Új privát üzeneted érkezett!

rencsi:írok privit.De igazad van! :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


Julcsikám,

na nem már!!!! tessék meggyógyulni!!!!

Kép
rencsi79
 
 


Julcsi:pihenjél és gyógyulgass!!! Kép Nehogy nekem így járj!!! /csak viccelek ugye tudod/.

Mesélj nekem az Alkonyatról??? Jó volt? Imádom az első részét!!!

Kép
Kép
melánia
 
 

 
 

rencsike, melánia
Igen nálam szinte tuti a császár, már beszéltem apánkkal is többször magáról a szülésről és mindig kizárólag császárról beszélt.
Több okból kifolyólag, amiket idáig kivettem a szavából az többek között az, hogy maga az iker terhesség miatt sem "kockáztatnak", tudjátok, hogy egyik megszületik simán a másiknál meg esetleg már császározni kell, akkor eleve "felesleges" az elsőnél is a sima szülés, aztán ott van az, hogy ugye "nehezen jöttek össze" a babák(magyarán lombik miatt), azt mondta apánk , hogy a sima szülés is kockázatokat rejt ő meg nem akar kockáztatni. Aztán amiatt is, hogy ugye bizom benne, hogy szép nagy babáim vannak(mindig akkorák, mint az egyke babák méretei), szóval biztos nagyok lesznek születéskor is, meg aztán én is inkább császárral szülnék. Most már nem ju hirtelen az eszembe ami a császár mellett szól, de ebben az egyben szinte biztos vagyok, hogy a császár lesz a jó mindannyiunknak. :wink:

julcsikám
jaj szegénykém, kúráld magad, erős kis szervezeted van, nem lesz se lázad se semmi, hidd el. :wink:
chilike1
 
 


Chilike! Mi is a Nimródot készülünk használni, csak azért raknánk azt a nevet "hátra", mert úgy jobban hangzik.

Remélem, összejön a ház. Igaz, még nem láttam, csak képeken, meg amit Petim elmesélt róla, de így is bele tudtam helyezkedni a képbe. Max a szobákat festjük át, mert nem nagyon tetszik a színük (rózsaszín, kék), de most volt felújítva az egész és teljesen korrektül néz ki. (nem készültek arra, hogy eladják) Ráér nyárig a többi helyiség festése, amikor már nem kell Petimnek egyedül csinálnia mindent. Még alkudni is tudunk. "Szerencsétlenek" összeakadtak az APEH-hal és ha nem adják el januárig akkor elárverezik és nem látnak belőle semmit...emiatt nagyon alkukészek. Na, nem élem bele magam jobban, mert nagy kopp lesz... :oops: :oops:

Julcsika! Immunturbó indul! +++++++++++

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok!

Rencsi! Szerdán 9.30-ra megyek. Remélem minden rendben lesz....
Mikortól kell kétnaponta CTG-re járni? Méhszájat nézték, vagy azt most nem?
Még nem is tudom az AFP-vel mi lesz, apánkkal majd megbeszélem, ezért kérdeztem korában, hogy ad-e beutalókat. Komolyan megfordul a fejemben, hogy mást kellene gondozó orvosnak választani, pedig szeretem őt, semmi gondom vele, de ez az ő beutalóit nem fogadják el, meg a kórházban is olyan senki lánya az ember, nem tetszik...

Chili! Én már összeraktam a mikulás csomikat! :wink: Került bele minden földi jó, piros alma, mogyoró... :lol:
Hát tudod, ahogy elnézem a programodat nekem még mindig szaladósnak tűnik! Főleg az a karácsonyi menü! Hiába ahogy leirtad, még ha 2-3 ember dolgozik vele akkor is iszonyat melónak tünik.
Ez a fotózkodás nem rossz ötlet, rólam nem is tudom, hogy lesz-e kismami kép.... Ez az ötlet azért is jó, mert a lányok kaphanak majd egy fotóalbumot, ami az övék, abba lehet már rakni ezekből a képekből is!

Meli! Jól vagyok, már csak szösszenet maradt a para hangulatomból, de azért várom a szerdát, akkor fogok igazán megnyugodni. És a gatyóvásárlással is meg akarom várni a szerdát. Ha minden ok, hétvégén megyünk a barátnőmmel shopingolni... :lol:

Julcsi! Gyógyulni iziben ám!!! Kamillate gyulladáscsökkentő hatású!

Alkonyat: :shock: Hogy ti miket nem néztek!!! Nálam ez a film már a horror kategóriába tartozik!!! Még a tegnapi Transformers is túlságosan izgi volt nekem. :lol:
Egy jó ideje mér a Disney Szépség és a Szörnyeteget nézném meg szivsen....

Kép
kislibus
 
 


Moncsiga! Drukk a házhoz!
Nimróddal kapcsolatban amit irtál tényleg jobban hangzik a Pétert előre tenni, de abba gondolj bele, hogy később, ha a gyerek közösségbe kerül, nehéz lesz mindenkinek megszokni, hogy a második nevét kell használni, pláne, hogy bemutatkozáskor igy a Péter kerül előre. Lehet, én inkább ezért a Nimródot tenném előre. De ez persze csak az én meglátásom.... :)

Kép
kislibus
 
 


Libuska,

és neked van másik dokid, akiben tudsz gondolkodni? Azt nem tudom Apánk ad-e beutalót vagy sem én soha nem tőle kértem, mert nekem a védőnő mondta, hogy attól függetlenül hogy van magán dokim, menjek a sztk-s terhesrendelésre is, ott meg semmi mást nem csinátak csak a beutalókat intézték. imádom a szépség és a szörnyeteget!!!meg még rengeteg disney-s filmet :oops: tavaly még a disney on ice-ra is kimentem... :oops: :oops: idén ez a program kimarad, na de majd jövőre megyünk Domival!

Moncsikám,
és akkor most miben maradtatok az eladóval? mi a következő lépés?

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok Lányok!

Moncsi,
én imádtam új lakást berendezni. Már gyerekkoromban is gyufákból lakásokat terveztem :)
Esztergomba maradtok? Kertes? Jó lenne, ha sikerülne!

Chilike,
egyik barátnőm is csináltatott kismamás profi képeket. Az én párom kiakadt rajtuk (nagyon szép lány, de kicsit kényeskedős és ez a drágámat kiakasztja). Kicsit nekem is túlzás volt ,olyan volt mint egy topmodell beállítás és persze volt akt is. Kicsit szerényebb beállításokkal viszont szép emlék, úgy én is szeretnék.
Még egy ötlet : a férjem a lánya születésekor megvette az aznapi napilapokat, a heti nők lapját, sportot és azóta is minden évben és majd a 18. szülinapján megkapja.
Julcsi,
űzd el a bacikat! Te is mindig csavarogsz, pedig most tényleg vigyázni kell az influenza miatt is!
Meli,
köszönöm a cicim már jól van, várom szerdán a varratszedést, hogy nyugodtan mozoghassak vele.
Különben én is úgy gondolom, hogy a terhesség helyre rakja a hormonháztartást. Lehet ,hogy hülyeség, de úgy gondolom utána könnyebben fogok fogyni is.
miciona
 
 


Rencsi,
a ctg-re Apánkhoz jársz vagy a Jánosba?
miciona
 
 


Rencsi! Nincs másik doki, ez aggaszt, hogy ok, hogy váltás, de kihez menjek? A kolleganőm szerint meg érdemes lenne Dévisznál maradnom, meg nála szülnöm, dehát ő utoljára 15 éve szült nála, gondolom akkor még nem volt ennyire felkapott, hogy csak csütörtökön és hétvégén lehet nála szülni.... Amúgy meg bármelyik orvos cserben hagyhatja az ember lányát, még a fogadott is...
A Disney on ice-ra kiváncsi lennék nagyon! Milyen volt?
De jó is lesz jövőre Domival menni! Szervezni fogsz neki jó sok programot gondolom!

Micióna! Gyufás lakberendezőset én is sokat játtszotam! :D
Örülök, hogy javulgatsz, most nagyon körültekintően mozoghatsz gondolom. Emelést, ilyesmit sem szabad ugye?
Apukád hogy van?

Kép
kislibus
 
 


Micikém,
a jánosba kell menni, aztán APánk mindig megnézi, hogy milyen, mert ott a Jánosban semmit sem mondanak. ja és most már a pótdokim is mindig megnézi, így két helyre megyek a ctg mellett...
nekem anyós!!!! mondta, hogy csinál rólam képeket, mert pont jött be a szobába amikor öltöztem át és mondta, hogy milyen gyönyörű az alakom, mint az Epres Pannié volt terhesen és hogy ezt le kell fotózni...hát furi volt a gondolat....

Libuska,
nekem nagyon tetszett, úgy néztem végig mind egy kislány, mondjuk én a jégtáncot is imádom, na de a férjem, szegény 5 percenként rohangált a büfébe....hát ez kb olyan lehetett neki, mint amikor én mentem vele egy foci mecsre, hát izzéééé... :wink:

Kép
rencsi79
 
 


Rencsi! Igen, nálunk is ez lenne a helyzet, csak náluk férfi oldalról focimeccs helyett számitógép parti van. Hát nem szoktam vele menni...
Meg is nézem mikor lesz ez, bár lehet, hogy nem kéne nagy tömegbe igy babásan... Főleg, hogy tél van.... Jégtáncot én is szeretem, ha lányom lesz, 4-5 évesen már biztos adok korcsolyát a lábára, aztán majd meglátjuk tetszik-e neki... :D

Képzeld, ma meint mesélt anyum a szülésről! Őt hallanod kéne, olyan stilusban tudja előadni, hogy az emberben semmi félsz nem marad utána! Mindig is azt mondta, hogy olyan csodálatos érzés amikor az ember a babát a kezébe veszi, akkor már el is felejtett mindent, annyira jó az az érzés, szerinte semmi nem ér fel vele! Mndig azt mondja majd meglátom milyen jó lesz. :wink:

Kép
kislibus
 
 


Libuska,

nekem is elmesélte anyósom a szülését, de az inkább felidegesít,mint megnyugtat. Az én pótdokimnál szülte sógoromat. Ő azt mondja, hogy a szülés egyáltalán nem fáj.....ő úgy szült, hogy fél 12 kor menni akart a doki ebédelni (kinyilt a méhszája egy baleset miatt és már egy ideje bent feküdt) és elkösözönt, hogy akkor majd hétfőn találkoznak, erre anyós mondta, hogy ő már szeretne szülni....megkapta az oxitocint és 3/4 1 kor már kint volt baba, alig ért vissza a doki, tolófájás semmi. ja és mindig azt hajtja, hogy max 2 óra alatt meg lesz a Domi és hogy nem fog fájni ja és hogy kicsi lesz..... :shock: mondjuk a férjem és a tesőja is kicsi baba volt, domi már most nagyobb jóval....Én is így tervezem,, hogy ilyen gyors és könnyű lesz, de ahogy ő tudja mondani, olyan lebecsmérlően, hát ideges leszek...

Kép
rencsi79
 
 


moncsika
ja jól van akkor Nimródozhatunk nyugodtan :lol:
Mikor derül ki mi lesz az új házzal?

kislibus
A névvel kapcsolatban: Nálunk párom kislánya is úgy viseli a nevét, hogy az első neve ugyanaz , mint az anyjáé a második név a választott név és azt használja, akárhová megyünk eleve úgy mutatkozik be, szóval soha nem volt belőle gond. Max. ha utazunk külföldre a rep.jegy foglalásnál le kell irni az egész nevét meg ilyesmi, de ezenkivül soha nem kell használnia , még a suliba is a naplóba az a név van amit ő használ, nem az egész neve. :wink:

Karácsony: Ááá , én már a kisújjamból kirázom ezeket a dolgokat, nagyon rutinos vagyok, hosszú évek óta csinálom, szóval nem hiszem, hogy gondot tudna okozni a főzés vagy ilyesmi. Takaritáshoz van segitségem, már majdnem teljesen kész minden(ablakok, függönyök, stb).
Pont ezért készülök előre, hogy ne kelljen mindent egyszerre megcsinálni. :wink:

miciona
A szexi képek kilőve :lol: :lol: , párom konzervativabb annál, meg azért akárhogy is nagyon szép dolog a várandósság, nem most vagyok a legjobb formámban :lol:
Én csak valami szép háttérnél szeretnék családi fotókat csináltatni.

julcsika
remélem jobban vagy. :wink:

rencsike
Na és csinált a végén anyósod képeket?
Tényleg alkatilag olyan vagy, mint az Epres Panni. :wink:

Ma csináltam karácsonyi cd-t, olyan szép számokat irtam rá, nagyon jó hangulata lett. Holnap meg is hallgatom az egész albumot. :wink:
És megjött a tapéta is amit rendeltünk, úgyhogy a héten remélem kész leszünk, nagyon szép lesz. :wink:

ercsikati
megint eltűntél...mit csinálsz?
chilike1
 
 


Chilike,
apropo nevek!
?????????????
még mindig nincs meg a végleges változat?
Nekem még egyáltalán nincs Karácsonyi hangulatom, pedig ahogy jövök dolgozni a belváros már nagyon csillogos. Majd előtte való héten szabin leszünk akkor lesz nagy rohanás. Akkor megyek 16.-án Apánkhoz. Mondtam neki, hogy bosszú lesz a sok kihagyásért úgy készüljön, nagyon nevetett rajta. Szóval vmi kis Kari ajit majd viszek. Azt a mesekönyvet hol találtad, amibe a saját nevét lehet íratni a gyereknek?

Libus,
képzeld futhatok is. Azt mondta a dokim csinálhatok már mindent.
Apu köszi megvan. Ma feküdt be. Ő nagyon könnyen barátkozik és mindig viccelődik, tehát már a szobatárssal kaszinózik.Azt mondta nem volt rosszul a kemotól. Azt mondta csinálja az agykontrolt amit mondtam neki.
Ezt a szerepjátékot az exem is játszotta. Én soha nem mentem vele, engem nem vonzott soha.

Rencsi,
Tényleg csinos vagy! Epres Panni :wink:
Nekem a Benedek Tibi nagy "szerelmem" volt. Egy napon születtem vele. Mikor kikerült Olaszo-ba akkor mentem én is. Mikor elvált szakítottam én is. Ő sportoló , én testnevelő. Csak neki van 2 gyereke , nekem nincs:(
Az anyósom nekem olyan, hogy ha nem róla van szó minden egyszerű. A műtétem előtt elmondta, hogy ez olyan egyszerű, hogy a portás i megcsinálná....
miciona
 
 


Drágáim!

Hihetetlen, hogy már a szülésen járnak a gondolataitok! Úgy szalad az idő!

Én nem becsülném le ezt az eseményt!
Van un. rohamos szülés, ami egy óra alatt lezajlik, és előfordulhat olyan is, hogy valaki napokig vajudik! Szerencsére ma már nagyon sok módszer, lehetőség áll a rendelkezésetekre!
Miciona említette az agykontrolt! Azt hiszem erre igazán szüksége van minden nőnek szüléskor!
Ha nő lennék, semmi esetre sem szülnék fekve, csak ülve!

Sajo
sajo
 
 


Sziasztoik!

Na jó hírem van, teljesen jól vagyok. Nem kapott el a betegség, most vagy sikerült elűzni, vagy eleve nem akart elkapni... ezt nem tudom. És ma megméreckedtem, és a kilóimmal sem volt semmi bajom :)

Rencsike,
Oh, hát anyósra nem szabad hallgatni ilyenekben (meg másban sem :D), persze ha neki egyszerű volt, abból indul ki, hogy mindenkinek az lesz. De tényleg reméljük, hogy mázlista leszel, és valahogy Domi is hamar kijön- vagy azért, mert természetesen 'kicsusszan' hamar, vagy, mert császár lesz, de nem úgy, mint Melcsinél...

Micike,
Örülök, hogy nem viseli meg apukádat a kórház és a kezelések nagyon....
Fura, hogy egy napon születtél Benedekkel, és tényleg sokminden hasonlóan alakult- ezek szerint a horoszkópban tényleg van valami, bár erről te sokkal többet tudnál mesélni.
Viszont neki már 3 gyerkőce van (tudod van egy nagylánya a volt feleségétől is, meg most 2 a Rencsi-imitátor Epres Pannitól :))

Moncsika,
Ez a ház nagyon jól hangzik! Én annyira imádtam mindig költözni, berendezni! Sőt, nekem a második 'szakmám' lakberendező, bár sajnos sokat nem volt alkalmam dolgozni benne, de azért ha valamiben segítség vagy tanács kéne, csak szólj!
Mikor nézed meg te is?

Melánia,
Mikor jön a kép az új naciban?

Chilke,
Ez a késelés nekem is volt... most hogy többet pihenek, viszont- kopp-kopp- nem fáj semmim, egyáltalán. Se szeméremcsont, se késelés, semmi. Néha már úgy érzem, mintha nem is várnék babát, olyan fura....
Persze mostanában már nagyon sokszor csinálja azt Szonja (főleg, ha apukája a hasamra teszi a kezét, vagy meghallja a hangját csak), hogy kinyomja magát az egyik oldalra. Ilyenkor azért ez eléggé tud fájni, feszíteni, úgy kidudorodik a hasamnak az a része:) Na ilyenkor azért érzem, hogy ott egy kisbaba a pocimban! :)
vjulcsi
 
 


julcsi
Nálunk a férjem szokott fütyörészni a babáknak, mindig mondom is, hogy ők nem a kutyusaink :lol: , de láthatóan élvezik, tegnap is az egyik baba "átment" a tesójához a bal oldalra, olyan furán nézett ki a hasam, vicces volt, az egyik oldalon szinte tök lapos a másikon meg úgy kidomborodott, hogy az csak na! :lol:

Viszonylag nyugodt éjszakám volt, csak 1x keltem fel, igaz fél2-kor még nem aludtam...reggel viszont tudtam volna aludni, csak csörgött az óra, mennem kellett vérvételre.

Vérvétel sztori:
Viszem a beutalóm, hogy terheléses vérvételre jöttem, erre kérdi a nőci, hogy milyenre? A cukros löttyös vagy a tej-zsemlésre? :roll:
Hát mondom fogalmam sincs, miért ezt nekem kéne tudnom?!!
Erre mondja, hogy jó akkor megcsináljuk a tejes-zsemléset.
Kérdezi hozott egész napi vizeletet? Mondom mit? Nem ! Csak a reggelit hoztam, azt mondja mindegy, hagyjam itt, de nem ilyen kell, hanem egy napig egész nap gyüjteni kell és abból kell vinni mintát! Ja mondom, azt nekem senki nem mondta!
Na mindegy!
Holnap kell megcsinálnom, csütin visszavinnem, addigra meg lesz a vérkép eredményem.
Most azt nem értem, hogy azt mondja a nőci, hogy a terheléses cukor vizsgálat az a cukros löttyös, ez a tejes-zsemlés ez meg az éhgyomorra mért és a süllyedés vagy micsoda?
Akkor nekem most jót csináltak? Vagy mehetek majd vissza a másikra is? Szerintetek?
Rencsike, bodzi?
chilike1
 
 


Chilike,
Ez fura, mert nekem nem is kell ilyen egész napi vizetel. Csak a reggelit kell vinnem (reggeli első).
A terheléses cukor meg csak annyi nekem, hogy reggel fél 7-kor megeszem két szömlét meg 3 dl tejet, utána fél 9-kor bemegyek vérvételre... Nekem ezt az SZTK-ban mondták el, ahol a beutalót kaptam.
Te kitől kaptál beutalót???
vjulcsi
 
 


Julcsikám,

fura mait írtok erről a cukor vizsiről és a zsömis megoldásról.
Nem tudom az pontosan mire jó és mit néznek,de nekem itt is és otthon is azs sztk-ban a cukros löttyös megoldás volt.
Sztem. rendesen abból lehet megállapítani az éhgyomri és terheléses cukrot.
Kérdezd meg sztem.Apánkat,hogy a zsömis is jó-e?Bár tutti,hogy a löttyös biztosabb eredményt ad.

A cukros otthon olyan,hogy elöző estétől nem szabad enni,inni,reggel 7kor leveszik az éhgyomri vért,az fél óra allatt kész van és ha nem gáz az eredmény akkor meg kell inni a 75 gr. glukózt,amit neked kell a gyogyótárban kis tasakban megvenni és ott az sztk-ban előtted feloldják egy pohár vízben és meg kell inni.Ezt követően 2 óra múlva vissza kell menni és leveszik újra a vért,ez a 2órás,azaz 120' terheléses.

Itt is hasonló volt,csak annyival barátságosabb,hogy a gyogyótárban a 75 gr. glukóz fel van oldva egy üvegbe,valami feketeribizlis cuccban és egy fokkal ihatóbb :)ja és itt 3x vettek vért közben,újjbegyből.Otthno meg 2x vénásan.

puszi
H
hanyatka
 
 


bocsánat,ez privi akart lenni,de hát....
hanyatka
 
 


és siettem is,az elírásokért is elnézést.
hanyatka
 
 


julcsika
Na akkor legalább jó vércukor vizsgálatot csinálnak nekem is, ha neked is ugyanezt csinálták. :wink:
Háát nem tudom, hogy van ez. ? Nekem apánk szokta elmondani milyen vérvételt, labort, stb csináltassak és szorgosan jegyzetelek, aztán a házidokihoz elmegyek aki felirja a beutalókat. De ő nem mondott semmit erről a gyüjtögetésről., :roll:
Lehet, hogy a laboros nőcike ilyen túl preciz és ezért csináltat ilyen vizeletet.Egyébként most ami a lényeg volt, hogy a terheléses vércukor vizsgálat meglegyen(akkor ezekszerint ez is az, nem csak a cukros löttyös)meg összfehérjét kellett nézetnem vérből és vizeletből is, tudod a vizesedés miatt, nehogy fehérje legyen a vizeletbe.Ja meg a májfunkciót kellett, de azt mindig kell.
Na mindegy, legalább meglesz e is. :wink:

Kicsit visszafeküdtem, szerencsére tudtam is aludni 1,5 órát, most készülödnöm kell, mert megyek le a bőrgyógyászhoz, tudjátok ezzel a kiütésemmel, (amit azt hittem a nyakláncom csinált, de nem múllik el 3 hete :roll: ) bizom benne, hogy valami kis lényegtelen dolog.
Na majd jövök, aztán mesélek :wink:
chilike1
 
 


akkor így mindenkinek további boldog pocakosodást :)
hanyatka
 
 


Chilikém,
nekem is csak a zsömle+ tej kombi volt( a másik csak akkor kellett volna, ha baj van), de nekem úgy volt hogy oda kellett mennem nyitásra, levették a vért, aztán megettem a reggelit üldögéltem egy órát, majd megint vissza a vérvételre...meg reggeli első vizelet kellett vinnem,középsugarasat mosakodás utánit....
Szerintem a vizesedés miatt kell az egész naposat gyűjtögetned.... bár igazából azt sem értem, hogy nekem is kellett és nekem volt is fehérje a vizeletben, nem is kevés, és mégis azt mondta Apánk, hogy ez természetes....
Gyere mesélj majd, mi volt a bőrgyógyásznál!!!most végül mikor mész 4dre?

Nem csináltunk végül képeket, még ruhában is nehezen fotózkodom, nemhogy szinte ruha nélkül....

Kép
rencsi79
 
 


libuska,
te most mikor mész downra? mert ezt elfelejtettem.... :oops:

Katám,
mit mondott a körzeti a véreredményedire? Nagyon mellé lőttem???


Ja és képzeljétek mától nem szedem a magnéziumot......izgi, bár ennél keményebb már nem hiszem hogy tud lenni a pocak....


többiek??? Már megint egyedül írogatok??? :cry:

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok!

Rencsi! Nem gondoltam, hogy anyósod igy adja elő a dolgokat, anyu abszolút nem ilyen. Igazából csak bátoritásnak akartam irni az egészet... :?

Chili! szerintem ez a terh. vc. vizsgálat ahény hely annyi szokás alapon zajlik. Itt nálunk a cukros lötyis lesz az tuti....
Nem semmi lehet, ahogy a csajszik kommandóznak a pocidban!!!
Karácsony: Hát anyu megigérte, hogy étjön és segit, dec. második hetére asszem meg is beszélem vele, hogy jöjjön. Ma vettem adventi koszorú alapot. Nálunk az is a baj, hogy ha előre bármit megcsinálok, akkor nem fog karácsonyig megmaradni. Pl. leszedem a sok vacakot a kommódok tetejéről (forrasztópáka, csavarok, csavarhúzók, papirok stb. ) elteszem a helyükre, és a férjem dafke két nap múlva megint előpakolja az egészet, el bezzeg már nem teszi.. :evil: Jelenleg 3 napja itt áll a létra a előszobában, felhozta, hogy lekezeli a penészfoltokat a sarkokban. Hát azóta is kezeli, én meg pakolgassam a létrát... :evil:
Naszóval irigyellek, hogy rendet tudsz előre csinálni! :)

Julcsi! Örülök, hogy jól vagy!!!

Micióna! Jó hir, hogy futhatsz, legalább kezdheted a felkészülést! Gyereked meg neked is lesz én biztos vagyok benne! Nagyon drukkolok érte, hogy a januári kezdés sikeres legyen és ki tudja, hog nem lesznek- e ikrek??? :D
Az is nagyon jó, hogy apukád ilyen pozitiv, sokkal hamarabb fog igy gyógyulni!!!! :D

Lányok, itt olyan gyönyörű idő van, olyan jót sétáltam délután! Lehet, még kimegyek kutyizni is, márha őkelme hajlandó lesz játtszani...
Alig várom, hogy holnap legyen! Drukkoljatok légyszi, hogy rendben legyen a baba!!!!

Kép
kislibus
 
 


Rencsi! Holnap 9.30-ra! Júj, szerintem az az izgi, hogy mikor jön Domi, mert ha már magnézium sincs.... Amikor keményedik akkor csak egy területen, vagy az egész? Fájások még nincsenek?

Kép
kislibus
 
 


Libuska,

a holnap 9:30ra emlékeztem, de azt hittem Apánkhoz mész akkor...na jó egy kicsit feledékeny vagyok.... :oops:
tudom, hogy bátroításnak írtad és nagyon köszi!!! Csak azért írtam le az anyósos sztorit, mert ő is bátorításnak meséli mindig, de ahogy ő mondja, az kikészít....
Hát érdekes a helyzet, mert folyamatosna érzem, hogy dolgozik a méhem, mint amikor mensi van, de már nem az elején vagyok de azért érzem, hogy mikro görcsök azért vannak....
Napi 3-4 erősebb görcs van összesen, de ezektől már nem ijedek meg, mert ezekről már tudom, hogy nem igazi fájás, csak jósló....
Az egész keményedik, mint a beton, ha meg fájás van az olyan, hogy alulról indul felfelé, olyan mensis görcs, vagy a derakamba nyilial....

Kép
rencsi79
 
 


Na itt vagyok, de csak 1 percre, mert ma még csak az orvosnál voltam, meg aludtam semmit nem csináltam, mindjárt itthon a salád, kaja meg nuku. :lol: :lol:

Na szóval voltam a bőrgyógyász/kozmetológus dokinőnél, alapjába véve rendes volt, csak az a tipus akinek megalszik a tej a szájában, mindent úgy kellett kihúzni belőle... :lol:
Szóval azt mondja, hogy ugye a terhesség egy immungyenge állapot és az én bőröm érzékenyebb, ezért vannak a piros pöttyeim, de nem kajától vagy gyógyszertől vagy ilyesmitől van. Tulajdonképpen, ha belegondolok nem is tudta megmondani, hogy mitől van, de a lényeg, hogy irt fel krémet erre a területre, 10 napig kell használnom, addig el kell múlnia. Irt még fel tusfürdőt és testápolót is, azt mondta nem szabad Palmolivet, Niveát meg ilyeneket használnom ami illatositot. Szóval mindjárt megyek a gyógyszertárba, azt hiszem készen lehet ezeket kapni nem úgy keverik ki, úgyhogy majd leirom a neveiket. :wink:

Vércuki: Igen a nőci nekem is azt mondta, ha valakinek nem jó a cukra akkor csinálják a cukros vizeset.
De nekem múltkor is alacsony volt, be volt csillagozva, apánk azt mondta nem baj.


hanyatka
Azért köszi az infót. :wink:

rencsike
Jaj, ne hülyéskedj, olyan kis csini vagy ruhában.(Ruha nélkül nem láttalak :lol: , de biztos úgyis :wink: )
Igen megyek 4d-re jövő hét szerdán a genesisbe. :wink: Már nagyon várom.. :wink:
Én sem teljesen értem ezeket a fehérjéket , de a terhességi mérgezés miatt nézeti apánk, hiába mondom, hogy én nem az az ember vagyok, feleslegesen aggódik :lol:
Persze jobb az elővigyázatosság.
A súlyom stagnál, a viz lement , úgyhogy teljesen oké minden. :wink:

kislibus
Ááá, én "szétcsapok" közöttük, ha nem pakolnak el... :lol: :lol:
amúgy senki nem pakol el semmit, most is 1 hetet adtam a nagylánynak, hogy a szobájába, szekrényébe rend legyen. "Megfenyegettem" itthon mindenkit, hogy akinek nem a helyén(vagy a szennyesbe ) találom a ruháit, hanem szanaszét dobálva, az megy a cipősdoboz akcióba a mikulásgyárba. :lol:
De egyébként tényleg szortirozni fogok még kari előtt és ami nem kell azt eljótékonykodom, mert már nagyon sok a felesleges cucc itthon.

Na most meg van a tapéta, nagyon szép , tegnap már odanéztük a falhoz, erre most eltűntek a munkások. Tegnap még mondta, hogy jön este megbeszélni a részleteket, hogy mikor kezdenek stb.,erre azóta ki van kapcsolva! De utálom az ilyet! :roll:
chilike1
 
 


Rencsi! Biztos nem lehetnek kellemesek ezek a jóslók sem, de ha azt vesszük, legalább teljesen természetesen készül a szervezeted a szülésre, reméljük ennek hasznát veszed majd.
Te CTG-re mikor mész legközelebb? Apropo, nem tudod esetleg, hogy a Jánosban van-e szülésfelkszitő???

Kép
kislibus
 
 


Chili! Jaj én nagyon nem szeretek balhézni, amig otthon éltem volt belőle bőven... Meg aztán érdekesen néznének, a a cipősdobozba csavarhúzók, meg forrasztópáka kerülne... :lol:
Az jó lesz, ha a tusfürdőnek és a testápolónak megirod a nevét, mert akkor valószinüleg másnak is szügsége lesz rá! Remélem a kencétől meg tényleg hamar elmúlnak a pötyök! Én egy ideje már nem tudom az arany nyakláncomat sem hordani, mert a medálal érintkező helyen mitesszereim lettek. De meg is oldódott igy, hogy nem hordom. :)
Jaj, a nevekkel kapcsolatban akartam irni, hogy szerintem mind a két név nagyon szép, a Lili is és a Molli is!
A munkások meg remélem nem a Bermuda háromszögbe mentek nyaralni...

Kép
kislibus
 
 


Chilikém,
nem rakod fel, hogy milyen lesz a tapéta??? Nagyon kiváncsi vagyok ám!!!! Örülök, hogy semmi komoly baj nincs a bőröddel!!!

Libuska,
pont oda megyek a szülésfelkészítőre a Jánosba, minden kedden van 5-től hétig, de ma kívételesen 6-tól lesz. nem akartam menni, mert sokan vannak + keményedések+ görcsök miatt feküdnöm kellene, de most a légzéstechinka+EDA stb lesz a téma, és nem akarom ezt kihagyni, max eljövünk korábban ha már nem bírom, átküldöm a jegyzeteket ha szeretnéd....

Na rohanok

Kép
rencsi79
 
 


Rencsi! Az jó lenne, kiváncsi lennék a szülőszobára is! Elgondolkodtam azon is, hogy ha már apánk mond egy szülésznőt, azzal én meg is elégszem (szerintem úgyis a szülésznők segitenek többet), orvos meg lesz aki lesz, remélem a Diplomáját egyik sem a piacon vette... :D
EDA-n gondolkozol???

Kép
kislibus
 
 


Na helló lányok!
Most van egy kis időm..Nem tudom ezt a sokmindent visszaolvasni,illetve a rengeteg dolgot észbentartani,amiről írtatok... :oops: Amire emlékszem:Az biztos,hogy én is a járóka mellett voksolok,az utazóágy,csak ideiglenes megoldás(ezt tapasztaltam).És nálunk is a cukros lé volt a terhelésen(iható,de érdemes citromot vinni,abból lehet beletenni),úgylátszik,ahány helyen csinálják,mindenhol másképp megy.
Rencsi,mostmár jöhet Domi..Bár lehet,h a Mikulásra vár.. :D A magnézium elhagyása már tényleg a végső,csak neked szegénykém,lehet h több lesz a keményedés,hisz eddig is annyit szenvedtél vele..Dobhatnál pocis képet,h mekkora a hasad így a végén!!
Chili,névügyben mi újság?És a 4d mikor lesz?
Moncsi,hogy vagy?Pihizel azért?Mire sikerült jutni az új lakással?
Julcsi,örülök,hogy nem lettél beteg!
Libus,drukk holnapra!
Bodzus,mi újság?Én elfelejtettem hófordulót kívánni Esztinek!!Puszi!
Melcsike,de ügyes vagy,hogy még megis főztél Marci mellett!!!Hogy vagy/tok?Fizikailag kezdesz rendbe jönni?Én még nem hallottam szüléstörténetet,ha van időd és elmesélnéd,érdekelne..majd rakj képet Marciról!
Micikém,apukáddal mi újság?Voltatok a kemon?
Nem volt infulenzás Peti,csak elkapta(honnan???)ezt a háromnapos "csodát",állítólag most ez megy a gyerekeknél.Kiütéses is lett tőle(bár a doktornéni előre megmondta,h az lesz),úgyh biztos az volt.Mert még gyanakodtunk a fogára is,annyira rágja megint a száját.De már túlvagyunk rajta.
Ma vettünk neki egy új ülést,mert a hordozó már szűk volt,és ha egyedül mentem vele,sokat kiabált.Így mostmár kilát,nagyon tetszett neki!Van egy jó bolt Lőrincen,mi ott vettünk mindent,olcsó,de jó dolgaik vannak.Úgyh ezért is elkocsikáztunk oda,de előtte bementünk a Brendonba,hát mit ne mondjak..Hihetetlen árak voltak,és nem volt meggyőző a dolog,úgyh tovább is mentünk,és ott vettük meg feleannyiért.
Holnap meg nagytakarítunk apával,úgyh Petya megy a mamához megőrzésre..
Ikky,készültök a szülinapra??Mit kap Fannus?
Jók legyetek,mindenkit puszilok.
Majd rakok képet,mit művel a gyerekem újabban... :lol: :D

Kép
cs.andi
 
 


Sziasztok lányok!
Bocs,hogy ilyen késön jelentkezem csak olyan sok rendeznivalom volt,hogy egyszerüen nem tudtam leülni a gép elé.
olvasgattam amit irtatok,sokminden történt amint látom és sok jo is,aminek örülök.
Irtátok,hogy meséljek rólunk,hát azt sem tudom hol kezdjem....8 éve szerettünk volna gyereket....sajnos 3 év ugy telt el,hogy a dokim csak hitegetett,hogy minden rendben és össze fog jönni.hiába erösködtem azt mondta minden rendben....tulságosan akarjuk és azért nem jön össsze......aztán dokit váltottam kiderült,hogy van egy nagy miomám és meg kell müteni...jött a mütét és utána megint a várakozás.....aztán mondtam páromnak hogy én nem várok többet és érdeklödtem mindenkitöl,hogy tud é egy jo dokit aki jo szakember is.
igy kerültünk Dévaihoz...elkezdödtek a kivizsgálások és megbeszéltük az inszemet,szeptemberre....és augusztusban megtörtént a csoda összejött igy elmaradt az inszem és nagyon boldogok vagyunk...a doki is az volt....de hozzáteszem ha ö nincs és nem kezel ki régi dolgokat akkor még most is csak várjuk a joszerencsét.
hát naggyábol ennyi lenne a mi történetünk....és most már reménykedünk,hogy minden rendben lessz továbbra is.
kikocsen
 
 


Andi,
Nincs webcíme annak a lőrinci boltnak?

Én éppen most hallottam egy csepeli bababoltról, ez is sokkal olcsóbban tűnik mint sok másik:
http://www.bababoltcsepel.gportal.hu/gi ... pg=2427958


Kislibus,
Én is járok a felkészítőre a Jánosba (csak ma én nem mertem elmenni, mert azért most mégiscsak fújom az orrom). Amit még tudni kell, hogy egy sorozat 6 alkalmas, de folyamatosan ismétlődik, és így tulajdonképpen akármikor be lehet kapcsolódni.
Mi majd januárban megyünk legközelebb.

Bodzika,
jaj én sem gratuláltam szerintem Esztinek! Boldog hófordulót a nagylánynak :)

Beszéltem az előbb a háziorvosommal, most már ő is javasolja az oltást, pedig eddig nagyon ellene volt...
vjulcsi
 
 


julcsika
Hát ez az oltás , olyan kényes téma.Igy én csak a saját véleményemet irom le, de nem akarlak befolyásolni.
Én eleve tartozkodom minden olyan dologtól , amit kisbabák nem kaphatnak(gyógyszerek, stb), és nagyon sok a kétely ezzel kapcsolatban.
Nálunk múltkor amikor beteg volt a család, azt mondta a doki, hogy az még jobban jár, aki a H1N1 tipusú virust kapja el, nem a hagyományos őszi influenzát, mert az még enyhébb lefolyású.
Anyuéknak akik beadatták az oltást, azt mondták, hogy attól még el lehet kapni, csak nem lesz szövödménye a virusnak(ami egyébként se biztos, hogy lenne).
Mostanában rengeteget hallottam, olvastam arról, hogy az oltóanyagban rengeteg higany van(nem emlékszem a pontos adatokra, de valami 80x mennyiség, mint ami a megengedett lenne), és ez évek múlva okozhat problémát. Állitólag van egy másik fajta oltóanyag, amit az elit alakulatok, meg katonák kapnak, abban nincs higany.
Hát a franc se tudja, mi az igazság, mondjuk én még ezt a krémet is óvatosan használnom majd, amit ma irt fel a bőrgyógyász.(de lehet csak én vagyok ilyen becari)


kislibus
Nálunk nincsenek forrasztópálcák és csavarhúzok, :lol: a férjem nem az az ezermester tipus. Ha veszünk valamit és össze kell szerelni , az is rendszerint rám hárul :lol: .
Nálunk csak a ruhák szoktak "problémát" okozni, hogy mindenki amerre jár, arra veti le a cuccait.
Na jó és se úgy irtam, hogy veszekszek velük, csak szólok nekik, igaz, sokszor teljesen felesleges dolognak tartom, amikor gyönyörűen élére hajtogatva, bepakolom a ruhákat a szekrénybe és 2 nap múlva, úgyanúgy össze van túrva. :roll:
Még a férjemnek elnézem, végülis ő férfi, azért nem várható el tőle, hogy ruhákat hajtogasson, de a lányától nehezebben viselem el, hogy lány létére rendetlen.(mondjuk ő ezt hozta "otthonról" szóval elég nehéz "átnevelni").

rencsike
Nem baba tapétát vettünk, mert a mi szobánkba lesznek a babák, hanem a szobánkat tapétázzuk újra. Tulajdonképpen 5 éve lakunk itt, de nem cseréltünk még tapétát, csak átfestettük, ami fennt volt, viszont most azt leszedetjük és újjat rakunk fel.
Az alap szine barna és abban vannak aranyból minták, szolid, de elegáns, nekem nagyon tetszik, ha kész lesz, majd lehet elküldöm, ha tényleg érdekel milyen lett. :wink:
Igazságszerint még nem döntöttünk arról hol legyen a babaszoba, de az elején legalább fél éves korukig , nekem úgy a jobb, ha velem vannak egy szobában. Nem csak a biztonság hanem kényelmi szempontok miatt is. Addig meg van időnk megcsinálni a szobát nekik. :wink:

Mit gondoltok a pólyáról?
Régen sokat dicsérték, de manapság nem tudom, hogy javasolják-e?
chilike1
 
 


Sziasztok,
szeretnék csatlakozni hozzátok, én is Dévai-babás vagyok, pontosabban most kezdem meg a transzfer utáni 29. napot.
Azaz már örülök, de még nem merem elbízni magam, hogy meg is marad! Harmadik kísérlet volt, amelyik sikerült.
Ugye majd kérdezhetek?
Sziasztok, R.
rozsafa
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok! És nem tűntem el! :) Csak éppen pénteken a monitorom bekrepált, és csak most sikerült szereznünk egy másikat! :) HURRRRRRÁÁÁ!!! Szóval ígérem, hogy holnap visszaolvasok alaposan, és írok Nektek! :)

Puszker! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Julcsi,a csepeliről én is hallottam,meg néztem az oldalukat,de nem jutottunk el odáig,(pedig közelebb lett volna),mert itt mindent elrendeztünk.
"babaholmiolcson.hu"a címük.Az oldal elég"érdekes",a bolt is kicsi,meg zsufi,mert egy házból lett kialakítva,de mi mndent betudtunk ott szerezni.Az tutti,h szombaton nem érdemes menni,millióan vannak,hétköznap kényelmesebb.
Rózsafa,gratulálok nektek!!!

Kép
cs.andi
 
 


Ez az oltáskérdés nekem is nagy fejtörést okoz,hát még nektek pocakosan..fene sem tudja,mi lenne a jó..
Rencsi volt a bátor!!!! :D :D

Kép
cs.andi
 
 


cs.andi
köszi az üzlet cimet, meg is nézem :wink:

rózsafa
Üdv közöttünk és természetesen gratulálok!
Mi az, hogy meg is marad!!!!!!! :roll: Hát ez csak természetes, úgyhogy nyugodtan éld csak bele magad és "álmodozz róla" milyen lesz később. :wink:

ercsikati
Na azért.. :wink: az a cemét monitor! :lol:

Többiek?

Na volt kinnt a festő, hétfőre kész a szoba. Hurrá!
Bizom benne, hogy igy is lesz. :wink:
chilike1
 
 


Köszönöm a gratulákat. Próbálom elhinni, hogy sikerült.
A védőoltás kapcsán ugye a H1n1-re gondoltok? Nekem azt mondta Apánk, hogy a 12. hétig nem javasolja. Ti mit csináltok?
A másik kérdés: maradtok Apánknál? Vállal szülést? Ha nem, nincs valami jó ötletetek, hová érdemes menni?
Chilike: ugye Te írtad ezt a kiütést? nekem is volt, pedig az elején vagyok, én is kaptam krémet, és teljesen elmúlt. Nekem már a beültetés utáni héten jelentkezett a kiütés. A kencétől egy hét alatt elmúlt.
És egy amatőr kérdés: mit kell érezni az ötödik héten? Normális, hogy az apró szurkálások eltűntek?
Köszi előre is...
rozsafa
 
 


Sziasztok!

Én is ezen a hüle oltáson variálok napok óta. :shock: Petimnek kiváltottuk, de még nem adatta be, én felírattam,de még ki sem váltottam. A háziorvosom be sem adja kismamáknak, a nőgyógyászhoz irányítja őket, ez azért sokat elárul a véleményéről. (ja, nem arról volt szó, hogy kismamiknak ingyenes? Azt mondta a házidoki,hogy csak azoknak, akiknek újszülött babájuk van...) Én nagyobb valószínűséggel nem adatom be, mint igen. Petimnek viszont beadatjuk, csak ő intézi a vásárlásokat, meg ha sikerül a házvásárlás, a hitelt és nem is annyira erős az immunrendszere, mint nekem.

Hetek óta készülök lemenni az egyik bababoltba itt a közelben, mert a Bergon oldala szerint ők forgalmaznak babakocsikat tőlük. Erre tegnap végre eljutok és kiderül, hogy már nem... :twisted: Pedig úgy megmustráltam volna...Mindenütt a lengyel gyártmányok vannak és tényleg az "Ez olyan, mint a Bergon!" felkiáltással kínálják.

Lassan erőt veszek én is magamon és elmegyek a cukor vizsgálatra, mert így sem lesz meg az eredmény, mire Apánkhoz kell mennem.

Rózsafa, tőlem is gratula nektek! Ezek a szurkák hol jönnek hol mennek és a cicifájás is ilyen! Mi Chilikével mindig amiatt ijedeztünk, ha az megszűnt egy időre. :lol:

Chilike, én nem veszek pólyát. A babaágyneműs kispárnán ugyanolyan biztosan lehet fogni a gyereket (ki van próbálva a módszer Bogin és Zsófin is).

Andi! Hol a fénykép???
Igen, sokat pihenek. Szerencsére úgy, hogy a 3X2 MagneB6 mellé még becsempészek egy-egy fél magnéziumos pezsgőtabit, meg egy néha egy késhegynyi Magnesolvot elég normálisan vagyok. Azt a napi néhány keményedést meg normálisnak tekintem és kész.

Ja, még egy újabb jó dolog a kórházas történethez: tegnap Petim elhozta a zárójelentést, meg a táppénzhez való papírkát. Természetesen Apánk nem írta alá (hogy is tehette volna, mikor nem volt benn), így nem tudom leadni a táppénzes cuccot időben, mert én ugyan egy aláírásért fel nem autózom hozzá. Még jó, hogy jövő héten megyek, és egy kis csúszással még le tudja adni a főnököm. Erre is lehetne egy megbízott embere, aki ilyen esetben szentesíti a papírokat.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Képzeljétek, iszta hülye vagyok!!!
Este megnéztem ezeket a krémeket mosakodókat stb, elolvastam a betegtájékoztatót, erre pont a receptköteles krémre(PROTOPIC) rá van irva, hogy ne használja, ha terhes vagy, ha szoptat! na mondom szép!Még a párom lánya(kamasz, mindig kötekszik), tegnap kinevetett a gyógyszertárba amikor rákérdeztem, hogy tutira lehet-e használni várandósan!Erre tessék, jól megéreztem!
Nagyon felháborodtam, majdnem 8000 fizettem és még csak nem is használhatom, hiába már az orvosokban sem lehet megbizni! Mindenesetre ma felhivom a dokinőt és a gyógyszertáras nőt is, csak úgy, hogy elmondjam a véleményem !!! :lol:
Na mindegy, szóval este megfürdök azzal a"tusfüdővel"-azt lehet adni babáknak is(Der-med, ha jól emlékszem), de a testápolóval már nem mertem bekenni magam, nehogy túlzásokba essek. Erre lefekszem, és gondolkozom, hogy ez a dokinő meg se kérdezte, hogy szedek-e valami gyógyszert vagy valami.Jól sikerült beparáztatni magam, mert ahogy alaludtam, nem tudom, hogy álmodtam vagy tényleg megtörtént,de nem kaptam levegőt, azt hittem meghaltam, a torkom össze volt szorulva, felugrottam az ágyba(nem is tudom, hogy, amikor egyébként tök lassan mozgok), és elkezdtem ütni szegény férjem, hogy megfulladok! Ő meg azt se tudta mi bajom van, próbált megnyugtatni, meg mondta, hoy jó lenne, ha már a babákat is hagynm pihenni! na mondom kösz! :lol:
Nagyon szar volt, még sose történt velem ilyen!

rózsafa
Nem tudod mi volt a neve amit kaptál?
Én most próbálok valami természetes gyógymódot találni, hátha segit! Habár úgy tűnik már ettől a mosakodótól is jobb egy picit!
A szurkálások hol jönnek, hol mennek, ez a természetes! Nyugi :wink:

moncsika
Én kérdeztem múltkor apánkat ő azt mondta nem javasolja! Persze nem akarok az ő nevében nyilatkozni, de nekem ezt mondta. Én nem is gondolkozom rajta!
Én is irogatom már, hogy mit hol látok szépet, jót, árakat, stb Vettem egy cuki füzetet, abba irok mindent!
Lassan itt lesz az idő vásárolni én meg még 1 boltba se voltam!
Mi az a babágyneműs kispárna? :roll:
Olyan szép pólyát láttam pedig ezen az oldalon amit az andi ajánlott, 3500ft , nagyo cuki, csak nem is tudom mire jó a pólya? Olyan kényelmetlennek tűnik, hogy le van kötve benne a gyerek, de régen meg ajánlották, hogy szebb lesz a tartása ...
Az orvosokról való vélemyénem én is leirtam pár sorral feljebb, hihetetlen hogy már őket is "ellenőrizni" kell! Dühitő!
chilike1
 
 


Chilikém, reméljük, csak rémálmodtál...
A múltkor engem is a Petim ébresztett, mert sírtam álmomban- egy óriási béka elől menekültem... :shock: :shock: Nooooooormális???!!!

Igen, nekem is mondta Apánk, hogy ő sem magának, sem a gyerekeinek nem adatná be, de néha elbizonytalanodom.

Arra párnára gondoltam, amit a babaágyneműkhöz szoktak adni. Semmi extra gondolat nem volt! :lol: Csak tényleg ezt használták/tuk, amíg nagyon nyeklősek voltak a csajszik, és annyi biztonságot adott, hogy az ember nem félt, hogy szétesik a gyerek, ahogy felemeli.
Tényleg! Ki is ígérte, hogy megtanít minket ágyneműt varrni? :roll:
Lehet, hogy a biztonság kedvéért kölcsönkérem a tesóméktól az egyetlen igazi pólyájukat, amiben Zsozsit keresztelték, de veni nem fogok. Mondjuk ez a furin kinéző kókuszpólya elgondolkodtatott egy percre...

Kép

Azon gondolkodtam, hogy az apróbb dolgokat el lehetne kezdeni megvenni, mert nem lesz a végén mindenre energiám, meg ha dec.-jan. környékén tombol majd a járvány én tuti bezárkózom...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


moncsika
Igen ezt már én is néztem. A kókusz gondolom azt jelöli, hogy van valami "matrac " szerű dolog ami a hátat megtámasztja, nem?
Amúgy a pólyának ez lenne a funkciója, hogy "egybe "tartsa a babát?
Ezt csak néha szokták használni a babáknál? Például, ha mennek valahova? Vagy mikor?
Én is gondoltam rá, hogy lassan el kéne megvenni 1-2 dolgot, mert egybe nagyon sok lesz(minden tekintetben, anyagilag is meg fizikaila is), főleg, hogy nálunk duplán kell majdnem minden.
Néztél már ágyat?

Jövő hetem nagyon sürű, megyek orr-fül-gégészet, védőnő, apánk, 4D, úgyhogy inkább az utánna való hétre hagyom a nézelődést :wink:

rencsike hogy vagy?
Többiek? De el vagytok tűnve csajok!
chilike1
 
 


sziasztok,


sos segítség kellen csajszik, Julcsika beteg, lázas és nem emlékszünk, hogy algopiryn vagy paracetamolt mondta Apánk, hogy lehet szedni....????
aki tudja az írjon már lszi!!!

puszi

Kép
rencsi79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?