Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Betti
Kép
betti0412
 
 


Szőke kisherceg de szép vagy! :lol: :lol: :lol:

Lara boldog születésnapot! :lol:

KépKép
winchi
 
 


Jaffa: Bocsánatot kérek! Már elég fáradt voltam tegnap. Látom is, hogy jól teleraktam a szöveget elütésekkel is. :) Ráadásul kismamaként extrém feledékeny is vagyok a közepétől (szóval mindenkitől előre is bocsánatot kérek).
Szakács doktornőnél szeretnék szülni, bár még nem kértem fel, de hozzá járok kezdetektől. Most már szeretném felkérni, és megbeszélni vele a szülést, de ez olyan kellemetlen téma, nem tudom, hogy fogjak hozzá. :lol: Mivel "egy fórummal odébb" a lányok már kitalálták maguktól, hogy Kistesó milyen nemű lesz, így elárulom, hogy eddig kislánynak tűnik. :lol: (nem nagyon hiszem, hogy anyósom, apukám meg anyukám olvasgatják a fórumot, mivel azt sem tudják, mi az, hogy fórum. Anyósom még az internetet sem nagyon érti, 65 éves múlt. :lol: Nekik még nem szeretnénk elárulni, majd csak ha tuti biztos lesz, mert nagyon vágynának egy kislányra most. Nem szeretnénk, hogy ha mégis kisfiú lenne, csalódjanak). Pannának fogják hívni. :) Fiúnevünk még nincs is.
Sajnos a laktózérzékenység elég gyakori, és ha jól tudom, ki sem lehet nőni, ugye?
A kisfiam ekcémája miatt nekem is diétázni kellett. Tiltólistás lett a tej, tojás, szója, mák, dió, mogyoró... stb... volt egy jó kis listám. Én semmi változást nem vettem észre rajta. Sajnos az ekcémáján sem igazán. Bár utána a testén elmúlt, de mikor újra kezdtem enni mindent, nem jött ki, szóval csak kinőte. :( Az arcával meg a mai napig küzdünk, pedig HA tápit kap már csak, és egy csomó dolgot nem ehet. Amit más gyerek 1 éves korától kaphat, azt Ő 2 évesen kezdheti majd kóstolgatni.

Betti: Nagyon édes ez a kisfiú! Annyira "nagyfiús" arca van, mintha 3 hónapos lenne már legalább. Nagyon helyes pasi lesz majd, az már látszik!

Képzeljétek, tegnap elküldtem a férjemet a Tecsóba, (nem fehérváron, hanem a munkahelye mellett van egy kicsi, amit nem fosztanak ki azonnal, ha valami akciós lesz) hogy vegyen ruhákat a gyerkőcöknek, mivel Peti kinőt minden 80-ast már, Kistesónak meg kéne néhány nyári, mert a fiam őszi volt. Nagyon jó ruhákat talált a leárazott kupacban 50-70%-al olcsóbban! Annyira örültem! Egy nagy halom ruhával állított haza, és nem is fizetett sokat! (pl. talált 3 db-os kislánybodyt 370-ért, fiú kötött pulcsit 550-ért. A turkálóban drágább!). Ma meg cipőért megyünk Petinek, mert a kis bundás cipőjébe már besül a lába. Vettem neki tornacipőt, de csak méret után, mert épp nem volt velem, az meg iszonyat nagy (legalább nem kicsi), úgyhogy most már égető probléma lett a cipővásárlás.

Any: Ez nagyon kemény, hogy még a D-vitamint sem mondta! Nekünk a gyermekorvosunkkal is nagy szerencsénk van, Ő is mindent részletesen elmagyarázott, a mellette lévő védőnő (aki előre leméri a babákat) szintén mindent részletesen elmagyarázott, mikor már mentünk a tanácsadásra, meg a saját védőnőnk is, szóval 3x hallottam mindent. Volt, amiben nem teljesen voltak egy állásponton, de azért a esetek 95%-ban ugyanazt mondták, a maradék 5-ben inkább az orvosra hallgattam, mert Ő elég naprakész. (Bár ott a védőnők is azok voltak).
A mostani védőnővel sincs bajom, nagyon segítőkész, ha valami papírra szükségem van, egyébként meg jól megvagyok nélküle, és szerencsére nem is macerál. Havonta elballagok mostanában, megmér, adja a beutalókat, megírja a kiskönyvet, felírja Peti oltásait. Szegénykének szerintem az a fő baja, hogy itt falun nem is tudná betartatni az anyukákkal azokat a dolgokat, amiket kéne. Itt az a szokás, hogy mindenfélét etetnek a babával. Furcsa az, ha egy baba 8-10 hónaposan nem a családdal eszik, és kap még tápszert.

Kép

Kép
nikuc
 
 

 
 

Tünci, köszönjük. :wink: Átadom.

Betti, nagyon helyes Atitok. Olyan nagyfiúnak tűnik. :D

Tapasztalt anyukák, normális, hogy a lányomnak 9. napja még mindig nagyon folyik az orra? Biztos ami biztos holnap elviszem megint dokihoz, úgyis oda kell adnom a kórházi zárójelentést.

Férjem is beteg, a héten itthon van, hát mi tagadás, 2 gyerekkel együtt kicsit fárasztó... :roll:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Lara, boldog születésnapot!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


[/img]http://api.ning.com/files/2YiZKQCWlnbWiXSyWTIwBwkIbzam9yr4OMhczqvAg1AYY59HsQ4*JgzY9lAyXiXNLTdgA6Hxm6epkEkKfVZhIvv7iluTis5-/szuletesnap1.gif

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


szerintetek védőnőt lehet váltani?
tegnap az ügyeleten is azt tanácsolták, hogy ha nem vagyunk megelégedve a dokinkkal, váltsunk. de védőnőt is lehet?
okok:pl tanácsadás csak szerdán és csak fél2-fél3 között van.
ha olyanja van, akkor délelőtt 11kor beállít. ez azért jó, mert régebben ilyenkor aludt a Zsófi, most meg általában nem vagyunk itthon. alig mond el valamit, ha kérdésem van és felhívom, biztosan rosszkor hívom, mert a telefont nem szokta felvenni.
amikor még az elején kijött a szopiban nem segített, csak a ZSófi köldökcsonkját nézte meg és kész...

komolyan az ügyeleten jobban ellátták eddig a Zsófit...

a gyerekorvosunk meg csak azokat a gyógyszereket javasolja mindig, amit éppen reklámoztak neki.
a normaflore helyett a prokidet, hasfogónak kötelező jelleggel a smectát, meg még egy csomó olyat, amit még erőszakkal sem tudok a gyerekbe önteni. felületesen vizsgál, pl ügyeleten derült ki, hogy Zsófinak szívzöreje van, és miután közöltem, hogy nézzék meg, kiderült, hogy egy rendellenes ínhúr van a szívében. gondot nem okoz, de ott van.
Vendég
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


bEtti!
nagyon szép a picurkád!

beze!
foga nem jön? az is bekavarhat. nálunk is volt hasonló, és az egyik szemfog volt a ludas.

lara!
boldog szülinapot!

tünci!
gyere amennyit csak tudsz. a főnököd úgyis közli, ha nem jöhetsz fórumozni.

megnéztem a lányomat. fél 2 óta le van téve aludni. és még mindig nem alszik. levette a harisnyát, a pleust, a pulcsit. megkapta az apja párnáját, kapott inni is.
szóval a feneke ki van nyalva, még zenét kapcsolta be. ha most sem alszik, akkor majd este...
Vendég
 


Lara, a képeslap a tiéd. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze: Valahol olvastam régebben, hogy egy hét után tanácsos elmenni orvoshoz a biztonság kedvéért, nehogy a fülére húzódjon. Vagy akkor, ha nem átlátszó, hanem sárgás-zöldes. Nálunk egyszer volt, újszülött korában két hétig, de az orvos is csak azt mondta, hogy ha átlátszó, akkor szívjuk ki, spricceljünk bele tengervizes orrsprayt, és 5-10 perc múlva szívjuk újra. Így el is múlt elég hamar.
Én is hallottam már olyat, hogy fog miatt volt orrfolyás. Sőt egy ismerősömnek fülgyulladása is lett tőle! (férjem egyik nagynénijének meg lázgörcse, de akkor még ez nem volt ritka, nem nagyon értek rá foglalkozni a gyerekkel, meg lázcsillapító sem volt talán)

Peti is 2 óta alszik. Azt hiszem, ideje felébreszteni, mert lassan indulni kéne cipőboltba. Bár épp a kertünket túrják. Megtaláltuk a félig betemetett emésztőgödröt egy hete. Eltűnt benne az ásó egyszer csak. :) Most épp kiássák, és feltöltik rendes földdel, aztán végre vethetek!
Any: Szerintem válts gyerekorvost! Sajnos védőnőt nem lehet, őket kirendelik, és terület alapján működik.

Larának mi is Boldog Szülinapot kívánunk Petivel! (És kistesóval, mert most nagyon be van indulva épp)

Kép

Kép
nikuc
 
 


nem aludt...
megyek, kiveszem a kiságyból. :(
mi lesz még itten...
Vendég
 


Sziasztok!
Betti nagyon szép kisfiad van :wink:

anyany mihamarabbi gyógyulást. Mi is betegek vagyunkde nem vittem le most dokihoz ment a hasuk meg folyik az orruk. Én torkom is fájt úgy 2 napig.
Dorkának is van ínhúr és szintugy 3 hó ügyeleten derült ki,de nekem azt mondta a kardiológus,hogy nem mindig hallani annyira megfázásnál jobban hallatszik.

nikuc én is vettem egy két jó rucit Zsófinak ki lehet fogni.

beze még jó,hogy nem lett nagyobb baj.

lara mi is Boldog Szülinapot Kívánunk!

Jaj kébzeljétek ugy néz ki áprilisban kezdjük az ovit :lol:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Mi is tulvagyunk végre a 15 hó oltáson és kitöltöttük a 3 éves papírt Dorkának. Mikor Dorkát meglátta a doki úristen mekkora ez a gyerek jelzővel illette pedig szerintem jó nem pici,de láttam már nem egy ekkora 3 évest. 103 cm és 17 kg
Zsófinak most 3 foga jött egyszerre így már van vagy bő 7 :lol:

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Any, úgy tudom a védőnő az körzettel van, adott, nem lehet váltani. Dokit igen, védőnőt nem, legalább is itt nálunk.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Zsófi!
ez az ínhúr dolog nálunk azért is érdekes, mert a mi gyerekorvosunk pont kardiológus. (kórházban is). de már más is panaszkodott rá, hogy felületes. amikor makón voltunk ügyeleten, akkor vették észre a zörejt. 1 éves volt a ZSófi.

és Dorka tényleg nagy!
anyum óvónő, voltunk is bent az oviban. volt akkora kiscsoportosa is, mint a Zsófi, talán még kicsit kisebb is.
és Zsófi mekkora most?
Vendég
 


Sziasztok!

Napközben nem volt netünk, most meg nincs sok időm, csak gyorsan:

Lara: Nagyon Boldog Szülinapot! :D

Betti: Nagyon szépséges Kisati! És tényleg igazi kisfiús arca van!

Tünci: Kérünk Bátorrol is képet!!!!

Anyany: Védőnőt nem lehet váltani, körzet szerint vannak beosztva, a védőnőm mondta.

Lexinek és Zsófinak jobbulást!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Any, hogy van hugid? Gyűrik az életet?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Zsófi 81 cm és 10.90 kg. Most nem akar enni csak inni.

Akkor ha van válts orvost. Szerencsére nekünk nagyon jó doktornénink van most is mikor olyan betegesek voltak és péntek délelőtt mentünk vérvételre ö szombaton felhívta őket az eredményér utána meg minket is,hogy nyugi ....... meg sokszor olyanokra emlékezik a gyerkőcökkel kapcsolatban,hogy csak nézek mert azért nem egy gyerek jár hozzá.

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Any, hm, szerintem megbeszéléses alapon lehetne váltani, ha van a közös irodában olyan ,aki szimpibb..nem létezik, h ennyire ne legyenek rugalmasak.

De amúgy tényleg mondanak olyat, az enyémnek si van két gyerek, nem hiszem ,h azt csinálta volna,amiket mond,pl:Tünde, éjjel ne szóljon a gyerekhez, csak pelus, szopi, letenni. :shock:

Betti, mekkora Kisati! :shock: :shock:

Nikuc, szerintem ilyenkor egyértelmű a dokinak, h nála szülsz, ha egyszer hozzá jársz végig magánba.nekem külön eszembe se jutott, h megkérjem, valahogy mindenkinek adott volt.
Gratu a kiscsajhoz, most esett csak le!!

Ma nem hízott semmit Kismucim, nem értem ,eddig gyarapodott...most várom, h ébredjen, ma csak ez lesz a hetedik étkezés, de olyan édesen alszik nincs szívem ébreszteni,még kap fél órát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tünci28 2010.03.31 03:38-kor.
tünci28
 
 
 


betti!
hát a hugom...
megyünk majd hozzá, de mondtam neki, ha még betegek leszünk, mert jól elkaptuk Zsófitól, akkor csak az udvaron babázunk.
egyébként a gátja nagoyn fáj. és még mindig vérezget.
a baba nagyon hasfájós és így keveset alszik.
még nincsenek nagyon egy hullámhosszon, de majd neki is rá kell jönnie. azt mondta, 70-80-90ket eszik. kevés a teje, mindig pótol, sztem nem fej.
egyelőre ennyit tudok. Martin baba jól van, azt mondta tesóm, hogy szépen fejlődik, de majd megnézem én a saját szememmel!

ZSófi!
azért kicsi Zsófi sem apró.
még nem tudom, kihez kellene vinnem a Zsófit. a kelemen rendelőt javasolták, az közel is van.
Vendég
 


tünci!
jajj de pici! elveszik abban a ruhában!
és nagoyn édes!
(én is akarok pici csomagot!!!)
Vendég
 


Tünci én mindegyiknél éjjel halvány fény,szopi,pelus és simi puszi volt csak ez Dorkánál jobban bejött,de ez az én véleményem.

Képet hol lehet nézni????

Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Tünci! Hol a kép? Én lemaradtam róla! :cry: :cry: :cry: És amúgy hogy vagy?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Bende! Mikor lesz eredmény? Remélem rendben van Niki!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Réka megint nem szeret fürdeni! Nem értem, párhavonta előjön, hogy utál fürödni, és ilyenkor pár napig, hétig végig sírja a fürdést, bele sem ül a kádba, csak kapaszkodik a szélébe! :shock:

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Hello Lányok!

Bocs, de nem nagyon tudtam jönni, Dorka nem igazán hagyja. Bezavart az óra állítás, vagy nem tudom mi, hétfőn pl. egész nap nem aludt, aztán este fürdés előtt kiterült a nagy ágyon. Alig volt szívem felkelteni, és megfürdetni.. amúgy meg be van gyulladva a mandulája, kapott gyógyszert, de szerencsére nem lázas, azt megúsztuk.

beze: húúú, hát Lexike aztán jól rátok ijesztett. Nem semmi. Nem is tudom én hirtelen mit tettem volna vele. Nem semmi. Nálunk Dorka nemrég fejjel szó szerint bukfencezett az ágyról. Annyira nézett valamit, hogy utána is dőlt, de még, hogy át is bukfencezett, nem a nyaka rándult meg. Hú, annyira kiszámíthatatlanok ezek a lurkók, mi meg anyukák aggódhatunk miattuk, kis billiárdgolyók...

betti: jajj, de szép a kis herceg, kis hajasbaba. Nem úgy néz ki, mint aki egész nap sír. Kiegyensúlyozott babának látszik. Gyönyörűűű. Tegyetek sok képet, a mi babáink olyan régen voltak már ekkorkák.

nikuc: hihi, szóval kishugi lesz? Szép nevet választottatok. Tényleg, és Peti mit szól a tesóhoz? Vagy egyáltalán felfogja már? Egyik ismerősöm kisfia mindig puszilgatja anya hasát, meg mutogatja az újságban a babákat. :)

any: Dorka is nagyon nehezen alszik el mostanában. Most nem tudom, az óra állítás, vagy más miatt.

tünci: hol lehet képet nézni??? Én is, én is, én is!!!!

zsófi: jobbulást nektek! Gyógypuszik mennek!

lara: Boldog szülinapot!
Kép

jaffa: Milu tényleg nagyon jó kislánynak néz ki. Nem értem mitől lehet ez a hatalmi harc a bölcsiben, de lehet, hogy megvan az oka.
Motorverseny így elég rossz lehetett, komfortos dolgok hiányában, na meg persze motorzajban nem lehet egyszerű altatni a kismanót. Dorka mondjuk még babakocsiban sem alszik el. Én nem is mernék vállakozni ilyen programra.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


szosz: úgy látszik én is lemaradtam a képről.... Réka baba már visszatért a régi alvós énjéhez? És te jól vagy? Már nincsenek szédülések?

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


szosz: nem lehet, hogy kicsit melegebb, vagy hidegebb volt a víz, és esetleg azért ijedt meg? Vagy hajmosás nem tetszik neki? Nálunk mostanában a hajmosás a mumus. Mióta apa egyszer fürdette, és belement a szemébe a víz, na azóta hajmosásnál ordítás van.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Tünci, éjjel én sem szövegelek Babához, csak pelus, szopi, meg az éjjeli fény. Ma, lehet front van, reggel 5kor nem aludt vissza, most kaja után letettem, de hallom, viszont fejnem meg már muszáj, legalább reggel meg este. most fél óráig biztos nem tudom kivenni. Egyik kezemben most is a mellszivó van.

Jaj ne kövezzetek meg érte, de várom a jövő vasárnapot, addig tűztem ki a szoptatást.....ez már egy horror nekem is, neki is, tegnap a védőnővel próbáltam megbeszélni, de csak annyi volt, hogy anyuka, még több tejcit..... :? nem értem, ha szakember és látja, hogy megpróbáltam, miért nem lehet leülni és átbeszélni, hogy jó, akkor másik oldalban is támogatom, nem még akkor rányomnak a lelkedre, hogy ezt a rohadt szoptatást erőltetik.
More milk kapszula annyit ért, hogy semennyit, pedig elég jó áron volt...... :?

Betti
Kép
betti0412
 
 


bende: tényleg, rendben van Niki? Remélem nincs semmi baj.

Lányok mindenkinek köszönjük Lara, és Hannus nevében is a képdicséreteket jól esik nagyon!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


betti: sajnálom a tejcit, így pedig nem jó, hogy már attól készülsz ki, hogy stresszeled magad. More milk sem használ mindenkinek. Nem egyformák az emberek.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Lányok, reggel mondta férjem, hogy ne vigyem ma sétálni kicsi fiút, mert hideg van....egy hete vagyunk kint, tegnap már másfél órát is, jó, tavasz volt, de most akkor hétvégéig ne vigyem levegőre? És ha téli baba lenne? Szerintem kivihetem, csak nem olyan hosszú időre. Vagy?

Még kérdés: nem kötelező védőoltások listáját odeadta a doki. Ti mit választottatok?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Csak gyors bekukk, készülődünk Csupamókára, utána fodrászhoz megyek, aztán meg Lilinek balett, nem fogok ma unatkozni, az biztos.

Szösz, ezek szerint Nektek is UPC-s netetek van? Nálunk múlt héten is volt egy nap, mikor nem volt net, tegnap a változatosság kedvéért tv sem. :? Gondolom majd a havidíjból levonják...
Nem jöttök Csupamókára? Hogy alszik most Réka?

Betti, nagyon helyes a kis Ati, helyes kispasi. :D Szoptatás miatt ne gyötörd magad, Te érzed, mi a jó Nektek. És azt sem mondhatod, hogy nem tettél meg érte egy csomó mindent.

Zsófi, az én Lilim 5 évesen 110 centi körül van és 18 kiló. Ő meg a másik véglet. :wink: Ja, és a lába 26-os, a barátnőié már 29-es.

Tünci, a talis albumba tudsz azt hiszem Te is képet feltölteni, a meghívóval mindenki tud. És akkor azt más nem láthatja. mert sajna én is lemaradtam Bátorkáról...

Na, tényleg megyek, mindenkinek puszi, este majd jövök.

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


Sziasztok!

Dorkának gyógypuszik küldünk, remélem, nem lesz lázas.

Én is szeretnék képeket nézni, Tünci, hol vannak? Éjszaka én se beszélgettem vele, megszoptattam, pelenkáztam, és visszaraktam az ágyába.

Betti, nyugodtan kiviheted, ha nem fúj a szél. A levegő csak jó mindkettőtöknek. Mi prevenar-t kértünk, rota ellenit, meg most kérem majd az agyhártya-gyulladás ellen is, de azt csak a 15 hós után 1 hónappal kaphatja. Előtte szerettem volna. de a betegség közbejött.

any, csak úgy kerülhetsz másik védőnőhöz, ha elköltöztök.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Holnap délután megyünk vissza a dokihoz, akkora rendelt vissza. Továbbra sem tűnik betegnek a gyerkőc...remélem nem is az. Karjai lilák, de szerencsére nem vészesen.
Ja és elérte a 13 kilót...:)

Tünci! én sem beszéltem Nyanyóhoz éjjel. A sólámpa fénye mellett megszoptattam, tisztába tettem aztán visszatettem az ágyába. Bevált. Annak ellenére hogy a mai napig felébredt egyszer- vagy kétszer éjjel, rögtön visszaalszik, ha ivott egy kicsit, vagy újra megtalálta a cumiját. Játszani talán egyszer akart csak. Megértette hogy az éjszaka alvásra való, olyankor nincs játék, móka.
A tejet pedig a helyedben nem önteném ki, hanem inkább lefagyasztanám.

Betti: Kisati nagyon szép kisfiú.Tényleg inkább kiegyensúlyozottnak tűnik, mint sírósnak. Szerintem ma is nyugodtan vidd ki, csak öltöztesd fel jobban. Oltásokból ugyanazokat kértük még Bezéék.

Lara! nagyon nagyon boldog születésnapot kívánok!!!!
bende
 
 


Betegeskedőknek jobbulást!!!!!
bende
 
 


Lara Isten éltessen sokáig!

Amit kérhetek az a Pneumococcus, a Rota és a Meningococcus. Ezek aktuálisak most, előbbi kettőt biztos, a harmadikat most olvasom. A többi kötelező. Van ugye még választék, de az későbbi időpontokban lesz majd.

Kicsit süt a nap és nincs olyan hideg kint szerintem, kiviszem.

Tegnap eltekertük, vagyis a férjemre hallgattam....fél négykor indultam sétálni és miután feljöttünk még 7-ig aludt a mózesban. Férjem mondta, hogy ááá, ne keltsd fel, én meg, hogy de kellene, mert éjfélig nem alszik aztán. Rá hallgattam, fürdetéssel együtt, 11-ig nem bírtuk lerakni...úgyhogy kicsit oda kell figyelni, hogy fekvés előtt már ne aludjon nagyon be.
EGyébként fantasztikus kisemberek, már 3 hetesen tuti tudja, mi a jó neki és nagyon jó neki kézben. Nem hiszem el, mikor mondják, hogy ááá, még nem tudja, szerintem baromira okosak már most, a szülőnek meg résen kell lennie nagyon. De azért nagyon szoktam ám én is kényeztetni, ágyban összebújni hajnalban.....tudja is.

Bende van már eredmény a kislányodnak?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Szia Betti!

Holnap délután megyünk vissza, addig parázok....remélem feleslegesen


Tegnap a bekerített játszótéren odajött a Nyanyóhoz egy értelmi fogyatékos srác. ( ne haragudjatok, nincsenek előítéleteim, a házban is lakik egy, aki balesetből kifolyólag lett az, de soha nem mászkál a gyerekek mellett nyáron álló micsodával alsógatyában, nem issza meg az előhagyott üdítőjüket...stb. Ez viszont megcsinálja) Tavaly még nem volt neki érdekes a kúszó - mászó lánykám, most viszont megtetszett nekia fürtöském. Leült mellé a homokozóba. Szerencsére ott voltam a Nyanyó mellett. Szegénykém abban a pillanatban megmerevedett, egy szót sem bírt kinyögni. Nem akartam megijeszteni ezért szépen finoman kértem a gyógyóst, hogy menjen hátrébb. Arrébb ment. 10 centit. Nyanyónak ez is elég volt. Remegve a nyakamba vetette magát, úgy szorított, mint aki az életéért küzd. A szemeit szorosan behunyta, belefúrta a vállamba a fejét, még annyit se mondott, hogy anya, csak szorosan összezárta a száját. Soha nem láttam még ilyennek. Soha nem félt ennyire senkitől, semmitől. Felkaptam, eljöttem onnan. A gyógyós is elkotródott pár perc múlva.
Most mondjátok meg az ilyet miért nem csukják be? Legközelebb, ha letépem a fejét én kerülök börtönbe?

Iszonyatosan forr a vérem, ha visszagondolok az esetre és legközelebb, ha két méternél közelebb jön a gyerekemhez, akkor botrányt csinálok! Nem is kicsit.
Basszus másfél éves!!!!
bende
 
 


Sziasztok Lányok,

még nem írtam ide hozzátok, de egy kis segítségre lenne szükségem...
Ma vagyok 8 hetes terhes... szóval még az elején és bejelentkeztem Rubliczky dr-hoz, viszont csak ápr. 30-ra kaptam időpontot! Mondta az asszisztens, h. a védőnő indítson el minden vizsgálatot és pont a 12. héten mennék a dokihoz uh-ra... Szerintetek nem kellene előbb mennem, ill. h. nektek mi a tapasztalatotok, ha van, Rublickyról?! Én régebben jártam hozzá és jó szakembernek tartom, viszont iszonyúan leterhelt :roll: Kicsit olyan, mint aki sosem tudja, hol áll a feje, főleg a kórházban, nem a magánrendelésén!
Előre is köszönöm és gratulálok minden kismamának és anyukának!

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


szia Navared!

Ne haragudj én nem tudok segíteni:((((
A védőnő viszont akkor tudja csak elindítani a vizsgálatokat, ha kezében van egy papír a dokitől, hogy terhes vagy.
bende
 
 


Szia Navared!

Én személyesen nem ismerem Rubliczky doktort, de vannak ismerőseim, akik hozzá jártak, nála szültek, és dícsérték. Sajnos mostanában szerintem szinte az összes doki le van terhelve.
A kórházba is, meg a nővédelmi kp-ba is elmehetsz uh-ra, bárkihez, bejelentkezés nélkül, egy uh-ra, ahol megnézik, hogy jó helyen van-e a babó, meg a szívhangot, adnak is róla papírt, utána mehetsz a védőnőhöz, aki kiállítja a kiskönyvet, és akkor mikor a 12. héten mész R-hez, ezek már meglesznek. Egyébként a kötelező uh-ot sokszor nem is magánrendelésen, és nem is a választott orvos végzi. De a választott orvos ellenőriz, és nyomon követ mindent.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Ancsi: köszi, jól vagyok, aranyos vagy, hogy érdeklődsz! :D Nem szédülök, bár most fogom abbahagyni a gyógyszereket, remélem nem jön vissza. Réka mostanában jól alszik, nekünk jót tett az óra átállítás! De remélem nem kiabálom el!
A fürdést meg nem értem, mindent ugyanúgy csinálunk, amikor még a játékokat dobáljuk be, minden rendben van, de ahogy Réka közeledik a víz felé, elkezd sírni, mikor még bele sem ér a vízbe a lába, és addig sír, amíg nem kerül ki a töröközőre. De ez nem újdonság, már legalább harmadszor vagy negyedszer van ilyen, eddig két hét volt a leghosszabb idő, amíg tartott, ha jól emlékszem.

Katinka: Igen, upc. Nálunk tegnap, sem net, sem tv, sem telefon! :twisted: Fél napig! :twisted: Csupamókát, most nem terveztem, mert náthásak vagyunk, de jövő héten már tervezem! :D Az alvások most szuperek, hogy átállítottuk az órát! Este fél 10-től, reggel fél 8-ig! Remélem így marad!!!!!!!! :D Rendeltem zetpol cipőt, nagyon kíváncsi vagyok!

Tünci: Éjszaka tényleg ne beszélj hozzá, csak esetleg egy kis simogatás! És a tejcit fagyaszd le, ha tudod! Még jól jöhet! Bár én is sokat fagyasztottam, és nem igazán használtam fel! De kiborítani később is ki lehet, és jó érzés, hogy van a fagyasztóban tartalék! :wink:

Betti: Mi a kétféle coccus-oltás beadattuk. Ezek nagyon ajánlottak! A rotát nem, de már megbántam. Kistesó majd biztos megkapja.
És menjetek csak sétálni! Ha fúj a szél is mehettek, rakja a babakocsira esővédőt, az megvédi Kisatit!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Bende, remélem Nyanyónál semmi komoly!!!Sajnálom a játszós esetet..néha akkor is ijesztőek tudnak lenni a sérültek, ha amúgy jóindulatúak..

Gyerekem ma minden étkezés után bukik, le se lehet tenni..totál elázott a párna, pedig már eltelt egy óra az etetés után.

Barátnőmtől kaptam hírt tegnap..vak lesz a kisfia.. :cry: vígasztalhatatlan.. :cry:

Csajok, vmi tényleg nem jó a küldött link tőlünk működik, de mind ugyanazt írjátok, szóval dogozunk a hibaelhárításon.

Lara, boldog szülit!

Navared!
Sajna az összes népszerű doki leterhelt, nagyon nagy igény van a magánorvosokra és most sok a kis szakorvos, vagy a szakvizsga előtt álló,meg a kórházban nem dolgozó, ezért kevés a lehetőség.De amúgy R. nagyon szimpi nekem is.
tünci28
 
 
 


Köszönöm a válaszaitokat Bende és Szosz!
Természetesen van a kezemben olyan papír, amivel tudok menni védőnőhöz, ui. én egy meddőségi kp-ba jártam és onnan a múlt héten bocsátottak el, amikor már volt szívhang, csak az ottani dokim azt mondta, h. 2-3 hét múlva menjek el egy uh-ra! De sajna Rubliczkynál csak ilyen későn van időpont, ezért is aggódom...
Szóval szerintetek, ha bemengyek a nővédelmibe (valszín Szőke dr-höz), akkor simán megvizsgálnak?
Mert akkor rákérdezek, mikor rendel ő és akkor odamegyek!
Szosz, azt mondod, az összes orvos ennyire leterhelt...?! Hát pedig olyan sokan vannak vagy ezek szerint mégsem elegen...

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Köszi Tünci, akkor lehet nem keresek mást! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Itt nálatok mindenki anyuka már vagy vannak várandós kismamik is???
Még (ennyire) nem mélyedtem el ebben a topicban, úh. nem tudom... :oops:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Navared, üdv köztünk. Egy kismamink van, nikuc. :wink:

Tünci, nagyon sajnálom. :cry: :cry: :cry:

Bende, ez borzasztó, szegény kicsi Niki! :(

Szösz, örülök, hogy Réka ilyen jókat alszik. :D

Lexit egyáltalán nem izgatja az óraállítás, ma is 6 óra 20-kor kukorékolt. :( De mivel egy idő után elcsendesedett, még tudtam aludni 7 óra 20-ig.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Tünci!

Mivel a munkám miatt jártam rehabilitációs központokba, sajna láttam épp elég értelmi fogyatékost. Ez nem jóindulat, vagy rosszindulat kérdése. Soha nem tudhatod, hogy az addig angyali természetű min bukik ki éppen.
Amúgy meg nem érdekel milyen szándékai vannak. Az én gyerekem közelében ne markolássza a gatyáját, se hivatalosan abnormális, se olyan akinek erről még nincsen papírja.
Pláne akkor ne, ha már a puszta jelenléte halálra rémiszti a gyereket. Itt nem arról van szó, hogy Ő a gyerekekkel akar játszani, hanem arról, hogy a közelükben szeretne lenni és csorgatni a nyálát!
bende
 
 


Sajnálom a barátnőd kisfiát:((((((
bende
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?