Új privát üzeneted érkezett!

Dytke - Most olvastam csak a virág meglepit. Reggel sietttem. :lol:

Voltunk az Állatekerti Játszóházban a zenebölcsiben. Hát, az az igazsád, hogy maga a foglalkozás nem vágott földhöz. A tatai jobban tetszett. A játszóház viszont elképesztő. Szabi imádta! Szerintem simán ellett volna ott egész nap. Nagyon élvezte.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Zsófi simán leszokott az ujjszopásról 20 hónaposan, szerintem ez is gyerekfüggő.

Zsófi alvása: ő 3 hónaposan aludta át először az éjszakát (szegénykém lehet, hogy átaludta volna hamarabb is, de én mindig felkeltettem este 10-kor megetetni, hogy meglegyen a napi öt étkezés. Egyszer elfelejtettem, így este nyolctól reggel hétig aludt, és onnantól kezdve csak négyszer evett egy nap.), kb öt, öt és fél hónapos koráig. Akkor elkezdett fájni a foga, és azóta nem alszik olyan jól. A foga miatt sűrűn ébredt, aztán ébredt csak úgy is, aztán iszonyatosan korán kelt (3/4 5-kor, meg ilyenek), most legkésőbb 21:30-kor lefektetjük, és 6-7 fele kel. Ma épp hatkor :roll: Most éjjel nem ébredt fel egyszer sem, de van, hogy ébred inni, pisilni, stb.

Fruzsi meg egy angyal. Ő este nyolckor eszik, aztán kb ahogy Zsófit lefektetjük, őt is letesszük aludni, és ő nyolcig alszik. Aludna ő tovább is, amikor nem keltem fel, akkor fél tízig alszik, de Zsófi miatt muszáj felkeltenem, mert ha kivárjuk, míg magától ébred, nem jutunk el délelőtt sehova :roll:
Vendég
 


veronika, egy szobában alszol Pálmival? Róza is nagyon sokszor ébredt korábban. Most egy ideje újra csak 6 körül. Átköltöztem a "szülői hálóba", az szerintem segített abban, hogy ne halljak meg minden nyöszörgést, ami aztán magától is megoldódott, de én felébredtem rá. Mondjuk Rózának nincs cumija, cumis babáknál ez lehet másként működik, ha az a gond, hogy kiesett a cumi. Én tényleg csak bíztatni tudlak, Róza hónapokig nagyon rosszul aludt, most meg már nem lehet rá panaszom, csak akkor rosszabb ha foga jön vagy ha beteg.

Amúgy, még mindig beteg a kis bogárka, már két hete, így ma felkerestük a doktornénit de nem látott semmi aggasztó jelet. Aztán itthon jól beebédelt, letettem aludni, remélem alszik vagy két órát, én meg kiélvezem az esős idő nyújtotta előnyöket, úgy mint fotelban olvasgatás, kávézgatva. A házimunkára igyekszem nem gondolni, főznöm meg ma nem kell :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 

 
 

Szalamandra,
még mindig húzódik a betegség? 2 hete??? Húú :(

Külön szobában alszik Pálmi, mert mikor hazahoztuk a kórházból úgy nyüzsgött, szuszogott, mocorgott, hogy nem tudtunk tőle aludni :) Így aztán már 1-2 hetes kora óta külön alszik. Igen, van néha, hogy 1 sírás után nincs több és akkor fel sem kelek, de ha már 2-3 sírás van egymás után, akkor igen...

Susy,
egyébként vissza tudja tenni a cumit a szájába a kezével ébren, csak nem kezdi el keresgélni az ágyban ha kiesett éjjel a sötétben. Egyébként nem arra ébred fel, hogy kiesik, mert az szinte rögtön kiesik amikor elalszik, így keveset van a szájában. Csak azzal alszik el/vissza.

Susy, nemrég eszembe jutott mikor írtad, hogy Kristóf kipakolt a mosógépből... na mi is eljutottunk ide :) Feláll a mosógéphez és pakolja ki a földre a dolgokat :) Nagyon cuki ahogy dolgozik :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan tudok írni...

Suzy - Gratulálok én is nektek nagyon jó hír! Remélem minden rendben lessz és a másodnévnapomra jővőre lessz egy pici babátok. :wink:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=https://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


veronika, még a világító cumi jutott eszembe :) Azt könnyebben megtalálja Pálmi, meg te is. Persze lehet hogy így is azt használtok... :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Panndi!

Készülünk ám! Szendvicshegyek lesznek és természetesen kamillavirágos torta! :lol: Épp gondoltam is Rátok! Úúúúgy várom, mit szól majd az ajándékához! Hozom majd a képeket!


Susy!

Ugye azért nem hánysz? Én ilyen hamar rosszul csak kamillánál voltam ám! :wink:
Bár valószínűleg ez sem jelent semmit. én eddig minden terhességem első harmadát végighánytam, ha lány, ha fiú volt a pocakban. Most meg megúsztam némi délutáni szolid kis hányingerrel,gyomorégéssel. Most ebből mondja meg valaki, milyen nemű gyerekem lesz? :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Susy, Jaj de jó!!!! :D :D :D
NAGYON NAGYON GRATULÁLOK!!! Problémamentes babaárást kívánok!!! :D :D :D :D

anitapo20
 
 


Zsófinak és Kamillának nagyon boldog szülinapot kívánok!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Köszönjük szépen, aranyos vagy :)
Vendég
 


Boldog születésnapot a két kis ünnepeltnek!

Márti
Nem hánytam még egyszer sem, de már nem sok kellett párszor. Gondoltam is rád, gondolom nagy könnyebbség neked, hogy most ezzel nem kell küzdened.
A savanyúságot kívánom rettentően naponta egy üveg savanyú (legyen az bármi) lecsúszik, aztán meg fáj tőle a gyomrom, mert magába eszem.
Még mindig nem nagyon bírom felfogni, apa nagyon boldog, már gyúr a lánynevekre, nekem 21 tetszik. :lol:
Az új konyhám jövő héten lesz kész, onnan meg ki akarnak engem kímélni, nem akarják hagyni, hogy pakoljak, meg takarítsak, de milyen már az, azt se fogom tudni mi hol van, nem vagyok én ilyen mimóza. :?

Kép
Kép
susytunder
 
 


susy, csak óvatosan! inkább legyél mimóza, amúgy meg hadd kényeztessenek :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Panndi, Márti!
Mi is boldog szülinapot kívánunk a két kis Virágszálnak!

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Nagyon boldog szülinapot kívánunk Kamillának és Zsófinak!
Szeretnénk látni képeket szülinapi tortáról és a szép kis ünnepeltekről! :D :D

Kép
ugabesz
 
 


Sziasztok!

Kamillának és Zsófinak boldog szülinapot kívánunk mi is!
Dytke neked meg utólag boldog névnapot!

Látom minden gyerek hogy nő... és milyen szépek!
Én még mindig nem tudok képet rakni sehogy se jönn össze... :cry:

Tényleg visszatérve a kukac huzogatáshoz. Én a kezdetek óta huzogattam neki (nem sok sikerrel) vagyis eleinte kb 2-3 hetes koráig szépen jött lefelé és aztán egyik napról a másikra egy egész nagy résen letapadt neki és azóta se jönn lejebb. :? Aztán még akkor kicsi korába egy kicsi fehér kosz pötty ragadt alá és 3 hete szombaton a du-i alvásból ébredve iszonyú sírására rohantam és láttam mikor megnéztem, hogy begyuladt neki azon a részen így rohantunk vele az ügyeletre... Érzéstelenítő spray és megpiszkálták neki ott egy vékony valamivel, de nem húzzták lejebb csak kiöbliteté betadinnal és kamillával kellet törölgetnem neki, de már hejrejött. És sajnos megint visszatapadt... :( :?
Alexander egyébként nem nagyon szopzza az újját talán 1 hónapig csinálta vagy még addig se fél éves kora körül. De most aggodom mert rájött hogy tud enni kézzel és mindent a szájába vessz. :( nem tudom mit tehetnék, mert eddig ilyet egyáltalán nem csinált igyekszem rászólni, hogy ne de csak röhög rajtam. :?
Ő sem alussza végig az éjjszakát és csak cicin alszik el. Napközben meg nem is mindig tudom altatni... :cry:

Egyébként lehet nálunk is lessz kistesó, de nem lepödöm meg akkor se ha nem mert Alexander is több év után jött össze, mondjuk olyan peteérésem mint most eléggé ritkán van és mondtam a páromnak is, hogy döntse el mit akar, mert én nem megyek aburtuszra ha úgy alakul!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=https://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Tényleg Wertzuz nagyon eltünt... Még a végén kiderül, hogy már megvan a pici fia :wink:

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=https://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Márti, Panndi- boldog szülinapot a lányoknak

Liliommanó- a kukac problémával kapcsolatban 1 éves korig semmit nem kell tenni , egy éves kor után este a fürdésnél egy picit meg kell húzni de óvatosan mert könnyen berepedhet a bőr és akkor begyulladhat.

Veronika- Kristófot mi 7 hónaposan tettük át a saját szobájába. Addig én is ezt csináltam mint te hogy ha felébredt cumi be aztán aludt simán tovább. Most hogy messzebb van tőlem így lustább vagyok felkelni így mindig várok és csak akkor megyek át beadni a cumit ha már esetleg a nagylányom alvását zavarná. Az esetek 90%ban egyáltalán nem kell átmennem, pár nyöszi és alszik tovább. Kicsit várj szerintem ne ugorj első sírásra.

Kép

Kép
tüni75
 
 


Sziasztok! Még gyorsan belesek, és megyek aludni!
Nem volt netünk sokáig, mert elköltöztünk, és eltartott egy ideig a bevezetés, meg volt munka itt bőven... még így is csak épphogy lakható a ház. :)
Mire jövök vissza??? Susy: Gratulálok Neked!!!

Kép

Kép
nikuc
 
 


KÖszi a köszöntéseket, olyan nagy már :)
Vendég
 


Nikuc,
jaj de jó, hogy jöttél! A minap kérdeztem, hogy vajon hol lehetsz és hogy indul-e a tesóprojekt a megbeszéltek szerint? :lol:

Zsófinak boldog szülinapot! :) Én meg pont azt gondoltam, hogy egy kétéves is még olyan kicsit :) Persze Fruzsihoz képest nagy. De ha csak ő lenne, akkor még szerintem kicsinek gondolnád :)

Anyukám anno a húgom mellé bevállalt még egy gyereket, mikor otthon volt gyeden, pont ez volt, hogy a húgom kb. fél éves volt a kislány meg 2 körül és őt nagynak láttuk. Aztán mire a húgom is kettő lett, akkor láttuk, hogy valójában milyen pici még egy kétéves :)

Nem akarok mindig panaszkodni, de már nincs ötletem mit tegyek. Most a párom 3 horror éjszaka után átvállalta Pálmit. Ez volt a harmadik éjszakájuk, én elméletileg most 3 éjszakát szuperul végigalhattam volna - lejöttem a nappaliba az alsó szintre, így még csak nem is hallom őket. De ennek ellenére első két nap 2 részletben 6 órát, ma meg 4-et sikerült aludnom... már komolyan nem tudom mi a nyavalyát csináljak... erre milyen orvos való? Pszichológus?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hát nem tudom, biztos minden relatív, de akkor is nagynak tűnik: beszél, kérdez, akarata van, amit konkrétan ki tud fejezni, eszik, iszik egyedül, WC-be pisil, stbstb, szóval nagy :) Ma Apával rokonlátogatóba utaztak, hát amikor reggel elindult a kis piros hátizsákjával... :lol:

De nekem Fruzsi is nagy már :wink: :lol:
Vendég
 


Hát ilyen volt :)

Jó, persze, tudom én, hogy kicsik, de az azért hihetetlen, hogy két év így el tud repülni :roll:

Kép
Vendég
 


Jaj de cuki a kis piros hátizsákjával! :)

Pálmi is nagy már, mindenhol feláll, felmászik a lépcsőre :shock: Most már nem sok és elindul. Ha a babakocsiba kapaszkodik és az előre gurul, akkor lépeget vele - minek is vettem járássegítőt :lol:

A van akarata miben nyilvánul meg? Kezdődik a dackorszak?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Zsófi anno a ruhaszárítót tologatta fel-alá a lakásban egész nap. (Kellett is újat vennünk :roll: )

Dackorszak tart egy ideje, de én olyanra gondoltam, hogy nem mindegy, melyik ruhát adom rá ("Anya, nem jó, másik nadrág!"), mondja, hogy mit kér enni, hogy hova szeretne menni, ilyesmi :)
Vendég
 


liliommanó Nagyon aranyos vagy! Itt vagyok minden nap, de csak olvaslak titeket.

Sajnos még nem született meg a kisvakond, pedig már néha a dühroham kerülget, hogy mennyire tehetetlen vagyok, és mennyire megvisel minden. Lesétáltam a postára a párommal, és a 10 perces sétát minimum 20 perc alatt tettem meg, és majdnem összeestem. Még 2 hét van hátra, ha végig kihúzzuk. Az iszonyatosan sok! Tudom, hogy nem kéne sürgetni, de annyira megvisel az egész. Nem tudok aludni, fél óránként felriadok, pisilni kell folyton. Enni se tudok már, mert annyira tele vagyok. Felülni már, mint egy hátára fordított bogár, úgy tudok csak. áááá A természet eléri, hogy a jól, és simán zajló babavárás is teher legyen a végén, és nagyon meg akarj szülni.

Voltam bent Nyuszimuszinál (vele voltam a szülőszoba látogatáson), mert megszületett a kislánya hétfőn este! Olyan apró pici babát, 3080g és 52cm! Annyira tündéri volt, és olyan kis nyugodt! Majdnem elbőgtem magam, annyira szeretném már én is magamhoz ölelni a kicsimet. Pedig nem a legjobb szülési történetet hallhattam tőle. Oxitocinnal szült, pokoli fájdalmai voltak, de 5 óra alatt megvolt. A pindúrral egész végig kint volt a folyosón, nem szóltak ránk, a másik anyukánál meg végig, vagy 2 órát voltam ott, bent volt a párja a szobában. Szóval lehet nem is olyan szigorúak!

Andi

KépKép
wertzuz
 
 


sziasztok!

wertzuz, kitartás! Szerintem ha ennyire megvisel, akkor lehet, hogy nem is várja ki a két hetet a babád! Én egy időben borzasztó nehezen voltam Rózával, csak nagyon erős fájdalmak árán tudtam járni, szerencsére másfél hét alatt elmúlt - én akkor azt éreztem, nem fogja kivárni Róza a végét, biztos ő is érzi, hogy anyának nagyon nehéz. De szerencsére rendbejött a dolog, és Róza csak két héttel érkezett korábban. Hamarosan a te babád is itt lesz, addig hordass oda magadnak mindent, ami csak egy picit is szórakoztat (film, könyv, kaja, bármi) - biztos, hogy a családod szívesen kiszolgál, és fontos, hogy ne bukj ki teljesen, mert a java utána jön :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Panndi - Zsófi csodaszép nagylány! Olyan bájos a mosolya! Összetöri majd a pasíszíveket, ha még nem töri :wink: Utólag is Isten éltesse a nagylányt!!

Wertzuz- kitartás!!! Nekem azért volt nehéz a vége, mert már annyira kíváncsi voltam rá (3 nappa később jött, olyan jól érezte bent magát :) ), Fizikilag én is teljesen jól voltam, az utolsó hónapig dolgoztam, akkor költöztünk (egy hónappal szülés előtt), én ezerrel pörögtem, de én a 17 kg plusszal is csk 62 kg voltam :)

Nyuszimuszinak szívből gratulálok!!! Pici? Ambi fél kilóval és egy centivel kisebb volt :) De tényleg fura, mert akkor mikor született, olyan természetes volt, hogy ekkora, most el nem tudm képzelni, hogy ilyen pici is volt. És akkor mi lesz, ha már kamasz lesz :wink: :D

Vera - sokminden felébreszti őket ilyenkor. Nem azért kel fel, mert kiesett a cumija, hanem valami felébreszti (fog, szeparációs szorongás, puki stb.), és mivel a cumit szokta meg, ez kell neki a megnyugváshoz. Kitartás!

Ambinak 18-án végre kibújt a 8. foga!!!! Mindkét éjjel 5 órát alszik egyben :):) Hihetetlen kipihent vagyok, bár az utóbbi diőkben nem panaszkodhattam a 3-5 keléssel. Most legutóbb csak kettő volt. És olyan aranyos, ha apa itthon van, csak vele akar enni. És mostmár tuti biztos vagyok benne, hogy a foga miatt enm evett, mert mielőtt áttört két napig megint csak szopizott, aztán ahogy áttört újra eszik szépen. Ha kérdezem, hogy éhes-e, eszünk-e, megy a polchoz, mutatja a kaját, aztán tátogva megy a székéhez :) És olyan ügyesen eszik egyedül. Nagyon büszke vagyok rá :) És olyan kis zsivány, mert én mindig monom neki hogy csinálnak az állatok, mit csinál az óra, a harang stb, de nem csinálja utánam. Ma reggel kijöttünk, még a redőnyök lehúzva. Világít az óra a mikrón és a sütőn, mikor mutat rá, én mondom, hogy ott az óra, erre ő mutatja a mutatóujját, és mondja, hogy "tííík" :) Mindennel így van. De egyre többet bújik, imádom, hogy reggel rögtön hozza a könyvét és betelpszik az ölembe :)

Bocsi, hogy hosszú lettem :oops:

dytke
 
 


Márti - Kamillának is utólag nagyon boldog 1. születésnapot!!!

dytke
 
 


Jó reggelt!

dytke, hű, akkor Te jó vékony lehetsz!

Én most vagyok 62 :roll: De mától nincs édesség, amíg 60 kiló alá nem megyek :roll:
Vendég
 


Hát Panndi, én még babanélkül is sokkal több voltam, mint 62 :shock:
de azért nagyon becsüllek, hogy így odafigyelsz :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az első vérvételen. Mikor megláttam a 7 kémcsövet... De végre a Honvédban a kismamákat előreveszik. Én persze nem tudtam, rohantam fel ezerrel, negyed 8kor 27. sorszám, aztán irány lefele a a beutalóért. Majd vissza vérvételre, és akkor olvasom, hogy a kismamák soron kívül. Addigra apa is odaért Adéllal. 8ra végeztünk is. Apa elhozott minket egy darabig, ott felszállt a vonatra és mi jöttünk tovább kocsival. Én olyan béna vagyok, nem merek Pesten vezetni. Pedig jó lenne megtanulni. Kiderült, hogy a vonat meg késett 10 percet. Szegény férjem. Jövő kedden ügyesebbek leszünk. Akkor lesz a genetikai uh. Úgye oda is érdemes 7-1/48 körül érkezni?

Panndi: Zsófi nagyon édes. Nyáron egyszer láttam a Sparban az apukájával vásárolni, annyira cuki volt, ahogy pakolt ki a kosárból.

Wertzuz: kitartás. Én az utolsó 3 hetet végig feküdtem, szörnyű volt. Remélem most nem úgy lesz. Figyelek a kilókra nagyon. De a 62 kg-ról én csak álmodozni merek, hogy egyszer majd, talán. Bár a versenysúlyom 65 kg és már az is régen volt.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Ááá, már muszáj odafigyelni, mert a kedvenc nadrágomban
nem tudok elmenni ebédelni, mert ebéd után már szorít :lol: Aztán lehet, hogy hagynom kéne, ha a két terhességemből indulok ki, akkor esélyes, hogy a harmadikkal is jó sokat fogok hányni, ahhoz meg nem árt a tartalék :) (Áá, ezzel csak magamat nyugtatom ám :)
Vendég
 


Adél :) Hát igen, nagyon szeret pakolni :) DM-ben már igazi segítség, tolja a kis gyerekkocsit, bepakolja, amit kérek, azt is, amit nem, aztán azt kérésre visszateszi a polcra (ilyeneket vett volna a mútlkor magától: teljes kiőrlésű ropi, óvszer, kutyáknak való játék :lol: ), a pénztárnál amit elbír, felteszi a futószalagra, amit nem, azt a kezembe adja, hogy én tegyem fel, aztán visszatolja a kocsit a helyére :)

Én a 12. heti genetikai UH-n jó sokat vártam, a következőre meg már kértem időpontot. Most azt nem lehet?
Vendég
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Zsófinak és Kamillának!
Dytkének pedig boldog névnapot.

Gabi!
Anna idején :lol: Eszterrel a genetikai uh-ra sokat kellett várni...Mondjuk én csak 10 körül bírtam odaérni. a 7 kémcsőtől én is megfijedtem, de a Honvédban mindig ügyesen vettek vért. Ja és Pestre nekem sem "érvényes" :oops: a jogsim.

Panndi!

Én is már lyan nagynak látom Esztert..Már majdnem mászik a lábával már tudja a mászó mozdulatot, de a kezével még nem tudja mit kell kezdeni, ezért mindig beveri az orrát...

Kép
becsengo
 
 


Sziasztok!

Felhívtam a kórházat, sajnos nem lehet kérni a genetikai uh-ra időpontot. Így ismét keltjük Adélt és visszük. Bár a genetikai uh-ra apa is biztos kíváncsi.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Márti,
Kamillának boldog szülinapot! Hogy sikerült?

Panndi,
én is ezzel bíztatgatom magam, hogy hogy lefogytam az előző terhességnél :lol: Akkor 57 kilóról indultam, most 60-61 vagyok... :roll:

Gabi,
7 kémcső??????? Jézusom, mindjárt elájulok :shock: Ez melyik vizsgálathoz kellett?

Szalamandra,
erős fájdalmaid voltak ilyen sokáig? Mert azért másfél hét az sok! Biztos valahogy nagyon rosszul helyezkedett odabent és elnyomott valamit... a párom húgának egy pár napig a gyerkőc a gyomorszáját rúgdosta, olyan rosszul volt, hogy már fontolgatta, hogy megszakítják a nyaralást, de aztán hál istennek elfordult a csöppség jobb irányba.

Nyuszimuszinak gratula!!! :)

Jelentem az én édes kis bogárkám tegnap este 10-től ma reggel 9-ig egyetlen nyikkanás nélkül aludt! :) Ez persze csak most nagy szám, régen ez volt a normális :lol:

Dytke,
gratula a nyolcadik foghoz! Én is szeretnék már végre látni egyet :lol:
És milyen ügyes Ambi, amiket írsz! Pálmi is egyre okosodik, mindig szoktuk nézni a repülőket a kertben, mert itt óránként elmegy egy, de hál istennek elég messze, nem is nagyon hallani, nem is tudom hogy szúrja ki mindig. Most meg bent voltunk a lakásban de ennek valamiért hallottuk a hangját, mondom Pálminak: repülő! Erre néz fel a plafonra :lol:

Panndi,
egy kedvenc naciért persze sokmindenre képes az ember :lol:

Mi meg szombaton voltunk házassági évfordulót ünnepelni a Mokka étteremben. Nem volt olcsó, de nagyon-nagyon fincsi kaják voltak!

Becsengő,
hihetetlen, hogy te is nagynak látod Esztert :) Én még picinek gondolom Pálmit, pedig ma 11 hónapos.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Hű, Pálmi mindjárt egy éves lesz :)

dytke, tényleg, gratula a foghoz :)

Gabi: hát ez az, én is mindig hurcoltam magammal Zsófit, télen remek volt ötkor kelteni szegényt, és bebumlizni Pestre. Amúgy mi úgy mentünk a Honvéd kórházba, hogy autóval elmentünk Káposztásig, és onnan a 14-es villamossal be a Kikáig, és onnan még egy villamossal tovább. Bár én vezetek Pesten, meg autóval jártam dolgozni Budaörsre is, úgy gondoltam, Zsófinak ez nagyobb élmény :) Az volt amúgy, nem bántam meg :)
Vendég
 


Sziasztok!

dytke, éljen a nyolcadik fogacska! nagyon jó, hogy mindig bebizonyosodik, hogy a fogak miatt nem evett, és utána helyreáll a rend. És az alváshoz is gratula, én is tudom, milyen nagy dolog ez :)

veronika, nektek is gratula az alváshoz! szerintem bízhatsz a lányodban, hogy visszatér a régi rendhez, mindenestre majd írj, hogy hogyan alakulnak az éjszakáitok.
Az a másfél hét: valószínűleg valami kikattant, vagy becsípődött, gyógytornán is voltam, de az is csak enyhített, aztán egy reggel hallottam egy halk kattanást, és onnantól nem voltak fájdalmaim. Nem tudom elmondani, hogy milyen fantasztikus érzés volt :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!

Susy, amikor mi terhesen költöztünk, én sem pakolhattam. Leültem egy székre és dirigáltam, hogy mit hova kell tenni. :) Így aztán mégiscsak megtaláltam a cuccokat. :)

Zsófi tényleg igazi kis hölgy. Akarat nálunk is van. Villő is szeret vásárolni, és már nem is lehet beültetni a bevásárlókocsiba, mert ő akar pakolni. Csak ő még nem teszi vissza kérésre, amit én nem szeretnék megvenni. :) Eddig nem volt gond 2 gyerekkel bevásárolni járni, de most már ha csak lehet, igyekszem 0 gyerekkel menni, ami elég nehezen kivitelezhető.

Villő amúgy jövő héten kezdi a bölcsit. Ma az oviból alig akart hazajönni, beült az óvó néni mellé olvasni, amíg én a fejlesztőpedagógussal beszélgettem. Hihetetlen. Bene amúgy kapott papírt a beszédfejlődése miatt, így most heti 3x kap logopédiai fejlesztést és mozgásfejlesztést, és reményeink vannak, hogy iskolás korára rendeződik a beszéde és a mozgása.

Kukitéma: mi minden fürdésnél mindig hátrahúztuk neki csak annyira, hogy ameddig a bőr éppen feljön, az alatt is rendesen ki lehessen öblíteni. Egyébként Benének is pont mostanában gyulladt be ugyanígy a kukija. Neki már régen rendesen feljött a bőr, de most, mire a gyulladás lehúzódott, kicsit összeszűkült. Úgyhogy nem nagyon szereti a mosakodást, de most meg már muszáj akár kicsit erőltetni is neki. De hát ő már nagy ló.

mtunde
 
 


Gabi, mi is mindig cipeljük Lillut minden vizsgálatra. Bár őt nem kell kelteni, magától is kel fél hatkor :lol:
Mi is úgy csináljuk, mint Panndiék, ha orvoshoz megyünk félig kocsival-félig tömegközlekedve :lol: én tudok, szeretek is vezetni, Pesten nőttem fel, ott tanultam meg vezetni is, de ettől független ha kocsi+vonattal megyünk be 1 óra, csak kocsival másfél és közben eszem az ideget, hogy hol tudok a Nyugatinál parkolni :lol: nem beszélve, ha egy vásárlást vagy ilyesmit is beiktatok a parkoláson spórolt pénzből simán kijön a vonatjegyem :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi, most nézem, Te már mindjárt félidőnél tartasz :D Tök jó! Olyan gyorsan megy az idő.. a babák nőnek, megszületnek, én meg csak lesek :roll:
Vendég
 


Boldog szülinapot a szülinaposoknak.

Tünde

Már 4. szülinap ?:) Gratulálok !

Kép

NIKI
nini.n
 
 


Panndi, én Fruzsi vonalzójával voltam így :wink:

Tünde, kisfiadnak boldog szülinapot kívánunk mi is!

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Vera - Pálminak boldog hófordulót!!!t Ambi is szereti a repülőket. Itt sok kisrepülő megy, itt van közel a reptér dunakeszin. Eleinte Ambi is csak mutatott felfelé, bent is, de már addig nem mutat, amíg tnyleg nem látja :) Ő a kukásautóra figyel fel folyton, ha meghallja, menni kell. Tök rendes a pasi, mert mindig integet :)

Tünde - Benének pedig boldog születésnapot!!!!!

Ismét köszönöm a köszöntéseket!

Hát igen, nem vagyok egy vastag alkat, de higyjétek el, ez sem jó. Pedig a terhességi rosszullétek után zabálok. Előtte csak csipegettem. 2-3 karéj kenyeret is megeszek vacsira este 9 körül szalonnával, kolbásszal :) Azt hiszem a szoptatás miatt, kell az energia :):) Nem bánom, hgy nem jönnek rám kilók, csak a sok tuskó megjegyzést, hogy jajj de sovány vagy, miért nem eszel stb. Egy kövér embernek ezek miért nem mondják, hogy jajj de kövér vagy, miért eszel annyit, nem? A dokim (házidoki) azt mondta hogy ha feljön a téma, finoman kérdezzek rá, hogy ugye irigykednek? És bejött :):) Egyből témát váltunk ilyenkor :):)

Hogy telik az idő, hogy nőnek a pocakok! Tessék majd pocakos képet feltenni az érintetteknek :)

dytke
 
 


Szalamandra - elkiabáltam az éjszakákat, mert mot kétóránként kelt, 4-től 5-ig le se tudtam tenni, de biztosan valami nagyon fájt neki, mert nagyon-nagyon sírva kelt, nem úgy, mint mostanában. de napközben jó kedve volt szerencsére. Igaz, hafelé délben elaludt a babakocsiban, pedig ilyet nem szokott. Két méterre a háztól aludt el, mert az út túloldalán még ébren volt :):) De simán le tutam tenni a kiságyba.

Lányok, a ti csemetéitek mennyit alszanak naponta? (mennyit éjjel és mennyit nappal?) Mert Ambi 8-fél9 körül alszik el, reggel fél 7, néha fél 8 körül kel, de délután csk egy órát alszik.

Vera- örülök, hogy Pálmi aludt! Remélem így is maradÁ!!

dytke
 
 


Dytke, a vastagabbaknak, mint én, meg azt mondják, nem baj, majd a 2. gyerek után lefogysz :twisted: ne ezt sem jobb hallgatni. :wink:

Lillu 8-fél kilenctől alszik max. 6-ig, aztán délután kb. 1,5 óra. Még így is jobban állunk, mint egy éve. Szóval kb. úgy, mint Ambi. :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Zsófi fél 10-ől alszik reggel hatig (nagy ritkán fél hétig), délután meg már csak másfél órát :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a köszöntéseket, az az igazság, hogy már 8-án volt a szülinap, csak elfelejtettem átállítani... De most megcsinálom!

Dytke. De, tudnak bunkók lenni azzal is, aki felszedett. Én híztam terhességek alatt. Nem borzalmas, csak 1-1 méretet. 3 héttel a szülés után nem egy ember kérdezte meg, hogy mikor megy már le a hasam, mennyit híztam, és mikor fogom leadni. Van, aki most is megkérdezi, hogy leszek-e még 50 kiló. Nem, nem leszek. :( De közben meg van 2 szép gyerekem. Az emberek tényleg abba kötnek bele, ami magukban is zavarja őket... Vagy ki tudja... De emlékszem 50 kilós életemre, és bizony, 1-1 betegség totál levert. Az sem jó. Most normális a súlyom, és mégis macerálnak.

mtunde
 
 


Ildi, :) most írtam én is ugyanezt. Az emberek szeretnek belekötni a másikba...

Sajnálom, hogy Zsófi ilyen keveset alszik már. :(

mtunde
 
 


Hát én is sajnálom, abban bízom, hogy talán télen többet alszik majd :roll:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?