Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már beszéltünk itt az uzsokis szülésfelkészítõrõl, akkor elfeledtem megkérdezni, hogy olyan papás-légzõgyakorlatos torna féleség is van? (tudjátok, amit a filmekben lát az ember;))
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok lanyok!

Aprlilis 9-en szultem az Uzsokiban (Kalocsai dr.-nal), ha van kerdesetek, szivesen segitek, valaszolok.Kép Nekem minden nagyon jol sikerult, a fajdalom ellenere is boldogan gondolok vissza a nagy napra.Kép
Udv:

Leszter es a ma 10 hetes Petra
leszter
 
 


Sziasztok lányok!

Valószínűleg én is az Uzsokiban fogok szülni, mivel dr. Szűcshöz járok rendelésre.
Érdekelne, hogy vannak-e az Uzsokiban vajúdást ill. szülést segítő eszközök, úgy, mint labda, melegvizes kád, szülőszék. Van-e lehetőség a babát szülés után rögtön megszoptatni? Előre is köszi:

Zsófi
Névtelen
 

 
 

Szia Zsofi!

Labda van, kad es szuloszek nincs. Kad helyett (fel)megoldast jelenthet a zuhany, zuhizni barmikor mehetsz, ott van bent a szuloszoban a vajudo mellett.
Szoptatas: rogton a megszuletese utan a hasamra tettek a babat, de csak rovid idore, talan 1-2 percre. Aztan elvagtak a koldokzsinort, elvittek merni, furdetni, oltoztetni, a ferjem vele ment. Mire visszajottek, en vegeztem a mehlepennyel, es hatra volt meg a varras, ekkor egy atlatszo falu kis kocsiban odatoltak mellem, hogy lassam. A varras utan engem valamennyire tisztaba tettek, es ekkor lehetett probalkozni a szopival.Kép
Mennyi van meg hatra a szulesig?Kép Ha van meg kerdesed, szivesen valaszolok.
Udv:

Leszter
leszter
 
 


Szia Leszter!

Köszi az infókat. A szülésig még sok van, most vagyok 11+1, csak gondoltam, nem árt jó előre tájékozódni. Ez lesz az első szülésem, arra gondoltam, mindent kipróbálok, amit lehet. A meleg vizes zuhany/fürdő biztos jó lesz, a menstruációs göcsöknél is szokott segíteni.
Gratulálok Petrához!
Zsófi
11+1

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Szia Zsofi!

Szivesen, es koszi a gratulat!Kép Arra gondoltam, teszek fel ket kepet kedvcsinalonak.Kép Az egyik a ketagyas szuloszobaban keszult, innen kicsivel kesobb atkoltoztunk az egyagyasba, amint felszabadult. A masik pedig a vajudo, a hatterben az ajto tuloldalan az elokeszito helyiseg lathato.Kép Hihetetlen, hogy ez pocakos a kepeken en voltam.Kép
Gondtalan, kellemes pocinovesztest kivanok, udv:

Leszter es szundizo PetraKép


Kép

Kép
leszter
 
 


Szia Leszter!

Köszi a képeket! Mik azok a szíjak a hasadon?

Zsófi

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Zsofi,
A "szijak" a CTG-hez tartoznak. Ezzel figyelik a mehosszehuzodasokat es a baba szivfrekvenciajat. Ebbol derul ki, hogy a baba jol erzi-e meg magat odabent, nincs-e oxigenhianyos allapotban.
Udv:

Leszter
leszter
 
 


Szia Leszter!

Köszi!Puszi a babának!

Zsófi

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék azoktól, akik nemrég szültek az Uzsokiban,hogy mi az, amit feltétlenül vinni kell a kórházba.
2 éve ott szültem a kislányomat, akkor adtak a gyereknek pelust, nekem hálóinget, vattát, wc.papírt, el lehetett kérni a kézi mellszívókat, bimbóvédőt. Ez még most is így van?

Köszi a segítséget!
Kriszti
Kriszti
 


Szia Kriszti!

En aprilisban szultem az Uzsokiban.
Pelus: adnak, csak a hazavitelkor kell sajatot adni a babora.
Haloing: nem adnak, csak a szules idejere, illetve a szules utan a szuloszoban meg korhaziba oltoztetnek at.
Vatta ill. betet: elvileg napi 3db-ot adnak, de a legtobb novertol azert lehet meg kerni. En vittem sajatot (Tena extra), ez sokkal jobban bejott. A korhazibol ugyan ketfele merettel is talalkoztam, de altalaban csak a kisebbet kinalgattak, ami nekem nem volt elegendo. Es nem volt rajta ragasztocsik.
WC papir: nem adnak, meg a szuloszobaban a beontes utan is a sajatomat kellet hasznalni. Erre a csomagolsakor erdemes odafigyelni.Kép
Bimbovedo: szerintem nincs, a szobatarsnomnek surgosen szuksege lett volna ra, de csak a latogatoival tudott behozatni a csecsemosok javaslatara. Ha lett volna, gondolom felajanljak.
Mellszivo: aprilisban osszesen 2 db volt az egesz osztalyon, ugyhogy sorban alltak erte. Ha van sajatod, akkor erdemes bevinni, a csecsemosok sterilizaljak.
Ha van meg kerdesed, szivesen segitek.Kép

Mikorra varod a babadat? Kinel fogsz szulni?
Tovabbi jo pocaknovesztest, udv:

Leszter
leszter
 
 


Szia Leszter!

Köszi szépen az infókat!
Ezzel a hálóinges dologgal megleptél, nem erre számítottam. Most mehetek hálóinget venni. :-)
És a wc. papírt is átteszem a másik táskába, köszi. :-)
26-ra vagyok kiírva.
Az elsőt a Krasznai dr.-nál szültem, de ő sajna csak jún. 30-ig vállal szüléseket. Úgyhogy elméletileg a Tiba dr.-nál fogok szülni.
Lehet még egy kérdésem? Most, hogy jobban megnéztem a képeidet, feltűnt rajtad a szemüveg. Esetleg rövidlátó vagy? Hány dioptriás? Tudod, ijesztgetik néha az embert, hogy a súlyos rövidlátók csak sászárral szülhetnek. Nekem -4 mind a két szemem, de ez az első szülésemnél se jelentett problémát szerencsére. Remélem, most sem lesz másként.

Köszi még egyszer!
Kriszti
Kriszti
 


Szia Kriszti!

Nagyon szivesen.Kép
Aztaaa, e honap 26-ara vagy kiirva?? Akkor drukkolok, hogy legyen meg idod haloinget venni.Kép Nem ertem, hogy CTG-n hogyhogy nem mondtak el Neked ezeket, nekem meg valami elore kinyomtatott listat is adtak arrol, hogy mit kell mindenkepp vinni...
Szemuveg: rovidlato vagyok, en is 4-5 dioptria korul. En onszorgalombol elmentem a szemeszetre, ahol a vizsgalat utan adtak egy papirt, hogy szulhetek huvelyi uton. Szerintem ez, amit irtal, igazan csak a tenyleg sulyos rovidlatokra vonatkozik. De ha meg belefer az idodbe, egy vizsgalat nem arthat szerintem.Kép
Udv, minden jot:

Leszter
leszter
 
 


Kriszti,
Nem jelentkeztel. Csak nem???!!!Kép Lehet gratulalni?Kép
Puszi:

Leszter
leszter
 
 


Létezik olyan doki, aki nem feji meg az embert, kedves és érti a szakmáját?
borcsa
 
 


Hát ennyire furcsát kérdeztem? Kép
borcsa
 
 


SzaBori

Én Dr. Hajdú Gábort ajánlom neked.
Egy angyal, nem a pénzre megy, és jó szakember.

Cserko
Névtelen
 


Hahó Lányok!

Már van egy kisfiam. Őt a város másik felén szültem. Csalatkoztam az orvosomban, és úgy döntöttem, hogy ha már úgyis orvost váltok, kinézek egy hozzám közelebb eső kórházat. Fentebb már érdeklődtem, hogy kit ajánlotok.
Szóval olyan apróságok érdekelnének (még nem olvastam végig az oldalt), hogy van-e például fizetős szoba? Az előző intézményben volt kétágyas szoba, amiért napi 2000 Ft-ot kellet befizetni egy alapítványi számlára. Ez nagyon barátságos ár szerintem, annál is inkább, mert ide (higiénia ide, vagy oda) bárkit fogadhattam, bárkinek megmutathattam a babámat, és éjjel-nappal kint lehetett nálam. Félre ne értsen senki! Nem vagyok fullgazdag, de nekem megéri azért, hogy a férjem akár éjjel-nappal bent legyen velem (ha teheti) Ez nekem bevált, és jó lenne, ha ez a lehetőség máshol is adott volna. Egyébként ha a wc a folyosó végén van, az nem kifejezetten zavar, csak a függetlenségem bizonyos mértékben élvezhessem. Kép
Nem kértem érzéstelenítőket korábban. Meg akartam szenvedni a gyerekemért (de rosszul hangzik). Most sem akarok kérni, úgyhogy ezzel nem lesz baj. Érdekelne viszont, hogy az uzsokiban a dokik kérésre foglalkoznak-e gátvédelemmel? Milyen sikerrel? Korábban gátmetszésem volt. A vele járó fájdalmakat hosszútávon inkább kihagynám.
Magát a szülést illetően sincsenek hiperigényeim. Én maximum csak sétálgatok a vajúdás alatt. Szükségem van arra, hogy a férjem simogassa a hátamat, és szeretném, ha utána a babám minden mozdulatát (mosdatás, miegymás) figyelemmel kísérhetné.
Jól esne, ha írnátok a szüléseitekről, dokijaitokról konkrétumokat, jó és rossz oldalakat egyaránt érintve.
Addig is visszaolvasom az összes irományotokat.
borcsa
 
 


Még eszembe jutott néhány kérdés:
A dokik az uzsokiban nem rendelnek? Nem fogadnak kismamákat terhesgondozásra? Nem lehet ott bejelentkezni hozzájuk? Abból amit olvasok, inkább az derül ki, hogy magánrendelő, meg rendelőintézet, stb...
UH! A családomban előfordult Down-kóros. Éppen emiatt nagyon fontosnak tartom az UH-n a tarkóredő vizsgálatát, meg a jó AFP-t. Szóval itt a babaneten olvastam olyan kórházról, ahol a Down-kórra UH-nál ügyet sem vetettek. Ugye az Uzsoki nem tartozik közéjük?!
3D UH van?
Azt olvastam, hogy nincs szabad szülésznő választás. Ez tuti? Nem lehet, hogy még senki sem próbálta egyébként pedig nincs akadálya? Kép Az előző szülésemnél nagyon jól jött a választott szülésznő. Annyira jól esett, hogy ő csak az "enyém", csak rám figyel. Ha lehetne, megint őt választanám, dehát ő Budán "üzemel".
Nézzétek mit találtam: http://www.uzsoki.hu/
Ja és az előző dokim azt mondta, hogy normál esetben 4 ultrahang szükséges a terhesség alatt. Ennél több csak akkor, ha valami probléma lép fel, de akkor sem több 8-nál. Ehhez szeretném tartani magam. Csak azért mondom, mert találkoztam olyan dokival, aki minden hónapban UH-z teljesen feleslegesen.
Bocs, ha sok belőlem!
borcsa
 
 


Nincs az oldal olvasói között esetleg valami bennfenntes? Valami uzsokis dolgozó? Nővér, vagy szülésznő, aki néha hozzászólhatna...
SzaBori
 


Még mindig várom a betérők válaszait... Kép
borcsa
 
 


Szia Bori!

Én egy ideig Uzsokiba jártam. Úgy volt, hogy ott szülök. Aztán terhességi diabéteszt találtak nálam, így az ottani dokim átirányított egy másik kórházba, dokihoz. Mindezt a 26. héten. Ijesztő volt. Az átirányítás oka: se a kismama, se a BABA! oldaláról nincsenek felkészülve egy esetleges koraszülésre, illetve a cukorbetegséggel járó egyéb problémákra. Ez volt a negatív rész.
Én zuglói vagyok, és amúgy problémamentes terhességek esetén jót hallottam a kórházról. Itt is olvashatsz szülés-sztorikat.
Én Lukács doktorhoz jártam (ő a Hermina úti rendelőben ismerhető meg). Van magánrendelője ott 4500 ft-ot kér havonta. Itt van egy UH berendezés is, de a rendes, nagy UH-kat a kórházban csinálja. Kellemes ember, szakmailag nem tudok nyilatkozni róla.
Egyszer találkoztam a Hajdu dokival, őt az Örsön találod meg. Tényleg az a híre, hogy nem érdekli a pénz. Rengeteg "betege" van és rettenetesen fáradt volt, amikor én láttam. (De ez nem vette el a munkakedvét).
Összefoglalva, nem hallottam olyan igazán negatív szülés élményekről az Uzsoki kapcsán. De ehhez problémamentes terhesség és idejében jött Babóca kell. Egyéb esetekre az Uzsoki nincs felkészülve. (ez nem saját konklúzió, ezt a doki és az Örsön, a terhesgondozóban dolgozó védőnőtől hallottam).
Remélem tudtam segíteni. A kedvedet elvenni semmiképpen nem akarom, hiszen van már mögötted egy komplikáció nélküli szülés, ahogy kivettem a szavaidból.
Üdv
Szisz
szisz
 


Szisz! Köszönöm szépen a soraidat. Nemsokára elhatározom magam. Üdv!
borcsa
 
 


Sziasztok lanyok!

SzaBori,

En aprilisban szultem az Uzsokiban, Kalocsai dr.-nal. Abszolut elegedett vagyok vele, egy csodalatos emlek marad szamomra a szules.Kép Neki van maganrendelese, ha erdekel, irok bovebben rola. En parszor, ha valami surgosebb ugyem volt, akkor voltam nala a korhazban is, ott is fogadott termeszetesen. Es ugy tudom, hogy vannak olyan betegei is, akik nem jarnak maganrendelesre, hanem csak a korhazba. Ezzel az a gond, hogy nincs kulon rendelese, hanem a korhazi munkaja mellett kell idot talalnia a betegekre. Tehat ha epp mut, vagy szul, akkor esetleg orakat is kell ra varni.

UH: tarkoredot es AFP-t komolyan vettek, legalabbis figyeltek ra. Normal esetben valoban 4 korhazi UH-t csinalnak, bar nekem ennel lenyegesen tobb volt. A Kalocsai dr. a maganrendelesen nem UH-z, lehet, hogy masok igen. 3D UH a korhazban nincs.

Szuleszno valasztas: en is ugy tudom, hogy nem lehetseges, talan a szuleselokesziton mondtak. Tapasztalatom szerint mindegyikuk kedves (bar persze nem talalkoztam az osszesselKép).

Szoba: van 1 db egyagyas, hallottam olyan infot is, hogy ezert kell fizetni, de olyat is, hogy nem. Mikor en szultem, foglalt volt, szoval szoba sem kerult. A tobbi szobak kozul csak egyben van furdoszoba, a tobbiek a folyoson levot hasznaljak. A furdoszobak szo ami szo, eleg lepattantak.

A szules alatt a ferjem vegig velem lehetett (az elokeszites alatt nem volt ott, de ha nagyon eroltetem, szerintem megengedtek volna), engem sem utasitgattak a vajudas alatt, hogy mit csinaljak, csinaltam, ami epp jol esett. Amikor Petra megszuletett, a ferjem elkiserte, es vegignezte (videozta isKép), hogy mit csinalnak vele.

Nekem komplikacio mentes szulesem volt. Korabban nekem is mondta a dokim, meg a szuleselokesziton is elmondtak, hogy ha a baba betoltott 35 het elott jon (ha jol emlkeszem), akkor az Uzsokiban nem tudjak vallalni az ellatasat, tehat akkor mashova kuldenek szulni.

Na most ennyi, bocsi a nem tul osszeszedett valaszert, de Petra mar egy ideje enekelget magaban, lassan meg kell etetnem.Kép
Ja, ha erdekel valakit, akkor ide is felteszem a szulestortenetemet. De figyelmeztetek mindekit, hogy hosszzzuuuu.Kép
Tovabbi kerdesekre szivesen valaszolok, ugyhogy csak nyugodtan!Kép Jo pocisodast mindenkinek!Kép
Udv:

Leszter
leszter
 
 


Köszi Leszter!
borcsa
 
 


Sziasztok!

Leszter!
Bocsi, hogy csak most jelentkezek, de költöztettük a gépet, és a régi kábel nem ért át a másik szobába. Azóta probléma orvosolva. :-)

Kisebbik lánykám csak 29-én éjjel volt hajlandó kibújni. Lehet, hogy beijedt :-), mert a dokim másnap reggel megindította volna a szülést.
Szerencsére gyors és könnyű volt a szülés. Még azt a labdát se volt időm kipróbálni, amin Te is ücsörögtél. Pedig tervben volt. :-)

A tanácsokat köszi szépen még egyszer, hasznosnak bizonyultak.

SzaBori! Leszter nagyon profin megválaszolta a kérdéseidet. Csak egyet tudok másképp. Nekünk a szülésfelkészítőn azt mondták, hogy nem hivatalosan, de lehet szülésznőt választani. Vagyis ha valamelyik szülésznő szimpatikus Neked, és meg tudod Vele beszélni, hogy amikor szülsz, akkor bejöjjön Hozzád, ez elé nem gördítenek akadályt. Én legalábbis így tudom. Különben tényleg kedves, normális mindegyik szülésznő.
Gátmetszés: én 2-szer szültem az Uzsokiban. Az elsőt a Krasznai dr.-nál, a másodikat a Tiba dr.-nál. Mindketten úgy álltak a gátmetszés című témához, hogy meglátják, mennyire lazák a szöveteim, mennyire tágulnak, és akkor csinálnak gátmetszést, ha azt ítélik jobbnak. Szerintem inkább vágjanak, mint össze-vissza repedj. Nálam az elsőnél volt gátmetszés, de akkor tényleg feszültem is rendesen, úgyhogy kérdeztem is a dokitól türelmetlenül, hogy mikor lesz a vágás. :-) A másodiknál nem csináltak gátmetszést, viszont az első vágásnak a felszíne kicsit szétrepedt, azt pár öltéssel össze kellett varrni.
De egyik vágás-varrás se volt fájdalmas, nekem szerencsére nincsenek negatív tapasztalataim ezzel kapcsolatban. Most a másodiknál másnap már rendesen tudtam ücsörögni, az elsőnél a varratszedésig csak féloldalasan, de azután már azzal se volt gond.

Sziasztok: Kriszti
Kriszti
 


Sziasztok!

Kriszti,
Orulok, hogy jelentkeztel. Gratulalok a lanykahoz, kinek nevet kivancsian varom!Kép
Szulesznovalasztas teren orulok, ha igy van, mert ez azert tenyleg jobb megoldas. Nekem speciel nagy szerencsem volt, mert pont a dokim maganrendelesen mar megismert asszisztensno volt a szuleszno, aki nagyon kedves. Ha tudom, hogy lehet valasztani, akkor is valoszinuleg ot valasztom.Kép
A labda kihagyasa miatt azert annyira nem tudlak sajnalni!Kép Talan majd a kovetkezonel...Kép

Udv:

Leszter
leszter
 
 


Sziasztok!
Én is az Uzsokiban fogok szülni, kb. három hét múlva. Egy ideje már olvasgatom ezt a topikot.
Meg tudja valaki mondani, hogy éjszakára is ott hagyják-e a babákat? És hogy a császárosok mikor kapják meg? Nem szült valaki véletlenül császárral?
Kösz előre is.

Ja és Leszter!
Nagyon érdekelne a szülésed története! Tényleg feltennéd? Köszi.

Zsu
zsuzs
 
 


Szia Zsu!

Mindkét gyermekem császárral született az Uzsokiban. Már a szülés napján többször kihozzák a babát, ha nincs vele semmi komplikáció. A posztoperatív örző elhagyása után, tehát már másnap rögtön kérheted magad baba-mama szobába, így állandóan vele lehetsz. Ha még nem érzed magad elég erősnek, akkor három óránként kihozzák, mint a sima gyerekágyasban, s amikortól akarod, ott is hagyják.
Másfél éve még nem lehetett éjszakára is az anyával a baba, nem tudom, most mi a helyzet. Mindenesetre kb. reggel 6-tól már ki lehet hozni, és este 11-ig kell visszavinni a csecsemőosztályra.
Szia,

Lídia
lídia
 
 


Szia Lídia!

Köszi az infót! Most éppen reménykedem, hogy mégis megúszom császár nélkül.

Szia,
Zsu
zsuzs
 
 


Sziasztok!

Zsu,
Ejszakara nem hagyjak ott a babakat. A szuleselokesziton talan emlitettek meg valamit, hogy ha valaki nagyon szeretne, akkor meg lehet oldani. Ugyan nem tudom, hogy hogyan, mert akkor a tobbi anyukat is esetleg ebreszti a baba ejjel, es kerdes, hogy ok ehhez mit szolnak.
A csecsemosok egyebkent eleg rugalmasak, nem csinalnak gondot abbol, ha este kesobb viszed csak vissza a babadat. Velem elofordult, hogy nem birtam aludni, es reggel mar joval 6 elott ott teblaboltam a folyoson, termeszetesen akkor is kiadtak. Egyebkent en sem hittem volna, hogy ilyet mondok, de szerintem jobb volt igy, hogy ejszakara nem volt velunk a babo. Este 11 utan adtuk csak le oket, es tobbnyire aztan alltunk csak neki vacsizni, zuhanyozni, a fejessel probalkozni. Kellett az a par ora pihenes.

En nem csaszarral szultem, de a szules utani napon meg nem kaptam meg a babat egesz napra, csak szopizni hoztak ki.

Mindjart felteszem a szulestortenetemet.Kép Miert fogsz feltehetoen csaszarral szulni? Drukk, hogy meguszd nelkule!Kép

Udv:

Leszter
leszter
 
 


Sziasztok lanyok!

Ime a szulestortenetem, eleg hosszu, ezert bocsi, de gondolom, akit nem erdekel, ugyis atugorja.Kép

Szoval, az egesz ugy kezdodott, hogy kedden este (ekkor 39+5 voltam), meg mindig semmi jele nem volt annak, hogy kozeledne a szules. Este elvezetiKép es egy kicsit szulesinditasi cellal volt egy kis kispapazas, aztan nyugovora tertunk ugy ejfel utan valamivel. Es ekkor kezdodott.Kép (Az igazsaghoz hozza tartozik, hogy par nappal korabban mar produlaktam nehany 8-10 perces fajast hasonlo elozmenyeket kovetoen, ugyhogy remenykedtunk.Kép) 0:30 korul (2003.04.09., szerda, 39+6) nagyon-nagyon enyhe mensis gorcseim kezdodtek, amelyeket inkabb valahogyan a derekamban ereztem. Ezek a fajasok annyira enyhek voltak, hogy el sem akartam hinni, hogy nem csak bebeszelem magamnak. De az ora szerint gyanusan 7-8 percenkent ismetlodtek, ugyhogy nagyon gondolkoztam, hogy vajon a szerda estere tervezett utolso kettesben toltott ettermi vacsink meghiusul-e.Kép Ugy kb. egy ora mulva elaludtam, nem tudom, hogy a fajasok megszuntek-e, vagy csak annyira enyhek voltak, hogy nem zavartak a pihizesben. Aztan 3:30-kor felebredtem, ujra ezek az enyhe fajasok, de most neha 5, neha 15 percenkent. Talan megis vacsi?Kép Egy ido mulva megint alvas, aztan 7-kor ebreszto, mert 8:30-ra mennunk kellett a szokasos heti CTG-re. A fajasokat most mar zuhi es keszulodes kozben is egyertelmuen ereztem, szoval erosodtek, ami mar tobb volt, mint gyanus.Kép Es valami nyakdugo-szeruseggel is talalkoztam. Igy betettuk a kocsiba a korhazi pakkomat is biztos ami biztos alapon, bar en ugy gondoltam, hogy valoszinuleg meg hazaengednek, legalabb delutanig. Utkozben is enyhen fajogattam, es amikor kiszalltunk a kocsibol, mar csak a latszat kedveert is jobbnak lattam meg-megallni a fajasok idotartamara. Csak hogy mindenki lathassa, hogy miert jottunk!Kép
leszter
 
 


Szia Leszter!

Szép a történeted, jó, hogy elmesélted. Egy-két ponton igazán meghatódtam, hiszen a császárok miatt nekem van sajnos egy kis hiányérzetem.


Tényleg, Zsu! Miért számítasz császárra, és mennyi az esélye, hogy elkerülheted? Azért azt is túl lehet élni... Kép. Fő a végeredmény. Kép

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok!

Leszter! Nagyon köszi a sztorit! Nagyon tetszett. Ugye a Kalocsai dokinál szültél? Én nála fogok, és nagyon szimpi, amit róla írtál.
Én azt hittem, hogy csak három nap a kórház szülés után (a születéskalauzban ennyi van). És arról se volt ott szó, hogy első nap nem adják ki a babákat rooming-in-be. Ez tuti? Nem lehet kérni sem? Bár még nem tudom, mennyire fog megviselni a szülés...
Köszi nagyon a történetet, tanulságos volt, nem is félek annyira. A szülésznőt hogy hívták?
Sok boldogságot a babádhoz!

Kedves Lídia, a babám nem akart befordulni a 37. hétig, és már mindenki azt mondta, hogy nem is fog, mert nagyon nagy, és nincs helye. Ezért lelkiekben felkészültem a császárra. Aztán fogta magát, és hirtelen megfordult, és beilleszkedett a medencébe. Úgyhogy most boldog vagyok, de azért félek a szüléstől.
Hány napig kell bennfeküdni császár után? És mikor mehetsz babás szobába? A másnap az a második nap, vagy a szülés utáni nap? Meddig tart a posztoperatív örző? Miért kellett mindkettőt császárral szülni?
Bocs, hogy ennyi kérdésem van.

Zsu

Zsu
zsuzs
 
 


Szia Zsu!

Nekem spinális érzéstelenítésben csinálták a császárt, így 24 órát kellett az őrzőben feküdnöm. Azt hiszem, altatásnál is ennyit kell, de úgy rémlik, hogy epidurálisnál már aznap este felkeltik az embert. Az őrzőből egyenesen a baba-mama szobába mehettem. A műtét utáni hatodik napon lehetett hazamenni.
Az első császárt magzati veszélyeztetettség miatt végezték (méhen belül sorvadt, tápanyag- és oxigénhiányban szenvedett), szerencsére épségben megúsztuk. A másodiknál is normál szülésre készültem végig, de sajnos a méhheget túl keskenynek találták, a babát meg túl nagynak, így ebből is császár lett.
Kérdezz csak nyugodtan, ha valamire kíváncsi vagy. De azért remélem, neked sikerül megszülni! Igazán rendes a babádtól, hogy mégiscsak befordult! Írd majd meg a fejleményeket! Sok szerencsét, és jó babavárást, szia,

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok lanyok!

Koszi a szulestortenet-dicsereteket.Kép

Zsu,
Igen, a Kalocsainal szultem. A terhesgondozas soran is figyelmes es kedves volt, de a szules es a korhazban toltott ido alatt tenyleg minden szempontbol varakozason feluli volt.Kép
A korhazbol a baba betoltott 4 napos kora utani reggelen engednek haza. (Petra pl. szerdan delutan szuletett, vasarnap delutan toltotte be a 4 napot, es hetfon reggel jottunk haza.) A korhazi gyermekorvos szerint ez azert van igy, mert ha a baba besargul, akkor ez 4 napos koraig elkezdodhet barmikor. Es ha esetleg 3-4 naposan sargul be egy baba, akit akkorra mar hazaengedtek, akkor a hazi gyerekorvos jo esellyel korhazba fogja kuldeni. Ez a korhazasdi pedig feltehetoen hosszabb lesz, mint amennyit az Uzsokiban kell plusszban benntolteni, ha besargul a baba. Es kerdes, hogy oda felveszik-e az anyukat is a babaval egyutt. En nagyon szerettem volna minel elobb hazamenni, de azert megnyugtato volt az is, hogy ha barmi gond van, akkor kozel a segitseg.Kép
A babakat alap esetben nem adjak ki elso nap rooming-inbe, igen, ez tuti. De ha valaki ragaszkodik hozza, en teljesen biztos vagyok benne, hogy el lehet intezni, tenyleg rugalmasak voltak nagyon a csecsemosok.
A szuleszno neve Magdi (vezeteknevet nem tudok), de ha a Kalocsai maganrendelesere jarsz, akkor onnan ismerened kell neked is.
Gratula a befordult babahoz!Kép Drukk, hogy a szulesnel minden ugy sikeruljon, ahogy elkepzelted!Kép Nagyon izgi, mar csak kb. 1 heted van hatra, igaz?Kép

Udv:

Leszter
leszter
 
 


Kedves lányok!

Köszi a válaszokat. Még mindig egyben vagyok. Kép A doki bácsi pedig holnap utazik Belgiumba, egy hétre. Szóval pont nem lesz itt. Átpasszolt a Gyarmati dokinak. Nem tudtok róla valamit? Már sokszor láttam, de nem tudom, szülésnél milyen.

Lídia!
Azért az óriási dolog, hogy az első babádnál annyi probléma volt, és mégis minden rendben lett vele! Akkor nagyon gyorsan észre vették, ugye? Mégis csak van értelme a modern orvostudománynak. Néha az ember elfeledkezik róla, mikor a szülő nőből beteget csinálnak, és háton fekve, nem természetes módon, infíúzióval stb. kell végig csinálni. Viszont mégis érdemes, a te példád mutatja.
A spinál mondjuk nem lehet kellemes. Mikor volt? Az én dokim azt mondta, hogy lehetőleg EDA-t használnak. Bár ha hirtelen kell, akkor valószínűleg nem.
Viszon tök hamar hazaengedtek, és ez jó. És a babás szobába is akkor kerültél, mint a normál szülés után.
És akartok még? Lehet még császárral?
Üdv,
Zsu
zsuzs
 
 


Leszter!

Köszi a válaszokat. A Kalocsai tényleg rendes, de úgy tűnik, én már nem fogom megtudni, milyen szülés közben.
Valahol azt olvastam, hogy az Uzsokiban már a 3. nap hazaengedik az embert. Asszem a Születékalauzban. De ezek szerint ez nem helytálló. Meghogy a babát azonnal megkapja az ember a rooming-in-be.
Hát mindegy, valahogy kibírom. Illetve a család remélem kibírja itthon, nem halnak éhen, nem önti el őket a szennyes, stb. A férjem nem nagyon foglalkozik a háztartással, sokszor egy tányér megtalálása a konyha szekrényben gondot okoz neki. A két nagy gyerek (8 és 10 évesek) pedig még pont nem tudnak önállóan mosni, bevásárolni.
Kicsit aggódom értük. Olyan hosszú az az öt nap!
Hogy van a babód? Nagyon édes a képen! Most milyen?

Üdv, Zsu
zsuzs
 
 


Szia Zsu!

Gyarmatit nem nagyon ismerem, csak látásból, UH-ról, illetve amennyire két kórházi bennfekvésből megismerhetsz valakit. Egy fiatalabb doki, kicsit flegmának tűnik, de lehet, hogy a pacienseivel nem olyan. Amikor a második gyermekem született, akkor volt ott egy anyuka, aki az ő gondozottja volt, első gyerek, farfekvésben, így programozott császár volt. Ő elégedett volt vele.
De az is lehet, hogy a baba megvárja Kalocsait, nem?
Szerintem az anesztestől függ, hogy milyen érzéstelenítést kapsz. Programozott császárként előző nap beszélt velem, és el lehetett dönteni, hogy spinált, EDA-t, vagy altatást kérek. Megkérdeztem mit ajánl, ő a spinált mondta, gondolom abban van a nagyobb gyakorlata. Az elsőnél is spinál volt, így legalább nem ért nagy meglepetés. Azt egy kezdő doki csinálta, nem állt a helyzet magaslatán, ehhez képest a második valóságos felüdülés volt, hogy így is lehet. Az anesztesek is körforgásban vannak azt hiszem, 3 havonta váltják egymást az osztályokon.

Szerintem ha ragaszkodsz hozzá, biztos kiadják a babát rooming-in-be, mert a csecsemősök és szülésznők többsége normális hozzáállású. Ha telt ház van a baba-mama szobákban, és a gyerekágyasba kerülsz, rögtön szólj, hogy amint felszabadul egy hely, át szeretnél menni. Frontos napokon néha szűk a keresztmetszet, mert ez viszonylag kicsi szülészet.

A harmadik baba úton van, sajnos ez már biztos császár lesz Kép. Egyébként általában 3 császárt vállalnak/ajánlanak Magyarországon az orvosok, bár már itt is hallottam 4-ről meg 5-ről is. De nem szívesen vágatnám fel magam annyiszor, csodálom, aki bele mer vágni.

Drukkolok, hogy minden rendben menjen, jelentkezz, ha megvan a baba, de ha késik, Kalocsaira várva, akkor is!
Szia,

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok lanyok!

Zsu,
Ooo, sajnalom, hogy a Kalocsai elutazott, pont most.Kép Nem emlekszem, melyik doki is volt a Gyarmati, de drukkolok, hogy megtalaljatok a kozos hangot, es hogy kellemes emlek maradjon a szules neked is!Kép Sot, ha akarod, azert is drukkolok, hogy megvarjatok a Kalocsait.Kép Szerintem a csaladodnak biztosan hianyozni fogsz, de abban legalabb ennyire biztos vagyok, hogy fel fogjak talalni magukat, ne aggodj!Kép
Lidiahoz hasonloan en is varom a hireket!

Lidia,
Te mikorra vagy kiirva? Szerintem eleg sokan vallalnak 3-nal tobb gyermeket csaszarral, de ezt persze mindenki maga donti el.

Zsu, kerdezted, milyen most Petra. Ha nem is most, de 2-3 hete ilyen voltKép:

Kép

Kép

Jo ejt:

Leszter

Ui.: Layok, kivancsi lennek a ti kepeitekre is. Mar csak azert is, hogy ne csak az enyemek legyenek folyton.Kép Viccen kivul, tenyleg kivancsi lennek am!
leszter
 
 


Sziasztok!
Még mindig megvagyok. Már csak három nap van a kiirásig. A doki azt mondta, hogy nagy baba lesz. Az első kettő 3500 g-mal született, ez most nagyobb lesz.
Lidia, ez tök jó, hogy jön a harmadik! Hányadik héten vagy? És mennyi idős a két nagyobb? Kinél fogsz szülni?
A Gyarmatit én is ismerem látásból, nekem mindig álmosnak tűnik. Régen amikor bent feküdtem a kórházban a lányok Udo-nak hívták és oda voltak tőle. Ez persze már 10 éve volt. Rosszat nem hallottam róla. De most mennyit adjak neki az szülésért?
Leszter! Csuda édes Petra! És mennyit változott az előző (újszülöttkori) képe óta! Mindig ilyen jókedvű?
Gyarmati az a magas, fiatal (a többiekhez képest) doki, aki mindig álmosnak látszik. A férjem biztos bírni fogja. Persze, ahogy most kinézek, akár a Kalocsit is meg fogom várni. Csak az a rossz, hogy csütörtöktől minden nap be kell majd menni, CTG-re meg magzatvíz vizsgálatra, meg ki tudja mire. Szóval onnantól nem lesz nyugalom.
Viszont annyi előnye van, hogy húztam az időt, hogy a szüleim mostmár ráérnek, és el fogják vinni a gyerekeimet magukhoz amíg kórházban leszek. Drága férjem meg csak nem hal éhen. Igyekszem mindent itthagyni neki, ami kellhet, már teleraktam a mélyhűtőt kenyérrel. Azt mondta, ha nincs tiszta ruha, az sem baj. Majd szikkaszt egy zoknit vagy gatyát. Kép
Nagyon szeretnék én is képet felrakni, de nem tudom, hova írta ki, melyik CD-re. Majd kérek tőle.
Addig is üdv mindkettőtöknek!

Zsu
zsuzs
 
 


Sziasztok!

Leszter, nagyon édes a baba! Sajnos, én technikai feltételek hiányában nem tudok feltenni képet, de a jövő évi költségvetésbe már be van tervezve egy digitális kamera.
Zsu! Ki tudja, lehet, hogy még bevárod Kalocsait. Persze a következő napokra ígért nagy időjárás változások lehet, hogy megteszik hatásukat. Most, hogy mondod, Gyarmati tényleg emlékeztet Udora. Másfél éve az anyukák 10 és 50ezer közötti összegeket osztogattak az Uzsokiban, de hát ettől nem leszel sokkal okosabb. Szerencse, hogy a szüleid el tudják vinni a gyerekeket, így kevesebbet kell aggódnod míg benn vagy. Tudomásom szerint pedig néhány nap alatt még egyetlen férj sem halt éhen Kép. Bemegy a párod a szülésre?

A következő babát januárra várjuk. Remélem, nem lesz influenzazárlat (ez egy szó?)! A "nagyok" pedig 3,5 és 1,5 évesek.

Sziasztok,

Lídia
lídia
 
 


Szia Lidia!

A mindenit,jó közel vannak a gyerekek egymáshoz! Nem lesz gond három picivel? Most hogy bírod, terhesen a két nagyobbat? Nekem csak két pici volt egyszerre, de rendesen le voltam kötve.
Scanneretek nincs? Az sokkal olcsóbb, mint a digitális fényképezőgép, és azzal is be lehet olvasni papírképeket a számítógépbe.
Ma jött meg a hidegfront, és én egész éjjel reménykedtem... De mint látod, hiába. Viszont a hétfő is elég messze van.
Nem tudom, miért, de a topicot végig olvasva csak egyvalaki szült a Gyarmatinál. Ilyen kevés kismamája lehet? Az a valaki mondjuk jót írt róla. Arra gondoltam, hogyha éjjel szülök, először megkérdezem, ki az ügyeletes, és ha ismerem, akkor nem is hivatom be a Gyarmatit.
De hogy ilyenkor mennyit ad az ember...?
Te kinél szültél/fogsz szülni?

Zsu
zsuzs
 
 


Zsu, akkor talán majd a melegfront Kép!
Nem tudom, mennyien szülhetnek a Gyarmatinál. Az én két bennfekvésem alatt csak egy kismamával találkoztam, akiről írtam. De mondjuk ebbe a topikba se írnak olyan sokan. Meg elég véletlenszerű a szülések eloszlása is. Egyébként, most jut eszembe, az utolsó császáromnál pont a Gyarmati meg a Kalocsai segédkeztek az én dokimnak (dr. Batíz). Akkor mégis elég közeli kapcsolatba kerültem vele Kép. A császárhoz ugyanis három nőgyógyász jár, + az anesztesek, műtősnő, és az első, problémás szülésemnél még a gyerekorvos és vagy két csecsemős is lesben állt, nem is értem, hogy én hogy fértem be a műtőbe.
Fogalmam sincs, mennyi pénzt adjál. Egyáltalán, az ügyeletesnek szoktak adni? Legfeljebb ha nagyon elégedett vagy, nem? Én még a fogadott orvosomnak sem adnék, ha bunkó, vagy nemtörődöm lenne velem.
Majd kiderül, milyen lesz a három gyerekkel. Lehet, hogy jobb is, ha az ember nem tudja előre Kép. Egyelőre jól bírom, bár a vége biztos nehezebb lesz. Korábban pl. nem tűnt fel, hogy ezek a haszontalan kölykök mindent a földre dobálnak, de az utóbbi egy-két hétben úgy érzem, mást sem csinálok, csak hajlongok.
Találtatok már nevet a babának? Fiú lesz, vagy lány (bocs, ha már írtad volna)?
Szia,

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok lányok!
Habermajer dokiról tudtok valamit?
Szivacs
 


Szia Szivacs!

Én csak annyit tudok Habermayer dokiról, hogy nálam épp most derült ki, hogy babát várok és egyik kolléganőm őt ajánlotta, merthogy fiatal, kedves, odafigyelő és lelkiismeretes doki. (Meg persze nem utolsó sorban jóképű...) Szóval még én sem voltam nála, de örülnék, ha valaki jelentkezne aki esetleg nála szült, vagy hozzá jár.
A kolléganőmet majd még kifaggatom a részletekről és megírom, hogy mit tudtam még meg.
galmadi
 


Sziasztok!
Mindenekelőtt vidám, egészséges terehességet kívánok Mindegyikőtöknek!

Első babámat várom. Szeretném, tapasztalataitok alapján, a tanácsotokat, véleményeteket kérni: Dr. Lukács? Dr. Kalocsai? Dr. Batiz? (Kicsit intim, de biztosan megértetek. Számomra, a természetes elvárásokon túl, fontos az is, h a házaséletem megőrizzem, és a gátmetszés/varrás miatt a férjemet ne keserítsem egy a gondatlanságból, felületességből adódó fájdalmat jelző felszisszenésekkel.)

köszönöm
kzsuzsi
 
 


Sziasztok lanyok!

Zsuzsi,
En dr. Kalocsainal szultem, es minden szempontbol elegedett vagyok vele. Kicsit feljebb elolvashatod a szulestortenetemet, ha erdekel, ebben is talalhatsz rola infokat, de ha egyeb kerdesed van, arra is szivesen valaszolok.

Mindenkinek boldog pocisodast, puszi:

Leszter
leszter
 
 


Kedves Leszter!

Nagyon szép a babátok! Jó erőben lehet :o)
(Képzeld, én is április 9-én születtem :o), szóval ezután az Ő egészségére is koccintok majd! :o))
Tudnál írni (esetleg privátban, ha gondolod) Dr. Kalocsairól és az árairól is még egy kicsit. Egyébként most az 5. hónapban vagyok és őszintén szólva csak lökdösnek a leletekkel jobbra-balra. 2x voltam sima UH-n, a folsavat is egy másik doki írta fel (ismerős, aki nem szülész). "Kicsit" meg vagyok ijedve, h nem figyelnek kellőképp a babára és elég rémísztő eseteket olvastam az ún. gát vágás (repedések) ről és azok varrásásról. Szeretnék még legalább 1 v. ha az anyagiak engedik nekünk 2 babát a későbbiekben és kiegyensúlyozott házaséletet. Ezért szeretnék olyan orvost találni aki végigkíséri lelkiismerettel az utunkat és nem lepasszol minket, ha nem jó az időpont vagy "rutin" feladat a varrás, vágás... stb.

Ha Vki. tud tanácsolni, továbbra is várom írásaitokat!

Köszönöm
Zsuzsi
kzsuzsi
 
 


Kedves Leszter!

Kinyomtattam a szülésed történetét és este azt olvasgattuk a férjemmel. Nagyon köszönöm, h ílyen részletesen leírtad! Sokat segített! Már nem érzem olyan - "Fogalmam sincs milyen és mit hogyan"- nak a folyamatot. Így már van elképzelésem arról, h mi fog történni velünk és nem a ködben pislogok.
Írásodból, kiderül, h napközben szültél.
Szeretnélek Téged vagy Bárkit aki tud írni erről, h mi van abban az esetben, ha éjjel 2,3,4... -kor érzi úgy a baba, h kíváncsi erre a világra? Riasztják az orvosunkat? Hogyan viselik, mi a hozzáállásuk a hajnali telefonhoz? Tudnak-e olyan odaadással figyelni, varrni stb. (Olvastam, h bő 1 órán keresztül varrt Téged. Bizosan nagyon gondosan

Köszönettel:
Zsuzsi
kzsuzsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: