Új privát üzeneted érkezett!

Ja, még annyi, hogy nekem azt mondta a védőnő, hogy mérleget 1-2 hónapig érdemes használni... szóval valószínűleg sokkal jobban megéri bérelni. Én mondjuk azt hiszem, nem is leszek képes minden evés előtt és után méregetni a gyerkőcöt...

Kép
frusi
 
 


Most látom, Avensist (Toyota) írtam Avent helyett :shock:
Mindjárt bealszom, még a szemem is elkezdett szúrni. Remélem nem az allergiám jön ki, mintha mindjárt kezdődne a parlagfű szezon. Remek lenne.

Frusi: jól sikerült a máglyarakás? Én imádom!

Adri és

Kép
adri29
 
 


Adri, férjem nagyon dícsérte, szóval nem lehet rossz... :lol: :lol: :lol:

Nyisd az ablakot, küldök egy darabkát drótpostán!! :D :D :D
Tessék:

l_l l_l l_l l_l

:D :D

Kép
frusi
 
 

 
 

Mellszívót még én sem vettem és minden patikában azt mondták, hogy olcsóbban megkapom nagyáruházban ugyanazt mint náluk (Tesco, Auchan, Dm). Úgyhogy még szétnézek.Ez az Avent nagyon jónak tűnik, de elég drága a többihez képest, bár nagyon sok "alkatrészt" lehet hozzá kapni. Szóval szerintem megéri.

A babamérleg vásárláson, de még a kölcsönzésén is gondolkodunk. Igazából a nővérem nagyon méregette a gyerekeit és ez teljesen elvette tőle a kedvem: az amúgy sem túl étkes gyerek pelenkacsere és mérlegelés után már annyira ordított, hogy utána már enni is alig tudott, azután újra mérés, persze alig aludt és egy óra múlva újra éhesen sírdogált. A tesóm már tök kész volt, ráadásul mindent feljegyzett, a naptárja már kész őrület volt, hány órakor hány gramm, mikor mi került a pelusba, mennyit aludt, hánytól hányig... Igazi kis regisztert csinált, hiába mondták a nagyik, hogy úgyis látszik, ha gömbölyödik az a bébi. Szóval én lehet, hogy inkább a kis hurkácskáit fogom figyelgetni a mérleg helyett... :lol: De a védőnőm szerint bőven elég egy héten egyszer megmérni, abból is látszik szépen a súlygyarapodás.

Szilvi és Barnus
Kép
szilvij
 
 


Gondoltam alszom egy hatalmasat kora délután amig nem jönnek a gipszkartonozást csinálni. Persze a szomszéd nekiállt füvetnyirni 2 és fél órán keresztül.Annyira jellemző. :D Azért sikerült durmolni egy kicsit.

Frusi: te is újpesti vagy nem? Általában ami még nagyon hiányzik azt a Planetben, vagy az Auchan melletti Kenguruban nézem már meg, messzebbre én már nem merek menni, a férjem meg nem ér rá mászkálni.
Ildikónak megvan a száma, úgy terveztem neki küldök majd sms-t és ő megirja, vagy ha a kedves párom nem lesz olyan szétszórt akkor bejelentkezik, és közli ha megvan a picur. Ha eltünök pár napra nem biztos, hogy szülök, csupán a lakásfelújítás miatt időnként nincs áram, internet stb. :evil:
És te hogy vagy? Te is már a finisbe érkeztél. Lehet hogy egyszerre leszünk bent?! :P

Mellszívóból én az Aventet vettem meg, nekem a barátnőim mind ajánlották. Amúgy a babacuccok 90% át én egészségkártyára vásároltam, mivel másra úgyse nagyon használtuk még eddig, így elég sokmindent megvettem.

Viszont tök jó dolgok történnek velünk. Tegnap érkezett 10 csomag pampers pelenka ajándékba apósoméktól, és a későbbiekben is fogunk majd kapni. :P
Ma pedig a ajándékba kaptunk a szomszédoméktól a fürdetéshez mindent ami kell, állvány, kád, pelenkázóbetét, kisszivacs, ill. egy macit amire ha ráhelyezem a kicsit egyedül is tudom fürdetni. Ezzel köszönték meg hogy rengeteget vigyáztam a most 11 hónapos kisfiukra. Pedig számomra meg az volt a jó, hogy 1-2 hónapos kora óta foglalkozhattam vele így sokmindent megtanultam a gyerekgondozásról, és van/volt kihez fordulni a kérdéseimmel.

Bocsi mindenkitől, hogy ma ennyit ömlengek de nagyon feldobodtam!

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok!

Hú de sokat írtatok, alig győzöm olvasni! :lol: :lol: :lol:

Emese: Csak nem gondolod, hogy ilyen feledékenyek vagyunk? :lol: De jó is nyaralni! Legalább pihentetek együtt. Valószínű, hogy mi is elmegyünk picike nászút félére Egerbe. Ha nem jön közbe semmi a babával.

Adri: Még 1x nagyon köszönöm, csudi szépek! :lol: Én szerintem igazad van, aki akarja, az megadhatja a telefonszámát. Aki nem szeretné azt is tiszteletbe, tartjuk. Én már beírtam az előző hozzászólásomba így ’nyilvánosságra’ hoztam! :D

Méri: Nagyon ügyes vagy, a babáddal együtt startpozícióba vagytok. :lol: De még egy kicsi gipszkartonozás…..nem semmi. :lol: De jó, akkor valahogy értesülni fogunk, hogy mi is van veled! Szuper ajándék a pelenka, aranyosak, már várják az unokát bíztos :lol:

Frusi: tudni fogod, mikor indulj a kórházba, ne izgulj. :wink: Máglyarakás, nem semmi….én is kinyitottam az ablakot! :lol: :lol:

Vera: én is voltam ma az Árkádba és tényleg aranyos kis holmik vannak, megnézegettem őket. :lol: Igaz hogy a nagy lányomnak kerestem valami kis alkalmi ruhát, de nem találtam semmit. Hol bérled a mérleget? Úgy gondolom nekem 1 hónapra kéne csak.

Ildikó: de jó, te is jól vagy! :lol: Csak a derekad… na az lett volna szép, ha hanyatt vágod magad, vigyázz magadra! :roll: Derékkiemelő ez jól hangzik, még nem is hallottam ilyesmiről, de praktikus lehet. :wink:

Nikike: Tényleg milyen feldobott vagy, ez nagyon jó! :lol: :lol:

Én se tartozom a cumisüveg ellenzők táborához, igazatok van már unalmas egy kicsit, hogy annyira csak a szoptatást sulykolják. Átfordult az egész nem normális irányba…… :cry: Az én gyerekeimet nagyon megnyugtatta pl.a játszó cumi, de időbe el is vettem tőlük 1éves korukig. Nem fajult el a dolog csak alváskor használták, nem egésznap azt csócsálták. :wink:
A Madela mellszívóról jó lenne többet tudni, az bizti olcsóbb, mint az Avent nem? Mondjuk én is inkább az Aventről hallottam dicshimnuszt!
Ma voltam a védőnéniknél. Még mindig tartom a -2kg-t. Az lesz a vicces, ha a végén mégis csak rám mászik +20kg. Elkértem már a terheléses cukorra a beutalót, ne keljen még 1x oda másznom. Említette a védőnő a magne b6 helyett a magne citril-t./?/ Abba csak a magnézium van, és nem csinál nagy étvágyat. Mondta, hogy ad is receptet. Nem is tudtam hogy recept köteles, és képzeljétek 1 havi/3x1 naponta/ adagért kemény 150ft. fizettem. A Magne b6 1 havi meg majd nem 2500.- volt. Ekkora különbség! :roll:
De mióta a tablettába szedem a magnéziumot azóta sokkal jobb a pocakom! :lol: Pl. ma még a józsefvárosi piacra is, kimerészkedtem. :oops: Nagyon jó kis cuccok voltak, csak az a szűk sikátorok, meg a bűz… na az nem semmi volt. :cry:

Hú de hosszú lett, bocsi….
:lol: :lol:

Jó éjszakát :wink:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Jó reggelt!

Sajnos ma hosszú éjszaka volt. Fektetés 11-kor, kelés n4, 5-kor. 5-kor nem volt elég a cici tápszer melegítés, közben sétálás le-föl a gyerekkel. Most meg alszanak még a fiúk. :)

Én nem az Árkdban voltam. :) Nekem az Eurocenter közelebb van. :)

Mérleget egy szentedrei lánytól bérlem. Ha kell megkérdem hogyan megy. Mintha házhoz vinné. Engem már itt várt, amikor a kórházból üzentem, hogy kell. :) Bár a lány a szomszédom barátnője ezért nem tudom, hogyan megy alapesetben.

Medela infok: www.medela.hu (Amúgy Uzsokinak is ilyen volt, amig el nem vitték a betegek... :() És azt hiszem olyan 8 körül van a kézi változat. Az elektromos adapter viszont horror volt, 18e Ft. De így gyorsabb, mert az ember masszírozni tud közben, amíg ez az izé szívja.

Szép napot mindenkinek, pihizzetek, babázzatok. :)

Vera
Vendég
 


Sziasztok Lanyok!

Mellszivo: en addig nem vettem amig nemvoltam tuti bizti a dologban, hogy menni fog a szoptatas, meg lesz tejem. De a 3. napon lon, es akkor aztan bedurrant a cickom, akkor apa vasarlasba fogott, persze a legdragabbat, de most mondom megerte! Ez az Avent tarolo rendszerrel + ket cumi kezi, nekem nagyon kenyelmes.
En melltorlot nem hasznalok, igazabol baba popsitorlokendojevel szoktam letorolni, de csak akkor, ha elotte be volt kenve bepanthennel, mert kenocsos cickot nem adunk a baba szajaba, ezt a csecsemosoktol tanultam.

Jo nyaralast, pihizest mindenkinek, aki megy valahova, en csak a Ligetig szeretnek eljutni, de kepzeljetek tegnap kiszaladtam a sarokig a patikaba, es elajultam milyen szmog, kosz, por van az utcan. Eddig sosem tunt fel ennyire. NAgyon durva! Ugyhogy tenyleg varok meg egy kicsit.

Meri: te sem vagy piskota hogy meg gipszkartonozol, a baba meg mindjart kint van! De talan igy termeszetes, regen a krumplifoldon szultek anyaink, stb...

Frusi: tenyleg tudni fogod mikor kell menni, megha nem is leszel biztos benne, de azert marha hamar gyanus lesz. En emlekszem egy pontra, amikor a kutya jelenlete egyszerre csak elkezdett idegesiteni. Mondtam anyamnak menjetek gyorsan setalni, mert egyszeruen idegesit, na akkor tutira ereztem, hogy menni kell, pedig nem voltam biztos benne, de a tudatalattim mukodott!

Ejszaka egesz jo volt, de azert ma napkozben megprobalok meg pihizni!


csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Én attól tartok, h nem lesz azért olyan sok tejem, akkor elég a kézi mellszívó? Aztán ha mégis ipari felhasználóvá válok, veszek hozzá adaptert. Vera, szerinted jó így? Lehet, hogy hülyeségeket kérdezek :? Remélem napközben tudsz kicsit aludni majd.
Frusi, nem jött át a máglyarakás :( Ma mit főzöl? :lol:
El kell mesélnem, mert olyan vicces volt: tegnap ismerősökhöz mentünk át, hajnali 1 körül - persze a fiúk már kicsit beittak, de még tudták, mit beszélnek - odajött hozzám két 25 év körüli fiú, hogy ők nem tudják elképzelni, hogy milyen lehet, ha bennünk van egy baba. Mit csinál, rugdos már, mit érzek. Kommentáltam. Köv. kérdésük: és mekkora most? És mutatnak egy 3-4 cmnyi távolságot!Elmesélem a méreteit babócának, súlyát, na attól zavarba jöttek, h az hogy fér el a hasamban. Aztán azt mondták, h húzzam már fel a pólóm, h milyen a hasam, megfoghatják-e. Először lányos zavaromban nem nagyon akartam, de láttam rajtuk, h tényleg nem láttak még pocakot, hát hagy örüljenek...na látnotok kellett volna azt a szinte extázisba beillő reakciót:hú, de kemény, stb...és 3 fiú - mert közben csatlakozott egy harmadik srác is - tapogatta a hasam minden irányból. Egy lány már úgy dőlt a röhögéstől. Azt mondták, én vagyok az első ilyen élményük, mert nem is tudták elképzelni eddig, milyen lehet terhes nőnek lenni :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Sziasztok!

Adri, bizony nekem is a társaság hiányzik a legjobban. Amióta itthon vagyok - bár jól érzem itthon magam - sokkal kevesebbet beszélgetek, mert mindenki dolgozik ugye és nem nagyon hívogatnak :( Nálunk nagyon jó volt a munkahelyi társaság, de azért egyáltalán nem bánom, hogy már nem kell dolgoznom. Jó hogy van ez a fórum, mert itt legalább úgy érzem mégsem estem ki a világból teljesen.

Én is gondolkodtam, hogy mi lesz itthon egyedül, de a párom az első három hetet velünk fogja tölteni, ami biztosan nagyon jó lesz :lol: Leginkább attól tartok, hogy megrohamoznak a nagyszülők, mert már most is kicsit soknak érzem az aggódásukat és segítségüket...

Méri örülök, hogy minden rendben és hogy már startra készen álltok, nagyon drukkolok! Azért még reménykedem, hogy nem leszek vizes, bár anyukám is az volt, így elég jó az esélyem rá :( . Ezért is próbálom apát rávenni, hogy vegyük még meg a hiányzó holmikat, amíg bírok mozdulni, mert aztán ki tudja mi lesz...

Mellszívót én is Avent-et vettem, nekem is azt dícsérték. A mérleg meg az egyetlen dolog, amit sikerült kölcsönbe kapni és legalább ezt az egy holmit nem kellett megvenni.

Frusi kitartás, nekem is vannak ilyen napjaim, hogy bárcsak már ott tartanánk, biztos a hormonok teszik... de Neked legalább már egy kicsivel közelebb van :lol: :lol: :lol:

Üdv.
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Hopp, most hogy még ketten beléptetek, nektek is jó pihenést otthonra.
Szóval mindenki Aventet vett, na mindegy, még van néhány hetem ezen mélázni...

Adri és

Kép
adri29
 
 


Nikike, nagyon köszi a választ!

Adri elfelejtettem, a Tesco-ban vettük a mellszívót, ott volt a legolcsóbb, bár én nem néztem meg mindenhol.

Ildi

Kép
mildiko
 
 


Sziasztok!

Csak nagyjából olvastam vissza.
Sziszike:nem irigyellek,én frászt kaptam volna egy ilyen helyzetben.Remélem már jól vagytok!

Nikike:ez a példakép azért túlzás.Örülök,hogy segítettem,ezek szerint hasznos volt,beindult a tej rendesen.Szeded még a homeos bogyót?
Nálam azért már csökkent a mennyiség,most már csak akkor fejek,ha érzem,hogy ba van durranva.Kisfiam továbbra is bélpoklos.

Eddig jól teltek a napok itton,még a párom is itthon van,jövőhéten megy dolgozni.Lányom egyenlőre nem féltékeny,simogatja,puszilgatja a kicsit.Az éjszakák is tűrhetőek,három óránként eszik.
Azért próbálok pihenni napközben,ebben a melegben úgysem tudunk kimenni,csak este.A dokinéni azt mondta nyugodtan vihetjük ki.

NA megyek,vasalok egy kicsit,még majd benézek.


Niki
Vendég
 


Szép napot mindenkinek!

Én az Avent mellszívót cumival 14.900 ért vettem patikában, igaz az egészségkártyára kapam 5% kedvezményt. Ráadásul ennek is kijött már a gépi adaptere idén, de szerintem horribilis összeg lehet hozzá. Az elektromos alapból 36 e ft! De nekem nagyon tetszik hogy van hozzá a via rendszer (márimint a kéziről beszélek), és rögtön a cumiba tudom lefejni,illetve ebbe a pohárkába amihez van cumifeltét is. Igy ha kiveszem a fagyasztóból rögtön rátehetem a tetejét, és nem kell töltögetni. És ez nem volt hozzá drága. Legalábbis ez a terv a jövőre, aztán majd meglátjuk.

Aranyosak vagytok hogy megdöbbentek hogy még most gipszkartonozunk, pedig ha tudnátok... Nincs melegvizünk, még nem jött ki a gázos szakszerviz hogy bekösse, a bejárati ajtót jövőhéten szerdán szerelik be, sütőnk ki van kötve, igy csak mikrózok és anyukám főz otthon, a mosógép szervizben van (de holnap megkapom), konyhabútor jövőhéten érkezik, és a gipszkarton után jön a festő, és azután a burkoló hogy feltegye a csempét. Na most már mondhatjátok hogy bolondok vagyunk. :P
Ja és elvileg két hét múlva itt a pici :P
Mondjuk nem aggódok mert látom hogy mennek a dolgok, és tudom, hogy mire hazajövők a kórházból családi összefogással a lakás 90%-a meglesz. Illetve anyukám fog segíteni/vezetni a háztartást az első pár hétben. Viszont a pici helye és cuccai rendben vannak és a porolós munkák ezen a héten talán befejeződnek, szóval én optimista vagyok.

Nikike: amikor neked először elkezdődtek a fájások tényleg olyat éreztél minhta a gyomrod görcsölne, vagy mintha mindjárt megjönne?
Nekem ma éjszaka volt először olyan méhösszehúzodásom hogy tényleg fájt, párszor bele is nyilalt és a hátam is majd leszakadt, de csak 1-2 ilyen volt, 1 óra alatt, aztán abbamaradt és tudtam aludni. De tök olyan érzésem volt, mintha elrontottam volna a hasam, pedig nem. :roll:

KépKép
lmarie
 
 


Medelaban abszolút műxik, hogy először csak kézi van és később veszel hozzá "kis motorot". Bár persze így drágább, mintha egyben venné meg az ember. De hátha nem lesz rá szükséged...
Vendég
 


A DM-ben 11 v. 12.000 volt az Avent kézi, és ez is az a fajta szett, hogy vannak benne pohárkák fedélkével + volt hozzá egy cumisüveg is!

Méri, megeshet, hogy egyszerre leszünk bennt! :D :D Sőt aztán még az is megeshet, hogy a végére Ildi is befut mellénk!! :D :D

Adri, ma nem főztem, néha kell egy kis pihi. :D Ha 2-3 percnél többet álldogálok, azonnal előjön a szurkálás, most már ez van pár napja.... :evil: Nem tudom, hogy ez belefér-e a jóslófájás kategóriába, mert ez nem olyan, hogy néha előjön, és aztán elmúlik, hanem ha álldogálnom kell, akkor egy rövid idő után MINDIG érzem... Ráadásul kb. egy ponton szúr, nem mensi-görcs vagy gyomorrontás-szerű...

Ötletem abszolút nincs, de hétfőn mindenképp rákérdezek, mert aggaszt egy kicsit. Remélem, nem fertőzés, ahogy Méri írta még múltkor, nincs is semmi más extra tünetem ezen kívül...

Méri, igen, újpesti vagyok, mi is egy csomó dolgot Dunakeszin vettünk meg, a Kenguruban! Széles a választék és nem az a méregdrága kategória, mint a Brendon. Húúú, azon a bandán mindig kiakadok.

Tündi, azt hiszem, én már feladtam a ruhavásárlást... voltak elképzeléseim, de egyszerűen nem lehet olyan rucit kapni mostanában, amit én kigondoltam!!! :? :? A minap felpróbáltam csak úgy a menyecskerucimat (olyan típusú volt, ami csinos, de hétköznap is bátran hordható), nna, az olyan anyag, és olyan formájú ruha, amit én elgondoltam, és húúú de jól is áll így is :D :D de nem merem hordani, mert félek, hogy aztán végérvényesen kinyúlik... :( Majd meghülyülök, hogy 1 szoknya kivételével semmi csinit nem tudok felvenni, de lehet, hogy egyszerűbb mostmár ez az 1 hónapot kibírnom...

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Kb. 3 hét múlva én is az Uzsokiban fogok szülni. Arra lennék kiváncsi, hogy kinek milyen tapasztalata van a kórházról. Eddig csak UH-ra jártam oda, illetve megnéztem a szülőszobát. Köv. héten kezdődik a CTG. A Batiz dokinál fogok szülni, eddig mint nőgyógyász bevált.
Szóval minden infó érdekelne!
Előre is köszi!
melinda82
 
 


Sziasztok Lányok!

A fajdalom alapvetoen az alhasamban jelentkezett, tehat menstruacios jellegu volt, csak en nem gondoltam, hogy az.

Melinda: szerintem olvass vissza kicsit, rengeteg info van mar itt!

Niki: orulok, hogy jol vagytok mar dezdtelek hianyolni!
Szedem meg a bogyot! Lehet, vagy abba kell hegyni mielott elfogyna? Ezt nem tudom vagy vegig lehet szedni amig szoptatni akarok?

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Voltam uh-on /schöpfi/ minden rendbe van babóval :lol:
Bpd:53, Fl: 39

Holnap reggel utazunk haza a balcsira, már nagyon hiányoznak a nagy gyerekeim. Hétfőn este vagy kedden nagyon korán jövünk vissza :D

Addig is legyetek jók, vigyázzatok magatokra nagyon :wink: :wink: :wink: :wink: Szép 7végét :lol: :lol:

Melinda: üdv. közöttünk :lol: , szerintem nagyon jó helyen fogsz szülni. Olvasgass vissza sok hasznos infót cserélt itt már gazdát :lol: :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Sziasztok,

megjöttünk! :)))
Vasárnap este 10.20-kor megszületett a kislányom, Pártos Alexa Judit 2900gr és 54 cm. Ma jöttünk haza a kórházból, most tettem le aludni Kis Tücsköt.

Ha lesz időm, akkor holnap bővebben mesélek. ( fizetős szoba, csecsemősök, szülés, Csapó, stb. )

Legyetek jók és legalább annyira boldogok mint Én!

Bmszsz / Andi
bmszsz
 
 


De jó, hogy még benéztem :lol:

Gratuláluk Andi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Puszi,Tündi
KépKép

DORINA 1994.03.26
DÁVID 1990.06.12
ccuncogó67
 
 


Andi, már nagyon hiányoltunk, gondoltuk, hogy "esemény" van. Nagyon-nagyon gratulálok és sok boldogságot és egészséget kívánok mind a hármatoknak! :lol: Várjuk a beszámolót, amint lesz kis időd.
Szilvi és
Kép
szilvij
 
 


Andi, nagyon nagy gratula Nektek! Várjuk a beszámolót, ha Manókád ideenged a géphez! :D :D

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Gratula Andi nagyon!
Irj, ha lesz par nyugodt perced, egyebkent meg aludj, mert a kezdeti euforia hamar kipukkan! pedig nem is gondolna az ember!

csok

Ja mit szoltok ehhez a julius 29-i babanetes talalalkozohoz! Esetleg aki meg, vagy mar mozgaskepes osszebeszelhetnenk es elmehetnenk! Jo mulatsag lenne, kis suti ropi kola, tapasztalat, eszmecsere, meg TARSASAG! Gondolom kaptatok Ti is levelet. Ha nem akkor kiteszem ide a meghivot!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Andinak!

A kezdeti kialvatlanság is elmúlik és újra jön az eufória.
Náluk pl az elmúlt nehéz éjszakák után ma egy olyan jött, hogy Marci csak 7-kor ébredt!!!:)
Kicsit evett, majd aludt még 1 órát, majd szórakoztatott minket. És mivel olyan édes volt jól magamhoz öleltem, erre elaludt. Végül 10kor kelt fel. Aztán előadta a magánszámát: úgy teszik mint, aki szopizik, de a mérleg 0át mutat 20 perc után. aztán jött a cumisüveg, meg most a fejés. :(
Találkára én nem tudok menni, esküvőre megyünk. :(

Vera
Vendég
 


Sziasztok!

Vera: sajnalom! Majd legkozelebb remelem valahol mashol osszejon! Jaj lattam Marci kepeit, cukipofa a gyerek!
Egyebkent a kialavatlansag is elmulik tenyleg! Mar en is jobban vagyok, csak esszel kell csinalni az itthoni dolgokat!
most tok jo a gyerek mar alszik 3 oraja, mondjuk mindjar fel1, szoval szerintem ebredni fog, de nem is baj mert mar hianyzik hogy olelgessem. De elozo etetesnel cuki volt, mert nem aludt el rogton, hanem elvol magaban nezelodott, jatszott a kezeivel, apajaval.
Most kicsit rendbeszedtem magam, vegre embernek erzem ujra a testemet. Egy hajmosas csodakra kepes, meg arra is volt idom, hogy beszaritsam! Muszaj apanak is tetszeni:))

szep napot, jo hetveget Mindenkinek

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Nikike, azon a linken mindig találsz majd friss képeket.

Veletek tudnánk úgy is talizni, hogy ha majd mentek apósodhoz, akkor mi is átnézünk 2 etetés között. Még ők sem látták Marcit élőben. :) Hm?

Nekem eleinte a nap csúcspontja az volt, amikor apa átvette a gyereket és én elmehettem zuhanyozni. Hihetetlen, hogy már ennyinek is mennyire tud örülni az ember.

Most pedig egy nagytakarításra vágyom. :) Csak nem lehet Marci mellett, meg épülő fürdőszoba mellett, ami folyton koszt csinál...:(

Képzeljétek tegnap 6 után Szentendrén sétáltunk. 0 db turista volt, viszont nagyon sok hasonló fiatal pár volt induri-pinduri gyerekekkel. Volt ott olyan is, aki még alig bújhatott ki. Szóval, ha sétára vágytok, tudom ajánlani.

Vera és Marci (majdnem 11 hetes)
Vendég
 


Sziasztok lányok! De sokat írtatok!

“Mildiko
Lányok kapott valaki olyan mell lemosó kendőt, amit a múltkor Csombó Szilvi ajánlott az előadáson?”
Én MiniMano-ban vettem ilyet, Chicco, 1530 Ft.-ért.

Mellszívót még én sem vettem, de szerintem Avent Isis-t fogom venni, bár gondolkozom Medela Mini Electric-en is… :?

Lányok, tud valaki mi a különbség játszó és altató cumi között? Mert láttam a boltban, hogy ez a két fajta létezik, de ránézésre nem volt semmilyen különbség köztük… Milyet kell venni a babának?

Mérleget nem fogunk venni, a védőnőm is azt mondta, hogy ez felesleges, ha nincs semmi baj a babával.

Adri! Ez tényleg nagyon vicces! Arányosak a fiuk! :)

Bmszsz / Andi ! Nagy gratula nektek! Várjuk a beszámolót, ha lesz egy kis időd! :D :D :D

tablazat

Kép
katya
 
 


haliho!

vera: persze az tok jo lenne! meg szentendrei seta kozben is osszefuthatunk! El sem hiszem, hogy mar 11 hetesek lesztek!
Mar en is nagyon varom, hogy novogessunk, bar szinte minden nap hoz valami valtozast. MAr latom, hogy kezd husi lenni, edesek a kis csuklojan kialakulo "karperecek", meg kezd dundi lenni az osszes kis ujjacskaja. A pofija meg egyszeruen kerek lett. :)

NAgy csoda egy gyerek! Most mar en is tudom.

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Andi gratulálok a picurhoz, és én is nagyon várom már a beszámolódat, illetve érdekel hogy milyennek találtad a fizetős szobát.

Lányok, ti hogy bírjátok ezt a meleget? És hogy bírják az újszülöttek? Én ha kiteszem a lábamat a lakásból rögtön rosszul leszek már megint, és ájuldozok.
Ildikó: jól vagy? Derekad? Nekem most hogy leszállt a baba mégjobban fáj a derekam, és állandóan éhes vagyok. :shock:

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy idepofátlankodok, én a másik uzsokis topikba szoktam írni, mivel én már februárban megszültem, de minden nap olvaslak titekel.
Nekem egy kérdésem lenne. Egyszer olvastam itt, hogy írtátok hogy Dunakeszin az Auchanban lévő Kenguru bolt milyen jó, milyen nagy a választék, hát én ma voltam ott és azt mondta a biztonsági őr, hogy már egy éve megszűnt. Akkor ez most nem az auchan területén van, vagy én emlékeztem rosszul. Ha valaki tud akkor írjon. Előre is köszönöm.
Gratulálok a sok szép babához, anyukáknak és babáknak jó egészséget kívánok, a meglévő kismamáknak kitartást és könnyű szülést kívánok.

Puszi Timie
timie
 
 


timie: A kenguru Gold az Auchan mögötti Buy and Wayben van, és kb. két hónapja nyitott. Maga az üzlet pont a sarokban van, nagy területen és nagy választékkal.

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok,

most aludt el a lányka, apuci meg elment meccset nézni (Hajrá Portugália!)így mesélek akkor.

Szóval vasárnap délután 1 körül elkezdtem vérezni, fájás-görcs sehol. Bementünk a kórházba, ahol megvizsgált Hajdú doki, majd közölte, hogy bár semmi jele annak, hogy szülnék, de a vérzés miatt - vékonyodik a méhszáj - bent kell maradnom. Annyira nem örültem neki, hiszen még beterveztem egy kis szekrény szerelést vasárnapra, de ha maradni kell, akkor nincs mit csinálni. Páromat elküldtem, minek unatkozzon mellettem, ha lesz valami úgy is szólok.
( Halkan jegyzem meg, hogy pont anyuéknál voltunk, amikor elkezdtem vérezni, szóval a drága család otthon görcsben ült. Felhívtam őket hogy nincs gond, de bent maradok - mire ők (anyu és húgom) közölték, hogy jönnek be. Mondtam nekik, hogy teljesen felesleges - de ők ragaszkodtak az elképzelésükhöz. Szép lassan elismételtem nekik, hogy nincs gond, nem jön még a baba, ne jöjjenek - válasz: meglesznek ők itt bent, leülnek egy sarokba kártyázni, ne aggódjak értük. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!
Hiába tiltakoztam, naná, hogy jöttek. Én meg nagyon határozottan hazaküldtem őket - látszott, hogy nem esett nekik jól.)

Szóval család el, én befeküdtem a 2. kórterembe, ahol két már anyuka feküdt és mesélték a mindenféle rémtörténeteiket, hogy jól felkészüljek. Inkább kimenekültem a ctg-s szobába, ahol Kriszta nővérrel és Sztakó doki feleségével egy jót beszélgettem - nagyon kedvesek voltak. A doki felesége megvizsgált és mondta, hogy még mindig csak egy ujjnyira vagyok kitágulva, viszont annyira szépen beilleszkedett a bébi koponyája, és annyira vékony a méhszáj, hogy ez egy gyors szülés lesz. Cö-cö, gondoltam magamban...:))

Aztán jött a váltás és jött Vera (Csapó doki asszisztense) és megígérte, hogy 9 körül megint csinál egy ctg-t.
Na valahol itt kezdődtek a fájások, először 7-8 percenként jött 'valami', amit még eddig soha nem éreztem - jó kis alhasi fájdalom, de a hátamból indulva.
Fél kilenc körül már 5 perces fájásaim voltak, fel-le sétáltam a folyosón és vártam Verát, meg a 9 órát. Egyszer csak megjött Vera, felrakta a ctg-t - már ő is látta a fájásaimat. Közben telefonált Csapó doki, hogy mi a helyzet, fürödhet e vagy jöjjön be, mire Vera megnyugtatta, hogy csak nyugodtan fürödjön nincs itt semmi. Telefon le, Vera megvizsgál - "Anya, ez már két ujjnyira tágult, érzem a baba fejét!" - Leszálltam a vizsgáló asztalról és mondta Vera, hogy akkor pakoljak össze és szépen besétálunk a szülőszobára. Összepakoltunk, elindultam a folyosón és mire beértem a szülőszobára már 2 perces fájásaim voltak.
Andi - szülésznő - megcsinálta a beöntést, én felhívtam a párom, hogy lassan jöjjön, Vera felhívta a Csapót, hogy mégse fürödjön ő is induljon. Fél 10-re beért a párom és a doki is. Amíg Attila és Csapó böltözött, addig én a zuhany alatt nyögtem a beöntés és a fájások hatása miatt.
Végre elkészült a doki, felfeküdtem az ágyra, megvizsgált és közölte, hogy szülünk. Burkott repesztett, elment a magzatvíz, majd annyit mondott, hogy 10 perc múlva baba lesz.

És utána tényleg szültünk - jött a fájás és már nyomhattam is. Nagyjából 6-7szer 3 nyomás alatt megvolt Kicsim. Mondanom se kell, hogy én legalább félórának éreztem, de a párom szerint tényleg 10 perc volt. Csapó végig nagyon híggadtan segített, a párom végig bíztatott, szóval ez egy jó kis csapatmunka volt...
Egy kicsit vágni kellett a gátat, de ezt is az utolsó előtti nyomásnál csinálták, addig vártak, hátha megy nélküle is.
Kibújt a kislány, elvitték fürdetni - mire visszaértek már megvolt a méhlepény nyomás/vizsgálat, és már kezdtek rendbe rakni.



Tudom, hogy minden anyuka így van vele, de rögtön megállapítottam, hogy az én kislányom a legszebb a világon, pláne úgy, hogy apuci száját örökölte. Éjfélig bent maradtunk a szülőszobán, küldözgettük az sms-eket szerte a világba.
( Anyu és a húgom persze először durcásan telefonált, hogy miért nem szóltam, hogy elindult a dolog, jöttek volna segíteni - sétáltak volna velem a folyosón. Aztán gyorsan lehiggadtak és már rohantak is be, hogy lássák Alexát.)

Hétfőn reggel átköltöztem a 6. szobába. Ez egyágyas szoba, közös fürdője van a szomszédos két személyes szobával. 10.000,-/éjszaka, viszont szerintem sok szempontból megérte. Ide bejöhetnek a látogatók, nem kell kitolni a babát minden egyes alkalommal a folyosóra. Nagyon sokat számított, hogy itt igazán csak egymással kellett foglalkoznunk. Ha éjjel sírt a pici, akkor nem kellett azon is görcsölnöm, hogy felkeltem a többi babát és mamát - "csak" arra kellett figyelnem, hogy megnyugtassam-szoptassam a picit.

Csapó mindig bejött és megkérdezte, hogy mi a helyzet velem és "Bélával", sőt néha még egy-egy poént is elengedett.

A csecsemős nővérekben kellemesen csalódtam. Az egyetlen nem kedves nővér az volt, aki lejött a csecsemős előadásra.
A többiektől bátran lehetett kérdezni, mindig válaszoltak és ha kellett, akkor meg is mutatták, hogy mit és hogyan csináljak.

Csapó olyan jól varrt össze, hogy már kedd reggel nem is éreztem a gátsebemet, ráadásul varratot sem kellett szedni, amikor eljöhettünk pénteken.

Szóval összefoglalva a kicsit hosszúra nyúlt mesét - mindenkinek csak ajánlani tudom a kórházat, a dokit, a nővéreket. A szülés alatt el se tudtam képzelni, hogy ennek a "szülési érzetnek" egyszer vége lesz, de most már lassan egy héttel a szülés után itt állok egy gyönyörű manóval a kezemben és nem is kérdéses, hogy érte 1000szer végigcsinálnám újra.

Mire leírtam, már vége is lett a meccsnek... :D

Az első itthoni éjszakánk persze kicsit strapásra sikerült - de majd belejövünk.
Még eléggé bután csináljuk apucival, mert amikor Alexa alszik, akkor mi csak gyönyörködünk benne és beszélgetünk - ahelyett, hogy pihennénk - de majd csak megjön az eszünk.... :D

Bmszsz / Andi
bmszsz
 
 


Sziasztok!

Andi micsoda gyors szülés. Nagyon ügyes voltál.
Kb mindenkinek 1 ágyasba kéne bejutnia, ha éjjel is a gyerekkel akar lenni. Ilyen szempontból szuper lehetett nektek ott.

Mi minden este átbeszéltük az ötösben, hogy akkor maradjanak vagy sem. De sosem döntöttünk a maradás mellett. Bár, amikor már mindig fejnem kellett elektromossal, akkor nem bántam volna, ha éjjel egyedül lennék. Igy nem mertem fejni, hogy nehogy felébresszek mindenkit. Megbeszéltem a csecsemősökkel, hogy bemegy hozzájuk éjjel fejni, de ők lebeszéltek, hogy pihenjek már, majd max adnak tápszert, ha a gyereknek nem elég. Valszeg elég ramatyul nézhettem ki, hogy így ágyba tettek. :)

Nikike: priviben elküldöm a számom, hogy majd 1x, ha erre jártok tudj csörögni. :) Régebben is küldtem neked privit, de sztem nem kaptad meg... :(

Na puszi, visszamászom a családhoz az ágyban aztán irány Agárd. Előtte még megpróbálom lekamerázni a reggeli ébredést, az irtó édes a mi kis "csodánktól".

Vera
Vendég
 


Sziasztok!

Andi, ez szupi lehetett! Andi szuleszno tenyleg profi, CSapo meg jo fej! Ugy tunik a gatsebekben o a profi, mert mas is jobban birta, mint en a Lukacsos gatat, de ez a legkisebb kellemetlenseg, amit barmikor elviselnek a gyerekert!

Vera, megkaptam a privit, korabban is, szerintem meg valaszoltam is ra. Most is, ha nem baj, en is elkuldtem a szamom, meg jol johet, ha egyszer a varosliget fele vet az utatok, mindenkepp csorogj, kiszaladunk, ha itthon vagyunk!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok! :D

Köszönöm szépen a privátban írt tanácsokat, üzeneteket, örömmel értesítelek Benneteket, hogy Járányi doktornő elvállalt, nekem már egy Mount Everest leesett a szívemről! Már kétszer voltam nála (bocs, de még nincs netem, és nem tudtam korábban beírni), nagyon jófej, határozott, ahogy írtátok!!! Nekem nagyon fontos volt, hogy a szakmai tudása mellett a választott dokinak legyen humora, mosolya, egyenes véleménye és lendülete!
Köszi még egyszer!!!! ...és akkor jövök én is fórumozni mostantól:-))))

Persela, aranyvirágom, ááá, elfelejtettem válaszolni az smsedre, szóval kisebb szakállt növesztve, de megy nemsokára:-)))) Márknak jobbulást!!!!!!!!!!!!:-))) :D

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
pelle
 
 


Pelle, drága, SMS ráér, holnap reggel elpályázunk pihenőbe, majd szombat estefele leszünk megint. Mikortól lesz otthon neted? Márk jól van, egy napig nyomta az "ipart", bár tény, hogy akkor még a víz is 2 perc alatt fosika formájában távozott belőle:-(((( Estére már a hajam hullott, főleg, mivel jól be is lázasodott, de aztán a bélfertőtlenítő, lázcsillapító és egy jó nagy éjszakai alvás meggyógyította, most már pont olyan égetnivaló, mint máskor!:-) Kíváncsi vagyok, hogy bírja holnap a 6-7 órás autókázást!

Lányok, mindenkinek minden jót a hétre, Nikikének jó babázást, Andinak nagy gratula, a finiselőknek sok szerencsét, ha valaki friss babást kihagytam, elnézést, de nem nagyon volt időm olvasgatni az elmúlt napokban, a fent említett gyermeki gyomorrontás okán...

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Bmszsz / Andi !
Hat, ez igen! Ez tényleg gyors szülés volt! Nagyon ügyes vagy! Még egyszer gratulálok!

Kép
katya
 
 


Sziasztok!

Andi nagy-nagy gratula kis Alexához és minden jót kívánok! Tényleg gyors szülésed volt, ebben azt hiszem mindannyian reménykedünk :lol:

Méri, köszi már sokkal jobban vagyok, bár még néha iszonyatos nyilalások vannak a derekamban, de már tudok menni és nem fáj egyfolytában. Nekem is el kezdett lejjebb menni a hasam, ettől meg is jött az étvágyam :shock: de legalább jobban kapok levegőt. Bár kis bébi akkorákat rugdos és mocorog mostanság, hogy nem tudom honnan vették a "szakirodalmak", hogy ilyenkor már alig mozog, de annak megmutatnám milyen az az alig :lol: :lol: :lol: A meleget én is rosszul bírom, megint kezdődik a nem, ill. alig alvás éjszakánként és az elviselhetetlen meleg a lakásban is, közeledünk a 28 fokhoz :cry: Ráadásul a városba is be kell mennem egy-két dolgot még elintézni.

A hétvégén mi is voltunk a Kenguru Goldban ott Dunakeszin és meg is vettük a hiányzó rucikákat, kellékeket. Most már a bébi rendben van, csak az én kórházi cuccom nincs még kész. Azért azt hiszem lassan jó lesz összerakni :D ki tudja, jön egy front, aztán mehetünk...

Képzeljétek voltam a hétvégén úszni, annyira jó volt, mindenkinek csak ajánlani tudom, ha a dokija engedi. Az ember nem érzi elefántnak magát és nagyon kellemes a vízben lebegni :lol:

Szép napot mindenkinek!
Ildi

Kép
mildiko
 
 


Sziasztok Lányok! :D

Hát mi ma voltunk ctg-n, semmi extra... a kisasszony most sem vitte túlzásba a mocorgást... csak úgy mutatóba. :D

A baktérium leletem szerencsére negatív (gondolom, ez a streptococcus, nem?), még vmi gombát is néztek, de annak az eredménye még nem érkezett meg. A szurkálásra azt mondták, hogy belefér...

Hááááát, mit mondjak, örökkévalóságnak tűnik még ez a 3 hét............ :? Ildi, lehet, Veled fogunk egyszerre szülni. :D Vagy még be is előzöl a végén. :wink: Úgy csinálnék még vmit, ilyen-olyan program, de akkor meg tuti, hogy alig bírnék járni-kelni...

Én valahogy még azt sem látom, hogy lejjebb jött volna a hasam, lehet, hogy csak magamon nem veszem észre??....

Kép
frusi
 
 


Sziasztok csajok!

Ildi jó végre hallani felőled. Nálam ez a kis emberke időnként a fél napot is képes általudni anélkül hogy életjelet adna. De ha utánna belekezd kirugja az oldalamat. Tegnap nagyon megijesztett minket, mert reggel a ctg-n 1-2 mozgott, aztán este 8ig semmit. Nem tudtuk rávenni semmivel hogy megmozduljon vagy akár mocorogjon, na akkor sirógörcsöt kaptam, már úgyvolt hogy megyünk be a kórházba. De az égiek megoldották a dolgot, a kutya beszalad a lakásba a macska után, én meg akkorát sikítottam, hogy megijedt a gyerekis (nagyot rugott szerencsére) meg a kutya is az rögtön ki is spurizott. Fura az élet.De biztosak vagyunk benne, hogy ettől a dögmelegtől van az egész, szegény ő is nehezen birja. Rettegek is hogy mi lesz ha jön egy hidegfront, szülünk vajon?

Hát nálam a jóslófájások már rendesen jelentkeznek, néha elég fájdalmasan. Volt olyan hogy rendszer is volt benne, de 2 óra múlva abbamaradt. A szülésznő szerint ez jót jelent, mert valószínüleg lassan tágulgatok, illv készülődik a méhem, és ez azért jó, mert amikor ténylegesen beindul valószínüleg gyorsabban fog menni. Legyen igaza!(szerintem meg azért van hogy hangulatba hozza az embert, meg ijesztgesse :roll: )

Viszont én attól félek, hogy a doki elszámolta magát az időponttal kapcsolatban (mivel előrébbhozott egy héttel), így ha nem lesz meg az ő álala számitott időre bedugnak a kórházba, miközben lenne még egy hetem. :x Mondjuk az UH őt igazolja a méhlepény terén, de maga a baba meg kicsi.
Így csalok egy kicsit, mert most már mindig úgy mondom amikor kérdezik, hogy a két hét között vagyok.

Szóval szerintem Frusival együtt megyünk szülni. :P

Én ha lesz szabad fizetős szoba oda fogok menni, ha már fizeti az egészségkártyám.

Ja és lassan kész a lakás, állítólag hétvégén már pakolhatunk. Ma bekötik a melegvizet (remélem), felrakták a szanitereket, bekötötték a mosógépemet, szerelik a gázt, és csinálják a gipszkartont. És ha minden jól megy holnap jön a festő is. :lol: :lol:

KépKép
lmarie
 
 


Méri, én nagyon kiegyeznék egy egyszerre-szüléssel, mivel Te egy picit előrébb vagy nálam, és ez azt jelentené, hogy nem kell mondjuk a 40. hétig, vagy még tovább várnom!! :D :D

Én is fizetős szobába szeretnék majd menni, én úgy gondoltam ki magamban, hogy ha úgy van hely, akkor a kétfős fizetősbe, ha nem, akkor a közvetlenül mellette lévő egyfősbe, de ha csak a 4. szobában (azt hiszem, az a nagyon különálló egyszemélyes...) lesz hely, akkor azért meggondolom, ott elég ingerszegény lehet a környezet.

Tényleg, ma reggel amikor mentünk ctg-re, éreztem valamit amíg a kocsiban voltunk, örültem is, hogy nnna, majd most jól mutat valamit a ctg, de addigra persze már nem éreztem olyanokat, mint útközben... Azért persze ezt-azt így is mutatott, szóval nem mondhatni, hogy totális nulla a méhtevékenységem, de ettől még nem szaladt a falnak se a tg-s néni, se a doki. OK, azért türelmesebb is lehetnék, mit akarok a 37. héten?

A fene egye meg, hogy ilyen bolondul türelmetlen vagyok... nem kéne, mert az égvilágon semmi értelme, de hát már úgy megismerném a kis Törpillát... :wink: :D De ha még júliusban, akár csak 31-én kibújik, azért örülni fogok. :D :D

Kép
frusi
 
 


Frusi: én is türelmetlen vagyok már, mindent megtennék hogy kijöjjön. :P
Minden reggel reménykedek hogy hátha ma. Pedig még van időm, sőt mostanában mindenki túlhordja szinte.

De szerintem tök igaz amit a kedvenc terhes könyvemben irnak, hogy a terhesség utolsó heteiben a kismama már türelmetlen több okból is, és az egyik az hogy elege van a vele folyó biológiai kisérletekből, ill. szeretne már túl lenni a szülésen, hogy ne kelljen aggódnia miatta. Szerintem ez tök igaz. :P

Bár ami tényleg aggaszt, hogy még mindig nem adtunk neki nevet, sőt egyre inkább afelé hajlunk, hogy amikor meglátjuk, majd eldöntjük melyik illene rá.

KépKép
lmarie
 
 


Húúú, még nincsen nevetek? :wink: Az viszont igaz, hogy tényleg más, ha már látjátok a kis pofiját... Csak én attól félnék ebben az esetben, hogy ott rögtön, hirtelenjében egyetlen értelmes név nem jutna eszembe. :D

Én pedig nagyon bízok benne, hogy ha háromszor is megmondták, hogy kislány, akkor tényleg kislány... :D :D ha véletlenül fiú, nem is tudom, hogy neveznénk... Akkor is Lilla, és kész. :D :D Vagy Lali? :D :D

Igaz lehet, amit a könyvedben írnak, bár engem még a hetenkénti ctg nem is zavar, szerencsére már ilyen vérvételes-pisilős buli sincs több, de már nagyon babáznék... :lol: Csináltam magamnak egy kis csíkot, fel vannak rá írva a dátumok, és minden nap levágok egyet... :D

Kép
frusi
 
 


Mint a katonaságnál centizel? :lol:

Ja én nem azokra a kísérletkre gondolok, inkább a belsőből jövőre, mint fájások, nyilalások stb. Téged ctg után vizsgált az orvosod már? Nálam a 36.héten mindent zárva talált, azt mondta még háromhét tuti. De most kérte hogy menjek szerdán v csütörtökön ctg-re utánna vizsgálni akar, de nincs időpont csak pénteken. Annyira tele vannak hogy hihetelen. Mindegy. Viszem neki a vasárnapit, meg majd pénteken megmutatom az újat. Viszont engem tök zavar, hogy amig ott ül valaki a ctg-n engem vizsgálnak a függöny mögött, és az ajtót sem zárták be. Még jó hogy a kispapát kiküldték. Így kérdezni sem kérdezem, meg zavar hogy másokat informálnak az én állapotomról. :cry:

KépKép
lmarie
 
 


Sziasztok!

Mindenki olyan termékeny volt az elmúlt napokban, hogy alig győztem végigolvasni. Akinek még nem gratuláltam a babához, annak sok-sok örömet és boldogságot - pl. Andinak - a többieknek meg drukkolok.

Elolvasva Frusi és Méri mai eszmecseréjét, kicsit irigykedek is, hogy már mindjárt Ti is túlestek mindenen, bár ha most azt mondanák, h na irány a kórház - függetlenül a koromtól persze, mert most nagyon korai lenne - megijednék rendesen. A vásárlással le vagyunk maradva, szinte csak a kiságy, paplan, matrac van meg, de azért aktívkodok, pl. festettem egy órát a kisszobába és egy lámpát is, nagyon édes lett. Fel akartam ide tölteni, de a kép felbontása miatt nem megy, nem tudom, hogy lehet tömöríteni vagy mi.

A főnökömre meg kiakadtam, mert ezidáig mégsem vette fel az utódom, pedig mint meséltem, mi is interjúztattunk, de addig nem érdekli a dolog, míg egyszer tényleg nem jövök be. Ha emilt írok neki, csatolom ezt a tickert is, hátha leforrázza a napok száma, de semmi hatást nem vált ki belőle. Tudja, h aug-ban már nem leszek, és míg nincs gáz, addig spórol. Mondjuk ha fájdalmaim lennének, egy percig nem gondolkodnék, és már most kiíratnám magam.

Nos, babázgassatok, aludjatok amikor van idő és gyönyörködjetek a kis jövevényekben, Frusiék, nektek meg kitartás, csütörtökön jön megint a hidegfront, nem? :lol:

Adri és

Kép
adri29
 
 


Nem, csak szombaton jön a hidegfront, addig nincsenek frontok, így marad ez a dög meleg is. Igaz akkor is csak pár fok lehülést igérnek. :cry:

KépKép
lmarie
 
 


De már akkor is max.10 napod van, méri, addig még te is fess lámpát :lol:
Amúgy ti nem szoktatok így kreatívkodni, decoupage, üveg- vagy textilfestés, stb?

Adri és

Kép
adri29
 
 


Méri, bocs, nagybetűvel.

Adri és

Kép
adri29
 
 


Méri, bizony, centi, mint a katonáknál, csak én dátumokat írtam rá! :lol:

A múlt heti (36.) ctg után engem is megvizsgált a dokim, és nálam is zárva talált mindent... ezek szerint akkor egy jó három hétre mi is számíthatunk még, vagyis mostmár csak kettő. És aztán még ugye utána is ki tudja... Ma nem ragaszkodott hozzá, hogy megvizsgáljon, csak a tg-s néni bevitte neki a papírokat, megbeszélték, hogy minden okés, és jövő hétfőn várnak újra.

Az Örsön egész emberien van megoldva: bár ahogy néztem, szabad az átjárás a szobák között, külön szobában van a rendelés és a CTG. Bár vmi. hangok azért átszűrődnek a rendelésből (ráadásul úgy, hogy a CTG középen van), egyik oldalról Mecsértől, másik oldalról Hajdútól, én nem sok részletet hallottam a közben fogadott paciensek problémáiról. :) Még Hajdú mondandóiból is csak halovány részleteket, pedig lássuk be, ő nem az a halkszavú típus. :D

Kép
frusi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?