Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Köszi a válaszokat. Nem tudom, hogy a mi gyerekdokink hogy áll a kérdéshez, még nem beszéltem vele erről. A védőnővel asszem nem is fogok, eddig sem túl sok hasznát vettük.
Egy kicsit félek attól, hogy mi lesz akkor, ha egyedül maradunk egy pár órás babával és történik valami. Tudom kicsi erre az esély, de ez az egyetlen parám. Nem mintha a kórházban a csecsemősök sokat törődtek volna velük, de jó volt tudni, hogy elméletileg van orvos a közelben,
Az anyakönyvezés tényleg nem hangzik túl jól. Vicces, hogy nyilatkozom kell, hogy én szültem-e... :D Vak valakinek tapasztalata a nyóckerről?

köszi,
A.
arizona
 
 


a nyóckerben velem egy hónapig szórakoztak az anyakönyvvezéssel-nem otthonszülés, csak külföldi apa és nem is kértem semmi különlegeset - végül újságcikk lett belőle és rá 2 napra ment minden, mint a karikacsapás.

szerintem ombudsmanhoz kéne fordulni, mert ez tűrhetetlen - ami a XI ker.-ben is megy :evil:
indianyo
 
 


Sziasztok!

Jujj, de jó, hogy benéztem. Végre, kezd visszaállni minden a régi kerékvágásba. :)

Biobaba!
Nekem is átküldenéd légy szíves, hogy mi van az ÁNTSZ-szel? Én is érintve vagyok...

Irigylem a tanfolyamozókat, én most egy ideig biztos nem jutok el. :(

Üdv, Orsi
osoa75
 
 

 
 

indianyo írta:
szerintem ombudsmanhoz kéne fordulni, mert ez tűrhetetlen - ami a XI ker.-ben is megy :evil:


Ombudszman nem használ. :( Van már egy állásfoglalás, a szülés.hu-n (régi honlap részén) elolvasható.

Viszont igen: a MÉDIA "segít". Nagyon ciki az önkormányzatoknak napokig benne lenni a tévében, olyankor hamar meg szokott oldódni. :?
Ha valaki szeretne médiát bekapcsoilni, szóljatok, összehozlak benenteket azzal a pomázi családdal, akinek a negyedik gyerekeükből "ügy" lett annak idején. A papa szívesen segít a kapcsolataival.
h_szilvi
 
 


De jó, hogy itt vagytok..

Arizona,
nálunk úgy volt, hogy én a szülés előtt kerestem gyerekorvost, akiben megbíztam és aki kijött. Elmondtam, hogy itthon szeretnék szülni,megértette, elfogadta. Nekem az is fontos volt, hogy alternatív terápiás módszerekben is jártas legyen (pl.homeopátia) és ne rögtön antibiotikummal kezdje. Kitöltötte az élveszületési nyomtatványt is, így az anyakönyvezés is teljesen simán ment.(nagyon szép kékfedeles anyakönyvet kaptunk, mondván, hogy 20 éve nem állítottak ki itt ilyet, úgyhogy megérdemeljük :D ) A PKU-t ő vette le az 5. napon, de akkor már bőven anyatejeset kakilt Nándi. BCG oltásra nekünk a tüdőgondozóba kellett menni, mert a gyerekorvosunknak nem volt oltóanyaga. Viszont kivártuk majdnem a 6 hetes kort. Úgy tudom gyerekorvost egyelőre ugyanúgy lehet választani, mint háziorvost, akárki lehet.
Védőnő: valamikor a várandósságom elején megpendítettem az otthonszülést, a reakciót látva a továbbiakban hallgattam.. Aztán végül jött, meg mi is mentünk /megyünk rendszeresen és most felkértek, hogy tartsak előadást az induló baba-mama klub első alkalmán a szoptatásról :) . Én ezt nagyon pozitív előrelépésnek ítélem, tekintve, hogy honnan indultunk..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok!

Gyerek sajnos beteg, igy nem tudunk elmenni most a tanfolyamra, pedig nagyon keszultunk :(

A tanfolyami napok mennyire epulnek egymasra?
Szerintetek olyat lehet, hogy ezen a heten mondjuk elmegyunk a csutortoki napra (ferj nem biztos, hogy raer azon a (sztem fontos) napon novemberben es decemberben.)

Mult heten irtam e-mailt, de nem valaszoltak, most nem akarok telefonalni, mikor tanfolyam van, mit gondoltok?
_kishangya
 
 


Mi is ugy csinaltuk vegig a tanfolyamot, h tobb hetre huztuk...

Biobaba
biobaba
 
 


De szerintem azért célszerű úgy menni, hogy nem össze-vissza, hanem sorrendben, mert logikailag azért valamennyire egymásra épül. Megkérdem,jó?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Arizona,

a szülést követő 10 napon keresztül a bába figyelemmel kíséri a te és a babád állapotát. Ha nincs rá különösebb ok, akkor is úgymond kötelezően kérik, hogy számolj be az aznapról. Ez nekünk nagy biztonság volt, gyakorlatilag bármilyen kérdéssel fordulhattam hozzá, bármikor, s ha volt, hogy épp nem vette föl, mindig visszahívott.

Nekünk is volt ilyen paránk, hogy mi van, ha adódik vmi gond. Ezt szerintem úgy lehet megoldani, ahogy a Szilvi is írta: a szülés előtt egy független, pártatlan orvossal fölvenni-tartani a kapcsolatot.
Ha kéred az anyakönyvezéshez szükséges dolgokat, át tudjuk küldeni emailben ( férjem lelkesen ajánlta ezt föl:)); írj akkor priviben, kérlek.
márti_23
 
 


Kishangya,

mi sem egyszerre jártuk végig, de együtt, és a férjem nagyon örült, hogy mindennap eljött. Igen tájékozott lett, és teljesen számíthattam a támogatására, ami hihetetlen jó érzés volt.
Van egy kis könyv, Inda a címe, ezt olvastuk az utolsó hónapban fölváltva minden este. Ajánlom nektek is, erőt ad.
márti_23
 
 


Köszi Márti, egyelőre még várok vele, mivel a Párom nagyon ellene van a dolognak, hiába próbálom meggyőzni nem is figyel és csak elbeszélünk egymás mellett.

Az infó estről tudnátok vmit mondani, hogy mi van ott stb? Ez a következő projectem, hogy legalább oda el tudjam rángatni....Gondolom ők hitelesebbek ezügyben, mint én.

Eszter,
Szerencsések vagytok védőnő ügyileg, a mienk kijött, amikor hazajöttünk, aztán ennyi, pedig nagyon ígérte, hogy ő aztán havonta. Egy idő után, amikor meg mi mentünk egészséges rendelésre szólt, hogy elég, ha akkor viszem a gyereket, ha baja van, mert úgyis elegen vannak. Gratula a felkéréshez :D

A.
arizona
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hova máshova tegyem a linket, de itt egy szép "unassisted" vízben szülés! :D :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, nagyon szép! Köszi!!! :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Ildi, Panni:

Nem voltam egy hétig netközelben, ezért nem válaszoltam.
Továbbra is úgy vélem, véletlenek nincsenek, de ez nem olyan téma, amiről bárkit is meg lehet győzni. Hit kérdése: én ebben hiszek, mások meg másban, ezért nem is érdemes a témát ragozni.

Amúgy a saját történetemben szerintem elég egyértelmű volt a saját felelősségem abban, hogy császáros lettem. Meconiumos volt a magzatvíz, sötét, spenótzöld színű. A babák akkor kakilnak a vízbe, ha stressz éri őket. Ami stresszt én felé közvetítettem 9 hónap alatt, az is csoda, hogy nem előbb sokallt be.

Amúgy már magam is unom, ahogy rinyálok: játszom a mártírt minden fórumon, nem is tudom, mit várok. Közben meg irigykedem azokra, akiknek élmény volt a szülés. Ha bármit reagálnátok, azért nem válaszolok, mert azt hiszem, mindenkinek jobb, ha nem pofátlankodom többé ebbe a topikba.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Arizona,

Szerintem az otthonszülésnél iszonyúan fontos, hogy a férj partner legyen, és valóban egyetértsen a választásoddal. Annak idején az én férjem is berzenkedett, lévén semmit, értsd. csak annyit tudott az egészről, amit mostanság lehet a médiában hallani róla. Azért elcipeltem az infó estre, és sokat meséltem neki az olvasmányaimról. Végül rá tudtam venni a tanfolyam elvégzésére, és az ott hallottak végre őt is meggyőzték.
De abban biztos vagyok, hogy ha a tanfolyam és az információk ellenére, ő továbbra is félt volna az otthon szüléstől, akkor fájó szívvel, de módosítottam volna a tervet. Mert az ő támogatása nélkül ezt nem lehet végigcsinálni.
sz_kata
 
 


Sziasztok,
Mit tudtok az ÁNTSZ hadjáratról? Csak néhol van, vagy általános? Igaz, hogy többeket berendeltek "vallomástételre"? Pon most, hogy készül a törvény?
I.
ilkamama
 
 


Sziasztok!

Én kórházban szültem, volt lehetőségem - 2. gyereknél- alternatív szülőszobát válsztanom, és nagyon megynyugtató volt, hogy bármi történik, biztonságban vagyok.
Ott volt velem a férjem, a választott orvosom, mehettem volna kádba, bordásfalazni, labdázni stb..., de nem volt idő, csak annyi, hogy megmondjam hol tolom ki a babát. A patkó alakú szülőszéken ülve szülést választottam, és állítom sokkal jobb, mint fekve - az elsőt úgy szültem.

Tul képpen én otthon vajúdtam és nem éreztem magam biztonságban. Mégis majdnem későn értünk a kórházba, ugye néha nagyon sietős egyes babáknak. Meg kell hogy mondjam, mikor már elfolyt a magzatvizem és oda mentem az ambulanciára, még várattak, mert privát beteg volt benn. Majdem a folyosón szültem, ezt a tapasztalt szülésznő látta is, de azért még vizelet vizsgálat, vérnyomásmérés, papírok, stb.. utána pedig futás és gyorsan öltözzek, mit totojázok már?!
Ezt a kis incidenst mindenesetre elfelejti az ember és a végeredmény számít: a gátvédelemmel megszületett egészséges baba, akit rögtön mellre tettem.

Szóval szerintem az ideális válsztás egy olyan kórház és orvos, aki otthoni körülményeket tud teremteni és biztonságban levezényli a szülést egy kórházban.

Tudom sajnos nem sok helyen van ilyen az országban. Szerintem ezért kellene küzdeni, hogy ne a függönnyel elválasztva szüljenek a nők, mint a lovak az istállóban, hanem békésen egy külön szobában, félhomályban, vagy ki hogy szeretné. Nem éreztem úgy, hogy egy kórházban vagyok, mégis tudtam, fertőzésveszély nincs- ami otthon azért fennáll.

Mindenkinek jó döntést kívánok!

Agmano
agmano
 
 


Szia Agmano!

Amit fölvetsz, az engem leginkább a születésházra emlékeztet. Az aggodalmad, hogy talán az otthoni környezet fertőzés-veszélyesebb, számomra nem merült föl, amikor szültem. Én éppen az idegen környezetet tartom fertőzésveszélyesnek. De abban, hogy itthon szültem, nem ez volt a mérvadó. Jó szülést neked is majd:)
márti_23
 
 


Arizona,

az én férjem évekig velem együtt benne volt az otthonszülős programokban, és azt mondta, jaj ez milyen szép. Aztán mikor mi kerültünk sorra, azt mondta, igen, ez szép, de hogy nekünk?! Így benne volt a pakliban, hogy nélküle csinálom végig... Aztán nagy nehezen eljött a hétfői napra, ami különösen ajánlott a férjnek is, és utána nem volt kérdés számára, hogy itthon szüljünk. MInden napot végig csinált, mindent elolvasott, és a legnagyobb segítségem volt:)
márti_23
 
 


Márti, ez érdekes, az én férjem csak a kiscsoportokra (a hétvégékre) jött el nagy nehezen (kivéve az utolsónál, akkor én se mentem), igazán nem is olvasott el semmit. Néha úg yis érzem, hog ynem tud elég "Tudományos" tényt, hogy ez miért biztonságos, és ha nem is mond hülyeséget pl. a kollégáknak, akik hüledeznek, hogy hogy mertünk..., azért én többet tudnék mondani. Mondani egész biztos, hogy nem győzné meg az sem őket, úgyhogy akkor mindegy is... :mrgreen:
Az a drága ügyvéd (tényleg nagyon aranyos!), aki a lakás adásvételinket csinálta, azon volt fennakadva, hogy "de ha történik valami, kit perelsz be?!" (Harmincöt körüli, gyerektelen, nagyon cuki srác, a gyereknek a gondolata is messze van tőle.)
Szóval az enyém úgy támogatott (sőt, megkönnyebbült, amikor az otthonszülés mellett döntöttem), hogy nem is tud(ott) róla olyan sok tényt és adatot, mint mi. :D :lol:

Agmanó,
örülök, hogy ilyen békés, szép szülésed volt! Asszem engem sem aggasztana soha az otthoni fertőzésveszély, sőt, a kórház előnyét máshol látom, mégpedig a műtéti beavatkozás lehetőségében.
h_szilvi
 
 


Ok!

Két folyton taknyos óvodás mellett, mostanában csak a fertőzésveszély jár a fejemben. Abban igazatok van, hogy egy sima szülésnél mitől lenne fertőzés?
Elsősorban az esetlegesen bekövetkező komplikációk miatt nyugtatott meg engem a kórházi környezet, ha baj van ott a segítség.
Születésház nincs Pécsen, de ott egy császárt el tudnak végezni?Mert akkor az is felér egy kórházzal.

Én azért is mindenképpen kórházban szültem, mert egy magzatot elsőre már elveszítettünk, így még az alternatív sem jöhetett szóba az első szülést végig monitorozták. 2. gyereknél már biztos voltam magamban, ha lesz harmadik, akkor is a kórház alternatív szülőszobát és az ülve szülést fogom választani - ha lehet.

Ezeket azért írtam le, mert egy kórházi szülés sem feltétlenül jár együtt fájdalom csillapítással és császármetszéssel.

Sok szép szülést kívánok!

Agmano
agmano
 
 


Ez volt 3 éve a Baranyi Megyei Kórház szülészete.

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1192091585.151.jpg[/img] [/img]

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1192091603.2433.jpg[/img] [/img]
agmano
 
 


Szia Szilvi:)

Hááát, az a helyzet, hogy én alig emlékszem a tudományos részekre, míg a férjem megjegyez minden ilyesmit. Csak arra emlékszem, hogy anno, mikor megtudtam, hogy lehetséges így szülni, volt - és van - egy amolyan magától értetődés, hogy igen, ez számomra így helyén való.
A férjem minden fontos döntés előtt ezer adatot szerez be, aztán kapkodja a fejét, hogy mi a jobb. (Emiatt nem tudjuk már megvenni az új porszívót vagy 5 hónapja, mer' akkor most melyik a jobb?...) :roll:
Két külön világ ez, de fontos, hogy valahogyan középütt találkozzunk.
márti_23
 
 


Agmano,

igen, a kórházi szülés lehet szép. (Láttam már ilyet, és hallottam sokat róla, hiszen anyukám bábasegéd volt.) Maga a szülés: szép. A császármetszéses is lehet szép.

A hozzászólásaid alapján azonban nem egészen értem, hogy mi is a kérdésed, mi érdekel az otthonszüléssel, esetleg az én / mi otthon szülésünkkel kapcsolatban. Tudnád esetleg pontosítani?

A képeket se egészen értem...azon kívül, hogy tény: ilyen egy alternatív szülőszoba.
Segíts, kérlek.
márti_23
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma voltam a védőnőnél és tök jó volt.
Nem fog előre lejelenteni, csak utólag, mert azt meg kell tennie. (Zs-nál is így volt, de szerencsére nem volt semmi behívó...)
És sztk alapon a közeli sztkba tudok menni a szükséges vizsgálatokra a kiskönyvvel. Nem is hittem volna, hogy ez ilyen egyszerű. Majd meglátjuk. Még gondolkozom, hogy mit csináltassak meg...

Orsi
osoa75
 
 


Orsi, hurrá! :D
h_szilvi
 
 


Orsi,
ezek szerint legkisebb tesó? :) :) Én nagyon le vagyok maradva...

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Liv,
csak most néztem meg a vízben szülést. :lol:
h_szilvi
 
 


Agmano, tenyleg szep ez a szoba. Ezekkel az a gond, h altalaban egy van beloluk, es nemreg megtudtam, h mennyibe kerul (a Szent Imreben). Harmadreszt megsem az otthonom... De aki korhazba szeretne menni szulni, mert neki ott jo, megertem, h jobban erzi magat az ilyen szobakban, mint egy rideg betegszobaban.

Biobaba
biobaba
 
 


Agmano,

és be lehet belülről zárni az ajtót? hogy csak az jöjjön be, akit én beengedek.........

Orsi,

Mikorra várjátok a kistesót? Ilyenkor újra végigjárod az egész tanfolyamot, vagy csak az utolsó napra mentek majd el?
sz_kata
 
 


Biobaba,
hát én nem tudom, hogy külön pénzbe kerülne. Nem lehet, hogy valaki nagyot mondott? esetleg priviben válaszolj, ha nem akarod mindenkinek...
egyébként oda, úgy tudom, nem mászkálnak be, egyébknt nagyon nagy a forgalom, rá sem érnének :-)csak úgy bekukkantani.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Meg tudnátok mondani mikor van az infó est? Be kell oda jelentkezni? Végre sikerült a Párom rábészélni, hogy legalább oda eljöjjön.
Kérdeztem az orvosom is az otthonszülésről és teljesen elcsodálkoztam milyen pozitívan áll hozzá, pedig a szokásos károgást vártam a részéről. Hát vannak még meglepetések.
arizona
 
 


Biobaba :) szentimrés alternativ szoba használatáért nem kell fizetni, az már más kérdés, hogy hihetetlenül nagy szerencse manapság kifogni, hogy épp üres, mostanában a 2 ágyasokból épp 3 ágyas szobákat alakitanak ki, annyi a szülés.
Nekem ezekkel a szobákkal pont az a bajom, hogy szépek, jól lehet velük reklámozni az alternativ szülést csak épp sok-sok-sok szülés történik egy napon no és hány ilyen van hány kórházban? No de ez már egy másik történet...
indianyo
 
 


Szerintem két dologról van szó. Mert

Elég friss információk alapján mondom, hogy vannak fizetős baba-mama együtt szobák bizonyos kórházakban, és annak tarifája elég húzós. Oda nem nyit be csak úgy bármikor bárki. De oda a szülést követően kerülhet az ember.

Amit Agmano mutat, az maga a szülésre kínált helyiség, alternatív szoba. Ebből valóban elég kevés van.
De nem ez az, amiért nem megyek be a kórházba szülni. Hanem mert magától értetődő, hogy vagy a születésházban, vagy otthon szülni a magától értetődő számomra.
márti_23
 
 


Orsi, Orsi, hajrá :)
Jajdejó dejó dejó.
Szólj továbbra is, ha szorítani kell vmiért. Sz'al drukkolunk nektek :) Neked is, Arizona, meg neked is, Kishangya :)
márti_23
 
 


Arizona,

úgy tudom, h a köv. információs est nov. 2. Ez péntek du. van. Aztán 12.-én kezdődik az újabb tanfolyam. Hajrá, és sok erőt nektek.
márti_23
 
 


Alternativ szoba:
igen, kevertem, arra gondoltam, amit Marti irt. De azert megkerdeztem az alternativ szobat is. Ugy kifejezetten tenyleg nem kell erte fizetni, de az ismerosom, aki mar 2x szult ott, mondta, h nem engednek be csak ugy a szulesznok... Ha valaki nem tul ramenos, nem biztos, h bejut. Masreszt annak ellenere, h nehez kifogni, megis sokszor ures (a szulesek 10%-a zajlik ott allitolag), mert ha mar lecuccoltak valahova a nok, nem mennek ujabb helyre. Szoval tenyleg jo, h van, megis mindenutt jo, de legjobb...:) persze tudom, h nem mindenkinek. De ez nem baj.

A kalas nepcsoportnal, ha egy nore rajon a szules (v menstrual) a falu egy nok szamara elkulonitett reszebe vonul. Szules utan 20 napig van ott, ha jol emlekszem. A tobbi no segit neki. Ferfi oda nem teheti be a labat. Aztan, mikor hazamennek, a ferj frissen sult kenyerfelevel varja haza oket. Ez most csak ugy eszembe jutott, de nem tudom, miert.:)
biobaba
 
 


Biobabaka,

nekem nagyon tetszik, hogy eszedbe jutott :) Szívesen olvasok ilyesmit, erősíti az ősasszonyiságot bennem:)

Arra gondoltam tegnap, pelusozáskor, amit az ágyunk szélén tettem, hogy gyakorta jut eszembe, hogy e helyen született a lányunk. Mindig mosolygok olyankor, és mondom is neki, jujdejó, képzeld, itt születtél meg :) S hogy vajon más nőknek, Nektek, jut-e eszetekbe a szülésetek? És milyen érzésetek van tőle?
márti_23
 
 


Nagyon jó érzés! Olyan normális, a helyére került tőle minden.
Például sokszor, amikor belenézek a hálósszobatükörbe, eszembe jut, ahogy a fájászünetben néztem benne a pocakom, hogy dejó, mindjárt lelappad a lufi és kijön belőle a Zsófi.
Meg múltkor a Gödör-béli előadáson, ahogy aláfestésként mentek a szülés-hangok, eszembe jutott, hogy dejó, nálunk is felvehették volna, milyen normális ez így.
(ilyenkor mindig az is eszembe jut, hogy kórházban sose tudtam volna ilyen hangokat kiadni, és akkor biztos megzakkantam volna a fájdalomtól)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Es a kalasok nagyon szep ruhakban jarnak:)
http://href.hu/x/3pfz

En is szoktam a szulesre gondolni. Annyi volt csak a kulonbseg a pocakossaghoz kepest, h alvaskor az elso este az agyban a baba mar nem a pocakban volt, hanem kint. Errol eszembe jut az ANTSZ "meghallgatas": kerdeztek, ki volt jelen a szulesnel. Mondtam az ujonnan szuletettet is, h ott volt. Ot nem irtak be a jegyzokonyvbe, tudomasul se vettek, h mondtam ot is...

Biobaba
biobaba
 
 


Marti, koszi, igazan jol esik :)

Arizona, elvileg mi is megyünk a novemberi info estre! Meg a tanfolyamra.

Alternativ szuloszobak: a dokim egy olyan H-ban dolgozik, ahol van es azt meselte, hogy altalaban ez all uresen, mert az orvosok tobbsege jobban szereti, ha keznel van minden muszer, amire esetleg szukseg lehet. Ha a kismama szol, hogy oda szeretne kerulni, az mas tortenet. Ha ures lehet menni.
Ugy kepzeltem, ezek mindig tele vannak, hat ezek szerint, nem igy van.

Biobaba, mindenkit berendel az ANTSZ, aki otthon szult?? :(
Ezzel mi a cel??
_kishangya
 
 


Jad,
csak az jutott eszembe erről, hogy aki akar kiadni hangokat, az nálunk is adhat. Én ezt kántálásnak szoktam nevezni, mert ez egyfajta énekhang számomra, olyn, mint egy beavatási elvarázsolt ritmushang illetve egy ősi munkadal furcsa keveréke. Persze azt nem állíthatom, hogy mindegyik szülésznő vagy orvos elfogadja vagy lecsitítás nélkül hagyja. Sajnos.
És bennem élénken élnek a szüléseim, iszonyúan zavart volna a saját ágyam ebben a helyzetben, és az élénk emlékeimet egy-egy szép szülés még most is felidézi, pedig már a legkisebb is 14 múlt.
Szülni jó!
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Hát, én üvöltöttem, és káromkodtam is néha, mint egy kocsis. :oops: Az első két szülésemnél ilyen nem volt a kórházban, ott szépen csöndben lélegeztem (meg néha a sírógörcs kerülgetett), valahogy nem éreztem helyénvalónak az ordítást... Azt hozzá kell tennem, hogy az ordítás közben is kerülgetett a sírógörcs... :D De legalább kiadtam a dühömet, amit amiatt éreztem, hogy ennyire kell fájnia (de szerencsére ugye gyors volt nagyon, viszont az elejétől borzasztóan brutális).

Én anyuéknál szültem a lépcsőn :D , de érdekes módon, ez nem jut eszembe, amikor ott vagyunk. Mondjuk mire odaértünk már olyan állapotban voltam, hogy nemigen érdekelt semmi, csak az, hogy érjen oda valaki, mielőtt kibújik a baba (kb. 15 perccel bújt ki az érkezésünk után, K. Ági éppenhogy odaért). Szóval nemigen voltam már magamnál akkor.

F.
fringilla
 
 


Fringilla,
az utolsónál én is sírtam/ordítottam vegyesen. Úgy éreztem, hogy na, EZ a hiszti, én most hisztizek. De olyan jólesett, még ha nem is lett tőle könnyebb a helyzetem... :P Amennyire "szeretek" szülni, szeretem, hogy belőlem élet születik, csodálatos a történés, az érzés is, azért olyankor nagyon tudom sajnálni magam, mert hiszen abban a pillanatban csak én élem át az összes jelenlevő közül azt a fájdalmat... :D

Márti,
bizony eszembe jut. Nagy nosztalgiával adtuk el a békási, kicsi panellakásunkat, mert hiszen három gyerekünk ott született. Egyik a nappaliban a földön az ágy előtt, a másik a fürdőszobában, a kádban térdelve, a harmadik is a nappaliban a földön, de a dohányzóasztalra támaszkodva.
Timó pedig jelenleg egy méterre alszik attól a helytől, ahol az első lélegzetét vette... (Ő szintén a földön térdelve, az ágyra támaszkodva született.)


Biobaba,
és az ÁNTSZ-nél muszáj volt mindent elmondani? Ők olyanok, mint a rendőrség? Nem lehetett azt mondani, hogy "erről nem nyilatkozom"? Vagy volt jó nagy adag megfélemlítés? El nem tudom képzelni magam ilyen helyzetben. Összepisilem magam, az biztos.
h_szilvi
 
 


Bizony, Rita, az utolsónál én nem "kántáltam", ill. nagyon nehezen lehettt volna annak nevezni. Még az elején csak-csak, de a kitolásnál, meg az utolsó centiknél már biztos nem. :oops:

Olyan érdekes: nekem a kitolás is fájdalmas volt, mindig. Döbbenettel olvasom a csomó szüléstörténetet, ahol azt írják, hoyg a kitolás már nem fájt, csak nyomni kellett és az már megkönynebbülés volt. Tény, hogy nyomni kellett, de a megkönnyebbülés csak az egész után jött... Timó feje ráadásul félúton megállt, pont a legszélesebb résznél, azt hittem, most megtapasztalom, milyen, ha nyakig össze kell varrni...


Rita,
mindig akartam kérdezni, hogy miért mondják, hogy ha nincs gátmetszés, tág lesz a hüvely, megromolhat a szex, stb. Nem voltam intimtorna tanfolyamon, csak a könyvem van meg, de úgy látom/érzem/gondolom, hogy a hüvely maga így is, úgy is kitágul, hogy átengdje a testet, és annak a tónusán nem a gátmetszés javít. A méhsüllyedésnek pedig a tartószalagokhoz van köze, nem a gáthoz.
Vagy a gátmetszés abban segít, hogy ne legyenek azok az izmok olyan sokáig kinyúlt állpotban, mert hamarabb kibújik a baba? Még erre tudok gondolni.
Mit nem értek, mit látok rosszul? Valós-e a fenti ok, vagy eltúlzott, amit szorgalmas intimtornával simán korrigálni lehet (ahogy sztem sokunknak szépen sikerül is.)
(Én jelenleg a gátmetszés egyetlen hasznát a nagyfokú repedés elkerülésében látom, vagy ha eü okokból kell gyorsan befejezni a szülést).
h_szilvi
 
 


En se kantaltam, hanem sirtam es azt hajtogattam, h nagyon faj.

Amikor korhazban szultem, ebbol a szempontbol nem ereztem magam feszelyezettnek, inkabb az volt gaz, h mikor mar epp szultem, egy doktor ficak bearamlott a 30 kulfoldi orvostanhallgatojaval. Felmaszott az agyamra, a fejemhez ult, es mintha valami modszertani szemlelteto eszkoz lennek, elkezdte angolul magyarazni a hallgatoknak, h mi van... Kertem, h kuldjek ki oket. O meg kozolte, h minek jottem oktatasi intezmenybe szulni. Erre a masik orvos mondta neki, h de soha nem szokott bejonni ennyi. Erre nagy kegyesen kikuldtek a felet. Igazabol csak az zavart, h szemben alltak velem es szanakozva neztek...

Szilvi, nem szabad hazudni. Eled boknek egy papirt a hamis tanuzas kovetkezmenyeirol... A megtagadast pedig csak akkor jatszhatom meg, ha rokon v sajat magam ellen kene tanuskodni. A tobbit priviben megirom.

Biobaba
biobaba
 
 


Márti,

nekem nagyon sokszor eszembe jut a fürdőszobánkban, hogy itt született a fiunk :lol: De a legkedvesebb élményem, hogy a már bebugyolált babával fekszünk hárman az ágyban, összebújva. Az olyan jó volt.

Fringilla,

hasonlóképpen ordibáltam én is. Azóta is szégyellem, a szülés után bocsánatot is kértem, mert annyira állatias módon elengedtem magam, hogy a férjem még a mai napig emlegeti :shock: :oops:

Biobaba,

lehet, hogy nagy hülyeség, de mi van akkor, ha azt mondod, nem emlékszel pontosan a történtekre. Elvileg, ez lehetséges a szülés módosult tudatállapotának köszönhetően. nem?

Amúgy meg, nagyon nagy szemétségnek tartom ezt az ANTSZ részéről. Hogyan várhatják el, hogy az ellen tanúskodj, aki segített neked, és akinek olyan sokat köszönhetsz?
sz_kata
 
 


Oké, Biobaba, várom. Hazudni én sem hazudnék. Szóval akkor ez olyan, mint a bíróság? :-(
h_szilvi
 
 


Kata, az szepen hangzik, amit felvetsz, de rengeteg buktatoja van. Bocs mindenkitol, akit meg erdekelne, de ezekre inkabb privatban tudok valaszolni.

Szilvi e-mailt irtam neked, nem privit.

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba írta:Szilvi e-mailt irtam neked, nem privit.

Biobaba


Még nem jött meg.
h_szilvi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: