Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Winchi, Matyinak küldöm a gyógypuszikat!

Betti, beszéld meg Attilával, hogy időben induljon, én kértem Lexit, amikor 2 nap tükörjég volt az utakon, hogy maradjon bent, szót fogadott. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Bár így is kaptam oxitocint, pedig jól és gyorsan tágultam, ma se értem, miért...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Szösz,köszi az infót,mindenképpen megkérdem,mert különben nekem nem lesz utolsó vv.
azon agyaltam,h akár indíthatnám a tgyyást,megkérdem mennyivel jövök ki jobban.

Szinti,hm ,nem tudom,én tudod nem nagyon szeretem ezt a fejben dől el dolgot..persze a poz.hozzáállás sokat számít,de ha minden úgy lenne,akkor mindenkinek minden happy lenne,de sajnos nem így van.
Képeket mutatsz?

Most beindult az uram,szőnyegszegélyt ragaszt,olyan jó készülődni.

lányok ruha ügyben kérdezném,h kell még ilyenkor az overall,v elég a pléd,ha kiviszem majd?emiatt gondolkodom még az 56-os plüss rugikban,mert van minden csak nem tudom mennyire kell melegen öltöztetni.

És tessék írni!!!!!!!!!!!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 

 
 

Nekem van egy meleg overall, mert még a március megtréfálhat azért.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Tünci, kell overall. Szerintem nyugodtan indítsd el a tgyást, nem kapkodják el az utalást. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Én a tgyast csak a szülés napjától akarom indítani. Korábban mondtátok, hogy akkor tovább tart majd.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Elég tanácstalan vagyok, mit adnék a babámra, de Petit októberben (akkor kicsit jobb idő volt) simán egy rugiban, egy meleg pulcsiban, sapiban, és takaróval letakarva hoztuk haza.
Azért kellhet valami melegebb, lehet, hogy lehűl az idő. Legyen kéznél, biztos, ami biztos.

A tgyás mindenképpen ugyanannyi napig tart, de ha táppénzen vagy, akkor valóban praktikusabb a szülés napjától indítani (ha a táppénz magasabb, mint a leendő gyeded)

Én is egy kicsit lélekben császárra készülök megint, szóval nem ártana egy fejmosás. :oops: Az a baj, hogy abban az esetben már tudom, mi vár rám. :oops: A másik meg félelmetesen ismeretlen.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Hanna baba Kép
Fruzsi cicus Kép

pussz

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus, aranyosak nagyon a gyerekek!
Hogy vagytok, jól megy a kettő együtt? Beállt már a napotok?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Tegnap olyan szép idő volt itt, sütött a nap, olyan jó volt sétálni haza a vérvételről.
Eddig tartott.
Délre megyek ctg-re, mire eltotyogok a klinikáig jó latyakos leszek majd.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Jó reggelt!

Szintus de szépek a kiscsajok! Látom Hannát jól tartod, Fruzsi meg micsoda nagylány már :lol:

Tünci szerintem is kell valami vékonyabb puha overall, nekünk is volt puha polárból vékonyan bélelve.

ennyi hiányolnak :lol:

KépKép
winchi
 
 


Jó reggelt!

Hm, nemrég keltem...most kipróbáltam, h későn fekszem és már nem iszom előtte sokáig, de akkor is kell óránként pisilni.hajnalban már tudnéák aludni, de akkor meg már a csípőm nem bírja, most meg kómahegyek.

Jó, akkor nézek egy vékonyabb overarallt,de abból lehet már 62-es ,ugyi?

Szerintem nekem jobb a tgyás, mert a táppénzem csak 60%,de majd kiszámoltatom a csajszival a könyvelésen.Gyedem és tgyás kb ugyanannyi.

Nikuc, nem akarlak elkeseríteni, de megnéztem a vonalzód, osztottam szoroztam..itt Fehérváron nincs sok esélye a term.szülésnek..azt fogják mondani, h 50-50%, aztán mikor odakerülsz tolnak a műtőbe.Túl kevés idő.Amikor bennt voltam azt mondták, esetleg, ha eltelik a két szülés között 3-4 év és nagyon simán megy minden.De ugye a szemlélet ebben az esetben a védekező technika.

Szinti,csudaszépek vagytok, Hannuson annnnyira el vagyok képedve, még azt a húsos pofit!!!:)

Betti ,aztán gyere ám a részletes beszámolóval!!!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Itt Szegeden másfél évet mondanak és lehet szülni. Érdekes, ahány kórház, annyi szokás.

Megpicsogtatott a kanadai jégtáncos csajszi. 3 napja halt meg az anyukája szívrohamba és a 3. helyre korcsolyázta magát a rövid programmal. Szegény úgy sírt a kürje után, de le a kalappal, hogy ezt így végigvitte.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti,ne érts félre ,de pont ezt mondom,h itt is ezt mondják,aztán amikor ott vagy,akkor már nem.
Emlékszel mondtam, h mindenki fél évet mondott a kórházban a szülés után.A barátnőmnek is.Ő 8 én 12 hónap után estünk teherbe,mnidketten megkatuk a magunkét,h :na,tessék,ezért vannak itt......meglesz a 20 hónap és rémüldöznek,h nehogy bajom legyen a vajúdás alatt,h ha elkezdődik vágtassak be...

Én rájöttem ,h javarészt azért nem nézem a téli sportokat,mert nem annyira vagyok képben a szabályokról,úgy meg nem sok értelme van.hja,azt sem tudtam, h a jégtánc és a műkorcsolya két sportág. :oops:
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

Winchi, Matyi manónak:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Betti, ezen én is elpityeregtem volna magam. :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Tünci, jó a 62-es, úgyis picit aláöltözteted. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Matyinak nagyon boldog névnapot kívánunk :D :D :D :D :D Kép
Vendég
 


Én nézem, még a bobot is, a tapasztalat, hogy a végére rájövök a szabályokra. :D
De a korcsolya a lényeg. már csak a csajok vannak, a páros, jégtánc, fiúk megvoltak. Aztán vége is.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Sziasztok Lányok!

Tünci:Szerintem is jó a 62-es overáll ,jó ha van azért 1 ki tudja milyen idő lesz.
Szerintem nekem is császár lesz a második is mert ahogy olvastam az én dokim mindenkinél oxitocint ad és azt nekünk már nem lehet,de majd meglátjuk.
A kisfiúról nem tudsz valamit?

Betti:Mi is tegnap jó nagyot sétáltunk olyan szép idő volt :D pár hét és babakocsival sétálhatsz :wink:

Szinti:Nagyon édesek a lányok :D :D :D :D :D És bizony szép nevet választottunk :wink: Hogy tellnek a napok?
Vendég
 


Beze:Ti hova utaztok?Remélem minden rendbe lesz Lexi szemével.

Nikuc:Egyik topikba láttam ott 2 év van a gyerekek között az első császár a második természetes úton született.
Egy másik csajszinak meg mondta az orvos ha magától megindul akkor megpróbálhatja term. úton még volt pár nap és akkor ivott bábakoktélt és megindult magától.
Vendég
 


Drága vőlegénykénknek boldog névnapot kívánunk! :)

Kép

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Matyinak sok boldogságot kívánok!
Ancsi,de aranyos,szóval Matyi le van már stoppolva? :D

Csajszik húzzatok bele a kistesó projektekbe,h az újfiúk se maradjanak asszony nélkül! :wink:

Lara,Nikuc,ne értsetek félre,nem akarok én senkit rábeszélni,csak tényleg az a tapasztalatom,h a mostani védekező szülészeti álláspont szerint inkább hajlanak az operáció felé.és őszintén én már nem is akarok vállalni semmilyen kockázatot,ami a term.útival lehetne.Inkább kínlódok én a hasi sebbel,ha már így alakult.viszont az is igaz,h a környezetemben,ha kérdik és mondom a császárt,akkor legtöbben úgy reagálnak,h:jaaa,úgy könnyű.... :(

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Köszönjük lányok aranyosak vagytok!!!! :lol:

Jázminnak is Boldog névnapot kívánunk!!! :lol: :lol: :lol:

Mikor bulizunk együtt? :lol:

Még köhögünk, úgyhogy most nem fertőznénk :wink: De a tegnapi száraz köhögésből váltottunk már legalább szakad föl Matyinak és nekem is. Remélem hamar kimászunk belőle. Várom a titkos recepteket ki mit szokott ilyenkor bevetni! :wink:

KépKép
winchi
 
 


tünci: hát igen, lestoppoltuk, bár fiatalabb, és még nem is találkozott vele Dorka személyesen, de a képeken nagyon tetszik neki. :) És van pár közös dolog bennük, ahogy beszélgettünk Winchivel.... :D:D:D:D:D
Rugiból szerintem is kell 56-os. Képzeld, engem rábeszéltek a bababoltban, mikor még pocis voltam, hogy 62-es szettet vegyek, amibe hazahozom. Szépen félre is tettük, és mikor apa behozta, és öltöztették, hát kétszer belefért volna, lógott a lába. Tök égő volt.(Persze apa nem hozott másikat) De még jó, hogy betakartuk így nem látszott, hogy milyen nagy a rugija. Amúgy mikor jöttünk haza, július volt, de max. 15 fok, szél, hideg. Hülye idő volt nagyon.
Azt mondják a császárra, hogy könnyű? Hát nekem nem császár volt, de szerintem nem az. Sőt, én teljesen be voltam sz@rva, nehogy az legyen. Majdnem az lett, a hipertóniám, meg fertőzés miatt, de megúsztam. Nem hiszem, hogy könnyebb lenne, főleg utána a felépülés. Aki azt hiszi az szerintem nincs képbe.
Amúgy tényleg azt látom én is, hogy félnek a dokik mindenféle kockázatot vállalni. Jó, persze babáról és mamáról van szó, de nem gondolom én sem, hogy mindjárt vágni kéne, meg gyorsan sutty, vegyük ki....bár nem vagyok orvos....


szintus: szépek a lánykák nagyon. Hanna baba jókis husiban van, látom jól tartod. Fruzsi is nagyon szép lányka! Puszi nekik!

winchi: tetszik az új vonalzód. :)

lara: jó lenne, ha sikerülne eladni a telket, és a lakást is. Hol vennétek házat? Veszprémben?

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Tünci tojni annak a fejére aki szerint a császár könnyű! :evil: Mondom ezt én aki tényleg könnyen túlélte a császárt, de én nem szerettem volna vak anyuka lenni neked meg aztán végképp megvan az okod a kockázatok elkerülésére!
De van ismerősöm aki direkt olyan dokit keresett aki szépen megcsászározta, hogy egy pillanatig se vajúdjon, mert neki ahoz nem volt kedve, az teljesen indokolatlan császárt viszont én sem értem.

Tünci van itt még egy csomó eladó leány, nem számít majd huszonévesen az az egy-két év korkülömbség :lol:

KépKép
winchi
 
 


Képzeljétek, Dorka sunyiban kinövesztette a felső kisörlő fogait, amik a szemfog mellett vannak. Persze nyűgös volt, és most egyszerre 6 foga jön, de ezek szerint 8 jött. Szegénykém. Két napja vettük észre amikor jól bekukkantottunk a szájába. Valahogy nem gondoltam, hogy ezek jönnek ki, dehát alul is így jártunk, hogy az elülső kettő után jöttek a hátsó nagyonk. Ki érti ezt? De mostmár nem is tudom, hogy potosan hány foga is van....Kb. 11 meg egy párnak a hegye... :):):):)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Csajok, segítsetek nekem ebben:
Éppen konyhabútorokat nézegetünk, úgy néz ki, végre 10 év után sikerült rá pénzt összekaparni, szóval kapok új tűzhelyet, vagyis főzőlapot (gázost szeretnék), meg beépíthető sütőt is (ez elektromos lesz).
A kérdésem: vok-os edényben főzéshez kell a vok égős tűzhely, vagy sima normál gázfőzőlap-on is lehet vok edényt használni?
Lehet hülye vagyok, de nincs még vok-om, de szeretnék majd.
Másik... milyen márkájú sütőket javasoltok? Annyi van, annyi féle, kaptam katalógust, de nem tom mit válasszak... szett-ben szeretném megvenni, meg hozzá páraelszívót és inox-okat nézünk. Vannak nagyon szépek. De nem tudom, hogy kihasználom-e valaha a 8 funkciós sütőt, meg ilyeneket...persze sokat főzök, sütök. Szóval, ötletek, tapasztalatok???

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


vok égős-re azt írja, hogy több lángkörös mit tudom én mi a fene... persze élőben is megnézzük majd jövő pénteken megyünk Médiába, meg ilyesmi helyekre.. (ja, Tünci, ez nem a te munkahelyed?) :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Anyum sima ezer éves gázsütőn használja a wokkot. Abban csinálja a fincsi kínai kajákat.

Voltam ctg-n nagy élmény volt. Csak nagyon megfájdult a hátam. Előtte mondtam a kisfiamnak, hogy ilyenkor mozogni kell, hát nem volt rá panasz.....

Doki mondta, hogy szóljak, ha van valami, de nem kellene még szülni, húzzunk rajta még. Mintha annyira lenne rá hatásom.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Ancsi én teljesen laikus vagyok ezekben az új sütős főzős dolgokban. A vokos rész akkor csak arra használod? Mert akkor szerintem felesleges. Én a legnagyobb lángon szoktam használni a vokot azon is működik.
De nekem nem jött be annyira a vok mint vártam, a tefal serpenyőimet ezerszer többre tartom és abba is lehet kínait főzni, ma is édes-savanyú csirke volt :wink:

KépKép
winchi
 
 


betti: mondogasd csak a pici fiadnak, hogy még maradjon odabent, vagy 3 hétig. :) Most amúgy is hideg van, csak akkor bújjon elő, ha már szép idő lesz, süt a nap, és nagyokat tudtok majd sétálni.
Szóval akkor sima tűzhelyen is működik a vok? :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


winchi: köszi, én is ezen vacilálok, ha csak arra lehet használni azt az egy égőt, akkor csak 3 marad a 4-ből ami normális, és néha még a 4 is kevés....
Meg vannak olyanok, amihez vannak ilyen origami, vagy mi a csoda kiegészítők, meg kőgrill akármi amit lehet hozzá venni. A kőgrillt még megértem, de az az origami izé, az mi lehet? Na, majd azt hiszem kifaggatom az eladókat.
Tefal serpenyők szuperek, én is szeretnék majd egy-kettőt, a palacsintasütőm olyan, de imádom.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 



KépKép
winchi
 
 


Húú,mennyi kérdés..

és Jázmin is most ünnepel?Mert akkor őt is Isten éltesse!!

fogalmam sincs ezekről az új sütőkről sajna,nekem a leghagyományosabb,harmincezres van.De!Ha bemész a MM-ba,akkor igyekezz kifogni az eladók közül Kareszt(nagy mackó),vagy Szilvit(kicsi,hosszú fekete haj,szemüveg).Olyan régen csinálják,kizárt h vmire nem tudnak kimerítő választ adni,nyugodtan lehet őket faggatni,csak ne ebédidőben,mert akkor stressesek.. :lol:

de én is használok vokot sima gázon,de a minőségétől nem vagyok elájulva,az aljáról a bevonat első használatkor leégett,pedig nem is volt olcsó. tefal az szuper!

Betti és semmi fájást még nem mutatott a gép,vagy bármi méhtevékenységet?úgy né ki a dokid tényleg 4-5 kilos babára pályázik.. :lol:

winchi,köhögés..hetek óta kínlódok és SEMMItől se múlik.. :?
tünci28
 
 
 


Sziasztok! Igyekeznek kéne takarítani, míg P. alszik, de muszáj volt gyorsan benéznem. :oops:

Ancsi-Pancsi: Főzőlap témában nem tudok segíteni, nekünk indukciós van. Azon is lehet wokot használni, de kifejezetten olyat, aminek vas magja van. A mi sütőnk Fagor, és nagyon szeretem. Nálunk szempont volt a 3 rétegű üveg (tényleg jó, P. nem égeti meg a kezét, de azért elég meleg), a kihúzható sütősín, hőlégbefúfás (így két dolgot is lehet egyszerre sütni), a grillező funkció, és a könnyű takaríthatóság (ennek leszedhetők az oldaláról a sínek, és lehajtható a grillrácsa). Ezeket kb. ki is használjuk, bár sokkal többet is tudna. Pl. a húshőmérőt még nem használtuk, ezt elvileg bele kéne szúrni a húsba, beállítani, hány fokos legyen (van egy táblázat, melyik husinak mennyi az ideális), és figyel, hogy mindig olyan hőfokon süljön.

Tünci: Nekem azt mondta a doktornő, hogy egy évvel később lehet újra teherbeesni, és akkor mehet a szülés. Ha nem, akkor sem esem kétségbe, de legalább ne programos legyen, hogy kicsit vajúdhassak legalább. Nemrég én is kiakadtam, mert egy fórumon azt tárgyalták, hogy aki császárral szül, az nyámnyila. Valami 40 éves nő osztotta az észt, hogy Ő jól belenevelte a gyerekeibe is ezt. Hát mit ne mondjak... inkább magát minősíti, de azért tényleg rosszul esik az embernek. Én láttam más császáros anyukát, és még szerencsésnek mondhattam magam, és láttam a "simán" szülteket. Szívesen elcseréltem volna velük a (max 1 napos) szülést. Főleg az olyanokkal, akik lenézik a császáros anyukákat. Nekem még ma is érzékeny a hegem, csúnya kelloidos, és ha hirtelen mozdulok itt-ott érzek az izmaimban kis csomókat, amik gondolom nem tökéletesen gyógyultak.

Szintus: Nagyon szépek a lányaid! Milyen kétgyerekes anyukának lenni velük? A nagylányod mit szól a kistesóhoz?

Kép

Kép
nikuc
 
 


ezeket néztem,addigra pont megjön a táppénzem mire lejárnak.csak még előtte megkérdem a sógornőmet h van -e vmi,ami vett,mert múltkor mondta és akkor nem akarom feleslegesen.
http://www.teszvesz.hu/item934086083_at ... erall.html
http://www.teszvesz.hu/item924507051_pu ... ll_62.html
http://www.teszvesz.hu/item935655299_overal_3_6_ho.html
tünci28
 
 
 


Nikuc
,jaj,ezt megértem,h szeretnél vajúdni.Azt hiszem,h túlhordani nem engedik,pont azért mert nem indíthatnak.Dehát ezt előre úgysem tudni.én is mondtam a dokimnak,h kicsit vajúdnék,de csak ingatta a fejét,h inkább ne.én úgy láttam,h minden kismamájával kedves,de komolyan néha azt látom rajta,h tök félt,mert látja,h milyen labilis vagyok..és egyébként a császárosok többsége bizony vajúdik,nem keveset,én Violával egészen a tolófájásokig,míg le nem vált a placenta..akkor meg már életmentés.ezt nem szeretném mégegyszer.
tünci28
 
 
 


Szaisztok!

Matyi manónak boldog névnapot kívánunk!

Császár kontra természetes szülés: Oli császáros volt. Igaz nálam eltelt 4 és fél év. de abszolut azon voltak a dokik és a szülésznő, hogy sima legyen. én nem tudtam volna dönteni. Ugyanugy féltem mindkettőtől. Kérdeztem a felvételnél, hogy van e esélyem a sima szülésre és azt mondták persze elvileg nincs semmi akadálya. De minden a vajudás alatt dől el. Kérdeztem a dokit, hogy számittana e hogy én császárt akarok. azt mondta, hogy a császárnak komoly orvosi indikációi vannak. A fájdalom meg szerintem ugyan olyan volt. Legalábis nekem. Akkor a hasam fájt, most meg a gát. Lehet hogy csak nekem alacsony a fájdalom küszöböm.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Tünci ezek is jól néznek ki, de ha van a családban akkor érdemes először azt felkutatni. Lehet hogy csak 5x adod majd rá :lol:

Kriszti és a két anyává válás között volt külömbség? Vajon más az ember kapcsolata a gyerekével ha természetes úton szüli meg?
Én ilyeneken szoktam gondolkodni, mert a természetes utat nem tudom...

Lotti hogy van? Kell még a sín?

KépKép
winchi
 
 


Ancsi, nekünk electrolux van, én nagyon szeretem, nem volt még vele gond, na, ezt lekopogtam. Grat a fogacskákhoz. :)

Winchi, jobbulást nektek.

Lara, a dokink minden szülésnél adja az oxitocint? Jó tudni...
Alsópáhokra megyünk, a Kolping Hotelbe, már nagyon várjuk.

Betti, szerintem már simán jöhet Attila, ezt úgyis ő dönti el, nem a doki. Sikerült beszélgetnetek?

Tünci, én be volta sz@rva a császártól, örülök, hogy nem volt rá szükség.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze, nem sikerült, a folyosón rohant. Megkérdezte, hogy vagyok, voltam -e vérvételen, kenetet vettünk-e már, jövő hét szerdán menjek ismét szívhangra, meg ne szüljek még.
Majd inkább szombaton a szülésznővel letárgyalom a dolgokat.

Én nem zárkózom el a császártól sem, abban az esetben, ha arra lesz szükség és indokolt, akkor az lesz. Igazából egyiktől sem félek. A lényeg, hogy egészségesen jöjjön ki.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti, értem. Remélem, a szülésznő partner lesz mindenben. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Beze:Te is írtad feljebb hogy kaptál oxitocint pedig szépen haladt minden.Akivel eddig beszéltem és a dokinknál szült ők mind kaptak.Na de majd ha aktuális lesz megkérdezem hogy mit mond.
A lényeg hogy ne legyünk veszélyeztetve és egészséges legyen a baba is én is.
Hú az bizti nagyon szuper lesz :D Megkérdezhetem hogy mennyibe fog kerülni?És hány napra mentek?Én még nem foglaltam le füredet mert közbe kaptunk egy 40 ezres villany elszámolást :x

Ancsi:Nekünk zanussi a gáztűzhely nekem is inox beépíthető.Van egy ismerősünk az euronicsnál és ő ezt a márkát javasolta.
De jó lesz új konyhád :D Már tudod milyet szeretnél?
Á veszprémbe nem tudunk házat venni.Ott szeretnénk ahol Anyuék laknak.
Vendég
 


Megváltozott a vonalzóm :shock:

A két anyává válás között: hát én is féltem, hogy a Lottit jobban fogom szeretni, mert megvolt az az első érintés, hogy a hasamra rakták és ott megnyugodott és felnézett a szemembe. hüp-hüp :), Olivért meg megmutatták pólyában 1 méterről. De aztán nem volt ilyen érzés. Az első ugye az első. A második meg ráadás, ajándék. Első gyerekesként végig izgultam mindent ( szülés után 3 hétig hasmenésem volt). Nem tudtam soha hogy miért sir, hogy jól pelenkáztam be, hogy jól lakott e. Másodiknál már nem változott meg az életünk annyira.

Sinünk még van, holnap megyünk magánba Budára. (képet nem is raktam ) :oops:

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


sziasztok!
hazaértünk!
kocsival voltak bajok, meg legközelebb is megy a szerelőhöz, ha megyünk haza. hengerfej tömítést kell cserélni, mert a kis suzit a párom meghajtotta és sok volt neki.
le van vizsgáztatva, meg van szerelve, a nagyszülők kiZsófizták magukat.
anyóssal megvolt a szokásos sértődős balhé is. :D
ki nem maradhat.
Vendég
 


Matyinak boldog névnapot,
Dorkának gratula a fogacskákhoz!

szerintem mindenki úgy szül, ahogy tud, vagy ahogy muszáj- többnyire.
annak idején én is paráztam nagyon, mert nem bírom a fájdalmat, de akkor is azt mondtam, inkább a fenekemet vágják.
ha meg muszáj, akkor muszáj a császár.

valahogy számítottam arra, hogy a családomban a nők tudnak szülni.
kikérdeztem, nagymamámat, 2 viszonylag könnyű szülés, anyunak is, keresztanyámnak meg az egyik gyereke 2 óra alatt megvolt.
nem aggódtam.
gyorsító oxitocint csak a méhlepénynél adtak. nem kellett.
amikor bementünk, már 3 ujjnyira ki voltam tágulva.
ha több erőm van és nem feküdtem volna, lehet, hogy még gyorsabban is mehetett volna, de így is viszonylag hamar meg lett a ZSófi. a burokrepedéstől számítva 6 óra alatt.

ahugom jövő vasárnapra van kiírva!
amilyen kis vézna volt, mostmár van formája, tök jól néz ki, plusz a hatalmas pocakja.
mert hozzá képest nagy. a kis keresztfiam kb 3 kilósra várható a doki szerint.
voltunk náluk visszafelé jövet.
egy parasztházat újítottak fel Makón, de nagyon gyönyörű.
a hugom férje asztalos meg olyan mindenhez ért típus meg ügyes is mint apukám.
konyhabútort tervezett és készített, tévés szekrényt, festett, falat rakott, átalakított, ajtókat ablakokat is csinált, járólapokat tett le, meg laminált padlót. a végeredmény:
megláttam és közöltem a hugommal, hogy irigy dög vagyok.
nagy szobák, nagy terek, kb 120négyzetméter.
van udvara is.
jó helyre születik a bébijük!
mi ahhoz képest egy ronda putriban lakunk...
Vendég
 


tünci!
tök aranyosak ezek a rucik, amiket felraktál.

hugom annyira kislányt várt, hogy van egy csomó rózsaszín csíkos bodyjuk:D:D:D:D:D
és piros az overál is. :D
Vendég
 


szia Any,jó,hogy megjöttetek! :D

KépKépKép
tünci28
 
 
 


most hagyta abba Kismucim az esti tornát,most aluszkál.

mi volt anyóssal?

hú,de izgi,mindjárt szül a tesód.ilyenkor már biztos mindenki türelmetlen.én annyira tennék már vmiket,de úgy egyeztünk meg a párommal,h egy teljes hetet még pihenek,mostmár bírjak magammal..de napról-napra nehezebb,már minden ébren töltött percet ez tölt ki,h csinálnék már vmit..húú,de hosszú volt ez..

tényleg szépen meg lehet csinálni parasztházakat,főleg,h nagy telek van és nem idióta szomszédok.
tünci28
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?