Új privát üzeneted érkezett!

Wertzuz
Valami ilyesmire gondolok én is amit Angie írt. :roll:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
na elkiabáltam az alvást, azóta nem ismétlődött meg a jó éjszaka, sőt most megfázott és éjszaka 20 percenként ébredt és vagy 30 perc volt mire visszaaludt, addig nyüglődött, mert nem kapott rendesen levegőt.

Ha orrszívózok, abból hatalmas sírás van, aminek az a következménye, hogy még jobban tele lesz az orra, ergo semmi értelme...

Csütörtökön mentünk volna a 15 hós oltásra, gondolom ennek akkor lőttek. Volt egy kis hőemelkedése is ma reggel, remélem nem lesz rosszabb.

Viszont tegnap délután mikor még jól volt, elindult! :) Még elég imbolyogva lépeget, de lépeget, 8-10-et aztán lehuppan :) Cuki, mert végkifáradásig csinálja, lehuppan - feláll - megy - lehuppan - feláll - stb :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


veronika, gratulálok!!!!! :) nagyon helyes lehet! :)

Róza is így alszik egy-két éjjelen át, ha benáthásodik. Az utolsó egy-két alkalommal, ha náthás volt, adtam neki három napig napi kétszer Nurofent, így egy hét alatt meggyógyult, míg korábban legalább két hétig tartott, és közben többször felment a láza, meg hőemelkedése volt. Nurofent használva sokkal kevésbé viseli meg a nátha meg a velejárók.

Kép
Kép
szalamandra
 
 

 
 

ja, és persze a nurofent a szokásosak - c vitamin, orrspray, ha köhög, akkor köptető - mellett. És én nem szívom az orrát, mert soha nem volt semmi eredménye, csak az üvöltés, így napközben törlöm az orrát, éjjelre meg mindig megy az orrspray. Első egy-két nap még szoktam kézi orrszívóval próbálkozni, azt jobban viseli, bár szintén csak minimálisan hatékony.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szalamandra,
köszönöm! Pálmi a kézi orrszívótól is sír :? Orrsprayt csinálom.
A Nurofent megpróbálom! Köszi!


És egy videó még tegnap délutánról, a nagy elindulásról! :)
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/p ... fCOcXYskZt

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika
Ülve szívd Pálmi orrát. Nekem egy fül orr gégész mondta, hogy így jobban kijön, mert fekve az arcüregbe folyik és nem jön ki csak a gyerek érzi a szívó hatást. Kristóf ülve hagyja.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Lányok, köszi cukros megnyugtatást, remélem nem lesz komoly baj velünk. Eddig jók az értékeink, szerdán 37. hetesek leszünk. Nekem a diéta mellett tök jó értékeim vannak, persze dibaetologiát én sem úsztam meg, de bízok benne, hogy nem lesz baj.

A másik kérdésem, mai új nyavalyánkra vonatkozik. Strepto leletem sajnos pozitív lett :evil: szült valaki ilyennel, hogy adták az antobiotikumot? nekem még Lillánál nem volt :roll:

Ennyi kérdésért cserébe, majd hozom a friss tapasztalatokat jó :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi!
Én úgy tudom, hogy természetes szüléskor infúzióba beadják az antibiotikumot. Nálam azért adták be, mert Szilárd korábban jött, még a strepto szűrés előtt, és nem tudták, hogy esetleg fertőzött vagyok-e, és azért indult be a szülés. Akinek meg tudják, hogy pozitív, már rögtön be is adják, hogy a baba ne fertőződjön meg. Csaszinál passz!
Vendég
 


Ildi, nekem mindkét lánynál pozitív lett. Mindkét esetben szedtem egy hétig antibiotikumot, plusz szülésnél is kaptam infúzióban.
Vendég
 


Ildi!

Én már 2x szültem pozitív streptoval és kórháza válogatja, hogy mi a protokoll!
Lehel még a MÁV ideében született pozitív strpto mellett, hát egyáltalán nem foglalkozott vele senki, nem kaptam semmit, egyébként is villámgyorsan született, de azért elvben erre is megvan a protokoll!
Berci a Rókusban született az én + streptom mellett ott órákig kaptam infúzióban az antibiotikumot, ágyhoz voltam kötve emiatt, vacak volt!
Kamillánál negatív volt a srepto szűrésem, de a borzalmas gyors szívverése miatt a strepto protokoll szerint jártak el, mivel méhen belüli fertőzésre gyanakodtak. Vagyis-mivel itt már szinte kötelező jeleggel megkapod érkezéskor a branült, minden eshetőségre számítva- és nálam már az oxy is be volt akkor kötve- fecskendőbe felszívtak egy adag antibiotikumot és be a branülbe-így állítólag perceken belül átmegy a méhlepényen keresztül a babába!
Ha + a strepto, akkor még annyi a különbség (előre rákérdeztem), hogy 2x félórás infúzióban kapod meg az antibiotikumot és, ha erre nincsen idő, mert már jön a baba,akkor automatikusan adják a babának is szülés után az antibiotikumot vagy a bokájába vagy a buksijába (na ez utóbbit senkinek sem kívánom, főleg, hogy a branül 2 szúrás után már nem vezet és újra szurkálják a baba fejecskéjét, míg újra találnak olyan vénát, ami nincs összeesve)!
Ja, ha az embernek nincs meg a strepto-szűrés eredménye, akkor automatikusan kapja az infúzióban a gyógyszert!
Nekem most a Kútvölgyis protokoll nagyon szimpatikus, ott egy fecskendőnyi antibiotikum bemegy a branülbe és kész, gyorsan hat.

borossné becz márta
 
 


Ja, igen, az én dokim is mindkét alkalommal nyomatta nekem 2 hétig az antibiotikumot még szülés előtt (Semmicillin)!

borossné becz márta
 
 


Márti!
Így, hogy említed, beugrott, hogy nekem is fecskendőben nyomták be a branülbe, akkor a Szabolcsban, de legközeléebb is tutira ugyanannál a szülésznőnél fogok szülni, úgyhogy hasonló eljárásra számítok. Mondjuk, a szülés utáni eredményekből kiderült, hogy nem volt fertőzésem, de ezt úgy-e a szülés beindulásánál még nem tudtuk, hiszen a sztrepto szűrést a 36. héten csinálják, ha jól sejtem, Szilárd meg már a 35. héten megszületett. Remélem, azóta sem fertőződtem meg és nem kell majd ilyennel foglalkozni. Hogy lett Kamillánál negatív? Közben kikezeltek?
Vendég
 


Susy,
köszi,
majd megpróbálom ülve - bár most nem ugrik be eddig hogy csináltam, szerintem úgy, ahogy épp sikerült elkapni. Próbálok akkor odafigyelni, hogy ezentúl ülve tartsam közben.

Szerintem ma is katasztrófa éjszakánk lesz, tegnap éjjel alig aludtunk, napközben sem tudott, most 9-kor elaludt, de már kétszer felsírt egy óra alatt, nem kap szegénykém levegőt, a száján veszi, de úgy meg gondolom a torka szárad ki és arra ébred fel...

Nurofent kapott, remélem holnapra jobban lesz... nem tudom hogy lesz így jobban, ha nem tudja kialudni magát :cry: :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika!

Ha hajlandó, itasd pár napig hársfa-citromfűtea kombinációval! Én úgy adom Kamillának, hogy 1/2 l vízbe megy 1-2 filter mindkettőből, azt 10-15 perc után kiveszem és én még szoktam bele tenni utána ázni 1db csipkebogyótea filtert. A hársfatea nagyon jól oldja a nyákot, de max. 5-6 napig add egymás után! Nekem szerencsém van, Kamilla rengeteg teát iszik napközben, a csőrös poharába kapja a teát, olyan arányban, hogy 2/3-a tea, 1/3-a 100%-os alma vagy ananászlé (ez utóbbi szintén szenzációs nyákoldó)!
És, ami az éjszakáitokat megkönnyíti: az ágya alá tegyél, ha elaludt, gőzőlgő kamillafőzetet, nagyon sokat segít, hogy a nátha ellenére is nyugodtan tudjon aludni!
És, ami még bejöhet: nappal itass meg vele egy feloldott Calcium Sandozt, miután kikeverted belőle a szénsavat, nyugodtan, apránként belekeverheted az innivalójába!
És, ami még egy tuti tipp (fül-orr-gégésztől származik): Ha lehet, iktasd ki nála teljesen a tejtermékeket, míg náthás, mert erősen nyákképző és hetekig fenntarthatja az ilyen hurutos állapotokat!
És bárki, bármit mondd: szívd az orrát!!! Nagyon fontos, még, ha sokszor azt hisszük, hogy nincs is eredménye!

Angie!

Tudod, a Streptococcus olyan, mint a Herpes vírus: ha 1x már bekerült a szervezetbe, akkor ott is marad, csak kezeléssel leküzdhető olyan minimális szintre, hogy nem lesz kimutatható a hüvelyváladékban, illetve az egészséges hüvelyflóra szinten tudja utána már tartani!
Az én dokim nem nyugodott bele és mindig kikezelte. Volt (már a mostani terhességemnél is), hogy 2 Dalacin-kúra+ szájon át szedhető antibiotikum kellett hozzá, de most a legutolsó szűrés (nekem már 2 is volt nyár óta) negatív lett, aztán a 36. heti szűrést majd meglátjuk, szerintem jövő héten veszi le!

borossné becz márta
 
 


Köszi lányok a leírást, remélem csak én kapom ezt a hülye antibiotikumot és Léninek nem kell majd.
Most belőlem is írtja a doki Semicilinnel, plusz a szüléshez is betervezve. Ha ennyivel megússzuk ok. Márti neked külön köszi a leírást, így már tisztán látom mire számítsak.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Angie, nem keserítésképpen akarom írni, de sajnos most nem lehet szülésznőt választani :roll:
pedig én is szívem szerint Lillussal bevált szülésznővel szülnék, de bízom a többiben, hátha szerencsénk lesz és egy jót fogunk ki.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Beneildi!
Tudom, hallottam róla :wink:
Én a másodikszor a MÁV-ban szültem, mivel a Szabolcs beolvadt oda, és pont akkor volt ügyeletben a szülésznőm. Legközelebb is majd ilyen szerencsés leszek :wink:
Vendég
 


Veronika, Szalamandra!
Lányok, mindenképp szívjátok a babók orrát! Nekem anyukám ugyan azon indokkal nem szívta az enyémet, mint Ti a lányokét.
És mi lett az eredménye? Az egy dolog, hogy gyerekként többször felszúrták a fülem, de az orr-fül-gégész szerint csak felnőtt korban mutatkozik meg igazán ennek hiánya.
17 éves voltam, amikor (akkor már folyamatos fejfájások is gyötörtek) egy kis nátha kellett, és olyan arc és homloküreg gyulladást kaptam, hogy nem tudtak már gyógyszerekkel kigyógyítani. Az arc és homloküregben annyira be volt tokosodva a váladék, hogy (vannak orrcseppek erre) még ezekkel a speckós cseppekkel se lehetett fellazítani. Felszúrták az orromon keresztül az arc és a homlok üreget is, hogy ki tudják onnan takarítani. Na, azt az ellenségeimnek se kívánom!!!!
A mostani féltésetek lehet, hogy csak később bosszulja meg magát.
Mártinak nagyon igaza van, hiába hiszed, hogy nincs eredménye. Akkor jó, ha később nem leszek olyan problémák, mint amit írtam.

Másik, hogy olvastam a kérdéseket az előző oldalakon a GYED, GYES, TGYÁS, meg ezekre vonatkozóan. Ezen az oldalon van egy jó kis könyv (pdf formátum), én még szülésem előtt innen tudtam meg mindent, mert igazán érthető módon, minden le van írva benne. Most frissítették, és majd májusban megint fogják. A végén vannak kistesós kérdésekre is válaszok. :)

http://www.babafalva.hu/download/TB_kisokos.pdf

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, meséltem a barátnőmet, akinek nagyon jó lett a Down szűrés eredménye (1:7500), minden rendben volt a 12. heti uh-n is, és most a 18. hetin is (A Sotén volt, ha jól tudom), ennek ellenére rá akarták beszélni a magzatvízvételre, mert 35 éves. Persze nem mentek bele. Csak azt nem értem, hogy ha azért csinálják a kombinált tesztet, hogy így ne kelljen a kockázatos hasbaszúrásra menni az idősebb kismamáknak se, akkor minek akarják ilyen tök jó eredménnyel rábeszélni?????

Kép

Kép
nikuc
 
 


Orrszívás: Egyértelműen muszáj. Anyósom idejében még nem volt rá semmi lehetőség. Mindegyik gyereke volt kórházban amiatt, hogy a váladék bent maradt. Mi kegyetlenek vagyunk, és szívunk ha kell (szájjal, mert a speckó porszívónkra nem lehet csatlakoztatni), még mindig jobb, mintha felszúrnák a fülét.

Veronika: Gratulálok a lépegetéshez! Gondoltam, hogy elindul most már nemsokára, nálunk is a térdenjárás után hamar metn.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Márti,
köszönöm, már gőzölög is a kamillatea az ágya alatt! (Merthogy épp a délutáni alvása van :)) Meg cseppentettem bele citromfű illóolajat is.

Apa meg hoz Rhinatiol tapaszt, ezt a ruhájára kell ragasztani és nagyon erős illóolajos (mentol, stb.), 8 órán keresztül tart, és amíg azt belélegzi, jobb a helyzet. Sajnos csak 2 tapasz maradt múltkorról, most apa vadász még hozzá, mert az első gyógyszertárban nem volt, ahova bement. És még utánaszóltam, hogy akkor hozzon kamilla-hársfa-citromfű-csipkebogyó teákat is :)

Wertzuz, Nikuc,
igen, köszönöm az orrszívással kapcsolatos infókat, most lefektetés előtt is kiszippantottam kézi orrszívóval, persze ordítás lett a vége :?

Nikuc,
én sem tudom minek akkor a többi teszt, ha 35 felett ígyis-úgyis küldeni akarják a vízvételre... én sem fogok beleegyezni a következő bébinél, legalábbis most úgy gondolom... hacsak nem lesznek nagyon rosszak az értékek...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika: Hallottam valami babyluf balzsamról is, de még mi sem vettünk. :)
Én sem mennék bele a magzatvízvételbe, csak ha az afp meg a kombinált teszt is rossz. Egyébként meg a tájékoztatóba is le volt írva, hogy ha a kockázat alacsony, akkor életkortól függetlenül nem szükséges elvégezni a nagy kockázattal járó magzatvízvételt. Az a nevetséges, hogy kb. 3-ad annyi kockázata van, mint nekem, mégis ajánlják neki. Bár szerintem csak azért, mert sok régivágású genetikus van, akiknek csak a hasbaszúrás számít, minden mást eleve csak kamunak tartanak, ami elég szomorú. Haladni kéne a korral, és meg kéne érteni, hogy ez már nem az első módszer, főleg a veszélye miatt. Vannak babák, akik sajnos nem születhettek meg, mert elvetélt az anyukájuk miatta, beleestek az 1-2 % vetélési kockázatba, most ennek az új módszernek köszönhetően a töredékére csökkennének az elvetélt magzatok, azért találták ki, nem azért, hogy ettől függetlenül boldog-boldogtalant ugyanúgy szurkáljanak.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Na, ezt jól megmondtam. :oops: Remélem, azért érthető voltam. Csak kicsit elragadtattam magam. Sajnálom az ilyen babákat, akik az ilyen régimódi dokik miatt nem születhetnek meg. :evil:

Kép

Kép
nikuc
 
 


Sziasztok lányok,

Ismerős téma amiről írtatok..
Nekem a mostani terhességemnél sajnos két mintavétel is volt.:(
Az egyik 12.héten amikor a UH. vastag tarkóredőt mutatott, pluszban még 35 éves is vagyok, a másik 20.héten az utolsó pillanatban..A 12.héten chorion biopsziát csináltak (Hajdú doktórnő), mondván 98% biztos időben derüljön ki ha beteg a baba..mert előfordulhat. Igazából nem fájt csak kellemtlen volt, lelkileg megviselt mert féltem a vetéléstől.. de bevállaltam..biztos akartam lenni..Nekem nem csinálták a vérvételt, meg sem próbálták szerintük az is rossz eredményt mutatott volna.Megcsinálták nem ment el a baba, és az eredményem jó lett!!!Aztán 20. héten mégis magzatvízvétel volt, mert a 18. heti UH. beteg babát mutatott..Belefutottam abba a minimális százalékba akinél ez megtörténik, hogy fars eredmény lesz a biopsziából,sőt a babám betegsége is olyan volt ami nagyon-nagyon ritka..3000-ből 1. A Baross utcai SOTE-n is voltam, nincs jó véleményem róluk, futószalagon csinálnak mindent, engem lelkileg összetörtek ott..
Lényeg, hogy csak akkor szabad bevállalni ezt a mintavételt ha tényleg indokolt..
Mindkettőt Hajdú doktórnő csinálta, iszonyat jó keze van..nem is bíztam volna másban.
Ennek ellenére, hogy mindent megtettem érte, elvesztettem..és nem a mintavételek miatt.

Most nem régen olvastam Dr.Csermely Gyula könyvét, Ő sem érti miért van ez a protokoll miszerint 35 év felett magzatvíz vizsgálatot csinálnak, mikor van ez a vérvétel. Még jó, hogy eldöntheti a kismama.

Legközelebb már remélem nekem is csak vérvételt kell csináltatnom..:)

Zsu
kátaizsu
 
 


Lányok, ez a magzatvízvétel érdekes dolog...

Én most Lénivel hasamban töltöttem a 30-at, kombi eredményem 1:27 000 a downra, de az alacsony afp miatt, csak saját aláírásommal együtt lehetett saját felelősségre visszautasítani a hasbaszúrást. Én azt gondolom, ezt mindenki maga érzi, hogy neki milyen a hozzállása ill. a beteg babához hogy viszonyulna, de van lehetőség visszautasítani a magzatvíz vizsgálatot, de nehéz döntés. Mondjuk én most is így döntenék, nem bántam meg.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Az elvesztett babák anyukáinak fel a fejjel. Bízzatok. Tavaly februárban még mi is sírtunk a férjemmel, remélem most örülni fogunk, drukkolok Nektek is hozzá :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Köszöntök Mindenkit!
Új vagyok itt, és látom, hogy TI már nagyon sok tapasztalattal rendelkeztek. Két napja tudtam meg, hogy terhes vagyok, viszont a mostani nőgyógyászommal nem vagyok elégedett. Az ÁEK-ről nagyon sok jót hallottam már, viszont nem tudom melyik orvoshoz érdemes menni. Egy-két pozitív dolgot hallottam Szigeti doktornőről. Tudnátok segíteni?

Köszi
Marcsy
marcsy001
 
 


Köszi Ildi:)
Én pozitivan állok hozzá...:)
És igazad van mindig az adott helyzetben dönt az ember..a történtektől függetlenül nem bántam meg..

Marcsy,

Én Aszódi Melindát ismerem, kicsit ridegnek tűnik, de nagy szíve van.
Nekem Ő jó volt, ha nem ragaszkodnék a doki bácsimhoz annyira őt választanám legközelebb..

Zsu
kátaizsu
 
 


kátayzsu, nagyon sajnálom!


Szerintem sok orvos azért ragaszkodna a hasbaszúráshoz (bocs, most nem jut eszembe a neve), mert az a mintából vett dns-t vizsgálja, és látja, ha van valami genetikai problémája a babának. A vérvétel plusz ultrahangos vizsgálat egy valószínűséget ad, ami a két módszer eredményeinek súlyozott összegzése. Akármilyen pici is a valószínűség, akkor is születhet beteg magzat, mert hiába pl. 1: 200 000 az eredmény (mint pl az enyém volt), akkor is 200 000-ből egyvalakinek a babája down-os lesz.

Ezzel együtt, azt gondolom, ez a szülő döntése, és Magyarországon nem kötelező elvégeztetni az amniocentézist (na végre eszembe jutott!). Erre senkit nem kötelezhetnek. Mi csak a kombinált tesztet csináltattuk, az első eredménye köztes érték volt, így megismételték, akkor kaptuk a fenti eredményt. De én is bíztam abban, hogy ez olyan pici valószínűség, hogy semmiképpen sem kockáztattam volna ilyen eredmény mellett a 0,5-2%-os vetélési aránnyal járó amniocentézist. A következő babánál is csak kedvezőtlen valószínűségi eredmény mellett fogjuk egyáltalán fontolóra venni az amniocentézist, függetlenül attól, hogy én most 38 éves vagyok.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


bocs, amikor már küldtem, ötlött a szemembe, hogy egyvalamit pontatlanul írtam:
"mert hiába pl. 1: 200 000 az eredmény (mint pl az enyém volt), akkor is 200 000-ből egyvalakinek a babája down-os lesz."
- szóval ez utóbbi pontosan: 200 000 ilyen eredményű babából lesz egy down-kóros.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!

Veronika, gartulálok a lépegetéshez! :D Nagyon jó lett a videó :)

Az orrszívás nálunk és borzalmas mizéria volt. Még karácsony előtt voltunk betegek 2 hétig. Én akkor napközben minden tüsszentés után szívtam Levi orrát mert folyt neki, éjjel pedig többször kelltünk szívni. Első nap még el el viselte, de mire meggyógyult, már az orrszívó cső láttán is sírni kezdett. De muszály volt, hogy ne legyen nagyobb baja.

Marcsy001, én a Szigeti Katalin doktornőnél szültem igaz már több mint egy éve, de szívesen válaszolok, ha valami konkrét kérdésed lenne vele kapcsolatban.
Én 100%-an meg voltam vele elégedve, nagyon kedves és alapos doktornő.

anitapo20
 
 


Sziasztok!

Marcsy!
Én is Szigetihez járok, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Fiatal, lelkes, egyáltalán nem pénzéhes.

Mintavétel: Én személyesen megjártam a poklok poklát, és elvesztettem a babámat Down szindróma miatt. A tarkóredő 2.9 volt, határértéken belül, viszont a korom és a véreredmény lehúzta az eredményt, és én egy percig sem gondolkoztam a mintavételen. A másik, hogy nekem két távolabbi ismerősöm is van, akiknek minden eredményük a végéig teljesen rendben volt, és a szülésnél derült ki, hogy down-kóros a baba. Ezért is hiszem, hogy CSAK az amnio ad 100%-os eredményt. Ennek ellenére egy 1:7000-es eredmény esetében, jó uh értékek mellett én nem szúratnám meg magam. Kizárólag Hajdú dr.nő-höz mennék az Istenhegyire kombináltra (integráltra).

KátaiZsu!
Sajnálom a babádat! Együtt érzek veled :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Aranyosak vagytok lányok..én is sajnálom, de jön az én kisangyalkám nemsokára..:)remélem..és nem futok bele több ilyenbe.
Azt mondják azért történnek szar dolgok velünk, hogy erősödjünk..

Zsu
kátaizsu
 
 


Sziasztok!

Üdv minden újonnan csatlakozó topictársnak. :)
Sajnálom az elvesztett babákat, nagyon nehéz lehet, csodálom az erőtöket, és kívánom, hogy mielőbb váljon valóra az álmotok.

veronika
Hogy van Pálmi? Javulás?

Nálunk apa beteg, mára nekem is kicsit kapar a torkom.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy,
láz már nincs, az csak első nap volt (hétfőn), viszont eléggé nyüglődik még szegénykém. Nekem is fáj a torkom 2-3 napja, és anyukámnak is, aki hétfőn vigyázott rá... szóval lehet, hogy fertőző...

Jobbulást nektek is, apának is, te meg remélem nem esel bele!

Én is remélem,hogy a torokfájásnál megáll, nem szeretnék én is tiszta takony lenni,mint szegénykém...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Apa nagyjából rendben, de én elég ramatyul vagyok, ráadásul Kristófot viszem a dokihoz, mert 37.8 a hője, és csak holnap délután lesz rendelés, addig nem húznám el, nem akarom ügyeletre vinni. Ezt már nem ússzuk meg.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szilárdnak is 37.8 volt tegnapelőtt este. Adtam neki éjjelre Panadol szuszpenziót, ami le is vitte, és azóta sincs semmi baja. Mondjuk, ma éjjel 5-ször ébredt a nullához képest. De nem volt hőemelkedése, csak hol inni kért, hol a plüsbarátait kereste, hol te kellett akarni. Hátha Kristóf is megússza ennyivel.
Vendég
 


Én Kristófom is most volt beteg, mondjuk láz nem volt viszont nagyon köhögött.
Szerencsére nem találtak semmit, csak valami pöttyöt a garaton..köhögéscsillapítóval elmúlt. Ő már ovis nekünk könnyű összeszedni bármit.
Jobbulást mindenkinek:)

Zsu
kátaizsu
 
 


Szilárd is ovis heti kétszer :) De szerintem ő nem onnan hozta haza, hanem vasárnap apósomnól kaphatott el valamit, de végül ő nem is köhög, orra sem folyik, csak ez a hőemlekedés volt egy este. Fogalmam sincs, hogy mitől.
Vendég
 


Hát, Róza meg a 18 hós oltás plusz Prevenár mixtől lázasodott be, este még csak 37,8 volt, de kapott egy Germicid kúpot, mert gondoltam, hogy ez éjjel csak feljebb megy. Még így is, amikor háromnegyed háromor ébredt, tiszta foróó volt a feje, keze, akkor még aludt egyyet, de fél hatkor adtam neki Nurofent, és még reggeli ébredéskor is 37,9 volt. Most nem adtam neki lázcsillapítót, mert napközben jobban tudom kontrolálni, de nem számítottam rá, hogy ilyen magas hője lesz.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szegény:(olyan kis elesettek tudnak lenni..Ha lázas Kirsitóf 38,5 felett persze, akkor szoktam neki a kezét lábát borogatni, nagyon nem szereti de hamar le szokott menni a láza.
Eddig egyszer volt nagyon magas láza tavaly előtt akkor azt mondták influenzás volt.
Mostanság szerencsére kisebb megfázás-torokgyuszit hozott "csak" haza.

Zsu
kátaizsu
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az infokat.

anitapo20!
Priviben feltehetnék neked pár kérdést?
Köszi

Marcsy
marcsy001
 
 


Szalamandra,
jobbulást Rózának. Mi pont ma kaptuk volna a 15 hós oltást, így ez most sztornó.
A dokinő mondta, hogy vigyem be, ha hőemelkedése volt, de nem vittem, mert végre ma éjjel tudott az orrán levegőt venni és még bőven aludt 9-kor (10-ig volt ma rendelés)és nem akartam felkelteni, elvégre a betegségnek pont az a jó, ha ki tudja pihenni, nem? Ráadásul csak hétfőn volt meleg, azóta nem. Meg pont ebben a nagyon hidegben betegen nem akarom kivinni, ráadásul legyengülve a beteg gyerekek közé... Kíváncsi vagyok megkapom-e a lecseszést...

Susy,
jobbulást nektek is! Sajna én is úgy érzem, hogy engem is elkapott, a torkom nagyon fáj, és már fújkálom az orrom is... Végül mi lett Kristóffal? Mit mondott a doki?

Angie,
heti 2-szer ovis? :shock: Ilyet is lehet? Nekem az ideális lenne!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Marcsy001, persze hogy feltehetsz :)

anitapo20
 
 


Minden betegnek jobbulást kívánok!

anitapo20
 
 


Szisztok, ne haragudjatok az off-ért, egy kis segítséget szeretnék kérni. Barátnőm XIII. kerületi, most lett várandós. Nem tudjátok véletlenül, hogy hol szülhet ügyeletben (eddig azt hitte a Nyírőben, de az ugye fizetős lett), illetve hogy hova kell járnia terhesgondozásra?
Azért itt kérdezem, mert többen mondták, hogy talán az állami egészségügyi központban, de többet nem tud senki segíteni.
Előre is köszi.
marlev
 
 


Marlev: Sajnos én ebben nem tudok segíteni!

Kátaizsu, Angie: Sajnálom a babáitokat! Legközelebb biztos minden rendben lesz. Nagyon szorítok Nektek!

Szalamandra: Én úgy hallottam, hogy sokan panaszkodtak a prevenár + kötelező kombókra ilyen téren. Én nem engedtem egyben beadni semmilyen oltásokat, csakis külön-külön mindent, és a max hőemelkedés volt (az első két kötelező után), ami az esti fürdés után nagyjából el is múlt. Nem is kellett rá lázcsillapító sem. A külön adott prevenárt meg sem érezte. Most is felajánlották, hogy a 15 hóssal beadják a 3. prevenart, mondtam, hogy inkább egy hónap múlva visszajönnék.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Itt meg nincs is most Prevenar! Mi meg sem kaptuk a 4. oltást belőle!
Állítólag van a raktárban, csak épp az OEP már nemigen akarja támogatni. Gyerekdokink szerint eddig tartott a mézes madzag, amit elhúztak a szülők orra előtt...

Marlev!

Szerintem keress rá az ÁEK honlapján, ott biztos megtalálod, hogy melyik 2 kerület tartozik az ÁEK-hez, de itt valaki pár oldallal előbb leírta, úgy emlékszem!


Képzeljétek, ma találkoztam a szülésznőmmel, nagyon kedves, közvetlen vot,kifejezetten megnyugtató jelenségnek tűnik!
Ééés, szerinte befordult a babám!!!
Meg is tapogatta a pocakomat és rá is hallgatott a babó szívére a ctg-vel és szerinte-mivel farfekvéses babáknál sokkal feljebb tudná csak megtalálni a szívhangot, mint a fejvégű fekvésűeknél! És nálam oldalt, középtájt találta meg! Szóval erősen reménykedem, hogy igaza van!

borossné becz márta
 
 


Jó reggelt!

Gabi, Adélnak boldog névnapot :)

Márti, ez jó hír!
Vendég
 


Veronika!
Szilárd családi napköziba jár, ami 3 éves kortól ingyenes, 20 hónapos kortól 3 éves korig pedig fizetős. És mivel Szilárd csak áprilisban lesz 3, ezért mi még megválaszthatjuk, hogy hogyan járatjuk. Ha már ingyenes lesz, akkor mi is visszük majd minden nap.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?