Új privát üzeneted érkezett!

Judyt

Tiszta anyja, hát valami tünemény!

Egy képet hiányolok, ahol fülig süteményes, tejszínhabos :-)

Egy kicsi csokika látszik azért!!!! :-)

Kép
judit70
 
 


Vivikét is Isten éltesse sokáig! Nagyon édes!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szecs!

Mizujs a diabetológusnál? Mesélj, ahogy lesz időd!

Kép
judit70
 
 

 
 

Judyt...tényleg le se tagadhatjátok, hogy rokonok vagytok! Tündéri a nagylány :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Most jöttem haza a diabetológustól, sajnos nagyon rossz tapasztalatokkal :(
Még mesélek, de előtte megpróbálok egy normális helyen időpontot egyeztetni.
Babaimado, ha nem gond, akkor priviben lenne néhány kérdésem hozzád a MensMentis-ről (úgy gondoltam, hogy oda mennék diabetológiára)?

Még jövök, csak kicsit lenyugszom :)

KépKép
Kép
szecs
 
 


Itt is vagyok.

Judyt, nagyon jók a képek, mindketten nagyon helyesek vagytok rajtuk!!!
Judit, köszi a kérdést, sajnos keresnem kell egy másik diabetológust, mert ez a doktornő nem tett különbséget a behívott kismamák között, hárman voltunk egyszerre, három teljesen különböző eredménnyel. Nekem lett volna egy csomó kérdésem, mert már amúgy is folytatok egyfajta diétát (a teherbeesés tervezésekor kezdtem és a terhesség alatt is folytattam - kb. 1,5 éve) és mivel emiatt sem cukrot, sem fehér lisztet nem ettem, az eredményem 75g egyszerre történő elfogyasztása után nem biztos, hogy hűen tükrözi a valóságot... De már az első pillanatban kiderült, hogy itt nincsenek egyedi esetek, ha valaki eltér a "normálistól" (mondjuk volt ott kismama 7,6-os eredménnyel is), akkor kezelni kell, mert cukorbeteg. Állítólag olyan nincs, hogy csökkent glükóztolerancia, ja és a többi babánál majd nem kell tesztelni, mert automatikusan terhességi cukorbetegséggel kezelnek majd, az elejétől fogva...
Röviden ennyi, remélem, hogy holnap tudok időpontot szerezni egy másik helyen.

KépKép
Kép
szecs
 
 


Szecs, válaszoltam a prividre.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Köszönöm szépen Babaimado, már olvastam is! Sőt, még egy kérdéssel zaklattalak időközben :D
Holnap mindenképpen kérek időpontot.

KépKép
Kép
szecs
 
 


Köszönöm a többi reakciót is :)
A dokival mostmár vagy szüléskor, vagy ha terminusig nem történik semmi (Samu alapján van esély rá :)), akkor 2 hét múlva találkozom, addig nem mennék el csak azért, hogy beszéljek vele. Ha a második forgatókönyv jön be, akkor meg úgyis meg kell beszélnünk több mindent, majd akkor nyomatékosítom, hogy mit is gondolok a témáról :)
A másik fórumon, ahol szoktam lenni, mostanában csak 4 kilós babák születnek, otthon, kórházban, császár után, így eléggé megerősítve érzem, hogy meg lehet ezt csinálni :)

Szecs, hajrá, keresd meg azt, ami neked a legjobb! Mondjuk az, hogy kinek mi lett a terheléses eredménye, az még az elején nem jelent semmit, egy rosszabb érték után is használhat annyit a diéta, hogy ne kelljen inzulin, és egy relatíve jobb is romolhat később rengeteget, első alkalommal ez még nem látszik. De a többi, amit írtál, az tényleg elszomorító :( Én sem véletlenül menekültem el innen...
danann
 
 


Szecs, jól teszed, ha odébbállsz...ez tényleg futószalag. Az eddigi diétád mindenképpen említésreméltó, főleg ebben a helyzetben!!
Ez a glükózos vizsgálat fajta szerintem úgy általában sántít :? .

Timi, tudsz itt a közelben postát? Úgy tudom a béke téri bezárt.
És még1: a start számlánál előbb a bankba kell menni vagy az önkormányzathoz? Tudom, hogy már beszéltük, csak elfelejtettem, bocsi :oops: .

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley, a Béke téren valahol nyílt vmi ultramodern, de nem tudom, hol.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ripley, nem tudom, hogy mennyire ismered az Uniqa székházat, - tényleg ultramodern, ahogy Babaimado mondta - a Domussal szemben van. Az aljában nemrég nyílt egy Frei kávézó, azt hiszem, pontosan mellette van a posta.

KépKép
Kép
szecs
 
 


Ez a kávézó pontos címe: 1134 Budapest, Róbert Károly krt. 70-74.
Ha nem is pont mellette, de nagyon közel van valahol, az üvegpalota aljában. Rögtön látni fogod.

Képzeljétek, kaptam időpontot diabetológiára jövő keddre :D :D :D

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Szecs, remélem jövő kedden kedvezőbb hírekkel jössz!
Ügyes vagy, hogy nem beletörödsz, hanem mész tovább.

Judit! Vivike már nem sokat evett a tortájából, mert mire odakerültünk, jól megebédelt :lol:

Danann, majd értesíts minket, mielőtt szülni indulsz, hogy izgulhassunk és szorítsunk érted!

Találtam egy nagyon jó zabpelyhes sütireceptet, megosztom veletek:
15 dkg zabpehely
10 dkg liszt
15 dkg puha margarin
10 dkg csoki összevágva
fél kávéskanál szódabikarbóna
10 dkg cukor
csipet só, ízlés szerint őrölt fahéj
1 egész tojás

A hozzávalókat összekeverjük, és nedves kézzel kb. 2cm -es golyókat formázunk belőle, amit tenyérrel szétlapítunk kissé. Kikent tepsibe rakjuk és kb. 20 perc alatt megsütjük. Figyelni kell rá, mert gyorsan megsül!
Ne rakjuk túl sűrűn a tepsibe , mert megdagad!
Egyszerű és gyorsan kész.

No ezt nem azért írtam le, hogy kitoljak a diétázó kismamikkal, mert szerintem lehet a cukrot édesítőszerrel, a lisztet grahamliszttel és a csokit diétás csokival helyettesíteni.

Ripley, elkezdted már a hozzátáplálást?

Babaim., hogy érzed magad? Jó nagy már a pocak?

KépKép
b_judyt
 
 


Köszönöm a postatippet. Megpróbáljuk babakocsival megközelíteni...

Danann, jó látni a sok :) -t a soraidban!

Judyt, igen megy az alma, körte evés, holnaptól kóstolunk krumplit vagy répát :) .

Kép

Kép
ripley
 
 


Judyt, igen, köszi. Ma épp fog-gondjaim vannak, nemsokára megyek a fogorvoshoz. Nem fájdalmas, csak a pénztárcámnak, de annak nagyon. :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babai, júúúúúj :cry: !

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley...az új posta forgóajtós...babakocsival felejtős. Csak kenguruval ajánlják :(

A gyerekkocsis posta a Fiastyúk utcánál van a kerületben... Béke térről 2 megálló a 105-el...ha éppen jön lapos :(

Kicsit szerintem kaotikus, hogy egy csecsemővel mennyire bonyolult postára menni :(

Startszámlánál először bank...aztán önkormányzat mert az ő nyomtatványukra rá kell írni a számlaszámot.

Timi
Kép
vt72
 
 


Babaim... jobbulást a fogadnak!

Timi
Kép
vt72
 
 


Szóval a posta gáz babakocsival! Hát ez szégyen! A TV-BEN IS MUTATTÁK, MILYEN MODERN ÚJ POSTA, A KEREKESSZÉKSEKNEK IS JÓ, ERRE AZT MONDJÁTOK BABAKOCSIVAL NEM LEHET BEMENNI!!??!! :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Szecs! Kitartás, reméljük, hogy sikerrel fogsz járni, és rendesen foglalkoznak majd veled! :-)

Babaimmmmm, mi a baj a fogaddal? Jobbulást!

Kiaaaaaaaaaaaaaaaaaa megy a munka?

Ma végre kisütött a nap! Végre :-) Reméljük a hétvégén jó idő lesz!

Jó hétvégét kívánok nektek!

Kép
judit70
 
 


Hát nem tudom...én felhívtam őket, hogy be tudok-e menni babakocsival...és azt mondták, hogy nem. De ha kerekesszékkel lehet...nem tudom...igazából nem néztem meg. Hátha Ripley majd pontos információkkal szolgál :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Inkább Apára hagyom Zalánt - amikor itthon lesz - és egyedül megyek postai "terepszemlére".

Timi, egyébként hogy vagytok?
Most mi vagyunk kicsit náthásak :( .

Pocakosok, Babai, Szecs, Judit70, Danann, hogy telnek ezek a tavaszi babaváró napjaitok?

Kia, ha be tudsz nézni: megy már a meló?

Kép

Kép
ripley
 
 


VT, NEKM aPUKÁM MESÉLTE, HOGY A TV-BEN LÁTTA, ÉN TŐLE TUDOM.

Ripley:sokat kell pihennem, mert 1 hete nagyon görcsöltem és keményedtem.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Én kocsiból láttam ezt a postát, de tényleg nem rémlik, a hatalmas, akadálymentesített bejárat... Persze nem ez lesz az első dolog, amiről félreinformál minket a TV :roll:
Köszi Ripley, velünk minden ok, leszámítva ezt a diabetológiai bonyodalmat. De ez is megoldódni látszik :D :D :D :D :D Már hatalmasakat rúg a kisasszony, főleg esténként aktív, Apájával van több játékuk, pl. a pocak finom bökdösésére, masszírozására, puszilgatására stb. történő, irányított, egyre erősödő rúgások és bokszolások :lol: Igaz, hogy én érzem egész nap, de nagyon tudok irigykedni, hogy Apa hallja is az apró kézcsapásokat, mocorgásokat :)
Pihenj sokat Babaimado! Ebben a napsütésben nekem még az itthon levés is sokkal könnyebb és élvezetesebb! Én is sokat olvasok ha elfáradok, na meg babaholmikra vadászok a neten!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Ripley....Zsolti már nagyon jól van...1-2 orrszívás van még naponta...de már alig jön valami.
Én is javulok...bár nálam még jelentős a takonykór...de szerintem hétvégén én is meggyógyulok. (Remélem)

Örülök, hogy Zalánnak jó étvágya van...és szereti a gyümölcsöket :)

Timi
Kép
vt72
 
 


És persze Nektek jobbulást és gyors gyógyulást!
Nekünk bejött a papírforma...7-10 napot mondott a doktor néni múlt kedden Zsoltinak :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Ripley

köszi jól telnek a babaváró napok, végre itt a jobb idő, így a hangulatom is sokkal jobb.
Várom már, hogy érezhető legyen a megmozdulása, mocorgása, de még nem nagyon mutatta meg a kis huncut, hogy mit tud. Esténként érzek olyan pici mocorgást, de még nem az igazi.

Milyen az amikor először érezhetően megmozdul? A védőnő is kérdezte, hogy megmozdult-e már, de nem tudtam mit mondani, mert olyan igazit még nem éreztem.

Babaim........ gondolom neked is rugdos, mocorog rendesen a kislányod, hiszen a Szecs-csel közel egyidősök vagytok

Szecs nagyon irigyellek :-)

Kép
judit70
 
 


Judit, eleinte én is este éreztem csak, amikor nyugiban lefeküdtem. Eltelt egy kis idő, amíg ülve, állva is fogtam a jeleit :)
Nálam nagyon gyorsan sűrűsödtek ezek a mocorgások az első egyértelmű jelzés után. Hamarosan te is nagyokat játszol majd vele, meglátod!!!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Igen, nálam is egyre erősebbek a mozgások! Apa is érzi a kezével. Szecs, én már kivadásztam magam a neten és kaptunk is a sógornőmtől, így nagyon sok rucink van. Most jön majd a java: a mosás....
Van-e valami ötlete valakinek a magas hőfok+vasaláson kívül, ami nálam természet, hogy hogy lehet a színes használt cuccokat fertőtleníteni. A fehéreket hypóba akarom első körben beáztatni, de a színeseket mibe? Ecet vagy mi lenen jó?? Nyugodtabb lennék egy kis fertőtlenítőtől, de mit tegyek bele az áztatóba? Olvastam szóbabikarbónáról is, de aztán azt olvastam, az fehérít. :roll: Gondoltam, teszek a vízbe Clarasept foly.szappant, de azt sem merek. Van vmi jól bevált ötlet?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Felháborító, hogy a postára sem lehet bemenni babakocsival. Ennél már csak az ikresek vannak nehezebb helyzetben. Én pont ezért vettem hordozókendőt, csak amikor Vivi 10kg fölé ment, nem tudtam hosszú ideig cipelni.

Terhesen én is sokszor csak feküdtem, és néztem a pocimat, vártam, hogy kidugja vmilyét :D

Gratulálok Zalán étvágyához! :D

Babaim. vigyázz magadra!

KépKép
b_judyt
 
 


Úgy tudom, az ecet is fehérít!

KépKép
b_judyt
 
 


Babaimado, amiket másoktól kaptam, én a színes ruhákhoz való Vanishben áztattam, és a mosáshoz is használtam belőle pluszban. Nekem ez elég megnyugtató, de ezt még kiegészítheted ezzel-azzal.

KépKép
Kép
szecs
 
 


de az csak folttisztító.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hát sajnos nem tudok jobbat én sem! Engem eddig megnyugtatott a dolog, de nyitott vagyok minden új javaslatra.
Lehet, hogy túlmisztifikálom az erejét, mert használom a szőnyeg/függönytisztítóját is, a szappant és a gélt. Pedig nem kapok tőlük %-ot, tényleg :D

KépKép
Kép
szecs
 
 


Hű...én anno csak kimostam a ruhákat amit vettem Zsoltinak. Sőt még nem is mosószerben, hanem csak samponban. Neki máig abban mosom a ruháit...illetve kaptam ajándékba fél kiló mosódiót...néha azzal szoktam.
És én nem vasalok...még a gyereknek sem :oops:

Voltunk védőnéninél...6230 gramm...egy hónap alatt 27 dkg-t hízott. Még szerencse, hogy jókedélyű, kiegyensúlyozott baba...különben már aggódnék, hogy nem hízik. De a védőnéni szerint teljesen normális...hiszen rengeteget mozog már. A földön már képes a hasán teljesen körbe forogni :D

De azért holnaptól mi is elkezdjük az alma-paradicsom-banán kóstolást...kíváncsi leszek, hogy mit szól hozzá az úrfi :)

Timi
Kép
vt72
 
 


A szappan az nagyon jó...anyatejes kakit nekem egyedül az hozza ki a ruhából. De csak frissen :lol:

Timi
Kép
vt72
 
 


Jaj, de cuki lehet ez a hason forgós mutatvány! :lol: :lol: :lol:
Majd mindenképpen számolj be az első találkozásról a gyümölcsökkel/zöldségekkel!

KépKép
Kép
szecs
 
 


Sziasztok!

Még nem szülök :) sőt, egyre biztosabb vagyok benne, hogy túllépjük megint a terminust. Na sebaj :) legalább találkozom a dokival, és beszélek vele.

Szecs, majd mesélj, hogy mi volt a másik diabetológián!

Fertőtlenítés: hát az szerintem is teljesen felesleges :) :oops: Amíg mondjuk nem esett le a köldökcsonkja, addig vasalgattam a bodykat, amik hozzáértek a hasához, meg nem is tudom, talán két hónapig a férjem lelkesen vasalgatta a tetra pelusokat, amiket a feje alá tettünk, de ennyi. Én bízom abba, hogy a mosógép és a mosószer eltávolítja a koszt, öblítőnek pedig egy löttyintés ecetet használok csak, az meg eltávolítja az esetleges mosószermaradványokat a ruhából, és kész. Mi lebomló, ökomosószert használunk, teljesen jó. Babának egyébként sem kellene 'rendes' öblítőt használni, mert az megtapad a ruha szálain, és a kis érzékeny bőrüknek nem biztos, hogy jó.

Anytejes kakira még jó a DMes Gallseife folttisztító szappan, óccsó és az is kiviszi frissen (mi mosható pelenkát használunk, illetve most szünet van Samunál, de ha meglesz kistesó, akkor megint úgyis az lesz mindenkinek, és csak néhány halvány foltunk maradt meg, de az is csak már hozzátáplálós időszakból) Frissen a legtöbb gyümölcsfoltot is kiveszi, a hozzátáplálás elején ez nagyon jól jön :D

Ja, meg akartam mondani: az anyatejnek sokkal nagyobb ám a tápértéke, mint az almának, nem fog hirtelen hízni a gyerek, ha elkezd ezt-azt kóstolgatni az anyatej rovására ;) ha meg ennyit mozog, akkor pláne nem. No para, ha éhes, eszik, Samu 1-1 kilót hízott az első 4 hónapban, aztán hirtelen átállt 20-25 dekára, mert annyit mozgott. Én örültem, mert 4 hósan már 8 kiló volt, fene se akarta, hogy 20 kilós legyen 1 évesen :D de szerintem azóta is normális a súlya :)

Használjátok ki a szép napot!

Lívia
danann
 
 


Sziasztok!

Köszönöm... a munka megyeget...
Bele kell tanulni, mert ezt még soha nem csináltam.. sajnálom is a kollégát, hogy nem tudok neki sokat segíteni... :roll:

Nappal 4 baleset volt, éjjel semmi + egy kis trafi, bírság, feljelentés... :roll:

Judyt
Szépek vagytok!

Ripley
Hatalmas méretek :shock:
Édes nagyfiú :wink:

Szecs
Remélem találsz egy normális dokit!

Babai
A fogdoki és a pénztárca :( ..én 28-án kezdem... nekem hídcsere lesz :(
nem olcsó dolog....

....Timi... anyatejes kaki.... de rég is volt... gyakori jelenség :lol:

Lívia
DRUKK a szüléshez!! :wink:

Levi reggelente sír a bölcsiben... nem akar ottmaradni... néha - ha megyek melózni azt mondja, hogy NE MENJ ANYA :roll:
Az első éjszakát kibírták a fiúk nélkülem - csak egy kis sírás volt, Levi nagyon örült reggel, hogy én ébresztettem...

...és az 59. napon megjött "Piroska" :lol:
...csak volt peteérés valamikor :roll:

A pajzsmirigyemmel a jövőhéten megyek az elős vizsgálatra - ezen a héten nem jött össze :roll:

...még egy kép:
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Első találkozás az almával:
Kép

Kia...kitartás! Nagyon jól áll Levinek a sapek :)

Lívia...Drukkolok, hogy minden úgy legyen, ahogy szeretnéd!

Timi
Kép
vt72
 
 


Kia a 200eFt-os hidam tört el. Megpróbálja a dokim megmenteni. Szülés után viszont 100% ki kell cserélni, addig próbáljuk kibekkelni az időt, ha meg tudja csinálni. Ráadásul egyik vacakolósat, ami a 12. héten begyulladt és többször már volt évekkel ezelőtt műtve is, azt ki kell húzni és beültetni a helyére. Az +100ezer. Azt már nem is említem, hogy évek óta húzzuk, mert beültetni kellene alul egy csomót, ami 1/2 mill.lenen, de nincs rá keret. Ég a fejem évek óta miatta, de nem telik rá... :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Ma ismét éjjel lesz meló...
..tegnap majnem 200 embernek lett felejthetetlen napja... szép fotó készült :lol:

Timi
Nagyon szép fiú! :wink:

Babai
Az enyém 140 eft volt 2004-ben - most azt kell cserélni, de már egy taggal több lesz :roll:
Beültetés.. jó dolog lehet,csak drága... :roll:

Mekkor már a pocak pocakosok?
1-2 kép? (hogy tudjak irigykedni :lol: )

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


danann
 
 


Jaj de jó ezeknek a pocakosoknak!! A babavárás szép napjai...
Azért nekünk, már babázóknak sem rossz :wink: :D

Holnap után nékem is fogászat, és akkor fizetnem is kell az eddigi munkálatokért :roll: .

Kia, kitartást kívánok ezekhez a nehéz napokhoz. A bölcsiben síró gyerekek legtöbb esetben csak addig sírnak amíg Anya a közelben van, utána belevetik magukat a játékba :) ...A melóhelyen pedig te is belevetheted magad :lol: .

Az almának tényleg nincs sok tápértéke, csak bevezetésre jó. Zalánon eddig még nem vettemészre, hogy kevesebbet szopizna a pépes kis ebédke mellett, és az éjszakai evés is megvan még :roll: .

Ez a mosódió tényleg mos? Akkor én is kipróbálom.

Kép

Kép
ripley
 
 


Danann, az ecetet a mosógép öblítőtartójába öntöd? A ruhák nem veszik át az ecetszagot?

Kép

Kép
ripley
 
 


Danann, húúú, mekkora pocak :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Dannan
(irigy-irigy)
Tényleg hatalmas :P

Ripley
...én is belevetem magam a játékba :lol:

Levi is csak addig sír - néha 1-2 percig ott maradok kint... hipp-hopp abbahagyja :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Vt:nagyon cuki babó!!!


Judit, van már hír a magzatvíz mintavételről?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hát igen, nem vicceltem, hogy óriási, és hogy egy klasszikussal éljek: Még nézni is tereh! :D hát még hordani :) De már csak nincs sok hátra...

Ripley, igen, az ecetet az öblítős fakkba teszem, csak úgy löttyintem, van, aki evőkanállal mér, 1-2-3 kanállal, de én nem cicózok :) Kevés ahhoz a nemtomhány liter vízhez, amivel öblít a gép, semminek nem lesz ecet-szaga.
Mosódiónk is volt régebben, a makacsabb foltokra (pl zsírosra) nem elég, arra kell mondjuk külön folttisztító is mosás előtt, de ha nem lesz extra koszos a cucc, akkor jó :) És marha kiadós, egy kilónyival akár fél évig is ki lehet húzni, én most egy barátnőmnek ennyi 2500ért vettem. (D.M.ben ennyiért fél kiló van)
danann
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?