Új privát üzeneted érkezett!

Bende, egyetértek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Bende, jaj, így már értem..ááá,hát ez szörnyűűű..

Navared,Betti, meg én friss anyukák ,11-én és 20-án szültünk.

Nem merek kimenni a szobából, csak lesem a drágám.
Hú lányok, ez a szeretetnek egy olyan elképesztően magas foka..hihetetlen..kukába vágtam azt az elvem, h nem alszunk egy ágyban.éjjel odavettem és az egy olyan, de olyan ,de olyan jóó érzés volt, ahogy hozzám bújt és öleltem és csak néztem és szagoltam..huh..bőgéshegyek...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tünci28 2010.04.02 07:16-kor.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci, ha ez jó nektek, akkor csak nyugodtan. :wink:
Ez így van, az ember élete gyerekkel teljes.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

 
 

Nem is írtam: tündérkét én fürdetem a héten, most mindent én csinálok, hogy a férjem ne fertőzze vissza. Szóval felöltöztettem, már csak a cipzár volt hátra a hálózsákon, amikor odajött hozzám, átölelt, és 5 puszit kaptam. (Nem puszis egyébként, hagyja, de ő ritkán ad). Csodálatos dolog anyának lenni! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Navared! Menj nyugodtan a nővédelmibe, meg fognak nézni! Főleg, ha mondod, hogy így bocsátottak el a meddőségiből!
Van két friss anyukánk, egy pocakosunk, már kettő :wink: , és van aki babára vár. :wink:

Tünci: Nagyon sajnálom a barátnődet! :( Várjuk türelmesen a hibaelhárítást! :wink: Bukásokoz nem tudok mit írni, Réka szerencsére nem nagyon bukott. De vannak bukós babók is!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Mellesleg pont egy gyerek az, aki egyenlő esélyt ad minden feléje közeledő embernek. Nincs szépségverseny, őket nem érdekli az ha valaki fogyatékos, down- os, vagy hiányzik egy végtagja. Nincsenek előítéleteik, azok csak később alakulnak ki. Csak a megérzéseikre tudnak hagyatkozni.
Így az számomra egy komoly jelzés, ha Nyanyó valakit ennyire unszimpatikusnak talál. Főleg azért mert egy végtelenül barátságos kislány.
bende
 
 


Sziasztok Lányok!

Hazajöttünk :D :D :D :D Persze én még maradtam volna :oops: Olvasok aztán jövök :wink:
Vendég
 


LÁnyok próbáljátok a linket, explorerrel, vagy google chrome-mal.nálunk csak a mozillával nem megy.nem tudom mi lehet más gond.
tünci28
 
 
 


a változatosság kedvéért fejek. délelőtt jót bőgtem szoptatás közben.
Ha felébred kaja és megyünk sétálni.

Holnap, holnaputánra rendeltem kaját, csak a takarítást kell becsempésznem a napba majd valahogy. Férjem a hétvégi alvást átvállalja ismét, néha jó az alvás nekem is. Ő végigaludja az éjjeleket, de ez rendben is, mert dolgozik, pihennie kell.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Emlékszem két hete még lecsesztelek, h nem pihensz, aztánnesze, ezt csinálom én is.MÁr a kórház után másnap főztem, pakolok, mosok, teregetek.
most BÁtorom alszik az apján,egyelőre kész vagyok mindennel, most ebéd, aztán alszunk.

Mért sírtál???
(kérdem én, aki egész nap picsog...)

Letöltöttem a MÁk-tól a nyomtatványokat, kitöltögettem, rakosgatom a kórházi papírokat.
Figyuzzatok, most néztem a zárómon:
"30 éves mater zavartalan második terhességéből első élő, kora, fiút szült."(váááá, baromira zavartalan volt, meg nem első élő...annyira kiváncsi lennék egyéb statisztikákra.Hja, meg azt írják fájásgyengeség miatt kellett a vákuum-merthogy elvileg akkor használhatják, pedig mondta a dokim, h nem azért...)tiszta fejetlenség ez az EÜ.jó sokba voltunk nekik megint.majdnem 200 ezer.

Lara, boldog szülit!!De lehet már írtam, csak szita az agyam.
tünci28
 
 
 


Tünci! Sikerült!!!!!!!!!!!! Annyira szép Bátor! Nagyon szép formás! Nagyon aranyos! :D

Lara! Szia! Várjuk a beszámolót! Meg képeket!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


tünci!
nem az a lényeg, hogy neked mit adnak. csak odavetnek pár szót. az érdekes, ami a kórházi gépben van. ott a teljes mesét le kell ám írniuk, de azt nekünk nem mutatják ám meg.
amikor egyszer ciciben csomókkal bent voltunk, swarczinger felolvasta hangosan, azaz félhangosan, magának.
én a szülésnél nem voltam együttműködő, így fogalmaztak. mert már olyan fáradt voltam, hogy nem bírtam nyomni...

és a költségesítés... ha egy gombot megnyomnak egy gépen, már az 100ezer Ft. undorító.

bende!
ez szörnyű. nincsenek annak a gyereknek szülei? mert ha tényleg fogyatékos, akkor nem ő, hanem a szülei vállalják érte a felelősséget...
tök mindegy, mennyire barátságos, állandó felügyeletet igényel.
hány éves? tizenmennyi?
Vendég
 


navared!
rubliczikyről csak jót hallottam. anno 2 szobatársam is szült nála. többször bement hozzájuk, minden nap, amikor dolgozott. császárosok voltak, megnélzte a sebeket, megkérdezte, hogy vannak, és a babák felől is érdeklődött.
és egyetértek, ha valami miatt bizonytalan vagy, akkor a nővédelmibe be tudsz menni.

tünci!
hallgass az ösztöneidre. van aki szeret a bébivel aludni. pláne szopinál jóval egyszerűbb. a babának is jó.
de ha rendesen akarsz pihehnni, jobb ha nincsen ott- de ez csak az én véleményem.

betti!
azért remélem te is fogsz ám pihenni! neked is kell. a tejtermeléshez pihenni is kell ám!
Vendég
 


Sziasztok!

Csajok milyen linket nézegettek??? Én is én is!

Bende nehéz dió ez a másság elfogadása. Persze amit leírsz azt nem hagynám egy pillanatig én sem!
Nálunk tesóm szerzetten lett fogyatékos(szörnyű leírni is), még a Matyi születése előtt tehát Matyi úgy nő fel, hogy a nagybácsi már ilyen és mégis fentartással fogadja a közeledését, érzi hogy más a mozgása mint nekünk és nem tud artikulálva beszélni mint mások. Ha több napig ott vagyunk akkor feloldódik és játszanak együtt de nehéz ez így.

Tünci amiért nem mutatsz képeket, leskelődtem R iwiwjén :twisted: :lol: Meseszép a kicsifiad!
(és ott véletlenül egy képaláírásnál megláttam barátnőd kisfiát, ha lehet egy képen keresztül energiákat küldeni akkor rengeteget küldtem nekik)

Szösz nem fáradtabb Réka a fürdésnél mint szokott lenni? Nálunk Matyi akkor bőgi végig a fürdést ha fáradt nagyon. Meg akkor sírt még a múlt héten amikor nagyon piros volt a popsija és csíphette a víz.

Nikuc gratula a kiscsajszihoz! szép neve lesz nekem öcsikém lett majdnem Panna :lol:

KépKép
winchi
 
 


Tünci:Nagyon sajnálom barátnőd pici fiát :cry: :cry: :cry: Ez már biztos?Nagyon ügyes vagy hogy takarítasz főzöl mosol,de azért tessék pihenni is Bátor babával,ok?
Mindjárt megpróbálom megnézni a képeket olyan kiváncsi vagyok :D

Betti:Gyönyörűséges a pici fiad :D :D :D :D nagyon kis helyes nyugodt baba :D :D :D

Bende:Szegény Niki ez a vérvétel :cry: :cry: :cry: Elhiszem hogy megijedt a játszótéren :cry: :cry:

Lányok Köszönöm szépen a születésnapi köszöntéseket :D :D :D :D :D Annyira aranyosak vagytok hogy gondoltatok rám :D :D :D

Beze:Jaj ezt még olvasni is rossz volt :cry: :cry: :cry: Gyógypuszikat küldünk pici Lexikének.Párodnak is jobbulást kívánunk.Köszi a privit!

Navared:Üdv itt köztünk!Én csak egy orvost ismerek fehérváron így nem tudok segíteni Gratulálok a pocilakóhoz :D :D :D Hogy vagy?

Anyany:Jobbulást kívánunk Zsófinak gyógypuszikat küldünk!
Vendég
 


Szösz:Lefényképeztem neked a szobát :wink: csak még kicsinyíteni kell őket.Remélem megoldódik a fürdés minnél elöbb.

Ancsi:Dorkának is jobbulást kívánunk!Gyógypuszikat küldünk!

Nikuc:Szép nevet választottatok :wink: :D

Winchi:a földben kanalazós aranyos lehetett

:D

Zsófia:Örülök hogy minden rendbe volt a dokinál :D Aggódtam ám érted :wink:
Vendég
 


tünci!
barátnőd kisfia az, aki korán született? szegény baba. nagoyn sajnálom...
Vendég
 


Tünci, gyönyörű!!!! :D :D :D Én egyáltalán nem látom olyan picinek, nagyon formás. :D Explorerrel tudtam megnyitni.

Lara, köszi. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


hát már jobban vagyunk. kicsit taknyos még a Zsófi, de már nem köhög. a köptetőt nem is adom neki végül, csak a hörgőtágítót. így is kijött a váladék.
meg kapja a vagon vitamint, meg a lándzsás útifű szirupot.
és ma már alszik.
szerintem az óraállítás miatt van. ma fél10ig aludtunk. és csak fél3körül aludt el.

pénteken úgy néz ki, hogy megyünk haza. remélem szombaton, mire megyünk Martinhoz addigra már jól leszünk. picit én is, meg férjem is elkaptuk.
Vendég
 


Akkor Bettinek és Tüncinek friss gartula!!! :D

Szösz, okés, akkor szerintem jövő héten vagy utána elmegyek, megnézetem magam, hátha akkor megnyugszom :wink:

Anyany, velem is mindig rendes volt Rubliczky, csak mindig rohangált, mint pók a falon és folyamatosan csörgött a telefonja szegénynek, aztán azért is gondolkodtam az esetleges "doki váltáson". Elég sok nődokihoz jártam már itt Fehérváron, de még a Csetényi az akivel meg voltam maximálisan elégedve, ill. Szőke drnő, de ő nem vezet szülést. Na meg még a budai dokim (amúgy ő a fehérvári kórházból ment el, sajnos), akihez szívesen járnék, de nem megoldahtó, h. mindenért Budára rohangásszak, ebből épp elég volt, úgy érzem!
De persze tudom, mindenkinek más jön be!

Lara, köszi a kérdésed.... hát eléggé változatosan... :D
Az 5. héttől farkasétvágy, a 6. héttől émelygés egy kis hányingerrel, egyre kevesebb evés, aztán a 7. héttől hányás, evés, ivás szinte nulla és most már két napja elkerül rókakoma, bár fáj a gyomrom és a szédülés már a legelejétől megvan! Kicsit aggódom is, h. nem túl hamar múlt-e el ez a hányásos időszak...?! Bár lehet inkább örülnök kellene neki, csak nehogy már ne izguljak vmiért... :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Winchi!

épp írtam, hogy van itt egy férfi, aki szerzetten fogyatékos. Nagyon kedves mindenkivel. A gyerekek is szeretik pedig nem értik mindig , hogy mit mond. Elektromos kocsija van és úgy sétáltatja a kutyusát is. Nem fél tőle senki, ha segítségre van szüksége, általában rögtön ugrik valaki.

Délután levittem a Nyanyót a játszótérre. Jött egy másik kislány is, a nagypapájával. Kislányt ismerjük, bejött játszani ( csak mi voltunk lenn) nagypapa meg a kerítésen kivül sétáltatta a kutyákat. Kislány leguggolt a homokozóba, egy perc mólva felbukkant a gyógyós, odament egyenesen a homokozóhoz. Nézte a kislányt és ahogy lépett be a homokba már nyúlt is be a nadrágjába és markolászta magát.
Kislányt rögtön kihívtam onnan és szóltam a papájának. Ő állítólag ismeri az illető anyját, azt mondta beszél vele.
Én meg addig is fényképezővel járok majd a játszira és, ha kell a rendőrségre is elmegyek.

Úgy gondolom erre nem lehet és nem is kell mentséget keresni. Ha valaki sérült, oké elfogadom. Soha nem jutott eszembe, hogy lenézzem őket. A sajnálatomat is megtartom magamnak, nagyon tapintatosan szoktam megkérdezni, hogy segíthetek- e. De azt, hogy valaki az 1-2-3 éves gyerekek láttán markolássza magát és csorgatja a nyálát, ezt nem! Az ilyen nem való a társadalomba. Vannak erre szakosodott intézmények.
Nem nevelem bura alatt a lányomat, megvívja a maga kis csatáit már most ism a többi gyerekkel. Egy csomó mindent nem szabad neki és vannak szabályok amiket muszáj már most betartania. Viszont kötelességemnek érzem, hogy ilyen esetben megvédjem. Ez az a helyzet, amiben Ő nem lehet vétkes, hisz nem illegeti magát, egyszerűen csak játszik. Nem mellesleg egy olyan helyen, amit erre jelöltek ki.
bende
 
 


Bende ez tényleg gáz! Ezt írtam az előbb is hogy ezt egy percig nem hagynám szó nélkül!
Az ismerős nagypapa által nem lehet kideríteni ki a pontos gyámja az illetőnek? Azt kell előszedni, ő a felelős! És minél hamarabb lépni a fényképező is jó ötlet!

KépKép
winchi
 
 


Hát Bende, olvasni is rossz.....

Temetem a tejcimet, ma két decivel kevesebb volt, mint tegnap. 40 perc alatt sikerült most este 10 g-ot kiszívnia, lefejtem még utána 40-et, a kettőből. Hát így múlik el szépen, lehet még a jövő hét végéig sem elég.
Éjjel nem is fogom már szopiztatni, teljesen felesleges 40-50 percet lógatni a cicin, nem jön abból semmi, majd reggel kifejem, ami összegyűlt az éjjel. Attól nem kell tartani, hogy bedurrannak a melleim.
Szóval ennyi volt.

Az esti elalvást gyűrjük, letettem evés után most és 10 perc cirkusz volt, közben bementem megsimiztem, hogy itt vagyok, de nem veszlek most ki. Elaludt. Nem szeretném, ha ringatással aludna, nem volt jó hallgatni, de tudtam, hogy nem éhes, tiszta, rendben van, csak fél hat óta fent volt már, fáradt is lehetett, fürdés is volt ugye közben...úgyhogy csak az alvás hiányzott. De most úgy néz ki az is megvan. Másfél órát sétáltunk délután, aludt végig.
Ma elértük a 4 kilót.

Betti
Kép
betti0412
 
 


betti!
szerintem még ne temesd! amore milk nekem kb 9 nap alatt hozta meg a tejcsit, de akkor aztán két mérettel lett nagyobb a mellem.
szoptass, fejjél. ha ez sem megy, akkor marad a tápi. kitartás!!!


ha meg nagyon nem megy, akkor persze tápi. abban legalább az a jó, hogy nem idegeskedsz a tejcsi miatt...
meg látod, mennyit eszik.
Vendég
 


Jó estét!

Olyan béna vagyok, itt írogatok egy ideje és jól elszállt az egész. :oops: :roll:

Lara, ne haragudj, én szerintem még nem köszöntöttelek fel :oops: , szóval: Nagyon boldog szülinapot kívánok Neked!!!!! :D
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. :)

Tünci, gyönyörű a Kisfiatok! :D Én csak az Apás képen látom picinek, de ott meg nagy a kontraszt. :wink:

Bende, basszus, még mindig ráz a hideg attól, amit írtál. :evil: Nem csodálom, hogy így felháborodtál, nameg hogy szegény Niki is úgy megijedt. Az ilyen állapotban levőknek nem szabadna az utcán mászkálniuk, mégha nem is tehetnek róla.

Navared, üdv köztünk! Jó, hogy van egy új kismamink. :D Dokiról én nem tudok sajna semmit, csak látásból ismerem. Hányinger elmúlása miatt szerintem ne aggódj, kezdi megszokni a szervezeted a hormonális változást.

Szösz, jó lenne akkor jövő héten együtt csupamókázni. De jó, hogy Réka ilyen jól alszik. 8) A fürdés meg remélem, hamar megoldódik.

Nikuc, gratulálok a kishugihoz! :wink: Ma én is szétnéztem a fehérvári tescoban gyerekruha-ügyben, de nem jártam sikerrel. Mármint akciósan nem sikerült semmit kifognom.

Beze, hogy van Lexi náthája, javul már?

Ancsi, Dorkának jobbulást! Tényleg, a héten gondoltam Rád, hogy álltok a konyhával?

Jaffa, még akartam kérdezni, hogy nem ismertek Aura nevű kislányt a bölcsiben? Férjem munkatársáék kislánya.

Nati tegnap és ma is közel 4 :shock: órát aludt délután. És este simán elalszik. Még soha nem aludt ennyiket egyben napközben. Pedig ma Anyuéknál aludt, utazóágyban, amíg én fodrászolódtam. Ja, az óraátállítást kb. meg sem érezte, vasárnap reggel tök sokáig aludt, aztán estétől minden ment a régiben. Ma viszont többször is ment a hasa napközben, szerintem a foga lehet a ludas, mert amúgy jókedvű. Most bújik ki a tizedik.

Ma új szót tanult: kéjem. 8) Tök édesen mondja, mostanában, ha mutogatott, mindig kértem, mondja, hogy kérem szépen, hát most érett be.

Lesz ma Feleségek?

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


tünci!
légyszi írd meg priviben, hol tudom megnézni a sok képet Bátorkáról az iwiwen!!!
ha nem vagyok túl pofátlan...
:oops:
Vendég
 


katinka!
nekünk ez még csak néha megy. ha kér valamit, inkább azt mondja, hogy tessék :)

apjával számolni tanulnak. 5ig. szerintem még korai, de nagyon élvezik.
Vendég
 


Sziasztok lányok!

tünci: sikerült nekem is, explorerrel. Bátor baba egy csoda. Gyönyörű szép, és nagyon-nagyon formás kicsi baba. Tünemény. Persze én is picsogok itt...

navared: üdv köztünk. Egyik ismerősöm jár Rubliczky doktor úrhoz, csak jót hallottam róla. Ő nagyon dicsérte.

lara: remélem jól éreztétek magatokat. Kérünk képeket, beszámolót. Hannusnak nagyon jól áll a névnapos ruci. Nagyon csini.

bende: hú, ezt még olvasni is szörnyű volt. Azta mindenit. Ilyenkor nem bánom, hogy vidéken lakunk, és itt nincs játszótér. Igen, a gyám a felelős. Nem is értem, hogy engedhetik egyedül az utcán császkálni. Jujj, annyi rosszat hall az ember, még jó, hogy te ott vagy Nikinek. De ha egy nagyobb lánykát esetleg egyedül már leengednek játszani, na bele sem gondolok...grrrrrr

katinka: köszönöm kérdésed, hát a konyhával még sehogy sem állunk, sőt semmivel. Húsvét után kezdjük el. Először ablakcsere a nagyszobán, aztán szépen sorban festés, ilyesmi.... a neten rendeljük majd a sütőt, sokkal olcsóbb, és házhoz hozzák potom 2500 Ft-ért. :) Natinak de jó alvókája van. :)

any: akkor tessék ám majd sok képet csinálni Martin babáról!!!!

Na, megyek, mert felébredt a hercegnőm.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Lara, Te mindig olyan szupi fényképes képeslapokat szoktál készíteni, lécci megadnád, hogy milyen oldalon/programmal szoktad csinálni? Köszi!

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk biciklit próbálni, mert azt hozza majd a Nyuszi. Egy kicsit elkerekedett a szemem az árán, de mivel baráté a bolt, ezért valószínűleg nem annyi lesz az annyi. 12"-eset veszünk, kiválasztottuk a színt és ma vagy holnap lehet elhozni. Azt még nem tudom hova fogjuk elrejteni... Mazsolának mindenhova bejárása van. :roll:


A játszótéri esetnél mi is ott voltunk, szörnyű, hogy ilyen emberek felügyelet nélkül lófrálnak és bárhova bemehetnek! Szerintem a fickó még keményen iszik is.
Nem tudom mit lehet tenni, mert aki a gyámja, nem gondolnám, hogy foglalkoztatja mit csinál és hova megy a fickó. Sajnos a törvény az ilyeneket jobban védi, mint azokat akik az áldozatok lehetnek. Mert ugye csak lehetnek, nem vannak... és ez borzasztóóóó!!!!!!

Katinka! Nem ismerünk ilyen nevű kislányt, sőt nem is emlékszem, hogy lenne abban a szárnyban. 2 csoport van ott. Mikor várok a Milura, unalmamban szoktam olvasgatni a neveket a szekrényeken és nem találkoztam vele.

Holnap megyek megnézni az óvodát és "elintézni", hogy melyik csoportba kerüljön Mazsola. Az utcában lakó egyik hölgy az egekig magasztalja a két óvónénit abból a csoportból és ők kezdenek kiscsoporttal szeptembertől. Remélem sikerül...

Navared! Sógornőm Rubliczkinál szült és 100%ig meg volt vele elégedve. Lehet, hogy hallasz majd róla negatív kritikát, de ki az az ember, akiről mindenki jót mond? Ha neked szimpatikus, megbízol benne, akkor annál fontosabb nincs. Azt hiszem a nővédelmibe időpontot kell kérni, de ha rosszul tudom, akkor valaki sikítson!!!

Nikuc! Köszönöm a válaszod!!! :D Gratulálok a kislányotokhoz!!!

Kép
jaffa4
 
 


Tünci!

Tegnap jártam a régi munkahelyeden. Megkerestem a képedet. De jól nézel ki!!! Mint akit egy magazinból másoltak volna oda.
Te szemüveges vagy???

Katinka!

Azt szeretném kérdezni, hogy Lilit mikor elkezdett a bilibe belepisilni, hány percenként ültetted rá? Mennyi ideig tudják visszatartani a pisit?

Milu tegnap fürdés előtt, majd után is belepisilt a bilibe. Ma reggel 2x3 részletbe pisilt. A mennyiség alapján nem tudom még eldönteni, hogy maradhatott-e valami még a hólyagjában. Bugyiban mentünk el a bölcsibe, de mire odaértünk, már pisis volt a bugyija, de az utolsó pisi és mikor észrevettem között nem telt el 25 perc... :roll: Most elhatároztam, hogy itthon bugyit adok rá, hátha.

Mancsa??? Jegesmacika??? Naspi??? Sarmon??????

Zsófi! Örülök, hogy kezdhetitek az óvodát!!!!!! :D Mi lesz a jeletek?

Kép
jaffa4
 
 


Sziasztok!

Lara: Hol marad az élménybeszámoló? :roll:

Jaffa: Már ovi???? Most ment Milu bölcsibe! Hogy szalad az idő! :shock: :shock: De mikor kezdheti az ovit? Csak ha elmúlt 3 éves, nem?

Szerintem a nővédelmibe nem kell időpontot kérni. Legalábbis mikor én jártam terhesgondozásra, akkor nem kellett!

Tünci: Azt a képet én is megnéztem a múltkor! Tök jó! Engem is meglepett a szemcsi!

Bende: Mi újság a játszón?

Katinka: Megnéztem a csupamókás képeket! Tök gyönyörű rajtuk Nati! És már Ő is olyan nagy! Kész kis hölgy! :D Kár hogy mi lemaradtunk. Bár a képek alapján úgy nézem, akkor nem voltatok túl sokan. Talán 4 babót számoltam.

Anyany: Tényleg van ilyen, hogy szüléstörténetünk a kórházi gépben! Hát én nagyon szívesen elolvasnám az enyémet! De kár hogy arról nem kaptunk egy példányt!

Winchi: Nem fáradtabb Réka,mint máskor, és nem is csípheti a víz, mert már akkor sír, amikor még a lábujja sem ér a vízbe. De majd elmúlik,ahogy szokott, csak nem értem miért újul ki mindig ez a fürdés-utálat.
Matyit még bele szoktad ültetni az Adamós hintába?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Jaffa: Éppen a Club Dobogómajor-t nézegetem. Mikor érdemes oda menni, nyáron, vagy inkább tavasszal-ősszel? Van pancsolós medence is? Erről nem találtam leírást. Réka is már találna magának érdeklődésének megfelelő elfoglaltságokat?
Telefonom volt az előbb, valami előadás fejében kedvezményesen tölthetnénk ott pár napot. Ti is így voltatok, esetleg?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Jaffa: hát az a nyuszi, jó nehéz csomagot kell majd cipelnie! :) Majd dobsz képet az új bicóról?
Mi majd a fűben elrejtjük Dorkának az ajándékokat, kíváncsi vagyok mit szól majd, ha megtalálja őket.
Nahát Milu nagyon ügyes, hogy bilibe pisil. Biztosan hamar megtanulja majd, okos kislány. Nahát, már tényleg az ovit intézed? Nem semmi, tényleg most kezdte a bölcsit. :) És mennyi idős kortól mehet oviba?

katinka: van itt egy link, ezt nekem is lara ajánlotta, de lehet ő másikat is szokott használni, én csak ezt ismerem.
http://www.loonapix.com/framer

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Sziasztok!

Jaffa szegény nyúl egy kisbicajt kell majd tojnia :lol: :wink: Pont jó a 12es Milunak?
Eszméletlen bicajárak vannak a múltkor én is nézegettem, van olyan gyerekbicaj ami annyiba kerül mint egy felnőtt :shock:

Ancsi akkor jó nagy meló előtt álltok, kitartást a pakoláshoz kupihoz a végeredmény lebegjen a szemed előtt :wink:

Az adamó hintát nem használjuk már, kint szokott hintázni de majd kipróbálom, hogy mit szól hozzá.

Azt nektek nem is meséltem, hogy anyuéknak szereztem új kutyust. A télen elpusztult az imádott pointerünk, teljes gyászban volt a család és már akkor kijelentették, hogy csak ilyen fajta kutya kell nekik.
A kutyánk kölykeit megkerestük de nem tudunk ebből a vérvonalból kiskutyát szerezni. És a múltkor az iwiwen kaptam továbbküldős levélben egygazdátlan pointerről hírt, így részesei lettünk egy fajtamentésnek és anyuéknál van a kutyi akit Linának hívnak. :lol:
Matyi kacagott hangosan most hogy megjöttünk (ja ma jöttünk anyuékhoz tömegközlekedve) Lina meg nyalta képét nagyon örültek egymásnak! Tündéri ez a kutya :lol:

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!

Katinka:Azzal szoktam amit Ancsi belinkelt meg van itt még egy aranyos :D http://www.widdlytinks.com/phototinks/nézd meg ezt is :wink: Köszi a köszöntést.

Navared:Igen ez igy szokott lenni ha valakinek hányingere van azért aggódik ha hirtelen elmúlik azért. :D én is végig izgultam a 9 hónapot és ez majd a kistesóval is biztos így lesz.

Szösz:A kolpingba találkoztunk egy családdal és ők csak úgy bejöttek körülnézni(nem is tudtam hogy csak úgy beengednek)mondták hogy dobogómajorból jöttek és hogy ott nem jó mert csak egy rozoga játszótér van meg a wellnes részre nem lehet bevinni a gyereket.
Nekem több ismerősöm volt már ott és senki nem panaszkodott úgyhogy nem tudom.

Jaffa:Tényleg nem lehet gyereket vinni a wellnes részre?
Milunak biztos tetszik majd a bicaj :D

Anyany:nagyon ügyes Zsófi :D :D :D
Vendég
 


Akkor az élménybeszámoló még mielött Szösz megharagszik :lol:

Az úton Hannus végig aludt oda-vissza úgyhogy semmi gond nem volt.A szálloda nagyon szuper szép parkosított udvar több játszótér is van kinnt, Hannusnak bobó nagyon tetszett melléült a padon meg a homokozóba is.Egyik nap vacsoránál pont jött de nem mentünk oda mert hirtelen akkora tömeg lett.
A szobától nem voltunk elájulva az a mendánba sokkal szebb volt,de amennyi időt ott töltöttünk megfelelt.Amit még hiányoltam az a rendes gyerekmedence mert az a pici van amibe nincs semmi az ülős meg ugye mély de Hannus szépen elvolt a nagyba is nagyon tetszett neki főleg hogy mindenhol gyerekek voltak.Az jó volt hogy tömeg nem volt lennt a fürdős részen.
Legközelebb ha megyünk visszük a kismotort a folyosóra :D
Az étkezéseknél nem volt gond Hannussal szépen evett meg mi is tudtunk nyugodtan enni.Nagyon finom volt a kaja és a választék is volt.Tényleg odafigyelnek a picikre.
Vacsi elött mentünk a játszóházba Hannusnak a bölcsis rész nagyon tetszett a sok labda meg a csúszda :D

Az éjszakákkal voltak gondok mert csak közöttünk aludt és 2 óránként kelt és inni kért akkor ugye pelust is kellett cserélni reggel 7-kor meg felkelt.Délbe viszont 2 perc alatt elaludt velem együtt.

Összeségébe nagyon jól éreztük magunkat és ha lesz rá lehetőségünk akkor még idén visszamegyünk csak akkor több napra.
Vendég
 


Winchi:De aranyos lehet a kutyus :D Hannus a cicákat szereti :D
Holnap mi is Anyuéknál leszünk meg nézünk egy házat is :D
Vendég
 


lara: örülök, hogy jól sikerült a kirándulás. Hannus milyen jókat alszik a kocsiban. Én már előre félek, hogy mi lesz, ha húsvétkor megyünk a rokonsághoz. Majd megírom a képeket lemezre, és elküldöm őket postán valamikor, ok?
Ja, nem is írtam, hogy a burgonyaszirom, meg a hűtőben a krémtúró ittmaradt. :)
Majd képeket is hozol?
Andris nem mondta milyen béndzsón vezetek? Lassan mentem Mariettáékhoz, mert az az utca mindig tele van gyerekkel, nem szeretek gyorsan menni. :)

winchi: aranyos lehet a kutyus, majd tegyél képet róla. Nálunk is van új kutyus, mármint anyósomnál. Foltos a neve, kis keverék, de nagyon pici, Dorka nagyon megszerette, bár kicsit fél tőle. Mindig mondja, hogy mennnnyinnnnnen. :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Katinka, köszi, igen szerintem is ez lehet az oka, h. már nem hányok agyba-főbe, mert azért ma mikor vártunk a védőnőre, hát nem sok kellett h. kitegyem a taccsot, de végül megúsztam :D meg ott mindenki és a délutánom is izgi volt... szóval nem múltak el a tünetek!

Lara, szerintem, az én még hátralévő 30-32 hetem is izgi lesz, ha lesz történés, ha nem! :oops:

Ancsi-Pancsi, én is csak jót hallottam még a Rubliczkyről, köszike!

Meg neked is Jaffa!
Nem kell bejelentkezni, csak a hétfői du-i rendelésre, legalább is Szőke drnőnél, a délelőttiekre nem, úh. kedden el is sétálok, mert csak ott adnak beutalót a laborvizsgálatokra és azon túl szeretnék lenni, ill. megkérem, h. uh-ozzon is meg egyúttal! Remélem, olyan normális, mint a magánrendelésén... :roll:

Lányok, igyekszem ám képbe kerülni, kivel mi is a stájsz, csak még írok a "régi" topicomba is és most eléggé hamar leterhelődök... márpedig mindent végigolvasni nem 2 perc :D
Aranyosak vagytok, h. "befogadtok"! Nem fogjátok megbánni :lol:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Tiszta időzavarban vagyok, vajon mit csinálok rosszul??Teljesen elveszek ebben az etetés, altatás, fejés dologban, minden egyebet kapkodva csinálok..ez meddig lesz így??Én kerülök jobban képbe, vagym ajd ritkább lesz az etetés??

MÁr hagyom aludni három órát, így is megvan a hét etetés, a védőnő és a dokinő is azt mondták elég annyi..de képzeljétek a dokinő szerint az adagja kb 50-90 között legyen ,hát az nagyon sok!!!
Jaffa számítása szerint kb inkább 50-60, attól függ, h hány etetés.

Ma voltnuk a Karádi főorvos asszonynál, micsoda egy tünemény Ő is!!!Megnézte Bátorom, minden oké, amik vannak azok természetesek, (száraz bőr, kis remegés néha a lábában.)Azt mondta, csak a kis plussz bőrkébe növesszünk zsírt!:)

Jaffa, nálatok hogy lakult Milu súlygörbélye az első hónapban.MÁr Winchit is ezzel nyaggattam.
Háziorvos szerint ne vigyem ki ,csak ha elérte a három kilót, dehát az legkevesebb két-három hét.KArádi szerint jövő héten ha napos az idő már vihetjük 5-10-15 perc, fokozatosan, sétát majd később, ha hízik.
Így én se merek az udvarra menni és már csak két napot lesz itthon a férjem.
Tök jó, h Húsvétkor dolgozik.Hurrá.

Jaffa, Szösz, nahát, szerintem tök béna az a kép, meg amúgy is idrekt álcáztam, konty, meg szemüveg.:)
Amúgy olvasáshoz, monitorhoz, tévéhez.

Lara, tök jó lehetett ez a kiruccanás!Irigyszmájli!!

Bende, szerintem nem kell kép ilyen esetben ,szerintme ha jelentiktek a gyámhivatal, meg a rendőrség is köteles vizsgálódni, ismertem hasonló esetet, ahol szomszéd jelentette az enyhe fokú érételmi sérültről ugyanezt és nagyon komoly kivizsgálás kezdődött(környezettanulmány,pszichiátriai vizsgálat, stb.)

Szerintetek hánykor kellene fürdetni..még nem akarok erőltetni rá semmiféle napirendet, még nem dolga beilleszkedni, egyelőre én vagyok aki alkalmazkodik, de elég széles a sáv, kb este 7 és 10 között.Ez nem gond?

Nkuc és Navared ,de furi, h most már ti vagytok "hátra"..hm, olyan fura volt az ambulancián, néztük a férjemmel a terhesambul. ajtaját, h éppen ma kellett volna megbeszélni a napokban beütemezett császárt, mára voltam beírva nst-re.kicsit szomorú is voltam, jó lett volna most igazán nagyp ocakos ,igazán nagyon terhesnek elnni, élvezni sokáig.De így még jobb, csak...na....
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Nekem nem sikerült Bátort néznem. :cry:
Örülök,hogy minden rendben volt dokinál. Fürdetést 7-8 között csináltam. Mikor mennyit én Dorkát mértem,de nem beszéltem meg velük mert nemhiném,hogy jobban tudnák. Eszik hízik rendesen ez a lényeg. Visszanéztem és Dorkát én 4.20 hoztam haza és még 6-7 hetesen is reggel igaz 110 szopizott,de nekem éste 7-8-tól reggel 5-6 már 3 hete kora óta aludt.
Utána estig 50-80 között ja és 5 alkalomnál többször nem akart enni amin biztos kiakadtak volna.

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Jaj nálunk megy a hiszti mert elvettem Dorkától a cumit. Pelus,baba maradhat,de cumiról le kellene szokni. Ugy könyörög :cry: de ha most erősnek kell lennem.

Jaffa még nem tudjuk szerdán megyünk be megbeszélésre.
De te is mész óviba :wink:

Szösz nálunk Zsófira is gyakran rájön,hogy nem szeret fürödni. Ilyenkor mivel jön vissza a kedve, mit csinálsz?

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Megyek mert áll a bál és neki kell állnom fürdetni,egyedül vagyunk.

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Bende ez hátborzongató, szegény pici gyerekek, felháborító,hogy csak így mászkálhatnak..........

Ancsi lara meseszépet a lánykák :wink:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Sziasztok!

Ma este mi is egyedül vagyunk, már leraktam a kis hisztisemet. Szerintem nagyon fáradt lehetett már, mert csak vacsorára értünk haza. Addig sétáltunk a városban - Szöszékkel!!!!!! :D - nagypapiztunk és szomszédoltunk.

Most iszom a kávémat, mert holnap megyek matektanárhoz és már az előző órán is jeleztem, hogy nem tanultam, most pedig már extra égő lenne, ha megint lapítanék mint sz@r a gazban..., szóval szeretnék sokáig fent maradni, de nem tudom mi lesz, mert már most is tudnék aludni. :?

Tünci!
A fürdetés az esti etetés előtt legyen. Ez a későbbiekben is így fog maradni, így célszerű már erre beállni. Volt nálunk olyan nap is, mikor meg sem fürdettük pl: 1/4 7-kor evett, akkor nem álltunk neki 6-kor fürdetni, a következő etetés viszont már 1/4 10-kor lett volna és akkor sem álltunk neki fürdetni.
Amikor hazajöttünk a kórházból 2340-g-al, a zárónkra 8x50ml adagot írtak elő. Hetente kb. 10-15g-al kellett növelnem az adagját, bár ez így leírva elég "merev", egyéntől is függ.
Milu hetente kb. 250g-ot hízott. 1 hónapos korára már elérte a 3000g-ot és fél évesen volt 6700g. Ő ugye 2060g-al született.

Zsófi! Kitartást a cumi projekthez!!!!!!!! Én is tervezem, hogy majd ha betölti a 3-at, odaadjuk valamelyik ajándékhozónak. :)

Kép
jaffa4
 
 


Köszi Jaffa, látod én is hasonló adagot számoltam, mert most ez kb a súlya, 2350.De Ti nem kb 3 hetesen jöttetek haza?akkor utána egy hónap alatt lett három kiló, vagy rá egy hétre???? :shock: Egyébként ha csak cicizik ,akkor honnan tudom az adagját?Meg, hogy hogyan emelem?Ezt nem saját magának csinálná?Lecsesztek ,h adom cumisüvegből.Szoktam egy-kétszer naponta, h lássam mennyit bír, vagy pl ma elrohantam a boltba babaruháért és Robi etette.De nem szabadna.De akkor honnan tudom??NÉha abban sem vagyok biztos, h adhatok -e még neki, amikor szopi után még keresgél.akkor meg azon parázok,h túletetem.Mert tejci olyan szinten van, h mire hazaértünk a kórházból ma(pedig kb két óra latt megfordultunk és előtte evett,meg fejtem is) már ahogy levettem a melltartót folyt ki a derekamra a tej.És nem is tudja kiüríteni, mindig tudok utána fejni.
Szerintetek?????Help me!!!!

Zsófi egyáltalán neked elküldtem a linket??Szóljon akinek nem, emrt már nem tudom.
Játszócumit én is adok neki, ha már türelmetlen, vagy most mikor autóztunk, sík ideg voltam ,h végigsírja az utat, meg a vizsgálatot.
tünci28
 
 
 


Tünci!

NYUGI!!!! Tök jól csinálod!!!!!!!!!!


Mi tényleg három hetesen jöttünk haza dec 25-én, a méreckedés pedig jan 14-én volt és akko volt 3060g. Milunak nagyon lassan indult be a súlyfejlődése, de akkor aztán hízott mint egy kisbálna. Ez már itthon volt.

Ha szopizik rendesen, akkor tényleg ne adjál neki cumisüveget. Sajnos cicizésből soha nem fogod tudni az adagját, abban lehetsz csak biztos, hogyha hízik, akkor eleget eszik. Valamint a sírásából. Jelezni fogja neked, hogy még éhes. Lehet először nem jössz rá, aztán a következő etetésnél már fel fog tűnni, hogy ő még éhes.
Azt ne hagyd,hogy cumizzon a cicin. Általában egy etetés 20-25 perc. Ha ennél tovább tart, akkor vagy cumizik, vagy nem elég a tejcsi és ezért lóg rajta. Most még csak abban lehetsz biztos, hogy 3 óránként eszik és nézed a súlyfejlődését. Tejcid van elég, ez nagggyon jó!!!! Fagyaszd le amit lefejsz!!!!

Sztem ne fejjél a szopik után, ha csak nem csomós a cicd, vagy már elviselhetetlenül feszít, mert akkor mindig többet termel a melled, mint amennyire szükség lenne. Hagyd, hogy beálljon a kereslet-kínálat.

Kép
jaffa4
 
 


Ha tényleg fejned kell, azt fagyaszd le!

Bocs, nem voltam érthető... :oops:

Kép
jaffa4
 
 


Értem, értem. :wink:
hát az van, h iszonyat csomós ha eltelik két-három óra.olyankor már nem is tudja elkezdeni a szopit,annyira kőkemény. előtte nagyon kicsit fejnem kell szintén.ilyen diónyi csomókkal van tele, vagy inkább úgy mondanám, h csak abból áll. :?
tudom, h le kellene fagyasztani ,de nincs hová.olyan régifajta háromcsillagos, kisrekeszes hűtőnk van..szóval napi több deci kuka.. :cry:
A kórházban is mondták a 20-25 percet, de hallom, h nyel, akkor van mit nyelnie, de 20 perc alatt a legritkább esetben végzünk..a védőnőn látta a múltkor, azt mondta nagyon jól szopizó baba.azt már vágom, mikor játszadozik... :) :oops: amúgy nemigen sír...kopp-kopp-kopp, csak fürcsinél..

Ez különben nagyobb babák esetében is ilyen stressz a hüle anyukáknak??? :roll:
Ma egyébként a Karádi főorvos asszony is azt mondta, h ne mérjem, csak két-három naponta, a jövő hónapban meg csak hetente.Most légy okos domokos.Lehet holnap fölhívom a védőnőm..hátha...
tünci28
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?