Új privát üzeneted érkezett!

Hi!

Most látom, hogy Gabek mit írt --- van ebben is ráció. Hathetes korig nem szoktak kimozdulni. Azzal együtt a gyerekorvosom kérdeztem erről a Pécsre utazásról annak idején (neki három gyermeke van), aki csak csendesen megvonta a vállát, hogy a harmadikat már két hetesen viszi az ember... Úgyhogy ezek szerint ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz. :D
R.

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!
Én is ezen a hordozón dilemmázom...Mi kb. 8 hetes korában akarjuk majd utaztatni, kb. Debrecen távba, és nem tudom, hogy mózest szerezzünk-e... Miért nem lehet mózest bérelni????

Egyébként mi betettük pólyába az első éjjel, és ki is szedtük..:) Nem szerette, mert a kezecskéivel neki folyton hadonászni kell, és a lábait is felhúzogatni. Szóval mi pólya nélkül vagyunk.:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Endy!
A babák azért szeretnek pólyában lenni mert olyan érzés nekik mintha az anyaméhben lennének. Ott is ilyen szük a helyük ezt egy könyvben olvastam.
Remélem a hasfájaása is elmúlik a picinek.

Rita!
Szuper lhetett ennyi idő után átaludni az éjszakát. Jobbulást kíváűnok neked.

Mágnes, Endy!
És a kórházból miben vittétek haza a babákat, hordoó????


Gyakorlott anyukák:
A babákat hoy kell az elején ltatni hason vagy háton ebbe is őúgy megoszlanak a vélemények. Ti hogy csináljátok?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

 
 

Sziasztok!

Ez a kérdés engem is foglalkoztat,hogy hason vagy háton altassam a kicsit..Szinte minden könyv mást ir..Ha háton akkor félrenyelhet,ha esetleg bukik,ha hason akkor megfulladhat..Stb..
Szóval teljes a tanácstalanságom.. :cry: :shock:

Judit
vmogyi
 
 


Sziasztok!

Utazo mozes ujonnan kb 60 ezer Ft, hasznaltan nem sokkal olcsobb szoval, hm :shock:!

Zsebi, 6 honapos korig amig csak szopiznak a babak nem kell öket itatni semmivel. Szopizasnal az elején olyan tej jön, ami szomjolto, utana dusabb, laktatobb tejcsi következik. Vizet csak nagyon extrém esetekben kell adni, nyaron mikor nagyon nagyon meleg van esetleg.
Vagy milyen itatasra gondolsz pontosan??

ENdy, hordozokendövel nem probalkoztal? Ettöl megnyugodnak a picik, anya testére simulva. :)

Rita, azért igyal sok vizet és probalj enni, mert ez tényleg lehet, h art a szopizasnak! Vigyazz magadra és gyogyulj meg hamar!
Gratula az ataludt éjszakahoz, de jooo!

Nalunk most villanykapcsolo és kilincs mania van. CSak az a baj, h nem mano magassagban vannak, igy egésznap emelni kell a gyerköcöt, hat huzos :lol: !

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Eloszor is a nagy hir, Mici megfordult! Hasarol a hatara, harom es fel honaposan!! Ezek a Lanyok, a fiam ot-hat honapos korul volt, mikor eloszor megfordult.. 8)

Az utaztatasrol, a hat hetes kisbabainkat, elsot is, masodikat is Maxi Cosi babaulesben hoztuk ki Hollandiaba kocsival, 12 oras uton. Vegigaludták, amikor szopiztak, akkor mozgattam oket, de amugy hagytul oket aludni. Semmi bajuk nem lett, a fiam imadta a Maxi Cosit. Es a biztonsag is fontos, EZEN ne sporoljatok, lehet, hogy Ti biztonsagosan vezettek, de annyi orult van az utakon. Ezek a mozeskosarak vannak olyan biztonsagosak, mint egy babaules?


Vmogyi, en pont azert altatom a masodik naptol fogva a babamat hason, mert egy etetes utan visszajott a tej, es fuldokolni kezdett a hatan. Nem tudom, mi lett volna, ha nincs ott a ferjem. Egyebkent szazszor jobban is alszik a hasan, es a hasanak is jobb ez igy.

Koszi minden hozzaszolast sulyugyben, most figyelem a Micit, hogy hogy hizik, es mintha mostanaban kezdene osszeszedni magat. Mondjuk ma megint nem nagyon akar enni, de remelem ez csak azert van, mert tegnap jottunk vissza H-ba, es meg szokatlan neki a hely.

Na puszilok mindenkit, szep estet Nektek!
P
panzej
 
 


Sziasztok

baba hordozása kocsiban: mi egy jó darabig a babakocsi mózeskosarában tartottuk a kocsi hátsó ülésén, és csak kb. 3 hónaposan ültettük a babhordozóba.

pólya: én talán egyedül a hazajövetelkor raktam bele

altatás: én Ákost eleinte oldalt altattam, hol a jobb, hol a bal oldalán (vettünk olyan szivacsos valamit amiben oldalt megtartja magát, utána pedig ahogy szeretett, sokáig háton aludt, de egyszer csak nem tettszett neki és hason aludt, majd pedig forgolódott és ő döntötte el hogy mikor hogy alszik, de én még most is hasonfekve rakom le.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Ja, hogy altatas :lol: :lol: :lol:! Bocsi! :oops:

Haaat nehéz kérdés. Most a nem hason alvas a divat, allitolag biztonsagosabb, de nagyon sok baba hason szeret aludni....

Nalunk 4 hos korig haton alvas volt éjszaka és hason napközben (napközben ez lett a megoldas sok mindenre: hasfajas, nyüglödés, igy tanult meg elaludni egyedül, egyböl nagy kedvence lett mindenkinek :wink: ). Akkor aludta at elöször az éjszakat, amikor 1 szer elaludtunk és elfelejtettük megforditani éjszakara. Azota csak hason alszik, imadja.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem, ha már a babahordozóról van szó. Ti használtátok a talpat, amit külön lehet venni a babahordozóhoz?
Mi megvettük a babakocsit a hordozóval, de a Brendonban nem lehet jelenleg kapni talpat (ha rendelnénk se jönne 3 hónapnál előbb), a Kenguru Gold pedig egyáltalán nem árulja :?: :shock: :?: . Most nem tudjuk eldönteni, hogy van-e olyan biztonságos talp nélkül mint talppal. Remélem tudtok segíteni.

Panzej, gratulálok Mici tudományához :D

Rita, neked jobbulást és még mindenki másnak aki betegeskedik

Jó éjt
Renáta

Kép
renatac28
 
 


Lányok!
Köszönm a tanácsokat. :)

Erika!
Akkor ti pólyában vittétek haza a kicsit a kórházból és a kezdben fogtad?
Bcs ha értetlen vagyok.


Rita!
Jobbulást kívánok.

Reni!
Te kinél fogsz szülni? Nemsokára a finsiben vagy. Voltál szülőszoba látogatáson?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi, Dr. Patai Kálmánnál fogok szülni. Szülőszoba látogatáson még nem voltam. Szülésznőt nem fogadtam, így lehet, hogy csak szüléskor fogom látni a "szobát". A Kandász Andi műsorában láttam, hogy nagyon szépen felszerelt szoba van, így ettől meg is nyugodtam. A lényeg az, hogy minden renben legyen. Látom te sem vagy túl messze, csak 16 nappal jársz utánam. Lassan mi következünk :shock: :shock: :shock:

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Sziasztok,

Zsebi: Én császárral szültem, és a babámat azonnal odahozták, ahogy kivették és becsavarta a szülésznő a lepedőbe. Aztán mikor befejezték a műtétet és visszatoltak a vajúdóba, akkor a férjem hozta be nekem bepólyázva. Akkor egy kicsit együtt voltunk hármasban , aztán elvitték vizsgálatokra, és még este egyszer visszahozták fürdés előtt, és velem lehetett egy ideig. Aztán másnap mikor felkelhettem, és felmehettem a gyerekágyra, akkor azonnal elhozhattam a csecsemő osztályról.

Autósülés vagy mózes: nekünk Maxi Cosi hordozónk volt/van. Bálint nagyon szeretett benne lenni. Bár én az első hat hétben nem vittem őt sehová, sőt látogatókat se nagyon engedtem a közelébe. Én is úgy gondolkodtam, amit Gabek írt, hogy ez a hat hét kettőnké, hogy mindketten magunkra találjunk, de leginkább egymásra.

Hason/háton alvás: Először a Kisember az oldalára fordult ösztönösen, így volt ez az első csípőszűrésig, mikor közölték, hogy ez annyira nem jó ám a csípőjének, és hason altassam. Azóta is hason alszik.

Rita: Jobbulást!

Lányok, nálunk most az van, hogy a gyermek újra felkel többször éjszaka. Mostmár hetek óta rohangálok vele a szobájába meg vissza éjszaka, de ez mostmár kezd egyre kimerítőbb lenni. Főleg, hogy sokszor alighogy leteszem a gyereket, végre lefekszem, és megint felsír. Mi már az elején megbeszéltük a párommal, hogy a mi ágyunk a mi várunk, a gyerek nem fog közöttünk aludni. Ez alól eddig csak az volt a kivétel, ha beteg volt. De tegnap éjszaka már nem bírtam, aludnom kellett. Ott hagytam magunk között az első felkelése után, gondoltam könnyebb lesz megszoptatni, ha felkel és láss csodát aludt reggel fél 8-ig, nem kelt fel. :shock: De nagyon nem szeretném, ha majdnem 9 hónaposan szokna közénk. Viszont nemcsak a mi érdekünk, de az övé is, hogy rendesen aludjon, és úgy tűnik, hogy közöttünk megy neki, csak a saját ágyában nem. Vajon mitől van ez a változás?
Szívesen vennék minden ötletet, ti mit csinálnátok a helyemben?

Ráadásul most nagyon rosszul is vagyok, mert megjött :( Pont múltkor örültem magamnak, hogy még nem 2005 nyara óta, erre tessék. Olyan erős, mint még soha, és rossz is a közérzetem tőle, fáj a hasam, a fejem, a mellem. Beszéltük Ágival msn-en, hogy lehet a mensim is megzavarta a gyereket, hogy befolyásolja a tejcsit. Valakinek volt hasonló tapasztalata?

Üdv.
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
pólyában volt Ákos, de a kocsi hátsó ülésén volt a babakocsiból kivehető mózeskosár rész - be volt kötve keresztbe a biztonsági övvel.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


sziasztok lányok!

Alvás téma: nekünk is Luca az első hónapokban háton aludt, aztán már mikor elkezdett forgolódni mindig úgy helyezkedett ahogy neki jó volt, én mindig háton raktam le, de ő mindig "megigazította" magát.

Panzej!- szerintem ne aggódj a Mici súlya miatt, mi sem hízunk valami gyors iramban. 11 hónaposan voltunk 8650 grammok, a barátnőm kisfia pedig 4 hónaposan 8500, tökre gyerekre válogatja szerintem. Egy idő után úgyis utolérik egymást, na meg nekünk a dokinő azt is mondta, hogy nem is baj, ha lány létére nem rendelkezik akkora súllyal. Holnap megyünk tanácsadásra. kíváncsi vagyok mennyit nyomunk.

Ja 10 fogunk van és anya észre sem vette csak mikor egyik nap irgalmatlanul elkezdett ordítani a babakocsiban mert ki akart jönni.

Lányok!- én nem tudom, de szerintem én nem jártam az őrzőben, hol is van az helyileg és mire szolgál? Én csaszi után megkaptam a babát, vagyis apa és utánna visszakerültem oda ahol vajúdtam. az egy 6 ágyas helyiség volt ott ahol a szülőszobák. Luca este 11- kor született. Másnap délelőtt kerültem fel a gyerekágyra, mert akkorra lett hely.

Pólya: nekünk volt, de nem igazán használtuk, én nem szerettem "belekötni" a gyereket. Inkább csak rajtafeküdt és betakartam vele.

A finiselő kismamiknak kitartást!

A beteg babóknak és mamáiknak pedig gyors gyógyulást kívánunk.

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok!

Lillo, probald meg, hogy nyitva hagyod az ajtot, es a folyoson egve hagysz egy kislampat. Nekunk ez bevalt amikor a Lacko elkezdett kimaszkalni az uj nagyfius (nem racsos) agyabol. En sem hagytam, hogy velunk aludjon, nemcsak a sajat privat eletunk miatt, hanem a biztonsag miatt is. Gondold el, ha ejjel veletlenul a fejere huzod a paplant.. :!: Mostanaban sok tragedia tortenik emiatt, igy pl. itt Hollandiaban meg reklamkampany is folyik a szulok agyaban alvas ellen.

Mindenkinek tovabbi szep napot kivanok!
P
panzej
 
 


Sziasztok

Mesa
tavaly januárban még az őrző a sima nőgyógyászati osztályon volt, de volt hogy ha nem volt hely de lent a vajúdóban igen, akkor oda vitték vissza a kismamát, de azóta már új helyen van, mert nekem is mondta ott 1 nővérke, hogy nemsokára költözik az őrző.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Panzej:Aranyos vagy, köszi. A lámpától nem alszik (próbáltuk a szobájában levő éjszakai fényt, az előszoba villanyt), mert tetszik neki a fénye, és feláll a kiságyban, ugrál, örül neki, szóval még éberebb lesz. Ha lekapcsolok mindent, akkor meg sír. :roll:
Nagyon úgy néz ki, hogy csak nincs kedve aludni és unatkozik. Amióta megszületett egyedül aludt el. Most nem akarom rászoktatni a ringatásra, éneklésre, játékra, együttalvásra. Nagyon tanácstalan vagyok, hogy miért következett most ez nála be.

Az örzőben én sem jártam. A vajúdóban voltam a gyerekágyig.

Sára: De jó, hogy eszembe jut, már régen akartam neked írni, h voltunk múltkor az Auchanban és sokféle Frosch termék volt akcióban (mosogató, folyékony mosószer, kézmosó folyadék, általános lemosó, vízkőoldó, súroló...) nem tudom meddig tart még az akció, de mindig elfelejtettem szólni.

lilló
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat, javulok.

Lilla, nem lehet, hogy ez nálatok az "izolációs válság"? Most jön rá, hogy anya kell neki, más meg nem... és nem akar egedül lenni? Nem tudom, mi a megoldás, a dokinéni mondta, hogy van ilyen. Szerintem se szoktasd rá az együtt alvásra, ha lehet. Próbáld az ágyában megnyugtatni. A mensi meg változtathat a tej emnnyiségén (esetleg az ízén is). Ezt is a dokinéni mondta. Lehet, hogy ez a baj.

Pussz.
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Sziasztok!

Lilla, nagyon köszi a tippet, megyek!
Van, aki probalta ezeket egyébként? Vélemények?

Lilla, nalunk is ez volt hasonlo korban. Akkor pont egyedül voltam vidéken Vincével, apa külföldön. 2 szer egymas utan végig sétaltam az éjszakat V-vel, az istenért sem akart visszaaludni. Masodik éjszaka elmentünk a Tescoba beföttes üvegekért, annyira nem tudtam mar vele mit kezdeni :roll:. Nagyon gaz volt ezt igy egyedül csinalni, kicsit kikészültem (akkor költöztem külön szobaba), na de nemez a lényeg :wink:
Aztan felhivtam egy 3 gyerekes baratnömet, aki azt mondta beszéljek hozza, vegyem fel, de aztan néhany perc mulva rakjam le. De sirni fog mondtam. Es akkor mondta, h minden gyerek sir ilyenkor, de hagyjam, mert igy fog rajönni, h éjszaka alvas van, nem pedig bulizas Anyaval. Hat igaza lett. Üvöltés ment 15 percig kb aztan elaludt. Ezt néhany szor alkalmaztuk (nem egymas utan, csak abban a korban néha felébredt éjszaka :roll:) és bevallt.
Vince is aludt velünk parszor , mikor 5 körül ébredt reggel. Tarsasagban biztos jobb, mint egyedül :) Balint is biztos felébred és tarsasagra vagyik.

Mensi: nalam ugyanez volt, mikor megjött. 3-4 honap és rendbe jön nagyabol. Vincét abszolut nem zavarta. De ez is teljesen egyedi.

Renata, mi abszolut nem hasznaltunk talpat. Azt hiszem ra is van irva a hordozora, h kocsiban nem szabad talppal hasznalni?? :shock: Ez lehet??

Endy, én sem mozdultam ki otthonrol az elsö 6 hétben. Mondjuk nehezen is tudtam volna, nagyon faradt voltam, kellett ez az idö, h mindketten megszokjuk az uj helyzetet :). Arra gondolj, h fontos pihenni, ne hogy gond legyen tejcsi ügyben.

Na megyek, Miszterke hiv a kisa'gybol: "DLIDLIDA!!!" :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Lilla, mensiröl még annyi, h tényleg megvaltozott a tej mennyisége. NEm tudom nalatok mi van ilyen téren. Ha még sokat szopiztok remélhetöleg nem lesz gond. :?

Es egyetértek Ritaval, talan jobb, ha nem szokja meg az együttalvast. Utana meg azért lesz küzdelem, h visszaszokjon a kisa'gyba :(.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!
Altatás:
Én ,amióta hazajöttünk, oldalt fektetve altatom. De ha a hátára raknám, akkor is a vége oldalt fekvés lesz, Sünikénk ugyanis mindig úgy fordul! Így nyugodtabb vagyok, mert volt, hogy jó sok büfi után még az ágyban bukott, így nem folyt vissza a tejcsi.

Ma megvívtuk a magunk kis csatáját, de jelentem én nyertem: Panna ciciből szopik!

A tejem még kevés, ezért számítok rá, hogy sűrűben akar majd enni, de már annak örülök, hogy sikerrel jártam, és nem is drasztikusan :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szia Mágnes!

gratulálok a sikerehez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
és mit csináltál hogy sikerült?

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika:
Elfelejtettem a cumisüveget. Helyette fogtam a leányzót, és kanállal meg pohárból adtam neki a tejcsit. Mondanom sem kell, nem tetszett neki túlzottan, de ezután megpróbáltam a cicit. Rájött, hogya kettő közül, a szopi a könnyebbik, és nekiállt szopni.:) Legutóbb 40-et szopizott, ez már nagy siker, mert ennyit ciciből ő még sosem evett. A pótlást pedig megint pohárból adtam neki. Remélem mostmár beindul a tejem!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok:)

Egy gyors "segitség":)

Mágnes

Probáltátok a szoptatnitot esetleg?? Azért kérdem, mert ezzel a pótlást együtt tudnád neki adni a szopival és akkor még jobban megkedvelné a cicit a kis drágád. Nagyon ügyes vagy hogy nem adtad fel és okosan csináltad, hogy az üveget eltüntetted :) Minél többször teszed cicire annál jobban serkenti a tejcsitermelést. Érdemes lenne egy urtica kurát csinálnod, ha még nem tetted esetleg meg.

Kitartás és sok sok szeretet:)

Altatás

Én még emlékszem, hogy tavaly ilyenkor és május körül már egyszer volt téma és akkor megállapitottuk, hgoy a legjobb megoldás a lebegtetés lenne :P :P :P :P :P :P :P , nekem rögtön ez ugrott be mikor olvastam a kérdést. Viccet félretéve :):)

A legjobb ha a babaigényét vesszük figyelembe, ők ugyis jeleznek hogy mi a legjobb nekik, pl ahogy irtátok is visszarendezik a maguk kis sorait. Nem kell félni se a háton se a hason alvástól, főleg azért mert ugy mond mindegyik "rejthett veszélyeket" mint ahogy irtátok. Ha ugy gondoljátok akkor nappal, mikor látjátok őket probáljátok ki a hasonalvást, este meg tegyétek oldalra vagy hátra őket, de ha rendelkeztek légzésfigyelővel akkor a gép ugy is sipolna baj esetén ha mondjuk hasra raktátok le.
Nálunk Daninál nagyon féltem a hasonalvástól, oldara fektettem le, meg hátra őt, majd mikor elkezdett forgolódni hasra vágta magát ugy aludt. Petinél már nem ragaszkodtam a háton alváshoz, oldalaztunk egy kicsit, de a legjobban hason aludt el (pocakfájós volt), igy nappal hasaztunk estére még oldalaztam, majd egy éjjel a sok rivás után a pocakfájás miatt hasra raktam és onnatól csönd volt, azóta is hasra rakom le és ugy alszik a legnagyobbakat .

most megyek mert igen irtozatós illatok áradnak egy apró bugyorból itt a lábam mellett :P :P :lol: :lol:

puszi

Ági és a fiúk

Ui: kezdünk kijönni a náthából kopppkopppkoppp ugy hogy tervezhetünk egy ereszd el a hajamat a jövőhétre :wink: :P

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági: hogy mit próbáltam??? és mi is az sz urtica kúra?? :) kicsit kínai nekem még :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes: Gratula, ügyes vagy hogy nem adtad fel, el tudom képzelni mennyire megnyugodtál. Innen már nem lesz gond.

Köszönöm a válaszokat az utazással kapcsolatban, még nem most megyünk Debibe, majd három hét múlva, addigra a kisasszony túl lesz a hat héten. Azt hiszem a hordozó lesz a megoldás, 60.000-ért nem veszünk autós mózest. :lol:

Jövő héten kipróbáljuk a Greap Watert, remélem csodát tesz. Jó lenne ha szegénykém megnyugodna egy kicsit.

Cserági: Nagyon köszönöm a mailt!!!

Jobbulást minden betegeskedőnek!
endy
 
 


Lilla!
Köszönöm nekd is hogy leírtad a császáros dolgot.
Remélem a kicsik érettek leszenk é akkor én is megkaphatom őket majd szülés után. :)

Mágnes!
Nagyon ugyi vgy hogy megoldottad a cici kérdést.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Reni!
Én se voltam szülőszoba látogatáson, de lehet nem is megyek már. Meglátom a dokival mit dumcsizok meg majd szerdán.
Bizony hamar eltelik az időnk mostmár.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
te mikor mész szerdán a dokihoz? Mert én is megyek hozzá 14.45-re.
Lehet hogy találkozunk?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Magnes, de jooo, tök profik vagytok :D :D :D!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Erika!
17-én megyek 14:45-re hihi akkor egy időpontunk van? Küdök holnap privibe képet hogy megismerjük egymást. Bár nekem nagy a hasam de az nem jelent semmit ott tök sok embernek az hihi. De jó leglább személyesen is ismerhetlek majd. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szia Zseboroszlán

mikor felhívtam megkérdezte hogy mikor szeretnék menni, én meg mondtam hogy minnél korábban, és remélem, hogy jól emlékszem az időpontra, habár nem fog kidobni, volt hogy a tesóm szó nélkül ment, és nem szólt egy rossz szót sem. Eddig mikor én voltam nála a magánba soha nem voltak 3-4-nél többen, inkább még ennyien sem. Legutóbb dec. elején meg csak én voltam.

Szia

Erika

várom a képet, és örülök hogy találkozunk

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Mágnes! Gratulálok a sikerhez, innen már szerintem is könnyebb lesz folytatni a „harcot”.

Altatás: nekem már a gyerekágyon a hasára fektették a manómat, mert már ott fájt a hasa. Légzésfigyelővel otthon is hason altattam, mert úgy jobban aludt. Mostanában is vagy az oldalán vagy hason alszik, háton nagyon ritkán.

Endy! Hasfájásra nekünk az Espumisam vált be, próbáld meg azt is.

Lilló! Ugyan nálunk pont fordított volt a helyzet alvás fronton, de úgy látszik a 3-5-7 perces altatás beválik, szóval lehet hogy nektek is ki kellene próbálni. Tegnap éjszaka már csak egyszer ébredt fel a kisfickó :)

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Mágnes

Bocsi, de tegnap már nem volt érkezésem a géphez.

A szoptanit egy készülék, vagyis pontosabban egy kis tárolódoboz és van hozzá két vékony szilikon cső. Ennek a segítségével szoptatás közben lehet adni a pótlást, igy végig inger éri a cicit és nő a tejmennyiség és a babó is szivesebben cicizik, mert megfelelő mennyiséghez jut a szoptatás közben.
Itt megnézheted: http://www.medela.hu/Specetetok/Sns/frames.htm

Érdemes körbenézni a neten, mert sokan árulják használtan is, és ugy jóval olcsobban hozzá lehet jutni (babaszobán, babaapróban...)

Urtica kúra:

Az Urtica Urens CH5 ös homeos bogyó tejnövelésre való, ebből lehet csinálni egy hetes kurát: első két nap napi 3*5 bogyó, harmadik és negyedik nap 2*5 bogyó, ötödik nap 1*5 bogyó. A homeso bogyók szedésénél figyelni kell rá hogy elötte és utána fél órával ne egyél, ne igyál, valamint semilyen mentolos dolgot ne használj (fogkrémet se).

puszi

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Már pár hónapja olvasgatom a fórumot, de még nem éreztem elég bátorságot ahhoz, hogy bekapcsolódjak. 11 hetes terhes vagyok, nem épp problémamentes a terhességem.
Eddig a klinikára jártam minden vizsgálatra, de ma kiderült, hogy a dokim már nem dolgozik ott, így a mai vérvétel volt az utolsó, amit megcsináltak.
A dokim M.M. Ha valaki tud róla valamit, illetve hasonló cipőben jár, kérem írjon privit.

Köszönöm!
szylett
 
 


szylett - üdv közöttünk. A lányok nagyon segítőkészek. Én nem ismerem az orvosod, így nem is tudok róla semmit.

Na megvolt az 1 éves státuszvizsgálat, igaz még van 2 napunk addig. Paramétereink: 8900 gramm, 74 cm hosszú, 44 cm a fej, 46 cm a mellkas. Ja és van egy piros pötty a kezünkön és a dokinéni megállapította, hogy valami hema izé, de nem lényeges. Hámlik a tenyerünk arra meg azt mondta, hogy lehet, hogy mostanában volt neki valami vírusfertőzése, pedig én arra gondoltam, hogy nagyon sokat mászik és lehet, hogy attól, de én nem értek hozzá. Na most megyek és kitalálom, hogy mit főzzek, mert lila gőzöm sincs.

Szép napot mindenkinek!

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


hónapig aludt Sziasztok!

Szylett biztos valaki ráismer a monogrammból, de jobb lenne, ha megnéznéd a kismamás táblánkat és akkor annak feltudnád tenni a kérdést, aki nála szült.
Mert speciál az én dokimnak is M.M. a monogrammja.

Rita gyógymanókat! Máté jól van? Nem kapta el?

Lilló: ez a rosszabbik, ha 9 hónapig aludt az ágyában és most nem.
Nekem sajna a forditottja van, úgy mint Huncutnak :cry:
Már odáig eljutottunk, hogy nappal a kiságyban 5 perc hiszti után elalszik.Este meg hasonló, mint amit Ági Daninál írt, hogy mellettem van a matraca elalszik és amikor éjszaka cici kell felmászik hozzám.

A lényeg, hogy ha nem akarjátok, hogy veletek aludjon, akkor a Huncut módszert próbáljátok ki!
Nálunk is ez vált be.
Igaz szívszakító, de hatásos, vagy a felvesz- letesz módszer.

Nem lehet, hogy Bínek valami baja van?
Fog, stb?

Mensinél biztos változik az íz, mert a Norbi is olyankor kóstolgatja, de olyankor már előre tudom, hogy mikulás lesz.
Mindenkinél másképp van, nekem szerencsére most nem fáj és nem is olyan sok, mint szülés előtt.
De pár hónap és visszaáll, ha meg nem, akkor megkell kérdezni a dokit.

Nem tudom melyikőtök kérdezte a hordozót, de én úgy tudom, hogy kézben nem is lehet kocsiban szállítani babót.

Altatás: a Norbi a kórházban oldalt aludt, és szerintem egy darabig itthon is.Utána meg úgyis úgy alszik, ahogy neki jó.

Timiban,Gabek:hogy megy a meló?

Lányok: kötelező a védőnőhöz járni?
Mert, én nem érzem szükségét.

Brikkel mi újság?

Most hirtelen ennyi, bocsi ha kimaradt valaki!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok,
Hamarosan belevágnék a gyerekvállalásba.

Még nem szültem, így tapasztalatlan vagyok,
és orvost szeretnék választani a sote II-ről.
Olyan orvost szeretnék, aki emberileg is ott van,
és szakmailag is szuper, alapos, precíz.

Az is fontos szempont nekem, hogy amennyire csak lehet a szülést ne befolyásolja mesterségesen, mindenféle szerek beadásával, mesterséges megindítással, gyorsítással, stb...
(tudom, ez nem mindig kivitelezhető, de ha lehet, akkor inkább természetes lefolyású legyen)

Eddigi pozítív vélemények alapján dr Ács Nándorra gondolnék!

Ha van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban,
annak nagyon örülnék!

köszi!!!
:)

kyra13
kyra13
 
 


szylett:
szió! mit jelent az, hogy nem problémamentes a terhességed?

Ágiboszi:
köszi a tanácsot, meg is nézem ezt a kütyüt, amít mondtál.
Most az a gondunk, hogy Sünike 30-40 ml-eket tud szopni. Egyrészt annyi van a cicibe, de közben meg annyira elfárad, hogy bealszik. Nem tudok pótolni sem neki, mert annyira alszik, hogy nem tudom felébreszteni! Aztán egy óra múlva felébred, hogy ő aztán nagyon éhes... Így duplán etetek.. Tiszta macera...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a meleg fogadtatást!
A mostani terhességem előtt kb. másfél éve volt egy vetélésem. A vizsgálatok során kiderült, hogy a progeszteron szintem alacsony, így hormonpótlást kaptam. Így sikerült most teherbe esnem, de a 9. héten volt egy bevérzésem, amit szerencsére sikerült pihenéssel "rendbe hozni"+ a biztonság kedvéért most is van hormonpótlásom. Ezért kicsit sűrűbben kell a dokit felkeresnem, aki egyébként dr. Mericli.
Ma tudtam meg a klinikán, hogy kilépett. Egy kissé meglepődtem, s most tanácstalan is vagyok, hogyan tovább... Bár nagyon rendes a doki, nagyon bízom benne, de nem tudom, hogyan legyen.

Szylett
szylett
 
 


Szylett:
Azt hiszem kezet foghatunk!
Minden stimmel, egy húron pendülünk. Nekem is egy évvel a terhességem előtt volt vetélésem, a 9. héten bevéreztem, a 12. -ig tartott. A terhesség elején én is kaptam hormonpótlást.
És most egy gyönyörű kislányom van! Hidd el, a második harmadtól már nem lesz semmi gond!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Szylett, szia, üdv itt :)! Ugyanazt akartam kérdezni, mint Magnes, de latom mar valaszoltal is. Azt hiszem pont Kyra irta, h Acs Nandor "ért a hormonokhoz". Itt sok anyuka szült nala, igy biztos megadja valaki az elérhetöségét, ha szükséges.
Ugy rémlik, a klinikan van vmilyen program ilyen hormon problémak kezelésére :? .
A dokidat amugy nem ismerem, de, ha visszalapozol egy picit talalsz egy tablat, amiben benne van, ki kinél szült.

Kyra, irtam eggyel lejjebb :).

Magnes, csatlakozom Agihoz, nem artana egy Urtica urens 5CH kura, igy te is megismerheted a Pamela Anderson effektust :lol:! (Vigyazz, h ne 15 CH-sat vegyél, mert az elapasztja a tejcsit).
Ha nem lakik jol a kicsit lany gyakrabban éhezik meg aztan lehet, h attol fajdul meg a pocija?
A legtöbb sima patikaban van urtica urens, de azért ide csatolok egy linket:
http://www.homeopata.hu/patikak.html

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Kedves Mágnes!

Ez a jövőkép nekem megfelel! :lol: Próbálok pozitívan hozzáállni, bár még nem merem magam beleélni a babavárásba. Remélem igazad lesz és a második harmadtól minden rendben lesz. Egy kislánynak én is nagyon örülnék, meg persze egy fiúcskának is nagyon! :D
A doki miatt vagyok kissé lelombozódva, de bízom benne, hogy hamarosan megoldódik a probléma.

Szylett
szylett
 
 


Sziasztok!

Nekem is hasonló volt a problémám,vagyis gubancos volt a hormonszintem,alacsony progeszteron,magas tesztoszteron.Azt mondták hogy policisztás ováriumom van amire ég 3*1 mercformint is szedettek,ja és kisérő mondatként csatolták hogy felejtsem el a gyermekáldást, mert spontán uton nem lesz baba.. :cry: Ekkor már kb másfél hónapos terhes voltam.. :lol:

Én már nem tudom mit higgyek el és mit ne..Azért nagyon féltem az elején hogy a gyógyszerek nehogy valami bajt csináljanak,de szerencsére minden leletem negativ..Már csak a lelkemet kell megnyugtatni,de ezt csaka szülés után tehetem ha már láttam hogy egészséges a kislányom..

Judit
vmogyi
 
 


szylett, vmogyi:
ne aggódjatok, nekem összesen 9 inszeminációm volt, Annánk az utolsó, hatodik lehetőségre sikerült. És gyönyörű baba, pedig annyi hormont, bogyót, szurit kaptam, hogy Dunát lehetne rekeszteni vele. Aztán jött a vérzés, pajzsmirigy, aszthma, terhességi diabétesz....
Szóval higgyétek el, nagyon kis strapabírók azok a gyerkőcök, és minden rendben lesz!

saara: köszi neked is a homeos tanácsot, amit az aranyeremre szedtem bogyót, az nagyon jó volt,remélem ez is használ majd! Ha ne 15-öset vegyek, akkor milyet?
Most jutott eszembe, hogy van homeos katalógusom, meg is nézem!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes

Csak az 5CH jó a tejserkentésre, a többi nem!!!!! ez Boironos készítmény.

Ami még jó a az Alfa alfa C12 es, de ez remidiás bogyó (lucerna csira), ez minden szopi elött 5 bogyo 5 napig és garantált Pamelás cicik lesznek :lol: 8)

De nagyon hasznos még a friss lucernacsira fogyastása is:)

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Kicsit megint eltűntem. Gyors bekukk.

Mágnes, Endy
Gratulálok a babócákhoz!

Mágnes
Drukkolok a tejcsiért! Kitartás, tényleg jók a homeos bogyók.

Kicsit magunkról:
Nagyon el vagyok keseredve. Már egy ideje itt bömbölök.
Párom már azt mondta inkább írjak nektek, mert már Ő nem bír elviselni így. Teljesen magam alatt vagyok.
Ma megjött a mensim. Ricsi nem akar szopizni. Hiába próbálom 2 óránként etetni,csak pár percig eszik, de van amikor nem is akar enni. Fujjog, és sokat sír nyűglődik. Fogalmam sincs mit csináljak.

Párom már azt mondta, hogy Ő meg csinál egy olyan topikot, aminek az a neve, hogy " Kitaposott lelkű szegény, szerencsétlen férjek topikja." :roll: :oops:

Nagyon bízom benne, hogy ez most csak múló állapot, és hamarosan minden rendbe jön és Ricsi úgy fog szopizni, mint előtte. Nagyon remélem. :roll:

Puszi: Évi

KépKép
ranpo
 
 


Mágnes
Nekem tej ill. elalvás ügyben volt hasonló a problémám, én vettem szoptanítot, ha akarod eladom neked, mert az újnak elég húzós az ára.

Jelentem 2 napja dolgozom, na jó még nem vittem túlzásba, mert hétfőn 1, ma meg 2 órát voltam bent :lol: és mindig rohantam haza.
Tali nekünk is jó lenne a jövő héten, legjobb a szerda vagy a csütörtök.

Elkezdtem Gergőnek tejpépet adni dec. 31-én, de feladtam, mert nem ízlik neki, ezért ha valakinek kellene Humana HA tejpép (bontatlan), vagy Mildibé vegyes gyümölcs (1 adag hiányzik belőle) ízesítésű akkor annak szívesen odaadom a talin ajándékba.

Ez a babanet most annyit szarakodik, már majdnem feladtam :x

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Szia Evi!

Szerintem hivj fel egy szoptatasi tanacsadot (www.lll.hu , ott talasz telcsi szamokat), biztos tudnak segiteni. Ilyenkor allitolag megvaltozik a tej ize, talan ezért nem kell Ricsinek.

Vagy megprobalhatod Jutkat felhivni, ugy rémlik naluk is ez volt, mikor Bence 6 honapos volt.

Kitartas! Sok pozitiv energiat küldök neked!

Pusz: Sara

Ui: Prücsök jol eltüntél :(
Timi mar dolgozol?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Szia Szylett! Üdv itt!
Gratula a pocaklakódhoz, a dokidat sajnálom hogy így jártál.
És mész utána, vagy keresel másik dokit a klinikán.
Mert ha a klinikán keresel másikat akkor tudom neked ajánlani Gimes dr-t, neki a szakterülete a meddőség (minden féle).

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?