Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mindenkinek kívánunk békés boldog karácsonyt és jó egészséget! :D

Puszi: Évi és Ricsi

KépKép
ranpo
 
 


Kép

Kép

Évi és Ricsi babó

KépKép
ranpo
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Karacsonyt Kivanunk Mindenkinek!

Kép

Balazsnak sok-sok gyogymanot és reméljük azért Neki is szép karacsonya lesz :) !

Endy, remélem mar harmasban ünnepeltek!

Magnes, drukkolok és légyszi küldj sms-t valakinek, ha vannak hirek :)!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 

 
 

Békés Boldog Karácsonyt Mindannyiotóknak!!!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Boldog Karácsonyt kívánunk mi is mindenkinek!!!

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok!

Köszöntelek titeket karácsony első napján!

Nálunk nagy öröm volt este,nagyon örültek a gyerekek az ajándékoknak. :lol:
Zsoltikám,az én Jon Bon Jovim,kapott egy gitárt.Hát nem semmi amit művel vele,igazi rocker gyerek! :lol:

Remélem mindenkinek csodálatosan telnek az ünnepek!

Endy,
mivel nem jelentkeztél,biztosan babázol már,és sikerült még az ünnepek előtt világra hozni gyermeked.Remélem minden rendben nálatok,és várom a mielőbbi jelentkezésedet!

Pusz
Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Kedves Lányok.

Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok.

Lini

Kép
lini
 
 


Kedves virtualis baratnoim!

Nagyon boldog karacsonyi unnepeket es aldott Uj Evet kivanunk Mindnyajatoknak!

Anita, Laci es a lurkok
panzej
 
 


Sziasztok!


2006.12.20.-ÁN 15:05-KOR MEGSZÜLETETT RITA BABA, 2900G, 50CM-EL.

A szülés nagy élmény volt, bár voltak nehéz pillanatok, de amikor megláttam a kislányunkat, az maga volt a csoda. Apuka nagyon sokat segített, az orvosom nagyon rendes volt és végig a 6 órás vajúdás alatt 10 percenként bejött hozzánk, a szülésznővel együtt, aki szintén nagyon profi volt, és tartotta bennem a leleket.
A kórházról csak jókat tudok mondani, mindenki nagyon kedves és segítőkész volt, a csecsemősök a nővérek és a tejkonyhás néni segítsége is jól jött. Tényleg úgy volt ahogy írtátok anyukák, csak kérdezni kell és segítenek.

24.-én hazaengedtek minket és a Szentestét már hármasban töltöttük itthon. Ez ám a BOLDOG KARÁCSONY! :D :D :D

Rita baba amúgy egy angyal, nem sír nem kiabál, türelmes csendes kis pelenkapusztító, és gyönyörű formás baba.

Felteszek majd róla képeket, de egyenlőre csak enyire futotta az erőmből, és mindjárt etetés... :)
Mindenkinek köszönöm a drukkolást!!!

Mágnes: Most már Ti jöttök! Nagyon szorítok!!!
endy
 
 


Kedves Endy :)


Hatalmas gratula a csöppnyi Rita babához. Sok sok tejcsit, egészséget, boldogságot.

Ez valóban a világ legszebb karácsonyi ajándéka:):):):)

Kép

sok sok puszi

Ági és a fiúk

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Endy, gratulalok én is, nagyon örülök, hogy ilyen szuperul ment minden :D :D :D!
Rita baba nagyon profin idözitette az érkezését, tényleg gyönyörü karacsonyotok lehetett!

Sok boldogsagot és sok tejcsit kivanok!

Ha lesz egy kis idöd és kipihented magad gyere és mesélj még!
Végül ki volt a szülésznötök?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Endy én is gratulálok, sok-sok tejcsit kívánok a kis Ritának. Tényleg nem kaphattatok volna szebb karácsonyi ajándékot!
Pihenjetek sokat, és néha nézz be hozzánk.

Puszi

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Sziasztok

Endy
[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1167134989.47.gif[/img] Hatalmas nagy nagy gratula Rita babához!

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Először is gratula gratula gratula Endy-nek a picurhoz!!! Sok-sok örömöd leld Ritában! És majd írj bővebben hogy mi volt!

Sára: Köszi szépen a szopis segítséget. Vettem homeós bogyeszt és szombat óta szedem is, de nem sok változást látok. Viszont sűrűbben teszem cicire a csöpséget, hátha. Na meg Ő is sűrűbben megéhezik. Most már a reggel kivételével két ciciből eszünk. Nem tudom meddig fogom tudni még húzni.
Ja és lehet összefüggés a kevesebb tejcsi és a között hogy hétvégén megjött a havim? Meg is lepődtem rendesen, mert azt hittem hogy amíg szoptatok addig nem fog... :shock:

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Szia Tündi!

Bizony lehet össefüggés a 2 dolog között. Nekem is azota sokkal kevesebb a tejem, annyi, hogy nalunk 10 honapos volt Vince (és még szoptattam én is, szoval....). 3 honap, nem semmi :shock: !

Szerintem menj el homeos dokihoz! Es tedd mellre gyakrabban a babot. Laktoherbbel is probalkozhatsz. Nekem sajnos nem segit, miota visszaallt a ciklusom. Fura, mert elötte mindig bejött :(.

Sok sikert! és kitartas :)!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Endy! - Hatalmas gratula Rita babóhoz, sok tejcsit és boldogságot kívánunk mi is. Ha lesz már időd akkor tényleg várjuk a szüléstöridet!

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Kedves Endy!

Gratulálok Rita babához! Tényleg gyönyörű karácsonyotok lehetett!
Jó egészséget és sok tejcsit kivánok!

Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Endy
Gratulálok a pici Rita babóhoz! Kívánok nektek jó egészséget és sok-sok tejcsit! :D :D :D
Várjuk a képeket és a sztorit. :wink:

Puszi: Évi

KépKép
ranpo
 
 


Sziasztok!

Endy, mar vartuk nagyon a hirt!! Gratulalok a kisbabadhoz, Isten eltesse sokaig, teljen sok oromotok benne! Varjuk a szulestorit!!

Tobbiek: milyen volt a karacsony? En 24-nek a nagy reszet agyban toltottem.. :? Szerencsere azert estere jobban lettem, es vegul gyonyoru karacsonyunk volt, az elso amit a Lacko ugy igazan elvezett. Tenyleg,a karacsony gyerekek nelkul annyira nem az igazi.. Ilyenkor latjuk csak :D

Jo ejszakat mindenkinek:
P
panzej
 
 


Sziasztok!
Jöttem egy időre elbúcsúzni, ma be kell vonulnom. 3 óta nem alszom egy cseppett sem, azóta csak forgolódok, mindenfélék járnak az agyamban.
Nagyon remélem, hogy nem tartanak bent sokáig, és nemsokára már két részletben jöhetek haza! :D

Endy: nagy gratula a kicsilányhoz, látod csak beelőztél!:)

Drukkoljatok lányok, ha hír van, beküldöm ide apát, és üzenek vele!

Mindenkinek jó pihenést a két ünep között, sok babázással, kismamiknak pedig kitartást (nekem már egyre kevesebb:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Endy: Szívből gratulálok Rita babához! Örülök, hogy jól sikerült a szülés és hogy pozitív élményekkel távoztál a Klinikáról. Kívánom, hogy legyetek nagyon boldogok a Kicsivel és legyen sok tejcsid! Aztán majd ha kissé magatokra találtok, akkor gyere és mesélj nekünk részletesebben, hogy mik történnek Veletek, hogyan zajlott a szülés. Meg természetesen, ha van kérdésed tedd fel bátran, hátha tudunk segíteni.

Igazából most azért néztem be, mert most láttam, hogy ma este 20,10-kor lesz a Viasat3-on az Emberi történetek - Amíg élek szoptatok rész ismétlése. Múltkor akik lemaradtak, azok is meg tudják nézni. Érdemes! :wink:

Gyönyörű volt az első karácsonyunk a kisfiunkkal. Kisember olyan csodálattal nézte a karácsonyfát, hogy majd kiugrott a bőréből. Igaz idén csak kicsi fánk volt, hogy fel tudjuk magasra rakni, de elbűvölték a fények és a csillogás. Ugrált, lihegett, és mondta, hogy ooooh, hoooo, hoooooo. :) Jaaaj, annyira édes volt. Ráadásul Jézuska nagyon bőkezű volt, tele pakolta neki ajándékkal a fa alatt. Igaz a csomagolópapírnak jobban örült, mint maguknak az ajándékoknak.Örömmel tépkedte, csörgette. :)
Karácsonykor 8 hónaposak lettünk, és 26.-ára meghozta a Jézuska a 7. fogacskánkat is. Szerencsére ezt a fogacskát tényleg karácsonyi ajándéknak vehetjük, mert szinte semmit nem éreztünk a jöveteléből. Két hajnali keléssel megúsztunk. Elő is vettük Chamomilla barátnőnket, mert eddig párosával jöttek a fogacskák, szerintem nemsokára nyolcaska is megérkezik, már piroslik a helye.

Remélem gyönyörű karácsonyotok volt Nektek is! Majd meséljetek, meg rakjatok képeket is. Majd ha lesz időm, én is rakok, de most még magunkra kell találni az első apa nélküli napon. :) :wink:

Puszi
Lilla

lilló
 
 


Sziasztok,

Endy
....vagyis nem, inkább Ritának gratulálok, hogy megérkezett közénk a pocakvilágból és remélem egy talin hamarosan találkozunk veletek :)

Nálunk is szuper volt a karácsony, mennyire igaz hogy gyerekkel teljesen más :lol: :lol:
Próbáltuk végigjárni a rokonokat, de hétvégén még lesz egy felvonás. Apa dolgozik, így megint itthon lehetünk kettesben, nyugiban és ma nem megyünk sehová, és Berregő szerintem ennek nagyon örül.

Kaptam pároló edényt, használati utasítást pedig tőletek kérnék :wink: :roll: . Ebben ugye lassabban készül el a kaja, mint ha főzöm? Kb. mennyi időt szánjak a krumplira, céklára?

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek nagyon kellemes karácsonya volt. Sajnos régóta szerettem volna írni nektek, de valahogy nem akart összejönni. Mennyi minden történt...

Endy és Rita
Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok Nektek!

Kép

Mágnes
Neked nagyon szurkolok, igaz ezt most biztos nem tudod olvasni, de gondolatban veled vagyok. :D :D :D

Mi szerencsésen visszaértünk Angliából. A repülőúttal nem volt semmi gond. Az első nap itthon meg tiszta beteg lettem, így a karácsony előtti napokat az ágyban töltöttem.

Örülök, hogy újra itt lehetek köztetek :D

Mindenkinek legyen jó napja!

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Sziasztok!

Hát sajnos semmi nem segített a tejnövelésben, így holnap megyünk védőnénihez és megbeszéljük hogy mi legyen.
Vagy tápot fogunk kapni a tejcsi mellett, vagy pedig elkezdjük a hozzátápit.
Szerintetek melyik a jobb???
Végül is már csak egy hét és 4hónapos lesz.

Most egy kicsit szomorú lettem :(

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Manó!

Szerintem 4 hónaposan már elkezdhetitek a hozzátápit, bár szerintem a védőnéni a tápszert is fel fogja írni még 4 hónaposan, ha nem elég neki a tejcsid. De ez csak az én véleményem, na és minden védőnéni más, a miénk ezt tette.

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Ja és ne légy szomorú!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! az a lényeg, hogy a babó megkapja a neki szükséges vitaminokat vagy így vagy úgy!!!!

Mesa, Luca

Kép
mesa
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk :) !

Tündi, szerintem elöbb tapszerrel probalkozz. A hozzatapit azoknal a babaknal kezdik el 4 honapos kortol, akik mar tapszeresek. Az anyatejesnek még nem érett erre a gyomra.
Megprobalhatsz még felhivni egy szoptatasi tancsadot a la leche ligatol (www.lll.hu). Itt mindig dicsérik öket a lanyok.

Nagyon tragikus a helyzet? Ehes marad Imi? Vagy "csak" az van, hogy mindig 2 cicivel lakik jol? Miota tart ez egyaltalan?

Nem tudom segit-e, de nekem mindig kellett 1 bö hét mig meglett az uj kellö mennyiség, ha valami fejlödési ugrason mentünk at. Igaz, ez a mensim visszatérése elött müködött igy :? .

Moni, nalatok mi a helyzet? Probalkoztatok tapszerrel végül?

Most ennyi, mennem kell jatszani :lol: ...

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Halihóóó! :)

Jelentem a Csóka család is előkerült és nálunk apa most van szabin. :D Nem is tudom mikor volt itthon utoljára 6 napot... szóval most tök happy vagyok.
Blanka nálunk már szombaton elkezdte lebontani az éppen feldíszített fát, aztán otthon a nagyszülőknél az már nem is nagyon érdekelte, annál jobban a csomagolópapír evés. :lol: Szóval tök jól telt a hétvége, semmi rohanás és még pihentünk is.
Reggel óta a függőleges mászást gyakoroljuk + karra gyúrunk: amiben meg lehet kapaszkodni, arra fel akarunk mászni, így pl. a borospalack tartó szekrényre, a kihúzott fiókra stb... :roll: És persze ordítás van, mert se fel, se le nem megy igazán egy ponton túl. Édes pofa. :wink:

Endy, Rita baba,
Nagyon nagy gratuláció nektek! :) Legyen sok örömötök egymásban és az életben és sok tejcsit is kívánunk!

Manó,
Tejcsinövelésben még egy tipp esetleg: http://www.boldogmama.hu/ Úgy emlékszem Anid kipróbálta. Amúgy szerintem is jobb, ha kap tápszert és nem helyből kezditek a hozzátápit.
(Kíváncsi leszek mit mond a védőnő. A barátnőmék Érden 1,5 hónapja tápszeresek, 3,5 hónapos a baba és 3 hónapos korában elkezdték próbálgatni az alma levét. :? De lehet, hogy csak én vagyok túl konzervatív etetési ügyekben...)

Sara,
Kisvakond fan vagy? :P Blanka most kapott Karácsonyra kisvakondos mesekönyvet a nagyitól, mert apukájának az volt a kedvence.

Kérdés: A sütőtököt le lehet fagyasztani sütve? Vagy hogyan tegyem el? Mert apa nem szereti, a női szakasznak meg sok egy egész egyelőre. :)

Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!


Endy és Rita baba. nagyon sok boldogságot kívánok és sok-sok tejcsit.
Írd majd meg léci a szüléstörténetedet.
A húgocskám is napok kérdése és anyai örömök elé néz, na meg a nosztalgia.


Manó!

Nekünk 4 hónaposan azt mondta a védőnő, ha kevés a tejcsi akkor gyümölccsel, ill. főzelékkel próbálkozzunk. Tápszert nem javasolta.

Az a biztos, ha a védőnővel beszélsz. Lehet, hogy csak átmeneti állapotról van szó.
Mind a két mellből eszik és utána jókat alszik, nyugodt, akkor nincs is olyan nagy gond.

Nálunk is voltak ilyen periódusok és minnél jobban stresszeltem magam annál kevesebb volt a tej. Olyan kis okosak a babák beállítják a kereslet-kínálatot.
Esetleg mellszívóval próbálkoztál már?


Üdvözlet mindenkinek.



Andi

Kép
andusz
 
 


Sziasztok!

Édesek vagytok!
Igazából napközben elvagyunk. Van hogy egy cici is elég van hogy kettő kell. Olyan is hogy két óra múlva éhes és van hogy 4 órán át nem kér enni.
Az este a gond. Ugyanis két cici után is éhes marad. Aztán megy az ordítás amíg nem termelődik újra tejcsi.
Szedem már négy napja a homeos bogyeszt. Plusz mától elkezdtem vedelni a vizet, plusz alkolomentes sört :)
Hát remélem használ valamit.
Ja meg eddig már volt hogy este 10-12 órát kibírt kaja nélkül. Most max 6-ot. Ebből gondolom hogy kevés neki a tejem.

Mondjuk nem csodálom hogy kevés a tejcsim egy 9 kg-os babának!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Szia Manó!


Nem semmi a kis Imi, ha ez megnyugtat a nagylányom hasonló súlyú volt 4 hónaposan és másfél éves koráig szopizott. Egy éves koráig még egy kis milupa tejpépet sem volt hajlandó enni.

Amint írtad változó a tejcsi mennyisége. Esetleg estére adnál az Iminek pótlást?

Nem a reklám helye, de nekem a hohes-c, ill. a gyümölcslevek nagyon bejöttek, mint tejtermelő szerek.

A Laurának csipkebogyó teát szoktam főzni, napi 2,5 dl-t általában 2 dl megiszik belőle. Éjszaka van, hogy csak szomjas.
Nálatok, amikor 6 órát alszik Imi mindig éhes, esetleg csak szomjas?

Ne csodálkozz rajta, hogy ennyire változó a tej mennyisége.
A védőnőnk szerint a gyerekeknek vannak ilyen periódusai, amikor több tejet igényelnek, aztán visszaállnak a 4 óránkénti evésre. Az anya szervezetének kell pár nap, míg beáll a tejmennyiség.

Azt szerettem volna ebből kihámozni, hogy ne idegeskedj, mert az nem használ túlzottan a tejcsinek.

Igyál rengeteget. Egy okos babás könyvben olvastam, hogy napi 16 pohárnyi víz, ill. folyadék szükséges a szoptatás alatt.

Andi

Kép
andusz
 
 


Szia Tündi :)!

Most kaptal 8 féle valaszt :lol: :lol:!

A boldogmama féle kapszula, amit Prücsök irt gyogynövényalapu. Görögszéna mag, benedekfü levél, csalanlevél, édesköménymag (a multhéten szereztem szorolapot a patikaban, onnan tudom :lol:).
Sörböl a malata sör a legjobb ilyenkor (az is alkoholmentes).

A leirtak alapjan lehet, hogy tényleg kevés a tejed pillanatnyilag....
Pihenj sokat, az is szamit és ne sztresszeld magad emiatt... Tudom, könnyü mondani, szörnyü, ha ott ordit a mano éhesen és Te nem tudsz rajta segiteni :(.

Kivancsi vagyok mit javasol a védönötök... Annyi, hogy nem art több szakembertöl is tanacsot kérni, mert sajnos védönöböl is van nagyon *****. Azt hiszem Gabek (?) tudna nyilatkozni. Nekünk meg a dokink a béna :roll:, szoval....

Magnes, remélem minden rendben :)!

Na megyek pakolni :roll:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Ja és Prücsök, igen, nalunk Kisvakond fanklub van. Megvolt az összes dvd + video mielött Vince megszületett volna. Detto a könyvekkel, :lol: sulyos :lol: :oops:!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Kedves Endy!
Gratulálok a kislányodhoz. Kívánom, hogy nagyon sok örömötök legyen "egymásban". Legyen sok tejcsid a kicsi lánynak. És kívánok egészséget az egész családnak.

Manó: Hajszál pontosan az van velünk, ami nálatok. Én karácsonyi ajándéknak kapta a mensit (nem hiányzott). Én ma voltam a rendelőbe és beszéltem a védőnővel a tejről. Ő még nem javasolta a mellétáplálást. Azt mondja, hogy a menstruáció megzavarta egy kicsit a termelődést, és az elmúlt hetekben a gyerkőc azért nem szívta rendesen ki a cicit, mert megváltozott a tej íze a hormonváltozás miatt. És ugye a szervezetem azt hitte, hogy nem kell annyi tej. Nekünk jan. 02-án kell mennünk oltásra. Addig olyan gyakran etetem, ahogy csak kéri Anita. Aztán majd kiderül. hogy mennyire gyarapszik addig. Nálunk is felborult a 3 óránkénti napközbeni evés, és az éjszakát sem alussza át úgy ahogy régen. Iszom a Laktoherb teát (kúraszerűen) és próbálok annyit inni mellé vízből és gyümölcsléből, amennyi belém fér.
Eddig nagyon stresszeltem magam, hogy milyen lesz, ha nem tudok cicit adni neki, de beláttam (főleg apa segített benne), hogy az a lényeg, hogy szépen fejlődjön.
Tehát, ne stresszeld magad, mert az csak árt.

Amúgy az első karácsonyunk nagyon érdekes volt.
A karácsonyfa mindenhol nagyon tetszett Anitának, na meg a szaloncukor. De azt hiszem nekünk nagyobb élmény volt, mint neki. :lol:
Csak ne kellett volna olyan sokat enni mindenhol! :D

Mindenkinek további jó pihenést kívánok.

Kép
educi
 
 


Na, mire végeztem a levéllel, látom kaptál bőven tanácsot. Ha nem gond, én is lopikálok belőle egy-két dolgot.

Edina

Kép
educi
 
 


Sziasztok!

Endynek mi is gratulálunk! És várjuk a képeket Rita babáról!

Sára, köszi a gyógykívánságokat!
Balázs még most is hasmenéses, de legalább tegnap óta nincs láza. Ma már evett is pár falatot. Hát, ezt a karácsonyt nem kívánom senkinek!

Manó, szerintem ne legyél kétségbe esve, ha egy kicsit pótolni kell. Nekem nagyon sok barátnőm volt hasonló cipőben, hogy estére elfogyott az anyatej és adtak tápot. Egyik gyerek se szopizott e miatt kevesebbet (sőt mind egyéves koráig szopott), de legalább nem voltak este éhesek és szépen átaludták az éjszakát. Szerintem a rendes kajci bevezetése még nagyon korai, ráadásul gondold el, hogy azt lassan célszerű bevezetni. Én pl. 1-2 kikanálnyi almalével kezdtem és 1 hónap alatt jutottunk el odáig, hogy 20-30 miliket evett. Ezt meg nektek most kevés lenne.
Szóval akkor már inkább a tápi, abban minden benne van, amire szüksége van. Ha viszont nagyon viszolyogsz a táptól esetleg szerezhetnél anyatejet. Ismerettségi körben nincs olyan anyuka, ahol felesleg van?
emma8
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon raérek :) Apa ma (is) dolgozik :(.

Gabek, a parolo edényben pont, h gyorsabban fö meg a kaja. Kis darabokra kell vagni a zöldséget, ha olyan (krumpli, cékla). Es az a lényeg, hogy minél kevesebb ideig fözd a kajat, mert ugy marad meg benne a lényeg.
Tegnap kelkaposztat csinaltam igy (levelekre szétszedve), kb 3 perc volt.
Ugyanugy, mint a sima fözésnél meg kell szurni az adott zöldséget késsel (hogy lasd, h allsz, most ujat mondtam mi? :lol: ) és idöben levenni a tüzröl. Csak vigyazz, mert nagyon forro göz jön ki az edényböl. En személy szerint nem banom, ha kicsit ropogos marad, utana egy kicsit (tényleg kicsit!) megparolom olajban, füszerek, stb. aztan helo.
Ha Gergönek fözöl benne akkor sem kell szétfözni a dolgokat, mert a turmixgép mindent megold, darabos sem marad :wink:!
En nagyon megszerettem ezt a edényt, sok mindent abban fözök, hamar bele lehet jönni.
Ja és nem jo, ha az aljan tul sok viz van és belelog a lyukacsos rész. De gondolom ezt is tudod.

Moni, begépelek neked egy listat az egyik könyvemböl! A tejnél ugye altalaban a kalciumbevitel a lényeg. Megmondom öszintén, nagyon meglepö dolgokat olvastam mostanaban erröl az egészröl. Diohéjban: nem olyan egészséges a tej, mint hisszük, sok mas ételben is van kalcium. Több is, mint a tejben.
(most biztos total hülyének néztek, de nem én talaltam ki, ezt igazi orvosok irjak igazi könyvekben :) ). Ja és afrikaban meg azsiaban nem isznak tejet és még sincs naluk gond ebböl. Csontritkulasban is szarabbul allunk, mint ök (ez altalaban érvényes azokra az orszagokra, ahol töménytelen tejmennyiségeket fogyasztanak :shock: ). Nagyon megdöbbentö nekem ez az egész, mert eddig azt gondoltam, hogy a tej szinte az egyetlen kalciumforras.
Szoval itt van, h hany mg kalcium van az adott ételekben (100 grammban).

Sajt: 600 :(; Csicseriborso: 149
Mustar: 500; Tojassargaja :(: 140
Kaposztafélék (föleg brokkoli): 349
Szardinia: 330; Fehér (szaraz) bab: 137
Mandula: 254; Tehéntej: 125
Mogyoro: 200; Bors: 120
Petrezselyem: 200; Zöld oliva: 100
Aszalt füge: 170; (ét)csoki :): 100
Ruccola: 150; Spenot: 81

A doki azt irja, h az összes gyümölcsben van kalcium.

Olyan asvanyvizet kell valasztani, aminek magas a kalciumtartalma.

Sok olyan étel van, amit Sanyika még nem ehet talan + borsot meg mustart sem lehet kilo szamra enni mondjuk :lol:!

A szezammag nincs benne, de abban is rengeteg a kalcium, azt szerintem mar adhatsz Sanyikanak. A lény, h elötte meg kell picit piritani, h ne legyen keserü és utana le kell daralni különben nem ér semmit (kikakilja a magot).

A tojas jo D vitamin forras. De ezt amugyis szedtek, nem?

Ha kevés a tejed egy éves koraig potolhatod tapszerrel utana meg ehet mindent (és folytathatod a tapszert is).

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Endy,
gratulálok a kis Rita érkezéséhez!Ezekszerint volt hatása a ricinusnak! :lol: :lol: :wink: Akkor a Rita baba egy napon született Hanna babámmal! :lol:
Jó egészséget és sok tejcsit,valamint boldogságot kívánok.Sok sikert az anyaszerep elsajátításához. :roll:

Mágnes,
igaz ezt már nem tudod olvasni,hisz befeküdtél,de lélekben veled vagyunk.Remélem nemsokára nálatok is bővül a család!Várjuk a párod jelentkezését az örömhírről! :lol: Szorítunk nektek!

Nálunk is nagyon tetszik a karácsonyfa Hannának.Szedi le a díszeket :shock: mi meg pakoljuk vissza! :roll: A csomagolópapír nálunk is bejött! :roll:
Sajnos még nem teljesen gyógyult meg,még náthás,de már biztos,hogy az orrmandulája okozza ezt a sok bajt!
Nálunk is szabin van apa,de sajnos ma be kellett mennie,mert a kolléganője lebetegedett :cry:.Úgyhogy ma egyedül nyomom az ipart a 6 gyerekkel! :shock:

Kellemes napot mindenkinek!

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sára, én is hallottam erről a tej dologról. Én nem is iszom tejet egyáltalán gyerekkorom óta és nincs ebből semmi gondom. Sőt. Én is azt hallottam, hogy a legtöbb embernek inkább árt, mint használ a tej. Balázska sem kap, és nem is tervezem, hogy adok neki. A kakaóját rizstejből vagy tápszerből csinálom (ez utóbbit azóta, mióta nagyon keveset eszik, és így legalább a reggel kakóval megvan egy étkezés).
emma8
 
 


Sziasztok,

Saara
Köszi a tanácsot, azt tényleg nem gondoltam volna, hogy a párolós edényben hamarabb fő meg az étel :-)
Mi a jó, ha mennyi víz van benne, pl. hány centivel legyen a vízfelszín a lyukacsos réteg alatt?
Múltkor írtál valamit, csak a lényeget felejtettem el, hogy az alumínium edény az a jó, vagy az a rossz? :oops:
Akkor most szerinted nem jó a tej? Én bakker elég sokat iszom, sőt a terhesség alatt napi 2 litert is lezúztam :roll:

Lilló
Kösz a tegnap esti program pontos behatárolását a Viasat 3-on, így nem maradtam le róla, és eléggé megdöbbentett, szerintem voltak benne durva dolgok, pl. apuka is beszáll a szopásba, ha a gyerekek ezt látják vajon mit gondolhatnak??

Manó
Ne aggódj, ha egy kis tápszert kell adni, van benne egy csomó vitamin, így legalább megkap mindent ami neki kell. Nekem sem volt sokáig tejem, én is kicsit magamba zuhantam, amikor elkezdtük a tápszert, de most már tudom, hogy neki ez jó volt, kínozhattam volna magunkat, de inkább rengeteg infót gyűjtöttem be, tápszeres topikba is elkezdtem írni és ott nagyon sok energiát és pozitív hozzáállást kaptam. Tehát a tápszer jó, ne aggódj emiatt. Először csak napi 1-szer adjál neki pl. este, így nem lesz éhes és te is nagy valószínűséggel hamarabb átalhatod az éjszakát. :) Manapság már nagyon sokféle és jó tápszer létezik, lehet, hogy az első amit a doki felír nem lesz jó a babádnak, akkor nyugodtam kérj másikat, nálunk is ez volt.
Tehát most próbáld meg minél többször mellre tenni, mert lehet, hogy kicsit késik a 3 hós ugrása. Ha ez nem jön be akkor próbálj tejet kérni olyantól akinek van sok. Ha ez sem jön be, akkor marad a tápszer.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Sziasztok!

Gabek, az aluminium NEM jo! Nem jo aluminium edényekben fözni/sütni. Azt hiszem a multkor te kérdezted, hogyan lehet tudni az-e az edény. Altalaban könnyü, vilagos ezüst szinü. Jo esetben ra is van irva :) (de sokszor nem, csak a cimkén mikor megveszem).

A parolos edényben 1-2 centi viz elég. Krumplit még nem föztem benne, de altalaban elég gyorsan megfö minden. Mérni nem mértem melyik gyorsabb, de ugy érzem a parolo edény az.

En is kivagyok ettöl a tej dologtol. Nem hiszem el, h ennyire palira veszik az embereket. A tehéntej savat termel a szervezetünkben és ezt ugy tudja lugosa tenni, hogy elveszi a csontokban levö calciumot :shock:.
A Harvard egyetemen 14 éve folyik egy hosszutavu kutatas, 80 000 részvevöje van (nök) és arra jöttek ra, hogy a nagy tejfogyasztoknak 2 szer annyi esélyük van csonttörésre :shock:
Ez a könyv különbözö tudosokat idéz, szerintük a legnagyobb baj az, hogy azok a kutatatok, tanacsadok és tudosok szabjak ki központilag, mennyi az ajanlott napi kalcium, stb bevitel, akik a tejiparnak dolgoznak!

A homeos könyvemben meg azt irja a szerzö (orvos), hogy a tehéntejet a bociknak talaltak ki. Ha valaki kiegyensulyozottan taplalkozik nincs szüksége tehéntejre.

En tejet mar régota nem iszom, nem nagyon szeretem. Tejtermékeket viszont szoktam. Mostmar azt sem nagyon.

Moni, még annyit akartam, hogy tej, tejföl, tejszin, stb helyett lehet szojatejet, zabtejet meg ilyesmiket adni. Csak szörnyen dragak sajnos. Pl egy nagy pohar szojajoghurt 510 Ft, olé!
Ugy tudom, ha a gyerek tejallergias jogosult vagy emelt csaladi potlékra. Attol függöen, h ez meddig tart jogosult vagy GYES/GYED-re a gyerköc 8 éves koraig. Ezt egy elég tajékozott anyukatol tudom. Kérek töle részletes infot aztan tovabbitom neked is, kivancsi vagyok.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Moni, elfelejtettem: Szojat csak 1 éves kor utan lehet, ugy tudom! Erdemes elöször keveset adni, mert van, aki erre is allergias!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Lehet, hogy az allergia csak 1-2 óráig okoz pöttyöket?
Hétfőn Blanka áfonyás almát kapott (Hipp), mert az volt kéznél és utána náhány óráig pöttyös volt az arca. És ma reggel is pöttyös lett, de amíg sétáltunk elmúlt. :? Most tanácstalan vagyok, mert ma ráadásul nem is evett semmi újat és amit kapott (alma-banán) korábban nem okozott ilyesmit.

Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!

Ne, már hogy a tej nem jó... :shock: Hát ezen most nagyon fennakadtam. Monduk én szüléseg szinte nem is ittam tejet se tejterméket mert laktóz intoleranciám van, volt. Ugyanis a szülés után mérséklődött. De ezek után megfontolom hogy igyak e.

Mi voltunk ma védőnéninél és abban maradtunk hogy várunk még a hozzátápival. És kaptunk HA-2 tápszert. (Az jó?) Így ha este éhes marad, akkor adok Neki tápit.

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a tapasztalatokat.Sokat segítettetek!

Ja és ma reggel leraktam a hátára ébredés után, mert ilyenkor amíg magához tér elvan 0.5-1 órán keresztül. De most elkezdett ordítani. Persze mert a drága visszafordult a hasára és beszorult a rács mellé. :P Visszafordítottam hárta, de nem telt el 10mp megint hason feküdt. Gondoltam akkor úgy hagyom, de az meg nem tetszett neki. Így megint vissza hátra, de a kis sunyi most a másik oldalán forult meg a hasára. Na gondoltam akkor úgy maradsz! :lol:

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Az előbb lemaradt, hogy nem tudjátok hogy hol, és milyen néven lehet malátasört venni?

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Sziasztok!

Manó
a HA 2 jó. Mi használtuk az 1-et is, és most a 2-őt. Nekem az első perctől kezdve elfogadta. Mikor megszületett utána a kórházban is 1-2 nap után azt kapott mert nekem még akkor nem igazán volt tejem.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Tündi, a MOM féle biopiacon lehet kapni. De nem a GYED-es anyukaknak talaltak ki, mert 300 Ft egy 3 decis üveg :shock:.

Masrol nem tudok, érdemes nagyobb aruhazakban érdeklödni talan. Most jobb ötletem nincs, bocs :(!

Prücsök, szerintem minden lehetséges :lol:! Ugy tudom afonyat (meg bogyos gyümölcsöket altalaban) csak 18 hos kortol lehet adni, lehet ez volt a baj :?. Azt ne kérdezd, h miért irjak az üvegre, h 6 (?) honapos kortol adhato... :roll:
Az is lehet, hogy te olyat ettél, ami nem jött be neki....
Nem hasznalsz vmi uj mosoport, öblitöt? Nem tudom hason alszik-e, de a pofija hozzaérhet a lepedöhöz és igy?? :?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Lilló! Gratula a 7. fogacskához! Nekünk még mindig nincs egy darab sem!

Gabek! Nekem is párolóedényt hozott a Jézuska!

Saara! Nagyon szépen köszönöm a listát! Nagyon hasznos és tanulságos!
Te próbáltál már adni Vincének szójatejet? Mennyire jött be neki?
A pénzügyekre én is kiváncsi vagyok, köszi erről is az infót!
Sajnos nem haladunk valami jól az új kajcsinkkal, mert nem akarja megenni Sanyika a szójapépet. Még van valamennyi tejem, úgyhogy nem égető annyira a dolog, de meg kellene szoknia, mert már nincs sok tejcsi. A tápszert még nem próbáltuk, de azt hiszem holnap az következik.

Sanyika továbra is nagyon rosszul alszik, sőt pár napja kimondottan rosszul. Persze most is a fogára gyanakszunk, de még mindig nincs neki egy darab se, szóval kicsit vicces a dolog...

Saara! Mégegyszer köszi!

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Szép jó reggelt!

Már ha valakinek az... :cry:

Tegnap próbáltuk a tápszert, hát mondanom sem kell hogy nem kellett Neki. De az ordítás az ment!Aztán végül elaludt az apja válán, de sajna ez sem tartott sokáig. Reggelig másfél két óránként szó szerint felüvöltött álmából. Kész. Nem tudom mi lehet a baja. Fél egykor sikerült egy kis tejcsit innija. Azon el is aludt, de mikor kivettem a szájából, megint jött az ordítás. A cumi nem kell. Viszont ha a ciciből nem jön tejcsi akkor az sem. :cry:

Rosszban egy kis jó, hogy meglett a vizsgám. De valahogy most ennek se tudok örülni.

Hulla vagyok. Megyek összeszedem magam a padlóról, mert kezdődik a nap.

Tündi
Kép
Kép
_manó
 
 


Halihó!

Tündi: Én azokat olvasgatva, amit írtál azon agyalok, hogy biztos, hogy az a baja Iminek, hogy éhes??? Lehet, hogy egészen más bújik meg a dolgok mögött. Pl. fogacsaka érkezése (Bálintnak 3 hónaposan már jött az első és 3,5 volt mikor kibújt) vagy fáj valamilye, mondjuk a hasa... Csak ötletelek, de érdemes elgondolkodni. Mert ha nem kell neki a tápi sem... lehet felesleges erőltetni, mert jól van lakva, és más bújik meg a dolgok mögött. Nem? Végülis írtad, hogy jó sok kiló. Sajnos sokszor a védőnők rontják el a dolgokat, mert ahelyett, hogy utánamennének a dolgoknak elintézik azzal, hogy adj tápszert és kész. Félre ne érts, nem vagyok tápszer ellenes, és van olyan eset, amikor tényleg az a megoldás, ha a gyerekem egészsége múlna rajta vagy éhsége akkor gondolkodás nélkül odaadnám neki én is a tápszert. Sok gyerek felnőtt rajta és semmi bajuk nem lett. Ha fejsz akkor jön valami a melledből? Szerintem is hívd fel a LLL-t, mert nekem egyszer segítettetek, mikor nagyon el voltam keseredve. Ha gondolod megírom a telefonszámukat priviben. Egyszer kb. Bí 4 hónapos kora körül én is azt hittem, h már nem elégíti ki a tejem, aztán felhívtam őket, megnyugtattak és 6 hónapig csak szopiztunk, a mai napig is 5* szopik egy nap.

Sára: Mi van a kis Járóvincével? Próbálgatja már a kis lábijait gyakran? :)

Prücsök: Azt mondjuk én sem értem, h miért írják rá a bébiételekre, h 4 vagy 6 hótól, mikor olyan zöldség vagy gyümi van benne, amit elvileg nem lehet adni csak jóval később :shock: . Lehet, h az áfonyától volt pötyis Blanka. Mondjuk a bébiételekkel kapcsolatban sok mindent nem értek. Pl. hogy két ugyanolyan kortól adható ugyanazon márkájú bébiétel, az egyiken rajta van, hogy: "gyermeke érdekében nem tartalmaz sót, cukrot", majd a másikon nincs ez a felirat, és ott is van az összetevők között a cucc. Akkor most egyik doboz a gyerek egészségét szolgálja, a másik meg nem, vagy mi van? :)

Tej: én várandósság alatt vedeltem, napi két litert tuti eltüntettem. Most is iszom - immáron mértékkel. Semmi bajunk tőle. Bínek 8 hónapos kora óta adok tejpépet is. Teljesen jól van tőle. Érdekes, hogy mindig kitalálnak valamit. Én igazából már ezekkel a dolgokkal nem foglalkozom, mert ha mindent meghallanék, akkor lassan nem ennék-innék semmit. :)

Emma, jobbulást Balázskának!

Lilla

lilló
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?