Új privát üzeneted érkezett!

Boboka!

Ígértél képet ugye nem felejtetted el. Én nagyon várom. :)
melcsike70
 
 


Épp nézem, Tünci, Melcsike, hogy ma ott jártam a környéketeken. :D

Boboka
Hát épp megfordult a fejünkben, hogy délebbre megyünk. Ott fél áron vannak az ingatlanok és valahogy nekem találnánk munkát. Párom már ott dolgozik, ott is született, neki a nyelv sem gond, én meg megtanulom 1-2 év alatt.
A megélhetés miatt gondolkodunk. Azon a pénzen, amin itt adnak egy 50 nm lakást, azon ott kint egész komoly kertes házat húznak fel, teljes berendezéssel.
Valahogy elszaladtak itt az árak. Valami nagyon nincs rendben itt, vagy csak én érzem rosszul, politikától független tényleg.
Olyan nagy luxus, hogy saját otthonod legyen?
Sajnos szülőktől nem tudunk segítséget várni, küzdünk, de ott könnyebb lenne.

Betti
Kép
betti0412
 
 


És köszönöm az üdvözléseket, azért jó volt belépni a lakásba, csak az otthonunk.

Betti
Kép
betti0412
 
 

 
 

Boboka
Hogy megy az elipszis tréner? :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!

Ha Hegyeshalomnál léptétek át a határt akkor nagyon közel jártál hozzám.
melcsike70
 
 


Ott jöttünk át. Mindig ott járkálunk általában.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Az jutott eszembe, hogy szervezhetnénk egyszer egy ebédet együtt valami semleges helyen.
Vagy az elrontaná a topic varázsát?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Eléggé tartok a szerdai orvosi vizsgálattól, nem attól, hogy megvizsgál, csak nem hiányzik, hogy megint olyan fertelmes stílusban viselkedjen. Nem is sok kedvem van hozzá, de annál fontosabb az egészségem, minthogy ne nézessem meg magam.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Hát igen, politikától függetlenül mindig egy helyben toporog kicsike kis országunk, de hát a miénk:)

Szegény kicsi elipszis trainert nagyon elhanyagoltam az elmúlt egy hétben. Először a fogfájás, napi 3 cataflam-al meg antibiotikummal, aztán meg a nátha... De ma már jobban voltam, 20 percet nyomtam rajta. Tudom, elég kevés, még lehet, hogy rádobok egy pár percet:):)

Melcsi, ha nem baj, csak holnap küldenék képet, CD-n van az összes fényképünk, még keresnem kell egy elviselhető képet:)

Betti, jó, hogy itthon vagy:)

A szerdán még ne rágd magad, van még két teljes pihenőnapod! Használd ki :wink:
Vendég
 


Olvastam vannak anyukák akik szoktak találkozni néha, őket is a közös gyász hozta össze. Én nem tartom rossz ötletnek, bár én még nagyon újonc vagyok nálatok.
melcsike70
 
 


Keress egy másik orvost inkább. Vannak jogaink, + még elég rendesen fizetünk is nekik, ezért legalább az emberi szó megilletne minket.

Jó ötlet a találka, de előbb had fogyjak le lécci lécci, utána bármikor benne vagyok:)
Vendég
 


Boboka !

Nem haragszom meg érte ne izgulj :)


Betti!

Ha Te fontosnak érzed akkor ne az orvos véleményével foglalkozz.Mostanában elég gyakran mellé nyúlnak dolgoknak saját tapasztalatból tudom. Nem muszáj mindig a véleményükre adni.
melcsike70
 
 


Majd begyűjtöm a többiek véleményét is a találkozóval kapcsolatosan és szerintem nem lehetetlen, hogy egy napot a hétvégén rászánjunk, ha akarjuk.

Boboka
Van egy pulzus tartomány, amin ott kell tartanod magad, tartósan, hogy a zsír égni kezdjen. Nem a húsz perc kevés, csak a testnek jobban használ a tartósabb mozgás, adott intenzitáson, mint a teljes erőbedobás, de rövidebb ideig.
A zsírnak van egy olyan tulajdonsága, (persze, miért ne lenne)hogy kb. 25 perc múlva kezdik el az izmok használni, de még az edzés után 48 órával is égethetik, feltéve, ha nem eszünk közvetlen edzés után, mert akkor nem ér semmit.
Nem akarok okos lenni ám, csak ezzel hátha tudok picit segíteni neked, de nyugodtan állíts le, ha már sok vagyok.
Szóval csak kitartás, azt akartam mondani.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti, ne butáskodj, én tök analfabéta vagyok ez ügyben, minden tudás jól jön :wink:


Szerintem Tünci is benne lenne majd egy találkában:)
Vendég
 


Ti hogy álltok az öltözködéssel, mert én begyűjtöttem a fekete cuccokat és volt olyan aki, azt mondta hogy nem kéne azért feketében járni, mert ez történt. Én nem tudom de azt hiszem gyászolhatom a gyerekemet nem, azért mert csak 10 napot élt? Hiszen még csak 1 hónapja ment el a kicsi lányom. Nektek mi a véleményetek vagy ti hordtatok feketét?
melcsike70
 
 


Rajtam azóta direkt kevesebb fekete van. Talán 4-szer vagy 5-ször volt rajtam fekete. Nem is tudom, a gyerekek általában félnek a sötét, fekete színtől, nem szeretném, hogy Lackókám így lásson fentről :roll:
Meg a munkahelyen így is elég sok lesajnáló tekintetet kapok, úgy meg aztán pláne kapnék...
Volt ma egy aranyos portás bácsi, annak idején is tök sokat kérdezgetett, hogy meddig dolgozok még, meg hogy vagyok. Hát, látszott rajta, hogy nem tudja hova tenni, hogy mit keresek ott, de azért tapintatból nem akart zaklatni a kérdéseivel. Előbb utóbb azért tuti, hogy a takarítónéni meg a többi emberke is rákérdez... Mindegy, jobb lesz túl lenni rajta.
Vendég
 


Én nem hordtam feketét a kislányom miatt, én minden hétfőn gyertyát gyújtok érte.
De ez nem jelenti, hogy Melcsi nem teheted, ha a szíved úgy akarja, akkor ehhez senkinek semmi köze.

Én már nem szeretem, ha látják rajtam, a munkahelyen is túlestem már a szokásos kérdéseken, szerdán visszaállok és azt hiszem elég lesz rendbe szedni ott a dolgokat majd, aki sajnálni akar, tegye meg, meghallgatom, még ha esetlen is, azzal intézem el magamban, hogy nem tudja, hogy reagáljon rá.
Ha meg azt mondja, hogy jobb ez így, akkor szoktam mondani, hogy jó akkor lenn, ha decemberben szülnék, és nem jó, de ezen változtatni nem tudok, tehát ne mondja, hogy jó.
Bár néha inkább bólogatok, hogy igazad van, hamarabb befejezik a témát.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Na "tekertem" még egy kicsit, a pulzus 139 és 145 között volt. Kicsit ijesztőnek tűnt, de legalább ég az a zsírocska:)

A távolságra 8-at ír ki a 25 perc alatt, ami gondolom kilométer, ami furi, mert életemben nem tudtam még 1 km-t sem lefutni egyhuzamban:):)

Lányok, pizsi fellövés ideje elérkezett, megyek hajat mosni, aztán meg aludni :roll:

Szerintem holnap is tudok nap közben is jönni. Remélem addigra már Tüncinek is lesz net:)

Jóccakát, sziasztok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.29 21:00-kor.
Vendég
 


A dokihoz most visszamegyek, mert az ő kezei között voltam, de utána majd meglátom mi lesz.
Lassan megyek aludni, mert fél hatkor indultunk vissza, és elég ramaty volt az éjszaka is, napközben is ha 10 percet bóbiskoltam az autóban, kezdek álmos lenni.
Holnap alszom sokáig, kihasználom az utolsó napom, aztán szerdán reggel 5 órakor kelés. :(

Betti
Kép
betti0412
 
 


Jó éjszakát kívánok én is, megyek én is ágyba.

Szegény Tünci, milyen kíváncsi lehet, mit írunk itt össze, míg neki nincs net. Én is mindig rákukkatnottam, mit írtatok, nem bírtam ki.....

Betti
Kép
betti0412
 
 


Én nagyon félek a decembertől, mert ünnepek sorozata lesz nálunk névnapok sorban, mikulás, karácsony és a kicsi Bogikámnak mikulás körül kellene megszületnie. Így is egyik napról a másikra vagyok lelkileg, mert van hogy nagyon nagyon rossz van hogy jobban érzem magam. Én előttem nem mernek az ismerősök beszélni ilyesmit, és nem is kérdeznek. Akik tényleg együtt éreznek azokat tudom mert az az első gyere ide hozzám és átölelnek nem kérdeznek semmit. És nem próbálnak meg jó tanácsokat adni.
melcsike70
 
 


Jó éjt neked is.
melcsike70
 
 


Melcsi, igaza van Bettinek, nyugodtan hordjad a fekete ruhát, addig és úgy gyászolod meg Bogikád, ameddig és ahogy szeretnéd. Csak nehogy Barbikának legyen rossz, hogy mindig feketében lát. Ő még azért pici lányka, felfogja, hogy mi történik, de azért lásson néha vidámabb színekben is, hogy tudja, ő azért fel tud vidítani téged:)

Most már tényleg megyek, Melcsike, te is aludj egy kicsit, holnap korábban kezdjük az eszmecserét:)

Tüncinek lesz mit pótolnia az olvasásban holnap :roll:
Vendég
 


Mindenkinek jó éjszakát!
melcsike70
 
 


Boboka puszi!
melcsike70
 
 


Hello!Jó reggelt!!

De jó sokat írtatok!!!
Direkt korán keltem hogy el tudjam olvasni amíg a párom hazaér! :)
Ezért most aztán jól tele írom az oldalt!!

Természetesen a találkozóban benne vagyok, csak úgy csináljuk, hogy én tájékozódási analfabéta vagyok!! 8) Még Fehérváron is el tudok tévedni egyedül.. :oops:
És persze megvárjuk, amíg Boboka lefogy.. :D

Betti,jó hogy itthon vagy és az is hogy ilyen jól érezted magad!!!
Képzeljétek én még sosem voltam külföldön..bár már nem is vágyom rá..ahová szeretnék menni ,úgy sem jutok el..
Amit az útszéli árusokról modtál,hát tényleg furcsa egy nép vagyunk..az élet minden területén nemigaz???
Mikor olvastam a soraidat, akkor gondoltam, hogy milyen jó is lenne rendesen beszélni egy nyelvet...emiatt sem tudok boldogulni..

Boboka!
bár a terhesség óta én már nem edzek, de Betti nagyon jó tanácsokat ad,tényleg így működik a hülye testünk..érdemes használnod a pulzusmérőt, azzal is jól láthatod a fejlődést, rendszeres edzésnél szépen felmegy majd,közben nem lesz nagyobb a fáradtság..
Valamit nekem is tennem kell, mert nem mozdul el a súlyom és lassan bele kell férnem a munkaruhába.. :(

A gyászruháról:
Nekem javarészt fekete, barna ruháim vannak,nem kifejezetten emiatt járok sötét ruhában, de az is igaz, hogy amikor még melegebb volt, nem voltam képes felvenni a virágos nyári ruhám..

Betti!
Remélem nem lesz nagyon rossz a dokinál, hátha azóta megjött az esze..

Volt már este is net, csak nme akartam zavarni a párom, korán lefeküdt, mert elfáradt nagyon..most úgy vagyunk, hogy minden cuccunkat be kellett pakolni a nappaliba pár napra, amíg kicserélik az összes nyílászárót..képzelhetitek minden bútor itt van,mint ahová a bomba becsapott!!
ráadásul most hogy a régi ablakokat ,ajtókat kiszedték,de még nincs benn az új, addig tulképp nyitva a ház, csak egy üveges beltéri ajtó választ el a külvilágtól!!annyira féltem, hogy végül bedeszkázta a férjem!!Nehogy aztán ellopjanak, amíg alszom!!

Ti, hogy vagytok amúgy???
Én tegnap nagyon nehezen tudtam elaludni.Nappal még elmegy az idő, de az éjszakák..kb két órán át forgolódtam,"azok" a dolgok jártak az eszemben..éjjel meg megint kórházban voltam terhesen, megint nem stimmelt valami..

TEgnap belépett hozzám a barátnőm, kérdeztem hogy mért nem jön és mondta,hogy mert mnidig a kisfiával jön-megy és nem akart így bejönni..most is vele volt Marcika..nem tudom olyan furcsán érzem vele magam,mert imádom ezt a kisfiút, de mégsem azt érzem,mint korábban...

Egyelőre ennyit belőlem..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Jó reggelt!

Tünci, emiatt ne érezd magad furán, én is másképp viszonyulok a gyerekekhez, mint korábban. Mindig is imádtam a gyerekeket, de most én sem szeretek gyerekesekkel találkozni. Nemrég küldött az ismerős képet a gyerekről, meg, hogy már otthon vannak, "hazaérkeztünk"... Teljesen elkapott a düh, hogy a csaj anno még nem is volt benne biztos, hogy akar-e még gyereket, meg gyakorlatilag csak pár hét volt Lackó meg a csaj gyereke között, és, hogy ő miért vihette haza, én meg miért nem... Meg azon is kiakadtam, hogy ennyire figyelmen kívül hagyja azt, amin mi keresztülmentünk. Aztán férjem mondta, hogy nem szabad az ő szintjére lesüllyedni, őszintén gratuláljunk stb.

Amikor terhes voltam, direkt nem találkoztam olyanokkal, akik tudtam, hogy nagyon szeretnénekbabát, de még nem sikerült, nehogy fájdalmat okozzon az én nagy hasam látványa nekik.
Nem vagyunk egyformák. Ez a csaj folyamatosan kis gyerekes pps-eket küldözgetett. No comment.

A másik, amit nem értek a Jó Isten részéről, hogy van egy nagyon aranyos baráti párunk, régóta szeretnének gyermeket, de sajnos még nem sikerült. Pedig én is minden este imádkozok értük. A jóknak miért nem adatik meg?
A kisebbség meg (tisztelet a kivételnek) cigi meg pia mellett kihordja az egészséges babát...

Bocs, hogy ilyen letargikusra sikeredtem, amúgy tök jó kedvem van, de ez most kijött belőlem:):):)

Szép napot mindenkinek:)
Betti, tessék pihenni ezerrel, és nyugi a doki miatt, ha szemétkedik fordulj sarkon:)
Vendég
 


mondta a háziorvosom, amikor beszélgettünk, hogy próbáljam abba hagyni a számolgatást, hogy mennyi idős terhes lennék most..hogy ezzel is kínzom magam..
CSak nem tudom hogyan csináljam..mikor bármit csinálok az jut szembe..most megint eltelik egy hónap, lassan megint megjön a bajom..erről mi más jutna eszembe???
A párom is próbál közeledni, meg türelmes, de kb 5 hónapja nem voltunk együtt..de nem tudom rábeszélni magam..eleve ,ha már úgy kell rábeszélni magam...nem tudom mi van velem..ezt is meddig lehet így??Bocs hogy megkérdem, de nálatok minden visszaállt a régibe??
tünci28
 
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Utolső szabad napom. Nagyon nem is képzelhetek el szünetet karácsonyig, ugye aki két hónapot ottnon volt, az ne számoljon szabira.
Ma takarítás, vasalás, amit lehet meg kell csinálni most, mert utánna ajaj.
Egyébkén évekig még szabira sem jutottam el, végigdolgoztam mindent, táppénzen sosem voltam, nem tudom miért csinálok úgy, mintha ez valami katasztrófa lenne.
Talán azért mert úgy érzem, nem ott lenne a helyem, nekem nem ezt kellene most csinálni, nem erre készültem.

Tünci
Priviben megy az apróbetűs. :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!
Válaszoltam.. :)
tünci28
 
 
 


Kisanyácska!
Mi újság???
tünci28
 
 
 


Nekem sincs már egy nap szabim sem... El lőttem mindet még a táppénz előtt..
Vendég
 


nekem van 22 nap szabim...idén...
tünci28
 
 
 


Tünci, privi ment
Vendég
 


hát képzeljétek el minden bejelentés nélkül eljött a védőnő és most annyira normális volt, hogy el se hiszem..(lehet a másik lecseszte a múltkoriért,meg a háziorvosnál is panaszkodtam..)
Hagyott sírni, most nem mondta hogy ne sírjak..meg hogy nem is kell elfelejteni és jó hogy hazahoztuk..és még velem együtt sírt...

Meséltem neki rólatok és javasolta hogy alakítsak ki veletek szoros kapcsolatot és a gyász után is tartsuk a kapcsolatot...
Úgyhogy orvosi javaslatra velem kell maradnotok... :D

KépKépKép
tünci28
 
 
 


most olvasgattam itt a babaneten, hogy olyankor, ha a kicsi 31. hét körül van, és fenyeget a koraszülés, vagy nagyon le van maradva a fejlődésben, és ezért kell korábban pl. császározni, akkor az anyának kb. 4 óránként adnak injekciót, ez tüdőérlelő a picinek, tehát nagyobb esélyekkel indult volna az életben. Persze nálam semmi ilyet nem indítottak el még a császár előtti este sem...
Vendég
 


Tünci, ha az orvos ezt javasolja, de csak is ezért :):) Maradunk!!! :):):)
Vendég
 


Boboka.
Én kedden kaptam tüdőérlelőt és péntek este született Viola!
Nkem azt mondta a dokim, hogy kb 48 óra kell, hogy hasson az injekció..kb két-három naponta szokták adni, a terhességi kor függvényében..szerintem nálunk nem lehetett volna átugorni heteket a gyógyszerrel..sajnos...
tünci28
 
 
 


De jó, hogy maradtok!!!!! Kép
tünci28
 
 
 


Hát ja, lehet, hogy már semmivel nem lehetett volna segíteni. Pont én szoktam mindig mondani, hogy el kell fogadni a dolgokat, azon már minek rágódjak, amin nem lehet változtatni. De ma valahogy ilyen bűnbak keresős reggelem volt:)
Vendég
 


én is gondolok ám erre,főleg amikor rossz napom van!
Még sokáig lesz ez így,teljesen sosem fogjuk elfogadni!
Látod ez is jó ittVeletek, hogy mindig tudjuk egymást vigasztalni, mert nem egyszerre vagyunk igazán vacakul..
tünci28
 
 
 


Az tuti:)

Lehet, hogy az hozta elő belőlem, hogy itt küldözgetik ujszülött baba képét, és kicsit előjöttek a kérdőjelek, hogy miért pont velünk. Pedig azt hittem, ezen már rég túl vagyok. Most csütörtökön lesz három hónapja, hogy elment a kicsikém. Uramatyám, néha úgy érzem, hogy ezer éve történt, néha meg úgy, mintha tegnap történt volna.

Na jó, nem depizek itt:):):)

Tünci, neked milyen napod van? Örülök, hogy a védőnő jó fej volt:)

Betti, merre?
Vendég
 


Még ezt feltétlenül el akartam mondani:
Az előbb telefonált a nagypapám(78 éves,sklerózis multiplexes),hogy halottak napja előtt valamikor menjünk el együtt Apuhoz, meg a kis Dédibabájához...Így mondta és olyan, de olyan jólesett!!!MÉg a Papus is így gondol rá!!!
Ő tudja milyen eltemetni a gyermekét, hiszen Apu is már majd'5 éve elment..

Melcsike még ma nem jelentkezett,Betti írta hogy otthon tesz-vesz..

boboka persze hgoy depizel ilyen esetben..én is mindig nézem a vonalzód,még most történt, olyan rövid ideje.. :(
tünci28
 
 
 


Nagyon aranyos nagypapád van Tünci:)
Nagyon szépen mondta:)
Elég nehéz lesz most a november 1 :( Nektek eddig is nehéz lehetett. Az vígasztaljon, most már apukád vigyáz az unokájára.
Vendég
 


Mindig erre gondolok, hogy Apu nagyon szeretett, meg a bátyám nagyobb lányát is mennyire imádta!
Biztos az én Drágámra is vigyáz az első perctől!!!
Amikor kinn vagyok Violánál név szerint szoktam mondani hogy legyenek együtt Lackóval,Franciskával,Bogival,Amirával..hogy vigyázzanak Ők is egymásra, mint mi itt!!
jaj most aztán megint bőgök...
tünci28
 
 
 


Tünci, én is mindig gondolok Rájuk:)

Én is elérzékenyültem, ahogy olvastalak, de itt nem merek sírni:):)
Olyan kis édesek lehetnek :)
Vendég
 


Én is vagyok ám, csak tettem vettem.
Most meg elmegyek tornázni, utána vasalok, reggel meg kelés.
Nem tudom majd milyen lesz az első napom. Olyan elképzelhetetlen most, de holnap már máshogy fogom érezni.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is olvastam benneteket, csak ma nagyon rossz napom van. De azért megnéztelek benneteket. Csak most nem tudtam volna irni. Aztán meg aludtam ebéd után egyet, most meg itt vagyok ragyogok :roll: majdnem.
melcsike70
 
 


Nekem nincsenek nagyszüleim csak egy nagymamám volt. De az is már 20 éve nincs. Aranyos lehet a nagypapád Tünci.

Boboka

Én talán megmondanám annaka az érzéketlennek , hogy ragassza albumba a képeket, jobban tenné.
melcsike70
 
 


Nkem ez a nagyszülőm állt mindig is a legközelebb hozzám..amikor meghalt a nagymamám még középiskolás voltam, én költöztem a nagypapámhoz, mert a betegsége miatt szüksége volt segítségre..5 évig voltam ott, akkor ismertem meg a férjem..
A férjem nem is ismerte a nagyszüleit, meg neki is már csak az anyukája él, ő is már 70 éves...
Sokszor keseregtem, hogy az én gyerekeimnek már nagyszülei se lesznek..már úgy értem, hogy papák..
csak erre nem gondoltam.. :(

Hogy a Dédipapa megy a Dédikéje sírjához... :cry:

Melcsike!
sajnálom, hogy ilyen rossz napod van!remélem már jobb..

Betti!
Remélem Neked intelligens kollegáid vannak, nem olyan idióták ,mint az enyémek..(tisztelet a kivételnek)
Holnap majd megírod, mi volt a dokinál??
Bizom benne hogy Te is olyan pozitívan csalódasz benne, mint én a védőnőmben!

Mano!
Ha még olvasol minket:Bon Voyage

Boboka!
Nem elfelejteni a képeket!!! :D

KépKépKép
tünci28
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?