Új privát üzeneted érkezett!

Márti!

Nagyon köszönöm a gyors választ!
Én egyelõre még nem várok babát, szóval egyelõre, mint nõgyógyászt akarom felkeresni, gondolom ennek nincs akadálya.

És hadd gratuláljak a kisfiadhoz, meseszép! Ha a másik csöppség a pocakodban csak fele ilyen bájos, akkor is le fog venni mindenkit a lábáról, ha kibújik, az biztos!

svm
svm
 
 


Sziasztok!

Szerintetek általában emelkedtek mostanában a vizitdíjak? Amikor én meghallottam, hogy a Herczegnek 7-8000 ezerre emelkedett a vizitdíja, azt mondtam, hogy lehet, hogy nekem annyit nem ér meg, és már azon gondolkodtam, hogy megyek máshova, de aztán egy Péterfy-s dokiról is azt hallottam, hogy nála is 7000,- lett egy vizit... 2001-2002-ben általában 5.000,- Ft volt a tendencia ebben a témában, lehetséges, hogy ez évre megemelik?

Pussz:
Beja
beja
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy Kisfaludy dr-nak van-e magánrendelése?
7hetes terhes vagyok és most keresek dokit a MÁV kórházban és õt nagyon ajánlották. Ugye járhatok hozzá az ambuláns rendelésére is és mellette "megfogadhatom" szüléshez? Vagy inkább ne járjak az ambulanciára, keressek magándokit? Segítsetek, légyszi, mert ez az elsõ terhességem+nemrég költözünk Pestre és nem tudom mitévõ legyek.
Köszke: bubu
Névtelen
 

 
 

Márti,
igazad van, az emilem: uopwylff@freemail.hu

Pusz
Alma
Alma
 


bubu,
legfrissebb információim szerint a Kisfalvinak csak magánrendelése van már. Szerintem, ha meg tudod fizetni, keresd meg, és ha szimpatikus, akkor rajta. Kép Sok sikert és kellemes gömbölyödést! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Köszi az infót, Virág és a jókivánságokat is!:-)
MOst próbálom hívni a kórházban, majd megírom az infókat, hátha másnak is segíthetek vele.
KÖszike: bubu
Névtelen
 


Sziasztok!

Alma, küldtem levelet.

SVM, Tidrenczel doki csipogójának a száma: 5129 (ezt kérd a MÁV központtól).
És én is teljes mértékben elégedett vagyok vele (ez lesz az elsõ baba).

Anikó, miért volt annyira szörnyû az elsõ szülésed és kinél (hogy mások is tanulhassanak belõle)?

Maci_2
maci_2
 
 


Skacok!
MOst beszéltem Kisfaludy doktor úrral, és valóban csak magánrendelése van már. Nagyon ari volt, jövõ hét szombatra kaptam idõpontot, már alig várom!!!

Üdv: bubu
Névtelen
 


Bocsesz, Kisfalvi..Hihi..
Névtelen
 


Sokat olvastam már a Tidrenczel dokiról, de még nem találkoztam vele személyesen. Milyen ember, hogy néz ki, hány éves, milyen jellem? (kedves, szigorú, beszédes, s(z)ótlan?
Ha van még több infó, légyszi adjatok róla.

saci
charlottee
 
 


Bubu!

Bocsánat a többiektõl, teljesen off leszek!
Nem szoktál véletlenül ugyanezen a néven az eskuvo.hu-n is beszélgetni?
Csak kiváncsiság, semmi több, olvasom mind a kettõt, és nagyon ismerõs volt a név!
svm
 


Szia Saci,

Tidrenczelrõl találsz az archivban anyagot,egyébként annyit,hogy õt választottam szülészként egy hamarosan jövõ babához. Fiatal 28-30 körüli, kedves, szimpatikus külsejû doki. Én nem bántam meg hogy hozzá járok, bármennyire is fiatal,mert szerintem nem lihegi túl a dolgokat és szakmailag biztosan otthon van a legújabb dolgokban, hiszen mindent frissen tanult nem is olyan régen. szerintem a 'kövületeknek' már nehezebb újabb dolgokhoz alkalmazkodni. Egyébként nincs magárendelése, a kórházban rendel és egyáltalán nem tûnik anyagiasnak. A kórházi rendelés hátránya persze, hogy sokszor éppen mût vagy szülést vezet és elõfordult, hogy várni kellett rá, de egyébként korrekt a megbeszélt idõpontokkal kapcsolatban.
Ha még szeretnél tudni róla többet is szivesen megosztom a tapasztalataimat.
pixi
Névtelen
 


Szia maci 2,

Hogy vagy? most már biztos tudod az amniócentézis eredményét.Ugye nem volt miért aggódni?

curly
Névtelen
 


Szia Virág!

Hozzád fordulok, mint a legnagyobb Kisfalvi "tudóshoz". Olvastam az új infot, miszerint már csak magánrendelése van. Mit jelent ez a gyakorlatban? Nem a kórházban fog a jövõben fogadni, ha mennem kell hozzá? Vagy kifejezetten elõírt tarifa lesz (én eddig is adtam neki, de csak amennyit gondoltam, nem volt elõírva, hogy mennyit). Voltam nála kedden, igaz csak AFP-re adott beutalót, és a legközelebbi idõpontban nem is hozzá kell mennem UH-ra, azt mondta vele legközelebb csak a 24. héten találkozunk, de arra nem adott idõpontot, nem mondott semmit, hogy valami változás lenne.

Köszöi, ha megírod, mi az új helyzet.
Szilvi
szsz
 
 


SVM!
Köszi a dicséretet Ármin nevében is! Kép

Alma! Küldtem mélt!

Saci! A Tidrenczellel kapcsolatos archívokat 2002 márciusától érdemes nézned, ott minden kérdésedre, amit itt feltettél, választ kaphatsz! Ha mégsem, szívesen segítek, ha tudok miben!

Márti
márti
 
 


Szia, Szilvi,
azért tudós nem... Kép Csak nagy a szám. De leírom, amit tudok. Azt jelenti, hogy el kell menni a magánrendelõjébe ÉS elõírt tarifa lesz. Ami a 24-dik heti talit illeti, valószínûleg fel kõne hívnod elõtte idõpontért - a magánrendelõjébe. Áldom a sorsot, hogy korábban lettem terhes. Kép Nem tudnám kifizetni, és vérezne a szívem. (Bár egy Tidrenczel kaliberû félisten esetleg kárpótolhatna, de nem bizti. Kép) Pá:

Virág
Virág (fiore)
 


Szilvi!

Kisfalvinál szültem, mert õ volt az ügyeletes (s nem is fizettem neki semmit). Csak jót tudok róla mondani. Nagyon tetszett a stílusa, a humora. Csak akkor volt mellettem, amikor nagyon kellett, igaz, nem is igényelnék többet, nekem a férjem jelenléte volt a leges-legfontosabb. A következõ gyereknél biztos, hogy fogadott orvosunk lesz, mivel szeretném elkerülni dr Herczeget. Õ vizsgált meg beérkezésünk után, s többet erre nem vágyom...

Nati
Névtelen
 


Márti!
Mail ment! Azt elfelejtettem írni, hogy én jan. végén/febr. elején fogok nála szülni.

Pixi!
Te szültél már nála? Ha nem vagyok indiszkrét, mennyit adsz neki? A mailem uopwylff@freemail.hu, elõre is köszi, ha írsz!

Alma
Alma
 


Alma!
Megint elküldtem neked a mélt, remélem, most már odaér rendben - már kétzer jött vissza, mert elgépeltem a címet Kép Bocs, remélem, most tényleg jó! Kép

Márti
márti
 
 


Márti!
Köszi a türelmes próbálkozást, mindjárt nézem!

Alma
Alma
 


Kedves Virág és Nati!

Köszönöm az infokat Kisfalvi doktorról, most már igazán csak egy dolog érdekel: nem tudjátok-e véletlenül, helyileg hol van a magánrendelõje? Bár lehet, hogy ezt most Bubu tudja a legjobben, mert õ már oda kaphatott idõpontot. Kíváncsi vagyok, nekem mit fog mondani. Én eddig is kvázi magánbeteg voltam, mert nem a Máv-ba tartozunk. Eddig sem a normál rendelési idejében kaptam idõpontot nála, hanem mindig akkor hívott, amikor ügyeletes volt, és a kvázi magán beteg jellegemet erõsíti, hogy mindig fizettem is valamennyit (bár természetesen rám bízta, hogy mennyit). Így engem ez a magánrendelés inkább olyan szempontból érinthet rosszul, hogy azért is választottam a MÁV kórházat, mert nagyon közel van, és ha most valahol a világvégén magánrendel ...
Na jó nem untatlak Titeket az egyén szoc. problémáimmal, a Kisfalviról meggyõztetetek, csak remélem, ez a magánrendelés sem tesz keresztbe.

Köszi mégegyszer.
Szilvi
szsz
 
 


Én a Szentirmaynál szültem májusban és nagyon meg voltam vele elégedve.Nem volt konkrét tarifája a szülésnek ,és a vizsgálat ára sem volt húzós.Szült nála valaki?
Névtelen
 


Sziasztok!

Végre döntöttem: Tidrenczelnél fogok szülni! Tegnap voltam nála (szombaton felhívtam, tegnapra behívott), s nagyon izgultam milyen ember lehet. Nagyon kellemesen csalódtam: kedves, aranyos, fiatal nagy empátia készséggel megáldva, kb. egy órán át foglalkozott velünk s végig nagyon szimpi volt, s szinte mindent megbeszéltünk - viszont anyagiakról egy szó sem esett. Én 3.000,- forintot adtam neki, amit nagyon szépen megköszönt.
Bár ez még csak az elsõ vizit volt, de szerintem nagyon jó választás volt.
Kérdezte, hogy miért õt választottam, mire én azt mondtam, hogy mert több kismama is ajánlotta. Rákérdezett, hogy honnan ismerek én MÁV-os kismamákat, azt is elmondtam neki. Nagyon tetszett neki a dolog, de azért megkérdezte, hogy õ azt is hallotta, hogy ott más doktorokat is ajánlanak és kedvelnek a kismamák, (p.l.: Herczegh) erre kénytelen voltam elmondani, hogy most miért is nem Herczegh dokihoz mentem, akirõl azért elmondtam, hogy 100%-ig meg voltam velel elégedve - ami igaz is. De fent már leírtam, hogy miért is nem hozzá mentem.
Hú na ezt jól körbekerítettem. Kép))

puszi nektek

saci
Névtelen
 


Saci,
ugye mondtam, hogy félisten? Kép

Szilvi,
az a naggggyon rossz hírem van, hogy a Kisfalvi a Várfok utcában rendel asszem. Ami ugyibár nincs közel a MÁV-hoz. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Szia svm!
Valaki visszaélt a nevemmel? :-))Már kb. 1 éve nem voltam az eskuvo.hu-n, de azelõtt sem leveleztem az ottani fórumon.

Szia Szilvi!

Írtam a freemailes címedre, megkaptad? Majd megírom a részleteket!
Üdv: bubu
Névtelen
 


Szisztok!

Tavaly júliusban szültem a MÁV-ban császárral. Az orvosom Petõ Zsolt volt. Ha kiváncsiak vagytok valamire kérdezzetek. Szívesen válaszolok.

Djeszter
djeszter
 
 


Én mind a két babámat a MÁV-ban szültem de csak a másodikat Herczegh dokinál. Azóta is hozzá járok és szeretnék is még nagyon sokáig. Ha kell térden megyek Mekkáig akkor sem cserélném el másik dokira!!! Mellesleg a szülésznö mind a két alkalommal ugyanaz volt, Kunné Irénke akit innen a távolból is imádok mert fantasztikusan jó ember és szakember! Köszönöm neki, hogy két gyönyörü és egészséges gyermekemet a világra segitette!! Üdv: Monroe
Névtelen
 


Curly,

Bocs, hogy nem írtam (évvégi zárás, künyvvizsgálat = bolondokháza).
Az amnio rendben volt. Kiderült, hogy Huncutka kislány.
Viszont az UH-n bélkacs tágulatot láttak, azonnal el is küldtek TORCH szûrésre. 28-án mehetek megint, akkor lesz eredmény és UH. Remélem addigra elmúlik.
Azóta kiderült, hogy cukrom is van. Bár úgy néz ki, hogy diétával karbantartható (bízom benn, hogy a belgyógyász is így gondolja majd csütörtökön).
Veled mi a helyzet?

Maci_2
maci_2
 
 


Szia Maci_2!

Örömmel hallom, hogy mégis jó az eredményed. Azt már kevésbé, hogy más problémák merültek fel. Bár tudom, hogy mindenkinél felmerül valami, én egyenlõre megúsztam. De tudod minden rosszban van valami jó. Most hogy nem olyan jó a cukrod, vigyáznod kell a szénhidrátfogyasztásra, vagyis biztos nem fogsz túl sok plussz kilót felszedni. Kitartás! (egyébként nekünk is kislány lesz, éljen, éljen)
curly
Névtelen
 


Curly,

Gratulálok a kislányhoz! Tudjátok már mi lesz a neve? Nektek hanyadik babátok lesz? Mikorra számították a szülést? Nagyon örülök, hogy nálad minden rendben, Csak így tovább!

A bélkacs tágulatra azt mondta az orvosom, hogy ha 1 hónappal késõbb nézik lehet, hogy már nem is látszik semmi. Szóval bíztat, és én sem aggódom.
A cukorral kapcsolatban úgy néz ki, hogy a reggelinél kell visszafognom magam egy kicsit. Különben ehetek annyit amennyit szoktam (csak oda kell figyelni, hogy mit), mert egyébként sem voltam nagyétkû.

Ha gondolod írhatsz az e-mailemre is, amíg dolgozom (a profilomban megtalálod).

Maci_2
maci_2
 
 


Kedves Lányok!
Végigböngésztem a topikot dr. Mészáros Zoltán után kutatva, de sajnos nem találtam róla semmit. Ha valaki tud róla bármilyen infót nagyon örülnék, ha megosztaná velem!
Köszönöm: Anyó

Lilypie Expecting a baby Ticker
telanyo
 
 


Szia Maci_2!

De jó, hogy minden rendben. Ezek szerint igazából nincs is gond. Szerintem olyan nincs is akiknek semmi baja sincs. Most éppen nekem sem megy úgy a cigánykerék, meg a flick-flack.(ez vicc volt).
Egyébként az elsõ baba lesz, már nagyon várjuk, április 14-re vagyok kiírva, lehet hogy találkozunk a kórházban?
A névvel még bajban vagyunk ugyanis nincs kimondott kedvenc. Egy kikötés van ezzel kapcsolatban, hogy 'R' betû nem lehet benne, mert a párom raccsol és azt mondta úgy nem lehet fegyelmezni, mert kiröhögi a gyerek.
Nem tudod lehet pizsamát felvenni szülés után, hálóing helyett?
Curly
Névtelen
 


Curly!

Ugyan nem engem kérdeztél, de remélem, jó lesz az én válaszom is: senki nem szól bele, hogy mikor mit veszel fel! Kép Szülni is lehet saját ruhában és utána is bármit viselhetsz!

Márti
márti
 
 


Curly!

Csatlakozom Mártihoz. Azt veszel fel szülés után, amit akarsz. Mikor én szültem volt kismama, aki polóban és valami cica naciban volt.

Djeszter
djeszter
 
 


Curly!

De jó! Én meg április 16-ra vagyok kiírva. Akkor tényleg nagy az esélye, hogy találkozunk a kórházban.
Azért kérdeztem, hogy tudjátok-e már a nevét, mert mi sem döntöttünk még. Jelenleg Kriszta és Eszter van a lista elején.
Látom pizsama ügyben már kaptál választ. Én nem tudtam volna, mert nekünk is az elsõ babánk lesz, meg aztán kórháza válogatja.

Tegnap voltam a belgyógyásznál a cukor miatt. Szerencsére azt mondta, hogy egy hét alatt két 7 feletti értékkel (reggeli után) nem kell (még) befeküdnöm, marad a diéta. Másfél hét múlva megyek megint, akkor vérvétel lesz és a pajzsmirigy mûködést is nézik.

(Egyébként ma megyek a dokihoz, tegnap mire végeztem már végzett.)

A viccet értem, de azért ugye nincs semmi komoly baj!?
Üdv,
Maci_2
maci_2
 
 


Mindenkit üdvözlök!

December 20-án megszületett a kislányunk, Laura. Szeretnék mindenkit bátorítani, aki a nagy esemény elött áll, mert maximálisan meg voltam elégedve a kórházi körülményekkel, mind a szülöszobát, mind pedig a szülészetet tekintve.
Az orvosom Dr. Koós-Hutás Piroska, a szülésznöm pedig Józsáné Ani volt, mindkettöjüknek örök hálám, hogy ilyen széppé tették számunkra ezt az élményt, mert ez igazi élmény volt.
Délután fél4-kor ment el a magzatvíz, fél5-kor indultunk a kórházba Szigethalomról. Hatalmas hó volt és csúcsforgalom, de annyira felfoghatatlan volt az egész, hogy végigviccelödtük az utat. A kocsiban indenki jobban izgult nálam, apósom és anyósom fuvaroztak be.
negyed6 körül megkaptam az elökészítést, ekkor még csak 8 perces fájásaim voltak, és nem volt szörnyü egy cseppet sem. A beöntés abszolút nem tragikus, pedig nagyon féltem töle. Amíg a vécén trónoltam, és vártam a hatást, felhívtam a barátnömet is, Ö egy éve szült, és örömmel újságoltam, mi történik, persze ezt is végignevettük. Aztán végre megérkezett a párom, ugyanis munka után akart jönni, de bedöglött az autó, így nagy nehezen megszervezte a fuvart és behoztáka szüleim, akik Tököliek. Szóval a beöntés után CTG, azalatt már 2-3 percenként jöttek a fájások, ez így ment 6-tól 7-ig. Ekkor megvizsgált a doktornö, és mondta, hogy bö két ujjnyira vagyok kitágulva, jöhet az EDA! Ehhez én ragaszkodtam, és cseppet sem bántam meg, mindenkinek szívböl ajánlom, aki esetleg nem tud dönteni. Kb. fél órát vett igénybe, mire mindnnel elkészültek, aztán csendben, félhomályban, rádiót hallgatva vártunk a párommal, mikor jön el a pillanat, amikor nyomhatok. 9-körül már teljesen eltünt a méhszáj, mindenki meg volt döbbenve, milyen gyorsan kitágult. Fél9-kor a párom elment boltot keresni, ami elég nehéz volt, mert nem ismertük a környéket. Szegény azt hitte, viccelnek vele, amikor visszaért, mert azzal fogadták, hogy siessen, mert lemarad a lényegröl. A tolófájásokból egy nagyon enyhe székelési ingert éreztem, de arra elég volt, hogy prímán együtt tudtam müködni az orvossal és a szülésznövel. Azt hiszem a 4. tolófájásra megszületett Laura, rögtön odaadták és ez csodálatos volt. Miki vágta el a köldökzsinórt. Nagyon pici vágásom volt középen, kb. 1,5 cm, ami annyira gyorsan gyógyult, hogy utána végig tudtam ülni rajta. Az EDÁ-nak köszönhetöen a varrást sem éreztem. Ezután a picit megvizsgálták (Apgar: 10/10), becsomagolták, és megkapta a papa, majd nekem kellett a szoptatással próbálkoznom. Nem észleltem, hogy sikerült-e valamit szívnia a picinek, de nagyon erösen próbálkozott.
Saját lábamon mentem el zuhanyozni a történtek után, aztán átgurítottak a szülészetre és elfoglaltam a helyem a kórteremben. Egész éjjel nem aludtam az izgalomtól, pedig fáradt voltam, de minimum 10-szor végigpörgettem az eseményeket, annyira jó élmény volt! Másnap megkaptam picit, és a csecsemös növérek rengeteget segítettek, hogyan kell helyesen szoptatni, fejni. Aznap éjszaka még beadtam a picit a növérekhez, de másnap reggeltöl folyamatosan együtt voltunk a hazautazásig. Elmondhatom, hogy minden negatív élmény az én szorongásomból fakadt, nevezetesen én is aggódtam, hogy nem jól csinálok valamit, amikor a kicsi sírt. A másik tanácsom, hogy a látogatók számát igyekezzetek a minimálisra csökkenteni, mert nekem legalábbis nem volt élmény, hogy a 4 nap alatt kb. 10-en látogattak felváltva a nap minden szakában, és amikor nem a picivel foglalkoztam, szívesen aludtam volna napközben is. Állítólag ezt az elökészítökön elmondták, de oda nem tudtam járni vidékröl. Elöre nem tudtam, hogy ilyen lesz, és nem beszéltem meg a szülökkel, de a következönél másképp fogom szervezni.
A kórház egyetlen hibája, ami kissé megviselt, hogy iszonyatosan fütenek, folyamatosan szakadt rólunk a víz. A végére már megszoktuk, itthon viszont a 22 fokos szobában majdnem megfagytam, és Laurát is nagyon féltettem, mert akkor jöttek a nagy hidegek.
Azóta minden rendben van, január 29-én megyünk 6 hetes kontrollra, és alig várom a tavaszt, hogy kivihessem a kicsit babakocsiban is. 3650 grammal és 55 centivel született, azóta 4080 grammra gyarapodott a súlya. A tejelválasztás beállt az Ö igényeinek megfelelöen, csak az elsö héten a belövelléskor kellet 2-3-szor fejnem. Aki mellszívót akar vásárolni, melegen ajánlom az Avent Isist, ami nagyon drága (14E Ft), de hihetelenül jó is, engem 3-szor mentett meg egy kiadós tejláztól! Késöbb is jó lesz, ha megyünk valahová és nem tudom megoldani a szoptatást, söt, a következö gyermekre is gondolunk már.
Megpróbálom feltenni Laura fotóját a profilomba, reméljük, sikerül.

Minden jót kívánok mindenkinek, és bárkinek kérdése van, szívesen válaszolok emilben is!

Üdvözlettel:

Dorisz
dorisz
 
 


Dorisz: nagyon jó volt olvasni szülési élményedet. Én EDA nélkül szültem fiamat, s a mostani babát is szeretném megúszni fájdalomcsillapító nélkül, de csak azért mert jobban félek az ilyen hátbaszúrós dolgoktól.

Kezd nõni a pocakom!!!! Hurráááá! Kép (14. hét)

Egyébként ki tudja, mikor lesz legközelebb a MÁV-ba szülésfelkészítõ elõadás? És minden ilyen elõkészítõ alkalmával meg lehet nézni a szülõszobát?

Köszi:

Saci
charlottee
 
 


Szia Maci_2!

Tényleg ma voltál a dokinál, én is! Olyan du 2 körül, nem te jöttél véletlenül utánam ultrahangra?

Csajok!

köszi az infót a pizsamáról, megnyugodtam, hogy nem kell egy rakás új hálóinget beszereznem.
Egyébként legközelebb a jövö hónap 2. szerdáján lesz szülésfelkészitõ tanfolyam, 18 órakor kezdõdik a MÁV elõadótermében. Hogy most megmutatják-e a szülõszbát nem tudom.

Curly
Névtelen
 


Szia Dorisz!

Gyönyörû a kisbabád,és nagyon jó érzés, hogy igy jól mentek a dolgok a szülészeten. Reméljük, hogy nekünk is akik még a nagy esemény elõtt állnak hasonló jókban lehet részünk. Jó babázást.
curly
Névtelen
 


Dorisz,
nagyon jó volt olvasni a történetedet, hogy minden jól ment! További sok szépet kívánok Nektek!

Saci,
én már kétszer voltam elõadáson, és mindkétszer csak a 34. hét és afölötti kismamákat engedték be a szülõszobára. Nem tudom, hogy ez az elég nagy létszámnak volt-e köszönhetõ, vagy mindig ezt csinálják. Mindenesetre szerintem érdemes elmenni!

Miszike
miszike
 
 


Dorisz,
Gartulálok Laurához, nagyon szép baba!Kép

Curly,
Én 5 után voltam dokinál. Kár, hogy nem találkoztunk. Nem csinált most UH-t, mert 28-án a SOTE-n úgyis csinálnak (és kb. 2 héttel korábban is volt, szintén a SOTE-n). Igazából csak a cukrommal kapcsolatban beszéltünk. Ja, és adott két listát. Az egyik, hogy milyen papírt kell vinni (házassági vagy apasági). A másik, hogy mit érdemes beszerezni a szülésre (mamának, babának...).
A pizsivel csak arra ügyelj, hogy elöl ki lehessen gombolni szoptatáshoz.
Te voltál már ilyen szülésfelkészitõ tanfolyamon? Én még nem. A legközelebbi február 5-én (vagy 12-én) lesz?

Miszike,
Honnan tudják, hogy éppen hányadik hétben vagyok? Akkor 31 hetesen be sem engednek, vagy ez csak a szülõszobára vonatkozik?

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Én tavaly áprilisban szültem (Herczeghnél) és jártam a felkészítõre. Akkor még mindenkit beengedtek, igaz, nagyon sokan voltunk. A szülésznõm (Kõrös Ottília), megmutatta a szülõszobákat meg a vajúdót, nekem és a páromnak. Igaz, akkor is túl voltam már a 34. héten.

Üdv, merci
Névtelen
 


Én már voltam ugyanúgy kétszer is a szülõszobán ilyen elõadás keretében, de ebbõl csak egyszer voltam babával, másodjára csak úgy elmentem, de nem kérdezték hány hetes vagyok.
Most is szeretnék elmenni, de majd jól kitolom a hasam, ha kell. Kép

Saci
charlottee
 
 


SZiasztok!

Lenne egy ötletem! Kép Most, hogy megint kezd kicsit feléledni a topik, jó lenne, ha aki már szült a MÁV-ban, írna néhány dolgot, amit jobbítani kellene/lehetne a szülõszobán, a terhesgondozáson és a gyerekágyas osztályon! Már régebben volt errõl szó, de aztán valahogy elakadt a kezdeményezés! Szerintem elég sok MÁV-os illetékes olvassa ezt a topikot és szerintem a kevés pénzbe kerülõ vagy akár pénz nélkül megoldható ötleteink nem hullanának a semmibe! Kép Vagy legalábbis én ebben reménykedem! Meg abban, hogy ti is, minél többen benne vagytok abban, hogy ötleteljünk egyet!
Ilyesmikre gondolok (teljesség igénye nélkül)
- jó lenne pelenkázó a szobákba, hogy ne a kocsiba hajolva kelljen pelenkázni
- kéne a fürdõszobákba felmosó-szett, hogy maga után mindenki feltörölhesse fürdés után a padlót
- a csecsemõsöknek is legyen névtáblája (mindnek!)
- a csecsemõsök ne összecigizett kézzel próbálják megmutatni, hogy kell mellre tenni a babát
- legyen minden szobában szoptatós-füzet (LLL-es és/vagy MSZE-s)
- szintén legyen a szobákban írott infó arról, hogy az elsõ négy nap alatt miltyen vizsgálatokon esnek át a babák, mi történik velük az esti fürdetések alkalmával
- stb.

Mielõtt bárki is rossz néven venné a kezdeményezést (bár remélem, nem teszi senki): nagyon szeretttem a MÁV-ban szülni tavaly novemberben, elégedett voltam vele - ugyanakkor léehetne még jobb is! Kép És abszolút érdekem is fûzõdik ahhoz, hogy jobb legyen, mert most várom a második babámat, akit szintén ott szeretnék a világra hozni!

Márti
márti
 
 


Sziasztok!
Nem értem, miért ajnározzátok a Tidrenczel doktort. Nekem nagyon rossz tapasztalatom volt vele. Röviden leirom a történetemet: Decemberben szültem, de sajnos nem a MÁVban, miatta!!! Este 3/4 9kor mentûnk be 8-10 perces fájásokkal a szülöszobára. Sajnos ö volt az ûgyeletes. Elöször a baba szivhangjait vizsgálták, majd az Irén szülésznö hivta a "nagy fehért", aki kb 15 perc múlva meg is érkezett. Csoszogott a klumpájában, vállára vetett köpenyben úgy jött, mint ha Õ lenne az "Isten". Megvizsgált, mondta még zárva a méhszáj. Ezen nagyon csodálkoztam, mert 3 nappal elõtte már 1 ujjnyira nyitva voltam. Amikor ezt mondtam neki, õ erre azt válaszolta, hogy biztosan rosszul vizsgáltak meg, higgyem el, hogy a méhszáj még teljesen zárt és még nagyon sokára fogok szülni. A szülésznö pedig azt bizonygatta, hogy ezek a fájások nem elég erõsek, ezért zárt még a méhszáj. Hazaküldtek azzal, hogy otthon pihenjek. Este 10 felé már 3 percenként voltak fájásaim, hivtuk a mentõket. Õk pedig a hozzánk legközelebbi kórházba, Ujpestre vittek. 10 óra 29 perckor megszületett 3150 grammal Judit kislányunk teljesen egészségesen. (a fényképét megpróbálom feltenni a cimemre). Az esetet megbeszéltem a korábban választott orvosommal, aki szerint is valószinûleg rosszul vizsgált meg, nem lett volna szabad hazaküldenie. A 6 hetes kontrollnál láttam a Tidrenczel doktort a MÁV Ambulanciáján. Ugyanúgy vonult a folyosón vállára vetett köpennyel, le sem nézett senkire. Nagyon beképzelt alak. Csak remélni tudom, hogy a következõ szülésemnél nem õ lesz az ügyeletes.
Bocsi a hosszabb irásért.
Sziasztok: Ildikó
Email cimem: ildikotanyi@freemail.hu
Névtelen
 


Dorisz!

Nagyon jó volt olvasni a szülésed történetét!
Egy részlet viszont meglepett az EDA-val kapcsolatban!
Mikor engem császároztak, akkor a szülés után az EDA miatt még a fejemet sem emelhettem fel, a lábomat pedig nem nagyon tudtam mozgatni, kellett néhány óra, mire elmúlt az érzéstelenítõ hatása.
A látogatókkal kapcsolatban maximálisan egyet értünk!!!
Mi a fûtést úgy oldottuk meg, hogy az esti fürdetés alatt becsuktuk a nõvérfolyosó ajtaját, és a látogató folyosónál lévõ ablakon keresztül engedtünk be friss és hideg levegõt, persze jól betakaróztunk. Ezt délelõtt is megismételtük, így kibírható volt a hõség. A bébik meg nem fáznak meg, mert a csecsemõ-tárolóban állandóan nyitva van az ablak, vagy megy a klíma.

A környéket nem ismerõknek: a Rippl Rónai-Szondi utca sarkán van egy CBA, ez van a legközelebb a kórházhoz. Azaz a kórház, és a rendelõ közti utcán kell bemenni, és ez az elsõ sarkon van bal oldalt.
Még egy apróság: hétvégén a Dózsa György út felõl be lehet menni a parkolóba, persze ha van hely, és hét közben is "meggyõzhetõ" a kapuõr. A baba hazaszállításánál ilyen mocsaras idõszakban talán jobb nem gyalogolni néhány utcát a nyakig érõ hóban. Nem éri meg tiltott helyen megállni, mert szinte azonnal elviszik az autót. Persze ezek egy évvel ezelõtti tapasztalatok!

Curly!

Gondolom már mások is mondták, hogy csak az a pizsama jó, ami gombos, a szoptatás miatt. Nekem, de mondjuk én császáros voltam, praktikusabb volt a hálóing, mert a nadrág felhúzása igen nagy erõfeszítésbe került volna, így bõven elég volt egy bugyit hajolás nélkül "felakrobatizálnom" magamra. Arról nem is beszélve, hogy amikor jöttek megnézni, akkor ott fekve az ágyban felhúztam a hálóingemet, és nem kellett vetkõznöm. És a hálóingben nem látszott a "szeretetcsomagom" a lábam között, mert nekem volt a sebbõl egy katéter kivezetve, elkerülendõ mindenféle gyulladást. De egyébként valóban nem szólnak bele, hogy mit vegyél fel. Ha viszont venni akarsz, ajánlom a kínai boltokat, néhány száz forintért "gyönyörûeket" /brrrr.../ kapni, amikor én szültem, minden harmadik anyuka abban lófrált. És szerintem a pizsama melegebb is, és az osztályon tényleg nagyon meleg van. Persze ez csak az én véleményem, mindenkinek más a tapasztalata!

Egyébként, ha valakinek kérdése van a császármetszésrõl, szívesen válaszolok! Nekem volt egy császárral befejezett szülésem, ami spontánnak indult, és volt egy programozott császármetszésem is. És persze én sem császárra készültem, és sokkolt a szülõszobán a hír, mert SEMMIT sem tudtem róla.

Márti!
Jó az ötlet! És amiket felírtál, azokkal is tökéletesen egyet értek!!!!!
Én például szerettem volna néha tudni, hogy mikor ki dolgozik-ügyel, egy az, hogy nem rossz, ha tudod kivel beszélsz, másik az, hogy nagyon kellemetlen volt úgy beszélni valakirõl, hogy "az a tegnapelõtti délutános szõkehajú... Nem, nem az az alacsony, hanem az a magas..." Persze ezen is sokat segítene a névtábla, még a dokiknál is. Tényleg, ki az a magas hosszúhajú doki???
És nem hiszem, hogy bárki rossz néven venné a javaslataidat, mert ezek az ott dogozók munkáit is nagyban megkönnyítené!

Jó egészséget mindenkinek!
Csi
Névtelen
 


magas hosszúhajú doki = dr. Banczik Zoltán
Névtelen
 


Csi! Köszi! Kép Remélem, mások is betársulnak!

Ildikó! Sajnálom, hogy neked ilyen rossz tapasztalataid voltak a Tidrenczellel Kép és nagyon örülök, hogy végül minden gond nélkül, egészségesen megszületett Judit Kép, ha nem is ott, ahol akartátok! Megnyugtatlak: ha ilyen tapasztalataim lennének róla, én sem akarnám látni sem többet!
Én eddig szerencsére sem hányavetinek, sem gondatlannak, sem nagyképûnek nem láttam Kép! Sõt: az elsõ találkozásunktól mostanáig mindig készségesnek, udvariasnak mutatkozott és a szakmai felkészültségére (már amennyire meg tudom ítélni) is csak jókat mondhatok! Nem gondolom, hogy "isteníteném", az én eddigi benyomásaimat (amik 2001 nyaráig nyúlnak vissza) figyelembe véve az lenne jó, ha minél több doki lenne ilyen!
Gondolom, hogy sem róla, sem a MÁV egyetlen orvosáról sem alakítható ki egyértelmûen "jó" vagy "rossz" kép, nyilván minden páciens a maga szemszögébõl nézi és véleményezi mindet! SZerintem épp azért jó egy ilyen topik, mert le lehet írni a pozitív és negatív tapasztalatokat egyaránt - aztán mindenki választhat közülük ízlése szerint! Nem tudom, a te választott orvosod ki, de szerintem bárki is, róla is megoszlanak a vélemények - mint ahogy énrólam, terólad, bárkirõl! Nem?

Kívánom neked, hogy a következõ szülésed olyan legyen, ott és azzal, ahogy te képzeled! Kép

Márti
márti
 
 


Márti, tavaly novemberben szültél és már ismét várandós vagy?! Ez nem semmi!!!
Tea
Tea
 


Tea! 2001 novemberben! Kép Az már tavalyelõtt volt! KépKépKép Másfél év lesz köztük, az azért nem annyira ritka! Persze, izgulok, hogy hogy bírjuk majd mindkettejük igényeit kielégíteni (és egymásra is idõt szánni), de remélem, minden menni fog!

Márti
márti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?