Új privát üzeneted érkezett!

Csicsóka Kép

Örülök, hogy találtam valakit, akivel közös a dokink és nagyjából egyidősek is vagyunk. Kép
Két tipusa van a méhszáj kinyílásnak, a "néma", amikor minden görcs nélkül nyílik ki, és a görccsel járó. A görccsel járó okok között elsőként említik a méhszáj veleszületett gyengeségét, ez alkati ügy. A "néma" tipusnál stressz helyzeteket. Akár érzelmi, akár fizikai stresszt.Ezek tartós simaizom görcsöt okoznak. (nálam ez éerzelmi stressz volt , anyukám hirtelen infarktusban meghalt januárban, és akkor azt hittem, hogy a nagy sokktól biztos elmegy a baba...Nem ment el, de a méhszájam kinyílt.) Én görcsöket nem éreztem, csak hasogatás-szerű érzéseket,amikkel én nem foglalkoztam. Azt viszont megéltem, amikor a nyákdugó távozott, de gőzöm sem volt, hogy mi az csak utólag tudtam meg, hogy az előhírnöke volt a kinyílásnak.
Nekem úgy írták, le, hogy új számára nem átjárgatóan van kinyílva az alsó és a felső pólus is, illetve megrövidült a méhnyak. Ez egy rossz lelet.

Jól értettem, hogy neked nem varrták össze?Hogy nekem miért, azt nem tudom. Szerintem pihizz, amennyit csak tudsz, és halgass a védőnőre.Sokat feküdj, mert innen csak egy lépés, hogy tovább nyíljon, pláne ha keményedéseid is vannak. (Nekem is vannak) Lehet, hogy neked "csak" kinyílt, de nem rövidült meg, és a felső pólus is szűkebb, mint nekem.

A Zsizsa Képáltal említett méhszáj topicot én végig olvastam, és iszonyúan beparáztam tőle.


Mjad szeretnék születésfelkészítőre járni, de nem tudom, mikor van, mikor érdemes elkezdeni.

Barbi Kép

Csak a kórházi bentfekvésem alatt szedtm Gyinpralt, itthonra nem kaptam.De az tényleg jó volt.

Tutus Kép

Köszi a profil dícsértet Kép Mondogatom neki, hogy még maradjon bent.

Hajni 20+2
phajni
 
 


Sziasztok!

Csicsóka, nagy szia neked is!Kösz a drukkot, azt hiszem ez lassan már rám is vonatkozikKép

Pindur, én márc. 28.-ra vagyok kiirva, azt írtam, hogy én 10.-én születtemKép

Hajni, én is megnézetem a profilodat, édesek a cicók.Mikor mi választottunk menhelyről cicát, mindenhol ilyen vörös fehéret kerestem, de nem voltKépVégül lett egy korom feketémKép

Barbi, köszi, nekünk valahogy az első pillanattól kezdve meg volt a Sára név, a fiú néven agyaltunk sokat, mire kitaláltuk(Dávid), addigra kiderült, hogy itt szóba se jöhet a kisfiú, 1000%, hogy lányKép

Lányok ki a következő a sorba?Már én is elvesztettem a fonalat, hogy ki mikor következikKépKéne vmi összesítés, hogy kinek mekkora már a babája, aki meg még bent van, mikor jön az idejeKép

Puszi mindenkinek, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Léna Kép

A cicók nem az enyémek.Korfun készült a kép a nászutunkon. Korfun hihetetlen mennyiségű utamacska bóklászik, és ez kető belőlük. Nekem is van egyébként, ha szereted a cicókat, itt megnézheted őket:
www.extra.hu/pajerhajnalka29/index.htm
Ha kell vörös-krém, egy kandúrkát tudok adni Kép
phajni
 
 

 
 

Sziasztok!

Csicsóka, Üdv itt a topicban!! Gyere te is gyakran!

A felkészítőkről nekem még mindig nem sikerült infot szereznem. Tudja valaki, hogy az idén mikor indul?

Barbi, semmi összefüggést nem találtam a megivott folyadék mennyisége és a wc-re járás sűrűsége között Kép Pedig hát próbáltam kivédeni: azt gondoltam, hogy ha kevesebbe iszom, akkor ritkábban fogok menni, de nem Kép A ma éjszakám pont egész jó volt.

Hajni, LÉna,

Van olyan cicátok, ami egy fedél alatt, egy légtérben él veletek? Nekem van egy és hát a család nagyon aggódik, hogy mi lesz, nem bántja-e majd a kicsit. Ti mit szóltok ehhez?

Üdv, Kata (32)
katca
 
 


Sziasztok!

Hajni! Köszi a részletes infót, és fogadd őszinte részvétemet anyukád miatt!

Nem írigyellek a helyzeted miatt, de ez a baba biztosan nagyon kapaszkodik!
Nekem nem fejtette ki részletesebben ezt a doki, és mivel csak pihenést mondott (rákérdeztem a fekvésre) ebből gondoltam, hogy ez biztos nem "túl" komoly, nem éreztem semmit a keményedésen kívül, és a doki nem is hívott vissza a szokásos 4 hetes vizitnél sűrűbbre.

Zsizsa! Köszi, hogy írtad a topicot, de lehet, hogy nem követem Hajni példáját, és inkább nem olvasok bele, mert képes vagyok magamon nem létező tüneteket felismerni.(Persze lehet, hogy nem bírom megállni.)

Nekünk is első baba és kislány. Én 30 éves vagyok.
A múlt héten a doki megcsinálta a terheléses cukrot, ami negatív lett, és a toxoplazmát is vizsgálják, de arra még várni kell. A 4D UH-n vették észre, hogy a magzatvíz "az átlagosnál enyhén több", ezért csinálták most meg soron kívül ezeket a vizsgálatokat is.
A keményedésekre Magnerot tablettát szedek, 3x2-t, úgy érzem, hogy ez jelentősen csökkentette a keményedések számát.

Szülésfelkészítő úgy tudom, hogy ma indul a kórházban 17 órától, 6 alkalom. (A nyári kisbabás topicban írta az egyik lány korábban.)
Nálunk indítottak a védőnők, hétfőn voltunk először a férjemmel. Bár korainak tartottam, de itt csak egy indul tavasszal és így megspórolom az utazást.

Egyenlőre nem tudok túl gyakran írni, mert még csak a melóhelyemen van net, és holnap szabin, hétfőtől pedig táppénzen vagyok. Hétfőn azért még benézek hozzátok, közben intézem otthon is a netet, csak nem szívesen állítok vissza egy vezetékes vonalat. De hát nincs más választásom.

Bocsi, hogy hosszú voltam!

Csicsóka
csicsóka
 
 


Szia Kata!
Én szeretnélek megnyugtatni a cica miatt,mert nekünk is van egy 6 kg-os fenevadunk,aki szobacica és persze ezmellett született egy gyönyörü kisbabám aki a héten 10 hetes.A cica-baba kapcsolat nagyon jó,sajna az anyósom családi házában,egy szobában élünk,márciusban adják át a lakásunkat.Éjjelre mindig kirakjuk a szobából a cicát mert szereti a babáról lehúzgálni a takarót.De amugy a baba mellé fekszik ha a baba a mi ágyunkon van és egyáltalán nem bántja.Úgyhogy ne agódj,nem lesz semmi gond.

Puszika!

Anita
ani24
 
 


Sziasztok!

Kata, én azt hiszem nálunk se lesz semmi féle probléma, bár én úgy akarom kivédeni, hogy eleinte a cica meg se közelítheti majd azt a szobát ahol a baba lesz.
Már ismeri a gyerekeket (unokaöcsém, szomszéd kisfiú), akik meglehetősen nagy előszeretettel próbálták terrorizálni.Visszafelé simogatták a szőrét, farkánál fogva ráncigálták ki a szék alól, és a cicus, mint aki tudja, hogy honnan fúj a szél, hagyta magát!Próbáltam volna ezt én vagy másik felnőtt megcsinálni vele...Aztán, ha megunta az egészet befeküdt a konvektorunk alá, ott nem érik el.Mikor elült a veszély előjött.
Én még elvittem egy soron kívüli állatorvos látogatásra is, hogy mivel jön a baba nézze meg, hogy nincs-e vmi lappangó baja.Szerintem ezt nektek se ártana.

Hajni, megnéztem a honlapodat, idő hiány miatt csak a képeket, majd később elolvasom.Édesek a cicák, főleg az tetszik, ahol a fekete fürdikKép
Most már (sajna)nem kell a vörös cica, mert itt van már a fekete, és a rövidesen érkező baba miatt azt hiszem nem lenne időszerű egy új cicus.Kép

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!
Csicsóka, üdv a topicban.
Tutus,
köszi az e-mail címet. Tegnap egész nap csak szoptattam, ittam a Top Joy birsalma levet és elkezdtem szedni az Urtica Urens 5CH-t.
Estére már érezhetően több lett a tej, Bori sem ébredt föl éjjel.
Eddig ma háromszor etettem és szopi után fejtem is egy kicsit.
Nem tudom, ma is próbáljam óránként szoptatni? Elég nehezen viseli, hogy nem hagyom aludni. Mire elaludna szegény, már le is telt az egy óra és ébresztgetem. Most hagyom aludni, aztán meglátjuk, mi lesz.
Bár ez egy kicsit zűrös nap, mert meglátogatott egy barátnőm, délután jönnek a szüleim és megyünk az ortopédiára is, de csak nem lesz gond.

Köszönöm, hogy segítetek sok jó tanáccsal. Úgy látszik, hogy valóban az volt az ok, hogy lecsökkent a napi szopik száma. Már csak azt nem értem, hogy hogy' tud valaki még akkor is simán szoptatni, amikor a babója már egy éves. Hiszen egy akkora gyerek már csak max 2x szopik naponta, nem? Vagy ilyenkor fejni kell és csak akkor marad meg a tejmennyiség??

Mackoo
medvike
 
 


Kata Kép

3 macskával élek egy légtérben.Kicsit én is aggódom, hgy lesz a babával, de bántani biztos nem fogják a babát.Nem olyan fenevadak Kép

Csicsóka Kép

Nekem sem az Arni mondta el részletesen, hanem utána olvastam. Én bizony úgy jártam, hogy elolvastam a méhszáj topicot és nem csak minden rosszat magamba láttam, hanem egész éjjel nem tudtam aludni,sőt még bőgtem is, miután olyan is volt, aki leírta, hogyan vszítette el a babáját nyitott méhszájjal huszonhetesen. Kép Kép

Neked biztos jobb a méhszáj státuszod az enyémnél, mert engem 2 hetente rendel be, és varrták is.

Szülésfelkészítőre most a kényszerpihenőm miatt nem tudok menni, de 30 hét felett már lehet, hogy megkockáztatom.

Léna Kép

Ez elég megnyugtatóan hangzik macska-baba ügyben Kép
phajni
 
 


Sziasztok!

Anita, LÉna, Hajni,
Köszi a tapasztalatokat és a véleményeketa a macska-baba témával kapcsolatban. Én is azt gondolom, hogy meg fogják egymást szokni és nem lesz baj. Az elején majd jobban kell figyelni. Mondjuk az én cicám egy kicsit vad (sziámi), de azért kordában lehet tartani, csak figyelni kell majd rá. Én igazán attól tartok, hogy féltékeny lesz, mert hát most ő nagyon el van kényeztetve és biztos fogja érzékelni a változást.

Tényleg már ma indul a felkészítő? Hát, a mairól akkor már lemaradtam Kép

Léna, a cicát egyébként elvittük orvoshoz, még vért is vettek tőle, nála is vizsgálták a toxoplazmát, de szerencsére teljesen egészséges, így bátran merek mellé babát hozni.

KAta
katca
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is macskamániás vagyok, sőt amíg a Marcival terhes nem lettem évekig volt cicusom. Kb 34 hetes terhes lehettem, amikor a férjem tanácsára a Burma macskámat,-akit egyébként nagyon imádtam- levittük a szüleimhez, mivel a macskák, még ha szobacicusok is, rengeteg betegséget hordoznak magukban. Nem is beszélve az elhullajtott szőrről, ami egy újszülöttnek nem a leghasznosabb, hiszen még immunrendszerük sincsKép. Ha mindkét gyerek betölti a 3 évet, nekünk is lesz ismét cicusunk, de addig megelégszem annyival, hogy csak a szüleimnél gyomrozom meg Lilit a burmát.KépKép

Tutus
tutus
 
 


Mackoo,
örülök, hogy rendeződik a problémádKépKépKép Írtál a Juditnak? A birsalmalé men csinál hascsikarást a babának?

Én már Marcival is szedetm az Urticat, nekem bevált. Te hogy szeded? A homeopátiás doktornő a 3x5 golyót javasolja.
Ha érzed, hogy szaporodik a tejcsi mennyisége, szerintem ne ébreszd fel óránként, inkább fejj egy kicsit.

Miért kellett visszavinni a babát az ortopédiára, ha nem vagyok tolakodó?
Lujzit nekünk is vissza kellett vinni, mivel a bal csípője kicsit fejlettlenebb volt. Fél év múlva visszük ismét vissza a Karolina útra a profhoz.

Tutus
tutus
 
 


Tutus!
Eddig nem tapasztaltam, hogy fájna tőle a hasa, bár ma eléggé nyűgös volt. De ezt annak tudtam be, hogy ma túl sok látogatónk volt és ő ezt rosszul viseli. Ráadásul a doktornő is megnyomorgatta egy kicsit.
Borinál sem találtak semmit, de azt mondták, hogy az a szokás, hogy 4 hónapos kora körül újból megnézik. A rendelőben összeismerkedtem egy nővel, aki azt mondta, őket harmadszorra is visszahívták, pedig semmi baja nem volt a babának. Nekünk már nem kell visszamennünk, hacsak a gyerekorvos nem mondja.

Még nem írtam JUditnak, mert ma még nem volt időm. Valszeg (remélem) holnap lesz.

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Léna,azt hiszem én leszek a következő, (márc 10,11-gyel) aztán Te ( márc. 28.ugye?), hacsak nem leszel gyorsabb, aztán Kata (ápr 2.), de írjon vki, ha nem jól tudom.Kitartás mindenkinek!
Vasárnap találkozok a Fehérfi Krisztinával, fiatal? Remélem be tud még vállalni.

Láttátok tegnap a Szülőszoba c. műsorban, hogy otthon szült a nő? Elhiszem, hogy sok negatívum van a kórházban, én sem örülük egy csomó dolognak(beöntés, gátmetszés...)de a baba és a mama érdekében történik, ott mégis nagyobb a biztonság, főleg, ha gond van.

Jó éjszakát!

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Barbi, én is egyet értek veled, a szülőszobával kapcsoltaban, dehát mindenkinek joga eldönteni mit akar.Mondjuk szerintem, ha esetleg gond adódna az otthoni szülés közben a kórházban biztos "lelkesen"hozzák azt rendbe.Én már csak ezért se vállalnám be.
Húúúúúúúúúúú, akkor második lennék a sorban?De aztán az is lehet, hogy együtt leszünk bentKépKép
A Fehérfi Kriszti fiatal, vörös hajú, csinos, nagyon közvetlen nő.Viszont nem akarlak elkeseríteni, de nála már február elején nem volt hely márciusraKépÉn is őt szerettem volna.Aztán mivel az orvosom is mondta, hogy ez már esélytelen, ajánlott vki mást.
Szóval szerintem ha csak emiatt mennél be vasárnap előbb hívd fel.

Puszi Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Barbi Kép

Hogy vetted fel a kapcsolatot a Fehérfi Krisztinával? Hol kerested? Leírod, hogy néz ki? Lehet, hogy én már találkoztam vele, amokor bent feküdtem.A tapasztalataid is érdekelnének róla

Hajni
20+3
phajni
 
 


Léna Kép

te hogy vetted fel vele a kapcsolatot? Mennyivel előtte kell felvenni a kapcsolatot, hogy még beleférjen?
phajni
 
 


Sziasztok!!

Barbi,
én április 18-ra vagyok kiírva, de lehet, hogy igazad lesz és már 2-án megérkezik, ki tudja?? Kép

Szülésznő ügyben: nekem azt javasolta az orvosom asszisztense, hogy a 30. hét körül érdemes beszélni vele. Én kb. akkor voltam nála és azért annyival korábban még van hely.

ÜDv, Kata (32)
katca
 
 


Sziasztok!

Hajni, én akkor ismertem meg, mikor egy picit bent kellett feküdnöm.Felveheted úgyis a kapcsolatot, hogy felhívod a kórház kp-i számát, megmondod, hogy kit keresel, ha bent van, akkor kapcsolják.
Én az Ilit (aki végül a szülésznőm lett)így kerestem meg először.
Szerintem minél előbb intézi az ember, annál biztosabb, hogy lesz hely.Persze azért nem az első uh. utánKépKép
De szerintem is a 30. hét körül már időszerű.

Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Szisztok!

Léna,
Kiváncsi vagyok mi lesz a véleményed a választott szülésznődről...

Láttam a Szülőszobát a legjobban az a filmbejátszás tetszett, amikor a néni az akváriumban egyedül szülte meg a babát. Ő vette ki stb... Szerintem ez egy artista mutatványnak is beillene!
Otthonszülés: én már nem vagyok annyira lenne. Ha valaki vállalja a vele járó kockázatot és problémamentes, szíve joga otthon szülni. A multkori cikrusz után (nem Schöpf-Mérei!), nekem a kórház sem tűnik sokkal biztonságosabbnak.

Amcsi
amcsi
 
 


Hát mondjuk 100 évvel ezelőtt a diófa alatt is megszülettek a babák, csak a komplikációkat nem tudták kezelni, ezért magasabb volt a halandóság is.Ha általánosan elterjedne az otthonszülés akkor ismét magasabb lenne.Most már viszont megvan az embernek az a szabadsága, hogy mérlegeljen: a saját kényelme és szempontjai miatt kockáztat, vagy sem. Én soha nem tartanám annyira fontosnak a saját kényelmemet, elveimet, akármimet, hogy akárcsak 1%-ban is kockáztassam a babóm esélyeit. És azt hiszem az otthonszülésnél nem 1% a kockázat, hanem kicsit több.Váratlan, előre nem látható dolgokat nem lehet otthon megoldani. Hiába 200-ból egy ilyen van, ha pont te vagy a 200-adik.
phajni
 
 


Hajni!
Szívemből szóltálKép
Nekem is nagyon tetszik az ötlet, mert az ember öntudatlanul is szorong, ha kórházba kerül. Biztosan könnyebb otthon szülni.
3 évet éltem Hollandiában és a kolléganőim nagy része otthon szülte a gyerekeit. Mesélték, hogy nagyon jó érzés volt, hogy a saját, megszokott környezetében van, a saját ágyneműjét használja, stb. És szülés után elvonulhat a saját fürdőszobájába zuhanyozni (gátvédelemmel szültek) és amíg zuhanyzott, a bába rendbe tette a hálószobát, ágyneműt húzott, szóval friss, tiszta ágyneműbe feküdt bele, mellette a babó... Szóval tényleg ez lenne az ideális, de hát Hollandiában azért enyhén szólva jobb az infrastruktúra: van elég mentő, megengedhetik maguknak, hogy a mentő ott szobrozzon a ház előtt, ha, ne adj' Isten, szükség lenne rá. De ha esetleg mégsem lenne ott, akkor is se perc alatt odaér, mert a települések közel vannak egymáshoz és jók az utak. Ez, ugye, Magyarországra nem érvényes.
De ott sem szülhet akárki otthon, előfordul, hogy az orvos nem javasolja, pl. "élemedett" életkor miatt, vagy szűk medence, esetleg óriási bébi miatt.
De azért még azt is hozzátenném, hogy nem rég olvastam egy statisztikát, miszerint azokban az országokban, ahol megengedett az otthonszülés, sokkal kevesebb a gátsérülés, DE: a sérült gátaknak nagyobb hányada szenved el negyedfokú gátsérülést, mint mondjuk itthon. Azért ez is számít.
Szívesen szülnék én is itthon, de itthon, Magyarországon eszembe sem jutna a gyerekem életét (és a saját egészségemet) kockára tenni. Azért a szülés mégiscsak veszélyes üzem, akármennyire is természetes dolog.

Mackoo
medvike
 
 


Sziasztok!

Amcsi!Én is kíváncsi vagyok milyen lesz közben.Esetleg ismered?

Én még annyit tennék hozzá, hogy azt mondják(magukról), hogy otthon szülés közben kevesebb a komplikáció.Ez azért álszent, mivl én úgy tudom, hogy mielőtt elvállalják az otthon szülés levezetését azért meg is rostálják a lehetséges résztvevőket.Szóval egészséges mama egészséges terhességéből egészséges babát a világra segíteni azért már nem akkora kockázat, míg egy kórházba, ugye, válogatás nélkül kerülnek az anyák.
Meg azt hiszem ők mindenféle orvosi dolgot is elutasítanak.Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ha a babám biztonsága azt követelné meg én akár 9 hónapon kersztül minden héten mennék vizsgálatra vagy uh.-ra(azt még élvezem isKépKép )
A harmadik dolog meg az, hogy itthon még ez az egész nem is legális.Szóval ha esetleg vmi szörnyű történne nem elég, hogy elveszted a babádat, de még le is csuknak.(mint ahogy erre nem régiben volt is példa.még ugyan nem csukták le, de vád emelés már van)
Bocs, ha kicsit sok voltam vagy indulatos, de nem sikerült visszafogni magam.Kép

Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Léna Kép

Még az előválgatás sem garancia semmire. Sokszor előfordul, hogy normál szülésnek látszik és komplikáció lesz belőle. Amig egy-egy ilyen otthonszülés van ilyen, addig nem látszik ennek a hátulütője.

MackooKép

A magyar mentőkről csak annyit: januárban volt szerencsém mentőt hívni. Kép
A diszpécser hosszas beszélgetést folytatott velem hajnali 3-kor. Az még hagyján, hogy jóformán a hajam szálainak a számát is megkérdezte adatszinten és ráérősen felírogatta, egy olyan szituban, ahol minden másodperc az életet jelentette volna (infarktus utáni újraélesztés), de azon nem tudott túlépni, hogy a kihívási cím és ahonnan telefonáltam nem ugyanaz. Amikor ezt is elkezdte firtatni, akkor (tőlem szokatlanul) elkezdtem kiabálni és kilátásba helyeztem, hogy ezért a tötyörgésért én isten bizony feljelentem.
A mentő 15 perc múlva ért ki.(nem volt messze a mentőállomás)és orvos akkor sem volt rajta!!!!!Plusz a mentőstisztnek olyan italszaga volt, hogy majdnem elájultam. Szóval én nem szeretnék abba a helyzetbe kerülni, hogy mentőt kelljen hívni hozzám és a babámhoz, amikor minden perc számít, mert az minimum 20 perc Magyarországon ,ehhez még kicsit balkániak a körülmények
phajni
 
 


Sziasztok!

Szia Léna,igázából a kolléganőm egyeztetett a Fehérfi K.val, én még nem találkoztam vele csak gondoltam elmegyek vele és bepofátlankodom, de annak alapján amit írtál nincs sok esélyem.(De azért megpróbálom) Jóslófájások, miegymás? Elvileg Nálad is már bármi lehet!!!

Kata, bocsi az időpont miatt, bár lehet, hogy nem bánnád?

Szülőszoba: Hajni, Mackoo, Léna teljesen igazatok van! Nem kockáztatnám a babámat, de ezt már leírtátok.

Képzeljétek ma egy idegen doki volt, meglátta a ctg-m és mondta, hogy ebből akár ma is szülés lesz.Volt már durvább ctg-m is, úgyhogy gondoltam, hogy ez az összehúzódás Kisbencémnek meg sem kottyan. Aztán megvizsgált kézzel és mondta, hogy magasan van még a fejecskéje. Hát sétálok tovább.
Ez lehet biztató Hajni, Csicsóka, hogy szedtem a Gyniprált, rövidülés,pihi és a végén lehet, hogy a kiírt időben lesz. Persze, minden terhesség más.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Barbi, azon gondolkodtam, hogy akár szerencséd is lehet, mert előfordulhat, hogy aki márciusra volt neki talán átcsúszott februárra.És akkor lehet hely.Azért drukkolok.
A hétfő este iszonyú volt, bár tisztázatlan, hogy mitől.Azóta úgy érzem a hasam, mint mikor napok óta meg volt már, szóval olyan tompán.Azért remélem, hogy ez még nem az, mert mától számítva még 4 hetünk van.Mindenesetre hétfő este CTG, majd meglátjuk.
De te azért vigyázz azzal a sétálgatással!
Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Szia Léna!

Köszi, remélem bejön amit írtál!
4 hét, az már nem koraszülés, de még jobb lenne gömbölyödni a Babócádnak.:-) Én is éreztem ilyen fájdalmakat és azt mondta a dokim, hogy azért mert a baba súlya már nyom mindent és "készül" a dolog. A ctg-d mutatatott összehúzódásokat?

Puszi Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi

Te egész pontosan miért szedted a Gynipralt? Görcsöltél? Neked is kinyílt a méhszáj?
Hajni
phajni
 
 


Szia Hajni!

Nekem megrövidült a méhnyakam + kemény volt a pocakom + hasogatás érzésem volt, de kórházban nem voltam, csak otthon szedtem. Érzed, hogy nyitva van a méhszáj?
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi

Szegény, az nem lehetett valami jó Kép Nekem csak picit keményedett, de nem jó. Nem érzem, sőt azt sem éreztem, amikor kinyílt.Ma volt itt a védőnő, és nagyon csodálkozott, hogy nem éreztem.Neked akkor valószínűleg könnyű szülésed lesz, ha mergövidült méhnyakkal vágsz neki.
phajni
 
 


Hajni, aranyos vagy, azért nem volt olyan gáz.
Jó, hogy legalább így törődnek Veled (védőnő)+ 2 hetente orvos. A szülés az a baj, hogy a tágulástól függ, és, ha öröklödik, akkor nálam nem lesz túl szerencsés.Pocakod sokat nőtt már? Én amikor 20 hetes voltam, már gömbölyödött és büszkén mutogattam a párom szülinapi buliján. Ma lefényképeztük, de én már csak 1 nagy pocak vagyok. Megpróbálom betenni a profilomban.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Barbi Kép

Tényleg jó nagy pocid van Kép
Nekem is van, de még nem olyan nagy. Ugy látom, te szinte semmit nem híztál. Hogy csináltad? Alkati dolog, vagy direkt törekedél rá?

Hajni
20+4
phajni
 
 


Jó reggelt, Te sem tudsz aludni?

Most tartok 11-12 kilónál és a 20-30 hét között minden nap tornáztam + sétáltam. Most viszont már érzem, hogy cipelem a pocakom. 2 kismamagatyával megúsztam a dolgot, de most már bánom, hogy nem vettünk felsőt, mert így mindenki mondja, hogy hűha.
Kikelhetsz az ágyból? Vénás tornát csinálhatsz?
Egyik ismerősöm is feküdt kb. a 20.héttől,de őt ki se engedték a kórházból (államvizsga előttől kb.2 nap előtt derült ki, hogy kórház,így nem is tudott vizsgázni) és minden rendben volt a szülésnél + babával is. Szóval kitartás!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Ház az a 12 kiló az remek.Kép Az első 5 hónapban én is csak kb.2 kilót híztam, meg is dícsért a védőnő,de most, hogy fekszem, érzem, hogy elkezdtem hízni Kép Kép És nem is tudok mit tenni ellene. Nem tornázhatok. Kép Nem merek diétázni sem komolyan, mert ha koraszülött lenne a baba,(amire van esélyünk) akkor muszáj addig rendesen ennem. Néha kikelek az ágyból, pl. mindennap főzők a férjemnek, néha sétálok egy rövidet, de többnyire fekszem. 1-1.5 órát vagyok fent.Az ismerősöd miért feküdt kórházban a 20. héttől? Te jól vagy, babó nem akar még kibújni? Nagyon várom már, hogy meszülessen a babód és elmeséld a tapasztalatokat, meg hogy mit hogyan csináltok, amikor hazaviszitek. Vásároltatok már?Hol?
Hajni
phajni
 
 


Ne is foglalkozz a kilókkal, majd a szoptatásnál lemegy!:-)A Schöpfiben meg állítólag a legjobb a koraszülött rész egész Mo-on, bár remélhetőleg nem fog előbb kibújni a Babád!
Az a lány nyitott méhszájjal volt kórházban kihúzta a 9 hónapig.
Az én picim, úgy tűnik nagyon jól elvan benn, most csak azon izgulok, hogy ne holnap jöjjön, mert szegénynek akkor, hogy lesz szülinapja. A pelenkázószekrényen kivül mindent megvettünk már a Brendonban+ a Megatoysban,szívesen átküldöm Neked, hogy miket kell venni+ minden kismamának jár 1 Várandós mama csomag, azt megkaptad már?
Régen nagyon félten a szüléstől, de most már nem csak meglenne már a Baba. (hétfőn)
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Nem kaptam még várandós mama csomagot, kitől kapnám? Örülnék nagyon, ha átküldenéd a listádat kisery@vnet.hu
phajni
 
 


Pindur, Mackoo, Ági,
mizujs nálatok? Hogy vannak a gyerekek? Írjatok!KépKépKép

Tutus
tutus
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés. Tegnap jöttünk haza a kórházból, jól vagyunk. Köszi mindenkinek a gratulációt, majd igyekszem visszaolvasni.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a babókák, s látom, hogy lassacskán ismét babadömping lesz!

Ja, feltettem Dorkát egy lapra, ahol lehet Rá szavazni (a 14- es Dorka az én szemem fénye, de a táblázatban a 15. helyre tették tévedésből). Ha tetszik Nektek az a fotó Dorkáról, akkor megtennétek, hogy szavaztok Rá?

http://www.babacucc.hu/fotopalyazat/

Cserébe küldök Nektek egy Dorkamosolyt!
Kép
Puszi, vigyázzatok magatokra a csúszós utakon!

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Tünde, mégegyszer nagy gratula nektek!Már alig várom, hogy mesélj!Kép

Vic, én már szavaztam is a jól ismert kádas képre, de ez a vigyori is dijnyertes kép lehetne simán.Vagy ez a mosoly csak a mienk?KépKép

Barbi, mi volt a Fehérfi Krisztával?Mesélj!

Olyan furin érzem a hasamat egész héten, kíváncsi leszek mit mond holnap este a CTG.Kép

Puszi mindenkinek, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Tünde,

Szupi, hogy már otthon vagytokKépKépKép Kitti hogy van, mennyivel született, mesélj, ha lesz egy kis időd!
Milyen érzés anyának lenni?
Párod nagyon boldog apuka?Kép

Puszi, Tutus
tutus
 
 


Vic,

tündér Dorka a kádban, de az itteni képen is cukros!!!KépKépKép Mekkora most a lányzód?
Hogyan lehet feltenni a hónap babája pályázatra képet?

Tutus
tutus
 
 


Sziasztok!

Megvagyok még. Kép

Tünde, írj, ha tudsz, én is kíváncsi vagyok a szüléstörténetre! Kép Jó egészséget Nektek!

Tutus, megoldódtak a szopigondok? (Olvastam a Szoptatás topikban, de nem írtam oda, mert nem volt ötletem a megoldásra...) Dani mostanában elég nyűgös. Elkezdett egyre korábban ébredni reggel (azelőtt fél 7, most 6 - fél 6- 5 óra), a korábban biztos napközbeni alvások is össze-vissza vannak most. Mindegy, majdcsak visszaállunk valami rendre.

A fotópályázatra emailen kell küldeni képet, ahogy rákattintasz arra, hogy "A hónap babája", ki is van írva.
A www.oviklub.hu -n pedig olyanok pályázhatnak, akiknek meddőségi kezelés eredményeként született babája! Kép Ez a pályázat augusztusig tart!

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!

Tünde, én is várom mi volt!:-)

Pindur, nem értek hozzá, de lehet, hogy a foga jön? Szegény, nagyon fárasztó lehet.

Vic, Dorkát a férjem is mindig megcsodálja és minden alkalommal végighallgatja, hogy én is ilyen hajas babát szeretnék! Hát persze, hogy szavazunk!

Szia Léna!
Találkoztunk a F. Krisztával, tényleg nagyon szimpatikus+ csinos is. Kedden tudjuk meg, hogy kicsúszott-e neki valaki, de attól függetlenül elmondta, hogy vannak a dolgok és megmutatott mindent, szóval nagyon kedves volt.Az egészben az volt a legjobb amikor kitolták a babákat vmi gurulón és láttam a páron ,hogy meghatódott. Nem az a típus.
A hasaddal remélem minden rendben, pihizz sokat! A holnapi ctg biztos megnyugtat.
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Pindur, most láttam Danidat, természetesen rá is szavazunk!
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezés.Látom mindenki jól van.
Tündi:Még egyszer gratulálok nektek,legyél nagyon boldog!
Victoria:Szavaztam Dorkára,tündéri baba.
Pindur:Sajna Danira nem sikerült szavaznom mert csak egyszer enged szavazni:0(
De ő is nagyon cuki!

Puszi nektek!

Anita
ani24
 
 


Sziasztok!

Megvagyok csak rossz volt a gép.

Tünde, remélem hamarosan láthatjuk a picidet. Nagyon kíváncsi vagyok hogy volt, milyen volt a szülés.

A gyakori szoptatás meghozta a hatását. Bár Lili étvágya nem olyan nagy, mint eddig. Gond biztos nincs, mert így is gyarapodik a súlya. Már elérte a 6 kg-ot. Főleg ha kevesebbet eszik, utána a maradékot lefejem. Ez, úgy látszik, jól működik.

Hajni, nem lehet túl jó egész nap feküdni. Kitartás. Engem, ha jól emlékszem, a 27. héten varrtak össze. Valószínűleg fölöslegesen, mert aztán a 42. héten az infúzió hatására sem akartam tágulni egyáltalán. Keményedések már előtte is voltak. Főleg estefelé, amikor már elfáradtam nagyon sokat keményedtem. MagneB6-ot kellett szednem attól jobb volt. Szerintem a hízással most ne törődj. Most nem ez a legfontosabb. Drukkolok, hogy minden renben legyen.

Üdv mindenkinek, majd még jelentkezem.

Ági
kovagi
 
 


Sziasztok

Most olvastam a listát, remélem nem gond ha néha bekapcsolódom:-))
Magamról: 3 gyerekem van, a 3.-at szültem a Sch.-ben. Bár már ő is elmúlt egy éves, úgyhogy nagyon irigykedem a pocakos, meg a frissen szült anyukákra:-)))
Tündi: gratulálok, sok örömet meg alvást kívánok:-)
A szoptatáshoz annyit, hogy a La Leche ligának vannak nagyon jó kiadványai, szívesen elküldik postán is, meg van telefonos ügyeletük is. És a Szt. Imre kórházban van 24 órás szoptatási tanácsadás, végszükség esetére. Ha valakit érdekel megkeresem az elérhetősegeket, de remélem megoldódtak közben a problémák:-)
nicaver
 
 


Bocsi, nem Imre, hanem István Kórház

Anna
nicaver
 
 


Pindur,
úgy néz ki, rendeződött a helyzet.(Csak nehogy elkiabáljamKép) Annak tudom be a dolgot, hogy a nátha miatt nem volt kedve, és nem tudott szopizni. Már jobban vagyunk, de még mindkét gyerek szörcsög. Bízom benne, hétvégére kikecmergünk belőle!!!Kép

Lehet, hogy amatőr vagyok, de nem tudom, hol keressem a "hónap babája pályázatot"Kép

Lujzi is rosszul alszik a megfázás óta, többször felébred éjszakánként.KépKépKép Már elég fáradt vagyok, napközben sem nagyon tudok aludni. Majad úgy 3 év múlva legközelebb!!!
Remélem Dani nem lett beteg? Hányszor alszik Dani napközben? Nem lehet, hogy a napközbeni több alvás kavar be az estibe?

Ági, szupi, hogy bevált a gyakori szopizás!KépKépKép Jól teszed, hogy lefejed a maradékot. Úgy vettem észre, hogy szinte mindenkinél a 2 hónapos kor a kritikus, ilyenkor jelentkeznek az első problémák. És ezek még csak az elsők!!!

Anna, üdv itt! Köszönjük a tanácsot. Te kinél szültél? Igazad van, az uj anyukáknak tényleg sok-sok alvást kell kívánni.KépKépKép

Barbi, Léna, Hajni, mizujs a Pocaklakókkal???

Puszi, Tutus
tutus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?