vagyok benne, hogy engem sem viselt volna meg ennyire, ha tudom, mire számíthatok.

További jó pocakosodást, és babázást!
dzsú
 
 


Szia Dzsu, koszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat az ellenanyagtermelodessel kapcsolatosan. Oszinten szolva en olvastam ezekrol a babara vonatkozo kovetkezmenyekrol a neten, sot, sulyosabbakrol is (sulyos verszegenyseg, majnagyobbodas), csak nem is mertem leirni, hogy ne ijesszek meg masokat, es magamat is probaltam "nyugtatni", hogy ez talan csak elmeletben letezik. Nagyon sajnalom, hogy veletek valoban megtortent, de orulok, hogy hamar rendbe jottek a dolgok es remelem, azota is nagyon egeszsegek vagytok. :)
En is eppen O Rh+ vagyok, a ferjem meg A Rh-. Ugyhogy elmeletileg nalunk is elofordulhat minden, amirol irtal, de csak remenykedni tudok addig is, hogy talan megsem. A doktornom nagyon nyugtatgatott, hiszen eleg sok parnal fordul elo, hogy nem azonos vercsoportuaknak lesz gyerekuk, es ebben igaza van. Ugyhogy az a resze, hogy en csak valasztott vert kaphatok ha szukseges (es szinte csak errol esik mindig szo a vizsgalatokon) szerintem a "mellekesebb" resze a dolognak. A baba miatt jobban aggodom. Na, de bizom a legjobbakban. Vegul is miota babat varok mindig izgulunk valami eredmeny, vizsgalat, kovetkezmeny miatt...
Szilvi es
Kép
szilvij
 
 


Sziasztok !

Jó reggelt a már ébren levőknek !

Szia dzsú ! Köszi nagyon a felkészítést !!! Tanulságos volt , így könyebb rákészülni !

Bár hozzáteszem halkan , nagyon mondogatták a dokik (Hajdú + Lukács ) , hogy ez nem az a bizonyos baba-mama összeférhetetlenség és még a legelején mielőtt nem volt semmi eredmény a védőnők mondták , lehet, hogy Apának is meg kell nézni a vércsoportját . Az eredmények után még nem kértek ilyesmit .De ezt csak halkan mondom , nehogy elkiabáljam .

Mert mint az élő példa is bizonyítja mindig történhet valami.

Egyébként ,most , hogy így vissza gondolok a Mercinek is volt egy kis sárgasága miután hazamentünk a kórházból , legalábbis a körzeti doktor bácsi szerint, ( akit nem sokára ott is hagytunk , mert a gyereket teletömte orvossággal , és volt bizony , hogy elsőre elsem találta a jót és akkor jött a másik és egyépként is egy unszimpi diktátor volt.)

Most egy nagyon aranyos , lelkiismeretes doktornénink van !!

Nem tudom Ti hova tartoztok Zuglóiak , Mi a Ráskai Leába és a Balog Zsuzsa a doktor nénink , hát azthiszem ha azt mondom, mikor átkértük magunkat hozzá, a Mercit még pisilni is elküldte volna (csak pont nem kellett szegénynek ) annyira alapos ! Viszont ez egyenesen arányos az ott eltöltött idővel , sajna , de kivárjuk !

Na , jó már sokat locsogtam !!

Puszi , nektek !!

Szép hétvégét !!

Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Ha van időtök szavazzatok Zsoltira.:)

Köszi.
http://www.tgv.hu/index.php?foto=0&k=2&pg=5

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


sziasztok!

Jöttem elköszönni :wink:7-es vonattal indulunk, remélem lesz helyünk. Jövöhét vasárnap vagy hétfőn jövök :lol:

Mindenki nagyon vigyázzon magára, egy csomó jó dolgot szeretnék olvasni ha haza érek :lol:

Jó babázást :lol: , pocakosodást :lol: , a finiselőknek /Méri, Frusi, esetleg Ildi/ 10000000000drukk :lol: :lol: Aki bármi féle vizsgálatra megy, annak sok-sok szerencsét. :wink:
sziszi: A kislányodnak megy a drukk :lol: :lol:

apának megmondom néha kukkancson be, hátha lesz baba :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Hello!

Alszik a gyermek! Hihetetlen. Ilyenkor sosem szokott, a délután mindig nonstop "evés". Jajjj, de jó... :D

ccTündi: a fogorvosról akartam írni: én a terhesség alatt három havonta mentem kontrollra, nehogy meglepetés érjen (viszonylag rosszak a fogaim), és volt, hogy fúrni kellett. A fogorvosom (aki állati zseniális, móta hozzá járok, azóta nincs két nappal előtte már gyomorgörcsöm meg hasmenésem - sajnos fizetős) azt mondta, hogy röntgent nem csinál, még letakarva sem, bár elvileg lehetne, de jobb a békesség. Viszont érzéstelenítőt bead, mert az nem árt a babának, sőt: a vizsgálatok azt mutatják, hogy az anya félelem és fájdalom miatti stressz-állapota erősen megviseli a piciket a pociban. Az viszont káros, ezért nagyon fontos "tehermentesíteni" a terhes nőket a fájdalomcsillapítóval. A folyamatos fogfájás miatti szenvedés meg nemalvás meg miegyéb is elég rossz a babáknak, ezért be lehet venni fájdalomcsillapítót, mert az a kisebb rossz - persze nem mindegy, hogy milyet és mennyit, ehhez már nem értek, ő meg nem részletezte, mert nekem nem fájt, csak csöndben kilukadt...
(Ja, most továbbolvastam, látom, lekéstelek. :cry: Sebaj, jó nyaralást, és ne fájjon a fogad!)

Na, ma talán tényleg hűvösebb van, lehet, hogy kimerészkedünk este Andrissal. Bár most épp alszanak a fiúk, iszonyú aranyosak! :) Nekem meg még mindig nincs kedvem kimozdulni. Agyrém, milyen lusta lettem! De valahogy úgy érzem, hogy senkivel sem találkoznék szívesen. Nincs "ember-hiányom", jól megvagyok itt a kis családommal. Fene gondolta volna... :D

És egy kérdés: frászban vagyok, mert két hét múlva megyünk a Balcsihoz egy kicsit nyaralni. A frász ott kezdődik, hogy elvileg ugye hat hét után kell kontrollra menni - na addigra még csak 5 és fél hetesek leszünk. Szó szerint azon a napon, mikor rendel az orvos, még csak 5 hetesek, nekem meg semmi kedvem feljönni azért a hét közepén, hogy elmenjek kontrollra. De nem tudom, hogy lehet-e hamarább is, vagy ezt nagyon szigorúan veszik? És azt sem, hogy mikortól lehet már (végre...) fürdeni? Amikor már nem vérzik az ember? Vagy ezt csak az orvos tudja eldönteni??? Mit tudtok erről?

Hűűűha... valamelyik fiú nyöszörög! Gyanítom, hogy a kisebbik :wink: Megyek.

zsolka
zsolka
 
 


Sziasztok!

Tundi jo pihenest!
Kati, Szilvi, ne izguljatok, szerintem nem lesz gond!
Szilvi1000: melyik kep Zsolti? a link csak az oldalra vitt el! Nem tudok szavazni:( Annacskanak szurkolunk!

Zsolka! Milyen fura, hogy nincs emberhianyod, meg nem vagysz az utcara, en ma olyan boldog voltam, hogy reggel is este is setaltunk, raadasul egesz nap nagyanyamnal lebzseltunk. Mondjuk a fiam allandoan enne, normalis ez? Legalabb 1,5 - 2 orankent! Ritka, ha megvarja a 3 orat. Kiveve a setat! Akkor durmol vegig elegedett mosollyal a fejen! Imadom! Remelem van eleg tejem! Mert Boci szerintem szopik ugyesen! En megteszek mindent, hogy legyen.

Na jo hetveget, apa holnap egesznap a mienk! Ez a legjobb!!:)

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziszike, én is szavaznék, de nem tudom melyik képre! A privimet megkaptad? Már elég régen küldtem, és nem tudom, odaért-e... Biztos sok most a dolgod.
Nikike, tényleg annyira jokat irsz, hogy milyen jol vagytok, olyan könnyünek tünik minden! Nem tudom elképzelni, hogy valaki 6 hétig csak a lakásban van, és nem megy sehova, remélem én is ilyen gördülékenyen tulleszek a szülésen!
Tündi, már nem olvasod, de azért jo utat, jo pihenést Nektek!
hiuzka
 
 


Sziasztok !

Lányok, Sziszikéhez : A kép a 4. oldalon van és ha jól emlékszem nincs is több Zsolti.( A sok kép alatt vannak az oldal számok)

Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Frusi megvagy még? Vagy rátok hatott a hidegfront? 8)
Nálunk a helyzet változatlan, őkelme jólérzi magát bent.

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok !

Tényleg , frusi nagyon gyanúsan nem jelentkezett hétvégén !!! :lol:

Vagy ,mondta, hogy mennek valahova ??

lmarie ! Örülök, hogy legalább még ti tartjátok a frontot !!


Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Üdv mindenkinek!

Nem jelentkeztem napokig, de minden nap elolvastam, mit írtok, hogy képben legyek!
Most nem kommentálnék semmit, csupán egy kérdésem lenne: ilyen ellenanyag bigyó vizsgálatot mikor csináltak nektek? Nincs itt a kiskönyvem, úgyhogy nem tudok utánanézni, de úgy emlékszem,eddig nem említették, h bármi adódhatna, ami problémát okozhat. Én is 0 RH+ vagyok, a férjem is.
Kati, én is a Ráskai Leába járok védőnőhöz, ha majd megbeszélem vele az orvosválasztást, megemlítem neki, hogy én ehhez a dokinőhöz akarok járni. Köszi az infót.

És miért nem volt időm nektek írogatni?! Mert egyedül dolgoztam napokig az irodában, és rengeteg anyag jött. Ugye megállapodtam a főnökömmel, h júliusban csak 3-ig leszek bent, de úgy alakult, hogy fél 7 is lett, mire hazakerültem, de minimum 5 óra:-(
Szerencsére ezen a héten visszaáll a rend, és tényleg csak 3-ig kell maradnom ezen a két utolsó héten, ami maradt. De már tudom, h lesz meglepetés búcsúztató itt a cégen belül:-) Olyannyira meglepetés, h a barátnőm megkérdezte, mit nem vettünk még a babának, mert akkor azt fogok kapni céges ajándékként...gondolkodtam, h benyögöm a babakocsit, :lol: de nem akarom anyagi romlásba vinni a kollégákat :)

Adri és

Kép
adri29
 
 


kati, Méri: a kérdésre egyenlőre én válaszolok. Frusiéknál még nincs kis Lilla :? és mindjárt ő is benéz a fórumra

Adri és

Kép
adri29
 
 


Adri: köszi, csak már reménykedünk, hátha van törpilla :P

Amúgy nem tudom milyen cégnél dolgozok, de ha multi, akkor nyugodtan kérj nagyobb ajándékot. Vagy kérdezd meg hogy ők mekkora összegben gondolkoznak, cég fizeti e , vagy ők? Nem gáz megkérdezni, a páromék cégénél is így működik, bár ott általában a kaját tudják elszámolni, meg az elektromos ketyeréket, az ajándékot meg ők dobják össze.

KépKép
lmarie
 
 


Szasztok Csajszik,

Itt vagyok, Törpillácska még sehol. :? Pedig már úúúúúgy várjuk. :D :D

A ctg ma mutatott két olyan összehúzódást is, amit a gép 100%-osként értékelt. Én meg csak afféle jóslófájásokat éreztem olyankor.

Lilluska is sztrájkolt, az elején 4 kis mozgásocskát produkált, aztán semmi... jól bealudt a drága. :wink: Mondanom se kell, hogy előtte az úton a kocsiban persze hancúrozott... :o Irgumburgum. :o :D

Nekem valahogy ránézésre még a pocim se szállt le, nem tudom, törvényszerű-e az, hogy mindenképp leszáll... Én csak azt érzem, mintha nyomakodna lefelé, de semmi extra...

Kép
frusi
 
 


Adri, szerintem ha nagyon nem tudják a kollégák, mit ajándékozzanak Neked, adjanak vásárlási utalványt, és akkor egyszerűen megoldódik a dolog... :lol:

Én Brendonos utalványt kaptam a kollégáktól, mondjuk ők nem kérdeztek rá, hogy mit szeretnék, de nem is bántam. :roll: Azt nem tudom, hogy nálunk hogy ment, hogy elszámolta-e a cég, vagy egyszerűen csak összedobták a kollégák.

Kép
frusi
 
 


Adrikám, egyébként pedig Csombó Szilvi is megmondta már a tutit: pelenkát kell kérni!!! :D :D :D :D :D

Kép
frusi
 
 


Kis létszámú cég, kb. 5-6 fő saját pénzéből fogja összedobni, úgyhogy azért nem akarom őket ezzel terhelni, főleg, h kettő közülük amúgy is barátnőm, ők úgyis jönnek privát is majd látogatóba, gondolom saját ajándékkal :) Tehát a babakocsi marad a keresztanyára, aki a férjem húga :)
Amúgy a vásárlási utalvány tényleg jó tipp.
Na megyek haza, meg baldachinvasat venni, és ha kapok klassz anyagot, még ma megvarrom. Nem a vasat...
Csak kitartás nektek

Adri és

Kép
adri29
 
 


Méri és / vagy már megszült kismamik!

Esetleg Kitti, ha erre jársz...

Titeket az utolsó időkben vizsgálgatott a doki? Nálunk most az van, hogy 36. héten vizsgált utoljára, aztán a múlt héten és most csak a ctg-re nézett rá, azt rendben találta, de vizsgálat nem volt. Nem mintha nagyon hiányozna, meg nem akarom túlaggódni sem, lévén dokis szemszögből maximálisan problémamentes vagyok, csak azért meg gondolom, nem érdemes vizsgálgatnia, hogy nekem mondhasson valamit, hogy mikor remélhetek... :D ... Problémamentes esetekben más se vizsgálgat így "csakúgy" az utolsó hetekben?

Kép
frusi
 
 


Sziasztok !

Adri ! Köszi az infót , frusiról ! Az ellenanyag már az első vérvétel után (amikor a vércsoportodat nézték ) kimutatta volna magát , mert automatice nézik, úgy-hogy neked biztos nincs !! :lol:
Szívesen az infot a dokiról , gondoltam hátha valaki hasznát veszi.
Ki a védő nénid ?

frusi , ha jól emlékszem engem sem vizsgálgatott a dokim utolsó időkben és én csak egy ctg-re emlékszem ,hogy csináltak a végefelé, persze lehet a következőt már nem vártuk meg .


Puszi , Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!
Frusi!

Engem is kb. 36. heten latott utoljara, sot a ctg-ket mar nem maradt ideje megnezni, mert mire eljutott volna hozza, mar szultunk!
Szerintem sem kell tulparazni, ha jol erzed magad!
csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Fursi: engem a 36-on és a 38. héten vizsgált a doki, de akkor szólt is előre, hogy fog. De mindig ugyanaz a válasza. :?
Remélem ezen a héten már nem fog, mert nem is akarom tudni hogy őszinte legyek. A negatív hír(hogy nincs változás) csak idegesít, igy legalább izgulhatok, hogy vajon mi az amit érzek így a remény megmarad. Már rémálmaim vannak, hogy megyek hozzá, és még mindig ugyanazt mondja, hogy 2-3 hét. :roll:
De a héten már a 39- :shock: et kezdem!!!!

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok!

Hát visszajöttem a mini-nyaralásból. Nagyon jó volt, csak azért 240km már megviselt :? párommal el is döntöttük, hogy most már ilyen messzire nem megyünk :)

Ellenanyag kérdéshez: 0Rh+-nál csak az a gond, hogy az ember csak 0Rh+ vért kaphat, bezzeg bárkinek adhat! Ha a babád negatív lesz vagy más vércsoportú, akkor lehet a besárgulás, meg amit a többiek írtak. Így járt anyukám tesómmal, és az bizony 35 évvel ezelőtt volt :? de szerencsére "csak" besárgult, de akkor még nem volt kék fény meg ilyen, csak inkubátor.

Frusi, engem is 36. héten vizsgált utoljára doki bácsi, akkor is csak azért mert én kérdeztem, hogy mehetek-e úszni, akkor mondta megnéz, de egyébként már nem akar vizsgálgatni, ha minden rendben van. Még a héten lesz egy vérvétel, a jövő héten meg lesz egy UH-nk meg persze a heti a CTG. Azt a % jelet hol lehet látni? Nekem a régebbi géppel készült az első CTG, ami néha ki is hagyott, % jelet meg aztán végképp nem találtam rajta sehol :roll:

Méri csütörtökön csak a CTG-re jössz vagy van még vizsgálatod? Én ott leszek már 8-kor vérvételre, aztán meg várhatok a CTG-re, de majd olvasok vagy valami... Hogy bírjátok így a végét, én egyre nehezebben. Úgy érzem egy nagy lufi a hasam és bár bébi kevesebbet mocorog, akkorákat tud ugrani, hogy majd leesek a székről :lol: :lol: :lol:

Tündi, szerintem kérdez rá a dokidnál, hogy ragaszkodnak-e a 6. héthez, mert elutaznátok. Hát a fürdéssel én még lehet, hogy várnék, de ezt nyilván a dokid jobban fogja tudni.

Adri én is Brendonos utalványt kaptam, nálunk azt tudja mondjuk elszámolni a cég, én meg örültem neki, hogy arra költöm, amire szeretném. Lehet, hogy Kenguru Goldnak is van, mondjuk az olcsóbb hely, mint a Brendon.

Kitartást mindenkinek, készüljetek, jön megint a forróság!

Ildi

Kép
mildiko
 
 


Köszi csajok a vizsgálgatással kapcsolatos információkat, akkor így megnyugodtam!! :D

Méri, én is úgy vagyok már vele, hogy áhhh, inkább beletörődök, hogy mostmár örökre így maradok :D és aztán közben várom a kellemes meglepetést. :D :D

Marha nehezen viselem már én is, minden reggel reménykedek, hogy nnna, hátha majd ma, de soha semmi nem történik... egyébként érzem egész gyakran, ahogy egyre lejjebb nyomakodik Törpilluska, de a hasamnak esze ágában sincs leszállni!!!! :evil: Vagy legalábbis én nem veszem észre rajta.

Kép
frusi
 
 


Ildi, elvileg a ctg-n szerintem a % maga a mértékegység!

Szóval az Örsön úgy van, hogy 2 grafikont rajzol a gép: a felső a baba szívhangja, ez gondolom, egyértelmű, az alsó pedig a méhtevékenységet ábrázolja. Az y tengelyhez nekem fel van írva, hogy 20, 40, 60, 80, 100, és oda van írva, hogy rel %. Az x tengely pedig értelemszerűen az idő. :D

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Ildi: ha mész vérvételre 8-ra, utánna tereperj oda a ctg-re és kérdezd meg nem tudnának e betenni, mert két órát kéne ücsörögnöd. Engem a múlt héten rögtön beraktak, mivel az első emberke 8 30-ra volt beirva én meg negyed körül ott voltam. Igaz otthagyott a nővér mert mentek vizitre, szóval próbáld meg,ne ülj ott feleslegesen.
Nincs több vizsgálatom elvileg,hacsak a Tiba nem akar megnézni. (ne akarjon)

Frusi: én is nehezen birom, egyre nyügösebb vagyok, hamar kiakadok mindenen, sokszor ok nélkül nekiállok bőgni. Idegesít az is,hogy annyira útban van a pocakom, hogy sokmindent nem tudok csinálni.

Próbálom lelkesíteni magamat azzal, hogy kész lesz a lakás hétvégére, és berendezhetjük végre.

KépKép
lmarie
 
 


NAh Csajok!

Jottem lelketonteni! Tudom konnyu mondani, hogy kitartas, de en mar tutira vegigcsinaltam, szoval mondhatom!
Méri, Frusi, Mildi! Nem maradtok igy az tuti, egyszer, nem is olyan soka vege lesz es meg visszasirjatok a fuggetlensegeteket! Lesz ez meg igy se, de sose felejtsetek el hogy az ÉLET EGY NAGY HABOSTORTA!!!

:P :P :P :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :P :P :P :P

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Nikike, olyan aranyos vagy!!! :D :D :D

Próbálom én is biztatni magam, ez a 38 hét is letelt valahogy, ez a maradék 2-3-.... x ... csak elmegy már ennyi is... :lol:

Kép
frusi
 
 


Sziasztok !

Remélem mindenki jólvan !

Mi jól vagyunk , tegnap voltam a dokinál ! Nagyon aranyos volt , első kérdés, hogy tudtam-e fogyni az ELEVIT nélkül ??
Mondtam , nem igazán viszont csak + 1 kiló van rajtam azóta .
És megmérte a hasam centivel ! ??? Ez is új volt nekem !

Ti is így centizgettek ?? Mostanában a frusi írta Mérinek , hogy nyugottan centizgessen csak még . ??
Bár amit képen láttam , az nem lehet ilyen .

A doki elött voltam az Örsön az antites leletért, másfél órát ültem , 5 percet késtem is a dokitól. Iszonyat !!

Ui.: Adri, már hamarosan 15 óra !! Ne túlórázz !!! :lol: Pihenj is!!

Puszi , Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!
Kati!

A centivel a baba hosszat merte kb. , hogyha hosszabban merte a pocakodat!
Milyen figyelmes ez a pali?! hogy emlekezett a sulyproblemaidra!
Te jol erzed magad az Elevit nelkul? NEkem jo volt, hogy nem szedtem vegig!
Faradt vagyok megprobalok aludni, ha Fonok megengedi!


csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok Lányok! :lol:

Kati, amit én Mérinek írtam, az a hátralévő időt jelző centire vonatkozott!! :D :D

Amúgy a hasamat nekem sose mérték centivel.

Annyira nincs kedvem semmihez, ma is ilyen kis pesszimista hangulatomban vagyok... rájöttem, hogy szélsőséges esetben még akár majdnem 4 hét is lehet az a 2-3... áááhhh, mindegy.

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Hogy birjátok a meleget? Én pocsékul. 8 óra óta csak vizes pelenkával a homlokomon, vagy a tarkómon létezek. Ráadásul olyan szinten sikerült letornáznia a melegnek a vérnyomásomat, hogy max az ágy és a füdő között ingázok. Ettől nekem sincs túl jó hangulatom.

Frusi: ez a nap márcsak ilyen úgy látszik. Ne keseredj el, nikinek igaza van, nem maradunk így, ha már kibirtunk 9 hónapot, akkor ez a pár nap már nem sok..., csak hosszúnak érezzük. Viszont nem tudom hogy melegtől van e, de hajalban arra ébredtem, hogy tényleg egy érdemi összehúzódásom van, kőkemény has, és annyira fájt, hogy mozdulni se tudtam. Aztán semmi. Gyakorolgat a kölyök. :?

Viszont tényleg készlesz hétvégére a lakásunk, most fejezik be a konyha csempézését, és holnap a festő már csak a falat guritja le a kiválasztott színnel, pénteken meg anyukámmal kitakarítunk, és szombat vasárnap berendezzük a lakást. Elsem tudom hinni, hogy mire a picur haza jön, kész lakás fogadja, és nem sitt halom. :o Most már megszülethet ha akar, mert ha be is kell mennem, mire hazajövök a többiek rendbetesznek mindent. :P :P :P

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok!

Frusi, ne ess depresszióba, hogy lenne még 4 heted? Azért ennyire szélsőséges esetben ne gondolkozz. Hipp-hopp, kiugrik a kislány, meglátod!

Nekem sem mérték a hasam centivel :lol: De végülis csak akkor lenne értelme, ha minden vizsgálat alkalmával követnék az eredményt, mint a kilóknál, nem? Vagy még akkor sem lenne sok értelme. Nekem még mindig azt mondják, h kicsi a hasam, de szerintem sem sokat nőtt az utóbbi hetekben. A kilók sem emelkednek már vagy 2-3 hete, mondjuk ezt nem is bánom :)

Kati, aranyos vagy, a húzós múlt hét után a mostani nem is olyan vészes, van ugyan munka bőven, de 3-ig mindig végzek vele. Mondjuk ez azzal jár, hogy alig írogatok nektek itt a fórumon...

Adri és

Kép
adri29
 
 


nektek is feltűnt, hogy Katya milyen rég nem jelentkezik?
Mert ugye aki már babázik, annak megvan a kifogása, hogy miért nem írogat, de ő...?! Remélem jól van.

Adri és

Kép
adri29
 
 


És valami lemaradt: én teljesen jól viselem a meleget, lévén, hogy 3-ig légkondis irodában vagyok, kész felüdülés - nem is hideg, csak kellemes, nem izzadunk - aztán otthon pucérkodom. Csak arra kell figyelni, hogy a szemközti hotelfelújító munkások meg ne lássanak :?

Adri és

Kép
adri29
 
 


Méri, Te azért már a takarításból se sokat vállalj, ha lehet, hagyd, hogy a szülők aktívkodjanak. Ők örömmel teszik, te meg pihensz.

Na többet nem írok, mert olyan, mintha magammal csetelnék. :shock:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Hú, annyit írtatok másfél hát alatt, képtelen vagyok visszaolvasni... A nyaralás isteni volt, kivéve, hogy az utolsó nap jól megfáztam, azóta is azt nyögöm, már jobb, de éjjel még mindig nem tudok rendesen aludni, mert nem kapok levegőt. Ez a meleg meg kiborít, annyira jó volt egy hétig Ausztriában, reggelente meg esténként még fáztunk is!
Kati, a centizést jó ha megszokod, mostantól minden alkalommal meg fogja mérni a méhed (vagy a baba, erre már nem emlékszem) méretét, nekem anno azt mondta, hogy a méretnek +-1-2cm-rel egyeznie kell a terhességi héttel, amit taposol, akkor valszeg oké minden a babával. Mondjuk én is alaposan meglepődtem, amikor első alkalommal feküdtem a vizsgálóágyon és odalépett hozzám a doki, kezében egy sima varrócentivel, mint egy varrónő:-)))
Én szombaton megyek UH-ra az Uzsokiba, már a 20. hét vége lesz, de a nyaralás miatt kicsit megcsúsztunk. Nagyon izgulok és nagyon kíváncsi vagyok, remélem, minden rendben lesz Ficánkával! Drukkoljatok nekünk, lécci!!
El sem hiszem, hogy pár nap, és túl vagyunk az első "félidőn"!!! Bár tudom, hogy a második nem lesz ennyire laza fizikailag, már most nagyobb a pocakom, mint a Márkkal ennyi idősen, bele se merek gondolni, mi lesz itt október-novemberben... Kiselefánt a porcelánboltban...:-)
Most nem írok senkinek külön, csak közösen, mindenki nagyon vigyázzon magára ebben a kánikulában, az alacsony vérnyomásúak nyugodtan támogassák meg magunkat néha egy-egy KV-val, a szédülősök maradjanak a popsijukon, és az utolsó idősök meg ne izguljanak, előbb-utóbb minden baba kijön és onnan kezdve el is felejtik, milyen nagyon nehezen teltek az utolsó napok!

Pussz!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok!

Nikike, Persela köszi a támogatást, jó ez a biztatás, mert a vége tényleg nem könnyű :shock: .

Frusi mindjárt vége tényleg! Amúgy a mende-mondák azt mondják a kislányok kibújnak csak a kisfiúk szeretnek még bent lubickolni :D Jaj-jaj mi lesz velem! :D

Méri lehet, hogy hétvégére babázni fogsz? Mondanak egy két zivatart, hátha segít a bébi érkezésében! Drukkolok! Én ma találkoztam egy lánnyal, aki elvileg aug.4-ére lenne kiírva, de azt mondta neki a dokija, hogy jövő héten szülni fog. Hát mit mondjak látványos volt a különbség az ő pocija és az enyém között. Szóval ő tényleg szülni fog, mi meg még kihúzzuk ezt a pár hetet valahogy. Csak ne lenne olyan meleg...

Adri nem akarlak ijesztgetni, de még bőven van ideje növekedni a pocidnak. Nekem is jó nagyot nőtt 32. hét után, meg most a 37. hétben, szóval még kerekedhetsz, de másokhoz képest én sem vagyok nagy pocakú, magamhoz képest viszont annál inkább :lol: :lol:

Nikike ugye jól emlékszem, hogy Te előre begyűjtötted a TB papírokat? Mit kell ott intézni, csak bemegyek és mindent mondanak, vagy valahol utána lehet ennek nézni? Sajnos a munkahelyem nem túl felkészült ilyen ügyben :?

Hűsölgessetek, holnapra már 35 fokot mondanak!

Ildi

Kép
mildiko
 
 


Sziasztok!

Ma Zsoli kiment szülőkhöz..de ahogy elment jött a hívás a kórházból, hogy a holnapi porlasztás elmarad.:(
Műszaki okok miat.:(
Milyen ok lehet, hogy a sors, így intézte?
Szóval elbizonytalanító, ez már a 2. alkalom:összepakolva, bevásárolva, indulásra készen vagyunk..:(
Szegény Zsolit is lepasszoltam...rosszul érzem magamat.:(

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


sziszike:gondolom hogy rossz lehet, hogy megint várhatattok, de talán nem is baj hogy elmarad, ebben a nagy melegben nem jó kórházban lenni/menni

Ildi: hát én nem igazán hiszek a frontokban, vagy az időjárásban, vagy nem akarok, hogy ne csalódjak?!

Hagy panaszkodjak egy kicsit.
iszonyatosan elegem van az emberekből. Öt percenként csörög a telefonom, mindenki kedvesen érdeklődik, hogy hogy smint? A szülők még oké, de hogy boldog-boldogtalan hivogat! Persze kedves tőlük de egy idő után idegesítő.
Napi 1-2 alkalommal elmegy, de hogy álllandóan szól a telefonom ez szörnyű.Ha meg azt merem mondani hogy úgy is szólunk nem maradnak le semmiről, akkor megsértődnek. Ma azt csináltam hogy nem vettem fel a telefont, erre jól lelettem cseszve, hogy milyen "udvariatlan" vagyok. Én meg annyit mondtam hogy fáradt voltam aludni akartam, és egyedül lenni. Na erre az apám jól kioktatott, hogy én csak ne akarjak egyedül lenni, féltenek. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Pedig én úgy élvezem, a csendet, hogy sehol senki. Különben is amikor rosszul voltam rögtön hivtam anyut aki két utcára lakik tőlünk, hogy ne legyek egyedül. A férjem a munkahelyéről 15 perc alatt itthon van.
Na mindegy, úgyse tehetek semmit, de jó kiirni magamból. Nem is tudom, hogy melyik lány irta, hogy őnála is a szülők és a huga sértődött meg. Kezdem megérteni min ment keresztül.

ja azt elfelejtettem, ha kimegyek az utcára rögtön nekem szegezik a szomszédok : Jé, te még egyben vagy?! Nem darabokban, ezt a hülye kérdést! És kiderült hogy leskelődnek utánnunk, mert amikor beszállok a kocsiba rögtön kidugja a szomszéd a fejét, hogy csak nem a kórházba indulunk? Mondhatom én hogy még egy hét van a kiirt időpontig, de mindenkinek megvan az elmélete, hogy mikor fogokszülni. :shock:
Egy részről aranyos, hogy mindenki igy aggódik, és figyel, más részről pedig idegesítő. Na ennyi. :roll:

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok !!

lmarie, mildiko, frusi ! Kitartást , lányok !!! :lol: Még egy kis idő , de már nem sok !!

persela ! Pontosan ezeket mondta, 1-2 cm. különbség , úgy tökéletes !

nikike ! Azért volt puskája , mert felírta a kiskönyvembe ,de tényleg rendes volt , hogy meg kérdezte ! Én tök jól elvagyok elevit nélkül, ma reggel egy kicsit begörcsölt a bal talpam , hát most nemtudom kapjak-e be elevitet vagy vegyek magne B6-ot , ezt szokták szedni ugye ilyenkor ?

Remélem sikerült egy kicsit pihenned is !!


sziszike ! Nektek akkor továbbra is megy a drukk, ez már tényleg vicc!! Mit mondtak, mikorra teszik át ?? Kb. ?
Ez tényleg ,rossz!! Amikor az ember rákészül lelkileg !! Remélem nem huzzák soká!


adri! Neked is jó pihit !

Puszi, kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Sziszike: nagyon drukkolunk Nektek, lehet tenyleg jobb, hogy a melegben elmarad a porlasztas! Tudod, 3 a magyar igazsag, szoval kovcsire tuti lesz! :wink:

Mildiko: a tb-ben nagyon segitokeszek voltak, a csaj adta a nyomtatvanyokat, elmondott mindent, hogy mit-hol kell intezni! Telefonszamot is, ha kertem. De menj reggel, hogy a tomeget elkeruld!

Meri: en kifejezettem elveztem, hogy tippelget mindenki, meg a boltos neni is mondta, hogy tuti elobb jon a baba, mert o latja, hogy fel van dagadva a szam, neki is igy volt. Mellesleg fiut szultem es 2 hettel elobb, szoval ez a bentmaradnak nem aranyszabaly! A telefont meg szurjed, a nem csaladtagokat nem felvenni, szerintem nem jelent semmit. A csaladtagokat meg viszonylag konnyen le lehet razni, megnyugtatja oket a tudat, hogy jol vagy! :P

NAh: nem feladni itt a vegen es pihenjetek, mert ha elindul valami, nem tudni mikor lesz vege, akkor aztan szukseg lesz az energiara!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Hahó Lányok! :D

Mi (is) még 2 in 1 vagyunk... tegnap msn-eltem egyik barátnőmmel, küldtem neki pociképet, azt mondta, hogy szerinte húúúú de lent van a hasam, amikor neki ennyire lent volt, ő másfél hét múlva szült. Mondtam neki, hogy hááááát, én nem igazán látom, hogy lent lenne, de remélem, neki van igaza!! :D :D Férjem szerint is lejjebb van, mások szerint nem...

Mindenesetre egész éjjel pisilni jártam, ha ötször nem voltam, akkor egyszer se. Meg mintha kevesebbet is mozogna pár napja a csajszika, háááát reménykedek.

Előbb-utóbb csak kibújik. Apa jövő hét péntekre tervezte a szülést. :D

Méri, megértem, hogy idegesít az állandó kérdezősködés... szerintem is nyugodtan válogasd meg, hogy kinek a telefonját veszed fel... nekem marha nagy szerencsém van, legalábbis eddig, a leendő nagyszülők egyik oldalról sem zargatnak nap mint nap... :wink:

Kép
frusi
 
 


Nikike, Te meg annyira pozitív vagy, komolyan mondom, hogy felüdülés Téged olvasni!!!! :D :D :D ...esetleg receptre is fel lehetne írni, kétségbeesett kismamák számára... :D :D :D

Kép
frusi
 
 


Hali!

Felirtam magam mindenkinek, napi3 szemen at bekukkantani ide! Igyekszem gyakran jonni, de ez most nem rajtam mulik!
Azert emlekszem meg szules elott mindent feketeben lattam, bar inkabb mas okok miatt mint a baba. Szoval nalam sem mindig mukodik ez a dolog!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok !!

frusinak jó az ötlete !!

Én is szeretem nikikét olvasgatni !! :lol:

Min. 3x az jó lenne !! Ha engedi a nagy főnök ! Kép


Puszi, Kati és

Kép


Kép
kati16
 
 


Sziasztok!

Voltunk délelőtt ctg-n, de annyira rossz lett, hogy nem fogadták el, ezért este vissza kell mennünk. Kiakasztottuk a szülésznőt, semmivel nem tudták rávenni többen sem, hogy akár egyszer is mozduljon. Pedig ide-oda rángatták a hasamat (nekem fájt, a babát nem zavarta). A dokinő is azt mondta, hogy ez igy elfogadhatatlan, na ettünk-ittunk vártunk, de semmi. Szóval este vissza. Azóta már aktiválta magát, csak hogy megnyugtassson, igaz nem intenzíven, de mocorgott már. Mondtam én hogy nincs semmi baja, lusta és melege van, ha én nem érzem magam jól akkor ő sem. :?

Slusszpoén, most jobb ha nem szülök, a dokim szabin van! :shock: Ez tényleg sokkolt.

KépKép
lmarie
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?