Új privát üzeneted érkezett!

Mire sikerült végigolvasnom az elmúlt 5 nap termését újabb oldal nyílt én meg nem találtam a hsz író helyet. :oops: Jól kijöttem a gyakorlatból.
Jelentem a nyakam helyreállt és péntek estére kibújt Blanka elős fogának a csücske. :) Nem is hagyott aludni, végül nagypapija altatta el (anyja már K.O. volt) és a nagyszülők között aludt egész reggelig. :) Na már mindkét alsó foga látszik, de az'szem még csak az egyik törte át az ínyét. Azóta napközben egész jól elvan, rágja a gumiráját :P , az éjszakák meg változóak. Igaz újabban nagyon anyás, le kell szoktatnom, hogy rajtam aludjon el, pedig nem altatási szándékkal veszem fel. :? Ötletek?
És hétvégén kapott almát is. Szombaton még csak 2 mokkáskanálnyi csúszott le, kedden már egy egész gerezd. Ebből persze csak mára lett kaki és az olyan sűrű, hogy meg is lepődtem. Kicsit tartok tőle mi lesz, ha ténylegesen hozzátápizunk majd, de majd reggel is megmasszírozom a kis pocakját. :roll:
Most adom neki a chamomillát és kenegetem dentinoxszal is.
Ja és már fülbevalónk is van! Volt is nagy ordítás. :( Úgy sajnáltam. Anya az ilyen, aki kiszúratja a gyereke fülét csak azért, mert az úgy csecse egy kislánynál? (Mondjátok, hogy igen! Léccciiii!!!)

Manó,
Imi igazi óriásbébi! :) Nem irigyellek, de majd indulhatsz súlyemelésben a következő olimpián és mi drukkolni fogunk neked! :wink: Azért én örülök, hogy Blanka csak 5 hónaposan lett 7 kiló.

Anid,
Súly ügyben fő a humor és az önkritika, de ezzel felétek sincs gond. :wink: Pedig a mindmegette oldalon csomó nutellás receptet is ajánlanak.

Ági,
Meggyes sütit hétvégén megsütöttük, fincsi volt. :P
Jobbulást nektek, remélem nem lesz visszatérő vendég a vírus nálatok és jövő héten esetleg tudtok jönni talira.

Cserági,
Vannak paksi barátaim, az egyiküknél most született baba, na és a másikuknál is. :)
Sütötök... mmmmmmmm :wink: Imádom, apa utálja, de már 2x sikerült finit vennem és be is faltam mind. Rita receptjei is jól hangzanak, csak még rá kell vennem magam a főzésre. :)

Sara,
Tök jó, hogy ennyire hazádnak és otthonodnak tekinted Maygarországot! :)
Én már környezettudatosítottam, igaz fleg ecetileg, mert amikor dm-ben járok, mindig alig van Frosh termék, amit szeretnék és sajnos csak ritkán járok.
Nálunk a lefolyótisztítás a legnagyobb gond, valamiért a zuhanyzóban arra nem elég az ecet és ezért arra újra vettem MiszterMuszklit, pedig tudom, hogy brutál. :(

És még valami, aztán lépek, mert ordítás van.
Mától Blanka is csatlakozik a Pankák táborához, ugyanis apukája kérésére névváltoztatást kértünk és mostantól Csóka Blanka Anna a hivatalos neve. :D

Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok!

Ma ismét megjártuk a fülészetet... :( Rá kellet szúrni az előző lukra,mert a sok váladék teljesen eltömítette,igaz így sok trutyi folyt ki,gondolom akkor most még több.Meg a doki is sokat leszívott.Le is oltották,kiváncsi leszek az eredményre.Át kellett mennünk a gyerekosztályra is,mert meg kellett hallgatatnom a tüdejét.Gyorsan megkerestem a kedvenc főorvos nőnket,szerencsére a tüdeje tiszta.
Elbeszélgettem vele az oltásokról,és megdöbbentő adatokat mondott a pneumococcus áltál okozott betegségekről.
Azt mondta,hogy egyre nagyobb számban fordulelő és nagyon makacs dologról van szó.Mindenképpen szorgalmazza a gyerekek beoltását,mert egyre több az ilyen eset.
És most jön a horror,az ára!16.700ft!!!!!!Nincs rá semmilyen támogatás!!! :evil: :evil: :evil: És egy nem elég!
Leírom az oltási sémáját,ha vkit érdekel:

2-6 hónap:3db,1 hónap szünetekkel,2 éves korban 1 ismétlés

7-11 hónap:2db,1 hónap szünettel,2 éves korban 1 ismétlés

12-23 hónap:2db,2 hónap szünettel,ismétlés nem szükséges

2-5 év:1db,ismétlés nem szükséges

Hát nem semmi,modjuk aki egy éves kor után adatja be,annak is kettőt kell megvenni!

Ez a magyar egészségügy,erre nem tudok mit mondani!Ezt kéne támogatni,mert az iyen betegek gyógykezelése jóval drágább,nem beszéve a kockázatokról,hogy bármikor fertőződhet a gyerekünk,és elég rapszódikus a lefolyása!
Visszatérve a Menjugate-re,azt mondta a dokinéni,hogy az is fontos,de ez a jobb,mer hál istennek amitől a Menjugate véd az nagyon ritkán fordul elő,alíg találkoznak vele,nem úgy mint a pneumo által okozott betegségekkel!

Lehet,hogy most egy kicsit megijesztettelek benneteket,de fontosnak tartottam,hogy megosszam veletek,egy gyerekintenzív osztály vezetőjének a tapasztalatait,és tanácsát.
Mellesleg gyorsan felhívta a háziorvosomat is,ő is ajánlja,de tudja,hogy nagyon drága,de megjegyezte,hogy ő is beoltatta az unokáit!

Na,csak ennyit akartam még az oltástémához hozzátenni,szerintem mostmár teljesen körüljártam a Prevenar
témát!:lol:

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Megpróbáltam letenni a kisasszonyt a szopi végeztével, persze egyből kipattant a szeme. :roll: Azért most elvan a kiságyban, jó lenne ha aludna...
Beszereztem Tracy Hoggot, hátha ír valami hasznosat. És megvettem a Kismama babakonyháját is! Most lapoztam bele és egyből kedvem támadt főzőcskézni! Szeritnem mindekinek hasznos lehet. :wink:

Sara,
A könyben azt is írják, hogy tej és glutén mentes étkezés esetén az indiai konyhát érdemes tanulmányozni, mert abból sok hasznos ötlet meríthető.

Irány a mosoda! (CSak tudnám ki fogja azt a temérdek ruhát kivasalni. :shock: )

Prücsök

prucsok
 
 

 
 

Erika:
A Gimesnek mindenképpen szólok holnap a vizsgálat miatt,meg amiatt is, hogy zsibbadok rendesen..
Szerintem ez az osztályos doki túlbuzgó..Vagy bejövök neki.. :?
Jó lesz ez a hathetes kontroll, az első nagy útja Pannának. És akkor még aznap a pajzsmirigy kontrollra is mennem kell majd..:)
Ambrus dokinál meg olyan hosszadalmas minden..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Endy,
üdv. köztünk,nyugodtan csatlakozzál!Sokat tudnak itt segíteni a csajok! :lol:
Személyszerint orvos téren nem tudok tanácsot adni,de lehet,hogy lesz olyan kérdésed amiben tudok majd segíteni.:lol:


Inzulinról egy pár szó:
nagyon nem akarok belemenni nem akarom untatni a társaságot,de attól is függ,hogy elrendeli e az orvos az inzulint,hogy az éppen magas értéket mikor mérték.Mert nem mindegy,hogy a terhelés,vagy evés után egy órával vagy két órával.
A gestatios diabetesnél az is szerepet játszik az inzulin felírásnál,hogy mennyit hízott a kismama.
Tehát elég sok minden befolyásolhatja a dolgot,hogy ki lesz inzulinos és ki nem.
Egy biztos rosszat egy diabetológus sem akar!

Szép estét mindenkinek!

Timi
timiban
 
 


Jó estét!

Mágnes: Hááát, akkor már inkább az osztályos doki vizsgálgasson, mint Ambrussal egy félóra :) És Neked is bejött az osztályos doki :wink: ?

Endy: Üdvözöllek itt a fórumon! Gyere, csatlakozz bátran! Tudtommal senki nem szült innen a Te dokidnál :( Tudod, van egy táblázat, amit vezetünk az itt fórumozókról (én vezetem) és senkinél nem láttam a dokidat.
Mesélj egy kicsit Magatokról! Hogy fogjátok hívni a babát? Szülészőt választottál? Hogyan alakult a várandósságod?

Prücsök: Gratulálok a fogacskához Blankának! Amúgy rossz hírem van, mert Bálint is rosszul kakil a hozzátápi óta. Tegnap már rendes kis hurkácska volt a pelusban. Ráadásul bordó a céklától. Vicces volt. A fülbevaló meg kell a kislánynak, persze, hogy anya az ilyen :) :) :)

Rita: A kutyázás az nálunk is csakúgy jött egyik napról a másikra. A védőnő akkor azt mondta, hogy hamarosan már négykézláb teper a lakásban, ez annak a jele, na ez volt 1,5 hónapja kb. :)

Nem tudjátok véletlenül hogy hol lehet Holle rizspépet vásárolni??? Annyi helyen kerestem már és seholsenem leltem.

Lilla

lilló
 
 


Sziasztok!

Endy, üdv itt! Csatlakozz, örülünk a kismamaknak, most éppen kevesen vagytok :wink:! Mesélj kicsit magatokrol!
Mikorra vagy kiirva pontosan? Es hogy birod a terhességet?
A dokidat sajnos nem ismerem igy nem tudok ezzel kapcsolatban segiteni :(!

Anid, elég rémesen hangzik ez a csonthartyagyulladas... Mi ez?

Prücsök, gratula a fogakhoz! Valamelyik nap néztünk régi vigyorgos fotokat, olyan fura, h sokaig nincs foguk :D :D :D

En is megvettem a kismamas fözös könyvet, ez melyik részen van, nem lattam :shock:.
Az alma nagyon fog, lehet a többi kajanak nem lesz ilyen gondotok.
Milyen volt otthon?

Magnes, én is pont akartam irni, h biztos bejössz a dokinak, ha allandoan meg akar vizsgalni, fuj! :lol:
Mid zsibbad?
Pazsmirigy bajod is van?

Rita, köszi a recepteket :)!

Andi, szerintem jo fekve szopizni, mi ugy szoktunk. Az elején én is a kezemben tartottam a manot és jo kis ingyulladast kaptam (vall). Szeretem, mert a mama is el tud aludni, olyan jo igy összebujva szundikalni :)!
Szerintem még nagyon korai a hozzatapi, 6 hosan siman raértek. Föleg, ha ugy jön ki az "anyag". Laura csak szopizik, nem? Ha tapszeres mas a helyzet.

Hova lett a többi uj kismami meg anyuka?

Timi jobbulast Hanna babanak, szgényke mar biztos kivan. Na meg te is... Köszi az infokat az oltasokrol.

Gabek, mi ez a nagy csend?

Nem tudom mi van ma a levegöben, de majd felrobban a fejem ugy faj, aaaaaaaaaahk!
saara
 
 


Sziasztok

Mágnes
én úgy csináltam, hogy előszőr leadtam a reggeli vért, azután meglátogattam Gimes dr-ot, és utána újból vérvétel (majd végre ettem), és utána odaültem és vártam Amrus dokit. Ekkor még az volt a szerencsém hogy a tesóm még ott lakott albérletben 1 megállónyira, ugyhogy mindig gyalog rohangáltam a kórház és a gyerek között, mert nem akartam bevinni, meghát nem is tudom hogy ott hol lehetne a wc-n kivü megszoptatni.

Sziasztok

Mindenkinek nagyon szép álmokat kívánok!

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok,

Én is új vagyok. Február 14-re várom a kislányomat (80% hogy kislány lesz). Sokat olvasgattalak már titeket és úgy döntöttem csatlakozni fogok én is. Dr. Patai Kálmán a doktorom. Tud valaki róla valamit?
Örülök, hogy ti vagytok, van kihez fordulni :D , és így biztos könnyebb lesz minden.

A kérdésem egy kicsit előrehaladott, de ha az 5 ágyas szobában vagyok és a férjem meglátogat, a folyosóra ki szabad vinnem a babát, vagy nem ajánlott? Ti mit csináltatok?

Mégegyszer örülök, hogy vagytok :D

Renáta
renatac28
 
 


Szia Renáta

a babát a folyosóra kitolhatod, és ott az üvegfalon keresztül az apuka nézheti, vagyis baba az üvegfalnál ti pedig a másik oldalon

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szép jó estét Mindenkinek!

Üdv az újakan!
A dokik kérdésében sajna nem tudok segíteni!

Renáta
Ez az örök kérdés: egyágyas és családdal, de kevesebb segítség a nővérektől; vagy 5 ágyas és család csak később fogja megtapizni
:lol: a gyerkőcöt, de több segítség, és ha szerencséd van jó szobatársak!
De azt a néhány napot (jó esetben) ki lehet bírna, a kaja szar, d efeltudnak tankolni a családtagok és én imádtam a klinika büféjében kapható szendvicset! :lol:

Hogy fogják hívni a kislányotokat?
Hogy bírod magad?
Készülődtök már, vagy babonából még nem?

Timi
Sajnálom Hanababát, jobbulást kívánok neki! mennek a gyógymanók!
Horror árakról írsz!

Sára
A túlzott súlygyaraposdás miatt a talpboltozatom átrendeződött és a rázkódástól megfájdul a csont. Most ezt csökkenti egy talpbetét!

Prücsök
Gratula a fogakhoz!
:lol:
Mi ez a névváltoztatás? Akkor most új az anyakönyve meg mindene?

A gyerek alszik, apa bulizik és emg uncsizom... Én is menni akarok moziba, színházba, táncolni....brüüüüüüüühüüüüüü

Kép
anid
 
 


Sziasztok :)

Mielött ugy nézne ki hogy lehuztam magam a klotyon :wink: azért szólok hogy még élek :P :P :P

Lányok ez a virus elég durva a gyerekeknél, meg a vén morgó apamedvéknél. Dani tegnap este visszaesett szegénykém, én nem aludtam szinte semmit, mert hallgattam hogy mikor hogy köhög, hogy ha hánynia kell akkor tudjak neki segiteni. Apa is küszködik még, szüleim már egész jól vannak, PEpével mi már királyul a többiekhez képest...

Valamelyik nap a virus mellé, a gépem is bemondta a levelezés szintjén az unalmast, másfél év levelezésem tünt el, pikk és pakk.. :(:( Igy aki küldött nekem recepteket azt nagyon megköszöném hogy ha ujra elküldeni az emailcimemre, akár Angyalkától kapottat is küldhetnétek, mert az utóbbi napokban őt se látom itt fent.

Brigivel ma beszélgettem, jól van, lehet hogy jövőhéten már költöznek az uj lakásba, sajnos az albiban nincs nete és a melohelyén sincs most ideje netezni, de mindenkit puszil és üzeni hogy nagyon hiányzunk neki, és kezd internet elvonási tünete lenni :P :P

Üdv az uj mamiknak, gyertek , kérdezzetek és meséljetek bátran, ha nem is ismerünk minden dokit azért a többiben szivesen segitünk.

Most csak ennyire futotta, bocsi érte,de megprobálok ma már aludni is ha sikerül.

puszi

Ági és a beteg fiuk

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági, jobbulást az egész családnak!
És persze Hannának is Timiéknél!

Lilló, én anno mindig patikában kaptam hollés cuccokat. Meg ha jól emlékszem volt a biopiacon is (a mom park mögöttiben).

Renáta, apuka nem jöhet be a szobába. Én nagyon nehezen viseltem, hogy 4 napig csak az üvegfalon keresztül láttam a férjem, ha lesz legközelebb, tutira az egyágyasba megyek, oda bemehet látogató. Viszont abszolút érthető, hogy az 5 ágyasba nem mehet be családtag, mert elég furcsa lenne, hogy a többi anyuka ott szoptat stb. a másiknak a családtagjai meg ott üldögélnek...


Pusz,
e
emma8
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy megint gyarapodnak a kismamáink. :) Lassan én is nosztalgikus állapotba kerülök.

Tegnap délutánra megjött a kaki és estig összesen 4 volt, de csak az első volt olyan sűrű. Lehet, hogy a fogak miatt van és nem az alma volt a bűnös? :roll: Na, majdcsak kiderül, bár most ha minden egyszerre indul be... háááát.

Sara,
Jó hogy nektek is bejön a fekve szoptatás. Nálunk az elején jó volt 1-2 hónaposan, de valahogy sokkal kevesebbet tudott úgy enni Blanka, így visszaálltunk a karban szopira. Most is azért van így, mert jobban tudom kontrolálni mit is csinál őfelsége. Mert ugye minden más érdekes és folyton lecuppan a ciciről. Pedig már tényleg jó nehéz. :? Remélem azért nem lesz íngyulladásom.

Anid,
Hát a apa névválasztása valahogy most derült ki. :oops: Pedig anno volt róla szó, de akkor még valahogy nem merült fel részéről lánynév - talán azért, mert fiút szeretett volna inkább. És igen, kell kérni új anyakönyvi kivonatot a Baross utcában :roll: , és elvileg új lakcímkártyát is. Szerintem TB kártyát nem kérek újat...

Homeos szakértők:
Chamomillából a CH9 is ugyanúgy jó a fogzásra?
Apósom olyat vett nekem a héten és nem tudom. Bár még van a CH15-ből és most azt adom Blankának napközben.

Minden betegeskedőnek jobbulást!
Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok :)

Köszönöm a gyógymanókat, remélem ma már normalizálódik a helyzet...

Prücsök

Jó a CH 9 es chamomilla is, én már kiprobáltam :) Nem mindig kapható a patikánkban 15 ös.
Gratula a fogacskákhoz, nah meg látom sikerült a kakimanót is előhivni :wink: :lol:

Minden beteg mamócának és babócának jobbulást kivánunk, Timi szegény Hannababának dupla manókat küldünk :)

Rita

Szépen beindult Máté :) gratula a kutyázáshoz, ebből nem sokára már lakásbarangolás lesz :):)

bocs lányok ennyi voltam, felébredtek a fiuk, Dani még ki se nyitotta a szemét közölte éhes :P :P

puszi

Ági és a fiúk

Ui: probálok alvásidőben bekukkantani és folytatni...

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Andi! 100%-ig egyet értek Sárával. Nekünk is fekve szoptatás jött be. Nekem ülve csúszott le Robi a ciciről mindig. Én is korainak tartom még a hozzátápit. Inkább a szopitechnikán próbáljatok meg változtatni, bizti megtaláljátok a nektek leginkább megfelelőt!

Ágiboszi! Vicces amit írtál a klotyón lehúzásról, és a vén morgó apamedvékről! Gyógyuljatok meg mindannyian! Átküldöm az Angyalka recepteket!

Prücsök! Hozzám is most jutott el a Suttogó c. könyv. Nagyon jónak tartom. Teljesen alátámasztja az elveimet, további önbizalmat ad, és az eddigi tapasztalataimat igazolja. Találtam is benne egy jó ötletet, amit szándékozom kipróbálni. Robival előfordul néha, hogy elalvás előtt nem eszik eleget, pedig lenne még tejem, csak egyszerűen beájul. Erre javasolja, hogy meg kell etetni még 1* , mielőtt én is lefekszem. Meglátom mi lesz! Egyébként gratulálok Blanka új nevéhez, és a fogakhoz!

Timi! nektek is sok gyógymanó megy! kösz az infót szuri ügyben! a mi dokink is ezeket mondta a pneumo oltásról. szóval biztos forrásból tudja! lehet ezt is beadatom a fiamnak.

Anid! azért javasoltam a receptet, mert az én férjemnek is bejött, pedig nála ezek a zöldségek!.... Örülök, hogy ízlett.

Lilla! a fiad már mászik? mennyi ideig kutyázott? bocs, lemaradtam.

Endy, Renáta! az orvosaitokról én sem tudok semmit, és mindezt leírom, mert volt már sértődés az infóhiány miatti hallgatásból. remélem választ találtok a kérdésekre, és velünk tartotok!

KépKép
toreau
 
 


Sziasztok!

Elmentünk öt napra a nagyszülőkhöz és azóta egyszerűen nem tudlak visszaolvasni titeket. Minden nap olvasgatok egy kicsit, de annyit „termeltek”, hogy nem érek a végére. Hiába, nem vagyok időmilliomos mostanság. (Házvásárlás, lakáseladás, hitelfelvétel és társai a szokásos napi feladatok mellett.)

Mi tervezünk menni a talira, remélem most nem jön közbe semmi.

Jó, hogy összefoglaltátok a védőoltásokat, mostmár én is kicsit tájékozottabb vagyok.

Cseragi! Engem érdekelne a masszőr ismerősöd! Adnál róla egy-két infót priviben?

Úgy látszik Sanyika is allergiás valamire, de még nincs meg az allergiavizsgálat eredménye, ezért nem tudjuk még mire, de valószínűleg a tejtermékekre.
Az alvás még mindig katasztrófa, bár a múlt héthez képest már igazán jó, már „csak” háromszor van fenn egy éjszaka. Ezt is a Saara által ajánlott könyvnek köszönhetjük. Köszi Saara!

Majd még írok bővebben ha sikerül teljesen képbe kerülnöm.

Addig is minden jót mindenkinek! És sok napsütést!

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Minket is megtalált egy fránya víruska, torokfájás a köbön. Panka 2 napig nagyon nyűgi volt, és nem akart enni. Mostanra jobb a helyzet. Én viszont nem alszom napok óta, mert állandóan visszatérő tejcsatorna-elzáródásom van. Csillagokat látok a fájdalomtól. Mire az egyik kidugul, bedugul a másik. Már mindent próbáltam (négykézláb kutyázva fejni - 5 csepp fél óra alatt, de legalább utána Panka ki tudta szívni), de rendszeresen visszatér. Már szoptatási tanácsadóval is beszéltem. Remélem lassan rendbejövök. Hál Istennek sem én, sem Panka nem voltunk lázasak.

Minden újnak üdv, sajna Gimes dokin kívül én sem ismerek senkit...

Ági, Timi, kitartást, én is átérzem, kilyen, ha betegeskedünk... sok-sok gyógytündért!!! (Hátha még hatásosabb, mint a gyógymanócskák) Meg mindenkinek, ahol bacik vagy vírusok vannak!

Remélem a talira rendbejövünk...

Huncut, írok privit!

Most én is csak ennyi, megyek pihenni, az most fontos.

Puszi mindenkinek,

Cseragi, Panka

Kép

Kép
cseragi
 
 


Sziaszok!

Köszönöm a kedves fogadtatást, az pedig hogy nem ismeritek az orvosomat nem baj, azért remélem nem én fogok nála először szülni. :lol:
Én egy kislányt várok, aki karácsony környékére van időzítve, de reméljük 20.-a körül megérkezik és akkor az ünnepeket már otthon töltjük.
Rita baba (ez lesz a pici neve) nagyon rosszcsont sokat mozog, főleg esténként, remélem erről idekint gyorsan leszokik majd.
Nemrég elmentünk 4D-re és a kisasszony egy percre sem vette el a kezét az arca elől, úgyhogy egy képet sem sikerült csinálni róla.
Hiába ittam foró csokit, sétáltam-semmi.

A terhességem elejétől ithon vagyok, kissebb-nagyobb vérzések miatt. A méhlepény elöl fekszik és az első hónapokban mélyen is tapadt. Mostanra szerencsére kicsit feljebb vándorolt, úgyhogy semmi akadálya a sima szülésnek. :shock:
Már nagyon várjuk az apukával hogy itt legyen velünk, első baba lesz, még el sem tudom képzeli, milyen lesz őt kézbe venni.
Irigyellek Titeket akik már túl vagytok a szülésen és otthon babáztok, na de meg kell érte dolgozni....

Megkérdezlek Titeket, mert tapasztalat híján nem tudok dönteni mellszívó kérdésben. Milyen legyen kézi vagy elektromos? A kézi olcsóbb megoldás lenne, de volt ismerősöm akinek nem jött be.
Gondolom márkától is függ a dolog?

Köszönöm a segítséget. Endy
endy
 
 


Sziasztok!

Szeretném nagyon megköszönni a hozzászólásokat, nagyon arik vagytok, hogy ennyire odafigyeltek mindenkire.

Anid
Köszi a tanácsot a szobával kapcsolatban, azt hiszem az 5 ágyasba fogok menni, mivel napi 10 ezret egy kicsit soknak találok még akkor is ha ott lehet a családom, a másik pedig sokkal több érv szól az 5-ös mellett. Na majd kibírom valahogy :?
Ti hány napot töltöttetek a kórházban szülés után?
A kislányunkat Emily-nek fogjuk hívni. Második néven most gondolkozunk :?
Köszönöm kérdésed a hogylétem felől, azt lehet mondani, hogy ennél jobban nem is lehetnék (lekopogom). Egy kis fáradságon kívül másra nem tudok panaszkodni.
Gondolatban készülünk, de babonából még nem. Várunk ameddig tudunk. Ti hogy voltatok vele, mikor vettétek meg a babakocsit és a kiságyat?

Emma
Neked is köszi a hozzászólást. Én csak azt sajnálom, hogy az első napokban a férjem nem fogja tudni megfogni a kisbabáját :cry: Majd kibírom valahogy.

Toreau
Köszi amit írtál. Úgy láttam, hogy csak kgk szült az én dokimnál, amikor megnéztem a táblázatot. Gondolom, ha feljön a fórumra, ő majd tud nekem egy kicsit segíteni. De azért köszi...

Arról tudtok esetleg, hogy kell-e bevinnem friss 90 napnál nem régebbi házassági kivonatot ahhoz hogy odaadják a szül. anyakönyvi kiv.-ot? A védőnőm mondta, hogy járjak utána, nehogy kelljen, nekem meg nem lesz.

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Sziasztok:-)

Endy: én is újként csatlakoztam kb 2 hete, és Tündériek a lányok, nagyon sok hasznos infot, tanácsot kaptam már eddig is.

Nálunk is első baba lesz, bár nekem csak március elejére jelezte érkezését, így van még időm:-)

Olvastam a 4D-s élményed, szegény....
Én hétfőn megyek, nagyon izgulok, még nem tudok semmit a neméről sem, kiváncsi vagyok ám nagyon :lol: :lol:

Előre érdemes megvenni a mellszívót? Volt aki azt tanácsolta, hogy majd csak akkor, ha biztos lesz tejem. De miért ne lenne????? :P :P

Én sem tudom, mi a jobb, így kérnék én is segítséget ebben a témában.
A szülésfelkészítőn megmutatták a kézzel fejést, de szerintem ez eleinte biztos nem egy rutin, talán többet tudna segíteni a szívógép, nem?

Szép napot Mindenkinek, és Mindenki hamar gyógyuljon meg!!!!!!
:D :D
Szilvi
b.szilva
 
 


Sziasztok!


Endy gratulálok a pici lányhoz. Szép neve lesz.

Mellszívóval kapcsolatban, részemről előre nem vettem semmilyet.

A kórházban a csecsemősök árulnak -legalábbis amikor én szültem - két fajtát, a Avent úgy 20 ezer körül van, a Medela 5 ezer ft.

Az Aventet nem ismerem, a Medelára beruháztam.
Szóval a Medela kézi mellszívó, amit huzogatós módszerrel kell üzemeltetni, annak ajánlják akinek nagyobb a mellbimbó körüli rész. Ezt a Medelát lehet bővíteni elektromos kütyünek is.
Azt sajna nem tudom mennyibe kerül. Nem használom, mert beállt a kereslet-kínálat, és az elején nem nagyon volt időm fejegetni.

Ha elfogadod a tanácsomat, ne vegyél méreg drágát, mert nem tudod hogy fogsz állni tejcsi ügyben.


Andi

Kép
andusz
 
 


Sziasztok!

Endy, Renáta: Nektek írtam az eggyel lentebbi topikban :) Most jól megvagyunk osztva, de azért én azt is olvasom, mert tök jó nosztalgiázni (na de ezt is leírtam lentebb).

Mellszívó: Nekem Avent kézi van, és nagyon jól bevált. 14ezer forint volt még tavasszal a szett, amiben voltak cumisüvegek is meg mindenféle pótalkatrész, ami később nagyon jól jöhet (Lásd Lilla kálváriája Ausztriában fejezet) Érdemes előre megvenni és bevinni a kórházba, nekem ez a tapasztalatom. Ha nem indul be azonnal a tejed, mint pl nekem, akkor a fejés sokat segíthet. Én azonnal elkezdtem fejni az üres mellemet, mert az én Bálintom nagyon nem akart szopizni, nem tudtam mellre tenni, mert minden erejével ellenállt (tudjátok mekkora erő van már ezekben a picikben???). Szóval eleinte fejtem, be is indult később rendesen a tej, és meg is itattam a Kicsimmel azt, amit lefejtem. Aztán megtanultuk a szopizást is hamar, a 3. napon már szopizott, és volt is neki mit bőven.

Toreau: Hát ez az, hogy 1,5 hónapja kutyázik Bí, és azt mondta a védőnő, hogy ez azt jelenti, hogy napokon belül elindul, oszt mégse... Hason már remekül kúszik, meg tök jól úszik a padlón, de a négykézláb rohangálás még várat magára. Főleg, hogy mióta megtanult egyedül felülni azóta folyton ül. Mindig ülve vár az ágyában, ha felébred. Olyan hasizma van, úgy felhúzza magát, hogy irigyelem. De szerintem még Shobert Norbi is irigykedne :) :wink: Mindegy, én nem siettetek semmit, majd mindent ha magától akar. Nem hiszem, hogy le lennénk maradva. De ha le lennénk se érdekelne.

Emma: Köszönöm az infót, megnézem.

Renáta: 300 napnál nem régebbi anyakönyvi kivonat kell, azt fogják kérni.

Endy: Nálunk is hasonló volt a 30 hetes 4D-n, csak nálunk a méhlepény meg a köldökzsinór takart mindent :(

Timi: Jobbulást Hannababának! Ha meggyógyul jöttök a talira???

Pusz
Lilla

lilló
 
 


Hellóka!

:P :P :P :P :P :P :P :P Mindenkinek!
Jobbulást a beteg babóknak és mamóknak!

Mellszívó ügyben:

Ha újre terhes leszek mindnenképpen beviszem magammal, s már az első nap fejek, mint Lilla tette!
Én mivel császáros voltam a babám az első két nap aludt, tej nuku (nem erőltették a csecsemősök-ez ügyben ne hallgassatok rájuk-), itthon sem volt, majd csak egy hét múlva, de csak csurog-csepeg azóta is! Meggyőződésem, ha úgy teszek, mint Lilla semm igond nincs!!!
Szóval szerintem érdemes beruházni, mellgyuszi esetén is segíthet!
Nekem ráadásul a Medela van, s nem vagyok érte odáig!
Modjuk apával jókat röhögtünk mikor először kézbe vettem!
Mire is lene még jó!! :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Renáta
Mi elég későn vettünk meg mindent, talán már a 8. hónapban voltam, bár mi elég sok mindent kaptunk.
A babkocsit akkor vettük, mikotr bennvoltam a kórházban ,tehát apa vette!
de ezt is másként csinálnám: mivel tisztára zsákbamacska (bocsi a jelzőért) a gyerkőc. Kata elég nyafka volt az első 3 hónapban, tehát érdemes lett volna olyan kocsit venni, aminek forgatható a tolókarja. sajnos a miénknek ez az egy baja van! Én megvárnám hogy milyen a gyerek az első két hétben (addig úgysem viszed ki) s utánna vennék kocsit. perzse addigra lenne két variációm, hogy apa tudjon dönteni a boltban! :lol: :lol: :lol: :lol:

Endy
Mi úgyanígy jártunk a kiscsajjal, a 4D-sen csak a pucijáról tudtunk
képet csinálni! :P
Azóta is csak sokat mocorog a csjaos! :lol: :lol: :lol: :lol:
Készüljetek!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilla
Akkor meg van az új Norbink???? :lol: :lol: :lol: tart majd nekünk edzést hasizomra????

Aranyosak lehetnek a babák ezzel a kutyázással! Majd megszemléljük Katával hogy is kell ezt, mi még "csak" pörgünk és nyáladzunk!! :lol: :lol:

Huncut Móni
Voltatok gasztro dokinál Sanyikával?

Ágiboszi
Engem érdekelne ez az adventi naptár! Hogy hozzuk össze?

Toreau
Tényleg így átvertem a férjem a tökkel és nagyon bejött neki!! A sütőtökös muffin is elfogyott a múltkor!
ja muffinról jut eszembe: Nuttellás muffin?????HMMMMM.......

Pusszantás

Kép
anid
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan mellszívó ügyben.
Mindenki más eset. Én Anidék ellentéte voltam. Úgy beindult a tejem, hogy a csecsmősök is csak lestek. Ha nincs nálam GÉPI mellszívó, tuti szétdurran. A kórházban, és utána még 2 hétig itthon egyfolytában fejnem kellett. Pedig Panka is evett sokat. Kézivel nem bírtam volna.
Tehát vagy ezért, vagy hogy legyen tejetek, de szerintem vigyetek. Nekem is Avent van, gépi. Nagyon jó (persze a babák nyomába sem érnek ezek a kütyük).
Nem olcsó, de ha gond lenne, biztos szidnám magam, hogy ezen múlna bármi.

Na psuzi, szaladok

Cseragi

Kép

Kép
cseragi
 
 


Na sziasztok!

Már megint jó sokat írtatok, nem is győzöm. Mostanában nincs sok időm, amióta ez a Manó ilyen anyás lett. Lányok, meddig fog ez tartani? Igaz már 2 hete, de én még mindig nem szoktam meg. Remélem mire jön a kistesó elfelejti ezt az egészet, mert nem szeretném vele együtt végigbőgni a korházi napokat. Vagy a végén egyágyasba kérem magam és ott lesz ő is egész nap :shock: :lol:

Az újaknak üdv, örülök, hogy bővül a csapat. Sajnos a dokitokat én sem ismerem.
Szép nevük lesz a lánykáknak. Úgy látszik, most a lányok vannak túlsúlyban. :D

Ági elküldtem a receptet. Gyógyúljatok meg gyorsan, remélem a talira már tudtok jönni.

Mellszívó: én biztos hogy most fogok venni egy gépi Aventet, mert nekem a korházban nem volt, és szerintem ez is közrejátszott, hogy nem volt sok tejem. Itthon meg Madela volt, de szerintem úgy szutyok ahogy van. Legalábbis nekem az volt.

Anid, igen ezért nem szabad utoljára hagyni a dolgokat, mert azért csak jobb ha Te is ott vagy mondjuk a babakocsi vásárlásnál. Nem mintha én már vettem volna valamit, de hát nem is az első gyerek. De azért majd kell venni babaágyat, meg légzésfigyelőt, mert ezek kölcsönben voltak, és a barátnőmék akiktől kaptam egyszerre várjuk a másodikat. :D

Lilla, értekezünk majd esetleg a talival kapcsolatban, hogy hogy megyünk? Nagyon ügyi Bálint, hogy már ennyi mindent tud csinálni. Ne félj hamarosan négykézlábra áll, és akkor szaladhatsz utána. :D

Na most mennem kell
Pusz

Kép
Kép
angyalka2
 
 


Sziasztok!
Na megjártam ma az orvosokat.:)
Én nem tudom mit vizsgált az osztályos doki, de most a Gimes vizsgálatánál kiderült, hogy teljesen zárt a méhszájam! :shock: El volt ájulva, hogy milyen szép nagy a baba. na és a legfontosabb: szülhetek terémszetes úton! Örülök neki nagyon, szerdán a szülésznőt is felkeresem.
Az inzulin adagot megint megemelték, meg is kérdezte, mennyit híztam a terhesség alatt. Meglepődött a 7 kilón, de attól még emelt.:)
Az osztályos doki nem az esetem.:) Szerintem fiatalabb nálam, pedig még én sem töltöttem be a 27 sem, és nagyon kis kukac..:) De azért aranyos, még lelkes.
Szóltam a dokimnak is, hogy nem engedtem vizsgálni magam, azt mondta, mindig hozzá menjek, majd ő megnéz.

endy:
nagyjából egyszerre fogunk szülni!:) Én is szeretném a karácsonyt otthon tölteni, úgyhogy megbeszéltem zsebimmel, hogy 16 körül érkezhetne, ha úgy gondolja.:)
Én mellszívóban Avent kézit vettem, ha ne adj Isten nem tudnám használni, akkor eladom, és pénzemnél vagyok.

Na megyek, puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


saara:
A kezem és a lábam zsibbad, pláne, amikor nekifog rugdosni. Azt mondta Gimes doki, hogy elkezdtem vizesedni, de annyira minimális, hogy nem látszik, és ettől lehet. Na meg, hogy Manó nyom valami eret..

És igen, pajzsmirigy alulműködésem is van, de szinten tartjuk, szuper orvosom van, imádom :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok újra!

Kismamik! (Bocs, hogy így tömegesen szólok hazzátok, de többen is kérdeztétek)
Mellszívó kérdés: nekem is kézi avent van, Mária nagykerben vettem 14 e-ért. szinte szó szerint az történt velünk, mint Lilláékkal. Ittam a sok folyadékot, megindult a tejem, csak nem volt aki kiszívja. Addig próbáltam fejéssel áthidalni, utána meg már megtanulta a fiatal úr! Érdemes szerintem megvenni előre, és bevinni, egyrészt a kórházban ennél valamivel drágább, másrészt sose tudod mi jön közbe. Ez a készülék elég praktikus, megéri az árát!
Vásárlás: mi is a 8. hónap tájékán vásároltuk össze az induló készletet. Akkor már olyan belátható időnek tűnik az ami még hátra van. Egyébként én is nagyon türelmetlen voltam a végén. Én is milliószor jobban szeretem az anyaságot, mint a kismama állapotot. Nme szerettem, mikor azt tanácsolták, most élvezd ki, mert majd utána, hajaj... Épp fordítva, várjatok türelemmel, de utána már annyira gyönyörű lesz!

Lilla! Nagyon ügyes Bí, így mászás nélkül is! Tündér lehet, ahogy ott ül a kiságyában anyut várva! Majd futkoshatsz még utána jó nagyokat. Olyan kis masszívak ezek a fiúk, én már azt sem bánom, ha az összes gyerekem fiú lesz :lol:

Huncut! Ez már eredmény, jó hogy elvitted vérvételre Sanyikát! Remélem hamarosan rendeződik a helyzet, és jókat durmoltok!

KépKép
toreau
 
 


Sziasztok!

Sikerült végre mindent végigolvasnom, jó sok hasznos infó gyűlt össze, ügyesek vagytok!

Saara! Engem meggyőztél, kipróbálom a Froscht! Remélem beválik.

Timi! Köszi a védőoltásos tájékoztatót, azt hiszem mostmár jobban képbe kerültem és én is beadatom az agyhártyagyulladás ellenit Sanyikának.

Lilla! Sanyika aug. végén kezdett el kutyázni és a múlt héten mászni, szóval több mint két hónap telt el! Aztán egyik pillanatról a másikra elkezdte a mászást, mostmár szinte rohan. Olyan jó látni ahogy siet, tünemény!

Köszi mindenkinek a recepteket, gyűjtögetem és remélem hamarosan ki is próbálom őket!

Üdv minden új kismamának, gyors és szép szülést kívánok mindenkinek! Az ismerettségi körömben mostanában nagyon sok fiú született, úgyhogy lányhiány van, de ti most ezt megoldjátok! :)

Mellszívó ügyben nekem Medela volt, a kézi, ami elég macerás volt, viszont béreltem hozzá a klinikán gépet, amivel könnyű és egyszerű volt a fejés.
Légzésfigyelőt lehet venni a csecsemősöknél, én is ott vettem, szerintem nem drágább, mint bárhol másutt.

Nálam a múlt hét elején kiborult a bili, Sanyika nem volt hajlandó már hetek óta bébiételt enni rendesen, csak néhanapján, viszont állandóan nyűgös volt és nem aludt sem nappal, sem éjjel. (de ezt már meséltem). Elmentem a doki néninkhez, hogy mostmár adjon valami jótanácsot, mert nem bírom ezt így tovább. Elküldött vérvételre és kiderült, hogy vagy allergiás valamire vagy elkapott valami vírusos betegséget. Ja és egy hónap alatt nem hízott semmit, viszont nőtt 3 centit. Hogy kizárjuk az allergiát, szerdán voltunk az allergológusnál, aki vért vett tőle. Az eredmény egy része már megvan, úgy tűnik, hogy tényleg allergiás, viszont a tenyésztés csak 3 hét múlva lesz meg és az fogja megmondani, hogy pontosan mire. Szerintem tejtermék lesz, bár eddig nem adtam neki tehéntejet, csak normál tejpépet, amitől azonnal kiütéses lett.
Közben a múlt hét közepén hazamentünk anyósékhoz, és mintha Sanyikát elvágták volna, elkezdett enni!!! Ugyanazokat a kajákat, amit itt is próbáltam neki adni, ott gyönyörűen ette! Azóta nagyon szépen eszik, valamikor már egy egész üveg bébiételt is befal! Úgy örülök neki!
Éjszakánként óránként-félóránként volt fenn, amit az éhségére fogtunk, de amikor elkezdett enni, továbbra is rosszul aludt. Ekkor jött a Saara által ajánlott könyv és mostmár "csak" 3-4-szer van fenn éjszaka. Már ez is sokkal jobb, de még van hova fejlődni...
Ja és otthon még elkezdett mászni is! Fürge kis ürge, rögtön ott terem minden tiltott dolognál. :)

Minden betegeskedőnek jobbulást kívánok!

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan én is hozzászólnék a mellszívó témához. :)
18:00-ra megyek teniszezni, úgyhigy gyors leszek. :lol:

Én vettem Avent kézit, de nem tudtam vele fejni.
Elkezdtem tejet leadni, kaptam Medela Lactina Electric Plus gépet ( ez van a kórházakban is )ez maga volt a csoda! Szuper jó volt.
Aztán meguntam a leadást, vissza adtuk a masinát és béreltünk a kórházból ugyan ilyet, havi 6-e-ért. Kicsit drágálltuk, így elkezdtünk keresgélni és végül 12 ezerért beruháztunk Medela Pedálos verzióra, ami ugyan az mint a gépi csak nem a gép huzogatja a szelepet, hanem te pedállal nyomkodod. Röhej, nem?
Nagyon tuti, ugyan olan jól szív mint a gépi mivel ugyan az a szerkezet. Szóval maximálisan elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom! :)
A köv gyerkőcnél én is az elejétől fogva szeretnék fejni.
Botinál 2 hónaposan kezdtem csak el, mikor már nem tudtam egy mellből jóllakatni. Kicsit beparáztam, hogy kevés a tejem.

Most pedig rohanok!

Puszi

Joe

Joe

Kép

Kép
joe
 
 


Sziasztok!

Milyen szépen felpörgött itt az élet :D! üdv az uj lanyoknak :D! Es milyen jo, hogy ilyen sok kislany fog születni, eddig bö többségben voltak az urak :P!

Toreau, igaz, hogy csodalatos dolog az anyasag :) , de én akkor is azt mondom a kismamiknak, h élvezzék ki azt a csodaszép 9 honapot, mert ilyen egyszer van az életben (föleg elsö gyereknél) és sik-suk elmegy.
Imadok anya lenni, de azért néha nagyon jo visszagondolni milyen jo volt pocakosan maszkalni, mindenre raérsz, szoval tudjatok miröl beszélek :)!
Nekem is mondtak, h élvezzem ki, de akkor nem igazan fogtam fel mennyire "szabad" vagyok. Mostmar értem :lol: :lol: :lol:!

Szoval Endy én téged is irigyellek :)! De megértem, amit irsz, valoban nagyon szuper, ha mar van egy kis rutinod és tudod hogyan "müködik" a gyermeked :)!

Renata, tényleg béna, hogy Apa csak üvegen keresztül lathatja a babajat 4-5 napig, de ki lehet birni. Mas megoldas ugysincs sajnos, hacsak nem mész egyagyasba!
Kinga (Kgk) biztos benéz valamikor.

Mellszivo: Nekem is kézi Aventem van. Medellat probaltam a korhazban, de nem jött be (Anid, nagyon tetszett, amit irtal, tényleg kicsit olyan a medellas mellszivo :lol:). Szerintem tök jo, amit Magnes irt. Ha nem vallik be, vagy ha elektromos kell (de ez azért ritka) el lehet adni.
Hasznaltan is lehet jokat venni, én is ugy vettem 6 ezerért és teljesen rendben van. Erdemes körülnézni a babaszoba.hu-n.
Nem vittem be a korhazba, mert nem gondoltam, h szükségem lesz ra (haha :roll:). Haaaat ha bedurran a cici Pamela Anderson is kispalyasnak tünik és ilyenkor életmentö lehet egy mellszivo.
Egyébként tényleg lehet venni a korhazban. Es lehet elektromosat bérelni.

Kézi fejés: oulala! :) A korhazban a tejkonyhas néni meg tudja mutatni a kézi fejést. Erdemes megtanulni, mert jol jöhet, ha nincs kéznél mellszivo meg sok mas miatt (kiskanalba cseppenteni, ilyen dolgok, jol hangzik, mi :lol: :lol:?!). En is ugy jartam egyszer, mint Lilla, szörnyü volt kézzel fejni, azt hittem sosem érek a végére, közben meg szörnyen feszül. Géppel meg sik-suk megy.

Ja és mellszivot akkor adnak szivesen kölcsön a korhazban, ha veszel utana. Mikor kiderült, h kell, megbeszéltem egy baratnömmel, h kölcsönadja az övét, h ki tudjam probalni mielött veszek. Mar baromira feszült a cicim, de nem nagyon akartak adni, mert mondtam, h nem akarok venni... :(

Szilvi, remélem minden rendben lesz majd az UH-n és kiderül, h fiu-e vagy lany!

Cseragi, jobbulast kivanok, uuu, nagyon sz.r lehet most neked. MEnnek a gyogymanok és a gyogytündérek:)! Mitöl alakult ki a tejcsatorna-elzarodas??

Agi, nektek is jobbulast. Jol megtalat titeket ez a virus :(!

Lilla, a biopiacon van Holle rizspép. A Napra nevü bioboltban is lattam (XI. ker Szabolcska mihaly utcaban).
Hat Bii tuti nincs lemaradva!

Magnes, nekem is alumüködik :( . Ki a dokid, elarulnad? Nekem is tuti van, nagyon szeretem, de orakat kell varni nala, sztar doki. Mar nagyon unom, lehet valtanék injkabb, ha talalok egy jo dokit...

Uj lanyok, nem akartok bekerülni a tablazatba? Egyszerübb lenne mindenkinek megtanulni a neveket, megjegyezni ki hol tart. Tudunk drukkolni :)! Na? Ha igen, Lillanak kell e-mailt küldeni!

Voltunk ma dokinal. Megkérdeztem mi a véleménye az oltasokrol. ö pont azt mondta, h veszélyesebb a meningococcus. Tehat pont forditva, mint amit a Timi mondott.... :roll:
Es azt is javasolta probaljak joghurtot adni Vincének. Teljesen hülye ez a nö, az ételallergia nem a szakterülete ugy latszik....

Huncut, Te mar adtal tejtermékeket Sanyikanak??
örülök, hogy egy kicsit segitett a könyv. Hazilag készitett kajat nem probaltal neki adni?

Joe, pedalos mellszivo :lol: :lol: Nem is tudtam, h van ilyen!

Na, hat megint szomenésem volt :oops: :oops: :mrgreen:
saara
 
 


Sziasztok

jó sokat írtatok ma, jó ez a tejszívó téma,
nekem a sógórnőm adott valamilyen elektromosat kölcsön (neki nagyon bevált) de nekem jóformán semmit nem szívott ki, utáltam is.
Amit a kórházban adnak az a kézi AVENT - az jó?

Huncut
és az az alvásos könyv miről ír?
Mi követtük a dokinénink intelmeit és 2x-i nekifutásra sikerült, 3 félig meddig átordított éjjszaka után alszik mint a bunda, mostanában is csak néha sír a foga miatt

Mágnes
hát akkor neked is emelte? szegény. Az vigasztaljon hogy nem sokáig kell már szúrnod, mert a kisbabócád nemsokára a kezedben lesz.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Ja és Magnes, milyen jo hir, hogy mehet a rendes szülés :)!
saara
 
 


Sziasztok!

Kidőlt a fiam!

Ma csak délben aludt 1 órát :cry:

Nő a fogunk nekünk is, már a bal fölő látszik kicsit, de mind a két foga helye bevan duzzadva.

Anid:szerintem is lustizik a lányod.
Nem akarod kipróbálni, hogy ne cumisüvegből add neki a tejcsit, hanem azzal a csőrőssel?
Annál rendesen szívnia kell és akkor talán nemszokna le a ciciről.

Itthon vettem az ülést a Máriában.
Csak nem tudjuk beszerelni a kocsiba, mert hátul nem olyan a biztonsági öv :cry: :cry:
Úgyhogy most az üléshez kell vennünk egy kocsit :wink:

Sajna kell a picinek is útlevél.

Fogyi dologban én is bennelennék!
Nekem is csak kb 5kg mínusz kellene.

Néztem a Dm-ben, de nem találtam ilyen terméket :cry:
Mondjuk az akciós babakaja sem volt :twisted:

Minden betegeskedőnek gyógymanókat!
Hát így nem leszünk sokan a talin :cry:

Köszi Timi!!!

Endy: üdv közöttünk!
Mellszívó ügyben én a kézit és az Aventot ajánlanám. Én mind a kétfélét kipróbáltam ég és föld!
Amit írt Saara is lehet jókat kapni használtat is.
De ha újat akartok akkor tudok segíteni olcsóbban venni Avent Isist.

Voltunk szerdán a védőnőnél és megint "jó" tanácsokkal látott el. De most megmondtam neki a frankót :lol:
Megitnt azzal jött, hogy adjak fehérjét a Norbinak sajtot, meg krémtúrót. Megkérdeztem tőle, hogy miért az anyatejben nincs elég fehérje?
Mondtam neki, hogy 1 éves koráig nem akarok tejterméket adni és főleg nem cukrot.
Aztán a végén abba maradtunk, hogy csináljam úgy ahogy érzem.

Most, hogy csak gyümit és zölséget kap és nem a Univert, Kecskemétit nem szenvedünk éjszaka.
Max. 2-szer kel fel :lol:

Jó éjt Mnidenkinek!

url=https://lilypie.com]KépKép[/url]
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
dorka24
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a mellszívós válaszokat, megint tanultam, de úgy látom nagyon vegyes a dolog, mindenkinek más jött be.
Én kézit vennék, de apuka azt mondja hogy nekünk az nem lesz elég- a méretekből következtet. Techesség előtti 75C-m mára a 80E-t célozza meg. Mindíg azzal viccelődik a drága hogy annyi tejcsink lesz, hogy leadjuk és abból fogunk élni. Aranyos- nemdebár? :oops: :oops: :oops:

Mágnes: én is 30.-ára vagyok kiírva, úgyhogy esélyes hogy összefutunk, én a 18. 19.-ére beszéltem meg a picúrral. Reméljük hallgatnak ránk és mindketten otthon karácsonyozunk.

Renáta: ne izgulj, még sok időd van, bárcsak én is ilyen korán kezdtem volna a tájékozódást, most nem pánikolnék.

Kellemes hétvégét mindenkinek! Endy
endy
 
 


Sziasztok!

Lilla,
már egy kicsit javulunk,már nincs láza,de még folyik a váladék a füléből Hanna babának.
Sajnos most nem hiszem,hogy el tudunk menni a talira,majd sokat gondolok rátok!:)

Sára,
a meningococcus is nagyon veszélyes és én is beadatom a Hannának,csak az ismerősöm arra akarta felhívni a figyelmemet,hogy egyre több pneumos betegséggel találkoznak az intenzíven,szerencsére a meningococcusos esetek nagyon ritkák,mert többen beadatják az oltást,mert támogatott.Ezért is kéne a Prevenart is támogatni,hogy minnél többen be tudják oltatni a gyermeküket,ezáltal visszaesik a betegségek száma is.
Nyilván,ha a meningococcus ellen nem lenne beoltva annyi gyerek akkor a betegek száma sokkal több lenne.

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Endy! Van egy barátnőm, aki a leadott tejcsi árából újíttatta fel a fűtést a lakásban, úgyhogy semmi sem lehetetlen!

Dorka! Jó hogy rájöttél mi bántja Norbi hasát. Most nem is adsz neki bébiételt, csak frissen főzött kajákat?
Jó lesz úgy, ha a talira viszem a kódokat?

Erika! Ennek a bizonyos könyvnek a címe: Minden gyerek megtanul aludni. Arra szoktatja rá a gyereket ez a módszer, hogy egyedül aludjon el, ne anya karjában, ringatva, cicin vagy más segítséggel, hanem egyedül. Az első pár nap elég nehéz, de ki lehet bírni, pláne ha már egy jó pár hete nem aludtatok rendesen és végre valami megoldást szeretnél találni az alvásgondokra.

Saara! Azért próbálkoztam a tejtermékkel Sanyikánál, mert egyszerűen nem volt hajlandó semmit megenni, viszont ha mi ettünk, akkor gyakorlatilag kinézte a szánkból a kaját. Egyszer krémtúrót ettünk és próbáltunk neki adni, máskor pedig pötidanont, illetve még mindezek előtt normál tejpépet. Az első kettőt rettentő jóízűen ette, nem akarta volna abbahagyni. Aztán kijött belőle az egész. A tejpéptől pedig azonnal kiütéses lett.
Házilag készített kaját is szoktam neki adni, de mióta mászik állandóan mellette vagyok, mert még elég instabil, plusz rettentő anyás lett, ezért nem tudom lerakni a járókába, szóval esélyem sincs főzni (meg egy csomó minden másra sem)

A talira jön valaki az Örs vezér terétől vagy azon keresztül?

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
huncut
 
 


Sziasztok

Huncut
köszi a könyv címet, nálunk az éjszakai alvás az OK (max a foga miatt sír), nálunk a nappali alvással van gond, mindig sírással kezdődik, v. most az utóbbi napokban már az ölemben ringatva éneklés közben, de jobb lenne ha magától (de ez sajna igen igen ritkán sikerül)
Te milyen tejtermékeket adsz a babódnak (leírnád a márkákat is)? Én még nem merek neki adni, pedig már nagyon jó volna, bár túrórudit már adtam neki (nem is 1x) azt imádja.
Ja és ha nem baj megkérdezhetem még hogy ki írta a könyvet, és a kiadójának a nevét, mert akkor megkeresném az interneten.

Saara
Mágnes dokija Dr. Gimes G., nekem is ő, én csak ajánlani tudom neked minden téren

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Saara:
Én pajzsmirigy kontrollra az I. belgyógyászatra járok, ott az orvosom Speer Gábor. Fiatal orvos, nagyon aranyos, törődik az ember lelkével, és sosem kivételez senkivel. Amikor elment a babánk tavaly, ő kanalazta össze a lelkem. Jó órát beszélt a fejemmel, nem érdekelte, hogy várnak rá kint.Egyébként ennek ellenére nem kell túl sokat várni rá. Mindig érdeklődik a baba iránt, uh képeket nézeget, sőt felhívott telefonon múltkor, hogy rendben van-e minden. :D Ritka az ilyen doki. Ha gondolod, megadom a számát, nála lehet időpontot kérni.

endy: az sem kizárt, hogy már találkoztunk, csak nem tudjuk..:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Lilló
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál a kérdésemre az anyakönyvi kivonattal kapcsolatban. Ha a védőnő nem szólt volna, akkor tuti nem gondolok rá hogy kell.

Anid, Toreau
Azt hiszem babakocsit és kiságyat már választottunk (igaz a véleményem úgy változik mint az időjárás), csak még abban nem vagyunk biztosak, mikor vesszük meg őket - az utolsó hónapban, vagy ez lesz a férjem feladata, amíg én a kórházban leszek.

Tudjátok véletlenül, hogy egy travel system babakocsi jó-e újszülött kortól? Amikor a Brandon-ban érdeklődtünk, azt mondták, hogy 6 hónapnál kisebb babáknak nem lehet használni 30 percnél hosszabb ideig a hordozót. Ezzel szemben egy csomószor látunk ici-pici babákat hordozóban.

Mágnes
Nagyon örülök a jó hírnek, hogy szülhetsz természetes úton :D

Saara
Köszi, hogy szóltál, fogok írni Lillának és átküldöm az összes adatot.

Endy
Neked is köszi a hozzászólást, igen nekem egy kicsivel több időm van. Szorítok neked, hogy időben jöjjön a pici és karácsonyra már mindannyian otthon tudjatok lenni :D .

Lehet, hogy most ki fogtok nevetni, de mindenhol azt olvasom, hogy hálóinget "kell" bevinni a kórházba magunknak. Én viszont pizsama-párti vagyok. Láttok valamilyen okot, ami miatt pizsama nem lenne jó (a felső része elől kigombolható, tehát az etetéssel nem lenne gond)?

Remélem mindenkinek megköszöntem a hozzászólást, tényleg sokat segítetek mindenkinek.

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Kismamik,
Ha valakit érdekel Aventes kézi mellszívó, szívesen kölcsönadom és ha beválik, olcsón eladom. Nekem nem jött be. Ha fejtem, akkor kézzel szoktam, az oké. Az elektromost nem próbáltam, bár talán azzal több lett volna, mindenesetre nálunk már az elején beállt a kereslet-kínálat :) és ez azóta is tart. Medelából a pedálosat a barátnőm is használta és dícsérte, de azt talán bérelni érdemesebb...
A következőnél azért lehet, hogy bepróbálkozom egy elektromossal, hátha több lesz és én is tudok majd eltenni a hozzátápihoz.

Erika,
Nálunk is a nappközbeni alvás a gond. :? :(
Tényleg, Tracy Hogg felvesz/letesz módszerét naőközben is lehet és érdemes kipróbálni? Ha bárkinek van erre bármilyen jó tippje, szívesen veszem.
Lilló, nálunk a chamomillától nem alszik jobban Blanka, pedig reménykedtem miután írtam, hogy nálatok bevált. :)

Toreau,
Hol sikerült a múltkor venned hámozott fagyasztott gesztenyét? A Corában nincs, ma néztem. :( Csak bio gesztenyemasszát tartanak, de van benne cukor, igaz bio és nádcukor, de akkor is.

Ma megvettem Blanka és az egyik unokabátyó karácsonyi ajándékát.
Nagy babás anyukák,
Hány éves kortól tudják használni a manók a kismotort? Én 1-re gondoltam, de bizonytalan vagyok...
:roll:

Na megyek, szórakoztatom kicsit a manót.
Prücsök

prucsok
 
 


Sziasztok

Renáta
pizsi: én is pizsi párti voltam, de ez a HSG vizsgálatomkor megváltozott, de egyébként jó a pizsi is, max vizsgálatkor nehezebb a kibújás és bebújás, és én szeretem, ha a felső akkor legalább fenék alatt ér, hogy vizsgálatkor is ameddig csak lehet takarjon, de egyébként a klinikára nagyon vékony anyagból, inkább spagettipántos felső jó, mert a patológián és a gyerekágyon is gatyarohasztó meleg van, (én voltam már bent tavasszal - ősszel - és télen is) remélem a nyarat nem fogom megtudni soha hogy milyen, mert az még borzadalmasabb lehet.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Renáta:
A múlt héten vásároltam be kórházi cuccosból, össze pis batyuztam. Utálom a hálóinget!! :D
Azért, minden esetre vettem egy hálóinget, és két pizsit viszek be. A pizsiben is tudok szoptatni, ha meg vizsgálni kell, akkor majd kikecmergek belőle valahogy....

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok,

gyorsan bekukk, mert nézem a Szombatesti táncot, és háborgok, mint a tenger, hogy megint leherótolták szegény Kovács Ágit, akivel ugyan én elfogult vagyok, mert imádom, de szerintem klasszisokkal jobb, mint Somló Tamás... Na jó, offtopic vége.

Sára: Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen a felajánlást. Remélem nem fáztam rá, hogy nem fogadtam el, és valóban hoznak hétfőre a gyógyszertárba, ahogy ígérték. :mrgreen:

Mágnes: Praktikusabb ám a hálóing, nemcsak a szopi után, de nagyon fogsz vérezni az első pár napban, és akkora bazi nagy betétet adnak, hogy viccesen fog kinézni a pizsigatyiban. :shock: Én is azonnal lemondtam a pizsiről, mikor megpillantottam a cuki "kis" betétet. Próbáltam sima otthonról hozott Tena betétet használni, meg Alwayst is, de úgy átvéreztem, mint a dög. :shock:

Kismama lányok: Akit érdekel szívesen küldök egy listát kórházi csomagról, van egy elég jól használhatóm. Írjatok privibe elérhetőséget és küldöm.

GABEKÉKKEL MI VAN?????????????

Jó éjt!
Lilla

lilló
 
 



Sziasztok!

Mágnes, látom akkor nem csak én utálom a hálóinget.... én is úgy vagyok vele, hogy majd lesz valahogy, abban viszont Lillának igaza van, biztos hülyén néz ki egy óriás betét a "gatyánkban"... Nem könnyű :? Valószínű ebből is és abból is viszek majd aztán ott eldől.

Lilla, küldtem neked egy pü-t a listával kapcsolatban + átküldtem az adatokat a táblázathoz.

Jó éjt mindenkinek!

Renáta

Kép
renatac28
 
 


Sziasztok!

Még csak pár hét telt el azóta, hogy a babanetről "nyugdíjaztam" magam, de már elvonási tüneteim vannak...és ezért ma este úgy döntöttem, hogy benézek hozzátok. És láss csodát, ismét felpezsdült itt az élet, több az ismeretlen név (Isten hozott Titeket!), mint a régi. Szuper!!! Csak kapkodom a fejem!!!

Nálunk nagy változások álltak be. Az én kis cserfes leánykám végre 15 hónaposan elindult - nem kapkodta el!!! És most már, mint a szélvész, úgy közlekedik! 2 hete pedig bölcsödés! Azt gondoltam, hogy ez lesz életem egyik legnehezebb időszaka, de szerencsére kellemes meglepetésben volt részem. Maszatka az első naptól fogva eufóriában van attól, hogy sok-sok gyerekkel játszhat....Reggel hozza a ruháját, hogy öltözzünk és majd kiugrik a babakocsiból, amikor meglátja a bölcsit...Számomra ez hihetetlen....A gondozónők nagyon kedvesek és nemcsak őrzik a gyerekeket, hanem alaposan megtanítják őket ellátni magukat, ezen kívül ugyanúgy verselnek, énekelnek, játszanak a picurokkal, mint ahogy én is tettem idehaza....Kicsit félek a betegségektől (a dokinőnk nem sok jóval bíztatott), de remélem ezzel is minden rendben lesz....Hát röviden ennyit magunkról.

A beteg manóknak jobbulást, a fáradt mamáknak pedig kitartást kívánok!!!
gy.

UI.: Valaki kérdezte Blanka kapcsán a névváltoztatást. A jelenleg hatályos Ptk. megengedi, hogy kiskorúak esetében (a gyermek 14 éves koráig) a törvényes képviselők egy esetben minden fajta indoklás nélkül kérhessék gyermekük nevének megváltoztatását. A névváltoztatási kérelmet az e célra rendszeresített nyomtatványon, személyesen kell benyújtani a lakóhely szerint illetékes polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjénél. - Pont most tanultuk pénteken polgárjogból... :D
gyöngyusz
 
 


Sziasztok!

Ritkán tudok jönni, de igyekszem.

Ismét a segítségeteket szeretném kérni. Az eggyel lejjebb lévő topikban írta valamelyikütők hogy tavaly januárban össze lett szedve egy lista hogy mit érdemes vinni szülésre a Klinikára. Én átlapoztam egész karácsony előttől január végéig de nem találtam. ha esetleg valamelyikűtök tudna segíteni azt megkösszönném.

Sajnos ikres terehsségem miatt szülésfelkészítőre nem tudok járni mert rengeteg pihenés van előírva.

Kösönöm szépen.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Csajok, az én anyukám anyakönyvvezető, úgyhogy ha valakinek kérdése van ilyen témában pl. névváltoztatás, szóljatok, egy telefon és megtudok mindent :)

Zseboroszlán, nekem van saját készítésű listám, szívesen elküldöm priviben. Viszont szólok, hogy bőröndre van szükség hozzá (és még így is volt, ami otthon maradt...)
emma8
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?